Deszcz medali taekwondzistów

Legniccy zawodnicy taekwon-Do zdobyli 9 medali na turnieju Mazovia Cup w Ciechanowie.

W Ciechanowie zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-Do zdobyli dziewięć medali. W zawodach wystartowało 110 zawodników, w tym ośmiu legniczan. Był to ostatni w tym roku start zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do.

Medale zdobyli:i:

Gabriela Offman – złoty medal w walkach do 58 kg seniorów oraz dwa brązowe w konkurencji układów i technik specjalnych,

Przemysław Kurasiak – złoty medal w walkach do 58 kg juniorów oraz brązowy w układach,

Rafał Harasimowicz – złoty medal w walkach do 63 kg seniorów,

Bartosz Górski – srebrny medal w walkach do 58 kg juniorów,

Przemysław Tustanowski – brązowy medal w walkach do 63 kg seniorów,

Marcin Sosnowski – brązowy medal w technikach specjalnych juniorów.

W całym sezonie 2011 zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do wywalczyli kilkadziesiąt medali w zawodach krajowych i międzynarodowych, w tym - 16 na mistrzostwach Polski i 6 na mistrzostwach Świata i Europy. W systemie sportu młodzieżowego, prowadzonym przez Polską Federację Sportu Młodzieżowego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, gmina Legnica zdobyła w rok 2011 ponad 320 punktów we wszystkich dyscyplinach. Z tej puli aż 132 punkty stanowią dorobek zawodników LKT.

Kolejnym startem dla legnickich taekwondoków będzie bardzo prestiżowy Dutch Open, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Holandii, rozgrywane 22 stycznia w Eindhoven.