Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Dobry występ naszych szachistów

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Kolejny bardzo dobry występ na swoim koncie zanotowali młodzi szachiści ASSZ Miedź Legnica.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Z rozegranych w Książu Mistrzostw Dolnego Śląska juniorów w szachach szybkich powrócili z 5 medalami.

W zawodach wystartowało 130 zawodników podzielonych na 4 grupy wiekowe. Do Książa udała się 10-osobowa ekipa Miedzi, która zmagała się z przeciwnikami na dystansie 7 rund. W grupie dziewczynek do lat 9, w której wystartowało 20 zawodniczek złoty medal zdobyła zawodniczka "Miedzi" Ewa Włodarska. Wygrała 6 pojedynków i poniosła jedną porażkę z koleżanką klubową Weroniką Szachniewicz, która zajęła wysokie 5 miejsce.

Kolejne złoto wywalczyła w grupie do lat 12 Ania Karykowska zdobywając 5 pkt. Koleżanka klubowa Elena Lascar zdobyła punkt mniej i powróciła do Legnicy z brązowym medalem. Wśród dziewcząt do lat 15 również legniczanki potwierdziły swoją supremację na Dolnym Śląsku. Radosława Lascar zdobyła srebrny medal, a Gabriela Maciak brązowy. O krok od medalu w grupie chłopców do lat 15 był Grzegorz Krawiec.

Niestety porażka w ostatniej rundzie spowodowała spadek na 5 miejsce. Na uwagę zasługuje również wynik Kacpra Kozubala, który wśród chłopców do lat 9 był 6 wyprzedzając wielu znacznie wyżej notowanych zawodników.