W imprezie finałowej strzelało 100 zawodników.
Podczas trwania zawodów strzelcy oceniani byli w trzech grupach wiekowych:
Grupa I – dzieci ze szkół podstawowych – 506 uczestników do finału weszło 39 zawodników.
Grupa II – dzieci ze szkół gimnazjalnych – 416 uczestników do finału weszło 30 zawodników
Grupa III – młodzież ze szkół ponadpodstawowych – 282 uczestników do finału weszło 31 zawodników
W imprezach brały udział dzieci i młodzież z półkolonii przy Szkole Podstawowej nr 4, innych szkół z terenu Legnicy i powiatu, Klubu Osiedlowego„AGATKA”.
Zawodnicy, którzy spełnili wymagania regulaminowe zdobyli Oznaki Sportów Obronnych OSO.
Wyniki Turnieju Finałowego „AKCJA ZIMA z LOK – 2013”:
GRUPA I:
Dziewczęta:
1. BAŃKOWSKA Daria 82 pkt.
2. WITOWSKA Kaja 81 pkt.
3. OZGA Kamila 76 pkt.
Chłopcy:
1. OZGA Paweł 91 pkt.
2. MIĘKINA Kacper 87 pkt.
3. STRZAŁKOWSKI Marcin 84 pkt.
GRUPA II
Dziewczęta:
1. KWAŚNY Angelika 91 pkt.
2. DOROBISZ Weronika 88 pkt.
3. STEFANKIEWICZ Justyna 86 pkt.
Chłopcy:
1. WALASIAK Dominik 91 pkt.
2. WYSKUP Karol 90 pkt.
3. LITWIN Jakub 86 pkt.
GRUPA III
Dziewczęta:
1. KOCAN Małgorzata 88 pkt.
2. KOWALIK Agata 86 pkt.
3. RYCHŁOWSKA Paulina 85 pkt.
Chłopcy:
1. DUDA Jakub 94 pkt.
2. OSOWSKI Julian 89 pkt.
3. BOGACZ Krzysztof 89 pkt.
Puchar Prezesa Klubu Żołnierzy Rezerwy dla Najlepszego Debiutanta przypadł Pawłowi MIEDZIŃSKIEMU, który zajął 11 miejsce w turnieju Finałowym z wynikiem 77 pkt.
Za zajęcie trzech pierwszych miejsc zawodnicy otrzymali: puchary, medale, nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Legnicy pragnie tą drogą w imieniu własnym oraz dzieci i młodzieży serdecznie podziękować sponsorom oraz sędziom czuwającym nad prawidłowym przebiegiem zawodów:
1. KĘPA Krzysztof – prezes ZP LOK Legnica
2. KAMOLA Jacek – wiceprezes ZP LOK Legnica
3. SOBORSKI Adam – sędzia PZSS klasy III – kierownik zawodów
4. KOWALCZYK Stanisław – sędzia PZSS I klasy – sekretariat zawodów
5. IZBIŃSKI Stanisław – sędzia PZSS I klasy – sekretariat zawodów
6. PACHOLEC Janusz – sędzia PZSS I klasy – sekretariat zawodów
7. LUCJAN CZYŻOWSKI – sędzia PZSS II klasy – sędzia stanowiskowy
8. PAWLACZEK Jarosław – sędzia PZSS II klasy – sędzia główny zawodów
9. GIEDROJĆ Józef – sędzia PZSS klasy II – sędzia stanowiskowy
10. KWAŚNY Andrzej – sędzia PZSS klasy II – sędzia stanowiskowy
11. CHOLEWA Grzegorz – sędzia PZSS III klasy – sędzia stanowiskowy
12. PAŃKOWSKI Mariusz – sędzia PZSS III klasy – sędzia stanowiskowy
13. SOBORSKA Jolanta – sędzina PZSS III klasy – sekretariat zawodów
14. PAWELCZYK Tomasz – sędzia PZSS III klasy – sędzia stanowiskowy
15. KUREK Tomasz – sędzia PZSS III klasy – sędzia stanowiskowy
16. MUDŁO Janusz – sędzia PZSS klasy III – sędzia stanowiskowy
17. CZORNAK Elżbieta – sędzia pomocniczy sekretariat zawodów.
18. GAŁKA Anna – sędzia pomocniczy stanowiskowy