Sukces szachistów ASSZ Miedź Legnica

Kolejny bardzo dobry występ na swoim koncie zanotowali młodzi szachiści ASSZ Miedź Legnica. Tym razem 13-osobowa ekipa powróciła z 3 medalami z Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Rozegrano je w Żarowie. W grupie do lat 8 złoto wywalczył Jerzy Eigner, który zgromadził 7 pkt. w 9 partiach. Zwycięstwo w tej grupie wiekowej dało mu awans do reprezentacji Dolnego Śląska na otwarte mistrzostwa Niemiec do lat 8.

Zawody te zostaną rozegrane w październiku w Sebnitz.

Drugie złoto dla Miedzi wywalczyła w grupie dziewcząt do lat 14 Anna Karykowska. Jest to kolejny medal młodej szachistki potwierdzający niewątpliwy talent w królewskiej grze.

W tej samej grupie wiekowej koleżanka klubowa Gabrysia Maciak uplasowała się na 4 miejscu.

Trzeci medal tym razem brązowy zdobyła Ewa Włodarska grająca w grupie dziewczynek do lat 10. Bardzo dobrze zaprezentowała się w tej grupie również Weronika Szachniewicz zajmując 5 miejsce.

Na uwagę zasługują występy Mateusza Małeckiego oraz Wiktora Lewandowskiego, którzy w swoich grupach wiekowych zajęli miejsca tuż za podium.

Warto również odnotować złoty medal w grupie do lat 16 legniczanki Agnieszki Bebel, która reprezentuje barwy Polonii Wrocław.

Dwudniowe zawody, w których udział wzięło ponad 130 młodych szachistów potwierdziły po raz kolejny znaczącą role legnickich szachistów na Dolnym Śląsku.