Legniczanie w mistrzowskim gronie Taekwon-do

W Nowej Rudzie Słupiec rozegrano XXII Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon-do (2 czerwca). Dla zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do był to kolejny bardzo udany start.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Legniczanie w mistrzowskim gronie Taekwon-do
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Legniczanie wywalczyli 4 medale i kilka wysoko punktowanych miejsc: 5 – 8. W klasyfikacji klubowej LKT uplasował się na czwartym miejscu w gronie 38 klubów z ilością 65 punktów wliczanych do systemu współzawodnictwa sportowego młodzieży.

W mistrzostwach Przemek Kurasiak wywalczył dwa medale, złoty w układach formalnych i brązowy w walkach do 56 kg. Marta Kurtasz również zdobyła dwa medale: srebrny w technikach specjalnych oraz brązowy w walkach do 45 kg,

Udział w Mistrzostwach Polski Juniorów był ostatnim tegorocznym startem młodych zawodników LKT Legnica w zawodach punktowanych w ramach ministerialnego systemu sportu młodzieżowego. Klub reprezentowało łącznie 52 zawodników, którzy wywalczyli 144 punkty zaliczane do rankingów klubów, gmin, powiatów i województw.

Kolejny start zawodników LKT to XXVI Mistrzostwa Polski Seniorów (7–9 czerwca) w Lubartowie. Kwalifikację uzyskało aż 17 legniczan.