Mistrzynie i mistrzowie Polski Klubu Taekwon-do

Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do wystartowali w XXVI Mistrzostwach Polski Seniorów. W zawodach w Lubartowie uczestniczyło 169 zawodników z 31 klubów, którzy kwalifikacje do krajowego czempionatu wywalczyli poprzez starty w Pucharze Polski i Grand Prix Polski.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Mistrzynie i mistrzowie Polski Klubu Taekwon-do
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Legniczanie przed rokiem w jubileuszowych XXV Mistrzostwach Polski Seniorów wywalczyli łącznie 13 medali. W tym roku udało się powtórzyć ten wynik i przywieźć z Lubartowa również 13 medali. Znakomicie spisał się Maciek Żuk, który został najlepszym zawodnikiem i z mistrzostw, oprócz medali, przywiózł również nagrodę - 42 calowy telewizor. Natomiast panie obroniły tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski w układach formalnych.

Maciek Żuk zdobył złoty medal w układach formalnych i srebrny w walkach do 70 kg, Wioletta Miśkiewicz – złoty medal w walkach pow. 75 kg, drużyna kobieca (w składzie: Gabriela Forgiel, Wioletta Miśkiewicz, Magda Kisiel, Magda Kurkiewicz, Klaudia Iwkowska, Aneta Hawrylczak, Izabela Dziopa) – złoty medal w walkach drużynowych oraz brązowy w układach drużynowych, Przemysław Kurasiak – złoty medal w układach formalnych stopni uczniowskich, Gabriela Forgiel – srebrny w konkurencji układów formalnych oraz brązowy w walkach do 50 kg, Paweł Dąbrowski – brązowy w walkach do 63 kg, Marcjan Pluta – srebrny w konkurencji układów formalnych, Karol Forgiel wywalczył dwa brązowe medale - do 63 kg i w układach formalnych, Izabela Dziopa – brązowy medal w walkach do 62 kg.