Sukces legnickich i polskich karateków

Maciej Żuk z Legnickiego Klubu Taekwon – do zdobył dwa złote medale w drużynowych układach i technikach specjalnych podczas XVIII Mistrzostwach Świata w hiszpańskim mieście Benidrom.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Sukces legnickich i polskich karateków
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Jego kolega klubowy Paweł Dąbrowski wywalczył brąz. Kadra męska prowadzona przez legnickiego trenera Łukasza Stawarza zdobyła aż 13 medali.

W turnieju drużynowym obie męskie ekipy seniorzy i juniorzy okazali się najlepszymi drużynami mistrzostw. W sumie reprezentanci Polski zdobyli 27 medali – 14 wywalczyli seniorzy, a 13 juniorzy. W łącznej klasyfikacji medalowej Polska po raz czwarty w historii uplasowała się na pierwszej pozycji. Wynik osiągnięty na hiszpańskich matach należy uznać za wielki sukces polskiego i legnickiego taekwon-do. Ostatni raz Polska wygrała klasyfikację medalową w 2007 roku.

W zawodach rywalizowało 1042 sportowców z 55 państw. Mazurek Dąbrowskiego był odgrywany w hiszpańskim Benidorm 13 razy. Tyle razy polscy zawodnicy stawali na najwyższym podium. Biało-czerwoni powrócili tym samym po sześciu latach na pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji.

Prowadzona przez legniczanina Łukasza Stawarza kadra męska wywalczyła 13 medali w tym aż 7 złotych. W klasyfikacji medalowej Polacy wyprzedzili męskie ekipy z Irlandii, Rosji i Nowej Zelandii.