Miedź Legnica w ćwierćfinale Pucharu Polski!

Sensacja w Legnicy! W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Miedź Legnica w świetnym stylu pokonała wicemistrza Polski Lecha Poznań 2:0.

Bramki zdobyli Mateusz Szczepaniak oraz – po samobójczym trafieniu – Henriquez. Mecz na legnickim stadionie obejrzał komplet 5,5 tys. widzów.

Miedź powinna objąć prowadzenie w 12. minucie, gdy z prawej strony pola karnego technicznym uderzeniem szczęścia próbował Piotr Madejski, ale Gostomski w pięknym stylu przeniósł piłkę nad poprzeczką. Chwilę później na bramkę Lecha główkował Zbigniew Zakrzewski, ale zabrakło precyzji. Poznaniacy jeszcze nie zdążyli uporządkować szyków obronnych, a już Wojciech Łobodziński był z piłką w ich polu karnym. Pomocnik Miedzi zdecydował się na strzał, który złapał bramkarz Lecha. W 17. minucie Mariusz Zasada popędził lewym skrzydłem pod pole karne Miedzi i zagrał p ziemi wzdłuż bramki, ale nikt nie zdołał zamknąć tej akcji strzałem. W odpowiedzi po drugiej stronie boiska w pole karne Miedzi zagrywał Douglas, ale piłkę pewnie złapał Ptak. Najlepsza okazję bramkową Miedź zmarnowała w 27. minucie, gdy po precyzyjnym dośrodkowaniu Łobodzińskiego i strzale głową jednego z graczy piłkę przed siebie intuicyjnie odbił Gostomski, Zakrzewski starał się dobijać, ale minimalnie chybił. Legniczanie tylko do siebie mogą mieć pretensje, że w tym meczu nie prowadzili już do przerwy.

Drugą połowę z animuszem zaczął Lech, ale zapału wystarczyło poznaniakom tylko na kilka minut. Później znów do głosu doszli legniczanie. Świetną zmianę dał debiutujący w pierwszym zespole Marcin Burkhardt, który w 74. minucie sprytnie zagrał na prawe skrzydło do Łobodzińskiego, ten w pełnym biegu dośrodkował w pole karne, a nadbiegający Szczepaniak głową skierował piłkę do siatki, wywołując euforię na trybunach! Miedź prowadziła 1:0, ale dalej szła za ciosem. W 79. minucie Burkhardt ostro dośrodkował w pole karne Lecha, piłka spadła między kilku zawodników, a Henriquez tak nieszczęśliwie interweniował, że wbił ją do własnej bramki. Sensacja stała się faktem i Miedź wiosną zagra w ćwierćfinale Pucharu. Jej rywalem będzie Arka Gdynia.