Medale legnickich karateków

Sukcesem zakończyły się występy legnickich karateków podczas zagranicznych i krajowych zawodów.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Medale legnickich karateków
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Mateusz Szczygieł uczeń II Liceum Ogólnokształcącego zdobył dwa srebrne medale drużynowo podczas Mistrzostw Europy w Karate, które odbyły w Sheffield w Wielkiej Brytanii. Mateusz uprawia karate od 1 klasy gimnazjum w klubie Tora. Jego trenerem jest Robert Rugiera.

Z kolei na krajowych zawodach podczas Międzynarodowego Turnieju Karate WKF w Prudniku zawodnicy legnickiego klubu Tora zdobyli sześć medali w tym dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe.

Klub Tora reprezentowała 14 osobowa ekipa młodych zawodników. W klasyfikacji generalnej legniccy karatecy zajęli ósme miejsce. Podczas tych zawodów złoto zdobyli: Marcelina Plaszczyk w kumite żaczek oraz Król Bartosz w fantomie żaków. Srebrne medale wywalczyli Martyna Gibasiewicz w kumite żaczek oraz drużyna kata młodzików w składzie: Bartek Kasprzyk, Paweł Jabłoński i Daniel Santorowski. Trzecie miejsca zajęli: Bartek Kasprzyk w kata młodzików oraz Jagoda Szałowska w kumite młodziczek (12-13 lat).

W turnieju wystartowało 320 zawodników z 21 klubów karate, w tym 6 zagranicznych.