Turniej Szachowy o Puchar Wojewody

Zwycięstwem arcymistrza Andrieja Maksimienki z Ukrainy zakończył się XXIX Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Turniej Szachowy o Puchar Wojewody
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W zawodach rozegranych w Legnicy wystartowało 10 zawodników z Ukrainy, Czech, Turcji, Finlandii oraz Polski,w tym 3 arcymistrzów.

Maksimienko zdobył 6 pkt w 9 partiach i wyprzedził lepszą wartościowością drugiego arcymistrza Vladimira Małaniuka również z Ukrainy. Na trzecim miejscu uplasował się reprezentujący ASSZ Miedź Legnica Czech Pavel Simacek z dorobkiem 5,5 pkt. Miał ogromne szanse na zwycięstwo w turnieju i normę arcymistrzowską, ale na finiszu nieoczekiwanie przegrał z debiutującym w tych zawodach kolegą klubowym Piotrem Sabukiem.

Występ młodego wychowanka Miedzi należy ocenić bardzo pozytywnie ,gdyż zdobył 3,5 pkt remisując z dwoma arcymistrzami. Na zakończenie zawodów została rozegrana przez wojewodę Aleksandra Marka Skorupę symultana szachowa dla VIP-ów w której to pan wojewoda wykazał się znakomitymi umiejętnościami gry na 64-polach.

Zwycięzcy oprócz nagród pieniężnych otrzymali puchary ufundowane przez wojewodę, prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego oraz starostę legnickiego Jarosława Humennego.

Kolejny jubileuszowy XXX turniej organizowany przez ASSZ Miedź Legnica już z rok w listopadzie.