Grupa Oto:     Bolesławiec Legnica Środa Śl. WielkaWyspa Wrocław Powiat Wrocławski Nieruchomości Dobre Miejsca Dolny Śląsk


Areszt za dewastację nekropolii

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Legniccy policjanci zatrzymali 3 młodych chuliganów, którzy trzykrotnie w ciągu roku połamali nagrobki, powyrywali krzyże i zbezcześcili mogiły na legnickim Cmentarzu Komunalnym. Grozi im do 5 lat więzienia.
Areszt za dewastację nekropolii

To były bezmyślne akty wandalizmu, które wstrząsnęły mieszkańcami miasta. Pierwszy raz bandyci dali o sobie znać w lutym 2013 r. Wówczas zniszczyli 40 nagrobków.

Kolejny raz pojawili się na cmentarzu w lipcu, dewastując 70 mogił. Ostatni ich bandycki wyczyn miał miejsce w noc wigilijną. Bilans to dewastacja 22 grobów. W sumie straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali wandali w miniony weekend. Są to mieszkańcy Legnicy w wieku: 17, 21 i 22 lat. Przyznali się do zdewastowania nagrobków.

Dwaj starsi zostali aresztowani przez sąd na dwa miesiące. Siedemnastolatek ma dozór policyjny. Wszystkim przedstawiono zarzut znieważenia miejsca spoczynku zmarłych, za co grożą 2 lata więzienia, oraz zarzut zniszczenia mienia, za co grozi 5 lat pozbawienia wolności.


um



o © 2007 - 2026 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Środa 10 czerwca 2026
Imieniny
Bogumiła, Diany, Małgorzaty

tel. 575 878 589
tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl