
Z pewno¶ci± ma ju¿ ponad miesi±c i staje siê coraz bardziej samodzielne. Nietoperze te nale¿± do gatunku rudawka lylei, który wystêpuje w Azji Po³udniowo - Wschodniej. Od Tajlandii i Wietnamu, poprzez Kambod¿ê i Malezjê, a¿ po prowincjê Yunnan w Chinach. M³ode pocz±tkowo ¿ywi± siê mlekiem matki natomiast dieta doros³ych osobników sk³ada siê w wiêkszo¶ci z dojrza³ych owoców, choæ czasami mog± w niej wyst±piæ py³ki, nektar lub kwiaty. Poniewa¿ w owocach znajduje siê minimalna zawarto¶æ bia³ka i sodu, ¶linianki tych niesamowitych zwierz±t adaptowa³y tak, aby wydobyæ maksymalne ilo¶ci sk³adników od¿ywczych z pokarmu.
Kolejn± ciekawostk± jest fakt, ¿e u nietoperzy tych pomimo, ¿e s± zwierzêtami nocnymi, nie wystêpuje zjawisko echolokacji. G³ównym zmys³em u¿ywanym w czasie poszukiwania pokarmu jest wzrok.
M³od± rudawkê zwiedzaj±cy mog± wypatrywaæ wysoko w¶ród zieleni pawilonu Madagaskaru.
Wiele rado¶ci dostarczy³y te¿ kanczyle filipiñskie. Mimo, ¿e to ju¿ 14 przychówek tego gatunku na przestrzeni 4 lat, wci±¿ jest to powód do dumy i zadowolenia. Kanczyle filipiñskie zamieszkuj± w naturze tylko wyspy Balabac, Bugsuc i Ramos, a ich populacja wci±¿ siê zmniejsza z powodu k³usownictwa. Nazywa siê je inaczej Pilandokami. To jedne z najmniejszych kopytnych na ¶wiecie, nie maj± poro¿a, za to posiadaj± ostre, wyd³u¿one górne k³y, których samce u¿ywaj± do walki o samice. S± samotnikami prowadz±cymi nocny tryb ¿ycia, ¿ywi± siê listowiem oraz opad³ymi owocami. Masa cia³a doros³ego osobnika waha siê od 4 do 6 kg. M³ody osobnik znajduje siê w azylu, gdy doro¶nie wyjedzie do innego ogrodu, który zadba o przetrwanie tego ciekawego i ma³o poznanego gatunku.