Medale dla naszych zawodników Taekwond-do

W Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Taekwond-do. Turniej rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych: junior, junior młodszy i młodzik.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Medale dla naszych zawodników Taekwond-do
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

W dwóch pierwszych kategoriach, mistrzostwa w Bystrzycy były drugą i ostatnią kwalifikacją do tegorocznych mistrzostw Polski. Kategoria młodzika rozegrana została i punktowana w ramach ministerialnego systemu sportu młodzieżowego. W zawodach wystartowało blisko 230 zawodników z 10 klubów. Najwięcej, bo 120 w kategorii młodzika. Znakomicie w mistrzostwach spisały się kluby z naszego regionu.

Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do zgromadzili łącznie 24 medale oraz 27 punktów w kategorii młodzika wliczanych do systemu sportu młodzieżowego. Złote medale dla LKT Legnica wywalczyli:

• Marcin Blicharski – złoty medal w walkach do 64 kg juniorów młodszych,

• Maciek Blicharski – złoty medal w technikach specjalnych juniorów młodszych,

• Adam Polanowski – złoty medal w walkach do 52 kg juniorów młodszych,

• Marcin Sosnowski – złoty medal w układach formalnych juniorów,

• Marta Kurtasz – złoty medal w walkach do 45 kg juniorek,

Ponadto, Legnicki Klub Taekwon-do sklasyfikowany został na drugim miejscu we wszystkich trzech kategoriach wiekowych ustępując jedynie WSKT Wrocław.

Zawodnicy LKS Trójka Legnica startujący w turnieju młodzika wywalczyli 3 medale oraz kilka wysoko punktowanych miejsc 5 – 8 i 9 - 16. Sukces jest tym cenniejszy, ponieważ w niektórych konkurencjach rywalizowało nawet 59 zawodników. Trójka zgromadziła łącznie 19 punktów wliczanych do systemu sportu młodzieżowego.

Medale dla LKS Trójki Legnica wywalczyli:

• Wiktoria Miądzel – złoty medal w układach do 6 cup i złoty medal w technikach specjalnych oraz tytuł najlepszej młodziczki międzywojewódzkich mistrzostw,

• Adrian Bańbor – srebrny medal w technikach specjalnych,

Zawodnicy Championa Prochowice wywalczyli łącznie w mistrzostwach 5 medali.

W turnieju młodzika reprezentanci Prochowic zdobyli dwa brązowe medale oraz kilka wysoko punktowanych miejsc 5 – 8 i 9 - 16. Champion zgromadził łącznie 8 punktów wliczanych do systemu sportu młodzieżowego. Medale dla Championa Prochowice wywalczyli:

• Michał Wojszwiłło – brązowy medal w układach juniorów młodszych,

• Natalia Biszczak – brązowy medal w układach młodziczek do 6 cup,

• Natalia Rossa – brązowy medal w technikach specjalnych młodziczek,

• Szymon Drozdowski – brązowy medal w walkach do 75 kg juniorów,

• Mateusz Poliszczuk – brązowy medal w walkach pow. 75 kg juniorów,

Zawodnicy Jaworskiej Sportowej Akademii Taekwon-do startujący w turnieju młodzika wywalczyli 1 złoty medal oraz kilka wysoko punktowanych miejsc 5 – 8 i 9 - 16. JSAT Jawor zgromadziła łącznie 12 punktów wliczanych do systemu sportu młodzieżowego. Złoty medal dla klubu z Jawora wywalczył Szymon Malec w konkurencji układów do 6 cup.