Grupa Oto:     Bolesławiec Legnica Środa Śl. WielkaWyspa Wrocław Powiat Wrocławski Nieruchomości Dobre Miejsca Dolny Śląsk


Młodzi legniczanie powitali Julka

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Happeningowo legnicka młodzież powitała spiżową postać Julka, który stanął w narożniku pasażu, łobuzersko spoglądając na Rynek.
 Młodzi legniczanie powitali Julka

 Młodzi legniczanie powitali Julka
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć. Młodzi legniczanie powitali Julka
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć. Młodzi legniczanie powitali Julka
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego, pod wodzą Gabrieli Stelmach, przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miejskiej urządzili chłopcu gorące powitanie. Odziani w papierowe kapelusze i julkowe koszulki oficjalnie przejęli patronat nad rzeźbą. Do jej otwarcia poprosili prezydenta Tadeusza Krzakowskiego, który odsłonił rzeźbę, zdejmując z Julka papierowy kapelusz.

- Cieszę się, że młodzież serdecznie wita Julka, który może się stać symbolem dzieciństwa i lat szkolnych – powiedział prezydent. – Pozostanie tu przez dwa lata. Autor użyczył go miastu bezpłatnie.

- Idzie do szkoły i się cieszy – komentowała postać chłopca Gabriela Stelmach. – Można? Można! Kiedyś też miałam glany takie, jak on. A ostatnio spotkałam w autobusie pana, który podobną klamerką miał spiętą nogawkę spodni. Julek wtapia się w miasto, a my bierzemy nad nim patronat – dodała.

W Rynku poza licealistami spotkały się grupy dzieci, turyści i autor rzeźby – Edward Mirowski. Byli też liczni fotoreporterzy, a sesje zdjęciowe z Julkiem w roli głównej trwały kilkanaście minut.


um



o © 2007 - 2026 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Poniedziałek 15 czerwca 2026
Imieniny
Jolanty, Lotara, Wita

tel. 575 878 589
tel. 512 745 851
redakcja@otomedia.pl