Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Jak wybrać odpowiednie opony zimowe?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Z oponami zimowymi zawsze jest wielki problem, dlatego trzeba się zastanowić w miarę wcześnie nad ich zakupem tak, żeby można było mieć czas. Nie ma co zwlekać na ostatnią chwilę, bo to może się na kierowcy zemścić. Trzeba mieć opony wtedy, kiedy jeszcze temperatura nie spadła znacząco poniżej zera i nie spadł jeszcze śnieg. Opony trzeba wybierać wedle zaleceń producenta.
Jak wybrać odpowiednie opony zimowe?

O ile letnie opony mogą być montowane na dużych felgach, mogą być o niskim profilu i dużej szerokości, o tyle opony zimowe wybiera się inaczej. Przede wszystkim przydadzą nam się dodatkowe felgi tak, żeby nie trzeba było co sezon zmieniać opon na nowe felgi. To zajmuje zbyt wiele czasu i oczywiście sporo będzie nas kosztowało.

Dobieramy opony

Zatem jeśli mamy felgi, to teraz przyszła pora na opony. Nie kupujmy opon mniejszych niż te, które są montowane fabrycznie. Jeśli dla ozdoby mieliśmy na lato opony szesnastocalowe, to na zimę zapewne wystarczą czternastocalowe. Warto również sprawdzać dokładnie indeksy prędkości i co ważne wysokość opony. Potocznie zwany profilem opony. Dlaczego jest to ważne? Wszystko przez to, że jeśli opona będzie za niska, to będzie źle pokazywała prędkość i przejechane kilometry. To samo dotyczy opon, które są za wysokie. Każdy producent zaleca, jakie opony są najlepsze. Jeśli nawet nie mamy nowego samochodu, to na stronach internetowych spokojnie znajdziemy dokładnie taki rozmiar, jaki jest nam potrzebny. Ważna jest również sama szerokość opony. Szerokie opony ładnie wyglądają, ale dobrze się spisują tylko latem. W okresie zimy im węższa opona tym lepsza dla nas przyczepność. To, dlatego tak istotne jest wybieranie dokładnie takich opon, jakie zaleca producent. Wtedy nasz samochód będzie się spisywał bardzo dobrze, a my będziemy czuli się o wiele bezpieczniej. Jeśli chodzi o firmę oponiarską to jest ich bardzo dużo i wszystko zależne będzie od tego, ile na takie opony zamierzamy wydać. Zawsze znajdzie się taki model opony, który będzie odpowiedni dla naszego samochodu i naszej kieszeni.

Artykuł napisany dzięki: promo-opony.pl - opony letnie i zimowe, sprawdź.


MRo © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
 
Dzisiaj
Sobota 4 lipca 2020
Imieniny
Aureli, Malwiny, Zygfryda

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości