Medale XXII Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 2015

W Nowej Rudzie Słupiec zakończyły się XXII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do. W zawodach wystartowało 215 zawodników z 43 klubów w tym kilkunastu zawodników reprezentujący kluby z naszego regionu.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Legniczanie w mistrzostwach wywalczyli łącznie 4 medale i kilka wysoko punktowanych miejsc.

Medale dla Legnickiego Klubu Taekwon-do wywalczyli:

• Maciej Blicharski – złoty medal w walkach pow. 70 kg i tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych,

• Kamila Kolanowska – srebrny medal w walkach pow. 66 kg,

• Kacper Sikorski – brązowy medal w technikach specjalnych,

Ponadto, dla LKT Legnica punktowali również: Wojtek Dziedziak (5 m-ce -52 kg) Paweł Woźniak, Dominika Danielewicz, Maciej Blicharski (5 m-ce techniki specjalne), Kacper Robert Sikorski, Klaudia Kowalińska. Łącznie legnicki klub zgromadził 41 punktów w ramach ministerialnego systemu sportu młodzieżowego. W klasyfikacji medalowej LKT uplasował się na

6 miejscu wspólnie z WSKT Wrocław.

Brązowy medal XXII Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych wywalczyła również zawodniczka LKS Trójka Legnica Wiktoria Miądzel w walkach pow. 66 kg. Ponadto dla Trójki punkty wywalczyli również Adrian Bańbor, Klaudia Danielewska oraz Dariusz Łacina. LKS Trójka zgromadził łącznie 13 punktów w ramach ministerialnego systemu sportu młodzieżowego.

Na piątym miejscu w walkach pow. 66 kg swój start w mistrzostwach zakończyła zawodniczka Championa Prochowice Natalia Rosa.