Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Zapomnieli posprzątać

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
- Przyjechali, rozebrali budynek i odjechali, pozostawiając kupę gruzu. Tak się nie robi, jak to wygląda, tak w centrum miasta? Ta ulica i tak do ładnych nie należy, a teraz jeszcze ten gruz szpeci - denerwuje się mieszkanka ulicy Henryka Pobożnego w Legnicy.

Budynek mieszkalny przy ul. Pobożnego 16 był jednym z kilku obiektów, które ze względów bezpieczeństwa legnicki Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej, przewidział do rozbiórki. Co roku z mapy miasta bezpowrotnie "ginie" kilka budynków, które z powodu fatalnego stanu technicznego poważnie zagrażają bezpieczeństwu i dlatego wydano na nie "wyrok". Są tak w złym stanie, że nie opłaca się ich remontować, dlatego muszą być zburzone. Taki los spotkał właśnie obiekt przy Pobożnego 16. Został on rozebrany na kilka dni przed świętami Wielkanocnymi. Problem w tym, że ekipa, która dokonała "dzieła zniszczenia" nie posprzątała po sobie. Po murach została wielka kupa gruzu, którą do dziś, nikt odpowiedzialny za ten bałagan, się nie zainteresował.

Fot. Wincenty Kołodziejski

- Jak można tyle dni tego nie sprzątnąć? Przecież chyba oczywiste jest, że gdy ktoś burzy budynek, to powinien od razu uprzątnąć gruzowisko. A tu taki bałagan i to w centrum miasta - poskarżyła się nam jedna z mieszkanek ul. Pobożnego.

Apelujemy do ekipy, która budynek rozbierała, by dokończyła swoją pracę rzetelnie. Za kilka dni sprawdzimy, czy gruzowisko znikło.

Fot. Wincenty Kołodziejski


tomo © 2007 - 2021 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl