Dobry start legnickich taekwondeków

Podczas rozgrywanych w Ciechanowie jubileuszowych XXX Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do zaliczyli kolejny bardzo udany start i do domu powrócili z siedmioma medalami.

W turnieju seniorów legniczanie wywalczyli sześć medali: 3 złote, 1 srebrny i dwa brązowe. Nie zawiedli szczególnie aktualni kadrowicze z Maciejem Żukiem na czele. Nasz multimedalista w Ciechanowie wywalczył dwa złote medale. Pierwszy w walkach do 70 kg i drugi w układach formalnych. Złoty medal zdobyła również Wioletta Hanisch w walkach pow. 75 kg. Srebrny krążek dorzuciła Magdalena Kisiel, która w kat. wag. do 56 kg musiała po dwóch dogrywkach uznać wyższość Anny Dąbrowskiej z GKT Gdańsk. Brązowe medale stały się udziałem Kamili Kolanowskiej w walkach powyżej 75 kg seniorek oraz drużynie kobiecej w składzie: Kisiel, Stawarz, Masłowska, Hanisch i Kolanowska w drużynowych układach.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce wywalczył GKT Gdańsk, wyprzedzając kolejno WSKT Wrocław, Taewo Warszawa i LKT Legnica. W mistrzostwach Polski poprzedzonych dwoma turniejami kwalifikacyjnymi wystartowało 178 zawodników z 37 klubów.

Oprócz rywalizacji seniorów, rozegrany został również turniej testów siły juniorów stanowiący kontynuację mistrzostw Polski juniorów w ramach systemu sportu młodzieżowego. Znakomicie w tej rywalizacji spisała się Kamila Kolanowska, która sięgnęła po srebrny medal, a Maciej Blicharski, sklasyfikowany został na miejscach 5 – 8. Tym samym LKT Legnica wywalczył kolejne 16 punktów i łącznie za cały sezon zgromadził 118 punktów w ministerialnym systemie sportu młodzieżowego.