Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 43 informacji. Wszystkie poniżej.

Niepełnosprawny ukarany »
Tekst opublikowany 2006-12-22, opracowanie ZB
Zamiast 100 zł – tylko 50 zł grzywny. Taki jest prawomocny werdykt sądu grodzkiego w sprawie Henryka Zielińskiego. Niepełnosprawny legniczanin został we wrześniu i październiku ukarany mandatami przez straż miejską.

Będzie obwodnica? »
Tekst opublikowany 2006-12-22, opracowanie PEKA
Sejm nie zgodził się, by zabrać ZUS-owi 34 mln zł na wykup gruntów pod obwodnice dla Lubina, Jawora i Bolkowa. Ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że nie opóźni to inwestycji.

Partia Kobiet w Legnicy »
Tekst opublikowany 2006-12-22, opracowanie red.
Miejską strukturę partii zakłada Izabela Maciuszek, właścicielka Szkoły Wizażu i Pielęgnacji Urody, od lat działająca w branży kosmetycznej. W Polsce inicjatorką PK jest pisarka i felietonistka Manuela Gretkowska.

Opisał swoją zbrodnię w książce »
Tekst opublikowany 2006-12-21, opracowanie red.
Legnicka prokuratura znalazła rozwiązanie zagadki sprzed sześciu lat. O zabójstwo wrocławskiego biznesmena oskarża mieszkańca Chojnowa - Krystiana B.

Nadzór budowlany w Legnicy rozwiązany? »
Tekst opublikowany 2006-12-21, opracowanie red.
Trwa walka o utrzymanie siedziby nadzoru budowlanego w Legnicy. Ministerstwo Budownictwa proponuje reformę tych służb. Zgodnie z projektem okręgowy inspektorat ma być w Lubinie.

Taranował innych  »
Tekst opublikowany 2006-12-18, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Szczytem głupoty i brakiem wyobraźni wykazał się kierowca, który po suto zakrapianych „Andrzejkach” siadł za kółkiem wielotonowej ciężarówki. Na szczęście policjanci w porę zatrzymali siejącego postrach na drodze mężczyznę.

Legnicki Multihumanista »
Tekst opublikowany 2006-12-16, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Tadeusz Tadla z klasy IIIe jest jednym z najzdolniejszych uczniów Gimnazjum nr 5 w Legnicy. W zeszłym roku startował w konkursie humanistycznym zDolny Ślązak, zajmując wysokie miejsce w szkole i eliminacjach powiatowych.

Pobiły za piórnik  »
Tekst opublikowany 2006-12-16, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Legnicka policja zatrzymała 13 i 14-letnie dziewczyny, które dotkliwie pobiły swoją koleżankę zabierając jej płaszcz i...szkolny piórnik.

Tytuły "Fair Play" rozdane  »
Tekst opublikowany 2006-12-16, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Zakończyła się IX edycja prestiżowego konkursu "Przedsiębiorstwo Fair Play". W gronie laureatów znalazło się osiem firm z Zagłębia Miedziowego.

Hip - hopowo pod Mercusem  »
Tekst opublikowany 2006-12-16, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Koncert zespołu Mezo Tabb przed Galerią Wnętrz w Legnicy był mocnym akcentem kończącym obchody 15-lecia firmy "Mercus".

Pijana matka z dzieckiem na rękach »
Tekst opublikowany 2006-12-14, opracowanie red.
We wtorek, około godziny 21.20 w centrum Legnicy policjanci zatrzymali 27-letnią kobietę, która będąc w stanie upojenia alkoholowego nie mogła sprawować opieki nad swoją 2-letnią córką.

Czekając na proces »
Tekst opublikowany 2006-12-13, opracowanie red.
Przed Sądem w Legnicy - mimo zapowiedzi - nie rozpoczął się proces dotyczący tzw. afery salezjańskiej.

Mundurowe Mikołaje  »
Tekst opublikowany 2006-12-13, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Grupa ponad czterystu dzieciaków z powiatu legnickiego bawiła się na festynie zorganizowanym przez Policyjną Izbę Dziecka i legnicką Straż Miejską.

Ślubowanie prezydenta  »
Tekst opublikowany 2006-12-13, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Dopiero po oficjalnym ogłoszeniu wyników wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą, Tadeusz Krzakowski mógł być formalnie zaprzysiężony na prezydenta Legnicy. Stało się tak podczas specjalnie w tym celu zwołanej sesji Rady Miejskiej.

Człowiek największą wartością  »
Tekst opublikowany 2006-12-13, opracowanie red.
Tegoroczne obchody barbórkowe w Zagłębiu Miedziowym przeszły już do historii. Uroczystościom ku czci patronki górników towarzyszyła atmosfera szczególnej powagi i zadumy.

Pokaz matczynej głupoty »
Tekst opublikowany 2006-12-12, opracowanie red.
Prawie trzy promile alkoholu we krwi miała 27-letnia kobieta, która wczoraj chciała odebrać swoją sześcioletnią córkę z przedszkola. Dyrektor placówki wezwał policję, która odwiozła kobietę do Izby Wytrzeźwień.

Miedź rozpoczęła treningi »
Tekst opublikowany 2006-12-12, opracowanie red.
Miedź Legnica rozpoczęła przygotowania do rundy rewanżowej piłkarskiej II ligi. W popołudniowych zajęciach udział wzięło dwudziestu ośmiu piłkarzy. W tym sześciu nowych.

Legnica silna w Warszawie »
Tekst opublikowany 2006-12-11, opracowanie red.
Dzisiaj w Warszawie legniczanie otwierają dwie wystawy artystyczne - najlepsze prace 29. edycji Satyrykonu Legnica 2006 oraz przegląd współczesnej polskiej sztuki złotniczej.

Zagrają w Unihokeja »
Tekst opublikowany 2006-12-08, opracowanie red.
Legnicki OSiR zaprasza gimnazjalistów na specjalny Turniej Unihokeja, który rozegrany zostanie 16 grudnia na dwóch boiskach w hali sportowej przy ul. Głogowskiej.

Wrocławska otwarta »
Tekst opublikowany 2006-12-07, opracowanie red.
Na godzinę 14.00 zaplanowano otwarcie remontowanej od czterech miesięcy ulicę Wrocławską w Legnicy. Chodzi o odcinek od Neptuna do ulicy Moniuszki.

Stadion w budowie »
Tekst opublikowany 2006-12-07, opracowanie red.
Stadion Miedzi Legnica przy Orła Białego przypomina obecnie wielki plac budowy. Ślimaczym tempem dobiegają końca prace wykończeniowe trybuny głównej, a pozostałe trybuny są w trakcie rozbiórki.

Mikołajkowe prezenty z Wuppertalu »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie red.
Koło Przyjaciół Legnicy w Wuppertalu, któremu przewodniczy profesor Siegfried Maser, od kilku już lat, tradycyjnie obdarowuje legnickie dzieci prezentami mikołajkowymi.

Legnicka młodzież bliżej czystej energii »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie red.
29 listopada w Auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się uroczysta inauguracja programu edukacyjnego "Energia ze źródeł odnawialnych".

Legnicki aktor jako komisarz Grosz »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie red.
We wtorek 28 listopada w Jedynce wystartował "Mrok" - nowy serial kryminalny TVP. W głównej roli komisarza Michała Grosza występuje Przemysław Bluszcz, aktor legnickiego Teatru Modrzejewskiej.

Podziękowania dla fundatorów sztandaru »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie red.
27 listopada zakończył działalność Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.

Wspólny protest »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie red.
Prezydent Tadeusz Krzakowski namówił radnych do wspólnego protestu wobec rządowego zamiaru likwidacji siedziby nadzoru budowlanego w Legnicy.

3 mln zł na pomoc bezrobotnym  »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie red.
Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy, w 2006 roku instytucja ta realizuje sześć projektów zawodowej aktywizacji bezrobotnych, finansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny.

Znalazł się sprawca »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie red.
Kierowca, który w poniedziałek śmiertelnie potrącił na pasach 61-letnią kobietę i uciekł nie udzielając jej pomocy to 22-letni Leszek Skibiński.

Podsumowanie jesieni »
Tekst opublikowany 2006-12-06, opracowanie red.
Oficjalna strona Miedzi Legnica opublikowała podsumowanie rundy jesiennej drugiej ligi piłkarskiej. - Przed sezonem Miedź skazywana była przez wielu fachowców na pożarcie. Było to opinie dość surowe - czytamy na stronie.

Legnica „Gminą Przyjazną Środowisku” »
Tekst opublikowany 2006-03-08, opracowanie red.
3 lutego w warszawskim Hotelu „Victoria” odbyła się uroczysta Gala Laureatów i Wyróżnionych VII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Nowoczesne technologie telekomunikacyjne z Legnicy »
Tekst opublikowany 2006-03-08, opracowanie red.
Prezydent przyjął w Ratuszu przedstawicieli trzech firm, które zawiązały w Legnicy swoiste konsorcjum dla realizacji projektu budowy sieci teleinformatycznej (o długości prawie 5 tysięcy kilometrów), łączącej wiele miast z kilku regionów kraju.

Prezydent oświadcza, ambasador nie przyjmuje »
Tekst opublikowany 2006-03-08, opracowanie red.
Prezydent Tadeusz Krzakowski skierował 20 stycznia do przebywającego w Legnicy ambasadora Białorusi Pawła Łatuszki swe oświadczenie. Ambasador zapoznał się z treścią oświadczenia, po czym odmówił jego przyjęcia.

Zima w mieście 2006 »
Tekst opublikowany 2006-03-08, opracowanie red.
Otwarte zajęcia rekreacyjno-sportowe w czasie minionych ferii zorganizowało Szkolne Schronisko Młodzieżowe wspólnie z Oddziałem Miejskim Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy na bazie Klubu Nauczyciela.

Propozycje na wakacje 2006  »
Tekst opublikowany 2006-03-08, opracowanie red.
Ledwie zakończyły się ferie, a Oddział Miejski TPD myśli już o wakacyjnym wypoczynku dzieci i młodzieży, szczególnie z najuboższych rodzin.

"Przejrzysta" Legnica »
Tekst opublikowany 2006-03-08, opracowanie inf.
Legnica znalazła się w gronie czterystu „przejrzystych gmin i urzędów”, wyłanianych w ramach specjalnej akcji Gazety Wyborczej i kilku niezależnych fundacji.

Koncert w legnickiej Katedrze »
Tekst opublikowany 2006-03-07, opracowanie red
KGHM Polska Miedź S.A., inaugurując obchody przypadającego w tym roku jubileuszu 45-lecia przygotował dla lubinian i legniczan Galę Noworoczną-Jubileuszową.

Będą nowe mieszkania TBS-owskie »
Tekst opublikowany 2006-01-03, opracowanie inf
Po zakończonej procedurze przetargowej, Towarzystwo Budownictwa Społecznego Kamienna Góra sp. z o.o., w którym gmina Legnica jest udziałowcem (ponad 29 % udziałów), przekazało 29 listopada wykonawcy plac budowy - obiekt byłego szpitala zakaźnego przy ul. Daszyńskiego, który zostanie zaadaptowany na cele mieszkalne.

Stypendia dla najuboższych uczniów »
Tekst opublikowany 2006-01-03, opracowanie inf
Legnicy zwiększono dotację celową z budżetu państwa o 246.537 zł na wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i policealnych.

Goście z miast partnerskich  »
Tekst opublikowany 2006-01-03, opracowanie inf
Od 2 do 5 grudnia przebywali w Legnicy młodzi sportowcy z miast partnerskich: Blanska w Czechach i Drohobycza na Ukrainie. Wzięli oni udział w XIX Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym w halowej piłce nożnej chłopców rocznika 1993 i młodszych. Honorowy patronat nad Turniejem objął prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, a organizatorem imprezy jest Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy. Turniej odbył się w hali sportowej przy ul. Lotniczej. Oprócz drużyn z miast partnerskich, w turnieju zagrali młodzi piłkarze z 24 klubów z terenu byłego województwa legnickiego.

Rozbudowa ulicy Grabskiego »
Tekst opublikowany 2006-01-03, opracowanie inf
Rozpoczęto rozbudowę ulicy Grabskiego na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Wojska Polskiego - jezdnia południowa ok. 231,08 mb, jezdnia północna - ok. 232,78 mb.

Inauguracja TBMECA »
Tekst opublikowany 2006-01-03, opracowanie inf
Menadżerowie spółki TBMECA Poland, wchodzącej w skład koncernu TOYOTA, decyzję o stworzeniu firmy w Legnicy podjęli w maju 2003 roku.

Ich krew innym ratuje życie »
Tekst opublikowany 2006-01-03, opracowanie inf
Od 22 do 26 listopada w całej Polsce obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa. Z tej okazji z 30 osobową grupą legnickich honorowych dawców, działaczami Klubów oraz Zarządu Rejonowego PCK spotkał się 25 listopada prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Debata z mieszkańcami "Fabrycznej" »
Tekst opublikowany 2006-01-03, opracowanie inf
Około 50 mieszkańców rejonu dzielnicy "Fabrycznej" (ulice od Złotoryjskiej po Chojnowską i Działkową) przybyło 15 listopada do Gimnazjum nr 5 na spotkanie konsultacyjne z prezydentem Tadeuszem Krzakowskim. Debata o ważnych dla mieszkańców rejonu problemach trwała prawie 2,5 godziny.

Dzisiaj
Piątek 9 grudnia 2022
Imieniny
Anety, Leokadii, Wiesława

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl