Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 1101 informacji. Wszystkie poniżej.

Jedyna taka noc »
Tekst opublikowany 2007-12-31, opracowanie tom
Dzisiaj ostatni dzień starego roku. Wielu z nas będzie bawiło się na sylwestrowych balach, kameralnych imprezach i domowych prywatkach. Wielu z nas będzie chciało przywitać Nowy Rok na legnickim rynku.

Tłumy spóźnialskich  »
Tekst opublikowany 2007-12-31, opracowanie red.
Blisko pięć tysięcy legniczan nie wymieniło jeszcze starych, książeczkowych dowodów osobistych na nowe – plastikowe. W wydziale spraw obywatelskich legnickiego magistratu ustawiają się tłumy.

Policja na baczność  »
Tekst opublikowany 2007-12-30, opracowanie tom
Już jutro pożegnamy 2007 rok. Wielu z nas będzie chciało powitać Nowy Rok w centralnych punktach miasta.

Awans i przenosiny biskupa »
Tekst opublikowany 2007-12-30, opracowanie tom
Stefan Regmunt, dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji legnickiej, został mianowany biskupem ordynariuszem diecezji zielonogórsko - gorzowskiej. Zastąpi wieloletniego biskupa tej diecezji, wielkiego przyjaciela Legnicy, Adama Dyczkowskiego.

Biedniejsze autobusy, bogatszy teatr »
Tekst opublikowany 2007-12-29, opracowanie red.
- Decyzja radnych może narazić miasto na zwiększenie deficytu budżetowego o ponad milion złotych - prognozuje prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski, po tym, jak miejscy radni "obcięli" dotacje na MPK, a zwiększyli ją dla teatru.

Bawmy się z głową  »
Tekst opublikowany 2007-12-29, opracowanie tom
Już w poniedziałek hucznie będziemy żegnać stary, a witać nowy 2008 rok. W górę wystrzelą korki od szampanów i setki petard.

Nie daj się oskubać  »
Tekst opublikowany 2007-12-29, opracowanie tom
Gorączka dorocznych wyprzedaży trwa w najlepsze. Witryny sklepowe kuszą obniżeniem cen o połowę, a nawet do 70 procent. Pamiętajmy jednak, że nie wszystko złoto, co się świeci.

Ssaki na oddziale  »
Tekst opublikowany 2007-12-28, opracowanie tom
Dwa nowe ssaki, specjalne urządzenia do opieki nad obłożnie chorymi pacjentami, trafiły na oddział medycyny paliatywnej legnickiego szpitala.

Narozrabiał na parkingach  »
Tekst opublikowany 2007-12-28, opracowanie tom
46 pijanych kierowców, 18 wypadków, w których trzy osoby zginęły, a 28 odniosło lekkie lub ciężkie obrażenia, blisko 220 interwencji straży pożarnej.

Debata nad budżetem  »
Tekst opublikowany 2007-12-28, opracowanie tom
Dziś legniccy radni spotkają się po raz ostatni w tym roku. Będzie to jedna z ważniejszych sesji, bo dziś ustalony zostanie ostateczny kształt przyszłorocznego budżetu miasta.

Uśmiech pod choinką »
Tekst opublikowany 2007-12-28, opracowanie tom
Już po raz piętnasty legnickie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przeprowadziło świąteczną akcję pod hasłem "Uśmiech pod choinkę". Wolontariusze zebrali dary rzeczowe i pieniądze, dzięki którym przygotowano 850 paczek ze słodyczami dla najbiedniejszych podopiecznych oraz 250 świątecznych paczek żywnościowych dla wielodzietnych rodzin.

Dam stówkę, będzie po sprawie  »
Tekst opublikowany 2007-12-28, opracowanie tom
Pożegnanie ze starym rokiem nie będzie mile wspominała pewna legniczanka, która próbowała dwóm policjantom wręczyć łapówkę, by ci nie ukarali ją mandatem.

Polowanie na roczniki  »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie tom
W większości salonów samochodowych rozpoczęła się wielka wyprzedaż nowych aut rocznika 2007. Salony kuszą atrakcyjnymi ofertami, które są naszpikowane rabatami i dodatkowymi promocjami.

Ślizgamy się od poniedziałku »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie red.
Od poniedziałku, na terenie kortów tenisowych przy ul. Sejmowej działa pierwsze w historii Legnicy sztuczne lodowisko. Obiekt należy do największych w naszym regionie.

Tony trucizny  »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie tom
Tylko do 31 stycznia 2008 roku w urzędach miast i gmin będą przyjmowane zgłoszenia o rodzaju, ilości i miejscach występowania materiałów azbestowych. Powinni to zrobić wszyscy - właściciele domów i zarządcy nieruchomości, których dachy pokryte są trującym materiałem.

Końcowe odliczanie  »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie tom
Dziś, jutro i w sylwestra. Masz tylko trzy dni na złożenie wniosku o wymianę starego dowodu osobistego. Ale wystąpienie o nowy dowód nie oznacza, że dostaniesz go od razu.

Za pierwszego męczennika »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Ukamieniowali go za gorliwe głoszenie ewangelii. W drugi dzień Bożego Narodzenia na znak pamięci o św. Szczepanie sypie się w kościołach owsem.

Bez TIR-ów w święta »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Jeszcze dziś obowiązuje całkowity zakaz poruszania się ciężarówek po drogach. Za złamanie przepisu grozi tysiąc złotych mandatu.

Na świąteczny spacer! »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Lekarze radzą: w drugi dzień Świąt koniecznie idźmy na spacer. Żołądek nie lubi obciążeń, których miał aż nadto przez trzy dni świętowania.

Taniec na lodzie  »
Tekst opublikowany 2007-12-25, opracowanie tom
Na ten moment mieszkańcy Legnicy czekali długo. Od wczoraj można już korzystać z uroków sztucznego lodowiska na terenie kortów tenisowych przy ul. Sejmowej.

Autobusy w święta  »
Tekst opublikowany 2007-12-25, opracowanie tom
Przypominamy, że podczas świąt Bożego Narodzenia oraz w pierwszy dzień Nowego Roku, miejskie autobusy kursują, jak w niedzielę.

Kiedy narodził się Chrystus? »
Tekst opublikowany 2007-12-25, opracowanie tom
Dzisiaj pierwszy dzień Bożego Narodzenia. W tradycji chrześcijańskiej święta te upamiętniają narodziny Jezusa Chrystusa, które poprzedzone są czterotygodniowym okresem oczekiwania, zwanego Adwentem.

Królewski połów  »
Tekst opublikowany 2007-12-24, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Zanim trafią na wigilijny stół przechodzą długą drogę. Od ikry, po dojrzewanie aż do odłowu. Co roku na stawach rybnych w Rasowej Małej w powiecie lubińskim, od listopada do grudnia trwa wielki połów karpi.

Nowe skrzyżowanie  »
Tekst opublikowany 2007-12-24, opracowanie tom
Od kilku dni w centrum miasta funkcjonuje nowe skrzyżowanie świetlne. Zmiana organizacji ruchu przy ul. Witelona, która z założenia ma usprawnić ruch na tym odcinku, już wśród kierowców wzbudza wiele kontrowersji.

Opłatek z władzą  »
Tekst opublikowany 2007-12-23, opracowanie tom
Przy wspólnym stole wigilijnym w Prochowicach z rodzinami wielodzietnymi, osobami samotnymi i ubogimi zasiedli przedstawiciele lokalnej władzy. Były kolędy i paczki dla dzieci i najbardziej potrzebujących.

Pracują jak co dzień  »
Tekst opublikowany 2007-12-23, opracowanie tom
Jutro wigilia Bożego Narodzenia. Większość z nas już myśli o wieczerzy w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Ale zanim ten moment nastąpi, niektórzy tego dnia będą musieli przyjść do pracy.

Rynek na pocztówkach »
Tekst opublikowany 2007-12-23, opracowanie tom
Od kilku dni przechadzając się po legnickim deptaku w okolicach "śledziówek" można oglądać plenerową wystawę dawnych pocztówek, na których uwieczniono rynek starego miasta z końca XIX i początku XX wieku.

Stypendia dla romskich uczniów »
Tekst opublikowany 2007-12-22, opracowanie tom
W Legnicy od roku realizowany jest dolnośląski "Program motywacyjny uczniów romskich". Z tej okazji władze miasta po raz drugi przyznały stypendia motywacyjne uczniom narodowości cygańskiej, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2006/2007.

Jak w niedzielę  »
Tekst opublikowany 2007-12-22, opracowanie tom
W czasie świąt Bożego Narodzenia oraz w pierwszy dzień Nowego Roku, miejskie autobusy będą kurować w Legnicy jak w niedzielę.

Zaproszenia na wigilię  »
Tekst opublikowany 2007-12-22, opracowanie tom
W najbliższych dniach opłatkowe, wigilijne spotkania i wieczerze odbędą się we wszystkich legnickich placówkach opiekuńczych zarówno dziecięcych i młodzieżowych, jak i tych dla dorosłych.

Radosny to czas  »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Już tylko dni dzielą nas od świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie 24 grudnia zasiądziemy do wspólnej wigilijnej wieczerzy. Odmówimy modlitwę, podzielimy się opłatkiem, zaśpiewamy kolędy.

Kilka cennych rad  »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie (tom)
Jesteśmy w trakcie gorącego okresu przedświątecznego. Bieganina po supermarketach, kupowanie karpia, choinki, świątecznych prezentów może skutecznie wyrwać nas z ostrożności i skupienia.

Drugie serce  »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Zdzisław Pluta z Polanki i Stanisław Bartoszuk z Legnicy mogą śmiało powiedzieć, że dostali od losu wielką szansę dalszego życia. Ich serce mogło nie wytrzymać dni, miesięcy.

Inspekcja kontra nadwaga »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie tom
Wczoraj inspektorzy legnickiego oddziału Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego po raz pierwszy przeprowadzili kontrolne ważenie samochodów ciężarowych na specjalnych wagach. Pierwsze efekty już są.

Bożonarodzeniowe cuda  »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie (tom)
12-letnia Aleksandra Rygiel ze szkoły podstawowej w Miłkowicach zdobyła Grand Prix w konkursie szopek organizowanym przez legnickie Młodzieżowe Centrum Kultury.

Babcine reflektory  »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Moda w zdobieniu świątecznego drzewka zmienia się każdego roku. Po szale na amerykańską kiczowatość kreatorzy wzornictwa i producenci bombek namawiają dziś do powrotu do staropolskiej tradycji.

Po kielichu na dwóch kółkach  »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie tom
Totalnym brakiem wyobraźni i zdrowego rozsądku popisał się 37-letni motocyklista. Jadąc „po kielichu” najpierw potrącił 54-letnią kobietę, a potem zderzył się z nissanem. Pijanemu mężczyźnie grozi teraz nawet do 12 lat więzienia.

I po bombkach »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie tom
Kartony bombek, które przygotowaliśmy dziś dla naszych Czytelników rozeszły się jak świeże bułeczki. Pudełka z wielobarwnymi bombkami podarował nam Janusz Prus, szef złotoryjskiego "Vitbisu".

"Amok" wychodzi zza krat »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie tom
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił dziś wyrok wobec 36-letniego Krystiana B. z Chojnowa, autora książki "Amok", który został skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo kochanka byłej żony.

Powstaje lodowisko  »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie tom
Na placu kortów tenisowych w pobliżu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Sejmowej trwają intensywne zabiegi budowy lodowiska. Władze miasta liczą, że z lodowej tafli mieszkańcy Legnicy będą mogli korzystać już przed świętami Bożego Narodzenia.

Katalog pod choinkę?  »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie (tom)
Legnickie Muzeum Miedzi zachęca do nabycia katalogu opisującego życie i twórczość Elfriede Springer, autorki rysunków, ilustracji i akwarel zabytków architektury, śląskich zamków, pałaców, kościołów i mieszczańskich kamienic.

Los prezesa w rękach Rady  »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie red.
Już w najbliższy piątek okaże się, czy w zarządzie KGHM Polska Miedź S.A. dojdzie do zmian na stanowisku prezesa. W ubiegłym tygodniu do rady nadzorczej wpłynął wniosek o odwołanie Krzysztofa Skóry z zajmowanego stanowiska.

Kilka cennych rad  »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie (tom)
Jesteśmy w trakcie gorącego okresu przedświątecznego. Bieganina po supermarketach, kupowanie karpia, choinki, świątecznych prezentów może skutecznie wyrwać nas z ostrożności i skupienia.

Szopek czas  »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie (tom)
Tradycyjnie o tej porze w wielu kościołach, szkołach, a nawet w centralnych punktach miasta trwają gorące przygotowania nad budową bożonarodzeniowych szopek. Najbardziej odwiedzane, zwłaszcza przez najmłodszych, są szopki, w których obok dzieciątka Jezus, mieszkają żywe stworzenia.

Projekt budżetu gotowy  »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie tom
Władze miasta ogłoszą dziś projekt przyszłorocznego budżetu. Na konferencji prasowej w ratuszu, która rozpocznie się o godzinie 11. dziennikarze lokalnych mediów poznają komplet materiałów przygotowanych na ostatnią w tym roku sesję Rady Miejskiej.

Odrzutowa dostawa  »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie (tom)
Od stycznia spółka KGHM Ecoren będzie dostarczała ren do silników odrzutowych produkowanych przez firmę Rolls-Royce. Wartość kontraktu szacuje się na około 100 milionów dolarów.

Kobiece twarze na kalendarzu  »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie (tom)
Dziś o godzinie 17. w patio Galerii Piastów odbędzie się premierowy pokaz miejskiego kalendarza na nowy 2008 rok. Kalendarz zatytułowany „Legnica – Twarze Miasta” ukazuje Legnicę poprzez urodę i osobowości jej mieszkanek

Bój o śmieci zakończony »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Nie 46 jak chciał tego prezydent Legnicy i nie 43, jak ostatnio proponował przewodniczący Rady Robert Kropiwnicki, a 41 zł za metr sześcienny. Taką górną stawkę za odbiór odpadów komunalnych uchwalili dzisiaj legniccy radni.

Rośnie nam talent  »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie tom
Basia Matusiewicz z legnickiego przedszkola „Bajka” ma zaledwie sześć lat, a w partiach szachowych wśród swoich rówieśników nie ma sobie równych. W ostatnich mistrzostwach Wrocławia dzieci do lat sześciu, ta sympatyczna i urocza legniczanka zdobyła złoty medal.

Awizo dla Modrzejewskiej  »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie (tom)
Legnicki teatr dramatyczny przeżywa od czasu do czasu historie nie wcale dramatyczne. Czasem w codziennym życiu teatru wydarzy się coś, co na pierwszy rzut oka w swej istocie jest groteskowe i komiczne.

Załatali wszędzie, guza nie będzie  »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie (tom)
Pod koniec października pisaliśmy o fatalnym stanie technicznym Baszty Chojnowskiej. Jak się okazało, apele czytelników o szybki remont obiektu okazały się skuteczne.

Poświęcenie kaplicy »
Tekst opublikowany 2007-12-16, opracowanie tom
Dzisiaj o godzinie 16. w obecności legnickiego biskupa ks. Stefana Cichego odbędzie się uroczyste poświęcenie szpitalnej kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej.

Prezydent o budżecie, radni o śmieciach »
Tekst opublikowany 2007-12-16, opracowanie tom
W najbliższy wtorek, 18 grudnia, na konferencji prasowej poznamy komplet materiałów przygotowanych na ostatnią w tym roku sesję Rady Miejskiej. Będą to ważne obrady, bo 28 grudnia radni podejmą decyzję o dochodach i wydatkach przyszłorocznego budżetu.

W trosce o tych najmniejszych  »
Tekst opublikowany 2007-12-15, opracowanie tom
Fundacja Polska Miedź zawsze stara się wspierać finansowo najbardziej potrzebujące placówki służby zdrowia. O hojności tej fundacji po raz kolejny mogła się przekonać dyrekcja legnickiego szpitala.

Śmierć w pożarze »
Tekst opublikowany 2007-12-15, opracowanie MW
Nad ranem wybuchł pożar w domu przy ul. Ogrodowej w Legnicy. Zginęła 55-letnia kobieta. Jej syn i mąż są w stanie ciężkim.

Wigilia w Akademii  »
Tekst opublikowany 2007-12-15, opracowanie red.
Choć do uroczystej wigilijnej wieczerzy został ponad tydzień, legnickie Stowarzyszenie "Kobiety Europy" już jutro organizuje tradycyjną Wigilię Narodów. W sali Akademii Rycerskiej o godz. 17 przy wspólnym stole spotkają się przedstawiciele różnych nacji i mniejszości etnicznych związanych z Dolnym Śląskiem i Legnicą.

Konsekracja kościoła Gacka »
Tekst opublikowany 2007-12-15, opracowanie tom
Dzisiaj legnicka parafia pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa przeżywała wielkie duchowe wydarzenie. Uroczyście bowiem dokonano poświęcenia budowanego wiele lat kościoła i samego ołtarza.

Jubileusz LPGK  »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie tom
Dziś jubileusz 15 lecia istnienia obchodzi Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Legnicy. W obecnej formule prawnej jako spółka komunalna LPGK funkcjonuje od 1993 roku. Zatrudnia blisko dwieście osób.

Wyróżniona uczelnia »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie tom
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zajęła drugie miejsce w prestiżowym konkursie Dolnośląskiej Budowy Roku 2005/2006. Legnicka uczelnia zdobyła tę nagrodę za remont i modernizację dawnych wojskowych koszar przy ul. Sejmowej.

Uchwała "śmieciowa" - teraz albo nigdy? »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie tom
Na najbliższej poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej zadecydują się losy uchwały "śmieciowej". Na dzisiejszej konferencji prasowej przewodniczący Rady, Robert Kropiwnicki, ujawnił, że w tej sprawie jest dobrej myśli i ma nadzieję, że temat przyjęcia górnych stawek za odbiór odpadów komunalnych zostanie wreszcie zakończony.

Konfiskata trucizny  »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie tom
Od wczoraj w dziesięciu legnickich aptekach znajdują się specjalne pojemniki, do których można wyrzucać przeterminowane leki. Sprawy nie można bagatelizować, ponieważ przeterminowane specyfiki nie można ot tak wyrzucać sobie do kubłów na śmieci.

Jak dogonić Europę?  »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie (tom)
Federacja Pracodawców Polski Zachodniej istnieje w naszym regionie już 15 lat. O sukcesach i planach na najbliższą przyszłość, dolnośląscy pracodawcy zrzeszeni w federacji rozprawiali podczas jubileuszowego spotkania w legnickim hotelu Qubus.

Legnickie kobiety na kalendarzu »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie red.
Wydawanie artystycznych kalendarzy miejskich stało się już w naszym mieście tradycją, a każdy z nich cieszy się uznaniem krajowych i zagranicznych kolekcjonerów.

Nie ma na nich rady? »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie red.
Na naszych łamach kilkukrotnie zwracaliśmy uwagę na samochody zaparkowane w centrum miasta niezgodnie z prawem. Tym razem uwagę na ten problem zwrócił nasz czytelnik, przesyłając kilka zdjęć, do których komentarz może być tylko jeden.

S 3 - burza mózgów »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie red.
W legnickim Hotelu Qubus odbyła się konferencja na temat ważnych dla Legnicy i regionu aspektów budowy drogi szybkiego ruchu S-3. Dodatkowym wątkiem debaty była modernizacja regionalnej sieci połączeń kolejowych. Uczestnicy konferencji sformułowali kilka istotnych wniosków.

Ultrasonograf dla szpitala »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie tom
Nowoczesny, trójwymiarowy ultrasonograf - jedyny taki w Legnicy - od niedawna jest na wyposażeniu oddziału położniczego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Zakup urządzenia był możliwy dzięki finansowemu wsparciu spółki KGHM Polska Miedź, Fundacji Polskiej Miedzi oraz PZU "Życie".

Nie jestem samobójcą  »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Czy planowane są nowe parkingi, dlaczego 2 stycznia miasto może utonąć w śmieciach, czy i w jaki sposób Legnica chce skorzystać na Euro 2012? O odpowiedź na te i inne pytania poprosiliśmy prezydenta miasta, Tadeusza Krzakowskiego.

Deszcz prezentów i uśmiechu  »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie (tom)
To był wyjątkowy dzień w życiu naszych milusińskich. 6 grudnia w Mikołajki każdy dzieciak dostał prezenty i upominki.

Lampki liczone w tysiącach »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie (mat)
Przechadzając się po głównych ulicach i alejach miasta można już obserwować świąteczną różnobarwną iluminację. Sznury lampek rozbłysnęły w centralnych punktach Legnicy, na ulicach i skwerach.

Wojownicy na macie »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie (tom)
KGHM VIII Mistrzostwa Polski Open Karate Kyokushin przeszły do historii. W tym prestiżowym turnieju było wszystko. Ekscytująca walka fair play, radość zwycięstwa i gorycz porażki. Szkoda tylko, że nasz Paweł Biszczak odpadł z walki o medale.

O hazardzie i nie tylko  »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie (red.)
Legnickie Muzeum Miedzi pracuje na pełnych obrotach. Zwiedzający jeszcze pewnie nie zdążyli zobaczyć wszystkich prezentowanych wystaw, a już na sali pojawiły się nowe eksponaty.

Wiózł śmierć  »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie (tom)
Na drodze krajowej nr 3 na wysokości Kawic doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na miejscu zginęła pasażerka golfa. Kierowca i drugi pasażer z tego auta zostali mocno poturbowani.

Połap się »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie red.
Nie mają łatwego życia kierowcy w Legnicy. Jeden z naszych czytelników przesłał nam zdjęcie ilustrujące łamigłówkę, jaką trzeba rozwiązać, aby poprawnie poruszać się w rejonie budowanej Drugiej Galerii Piastów.

Jubileusz pracodawców  »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie tom
Dzisiaj w legnickim hotelu Qubus Federacja Pracodawców Polski Zachodniej będzie świętować 15-lecie swego istnienia. O godzinie 11. rozpocznie się zgromadzenie ogólne członków federacji.

A dlaczego nie na przejściu? »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie red.
Obok parking jest pusty, a pracownik Starostwa w dalszym ciągu parkuje na przejściu dla pieszych! - pisze zarka, nasz czytelnik.

Nasi łucznicy znów wysoko »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie red.
W dniach 8 - 9 grudnia w Prudniku rozegrane zostały Ogólnopolskie Halowe Zawody Kontrolne. W imprezie uczestniczyła ponad setka zawodników i zawodniczek - w tym będący w dobrej formie legniczanie.

Legnica - Lubin po trzech latach »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie red.
Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy PKP, w związku z którym na Dolnym Śląsku przybyło kilkanaście połączeń. W nowym rozkładzie pociągi po trzech latach wróciły na trasę na trasę Lubin - Legnica - Wrocław.

S3 - szansa dla regionu »
Tekst opublikowany 2007-12-09, opracowanie tom
Już jutro, 10 grudnia, w legnickim hotelu Qubus odbędzie się konferencja na budowy drogi szybkiego ruchu S3. Dodatkowym wątkiem debaty będzie sprawa modernizacji regionalnej sieci połączeń kolejowych. Organizatorem jutrzejszej konferencji są władze miasta.

Puchar na Ukrainę  »
Tekst opublikowany 2007-12-09, opracowanie tom
Ukraiński arcymistrz Władimir Sergiejew zwyciężył w XXIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym o puchar wojewody dolnośląskiego, który rozegrano w hotelu Qubus w Legnicy. W zawodach wystartowało dziesięciu zawodników, w tym trzech arcymistrzów i pięciu mistrzów międzynarodowych.

Legniczanie chcą być dumni! »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie tom
Nasza redakcyjna akcja "Odbierz opaskę" przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Ufundowane przez prezydenta Legnicy charakterystyczne biało - błękitne bransoletki rozeszły się w mgnieniu oka.

Konkurs rozstrzygnięty  »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie tom
Poznaliśmy laureatów naszego redakcyjnego konkursu, w którym nagrodami były wejściówki na jutrzejsze mistrzostwa Polski Open Karate Kyokushin. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Głos uczelni w sprawie afery  »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie tom
Nie milkną echa po poniedziałkowym zatrzymaniu przez policję trzech pracowników Centrum Innowacyjno – Wdrożeniowego, spółki powiązanej z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Legnicy.

Klika do niej zza światów »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie tom
Kamil Bogucki marzył od dawna o tym komputerze. Niestety nie dożył tej chwili. Zmarł nad ranem 23 listopada. Ale komputer, który miał być mikołajkowym prezentem dla niego, trafił do jego siostry, 10-letniej Julitki.

Z Mikołajem w rytmie hip-hopu »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie tom
Choć co niektórzy już zdążyli zapomnieć o Mikołajkach, w Prochowicach imprezy mikołajkowe nabiorą rozpędu w najbliższy weekend. Organizatorzy planują dla najmłodszych wiele zabaw i konkursów.

Oni są Fair Play »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie tom
W Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki zakończyła się uroczysta gala finałowa X jubileuszowej edycji programu "Przedsiębiorstwo Fair Play". Wśród laureatów z całego kraju, znalazło się dziesięć firm i przedsiębiorstw Zagłębia Miedziowego wyróżnionych prestiżowymi certyfikatami i statuetkami.

Świąteczny zapach świerku  »
Tekst opublikowany 2007-12-06, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Świerkowa czy sosnowa, cięte gałązki czy w doniczce. Srebrny świerk czy jodła kaukaska, a może sztuczna? Przed świętami Bożego Narodzenia zawsze stajemy przed dylematem, jaką choinkę wybrać do naszych domów.

Więcej parkingów  »
Tekst opublikowany 2007-12-06, opracowanie Ewa Mastalska
Mieszkańcy osiedla Piekary spotkali się z prezydentem Tadeuszem Krzakowskim. Uczestnicy debaty zgodnie przyznali, że na Piekarach jest jeszcze wiele do zrobienia.

Pierwszeństwo dla zarejestrowanych  »
Tekst opublikowany 2007-12-05, opracowanie tom
W Legnicy oficjalnie zarejestrowanych jest 3 tysiące psów, ale po miejskich ulicach czworonogów biega zdecydowanie więcej. W ciągu trzech najbliższych lat wszystkie psy ujęte w urzędowej ewidencji będą miały wszczepione mikrochipy.

Wygraj bilety!  »
Tekst opublikowany 2007-12-05, opracowanie (tom)
Już w najbliższą sobotę w hotelu Qubus odbędą się mistrzostwa Polski Open Karate Kyokushin. Organizator turnieju, Klub Karate Kyokushin przygotował dla naszych czytelników pięć pojedynczych wejściówek na sobotnie zawody.

Slalom między znakami  »
Tekst opublikowany 2007-12-05, opracowanie (tom)
Legniccy policjanci zatrzymali kobietę, która siedziała za kółkiem swego auta mając w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu! 54-letnia mieszkanka Jawora uszkodziła kilka znaków drogowych tracąc zderzak i tablicę rejestracyjną.

Tort z chmielową wkładką  »
Tekst opublikowany 2007-12-05, opracowanie (tom)
Legnicki teatr świętował 30. lecie polskiej sceny w mieście. W uroczystości, która w niedzielny wieczór odbyła się w siedzibie teatru uczestniczyli przedstawiciele wszystkich pokoleń ludzi legnickiej sceny, byli i aktualni pracownicy teatru, jego przyjaciele, a także reprezentanci władzy państwowej i samorządowej wspierający tę instytucję. Zasłużonym pracownikom legnickiego teatru wręczono odznaczenia państwowe.

Kałuża wstydu »
Tekst opublikowany 2007-12-05, opracowanie red.
W miejscu, gdzie ul. Chojnowska dochodzi do Rynku po każdym deszczu robi sie wielka kałuża - pisze nasz czytelnik. Co więcej, kałuża liczy już sobie całe 20 lat!

Pobiegaj po śniegu  »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie (tom)
Legnickie Towarzystwo Biegów Narciarskich zaprasza wszystkich chętnych do udziału w zawodach barbórkowych "Pierwszy śnieg". Sponsorem narciarskiej imprezy jest spółka KGHM Polska Miedź S.A.

Korupcyjne zarzuty »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie tom
Wczoraj policjanci z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali trzy osoby podejrzewane o przyjęcie korzyści majątkowych oraz o przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów. Wszyscy zatrzymani pełnią wysokie funkcje w spółce, której założycielem jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy.

Deszcz prezentów  »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie (tom)
Już w czwartek, 6 grudnia, św. Mikołaj obdaruje prezentami wszystkich, którzy podobno na to zasłużyli. W wielu przedszkolach organizowane będą imprezy, w których główną rolę odegra jegomość z siwą długą brodą w czerwonym stroju.

Odbierz opaskę w redakcji  »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie (tom)
We wrześniu ubiegłego roku władze Legnicy zainaugurowały przedsięwzięcie promocyjne pod hasłem: "Legnica Moim Miastem". Przesłanie to ma nawiązywać do lokalnego patriotyzmu i tworzenia legnickiej tożsamości.

Biszczak fighter  »
Tekst opublikowany 2007-12-03, opracowanie (tom)
W najbliższą sobotę w legnickim hotelu Qubus odbędą się ósme mistrzostwa Polski Open Karate Kyokushin. Rozmawiamy z Andrzejem Kaczkowskim, prezesem Legnickiego Klubu Karate Kyokushin, który organizuje zawody.

Wreszcie są bilety »
Tekst opublikowany 2007-12-02, opracowanie (tom)
Na łamach naszego portalu i gazety jako pierwsi napisaliśmy, że w pawilonach handlowych pod nazwą „Bus shop” znajdujących się przy przystankach autobusowych nie można kupić biletów.

Sprytniejsza od sprawcy  »
Tekst opublikowany 2007-12-01, opracowanie tom
17-letni wrocławianin wpadł na mało oryginalny sposób zdobycia pieniędzy. Próbował przekonać jedną z mieszkanek Legnicy, że jest dobrym kolegą jej zięcia, że przed chwilą miał wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy. Starsza pani wyczuła pismo nosem i bez zastanowienia zadzwoniła po policję

Modrzejewska świętuje  »
Tekst opublikowany 2007-12-01, opracowanie red.
2 grudnia będzie wielkim dniem dla teatru Heleny Modrzejewskiej. Jutro bowiem uroczyście będzie obchodzony jubileusz trzydziestolecia istnienia polskiego teatru w Legnicy. Słowo "polski" akcentowane w trakcie jubileuszu, nie jest przypadkowe, bo historia teatru jest o wiele dłuższa.

Arcymistrzowie w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-11-30, opracowanie red.
Już dziś rozpoczyna się w Legnicy XXIII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego. Wystartuje w nim 10 zawodników, którzy walczyć będą m.in. o tytuły arcymistrzów.

Znów potrącenie na Wrocławskiej »
Tekst opublikowany 2007-11-30, opracowanie tom
Wczoraj w godzinach popołudniowych na wysokości stacji paliw płynnych BP doszło do potrącenia przechodnia. Poszkodowany został odwieziony do legnickiego szpitala.

Tym razem wszystko jasne »
Tekst opublikowany 2007-11-30, opracowanie red.
Nasze artykuły dotyczące wątpliwych kompetencji niektórych instruktorów nauki jazdy wzbudziły wielkie zainteresowanie. Dostaliśmy kolejne zdjęcie z prośbą o komentarz - tym razem, wbrew pozorom, wszystko jest w porządku.

Borą w pieszą  »
Tekst opublikowany 2007-11-30, opracowanie tom
Wiemy już więcej informacji na temat wczorajszego potrącenia na przejściu dla pieszych przy ul. Wrocławskiej w Legnicy. Z ciężkim urazem głowy i wstrząśnieniem mózgu do szpitala trafiła 52-letnia kobieta.

Legnica promuje się w BWA »
Tekst opublikowany 2007-11-29, opracowanie red.
Od dzisiaj we wrocławskiej Galerii BWA Awangarda trwać będą Wrocławskie Promocje Dobrych Książek. W imprezie, która potrwa do niedzieli, weźmie udział wydawnictwo "Edytor", które posiada w swej ofercie 26 książek związanych z Legnicą.

Wielkie wykopaliska »
Tekst opublikowany 2007-11-29, opracowanie (tom)
Mieszkańcy Prochowic żartują, że w ich mieście trwają wielkie wykopaliska. Nie są to jednak badania archeologiczne. Właśnie trwają prace związane z przyłączeniem sieci gazowej.

Nie zapominajmy o bezdomnych  »
Tekst opublikowany 2007-11-28, opracowanie red.
Zima za pasem, a to zawsze najgorszy okres dla ludzi bezdomnych i samotnych pozbawionych opieki. Sprawdźmy więc, jak miejskie służby przygotowane są do niesienia pomocy ludziom bez dachu nad głową.

Nie przegapią czasu i szansy  »
Tekst opublikowany 2007-11-28, opracowanie (tom)
W piątkowy wieczór w Galerii Sztuki uroczyście podsumowano ogólnopolski przegląd "Promocje 2006/2007". Podczas finisażu ogłoszono zwycięzców konkursu, do którego zgłosiło się ponad pięćdziesięciu świeżo upieczonych artystów z całego kraju.

Erotyczna wystawa »
Tekst opublikowany 2007-11-28, opracowanie red.
Taką ekspozycję można zobaczyć w oknie wystawowym jednej z legnickich galerii. Pomysł co najmniej gorszący - pisze do nas autor zdjęć - trwa przecież okres przedświąteczny, więc rodzice na zakupy wybierają się ze swoimi pociechami.

Skoda bije wszystkich  »
Tekst opublikowany 2007-11-28, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Jaki jest nowy samochód statystycznego Kowalskiego? To osobowy hatchback z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litrów i mocy 106 KM za którego wydajemy nie więcej niż 68 tysięcy złotych.

Zobacz Honorowych »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie red.
Dotychczas legnicka Rada Miejska przyznała tytuł Honorowego Obywatela dziewięciu osobom, wśród których znaleźli się Jan Paweł II i Stanisław Misiek. Od wczoraj portrety wszystkich honorowych oglądać możemy w legnickim ratuszu.

Lustracja lokatorów »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie Piotr Kanikowski, Tomasz Woźniak - Gazeta Wrocławs
W Łodzi, gdzie cztery lata temu wydano wojnę nieuczciwym lokatorom, wścibscy urzędnicy odzyskalli 600 mieszkań. W Legnicy kontrole dopiero się rozpoczynają, ale już widać, że do wielu lokali mogą się wkrótce wprowadzić nowi mieszkańcy.

Wygrał i poczęstował  »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie (tom)
Obrazy, fotografie, rzeźby, tort. Wszystko licytowano na specjalnej aukcji pomocy dla oddziału medycyny paliatywnej legnickiego szpitala. Dzięki hojności ofiarodawców zebrano ponad 4 tys. zł.

Przelewają własną krew, by ratować innych  »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie (tom)
Leszek Gacek i Jerzy Gapiński to legniccy rekordziści w honorowym oddawaniu krwi. Krystyna Kamińska pod tym względem prym wśród wiedzie kobiet, a Kasia Hoffman jest najmłodszą dawczynią krwi w naszym mieście.

Jak upadła uchwała śmieciowa »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie (tom)
Gdybym miał takie uprawnienia, już dawno decyzja w sprawie opłat za wywóz odpadów zostałaby podjęta – skomentował głosowanie radnych nad uchwałą śmieciową prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski.

Tir zabił 20 dzików »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie BOM
Na autostradzie A4 tiry rozjeżdżają zwierzęta. Pod kołami pojazdów giną jelenie, sarny i dziki. Niedawno myśliwi z okręgu legnickiego znaleźli na drodze szczątki ok. 20 zabitych zwierząt.

Ile za śmieci?  »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie tom
Na dzisiejszej sesji radni zajmą się planowaną podwyżką za wywóz odpadów komunalnych. Zapowiada się gorąca i ożywiona dyskusja, bo projekt uchwały już wzbudził wśród mieszkańców miasta wiele kontrowersji i pytań co do słuszności podwyżek.

Młodzi opanowali galerię »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie red.
Jeszcze do 2 grudnia potrwa w Galerii Sztuki w Legnicy (Pl. Katedralny 1) wystawa 17. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych Promocje.

Zaskakujące wyniki kontroli »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie red.
Legniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Jak się okazało, kierowca posiadał przy sobie środki odurzające, a pasażer poszukiwany był przez niemiecką policję.

Rebelia niemal zmiażdżona »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie Marcin Torz
Sukces oddziałów rządowych. Kontratak wojsk Polski i Unii Europejskiej prawie zmiótł z powierzchni ziemi dolnośląskich rebeliantów. Czy to koniec największej w ostatnich latach wojny domowej?

Ocalili mu skórę  »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie tom
Legniccy radni nie zgodzili się na wyrzucenie z pracy Michała Huzarskiego. Radny pozostanie więc nadal na stanowisku zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Śmierć w pożarze »
Tekst opublikowany 2007-11-25, opracowanie BOM
W nocy strażacy gasili wielorodzinny dom w Chojnowie. W pożarze zginęła jedna osoba, a pięć innych musiano ewakuować z płonącego budynku.

Karpie małe i drogie »
Tekst opublikowany 2007-11-25, opracowanie BOM
Karpie z Miłkowic koło Legnicy są niewyrośnięte. Zdaniem hodowców ryby na wigilijny stół w tym roku będą małe i drogie. Winna jest pogoda i cena paszy.

Kamilu żegnaj »
Tekst opublikowany 2007-11-24, opracowanie tom
Wczoraj do naszej redakcji nadeszła smutna wiadomość. 23 listopada nad ranem zmarł Kamil Bogucki z Legnicy, chorujący na bakteryjne zapalenie mózgu. Jego największym marzeniem był nowy dom, w którym zamieszkał przed kilkoma miesiącami. Nie doczekał innych chwil. Kamil miał 20 lat.

Oświetlony rynek »
Tekst opublikowany 2007-11-24, opracowanie tom
Do wigilii świąt Bożego Narodzenia został dokładnie miesiąc, a legnicki rynek już powoli zapełnia się świątecznymi iluminacjami. Władze miasta, jak co roku zadbały o świąteczny wystrój głównych ulic miasta.

Pościg ze strzelaniną  »
Tekst opublikowany 2007-11-24, opracowanie tom
Do scen rodem z kryminalnego filmu doszło wczoraj w okolicach przejazdu kolejowego przy ul. Gniewomirskiej. Młody kierowca opla uciekał legnickim policjantom. Przy próbie zatrzymania, mężczyzna potrącił jednego z funkcjonariuszy. Padły strzały.

Przelewają własną krew »
Tekst opublikowany 2007-11-23, opracowanie red.
W tym roku legniczanie oddali już ponad dwa tysiące litrów krwi. W całym mieście istnieje siedem Klubów Honorowych Dawców Krwi. Wczoraj Tadeusz Krzakowski spotkał się z grupą szczególnie zasłużonych legnickich dawców.

Znów sepsa »
Tekst opublikowany 2007-11-23, opracowanie Prw.pl/red.
Stan zdrowia 11-letniego chłopca, u którego stwierdzono sepsę, jest stabilny - zapewniają lekarze. W ostatnich miesiącach to czwarty przypadek sepsy w Legnicy.

Teraz już tylko ścisk i kolejki »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie red.
Ścisk, kolejki i długie oczekiwanie na dokument. Ruszyła lawina osób, które chcą zdążyć z wymianą dowodów osobistych.

Debatowali o sporcie  »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie red.
Z udziałem około stu osób w hotelu Qubus obradował wczoraj Legnicki Sejmik Sportowy. W spotkaniu wzięli udział działacze SZS, przedstawiciele klubów, organizacji zajmujących się sportem oraz samorządowcy i przedstawiciele lokalnych władz.

Lodowa tafla i telebim  »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie tom
Lodowisko o powierzchni 900 metrów kwadratowych z całą infrastrukturą ma powstać jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia na terenach przy ul. Sejmowej w pobliżu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

KGHM bez klucza partyjnego?  »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie Tomasz Jóźwiak
- Nie ukrywam, że Platforma Obywatelska będzie "oczyszczać" kierownicze stanowiska z ludzi nadanych z klucza politycznego, dotyczy to także spółki KGHM Polskiej Miedzi.

Na japoński chętnych nie brakuje »
Tekst opublikowany 2007-11-21, opracowanie (tom)
Przyjechała do Legnicy z dalekiego kraju. Nie zna naszego języka i nie ma tutaj zbyt wielu przyjaciół. Gdy idzie ulicą, czuje na sobie spojrzenia innych przechodniów.

Zbierają na źródło życia  »
Tekst opublikowany 2007-11-21, opracowanie (tom)
Już dziś, 21 listopada, w sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy odbędzie się koncert charytatywny, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na zakup wody pitnej dla Afryki.

Legnickie drogi... »
Tekst opublikowany 2007-11-21, opracowanie red.
Rowerzyści w Legnicy nie wszędzie mają lekko. Przykładem choćby osiedle Piekary, na terenie którego drogi rowerowe kończą się...nagle.

Wciąż dajemy się oszukiwać »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie Marcin Torz
Oszuści wchodzą do mieszkań pod różnymi pretekstami, np. z prośbą o wodę, sprzedaż artykułów przemysłowych czy też wykorzystując prestiż niektórych instytucji. A my wciąż dajemy się nabierać.

Z lampką górniczą przez wieki  »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie (tom)
Do końca lutego przyszłego roku w legnickim Muzeum Miedzi można zwiedzać wystawę "Z lampką górniczą przez wieki. Dzieje oświetlenia w górnictwie". To kolejna ekspozycja nawiązująca do okrągłej rocznicy odkrycia złóż rud miedzi.

Pokolenie poszukiwaczy  »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie (tom)
Zbliża się podsumowanie 17. ogólnopolskiego przeglądu malarstwa młodych "Promocje". Uroczysty finisaż połączony z ogłoszeniem laureatów odbędzie się w najbliższy piątek, 23 listopada o godz. 19. w legnickiej Galerii Sztuki.

W grudniu pojedziesz koleją »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie BOM
8 grudnia ruszy połączenie pasażerskie na trasie Lubin – Legnica – Wrocław. Kolej uruchomiono po kilkuletniej przerwie dzięki dofinansowanie z wrocławskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Legnickie bagna »
Tekst opublikowany 2007-11-19, opracowanie red.
W centrum Legnicy przyjemnie jest pospacerować po wyremontowanej i zadbanej ulicy Najświętszej Marii Panny, ale wystarczy zboczyć z głównego traktu, aby ujrzeć bagno. Wszystko z powodu odbywającego się remontu.

Bebel najlepszy  »
Tekst opublikowany 2007-11-19, opracowanie tom
Aż 53 młodych szachistów wystartowało w kolejnym turnieju z cyklu XV Dolnośląskiego Młodzieżowego Grand Prix zorganizowanym przez Dom Kultury „Atrium” i ASSZ Miedź Legnica.

Plaga szczurów »
Tekst opublikowany 2007-11-19, opracowanie red/TVP Wrocław
W Legnicy centrum miasta opanowały... szczury. Ludzi się nie boją, z kanałów i piwnic wychodzą na ulice, nawet w biały dzień. Jest ich tak dużo, że o jedzenie zaczynają walczyć z dokarmianymi przez legniczan gołębiami.

Oryginalne trofea »
Tekst opublikowany 2007-11-19, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Stare monety i banknoty, wyszukana angielska porcelana, przedwojenne dywany, okazałe patery, wazony i świeczniki, winylowe płyty i komiksy znane z dzieciństwa.

Wygrać Bitwę Legnicką  »
Tekst opublikowany 2007-11-18, opracowanie Tomasz Jóźwiak
W Legnicy jest wiele miejsc, w których kierowcy sobie nie radzą, w których zwyczajnie się gubią, nie wiedząc, jak jechać. Jednym z najbardziej newralgicznych i zapalnych pod tym względem jest rondo Bitwy Legnickiej.

Zabici na drogach  »
Tekst opublikowany 2007-11-18, opracowanie tom
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Od początku tego roku na Dolnym Śląsku doszło do 2460 wypadków drogowych, w których zginęło 240 osób.

Dwie tony żelastwa na aukcji  »
Tekst opublikowany 2007-11-17, opracowanie tom
Dyrekcja legnickiego szpitala wpadła na pomysł, by stary i bezużyteczny sprzęt komputerowy wystawić do sprzedaży na aukcję internetową. Idea śmiała, tylko czy ktoś się skusi na zakup komputerowego złomu? Pomysłodawcy wierzą, że chętnych kupców będzie wielu.

Tropikalnie w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-11-16, opracowanie red.
Wczoraj, po kolejnym etapie remontu i modernizacji, przekazane zostało zwiedzającym pomieszczenie legnickiej Palmiarni, ze słynną parą papug - Marianem i Heleną na czele.

Wybieramy spektakl 30-lecia »
Tekst opublikowany 2007-11-16, opracowanie red.
"Ballada o Zakaczawiu" czy "Made in Poland"? A może inny z wielu już głośnych przedstawień legnickiego teatru zasługuje na miano spektaklu 30-lecia? Zabawę organizuje Teatr Modrzejewskiej i internetowa gazeta teatralna @kt.

Grosz dla domu dziecka  »
Tekst opublikowany 2007-11-16, opracowanie tom
Fundacja Pomocy Dzieciom „Zdążyć z pomocą” oraz sieć marketów spożywczych Polomarket organizują ogólnopolską akcję charytatywną „Świąteczni Twórcy Kolorów” na rzecz placówek opiekuńczych.

Pijani kierowcy, strzeżcie się! »
Tekst opublikowany 2007-11-16, opracowanie tom
W całym naszym regionie policjanci z "drogówki" prowadzą wzmożone działania pod kryptonimem "Trzeźwość". Podstawowym celem akcji jest zatrzymanie kierowców, którzy zasiedli za kółkiem po spożyciu alkoholu.

Gdzie Straż Miejska?!  »
Tekst opublikowany 2007-11-16, opracowanie (tom)
- Dlaczego Straż Miejska śpi i nic nie robi, by przeganiać kierowców, którzy zostawiają swoje pojazdy, gdzie popadnie – grzmiał w słuchawce głos zdenerwowanego i oburzonego mieszkańca jednego z bloków przy ul. Piekarskiej.

Trzy lata za dragi »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie red.
Do trzech lat więzienia grozi młodemu lubinianinowi za posiadanie przy sobie ponad czterech gramów narkotyku. 23-latek został zatrzymany wczoraj podczas rutynowej kontroli.

Uważajmy na pieszych i rowerzystów!  »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie tom
W przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, piesi pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony i przy uderzeniu pojazdu z prędkością powyżej 60 km/h praktycznie nie mają szans na przeżycie. Wypadki z udziałem pieszych poza obszarem zabudowanym należą do najcięższych.

Głód, ale tylko na teatr »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie (tom)
Po raz pierwszy w Prochowicach podczas I festiwalu Małych Form Teatralnych „Głód ale tylko na teatr” mogły zmierzyć się wszystkie świetlice środowiskowe działające na terenie gminy.

Obwodnica przejezdna  »
Tekst opublikowany 2007-11-14, opracowanie tom
Od wczoraj wszyscy kierowcy poruszający się po Legnicy mogą odetchnąć. Naprawiana wiele długich tygodni zachodnia obwodnica została otwarta. Tym samym korki w centrum miasta zniknęły.

Niedzielny jarmark »
Tekst opublikowany 2007-11-14, opracowanie (tom)
Jarmark staroci na stałe wpisał się w kalendarz comiesięcznych imprez na legnickim rynku. Jarmark zawsze odbywa się w drugą niedzielę każdego miesiąca. Tym razem organizatorzy wyjątkowo zmienili termin.

Jajecznica na drodze  »
Tekst opublikowany 2007-11-14, opracowanie (tom)
Trzynasty dzień miesiąca okazał się pechowy dla kierowców tira i samochodu dostawczego. Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj na krajowej "trójce" na wysokości Karczowisk.

Tylko guziki po nich zostały »
Tekst opublikowany 2007-11-14, opracowanie (tom)
Do końca listopada w Muzeum Gross – Rosen w Rogoźnicy, w gminie Strzegom, można zwiedzać wyjątkową ekspozycję fotogramów poświęconych Zbrodni Katyńskiej.

Ciało przeleżało kilkanaście dni »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie tom
Rodzina przez kilka dni poszukiwała starszą kobietę. W poniedziałek kobietę znaleziono martwą w jej mieszkaniu. Śledczy ustalili, że denatka nie żyła od kilkunastu dni, a zgon nastąpił z przyczyn naturalnych.

Zas(y)pani drogowcy! »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie (tom)
Zapowiadane przez synoptyków pierwsze opady śniegu stały się faktem. Przez ostatni weekend śnieg intensywnie padał w wielu miastach naszego regionu. Niestety atak zimy w środku jesieni znów zaskoczył drogowców. Dlaczego nas to nie dziwi?

Świętej krowy ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Publikacja na temat złamania przez instruktora jazdy w Legnicy przepisów kodeksu ruchu drogowego wzbudziła prawdziwe emocje i wywołała falę krytyki pod adresem redakcji i legnickiej policji.

Zarzuty ciężkiego kalibru  »
Tekst opublikowany 2007-11-12, opracowanie tom
W odstępie kilku dni legnicka prokuratura skierowała do sądu akty oskarżenia w dwóch głośnych sprawach. Po raz pierwszy w historii legnickiego sądownictwa na ławie oskarżonych zasiądzie 15-letnia dziewczyna, która będzie odpowiadać za swoje czyny jak dorosła. Drugie oskarżenie dotyczy zabójstwa, które popełniono w maju tego roku.

Politycznie wysoko ustawieni  »
Tekst opublikowany 2007-11-12, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Dwóch posłów, którzy w ostatnich wyborach parlamentarnych startowali z okręgu legnicko – jeleniogórskiego, dziś stają się pierwszoplanowymi politykami.

Wyróżniona oddziałowa  »
Tekst opublikowany 2007-11-12, opracowanie tom
Grażyna Majewska - Kaźmierczak, pielęgniarka oddziałowa oddziału medycyny paliatywnej legnickiego szpitala została wyróżniona w kategorii działalności charytatywnej prestiżowego konkursu Sukces Roku 2007 – Ochrona zdrowia.

Dwieście miejsc pracy  »
Tekst opublikowany 2007-11-11, opracowanie tom
Na początku 2008r., a więc już wkrótce w obrębie Legnickiego Parku Technologicznego rozpocznie się budowa potężnego centrum telemarketingowego. To szansa dla mieszkańców naszego regionu na znalezienie pracy jako konsultanci telecentrum.

Atak zimy w środku jesieni  »
Tekst opublikowany 2007-11-11, opracowanie tom
No i stało się. Zapowiadane przez synoptyków pierwsze opady śniegu stały się faktem. Od wczoraj śnieg intensywnie padał w wielu miastach naszego regionu. Niestety pierwszy atak zimy w środku jesieni znów zaskoczył drogowców.

Odrapana IV RP  »
Tekst opublikowany 2007-11-10, opracowanie tom
Widząc ten wyborczy billboard Prawa i Sprawiedliwości na odrapanej ścianie jednego z legnickich budynków, nie należy się zbytnio dziwić przegranej partii braci Kaczyńskich z Platformą Obywatelską.

Niby nic takiego  »
Tekst opublikowany 2007-11-10, opracowanie tom
Na ulicy Najświętszej Marii Panny palił się kosz na śmieci. Niby nic takiego. Zastanawia tylko jedna rzecz. Obok płonącego kubła przechodziło wiele osób spacerujących w tym czasie deptakiem. Palący się śmietnik widzieli też kupcy handlujący na Manhattanie. I nikomu to jakoś nie przeszkadzało.

Dolnoślązacy w gabinecie Tuska »
Tekst opublikowany 2007-11-10, opracowanie tom
Desygnowany na premiera Donald Tusk podał dziś niemal cały skład przyszłego rządu. Wśród przyszłych ministrów jest dwóch Dolnoślązaków: Bogdan Zdrojewski i Grzegorz Schetyna. Ten ostatni będzie jednocześnie wicepremierem rządu.

Jak skazaniec ugotował strażników  »
Tekst opublikowany 2007-11-09, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Czy konwojenci, którym wczoraj uciekł więzień zakładu karnego w Głogowie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności? Jakich konsekwencji mogą się spodziewać? Jaka kara może ich spotkać?

Wciąż bez wieży widokowej »
Tekst opublikowany 2007-11-09, opracowanie red.
Remont wieży Piotra Zamku Piastowskiego trwał ponad 10 lat i kosztował prawie 2 mln zł. Ale nadal nie wiadomo, kiedy będzie można na nią wejść.

Legnica Moim Miastem - ciąg dalszy akcji »
Tekst opublikowany 2007-11-09, opracowanie red.
We wrześniu ubiegłego roku zainaugurowane zostało przedsięwzięcie promocyjne "Legnica Moim Miastem". W ten sposób Urząd Miasta chce wzmocnić lokalny patriotyzm oraz legnicką tożsamość.

Za zdrowiem, panie, za zdrowiem... »
Tekst opublikowany 2007-11-08, opracowanie red.
"A za czym kolejka ta stoi?" - chciałoby się zaśpiewać w rytm piosenki Krystyny Prońko. Za zdrowiem, za zdrowiem - brzmi odpowiedź. Zobacz zdjęcie jednej z naszych czytelniczek.

Farmy z prądem  »
Tekst opublikowany 2007-11-08, opracowanie red.
Już wkrótce w okolicach Legnicy może się zaroić od wiatraków. Na trwałe zmienią one krajobraz. Jednocześnie wyglądają zdecydowanie mniej szpetnie, niż dymiące kominy elektrowni na węgiel.

Legniczanka będzie doradcą kuratora »
Tekst opublikowany 2007-11-08, opracowanie red.
Patrycja Chojnacka – uczennica klasy II F I Liceum Ogólnokształcącego – jako jedyna reprezentantka Legnicy została powołana w skład Dolnośląskiej Rady Dzieci i Młodzieży.

Mają go! »
Tekst opublikowany 2007-11-08, opracowanie tom
Więzień zakładu karnego w Głogowie, który wczoraj brawurowo uciekł konwojentom z jednego z mieszkań w Legnicy jest już w rękach policji. Funkcjonariusze zatrzymali go wczoraj wieczorem.

Były zomowiec chce pozwać Muzę  »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie red.
Organizatorzy obchodów 25-lecia Zbrodni Lubińskiej mogą znaleźć się w sądzie, a to wszystko za sprawą byłego funkcjonariusza milicji, którego zdjęcie zrobione w dniu krwawej manifestacji w sierpniu 1982 roku zostało pokazane publicznie.

Francuzi oczarowani gościnnością legniczan  »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie (tom)
Przez tydzień w Legnicy, ale nie tylko, gościła ponad 50-osobowa grupa uczniów z liceum Aristide Briand we francuskim mieście Gap.

Miały być piękne mundurki, a jest afera »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie red.
Młodzież z legnickiego Zespołu Szkół Muzycznych miała nosić wyjątkowe mundurki. Krawcowa wzięła zaliczkę, ale strojów do dziś nie uszyła. Rodzice uczniów zawiadomili policję o oszustwie

Kozacy pod Legnicą »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie red.
W dniach 29 – 31 października trwały w naszym regionie zdjęcia do rosyjskiego filmu „Taras Bulba”. To jedna z najdroższych tego rodzaju produkcji – jej budżet sięga 25 milionów dolarów. W scenach kręconych w Polsce brali udział m.in. legniccy statyści.

Obława na więźnia  »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie tom
Cała policja w naszym regionie od południa postawiona została na nogi. Stróże prawa szukają więźnia zakładu karnego w Głogowie, który będąc na przepustce uciekł z domu swojej matki w Legnicy.

Remont Legnicy trwa »
Tekst opublikowany 2007-11-06, opracowanie red.
Kilkanaście remontów, zamknięte ulice, zwężenia, objazdy - ot codzienność legnickich kierowców. W naszym serwisie prezentujemy kolejny odcinek serialu p.t. "aktualne utrudnienia na miejskich ulicach".

Śnieg już w Legnicy! »
Tekst opublikowany 2007-11-06, opracowanie red.
Co prawda sztuczny, ale jest! Wszystko z okazji kolejnych scen filmu „Mała Moskwa”, kręconego m.in. na terenie naszego miasta. 3 listopada jedna z naszych czytelniczek obserwowała prace przy scenie, do której zaangażowano armatkę śniegową.

Ekshibicjonista w sidłach policji  »
Tekst opublikowany 2007-11-06, opracowanie tom
Legniccy policjanci zatrzymali 17-letniego chłopaka, który wczoraj zaatakował kobietę na legnickim kąpielisku.

Emeryci u Macochy  »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie (tom)
O tym, że życie na emeryturze wcale nie musi być bierne i nudne pokazują członkowie legnickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Myśliwi odkładają dubeltówki »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie red.
Dwa dziki, lis i jenot - to efekt hubertusowskiego polowania w Koskowicach koło Legnicy, jednego z setek, jakie odbyły się w ten weekend w całej Polsce.

Śniadanie po francusku »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie (tom)
Dobiegła końca wizyta w Legnicy 45-osobowej grupy uczniów z liceum Aristide Briand we francuskim mieście Gap. Uczniowie przyjechali na zaproszenie II Liceum Ogólnokształcącego.

Tym paniom i panom już dziękujemy  »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie (tom)
W ławach na Wiejskiej zasiadło dwunastu posłów z naszego okręgu, natomiast w Senacie mamy trzech swoich reprezentantów. Przy tej okazji postanowiliśmy przyjrzeć się tym, których wyborcy nie obdarzyli zaufaniem na tyle, by zostali parlamentarzystami.

W miarę spokojnie  »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie tom
Kilka osób poszkodowanych w wypadkach to bilans zakończonej wczoraj na drogach regionu legnickiego policyjnej akcji „Znicz”. Funkcjonariusze przyznają, że tak spokojnego długiego weekendu nie było od lat.

Wyciek ropy »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie tom
Niedaleko hurtowni paliw płynnych Dexpol w obrębie poradzieckiego lotniska nastąpił wyciek ropy. Z pozoru niebezpiecznie wyglądająca sytuacja została szybko opanowana i zdaniem legnickiej straży pożarnej nie doszło do skażenia naturalnego środowiska.

O punkty z Focusem »
Tekst opublikowany 2007-11-04, opracowanie tom
Dzisiejszym pojedynkiem Miedzi Legnica z Focusem Park w Piotrkowie Trybunalskim zakończy się dziewiąta kolejka ekstraklasy mężczyzn piłki ręcznej. Piotrkowianie są faworytem tego spotkania, ale podopieczni trenera Edwarda Strząbały na pewno tanio skóry nie sprzedadzą.

Z Piotrkowa na tarczy »
Tekst opublikowany 2007-11-04, opracowanie tom
Szczypiorniści Miedzi Legnica przegrali w Piotrkowie Trybunalskim z tamtejszym Focusem Park Kiperem 29:33. Przewaga gospodarzy na parkiecie nie podlegała dyskusji, ale podopieczni trenera Edwarda Strząbały nie musieli się wstydzić swojej gry.

Radość z basenu »
Tekst opublikowany 2007-11-04, opracowanie Ewa Mastalska
W legnickim przedszkolu dla dzieci z wadą wzroku na osiedlu Kopernika od kilku dni działa suchy basen. Jest to niecka wypełniona kolorowymi piłkami.

Nominacja na Lidera »
Tekst opublikowany 2007-11-03, opracowanie tom
Grażyna Majewska-Kaźmierczak, pielęgniarka oddziałowa oddziału medycyny paliatywnej legnickiego szpitala została nominowana do tytułu "Lider Roku 2007" w kategorii działalności charytatywnej w prestiżowym konkursie Sukces Roku 2007 – Ochrona zdrowia.

Debiutanci na salonach  »
Tekst opublikowany 2007-11-03, opracowanie tom
W najbliższy poniedziałek, 5 listopada, odbędzie się inauguracyjne posiedzenie Sejmu nowej kadencji. Tradycją jest, że zanim rozpoczną się obrady, posłowie nowicjusze poznają gmach Sejmu od kuchni.

Dziecko wśród kryminalistów »
Tekst opublikowany 2007-11-03, opracowanie BOM
Kompletnie pijana matka zawiadomiła policję, że w jej domu odbywa się libacja alkoholowa z udziałem kryminalistów. Oprócz nietrzeźwego towarzystwa znajdowała się tam nowo narodzone dziecko.

Za 2 tygodnie bilety w kioskach  »
Tekst opublikowany 2007-11-03, opracowanie BOM
W żadnym z kilkunastu legnickich kioskach przy przystankach autobusowych nie można kupić biletów MPK. Ma to nastąpić najdalej za dwa tygodnie – obiecuje firma zarządzająca punktami sprzedaży.

Za dusze cierpiące »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie tom
Dziś obchodzimy Dzień Zaduszny. Przy grobach swoich bliskich i w kościołach modlimy się za dusze zmarłych czekające na pojednanie z Bogiem.

Z uda na dłoń - udana dłoń! »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie ks
Wyjątkowe wydarzenie w legnickim szpitalu – chirurgom udało się uratować rękę 19-letniego Mariusza Legutko po tym, jak podczas pracy jedna z maszyn zerwała mu część skóry. Aby zrekonstruować dłoń pacjenta lekarze pobrali odcinek skóry z jego ud.

Pół wieku na medalach  »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie (tom)
Do końca roku w Muzeum Miedzi można zwiedzać wystawę "50 lat Polskiej Miedzi w medalierstwie". Na tej okolicznościowej ekspozycji zgromadzono medale pamiątkowe z lat 1968 – 2007.

10 tysięcy spóźnialskich »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie ks
Nie będą mogli wziąć kredytu, a nawet odebrać listu poleconego. Około 10 tysięcy mieszkańców miasta nie pomyślało jeszcze o obowiązkowej wymianie dowodu osobistego.

Bezpiecznie jak nigdy  »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie tom
Zdaniem legnickiej policji, pod względem bezpieczeństwa na drogach, wczorajszy dzień był wyjątkowo spokojny.

Komunikacyjny horror  »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie tom
Pod względem utrudnień komunikacyjnych, Legnica powoli staje się drugim Wrocławiem. Z powodu zamknięcia zachodniej obwodnicy, ponad stutysięczne miasto od kilku tygodni przeżywa komunikacyjny horror.

„Osobisty Jezus” królem na Śląsku  »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie tom
Kolejny deszcz prestiżowych nagród spłynął na „Osobistego Jezusa”. Indywidualne wyróżnienia na festiwalu dramaturgii współczesnej w Zabrzu otrzymali twórca spektaklu Przemysław Wojcieszek oraz aktorzy Przemysław Bluszcz i Wiesław Cichy.

Z dziejów Legnickiej Nekropolii »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie red.
Cmentarz Komunalny w Legnicy, położony przy ul. Wrocławskiej 124, zajmuje obecnie powierzchnię około 45 ha.

Wszystko o akcji "Znicz"  »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie (tom)
Setki policjantów na drogach, w centrach miast i przy nekropoliach, ograniczenia i utrudnienia w ruchu, problemy z parkowaniem, tak będzie wyglądał dzień Wszystkich Świętych w naszym regionie.

Bój o komnatę »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie MAT
Na Dolnym Śląsku wybuchła rebelia! Rząd w Warszawie i centrala w Brukseli wysłały armię, aby stłumić powstanie. Doszło do krwawej bitwy. Nasz reporter był w samym centrum wydarzeń.

Parkiet trzeszczał  »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie (tom)
IX integracyjny ogólnopolski turniej tańca towarzyskiego o puchar burmistrza Prochowic przeszedł do historii. Główni aktorzy turnieju pokazali publiczności wspaniałe widowisko.

Święta krowa? »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie (tom)
Parę dni temu pewien kierowca złamał kilka przepisów ruchu drogowego "zarabiając" tym samym siedem stów mandatu i 19 punktów karnych. Mężczyzna nie przyjął mandatu, bo oświadczył policjantom, że jest instruktorem jazdy i...nie wypada go karać!

Wolnoć Tomku w swoim domku  »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie (tom)
Dach jednej z kamienic przy ul. Kwiatowej jest tak zniszczony, że gdy pada deszcz, lokatorom z wyższych pięter woda cieknie po suficie.

Pijana małolata! »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie tom
Skrajnie wycieńczona, nieprzytomna i na dodatek pijana 13-letnia dziewczyna trafiła do legnickiego szpitala. Wcześniej z koleżanką wypiły butelkę wina.

Pionierska operacja  »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie tom
Lesław Trubisz, ordynator oddziału urazowo - ortopedycznego wraz z zespołem lekarzy specjalistów zrekonstruował skórę dłoni 19 – letniego chłopaka, który kilka dni temu miał wypadek przy taśmie produkcyjnej. To pierwsza tego typu operacja w legnickim szpitalu.

Niezwykłe Polki  »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie red.
Agnieszka Kamola i Marta Chmielewska zakwalifikowały się do dolnośląskiego finału konkursu "Akcja Akacja" organizowanego przez dwie fundacje "Partners" i "Przyjaciółka" oraz przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych.

Paszport do świata sztuki  »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie (tom)
Już niedługo rozpocznie się 17. ogólnopolski przegląd malarstwa młodych "Promocje". To jedna z ważniejszych imprez kulturalnych w mieście prezentująca młodych twórców pukających do bram świata artystycznego.

Złota ścieżka  »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie (tom)
W lesie pod Legnickim Polem uroczyście otwarto nową ścieżkę edukacyjno – historyczną. Tędy, gdzie dziś chodzą turyści, kiedyś szli kopacze złota.

Skazane na samotność?  »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie (tom)
W żadnym innym czasie cmentarze nie przeżywają takiego oblężenia, jak 1 listopada. Na grobach naszych bliskich kładziemy kwiaty, zapalamy znicze, oddajemy się chwili refleksji i zadumy.

Dolnoślązak ministrem? »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie tom
Prawa ręka Donalda Tuska, Grzegorz Schetyna jest głównym kandydatem do objęcia posady ministra spraw wewnętrznych i administracji w nowym rządzie.

Pomóżmy tej rodzinie! »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie Anna Bachta
19 października Izabela Osumek z Brunowa na skutek pożaru swojego domu straciła cały dorobek życia. Gdyby nie pomoc sąsiadów i ludzi dobrej woli, rodzina zostałaby bez dachu nad głową.

Nie(winne) grzeszki  »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie (tom)
Lubińscy policjanci wlepili kiedyś rolnikowi mandat za to, że po ruchliwej drodze jechał na...koniu bez siodła. W Legnicy młody chłopak uderzył w plecy jadącą na rowerze dziewczynę. Upadła na ziemię i mocno się poturbowała.

Artystyczna promocja ekologii  »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie (tom)
W klubie nauczyciela podsumowano wyniki szóstej edycji regionalnego konkursu plastyczno – fotograficznego "Chrońmy przyrodę ojczystą".

Zadbaj o dobrą widoczność  »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie (tom)
Kierowcy bardzo często zapominają o tak banalnej sprawie, jaką jest wymiana zużytych wycieraczek samochodowych. Zły ich stan nie tylko przeszkadza w czasie jazdy przy padającym deszczu, ale także ryzykujemy zniszczenie szyby.

Młodzi Francuzi w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie red.
Na zaproszenie II Liceum Ogólnokształcącego od poniedziałku przebywa w Legnicy 45-osobowa grupa uczniów z Liceum Aristide Briand we francuskim mieście Gap.

Zamknęli obwodnicę »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie red.
Kierowcy przejeżdżający tranzytem przez miasto po raz kolejny będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Część obwodnicy zachodniej wyłączono z ruchu - od ronda przy ul. Złotoryjskiej do skrzyżowania z ulicą Chojnowską.

Taniec z gwiazdami  »
Tekst opublikowany 2007-10-24, opracowanie (tom)
W najbliższą sobotę, 27 października w Prochowicach odbędzie się IX ogólnopolski integracyjny turniej tańca towarzyskiego. Uczestnicy będą rywalizować o puchar burmistrza gminy.

Bez prądu ani rusz  »
Tekst opublikowany 2007-10-24, opracowanie (tom)
Jesienna aura niekorzystnie wpływa na działanie akumulatorów. Podpowiadamy więc naszym zmotoryzowanym czytelnikom o czym należy pamiętać sprawdzając stan działania akumulatora i czego unikać, by służył nam jak najdłużej.

Grzegorz Halama w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-10-24, opracowanie red.
19 października liczba mieszkańców Legnicy powiększyła się o pewnego hodowce kurczaków - pisze w liście do nas czytelniczka Katarzyna Stelmach. Prezentujemy zdjęcia z występu Grzegorza Halamy.

Legnicki nożownik schwytany »
Tekst opublikowany 2007-10-24, opracowanie red.
Napadał na małe sklepy i punkty usługowe jednego z legnickich osiedli. Groził nożem. Dziś jest już w rękach policji. Czekać go może nawet 12 lat więzienia.

Po nitce do prawdy  »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie (tom)
Prokuratura rejonowa w Legnicy postawiła pracownicy salonu gier zarzut fałszywego zgłoszenia przestępstwa i doprowadzenie do ogromnych strat swojego pracodawcę.

Nie daj się wciągnąć  »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie (tom)
Zanim podpiszesz umowę z pośrednikiem nieruchomości, skrupulatnie ją przeczytaj, punkt po punkcie. I dobrze się zastanów zanim postawisz swój podpis, bo potem możesz nie mieć odwrotu i gorzko tego żałować.

Lepkie ręce belfra »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie (tom)
Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i 800 złotych kary grzywny. Taki wyrok wydał sąd wobec nauczyciela jednej z legnickich szkół, którego prokuratura oskarżyła o łapówkę w zamian za dobre oceny w dzienniku.

Młodszy tabor »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie (tom)
Na przełomie 2006 i 2007 roku MPK w Legnicy otrzymało cztery nowoczesne autobusy, wyposażone w autokomputery i zapewniające wysokie bezpieczeństwo pasażerów systemy monitoringu.

Dla kierowcy, dla rowerzysty »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie red.
Jeden z naszych czytelników wykonał zdjęcia dokumentujące "udogodnienia", na jakie trafić mogą legniccy kierowcy i rowerzyści.

Wybory - podsumowanie  »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie Tomasz Jóźwiak
W okręgu legnicko – jeleniogórskim Platforma Obywatelska zmiażdżyła Prawo i Sprawiedliwość. Partia Donalda Tuska wprowadzi do Sejmu sześciu, a PiS czterech swoich reprezentantów. Dwa mandaty poselskie zdobyli kandydaci Lewicy i Demokratów.

Dwóch z PO, jeden z PiS - aktualizacja »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie tom
Tomasz Misiak, Jacek Swakoń i Witold Idczak zdobyli najwięcej głosów do Senatu w okręgu legnicko - jeleniogórskim. To wyniki nieoficjalne, ale właśnie ta trójka prawdopodobnie będzie reprezentowała nasz region w Senacie.

I PO wyborach  »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie tom
Pięć mandatów dla Platformy Obywatelskiej, cztery dla Prawa i Sprawiedliwości, dwa dla Lewicy i Demokratów oraz jeden mandat dla Polskiego Stronnictwa Ludowego. Takie są wstępne wyniki wyborów do Sejmu w okręgu legnicko - jeleniogórskim.

Kuli dziurę w ścianie  »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie (tom)
Legniccy policjanci zatrzymali dwóch małolatów, którzy ukradli narzędzia budowlane wartości kilkuset złotych. Łupem "zaopiekował" się paser.

Oni POrządzą  »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie tom
Znamy listę posłów nowej kadencji Sejmu z okręgu legnicko - jeleniogórskiego.

Wysoka frekwencja w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie red.
W naszym mieście oddano wczoraj 45497 ważnych głosów. Oznacza to frekwencję na poziomie 55,76 procent. Najmniejszym poparciem cieszyła się Polska Partia Pracy, która jednak zdobyła tylko jeden głos mniej niż Samoobrona.

Z wójta na posła?  »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie tom
Wyniki wyborów zmieniają się jak w kalejdoskopie. Według ostatnich informacji Państwowej Komisji Wyborczej, Platforma Obywatelska zyskała jeszcze jeden mandat poselski kosztem Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Jak i na kogo głosujemy? »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie red.
O godzinie 6.00 rozpoczęły się w Polsce wybory parlamentarne. Głosować będzie można do godziny 20. Wszyscy udający się do lokali wyborczych powinni zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

Centrum ratownictwa oddane do użytku »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie as
Zintegrowane Centrum Koordynacji Ratownictwa w Legnicy zostało oddane do użytku. Jego siedziba znajduje się w obiekcie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Cisza wyborcza do 22.55 »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie as
Wciąż nie znamy przybliżonych wyników wyborów do parlamentu. Cisza wyborcza została przedłużona do 22.55. Frekwencja wynosi 55,3%.

Polacy wybrali PO »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie as
44,2 % - PO, 31,3 % - PiS, 12,2 % - LiD – tak wyglądają przybliżone wyniki wyborów parlamentarnych. Do sejmu wejdzie jeszcze tylko PSL – 7,9 %. Przybliżona frekwencja wyniosła 55,3 %.

Zawiozą do lokalu »
Tekst opublikowany 2007-10-20, opracowanie Ewa Mastalska
Dla legnickich wyborców mających problem z poruszaniem się zostanie uruchomiony bezpłatny transport.

Dzień prawdy  »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie (tom)
W najbliższą niedzielę będziemy wybierać 460 posłów i 100 senatorów. Do urn może iść ponad 30 milionów Polaków, bo tylu jest uprawnionych do głosowania. Przypominamy, jak głosować, by nasz głos był ważny.

Szczęście przez całą dobę »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie red.
Kiedyś był tu punkt skupu butelek, potem sklep z używaną odzieżą. Teraz na 30 metrach kwadratowych powstał "Casinoclub" czynny przez 24 godziny na dobę, choć najemca dostał zgodę na tylko jedną maszynę do gier hazardowych.

A Kwaśniewski to z jakiej partii?  »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie Tomasz Jóźwiak
W VI Liceum Ogólnokształcącym zakończyły się młodzieżowe wybory parlamentarne, które były przedsmakiem tego, co czeka nas w niedzielę. Przygniatającą liczbą głosów wygrało ugrupowanie, którego liderem jest...

POwrót do domu »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie tom
Robert Kropiwnicki, ostatni na liście kandydatów Platformy Obywatelskiej do Sejmu, ogłosił narodowy program pod hasłem "Powrót do domu". Przedstawiciele PO proponują pakiet rozwiązań, które mają umożliwić Polakom pracującym za granicą kontakt z krajem, a przede wszystkim ułatwić im powrót z emigracji.

Mroczne tajemnice »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie (tom)
Jako jedna z nielicznych redakcji mieliśmy okazję zwiedzić podziemia w zabytkowym klasztorze ojców Benedyktynów w Legnickim Polu. Każde lochy skrywają w sobie niejedną tajemnicę.

"Zimówki" to konieczność! »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie (tom)
Jesień wkroczyła do nas wielkimi krokami. To sygnał dla kierowców do wymiany opon z letnich na zimowe. Podpowiadamy więc naszym zmotoryzowanym czytelnikom, o czym należy pamiętać i na co zwracać uwagę kupując "zimówki".

Nie bądź durny, idź do urny! »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Grupa młodzieży z VI Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy próbuje przekonywać swoich starszych kolegów i koleżanki, by 21 października poszli do urn.

Furgonetka w ogniu - zobacz zdjęcia »
Tekst opublikowany 2007-10-17, opracowanie tom
Dzisiaj tuż po godzinie 16. przy ul. Wrocławskiej doszło do niecodziennego zdarzenia. W ogniu stanęła furgonetka. Na miejscu natychmiast pojawili się strażacy.

Nauczyciele dostaną zaległe pieniądze »
Tekst opublikowany 2007-10-17, opracowanie red.
O dodatku za pracę w warunkach uciążliwych pracownicy Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy dowiedzieli się przypadkowo, od nauczycieli z innych miast.

Jaki los czeka dawny szpital sowiecki? »
Tekst opublikowany 2007-10-17, opracowanie (tom)
Któż z legniczan nie pamięta szpitala specjalistycznego przy ul. Chojnowskiej. Obiekt był specyficzny, ponieważ w latach pobytu wojsk sowieckich w Legnicy mogli się tu leczyć tylko i wyłącznie radzieccy towarzysze i ich żołnierze.

Uwaga na głowy!  »
Tekst opublikowany 2007-10-17, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Jeden z najważniejszych zabytków miasta zaczyna się sypać. Z baszty Chojnowskiej w centrum Legnicy odpadają dachówki, lecą cegły. To stwarza ogromne zagrożenie dla przechodniów.

Pływanie bez połówek  »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Nasz czytelnik pewnego dnia wraz z półtorarocznym dzieckiem wybrał się na kryty basen kąpielowy. Był przekonany, że na dziecko dostanie bilet ulgowy. Niemile się jednak rozczarował, bo takich biletów po prostu na basenie nie sprzedają.

Nie wybierają się na emeryturę  »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie (tom)
Po półtora rocznej mozolnej pracy grona specjalistów Huta Miedzi w Legnicy otrzymała certyfikat zintegrowanego systemu zarządzania w zakresie jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.

Kilogramy na plecach  »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie (tom)
Ciężki jest los ucznia. Można by rzec. I wcale nie chodzi tutaj o przyswajanie wiedzy, ale o to, ile kilogramów na swoich barkach każdy uczeń codziennie dźwiga w plecaku.

Posłanka Sawicka chciała kasę na kampanię »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie MAT
100 tysięcy złotych łapówki, która miała trafić do posłanki Beaty Sawickiej za ustawienie przetargu na Helu, miały pomóc w kampanii wyborczej.

Porządki niedokończone »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie red.
Ostatni tydzień sejmowej kampanii wyborczej nie sprzyja chłodnej refleksji o akcie przerwanym w połowie. W tych dniach wszyscy oczekujemy od partyjnych zastępów skondensowanego przekazu i celnego ciosu powalającego konkurenta.

Na szczęście jest poduszka »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie red.
Jeden z naszych czytelników przysłał zdjęcie Igora, który zmęczony podróżą pozwolił sobie na drzemkę. Na szczęście pojazd wyposażony został w poduszkę powietrzną. Zapraszamy do nadsyłania własnych zdjęć!

I po najwyższym »
Tekst opublikowany 2007-10-14, opracowanie BOM
W serwisie prezentujemy ostatnie dni wrocławskiego Poltegoru. Zobacz jak znikał najwyższy na Dolnym Śląsku biurowiec!

Uczniowie pod kontrolą »
Tekst opublikowany 2007-10-14, opracowanie ks
Standaryzacja - to magiczne słowo, dzięki któremu wszyscy uczniowie naszego regionu mają mieć zapewnione takie same, dobre warunki do nauki, rekreacji i uprawiania sportu. Jednym z elementów projektu jest profesjonalny system monitoringu.

Będzie jaśniej »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie red.
Do 24 października miasto przyjmuje oferty w przetargu na budowę oświetlenia przy ulicach Grabskiego, Poselskiej i Reja. W planach jest położenie ok. 2 kilometrów kabli.

Worek medali legnickich taekwondoków »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie red.
Znakomicie spisali się zawodnicy Legnickiego Klub Taekwon-do podczas drugiej edycji Pucharu Europy, rozegranej we fińskim mieście Tampere. Łącznie legniccy sportowcy wywalczyli 11 medali!

Małe jest piękne i drogie  »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie Tomasz Jóźwiak
W samym sercu głogowskiej Huty Miedzi uroczyście otwarto oddział hydrometalurgii, w którym odzyskiwana jest niemal czysta postać renu metalicznego.

Wpadły na gorącym uczynku »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie red.
Legniccy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które - podając się za pracownice ośrodka pomocy społecznej - usiłowały wyłudzić od starszej kobiety ok. 5 tysięcy zł. Dzięki czujności pracownicy banku oszustki zostały zatrzymane na gorącym uczynku.

Zbiera kołpaki »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie red.
Nasz czytelnik przesłał nam zdjęcia jednego z legnickich hobbystów, który gromadzi...samochodowe kołpaki.

Ostatni raz w tym roku »
Tekst opublikowany 2007-10-11, opracowanie red.
Miesiąc po premierze podczas Festiwalu "Miasto" w Legnicy i po festiwalowych prezentacjach na lubelskich Konfrontacjach spektakl "Łemko" Roberta Urbańskiego w reżyserii Jacka Głomba będzie można zobaczyć ponownie na legnickim Zakaczawiu.

Rozmawiamy o mobbingu »
Tekst opublikowany 2007-10-11, opracowanie Radio Plus/red.
Już dziś, o godzinie 17.00 w legnickiej bibliotece publicznej odbędzie się spotkanie z Jolantą Zamorską, autorką książki "Mobbing - zamach na godność pracy".

Dopisz się do spisu  »
Tekst opublikowany 2007-10-11, opracowanie red.
Tylko do dzisiaj, tj. 11 października, wyborcy mają czas na dopisanie się do spisu wyborców w gminie, w której będą przebywać w dniu wyborów. W ewidencji ludności swojego urzędu gminy wystarczy podać swoje dane.

Zginął pieszy »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie bach
Wczoraj wieczorem na legnickiej obwodnicy zachodniej śmierć poniósł pieszy, który wpadł pod samochód. To kolejny tragiczny wypadek spowodowany nieostrożnością przechodniów.

Ludowiec z plakatu  »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie tom
Kampania wyborcza przyjmuje różne postaci. Jest merytoryczna walka na argumenty, w mieście pojawiają się bilboardy z kandydatami poszczególnych partii, ulice zasypywane są ulotkami wyborczymi. Ale kampania ma także i swoje brudne strony.

Bunt bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie red.
Miały nauczyć się profesjonalnego przygotowywania bankietów i imprez gastronomicznych. Zamiast tego do znudzenia robiły kanapki, ciastka i sałatki.

Osteoporoza - przebadaj się bezpłatnie »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie red.
Lepiej zapobiegać niż leczyć - mówi znane przysłowie. Dlatego podpowiadamy, że w legnickim szpitalu są jeszcze wolne miejsca na badania w kierunku osteoporozy.

PiS przed PO  »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie red.
Gdyby wybory odbyły się w ubiegłą niedzielę, 7 października, wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość, przed Platformą Obywatelską oraz Lewicą i Demokratami. Sondaż na grupie tysiąca respondentów dla "Rzeczpospolitej" przeprowadził ośrodek GfK Polonia.

Remis drugiej drużyny »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie Kamil Skrzypek
W ramach 13 kolejki Piast IV ligi drugi zespół Miedzi grał z drużyną Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Kibice, którzy wybrali się na to spotkanie mogli podziwiać nową, kryta trybunę na stadionie przy Alei Orła Białego. Piłkarze natomiast liczyli na dobry wynik.

Pomysł na polską wieś  »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie tom
Platforma Obywatelska chce pokazać polskiemu rolnikowi, jak sprawnie i skutecznie pozyskiwać unijne środki na rozwój gospodarstw. Goszczący w Legnicy Grzegorz Schetyna zapowiedział dziś na konferencji prasowej, że jeśli PO dojdzie do władzy, rolnikom i ich dzieciom będzie żyło się lepiej.

Na haju po alkoholu »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie tom
Dwóch nastolatków w wieku 14 i 15 lat przedawkowało środki odurzające. Nieprzytomni od razu trafili do legnickiego szpitala. Gdyby nie natychmiastowa pomoc lekarzy młodzi chłopcy mogliby nie przeżyć.

Perła architektury  »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie (tom)
Do końca roku w Muzeum Miedzi można zwiedzać wystawę rysunków, ilustracji i akwarel zabytków architektury, śląskich zamków, pałaców, kościołów, mieszczańskich kamienic autorstwa Elfridy Springer.

Pożegnanie lata z oplem  »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie (tom)
W salonie Opla i Chevroleta gwarno było nie od głosu silnika, a od śmiechu i zabawy dzieci. Już po raz drugi lubiński salon opla i chevroleta w ramach „Pożegnania lata” zorganizował gry i zabawy dla najmłodszych.

Niesprawne hamulce, łyse opony! »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie Tomasz Jóźwiak
W trzech z sześciu skontrolowanych szkolnych autobusów, legniccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili wyraźne uchybienia stanu technicznego pojazdów.

PO z LiD robi wielką różnicę  »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie MP,TS
"My nie wykluczamy wielkiej koalicji, ale w innym wydaniu niż to, co proponuje Donald Tusk" - rozmowa z Adamem Lipińskim, sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, posłem PiS z okręgu legnicko – jeleniogórskim.

Certyfikowane pogotowie »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie (tom)
W legnickim hotelu Qubus odbyła się oficjalna uroczystość nadania legnickiemu pogotowiu ratunkowemu certyfikatu ISO 9001:2000.

Odnowa moralna i duchowa  »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie (tom)
16 października to wyjątkowa data w życiu kościoła. Tego dnia we wszystkich parafiach odbędą się nabożeństwa upamiętniające wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w 1978r.

Kto zostanie szefem policji? »
Tekst opublikowany 2007-10-05, opracowanie tom
Dzisiaj mamy poznać nowego szefa legnickiej policji. Nieoficjalnie mówi się, że zostanie nim Sławomir Bąk, od wielu miesięcy pełniący obowiązki komendanta miejskiego policji.

Czym się różnią? »
Tekst opublikowany 2007-10-05, opracowanie red.
Wygląda na to, że niemiecki kilogram jest cięższy od polskiego. Jeden z naszych czytelników do dziś nie wie, jaką ilość węgla drzewnego kupił w jednym z legnickich sklepów.

Przyrodnicza wystawa  »
Tekst opublikowany 2007-10-05, opracowanie (tom)
W Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu trwa wystawa prac plastycznych, które powstały podczas lipcowego ogólnopolskiego pleneru malarskiego. Większość prezentowanych prac ukazuje przyrodę okolic Prochowic.

Rynek: tak to będzie wyglądać »
Tekst opublikowany 2007-10-05, opracowanie red.
Szykuje się kolejny etap przywracania legnickiemu Staremu Miastu dawnego wyglądu. Stanowi go modernizacja płyty Rynku i ulic przyległych – najbardziej obecnie oczekiwana przez legniczan miejska inwestycja.

Nowy szef stróżów prawa »
Tekst opublikowany 2007-10-05, opracowanie tom
Zgodnie z oczekiwaniami komendantem miejskim policji został insp. Sławomir Bąk, dotychczas pełniący obowiązki szefa legnickich stróżów prawa. Uroczysta nominacja odbyła się w siedzibie legnickiej jednostki.

Poza centrum niezbyt skuteczni  »
Tekst opublikowany 2007-10-04, opracowanie (tom)
Z początkiem września władze Legnicy uruchomiły miejskie „pogotowie śmieciowe”. To służba, która ma interweniować wszędzie tam, gdzie zgłaszane są sygnały o walających się śmieciach. Postanowiliśmy sprawdzić skuteczność tych służb.

Wygrana urzędu »
Tekst opublikowany 2007-10-04, opracowanie MW
Władze Legnicy wygrały proces z parafią ewangelicko-augsburską. Ratusz pozostanie w rękach urzędu. Wartość mienia to ponad milion złotych.

„Miedziowe” futbolówki  »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie Tomasz Jóźwiak
19 firmowych piłek trafiło do uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 w Legnicy w ramach akcji ph: „Szkolna liga młodych talentów”, której inicjatorem jest dolnośląskie kuratorium oświaty. Futbolówki z autografami piłkarzy mistrza Polski, Zagłębia Lubin, ufundowała spółka KGHM Polska Miedź S.A.

Oddają krew  »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie tom
Pięć litrów krwi - to dotychczasowy efekt akcji oddawania krwi przez pracowników szpitala. Akcja potrwa do końca tego tygodnia.

Wzięła! »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie red.
Beata Sawicka przyjęła 100 tys. zł. łapówki od podstawionych agentów CBA. W poniedziałek wieczorem, w gdańskim hotelu, na gorącym uczynku zatrzymali ją agenci biura.

Trybuna główna gotowa! »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie red.
Prezydent Legnicy decyzję o modernizacji Stadionu Orła Białego podjął na długo przed przyznaniem Polsce Euro 2012. Jak się okazuje - właśnie dzięki mistrzostwom miasto może się starać o dodatkowe pieniądze na tą inwestycję.

Cud wyśniony czy sukces wypracowany? »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie http://www.legnica.wfp.pl/magazyn.php?rodzaj=12
Otwieramy nasz nowy dział - Woda na młyn, w którym mogą Państwo publikować swoje opinie, felietony, plotki, zachęcając innych do dyskusji. Już dziś drugi felieton Mieczysława Piotrowskiego. Zapraszamy!

Bądź przyjazny pracownikom  »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie tom
"Polska Przyjazna Pracownikom" - pod takim hasłem NSZZ Solidarność rozpoczyna ogólnopolską akcję informacyjną. Korzystając z doświadczeń innych krajów Unii Europejskiej, organizatorzy będą promować stałe zatrudnienie, przestrzeganie prawa pracy oraz zrzeszanie się pracowników.

Lwy biznesu czekają »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie tom
Legnicki Klub Biznesu ogłosił pierwszą edycję konkursu pod nazwą "Lew Legnickiego Biznesu". Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie wybitnych przedsiębiorców, którzy dzięki ciężkiej i wytrwałej pracy osiągnęli swój sukces gospodarczy.

Które głowy polecą jako pierwsze?  »
Tekst opublikowany 2007-10-02, opracowanie (tom)
Radni sejmiku województwa dolnośląskiego przyjęli program legnickiego szpitala. Restrukturyzacja ma być kolejnym etapem programu naprawczego tej placówki. Nie obejdzie się jednak bez zwolnień pracowników.

Pieszy bez szans »
Tekst opublikowany 2007-10-02, opracowanie (tom)
Wieczorem 29 września na drodze w okolicy legnickiej Huty Miedzi doszło do tragicznego wypadku. Z nieustalonych przyczyn wprost pod nadjeżdżającą skodę wpadł mężczyzna.

Gigantyczna łapówka legnickiej posłanki? »
Tekst opublikowany 2007-10-02, opracowanie red/onet.pl/tvn24.pl
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali wczoraj, około godziny 19.00 legnicką posłankę PO Beatę Sawicką. Kobieta została zatrzymana na gorącym uczynku. Miała przyjąć gigantyczną łapówkę. Sawicka została skreślona z list kandydatów PO do Senatu.

Czerwonym autobusem po głosy  »
Tekst opublikowany 2007-10-02, opracowanie (tom)
Wśród kandydatów PO do Sejmu numerem jeden jest Grzegorz Schetyna, sekretarz generalny tej partii. Całość zamyka przewodniczący legnickiej Rady Miejskiej, Robert Kropiwnicki.

Artysta cyrkowiec  »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie red.
Brak na liście Samoobrony Huberta Costy i dopiero dziesiąta pozycja Tadeusza Samborskiego na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego to największe wyborcze niespodzianki.

Pobiegaj, zjedz gulasz »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie red.
6 października amatorzy biegania będą mogli wystartować w jubileuszowym, dwudziestym Biegu Lwa Legnickiego, organizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w legnickim Parku Miejskim.

Turystyka na rynku »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie red.
W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Turystyki 27 września w legnickim Rynku odbył się Jarmark Turystyczny.

Zabrali książeczkę wojskową »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie red.
Trzech mieszkańców Legnicy oraz jednego lubinianina zatrzymała miejska policja. Mężczyźni napadli 33-letka, po czym zabrali mu m.in...książeczkę wojskową.

Usłyszeć obraz »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie (tom)
W legnickim Muzeum Miedzi można zwiedzać wystawę o dość zaskakującym i oryginalnym tytule - "Usłyszeć obraz. Muzyka w sztuce europejskiej od XV do początku XX wieku".

Koziołkował na autostradzie »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie red.
Nasz czytelnik nadesłał nam zdjęcia dokumentujące wypadek, do którego doszło wczoraj na autostradzie A4 w okolicach Mikołajowic. Dachował Chrysler Voyager.

Kongres o wypadkach »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie BOM
O klęskach żywiołowych, katastrofach i zintegrowanym systemie ratownictwa będą rozmawiać lekarze i strażacy na międzynarodowej konferencji, która obędzie się w dniach 17-18 października w Legnicy.

Oszczędności poprzez zwolnienia »
Tekst opublikowany 2007-09-29, opracowanie Ewa Mastalska
Sejmik województwa dolnośląskiego zatwierdził w piątek plan restrukturyzacji legnickiego szpitala

Piaskownica z niespodzianką »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie red.
Nasza czytelniczka Sabina Fąfara alarmuje - uwaga na legnickie piaskownice! Podczas zabawy w jednej z nich dzieciaki trafiły na starą rurę, której ani funkcja, ani pochodzenie nie są znane.

Przemycał kokę  »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie tom
Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu postawiła 40-letniemu mieszkańćowi Legnicy zarzuty udziału w gangu handlarzy narkotyków. Wkrótce ma zapaść decyzja o ewentualnym tymczasowym aresztowaniu legniczanina.

Unijna własna firma »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie tom
Legnicka Agencja Rozwoju Regionalnego "ARLEG" oraz oddział Banku Zachodniego WBK zapraszają na seminarium "Moja firma się rozwija - zewnętrzne źródła finansowania".

Do woja marsz »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie tom
W najbliższy poniedziałek, 1 października rusza rejestracja przedpoborowych. Młodzi mężczyźni będą stawać przed lekarską i wojskową komisją. Rejestracja potrwa do końca października.

Wizytowali komisariat  »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie (tom)
W komisariacie policji w Chojnowie gościł niedawno podsekretarz stanu Jarosław Brysiewicz i zastępca komendanta głównego policji, Tomasz Karczewski.

Dzisiaj lista, jutro Niesiołowski  »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie red.
Nie było żadnych niespodzianek - Grzegorz Schetyna otwiera listę kandydatów Platformy Obywatelskiej w okręgu legnicko – jeleniogórskim. Całość zamyka przewodniczący legnickiej Rady Miejskiej, Robert Kropiwnicki.

Nieodpowiedzialny i pijany »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie AS
Jaworscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który pijany jechał samochodem ze swoją 3-letnią córeczką. Co za głupota i skrajna nieodpowiedzialność!

Szansa dla maluchów  »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Tylko do 3 października, tj. przyszłej środy, rodzice dzieci, które nie dostały się do przedszkoli, mogą ponownie starać się o miejsce. Władze Legnicy uruchomiły bowiem dodatkowe oddziały przedszkolne.

Już na nowym mieszkaniu  »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Na początku sierpnia na łamach naszego portalu i gazety opisaliśmy tragiczną historię 20-letniego Kamila Boguckiego z Legnicy. Sparaliżowany chłopak przykuty do wózka inwalidzkiego mieszkał w fatalnych warunkach.

Program do korekty »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie (tom)
Jak zapowiadał przewodniczący Rady Miejskiej, tak się stało. Większość radnych na ostatniej sesji odrzuciła projekt uchwały o Wieloletnim Programie Inwestycyjnym uznając go za niedopracowany i marnej jakości.

Drugi przypadek sepsy »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie red.
Potwierdziło się najgorsze. 3,5-letni chłopczyk to drugi w Legnicy w ciągu ostatnich kilku tygodni przypadek zakażenia meningokokiem.

Jak ugryźć unijny tort? »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie tom
W legnickim hotelu Qubus trwa seminarium informacyjne na temat możliwości pozyskiwania środków finansowych z Europejskiego Funduszu Społecznego na pomoc społeczną.

Pijana babcia z dziećmi w ogniu! »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie tom
Wczoraj w godzinach popołudniowych w jednym z legnickich mieszkań wybuchł pożar. W palącym się mieszkaniu znajdowała się trójka dzieci w wieku trzech, czterech i pięciu lat i opiekująca się nimi 47 – letnia babcia.

Polityczny obciach nie zaszkodzi  »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie (tom)
Potwierdziła się lista kandydatów Lewicy i Demokratów w okręgu legnicko – jeleniogórskim. Nie ma na niej żadnych niespodzianek. Jak można się było spodziewać pierwsze miejsce należy do lidera lewicy Jerzego Szmajdzińskiego.

Czy leci z nami pilot?  »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Do końca roku poznamy koncepcję zagospodarowania terenu poradzieckiego lotniska w Legnicy. Analizę na ten temat przygotowuje polsko – irlandzkie konsorcjum. Opracowanie takiego studium zleciły władze miasta.

Ulotkami w bezdusznych kierowców  »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie (tom)
Ulotki z hasłem: "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?" będą wkładane za wycieraczki samochodów tych kierowców, którzy będą parkować w miejscach przeznaczonych tylko dla osób niepełnosprawnych.

Hojna rada  »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie tom
Wychodząc z posiedzenia ostatniej sesji Rady Miejskiej, prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski, miał nietęgą minę.

Kradli pieluchy i akumulatory »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie red.
Na terenie jednego z legnickich hipermarketów zatrzymano 23-letnią kasjerkę i jej 22-letniego partnera, podejrzewanych o kradzieże dokonywane na terenie sklepu. Kobieta pracując jako kasjerka, umożliwiała mężczyźnie przejazd z wózkiem załadowanym towarem.

Młode wilczki  »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie tom
Liga Polskich Rodzin ogłosiła listę kandydatów do Sejmu i Senatu w okręgu legnicko – jeleniogórskim. Jak można się było spodziewać, numerem jeden na liście do Sejmu jest poseł minionej, skróconej kadencji, Piotr Ślusarczyk.

Samochody kradli hurtowo »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie KS
Trwa prokuratorskie postępowanie przeciwko 19 osobom podejrzanym o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się kradzieżą samochodów oraz handlem narkotykami. Grupa miała działać m.in. na terenie Legnicy.

Milion dla Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie red.
Sąd przyznał Legnicy 1,4 miliona zł rekompensaty od parafii ewangelicko-augsburskiej za remonty domu wczasowego Legniczanka w Karpaczu.

Legniczanie trafiają w dziesiątkę »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie red.
W dniach 23 - 24 września w Gdyni rozegrana została kolejna runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie. Podczas imprezy znakomicie zaprezentowali się łucznicy z Legnicy.

Bez niespodzianek  »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie (tom)
Tego można było się spodziewać. Jerzy Szmajdziński i Ryszard Zbrzyzny otwierają listę kandydatów do Sejmu z ramienia Lewicy i Demokratów w okręgu legnicko - jeleniogórskim.

Pobity lekarz »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie Magda Wieteska
Lekarz z pogotowia ratunkowego w Lubinie został pobity podczas udzielania pomocy. Sprawa trafiła do legnickiej prokuratury.

Kradli i wpadli  »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie MW
22 września legnicka policja zatrzymała złodziei, którzy od miesiąca kradli towar z hipermarketu. Sprawcami są kasjerka i jej konkubent.

Kropla w morzu potrzeb  »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie tom
Urząd Marszałkowski przekazał pół miliona złotych dotacji na utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Gest chwalebny, ale tyle pieniędzy wystarczy zaledwie na rozpoczęcie prac. Bo na zrealizowanie całej inwestycji potrzeba dużo, dużo więcej.

Panie, gdzie tu logika? »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie (tom)
Wydawać by się mogło, że w każdym kiosku bez przeszkód powinniśmy zakupić bilety MPK. A jeśli już kiosk znajduje się przy przystanku autobusowym, teoretycznie - tym bardziej nie powinniśmy mieć żadnych kłopotów z nabyciem biletu.

Gra o wszystko! »
Tekst opublikowany 2007-09-22, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Adam Lipiński będzie lokomotywą napędową Prawa i Sprawiedliwości w okręgu legnicko - jeleniogórskim w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poznaliśmy listę kandydatów PiS do Sejmu i Senatu.

Legnica na plusie »
Tekst opublikowany 2007-09-22, opracowanie KS
W pierwszych sześciu miesiącach tego roku Legnica zarobiła znacznie więcej, niż wydała. Nadwyżka w budżecie wynosi aż 26 milionów złotych. Prezydent Krzakowski chce je przeznaczyć na trwające już oraz zupełnie nowe inwestycje.

Nawigacja za milion euro  »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Dzięki szeroko zakrojonej akcji i współpracy polskich jak i niemieckich policjantów, udało się rozbić jedną z groźniejszych grup przestępczych działających na terenie Legnicy i Berlina.

Zająłeś moje miejsce, weź moje kalectwo »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Władze Legnicy zainaugurowały trzecią już w naszym mieście edycję ogólnopolskiej kampanii parkingowej ph. „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”

Są miejsca w legnickich przedszkolach »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie red.
W czterech miejskich przedszkolach publicznych odbywa się dodatkowa rekrutacja dzieci. Przy kwalifikacji będzie brana pod uwagę sytuacja rodzinna materialna dziecka.

Dwójka chłopców z Legnicy zakażonych! »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie MAT
Dwóch małych chłopców trafiło na oddziały zakaźne wrocławskich szpitali. U jednego z nich stwierdzono zakażenie sepsą. U drugiego istnieją takie podejrzenia, ale trzeba poczekać na wyniki badań.

Są pieniądze dla legnickiego szpitala »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie red.
Milion złotych przeznaczył zarząd Dolnego Śląska na służbę zdrowia. Połowa tej kwoty trafi do wojewódzkiego szpitala specjalistycznego w Legnicy.

Wirujący w rurach  »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie (tom)
Wprawdzie naszej redakcji nie udało się zdobyć miejsca na podium w V Ślizg Pressie, ale liczyła się przede wszystkim zabawa i zdrowa rywalizacja.

"Mała Moskwa" w ratuszu  »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie red.
Na zaproszenie prezydenta Legnicy w ratuszu gościli twórcy realizowanego w mieście filmu "Mała Moskwa". Na pytania dziennikarzy odpowiadali reżyser Waldemar Krzystek oraz para rosyjskich aktorów: Swietłana Hotczenko i Dmitrij Ulianow.

Na izbę trafia się za nic »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie MAT
Niedawno na wrocławskiej izbie wytrzeźwień zmarł młody mężczyzna. Miał 4 promile alkoholu we krwi. Bezpośrednie przyczyny zgonu ustala prokuratura.

Sowieci wrócili do Legnicy  »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie (tom)
Na szczęście tylko na potrzeby filmu. Plan zdjęciowy do najnowszego projektu Waldemara Krzystka "Mała Moskwa" przeniósł się właśnie z Wrocławia do Legnicy.

Jak miasto żyło „Miastem”  »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie (tom)
I Międzynarodowy Festiwal „Miasto” pod auspicjami Tetaru Modrzejewskiej przeszedł już do historii. Piętnaście różnorodnych spektakli obejrzało blisko dwa tysiące widzów. Bilety wyprzedane były na pniu.

Poszaleją w nowej sali »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie red.
Po trwającym pół roku remoncie, podopiecznym Zespołu Placówek Specjalnych przy ul. Rycerskiej w Legnicy przekazano odnowioną i rozbudowaną salę gimnastyczną.

Legnickie "pogotowie śmieciowe" już w akcji »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie red.
Ruszają prace "pogotowia śmieciowego". To wyspecjalizowana służba, pełniąca całodobowe dyżury we wszystkie dni wolne od pracy. Chodzi o to, by również w te dni miasto było sprzątane.

Bransolety, wisiory i inne cacka  »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie (tom)
Do 29 grudnia w Muzeum Miedzi można zwiedzać wystawę "Biżuteria od biedermeieru do art deco". Ekspozycja zawiera 350 obiektów pochodzących ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego w Płocku oraz z Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Ostatni wystrzał  »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie (tom)
Bracia Józef i Ryszard Tatysowie z podlegnickiego Ulesia zginęli w sobotniej katastrofie rosyjskiego helikoptera, który rozbił się na wschodzie Rosji. Obaj byli działaczami legnickiego koła łowieckiego.

A nam jest szkoda lata  »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie (tom)
Zawody pływackie, pokazy akrobatyczne, konkursy plastyczne, gry i zabawy sprawnościowe. Tak wyglądała piąta edycja Legnickiej Paraolimpiady połączonej z imprezą Pożegnania Lata.

Pamięć o 17 września  »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie tom
Wczorajszy dzień to nie tylko rocznica agresji Związku Sowieckiego. Tego dnia swoje święto obchodzili sybiracy. Z tej okazji w wielu miastach naszego regionu przedstawiciele związków sybirackich i rodzin katyńskich uczciły pamięć swoich bliskich pod pomnikami i obeliskami ofiar.

Kręcili przy przetargach?  »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali kierownika laboratorium legnickiego szpitala.

Niemiecka prędkość na polskiej autostradzie »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
Nadmierna prędkość była przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj na legnickim zjeździe na autostradę A4. Panowanie nad kierownicą stracił jadący tą trasą Niemiec.

Jadą wozy kolorowe »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie Ewa Mastalska
Dzisiaj o godzinie 17 w Galerii Loża Legnickiej Biblioteki Publicznej zostanie otwarta wystawa "Tabor cygański - ocalić od zapomnieniua romskie tradycje i zwyczaje".

Kolizja na Pocztowej  »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie (tom)
Kierowca tego ciemnego volkswagena miał wiele szczęścia. Jadąc ul. Pocztową mężczyzna chcąc wyprzedzić pasażerskiego busa, liczył, że zdąży bezpiecznie powrócić na swój pas.

Dogadali się  »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie tom
Lekarze anestezjolodzy porozumieli się z dyrekcją legnickiego szpitala i wycofali złożone wcześniej wypowiedzenia z pracy. Grupa trzynastu anestezjologów wynegocjowała podwyżkę swoich płac.

Więcej za bilety »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie red.
Bilet normalny - 2,2 zł, bilet ulgowy - 1,3 zł. Tak wyglądają nowe ceny usług legnickiego MPK, ważne od najbliższego wtorku.

Gliniarz i ... obywatel  »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie red.
Podejść do kiosku zabrać towar i błyskawicznie uciec - taki plan miał złodziej, który pojawił się wczoraj po południu na legnickim targowisku.

Prezydent czeka na uwagi »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie red.
Rada Miejska Legnicy podjęła uchwałę w sprawie rozszerzenia Cmentarza Komunalnego, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Prezydent czeka teraz na wszelkie uwagi dotyczące tego projektu.

Intensywna doba »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie tom
Wyjątkowo pracującą noc mieli dolnośląscy policjanci. Na terenie całego naszego województwa funkcjonariusze interweniowali prawie tysiąc razy.

Wielka muzyka w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie (tom)
W ostatnią sobotę, melomani mieli prawdziwą ucztę. Koncert w legnickim kościele Mariackim w ramach 42. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, zgromadził tłumy miłośników muzyki poważnej i chóralnej.

Zbliża się Legnicka Paraolimpiada »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie (tom)
W najbliższą sobotę, 15 września, o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Integracyjnych rozpocznie się V Legnicka Paraolimpiada. Imprezie towarzyszyć będzie pełen atrakcji Wielki Festyn Integracyjny Pożegnanie lata 2007.

Dziś rusza "Miasto" »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie red.
Dziś w Legnicy zaczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Miasto organizowany przez Teatr Modrzejewskiej. Na początek gospodarze pokażą spektakl "Łemko" Urbańskiego i Głomba.

Znakomite wystawy w Muzeum Miedzi »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie red.
Wystawa prezentuje 350 obiektów, które pochodzą głównie ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego w Płocku, ale również z Muzeum Narodowego w Poznaniu i Muzeum Miedzi w Legnicy.

Wyprawki dla najbiedniejszych  »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie red.
W legnickim hipermarkecie Auchan przeprowadzono zbiórkę artykułów szkolnych. Przedsięwzięcie wspólnie zorganizował legnicki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża i Auchan.

Costa i Litwin maszynistami  »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie tom
Posłowie skróconej kadencji Sejmu, Hubert Costa z Legnicy i Czesław Litwin z Nielubi pod Głogowem będą lokomotywą napędową Samoobrony w okręgu legnicko – jeleniogórskim. Tak zapowiedział szef partii, Andrzej Lepper, który gościł wczoraj w stolicy Dolnego Śląska.

To se nevrati  »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie (tom)
Tak mawiają Czesi. Gdy ktoś kiedyś miał fiata 126p, był kimś. Posiadanie na własność „malucha” graniczyło kiedyś z cudem.

Raport o utrudnieniach »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie red.
Przedstawiamy kolejny raport na temat legnickich utrudnień w ruchu samochodowym i pieszym. Obecnie w remoncie jest kilka kluczowych ulic w mieście.

Dłużej znaczy krócej? »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie red.
W legnickim urzędzie miasta nieco skróciły się kolejki po dowody osobiste, po tym, jak przedłużono ważność starych, książeczkowych dokumentów.

Potrącony na pasach  »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie tom
24-letnia kobieta kierująca daewoo lanosem potrąciła przechodzącego przez przejście dla pieszych młodego chłopaka. Poszkodowany został przewieziony do legnickiego szpitala.

Talenty poszukiwane  »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie tom
Wzorem ubiegłego roku przy I Liceum Ogólnokształcącym rozpoczyna działalność klub promocji talentu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jakie korzyści płyną z uczestnictwa w klubowych zajęciach.

Rozdwojenie jaźni »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie (tom)
Kierowcy jadący z Legnicy do Lubina przez Rzeszotary mogą mieć mylne wyobrażenie o odległości do stolicy Polskiej Miedzi.

Raz, Dwa, Trzy, Legnica! »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie red.
21 września odbędzie się w Legnicy koncert zespołu Raz Dwa Trzy, który pierwotnie odbyć się miał pod koniec sierpnia.

Ballada o "Mieście" Zakaczawiu  »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie (tom)
Inny na jego miejscu poszedłby już na emeryturę i miałby wszystko w głębokim poważaniu. Ale nie Głomb. Bo gdyby stanął w miejscu, nie byłby sobą.

Zdobył Berlin Nikonem  »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie (tom)
Na legnickim rynku można oglądać wystawę fotogramów autorstwa znanego legnickiego fotoreportera, Grzegorza Spały. Ekspozycja zawiera 17 zdjęć z planu filmowego "Anonyma - eine Frau in Berlin".

Wojownicy z ulicy  »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie (tom)
Nie od dziś wiadomo, że kibice „Miedzianki” nie darzą się przyjaźnią z szalikowcami Zagłębia Lubin i vice versa. Tę futbolową antypatię widać w Legnicy choćby na murach w formie graffiti.

I po plantacji »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie red.
Legniccy policjanci zlikwidowali dwa poletka, na których rosły konopie indyjskie. Uprawa narkotyku została założona w zaroślach nad Kaczawą niedaleko Prochowic.

Dziękują za plony »
Tekst opublikowany 2007-09-09, opracowanie red.
Wrzesień to czas organizowania przez lokalne samorządy dożynek. W powiecie legnickim święto plonów dzisiaj odbywa się między innymi w Prochowicach. Tradycyjnie zainaugurowała je msza św. dziękczynna. Część oficjalna rozpoczęła się o po godz. 15. na miejskim stadionie.

Święto melomanów  »
Tekst opublikowany 2007-09-08, opracowanie red.
Dzisiaj do Legnicy zawita Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. O godzinie 14. w kościele Mariackim wystąpi zespół Gabrieli Consort pod dyrekcją Paula McCreesha, dyrektora artystycznego festiwalu. Melomanów czeka więc prawdziwa uczta.

Beniaminek z wicemistrzem »
Tekst opublikowany 2007-09-08, opracowanie tom
Dzisiaj zapadną rozstrzygnięcia w drugiej serii spotkań ekstraklasy piłki ręcznej mężczyzn. Podopieczni trenera Jerzego Szafrańca zmierzą się na wyjeździe z liderem rozgrywek Wisłą Azoty Puławy, natomiast szczypiornistów „miedzianki” czeka arytrudna przeprawa z wicemistrzami kraju w Płocku. Szlagierowy pojedynek Chrobrego Głogów z kieleckim Vive został przełożony na wtorek.

Miedź planowo, Zagłębie sensacyjnie  »
Tekst opublikowany 2007-09-08, opracowanie tom
Szczypiorniści Miedzi Legnica wyraźnie polegli w Płocku. O ile przegrana legniczan z wielokrotnym mistrzem Polski jest uzasadniona, o tyle porażka Zagłębia Lubin z "Azotami" jest największą sensacją zakończonej dziś drugiej serii spotkań w ekstraklasie.

Ścigaj się z innymi »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie red.
Media Markt w Legnicy zaprasza wszystkich chętnych do udziału w zawodach Xpand Rally. To niezwykle widowiskowy turniej komputerowy, który ma wyłonić najszybszego kierowcę zawodów.

Breżniew spał za murem »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie Grzegorz Chmielowski - Gazeta Wrocławska
W legnickim Kwadracie czas zatrzymał się na początku dwudziestego wieku. Wybrukowane uliczki, długa lipowa aleja, ozdobne krzewy na klombach, a przede wszystkim wille i gmachy z całkiem innej epoki.

Mamo, nie pij! »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie red.
Gmina Legnica włączyła się w Ogólnopolską Kampanię Edukacyjną "Ciąża bez Alkoholu", której inauguracja odbyła się wczoraj.

W sobotę imieniny ulicy »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie red.
Ulica Najświętszej Marii Panny – to legnicki salon handlowy, turystyczny i towarzyski. W średniowieczu wiódł tędy popularny szlak handlowy z Europy Zachodniej do Kijowa i nad Morze Czarne – zwany Królewską drogą ("Via Regia").

Berlin w Legnicy - wystawa »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie red.
Od wczoraj, na plenerowej wystawie fotograficznej w Rynku oglądać można legnicką ulicę Roosevelta w filmowym kostiumie wojennym z 1945 roku.

Kamerą w kierowców  »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Młoda kobieta nie dość, że przekroczyła dozwoloną prędkość w mieście, to jej prawo jazdy straciło ważność kilka lat temu. Co ciekawe, dopiero policjanci uświadomili ją, że legitymuje się nieważnym "prawkiem".

Przyznał się »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie red.
Poniedziałek rano. Legniccy policjanci wchodzą do jednego z chojnowskich mieszkań. Mają pewną informację, że nauczyciel szkoły podstawowej ma w swoim komputerze pliki z pornografią dziecięcą.

Bez Legnicy świat się nie liczy »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie
Już w najbliższy weekend, 8 i 9 września odbędzie się na Zamku Piastowskim w Legnicy druga edycja Pikniku Historyczno - Kulturalnego, organizowanego pod hasłem "Świat się nie liczy bez Legnicy".

Hallo, tu wandale  »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie (tom)
Agresywna młodzież musi wyżyć się na wszystkim, co spotka na swej drodze. Tym razem obiektem zainteresowania bezlitosnych wandalów stała się budka telefoniczna Dialogu w centrum miasta przy ul. Pocztowej.

Myśliwy ustrzelił "maryśkę"  »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie (tom)
W zaroślach niedaleko Prochowic ktoś uprawiał konopie indyjskie, z których po wysuszeniu możliwa byłaby produkcja kilkunastu tysięcy porcji marihuany.

Teatralny maraton  »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie Tomasz Jóźwiak
W najbliższy poniedziałek, 10 września, projekcją słynnej „Ballady o Zakaczawiu” wystartuje prolog I Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Miasto” w Legnicy.

Zastrzyk gotówki na długi  »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie (tom)
Radni sejmiku dolnośląskiego zgodzili się na przekazanie 30 milionów złotych na oddłużenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Pieniądze wpłyną na szpitalne konto pod koniec września.

Wesołe jest życie staruszka  »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie (tom)
Legniccy policjanci zatrzymali 79-letniego mężczyznę, właściciela walizki po brzegi wypełnionej podrobionymi dokumentami.

Jak Solidarność czytała Express  »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie (tom)
Poprzednie wydanie Expressu Legnickiego wśród delegatów Solidarności goszczących w hotelu Qubus rozeszło się jak świeże bułeczki. To brzmi jak autopromocja, ale takie są fakty i mamy się czym pochwalić.

Lepiej omijać miasto z daleka  »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie (tom)
Kierowcy, którzy codziennie jeżdżą po Legnicy, chcąc czy nie chcąc muszą uzbroić się w anielską cierpliwość. Ze względu na remonty i modernizację, niektóre odcinki są w ogóle nieprzejezdne, na innych ruch odbywa się wahadłowo.

Ćwierć wieku w więzieniu »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie (tom)
W poniedziałek, przed wrocławskim Sądem Okręgowym zakończył się proces 36-letniego Krystiana B. z Chojnowa, oskarżonego o zabójstwo domniemanego kochanka swojej byłej żony. Dziś zapadł wyrok – 25 lat więzienia.

Nauczyciel wśród pedofilów?  »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie tom
W ramach akcji przeciwko pedofilom wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o posiadanie zdjęć i filmów pornograficznych z udziałem małoletnich. Wśród nich jest legnicki nauczyciel z ponad 20-letnim stażem!

Ręce do góry prezydencie!  »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie (tom)
Specjalnym gościem drugiego dnia krajowego zjazdu delegatów Solidarności w hotelu Qubus był premier rządu, Jarosław Kaczyński. Przed przyjazdem szefa polskiego rządu, każdy przed wejściem na salę obrad musiał poddać się ścisłej kontroli.

Stypendia dla najlepszych  »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie tom
Wczoraj, 3 września, w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się legnicka miejska inauguracja roku szkolnego 2007/2008. Przybyły delegacje i poczty sztandarowe ponad 70 legnickich placówek oświatowych oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Dzieci na zniżkach »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy było głównym organizatorem letniego wypoczynku najmłodszych mieszkańców regionu - w tym osób niepełnosprawnych. Dzięki specjalnemu dofinansowaniu koszt wyjazdów był wyjątkowo niski.

W cieniu polityki  »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Przed wizytą premiera na krajowym zjeździe delegatów, przewodniczący Solidarności, Janusz Śniadek zapowiadał, że w czasie obrad żadnej polityki nie będzie. Premier Jarosław Kaczyński nie mógł jednak odmówić sobie przyjemności zachwalania partii, która w Polsce rządzi.

Na szczęście bez ofiar »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
Ranek 27 sierpnia 2007, wjazd na autostradę A4 w stronę Wrocławia, okolice Wilczyc.

IRA na Dożynkach »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
9 września w Sobótce odbędą się tegoroczne Dożynki Wojewódzkie, podczas których posłuchać będziemy mogli koncertów takich wykonawców jak Zorba czy Kapela Pieczarków. Gwiazdą wieczoru będzie zespół IRA.

Prezydencki hołd  »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie (tom)
Polacy nie mieli elementarnego ludzkiego prawa do wolności. Na szczęście to prawo zostało złamane. Historia Europy nie zna precedensu, w którym tak wielki zryw społeczeństwa doprowadził do upadku reżimu komunistycznego, który w każdej swej formie był totalitarny.

Alarmy bombowe w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie red.
Legnica, 27 sierpnia 2007. W siedzibie Banku Śląskiego przy ulicy Orzeszkowej trwa akcja straży pożarnej i policji w związku z anonimowym sygnałem o podłożeniu bomby.

Bezpieczniej do szkoły »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie red.
W Legnicy - podobnie jak w całej Polsce - ruszyła akcja pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci z drogówki już wcześniej skontrolowali przejścia dla pieszych w okolicach placówek oświatowych.

Obradują delegaci  »
Tekst opublikowany 2007-08-29, opracowanie tom
342 związkowców z Januszem Śniadkiem na czele bierze udział w rozpoczynającym się dziś, tj. w środę, 29 sierpnia, XXI Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ Solidarność. Honorowym gościem obrad będzie jutro premier rządu RP, Jarosław Kaczyński.

Śmieciarki do roboty!  »
Tekst opublikowany 2007-08-29, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Dworcowa i Skarbowa. Dwie ulice w centrum Legnicy. Hałdy śmieci i biegające szczury. Taki obrazek stał się codziennością. Obie ulice są dość często uczęszczane przez przechodniów.

Napad o świcie  »
Tekst opublikowany 2007-08-28, opracowanie tom
Tuż przed szóstą rano, w poniedziałek 27 sierpnia, w centrum miasta doszło do zuchwałego napadu na salon gier. Bandyci sterroryzowali nożem pracownicę lokalu i zrabowali około 50 tysięcy złotych.

Bombiarz złapany!  »
Tekst opublikowany 2007-08-28, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Mężczyzna, który w piątek i poniedziałek sparaliżował centrum miasta informując o podłożonych ładunkach wybuchowych jest już w rękach legnickiej policji. Fałszywy bombiarz to 28-letni mieszkaniec Chojnowa. Sprawca przyznał się do wszystkich trzech fałszywych alarmów. Policji tłumaczył, że zrobił to z pobudek osobistych. Teraz grozi mu do dwóch lat więzienia.

Wielka radość i satysfakcja  »
Tekst opublikowany 2007-08-28, opracowanie Anna Bachta
Pierwsza edycja Ecoren CUP udowodniła, że warto wspierać młodzież i zachęcać ją do czynnego wypoczynku – każdego dnia eliminacji do organizatorów zgłaszała się ponad setka dzieci i młodzieży z rejonu Głogowa, Polkowic i Lubina. Nie trzeba było mieć doświadczenia w grze w piłkę nożną, wystarczył entuzjazm i zaangażowanie.

Bez polityki  »
Tekst opublikowany 2007-08-28, opracowanie tom
Termin zjazdu ustalaliśmy parę miesięcy temu w kontekście rocznicowych obchodów Zbrodni Lubińskiej. Obecność na tym zjeździe premiera polskiego rządu jest rzeczą oczywistą i naturalną. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że sala konferencyjna legnickiego hotelu, w którym odbywa się zjazd, nie będzie areną walki politycznej ani miejscem do uprawiania kampanii przedwyborczej – stanowczo podkreślił Janusz Śniadek, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

Feralna „czwórka”  »
Tekst opublikowany 2007-08-27, opracowanie tom
W odstępie kilku dni doszło do dwóch wypadków na autostradzie A4. W pierwszym z nich zginęły dwie osoby, a sześć zostało rannych. W drugim zdarzeniu ucierpiał kierowca tira.

Biesiadnie nad Kaczawą  »
Tekst opublikowany 2007-08-27, opracowanie tom
Trzecia edycja Prochowickiej Biesiady nad Kaczawą przeszła już do historii. Mieszkańcy szampańsko bawili się podczas święta swojego miasta. Na brak atrakcji nie można było narzekać. W czasie dwudniowej weekendowej imprezy dla każdego było coś miłego.

Zasłużeni księża  »
Tekst opublikowany 2007-08-25, opracowanie tom
Kanonik Franciszek Rozwód i dziekan dr Stanisław Kusik zostali uhonorowani przez władze miasta tytułami „Zasłużonych dla Prochowic”. Obaj księża byli specjalnymi gośćmi nadzwyczajnej X sesji Rady Miasta i Gminy.

Polatamy sobie »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie red.
Zarządzająca terenami legnickiego lotniska Strefa Aktywności Gospodarczej zaprasza w niedzielę 26 sierpnia na festyn lotniczy.

Mistrzostwa Legnicy w grillowaniu »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie red.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza w najbliższą sobotę – 25 sierpnia na "Wielkie Grillowanie na Kormoranie". Tegoroczne, siódme już Mistrzostwa, odbędą się pod hasłem "Greckie Smaki i Klimaty".

Bomba w fiskusie  »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie tom
Dzisiaj, krótko po godz. 9. legnicka policja otrzymała anonimowe zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego w Urzędzie Skarbowym.

Dzisiaj milicja użyła broni  »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Był ostatni dzień sierpnia 1982r. Andrzej Trajkowski, Mieczysław Poźniak i Michał Adamowicz tego dnia nie wrócili już do swoich domów.

OSiR przejmie stadion »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie red.
Na przełomie sierpnia i września nastąpi przejęcie Stadionu im. Orła Białego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wraz z nim oddana zostanie do całkowitego użytku trybuna główna, mieszcząca 1658 miejsc.

Dla niepełnosprawnych...na pewno? »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie red.
Nasz czytelnik przesłał nam zdjęcie budki telefonicznej, która - przeznaczona dla osób niepełnosprawnych - okazuje się prawdziwym torem przeszkód.

Święto Prochowic  »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie (tom)
Dzisiaj rozpoczynają się Dni Prochowic. Organizatorzy przygotowali dla swoich mieszkańców mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Święto miasta potrwa do niedzieli. Nasza redakcja jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

Wilki w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie red.
14 sierpnia, na terenie dawnych zakładów mięsnych rozpoczęły się w Legnicy zdjęcia do telewizyjnego filmu "Wilki" w reżyserii Friedemanna Fromma. Jeden z naszych czytelników przesłał zdjęcia dokumentujące to wydarzenie.

Colargol lepszy od Oscara »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie red.
Kolorowy papier, gałgany, deseczki. Trudno uwierzyć, że ten rozgardiasz zamienia się w filmy. Na Letniej Akademii Filmowej w Legnicy dzieci robią od podstaw animowane obrazy

Ziółkowski piłkarzem Miedzi Legnica »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie red.
Miedź Legnica pozyskała kolejnego piłkarza. Tym razem Przemysława Ziółkowskiego, występującego wiosną w Concordii Piotrków Trybunalski.

Zamiana stanowisk? »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Zarząd województwa dolnośląskiego na wczorajszym posiedzeniu podjął decyzję o rozpisaniu konkursu na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. To oznacza, że Krystyna Barcik straci wkrótce swoją posadę.

Po drugiej stronie bramy »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Podwórka i place zabaw w centrum Legnicy wołają o pomstę do nieba. Dzieciaki mieszkające w starych poniemieckich kamienicach mogą tylko pomarzyć o ogródku jordanowskim.

Tabor wędruje...do Parku »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie red.
W Legnicy mieszka ponad 100 rodzin cygańskich, liczących łącznie ponad 350 osób. Reprezentuje ich Stowarzyszenie Romów w Legnicy, które wspólnie z Urzędem Miasta przygotowało projekt "Tabor cygański - ocalić od zapomnienia romskie tradycje i zwyczaje"

Napad w centrum Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie red.
Legnicka policja poszukuje sprawcy napadu, do jakiego doszło w centrum Legnicy. Przedstawicielce jednej z firm udzielających pożyczek złodziej wyszarpnął torebkę, w której było 13 tyś zł.

Uwaga na remonty  »
Tekst opublikowany 2007-08-21, opracowanie tom
Kierowcy jadący od strony Legnicy w kierunku Lubina muszą uzbroić się w cierpliwość. Remonty drogowe prowadzone są na odcinku zachodniej obwodnicy i w Kochlicach.

Oni nas pałą, my ich słowem i pieśnią  »
Tekst opublikowany 2007-08-21, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Stanisław Śnieg, rocznik 1927. Żyjąca legenda podziemnej Solidarności w Zagłębiu Miedziowym. Ikona walki o wolną i niepodległą Polskę. Głęboko wierzył w wartości i zasady, za które gotów był poświęcić to, co ma najcenniejsze.

Konferencja w szpitalu  »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie tom
Bilans zakończonej akcji protestacyjnej lekarzy oraz omówienie obecnej sytuacji finansowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy będą głównymi tematami zwołanej na dziś konferencji prasowej.

Zuchwały napad  »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie tom
Kilku napastników w biały dzień napadło na przedstawicielkę firmy zajmującej się udzielaniem pożyczek. Legnicka policja prowadzi zakrojone działania w celu wykrycia sprawców.

Jak parkowali, tak parkują »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Niedawno na naszych łamach ujawniliśmy, jak niektórzy kierowcy za nic mają znaki zakazów. Myśleliśmy, że po publicznym "pokazaniu palcem" niesfornych właścicieli aut, coś się zmieni.

Stan agonalny »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Jeśli nie dostaniemy od Urzędu Marszałkowskiego wsparcia w postaci dotacji lub poręczenia kredytu, działalność szpitala może być poważnie zagrożona. Nie ma co ukrywać, sytuacja finansowa placówki jest zła.

Gospel na dziedzińcu  »
Tekst opublikowany 2007-08-17, opracowanie tom
Dzisiaj, 17 sierpnia o godz. 19. na dziedzińcu Akademii Rycerskiej wystąpi światowej sławy angielski chór gospel. Wstęp jest wolny.

Czas na podręczniki i mundurki »
Tekst opublikowany 2007-08-17, opracowanie tom
Do 24 sierpnia rodzice uczniów legnickich szkół podstawowych i gimnazjalnych mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu podręczników i szkolnych mundurków.

Wojenna pamiątka  »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie tom
W okolicach zbiornika w Spalonej przypadkowy przechodzień znalazł pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej.

Śmierć z wycieńczenia »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie Magda Wieteska
Danuta S. i jej brat Marek S. spędzali wakacje na Krecie. 21 lipca wraz z przewodnikiem i grupą udali się na autokarową wycieczkę do wąwozu Samaria, oddalonego od hotelu o 170 km. Jednak do wąwozu nie weszli. Sześć dni błąkali się po skalistych górach, przekonani, że odnajdą przewodnika i resztę grupy. Pomoc nadeszła dopiero wtedy, gdy oboje już nie żyli.

Mini mistrzostwa  »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie tom
To już naprawdę ostatni dzwonek, żeby zapewnić swojej drużynie udział w rozgrywkach piłki nożnej, organizowanych przez KGHM Ecoren. Wszyscy chętni mogą się rejestrować do poniedziałku, 20 sierpnia.

Czas prosperity laweciarzy  »
Tekst opublikowany 2007-08-14, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Według branżowego Instytutu Samar w lipcu sprowadzono do naszego kraju rekordową liczbą używanych pojazdów. Tylko w jednym miesiącu wjechało do Polski ponad 93 tysiące aut. Szacuje się, że do końca tego roku na nasze drogi trafi nawet milion używanych samochodów osobowych.

Kreatorzy filmu  »
Tekst opublikowany 2007-08-14, opracowanie tom
Wczoraj ruszyła jubileuszowa XV edycja Letniej Akademii Filmowej. W warsztatach, które odbywają się w Legnickim Centrum Kultury bierze udział kilkudziesięciu młodych twórców z całej Polski.

Zamiast do pieca, dali dzieciom  »
Tekst opublikowany 2007-08-14, opracowanie tom
50 koszulek z krótkim rękawem, 13 bluz sportowych i 4 dresy trafiły do wychowanków Domu Dziecka w Legnicy. Nie przypadkowo przekazanie kompletu odzieży odbyło się w siedzibie Komendy Miejskiej Policji.

Rekord stulecia  »
Tekst opublikowany 2007-08-13, opracowanie tom
Według danych statystycznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy, w lipcu urodziło się 161 noworodków. To absolutny rekord w historii legnickiego szpitala.

Kolizja na obwodnicy  »
Tekst opublikowany 2007-08-13, opracowanie tom
Do poważnie wyglądającej kolizji doszło w sobotę na zachodniej obwodnicy miasta. Zderzyły się trzy auta. Ucierpiał jedynie kierowca, który przyczynił się do kolizji.

Premier i Raz, Dwa, Trzy  »
Tekst opublikowany 2007-08-13, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Zarząd Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ Solidarność oficjalnie ogłosił legnicki program obchodów 25. rocznicy krwawych wydarzeń w Lubinie. Jak już wielokrotnie informowaliśmy w tym roku przypada jubileusz 25-lecia tragicznych wydarzeń, do jakich doszło 31 sierpnia 1982r. na ulicach Lubina.

Pełna integracja  »
Tekst opublikowany 2007-08-13, opracowanie tom
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające przy diecezji legnickiej zorganizowało wyjazd dzieci i młodzieży do Prochowic. Dzieciaki kąpały się na miejskim basenie, odwiedziły gabinet pani burmistrz, a na koniec obejrzały program artystyczny.

O dwóch takich, co podbili Perugię  »
Tekst opublikowany 2007-08-12, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Choć „Emigrantów” Mrożka grali już wiele razy, tym razem przyszło im stawić czoła przed całkiem inną publicznością. Zagrali dla polskich emigrantów. Dla Przemka Wendy i Mateusza Krzyka był to prawdziwy teatralny chrzest.

Wściekli kibice  »
Tekst opublikowany 2007-08-11, opracowanie tom
W kompromitującym stylu nowy sezon na trzecim froncie zainaugurowali piłkarze Miedzi Legnica. Wydawało się, że Unia Kunice Żarskie to rywal mało wymagający.

Czarny tydzień »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie (tom)
Dawno nie było tak tragicznego tygodnia na drogach powiatu legnickiego. Niedawno w wypadku w Piotrowicach koło Chojnowa zginęły trzy osoby, a dwie zostały ciężko ranne. Kilka dni potem znów doszło do śmiertelnego wypadku.

Bezzwrotne dotacje na założenie własnej firmy »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie red.
Osoby bezrobotne, które mają pomysł na własną działalność gospodarczą, będą mogły ubiegać się o bezzwrotną dotację. Jej wartość wynieść może nawet 13.500 zł.

Uwaga na telefony! »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie red.
8 sierpnia, na ul. Jaworzyńskiej, do idącego chodnikiem legniczanina podbiegł młody chłopak i wyrwał mu z ręki telefon komórkowy. Pokrzywdzony rzucił się w pościg za złodziejem.

Fundują szpitalowi  »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie (tom)
Fundacja Polska Miedź przekazała legnickiemu szpitalowi 50 tys. zł. na zakup nowego ultrasonografu. Ale do pełni szczęścia brakuje jeszcze, bagatela – 150 tysięcy, by sprzęt mógł trafić na oddział ginekologiczno – położniczy.

Pora na rozbiórkę »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie (tom)
To była pamiętna sobota dla mieszkańców ul. Chojnowskiej. W nocy z 29 na 30 kwietnia 2006r. spłonął zabytkowy klasztor pofranciszkański. Żywioł zniszczył dach i wnętrze barokowej świątyni.

Pomóżmy mu!  »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie (tom)
Dla 20-letniego Kamila Boguckiego życie stanęło w miejscu trzy lata temu. Był zdrowy, w pełni sił, miał przed sobą całą przyszłość. W jednym momencie wszystko się zawaliło.

Starcie z kombajnem »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie Tomasz Jóźwiak
W naszym regionie zbiór plonów trwa w najlepsze. Zmorą dla kierowców są kombajny i ciągniki z przyczepami przewożące baloty słomy.

Zabójstwo w "Amoku"  »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu domaga się 25 lat więzienia dla 36-letniego Krystiana B., oskarżonego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem domniemanego kochanka swojej byłej żony.

Prezentacja Miedzianki  »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie red.
W środowe popołudnie na murawie stadionu przy ul. Orła Białego odbyła się oficjalna prezentacja piłkarzy trzecioligowej Miedzi Legnica. Atrakcją tego sportowego wydarzenia był mecz piłkarzy z kibicami.

Legnicki policjant uratował rannego przechodnia »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie red.
Krzysztof Cap patrolował na motorze centrum Legnicy, gdy nagle zauważył upadającego przechodnia. 36-letni mężczyzna miał prawdopodobnie atak epilepsji.

Legnicki Sanepid sprawdza kąpieliska »
Tekst opublikowany 2007-08-08, opracowanie red.
Legnicki Inspektorat Sanitarny sprawdził miejscowe kąpieliska. Po przebadaniu próbek wody okazało się, że tylko nieliczne są bezpieczne dla ludzi.

Brakuje życiodajnego płynu!  »
Tekst opublikowany 2007-08-08, opracowanie (tom)
Centrum Krwiodawstwa w Legnicy bije na alarm. W banku powoli kończą się zapasy bardzo rzadkich grup życiodajnego płynu.

Już jutro prezentacja Miedzi! »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie red.
W środę, o godzinie 17.00 odbędzie się przedsezonowa prezentacja drużyny Miedzi Legnica połączona z meczem kibiców z piłkarzami.

Zakaczawie jeszcze nie umarło  »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Nieprzypadkowo dyrektor Teatru Modrzejewskiej Jacek Głomb chciał porozmawiać z dziennikarzami o festiwalu "Miasto" w opuszczonej hali magazynowej. Konferencję prasową zorganizowano na Zakaczawiu, zapomnianej przez wszystkich legnickiej dzielnicy.

Jeszcze o wystawie »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie red.
Zgodnie z sugestiami naszych czytelników prezentujemy więcej zdjęć dokumentujących 11. krajową Miedziową Wystawę Psów Rasowych. Tym razem prezentujemy również hodowców!

Piaskowa galeria rzeźby na Kormoranie »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie red.
Niemal pięćdziesięciu piaskowych rzeźbiarzy uczestniczyło w Konkursie Rzeźby w Piasku "Piaskownica 2007", zorganizowanym 5 sierpnia przez legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji na Kąpielisku "Kormoran".

Ruiny zakładowe »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie red.
Tyle zostało z zakładu, w którym kiedyś pracowało kilka tysięcy Legniczan. Fotografia prezentuje ruiny dawnego Zakładu Przetwórstwa Mięsnego przy ulicy Ścinawskiej.

Ciśnienie dźwięku  »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Taki sprzęt audio, jaki mogliśmy oglądać w samochodach na dachu galerii Ferio, co niektórym zapierał dech w piersi. Jakość dźwięku odtwarzaczy audio i obrazu DVD zainstalowanych w autach robiła niesamowite wrażenie.

Niebezpiecznie na Piekarach »
Tekst opublikowany 2007-08-06, opracowanie red.
Otrzymaliśmy zdjęcia i list od jednego z naszych czytelników, który wezwał do interwencji legnicką Straż Pożarną. Do zdarzenia doszło 2 lipca na osiedlu Piekary.

W parku na basenie  »
Tekst opublikowany 2007-08-06, opracowanie Anna Bachta
Legnicki basen przy ulicy Stromej cieszy się dużym zainteresowaniem. Obiekt znajduje się przy jednym z legnickich parków.

Psie piękności »
Tekst opublikowany 2007-08-06, opracowanie red.
Rekordowa liczba hodowców psich championów przyjechała do Legnicy na 11. krajową Miedziową Wystawę Psów Rasowych. Dla miłośników psich piękności wystawa była prawdziwą ucztą.

Wstrząsający wypadek  »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie red.
Wiemy już więcej na temat tragicznego wypadku w Piotrowicach koło Chojnowa w powiecie legnickim. Kierowca audi 100 z przyczepką towarową z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

Cudem przeżył upadek  »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie red.
Wystarczyło, że matka czworga dzieci na moment wyszła z mieszkania, by z okna pierwszego piętra wypadł 2,5 letni chłopczyk. Na szczęście dziecko przeżyło upadek.

Dotacja na ratusz  »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie (tom)
Ponad 90 tys. zł ministerialnej dotacji otrzymają władze Prochowic na remont zabytkowego ratusza. Ta niewielka gmina jako jedyna w powiecie legnickim uzyska centralne dofinansowanie.

Kąpiele w Kaczawie »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie (tom)
Wystarczyło, by po długim okresie chłodu, na niebie pojawiło się słońce, a temperatura podskoczyła w górę, a już co niektórzy zatęsknili za kąpielą. Niestety niezbyt bezpieczną.

Kolejne utrudnienia dla kierowców »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie red.
Legnica zaczyna przypominać Wrocław - pod względem rozkopanych ulic. Kolejna zamknięta zostanie już w poniedziałek. Tym razem w plac budowy zmieni się ulica Zamkowa koło Galerii Piastów.

Pijane małolaty »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie (tom)
Kilka dni temu w Lubinie zatrzymano trzech kompletnie pijanych małolatów, a identyczny przypadek powtórzył się na osiedlu Piekarach w Legnicy.

Pruł jak szalony  »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie (tom)
W piątek, 3 sierpnia, tuż po godzinie siódmej rano u zbiegu ulic Piłsudskiego i Horyzontalnej w Legnicy doszło do niegroźnej kolizji.

Świeżo, ale czy dobrze? »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie red.
Jeden z naszych czytelników przysłał nam zdjęcie odnowionych miejskich pojemników na śmieci. Wygląda na to, że "rewitalizacja" obiektów była jedynie sztuką dla sztuki.

Zwolnij na Jaworzyńskiej »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie (tom)
Ulica Jaworzyńska w części zachodniej obwodnicy miasta to wielka pokusa dla szalejących kierowców. Prosty, gładki odcinek zachęca do szybkiej jazdy.

Utrudnienia na legnickich ulicach »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie red.
Jak informuje legnicki Zarząd Dróg, obecnie w kilku miejscach miasta występują utrudnienia w ruchu samochodowym i pieszym, co wynika z tzw. zajęcia pasa drogowego na skutek prowadzonych remontów.

Jeszcze dwa sparingi »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie red.
Jeszcze dwa sparingi przed sezonem rozegra Miedź Legnica. W pierwszym z nich, w piątek, o godzinie 17.00 w Świdnicy nasz zespół spotka się z miejscową Polonią - Spartą.

Car Audio Show »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie red.
Już w najbliższy weekend zapraszamy na V Eliminacje Mistrzostw Polski Car Audio. Eliminacje rozgrywane będą na terenie Centrum Handlowego Ferio w Legnicy przy ulicy Chojnowskiej 41 (parking na dachu).

Zaproszenie na festyn  »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie (tom)
W najbliższy piątek i sobotę, 3 i 4 sierpnia, na otwartym basenie miejskim w Prochowicach odbędzie się festyn sportowo – rekreacyjny.

Wyruszyła pielgrzymka  »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie (tom)
Blisko dwóch tysięcy parafian wyruszyło we wtorek rano, 31 lipca, spod parafii św. Jacka w Legnicy w dorocznej pieszej pielgrzymce do Częstochowy.

Aresztowany leszczynianin  »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie (tom)
W kręgu zainteresowania Prokuratury Okręgowej w Legnicy znalazł się właściciel jednej z leszczyńskich stacji paliw, w Wielkopolsce.

Poeta patronem IV LO »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie red.
Na swoje imię jedna z pierwszych w Polsce szkół z językiem ukraińskim czekała pół wieku. Od wczoraj Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Legnicy ma swojego patrona.

Podwójne szczęście  »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie (tom)
Tłumy klientów czekały na losowanie nagród w konkursie delikatesów Bomi. O wielkim szczęściu może mówić Elżbieta Żuk, która wygrała 6-dniową wycieczkę do Paryża, a chwilę potem usłyszała swoje nazwisko w losowaniu DVD.

Dziś 63 rocznica Powstania Warszawskiego »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie (bach)
Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku, punktualnie o godzinie 17:00. Mimo wcześniejszych planów walki zbroje rozpoczęły się już przed "godziną W".

Przepadek lub nawiązka  »
Tekst opublikowany 2007-07-31, opracowanie (tom)
Urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości chcą konfiskaty pojazdów za jazdę „po kielichu”. W resorcie właśnie trwają prace nad zmianą przepisów w kodeksie karnym.

Bezwzględni dla przestępców  »
Tekst opublikowany 2007-07-31, opracowanie (tom)
Blisko 80 funkcjonariuszy otrzymało nominacje na wyższe stopnie oficerskie i podoficerskie podczas legnickiego święta policji. Awanse wręczał komendant wojewódzki Jarosław Soliński, którego poprosiliśmy o chwilę rozmowy.

Krótki (anty)kurs BHP »
Tekst opublikowany 2007-07-31, opracowanie red.
Nadesłane przez jednego z naszych czytelników zdjęcie zdaje się być kolejnym dowodem na to, że najlepsi fachowcy już dawno wyjechali na Zachód.

Zaniedbał obowiązki »
Tekst opublikowany 2007-07-31, opracowanie (tom)
Lech Lipczak nie jest już dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu. Został odwołany w poniedziałek, 30 lipca przez zarząd powiatu legnickiego.

Tu Wersal, tam ruina  »
Tekst opublikowany 2007-07-30, opracowanie (tom)
Jest takie jedno miejsce w Legnicy, w którym można na chwilę zapomnieć o codziennych sprawach, gdzie można uciec od zmartwień i trosk. Tam człowiek czuje się, jak w innym świecie.

Grzybki na zakąskę  »
Tekst opublikowany 2007-07-30, opracowanie (tom)
Ponad 50 legnickich policjantów przeczesywało okolice w poszukiwaniu grzybiarza. Zaginięcie mężczyzny zgłosiła rodzina, gdy nie wrócił na noc do domu. Grzybiarz szczęśliwie się odnalazł po dwóch dniach poszukiwań.

Z krową po tytuł »
Tekst opublikowany 2007-07-30, opracowanie red.
Legniczanie Paweł Krzewicki i Piotr Janowski są głusi, ale poczucia humoru i zwariowanych pomysłów im nie brakuje.

Kierowcy niczego się nie nauczyli  »
Tekst opublikowany 2007-07-30, opracowanie red.
Osiemnaście mandatów karnych i siedem zatrzymanych dowodów rejestracyjnych to efekty ostatniej kontroli autokarów, busów i pojazdów ciężarowych na drogach powiatu legnickiego.

Świętują policjanci  »
Tekst opublikowany 2007-07-30, opracowanie (tom)
Choć od święta policji minęło kilka dni, dopiero dziś zaplanowano w Legnicy główne uroczystości. Rozpoczną się one o godz. 13. w hotelu Qubus.

Pozytywna koalicja  »
Tekst opublikowany 2007-07-30, opracowanie (tom)
W Lubinie mają mistrzostwo Polski w piłce nożnej i szczypiorniaku, dlatego trzeba uczynić wszystko by Miedź Legnica wyszła z organizacyjnego i sportowego marazmu – mówił poseł PO, Grzegorz Schetyna, który zaprosił dziennikarzy na plenerową konferencję prasową.

Krwawy wtorek »
Tekst opublikowany 2007-07-27, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Wielkimi krokami zbliżają się jubileuszowe uroczystości upamiętniające brutalnie stłumioną pokojową manifestację, która przeszła ulicami Lubina 31 sierpnia 1982 r.

Pijana noc »
Tekst opublikowany 2007-07-27, opracowanie (tom)
Tylko 25 lipca, na drogach powiatu legnickiego zatrzymano aż sześciu nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się rowerzysta, który miał 3,5 promila alkoholu w organizmie.

W legnickim Ratuszu o piłce nożnej »
Tekst opublikowany 2007-07-27, opracowanie red.
25 lipca odbyło się w Legnicy spotkanie samorządowców i przedstawicielami klubów piłkarskich z Głogowa i Legnicy.

Feralne wędkowanie »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie (tom)
Do tragicznego zdarzenia doszło dziś w nocy. Przy pomoście nad jeziorem w Jezierzanach znaleziono zwłoki 70-letniego mężczyzny. Dopiero sekcja zwłok pozwoli ustalić bezpośrednią przyczynę zgonu.

Kontrole busów  »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie (tom)
Wczoraj od godziny szóstej rano policjanci ruchu drogowego na Dolnym Śląsku prowadzili działania pod kryptonimem "BUS". Głównym celem akcji były kontrole busów i autobusów.

Prezent dla cukrzyków »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie (tom)
Stowarzyszenie Diabetologiczne podarowało legnickiemu szpitalowi ponad dwadzieścia nowych glukometrów. Urządzenia do mierzenia poziomu cukru we krwi już niebawem trafi na szpitalne oddziały.

Interweniowali przez okno »
Tekst opublikowany 2007-07-26, opracowanie red.
14 lipca, przy ulicy Piastowskiej w Legnicy miała miejsce nietypowa akcja strażaków. Próbowali oni dostać się do mieszkania, którego właściciel zasłabł.

Św. Krzysztof czuwa »
Tekst opublikowany 2007-07-25, opracowanie (tom)
Dzisiaj, 25 lipca, wszystkim kierowcom patronuje św. Krzysztof. Nieprzypadkowo zatem właśnie dziś świętujemy dzień bezpiecznego kierowcy. I oby ten dzień i kolejne następne były dla wszystkich bezpieczne.

Biblioteka na basenie »
Tekst opublikowany 2007-07-25, opracowanie (bach)
W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, na prochowickim basenie dyrektor POKIS-U, Bogusława Spryszyńska czytała dzieciom wiersze Tuwima oraz Brzechwy.

Pieniądze albo życie »
Tekst opublikowany 2007-07-25, opracowanie red.
Legnicki szpital stracił oddział ratunkowy. Może się zdarzyć, że ambulanse staną na podjeździe, a pacjenci będą w nich umierali.

Przebudowa ul. Myrka zakończona »
Tekst opublikowany 2007-07-25, opracowanie red.
Wczoraj uroczyście otwarto ul. Karola Myrka. Wartość całej inwestycji wyniosła około 4 milionów złotych.

Legnica. W mgnieniu oka »
Tekst opublikowany 2007-07-24, opracowanie Anna Bachta
18 lat temu dokonano otwarcia Muzeum po zakończonym remoncie. Wtedy też udostępniono dla zwiedzających stałą wystawę historyczną "Legnica. In ictu oculi".

Gminne grillowanie »
Tekst opublikowany 2007-07-24, opracowanie (bach)
W Miłogostowicach, w gm. Kunice, 27 lipca odbędzie się wielkie grillowanie. Impreza zorganizowana jest przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach.

Sparing z Lechią Zielona Góra »
Tekst opublikowany 2007-07-24, opracowanie red.
W środę o godzinie 10.00 Miedź Legnica rozegra drugi sparing. Rywalem będzie Lechia Zielona Góra, a nie jak wcześniej planowano FK Náchod Deštné.

Straszył i znęcał się »
Tekst opublikowany 2007-07-24, opracowanie red.
Prokurator postawił wczoraj zarzut popełnienia zbrodni komunistycznej Bogdanowi M. - byłemu legnickiemu funkcjonariuszowi SB, który w latach '80, podczas przesłuchań miał się znęcać fizycznie i psychicznie.

Dwie legniczanki w finale Miss Nastolatek »
Tekst opublikowany 2007-07-24, opracowanie red.
Znamy już listę dziewczyn, które znalazły się w wielkim finale wyborów Miss Polski Nastolatek. Wśród nich znaleźć można dwie legniczanki - Luizę Marcinkiewicz oraz Elżbietę Gruzińską.

Grzyby nie byle jakie »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie (bach)
Jolanta Baczewska, znana malarka oraz artystka. Przebywając na prochowickiem plenerze w ramach rekracji wszyscy twórcy pojechalili na wycieczkę w kierunku Odry, celem poznania pięknych okolic prochowickiej ziemi.

Tak nas czytają w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie (bach)
Nasz Express Legnicki czytany jest bardzo chętnie przesz mieszkańców Legnicy. Piszemy dla państwa o aktualnych wydarzeniach nie tylko w naszym mieście, ale równiez w całym regionie.

Jakie mamy zdrowie? »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie red.
Już dziś Korporacja Badawcza Pretendent, na zlecenie Urzędu Miasta, przeprowadzi badania ankietowe nt. kondycji zdrowotnej mieszkańców Legnicy.

Powódź 1977 - 1997 »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie red.
Na stronach Urzędu Miasta Legnicy oglądać możemy galerię zdjęć dokumentujących dwie powodzie, które w odstępie 20 lat nawiedziły nasze miasto.

Market przy drodze »
Tekst opublikowany 2007-07-23, opracowanie Anna Bachta
Czy to w deszcz, czy w słoneczny dzień siedzą cierpliwie przy drodze, często po kilkanaście godzin dziennie, czekając na klienta.

Odzyskane skarby »
Tekst opublikowany 2007-07-20, opracowanie (bach)
Ok 50 monet, plakiet i metali odzyskali legniccy policjanci. Monety od lat figurowały na liscie strat wojennych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa.

Utonęła! »
Tekst opublikowany 2007-07-20, opracowanie (bach)
Na kąpielisku w Rokitkach dziewczyna pływała wraz koleżanką na materacu. W pewnym momencie materac się przewrócił i dziewczyna wpadła do wody. Jak zeznała jej koleżanka już z niej nie wypłynęła.

Pijana matka »
Tekst opublikowany 2007-07-19, opracowanie (bach)
Legniccy policjanci zatrzymali 33-letnią kobietę, która będąc pod wpływem alkoholu jechała rowerem wioząc na nim swoją 5-letnią córkę.

Straszył smsami »
Tekst opublikowany 2007-07-19, opracowanie red.
Legniccy policjanci zatrzymali 24-letniego legniczanina, który od obcej kobiety próbował wyłudzić pieniądze.

Półkolonie w naszym regionie »
Tekst opublikowany 2007-07-19, opracowanie (bach)
Wakacje – to czas wyjazdów na obozy i kolonie, niestety nie wszystkich rodziców stać wysłać swoje pociechy na letni wypoczynek.

Bez znaków akcyzy »
Tekst opublikowany 2007-07-19, opracowanie red.
Legniccy policjanci znaleźli schowane w obudowie maszyny grzewczej, przewożonej na ciężarówce, papierosy bez znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono ponad 10 000 paczek papierosów.

I bądź tu mądry? »
Tekst opublikowany 2007-07-18, opracowanie (bach)
W Legnicy na rogu ulicy Kościelnej z Daszyńskiego można spotkać dziwne ustawienie znaków drogowych. Wielu kierowców wprawia takie oznakowanie w osłupienie.

Szanty w Kunicach »
Tekst opublikowany 2007-07-18, opracowanie (bach)
Festiwal Piosenki Żeglarskiej ma już długą tradycję i wierną publiczność. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w roku 1988. W tym roku Festiwal odbył się w dniach 14 – 15 lipca, organizatorem imprezy był kunicki GOKiS.

Wyrzeźbij coś w piasku »
Tekst opublikowany 2007-07-18, opracowanie red.
Legnicki OSiR zaprasza wszystkich w sobotę 28 lipca na kąpieliską Kormoran, gdzie odbędzie się konkurs na najciekawszą rzeźbę piaskową - Piaskownica 2007.

Więcej mieszkań w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-07-18, opracowanie red.
Wczoraj, 16 lipca odbyło się uroczyste przekazanie mieszkań w budynku byłego szpitala zakaźnego przy ul. Daszyńskiego.

Zakaz wstępu!  »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie (bach)
Wieś Spalona, w gminie Kunice od lat cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dlaczego? Każdy mieszkaniec Legnicy, Lubina czy okolicznych miejscowości, mógł tam odpocząć oraz zażywać kąpieli słonecznych.

Łucznicy tuż za podium »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie Artur Nagórny
Zakończyły się finały drużynowe rozgrywanych w Lipsku 44 Mistrzostw Świata w łucznictwie. W zawodach udział brał Jacek Proć, grający z OSŁ Strzelec Legnica.

Nowy oddział w Legnicy? »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie red.
Posłowie i samorządowcy wzięli udział na zorganizowanej w szpitalu konferencji na temat pilnej potrzeby reaktywacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy.

Szukają chłopaka »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie red.
W Spalonej koło Legnicy, w dzikim kąpielisku najprawdopodobniej utonął 27-latek.

Brakuje podziałki »
Tekst opublikowany 2007-07-17, opracowanie red.
Legnicę, podobnie jak cały kraj, nawiedziły fale trudnych do zniesienia upałów. Ich skalę świetnie pokazuje zdjęcie, które otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników.

Zabił w wiezieniu!  »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie (bach)
Jeden z więźniów osadzony we wrocławskim Zakładzie Karnym zabił podczas widzenia swoją konkubinę. Jak się okazuje skazany mężczyzna i kobieta są mieszkańcami Legnicy.

Wakacji i urlopów nadszedł czas!  »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie (bach)
Już za parę chwil, za chwil parę...weźmiesz plecak swój i...właśnie, co dalej? Wakacje to czas kiedy chcemy wypocząć od pracy i naładować swoje akumulatory. Zapytaliśmy mieszkańców Legnicy, gdzie planują spędzić tegoroczne wakacje.

Wobec zła – wystawa »
Tekst opublikowany 2007-07-16, opracowanie red.
W Galerii Sztuki w Legnicy od 12 lipca trwa wystawa pt. "Wobec Zła" w ramach VI Triennale Sztuki Sacrum.

Co robi Straż Miejska? »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie (bach)
Pomimo okresu wakacyjnego legniccy strażnicy nie narzekają na brak zajęć. W ostatnim czasie do najważniejszych obszarów działania należały kontrole rejonów miejskich targowisk.

Będzie cieplej »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie red.
Mamy doskonałą informację dla wszystkich, którzy tęsknią za słoneczną pogodą. Nareszcie zrobi się naprawdę gorąco i w końcu poczujemy muśnięcie lata.

Uwaga, piątek trzynastego! »
Tekst opublikowany 2007-07-13, opracowanie (bach)
Nie dość, że 13 dzień miesiąca, to jeszcze piątek. To połączenie przyprawia jedną czwartą Polaków o dreszcze. Odwracamy głowę, gdy przez ulicę przebiega nam czarny kot.

Wióry leciały, płótna ożywiały  »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie (tom)
XXI Międzynarodowy Integracyjny Plener Plastyczny w Prochowicach przeszedł do historii. Imprezę po raz kolejny można uznać za świetne przedsięwzięcie.

Apelujemy o rozsądek »
Tekst opublikowany 2007-07-12, opracowanie red.
Na jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Legnicy ul. Piastowskiej przebiegającego przez jezdnię w niedozwolonym miejscu mężczyznę potrącił samochód.

Dowody przeszłości  »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie (tom)
Tuż w pobliżu Galerii Piast przy ul. Zamkowej na placu budowy przyszłej galerii prowadzone są prace archeologiczne przez grupę Explorer.

Dmuchać na zimne  »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie (tom)
Wakacje w pełni. Cieszą się zwłaszcza uczniowie, którzy na ten moment czekali całe dziesięć miesięcy. Niektórzy z nich już wyjechali w górskie lub nadmorskie kurorty, inni wyjadą później.

Droga do piekła »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie red.
Trzech mężczyzn, którzy nielegalnie i w bestialski sposób przewozili krowy, policjanci ukarali jedynie mandatem.

Lista utrudnień »
Tekst opublikowany 2007-07-11, opracowanie red.
W Legnicy trwają różnego rodzaju prace, które utrudniają życie zarówno pieszym, jak i zmotoryzowanym mieszkańcom miasta. W naszym serwisie prezentujemy dokładną listę aktualnie prowadzonych remontów i prac.

Gwarancja bezpieczeństwa  »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie (tom)
O tym, jak ważne dla bezpieczeństwa jazdy naszych milusińskich są foteliki i siedziska, nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Czujne oko Mosadu  »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie (tom)
W ostatnich dniach Legnica żyła jubileuszowym festiwalem mniejszości narodowych i etnicznych. Kuliminacją 10. spotkań "Pod Kyczerą" tradycyjnie był barwny pochód ulicą Najświętszej Marii Panny.

Niebezpieczna skarpa »
Tekst opublikowany 2007-07-10, opracowanie (tom)
Na zachodniej obwodnicy miasta znów osunęła się skarpa. Nie jest to tego typu pierwszy przypadek na tym odcinku. Kilka miesięcy temu ziemia osunęła się po raz pierwszy.

Zamordowali duszę, wyrwali serce  »
Tekst opublikowany 2007-07-06, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Podsumowanie sezonu teatralnego i plany na przyszłość zdominowały konferencję prasową Jacka Głomba, dyrektora legnickiego teatru Modrzejewskiej.

Luksusowa wanna  »
Tekst opublikowany 2007-07-06, opracowanie (tom)
Specjalistyczna wanna do kąpieli obłożnie chorych pacjentów trafiła na oddział medycyny paliatywnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Szanty tuż, tuż  »
Tekst opublikowany 2007-07-06, opracowanie (tom)
W dniach 14 - 15 lipca (sobota, niedziela) Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach organizuje XVII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Szanty Kunice 2007".

Wakacyjna przygoda z piłką »
Tekst opublikowany 2007-07-06, opracowanie red.
Do 24 sierpnia trwać będzie tegoroczny turniej piłkarski "Wakacyjna przygoda z piłką" organizowany przez ASPN Miedź Legnica i Urząd Miasta.

Magiczna data »
Tekst opublikowany 2007-07-06, opracowanie (tom)
Sobota będzie dniem wyjątkowym. Tego dnia bowiem będziemy świadkami kalendarzowych siódemek: siódmy dzień, siódmy miesiąc, no i 2007 rok.

Stos łupów  »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie (tom)
Ponad 150 telefonów komórkowych, cyfrowe aparaty fotograficzne, laptopy, samochodowe radioodtwarzacze CD, zabezpieczyli legniccy policjanci w mieszkaniu 22-letniego mężczyzny.

Malują i rzeźbią  »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie (tom)
W Prochowicach trwa XXI międzynarodowy integracyjny plener plastyczny. Impreza od lat ściąga wielu znakomitych artystów lokalnych, z kraju i zza granicy.

Nadchodzi KGHM Letia  »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie (tom)
Wzmocnienie konkurencyjności Legnicy poprzez wspieranie przedsiębiorczości opartej na wiedzy, stworzenie obszaru do prowadzenia działalności gospodarczej to główne założenia Legnickiego Parku Technologicznego.

Obywatelska postawa »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie red.
Tylko dzięki szybkiej reakcji przypadkowego przechodnia obywatelka Niemiec odzyskała skradzioną torebkę.

Ciężarówka w polu »
Tekst opublikowany 2007-07-05, opracowanie red.
2 lipca, Mikołajkowice. Nowa, 45-tonowa ciężarówka wylądowała w polu po tym, jak kierowcę w błąd wprowadzili miejscowi rolnicy. Zdjęcia nadesłał nasz czytelnik.

Odchodzą anestezjolodzy  »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie Izabela Kozyra
Przez cały czas w legnickim szpitalu trwa akcja strajkowa pracowników służby zdrowia. W ostatni piątek, 29 czerwca, siedmiu anestezjologów złożyło wypowiedzenia umów o pracę.

Spotykają się "Pod Kyczerą" »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie (tom)
Koncertem w podwałbrzyskiej Głuszycy zainaugurowano 10. jubileuszowe europejskie spotkania mniejszości narodowych i etnicznych "Pod Kyczerą".

Deszcz nagród dla legnickiego Teatru »
Tekst opublikowany 2007-07-04, opracowanie red.
Z poniedziałkowej gali 13. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej legniccy artyści wrócili z workiem nagród.

Palisz, nie jedź  »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie (tom)
Posłowie chcą całkowitego zakazu palenia papierosów podczas jazdy samochodem i w miejscach publicznych. Projekt ustawy już na starcie wzbudza wiele kontrowersji wśród palaczy.

Mandacik, aż się prosi  »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie (tom)
O tym, że kierowcy parkujący w centrum miasta nic nie robią sobie z zakazów, przekonaliśmy się przy ul. Młynarskiej.

Koncertowo, laserowo  »
Tekst opublikowany 2007-07-03, opracowanie (tom)
Dni Legnicy przeszły już do historii. Były koncerty muzyczne, występy artystyczne dzieci i młodzieży, festyn policyjny.

Nie wyjechałeś, wstąp postrzelać  »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie (tom)
Wzorem lat ubiegłych, przez cały lipiec Liga Obrony Kraju organizuje zawody strzeleckie dla dzieci i młodzieży.

Zgrany duet  »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie (tom)
Najsilniejszy człowiek w Europie może już zapomnieć o trenowaniu w stodole. Dzięki sponsorskiej umowie z legnicką firmą DRB Tyberiusz Kowalczyk, może spokojnie myśleć o przygotowaniach do kolejnych zawodów.

Rusza Legnicki Park Technologiczny »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie red.
Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest KGHM Polska Miedź SA. W poniedziałek marszałek Andrzej Łoś i członek zarządu województwa dolnośląskiego Piotr Borys podpiszą akt notarialny inicjujący powstanie Parku.

Berlin w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-07-02, opracowanie red.
Wczoraj, 1 lipca, dzień po zakończeniu profesjonalny zdjęć filmowych otwarta została ulica Roosevelta w Legnicy. Jeden z naszych czytelników nadesłał nam zdjęcia wykonane w tym miejscu.

Flota władzy  »
Tekst opublikowany 2007-06-29, opracowanie (tom)
Toyota avensis, opel omega, fiat marea, skoda octavia i daewoo leganza, to marki pojazdów, którymi służbowo podróżują przedstawiciele lokalnych władz.

Zobacz wojnę z bliska »
Tekst opublikowany 2007-06-29, opracowanie red.
Możliwe będzie zwiedzanie planu filmowego na ulicy Roosevelta w Legnicy. Wyjątkowe "dni otwarte" odbędą się w niedzielę, dzień po zakończeniu zdjęć.

Ptasia grypa blisko »
Tekst opublikowany 2007-06-29, opracowanie red.
Ptasia grypa znów atakuje. Kiedy w ubiegłym tygodniu w Czechach wykryto pierwsze jej ognisko, wojewoda dolnośląski wprowadził m.in. zakaz wypuszczania drobiu na otwarte przestrzenie.

Niebezpieczne auta »
Tekst opublikowany 2007-06-28, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Pięć mandatów karnych na łączną sumę 550 zł, pięć zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, zatrzymane wykresówki czterech kierowców, to efekty wspólnej akcji legnickiej policji i Inspekcji Transportu Drogowego.

Uciekła do prokuratora przed wierzycielami »
Tekst opublikowany 2007-06-28, opracowanie red.
Legniczanka Grażyna B. oszukała 328 chojnowian na 46 tys. zł. Gdy ci zaczęli dopominać się o swoje pieniądze, poszła do prokuratury i złożyła na siebie doniesienie.

Weekend z gwiazdami »
Tekst opublikowany 2007-06-28, opracowanie red.
Już jutro rozpoczynają się Dni Legnicy, które potrwają do niedzieli. W ramach imprezy zobaczyć będziemy mogli występy kilku gwiazd reprezentujących różnorodne muzyczne brzmienia.

Ławnicy poszukiwani »
Tekst opublikowany 2007-06-28, opracowanie red.
Ławnicy pilnie poszukiwani. W Legnicy, podobnie jak w całym kraju - trwa nabór kandydatów na sądowych ławników, ale chętnych jest jak na lekarstwo.

Startujemy 11 sierpnia »
Tekst opublikowany 2007-06-28, opracowanie red.
W najbliższym sezonie rozgrywki III ligi poprowadzi Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Według wstępnych ustaleń pierwszy mecz rundy jesiennej odbędzie się 11 sierpnia, a ostatni 10 listopada.

Wojna na Roosevelta »
Tekst opublikowany 2007-06-27, opracowanie (tom)
Do 7 lipca potrwają zdjęcia do niemieckiego filmu "Anonyma" w reżyserii Maxa Färberböcka. Legnicka ulica Roosevelta, gdzie rozgrywa się akcja wygląda jak krajobraz po bitwie.

Spotkajmy się Pod Kyczerą »
Tekst opublikowany 2007-06-27, opracowanie (tom)
W najbliższą niedzielę, 1 lipca, koncertem w podwałbrzyskiej Głuszycy, rozpoczną się 10. jubileuszowe europejskie spotkania mniejszości narodowych i etnicznych "Pod Kyczerą".

Zostaje na uczelni »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie (tom)
Robert Kropiwnicki, przewodniczący Rady Miejskiej w Legnicki, nie straci posady nauczyciela akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

Jubileuszowy ODO »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie (tom)
Ośrodek Diagnostyki Onkologicznej Społecznej Fundacji Solidarności w Legnicy świętował jubileusz 15-lecia swego istnienia.

Ostry dyżur »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie (tom)
Od poniedziałku lekarze z Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego przystąpili do ogólnokrajowego strajku służby zdrowia. Legnicki szpital jest 17 placówką medyczną na Dolnym Śląsku, która przyłączyła się do akcji strajkowej.

Niesprawny autobus i opóźniony wyjazd na kolonię »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie red.
Ponad pięć godzin 40 dzieci czekało w Legnicy na autobus, który zawiezie je bezpiecznie na kolonię.

Nowy Zarząd Miedzi »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie Andrzej Andrzejewski
Krzysztof Kosiorowski został jednogłośnie wybrany nowym prezesem Miedzi Legnica. Zastąpił Andrzeja Grajewskiego, który przed miesiącem zrezygnował oficjalnie z zajmowanego stanowiska.

Pożar podczas remontu »
Tekst opublikowany 2007-06-26, opracowanie red.
Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj podczas remontu bloku przy ulicy Górniczej w Legnicy. Około godziny 8:30 wybuchł pożar, który udokumentował jeden z naszych czytelników.

Teczka w kąt, pełny luz  »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie (tom)
W ostatni piątek, 22 czerwca, w większości legnickich szkół zabrzmiał ostatni dzwonek. Były uroczyste apele, podziękowania dla nauczycieli, kwiaty, dyplomy i nagrody dla wyróżnionych uczniów.

Były prezydent Legnicy oskarżony »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie red.
Opolska prokuratura oskarżyła o korupcję byłego prezydenta Legnicy. Sprawa dotyczy lat 2002 -2004 gdy Ryszard K. był prezesem tamtejszego Zakładu Energetycznego.

Wakacyjnie odchudzone rozkłady jazdy »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie red.
Podobnie jak w latach poprzednich, podczas sezonu wakacyjno - urlopowego wprowadzone zostaną nieznaczne ograniczenia w kursowaniu autobusów miejskich.

Dobrzy młodzi strzelcy ze Strzelca »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie red.
W dniach 15-16 czerwca 2007 na torach łuczniczych GKLS "Unia" Pielgrzymka odbyły się kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łucznictwie.

Mamy nową siedzibę! »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie red.
W związku z dynamicznym rozwojem firmy postanowiliśmy otworzyć nasz oddział w Legnicy.

Naprawdę potrzebna? »
Tekst opublikowany 2007-06-25, opracowanie red.
Nasza czytelniczka nadesłała zdjęcia budowy kolejnej stacji paliw w Legnicy. Obiekt jest o tyle kontrowersyjny, iż powstaje tuż obok Szkoły Podstawowej nr 6.

Bawili się parafianie »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie red.
Każdy, kto zdecydował się przyjść na festyn parafialny organizowany przez parafię św. Jana Chrzciciela w Prochowicach, na pewno tego nie żałował.

Najlepiej zniszczyć »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie red.
Nasza czytelniczka sfotografowała prace budowlane przy ulicy Św. Piotra, naprzeciw Galerii Piastów. W bardzo krótkim czasie po drzewach, które od lat rosły w tym miejscu nie został żaden ślad.

Bandyci przed sądem  »
Tekst opublikowany 2007-06-22, opracowanie (tom)
Do wrocławskiego sądu trafił kolejny akt oskarżenia przeciwko mężczyznom wchodzącym w skład zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa bezkarnie działała przez kilka lat na terenie ziemi legnickiej i Jeleniej Góry.

Groził i zabierał po dwa złote »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie red.
Legniccy policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który na jednym z miejskich osiedli zaczepia dzieci idące do szkoły i strasząc je zabiera pieniądze w kwocie 1 lub 2 zł.

Pierwszy klaps tuż, tuż  »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie (tom)
Przy ul. Roosevelta dobiega końca montowanie scenografii do niemieckiego filmu „Anonyma” w reżyserii Maxa Färberböcka.

Chóralny jubileusz »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie (tom)
Chór Dnia Jednego w Prochowicach świętuje w tym roku 5-lecie swego istnienia. Na uroczystości jubileuszowe zaproszono zaprzyjaźnione chóry i zespoły folklorystyczne. Były wspomnienia i podziękowania.

Legniccy lekarze strajkują »
Tekst opublikowany 2007-06-21, opracowanie red.
Klamka zapadła -lekarze z legnickiego szpitala podjęli decyzję. W poniedziałek rozpoczynają strajk, aż do odwołania.

26 usterek! »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie red.
Wczoraj legnicka policja poproszona została o przeprowadzenie kontroli pojazdu, którym jedna klasa miała pojechać na wycieczkę do Wojcieszowa.

Nawet niebo płakało ze śmiechu »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie Tomasz Jóźwiak
30. jubileuszowa międzynarodowa wystawa "Satyrykon" przeszła już do historii. Jak zwykle przy takim wydarzeniu, śmiechu było co nie miara. Ale nie tylko salwami śmiechu żył tegoroczny Satyrykon.

Tysiące porad i badań »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie (tom)
Ośrodek Diagnostyki Onkologicznej Społecznej Fundacji Solidarności w Legnicy obchodzi w tym roku 15-lecie swej działalności.

Brali dla salezjan »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie red.
Przed sądem rejonowym dobiega końca proces, w którym 11 osób oskarżono o wyłudzenie z Kredyt Banku pożyczek o wartości 1,6 mln zł.

Wyłudzał pieniądze »
Tekst opublikowany 2007-06-20, opracowanie Radio Plus
Zdradził go znak skorpiona. Legnicka policja zatrzymała mężczyznę, który od uczniów legnickich szkół podstawowych wyłudzał drobne kwoty pieniędzy.

Rusztowania na teatrze »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie (tom)
Przed kilkoma dniami rozpoczął się remont Teatru Modrzejewskiej. Prace powinny zakończyć się w kwietniu przyszłego roku.

Chce wykorzystać szansę  »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie (tom)
Jeden z najbardziej znanych i popularnych aktorów legnickiej sceny teatralnej odchodzi z Teatru Modrzejewskiej.

Sukces Siódemki »
Tekst opublikowany 2007-06-19, opracowanie (tom)
W dobrych nastrojach opuszczali turniej w scrabble reprezentanci wrocławskiego klubu "Siódemka". Podczas zawodów o klubowe mistrzostwo Polski drużyna ta zajęła trzecie miejsce, natomiast legniczanin Krzysztof Obremski zdobył złoty medal wygrywając aż 17 z 20 partii.

Piłkarze nie, kibice tak  »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie (tom)
Prezydent miasta oficjalnie przyznał, że Legnica ma nikłą szansę na pełne wykorzystanie profitów, jakie przyniesie ze sobą piłkarskie święto w 2012 r.

Satyrykon i Lupa Tygodnia »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie red.
Nasza czytelniczka przesłała zdjęcia dokumentujące happeningi uliczne związane z tegorocznym Satyrykonem oraz specjalne, transmitowane z Legnicy wydanie Lupy Tygodnia TVN

Hojni, bo za państwowe »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Parlamentarzyści regionu legnickiego nie skąpili publicznych pieniędzy na prowadzenie swoich biur poselskich. Podróże służbowe, telefony, czynsze, pensje dla zatrudnionych w biurach, to wszystko kosztuje.

Nie zaprosili go, więc postraszył bombą »
Tekst opublikowany 2007-06-18, opracowanie red.
Policjanci zatrzymali 56-letniego mieszkańca Legnicy podejrzanego o to, że powiadomił o podłożeniu ładunku wybuchowego na przyjęciu weselnym. Jak twierdził zrobił to bo nie został zaproszony na wesele.

Legnicki plan filmowy »
Tekst opublikowany 2007-06-15, opracowanie red.
Już niebawem na ulicach Legnicy rozpoczną się zdjęcia do najnowszego filmu "Anonyma" w reżyserii Maxa Färberböcka. Nasze miasto zagra w nim stolicę Niemiec.

Dramatyczne zdjęcia z wypadku »
Tekst opublikowany 2007-06-15, opracowanie red.
22 maja, centrum Legnicy. Groźny wypadek drogowy przy ulicy Piłsudskiego paraliżuje ruch uliczny. Nasz czytelnik przysłał nam dramatyczną dokumentację tego wydarzenia.

To trzeba zobaczyć  »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie (tom)
Przez cały czas Legnica żyje Rokiem Jana Pawła II. Nabożeństwa, koncerty, spotkania, wykłady, nauki modlitewne, wystawy trwają od momentu ogłoszenia tego doniosłego wydarzenia.

Słuchali wiosny  »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie (tom)
W spółdzielczym domu kultury "Kopernik" zorganizowano koncert pt: "Odgłosy wiosny". W zabawie uczestniczyło blisko 150 przedszkolaków z kilku legnickich placówek.

Legnica daleko w rankingu »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie red.
Dopiero na 87 miejscu znalazła się Legnica wśród 113 dolnośląskich gmin, sklasyfikowanych przez Rzeczpospolitą. Chodzi o ranking dotyczący wykorzystywania przez gminy funduszy unijnych.

Terroryzował wieś »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie red.
Legnicka policja liczy, że mieszkańcy wsi Tyńczyk Legnicki i innych okolicznych miejscowości przerwą zmowę milczenia i strachu.

Nadal nieznana przyszłość Miedzi »
Tekst opublikowany 2007-06-14, opracowanie red.
Podczas środowego posiedzenia zarząd PZPN powołał Trybunał Piłkarski, od którego decyzji zależeć będzie skład lig w następnym sezonie. Nadal bowiem nie wiadomo, kto został zdegradowany, a kto awansował.

Legniczanin z krwi i kości  »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Benedykt Ksiądzyna został laureatem tegorocznej Nagrody Miasta Legnicy. Dyplom i czek na 15 tys. zł odebrał podczas uroczystej sesji. Przed rozpoczęciem sesji namówiliśmy laureata na chwilę rozmowy.

Niebezpieczne znalezisko »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie (tom)
Pocisk moździeżowy z okresu II wojny światowej przypadkowo znalazł chłopiec podczas spaceru w okolicach ulicy Kościuszki w Prochowicach.

Pomarańczowy Mops »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie (tom)
Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy gremialnie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji o lepsze prawa dla pracowników opieki społecznej w całym kraju.

Jaskiniowcy wzięli wszystko  »
Tekst opublikowany 2007-06-13, opracowanie (tom)
Jak co roku Spływ Samoróbek zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zgromadził ogromne rzesze kibiców dopingujących załogi i ich pływające dziwadła. Zdjęcia wykonała jedna z naszych czytelniczek.

Konopie indyjskie w mieszkaniu »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie red.
8 czerwca legniccy policjanci pojechali do mieszkania w domku jednorodzinnym, położonym na terenie miasta. Istniało podejrzenie, że lokator uprawia konopie indyjskie.

Rusza legnicki Satyrykon  »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie (tom)
Już w najbliższy piątek, 15 czerwca rozpocznie się jedno z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń kulturalnych w Legnicy.

Przewodniczący na cenzurowanym  »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie red.
Robert Kropiwnicki, nauczyciel akademicki i przewodniczący Rady Miejskiej w jednej osobie, może stracić posadę uczelnianego wykładowcy.

Krystalizacja przestrzeni »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie red.
Tak nazywa się praca, którą na legnickim Rynku przez trzy dni tworzyła, a właściwie splatała Ludwika Ogorzelec.

Decydujące godziny  »
Tekst opublikowany 2007-06-12, opracowanie (tom)
Stan chłopca, który trafił do legnickiego szpitala z objawami sepsy jest bardzo ciężki. Decydujące będą najbliższe godziny.

Kres jednostki wojskowej  »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Piątek, 8 czerwca 2007 r. Tę datę na długo zapamiętają żołnierze 11. Batalionu do Walki Elektronicznej, przez ostatnie 40 lat stacjonującego w Legnicy.

Czekają na sprawiedliwość »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Do Sądu Rejonowego w Legnicy wpłynął akt oskarżenia przeciwko trzem byłym funkcjonariuszom Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych.

Jacek Proć wraca do gry! »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie red.
Tylko trzech tygodni potrzebował pochodzący z Legnicy łucznik Jacek Proć, aby po poważnej kontuzji ręki wrócić do bardzo wysokiej formy.

Już w trzeciej, czy jeszcze w drugiej? »
Tekst opublikowany 2007-06-11, opracowanie red.
Miedź Legnica przegrała w ostatniej kolejce II ligi z Polonią Bytom 0-4. Nie oznacza to jednak, że było to ostatnie spotkanie naszej drużyny w tej klasie rozgrywek.

Łączyć, a nie dzielić  »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie (tom)
W lasach pod Miłogostowicami odbyła się dziewiąta już edycja "Wiosny Niepełnosprawnych". Nie zabrakło znakomitych gości, ale przede wszystkim tych, dla których tego typu imprezy są organizowane.

Ojciec wśród dzieci świata  »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie (tom)
Do 12 czerwca w Centrum Kształcenia Praktycznego w Legnicy można zwiedzać kolejną interesującą wystawę poświęconą papieżowi – Polakowi.

Zasłużeni dla Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie red.
W najbliższy poniedziałek w Teatrze Modrzejewskiej odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej Legnicy, podczas której wręczone zostaną wyróżnienia przyznane przez radnych za rok 2007.

Spłyń samoróbką! »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie red.
Legnicki OSiR zaprasza szkutników, wodniaków, majsterkowiczów i wszystkich spragnionych przygód na dziewiątą edycję Spływu Samoróbek o "Błękitną Wstęgę Kaczawy".

Hokejowy wynik w meczu Miedzi »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie red.
W przedostatnim pojedynku sezonu juniorzy starsi Miedzi Legnica pokonali 4-3 Parasol Wrocław, choć po półgodzinie gry prowadzili już 4-0 po bramkach Rafała Niziołka (15, 29), Marcina Barana (18) i Grzegorza Lwa (21).

Tragedia na gliniankach w Lasku Złotoryjskim »
Tekst opublikowany 2007-06-08, opracowanie red.
Strażacy wyłowili ciało 17-latka, którego od dwóch godzin poszukiwali w Lasku Złotoryjskim na obrzeżach Legnicy.

Pijany ośmiolatek »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie (tom)
Kompletnie pijanego ośmiolatka leżącego na chodniku przy jednym z legnickich marketów znaleźli przypadkowi przechodnie.

Chwila zadumy  »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie (tom)
Na dziedzińcu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy odbył się wyjątkowy koncert. Licznie zgromadzona publiczność w zadumie wysłuchała Nieszporów Ludźmierskich w wykonaniu wyśmienitych artystów.

Powstają nowe kioski »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie red.
Jesienią ubiegłego roku gmina Legnica, po rozstrzygnięciu przetargu, zawarła umowę z firmą z Katowic na dzierżawę gruntów przeznaczonych pod kioski handlowe przy przystankach autobusów MPK.

Fikcyjni złomiarze »
Tekst opublikowany 2007-06-06, opracowanie (tom)
Dwaj legniczanie, których prokuratura podejrzewa o fikcyjny handel złomem, trafili za kratki. Obaj mężczyźni narazili Skarb Państwa na utratę kilku milionów złotych.

Wycieczka marzeń  »
Tekst opublikowany 2007-06-05, opracowanie (tom)
Z okazji światowego dnia inwalidy, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Legnicy zorganizował dla swoich członków wycieczkę do Paryża.

Cała Polska biegała...i gminy też  »
Tekst opublikowany 2007-06-05, opracowanie (tom)
Władze Prochowic, podobnie jak wiele innych miejscowości w naszym regionie, przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji "Polska biega", której organizatorem jest wydawca "Gazety Wyborczej".

Cudem uratowani  »
Tekst opublikowany 2007-06-05, opracowanie (tom)
Trzy osoby zostały ciężko ranne podczas zabawy w opustoszałych budynkach po byłym zakładzie drobiarskim w Prochowicach.

Mamy mistrzynię Polski! »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie red.
2 czerwca w Poznaniu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w łucznictwie. Tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski wywalczyła Ewa Strzelczyk, zawodniczka legnickiego klubu OSŁ "Strzelec".

Na sygnale i w hummerze  »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie Tomasz Jóźwiak
- Chyba zostanę policjantem, bo chciałbym nosić taką tarczę, hełm i strzelbę. Może dostanę od rodziców w prezencie miniaturkę wozu policyjnego, bo strażacki już mam – zastanawiał się w Dniu Dziecka 5-letni Kamil z Legnicy.

Zbyt ostro w zakręt »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie (tom)
Kierowca tej ciężarówki nie potrafił wytłumaczyć, jakim sposobem znalazł się w rowie przy drodze między Prochowicami a Golanką Dolną.

Śmiertelna pułapka  »
Tekst opublikowany 2007-06-04, opracowanie (tom)
Jeszcze nie tak dawno nikt nie miał prawa tam wstępu. Ukryte w lasach i zaroślach pilnie strzeżone przez sowieckich żołnierzy.

Niepokonane Diabły  »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie red.
W ostatnią niedzielę przed legnickim marketem Real zorganizowano turniej piłki nożnej: "Real junior cup". Honorowy patronat nad imprezą objął były trener reprezentacji polskiej Jerzy Engel.

Czytelnicy widzą »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie red., zdjęcia - Mateusz Kowalski
28 maja doszło do wypadku autobusu jadącego z Legnicy do Borowic. Pojazd wiózł grupkę dzieci. Na miejscu był jeden z naszych czytelników.

Agresywnie w LCK »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie red.
9 czerwca, o godzinie 19.00 w sali lustrzanej Legnickiego Centrum Kultury wystąpią dwa zespoły reprezentujące nurt rocka industrialnego.

Certyfikat na Pragę »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie red.
Legniczanka Elżbieta Kot zdobyła czeski certyfikat państwowy przewodnika po stolicy Czech. Pani Elżbieta od 15 lat organizuje wycieczki i oprowadza je po Pradze.

Samorządy chcą współorganizować Euro 2012 »
Tekst opublikowany 2007-06-01, opracowanie red.
Z inicjatywy Prezydenta Legnicy 31 maja doszło do spotkania grupy samorządowców Ziemi Legnickiej, poświęconego stworzeniu płaszczyzny współpracy na rzecz udziału w organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.

Szachowe talenty  »
Tekst opublikowany 2007-05-31, opracowanie (tom)
Kolejny świetny występ zanotowali na swoim koncie najmłodsi szachiści ASSZ Miedź Legnica. Tym razem udali się do Wrocławia na Mistrzostwa Dolnego Śląska, w których wystartowało ponad 110 zawodników.

Wielka rocznica  »
Tekst opublikowany 2007-05-31, opracowanie (tom)
2 czerwca przypadnie 10. rocznica wizyty w Legnicy Jana Pawła II. Z tej okazji kuria biskupia zaprasza wszystkich wiernych do uczczenia tej ważnej dla miasta chwili.

Czytelnicy widzą »
Tekst opublikowany 2007-05-31, opracowanie red.
Maj obfitował w naszym mieście i regionie w sporą ilość burzy, których siła była niezwykle duża. Podczas jednej z majowych burz dwa znakomite zdjęcia wykonała nasza czytelniczka.

Kurtuazyjna wizyta po japońsku  »
Tekst opublikowany 2007-05-30, opracowanie red.
Na zaproszenie Andrzeja Kaczkowskiego, prezesa Legnickiego Klubu Karate Kyokushin, w mieście gościła japońska delegacja.

Ostatnie pożegnanie »
Tekst opublikowany 2007-05-30, opracowanie red.
W ubiegły czwartek na legnickim cmentarzu komunalnym pożegnaliśmy Włodzimierza Kalskiego, dziennikarza, publicystę, społecznika i działacza samorządowego.

Muzyczny hutniczy finisz  »
Tekst opublikowany 2007-05-30, opracowanie (tom)
Ukoronowaniem tegorocznych obchodów Dnia Hutnika była uroczysta gala koncertowa na legnickim rynku. Organizatorem imprezy był koncern KGHM Polska Miedź S.A.

Centra zamiast parkingów »
Tekst opublikowany 2007-05-30, opracowanie red.
W centrum miasta maleje liczba miejsc parkingowych. Mieszkańcy Rynku i jego okolic muszą nawet stawiać samochody na płatnych parkingach, a do sklepów nie docierają samochody dostawcze, bo likwidowane są pobocza.

Ostry dyżur  »
Tekst opublikowany 2007-05-30, opracowanie red.
Dzisiaj, 30 maja, lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy przystąpili do ogólnopolskiej akcji strajkowej.

Makabryczne odkrycie  »
Tekst opublikowany 2007-05-29, opracowanie red.
Aneta P. bawiła się w jednej z legnickich dyskotek. Gdy na noc nie wróciła do domu, rodzina zgłosiła jej zaginięcie. Po trzech dniach jej ciało znaleziono w hotelu przy ul. Gliwickiej.

Galeria dla mam  »
Tekst opublikowany 2007-05-29, opracowanie (tom)
Nie lada niespodziankę dla wszystkich mam z okazji ich święta przygotowała legnicka Galeria Piastów. Na małej scenie wystąpił zespół 4Mation, a całą imprezę prowadziła Elizabeth Duda, znana z dwójkowego programu "Europa da się lubić".

Turniej "Legnica Cantat" zakończony »
Tekst opublikowany 2007-05-29, opracowanie (tom)
Od czwartku do niedzieli nasze miasto było stolicą polskiej chóralistyki i najlepszych krajowych zespołów śpiewaczych, przybyłych na 38. Turniej Chórów "Legnica cantat".

Kowale własnego losu  »
Tekst opublikowany 2007-05-29, opracowanie (tom)
Legnica stała się prawdziwą stolicą kuźni. To już po raz ósmy w parku miejskim zorganizowano turniej kowali "O srebrne klucze Legnicy".

Bohater Garuch  »
Tekst opublikowany 2007-05-28, opracowanie (tom)
To był niezwykle udany weekend dla piłkarzy drugoligowej Miedzi Legnica. Po ostatnich porażkach, mało kto wierzył w nagłe przebudzenie. A jednak.

Plenerowe notowanie »
Tekst opublikowany 2007-05-28, opracowanie (tom)
To była nie lada gratka dla mieszkańców Legnicy, a w szczególności stałych słuchaczy listy przebojów radiowej "trójki" prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego.

"Błyskawiczni" szachiści zagrają w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-05-28, opracowanie red.
2 czerwca Uczniowski Klub Sportowy "Błyskawica" zorganizuje on II Ogólnopolski Drużynowy Turniej Szachowy Szkół Integracyjnych pn. "Szachy u Piasta".

Więcej kursów "siedemnastki" »
Tekst opublikowany 2007-05-28, opracowanie red.
Od pierwszego czerwca linia nr 17 legnickiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego wzbogaci się o dwa dodatkowe kursy.

Pijany kierowca »
Tekst opublikowany 2007-05-28, opracowanie red.
Duży + pijany oznacza śmiertelnie niebezpieczny. Legnickim odcinkiem autostrady A4 jechał kierowca ciężarówki, który miał przeszło dwa i pół promila alkoholu.

W Wojcieszowie pies o mało nie zagryzł ośmioletniego chłopca »
Tekst opublikowany 2007-05-25, opracowanie red.
Gdyby wbił kły centymetr niżej, przegryzłby tętnicę – mama Łukasza nie może dojść do siebie. – Nie byłoby szans na uratowanie mojego dziecka. Łukasz Sikorski ma osiem lat.

Turniej Chórów "Legnica Cantat" »
Tekst opublikowany 2007-05-25, opracowanie red.
Legnica rozśpiewała się na dobre i to na najwyższym poziomie. Rozpoczął się bowiem Ogólnopolski Turniej Chórów "Legnica Cantat".

Odkryjcie nam twarz »
Tekst opublikowany 2007-05-24, opracowanie red.
Były prezydent Legnicy wraz z zarządem miasta odpowiada przed sądem za sprzedaż terenu przy ul. Chojnowskiej.

Ostatni akcent obchodów strażackiego święta  »
Tekst opublikowany 2007-05-24, opracowanie red.
Legniccy strażacy świętowali swój Dzień nie tylko oficjalnie, przygotowali również specjalne atrakcje dla mieszkańców.

Wystawa papieska w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-05-24, opracowanie red.
Ponad tysiąc zdjęć z całego świata można podziwiać na wystawie w Centrum Kształcenia Praktycznego w Legnicy. W ramach Legnickiego Roku Jana Pawła II przygotowano ekspozycję zatytułowaną "Jan Paweł II wśród dzieci świata".

Więcej pieniędzy na remont teatru »
Tekst opublikowany 2007-05-24, opracowanie red.
22 maja Prezydent Tadeusz Krzakowski poinformował o swej decyzji powiększenia o prawie 800 tys. zł kwoty pieniędzy, przeznaczanych na rewitalizację obiektów Teatru Modrzejewskiej.

Górnik Polkowice - Miedź Legnica 2-2 »
Tekst opublikowany 2007-05-24, opracowanie red.
Fatalna seria Miedzi Legnica w końcu przerwana! Drużyna Janusza Kubota dzięki ambitnej walce do końca oraz bramkom Jacka Imianowskiego zremisowała 2-2 z Górnikiem Polkowice.

Zajazd na Zamek czyli noc muzealna w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-05-23, opracowanie red.
Od pamiętnej nocy kwietniowej 1241 roku, kiedy Mongołowie stanęli pod Legnicą zamek nie pamiętał takiego szturmu.

Być jak Kasparow »
Tekst opublikowany 2007-05-23, opracowanie red.
Bardzo liczną obsadę miał kolejny turniej szachowy z cyklu Młodzieżowego Grand Prix Legnicy organizowany przez DK Atrium oraz ASSZ Miedź Legnica.

Krzyk nie krzyczał »
Tekst opublikowany 2007-05-23, opracowanie red.
Wszyscy, którzy w sobotnie popołudnie odwiedzali legnicką Galerię Piastów, mogli wysłuchać kameralnego koncertu Dawida Krzyka, artysty młodego pokolenia, lubującego się w poezji śpiewanej.

USG bez głowicy »
Tekst opublikowany 2007-05-23, opracowanie red.
Chorzy muszą jeździć na badania do Wrocławia, bo na oddziale okulistycznym w legnickim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym zepsuł się ultrasonograf.

Życie za butelkę wina »
Tekst opublikowany 2007-05-23, opracowanie red.
Wiadomo już kto jest sprawcą zbrodni, jakiej dokonano w niedzielę w Legnicy. W wyniku kłótni o alkohol 42-mężczyzna śmiertelnie pchnął nożem kolegę.

Żonkile za serce  »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie (tom)
W najbliższą niedzielę, 27 maja, w mieście odbędzie się zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu dla oddziału opieki paliatywnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Pierwszy szpadel  »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie red.
Firma G.EN GAZ Energia rozpoczyna pierwszy etap gazyfikacji gmin Ścinawy, Rui Prochowic i Malczyc.

Za perłę w Koronie »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie (tom)
Muzeum Miedzi w Legnicy może być dumne ze swoich dokonań. W 27. edycji prestiżowego konkursu na wydarzenie muzealne roku – Sybilla 2006, legnicka placówka otrzymała trzecią nagrodę w kategorii wystawa sztuki.

Zbrodnia na Dworcowej »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie (tom)
W niedzielę w jednej z bram przy dworcu PKP w Legnicy od ciosu nożem zamordowano mężczyznę. Policja szuka zabójcy. Legnicka policja ustaliła, że sprawca i ofiara pili wspólnie alkohol.

Włodku, pamiętamy o Tobie »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie Redakcja
Po długiej i ciężkiej chorobie, odszedł nasz kolega, Włodzimierz Kalski. Dziennikarz, publicysta, znawca dziejów Legnicy, autor wielu książek poświęconych temu miastu, radny obecnej kadencji Rady Miejskiej.

Czytelnicy widzą »
Tekst opublikowany 2007-05-22, opracowanie red.
Legnica, wczorajsze popołudnie. W godzinach szczytu groźny wypadek drogowy przy ulicy Piłsudskiego sparaliżował ruch uliczny. Nasza czytelniczka była na miejscu wypadku.

Akcja lato »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie red.
Turystyczna spółka Interferie S.A. podpisała umowę z Caritas legnickiej diecezji na zorganizowanie letniego wypoczynku dzieciom i młodzieży nad jeziorem Sławskim i nad Bałtykiem.

Z matematyką na "ty"  »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie (tom)
I Liceum Ogólnokształcące organizuje dla swoich uczniów i gimnazjalistów naukowy obóz informatyczno – matematyczny. Odbędzie się on w Piechowicach.

Legnicki pomnik dzieli pokolenia »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie red.
Reporterzy rosyjskiej telewizji NTV realizowali w Legnicy program o Pomniku Wdzięczności dla Armii Radzieckiej.

Hurtowa kradzież różaneczników »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie red.
W nocy z 17 na 18 maja doszło do zuchwałego i można powiedzieć – hurtowego rabunku na legnickim Skwerze Orląt Lwowskich. Złodzieje ukradli aż 17 krzewów różaneczników, zasadzonych w sąsiedztwie gmachu Kurii Biskupiej.

Nieudana kradzież »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie red.
Z soboty na niedzielę przy ul. Andersa w Legnicy miało miejsce włamanie do samochodu osobowego, z którego sprawcy skradli panel radia.

Czarna seria trwa »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie red.
Miedź Legnica po raz kolejny uległa w pojedynku drugoligowym. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Wygraną 1-0 zapewnił Piotr Koman (63).

Porządzili, teraz zakuwają »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie (tom)
Tegoroczne święto legnickich studentów przeszło już do historii. Jak przystało na juwenalia, książki poszły w kąt, a liczyła się tylko szampańska zabawa.

Czytelnicy widzą »
Tekst opublikowany 2007-05-21, opracowanie red.
17 maja, Budziszów Wielki. Nad samym ranem samochód ciężarowy wpadł w poślizg na brukowej nawierzchni. Auto spadło z mostu prosto do rzeki.

Kursanci płacą za opóźnienia »
Tekst opublikowany 2007-05-18, opracowanie red.
W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Legnicy nadal są kolejki do egzaminów Łukasz Dub od roku zdaje egzaminy na prawo jazdy.

Zamek w Bolkowie sportretowany »
Tekst opublikowany 2007-05-18, opracowanie red.
Oddział Okręgowy i Miejski TPD w Legnicy zorganizował 10 maja Piąty Plener Plastyczny Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

Noc w muzeum »
Tekst opublikowany 2007-05-18, opracowanie (tom)
Oryginalnie, choć tradycyjnie, legnickie Muzeum Miedzi postanowiło świętować tegoroczny Międzynarodowy Dzień Muzeów. W najbliższą sobotę, 19 maja, placówka zaprasza wszystkich legniczan i nie tylko na Muzealną Noc.

 »
Tekst opublikowany 2007-05-18, opracowanie red.
Udało się zatrzymać kobietę, która na przełomie lutego i marca włamała się do remontowanego mieszkania w Legnicy.

Za ich hutniczy trud »
Tekst opublikowany 2007-05-17, opracowanie (tom)
Centralne uroczystości Dnia Hutnika organizowane przez KGHM Polską Miedź S.A. przeszły już do historii. Bawiono się na tradycyjnej karczmie piwnej, a panie – na babskim combrze.

Studenci rządzą!  »
Tekst opublikowany 2007-05-17, opracowanie (tom)
Gdy prezydent miasta uroczyście przekazuje symboliczne klucze do bram, oznacza to, że właśnie rozpoczęły się juwenalia. Studenci przejęli władzę w Legnicy, którą będą się cieszyć do 19 maja.

Spotkanie w sprawie Sepsy »
Tekst opublikowany 2007-05-17, opracowanie red.
15 maja, z inicjatywy Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego w Ratuszu odbyło się spotkanie, poświęcone analizie i ocenie zagrożenia sepsą (posocznicą) na terenie miasta.

W Legnicy bezrobocie leci w dół »
Tekst opublikowany 2007-05-17, opracowanie red.
Według danych Powiatowego Urzędu Pracy stopa bezrobocia w Legnicy wynosi 11,6%. Przed rokiem było to 17,8%. Po koniec marca PUP miał zarejestrowanych niewiele ponad 5 tysięcy bezrobotnych.

Ciemna strona miasta »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie (tom)
Legnica ma swoje dwa oblicza. Z jednej strony miasto prężnie się rozwija, powstały nowe centra handlowe, budują się kolejne, pięknieją ulice. Ale druga wizytówka miasta jest całkiem odmienna.

Jubileuszowa ekspozycja  »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie (tom)
Tej wystawy nie można nie obejrzeć. Dolnośląskie Stowarzyszenie Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych zaprasza wszystkich na wernisaż jubileuszowej wystawy z okazji 60-lecia swej działalności.

Najpiękniejsze w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie red.
12 maja br. na dziedzińcu Akademii Rycerskiej w Legnicy miały miejsce eliminacje regionalne "Miss Polski 2007 - Miss Ziemi Dolnośląskiej 2007".

Inżynierowie, a śpiewają jak z nut »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie red.
Chór Kameralny Politechniki Wrocławskiej Axion z Legnicy pod dyrekcją Jarosława Lewkowa został laureatem II nagrody podczas XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka 2007" w Białymstoku.

Zbiegli próbowali zbiec »
Tekst opublikowany 2007-05-16, opracowanie red.
Wczoraj w Legnicy przy ul. Wrocławskiej policjanci zajmujący się przestępczością nieletnich zauważyli dwóch młodych ludzi usiłujących ukraść aluminiową drabinę.

Filmowa Roosvelta »
Tekst opublikowany 2007-05-15, opracowanie (tom)
Przy ul. Roosvelta powstaje scenografia do filmu wojennego Maxa Färberböcka pt: "Anonyma". To opowieść o pewnej kobiecie uwikłanej w wojenną zawieruchę.

Stary, ale jary »
Tekst opublikowany 2007-05-15, opracowanie (tom)
Prochowiccy pożarnicy doczekali się starego wozu strażackiego po kapitalnym remoncie. Przekazanie wysłużonego, ale sprawnego jelcza odbyło się podczas gminnych obchodów dnia strażaka.

Śmiertelne wyprzedzanie »
Tekst opublikowany 2007-05-15, opracowanie (tom)
W ostatnią sobotę, 12 maja, na odcinku drogi Prochowice – Kawice, w powiecie legnickim doszło do śmiertelnego wypadku.

Cierpliwości kierowcy!  »
Tekst opublikowany 2007-05-15, opracowanie (tom)
Jeszcze tylko do czwartku potrwają utrudnienia na placu Wilsona. 17 maja zakończą się bowiem prace remontowe, które wymusiły wyłączenie sygnalizacji świetlnej na tym jednym z większych skrzyżowań w mieście (ulic Witelona z Wrocławską).

Legniczanin wygrywa w Pucharze Polski »
Tekst opublikowany 2007-05-15, opracowanie red.
Marcin Gołębiowski (Strzelec Legnica) został zwycięzcą I Rundy Pucharu Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie.

Czarna seria  »
Tekst opublikowany 2007-05-14, opracowanie (tom)
Ubiegła środa była bodaj rekordowym dniem pod względem liczby wypadków i kolizji drogowych w mieście. W dwóch zdarzeniach kilkoro osób poważnie ucierpiało.

Jazzowa uczta  »
Tekst opublikowany 2007-05-14, opracowanie red.
Miłośnicy jazzu, a w szczególności wokalnego kunsztu Urszuli Dudziak już niedługo będą mogli zasmakować tej prawdziwej uczty. Światowej sławy polska artystka wystąpi w Legnicy 25 maja.

Młodzi Europejczycy przy półokrągłym stole »
Tekst opublikowany 2007-05-11, opracowanie red.
W legnickim I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się wczoraj (9 maja) debata uczniowska pod hasłem "Europejski rok równych szans dla wszystkich" w ramach obchodów "Dnia Europy".

Legniczanie na mistrzostwach świata »
Tekst opublikowany 2007-05-11, opracowanie red.
Niespełna trzy tygodnie dzielą zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do od startu w XV Mistrzostwach Świata Seniorów, które rozegrane zostaną w dniach 31 maja - 6 czerwca.

Kolejna przegrana, rezygnacja prezesa »
Tekst opublikowany 2007-05-11, opracowanie red.
Niestety Miedź Legnica uległa Unii Janikowo 0-1, po tej porażce legniczanie są w beznadziejnej sytuacji jeśli chodzi o utrzymanie w II lidze.

Pokaż swoją majówkę! »
Tekst opublikowany 2007-05-11, opracowanie red.
Długi majowy weekend jest już niestety tylko wspomnieniem. Na naszych łamach czytelnicy serwisu mogą jednak podzielić się swymi fotograficznymi wspomnieniami. Zapraszamy do nadsyłania własnych zdjęć!

Pierwszy przypadek sepsy! »
Tekst opublikowany 2007-05-11, opracowanie (tom)
Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy trafił 10-miesięczny chłopiec z objawami sepsy. O tym, co wywołało posocznicę wiadomo bęzie po wykonaniu specjalistycznych badań płynu rdzeniowo – mózgowego dziecka.

Pożegnalne tourne »
Tekst opublikowany 2007-05-10, opracowanie (tom)
19 maja występem w Gorzowie, słynny balet męski z Sankt Petersburga rozpocznie swoje ostatnie tourne. Walerij Michajłowski postanowił zawiesić działalność baletu, a podczas majowej trasy odwiedzić kraje, których publiczność najbardziej zapadła w pamięci artystów.

Z Legnicą w tle »
Tekst opublikowany 2007-05-10, opracowanie red.
Waldemar Krzystek nakręci film o tragicznych losach Polaka i Rosjanki. O tym romansie huczała cała Legnica.

Juwenalia w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-05-10, opracowanie red.
Do 19 maja potrwa studenckie święto w Legnicy. W tym roku podczas Juwenaliów, oprócz licznych konkursów i zawodów organizatorzy zapraszają nawet na noc w rytmach disco polo.

Prezydent w składzie Komitetu Organizacyjnego EURO 2012 »
Tekst opublikowany 2007-05-10, opracowanie red.
8 maja, we wrocławskim Ratuszu powołano do życia Komitet Organizacyjny EURO 2012 na Dolnym Śląsku.

Sukcesy na matach Polski i Europy »
Tekst opublikowany 2007-05-09, opracowanie (tom)
Reprezentacja Legnickiego Klubu Karate Kyokushin powróciła z workiem medali z międzynarodowego otwartego turnieju karate kyokushin, który odbył się w węgierskim Győr.

Biszczak powołany »
Tekst opublikowany 2007-05-09, opracowanie (tom)
Zawodnik Legnickiego Klubu Karate Kyokushin, Paweł Biszczak, został powołany do kadry narodowej Polski przez trenera reprezentacji Andrzeja Drewniaka.

Przesiadka na pociąg »
Tekst opublikowany 2007-05-09, opracowanie (tom)
Legnicka kolej przyciąga podróżnych, oferując wygodny parking samochodowy i rowerowy przy dworcu. Do 14 maja parking będzie bezpłatny, ale trzeba kupić bilet.

Uczniowie Gimnazjum nr 9 najlepsi »
Tekst opublikowany 2007-05-09, opracowanie (tom)
Po raz drugi uczniowie Gimnazjum Nr 9 (Zespół Szkół Integracyjnych) brali udział w Dolnośląskim Konkursie Gimnazjalistów o Puchar Prezydenta Wrocławia "Liga Naukowa".

Steffen Móller w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-05-09, opracowanie (tom)
Znany z telewizyjnego ekranu przede wszystkim jako doskonały kabareciarz z ogromnym poczuciem humoru, jest także aktorem i autorem książki "Polska da się lubić".

Wypadek w centrum Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-05-09, opracowanie red.
Dwie kobiety trafiły do szpitala z ciężkimi obrażeniami, po tym jak upadł na nie znak drogowy, w który wjechał samochód.

Pijana dróżniczka »
Tekst opublikowany 2007-05-08, opracowanie red.
Chojnowscy policjanci zatrzymali 45 – letnią kobietę, która będąc w stanie nietrzeźwości wykonywała obowiązki na strzeżonym przejeździe kolejowym.

Wóz dla pożarników »
Tekst opublikowany 2007-05-08, opracowanie (tom)
Najbliższy piątek, 11 maja, będzie wielkim dniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Prochowicach. Tego dnia bowiem pożarnicy dostaną w prezencie od gminy samochód strażacki po kapitalnym remoncie.

Bez patosu i nadęcia  »
Tekst opublikowany 2007-05-08, opracowanie (tom)
Najpierw był przedpremierowy pokaz dla dziennikarzy, potem w ciągu długiego weekendu mickiewiczowskie "Dziady" mogła obejrzeć legnicka publiczność.

Ciało w tapczanie »
Tekst opublikowany 2007-05-08, opracowanie red.
W mieszkaniu na trzecim piętrze zaalarmowani funkcjonariusze znaleźli rozkładające się zwłoki kobiety zawinięte w koc i schowane w tapczanie.

Papieski świadek w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-05-08, opracowanie red.
Koleżanka Karola Wojtyły z lat szkolnych przyjedzie do Legnicy. W środę w legnickim teatrze odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Świadkowie" w ramach Legnickiego Roku Jana Pawła II.

Eleganci z gwizdkiem  »
Tekst opublikowany 2007-05-07, opracowanie red.
We Wrocławiu rozstrzygnięto II etap finału wojewódzkiego konkursu "Policjant ruchu drogowego roku 2007". Jednym z dwóch funkcjonariuszy, którzy będą reprezentować Dolny Śląsk w finale ogólnopolskim jest legniczanin Jacek Sobala.

Matura w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-05-07, opracowanie red.
Do pisemnego egzaminu maturalnego z języka polskiego przystąpiło 1.518 młodych abiturientów legnickich liceów ogólnokształcących i techników (27 proc. ogółu uczniów tych szkół)

Nowy parking przy legnickim dworcu PKP »
Tekst opublikowany 2007-05-07, opracowanie red.
Tuż przy legnickim dworcu PKP (ul. Kolejowa) od poniedziałku (30 kwietnia br.) czynny jest nowy plac parkingowy. W jego otwarciu wziął udział Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Stal Stalowa Wola - Miedź Legnica 2-0 »
Tekst opublikowany 2007-05-07, opracowanie red.
Fatalna passa trwa nadal. Miedź Legnica uległa w Stalowej Woli miejscowej Stali 2-0. Gole dla rywali strzelali Paweł Kowalczyk (13) i Rafał Dopierała (42).

To nie byli piłkarze  »
Tekst opublikowany 2007-05-04, opracowanie (tom)
Legniccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzech nieletnich, którzy postanowili ukraść...bramkę z murawy boiska należącego do jednego z osiedlowych klubów piłkarskich.

Przez barierki w pole  »
Tekst opublikowany 2007-05-04, opracowanie (tom)
Akcja jak z filmu sensacyjnego rozegrała się na autostradzie A4. Policjanci ścigali pijanego kierowcę, który w trakcie ucieczki spowodował wypadek i jeszcze próbował zbiec.

Zdradziecki grób  »
Tekst opublikowany 2007-05-04, opracowanie (tom)
Do legnickiego szpitala trafiła 5-letnia dziewczynka, na którą zawaliła się płyta nagrobna. Stan dziecka lekarze określają jako bardzo ciężki.

Pan buntownik  »
Tekst opublikowany 2007-04-30, opracowanie red.
Blisko dwieście osób wysłuchało rewelacyjnego Maćka Maleńczuka. Koncert odbył się w sali legnickiego hotelu Qubus, a artysta przyjechał na zaproszenie Zbigniewa Drozda.

"Made in Poland" zwycięzcą Festiwalu Prix Visionica »
Tekst opublikowany 2007-04-30, opracowanie red.
Wielką Nagrodę konkursu Prix Visionica 2007 we Wrocławiu jurorzy przyznali telewizyjnej realizacji spektaklu "Made in Poland" Przemysława Wojcieszka, wspólnej produkcji Teatru Modrzejewskiej w Legnicy i TVP Kultura.

Porażka z Ruchem »
Tekst opublikowany 2007-04-30, opracowanie red.
Miedź Legnica przegrała na własnym stadionie z Ruchem Chorzów 1-3 (1-0). Jedyną bramkę dla legniczan strzelił Kreta, dla rywali gole zdobywali Ćwielong, Grzyb i Jezierski.

Julcia zmienia napęd »
Tekst opublikowany 2007-04-30, opracowanie red.
Julcia skończyła 13 miesięcy. Przeszła z napędu 4x4 na napęd na "jedną oś" :) Swoją pociechą za pośrednictwem naszego serwisu chwali się Paweł Pogorzelski - dziękujemy!

Pokazowe akcje »
Tekst opublikowany 2007-04-27, opracowanie (tom)
W kilku punktach w mieście zorganizowano I mistrzostwa ratownictwa medycznego regionu legnickiego. W zawodach startowało dziewięć załóg ratowniczych z Legnicy, Chojnowa, Złotoryi, Polkowic, Lubina i z Głogowa.

Dziady w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-04-27, opracowanie red.
Mickiewiczowskie "Dziady" wystawi w byłym pawilonie handlowym w centrum blokowiska Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Legnicki maj z gwiazdami »
Tekst opublikowany 2007-04-26, opracowanie red.
Prezentujemy program wszystkich zaplanowanych imprez majowych. Wśród gwiazd, jakie w tym czasie odwiedzą nasze miasto są zespoły Voo Voo, The Jet Set, Stachursy i Gabriel Fleszar.

Przeciwpożarowe dzieciaki »
Tekst opublikowany 2007-04-26, opracowanie red.
Wydział Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Urzędu Miasta Legnicy rozstrzygnął I etap dorocznego konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pod hasłem "Kiedy dzwonię po Straż Pożarną".

W kolejce po środki unijne »
Tekst opublikowany 2007-04-26, opracowanie red.
Przyszedł czas na realizację marzeń - powiedział w Legnicy Tomasz Merta - wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mecz z Ruchem obejrzymy z trybuny »
Tekst opublikowany 2007-04-26, opracowanie red.
Miedź Legnica dostała zgodę od policji na organizację meczu 26 kolejki II ligi z udziałem publiczności. Na obiekt podczas sobotniego meczu Miedzi z Ruchem będzie mogło wejść około 1025 legnickich kibiców i 150 fanów chorzowskiego Ruchu.

Mają wyobraźnię »
Tekst opublikowany 2007-04-26, opracowanie red.
Nasi czytelnicy zaskakują nas coraz bardziej. Jedno z najnowszych zdjęć jakie otrzymaliśmy, dokumentuje próbę wykonania profesjonalnego skoku narciarskiego w warunkach domowych.

Tak również można »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie red.
Dzięki jednemu z naszych czytelników możemy zaprezentować zupełnie nowatorski sposób parkowania. Nie wiemy jakim cudem udało się kierowcy wykonać taką akrobację. Wiemy natomiast, że efekt jest imponujący.

Kultowo w Akademii  »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie (tom)
Ponad półtora tysiąca fanów przybyło na dziedziniec Akademii Rycerskiej, by na żywo posłuchać "niezmordowanego" Kazika Staszewskiego i jego Kultu. Jak zwykle frontman legendarnego zespołu dał z siebie wszystko.

Ku pokrzepieniu serc  »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie (tom)
7 maja Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Kościelcu, w gminie Krotoszycach, organizuje lekcję historyczno - patriotyczną w całości poświęconą patronowi.

Król opuszcza miasto »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie red.
Komendant miejski policji w Legnicy inspektor Jan Król odejdzie ze stanowiska. Co prawda zapowiadał to już wcześniej, ale niespodziewane odwołanie Andrzeja Matejuka, komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu przyspieszyła decyzję.

Policjanci zatrzymali złodziei bramek do piłki nożnej. »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie red.
Legniccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzech nieletnich, podejrzanych o kradzież dwóch bramek z boiska piłkarskiego.

Ucieczkę zakończyli w polu »
Tekst opublikowany 2007-04-25, opracowanie red.
Policjanci po pościgu zatrzymali uciekającego autostradą nietrzeźwego kierowcę. Ponadto w trakcie pościgu kierujący spowodował wypadek drogowy i próbował zbiec z miejsca zdarzenia.

Rodzinnie, bez kompleksów »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie (tom)
Legnicka firma Kampol świętowała 15-lecie swego istnienia. To jedna ze znanych w mieście firm piekarniczo - cukierniczych i jedna z najbardziej przyjaznych osobom niepełnosprawnym.

Jak działa wodna elektrownia? »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie
W miniony czwartek, 19 kwietnia, legniccy uczniowie poznali kolejne miejsce, gdzie funkcjonuje instalacja do wytwarzania energii odnawialnej.

Sezon turystyczny czas zacząć »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie red.
22 kwietnia w Legnicy i Legnickim Polu blisko stu przewodników PTTK, reprezentujących 25 kół tej organizacji z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, zainaugurowało nowy sezon turystyczny i przewodnicki.

Zawody pogotowia ratunkowego »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie red.
Legnickie pogotowie ratunkowe po raz pierwszy organizuje zawody w ratownictwie medycznym. Dla pracowników będzie to praktyczny sprawdzian umiejętności.

Z Ruchem przy udziale publiczności? »
Tekst opublikowany 2007-04-24, opracowanie red.
Wszystko wskazuje, że sobotni pojedynek Miedzi Legnica z Ruchem Chorzów odbędzie się z udziałem publiczności.

DRAGONowe projekty  »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Szkoła Podstawowa w Dąbiu, w powiecie legnickim, w gm. Prochowice zdobyła trzecie miejsce w konkursie na programy rozwojowe szkół województwa dolnośląskiego.

Legnicki Włoch o pizzy, mafii i Euro 2012  »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie red.
Gdy postanowił na stałe osiedlić się w Legnicy, zresztą za namową żony, wszystko dla niego było inne. Trochę obawiał się nowej przyszłości.

Krzyże pokutne i figury »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie red.
Krzyże pokutne i figury przydrożne w Śląskim krajobrazie. To właśnie ogłoszony otwarty konkurs fotograficzny wyłącznie dla amatorów.

Kolejna przegrana Miedzi »
Tekst opublikowany 2007-04-23, opracowanie red.
Miedź Legnica nadal bez zwycięstwa na wiosnę. Podopieczni Petra Němeca tym razem ulegli 0-1 Kmicie Zabierzów. Pod Wawelem jedyną bramkę zdobył Mirosław Pokrywka (37).

Mistrzowie recytacji i nie tylko  »
Tekst opublikowany 2007-04-20, opracowanie (tom)
W legnickim Teatrze Modrzejewskiej rozstrzygnięto rejonowe eliminacje 52. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. To najstarsza i najważniejsza impreza recytatorska w Polsce.

Urlopowa aura »
Tekst opublikowany 2007-04-20, opracowanie red.
Takiego lata w środku wiosny nie pamiętają najstarsi górale. Od kilkunastu dni w dużej części kraju temperatura powietrza utrzymuje się - jak na tę porę - na wysokim poziomie. Apogeum mieliśmy w ostatni weekend.

Zmiany w rozkładzie jazdy MPK »
Tekst opublikowany 2007-04-20, opracowanie red.
Jak informuje Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy Franciszek Łoś, od 30 kwietnia br. ulegnie zmianie rozkład jazdy autobusów linii "5" oraz "5Bis".

Galeria Talentów w Galerii Piastów »
Tekst opublikowany 2007-04-20, opracowanie red.
Znany i lubiany przez publiczność Zespół taneczny "Złote Dzieci" oraz uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy wystąpią w Galerii Piastów już dziś o godzinie 16.30.

Zabili za 600 zł  »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie (tom)
Policja ujęła dwóch mężczyzn oskarżonych o zamordowanie na początku stycznia br. 80-letniej staruszki. 33-letniemu Zbigniewowi J. grozi dożywocie, a 22-letniemu Łukaszowi C. - kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Euro 2012 szansą także dla Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie red.
- Decyzja, jaką wczoraj w Cardiff podjął Komitet Wykonawczy UEFA stanowi wielką szansę także dla naszego miasta – powiedział Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Nobilitacja czy przykry obowiązek?  »
Tekst opublikowany 2007-04-19, opracowanie (tom)
I stało się. Od nowego roku szkolnego uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych będą nosili obowiązkowe mundurki szkolne. W liceach dyrektor będzie mógł wprowadzić mundurki po konsultacjach z rodzicami.

Ale bitwa panie była »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie (tom)
Wiosna 1945r., okolice Belgii, uśpiona wioska. Uciekający z frontu Niemcy chronią się w ruinach folwarku, który za wszelką cenę chcą utrzymać. Od strony lasu wyłaniają się wojska połączonych sił alianckich.

Lokalni Lodołamacze  »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie (tom)
Okręgowy i Miejski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy zdobył trzecią nagrodę w kategorii "pracodawca - nie przedsiębiorca" w prestiżowym konkursie "Lodołamacze 2007".

Prezydenckie debaty »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie red.
Prezydent Legnicy kontynuuje zapoczątkowany przed kilku laty cykl spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami poszczególnych dzielnic, osiedli i rejonów miasta. Na 2007 rok zaplanowanych jest siedem takich spotkań.

Bomby na lotnisku »
Tekst opublikowany 2007-04-18, opracowanie red.
Pięć pocisków z czasów II wojny światowej odkrył operator koparki podczas prac budowlanych na legnickim lotnisku. Niewypały zabezpieczyła wojskowa jednostka saperów z Głogowa.

Nie przegap! »
Tekst opublikowany 2007-04-17, opracowanie red.
W całym kraju obowiązują już nowe pytania dla wszystkich, którzy będą zdawać egzaminy na prawo jazdy. W testach zmieniło się wiele. Podpowiadamy więc przyszłym kierowcom, czego mogą się spodziewać.

Eurosprzęt  »
Tekst opublikowany 2007-04-17, opracowanie red.
Rezonans magnetyczny, pierwszy taki w Legnicy, tomograf komputerowy, RTG, mammograf i USG. W tak nowoczesny sprzęt diagnostyczny wyposażone jest nowo otwarte centrum medyczne działające przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym.

Wypadek na autostradzie - poważny stan rannych »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie Radio Wrocław
W legnickim szpitalu dzisiejszą noc spędzi przynajmniej osiemnastu uczestników tego wypadku. Stan trojga z nich lekarze określają jako bardzo poważny.

Po scrabblach na karpia »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie (tom)
W Graboszycach, w powiecie oświęcimskim odbyły się II Mistrzostwa Doliny Karpia w scrabble. W zawodach wzięło udział ponad 80 osób. Dolny Śląsk reprezentowało czworo graczy, dwóch z Legnicy i dwie zawodniczki z Wrocławia.

Legniccy uczniowie poznają odnawialną energię »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie red.
Jak już informowaliśmy, 12 legnickich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych bierze udział w unikalnym programie edukacyjnym pn. "Energia ze źródeł odnawialnych".

Piękno absolutne  »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie (tom)
Ponad trzysta prac z dziewiętnastu krajów Europy i świata napłynęło na XVI Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej.

Z Łomżą ponownie remis »
Tekst opublikowany 2007-04-16, opracowanie red.
Miedź Legnica zremisowała 0-0 w Łomży z miejscowym ŁKS-em w ramach 23 kolejki II ligi. Taki sam wynik pomiędzy tymi drużynami był w rundzie jesiennej.

Tragiczna noc na autostradzie A-4 »
Tekst opublikowany 2007-04-14, opracowanie tvn24
Na autostradzie A-4 w pobliżu Legnicy przewrócił się autokar. Jest 42 rannych. Według Policji przyczyną wypadku był wylew kierowcy. Autobus jechał do Niemiec, na pokładzie było 56 osób w tym 4 cudzoziemców.

Doradzą i podszkolą »
Tekst opublikowany 2007-04-13, opracowanie (tom)
W mieście powstał Regionalny Ośrodek Europejskiego Funduszu Społecznego. Instytucja będzie udzielać wszystkim potencjalnym projektodawcom informacji z zakresu korzystania z europejskich programów pomocowych.

Byłem głodny, a daliście mi jeść  »
Tekst opublikowany 2007-04-13, opracowanie (tom)
Już po raz trzeci władze Prochowic zorganizowały w Wielką Sobotę na rynku śniadanie wielkanocne dla wszystkich mieszkańców, zwłaszcza najuboższych.

"Nibypieniądze" w Muzeum Miedzi »
Tekst opublikowany 2007-04-13, opracowanie red.
Legnickie Muzeum Miedzi otwiera dziś (12 kwietnia br.) wystawę "Pieniądz zastępczy rejencji legnickiej w latach 1914-1924".

Wymachiwał siekierą  »
Tekst opublikowany 2007-04-11, opracowanie (tom)
Dopiero strzał ostrzegawczy z policyjnej broni uspokoił pijanego agresywnego mężczyznę, który wymachiwał na ulicy siekierą.

Jak Stop to stop »
Tekst opublikowany 2007-04-11, opracowanie (tom)
Rozpędzona scania prawie miażdży auto osobowe. Kierowca i dwoje pasażerów samochodu w ciężkim stanie trafiają do szpitala.

Wielkie lanie  »
Tekst opublikowany 2007-04-11, opracowanie red.
Tradycji stało się zadość. W drugi dzień świąt Wielkiej Nocy, od samego rana trwało wielkie oblewanie się wodą. W regionie legnickim śmigus - dyngus przebiegł nad wyraz spokojnie.

Obcykani w języku  »
Tekst opublikowany 2007-04-11, opracowanie (tom)
Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Legnicy może się pochwalić uczniowskimi perełkami językoznawstwa. Spośród 16 uczniów, którzy awansowali do drugiego etapu olimpiady lingwistyki teoretycznej, matematycznej i stosowanej, aż trzech z nich dotarło do wielkiego finału.

"Krótkie" widoczne z daleka  »
Tekst opublikowany 2007-04-11, opracowanie (tom)
Od najbliższego wtorku, 17 kwietnia, wszyscy kierowcy muszą jeździć w włączonymi światłami mijania przez cały dzień. Tego dnia bowiem wejdzie w życie podpisane przez prezydenta RP rozporządzenie nowelizujące kodeks ruchu drogowego.

Sportowe sukcesy uczniów "szesnastki" »
Tekst opublikowany 2007-04-11, opracowanie Marcin Romanowski
O tym, że reprezentacja piłkarzy ręcznych Szkoły Podstawowej nr 16 im. Kornela Makuszyńskiego w Legnicy od kilku lat odnosi spore sukcesy, wiedzą niemalże wszyscy znający tę dyscyplinę sportu.

Super spec od czytania  »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Jan Fornal to policjant wyjątkowy. Rzadko takich spotyka się w służbie dla społeczeństwa. Jest wychowawcą, opiekunem, pedagogiem i gliniarzem w jednej osobie.

Papieskie znaczki »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie (tom)
Tylko trzy dni w holu Teatru Modrzejewskiej można było oglądać unikatową kolekcję znaczków pocztowych dokumentujących pontyfikat papieża Polaka. Okolicznościową wystawę zorganizowano w ramach Legnickiego Roku Jana Pawła II.

Po siedemdziesiątce za darmo »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie red.
Legniczanie, którzy przekroczyli siedemdziesiąty rok życia będą mogli jeździć autobusami zamiejskimi MPK za darmo.

Spokojne święta »
Tekst opublikowany 2007-04-10, opracowanie red.
Święta w naszym regionie minęły spokojnie, nie licząc tragicznego wypadku drogowego w powiecie złotoryjskim, w którym zginął 31-letni mężczyzna.

Akcja "brudne ciuchy"  »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie (tom)
W oryginalny sposób pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy postanowili uczcić Światowy Dzień Pracy Socjalnej. Dyrektorowi Andrzejowi Kijkowi zanieśli... worki z brudną odzieżą do prania.

Nowy komendant »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie (tom)
Komisariat policji w Chojnowie ma nowego szefa. Adama Grabasa na stanowisku komendanta zastąpił Leszek Witkowski, który dotychczas był naczelnikiem sekcji ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Legniczanie mogą znaleźć pracę w LG.Philips »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie red.
Koncern LG.Philips LCD jest czołowym producentem i dostawcą ciekłokrystalicznych paneli LCD do telewizorów, monitorów stacjonarnych i notebooków.

Śniadanie wielkanocne w Stołówce charytatywnej »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie red.
Dla wielu będą to kolejne smutne święta. Ponad pół tysiąca biednych i bezdomnych legniczan wspólnie zasiądzie do wielkanocnego śniadania.

Ładne kwiatki »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie red.
Takie kwiatki zakwitły w ogródku na Osiedlu Kopernika. Paula robi bukiecik dla powracającej z daleka babci Mieci. Zdjęcia wykonane 13 marca 2007 przy ulicy Galileusza w Legnicy.

Wszystkiego dobrego! »
Tekst opublikowany 2007-04-06, opracowanie red.
Wszystkim naszym czytelnikom radosnych i udanych Świąt Wielkanocnych życzy cała redakcja portalu. Już po świętach spotykamy się ponownie, aby nadal informować o tym, co najciekawsze w naszym mieście. Wszystkiego dobrego!

Kult w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-04-05, opracowanie red.
Legnickie Centrum Kultury zaprasza 21 kwietnia o godz.19, na Koncert #62. Impreza odbędzie się na dziedzińcu Akademii Rycerskiej przy ul. Chojnowskiej 2. Wystąpią Kult i Mnoda.

Wielkanoc w Lubiechowej »
Tekst opublikowany 2007-04-05, opracowanie red.
W Kole Gospodyń Wiejskich w Lubiechowej trwa gorący okres przygotowań do świętowania Wielkiej Nocy. Kobiety uwijają się jak w ukropie, by z przyrządzaniem potraw zdążyć na czas.

Być jak Paganini  »
Tekst opublikowany 2007-04-05, opracowanie red.
Anna Malesza z Poznania i legniczanka Olga Piskórz zostały laureatkami V Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego „Młody Paganini”. Zwycięzcy otrzymali pokaźne nagrody finansowe.

Przedsiębiorczy złodzieje »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie (tom)
Policjanci z Chojnowa zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 49 lat podejrzanych o kradzież, bagatela, 46 ton kostki brukowej. By urzeczywistnić swój plan, mężczyźni specjalnie wynajęli prywatną firmę.

Wyróżnieni szachiści  »
Tekst opublikowany 2007-04-04, opracowanie (tom)
Podobnie jak w roku ubiegłym, zarząd województwa dolnośląskiego postanowił nagrodzić najlepsze kluby, które we współzawodnictwie sportowym młodzieży prowadzonym przez Ministerstwo Sportu zajęły wysokie miejsca i w znaczącym stopniu przyczyniły się do sukcesu sportowego Dolnego Śląska w 2006r.

Uciekali z więzienia »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie (tom)
Informatyka nie musi być taka straszna, jak ją uczniowie malują. Udowodnili to gimnazjaliści i licealiści, dzielnie stając do I otwartych mistrzostw Legnicy w programowaniu.

Świętowali dzień teatru »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie red.
Zaplanowane festiwalowe wojaże sprawiły, że międzynarodowy dzień teatru świętowany był w Legnicy z niewielkim wyprzedzeniem.

Goście z Walii »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie red.
Z początkiem kwietnia do Legnicy ponownie przybyła delegacja z Merthyr Tydfil. Po raz pierwszy z wizytą przybyła burmistrz walijskiego miasta Tredegar, która zainteresowana jest nawiązaniem współpracy partnerskiej z Legnicą.

Potrącenie na Malczewskiego »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie red.
2 kwietnia w Legnicy przy ul. Malczewskiego kierujący samochodem osobowym marki Fiat, 57-letni mężczyzna potrącił przechodzącą w miejscu niedozwolonym 43-letnią pieszą

Kolejny etap castingu »
Tekst opublikowany 2007-04-03, opracowanie red.
Tym razem już nie tylko szczupli mężczyźni, ale wszyscy mogą uczestniczyć w castingu organizowanym w Teatrze Modrzejewskiej przez Studio ABM.

Podczas próby ucieczki rozsypały mu się narkotyki »
Tekst opublikowany 2007-04-02, opracowanie red.
Legniccy policjanci zatrzymali w wyniku pościgu 23 – letniego mężczyznę, który miał przy sobie blisko 200 porcji marihuany. Narkotyki wypadły mu podczas próby ucieczki.

Papieski gołąbek  »
Tekst opublikowany 2007-04-02, opracowanie red.
Legnicka diecezja uroczyście świętowała jubileusz XV-lecia swego istnienia. Diecezjalne obchody połączono z uczczeniem 2. rocznicy śmierci papieża Polaka, Jana Pawła II.

Złodzieje do kradzieży wynajęli prywatną firmę »
Tekst opublikowany 2007-04-02, opracowanie red.
Zanim przyjechali policjanci, robotnicy zdążyli zedrzeć bruk z placu przeładunkowego na stacji w Chojnowie.

Kara dla dwóch legnickich lekarzy »
Tekst opublikowany 2007-03-30, opracowanie red.
Wyrokiem Sądu Rejonowego w Legnicy Jerzy P. – ordynator oddziału chirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego oraz lekarz prowadzący Czesław A. muszą zapłacić po 5 tys. zł grzywny.

Koncert w rocznicę śmierci Papieża-Polaka »
Tekst opublikowany 2007-03-30, opracowanie red.
W najbliższą niedzielę, 1 kwietnia o godz. 19:30, w legnickiej Katedrze pw. św.św. Apostołów Piotra i Pawła, odbędzie się Nadzwyczajny Koncert, poświęcony osobie Jana Pawła II, w drugą rocznicę Jego śmierci.

Setki chętnych na teatralnym castingu »
Tekst opublikowany 2007-03-30, opracowanie red.
- Damy radę, choć przyznam, że nie spodziewałem się takich tłumów – tak szef wrocławskiego Studia ABM Bartosz Stasina zareagował na kilkusetosobowy tłum, który pojawił się w holu legnickiego Teatru Modrzejewskiej.

Kolejowa wystawa w Muzeum Miedzi  »
Tekst opublikowany 2007-03-29, opracowanie red.
Gdy nie odprawia nabożeństw dla parafian, zaszywa się na plebanii i zaczyna realizować kolejne swoje wielkie projekty. W tym co robi, jest niezwykle precyzyjny i drobiazgowy.

Stanowisko Rady Miejskiej w sprawie dewastacji cmentarza »
Tekst opublikowany 2007-03-29, opracowanie red.
Z wielkim niepokojem i przykrością przyjęliśmy wiadomość o bezprecedensowym akcie dewastacji i wandalizmu, do jakiego niedawno doszło na polskim cmentarzu w Drohobyczu – mieście, z którym Legnicę łączą więzy przyjaźni i partnerstwa.

Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy "Młody Paganini". »
Tekst opublikowany 2007-03-29, opracowanie red.
Wiele godzin spędzają z instrumentem w dłoni nieustannie ćwicząc. Teraz swoje umiejętności zaprezentują przed znawcami tej sztuki.

Akcja wyłapywania psów »
Tekst opublikowany 2007-03-29, opracowanie red.
Ważna informacja dla właścicieli psów w Legnicy. Jeśli na spacer to tylko ze smyczą. Dziś i w piątek przeprowadzona będzie pierwsza w tym roku akcja wyłapywania bezdomnych zwierząt.

Lejemy do pełna »
Tekst opublikowany 2007-03-28, opracowanie (tom)
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił ubiegłoroczny raport badania jakości paliw płynnych. W ciągu całego roku inspektorzy inspekcji handlowej wzięli pod lupę kilkadziesiąt stacji i hurtowni sprzedających paliwo.

Wąsaty sąsiad »
Tekst opublikowany 2007-03-28, opracowanie red.
Legnicka władza nie ma nic przeciw kolorowemu radzieckiemu żołnierzowi. Może nawet się go podmaluje. Lokatorzy, którzy zamieszkają w budynkach przy ul. Złotoryjskiej, będą mieli na osiedlu niecodzienną pamiątkę po stacjonujących tu sowieckich wojskach.

Ekologiczno-edukacyjne wyprawy na wysypisko »
Tekst opublikowany 2007-03-28, opracowanie red.
We wrześniu 2006 roku Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski powołał zespół do spraw opracowania i wdrożenia Programu edukacyjnego, dotyczącego wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych.

Z portfelem i rodzinką  »
Tekst opublikowany 2007-03-27, opracowanie (tom)
Koncerty Szymona Wydry i Mezo z Kasią Wilk uświetniły otwarcie nowej galerii Ferio w centrum miasta. W obiekcie znajduje się blisko 50 sklepów i punktów usługowych oraz pomieszczenia biurowe.

Diecezja świętuje jubileusz i wspomina papieża Polaka  »
Tekst opublikowany 2007-03-27, opracowanie red.
Najbliższe obchody 15-lecia diecezji legnickiej, zaproszenie na światowy dzień młodzieży, wspomnienie drugiej rocznicy śmierci Jana Pawła II, zdominowały konferencję prasową w siedzibie Legnickiej Kurii Biskupiej.

Polszczyzna na bruku »
Tekst opublikowany 2007-03-27, opracowanie red.
Powinno być Szpacza, a jest Szpakowa. Co najmniej 10 polskich miast używa takiej, niepoprawnej nazwy ulicy. Są wśród nich Lubin, Legnica, Oleśnica i Bielawa.

Zagrożenie pożarowe w twórczości młodych legniczan »
Tekst opublikowany 2007-03-27, opracowanie red.
Wydział Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Urzędu Miasta w Legnicy 21 marca br. rozstrzygnął I etap dorocznego konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pod hasłem "Kiedy dzwonię po Straż Pożarną".

Drzwi otwarte w PWSZ  »
Tekst opublikowany 2007-03-27, opracowanie red.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy otwiera szeroko swoje drzwi. Od 2 do 4 kwietnia do tej największej legnickiej uczelni będzie mógł zajrzeć każdy kto wiąże swoją przyszłość z tą szkołą.

KSZO Ostrowiec - Miedź Legnica 0-0 »
Tekst opublikowany 2007-03-27, opracowanie red.
Miedź Legnica, mimo zdecydowanej przewagi, nie potrafiła po raz kolejny udowodnić swojej wyższości na rywalem. Tym razem podopieczni Petra Němeca tylko zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec.

Wypadek pod Legnicą »
Tekst opublikowany 2007-03-27, opracowanie red.
Dwa kilometry pod Legnicą doszło do wypadku - zablokowany jest jeden pas drogi, co powoduje spore korki. To informacja dla tych, którzy chcą wjechać bądź wyjechać z miasta.

Policjanci dzieciom  »
Tekst opublikowany 2007-03-26, opracowanie (tom)
Konkurs na najładniejszą marzannę, gry i zabawy sportowe, wojskowa grochówka i kiełbaski z grilla. Takie atrakcje w pierwszym dniu wiosny dla uczniów z SP 20 przygotowali funkcjonariusze z Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy.

Legnicki Klub Taekwon-do nagrodzony »
Tekst opublikowany 2007-03-26, opracowanie (tom)
Zarząd Województwa Dolnośląskiego postanowił nagrodzić najlepsze kluby z Dolnego Śląska, które we współzawodnictwie sportowym zajęły wysokie punktowane miejsca i przyczyniły się do sukcesu sportowego naszego województwa w 2006 roku.

Wypadek na ulicy Jaworzyńskiej w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-03-26, opracowanie red.
W Legnicy przy ul. Jaworzyńskiej, tuż przed zjazdem na autostradę A4 doszło do wypadku. Kierująca reno z niewyjaśnionych dotąd przyczyn wjechała pod ciężarówkę.

15 lat Diecezji Legnickiej »
Tekst opublikowany 2007-03-26, opracowanie red.
15 lat temu Legnicę obiegła wieść, że miasto zostanie stolicą nowej diecezji. Plotka, która krążyła od wielu miesięcy w końcu się potwierdziła. 25 marca 1992 roku papież Jan Paweł II powołał diecezję legnicką.

Esbek skazany  »
Tekst opublikowany 2007-03-23, opracowanie red.
Bogdan Mazurkiewicz, były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa w Legnicy został skazany na 2,5 roku więzienia.

Pasażerowie busów niczym śledzie »
Tekst opublikowany 2007-03-23, opracowanie red.
Gdy inspektorzy transportu drogowego zatrzymali busa wożącego ludzi na trasie z Legnicy do Jawora do kontroli, przecierali oczy ze zdumienia.

Autobusy powracają na stare trasy »
Tekst opublikowany 2007-03-23, opracowanie red.
W związku z zakończeniem przebudowy ulic Chojnowskiej, Piastowskiej i Jagiellońskiej od czwartku autobusy MPK linii 4, 23, 24, N1 i N2 kursować będą na swych wcześniejszych trasach.

Ferio już otwarte »
Tekst opublikowany 2007-03-23, opracowanie red.
Od 11 maja 2006 r. na placu pomiędzy ulicami Chojnowską, Piastowską i Jagiellońską w Legnicy trwała budowa Rodzinnego Centrum Handlowo–Usługowego Ferio.

Maciej Płażyński w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-03-23, opracowanie red.
"Senat - pozostawić, likwidować, czy zmieniać?" - wykład pod takim hasłem w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy wygłosi Maciej Płażyński - Wicemarszałek Senatu RP.

Był pożar »
Tekst opublikowany 2007-03-22, opracowanie red.
20 osób ewakuowano z budynku przy ul. Dziennikarskiej w Legnicy. W środę wieczorem na poddaszu wielorodzinnego domu wybuch pożar.

Uwaga na fałszywych kominiarzy! »
Tekst opublikowany 2007-03-22, opracowanie red.
Przedstawiciele najstarszej firmy kominiarskiej w Legnicy i policjanci ostrzegają przed oszustami, podającymi się za kominiarzy.

Ekologiczna katastrofa  »
Tekst opublikowany 2007-03-22, opracowanie (tom)
Wraz z nadejściem przedwiośnia, dla strażaków zaczął się gorący okres służby. Mimo apeli i grożących sankcji, wciąż w powiecie legnickim dochodzi do wypalania traw i zarośli.

Potentat internetowy wybiera Legnicę na swe europejskie centrum  »
Tekst opublikowany 2007-03-22, opracowanie red.
- Historia firmy Spreadshirt jest wyjątkowa. Młody – 25 letni student polskiego pochodzenia otwiera firmę internetową w Niemczech, która w ciągu kilku lat staje się jednym z globalnych liderów swojego sektora.

Przebudowana ul. Chojnowska oddana do użytku »
Tekst opublikowany 2007-03-22, opracowanie red.
Trwająca od października ubiegłego roku przebudowa odcinka ul. Chojnowskiej w sąsiedztwie Galerii "FERIO" w Legnicy właśnie dobiegła końca.

Książę szukał żony  »
Tekst opublikowany 2007-03-21, opracowanie red.
Uczniowie I i II klasy gimnazjum w Prochowicach wystawili dla publiczności bajkę "Książę szuka żony" w reżyserii Teresy Rejchan, instruktorki Prochowickiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji.

Niedługo rocznica pamiętnej wizyty »
Tekst opublikowany 2007-03-21, opracowanie red.
W naszym serwisie prezentujemy przewidywany program obchodów 10 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Legnicy. Uroczystości rozpoczną się pierwszego czerwca.

Medalowy deszcz dla legnickich adeptów Taekwon-do »
Tekst opublikowany 2007-03-21, opracowanie red.
18 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy rozegrano Mistrzostwa Dolnego Śląska Taekwon-do w kategorii juniora, juniora młodszego i młodzika.

Wiosenna promocja poezji »
Tekst opublikowany 2007-03-21, opracowanie red.
Na dzisiejszy, wiosenny wieczór poetycki z niespodziankami zapraszają wspólnie Teatr Modrzejewskiej, Klub Gońca Teatralnego i legnickie wydawnictwo "Edytor".

Bartczak: Powołanie? To kosmos! »
Tekst opublikowany 2007-03-21, opracowanie red.
W ostatnich kilku miesiącach legniczanin Grzegorz Bartczak wykonał spory skok - z ławki rezerwowych Zagłębia Lubin do reprezentacji!

Czarowanie rzeczywistości  »
Tekst opublikowany 2007-03-20, opracowanie (tom)
Zamieszanie wokół aborcji poddawane jest cynicznej grze przez określone siły polityczne - mówił podczas konferencji w Caffe Modjeska, poseł Grzegorz Schetyna.

Złapane w haremie »
Tekst opublikowany 2007-03-20, opracowanie red.
Myśliwi sprowadzili daniele i hodują je na łąkach wokół Huty Miedzi Legnica. Są płochliwe. Gdy tylko zobaczą człowieka, natychmiast uciekają.

Kobieto, zbadaj się  »
Tekst opublikowany 2007-03-20, opracowanie (tom)
Mieszkanki Legnicy mogą bezpłatnie przeprowadzić badania mammograficzne. Specjalistyczny mammobus stoi u zbiegu rynku z ulicą Złotoryjską.

15 rodzin gotowych założyć Stowarzyszenie  »
Tekst opublikowany 2007-03-20, opracowanie (tom)
Duży może więcej. Z takiego założenia wychodzą rodzice dzieci z zespołem Downa.

Forum ufologów »
Tekst opublikowany 2007-03-19, opracowanie red.
W połowie stycznia 2001r. w Retkowie, w powiecie głogowskim zauważono na niebie nietypowy kształt. Według autora zdjęć, obiekt przypominał latający spodek. Gdzie indziej napotkano na piktogramy, czyli kręgi w zbożu.

Znowu dziecko chciało się zabić »
Tekst opublikowany 2007-03-19, opracowanie red.
Usłyszałem głuchy huk – opowiada złotoryjanin Krzysztof Maciejak. – Wyjrzałem przez okno, a tam na ziemi leżała dziewczynka. Na nogach nie miała butów.

Prezydent spotka się z mieszkańcami północnych rejonów Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-03-19, opracowanie red.
Już jutro odbędzie się pierwsze w tym roku z cyklu konsultacyjnych spotkań Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego z mieszkańcami.

Tukan dziennikarzy dla legnickiej aktorki »
Tekst opublikowany 2007-03-19, opracowanie red.
Podczas zakończonego wczoraj XXVIII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu nagrodę dziennikarzy zdobyła najbardziej aktorska i najodważniejsza interpretatorka piosenki Joanna Gonschorek z Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

Legnicki Teatr poszukuje wolontariuszy »
Tekst opublikowany 2007-03-19, opracowanie red.
Chętni wraz z członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej wesprą organizacyjnie przygotowania oraz prace przy wrześniowym I Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Miasto".

Strzały w dziesiątkę  »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
Jubileuszowe XXV Halowe Mistrzostwa Polski w łucznictwie przeszły do historii. I choć najwięcej medali zgarnęli zawodnicy Łucznika Żywiec, to i tak indywidualnie najlepszy był utytułowany Jacek Proć, reprezentant gospodarzy turnieju.

Joanna Gonschorek w Finale PPA »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
Miła wiadomość dotarła z Wrocławia, gdzie odbywa się 28 Przegląd Piosenki Aktorskiej. Aktorka Teatru Modrzejewskiej, Joanna Gonschorek została zakwalifikowana przez Jury konkursu do Finału.

Leon Kieres w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
14 marca, gościł w Legnicy profesor Leon Kieres. Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego odwiedził nasze miasto na zaproszenie Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.

Zdrowy pomysł »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
Legnickie pogotowie chce otworzyć swój oddział ratunkowy w szpitalu. Szpitalny oddział nie jest finansowany od 1 stycznia, bo nie spełniał standardów.

Marynarze pilnie poszukiwani »
Tekst opublikowany 2007-03-16, opracowanie red.
Szkoła morska z Gdyni szuka nie tylko mężczyzn, ale i kobiet gotowych wyruszyć za dwa lata na pełne morze.

Emigranci debiutanci  »
Tekst opublikowany 2007-03-15, opracowanie red.
Są młodzi, ambitni i żywiołowi. Mają swój styl i pomysł na życie. Brawurowa gra w sztuce Mrożka na deskach amatorskiej sceny teatru im. Trouta w Legnicy spotkała się z ciepłym przyjęciem publiczności.

Goście z Roanne w Ratuszu »
Tekst opublikowany 2007-03-15, opracowanie red.
13 marca w gmachu legnickiego Ratusza gościli uczniowie i opiekunowie z Lycee et L.P Public Carnot z Roanne, którzy odwiedzili nasze miasto na zaproszenie swojego legnickiego partnera – Zespołu Szkół Samochodowych.

Legnicki Monar ma pomysł na 21 marca »
Tekst opublikowany 2007-03-15, opracowanie red.
Zgodnie z tradycją 21 marca to dzień wagarowicza. Legnicki Monar ma pomysł, jak spędzić ten dzień - i nie chodzi tu wcale o ucieczkę z lekcji.

Sportowe wagary »
Tekst opublikowany 2007-03-15, opracowanie red.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza dzieci i młodzież szkolną w środę 21 marca do Parku Miejskiego na VI Bieg Wagarowicza.

Legnica niezabezpieczona przed wielką wodą »
Tekst opublikowany 2007-03-14, opracowanie red.
Legnicy grozi powódź - takie stwierdzenie znalazło się w raporcie straży pożarnej na temat bezpieczeństwa miasta. W dokumencie czytamy, m.in. że stan techniczny wałów przeciwpowodziowych jest bardzo zły.

Mniej bezrobotnych  »
Tekst opublikowany 2007-03-14, opracowanie (tom)
Z końcem grudnia ubr. w mieście i gminie Prochowice zarejestrowanych było 435 bezrobotnych. W ciągu minionego roku pracę podjęło 423 bezrobotnych.

Kobiety ponad wszystko  »
Tekst opublikowany 2007-03-14, opracowanie (tom)
Pokazy kobiecej mody, występ chóru "Dnia Jednego", plebiscyt na "kobietę roku", tak świętowano 8 marca w Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu.

Poleciała ziemia »
Tekst opublikowany 2007-03-14, opracowanie red.
Ponaddwudziestometrowa wyrwa pojawiła się w skarpie na obwodnicy zachodniej miasta (droga krajowa nr 3) między ul. Chojnowską i Złotoryjską.

Legniczanie - legniczankom »
Tekst opublikowany 2007-03-14, opracowanie red.
Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski zaprasza wszystkie panie, które niedawno obchodziły swoje święto, na wyjątkowy koncert znanego piosenkarza, aktora i prezentera telewizyjnego Roberta Janowskiego, który wystąpi w Legnicy specjalnie dla nich.

Dolnośląscy prezydenci dzielą pieniądze »
Tekst opublikowany 2007-03-13, opracowanie red.
Dylemat mają prezydenci Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry, którzy muszą podzielić między siebie 17 mln euro. To pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego na rozwój dolnośląskich miast.

10 tysięcy porcji amfetaminy nie trafi na rynek »
Tekst opublikowany 2007-03-13, opracowanie red.
Legniccy policjanci zatrzymali 23-letniego legniczanina, który posiadał przy sobie kilka "działek" marihuany. Funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie, gdzie znaleźli ponad 10 tysięcy porcji amfetaminy.

Było ciężko  »
Tekst opublikowany 2007-03-13, opracowanie (tom)
Szczypiorniści Miedzi Legnica coraz bardziej przybliżają się do awansu do ekstraklasy. Mimo to zwycięstwo we własnej hali z broniącym się przed spadkiem, Viretem Zawierciem, nie przyszło legniczanom łatwo.

Czytelnicy widzą »
Tekst opublikowany 2007-03-13, opracowanie red.
Ile biedronek, żuczków i chrabąszczy ma teraz białe barwy na plecach? - pyta nasz czytelnik nadsyłając wykonane przez siebie zdjęcia.

Wygrana Śląska nad Miedzią »
Tekst opublikowany 2007-03-13, opracowanie red.
W ostatnim spotkaniu 18 kolejki drugiej ligi, Śląsk Wrocław pewnie 3:1 pokonał na własnym stadionie Miedź Legnicę. Dwie bramki dla Śląska zdobyli sprowadzeni podczas zimowej przerwy Paweł Kaczorowski oraz Petr Pokorny.

Niezależni od Wrocławia »
Tekst opublikowany 2007-03-12, opracowanie (tom)
W czwartek 22 marca nastąpi oficjalne otwarcie centrum handlowo - usługowego FERIO. Głównymi najemcami w nowej galerii przy ul. Chojnowskiej są firmy: Media Markt, Bomi, Reserved, CroppTown.

Napad z bramy »
Tekst opublikowany 2007-03-12, opracowanie red.
Legnickie studentki stały się ofiarami agresywnych nastolatek. Dwie studentki zostały zaatakowane w nocy z soboty na niedzielę przez trzy młodsze dziewczyny czatujące w bramie.

Statyści poszukiwani »
Tekst opublikowany 2007-03-12, opracowanie red.
Wrocławskie Studio ABM Bartosza Stasiny poszukuje ok. 150 statystów, którzy uczestniczyć będą w legnickich zdjęciach do niemieckiego filmu fabularnego "Kobieta nieznana".

Złodzieje na torach »
Tekst opublikowany 2007-03-12, opracowanie red.
Legniccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy chodzili po torach z wyjątkowym bagażem.

Już dziś mecz ze Śląskiem »
Tekst opublikowany 2007-03-12, opracowanie red.
Dziś o godzinie 18.30 na stadionie przy ulicy Oprowskiej we Wrocławiu, Śląsk podejmować będzie Miedź Legnicę w spotkaniu 18 kolejki II ligi.

Godzina policyjna dla młodzieży z Legnicy? »
Tekst opublikowany 2007-03-09, opracowanie red.
Wprowadzenie godziny policyjnej dla młodzieży w Legnicy jest bezcelowe - twierdzą funkcjonariusze z tamtejszej komendy.

Przedsiębiorcy roku  »
Tekst opublikowany 2007-03-09, opracowanie (tom)
W miejscowym ośrodku kultury i sportu odbyła się konferencja „Pracodawcy dla niepełnosprawnych”. W czasie spotkania po raz pierwszy wręczono statuetki dla najlepszych przedsiębiorców ubiegłego roku.

Kpiny legnickiego ZUSu? »
Tekst opublikowany 2007-03-09, opracowanie red.
– Wzięli mi z wypłaty przeszło tysiąc złotych – skarży się Dariusz Wincenty, ojciec szóstki dzieci, jedyny żywiciel rodziny. – Po zapłaceniu rachunków nie zostanie nam nic na jedzenie.

Oszuści podają się za pracowników MOPS »
Tekst opublikowany 2007-03-09, opracowanie red.
W ostatnim czasie zarówno do legnickiej Policji, jak i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej docierają sygnały o kradzieżach, dokonywanych w mieszkaniach starszych, często samotnych legniczan.

Ludzka naiwność bez granic »
Tekst opublikowany 2007-03-09, opracowanie red.
Starszy pan z Legnicy zaufał oszustom i...stracił 10 tysięcy złotych. 89-latek od przypadkowo poznanych osób, którym pożyczył pieniądze w zastaw wziął saszetkę, w której miało być 10 tysięcy dolarów.

Bestia z ludzką twarzą  »
Tekst opublikowany 2007-03-08, opracowanie (tom)
Pijany mężczyzna w okrutny sposób zabił własnego psa. Mieszkańcy Goliszowa, w powiecie legnickim, gdzie doszło do tego mordu, są wstrząśnięci i poruszeni.

Zagadkowa śmierć  »
Tekst opublikowany 2007-03-08, opracowanie (tom)
Do tragicznego zdarzenia doszło na 98 kilometrze autostrady A4 na wysokości Legnickiego Pola. W niejasnych okolicznościach zginął 42-letni mieszkaniec województwa łódzkiego.

Shirley Valentine na scenie legnickiego teatru »
Tekst opublikowany 2007-03-08, opracowanie red.
Jako Shirley Valentine Krystyna Janda wychodziła na scenę ponad 400 razy. Mimo, że od premiery spektaklu minęło 17 lat, widzowie nadal pytają o możliwość obejrzenia tego rewelacyjnego przedstawienia.

Interaktywny plan Legnicy już jest »
Tekst opublikowany 2007-03-08, opracowanie red.
Od wczoraj na internetowej stronie Urzędu Miasta pojawiła się interaktywna mapa Legnicy. Na zlecenie Prezydenta Miasta system wykonała firma z Torunia.

13-letnia złodziejka »
Tekst opublikowany 2007-03-08, opracowanie red.
Funkcjonariusze zatrzymali 13-letnią dziewczynę, która bez żadnych problemów okradała pracowników biur, urzędów i różnego rodzaju instytucji.

Przychodnia już otwarta  »
Tekst opublikowany 2007-03-07, opracowanie red.
27 lutego w Prochowicach oddano do użytku nową przychodnię rejonową. W gminnej uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz i sąsiadujących samorządów.

Kto pierwszy, ten lepszy  »
Tekst opublikowany 2007-03-07, opracowanie red.
Najwięcej środków unijnych w latach 2007 - 2013 przypadnie stolicy Dolnego Śląska. Pozostałe samorządy muszą radzić sobie same. Rywalizacja będzie więc zacięta i wielka, bo i gra idzie o wielkie pieniądze.

Pora pomyśleć o przedszkolakach »
Tekst opublikowany 2007-03-07, opracowanie red.
Od 1 do 30 kwietnia br. w legnickich przedszkolach prowadzony będzie nabór dzieci na rok szkolny 2007/2008. W tym czasie zainteresowani rodzice mogą pobierać i składać bezpośrednio w placówkach karty zgłoszeń swych pociech.

Marian czeka na Helę »
Tekst opublikowany 2007-03-07, opracowanie red.
Marian, papuga ara z legnickiej palmiarni, już wkrótce odzyska dobry humor. Pracownicy ratusza znaleźli mu żonę.

Okrutny wobec psa »
Tekst opublikowany 2007-03-07, opracowanie red.
5 marca policjanci KP w Chojnowie powiadomieni zostali przez mieszkankę Goliszowa o tym, że na terenie swojej posesji znalazła martwego, powieszonego za szyję swojego psa.

Miedź wygrywa, pora na ligę »
Tekst opublikowany 2007-03-07, opracowanie red.
W ostatnim meczu sparingowym przed rundą wiosenną, Miedź Legnica zwyciężyła w Chobieni miejscową Odrę 4-1 (1-0).

Uważaj, kogo wpuszczasz na klatkę! »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie red.
Legniccy policjanci zatrzymali dwie 20-letnie kobiety, które kradły na terenie miasta dziecięce wózki. Jedna z zatrzymanych ma 14 miesięczne dziecko, druga jest w zaawansowanej ciąży.

Zasłużony awans  »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie (tom)
Szczypiorniści pierwszoligowej Miedzi Legnica mają wielkie powody do radości. Wygrywając z Gwardią Opole przypieczętowali awans do ekstraklasy piłkarzy ręcznych.

Kolejne zwycięstwa taekwondoków »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie red.
W sobotę 3 marca 2007 roku w Oleśnicy rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Taekwon-do, które stanowiły pierwszą eliminację do tegorocznych mistrzostw Polski.

Europejski sukces uczniów II ogólniaka »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie red.
Troje uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy zostało laureatami międzynarodowego konkursu Nous l’Europa, organizowanego po raz trzeci przez Unię Europejską i Merostwo Strasburga.

Tysiące nielegalnych paczek »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie red.
Prawie 10 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy przewoził kierowca Audi, którego 3 marca zatrzymała policja autostradowa wrocławskiej Komendy Wojewódzkiej.

Gadżety już są »
Tekst opublikowany 2007-03-06, opracowanie red.
Od dziś w siedzibie Miedzi Legnica przy Żeglarskiej 5 będzie do nabycia pierwsza seria gadżetów. Zielono – niebiesko – czerwone pasiaki będą w cenie 25 złotych, natomiast niebieskie koszulki polo będą kosztować 30 złotych.

Ze szczoteczką do zębów na komisariat »
Tekst opublikowany 2007-03-05, opracowanie red.
Późnym wieczorem do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zgłosił się 22 -letni mężczyzna, który powiedział zaskoczonemu policjantowi, że kilka dni wcześniej okradł sklep spożywczy na legnickim osiedlu Piekary.

Zjazd PiS  »
Tekst opublikowany 2007-03-05, opracowanie (tom)
W ostatnią niedzielę w legnickim hotelu Qubus zorganizowano zjazd członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości okręgu jeleniogórsko - legnickiego.

Biorą sprawy w swoje ręce »
Tekst opublikowany 2007-03-05, opracowanie (tom)
Chcą wspierać lokalny biznes i pomagać osobom niepełnosprawnym, w tym, co robią kierują się etyką, którą uznają za najwyższą wartość, chcą ściśle współpracować z samorządem, chcą łączyć, a nie dzielić.

Ma odchudzać, a uzależnia »
Tekst opublikowany 2007-03-05, opracowanie (tom)
Dolnośląscy policjanci zabezpieczyli 280 tabletek czeskiego leku Adpiex Retard, który nie jest dopuszczony do sprzedaży na terytorium Polski.

Od jutra kolejki w Urzędzie Miasta powinny zniknąć »
Tekst opublikowany 2007-03-05, opracowanie (tom)
Kolejkowo - podatkowe problemy legniczan właśnie się kończą. By je skutecznie i trwale rozwiązać, 26 lutego prezydent Tadeusz Krzakowski zawarł stosowną umowę z Pocztą Polską Centrum Sieci Pocztowej w Legnicy.

Miedź wygrywa »
Tekst opublikowany 2007-03-05, opracowanie red.
Miedź Legnica nie dała szans Flocie Świnoujście. Podopieczni Petra Němeca po dobrym meczu wygrali 1-0. Zwycięską bramkę zdobył powracający do bardzo dobrej dyspozycji Rafał Majka (67).

Doniczki "maryśki" »
Tekst opublikowany 2007-03-02, opracowanie red.
Legniccy policjanci zlikwidowali profesjonalnie prowadzoną wytwórnię marihuany. Gdyby nie skuteczność stróżów prawa, na rynek trafiłoby kilkanaście tysięcy porcji tego narkotyku!

Rafinują ołów na potęgę  »
Tekst opublikowany 2007-03-02, opracowanie Tomasz Jóźwiak
15 lutego w obecności kierownictwa KGHM Polska Miedź S.A., dyrektorów kopalń i hut, parlamentarzystów, samorządowców oraz przedstawicieli duchowieństwa i władz Legnicy, uroczyście otwarto oddział rafinerii ołowiu.

Żarty się skończyły  »
Tekst opublikowany 2007-03-02, opracowanie red.
Na ostatniej rozprawie mieliśmy poznać wyrok w głośnej sprawie byłego funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa, Bogdana M. Cierpliwość sądu znów została wystawiona na próbę, bo nie stawił się świadek obrony, Dorian Cieślik.

Zaskakująca zima »
Tekst opublikowany 2007-03-02, opracowanie red.
I jak tu się dziwić drogowcom? Prezentujemy dwa zdjęcia wykonane przez naszego czytelnika w zaledwie 24-godzinnym odstępie czasu.

Bądź widoczny, a przeżyjesz  »
Tekst opublikowany 2007-03-01, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Kilka tygodni temu posłowie przyjęli poprawkę do ustawy o ruchu drogowym, która zakłada wprowadzenie w naszym kraju obowiązku jazdy na światłach mijania przez cały rok. Propozycja ma swoich zagorzałych zwolenników, ale i przeciwników.

Wszyscy czeszemy psa »
Tekst opublikowany 2007-03-01, opracowanie red.
Uczy dzieci liczenia i pomaga im w rozwijaniu zdolności manualnych. Merlin to trzyletni nowofunland. Razem ze swoją panią, Moniką Janecką, rozpoczął terapię z maluchami w Przedszkolu nr 13.

Zobacz zwycięzców Satyrykonu »
Tekst opublikowany 2007-03-01, opracowanie red.
Ponad 2,6 tysiąca prac, prawie 800 autorów reprezentujących 53 kraje - tak wygląda bilans tegorocznej edycji legnickiego Satyrykonu. 17 lutego, na posiedzeniu jury wybrano tegorocznych zwycięzców.

Najlepsi młodzi pływacy »
Tekst opublikowany 2007-03-01, opracowanie red.
Na krytej pływalni Szkoły Podstawowej nr 7 odbyły się V Noworoczne Zawody Dzieci i Młodzieży w Pływaniu Legnica 2007.

Kto zostanie mistrzem? »
Tekst opublikowany 2007-03-01, opracowanie red.
Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Legnicy organizuje XXXI Konkurs o tytuł "Mistrza Techniki NOT Zagłębia Miedziowego".

Czy Andrzej Grajewski będzie inwestował w Miedź Legnica? »
Tekst opublikowany 2007-03-01, opracowanie red.
Czy Andrzej Grajewski, były współwłaściciel Widzewa będzie inwestował w drugoligową Miedź Legnica? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Nietrzeźwa babcia »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
Legniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwą kobietę, która miała opiekować się 13-miesięcznym dzieckiem. Jak się okazało babcia, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, przewróciła się na klatce schodowej wraz z wózkiem, w którym spał jej wnuczek.

Debata o rynku pracy  »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie (tom)
Dzisiaj w hotelu Qubus w Legnicy odbywa się konferencja ph: "Partnerstwo jako forma aktywnej polityki rynku pracy". Jej organizatorem jest Federacja Pracodawców Polski Zachodniej.

Młodzi legniccy Cyganie chcą się uczyć »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
W legnickim Klubie Nauczyciela spotkali się 26 lutego uczestnicy IV Letniej Szkoły Romskiej. Przedsięwzięcie to stanowiło część autorskiego programu Krystyny Wiercińskiej "Romowie XXI wieku – edukacja dla tożsamości".

Miedź zagra na Grabskiego? »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
Do końca sezonu 2006/2007 piłkarze Miedzi Legnica mecze domowe rozgrywać będą na stadionie przy alei Orła Białego. W następnym sezonie możliwe, że już na obiekcie Konfeksu przy ulicy Grabskiego.

Kierowcy, opamiętajcie się!  »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
Ubiegły rok dla legnickiej policji pod względem kategorii przestępstw, ich wykrywalności, był lepszy od lat poprzednich. Stróżom prawa udało się rozpracować wiele groźnych grup przestępczych.

Zabił i uciekł - grozi mu 12 lat »
Tekst opublikowany 2007-02-28, opracowanie red.
23-letni legniczanin 4 grudnia zabił na przejściu dla pieszych 60-letnią kobietę i uciekł. Został złapany dzięki świadkowi, który widział wypadek i pojechał za sprawcą. To on poinformował policję, którymi ulicami ucieka zabójca.

Nowa przychodnia  »
Tekst opublikowany 2007-02-27, opracowanie (tom)
Już dziś, 27 lutego, w Prochowicach oddana zostanie do użytku nowa przychodnia rejonowa. Inwestycję w całości sfinansował Urząd Miasta i Gminy.

Potrzebny finansowy zastrzyk  »
Tekst opublikowany 2007-02-27, opracowanie (tom)
By Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy mógł wyjść na prostą, potrzebne jest od razu 60 milionów złotych. Dyrekcja placówki wie jak temu zaradzić. Dlatego stara się o kredyt w tej kwocie.

Genialne grafiki zmartwychwstałe po 200 latach »
Tekst opublikowany 2007-02-27, opracowanie red.
Rembrandt van Rijn to jeden z najwybitniejszych malarzy wszechczasów. Artysta jest także uznawany za mistrza i niedościgły wzór w posługiwaniu się sztuką graficzną, szczególnie akwafortą. Kolekcję 273 dzieł wykonanych tą techniką oglądać można do 5 maja br. w Muzeum Miedzi.

Michał Rajkiewicz ostatnim nabytkiem? »
Tekst opublikowany 2007-02-27, opracowanie red.
Piłkarze Miedzi Legnica w niedzielne późne popołudnie wrócili do Polski. Dziś podopieczni Petra Němeca odbędą tylko jeden trening.

Najlepsze gazetki »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie (tom)
W Młodzieżowym Centrum Kultury rozstrzygnięto konkurs na najlepszą szkolną gazetkę regionu legnickiego. Trzyosobowe jury musiało ocenić 18 gazetek ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz średnich.

Od remontów dróg po "becikowe" »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie red.
Podczas odbytej 22 lutego konferencji prasowej Prezydenta Legnicy poruszano m.in. zagadnienia związane ze zbliżającą się sesją Rady Miejskiej i inwestycyjną aktywnością gminy w dziedzinie poprawy układu komunikacyjnego.

Można recytować »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie red.
Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zaprasza do udziału w 52. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. W konkursie może wystąpić młodzież ze szkół ponad gimnazjalnych oraz dorośli.

Stadion przed inauguracją »
Tekst opublikowany 2007-02-26, opracowanie red.
Trzy tygodnie pozostały do inauguracji rundy wiosennej II ligi przy Orła Białego. Wszystko wskazuje, że do 17 marca uda się ukończyć prace związane z pierwszym etapem budowy.

Ukradli z grobów krzyże, by sprzedać jako złom »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie red.
Policjanci zatrzymali 17 i 16 - latka, podejrzanych o kradzież i zdewastowanie dwóch nagrobków na jednym z legnickich cmentarzy. Sprawcy sprzedali skradzione krzyże w punkcie skupu złomu.

Policjant potrzebny od zaraz »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie red.
Czy na ulicach naszych miast będzie mniej policjantów? Odpowiedź nasuwa się sama, gdy spojrzymy na zainteresowanie młodych ludzi wstąpieniem do policji. Jak wpłynie to na bezpieczeństwo mieszkańców?

Grafiki wielkiego Rembrandta w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie red.
W ubiegłym roku minęło 400 lat od przyjścia na świat jednego z najwybitniejszych malarzy w dziejach świata - Rembrandta van Rijn.

Czwarte noworoczne zawody młodych legnickich pływaków »
Tekst opublikowany 2007-02-23, opracowanie red.
Celem zawodów, nad którymi patronat sprawuje Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, jest promowanie pływania jako doskonałej formy rekreacji, popularyzowanie mody na naukę pływania różnymi stylami oraz integracja legnickiego środowiska pływackiego.

Czas na normalność  »
Tekst opublikowany 2007-02-22, opracowanie red.
- W polityce za dużo jest konfliktów. Nie przenośmy ich na grunt lokalny. Dążmy do osiągania porozumienia między poszczególnymi samorządami - powiedział na konferencji prasowej Grzegorz Schetyna, sekretarz generalny PO.

XXV Halowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie »
Tekst opublikowany 2007-02-22, opracowanie red.
W dniach 24-25 lutego (najbliższy weekend) w legnickim Zespole Szkół Integracyjnych, ul. Wierzyńskiego 1, odbędą się XXV Halowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie.

W kwietniu premiera "Dziadów" »
Tekst opublikowany 2007-02-22, opracowanie red.
Wczoraj rozpoczęły się w Teatrze Modrzejewskiej w próby do "Dziadów" wg Adama Mickiewicza. Spektakl, w którym grać będzie cały zespół aktorski legnickiej sceny oraz aktorzy wyłonieni w castingu wyreżyseruje Lech Raczak.

Nikt nie widział »
Tekst opublikowany 2007-02-22, opracowanie red.
Legnicka policja bada okoliczności zaskakującego, ale tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj przed jedną ze szkół w Legnicy.

Wiosna 2007 przy Orła Białego »
Tekst opublikowany 2007-02-22, opracowanie red.
Poznaliśmy terminy spotkań Miedzi Legnica przed własną publicznością. Dwa z ośmiu pojedynków zostaną rozegrane w środy, pozostałe sześć w soboty. W tym inaugurujący piłkarską wiosnę przy Orła Białego z Zagłębiem Sosnowiec.

Co dalej z budynkiem po ABW?  »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie (tom)
Jest niemal pewne, że w budynku po Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przy al. RP, znajdzie się siedziba legnickiej Straży Miejskiej. Prezydent miasta myśli także, by część pomieszczeń zaadaptować na biuro podawcze i punk kasowy.

Wystarczył kwadrans »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie red.
Wystarczył kwadrans by zatrzymać sprawców napadu. W ręce jaworskiej policji wpadło trzech mężczyzn. Złodzieje w biały dzień dokonali rozboju na mieszkańcu Jawora i grożąc mu nożem ukradli telefon komórkowy.

Zmiany tras autobusów MPK  »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie red.
Od jutra zmienią się trasy przejazdu autobusów MPK w Legnicy. Wszystko w związku z przebudową odcinka ulicy Wrocławskiej od Bramy Głównej Cmentarza Komunalnego do skrzyżowania z ul. Wielkiej Niedźwiedzicy.

Pech Jana Strelca »
Tekst opublikowany 2007-02-21, opracowanie red.
Pech nie omija Jana Strelca. Czeski obrońca na skutek złamani kości śródstopia, której doznał w niedzielnym sparingu z młodzieżową reprezentacją Urugwaju, będzie pauzował przez najbliższe kilka tygodni.

Wyrok już niebawem »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Być może już w najbliższy piątek, 23 lutego, zapadnie wyrok w głośnej sprawie byłego funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa w Legnicy.

Tragedia na autostradzie »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie red.
Tragiczny wypadek na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Autostrada między Wrocławiem a Legnicą. Wpół do ósmej rano. Na jednym z pasów zatrzymuje się biały bus. Chwilę później z całym impetem uderza w niego ciężarówka.

Legniccy sportowcy podsumowali rok 2006 »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie red.
W Klubie Nauczyciela przy ul. Jordana odbyło się (15 lutego br.) uroczyste podsumowanie legnickich osiągnięć sportowych roku 2006.

Francuscy studenci z wizytą w Ratuszu »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie red.
W dniach 18-24 lutego br. na zaproszenie Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych przebywa w Legnicy grupa studentów i nauczycieli z Uniwersyteckiego Instytutu Kształcenia Nauczycieli we francuskim mieście Melun.

Spontanicznie pomogli koleżance »
Tekst opublikowany 2007-02-20, opracowanie red.
Blisko 500 przyjaciół zespołu Kyczera zjawiło się na niedzielnym trzygodzinnym koncercie wsparcia i otuchy dla ciężko chorej koleżanki z zespołu, który odbył się na dużej scenie legnickiego teatru.

Pożar w mieszkaniu w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-02-19, opracowanie red.
Dwie osoby ucierpiały w nocnym pożarze w Legnicy. Około północy 16 lutego zapaliło się mieszkanie na pierwszym piętrze budynku przy ulicy Rycerskiej. Dwójka poszkodowanych lokatorów uciekła z plonącego lokalu na balkon.

Niemieccy filmowcy zachwyceni legnickimi ulicami »
Tekst opublikowany 2007-02-19, opracowanie red.
Legnica ma zagrać rolę Berlina. Filmowców urzekła ulica Franklina Roosevelta, ze względu na secesyjną zabudowę. Głównie dlatego, że kamienice nie były remontowane i stanowią idealny plener.

Sprzęt medyczny dla OSP w Prochowicach »
Tekst opublikowany 2007-02-19, opracowanie (tom)
Ochotnicza Straż Pożarna w Prochowicach, w powiecie legnickim może poszczycić się nowoczesnym sprzętem pomocy przedlekarskiej dla ratowania życia i zdrowia ofiarom wypadków.

Przebudowy ulicy Wrocławskiej ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2007-02-19, opracowanie red.
Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy – zgodnie z przyjętymi w ubiegłym roku założeniami, już wkrótce rozpocznie się drugi etap przebudowy ulicy Wrocławskiej.

Zamknięte z powodu bogactwa - różne opinie »
Tekst opublikowany 2007-02-19, opracowanie red.
Nadkomplet publiczności z widowni ustawionej na scenie oglądał sobotnią premierę metafizycznej komedii Tankreda Dorsta "Zamknięte z powodu bogactwa".

Wygrana z Urugwajem »
Tekst opublikowany 2007-02-19, opracowanie red.
Dobrze rozpoczęli zgrupowanie w niemieckim Barsinghausen piłkarze Miedzi Legnica.

Seryjni włamywacze ujęci »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
Legniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 31 lat podejrzanych o dokonanie szeregu włamań do placówek handlowych i usługowych w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Interwencje, skargi i wnioski legniczan AD 2006 »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
W ubiegłym roku Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski oraz jego Zastępcy przyjęli ogółem 285 mieszkańców miasta, którzy zwracali się bezpośrednio do nich w ważnych dla siebie oraz lokalnych społeczności sprawach.

Agresywny pies pogryzł staruszkę »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
Owczarek kaukaski znowu zaatakował. Tym razem pogryzł emerytkę, cztery psy, a 10-letniego kundelka innej legniczanki – Alicji Fedorowicz – zagryzł na śmierć.

Czułości u Piastów »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
Świętowano nie tylko na ulicach i w domach, ale też w Galerii Piastów. Na estradzie pojawili się m.in. Stanisław Szelc z kabaretu Elita oraz popularna aktorka i piosenkarka Olga Bończyk z Krakowa.

Szpital bez oddziału ratunkowego »
Tekst opublikowany 2007-02-16, opracowanie red.
Chory, którego przywiezie karetka, zostanie odesłany np. na oddział wewnętrzny. Gdy będzie mniej lekarzy, pomoc może nadejść zbyt późno. Do tego dojdą straty finansowe placówki, sięgające 60 tys. zł miesięcznie.

Samowolka zakonników »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie red.
Na ścianie frontowej kościoła pw. św. Jana zawisła metalowa płyta z napisem "Franciszkanie" i herbem zakonu. Litery i godło, wykonane przez jednego z parafian, leżały 30 lat w magazynach.

Do woja marsz, do woja  »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie red.
Od 1 marca br. rozpocznie działalność wojskowa Powiatowa Komisja Lekarska dla Miasta Legnicy. Jej siedzibą będzie Spółdzielczy Dom Kultury "Atrium", ul. Pomorska 19.

Czy browar odzyska dawną świetność? »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie red.
Przez kilkanaście lat popadał w ruinę. Jest szansa, że odzyska swoją świetność. Browar legnicki, a właściwie to, co z niego zostało, do dziś straszy w centrum miasta.

Dotkliwa porażka Miedzi »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie red.
Prawdziwą lekcję skutecznego futbolu dali wczoraj piłkarze FK Náchod Deštné podopiecznym Petra Němeca. Miedź Legnica uległa aż 1-5, a honorową bramkę zdobył Jan Strelec (52).

Przemytnicy wpadli na gorącym uczynku »
Tekst opublikowany 2007-02-15, opracowanie red.
70 000 sztuk papierosów różnych marek, około 40 litrów spirytusu w kanistrach i 45 butelek półlitrowych podrobionego markowego alkoholu miało zostać rozprowadzonych w Legnicy

Strzał w dziesiątkę »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie (tom)
Od poniedziałku uczniowie wrócili już do szkół. Dwa tygodnie zimowych ferii były okazją do błogiego lenistwa. Ale co niektórzy w tym czasie nie próżnowali.

Uwaga na lisy »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie red.
Strażnicy miejscy już 14 razy interweniowali w sprawie lisów żerujących w centrum miasta. Zwierzęta zbliżają się do Rynku. Ostatnio widziano je na ul. Grabskiego.

Młodzi legniczanie zagrają o Puchar Drohobycza »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie red.
W dniach 15-19 lutego br., na zaproszenie Mera Drohobycza, w tym partnerskim mieście Legnicy gościć będzie młodzieżowa drużyna piłkarzy (rocznik 1993), reprezentująca ASPN Miedź.

Już jutro sportowe podsumowanie »
Tekst opublikowany 2007-02-14, opracowanie red.
Już jutro, o godzinie 18.00, w Klubie Nauczyciela przy ul. Jordana odbędzie się uroczyste podsumowanie legnickich osiągnięć sportowych roku 2006.

Obraz naszych czasów  »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie (tom)
W najbliższą sobotę, 17 lutego w teatrze Modrzejewskiej odbędzie się premiera współczesnej komedii metafizycznej pt. "Zamknięte z powodu bogactwa".

Patera dla Austriaka  »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie (tom)
Przez rundę eliminacyjną szedł jak burza. Nie dali mu rady lubinianin Łukasz Kubot i głogowianin Michał Przysiężny. W finale pokonał Czecha Tomasa Ziba.

62 rocznica wyzwolenia Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie red.
W miniony piątek obchodzono w Legnicy 62 rocznicę powrotu Ziemi Legnickiej do Macierzy. W miejscach pamięci narodowej na Cmentarzu Komunalnym oraz pod pomnikiem poległych żołnierzy Armii Radzieckiej (Cmentarz Wojenny) w asyście kompanii honorowej Wojska Polskiego i harcerzy złożono wieńce i kwiaty.

Jeździmy trudniej »
Tekst opublikowany 2007-02-13, opracowanie red.
W serwisie prezentujemy aktualne utrudnienia drogowe w Legnicy, związane z budową galerii handlowych oraz remontami ulic.

Broił raz na miesiąc »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie red.
Legniccy policjanci zatrzymali 13-letniego chłopca, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy dopuścił się 13 czynów karalnych.

Nadchodzi Ferio  »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie (tom)
Pewnie nie wszyscy mieszkańcy Legnicy i regionu zdążyli jeszcze odwiedzić otwartą niedawno Galerię Piastów, a już wkrótce będą mogli przekonać się, jaką ofertę przygotowało dla mieszkańców centrum handlowo - usługowe Ferio.

Rocznica sztandaru »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie (tom)
Co roku związkowcy "Solidarności" Dolnośląskiej Fabryki Maszyn Zanam - Legmet, która swoje oddziały ma w Legnicy i Polkowicach, zamawiają mszę świętą w intencji swoich pracowników.

Prezydent spotkał się z nauczycielami - seniorami »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie red.
6 lutego w Klubie Nauczyciela przy ul. Jordana odbyło się, tradycyjnie już organizowane przez ZNP, noworoczne spotkanie emerytowanych pracowników legnickiej oświaty.

Legniccy szczypiorniści mają nowego sponsora »
Tekst opublikowany 2007-02-12, opracowanie red.
Trwające od kilku lat zabiegi Prezydenta Legnicy o pozyskiwanie sponsorów dla legnickiego sportu, zwłaszcza zespołowego, przyniosły ostatnio bardzo wymierne efekty.

Mundur nie kusi »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie red.
Komisja lekarska rozpoczęła badanie poborowych. Do 23 lutego w Spółdzielczym Domu Kultury Atrium przed lekarzami ma stanąć 486 młodych ludzi z powiatu legnickiego, którzy dostaną książeczkę wojskową.

Obrabowali i zamordowali  »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie (tom)
Nieznany sprawca lub sprawcy zamordowali 80-letnią kobietę w jednej z kamienic przy ul. Wrocławskiej. Staruszka mieszkała samotnie. Mieszkanie denatki było całkowicie splądrowane.

Prezydent spotkał się z wojewodą »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie red.
5 lutego Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski spotkał się we Wrocławiu z Wojewodą Dolnośląskim Krzysztofem Grzelczykiem

Nie ustaje ruch na rynku nieruchomości »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie red.
W 2006 roku gmina Legnica sprzedała nieruchomości gruntowe, czyli różnego rodzaju działki budowlane za kwotę ponad siedmiu milionów złotych, co oznacza dwukrotny wzrost w stosunku do roku 2005.

Mamy wicemistrza! »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie red.
W składzie reprezentacji Polski, która zdobyła Wicemistrzostwo Świata w Piłce Ręcznej, znajduje się legniczanin – Daniel Waszkiewicz, pełniący funkcję II trenera narodowej kadry.

Polskie drogi - śmiech przez łzy »
Tekst opublikowany 2007-02-07, opracowanie galeria.php?id=115
To nie żart - tak właśnie potrafią wyglądać polskie drogi. Współczujemy i życzymy powodzenia tym, którzy muszą zmagać się z tego rodzaju drogowymi absurdami. Zapraszamy również do naszej galerii i do nadsyłania własnych zdjęć.

Intensywna terapia  »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Minister zdrowia, Zbigniew Religa zapowiedział, że strategiczne szpitale otrzymają wydatną pomoc, by "uciec" przed komornikami. Czy legnicki szpital może liczyć na gest szefa resortu? Czy pacjenci mogą spać spokojnie?

Sportowe Prochowice  »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie (tom)
Po raz pierwszy w historii, gmina Prochowice doczekała się plebiscytu na najpopularniejszego trenera i najlepszych sportowców ziemi prochowickiej. Impreza nie udałaby się dzięki zaangażowaniu lokalnych władz i sponsorów.

Praca za granicą czeka »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie red.
Ochotnicze Hufce Pracy w styczniu przejęły z wojewódzkich urzędów pracy oferty zatrudnienia w Unii Europejskiej. W Legnicy obecnie jest 96 propozycji, ale jedynie od Niemców.

KGHM Polska Miedź S.A. Legnickim Supersponsorem »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie red.
W miniony piątek, 2 lutego prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski zaprosił przedstawicieli różnych środowisk, firm, stowarzyszeń i organizacji, z którymi współpraca samorządu przyniosła w roku minionym owoce szczególnie korzystne dla miasta i mieszkańców, na Koncert Noworoczny.

Jutro debata »
Tekst opublikowany 2007-02-06, opracowanie red.
W związku z przystąpieniem do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski zaprasza mieszkańców dwóch rejonów na konsultacje.

W kitlu pod ostrzałem  »
Tekst opublikowany 2007-02-05, opracowanie red.
Wojskowy lekarz w stanie spoczynku, Jerzy Peszko ze Złotoryi, został wyniesiony przez ministra obrony narodowej do stopnia pułkownika. Awans dla tego skromnego żołnierza jest całkowicie zasłużony.

Policjanci wyróżniają Prezydenta »
Tekst opublikowany 2007-02-05, opracowanie red.
Jak informuje miesięcznik "Dylematy Policyjne", Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Dolnośląskiego postanowił przyznawać specjalne wyróżnienia wspierającym ich przedstawicielom samorządów.

Przygotowania trwają »
Tekst opublikowany 2007-02-05, opracowanie red.
We wrześniu cała Legnica będzie teatrem par excellence. Przygotowując ten eksperyment, miasto odwiedzili aktorzy z Polski, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Gruzji i Włoch.

Galeria Piastów w Legnicy ma być zamknięta?  »
Tekst opublikowany 2007-02-05, opracowanie red.
Najpierw pojawiły się plotki. Potem wręcz pewniki i wreszcie zaczęto mówić o konkretnych terminach. Np. wczoraj Galeria Piastów w Legnicy miała być zamknięta i to już na sto procent.

Kto prowadził kogo? »
Tekst opublikowany 2007-02-05, opracowanie red.
01 lutego nad ranem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał telefoniczną informację o mężczyźnie, który zataczając się idzie całą szerokością chodnika i...prowadzony jest przez małe dziecko.

Niepokonane Krakusy  »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie red.
Ogólnopolski turniej w scrabble, który zapowiadaliśmy w poprzednim wydaniu naszego tygodnika, przeszedł już do historii. Bezkonkurencyjni okazali się gracze z krakowskiego klubu "Ghost".

Azbest wciąż groźny »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie red.
Legniccy urzędnicy bezradni wobec rakotwórczych odpadów? Czesława Ziemba jest zszokowana ludzką obojętnością. Nie może doprosić się w urzędzie miasta uprzątnięcia dzikiego wysypiska niebezpiecznych odpadów.

Lekarz w nocy śpi »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie red.
Dlaczego szpitalne oddziały okulistyczne w Legnicy i Lubinie nie zapewniają pacjentom pomocy przez cała dobę? Dramat Piotrusia, dziesięcioletniego chłopca ze Starej Kraśnicy pogryzionego przez psa, wstrząsnął Dolnoślązakami.

Będzie archiwalna mapa? »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie red.
Trójka naukowców z Wrocławia oferuje miastu opracowanie unikatowego atlasu z dawnymi planami. Niektóre mapy nie były dotąd publikowane, ale ten luksus kosztuje ok. 40 – 50 tys. zł.

Autobusy pod młotek »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie red.
Radni Platformy Obywatelskiej chcą przekonać prezydenta, aby sprzedał lub wydzierżawił Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Twierdzą, że w ten sposób miasto zaoszczędzi 6 mln zł

Pposzukiwania partnerki dla Mariana »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie red.
Jest szansa, że cierpienia Mariana dobiegną końca. Żeby wszystko było jasne - Marian to papuga ara, która od zeszłego roku mieszka w legnickiej palmiarni.

Niezwykła wystawa w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie red.
W Legnicy szykuje się niezwykła wystawa. W ramach Legnickiego Roku Jana Pawła II w Muzeum Miedzi zostaną zaprezentowane unikatowe i nigdzie nie publikowane zdjęcia studentów z ks. Karolem Wojtyłą.

Najlepsi językoznawcy  »
Tekst opublikowany 2007-02-02, opracowanie (tom)
18 uczniów z legnickich szkół i siedmiu z lubińskich gimnazjów i liceów zakwalifikowało się do dolnośląskiego etapu olimpiady lingwistycznej.

Uczciwy jak Polak »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie red.
Roztargniona starsza pani zostawiła w legnickim hipermarkecie Carrefour torebkę z czterdziestoma tysiącami złotych. Co niezwykłe, zgubę odzyskała.

Oceniali najładniejsze posesje i balkony  »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie (tom)
Legnicki oddział koncernu energetycznego EnergiiPro zakończył przyjmowanie prac na konkurs na najpiękniej oświetlone balkony i posesje.

Potrzebni fachowcy »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie red.
Firmy w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej potrzebują fachowców. Na terenie legnickiej podstrefy LSSE działa obecnie 15 firm, głównie z kapitałem zagranicznym, dających miejsca pracy ok. 2.500 osobom.

Piłkarska wiosna 2007 »
Tekst opublikowany 2007-02-01, opracowanie red.
W końcu poznaliśmy terminarz rundy wiosennej II ligi. Miedź Legnica wznowi rozgrywki 10 marca wyjazdowym pojedynkiem ze Ślaskiem Wrocław, a zakończy sezon 16 czerwca spotkaniem przed własną publicznością z Polonią Bytom.

Wyrok za znęcanie się nad pracownicami  »
Tekst opublikowany 2007-01-31, opracowanie red.
Rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata - to kara dla mężczyzny, który znęcał się nad swoimi podwładnymi. Tak zdecydował dziś Sąd Okręgowy w Legnicy rozpatrując apelację oskarżonego.

W obronie zwolnionych  »
Tekst opublikowany 2007-01-31, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Prawie tysiąc członków związkowej „Solidarności” zorganizowało w ubiegły piątek pikietę pod poznańską siedzibą „Selgrosu”. Wśród manifestantów była 50-osobowa grupa związkowców z naszego regionu.

Wiosenna aura zebrała swoje żniwo »
Tekst opublikowany 2007-01-31, opracowanie red.
Nawet lekarze są skłonni przyznać, że niskie temperatury mogą wymrozić wiele zarazków. Do tej pory jeden z lekarzy rodzinnych w Legnicy przyjmował dwa razy więcej pacjentów niż zwykle.

Fiasko negocjacji z komornikiem »
Tekst opublikowany 2007-01-31, opracowanie red.
– Legnicki szpital musi przetrwać – deklaruje wicemarszałek województwa Marek Moszczyński określił sytuację szpitali jako kryzysową.

Skruszyć bariery  »
Tekst opublikowany 2007-01-30, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Rusza druga edycja prestiżowego konkursu "Lodołamacze 2007", organizowanego przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Zabrakło ciepła »
Tekst opublikowany 2007-01-30, opracowanie red.
– Dlaczego musimy marznąć z powodu niezawinionej przez nas awarii – pytają Henryka i Bogdan Jońcowie. Awaria komina w kamienicy sprawiła, że czteroosobowa legnicka rodzina marznie w mieszkaniu.

K3 Blues Band wystąpi w Caffe Modjeska »
Tekst opublikowany 2007-01-30, opracowanie red.
Funkcjonujący przy Stowarzyszeniu Przyjaciół teatru Modrzejewskiej w Legnicy Jazz Club Blue Monk nie zwalnia tempa! Z początkiem lutego zaprasza na kolejny koncert w Caffe Modjeska.

Opłata skarbowa bez prowizji »
Tekst opublikowany 2007-01-30, opracowanie red.
Niespełna godzinę trwała wczorajsza sesja rady miejskiej w Legnicy. Nawet ci, którzy od lat są radnymi nie pamiętają tak błyskawicznego tempa pracy.

Szpital w Legnicy - na razie bez obaw »
Tekst opublikowany 2007-01-30, opracowanie red.
Pracownicy legnickiego szpitala nie muszą obawiać się o pensje - zapewnił Radio Plus z-ca dyrektora Wojciech Kowalik. Wprawdzie negocjacje z komornikiem jeszcze trwają, ale jeśli zakończą się fiaskiem, pomoc obiecał urząd marszałkowski.

Dachy bezpieczne »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie Radio Wrocław
Mieszkańcy Legnicy nie muszą obawiać zagrożenia, jakie było przyczyną tragedii w Katowicach - zapewnia prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Nasza zima zła  »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie Tomasz Jóźwiak
No i stało się. Długo oczekiwana zima wreszcie nadeszła. Ale powody do radości mają tylko najmłodsi, którzy od poniedziałku mają zimowe ferie.

Radni planują uruchomić legnickie lotnisko »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie red.
Nie pozwolimy go zaorać – zapowiadają samorządowcy. I stawiają sobie za cel, aby w czasie tej kadencji utworzyć na prorosyjskim lotnisku centrum przeładunkowe.

Nowa linia autobusowa MPK »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie red.
Stosując się do potrzeb i postulatów legniczan oraz pracodawców z północnego rejonu Legnicy nod 1 lutego MPK uruchomi nową linię autobusów nr 17.

Legnica Mecenasem Polskiej Ekologii »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie red.
W warszawskim Hotelu Sofitel Victoria odbyła się 26 stycznia Gala VIII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku". Jury przyznało Legnicy Tytuł "Mecenasa Polskiej Ekologi".

Młodzi kreatywi w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-01-29, opracowanie GZ-RUDY
Po francuskim Strasbourgu i tureckim Istambule uczestnicy projektu Grundtvig 2 realizowanego w ramach finansowanego przez Unię Europejską programu Sokrates spotkają się wkrótce w Legnicy.

Policjanci pomogli dzieciom wracającym z wycieczki »
Tekst opublikowany 2007-01-26, opracowanie red.
Od świtu 24 stycznia na legnickich drogach panowała fatalna sytuacja spowodowana ciągle padającym śniegiem. Na odcinku autostrady A-4 utworzył się gigantyczny korek.

Dołącz do grona scrabblistów  »
Tekst opublikowany 2007-01-26, opracowanie (tom)
W ostatnim czasie gra w scrabble staje się coraz popularnym i modnym sposobem spędzenia wolnego czasu. To także idealna metoda na oderwanie się choćby na chwilę od trudów dnia codziennego, stresu i nerwów.

Odroczona egzekucja »
Tekst opublikowany 2007-01-26, opracowanie red.
Tylko przypadek uratował legnicki szpital przed utratą czterech milionów złotych, które chce przejąć komornik.

Wygrana na śniegu »
Tekst opublikowany 2007-01-26, opracowanie red.
Miedź Legnica wygrała 2-0 w meczu sparingowym przeciw Chrobremu Głogów. Mecz rozgrywany był na stadionie rywali. Gole dla legniczan strzelili Jan Strelec (15) i Przemysław Kloc (53).

Teatr szuka ośmiu pracowników »
Tekst opublikowany 2007-01-26, opracowanie red.
Legnicki teatr zamierza uzupełnić braki kadrowe, a także pozyskać do pracy przy przygotowaniu i obsłudze spektakli młodych, dynamicznych i kreatywnych.

Legnica zasypana »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Wystarczyły dwie noce intensywnych opadów śniegu, aby komunikacja w naszym mieście stała się prawdziwym wyzwaniem. Zasypane drogi, spóźnione autobusy, wypadki i wielkie korki - tak wita nas kolejny dzień tegorocznej zimy.

Ołtarze w galerii  »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie (tom)
Tylko do 28 stycznia w legnickiej Galerii Sztuki można zwiedzać oryginalną wystawę Jacka Rybczyńskiego pt. „Ołtarze graficzne”. Ekspozycja zawiera kilkadziesiąt prac, zwanych obiektami graficznymi w technikach mieszanych z lat 1965 - 2006.

Powstaje legnickie lobby parlamentarne »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
W poniedziałek 22 stycznia Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski kontynuował zapoczątkowane przed dwoma tygodniami tworzenie wspólnego z parlamentarzystami okręgu legnicko-jeleniogórskiego lobby.

Zbliżają się ferie »
Tekst opublikowany 2007-01-25, opracowanie red.
Kosztem ponad 80 tysięcy złotych, które Prezydent Tadeusz Krzakowski zarezerwował w budżecie gminy, przygotowane zostały różnorodne formy spędzenia przez legnickich uczniów ferii zimowych, rozpoczynających się 27 stycznia.

Drzewo do wzięcia »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie Radio Wrocław
Od wczoraj mieszkańcy Legnicy mogą za darmo zbierać drewno w tamtejszym Parku Miejskim. Władze miasta chcę w ten sposób wspomóc najuboższych i przyspieszyć usuwanie skutków ostatniej wichury.

Śpiewali, aż miło  »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie Tomasz Jóźwiak
43 solistów i 19 zespołów wzięło udział w VI Dziecięcym Festiwalu Kolęd i Pastorałek Atrium 2007. Imprezę, w której uczestniczyło w sumie około 300 młodych wokalistów, zorganizował Spółdzielczy Dom Kultury w Legnicy.

Przyszła zima »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Pierwszy śnieg - pierwsze narzekania kierowców, którzy jak co roku drogowcom zarzucają, że zaspali. Tymczasem dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy Andrzej Szymkowiak zdecydowanie twierdzi, że sytuacja jest pod kontrolą.

P(olska) K(ontrola) P(aństwowa)  »
Tekst opublikowany 2007-01-24, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Bezdomni wałęsający się na dworcach, niszczenie sygnalizacji, kradzieże kolejowych podkładów, a nawet rzucanie kamieniami w pociągi - to patologiczne przypadki, z którymi na co dzień musi borykać się dolnośląska kolej.

Zapnij pasy! »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Ponad pięćset prac nadesłano na tegoroczną, dziewiątą edycję konkursu etnograficznego "Tradycją dyktowane" organizowanego przez Polkowickie Centrum Animacji. Najlepsi odebrali nagrody podczas uroczystej gali w kinie, 19 stycznia.

Pomogli Danielkowi  »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie (tom)
Ogromnym sukcesem organizacyjnym i sportowym zakończył się mecz charytatywny między piłkarzami Miedzi, a Konfeksem. Futboliści zagrali specjalnie dla ciężko chorego Daniela Frejkura.

Metropolitalna centralna komisja lustracyjna. »
Tekst opublikowany 2007-01-23, opracowanie red.
W diecezji legnickiej nie będzie prowadzona lustracja duchownych – mówi ksiądz Józef Nowosielski, rzecznik kurii legnickiej.

Wirujący żywioł  »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Powyrywane drzewa z korzeniami, wygięte znaki drogowe, zerwanie linie wysokiego napięcia, pozrywane dachy i elementy konstrukcji elewacji to szkody, jakie wyrządziła minionej nocy wichura w całym naszym regionie.

Stan ofiar pożaru coraz gorszy »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie Radio Wrocław
Pogarsza się stan trzeciej ofiary pożaru, który dziś w nocy wybuchł w Miłkowicach k. Legnicy. Ze wstepnych ustaleń policji wynika, że do pożaru mogło dojść w czasie, gdy w mieszkaniu trwała suto zakrapiana impreza.

Cieżarówka bez hamulców »
Tekst opublikowany 2007-01-22, opracowanie red.
Legnickim odcinkiem autostrady A4 mknęła 40-tonowa ciężarówka. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że w samochodzie praktycznie nie było hamulców.

Łączyć, a nie dzielić  »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie (tom)
- Apeluję do prezydenta Legnicy, Tadeusza Krzakowskiego, by uniósł się ponad podziałami politycznymi i razem, wspólnymi siłami dążyć do ożywienia lokalnej gospodarki i poprawy jakości życia mieszkańców tego regionu.

Skuteczny straszak  »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Już ponad 60 legnickich kierowców skorzystało z dolnośląskiego programu STOP 24. Jego efekty są wymierne, bo do tej pory nie skradziono żadnego pojazdu oznaczonego odblaskową nalepką z czerwoną obwódką.

Coraz mniejsze bezrobocie w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-01-19, opracowanie red.
Od ponad czterech lat w Legnicy systematycznie spada wskaźnik bezrobocia. Ten bardzo korzystny trend umocnił się zwłaszcza w ostatnim roku.

W szpitalu powstanie oddział udarowy  »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Legnicki szpital wkroczył w nowy rok z wielkimi planami inwestycyjnymi. Dyrekcja placówki przymierza się bowiem do uruchomienia jedynego w naszym regionie oddziału udarowego.

Stypendia dla najlepszych »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie Tomasz Jóźwiak
16 stycznia na swym pierwszym tegorocznym posiedzeniu zebrała się legnicka Rada Sportu. Wybrano sportowców, którzy przez pół roku otrzymywać będą specjalne stypendia.

Młodzi rozrabiają »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie red.
Dwóch młodych mieszkańców naszego miasta zatrzymała we wtorek legnicka policja. Kradzież i rozbój - to dorobek zatrzymanych nastolatków.

Bez Gwarnej? »
Tekst opublikowany 2007-01-18, opracowanie red.
– Parking miał być pod ziemią, a to groziło, że nasz dom popęka – mówi Irena Czarkowska z ulicy Złotoryjskiej. – Teraz wybudują go na piętrach i spaliny będą nas truły.

Nagrodzony dzielnicowy  »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie (tom)
Młodszy aspirant Waldemar Wilk, dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy jako jeden z siedmiu policjantów Dolnego Śląska został wyróżniony nagrodą ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Środa z bajką »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie red.
Działający przy legnickim Teatrze Modrzejewskiej Klub Gońca Teatralnego oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych zapraszają dzieci i rodziców na kolejną edycję "Środy z bajką".

Jak do tego doszło? »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie red.
Legnicka policja wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego doszło przy ul. Matejki w Legnicy. Z okna trzeciego piętra wypadł młody mężczyzna.

Co można dostać w Centrum Informacji? »
Tekst opublikowany 2007-01-17, opracowanie red.
Kilka interesujących publikacji na temat naszego miasta i regionu można nabyć w Centrum Informacji przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Legnicy.

Orkiestra dla szpitala  »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie (tom)
Za pieniądze pozyskiwane co roku dzięki akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, fundacja kupuje specjalistyczny sprzęt medyczny.

Nie zwlekaj, zrób zdjęcie  »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie (tom)
Jeszcze tylko do piątku, 19 stycznia, można przesyłać prace na konkurs koncernu energetycznego EnergiiPro na najpiękniej oświetlone balkony i posesje.

Panika w naszej galerii »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie http://www.legnica.wfp.pl/galeria.php?id=102
Nasi czytelnicy przysyłają nam zdjęcia swoich pociech i zwierzaków. Prezentujemy Panikę - pieska, który w młodości bał się wszystkiego. Zapraszamy do nadsyłania różnego rodzaju ciekawych zdjęć - będziemy je publikować.

Domy bez klamek w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-01-16, opracowanie red.
Domy bez klamek kojarzą się jednoznacznie - z zakładem dla umysłowo chorych. Mieszkańcy legnickiego osiedla Kopernik z ironicznym uśmiechem żartują, że rzeczywiście przyszło im żyć w "wariatkowie".

Kryminalni z krwi i kości »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie Tomasz Jóźwiak
"W Legnicy zaczęły pojawiać się osoby z zewnątrz, które nie były nam znane, lecz były już notowane przez policję" - rozmowa z podinsp. Sławomirem Bąkiem, I zastępcą komendanta miejskiego policji w Legnicy.

Będzie zimniej »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie red.
Środek stycznia i iście wiosenne temperatury. Aż trudno uwierzyć, że nagle zaatakuje zima. A tak właśnie ma się stać i to już za tydzień.

Było wietrznie, ale za to kosmicznie!  »
Tekst opublikowany 2007-01-15, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Jubileuszowy XV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł już do historii. W całym kraju rozbrzmiewały echa orkiestry pod batutą niezmordowanego Jurka Owsiaka.

Wyciek rtęci w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-01-12, opracowanie red.
Ponad kilogram rozlanej rtęci zabezpieczyli legniccy strażacy. Metal wyciekł ze starego urządzenia do pomiarów na terenie Zakładów Legmet.

Armia poległa  »
Tekst opublikowany 2007-01-12, opracowanie red.
8 czerwca br. z wojskowego masztu 11. Batalionu do Walki Elektronicznej w Legnicy zostanie zdjęta biało - czerwona flaga. Będzie to wymowny symbol pożegnania się żołnierzy z mieszkańcami.

Będą lobbować na rzecz regionu »
Tekst opublikowany 2007-01-12, opracowanie red.
W miniony poniedziałek prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski zapoczątkował tworzenie wspólnego z parlamentarzystami okręgu legnicko - jeleniogórskiego lobby na rzecz wzrostu znaczenia miasta w regionie i kraju.

Oj, będzie się działo  »
Tekst opublikowany 2007-01-12, opracowanie (tom)
Już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia w całym kraju zabrzmią dźwięki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod batutą Jerzego Owsiaka.

Legnickie pogotowie szukało pomocy dla pacjentki »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie Radio Wrocław
Ponad dwie i pół godziny ekipa legnickiego pogotowia ratunkowego szukała w nocy laryngologa, który potrafiłby zatamować pacjentce krwotok.

Legnica stara się o unijne dotacje »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie Radio Wrocław
300 milionów euro - tyle Legnica zamierza zdobyć z Unii Europejskiej na inwestycje w ciagu najbliższych sześciu lat.

Marszałek pomoże Modrzejewskiej  »
Tekst opublikowany 2007-01-11, opracowanie red.
Czy najbardziej uznana w naszym regionie placówka kulturalna będzie wreszcie zauważona przez władze sejmiku dolnośląskiego? Czy do legnickiego teatru z Urzędu Marszałkowskiego popłynie strumień pieniędzy?

Niosą śmierć sobie i innym  »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Tylko w drugiej połowie grudnia na drogach byłego województwa legnickiego zatrzymano blisko stu pijanych kierowców i rowerzystów. Rekordziści mieli ponad 4 promile alkoholu we krwi.

Obrotna sekretarka  »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie (tom)
Mówią, że sekretarki są uchem i okiem szefa, że audiencja u dyrektora czy prezesa zależy tylko i wyłącznie od jej dobrego humoru.

Tysiące żarówek  »
Tekst opublikowany 2007-01-10, opracowanie red.
Trwa konkurs koncernu energetycznego EnergiiPro na najpiękniej oświetlone balkony i posesje. Gra jest warta świeczki, bo na laureatów w obu kategoriach czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

Weseli bracia  »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie red.
Nie ma dnia, by na naszych drogach policjanci nie zatrzymali pijanych kierowców. Wśród kilkudziesięciu takich przypadków, zawsze znajdzie się jeden, który może zwalić z nóg, nawet poważnych stróżów prawa.

Pozyskują inwestorów  »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie tom
Krzysztof Pawłowski, były wiceprezes warszawskiej Polfy jest nowym szefem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Poprzedni prezes Ryszard Gibuła pożegnał się ze stanowiskiem w atmosferze skandalu.

Młodzi legniczanie w sieci Łowców Talentów »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie red.
Niedawno ogłoszone zostały wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Deutschfreund 2006", zorganizowanego przez Łowców Talentów, a przeprowadzonego we Wrocławiu.

Nabór do policji w Legnicy i Jaworze »
Tekst opublikowany 2007-01-09, opracowanie red.
Do 12 lutego swoje podania składać mogą wszyscy ci, którzy chcieliby podjąć pracę w legnickiej bądź jaworskiej policji.

Uciekł i wpadł »
Tekst opublikowany 2007-01-08, opracowanie red.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy odnaleźli samochód, którym kierowca potrącił kobietę na przejściu dla pieszych i odjechał z miejsca zdarzenia.

Chciał skraść odszkodowanie »
Tekst opublikowany 2007-01-08, opracowanie red.
Jeden z mieszkańców Legnicy zgłosił kradzież dostawczego Lublina, którego wartość właściciel ocenił na 20 tys. zł. Jak się jednak okazało - do żadnej kradzieży nie doszło.

Strajku nie będzie  »
Tekst opublikowany 2007-01-08, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Po wielu miesiącach, wreszcie zakończył się spór pracowników z kierownictwem Powiatowej i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej.

Człowiek-pająk zatrzymany w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-01-08, opracowanie red.
Policjanci zatrzymali pijanego mężczyznę, który chciał uciec schodząc z ósmego piętra po balkonach wieżowca. Był on poszukiwany listem gończym w związku z włamaniem do mieszkania... przez balkon.

Krewkie damy  »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Nie tak dawno na naszych łamach informowaliśmy o tym, jak dwie nastolatki pobiły swoją rówieśniczkę. Nie minęło kilka tygodni, a legnicka policja znów musiała interweniować w podobnej sprawie.

Urzędnicy z legnicy za wyroki pożegnają się z pracą »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie Radio Wrocław
Dwóch urzędników pożegna się z pracą w legnickim ratuszu. Byli w przeszłości karani prawomocnymi wyrokami - taka informacja nadeszła do legnickiego urzędu miasta z Krajowego Rejestru Skazanych.

Najsłynniejszy w Polsce piekarz nadal bezrobotny »
Tekst opublikowany 2007-01-05, opracowanie red.
Waldemar Gronowski z Legnicy zaczął na dobre szukać pracy. Urząd Kontroli Skarbowej dał sobie kolejne trzy miesiące czasu na odpowiedź na jego odwołanie.

Śmiertelny wypadek w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie red.
Kierowca opla omegi zmarł w szpitalu. – Gdy go wyciągaliśmy z rozbitego auta, reagował jeszcze na ból – mówi Piotr Kozłowski z Państwowej Straży Pożarnej

Mecz charytatywny dla Danielka »
Tekst opublikowany 2007-01-04, opracowanie red.
W niedzielę 7 stycznia o godzinie 18.00 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Lotniczej odbędzie się mecz charytatywny dla chorego na fenyloketonurię Danielka. W spotkaniu zagrają zawodnicy Miedzi i Konfeksu Legnica.

Co z aresztem? »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie Radio Puls
Czy budowa aresztu śledczego w Legnicy stanie pod znakiem zapytania? Na początek tego roku zaplanowano ogłoszenie przetargu, dzięki któremu miałby być wyłoniony wykonawca tej inwestycji.

Trójki z kutią na Trzech Króli »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie red.
Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza w sobotę 6 stycznia do hali przy ul. Lotniczej na turniej trójek koszykarskich z kutią.

Poseł alarmuje »
Tekst opublikowany 2007-01-03, opracowanie red.
W legnickim szpitalu zagrożone jest życie pacjentów, bo nie ma kto odczytywać wyników badań radiologicznych.

Kolędowanie przy szopce  »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Nie lada niespodziankę swoim mieszkańcom zgotowały władze Prochowic, w powiecie legnickim. Przed budynkiem Urzędu Miasta postawiono bowiem szopkę bożonarodzeniową z postaciami Najświętszej Rodziny.

Sylwester w normie »
Tekst opublikowany 2007-01-02, opracowanie red.
Aż jedenastu nietrzeźwych kierowców zatrzymała w sylwestra legnicka policja. Co najgorsze - wg funkcjonariuszy takie liczby są już smutną normą. W najgorszym stanie znajdował się kierowca mercedesa, w krwi którego zmierzono ponad 3 promile alkoholu.

Dzisiaj
Piątek 9 grudnia 2022
Imieniny
Anety, Leokadii, Wiesława

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl