Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 82 informacji. Wszystkie poniżej.

Obradują delegaci  »
Tekst opublikowany 2007-08-29, opracowanie tom
342 związkowców z Januszem Śniadkiem na czele bierze udział w rozpoczynającym się dziś, tj. w środę, 29 sierpnia, XXI Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ Solidarność. Honorowym gościem obrad będzie jutro premier rządu RP, Jarosław Kaczyński.

Śmieciarki do roboty!  »
Tekst opublikowany 2007-08-29, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Dworcowa i Skarbowa. Dwie ulice w centrum Legnicy. Hałdy śmieci i biegające szczury. Taki obrazek stał się codziennością. Obie ulice są dość często uczęszczane przez przechodniów.

Napad o świcie  »
Tekst opublikowany 2007-08-28, opracowanie tom
Tuż przed szóstą rano, w poniedziałek 27 sierpnia, w centrum miasta doszło do zuchwałego napadu na salon gier. Bandyci sterroryzowali nożem pracownicę lokalu i zrabowali około 50 tysięcy złotych.

Bombiarz złapany!  »
Tekst opublikowany 2007-08-28, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Mężczyzna, który w piątek i poniedziałek sparaliżował centrum miasta informując o podłożonych ładunkach wybuchowych jest już w rękach legnickiej policji. Fałszywy bombiarz to 28-letni mieszkaniec Chojnowa. Sprawca przyznał się do wszystkich trzech fałszywych alarmów. Policji tłumaczył, że zrobił to z pobudek osobistych. Teraz grozi mu do dwóch lat więzienia.

Wielka radość i satysfakcja  »
Tekst opublikowany 2007-08-28, opracowanie Anna Bachta
Pierwsza edycja Ecoren CUP udowodniła, że warto wspierać młodzież i zachęcać ją do czynnego wypoczynku – każdego dnia eliminacji do organizatorów zgłaszała się ponad setka dzieci i młodzieży z rejonu Głogowa, Polkowic i Lubina. Nie trzeba było mieć doświadczenia w grze w piłkę nożną, wystarczył entuzjazm i zaangażowanie.

Bez polityki  »
Tekst opublikowany 2007-08-28, opracowanie tom
Termin zjazdu ustalaliśmy parę miesięcy temu w kontekście rocznicowych obchodów Zbrodni Lubińskiej. Obecność na tym zjeździe premiera polskiego rządu jest rzeczą oczywistą i naturalną. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że sala konferencyjna legnickiego hotelu, w którym odbywa się zjazd, nie będzie areną walki politycznej ani miejscem do uprawiania kampanii przedwyborczej – stanowczo podkreślił Janusz Śniadek, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

Feralna „czwórka”  »
Tekst opublikowany 2007-08-27, opracowanie tom
W odstępie kilku dni doszło do dwóch wypadków na autostradzie A4. W pierwszym z nich zginęły dwie osoby, a sześć zostało rannych. W drugim zdarzeniu ucierpiał kierowca tira.

Biesiadnie nad Kaczawą  »
Tekst opublikowany 2007-08-27, opracowanie tom
Trzecia edycja Prochowickiej Biesiady nad Kaczawą przeszła już do historii. Mieszkańcy szampańsko bawili się podczas święta swojego miasta. Na brak atrakcji nie można było narzekać. W czasie dwudniowej weekendowej imprezy dla każdego było coś miłego.

Zasłużeni księża  »
Tekst opublikowany 2007-08-25, opracowanie tom
Kanonik Franciszek Rozwód i dziekan dr Stanisław Kusik zostali uhonorowani przez władze miasta tytułami „Zasłużonych dla Prochowic”. Obaj księża byli specjalnymi gośćmi nadzwyczajnej X sesji Rady Miasta i Gminy.

Polatamy sobie »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie red.
Zarządzająca terenami legnickiego lotniska Strefa Aktywności Gospodarczej zaprasza w niedzielę 26 sierpnia na festyn lotniczy.

Mistrzostwa Legnicy w grillowaniu »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie red.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza w najbliższą sobotę – 25 sierpnia na "Wielkie Grillowanie na Kormoranie". Tegoroczne, siódme już Mistrzostwa, odbędą się pod hasłem "Greckie Smaki i Klimaty".

Bomba w fiskusie  »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie tom
Dzisiaj, krótko po godz. 9. legnicka policja otrzymała anonimowe zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego w Urzędzie Skarbowym.

Dzisiaj milicja użyła broni  »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Był ostatni dzień sierpnia 1982r. Andrzej Trajkowski, Mieczysław Poźniak i Michał Adamowicz tego dnia nie wrócili już do swoich domów.

OSiR przejmie stadion »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie red.
Na przełomie sierpnia i września nastąpi przejęcie Stadionu im. Orła Białego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wraz z nim oddana zostanie do całkowitego użytku trybuna główna, mieszcząca 1658 miejsc.

Dla niepełnosprawnych...na pewno? »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie red.
Nasz czytelnik przesłał nam zdjęcie budki telefonicznej, która - przeznaczona dla osób niepełnosprawnych - okazuje się prawdziwym torem przeszkód.

Święto Prochowic  »
Tekst opublikowany 2007-08-24, opracowanie (tom)
Dzisiaj rozpoczynają się Dni Prochowic. Organizatorzy przygotowali dla swoich mieszkańców mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Święto miasta potrwa do niedzieli. Nasza redakcja jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

Wilki w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie red.
14 sierpnia, na terenie dawnych zakładów mięsnych rozpoczęły się w Legnicy zdjęcia do telewizyjnego filmu "Wilki" w reżyserii Friedemanna Fromma. Jeden z naszych czytelników przesłał zdjęcia dokumentujące to wydarzenie.

Colargol lepszy od Oscara »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie red.
Kolorowy papier, gałgany, deseczki. Trudno uwierzyć, że ten rozgardiasz zamienia się w filmy. Na Letniej Akademii Filmowej w Legnicy dzieci robią od podstaw animowane obrazy

Ziółkowski piłkarzem Miedzi Legnica »
Tekst opublikowany 2007-08-23, opracowanie red.
Miedź Legnica pozyskała kolejnego piłkarza. Tym razem Przemysława Ziółkowskiego, występującego wiosną w Concordii Piotrków Trybunalski.

Zamiana stanowisk? »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Zarząd województwa dolnośląskiego na wczorajszym posiedzeniu podjął decyzję o rozpisaniu konkursu na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. To oznacza, że Krystyna Barcik straci wkrótce swoją posadę.

Po drugiej stronie bramy »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Podwórka i place zabaw w centrum Legnicy wołają o pomstę do nieba. Dzieciaki mieszkające w starych poniemieckich kamienicach mogą tylko pomarzyć o ogródku jordanowskim.

Tabor wędruje...do Parku »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie red.
W Legnicy mieszka ponad 100 rodzin cygańskich, liczących łącznie ponad 350 osób. Reprezentuje ich Stowarzyszenie Romów w Legnicy, które wspólnie z Urzędem Miasta przygotowało projekt "Tabor cygański - ocalić od zapomnienia romskie tradycje i zwyczaje"

Napad w centrum Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-08-22, opracowanie red.
Legnicka policja poszukuje sprawcy napadu, do jakiego doszło w centrum Legnicy. Przedstawicielce jednej z firm udzielających pożyczek złodziej wyszarpnął torebkę, w której było 13 tyś zł.

Uwaga na remonty  »
Tekst opublikowany 2007-08-21, opracowanie tom
Kierowcy jadący od strony Legnicy w kierunku Lubina muszą uzbroić się w cierpliwość. Remonty drogowe prowadzone są na odcinku zachodniej obwodnicy i w Kochlicach.

Oni nas pałą, my ich słowem i pieśnią  »
Tekst opublikowany 2007-08-21, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Stanisław Śnieg, rocznik 1927. Żyjąca legenda podziemnej Solidarności w Zagłębiu Miedziowym. Ikona walki o wolną i niepodległą Polskę. Głęboko wierzył w wartości i zasady, za które gotów był poświęcić to, co ma najcenniejsze.

Konferencja w szpitalu  »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie tom
Bilans zakończonej akcji protestacyjnej lekarzy oraz omówienie obecnej sytuacji finansowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy będą głównymi tematami zwołanej na dziś konferencji prasowej.

Zuchwały napad  »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie tom
Kilku napastników w biały dzień napadło na przedstawicielkę firmy zajmującej się udzielaniem pożyczek. Legnicka policja prowadzi zakrojone działania w celu wykrycia sprawców.

Jak parkowali, tak parkują »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Niedawno na naszych łamach ujawniliśmy, jak niektórzy kierowcy za nic mają znaki zakazów. Myśleliśmy, że po publicznym "pokazaniu palcem" niesfornych właścicieli aut, coś się zmieni.

Stan agonalny »
Tekst opublikowany 2007-08-20, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Jeśli nie dostaniemy od Urzędu Marszałkowskiego wsparcia w postaci dotacji lub poręczenia kredytu, działalność szpitala może być poważnie zagrożona. Nie ma co ukrywać, sytuacja finansowa placówki jest zła.

Gospel na dziedzińcu  »
Tekst opublikowany 2007-08-17, opracowanie tom
Dzisiaj, 17 sierpnia o godz. 19. na dziedzińcu Akademii Rycerskiej wystąpi światowej sławy angielski chór gospel. Wstęp jest wolny.

Czas na podręczniki i mundurki »
Tekst opublikowany 2007-08-17, opracowanie tom
Do 24 sierpnia rodzice uczniów legnickich szkół podstawowych i gimnazjalnych mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu podręczników i szkolnych mundurków.

Wojenna pamiątka  »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie tom
W okolicach zbiornika w Spalonej przypadkowy przechodzień znalazł pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej.

Śmierć z wycieńczenia »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie Magda Wieteska
Danuta S. i jej brat Marek S. spędzali wakacje na Krecie. 21 lipca wraz z przewodnikiem i grupą udali się na autokarową wycieczkę do wąwozu Samaria, oddalonego od hotelu o 170 km. Jednak do wąwozu nie weszli. Sześć dni błąkali się po skalistych górach, przekonani, że odnajdą przewodnika i resztę grupy. Pomoc nadeszła dopiero wtedy, gdy oboje już nie żyli.

Mini mistrzostwa  »
Tekst opublikowany 2007-08-16, opracowanie tom
To już naprawdę ostatni dzwonek, żeby zapewnić swojej drużynie udział w rozgrywkach piłki nożnej, organizowanych przez KGHM Ecoren. Wszyscy chętni mogą się rejestrować do poniedziałku, 20 sierpnia.

Czas prosperity laweciarzy  »
Tekst opublikowany 2007-08-14, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Według branżowego Instytutu Samar w lipcu sprowadzono do naszego kraju rekordową liczbą używanych pojazdów. Tylko w jednym miesiącu wjechało do Polski ponad 93 tysiące aut. Szacuje się, że do końca tego roku na nasze drogi trafi nawet milion używanych samochodów osobowych.

Kreatorzy filmu  »
Tekst opublikowany 2007-08-14, opracowanie tom
Wczoraj ruszyła jubileuszowa XV edycja Letniej Akademii Filmowej. W warsztatach, które odbywają się w Legnickim Centrum Kultury bierze udział kilkudziesięciu młodych twórców z całej Polski.

Zamiast do pieca, dali dzieciom  »
Tekst opublikowany 2007-08-14, opracowanie tom
50 koszulek z krótkim rękawem, 13 bluz sportowych i 4 dresy trafiły do wychowanków Domu Dziecka w Legnicy. Nie przypadkowo przekazanie kompletu odzieży odbyło się w siedzibie Komendy Miejskiej Policji.

Rekord stulecia  »
Tekst opublikowany 2007-08-13, opracowanie tom
Według danych statystycznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy, w lipcu urodziło się 161 noworodków. To absolutny rekord w historii legnickiego szpitala.

Kolizja na obwodnicy  »
Tekst opublikowany 2007-08-13, opracowanie tom
Do poważnie wyglądającej kolizji doszło w sobotę na zachodniej obwodnicy miasta. Zderzyły się trzy auta. Ucierpiał jedynie kierowca, który przyczynił się do kolizji.

Premier i Raz, Dwa, Trzy  »
Tekst opublikowany 2007-08-13, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Zarząd Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ Solidarność oficjalnie ogłosił legnicki program obchodów 25. rocznicy krwawych wydarzeń w Lubinie. Jak już wielokrotnie informowaliśmy w tym roku przypada jubileusz 25-lecia tragicznych wydarzeń, do jakich doszło 31 sierpnia 1982r. na ulicach Lubina.

Pełna integracja  »
Tekst opublikowany 2007-08-13, opracowanie tom
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające przy diecezji legnickiej zorganizowało wyjazd dzieci i młodzieży do Prochowic. Dzieciaki kąpały się na miejskim basenie, odwiedziły gabinet pani burmistrz, a na koniec obejrzały program artystyczny.

O dwóch takich, co podbili Perugię  »
Tekst opublikowany 2007-08-12, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Choć „Emigrantów” Mrożka grali już wiele razy, tym razem przyszło im stawić czoła przed całkiem inną publicznością. Zagrali dla polskich emigrantów. Dla Przemka Wendy i Mateusza Krzyka był to prawdziwy teatralny chrzest.

Wściekli kibice  »
Tekst opublikowany 2007-08-11, opracowanie tom
W kompromitującym stylu nowy sezon na trzecim froncie zainaugurowali piłkarze Miedzi Legnica. Wydawało się, że Unia Kunice Żarskie to rywal mało wymagający.

Czarny tydzień »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie (tom)
Dawno nie było tak tragicznego tygodnia na drogach powiatu legnickiego. Niedawno w wypadku w Piotrowicach koło Chojnowa zginęły trzy osoby, a dwie zostały ciężko ranne. Kilka dni potem znów doszło do śmiertelnego wypadku.

Bezzwrotne dotacje na założenie własnej firmy »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie red.
Osoby bezrobotne, które mają pomysł na własną działalność gospodarczą, będą mogły ubiegać się o bezzwrotną dotację. Jej wartość wynieść może nawet 13.500 zł.

Uwaga na telefony! »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie red.
8 sierpnia, na ul. Jaworzyńskiej, do idącego chodnikiem legniczanina podbiegł młody chłopak i wyrwał mu z ręki telefon komórkowy. Pokrzywdzony rzucił się w pościg za złodziejem.

Fundują szpitalowi  »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie (tom)
Fundacja Polska Miedź przekazała legnickiemu szpitalowi 50 tys. zł. na zakup nowego ultrasonografu. Ale do pełni szczęścia brakuje jeszcze, bagatela – 150 tysięcy, by sprzęt mógł trafić na oddział ginekologiczno – położniczy.

Pora na rozbiórkę »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie (tom)
To była pamiętna sobota dla mieszkańców ul. Chojnowskiej. W nocy z 29 na 30 kwietnia 2006r. spłonął zabytkowy klasztor pofranciszkański. Żywioł zniszczył dach i wnętrze barokowej świątyni.

Pomóżmy mu!  »
Tekst opublikowany 2007-08-10, opracowanie (tom)
Dla 20-letniego Kamila Boguckiego życie stanęło w miejscu trzy lata temu. Był zdrowy, w pełni sił, miał przed sobą całą przyszłość. W jednym momencie wszystko się zawaliło.

Starcie z kombajnem »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie Tomasz Jóźwiak
W naszym regionie zbiór plonów trwa w najlepsze. Zmorą dla kierowców są kombajny i ciągniki z przyczepami przewożące baloty słomy.

Zabójstwo w "Amoku"  »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu domaga się 25 lat więzienia dla 36-letniego Krystiana B., oskarżonego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem domniemanego kochanka swojej byłej żony.

Prezentacja Miedzianki  »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie red.
W środowe popołudnie na murawie stadionu przy ul. Orła Białego odbyła się oficjalna prezentacja piłkarzy trzecioligowej Miedzi Legnica. Atrakcją tego sportowego wydarzenia był mecz piłkarzy z kibicami.

Legnicki policjant uratował rannego przechodnia »
Tekst opublikowany 2007-08-09, opracowanie red.
Krzysztof Cap patrolował na motorze centrum Legnicy, gdy nagle zauważył upadającego przechodnia. 36-letni mężczyzna miał prawdopodobnie atak epilepsji.

Legnicki Sanepid sprawdza kąpieliska »
Tekst opublikowany 2007-08-08, opracowanie red.
Legnicki Inspektorat Sanitarny sprawdził miejscowe kąpieliska. Po przebadaniu próbek wody okazało się, że tylko nieliczne są bezpieczne dla ludzi.

Brakuje życiodajnego płynu!  »
Tekst opublikowany 2007-08-08, opracowanie (tom)
Centrum Krwiodawstwa w Legnicy bije na alarm. W banku powoli kończą się zapasy bardzo rzadkich grup życiodajnego płynu.

Już jutro prezentacja Miedzi! »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie red.
W środę, o godzinie 17.00 odbędzie się przedsezonowa prezentacja drużyny Miedzi Legnica połączona z meczem kibiców z piłkarzami.

Zakaczawie jeszcze nie umarło  »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Nieprzypadkowo dyrektor Teatru Modrzejewskiej Jacek Głomb chciał porozmawiać z dziennikarzami o festiwalu "Miasto" w opuszczonej hali magazynowej. Konferencję prasową zorganizowano na Zakaczawiu, zapomnianej przez wszystkich legnickiej dzielnicy.

Jeszcze o wystawie »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie red.
Zgodnie z sugestiami naszych czytelników prezentujemy więcej zdjęć dokumentujących 11. krajową Miedziową Wystawę Psów Rasowych. Tym razem prezentujemy również hodowców!

Piaskowa galeria rzeźby na Kormoranie »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie red.
Niemal pięćdziesięciu piaskowych rzeźbiarzy uczestniczyło w Konkursie Rzeźby w Piasku "Piaskownica 2007", zorganizowanym 5 sierpnia przez legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji na Kąpielisku "Kormoran".

Ruiny zakładowe »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie red.
Tyle zostało z zakładu, w którym kiedyś pracowało kilka tysięcy Legniczan. Fotografia prezentuje ruiny dawnego Zakładu Przetwórstwa Mięsnego przy ulicy Ścinawskiej.

Ciśnienie dźwięku  »
Tekst opublikowany 2007-08-07, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Taki sprzęt audio, jaki mogliśmy oglądać w samochodach na dachu galerii Ferio, co niektórym zapierał dech w piersi. Jakość dźwięku odtwarzaczy audio i obrazu DVD zainstalowanych w autach robiła niesamowite wrażenie.

Niebezpiecznie na Piekarach »
Tekst opublikowany 2007-08-06, opracowanie red.
Otrzymaliśmy zdjęcia i list od jednego z naszych czytelników, który wezwał do interwencji legnicką Straż Pożarną. Do zdarzenia doszło 2 lipca na osiedlu Piekary.

W parku na basenie  »
Tekst opublikowany 2007-08-06, opracowanie Anna Bachta
Legnicki basen przy ulicy Stromej cieszy się dużym zainteresowaniem. Obiekt znajduje się przy jednym z legnickich parków.

Psie piękności »
Tekst opublikowany 2007-08-06, opracowanie red.
Rekordowa liczba hodowców psich championów przyjechała do Legnicy na 11. krajową Miedziową Wystawę Psów Rasowych. Dla miłośników psich piękności wystawa była prawdziwą ucztą.

Wstrząsający wypadek  »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie red.
Wiemy już więcej na temat tragicznego wypadku w Piotrowicach koło Chojnowa w powiecie legnickim. Kierowca audi 100 z przyczepką towarową z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.

Cudem przeżył upadek  »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie red.
Wystarczyło, że matka czworga dzieci na moment wyszła z mieszkania, by z okna pierwszego piętra wypadł 2,5 letni chłopczyk. Na szczęście dziecko przeżyło upadek.

Dotacja na ratusz  »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie (tom)
Ponad 90 tys. zł ministerialnej dotacji otrzymają władze Prochowic na remont zabytkowego ratusza. Ta niewielka gmina jako jedyna w powiecie legnickim uzyska centralne dofinansowanie.

Kąpiele w Kaczawie »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie (tom)
Wystarczyło, by po długim okresie chłodu, na niebie pojawiło się słońce, a temperatura podskoczyła w górę, a już co niektórzy zatęsknili za kąpielą. Niestety niezbyt bezpieczną.

Kolejne utrudnienia dla kierowców »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie red.
Legnica zaczyna przypominać Wrocław - pod względem rozkopanych ulic. Kolejna zamknięta zostanie już w poniedziałek. Tym razem w plac budowy zmieni się ulica Zamkowa koło Galerii Piastów.

Pijane małolaty »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie (tom)
Kilka dni temu w Lubinie zatrzymano trzech kompletnie pijanych małolatów, a identyczny przypadek powtórzył się na osiedlu Piekarach w Legnicy.

Pruł jak szalony  »
Tekst opublikowany 2007-08-03, opracowanie (tom)
W piątek, 3 sierpnia, tuż po godzinie siódmej rano u zbiegu ulic Piłsudskiego i Horyzontalnej w Legnicy doszło do niegroźnej kolizji.

Świeżo, ale czy dobrze? »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie red.
Jeden z naszych czytelników przysłał nam zdjęcie odnowionych miejskich pojemników na śmieci. Wygląda na to, że "rewitalizacja" obiektów była jedynie sztuką dla sztuki.

Zwolnij na Jaworzyńskiej »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie (tom)
Ulica Jaworzyńska w części zachodniej obwodnicy miasta to wielka pokusa dla szalejących kierowców. Prosty, gładki odcinek zachęca do szybkiej jazdy.

Utrudnienia na legnickich ulicach »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie red.
Jak informuje legnicki Zarząd Dróg, obecnie w kilku miejscach miasta występują utrudnienia w ruchu samochodowym i pieszym, co wynika z tzw. zajęcia pasa drogowego na skutek prowadzonych remontów.

Jeszcze dwa sparingi »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie red.
Jeszcze dwa sparingi przed sezonem rozegra Miedź Legnica. W pierwszym z nich, w piątek, o godzinie 17.00 w Świdnicy nasz zespół spotka się z miejscową Polonią - Spartą.

Car Audio Show »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie red.
Już w najbliższy weekend zapraszamy na V Eliminacje Mistrzostw Polski Car Audio. Eliminacje rozgrywane będą na terenie Centrum Handlowego Ferio w Legnicy przy ulicy Chojnowskiej 41 (parking na dachu).

Zaproszenie na festyn  »
Tekst opublikowany 2007-08-02, opracowanie (tom)
W najbliższy piątek i sobotę, 3 i 4 sierpnia, na otwartym basenie miejskim w Prochowicach odbędzie się festyn sportowo – rekreacyjny.

Wyruszyła pielgrzymka  »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie (tom)
Blisko dwóch tysięcy parafian wyruszyło we wtorek rano, 31 lipca, spod parafii św. Jacka w Legnicy w dorocznej pieszej pielgrzymce do Częstochowy.

Aresztowany leszczynianin  »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie (tom)
W kręgu zainteresowania Prokuratury Okręgowej w Legnicy znalazł się właściciel jednej z leszczyńskich stacji paliw, w Wielkopolsce.

Poeta patronem IV LO »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie red.
Na swoje imię jedna z pierwszych w Polsce szkół z językiem ukraińskim czekała pół wieku. Od wczoraj Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Legnicy ma swojego patrona.

Podwójne szczęście  »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie (tom)
Tłumy klientów czekały na losowanie nagród w konkursie delikatesów Bomi. O wielkim szczęściu może mówić Elżbieta Żuk, która wygrała 6-dniową wycieczkę do Paryża, a chwilę potem usłyszała swoje nazwisko w losowaniu DVD.

Dziś 63 rocznica Powstania Warszawskiego »
Tekst opublikowany 2007-08-01, opracowanie (bach)
Powstanie Warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku, punktualnie o godzinie 17:00. Mimo wcześniejszych planów walki zbroje rozpoczęły się już przed "godziną W".

Dzisiaj
Czwartek 8 grudnia 2022
Imieniny
Delfiny, Marii, Wirginiusza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl