Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 102 informacji. Wszystkie poniżej.

Oszczędności poprzez zwolnienia »
Tekst opublikowany 2007-09-29, opracowanie Ewa Mastalska
Sejmik województwa dolnośląskiego zatwierdził w piątek plan restrukturyzacji legnickiego szpitala

Piaskownica z niespodzianką »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie red.
Nasza czytelniczka Sabina Fąfara alarmuje - uwaga na legnickie piaskownice! Podczas zabawy w jednej z nich dzieciaki trafiły na starą rurę, której ani funkcja, ani pochodzenie nie są znane.

Przemycał kokę  »
Tekst opublikowany 2007-09-28, opracowanie tom
Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu postawiła 40-letniemu mieszkańćowi Legnicy zarzuty udziału w gangu handlarzy narkotyków. Wkrótce ma zapaść decyzja o ewentualnym tymczasowym aresztowaniu legniczanina.

Unijna własna firma »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie tom
Legnicka Agencja Rozwoju Regionalnego "ARLEG" oraz oddział Banku Zachodniego WBK zapraszają na seminarium "Moja firma się rozwija - zewnętrzne źródła finansowania".

Do woja marsz »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie tom
W najbliższy poniedziałek, 1 października rusza rejestracja przedpoborowych. Młodzi mężczyźni będą stawać przed lekarską i wojskową komisją. Rejestracja potrwa do końca października.

Wizytowali komisariat  »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie (tom)
W komisariacie policji w Chojnowie gościł niedawno podsekretarz stanu Jarosław Brysiewicz i zastępca komendanta głównego policji, Tomasz Karczewski.

Dzisiaj lista, jutro Niesiołowski  »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie red.
Nie było żadnych niespodzianek - Grzegorz Schetyna otwiera listę kandydatów Platformy Obywatelskiej w okręgu legnicko – jeleniogórskim. Całość zamyka przewodniczący legnickiej Rady Miejskiej, Robert Kropiwnicki.

Nieodpowiedzialny i pijany »
Tekst opublikowany 2007-09-27, opracowanie AS
Jaworscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który pijany jechał samochodem ze swoją 3-letnią córeczką. Co za głupota i skrajna nieodpowiedzialność!

Szansa dla maluchów  »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Tylko do 3 października, tj. przyszłej środy, rodzice dzieci, które nie dostały się do przedszkoli, mogą ponownie starać się o miejsce. Władze Legnicy uruchomiły bowiem dodatkowe oddziały przedszkolne.

Już na nowym mieszkaniu  »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Na początku sierpnia na łamach naszego portalu i gazety opisaliśmy tragiczną historię 20-letniego Kamila Boguckiego z Legnicy. Sparaliżowany chłopak przykuty do wózka inwalidzkiego mieszkał w fatalnych warunkach.

Program do korekty »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie (tom)
Jak zapowiadał przewodniczący Rady Miejskiej, tak się stało. Większość radnych na ostatniej sesji odrzuciła projekt uchwały o Wieloletnim Programie Inwestycyjnym uznając go za niedopracowany i marnej jakości.

Drugi przypadek sepsy »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie red.
Potwierdziło się najgorsze. 3,5-letni chłopczyk to drugi w Legnicy w ciągu ostatnich kilku tygodni przypadek zakażenia meningokokiem.

Jak ugryźć unijny tort? »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie tom
W legnickim hotelu Qubus trwa seminarium informacyjne na temat możliwości pozyskiwania środków finansowych z Europejskiego Funduszu Społecznego na pomoc społeczną.

Pijana babcia z dziećmi w ogniu! »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie tom
Wczoraj w godzinach popołudniowych w jednym z legnickich mieszkań wybuchł pożar. W palącym się mieszkaniu znajdowała się trójka dzieci w wieku trzech, czterech i pięciu lat i opiekująca się nimi 47 – letnia babcia.

Polityczny obciach nie zaszkodzi  »
Tekst opublikowany 2007-09-26, opracowanie (tom)
Potwierdziła się lista kandydatów Lewicy i Demokratów w okręgu legnicko – jeleniogórskim. Nie ma na niej żadnych niespodzianek. Jak można się było spodziewać pierwsze miejsce należy do lidera lewicy Jerzego Szmajdzińskiego.

Czy leci z nami pilot?  »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Do końca roku poznamy koncepcję zagospodarowania terenu poradzieckiego lotniska w Legnicy. Analizę na ten temat przygotowuje polsko – irlandzkie konsorcjum. Opracowanie takiego studium zleciły władze miasta.

Ulotkami w bezdusznych kierowców  »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie (tom)
Ulotki z hasłem: "Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?" będą wkładane za wycieraczki samochodów tych kierowców, którzy będą parkować w miejscach przeznaczonych tylko dla osób niepełnosprawnych.

Hojna rada  »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie tom
Wychodząc z posiedzenia ostatniej sesji Rady Miejskiej, prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski, miał nietęgą minę.

Kradli pieluchy i akumulatory »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie red.
Na terenie jednego z legnickich hipermarketów zatrzymano 23-letnią kasjerkę i jej 22-letniego partnera, podejrzewanych o kradzieże dokonywane na terenie sklepu. Kobieta pracując jako kasjerka, umożliwiała mężczyźnie przejazd z wózkiem załadowanym towarem.

Młode wilczki  »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie tom
Liga Polskich Rodzin ogłosiła listę kandydatów do Sejmu i Senatu w okręgu legnicko – jeleniogórskim. Jak można się było spodziewać, numerem jeden na liście do Sejmu jest poseł minionej, skróconej kadencji, Piotr Ślusarczyk.

Samochody kradli hurtowo »
Tekst opublikowany 2007-09-25, opracowanie KS
Trwa prokuratorskie postępowanie przeciwko 19 osobom podejrzanym o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się kradzieżą samochodów oraz handlem narkotykami. Grupa miała działać m.in. na terenie Legnicy.

Milion dla Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie red.
Sąd przyznał Legnicy 1,4 miliona zł rekompensaty od parafii ewangelicko-augsburskiej za remonty domu wczasowego Legniczanka w Karpaczu.

Legniczanie trafiają w dziesiątkę »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie red.
W dniach 23 - 24 września w Gdyni rozegrana została kolejna runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie. Podczas imprezy znakomicie zaprezentowali się łucznicy z Legnicy.

Bez niespodzianek  »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie (tom)
Tego można było się spodziewać. Jerzy Szmajdziński i Ryszard Zbrzyzny otwierają listę kandydatów do Sejmu z ramienia Lewicy i Demokratów w okręgu legnicko - jeleniogórskim.

Pobity lekarz »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie Magda Wieteska
Lekarz z pogotowia ratunkowego w Lubinie został pobity podczas udzielania pomocy. Sprawa trafiła do legnickiej prokuratury.

Kradli i wpadli  »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie MW
22 września legnicka policja zatrzymała złodziei, którzy od miesiąca kradli towar z hipermarketu. Sprawcami są kasjerka i jej konkubent.

Kropla w morzu potrzeb  »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie tom
Urząd Marszałkowski przekazał pół miliona złotych dotacji na utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Gest chwalebny, ale tyle pieniędzy wystarczy zaledwie na rozpoczęcie prac. Bo na zrealizowanie całej inwestycji potrzeba dużo, dużo więcej.

Panie, gdzie tu logika? »
Tekst opublikowany 2007-09-24, opracowanie (tom)
Wydawać by się mogło, że w każdym kiosku bez przeszkód powinniśmy zakupić bilety MPK. A jeśli już kiosk znajduje się przy przystanku autobusowym, teoretycznie - tym bardziej nie powinniśmy mieć żadnych kłopotów z nabyciem biletu.

Gra o wszystko! »
Tekst opublikowany 2007-09-22, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Adam Lipiński będzie lokomotywą napędową Prawa i Sprawiedliwości w okręgu legnicko - jeleniogórskim w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poznaliśmy listę kandydatów PiS do Sejmu i Senatu.

Legnica na plusie »
Tekst opublikowany 2007-09-22, opracowanie KS
W pierwszych sześciu miesiącach tego roku Legnica zarobiła znacznie więcej, niż wydała. Nadwyżka w budżecie wynosi aż 26 milionów złotych. Prezydent Krzakowski chce je przeznaczyć na trwające już oraz zupełnie nowe inwestycje.

Nawigacja za milion euro  »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Dzięki szeroko zakrojonej akcji i współpracy polskich jak i niemieckich policjantów, udało się rozbić jedną z groźniejszych grup przestępczych działających na terenie Legnicy i Berlina.

Zająłeś moje miejsce, weź moje kalectwo »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Władze Legnicy zainaugurowały trzecią już w naszym mieście edycję ogólnopolskiej kampanii parkingowej ph. „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”

Są miejsca w legnickich przedszkolach »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie red.
W czterech miejskich przedszkolach publicznych odbywa się dodatkowa rekrutacja dzieci. Przy kwalifikacji będzie brana pod uwagę sytuacja rodzinna materialna dziecka.

Dwójka chłopców z Legnicy zakażonych! »
Tekst opublikowany 2007-09-21, opracowanie MAT
Dwóch małych chłopców trafiło na oddziały zakaźne wrocławskich szpitali. U jednego z nich stwierdzono zakażenie sepsą. U drugiego istnieją takie podejrzenia, ale trzeba poczekać na wyniki badań.

Są pieniądze dla legnickiego szpitala »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie red.
Milion złotych przeznaczył zarząd Dolnego Śląska na służbę zdrowia. Połowa tej kwoty trafi do wojewódzkiego szpitala specjalistycznego w Legnicy.

Wirujący w rurach  »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie (tom)
Wprawdzie naszej redakcji nie udało się zdobyć miejsca na podium w V Ślizg Pressie, ale liczyła się przede wszystkim zabawa i zdrowa rywalizacja.

"Mała Moskwa" w ratuszu  »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie red.
Na zaproszenie prezydenta Legnicy w ratuszu gościli twórcy realizowanego w mieście filmu "Mała Moskwa". Na pytania dziennikarzy odpowiadali reżyser Waldemar Krzystek oraz para rosyjskich aktorów: Swietłana Hotczenko i Dmitrij Ulianow.

Na izbę trafia się za nic »
Tekst opublikowany 2007-09-20, opracowanie MAT
Niedawno na wrocławskiej izbie wytrzeźwień zmarł młody mężczyzna. Miał 4 promile alkoholu we krwi. Bezpośrednie przyczyny zgonu ustala prokuratura.

Sowieci wrócili do Legnicy  »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie (tom)
Na szczęście tylko na potrzeby filmu. Plan zdjęciowy do najnowszego projektu Waldemara Krzystka "Mała Moskwa" przeniósł się właśnie z Wrocławia do Legnicy.

Jak miasto żyło „Miastem”  »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie (tom)
I Międzynarodowy Festiwal „Miasto” pod auspicjami Tetaru Modrzejewskiej przeszedł już do historii. Piętnaście różnorodnych spektakli obejrzało blisko dwa tysiące widzów. Bilety wyprzedane były na pniu.

Poszaleją w nowej sali »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie red.
Po trwającym pół roku remoncie, podopiecznym Zespołu Placówek Specjalnych przy ul. Rycerskiej w Legnicy przekazano odnowioną i rozbudowaną salę gimnastyczną.

Legnickie "pogotowie śmieciowe" już w akcji »
Tekst opublikowany 2007-09-19, opracowanie red.
Ruszają prace "pogotowia śmieciowego". To wyspecjalizowana służba, pełniąca całodobowe dyżury we wszystkie dni wolne od pracy. Chodzi o to, by również w te dni miasto było sprzątane.

Bransolety, wisiory i inne cacka  »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie (tom)
Do 29 grudnia w Muzeum Miedzi można zwiedzać wystawę "Biżuteria od biedermeieru do art deco". Ekspozycja zawiera 350 obiektów pochodzących ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego w Płocku oraz z Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Ostatni wystrzał  »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie (tom)
Bracia Józef i Ryszard Tatysowie z podlegnickiego Ulesia zginęli w sobotniej katastrofie rosyjskiego helikoptera, który rozbił się na wschodzie Rosji. Obaj byli działaczami legnickiego koła łowieckiego.

A nam jest szkoda lata  »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie (tom)
Zawody pływackie, pokazy akrobatyczne, konkursy plastyczne, gry i zabawy sprawnościowe. Tak wyglądała piąta edycja Legnickiej Paraolimpiady połączonej z imprezą Pożegnania Lata.

Pamięć o 17 września  »
Tekst opublikowany 2007-09-18, opracowanie tom
Wczorajszy dzień to nie tylko rocznica agresji Związku Sowieckiego. Tego dnia swoje święto obchodzili sybiracy. Z tej okazji w wielu miastach naszego regionu przedstawiciele związków sybirackich i rodzin katyńskich uczciły pamięć swoich bliskich pod pomnikami i obeliskami ofiar.

Kręcili przy przetargach?  »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali kierownika laboratorium legnickiego szpitala.

Niemiecka prędkość na polskiej autostradzie »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie red.
Nadmierna prędkość była przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj na legnickim zjeździe na autostradę A4. Panowanie nad kierownicą stracił jadący tą trasą Niemiec.

Jadą wozy kolorowe »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie Ewa Mastalska
Dzisiaj o godzinie 17 w Galerii Loża Legnickiej Biblioteki Publicznej zostanie otwarta wystawa "Tabor cygański - ocalić od zapomnieniua romskie tradycje i zwyczaje".

Kolizja na Pocztowej  »
Tekst opublikowany 2007-09-17, opracowanie (tom)
Kierowca tego ciemnego volkswagena miał wiele szczęścia. Jadąc ul. Pocztową mężczyzna chcąc wyprzedzić pasażerskiego busa, liczył, że zdąży bezpiecznie powrócić na swój pas.

Dogadali się  »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie tom
Lekarze anestezjolodzy porozumieli się z dyrekcją legnickiego szpitala i wycofali złożone wcześniej wypowiedzenia z pracy. Grupa trzynastu anestezjologów wynegocjowała podwyżkę swoich płac.

Więcej za bilety »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie red.
Bilet normalny - 2,2 zł, bilet ulgowy - 1,3 zł. Tak wyglądają nowe ceny usług legnickiego MPK, ważne od najbliższego wtorku.

Gliniarz i ... obywatel  »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie red.
Podejść do kiosku zabrać towar i błyskawicznie uciec - taki plan miał złodziej, który pojawił się wczoraj po południu na legnickim targowisku.

Prezydent czeka na uwagi »
Tekst opublikowany 2007-09-14, opracowanie red.
Rada Miejska Legnicy podjęła uchwałę w sprawie rozszerzenia Cmentarza Komunalnego, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Prezydent czeka teraz na wszelkie uwagi dotyczące tego projektu.

Intensywna doba »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie tom
Wyjątkowo pracującą noc mieli dolnośląscy policjanci. Na terenie całego naszego województwa funkcjonariusze interweniowali prawie tysiąc razy.

Wielka muzyka w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie (tom)
W ostatnią sobotę, melomani mieli prawdziwą ucztę. Koncert w legnickim kościele Mariackim w ramach 42. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans, zgromadził tłumy miłośników muzyki poważnej i chóralnej.

Zbliża się Legnicka Paraolimpiada »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie (tom)
W najbliższą sobotę, 15 września, o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Integracyjnych rozpocznie się V Legnicka Paraolimpiada. Imprezie towarzyszyć będzie pełen atrakcji Wielki Festyn Integracyjny Pożegnanie lata 2007.

Dziś rusza "Miasto" »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie red.
Dziś w Legnicy zaczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Miasto organizowany przez Teatr Modrzejewskiej. Na początek gospodarze pokażą spektakl "Łemko" Urbańskiego i Głomba.

Znakomite wystawy w Muzeum Miedzi »
Tekst opublikowany 2007-09-13, opracowanie red.
Wystawa prezentuje 350 obiektów, które pochodzą głównie ze zbiorów Muzeum Mazowieckiego w Płocku, ale również z Muzeum Narodowego w Poznaniu i Muzeum Miedzi w Legnicy.

Wyprawki dla najbiedniejszych  »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie red.
W legnickim hipermarkecie Auchan przeprowadzono zbiórkę artykułów szkolnych. Przedsięwzięcie wspólnie zorganizował legnicki oddział Polskiego Czerwonego Krzyża i Auchan.

Costa i Litwin maszynistami  »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie tom
Posłowie skróconej kadencji Sejmu, Hubert Costa z Legnicy i Czesław Litwin z Nielubi pod Głogowem będą lokomotywą napędową Samoobrony w okręgu legnicko – jeleniogórskim. Tak zapowiedział szef partii, Andrzej Lepper, który gościł wczoraj w stolicy Dolnego Śląska.

To se nevrati  »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie (tom)
Tak mawiają Czesi. Gdy ktoś kiedyś miał fiata 126p, był kimś. Posiadanie na własność „malucha” graniczyło kiedyś z cudem.

Raport o utrudnieniach »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie red.
Przedstawiamy kolejny raport na temat legnickich utrudnień w ruchu samochodowym i pieszym. Obecnie w remoncie jest kilka kluczowych ulic w mieście.

Dłużej znaczy krócej? »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie red.
W legnickim urzędzie miasta nieco skróciły się kolejki po dowody osobiste, po tym, jak przedłużono ważność starych, książeczkowych dokumentów.

Potrącony na pasach  »
Tekst opublikowany 2007-09-12, opracowanie tom
24-letnia kobieta kierująca daewoo lanosem potrąciła przechodzącego przez przejście dla pieszych młodego chłopaka. Poszkodowany został przewieziony do legnickiego szpitala.

Talenty poszukiwane  »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie tom
Wzorem ubiegłego roku przy I Liceum Ogólnokształcącym rozpoczyna działalność klub promocji talentu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jakie korzyści płyną z uczestnictwa w klubowych zajęciach.

Rozdwojenie jaźni »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie (tom)
Kierowcy jadący z Legnicy do Lubina przez Rzeszotary mogą mieć mylne wyobrażenie o odległości do stolicy Polskiej Miedzi.

Raz, Dwa, Trzy, Legnica! »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie red.
21 września odbędzie się w Legnicy koncert zespołu Raz Dwa Trzy, który pierwotnie odbyć się miał pod koniec sierpnia.

Ballada o "Mieście" Zakaczawiu  »
Tekst opublikowany 2007-09-11, opracowanie (tom)
Inny na jego miejscu poszedłby już na emeryturę i miałby wszystko w głębokim poważaniu. Ale nie Głomb. Bo gdyby stanął w miejscu, nie byłby sobą.

Zdobył Berlin Nikonem  »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie (tom)
Na legnickim rynku można oglądać wystawę fotogramów autorstwa znanego legnickiego fotoreportera, Grzegorza Spały. Ekspozycja zawiera 17 zdjęć z planu filmowego "Anonyma - eine Frau in Berlin".

Wojownicy z ulicy  »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie (tom)
Nie od dziś wiadomo, że kibice „Miedzianki” nie darzą się przyjaźnią z szalikowcami Zagłębia Lubin i vice versa. Tę futbolową antypatię widać w Legnicy choćby na murach w formie graffiti.

I po plantacji »
Tekst opublikowany 2007-09-10, opracowanie red.
Legniccy policjanci zlikwidowali dwa poletka, na których rosły konopie indyjskie. Uprawa narkotyku została założona w zaroślach nad Kaczawą niedaleko Prochowic.

Dziękują za plony »
Tekst opublikowany 2007-09-09, opracowanie red.
Wrzesień to czas organizowania przez lokalne samorządy dożynek. W powiecie legnickim święto plonów dzisiaj odbywa się między innymi w Prochowicach. Tradycyjnie zainaugurowała je msza św. dziękczynna. Część oficjalna rozpoczęła się o po godz. 15. na miejskim stadionie.

Święto melomanów  »
Tekst opublikowany 2007-09-08, opracowanie red.
Dzisiaj do Legnicy zawita Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. O godzinie 14. w kościele Mariackim wystąpi zespół Gabrieli Consort pod dyrekcją Paula McCreesha, dyrektora artystycznego festiwalu. Melomanów czeka więc prawdziwa uczta.

Beniaminek z wicemistrzem »
Tekst opublikowany 2007-09-08, opracowanie tom
Dzisiaj zapadną rozstrzygnięcia w drugiej serii spotkań ekstraklasy piłki ręcznej mężczyzn. Podopieczni trenera Jerzego Szafrańca zmierzą się na wyjeździe z liderem rozgrywek Wisłą Azoty Puławy, natomiast szczypiornistów „miedzianki” czeka arytrudna przeprawa z wicemistrzami kraju w Płocku. Szlagierowy pojedynek Chrobrego Głogów z kieleckim Vive został przełożony na wtorek.

Miedź planowo, Zagłębie sensacyjnie  »
Tekst opublikowany 2007-09-08, opracowanie tom
Szczypiorniści Miedzi Legnica wyraźnie polegli w Płocku. O ile przegrana legniczan z wielokrotnym mistrzem Polski jest uzasadniona, o tyle porażka Zagłębia Lubin z "Azotami" jest największą sensacją zakończonej dziś drugiej serii spotkań w ekstraklasie.

Ścigaj się z innymi »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie red.
Media Markt w Legnicy zaprasza wszystkich chętnych do udziału w zawodach Xpand Rally. To niezwykle widowiskowy turniej komputerowy, który ma wyłonić najszybszego kierowcę zawodów.

Breżniew spał za murem »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie Grzegorz Chmielowski - Gazeta Wrocławska
W legnickim Kwadracie czas zatrzymał się na początku dwudziestego wieku. Wybrukowane uliczki, długa lipowa aleja, ozdobne krzewy na klombach, a przede wszystkim wille i gmachy z całkiem innej epoki.

Mamo, nie pij! »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie red.
Gmina Legnica włączyła się w Ogólnopolską Kampanię Edukacyjną "Ciąża bez Alkoholu", której inauguracja odbyła się wczoraj.

W sobotę imieniny ulicy »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie red.
Ulica Najświętszej Marii Panny – to legnicki salon handlowy, turystyczny i towarzyski. W średniowieczu wiódł tędy popularny szlak handlowy z Europy Zachodniej do Kijowa i nad Morze Czarne – zwany Królewską drogą ("Via Regia").

Berlin w Legnicy - wystawa »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie red.
Od wczoraj, na plenerowej wystawie fotograficznej w Rynku oglądać można legnicką ulicę Roosevelta w filmowym kostiumie wojennym z 1945 roku.

Kamerą w kierowców  »
Tekst opublikowany 2007-09-07, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Młoda kobieta nie dość, że przekroczyła dozwoloną prędkość w mieście, to jej prawo jazdy straciło ważność kilka lat temu. Co ciekawe, dopiero policjanci uświadomili ją, że legitymuje się nieważnym "prawkiem".

Przyznał się »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie red.
Poniedziałek rano. Legniccy policjanci wchodzą do jednego z chojnowskich mieszkań. Mają pewną informację, że nauczyciel szkoły podstawowej ma w swoim komputerze pliki z pornografią dziecięcą.

Bez Legnicy świat się nie liczy »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie
Już w najbliższy weekend, 8 i 9 września odbędzie się na Zamku Piastowskim w Legnicy druga edycja Pikniku Historyczno - Kulturalnego, organizowanego pod hasłem "Świat się nie liczy bez Legnicy".

Hallo, tu wandale  »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie (tom)
Agresywna młodzież musi wyżyć się na wszystkim, co spotka na swej drodze. Tym razem obiektem zainteresowania bezlitosnych wandalów stała się budka telefoniczna Dialogu w centrum miasta przy ul. Pocztowej.

Myśliwy ustrzelił "maryśkę"  »
Tekst opublikowany 2007-09-06, opracowanie (tom)
W zaroślach niedaleko Prochowic ktoś uprawiał konopie indyjskie, z których po wysuszeniu możliwa byłaby produkcja kilkunastu tysięcy porcji marihuany.

Teatralny maraton  »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie Tomasz Jóźwiak
W najbliższy poniedziałek, 10 września, projekcją słynnej „Ballady o Zakaczawiu” wystartuje prolog I Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Miasto” w Legnicy.

Zastrzyk gotówki na długi  »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie (tom)
Radni sejmiku dolnośląskiego zgodzili się na przekazanie 30 milionów złotych na oddłużenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Pieniądze wpłyną na szpitalne konto pod koniec września.

Wesołe jest życie staruszka  »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie (tom)
Legniccy policjanci zatrzymali 79-letniego mężczyznę, właściciela walizki po brzegi wypełnionej podrobionymi dokumentami.

Jak Solidarność czytała Express  »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie (tom)
Poprzednie wydanie Expressu Legnickiego wśród delegatów Solidarności goszczących w hotelu Qubus rozeszło się jak świeże bułeczki. To brzmi jak autopromocja, ale takie są fakty i mamy się czym pochwalić.

Lepiej omijać miasto z daleka  »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie (tom)
Kierowcy, którzy codziennie jeżdżą po Legnicy, chcąc czy nie chcąc muszą uzbroić się w anielską cierpliwość. Ze względu na remonty i modernizację, niektóre odcinki są w ogóle nieprzejezdne, na innych ruch odbywa się wahadłowo.

Ćwierć wieku w więzieniu »
Tekst opublikowany 2007-09-05, opracowanie (tom)
W poniedziałek, przed wrocławskim Sądem Okręgowym zakończył się proces 36-letniego Krystiana B. z Chojnowa, oskarżonego o zabójstwo domniemanego kochanka swojej byłej żony. Dziś zapadł wyrok – 25 lat więzienia.

Nauczyciel wśród pedofilów?  »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie tom
W ramach akcji przeciwko pedofilom wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o posiadanie zdjęć i filmów pornograficznych z udziałem małoletnich. Wśród nich jest legnicki nauczyciel z ponad 20-letnim stażem!

Ręce do góry prezydencie!  »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie (tom)
Specjalnym gościem drugiego dnia krajowego zjazdu delegatów Solidarności w hotelu Qubus był premier rządu, Jarosław Kaczyński. Przed przyjazdem szefa polskiego rządu, każdy przed wejściem na salę obrad musiał poddać się ścisłej kontroli.

Stypendia dla najlepszych  »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie tom
Wczoraj, 3 września, w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się legnicka miejska inauguracja roku szkolnego 2007/2008. Przybyły delegacje i poczty sztandarowe ponad 70 legnickich placówek oświatowych oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Dzieci na zniżkach »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy było głównym organizatorem letniego wypoczynku najmłodszych mieszkańców regionu - w tym osób niepełnosprawnych. Dzięki specjalnemu dofinansowaniu koszt wyjazdów był wyjątkowo niski.

W cieniu polityki  »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Przed wizytą premiera na krajowym zjeździe delegatów, przewodniczący Solidarności, Janusz Śniadek zapowiadał, że w czasie obrad żadnej polityki nie będzie. Premier Jarosław Kaczyński nie mógł jednak odmówić sobie przyjemności zachwalania partii, która w Polsce rządzi.

Na szczęście bez ofiar »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
Ranek 27 sierpnia 2007, wjazd na autostradę A4 w stronę Wrocławia, okolice Wilczyc.

IRA na Dożynkach »
Tekst opublikowany 2007-09-04, opracowanie red.
9 września w Sobótce odbędą się tegoroczne Dożynki Wojewódzkie, podczas których posłuchać będziemy mogli koncertów takich wykonawców jak Zorba czy Kapela Pieczarków. Gwiazdą wieczoru będzie zespół IRA.

Prezydencki hołd  »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie (tom)
Polacy nie mieli elementarnego ludzkiego prawa do wolności. Na szczęście to prawo zostało złamane. Historia Europy nie zna precedensu, w którym tak wielki zryw społeczeństwa doprowadził do upadku reżimu komunistycznego, który w każdej swej formie był totalitarny.

Alarmy bombowe w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie red.
Legnica, 27 sierpnia 2007. W siedzibie Banku Śląskiego przy ulicy Orzeszkowej trwa akcja straży pożarnej i policji w związku z anonimowym sygnałem o podłożeniu bomby.

Bezpieczniej do szkoły »
Tekst opublikowany 2007-09-03, opracowanie red.
W Legnicy - podobnie jak w całej Polsce - ruszyła akcja pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci z drogówki już wcześniej skontrolowali przejścia dla pieszych w okolicach placówek oświatowych.

Dzisiaj
Czwartek 8 grudnia 2022
Imieniny
Delfiny, Marii, Wirginiusza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl