Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 107 informacji. Wszystkie poniżej.

„Osobisty Jezus” królem na Śląsku  »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie tom
Kolejny deszcz prestiżowych nagród spłynął na „Osobistego Jezusa”. Indywidualne wyróżnienia na festiwalu dramaturgii współczesnej w Zabrzu otrzymali twórca spektaklu Przemysław Wojcieszek oraz aktorzy Przemysław Bluszcz i Wiesław Cichy.

Z dziejów Legnickiej Nekropolii »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie red.
Cmentarz Komunalny w Legnicy, położony przy ul. Wrocławskiej 124, zajmuje obecnie powierzchnię około 45 ha.

Wszystko o akcji "Znicz"  »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie (tom)
Setki policjantów na drogach, w centrach miast i przy nekropoliach, ograniczenia i utrudnienia w ruchu, problemy z parkowaniem, tak będzie wyglądał dzień Wszystkich Świętych w naszym regionie.

Bój o komnatę »
Tekst opublikowany 2007-10-31, opracowanie MAT
Na Dolnym Śląsku wybuchła rebelia! Rząd w Warszawie i centrala w Brukseli wysłały armię, aby stłumić powstanie. Doszło do krwawej bitwy. Nasz reporter był w samym centrum wydarzeń.

Parkiet trzeszczał  »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie (tom)
IX integracyjny ogólnopolski turniej tańca towarzyskiego o puchar burmistrza Prochowic przeszedł do historii. Główni aktorzy turnieju pokazali publiczności wspaniałe widowisko.

Święta krowa? »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie (tom)
Parę dni temu pewien kierowca złamał kilka przepisów ruchu drogowego "zarabiając" tym samym siedem stów mandatu i 19 punktów karnych. Mężczyzna nie przyjął mandatu, bo oświadczył policjantom, że jest instruktorem jazdy i...nie wypada go karać!

Wolnoć Tomku w swoim domku  »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie (tom)
Dach jednej z kamienic przy ul. Kwiatowej jest tak zniszczony, że gdy pada deszcz, lokatorom z wyższych pięter woda cieknie po suficie.

Pijana małolata! »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie tom
Skrajnie wycieńczona, nieprzytomna i na dodatek pijana 13-letnia dziewczyna trafiła do legnickiego szpitala. Wcześniej z koleżanką wypiły butelkę wina.

Pionierska operacja  »
Tekst opublikowany 2007-10-30, opracowanie tom
Lesław Trubisz, ordynator oddziału urazowo - ortopedycznego wraz z zespołem lekarzy specjalistów zrekonstruował skórę dłoni 19 – letniego chłopaka, który kilka dni temu miał wypadek przy taśmie produkcyjnej. To pierwsza tego typu operacja w legnickim szpitalu.

Niezwykłe Polki  »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie red.
Agnieszka Kamola i Marta Chmielewska zakwalifikowały się do dolnośląskiego finału konkursu "Akcja Akacja" organizowanego przez dwie fundacje "Partners" i "Przyjaciółka" oraz przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych.

Paszport do świata sztuki  »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie (tom)
Już niedługo rozpocznie się 17. ogólnopolski przegląd malarstwa młodych "Promocje". To jedna z ważniejszych imprez kulturalnych w mieście prezentująca młodych twórców pukających do bram świata artystycznego.

Złota ścieżka  »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie (tom)
W lesie pod Legnickim Polem uroczyście otwarto nową ścieżkę edukacyjno – historyczną. Tędy, gdzie dziś chodzą turyści, kiedyś szli kopacze złota.

Skazane na samotność?  »
Tekst opublikowany 2007-10-29, opracowanie (tom)
W żadnym innym czasie cmentarze nie przeżywają takiego oblężenia, jak 1 listopada. Na grobach naszych bliskich kładziemy kwiaty, zapalamy znicze, oddajemy się chwili refleksji i zadumy.

Dolnoślązak ministrem? »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie tom
Prawa ręka Donalda Tuska, Grzegorz Schetyna jest głównym kandydatem do objęcia posady ministra spraw wewnętrznych i administracji w nowym rządzie.

Pomóżmy tej rodzinie! »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie Anna Bachta
19 października Izabela Osumek z Brunowa na skutek pożaru swojego domu straciła cały dorobek życia. Gdyby nie pomoc sąsiadów i ludzi dobrej woli, rodzina zostałaby bez dachu nad głową.

Nie(winne) grzeszki  »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie (tom)
Lubińscy policjanci wlepili kiedyś rolnikowi mandat za to, że po ruchliwej drodze jechał na...koniu bez siodła. W Legnicy młody chłopak uderzył w plecy jadącą na rowerze dziewczynę. Upadła na ziemię i mocno się poturbowała.

Artystyczna promocja ekologii  »
Tekst opublikowany 2007-10-26, opracowanie (tom)
W klubie nauczyciela podsumowano wyniki szóstej edycji regionalnego konkursu plastyczno – fotograficznego "Chrońmy przyrodę ojczystą".

Zadbaj o dobrą widoczność  »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie (tom)
Kierowcy bardzo często zapominają o tak banalnej sprawie, jaką jest wymiana zużytych wycieraczek samochodowych. Zły ich stan nie tylko przeszkadza w czasie jazdy przy padającym deszczu, ale także ryzykujemy zniszczenie szyby.

Młodzi Francuzi w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie red.
Na zaproszenie II Liceum Ogólnokształcącego od poniedziałku przebywa w Legnicy 45-osobowa grupa uczniów z Liceum Aristide Briand we francuskim mieście Gap.

Zamknęli obwodnicę »
Tekst opublikowany 2007-10-25, opracowanie red.
Kierowcy przejeżdżający tranzytem przez miasto po raz kolejny będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Część obwodnicy zachodniej wyłączono z ruchu - od ronda przy ul. Złotoryjskiej do skrzyżowania z ulicą Chojnowską.

Taniec z gwiazdami  »
Tekst opublikowany 2007-10-24, opracowanie (tom)
W najbliższą sobotę, 27 października w Prochowicach odbędzie się IX ogólnopolski integracyjny turniej tańca towarzyskiego. Uczestnicy będą rywalizować o puchar burmistrza gminy.

Bez prądu ani rusz  »
Tekst opublikowany 2007-10-24, opracowanie (tom)
Jesienna aura niekorzystnie wpływa na działanie akumulatorów. Podpowiadamy więc naszym zmotoryzowanym czytelnikom o czym należy pamiętać sprawdzając stan działania akumulatora i czego unikać, by służył nam jak najdłużej.

Grzegorz Halama w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-10-24, opracowanie red.
19 października liczba mieszkańców Legnicy powiększyła się o pewnego hodowce kurczaków - pisze w liście do nas czytelniczka Katarzyna Stelmach. Prezentujemy zdjęcia z występu Grzegorza Halamy.

Legnicki nożownik schwytany »
Tekst opublikowany 2007-10-24, opracowanie red.
Napadał na małe sklepy i punkty usługowe jednego z legnickich osiedli. Groził nożem. Dziś jest już w rękach policji. Czekać go może nawet 12 lat więzienia.

Po nitce do prawdy  »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie (tom)
Prokuratura rejonowa w Legnicy postawiła pracownicy salonu gier zarzut fałszywego zgłoszenia przestępstwa i doprowadzenie do ogromnych strat swojego pracodawcę.

Nie daj się wciągnąć  »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie (tom)
Zanim podpiszesz umowę z pośrednikiem nieruchomości, skrupulatnie ją przeczytaj, punkt po punkcie. I dobrze się zastanów zanim postawisz swój podpis, bo potem możesz nie mieć odwrotu i gorzko tego żałować.

Lepkie ręce belfra »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie (tom)
Rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i 800 złotych kary grzywny. Taki wyrok wydał sąd wobec nauczyciela jednej z legnickich szkół, którego prokuratura oskarżyła o łapówkę w zamian za dobre oceny w dzienniku.

Młodszy tabor »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie (tom)
Na przełomie 2006 i 2007 roku MPK w Legnicy otrzymało cztery nowoczesne autobusy, wyposażone w autokomputery i zapewniające wysokie bezpieczeństwo pasażerów systemy monitoringu.

Dla kierowcy, dla rowerzysty »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie red.
Jeden z naszych czytelników wykonał zdjęcia dokumentujące "udogodnienia", na jakie trafić mogą legniccy kierowcy i rowerzyści.

Wybory - podsumowanie  »
Tekst opublikowany 2007-10-23, opracowanie Tomasz Jóźwiak
W okręgu legnicko – jeleniogórskim Platforma Obywatelska zmiażdżyła Prawo i Sprawiedliwość. Partia Donalda Tuska wprowadzi do Sejmu sześciu, a PiS czterech swoich reprezentantów. Dwa mandaty poselskie zdobyli kandydaci Lewicy i Demokratów.

Dwóch z PO, jeden z PiS - aktualizacja »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie tom
Tomasz Misiak, Jacek Swakoń i Witold Idczak zdobyli najwięcej głosów do Senatu w okręgu legnicko - jeleniogórskim. To wyniki nieoficjalne, ale właśnie ta trójka prawdopodobnie będzie reprezentowała nasz region w Senacie.

I PO wyborach  »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie tom
Pięć mandatów dla Platformy Obywatelskiej, cztery dla Prawa i Sprawiedliwości, dwa dla Lewicy i Demokratów oraz jeden mandat dla Polskiego Stronnictwa Ludowego. Takie są wstępne wyniki wyborów do Sejmu w okręgu legnicko - jeleniogórskim.

Kuli dziurę w ścianie  »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie (tom)
Legniccy policjanci zatrzymali dwóch małolatów, którzy ukradli narzędzia budowlane wartości kilkuset złotych. Łupem "zaopiekował" się paser.

Oni POrządzą  »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie tom
Znamy listę posłów nowej kadencji Sejmu z okręgu legnicko - jeleniogórskiego.

Wysoka frekwencja w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie red.
W naszym mieście oddano wczoraj 45497 ważnych głosów. Oznacza to frekwencję na poziomie 55,76 procent. Najmniejszym poparciem cieszyła się Polska Partia Pracy, która jednak zdobyła tylko jeden głos mniej niż Samoobrona.

Z wójta na posła?  »
Tekst opublikowany 2007-10-22, opracowanie tom
Wyniki wyborów zmieniają się jak w kalejdoskopie. Według ostatnich informacji Państwowej Komisji Wyborczej, Platforma Obywatelska zyskała jeszcze jeden mandat poselski kosztem Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Jak i na kogo głosujemy? »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie red.
O godzinie 6.00 rozpoczęły się w Polsce wybory parlamentarne. Głosować będzie można do godziny 20. Wszyscy udający się do lokali wyborczych powinni zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem.

Centrum ratownictwa oddane do użytku »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie as
Zintegrowane Centrum Koordynacji Ratownictwa w Legnicy zostało oddane do użytku. Jego siedziba znajduje się w obiekcie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Cisza wyborcza do 22.55 »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie as
Wciąż nie znamy przybliżonych wyników wyborów do parlamentu. Cisza wyborcza została przedłużona do 22.55. Frekwencja wynosi 55,3%.

Polacy wybrali PO »
Tekst opublikowany 2007-10-21, opracowanie as
44,2 % - PO, 31,3 % - PiS, 12,2 % - LiD – tak wyglądają przybliżone wyniki wyborów parlamentarnych. Do sejmu wejdzie jeszcze tylko PSL – 7,9 %. Przybliżona frekwencja wyniosła 55,3 %.

Zawiozą do lokalu »
Tekst opublikowany 2007-10-20, opracowanie Ewa Mastalska
Dla legnickich wyborców mających problem z poruszaniem się zostanie uruchomiony bezpłatny transport.

Dzień prawdy  »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie (tom)
W najbliższą niedzielę będziemy wybierać 460 posłów i 100 senatorów. Do urn może iść ponad 30 milionów Polaków, bo tylu jest uprawnionych do głosowania. Przypominamy, jak głosować, by nasz głos był ważny.

Szczęście przez całą dobę »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie red.
Kiedyś był tu punkt skupu butelek, potem sklep z używaną odzieżą. Teraz na 30 metrach kwadratowych powstał "Casinoclub" czynny przez 24 godziny na dobę, choć najemca dostał zgodę na tylko jedną maszynę do gier hazardowych.

A Kwaśniewski to z jakiej partii?  »
Tekst opublikowany 2007-10-19, opracowanie Tomasz Jóźwiak
W VI Liceum Ogólnokształcącym zakończyły się młodzieżowe wybory parlamentarne, które były przedsmakiem tego, co czeka nas w niedzielę. Przygniatającą liczbą głosów wygrało ugrupowanie, którego liderem jest...

POwrót do domu »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie tom
Robert Kropiwnicki, ostatni na liście kandydatów Platformy Obywatelskiej do Sejmu, ogłosił narodowy program pod hasłem "Powrót do domu". Przedstawiciele PO proponują pakiet rozwiązań, które mają umożliwić Polakom pracującym za granicą kontakt z krajem, a przede wszystkim ułatwić im powrót z emigracji.

Mroczne tajemnice »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie (tom)
Jako jedna z nielicznych redakcji mieliśmy okazję zwiedzić podziemia w zabytkowym klasztorze ojców Benedyktynów w Legnickim Polu. Każde lochy skrywają w sobie niejedną tajemnicę.

"Zimówki" to konieczność! »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie (tom)
Jesień wkroczyła do nas wielkimi krokami. To sygnał dla kierowców do wymiany opon z letnich na zimowe. Podpowiadamy więc naszym zmotoryzowanym czytelnikom, o czym należy pamiętać i na co zwracać uwagę kupując "zimówki".

Nie bądź durny, idź do urny! »
Tekst opublikowany 2007-10-18, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Grupa młodzieży z VI Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy próbuje przekonywać swoich starszych kolegów i koleżanki, by 21 października poszli do urn.

Furgonetka w ogniu - zobacz zdjęcia »
Tekst opublikowany 2007-10-17, opracowanie tom
Dzisiaj tuż po godzinie 16. przy ul. Wrocławskiej doszło do niecodziennego zdarzenia. W ogniu stanęła furgonetka. Na miejscu natychmiast pojawili się strażacy.

Nauczyciele dostaną zaległe pieniądze »
Tekst opublikowany 2007-10-17, opracowanie red.
O dodatku za pracę w warunkach uciążliwych pracownicy Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy dowiedzieli się przypadkowo, od nauczycieli z innych miast.

Jaki los czeka dawny szpital sowiecki? »
Tekst opublikowany 2007-10-17, opracowanie (tom)
Któż z legniczan nie pamięta szpitala specjalistycznego przy ul. Chojnowskiej. Obiekt był specyficzny, ponieważ w latach pobytu wojsk sowieckich w Legnicy mogli się tu leczyć tylko i wyłącznie radzieccy towarzysze i ich żołnierze.

Uwaga na głowy!  »
Tekst opublikowany 2007-10-17, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Jeden z najważniejszych zabytków miasta zaczyna się sypać. Z baszty Chojnowskiej w centrum Legnicy odpadają dachówki, lecą cegły. To stwarza ogromne zagrożenie dla przechodniów.

Pływanie bez połówek  »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Nasz czytelnik pewnego dnia wraz z półtorarocznym dzieckiem wybrał się na kryty basen kąpielowy. Był przekonany, że na dziecko dostanie bilet ulgowy. Niemile się jednak rozczarował, bo takich biletów po prostu na basenie nie sprzedają.

Nie wybierają się na emeryturę  »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie (tom)
Po półtora rocznej mozolnej pracy grona specjalistów Huta Miedzi w Legnicy otrzymała certyfikat zintegrowanego systemu zarządzania w zakresie jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.

Kilogramy na plecach  »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie (tom)
Ciężki jest los ucznia. Można by rzec. I wcale nie chodzi tutaj o przyswajanie wiedzy, ale o to, ile kilogramów na swoich barkach każdy uczeń codziennie dźwiga w plecaku.

Posłanka Sawicka chciała kasę na kampanię »
Tekst opublikowany 2007-10-16, opracowanie MAT
100 tysięcy złotych łapówki, która miała trafić do posłanki Beaty Sawickiej za ustawienie przetargu na Helu, miały pomóc w kampanii wyborczej.

Porządki niedokończone »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie red.
Ostatni tydzień sejmowej kampanii wyborczej nie sprzyja chłodnej refleksji o akcie przerwanym w połowie. W tych dniach wszyscy oczekujemy od partyjnych zastępów skondensowanego przekazu i celnego ciosu powalającego konkurenta.

Na szczęście jest poduszka »
Tekst opublikowany 2007-10-15, opracowanie red.
Jeden z naszych czytelników przysłał zdjęcie Igora, który zmęczony podróżą pozwolił sobie na drzemkę. Na szczęście pojazd wyposażony został w poduszkę powietrzną. Zapraszamy do nadsyłania własnych zdjęć!

I po najwyższym »
Tekst opublikowany 2007-10-14, opracowanie BOM
W serwisie prezentujemy ostatnie dni wrocławskiego Poltegoru. Zobacz jak znikał najwyższy na Dolnym Śląsku biurowiec!

Uczniowie pod kontrolą »
Tekst opublikowany 2007-10-14, opracowanie ks
Standaryzacja - to magiczne słowo, dzięki któremu wszyscy uczniowie naszego regionu mają mieć zapewnione takie same, dobre warunki do nauki, rekreacji i uprawiania sportu. Jednym z elementów projektu jest profesjonalny system monitoringu.

Będzie jaśniej »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie red.
Do 24 października miasto przyjmuje oferty w przetargu na budowę oświetlenia przy ulicach Grabskiego, Poselskiej i Reja. W planach jest położenie ok. 2 kilometrów kabli.

Worek medali legnickich taekwondoków »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie red.
Znakomicie spisali się zawodnicy Legnickiego Klub Taekwon-do podczas drugiej edycji Pucharu Europy, rozegranej we fińskim mieście Tampere. Łącznie legniccy sportowcy wywalczyli 11 medali!

Małe jest piękne i drogie  »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie Tomasz Jóźwiak
W samym sercu głogowskiej Huty Miedzi uroczyście otwarto oddział hydrometalurgii, w którym odzyskiwana jest niemal czysta postać renu metalicznego.

Wpadły na gorącym uczynku »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie red.
Legniccy policjanci zatrzymali dwie kobiety, które - podając się za pracownice ośrodka pomocy społecznej - usiłowały wyłudzić od starszej kobiety ok. 5 tysięcy zł. Dzięki czujności pracownicy banku oszustki zostały zatrzymane na gorącym uczynku.

Zbiera kołpaki »
Tekst opublikowany 2007-10-12, opracowanie red.
Nasz czytelnik przesłał nam zdjęcia jednego z legnickich hobbystów, który gromadzi...samochodowe kołpaki.

Ostatni raz w tym roku »
Tekst opublikowany 2007-10-11, opracowanie red.
Miesiąc po premierze podczas Festiwalu "Miasto" w Legnicy i po festiwalowych prezentacjach na lubelskich Konfrontacjach spektakl "Łemko" Roberta Urbańskiego w reżyserii Jacka Głomba będzie można zobaczyć ponownie na legnickim Zakaczawiu.

Rozmawiamy o mobbingu »
Tekst opublikowany 2007-10-11, opracowanie Radio Plus/red.
Już dziś, o godzinie 17.00 w legnickiej bibliotece publicznej odbędzie się spotkanie z Jolantą Zamorską, autorką książki "Mobbing - zamach na godność pracy".

Dopisz się do spisu  »
Tekst opublikowany 2007-10-11, opracowanie red.
Tylko do dzisiaj, tj. 11 października, wyborcy mają czas na dopisanie się do spisu wyborców w gminie, w której będą przebywać w dniu wyborów. W ewidencji ludności swojego urzędu gminy wystarczy podać swoje dane.

Zginął pieszy »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie bach
Wczoraj wieczorem na legnickiej obwodnicy zachodniej śmierć poniósł pieszy, który wpadł pod samochód. To kolejny tragiczny wypadek spowodowany nieostrożnością przechodniów.

Ludowiec z plakatu  »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie tom
Kampania wyborcza przyjmuje różne postaci. Jest merytoryczna walka na argumenty, w mieście pojawiają się bilboardy z kandydatami poszczególnych partii, ulice zasypywane są ulotkami wyborczymi. Ale kampania ma także i swoje brudne strony.

Bunt bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie red.
Miały nauczyć się profesjonalnego przygotowywania bankietów i imprez gastronomicznych. Zamiast tego do znudzenia robiły kanapki, ciastka i sałatki.

Osteoporoza - przebadaj się bezpłatnie »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie red.
Lepiej zapobiegać niż leczyć - mówi znane przysłowie. Dlatego podpowiadamy, że w legnickim szpitalu są jeszcze wolne miejsca na badania w kierunku osteoporozy.

PiS przed PO  »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie red.
Gdyby wybory odbyły się w ubiegłą niedzielę, 7 października, wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość, przed Platformą Obywatelską oraz Lewicą i Demokratami. Sondaż na grupie tysiąca respondentów dla "Rzeczpospolitej" przeprowadził ośrodek GfK Polonia.

Remis drugiej drużyny »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie Kamil Skrzypek
W ramach 13 kolejki Piast IV ligi drugi zespół Miedzi grał z drużyną Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Kibice, którzy wybrali się na to spotkanie mogli podziwiać nową, kryta trybunę na stadionie przy Alei Orła Białego. Piłkarze natomiast liczyli na dobry wynik.

Pomysł na polską wieś  »
Tekst opublikowany 2007-10-10, opracowanie tom
Platforma Obywatelska chce pokazać polskiemu rolnikowi, jak sprawnie i skutecznie pozyskiwać unijne środki na rozwój gospodarstw. Goszczący w Legnicy Grzegorz Schetyna zapowiedział dziś na konferencji prasowej, że jeśli PO dojdzie do władzy, rolnikom i ich dzieciom będzie żyło się lepiej.

Na haju po alkoholu »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie tom
Dwóch nastolatków w wieku 14 i 15 lat przedawkowało środki odurzające. Nieprzytomni od razu trafili do legnickiego szpitala. Gdyby nie natychmiastowa pomoc lekarzy młodzi chłopcy mogliby nie przeżyć.

Perła architektury  »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie (tom)
Do końca roku w Muzeum Miedzi można zwiedzać wystawę rysunków, ilustracji i akwarel zabytków architektury, śląskich zamków, pałaców, kościołów, mieszczańskich kamienic autorstwa Elfridy Springer.

Pożegnanie lata z oplem  »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie (tom)
W salonie Opla i Chevroleta gwarno było nie od głosu silnika, a od śmiechu i zabawy dzieci. Już po raz drugi lubiński salon opla i chevroleta w ramach „Pożegnania lata” zorganizował gry i zabawy dla najmłodszych.

Niesprawne hamulce, łyse opony! »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie Tomasz Jóźwiak
W trzech z sześciu skontrolowanych szkolnych autobusów, legniccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili wyraźne uchybienia stanu technicznego pojazdów.

PO z LiD robi wielką różnicę  »
Tekst opublikowany 2007-10-09, opracowanie MP,TS
"My nie wykluczamy wielkiej koalicji, ale w innym wydaniu niż to, co proponuje Donald Tusk" - rozmowa z Adamem Lipińskim, sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, posłem PiS z okręgu legnicko – jeleniogórskim.

Certyfikowane pogotowie »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie (tom)
W legnickim hotelu Qubus odbyła się oficjalna uroczystość nadania legnickiemu pogotowiu ratunkowemu certyfikatu ISO 9001:2000.

Odnowa moralna i duchowa  »
Tekst opublikowany 2007-10-08, opracowanie (tom)
16 października to wyjątkowa data w życiu kościoła. Tego dnia we wszystkich parafiach odbędą się nabożeństwa upamiętniające wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w 1978r.

Kto zostanie szefem policji? »
Tekst opublikowany 2007-10-05, opracowanie tom
Dzisiaj mamy poznać nowego szefa legnickiej policji. Nieoficjalnie mówi się, że zostanie nim Sławomir Bąk, od wielu miesięcy pełniący obowiązki komendanta miejskiego policji.

Czym się różnią? »
Tekst opublikowany 2007-10-05, opracowanie red.
Wygląda na to, że niemiecki kilogram jest cięższy od polskiego. Jeden z naszych czytelników do dziś nie wie, jaką ilość węgla drzewnego kupił w jednym z legnickich sklepów.

Przyrodnicza wystawa  »
Tekst opublikowany 2007-10-05, opracowanie (tom)
W Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu trwa wystawa prac plastycznych, które powstały podczas lipcowego ogólnopolskiego pleneru malarskiego. Większość prezentowanych prac ukazuje przyrodę okolic Prochowic.

Rynek: tak to będzie wyglądać »
Tekst opublikowany 2007-10-05, opracowanie red.
Szykuje się kolejny etap przywracania legnickiemu Staremu Miastu dawnego wyglądu. Stanowi go modernizacja płyty Rynku i ulic przyległych – najbardziej obecnie oczekiwana przez legniczan miejska inwestycja.

Nowy szef stróżów prawa »
Tekst opublikowany 2007-10-05, opracowanie tom
Zgodnie z oczekiwaniami komendantem miejskim policji został insp. Sławomir Bąk, dotychczas pełniący obowiązki szefa legnickich stróżów prawa. Uroczysta nominacja odbyła się w siedzibie legnickiej jednostki.

Poza centrum niezbyt skuteczni  »
Tekst opublikowany 2007-10-04, opracowanie (tom)
Z początkiem września władze Legnicy uruchomiły miejskie „pogotowie śmieciowe”. To służba, która ma interweniować wszędzie tam, gdzie zgłaszane są sygnały o walających się śmieciach. Postanowiliśmy sprawdzić skuteczność tych służb.

Wygrana urzędu »
Tekst opublikowany 2007-10-04, opracowanie MW
Władze Legnicy wygrały proces z parafią ewangelicko-augsburską. Ratusz pozostanie w rękach urzędu. Wartość mienia to ponad milion złotych.

„Miedziowe” futbolówki  »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie Tomasz Jóźwiak
19 firmowych piłek trafiło do uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 w Legnicy w ramach akcji ph: „Szkolna liga młodych talentów”, której inicjatorem jest dolnośląskie kuratorium oświaty. Futbolówki z autografami piłkarzy mistrza Polski, Zagłębia Lubin, ufundowała spółka KGHM Polska Miedź S.A.

Oddają krew  »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie tom
Pięć litrów krwi - to dotychczasowy efekt akcji oddawania krwi przez pracowników szpitala. Akcja potrwa do końca tego tygodnia.

Wzięła! »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie red.
Beata Sawicka przyjęła 100 tys. zł. łapówki od podstawionych agentów CBA. W poniedziałek wieczorem, w gdańskim hotelu, na gorącym uczynku zatrzymali ją agenci biura.

Trybuna główna gotowa! »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie red.
Prezydent Legnicy decyzję o modernizacji Stadionu Orła Białego podjął na długo przed przyznaniem Polsce Euro 2012. Jak się okazuje - właśnie dzięki mistrzostwom miasto może się starać o dodatkowe pieniądze na tą inwestycję.

Cud wyśniony czy sukces wypracowany? »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie http://www.legnica.wfp.pl/magazyn.php?rodzaj=12
Otwieramy nasz nowy dział - Woda na młyn, w którym mogą Państwo publikować swoje opinie, felietony, plotki, zachęcając innych do dyskusji. Już dziś drugi felieton Mieczysława Piotrowskiego. Zapraszamy!

Bądź przyjazny pracownikom  »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie tom
"Polska Przyjazna Pracownikom" - pod takim hasłem NSZZ Solidarność rozpoczyna ogólnopolską akcję informacyjną. Korzystając z doświadczeń innych krajów Unii Europejskiej, organizatorzy będą promować stałe zatrudnienie, przestrzeganie prawa pracy oraz zrzeszanie się pracowników.

Lwy biznesu czekają »
Tekst opublikowany 2007-10-03, opracowanie tom
Legnicki Klub Biznesu ogłosił pierwszą edycję konkursu pod nazwą "Lew Legnickiego Biznesu". Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie wybitnych przedsiębiorców, którzy dzięki ciężkiej i wytrwałej pracy osiągnęli swój sukces gospodarczy.

Które głowy polecą jako pierwsze?  »
Tekst opublikowany 2007-10-02, opracowanie (tom)
Radni sejmiku województwa dolnośląskiego przyjęli program legnickiego szpitala. Restrukturyzacja ma być kolejnym etapem programu naprawczego tej placówki. Nie obejdzie się jednak bez zwolnień pracowników.

Pieszy bez szans »
Tekst opublikowany 2007-10-02, opracowanie (tom)
Wieczorem 29 września na drodze w okolicy legnickiej Huty Miedzi doszło do tragicznego wypadku. Z nieustalonych przyczyn wprost pod nadjeżdżającą skodę wpadł mężczyzna.

Gigantyczna łapówka legnickiej posłanki? »
Tekst opublikowany 2007-10-02, opracowanie red/onet.pl/tvn24.pl
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali wczoraj, około godziny 19.00 legnicką posłankę PO Beatę Sawicką. Kobieta została zatrzymana na gorącym uczynku. Miała przyjąć gigantyczną łapówkę. Sawicka została skreślona z list kandydatów PO do Senatu.

Czerwonym autobusem po głosy  »
Tekst opublikowany 2007-10-02, opracowanie (tom)
Wśród kandydatów PO do Sejmu numerem jeden jest Grzegorz Schetyna, sekretarz generalny tej partii. Całość zamyka przewodniczący legnickiej Rady Miejskiej, Robert Kropiwnicki.

Artysta cyrkowiec  »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie red.
Brak na liście Samoobrony Huberta Costy i dopiero dziesiąta pozycja Tadeusza Samborskiego na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego to największe wyborcze niespodzianki.

Pobiegaj, zjedz gulasz »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie red.
6 października amatorzy biegania będą mogli wystartować w jubileuszowym, dwudziestym Biegu Lwa Legnickiego, organizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w legnickim Parku Miejskim.

Turystyka na rynku »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie red.
W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Turystyki 27 września w legnickim Rynku odbył się Jarmark Turystyczny.

Zabrali książeczkę wojskową »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie red.
Trzech mieszkańców Legnicy oraz jednego lubinianina zatrzymała miejska policja. Mężczyźni napadli 33-letka, po czym zabrali mu m.in...książeczkę wojskową.

Usłyszeć obraz »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie (tom)
W legnickim Muzeum Miedzi można zwiedzać wystawę o dość zaskakującym i oryginalnym tytule - "Usłyszeć obraz. Muzyka w sztuce europejskiej od XV do początku XX wieku".

Koziołkował na autostradzie »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie red.
Nasz czytelnik nadesłał nam zdjęcia dokumentujące wypadek, do którego doszło wczoraj na autostradzie A4 w okolicach Mikołajowic. Dachował Chrysler Voyager.

Kongres o wypadkach »
Tekst opublikowany 2007-10-01, opracowanie BOM
O klęskach żywiołowych, katastrofach i zintegrowanym systemie ratownictwa będą rozmawiać lekarze i strażacy na międzynarodowej konferencji, która obędzie się w dniach 17-18 października w Legnicy.

Dzisiaj
Niedziela 1 października 2023
Imieniny
Heloizy, Igora, Remigiusza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoLegnica.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl