Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 103 informacji. Wszystkie poniżej.

Arcymistrzowie w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-11-30, opracowanie red.
Już dziś rozpoczyna się w Legnicy XXIII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego. Wystartuje w nim 10 zawodników, którzy walczyć będą m.in. o tytuły arcymistrzów.

Znów potrącenie na Wrocławskiej »
Tekst opublikowany 2007-11-30, opracowanie tom
Wczoraj w godzinach popołudniowych na wysokości stacji paliw płynnych BP doszło do potrącenia przechodnia. Poszkodowany został odwieziony do legnickiego szpitala.

Tym razem wszystko jasne »
Tekst opublikowany 2007-11-30, opracowanie red.
Nasze artykuły dotyczące wątpliwych kompetencji niektórych instruktorów nauki jazdy wzbudziły wielkie zainteresowanie. Dostaliśmy kolejne zdjęcie z prośbą o komentarz - tym razem, wbrew pozorom, wszystko jest w porządku.

Borą w pieszą  »
Tekst opublikowany 2007-11-30, opracowanie tom
Wiemy już więcej informacji na temat wczorajszego potrącenia na przejściu dla pieszych przy ul. Wrocławskiej w Legnicy. Z ciężkim urazem głowy i wstrząśnieniem mózgu do szpitala trafiła 52-letnia kobieta.

Legnica promuje się w BWA »
Tekst opublikowany 2007-11-29, opracowanie red.
Od dzisiaj we wrocławskiej Galerii BWA Awangarda trwać będą Wrocławskie Promocje Dobrych Książek. W imprezie, która potrwa do niedzieli, weźmie udział wydawnictwo "Edytor", które posiada w swej ofercie 26 książek związanych z Legnicą.

Wielkie wykopaliska »
Tekst opublikowany 2007-11-29, opracowanie (tom)
Mieszkańcy Prochowic żartują, że w ich mieście trwają wielkie wykopaliska. Nie są to jednak badania archeologiczne. Właśnie trwają prace związane z przyłączeniem sieci gazowej.

Nie zapominajmy o bezdomnych  »
Tekst opublikowany 2007-11-28, opracowanie red.
Zima za pasem, a to zawsze najgorszy okres dla ludzi bezdomnych i samotnych pozbawionych opieki. Sprawdźmy więc, jak miejskie służby przygotowane są do niesienia pomocy ludziom bez dachu nad głową.

Nie przegapią czasu i szansy  »
Tekst opublikowany 2007-11-28, opracowanie (tom)
W piątkowy wieczór w Galerii Sztuki uroczyście podsumowano ogólnopolski przegląd "Promocje 2006/2007". Podczas finisażu ogłoszono zwycięzców konkursu, do którego zgłosiło się ponad pięćdziesięciu świeżo upieczonych artystów z całego kraju.

Erotyczna wystawa »
Tekst opublikowany 2007-11-28, opracowanie red.
Taką ekspozycję można zobaczyć w oknie wystawowym jednej z legnickich galerii. Pomysł co najmniej gorszący - pisze do nas autor zdjęć - trwa przecież okres przedświąteczny, więc rodzice na zakupy wybierają się ze swoimi pociechami.

Skoda bije wszystkich  »
Tekst opublikowany 2007-11-28, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Jaki jest nowy samochód statystycznego Kowalskiego? To osobowy hatchback z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litrów i mocy 106 KM za którego wydajemy nie więcej niż 68 tysięcy złotych.

Zobacz Honorowych »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie red.
Dotychczas legnicka Rada Miejska przyznała tytuł Honorowego Obywatela dziewięciu osobom, wśród których znaleźli się Jan Paweł II i Stanisław Misiek. Od wczoraj portrety wszystkich honorowych oglądać możemy w legnickim ratuszu.

Lustracja lokatorów »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie Piotr Kanikowski, Tomasz Woźniak - Gazeta Wrocławs
W Łodzi, gdzie cztery lata temu wydano wojnę nieuczciwym lokatorom, wścibscy urzędnicy odzyskalli 600 mieszkań. W Legnicy kontrole dopiero się rozpoczynają, ale już widać, że do wielu lokali mogą się wkrótce wprowadzić nowi mieszkańcy.

Wygrał i poczęstował  »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie (tom)
Obrazy, fotografie, rzeźby, tort. Wszystko licytowano na specjalnej aukcji pomocy dla oddziału medycyny paliatywnej legnickiego szpitala. Dzięki hojności ofiarodawców zebrano ponad 4 tys. zł.

Przelewają własną krew, by ratować innych  »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie (tom)
Leszek Gacek i Jerzy Gapiński to legniccy rekordziści w honorowym oddawaniu krwi. Krystyna Kamińska pod tym względem prym wśród wiedzie kobiet, a Kasia Hoffman jest najmłodszą dawczynią krwi w naszym mieście.

Jak upadła uchwała śmieciowa »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie (tom)
Gdybym miał takie uprawnienia, już dawno decyzja w sprawie opłat za wywóz odpadów zostałaby podjęta – skomentował głosowanie radnych nad uchwałą śmieciową prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski.

Tir zabił 20 dzików »
Tekst opublikowany 2007-11-27, opracowanie BOM
Na autostradzie A4 tiry rozjeżdżają zwierzęta. Pod kołami pojazdów giną jelenie, sarny i dziki. Niedawno myśliwi z okręgu legnickiego znaleźli na drodze szczątki ok. 20 zabitych zwierząt.

Ile za śmieci?  »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie tom
Na dzisiejszej sesji radni zajmą się planowaną podwyżką za wywóz odpadów komunalnych. Zapowiada się gorąca i ożywiona dyskusja, bo projekt uchwały już wzbudził wśród mieszkańców miasta wiele kontrowersji i pytań co do słuszności podwyżek.

Młodzi opanowali galerię »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie red.
Jeszcze do 2 grudnia potrwa w Galerii Sztuki w Legnicy (Pl. Katedralny 1) wystawa 17. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych Promocje.

Zaskakujące wyniki kontroli »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie red.
Legniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Jak się okazało, kierowca posiadał przy sobie środki odurzające, a pasażer poszukiwany był przez niemiecką policję.

Rebelia niemal zmiażdżona »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie Marcin Torz
Sukces oddziałów rządowych. Kontratak wojsk Polski i Unii Europejskiej prawie zmiótł z powierzchni ziemi dolnośląskich rebeliantów. Czy to koniec największej w ostatnich latach wojny domowej?

Ocalili mu skórę  »
Tekst opublikowany 2007-11-26, opracowanie tom
Legniccy radni nie zgodzili się na wyrzucenie z pracy Michała Huzarskiego. Radny pozostanie więc nadal na stanowisku zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Śmierć w pożarze »
Tekst opublikowany 2007-11-25, opracowanie BOM
W nocy strażacy gasili wielorodzinny dom w Chojnowie. W pożarze zginęła jedna osoba, a pięć innych musiano ewakuować z płonącego budynku.

Karpie małe i drogie »
Tekst opublikowany 2007-11-25, opracowanie BOM
Karpie z Miłkowic koło Legnicy są niewyrośnięte. Zdaniem hodowców ryby na wigilijny stół w tym roku będą małe i drogie. Winna jest pogoda i cena paszy.

Kamilu żegnaj »
Tekst opublikowany 2007-11-24, opracowanie tom
Wczoraj do naszej redakcji nadeszła smutna wiadomość. 23 listopada nad ranem zmarł Kamil Bogucki z Legnicy, chorujący na bakteryjne zapalenie mózgu. Jego największym marzeniem był nowy dom, w którym zamieszkał przed kilkoma miesiącami. Nie doczekał innych chwil. Kamil miał 20 lat.

Oświetlony rynek »
Tekst opublikowany 2007-11-24, opracowanie tom
Do wigilii świąt Bożego Narodzenia został dokładnie miesiąc, a legnicki rynek już powoli zapełnia się świątecznymi iluminacjami. Władze miasta, jak co roku zadbały o świąteczny wystrój głównych ulic miasta.

Pościg ze strzelaniną  »
Tekst opublikowany 2007-11-24, opracowanie tom
Do scen rodem z kryminalnego filmu doszło wczoraj w okolicach przejazdu kolejowego przy ul. Gniewomirskiej. Młody kierowca opla uciekał legnickim policjantom. Przy próbie zatrzymania, mężczyzna potrącił jednego z funkcjonariuszy. Padły strzały.

Przelewają własną krew »
Tekst opublikowany 2007-11-23, opracowanie red.
W tym roku legniczanie oddali już ponad dwa tysiące litrów krwi. W całym mieście istnieje siedem Klubów Honorowych Dawców Krwi. Wczoraj Tadeusz Krzakowski spotkał się z grupą szczególnie zasłużonych legnickich dawców.

Znów sepsa »
Tekst opublikowany 2007-11-23, opracowanie Prw.pl/red.
Stan zdrowia 11-letniego chłopca, u którego stwierdzono sepsę, jest stabilny - zapewniają lekarze. W ostatnich miesiącach to czwarty przypadek sepsy w Legnicy.

Teraz już tylko ścisk i kolejki »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie red.
Ścisk, kolejki i długie oczekiwanie na dokument. Ruszyła lawina osób, które chcą zdążyć z wymianą dowodów osobistych.

Debatowali o sporcie  »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie red.
Z udziałem około stu osób w hotelu Qubus obradował wczoraj Legnicki Sejmik Sportowy. W spotkaniu wzięli udział działacze SZS, przedstawiciele klubów, organizacji zajmujących się sportem oraz samorządowcy i przedstawiciele lokalnych władz.

Lodowa tafla i telebim  »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie tom
Lodowisko o powierzchni 900 metrów kwadratowych z całą infrastrukturą ma powstać jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia na terenach przy ul. Sejmowej w pobliżu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

KGHM bez klucza partyjnego?  »
Tekst opublikowany 2007-11-22, opracowanie Tomasz Jóźwiak
- Nie ukrywam, że Platforma Obywatelska będzie "oczyszczać" kierownicze stanowiska z ludzi nadanych z klucza politycznego, dotyczy to także spółki KGHM Polskiej Miedzi.

Na japoński chętnych nie brakuje »
Tekst opublikowany 2007-11-21, opracowanie (tom)
Przyjechała do Legnicy z dalekiego kraju. Nie zna naszego języka i nie ma tutaj zbyt wielu przyjaciół. Gdy idzie ulicą, czuje na sobie spojrzenia innych przechodniów.

Zbierają na źródło życia  »
Tekst opublikowany 2007-11-21, opracowanie (tom)
Już dziś, 21 listopada, w sali gimnastycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy odbędzie się koncert charytatywny, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na zakup wody pitnej dla Afryki.

Legnickie drogi... »
Tekst opublikowany 2007-11-21, opracowanie red.
Rowerzyści w Legnicy nie wszędzie mają lekko. Przykładem choćby osiedle Piekary, na terenie którego drogi rowerowe kończą się...nagle.

Wciąż dajemy się oszukiwać »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie Marcin Torz
Oszuści wchodzą do mieszkań pod różnymi pretekstami, np. z prośbą o wodę, sprzedaż artykułów przemysłowych czy też wykorzystując prestiż niektórych instytucji. A my wciąż dajemy się nabierać.

Z lampką górniczą przez wieki  »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie (tom)
Do końca lutego przyszłego roku w legnickim Muzeum Miedzi można zwiedzać wystawę "Z lampką górniczą przez wieki. Dzieje oświetlenia w górnictwie". To kolejna ekspozycja nawiązująca do okrągłej rocznicy odkrycia złóż rud miedzi.

Pokolenie poszukiwaczy  »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie (tom)
Zbliża się podsumowanie 17. ogólnopolskiego przeglądu malarstwa młodych "Promocje". Uroczysty finisaż połączony z ogłoszeniem laureatów odbędzie się w najbliższy piątek, 23 listopada o godz. 19. w legnickiej Galerii Sztuki.

W grudniu pojedziesz koleją »
Tekst opublikowany 2007-11-20, opracowanie BOM
8 grudnia ruszy połączenie pasażerskie na trasie Lubin – Legnica – Wrocław. Kolej uruchomiono po kilkuletniej przerwie dzięki dofinansowanie z wrocławskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Legnickie bagna »
Tekst opublikowany 2007-11-19, opracowanie red.
W centrum Legnicy przyjemnie jest pospacerować po wyremontowanej i zadbanej ulicy Najświętszej Marii Panny, ale wystarczy zboczyć z głównego traktu, aby ujrzeć bagno. Wszystko z powodu odbywającego się remontu.

Bebel najlepszy  »
Tekst opublikowany 2007-11-19, opracowanie tom
Aż 53 młodych szachistów wystartowało w kolejnym turnieju z cyklu XV Dolnośląskiego Młodzieżowego Grand Prix zorganizowanym przez Dom Kultury „Atrium” i ASSZ Miedź Legnica.

Plaga szczurów »
Tekst opublikowany 2007-11-19, opracowanie red/TVP Wrocław
W Legnicy centrum miasta opanowały... szczury. Ludzi się nie boją, z kanałów i piwnic wychodzą na ulice, nawet w biały dzień. Jest ich tak dużo, że o jedzenie zaczynają walczyć z dokarmianymi przez legniczan gołębiami.

Oryginalne trofea »
Tekst opublikowany 2007-11-19, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Stare monety i banknoty, wyszukana angielska porcelana, przedwojenne dywany, okazałe patery, wazony i świeczniki, winylowe płyty i komiksy znane z dzieciństwa.

Wygrać Bitwę Legnicką  »
Tekst opublikowany 2007-11-18, opracowanie Tomasz Jóźwiak
W Legnicy jest wiele miejsc, w których kierowcy sobie nie radzą, w których zwyczajnie się gubią, nie wiedząc, jak jechać. Jednym z najbardziej newralgicznych i zapalnych pod tym względem jest rondo Bitwy Legnickiej.

Zabici na drogach  »
Tekst opublikowany 2007-11-18, opracowanie tom
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Od początku tego roku na Dolnym Śląsku doszło do 2460 wypadków drogowych, w których zginęło 240 osób.

Dwie tony żelastwa na aukcji  »
Tekst opublikowany 2007-11-17, opracowanie tom
Dyrekcja legnickiego szpitala wpadła na pomysł, by stary i bezużyteczny sprzęt komputerowy wystawić do sprzedaży na aukcję internetową. Idea śmiała, tylko czy ktoś się skusi na zakup komputerowego złomu? Pomysłodawcy wierzą, że chętnych kupców będzie wielu.

Tropikalnie w Legnicy »
Tekst opublikowany 2007-11-16, opracowanie red.
Wczoraj, po kolejnym etapie remontu i modernizacji, przekazane zostało zwiedzającym pomieszczenie legnickiej Palmiarni, ze słynną parą papug - Marianem i Heleną na czele.

Wybieramy spektakl 30-lecia »
Tekst opublikowany 2007-11-16, opracowanie red.
"Ballada o Zakaczawiu" czy "Made in Poland"? A może inny z wielu już głośnych przedstawień legnickiego teatru zasługuje na miano spektaklu 30-lecia? Zabawę organizuje Teatr Modrzejewskiej i internetowa gazeta teatralna @kt.

Grosz dla domu dziecka  »
Tekst opublikowany 2007-11-16, opracowanie tom
Fundacja Pomocy Dzieciom „Zdążyć z pomocą” oraz sieć marketów spożywczych Polomarket organizują ogólnopolską akcję charytatywną „Świąteczni Twórcy Kolorów” na rzecz placówek opiekuńczych.

Pijani kierowcy, strzeżcie się! »
Tekst opublikowany 2007-11-16, opracowanie tom
W całym naszym regionie policjanci z "drogówki" prowadzą wzmożone działania pod kryptonimem "Trzeźwość". Podstawowym celem akcji jest zatrzymanie kierowców, którzy zasiedli za kółkiem po spożyciu alkoholu.

Gdzie Straż Miejska?!  »
Tekst opublikowany 2007-11-16, opracowanie (tom)
- Dlaczego Straż Miejska śpi i nic nie robi, by przeganiać kierowców, którzy zostawiają swoje pojazdy, gdzie popadnie – grzmiał w słuchawce głos zdenerwowanego i oburzonego mieszkańca jednego z bloków przy ul. Piekarskiej.

Trzy lata za dragi »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie red.
Do trzech lat więzienia grozi młodemu lubinianinowi za posiadanie przy sobie ponad czterech gramów narkotyku. 23-latek został zatrzymany wczoraj podczas rutynowej kontroli.

Uważajmy na pieszych i rowerzystów!  »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie tom
W przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, piesi pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony i przy uderzeniu pojazdu z prędkością powyżej 60 km/h praktycznie nie mają szans na przeżycie. Wypadki z udziałem pieszych poza obszarem zabudowanym należą do najcięższych.

Głód, ale tylko na teatr »
Tekst opublikowany 2007-11-15, opracowanie (tom)
Po raz pierwszy w Prochowicach podczas I festiwalu Małych Form Teatralnych „Głód ale tylko na teatr” mogły zmierzyć się wszystkie świetlice środowiskowe działające na terenie gminy.

Obwodnica przejezdna  »
Tekst opublikowany 2007-11-14, opracowanie tom
Od wczoraj wszyscy kierowcy poruszający się po Legnicy mogą odetchnąć. Naprawiana wiele długich tygodni zachodnia obwodnica została otwarta. Tym samym korki w centrum miasta zniknęły.

Niedzielny jarmark »
Tekst opublikowany 2007-11-14, opracowanie (tom)
Jarmark staroci na stałe wpisał się w kalendarz comiesięcznych imprez na legnickim rynku. Jarmark zawsze odbywa się w drugą niedzielę każdego miesiąca. Tym razem organizatorzy wyjątkowo zmienili termin.

Jajecznica na drodze  »
Tekst opublikowany 2007-11-14, opracowanie (tom)
Trzynasty dzień miesiąca okazał się pechowy dla kierowców tira i samochodu dostawczego. Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj na krajowej "trójce" na wysokości Karczowisk.

Tylko guziki po nich zostały »
Tekst opublikowany 2007-11-14, opracowanie (tom)
Do końca listopada w Muzeum Gross – Rosen w Rogoźnicy, w gminie Strzegom, można zwiedzać wyjątkową ekspozycję fotogramów poświęconych Zbrodni Katyńskiej.

Ciało przeleżało kilkanaście dni »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie tom
Rodzina przez kilka dni poszukiwała starszą kobietę. W poniedziałek kobietę znaleziono martwą w jej mieszkaniu. Śledczy ustalili, że denatka nie żyła od kilkunastu dni, a zgon nastąpił z przyczyn naturalnych.

Zas(y)pani drogowcy! »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie (tom)
Zapowiadane przez synoptyków pierwsze opady śniegu stały się faktem. Przez ostatni weekend śnieg intensywnie padał w wielu miastach naszego regionu. Niestety atak zimy w środku jesieni znów zaskoczył drogowców. Dlaczego nas to nie dziwi?

Świętej krowy ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2007-11-13, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Publikacja na temat złamania przez instruktora jazdy w Legnicy przepisów kodeksu ruchu drogowego wzbudziła prawdziwe emocje i wywołała falę krytyki pod adresem redakcji i legnickiej policji.

Zarzuty ciężkiego kalibru  »
Tekst opublikowany 2007-11-12, opracowanie tom
W odstępie kilku dni legnicka prokuratura skierowała do sądu akty oskarżenia w dwóch głośnych sprawach. Po raz pierwszy w historii legnickiego sądownictwa na ławie oskarżonych zasiądzie 15-letnia dziewczyna, która będzie odpowiadać za swoje czyny jak dorosła. Drugie oskarżenie dotyczy zabójstwa, które popełniono w maju tego roku.

Politycznie wysoko ustawieni  »
Tekst opublikowany 2007-11-12, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Dwóch posłów, którzy w ostatnich wyborach parlamentarnych startowali z okręgu legnicko – jeleniogórskiego, dziś stają się pierwszoplanowymi politykami.

Wyróżniona oddziałowa  »
Tekst opublikowany 2007-11-12, opracowanie tom
Grażyna Majewska - Kaźmierczak, pielęgniarka oddziałowa oddziału medycyny paliatywnej legnickiego szpitala została wyróżniona w kategorii działalności charytatywnej prestiżowego konkursu Sukces Roku 2007 – Ochrona zdrowia.

Dwieście miejsc pracy  »
Tekst opublikowany 2007-11-11, opracowanie tom
Na początku 2008r., a więc już wkrótce w obrębie Legnickiego Parku Technologicznego rozpocznie się budowa potężnego centrum telemarketingowego. To szansa dla mieszkańców naszego regionu na znalezienie pracy jako konsultanci telecentrum.

Atak zimy w środku jesieni  »
Tekst opublikowany 2007-11-11, opracowanie tom
No i stało się. Zapowiadane przez synoptyków pierwsze opady śniegu stały się faktem. Od wczoraj śnieg intensywnie padał w wielu miastach naszego regionu. Niestety pierwszy atak zimy w środku jesieni znów zaskoczył drogowców.

Odrapana IV RP  »
Tekst opublikowany 2007-11-10, opracowanie tom
Widząc ten wyborczy billboard Prawa i Sprawiedliwości na odrapanej ścianie jednego z legnickich budynków, nie należy się zbytnio dziwić przegranej partii braci Kaczyńskich z Platformą Obywatelską.

Niby nic takiego  »
Tekst opublikowany 2007-11-10, opracowanie tom
Na ulicy Najświętszej Marii Panny palił się kosz na śmieci. Niby nic takiego. Zastanawia tylko jedna rzecz. Obok płonącego kubła przechodziło wiele osób spacerujących w tym czasie deptakiem. Palący się śmietnik widzieli też kupcy handlujący na Manhattanie. I nikomu to jakoś nie przeszkadzało.

Dolnoślązacy w gabinecie Tuska »
Tekst opublikowany 2007-11-10, opracowanie tom
Desygnowany na premiera Donald Tusk podał dziś niemal cały skład przyszłego rządu. Wśród przyszłych ministrów jest dwóch Dolnoślązaków: Bogdan Zdrojewski i Grzegorz Schetyna. Ten ostatni będzie jednocześnie wicepremierem rządu.

Jak skazaniec ugotował strażników  »
Tekst opublikowany 2007-11-09, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Czy konwojenci, którym wczoraj uciekł więzień zakładu karnego w Głogowie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności? Jakich konsekwencji mogą się spodziewać? Jaka kara może ich spotkać?

Wciąż bez wieży widokowej »
Tekst opublikowany 2007-11-09, opracowanie red.
Remont wieży Piotra Zamku Piastowskiego trwał ponad 10 lat i kosztował prawie 2 mln zł. Ale nadal nie wiadomo, kiedy będzie można na nią wejść.

Legnica Moim Miastem - ciąg dalszy akcji »
Tekst opublikowany 2007-11-09, opracowanie red.
We wrześniu ubiegłego roku zainaugurowane zostało przedsięwzięcie promocyjne "Legnica Moim Miastem". W ten sposób Urząd Miasta chce wzmocnić lokalny patriotyzm oraz legnicką tożsamość.

Za zdrowiem, panie, za zdrowiem... »
Tekst opublikowany 2007-11-08, opracowanie red.
"A za czym kolejka ta stoi?" - chciałoby się zaśpiewać w rytm piosenki Krystyny Prońko. Za zdrowiem, za zdrowiem - brzmi odpowiedź. Zobacz zdjęcie jednej z naszych czytelniczek.

Farmy z prądem  »
Tekst opublikowany 2007-11-08, opracowanie red.
Już wkrótce w okolicach Legnicy może się zaroić od wiatraków. Na trwałe zmienią one krajobraz. Jednocześnie wyglądają zdecydowanie mniej szpetnie, niż dymiące kominy elektrowni na węgiel.

Legniczanka będzie doradcą kuratora »
Tekst opublikowany 2007-11-08, opracowanie red.
Patrycja Chojnacka – uczennica klasy II F I Liceum Ogólnokształcącego – jako jedyna reprezentantka Legnicy została powołana w skład Dolnośląskiej Rady Dzieci i Młodzieży.

Mają go! »
Tekst opublikowany 2007-11-08, opracowanie tom
Więzień zakładu karnego w Głogowie, który wczoraj brawurowo uciekł konwojentom z jednego z mieszkań w Legnicy jest już w rękach policji. Funkcjonariusze zatrzymali go wczoraj wieczorem.

Były zomowiec chce pozwać Muzę  »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie red.
Organizatorzy obchodów 25-lecia Zbrodni Lubińskiej mogą znaleźć się w sądzie, a to wszystko za sprawą byłego funkcjonariusza milicji, którego zdjęcie zrobione w dniu krwawej manifestacji w sierpniu 1982 roku zostało pokazane publicznie.

Francuzi oczarowani gościnnością legniczan  »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie (tom)
Przez tydzień w Legnicy, ale nie tylko, gościła ponad 50-osobowa grupa uczniów z liceum Aristide Briand we francuskim mieście Gap.

Miały być piękne mundurki, a jest afera »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie red.
Młodzież z legnickiego Zespołu Szkół Muzycznych miała nosić wyjątkowe mundurki. Krawcowa wzięła zaliczkę, ale strojów do dziś nie uszyła. Rodzice uczniów zawiadomili policję o oszustwie

Kozacy pod Legnicą »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie red.
W dniach 29 – 31 października trwały w naszym regionie zdjęcia do rosyjskiego filmu „Taras Bulba”. To jedna z najdroższych tego rodzaju produkcji – jej budżet sięga 25 milionów dolarów. W scenach kręconych w Polsce brali udział m.in. legniccy statyści.

Obława na więźnia  »
Tekst opublikowany 2007-11-07, opracowanie tom
Cała policja w naszym regionie od południa postawiona została na nogi. Stróże prawa szukają więźnia zakładu karnego w Głogowie, który będąc na przepustce uciekł z domu swojej matki w Legnicy.

Remont Legnicy trwa »
Tekst opublikowany 2007-11-06, opracowanie red.
Kilkanaście remontów, zamknięte ulice, zwężenia, objazdy - ot codzienność legnickich kierowców. W naszym serwisie prezentujemy kolejny odcinek serialu p.t. "aktualne utrudnienia na miejskich ulicach".

Śnieg już w Legnicy! »
Tekst opublikowany 2007-11-06, opracowanie red.
Co prawda sztuczny, ale jest! Wszystko z okazji kolejnych scen filmu „Mała Moskwa”, kręconego m.in. na terenie naszego miasta. 3 listopada jedna z naszych czytelniczek obserwowała prace przy scenie, do której zaangażowano armatkę śniegową.

Ekshibicjonista w sidłach policji  »
Tekst opublikowany 2007-11-06, opracowanie tom
Legniccy policjanci zatrzymali 17-letniego chłopaka, który wczoraj zaatakował kobietę na legnickim kąpielisku.

Emeryci u Macochy  »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie (tom)
O tym, że życie na emeryturze wcale nie musi być bierne i nudne pokazują członkowie legnickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Myśliwi odkładają dubeltówki »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie red.
Dwa dziki, lis i jenot - to efekt hubertusowskiego polowania w Koskowicach koło Legnicy, jednego z setek, jakie odbyły się w ten weekend w całej Polsce.

Śniadanie po francusku »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie (tom)
Dobiegła końca wizyta w Legnicy 45-osobowej grupy uczniów z liceum Aristide Briand we francuskim mieście Gap. Uczniowie przyjechali na zaproszenie II Liceum Ogólnokształcącego.

Tym paniom i panom już dziękujemy  »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie (tom)
W ławach na Wiejskiej zasiadło dwunastu posłów z naszego okręgu, natomiast w Senacie mamy trzech swoich reprezentantów. Przy tej okazji postanowiliśmy przyjrzeć się tym, których wyborcy nie obdarzyli zaufaniem na tyle, by zostali parlamentarzystami.

W miarę spokojnie  »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie tom
Kilka osób poszkodowanych w wypadkach to bilans zakończonej wczoraj na drogach regionu legnickiego policyjnej akcji „Znicz”. Funkcjonariusze przyznają, że tak spokojnego długiego weekendu nie było od lat.

Wyciek ropy »
Tekst opublikowany 2007-11-05, opracowanie tom
Niedaleko hurtowni paliw płynnych Dexpol w obrębie poradzieckiego lotniska nastąpił wyciek ropy. Z pozoru niebezpiecznie wyglądająca sytuacja została szybko opanowana i zdaniem legnickiej straży pożarnej nie doszło do skażenia naturalnego środowiska.

O punkty z Focusem »
Tekst opublikowany 2007-11-04, opracowanie tom
Dzisiejszym pojedynkiem Miedzi Legnica z Focusem Park w Piotrkowie Trybunalskim zakończy się dziewiąta kolejka ekstraklasy mężczyzn piłki ręcznej. Piotrkowianie są faworytem tego spotkania, ale podopieczni trenera Edwarda Strząbały na pewno tanio skóry nie sprzedadzą.

Z Piotrkowa na tarczy »
Tekst opublikowany 2007-11-04, opracowanie tom
Szczypiorniści Miedzi Legnica przegrali w Piotrkowie Trybunalskim z tamtejszym Focusem Park Kiperem 29:33. Przewaga gospodarzy na parkiecie nie podlegała dyskusji, ale podopieczni trenera Edwarda Strząbały nie musieli się wstydzić swojej gry.

Radość z basenu »
Tekst opublikowany 2007-11-04, opracowanie Ewa Mastalska
W legnickim przedszkolu dla dzieci z wadą wzroku na osiedlu Kopernika od kilku dni działa suchy basen. Jest to niecka wypełniona kolorowymi piłkami.

Nominacja na Lidera »
Tekst opublikowany 2007-11-03, opracowanie tom
Grażyna Majewska-Kaźmierczak, pielęgniarka oddziałowa oddziału medycyny paliatywnej legnickiego szpitala została nominowana do tytułu "Lider Roku 2007" w kategorii działalności charytatywnej w prestiżowym konkursie Sukces Roku 2007 – Ochrona zdrowia.

Debiutanci na salonach  »
Tekst opublikowany 2007-11-03, opracowanie tom
W najbliższy poniedziałek, 5 listopada, odbędzie się inauguracyjne posiedzenie Sejmu nowej kadencji. Tradycją jest, że zanim rozpoczną się obrady, posłowie nowicjusze poznają gmach Sejmu od kuchni.

Dziecko wśród kryminalistów »
Tekst opublikowany 2007-11-03, opracowanie BOM
Kompletnie pijana matka zawiadomiła policję, że w jej domu odbywa się libacja alkoholowa z udziałem kryminalistów. Oprócz nietrzeźwego towarzystwa znajdowała się tam nowo narodzone dziecko.

Za 2 tygodnie bilety w kioskach  »
Tekst opublikowany 2007-11-03, opracowanie BOM
W żadnym z kilkunastu legnickich kioskach przy przystankach autobusowych nie można kupić biletów MPK. Ma to nastąpić najdalej za dwa tygodnie – obiecuje firma zarządzająca punktami sprzedaży.

Za dusze cierpiące »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie tom
Dziś obchodzimy Dzień Zaduszny. Przy grobach swoich bliskich i w kościołach modlimy się za dusze zmarłych czekające na pojednanie z Bogiem.

Z uda na dłoń - udana dłoń! »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie ks
Wyjątkowe wydarzenie w legnickim szpitalu – chirurgom udało się uratować rękę 19-letniego Mariusza Legutko po tym, jak podczas pracy jedna z maszyn zerwała mu część skóry. Aby zrekonstruować dłoń pacjenta lekarze pobrali odcinek skóry z jego ud.

Pół wieku na medalach  »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie (tom)
Do końca roku w Muzeum Miedzi można zwiedzać wystawę "50 lat Polskiej Miedzi w medalierstwie". Na tej okolicznościowej ekspozycji zgromadzono medale pamiątkowe z lat 1968 – 2007.

10 tysięcy spóźnialskich »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie ks
Nie będą mogli wziąć kredytu, a nawet odebrać listu poleconego. Około 10 tysięcy mieszkańców miasta nie pomyślało jeszcze o obowiązkowej wymianie dowodu osobistego.

Bezpiecznie jak nigdy  »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie tom
Zdaniem legnickiej policji, pod względem bezpieczeństwa na drogach, wczorajszy dzień był wyjątkowo spokojny.

Komunikacyjny horror  »
Tekst opublikowany 2007-11-02, opracowanie tom
Pod względem utrudnień komunikacyjnych, Legnica powoli staje się drugim Wrocławiem. Z powodu zamknięcia zachodniej obwodnicy, ponad stutysięczne miasto od kilku tygodni przeżywa komunikacyjny horror.

Dzisiaj
Środa 6 grudnia 2023
Imieniny
Dionizji, Leontyny, Mikołaja

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoLegnica.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl