Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 100 informacji. Wszystkie poniżej.

Jedyna taka noc »
Tekst opublikowany 2007-12-31, opracowanie tom
Dzisiaj ostatni dzień starego roku. Wielu z nas będzie bawiło się na sylwestrowych balach, kameralnych imprezach i domowych prywatkach. Wielu z nas będzie chciało przywitać Nowy Rok na legnickim rynku.

Tłumy spóźnialskich  »
Tekst opublikowany 2007-12-31, opracowanie red.
Blisko pięć tysięcy legniczan nie wymieniło jeszcze starych, książeczkowych dowodów osobistych na nowe – plastikowe. W wydziale spraw obywatelskich legnickiego magistratu ustawiają się tłumy.

Policja na baczność  »
Tekst opublikowany 2007-12-30, opracowanie tom
Już jutro pożegnamy 2007 rok. Wielu z nas będzie chciało powitać Nowy Rok w centralnych punktach miasta.

Awans i przenosiny biskupa »
Tekst opublikowany 2007-12-30, opracowanie tom
Stefan Regmunt, dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji legnickiej, został mianowany biskupem ordynariuszem diecezji zielonogórsko - gorzowskiej. Zastąpi wieloletniego biskupa tej diecezji, wielkiego przyjaciela Legnicy, Adama Dyczkowskiego.

Biedniejsze autobusy, bogatszy teatr »
Tekst opublikowany 2007-12-29, opracowanie red.
- Decyzja radnych może narazić miasto na zwiększenie deficytu budżetowego o ponad milion złotych - prognozuje prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski, po tym, jak miejscy radni "obcięli" dotacje na MPK, a zwiększyli ją dla teatru.

Bawmy się z głową  »
Tekst opublikowany 2007-12-29, opracowanie tom
Już w poniedziałek hucznie będziemy żegnać stary, a witać nowy 2008 rok. W górę wystrzelą korki od szampanów i setki petard.

Nie daj się oskubać  »
Tekst opublikowany 2007-12-29, opracowanie tom
Gorączka dorocznych wyprzedaży trwa w najlepsze. Witryny sklepowe kuszą obniżeniem cen o połowę, a nawet do 70 procent. Pamiętajmy jednak, że nie wszystko złoto, co się świeci.

Ssaki na oddziale  »
Tekst opublikowany 2007-12-28, opracowanie tom
Dwa nowe ssaki, specjalne urządzenia do opieki nad obłożnie chorymi pacjentami, trafiły na oddział medycyny paliatywnej legnickiego szpitala.

Narozrabiał na parkingach  »
Tekst opublikowany 2007-12-28, opracowanie tom
46 pijanych kierowców, 18 wypadków, w których trzy osoby zginęły, a 28 odniosło lekkie lub ciężkie obrażenia, blisko 220 interwencji straży pożarnej.

Debata nad budżetem  »
Tekst opublikowany 2007-12-28, opracowanie tom
Dziś legniccy radni spotkają się po raz ostatni w tym roku. Będzie to jedna z ważniejszych sesji, bo dziś ustalony zostanie ostateczny kształt przyszłorocznego budżetu miasta.

Uśmiech pod choinką »
Tekst opublikowany 2007-12-28, opracowanie tom
Już po raz piętnasty legnickie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przeprowadziło świąteczną akcję pod hasłem "Uśmiech pod choinkę". Wolontariusze zebrali dary rzeczowe i pieniądze, dzięki którym przygotowano 850 paczek ze słodyczami dla najbiedniejszych podopiecznych oraz 250 świątecznych paczek żywnościowych dla wielodzietnych rodzin.

Dam stówkę, będzie po sprawie  »
Tekst opublikowany 2007-12-28, opracowanie tom
Pożegnanie ze starym rokiem nie będzie mile wspominała pewna legniczanka, która próbowała dwóm policjantom wręczyć łapówkę, by ci nie ukarali ją mandatem.

Polowanie na roczniki  »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie tom
W większości salonów samochodowych rozpoczęła się wielka wyprzedaż nowych aut rocznika 2007. Salony kuszą atrakcyjnymi ofertami, które są naszpikowane rabatami i dodatkowymi promocjami.

Ślizgamy się od poniedziałku »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie red.
Od poniedziałku, na terenie kortów tenisowych przy ul. Sejmowej działa pierwsze w historii Legnicy sztuczne lodowisko. Obiekt należy do największych w naszym regionie.

Tony trucizny  »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie tom
Tylko do 31 stycznia 2008 roku w urzędach miast i gmin będą przyjmowane zgłoszenia o rodzaju, ilości i miejscach występowania materiałów azbestowych. Powinni to zrobić wszyscy - właściciele domów i zarządcy nieruchomości, których dachy pokryte są trującym materiałem.

Końcowe odliczanie  »
Tekst opublikowany 2007-12-27, opracowanie tom
Dziś, jutro i w sylwestra. Masz tylko trzy dni na złożenie wniosku o wymianę starego dowodu osobistego. Ale wystąpienie o nowy dowód nie oznacza, że dostaniesz go od razu.

Za pierwszego męczennika »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Ukamieniowali go za gorliwe głoszenie ewangelii. W drugi dzień Bożego Narodzenia na znak pamięci o św. Szczepanie sypie się w kościołach owsem.

Bez TIR-ów w święta »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Jeszcze dziś obowiązuje całkowity zakaz poruszania się ciężarówek po drogach. Za złamanie przepisu grozi tysiąc złotych mandatu.

Na świąteczny spacer! »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Lekarze radzą: w drugi dzień Świąt koniecznie idźmy na spacer. Żołądek nie lubi obciążeń, których miał aż nadto przez trzy dni świętowania.

Taniec na lodzie  »
Tekst opublikowany 2007-12-25, opracowanie tom
Na ten moment mieszkańcy Legnicy czekali długo. Od wczoraj można już korzystać z uroków sztucznego lodowiska na terenie kortów tenisowych przy ul. Sejmowej.

Autobusy w święta  »
Tekst opublikowany 2007-12-25, opracowanie tom
Przypominamy, że podczas świąt Bożego Narodzenia oraz w pierwszy dzień Nowego Roku, miejskie autobusy kursują, jak w niedzielę.

Kiedy narodził się Chrystus? »
Tekst opublikowany 2007-12-25, opracowanie tom
Dzisiaj pierwszy dzień Bożego Narodzenia. W tradycji chrześcijańskiej święta te upamiętniają narodziny Jezusa Chrystusa, które poprzedzone są czterotygodniowym okresem oczekiwania, zwanego Adwentem.

Królewski połów  »
Tekst opublikowany 2007-12-24, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Zanim trafią na wigilijny stół przechodzą długą drogę. Od ikry, po dojrzewanie aż do odłowu. Co roku na stawach rybnych w Rasowej Małej w powiecie lubińskim, od listopada do grudnia trwa wielki połów karpi.

Nowe skrzyżowanie  »
Tekst opublikowany 2007-12-24, opracowanie tom
Od kilku dni w centrum miasta funkcjonuje nowe skrzyżowanie świetlne. Zmiana organizacji ruchu przy ul. Witelona, która z założenia ma usprawnić ruch na tym odcinku, już wśród kierowców wzbudza wiele kontrowersji.

Opłatek z władzą  »
Tekst opublikowany 2007-12-23, opracowanie tom
Przy wspólnym stole wigilijnym w Prochowicach z rodzinami wielodzietnymi, osobami samotnymi i ubogimi zasiedli przedstawiciele lokalnej władzy. Były kolędy i paczki dla dzieci i najbardziej potrzebujących.

Pracują jak co dzień  »
Tekst opublikowany 2007-12-23, opracowanie tom
Jutro wigilia Bożego Narodzenia. Większość z nas już myśli o wieczerzy w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Ale zanim ten moment nastąpi, niektórzy tego dnia będą musieli przyjść do pracy.

Rynek na pocztówkach »
Tekst opublikowany 2007-12-23, opracowanie tom
Od kilku dni przechadzając się po legnickim deptaku w okolicach "śledziówek" można oglądać plenerową wystawę dawnych pocztówek, na których uwieczniono rynek starego miasta z końca XIX i początku XX wieku.

Stypendia dla romskich uczniów »
Tekst opublikowany 2007-12-22, opracowanie tom
W Legnicy od roku realizowany jest dolnośląski "Program motywacyjny uczniów romskich". Z tej okazji władze miasta po raz drugi przyznały stypendia motywacyjne uczniom narodowości cygańskiej, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2006/2007.

Jak w niedzielę  »
Tekst opublikowany 2007-12-22, opracowanie tom
W czasie świąt Bożego Narodzenia oraz w pierwszy dzień Nowego Roku, miejskie autobusy będą kurować w Legnicy jak w niedzielę.

Zaproszenia na wigilię  »
Tekst opublikowany 2007-12-22, opracowanie tom
W najbliższych dniach opłatkowe, wigilijne spotkania i wieczerze odbędą się we wszystkich legnickich placówkach opiekuńczych zarówno dziecięcych i młodzieżowych, jak i tych dla dorosłych.

Radosny to czas  »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Już tylko dni dzielą nas od świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie 24 grudnia zasiądziemy do wspólnej wigilijnej wieczerzy. Odmówimy modlitwę, podzielimy się opłatkiem, zaśpiewamy kolędy.

Kilka cennych rad  »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie (tom)
Jesteśmy w trakcie gorącego okresu przedświątecznego. Bieganina po supermarketach, kupowanie karpia, choinki, świątecznych prezentów może skutecznie wyrwać nas z ostrożności i skupienia.

Drugie serce  »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Zdzisław Pluta z Polanki i Stanisław Bartoszuk z Legnicy mogą śmiało powiedzieć, że dostali od losu wielką szansę dalszego życia. Ich serce mogło nie wytrzymać dni, miesięcy.

Inspekcja kontra nadwaga »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie tom
Wczoraj inspektorzy legnickiego oddziału Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego po raz pierwszy przeprowadzili kontrolne ważenie samochodów ciężarowych na specjalnych wagach. Pierwsze efekty już są.

Bożonarodzeniowe cuda  »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie (tom)
12-letnia Aleksandra Rygiel ze szkoły podstawowej w Miłkowicach zdobyła Grand Prix w konkursie szopek organizowanym przez legnickie Młodzieżowe Centrum Kultury.

Babcine reflektory  »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Moda w zdobieniu świątecznego drzewka zmienia się każdego roku. Po szale na amerykańską kiczowatość kreatorzy wzornictwa i producenci bombek namawiają dziś do powrotu do staropolskiej tradycji.

Po kielichu na dwóch kółkach  »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie tom
Totalnym brakiem wyobraźni i zdrowego rozsądku popisał się 37-letni motocyklista. Jadąc „po kielichu” najpierw potrącił 54-letnią kobietę, a potem zderzył się z nissanem. Pijanemu mężczyźnie grozi teraz nawet do 12 lat więzienia.

I po bombkach »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie tom
Kartony bombek, które przygotowaliśmy dziś dla naszych Czytelników rozeszły się jak świeże bułeczki. Pudełka z wielobarwnymi bombkami podarował nam Janusz Prus, szef złotoryjskiego "Vitbisu".

"Amok" wychodzi zza krat »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie tom
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił dziś wyrok wobec 36-letniego Krystiana B. z Chojnowa, autora książki "Amok", który został skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo kochanka byłej żony.

Powstaje lodowisko  »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie tom
Na placu kortów tenisowych w pobliżu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Sejmowej trwają intensywne zabiegi budowy lodowiska. Władze miasta liczą, że z lodowej tafli mieszkańcy Legnicy będą mogli korzystać już przed świętami Bożego Narodzenia.

Katalog pod choinkę?  »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie (tom)
Legnickie Muzeum Miedzi zachęca do nabycia katalogu opisującego życie i twórczość Elfriede Springer, autorki rysunków, ilustracji i akwarel zabytków architektury, śląskich zamków, pałaców, kościołów i mieszczańskich kamienic.

Los prezesa w rękach Rady  »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie red.
Już w najbliższy piątek okaże się, czy w zarządzie KGHM Polska Miedź S.A. dojdzie do zmian na stanowisku prezesa. W ubiegłym tygodniu do rady nadzorczej wpłynął wniosek o odwołanie Krzysztofa Skóry z zajmowanego stanowiska.

Kilka cennych rad  »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie (tom)
Jesteśmy w trakcie gorącego okresu przedświątecznego. Bieganina po supermarketach, kupowanie karpia, choinki, świątecznych prezentów może skutecznie wyrwać nas z ostrożności i skupienia.

Szopek czas  »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie (tom)
Tradycyjnie o tej porze w wielu kościołach, szkołach, a nawet w centralnych punktach miasta trwają gorące przygotowania nad budową bożonarodzeniowych szopek. Najbardziej odwiedzane, zwłaszcza przez najmłodszych, są szopki, w których obok dzieciątka Jezus, mieszkają żywe stworzenia.

Projekt budżetu gotowy  »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie tom
Władze miasta ogłoszą dziś projekt przyszłorocznego budżetu. Na konferencji prasowej w ratuszu, która rozpocznie się o godzinie 11. dziennikarze lokalnych mediów poznają komplet materiałów przygotowanych na ostatnią w tym roku sesję Rady Miejskiej.

Odrzutowa dostawa  »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie (tom)
Od stycznia spółka KGHM Ecoren będzie dostarczała ren do silników odrzutowych produkowanych przez firmę Rolls-Royce. Wartość kontraktu szacuje się na około 100 milionów dolarów.

Kobiece twarze na kalendarzu  »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie (tom)
Dziś o godzinie 17. w patio Galerii Piastów odbędzie się premierowy pokaz miejskiego kalendarza na nowy 2008 rok. Kalendarz zatytułowany „Legnica – Twarze Miasta” ukazuje Legnicę poprzez urodę i osobowości jej mieszkanek

Bój o śmieci zakończony »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Nie 46 jak chciał tego prezydent Legnicy i nie 43, jak ostatnio proponował przewodniczący Rady Robert Kropiwnicki, a 41 zł za metr sześcienny. Taką górną stawkę za odbiór odpadów komunalnych uchwalili dzisiaj legniccy radni.

Rośnie nam talent  »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie tom
Basia Matusiewicz z legnickiego przedszkola „Bajka” ma zaledwie sześć lat, a w partiach szachowych wśród swoich rówieśników nie ma sobie równych. W ostatnich mistrzostwach Wrocławia dzieci do lat sześciu, ta sympatyczna i urocza legniczanka zdobyła złoty medal.

Awizo dla Modrzejewskiej  »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie (tom)
Legnicki teatr dramatyczny przeżywa od czasu do czasu historie nie wcale dramatyczne. Czasem w codziennym życiu teatru wydarzy się coś, co na pierwszy rzut oka w swej istocie jest groteskowe i komiczne.

Załatali wszędzie, guza nie będzie  »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie (tom)
Pod koniec października pisaliśmy o fatalnym stanie technicznym Baszty Chojnowskiej. Jak się okazało, apele czytelników o szybki remont obiektu okazały się skuteczne.

Poświęcenie kaplicy »
Tekst opublikowany 2007-12-16, opracowanie tom
Dzisiaj o godzinie 16. w obecności legnickiego biskupa ks. Stefana Cichego odbędzie się uroczyste poświęcenie szpitalnej kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Łaskawej.

Prezydent o budżecie, radni o śmieciach »
Tekst opublikowany 2007-12-16, opracowanie tom
W najbliższy wtorek, 18 grudnia, na konferencji prasowej poznamy komplet materiałów przygotowanych na ostatnią w tym roku sesję Rady Miejskiej. Będą to ważne obrady, bo 28 grudnia radni podejmą decyzję o dochodach i wydatkach przyszłorocznego budżetu.

W trosce o tych najmniejszych  »
Tekst opublikowany 2007-12-15, opracowanie tom
Fundacja Polska Miedź zawsze stara się wspierać finansowo najbardziej potrzebujące placówki służby zdrowia. O hojności tej fundacji po raz kolejny mogła się przekonać dyrekcja legnickiego szpitala.

Śmierć w pożarze »
Tekst opublikowany 2007-12-15, opracowanie MW
Nad ranem wybuchł pożar w domu przy ul. Ogrodowej w Legnicy. Zginęła 55-letnia kobieta. Jej syn i mąż są w stanie ciężkim.

Wigilia w Akademii  »
Tekst opublikowany 2007-12-15, opracowanie red.
Choć do uroczystej wigilijnej wieczerzy został ponad tydzień, legnickie Stowarzyszenie "Kobiety Europy" już jutro organizuje tradycyjną Wigilię Narodów. W sali Akademii Rycerskiej o godz. 17 przy wspólnym stole spotkają się przedstawiciele różnych nacji i mniejszości etnicznych związanych z Dolnym Śląskiem i Legnicą.

Konsekracja kościoła Gacka »
Tekst opublikowany 2007-12-15, opracowanie tom
Dzisiaj legnicka parafia pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa przeżywała wielkie duchowe wydarzenie. Uroczyście bowiem dokonano poświęcenia budowanego wiele lat kościoła i samego ołtarza.

Jubileusz LPGK  »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie tom
Dziś jubileusz 15 lecia istnienia obchodzi Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Legnicy. W obecnej formule prawnej jako spółka komunalna LPGK funkcjonuje od 1993 roku. Zatrudnia blisko dwieście osób.

Wyróżniona uczelnia »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie tom
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zajęła drugie miejsce w prestiżowym konkursie Dolnośląskiej Budowy Roku 2005/2006. Legnicka uczelnia zdobyła tę nagrodę za remont i modernizację dawnych wojskowych koszar przy ul. Sejmowej.

Uchwała "śmieciowa" - teraz albo nigdy? »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie tom
Na najbliższej poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej zadecydują się losy uchwały "śmieciowej". Na dzisiejszej konferencji prasowej przewodniczący Rady, Robert Kropiwnicki, ujawnił, że w tej sprawie jest dobrej myśli i ma nadzieję, że temat przyjęcia górnych stawek za odbiór odpadów komunalnych zostanie wreszcie zakończony.

Konfiskata trucizny  »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie tom
Od wczoraj w dziesięciu legnickich aptekach znajdują się specjalne pojemniki, do których można wyrzucać przeterminowane leki. Sprawy nie można bagatelizować, ponieważ przeterminowane specyfiki nie można ot tak wyrzucać sobie do kubłów na śmieci.

Jak dogonić Europę?  »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie (tom)
Federacja Pracodawców Polski Zachodniej istnieje w naszym regionie już 15 lat. O sukcesach i planach na najbliższą przyszłość, dolnośląscy pracodawcy zrzeszeni w federacji rozprawiali podczas jubileuszowego spotkania w legnickim hotelu Qubus.

Legnickie kobiety na kalendarzu »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie red.
Wydawanie artystycznych kalendarzy miejskich stało się już w naszym mieście tradycją, a każdy z nich cieszy się uznaniem krajowych i zagranicznych kolekcjonerów.

Nie ma na nich rady? »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie red.
Na naszych łamach kilkukrotnie zwracaliśmy uwagę na samochody zaparkowane w centrum miasta niezgodnie z prawem. Tym razem uwagę na ten problem zwrócił nasz czytelnik, przesyłając kilka zdjęć, do których komentarz może być tylko jeden.

S 3 - burza mózgów »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie red.
W legnickim Hotelu Qubus odbyła się konferencja na temat ważnych dla Legnicy i regionu aspektów budowy drogi szybkiego ruchu S-3. Dodatkowym wątkiem debaty była modernizacja regionalnej sieci połączeń kolejowych. Uczestnicy konferencji sformułowali kilka istotnych wniosków.

Ultrasonograf dla szpitala »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie tom
Nowoczesny, trójwymiarowy ultrasonograf - jedyny taki w Legnicy - od niedawna jest na wyposażeniu oddziału położniczego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Zakup urządzenia był możliwy dzięki finansowemu wsparciu spółki KGHM Polska Miedź, Fundacji Polskiej Miedzi oraz PZU "Życie".

Nie jestem samobójcą  »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Czy planowane są nowe parkingi, dlaczego 2 stycznia miasto może utonąć w śmieciach, czy i w jaki sposób Legnica chce skorzystać na Euro 2012? O odpowiedź na te i inne pytania poprosiliśmy prezydenta miasta, Tadeusza Krzakowskiego.

Deszcz prezentów i uśmiechu  »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie (tom)
To był wyjątkowy dzień w życiu naszych milusińskich. 6 grudnia w Mikołajki każdy dzieciak dostał prezenty i upominki.

Lampki liczone w tysiącach »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie (mat)
Przechadzając się po głównych ulicach i alejach miasta można już obserwować świąteczną różnobarwną iluminację. Sznury lampek rozbłysnęły w centralnych punktach Legnicy, na ulicach i skwerach.

Wojownicy na macie »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie (tom)
KGHM VIII Mistrzostwa Polski Open Karate Kyokushin przeszły do historii. W tym prestiżowym turnieju było wszystko. Ekscytująca walka fair play, radość zwycięstwa i gorycz porażki. Szkoda tylko, że nasz Paweł Biszczak odpadł z walki o medale.

O hazardzie i nie tylko  »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie (red.)
Legnickie Muzeum Miedzi pracuje na pełnych obrotach. Zwiedzający jeszcze pewnie nie zdążyli zobaczyć wszystkich prezentowanych wystaw, a już na sali pojawiły się nowe eksponaty.

Wiózł śmierć  »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie (tom)
Na drodze krajowej nr 3 na wysokości Kawic doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na miejscu zginęła pasażerka golfa. Kierowca i drugi pasażer z tego auta zostali mocno poturbowani.

Połap się »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie red.
Nie mają łatwego życia kierowcy w Legnicy. Jeden z naszych czytelników przesłał nam zdjęcie ilustrujące łamigłówkę, jaką trzeba rozwiązać, aby poprawnie poruszać się w rejonie budowanej Drugiej Galerii Piastów.

Jubileusz pracodawców  »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie tom
Dzisiaj w legnickim hotelu Qubus Federacja Pracodawców Polski Zachodniej będzie świętować 15-lecie swego istnienia. O godzinie 11. rozpocznie się zgromadzenie ogólne członków federacji.

A dlaczego nie na przejściu? »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie red.
Obok parking jest pusty, a pracownik Starostwa w dalszym ciągu parkuje na przejściu dla pieszych! - pisze zarka, nasz czytelnik.

Nasi łucznicy znów wysoko »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie red.
W dniach 8 - 9 grudnia w Prudniku rozegrane zostały Ogólnopolskie Halowe Zawody Kontrolne. W imprezie uczestniczyła ponad setka zawodników i zawodniczek - w tym będący w dobrej formie legniczanie.

Legnica - Lubin po trzech latach »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie red.
Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład jazdy PKP, w związku z którym na Dolnym Śląsku przybyło kilkanaście połączeń. W nowym rozkładzie pociągi po trzech latach wróciły na trasę na trasę Lubin - Legnica - Wrocław.

S3 - szansa dla regionu »
Tekst opublikowany 2007-12-09, opracowanie tom
Już jutro, 10 grudnia, w legnickim hotelu Qubus odbędzie się konferencja na budowy drogi szybkiego ruchu S3. Dodatkowym wątkiem debaty będzie sprawa modernizacji regionalnej sieci połączeń kolejowych. Organizatorem jutrzejszej konferencji są władze miasta.

Puchar na Ukrainę  »
Tekst opublikowany 2007-12-09, opracowanie tom
Ukraiński arcymistrz Władimir Sergiejew zwyciężył w XXIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym o puchar wojewody dolnośląskiego, który rozegrano w hotelu Qubus w Legnicy. W zawodach wystartowało dziesięciu zawodników, w tym trzech arcymistrzów i pięciu mistrzów międzynarodowych.

Legniczanie chcą być dumni! »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie tom
Nasza redakcyjna akcja "Odbierz opaskę" przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Ufundowane przez prezydenta Legnicy charakterystyczne biało - błękitne bransoletki rozeszły się w mgnieniu oka.

Konkurs rozstrzygnięty  »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie tom
Poznaliśmy laureatów naszego redakcyjnego konkursu, w którym nagrodami były wejściówki na jutrzejsze mistrzostwa Polski Open Karate Kyokushin. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Głos uczelni w sprawie afery  »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie tom
Nie milkną echa po poniedziałkowym zatrzymaniu przez policję trzech pracowników Centrum Innowacyjno – Wdrożeniowego, spółki powiązanej z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Legnicy.

Klika do niej zza światów »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie tom
Kamil Bogucki marzył od dawna o tym komputerze. Niestety nie dożył tej chwili. Zmarł nad ranem 23 listopada. Ale komputer, który miał być mikołajkowym prezentem dla niego, trafił do jego siostry, 10-letniej Julitki.

Z Mikołajem w rytmie hip-hopu »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie tom
Choć co niektórzy już zdążyli zapomnieć o Mikołajkach, w Prochowicach imprezy mikołajkowe nabiorą rozpędu w najbliższy weekend. Organizatorzy planują dla najmłodszych wiele zabaw i konkursów.

Oni są Fair Play »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie tom
W Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki zakończyła się uroczysta gala finałowa X jubileuszowej edycji programu "Przedsiębiorstwo Fair Play". Wśród laureatów z całego kraju, znalazło się dziesięć firm i przedsiębiorstw Zagłębia Miedziowego wyróżnionych prestiżowymi certyfikatami i statuetkami.

Świąteczny zapach świerku  »
Tekst opublikowany 2007-12-06, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Świerkowa czy sosnowa, cięte gałązki czy w doniczce. Srebrny świerk czy jodła kaukaska, a może sztuczna? Przed świętami Bożego Narodzenia zawsze stajemy przed dylematem, jaką choinkę wybrać do naszych domów.

Więcej parkingów  »
Tekst opublikowany 2007-12-06, opracowanie Ewa Mastalska
Mieszkańcy osiedla Piekary spotkali się z prezydentem Tadeuszem Krzakowskim. Uczestnicy debaty zgodnie przyznali, że na Piekarach jest jeszcze wiele do zrobienia.

Pierwszeństwo dla zarejestrowanych  »
Tekst opublikowany 2007-12-05, opracowanie tom
W Legnicy oficjalnie zarejestrowanych jest 3 tysiące psów, ale po miejskich ulicach czworonogów biega zdecydowanie więcej. W ciągu trzech najbliższych lat wszystkie psy ujęte w urzędowej ewidencji będą miały wszczepione mikrochipy.

Wygraj bilety!  »
Tekst opublikowany 2007-12-05, opracowanie (tom)
Już w najbliższą sobotę w hotelu Qubus odbędą się mistrzostwa Polski Open Karate Kyokushin. Organizator turnieju, Klub Karate Kyokushin przygotował dla naszych czytelników pięć pojedynczych wejściówek na sobotnie zawody.

Slalom między znakami  »
Tekst opublikowany 2007-12-05, opracowanie (tom)
Legniccy policjanci zatrzymali kobietę, która siedziała za kółkiem swego auta mając w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu! 54-letnia mieszkanka Jawora uszkodziła kilka znaków drogowych tracąc zderzak i tablicę rejestracyjną.

Tort z chmielową wkładką  »
Tekst opublikowany 2007-12-05, opracowanie (tom)
Legnicki teatr świętował 30. lecie polskiej sceny w mieście. W uroczystości, która w niedzielny wieczór odbyła się w siedzibie teatru uczestniczyli przedstawiciele wszystkich pokoleń ludzi legnickiej sceny, byli i aktualni pracownicy teatru, jego przyjaciele, a także reprezentanci władzy państwowej i samorządowej wspierający tę instytucję. Zasłużonym pracownikom legnickiego teatru wręczono odznaczenia państwowe.

Kałuża wstydu »
Tekst opublikowany 2007-12-05, opracowanie red.
W miejscu, gdzie ul. Chojnowska dochodzi do Rynku po każdym deszczu robi sie wielka kałuża - pisze nasz czytelnik. Co więcej, kałuża liczy już sobie całe 20 lat!

Pobiegaj po śniegu  »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie (tom)
Legnickie Towarzystwo Biegów Narciarskich zaprasza wszystkich chętnych do udziału w zawodach barbórkowych "Pierwszy śnieg". Sponsorem narciarskiej imprezy jest spółka KGHM Polska Miedź S.A.

Korupcyjne zarzuty »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie tom
Wczoraj policjanci z wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali trzy osoby podejrzewane o przyjęcie korzyści majątkowych oraz o przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów. Wszyscy zatrzymani pełnią wysokie funkcje w spółce, której założycielem jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy.

Deszcz prezentów  »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie (tom)
Już w czwartek, 6 grudnia, św. Mikołaj obdaruje prezentami wszystkich, którzy podobno na to zasłużyli. W wielu przedszkolach organizowane będą imprezy, w których główną rolę odegra jegomość z siwą długą brodą w czerwonym stroju.

Odbierz opaskę w redakcji  »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie (tom)
We wrześniu ubiegłego roku władze Legnicy zainaugurowały przedsięwzięcie promocyjne pod hasłem: "Legnica Moim Miastem". Przesłanie to ma nawiązywać do lokalnego patriotyzmu i tworzenia legnickiej tożsamości.

Biszczak fighter  »
Tekst opublikowany 2007-12-03, opracowanie (tom)
W najbliższą sobotę w legnickim hotelu Qubus odbędą się ósme mistrzostwa Polski Open Karate Kyokushin. Rozmawiamy z Andrzejem Kaczkowskim, prezesem Legnickiego Klubu Karate Kyokushin, który organizuje zawody.

Wreszcie są bilety »
Tekst opublikowany 2007-12-02, opracowanie (tom)
Na łamach naszego portalu i gazety jako pierwsi napisaliśmy, że w pawilonach handlowych pod nazwą „Bus shop” znajdujących się przy przystankach autobusowych nie można kupić biletów.

Sprytniejsza od sprawcy  »
Tekst opublikowany 2007-12-01, opracowanie tom
17-letni wrocławianin wpadł na mało oryginalny sposób zdobycia pieniędzy. Próbował przekonać jedną z mieszkanek Legnicy, że jest dobrym kolegą jej zięcia, że przed chwilą miał wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy. Starsza pani wyczuła pismo nosem i bez zastanowienia zadzwoniła po policję

Modrzejewska świętuje  »
Tekst opublikowany 2007-12-01, opracowanie red.
2 grudnia będzie wielkim dniem dla teatru Heleny Modrzejewskiej. Jutro bowiem uroczyście będzie obchodzony jubileusz trzydziestolecia istnienia polskiego teatru w Legnicy. Słowo "polski" akcentowane w trakcie jubileuszu, nie jest przypadkowe, bo historia teatru jest o wiele dłuższa.

Dzisiaj
Czwartek 8 grudnia 2022
Imieniny
Delfiny, Marii, Wirginiusza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl