Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 116 informacji. Wszystkie poniżej.

Grozi jej dożywocie »
Tekst opublikowany 2008-01-31, opracowanie tom
Legnicka prokuratura rejonowa sporządziła akt oskarżenia przeciwko 30-letniej kobiecie, która prawie rok temu zabiła starszą kobietę.

Słodka rozpusta  »
Tekst opublikowany 2008-01-31, opracowanie tom
Dzisiaj nie musimy przejmować się kaloriami, możemy do woli objadać się pączkami i faworkami. Bo dziś Tłusty Czwartek.

Biszczak kontra Europa »
Tekst opublikowany 2008-01-31, opracowanie tom
9 lutego w hali wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbędzie się prestiżowy turniej karate kyokushin. Na przeciw siebie na matach staną reprezentanci Polski i Europy.

Lider ekologii  »
Tekst opublikowany 2008-01-31, opracowanie red.
Kolejne wyróżnienie dla Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Miejska spółka znalazła się w gronie laureatów trzeciej edycji konkursu "Przetargi dla najlepszych - Lider Eko Inwestycji".

Kontrole tonażu  »
Tekst opublikowany 2008-01-31, opracowanie tom
Od rana na drogach miasta prowadzone są kontrole inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego, policji oraz funkcjonariuszy łużyckiego oddziału Straży Granicznej w Lubaniu.

Bezpańska mazda? »
Tekst opublikowany 2008-01-31, opracowanie tom
Od kilku dni w centrum miasta i na dodatek na chodniku stoi sobie leciwa mazda. Ciekawe, jak długo jeszcze auto będzie zagradzało przejście?

Wejściówki na Lustrację  »
Tekst opublikowany 2008-01-30, opracowanie tom
Od środy do niedzieli na scenie legnickiego teatru Modrzejewskiej wystawiana będzie "Lustracja" Krzysztofa Kopki. Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy cztery podwójne zaproszenia na weekendowe seanse.

Jazda na dopalaczach  »
Tekst opublikowany 2008-01-30, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Naukowcy z Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku przeprowadzili badania wśród zawodowych kierowców pod względem zażywania narkotyków przed wyruszeniem w trasę i w czasie jazdy. Wyniki są szokujące.

Rybki i Durex »
Tekst opublikowany 2008-01-30, opracowanie Ilona Parejko
Strefa ekonomiczna w Krzywej zapełnia się. Rośnie hala produkcyjna firmy Plasticos Durex. A tam, gdzie jeszcze rozciągają się szczere pola, szwajcarska firma zamierza budować fermę egzotycznych, akwariowych rybek.

Wolniej jedziesz, dalej zajedziesz  »
Tekst opublikowany 2008-01-30, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Kiedy na drodze zauważymy makabryczny wypadek i leżący na jezdni czarny worek, każdego z nas przejdą ciarki po plecach. Na moment zdejmiemy nogę z gazu. Ale tylko na chwilę, bo potem mkniemy po szosie znów 140 km/h lub więcej.

Lustracja rozstrzygnięta »
Tekst opublikowany 2008-01-30, opracowanie tom
Wystarczyło kilkadziesiąt minut od ogłoszenia na naszym serwisie konkursu o "Lustracji", a po biletach już ani śladu.

Za eksplozję zbiornika »
Tekst opublikowany 2008-01-30, opracowanie tom
Prokuratura Rejonowa w Legnicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 54-letniemu Heinrichowi G., dyrektorowi firmy "Winkelmann". Jest oskarżony o spowodowanie wypadku przy pracy jednego z pracowników tej firmy.

Wyrok RIO dla MPK  »
Tekst opublikowany 2008-01-30, opracowanie tom
Regionalna Izba Obrachunkowa zakwestionowała zapis w uchwale tegorocznego budżetu o "obcięciu" dotacji dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Co to oznacza?

Nożownik z autobusu  »
Tekst opublikowany 2008-01-29, opracowanie tom
Legniccy policjanci zatrzymali wczoraj mężczyznę, który groził nożem pasażerom autobusów komunikacji miejskiej.

Prędkość i trzeźwość »
Tekst opublikowany 2008-01-29, opracowanie tom
50 kierowców ukaranych mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości, kilka zatrzymanych dowodów rejestracyjnych - to bilans wczorajszej policyjnej akcji na drodze między Legnicą a Chojnowem.

Gala karateków  »
Tekst opublikowany 2008-01-29, opracowanie tom
W najbliższy piątek, 1 lutego, w legnickim hotelu Qubus odbędzie się Dolnośląska Gala Karate Kyokushin, podczas której nagrodzeni zostaną karatecy naszego województwa za swoje osiągnięcia w minionym roku.

Znudziły mu się kraty  »
Tekst opublikowany 2008-01-29, opracowanie tom
Legnicka policja ujęła więźnia Zakładu Karnego w Wołowie, który zamiast wrócić z pracy, do której był oddelegowany, postanowił uciec.

Powiało, i co dalej? »
Tekst opublikowany 2008-01-28, opracowanie red.
Potężne wichury nawiedziły Dolny Śląsk w nocy z soboty na niedzielę. Na szczęście w regionie nikt nie ucierpiał, choć silny wiatr pozostawił po sobie niebezpieczny ślad. Choćby ten, sfotografowany w Legnicy przez jednego z naszych czytelników.

Do tanga trzeba dwojga »
Tekst opublikowany 2008-01-28, opracowanie tom
Legnicka delegatura Państwowej Komisji Wyborczej podała oficjalne wyniki wczorajszych wyborów na wójta Kunic.

Złoty salon w grze  »
Tekst opublikowany 2008-01-28, opracowanie tom
Legniccy radni zgodzili się na utworzenie w mieście kolejnego salonu gry. Opinia radnych nie jest jednak wiążąca, bo ostatni głos w tej sprawie ma resort finansów.

Murem za kolegą  »
Tekst opublikowany 2008-01-28, opracowanie tom
Radny Michał Huzarski może liczyć na koleżanki i kolegów z rady. Po raz kolejny całe gremium nie zgodziło się na pozbawienie go pracy w legnickim szpitalu. Problem w tym, że Huzarski został z pracy już zwolniony znacznie wcześniej i dzisiejsza decyzja radnych może być głosem wołającego na puszczy.

Druga tura »
Tekst opublikowany 2008-01-27, opracowanie tom
Dzisiejsze przedterminowe wybory w Kunicach nie przesądziły o tym, kto został wójtem tej gminy. Mieszkańców czeka druga tura, bo żaden z kandydatów nie uzyskał wystarczającej liczby głosów do objęcia pustego fotela wójta już teraz.

Z Maski w Ratuszową  »
Tekst opublikowany 2008-01-26, opracowanie tom
Teatralna kawiarnia "Maska" wkrótce zmieni swoje wnętrze i styl. Zmieni się również nazwa lokalu. Szczegóły zdradził na konferencji prasowej dyrektor teatru Modrzejewskiej, Jacek Głomb.

Wyborcza niedziela »
Tekst opublikowany 2008-01-26, opracowanie tom
Już jutro mieszkańcy Kunic przystąpią do głosowania w wyborach na wójta tej gminy. O schedę po Januszu Mikuliczu walczyć będzie sześcioro kandydatów.

Po "kielichu" na A4 »
Tekst opublikowany 2008-01-26, opracowanie tom
Po krótkim pościgu legniccy inspektorzy transportu drogowego wraz z funkcjonariuszami policji autostradowej zatrzymali pijanego kierowcę ciężarówki.

Wielki Głód na Ukrainie »
Tekst opublikowany 2008-01-25, opracowanie ech
Wczoraj w Chocianowskim Ośrodku Kultury otwarto wystawę "Wielki Głód na Ukrainie 1932-1933" przygotowanej przez biuro edukacji publicznej IPN w Krakowie, a udostępnionej i przygotowanej do ekspozycji dzięki staraniom OBEP IPN we Wrocławiu.

Mniej odwiedzin w szpitalu? »
Tekst opublikowany 2008-01-25, opracowanie ech
Odwiedzający leczonych w legnickim szpitalu często są chorzy i stanowią dodatkowe źródło infekcji. W związku z tym, przewodniczący komitetu kontroli zakażeń szpitalnych Ryszard Kępa, apeluje do odwiedzających o ograniczanie wizyt u pacjentów.

Seryjny podpalacz  »
Tekst opublikowany 2008-01-25, opracowanie tom
Legniccy policjanci schwytali 19-letniego podpalacza. Młody mężczyzna grasował w okolicach Chojnowa. Poprzedniej nocy spalił trzy stodoły i kilka stert słomy.

Minuta ciszy, bez imprez  »
Tekst opublikowany 2008-01-25, opracowanie tom
W związku z narodową żałobą po tragedii lotników w Legnicy odwołano imprezy kulturalne zaplanowane na dziś i jutro.

Kosztowny żart »
Tekst opublikowany 2008-01-25, opracowanie tom
19-letnia dziewczyna, która wczoraj w nocy postawiła na nogi służby ratownicze i interwencyjne, jest już w rękach stróżów prawa.

Śmiertelny wypadek »
Tekst opublikowany 2008-01-24, opracowanie tom
Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w okolicach Prochowic. Na miejscu zginął młody pasażer golfa, dwóch innych z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala.

Patrolują jak zawsze  »
Tekst opublikowany 2008-01-24, opracowanie tom
- Odkąd straż miejska wyprowadziła się do nowej siedziby poza centrum, strażników w ogóle nie widać na ulicach w sercu miasta. Poza tym, dawna lokalizacja straży była dogodniejsza dla mieszkańców - uważa nasza czytelniczka.

Kasa w straży »
Tekst opublikowany 2008-01-23, opracowanie tom
Być może już wkrótce mieszkańcy będą mogli uiszczać opłaty skarbowe w budynku Straży Miejskiej przy Alei Rzeczpospolitej. Wszystko zależy od radnych.

Wspomnienie o Wandzie »
Tekst opublikowany 2008-01-23, opracowanie tom
Dziś w teatralnej Caffe Modjeska odbędzie się promocja książki "Fifak z Wrocka", której autorką jest Wanda Dybalska, zmarła przed rokiem dolnośląska reportażystka.

Poseł w szpitalu  »
Tekst opublikowany 2008-01-23, opracowanie tom
Legnicki szpital co rusz odwiedzają nasi parlamentarzyści. Bez udziału mediów z kierownictwem rozmawiali już Jerzy Szmajdziński czy Norbert Wojnarowski. Ostatnio w gabinecie dyrekcji gościł Janusz Mikulicz. Co z tych rozmów wynika?

E-maile do gliniarza  »
Tekst opublikowany 2008-01-23, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Ludzie listy piszą. Do kogo? Do rzecznika legnickiej policji. Po co? By donieść o przestępstwie, wskazać błędy w oznakowaniu. A czasem z sympatii bądź antypatii.

Zastawiają, zastawiają... »
Tekst opublikowany 2008-01-22, opracowanie red.
W listach od naszych czytelników nieustannie wraca temat niezgodnego z przepisami parkowania samochodów w Legnicy. Ostatnio otrzymaliśmy zdjęcia dokumentujące brak wyobraźni kierowców parkujących w pobliżu jednej z przychodni.

Straciła blask  »
Tekst opublikowany 2008-01-22, opracowanie (tom)
Kiedyś świeciła najjaśniej, dziś najlepiej czują się tam gołębie. Udało nam się zajrzeć do wnętrza sali królewskiej Akademii Rycerskiej.

Legnicki Kluska  »
Tekst opublikowany 2008-01-22, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Czy najsłynniejszy piekarz w kraju, Waldemar Gronowski, będzie musiał zapłacić ponad 240 tys. zł podatku? Wygląda na to, że tak. Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu orzekł bowiem, że inspektorzy skarbowi słusznie nakazali legniczaninowi uregulowanie zaległości podatkowych.

Wstrzymane przyjęcia  »
Tekst opublikowany 2008-01-21, opracowanie tom
Jak już informowaliśmy, od dzisiaj wstrzymane są planowe przyjęcia pacjentów na oddziale neurochirurgicznym legnickiego szpitala.

Zatrzymani piraci  »
Tekst opublikowany 2008-01-21, opracowanie tom
70 mandatów karnych, trzy pouczenia, trzy zatrzymane dowody rejestracyjne i wniosek do sądu grodzkiego. Takie są efekty policyjnej akcji pod kryptonimem "Prędkość".

Inteligentny biznes  »
Tekst opublikowany 2008-01-21, opracowanie Tomasz Jóźwiak
-Życzymy sobie, by proces wylęgu w inkubatorze przedsiębiorczości był jak najlepszy. Jestem przekonany, że w szybkim czasie znajdzie się wielu chętnych, którzy skorzystają z tej formy pomocy – powiedział prof. dr hab. Ryszard Pisarski.

Galerii resume  »
Tekst opublikowany 2008-01-21, opracowanie tom
Festiwal srebra i ogólnopolski przegląd malarstwa, to dwie najważniejsze imprezy kulturalne, które zorganizowała legnicka Galeria Sztuki. A poza tym kilkadziesiąt wystaw, które zwiedziło wielu legniczan. Taki był dla galerii rok 2007.

Zabrakło "przepraszam"  »
Tekst opublikowany 2008-01-20, opracowanie Tomasz Jóźwiak
- Nie przeczę, że do takiej sytuacji doszło, dlatego przepraszam pacjentów, którzy zostali tak potraktowani przez lekarza. Życzyłabym sobie, by takich incydentów było jak najmniej - tłumaczy Dorota Czudowska, szefowa legnickiego Ośrodka Diagnostyki Onkologicznej.

Wersalką w pociąg »
Tekst opublikowany 2008-01-20, opracowanie tom
Kompletnym brakiem wyobraźni i zdrowego rozsądku popisali się trzej 17-latkowie, którzy dla zabawy postawili barykadę na czynnym szlaku kolejowym.

Szachowe Grand Prix »
Tekst opublikowany 2008-01-20, opracowanie tom
Po raz czwarty młodzi szachiści spotkali się w Domu Kultury "Atrium", by rozegrać kolejny turniej z cyklu XV Dolnośląskiego Młodzieżowego Grand Prix.

Lwy czekają  »
Tekst opublikowany 2008-01-19, opracowanie red.
Dziś w Akademii Rycerskiej odbędzie się uroczysta finałowa gala konkursu "Lwa legnickiego biznesu".

Neurochirurgia zagrożona  »
Tekst opublikowany 2008-01-19, opracowanie tom
Od najbliższego poniedziałku, 21 stycznia, wstrzymane zostaną planowe przyjęcia pacjentów na oddziale neurochirurgicznym legnickiego szpitala. Powód? Brakuje lekarzy.

Mecenasi życia publicznego  »
Tekst opublikowany 2008-01-18, opracowanie tom
Podczas uroczystego koncertu w Akademii Rycerskiej poznamy dziś laureatów dorocznego konkursu "Sponsora Roku". W ten sposób władze miasta chcą podziękować wyróżnionym firmom, instytucjom i organizacjom za zaangażowanie w społeczne życie miasta.

Wielka wyprzedaż  »
Tekst opublikowany 2008-01-18, opracowanie tom
Dziś we wszystkich 33 sklepach Media Markt w Polsce, także w Legnicy, ruszyła wyprzedaż sprzętu elektronicznego. Dla klientów przygotowano kilkaset produktów w atrakcyjnych cenach.

Marsz na stolicę  »
Tekst opublikowany 2008-01-18, opracowanie tom
Dziś w Warszawie odbędzie się wielka demonstracja Związku Nauczycielstwa Polskiego. Do stolicy pojechało kilkuset pedagogów z naszego regionu.

Nowy dyrektor »
Tekst opublikowany 2008-01-18, opracowanie tom
Dariusz Wojtkowiak został nowym dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu. Zastąpił odwołanego w lipcu ubiegłego roku Lecha Lipczaka.

Parkują jak chcą  »
Tekst opublikowany 2008-01-18, opracowanie tom
I kolejny przykład, jak co niektórzy kierowcy parkują w samym centrum Legnicy. Ciekawe co na to Straż Miejska?

Tatuś po flaszce »
Tekst opublikowany 2008-01-18, opracowanie tom
Pijany ojciec prowadząc za rękę 3-letniego syna o mały włos wpadłby pod samochód. Kierowca z piskami opon zdążył wyhamować.

Czarne owce "elki"  »
Tekst opublikowany 2008-01-18, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Zatrzymane cztery dowody rejestracyjne, siedem mandatów karnych i osiem pouczeń, to efekt policyjnej kontroli instruktorów nauki jazdy.

Dowody na numerki  »
Tekst opublikowany 2008-01-17, opracowanie red.
Władze miasta przypominają o konieczności wymiany starych dowodów osobistych na nowe. Zielonych książeczek na plastikowe dokumenty nie wymieniło dotąd 3,7 tysięcy mieszkańców.

Oświetlone posesje  »
Tekst opublikowany 2008-01-17, opracowanie tom
Władze Prochowic rozstrzygnęły konkurs na najładniej oświetloną świąteczną posesję w całej gminie.

Tabakiera dla nosa  »
Tekst opublikowany 2008-01-17, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Nie milkną echa po „obcięciu” przez miejskich radnych dotacji dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy. Sprawa nie jest błaha, bo chodzi o 1,1 miliona złotych. Decyzji tej nie może zrozumieć załoga MPK, która wystosowała do rajców oficjalny protest.

Prezes odwołany  »
Tekst opublikowany 2008-01-17, opracowanie tom
Krzysztof Skóra nie jest już prezesem KGHM Polskiej Miedzi S.A. Został odwołany przez Radę Nadzorczą miedziowej spółki.

Statystycznie o bezrobociu  »
Tekst opublikowany 2008-01-16, opracowanie red.
Według danych Powiatowego Urzędu Pracy stopa bezrobocia w Legnicy wyniosła na koniec listopada 2007r. 7,9 proc. Przed rokiem było to 14,3 proc.

NOT na celowniku śledczych  »
Tekst opublikowany 2008-01-16, opracowanie tom
Nawet osiem lat więzienia grozi dyrektorowi i jednej z urzędniczek Naczelnej Organizacji Technicznej w Legnicy. Prokuratura oskarża ich o oszustwa przy rozliczaniu unijnych dotacji.

Całodobowy bilet »
Tekst opublikowany 2008-01-16, opracowanie tom
- Dlaczego przy szpitalnym oddziale paliatywnym pobierane są opłaty za parking. Nie dość że rodziny odwiedzające ciężko chorych pacjentów borykają się z cierpieniem swoich bliskich, to muszą płacić za parking tyle razy, ile przyjadą do pacjentów - pyta nasz czytelnik.

Pedryc i Kula najlepsi  »
Tekst opublikowany 2008-01-16, opracowanie tom
Jarosław Pedryc najlepszym trenerem, a Piotr Kula najlepszym zawodnikiem. To laureaci plebiscytu na najpopularniejszego trenera i sportowca ziemi prochowickiej 2007 roku.

Costa posłem! »
Tekst opublikowany 2008-01-16, opracowanie tom
W Legnicy odbyły się uzupełniające wybory do parlamentu. Nowym posłem został Hubert Costa. Jest on jedynym w kraju reprezentantem Samoobrony w Sejmie.

Idealny instruktor »
Tekst opublikowany 2008-01-15, opracowanie red.
Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs pod hasłem "Lider skutecznego szkolenia kierowców". Do rywalizacji o ten tytuł mogą przystąpić wszyscy dolnośląscy instruktorzy, którzy w ostatnim półroczu 2007r. przeszkolili co najmniej 25 osób na prawo jazdy kategorii B.

Na gazie po aparat »
Tekst opublikowany 2008-01-15, opracowanie tom
Spora dawka wypitego alkoholu tak rozochociła pewnego legniczanina, że mimo obecności ochroniarzy, próbował wynieść z supermarketu wartościowy aparat fotograficzny.

Zgubna maryśka »
Tekst opublikowany 2008-01-15, opracowanie tom
Legnicka policja zatrzymała 20-latka, który posiadał przy sobie kilka porcji marihuany. Zanim funkcjonariusze zatrzymali młodego mężczyznę, zdążył on poczęstować „maryśką” dwóch swoich kompanów.

Kolędowanie w MCK  »
Tekst opublikowany 2008-01-15, opracowanie (tom)
Czternaście zespołów i 33 solistów stanęło na deskach Młodzieżowego Centrum Kultury w dorocznym przeglądzie kolęd.

Nie musimy się wstydzić  »
Tekst opublikowany 2008-01-15, opracowanie Tomasz Jóźwiak
XVI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł już do historii. W całym kraju rozbrzmiewały echa orkiestry pod batutą niezmordowanego Jurka Owsiaka. W Legnicy udało się zebrać 83 tys. zł, o prawie cztery tysiące więcej niż w roku ubiegłym.

Pod lodem też biorą  »
Tekst opublikowany 2008-01-14, opracowanie (tom)
Mimo, iż w ostatnich dniach utrzymuje się dość wysoka, jak na tę porę roku, temperatura powietrza, zbiorniki wodne pokrywa gruba warstwa lodu. Cieszą się wędkarze, którzy potrafią całym dniami przesiadywać na zamarzniętej wodzie polując na rybę.

Uczta dla melomanów  »
Tekst opublikowany 2008-01-14, opracowanie (tom)
Znane operowe arie, kościelne pieśni i psalmy oraz kolędy w oryginalnych i śmiałych aranżacjach. I to w najlepszym wykonaniu. Nic dziwnego, że legnicka katedra pękała w szwach

Śmiercionośna "zabawa" »
Tekst opublikowany 2008-01-14, opracowanie tom
16-letni chłopak rzucał brukową kostką w jadące samochody na autostradzie A4. Na szczęście małolat został szybko ujęty i nie doszło do tragedii.

Czad zbiera żniwo  »
Tekst opublikowany 2008-01-14, opracowanie tom
Do kolejnego śmiertelnego przypadku zatrucia czadem doszło w minioną sobotę. Ofiarą jest 54-letni mężczyzna.

Pijany busiarz »
Tekst opublikowany 2008-01-14, opracowanie tom
Tylko w sobotę i niedzielę legniccy policjanci zatrzymali aż dziesięciu nietrzeźwych kierowców. Jednym z nich był kierowca busa!

No to gramy! »
Tekst opublikowany 2008-01-13, opracowanie tom
Licytacje i aukcje, występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów, gwiazdy na lodzie - to wszystko czeka legniczan w czasie trwającego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dwie tony sprzedane  »
Tekst opublikowany 2008-01-12, opracowanie tom
Ile może kosztować blisko dwie tony żelastwa? 810 złotych. Tyle bowiem na internetowej aukcji osiągnięto za stary komputerowy sprzęt, który zalegał w magazynach legnickiego szpitala.

Spokojnego kwestowania  »
Tekst opublikowany 2008-01-12, opracowanie tom
Jutro podczas XVI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie legnickim kwestować będzie grupa trzystu młodych wolontariuszy.

Orkiestra dla szpitala  »
Tekst opublikowany 2008-01-12, opracowanie tom
Co roku dzięki akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do szpitali w całym kraju trafia specjalistyczny sprzęt medyczny. Także do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Siostry z podwyżką  »
Tekst opublikowany 2008-01-11, opracowanie tom
Pielęgniarki z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy nie przystąpią do akcji strajkowej. Kierownictwo placówki zadeklarowało im 300-złotowe podwyżki.

Gala z Walewską  »
Tekst opublikowany 2008-01-11, opracowanie tom
Jutro w Głogowie, w niedzielę w Legnicy - odbędą się noworoczne koncerty organizowane przez KGHM Polską Miedź S.A. Gwiazdą będzie znakomita śpiewaczka, mezzosopranistka, Małgorzata Walewska.

Odbierz naklejki  »
Tekst opublikowany 2008-01-11, opracowanie tom
Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy kolejne darmowe upominki. Tym razem w naszej redakcji można odebrać naklejki z hasłem "Legnica moim miastem" wraz z herbem miasta.

Dmuchać na zimne »
Tekst opublikowany 2008-01-11, opracowanie tom
Rodzice uczniów wyjeżdżających na szkolne wycieczki coraz częściej dbają, by policja czy inspekcja transportu drogowego sprawdzała autokar przed wyjazdem.

Ogólniak górą! »
Tekst opublikowany 2008-01-10, opracowanie tom
Dzisiejsza "Rzeczpospolita" opublikowała ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. Na wysokim 40. miejscu znalazło się I Liceum Ogólnokształcące w Legnicy. O lokatach innych legnickich szkół lepiej nie wspominać.

Uczyć bawiąc  »
Tekst opublikowany 2008-01-10, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Czy dziecko w wieku trzech lat można już uczyć nauki czytania? Można i to skutecznie. Jakimi sposobami? Udowadniają to w legnickim przedszkolu nr 4.

Ciche dźwięki orkiestry  »
Tekst opublikowany 2008-01-09, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Blado, bez fajerwerków i pompy – tak będzie wyglądał XVI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Legnicy. To wstyd, by ponad 100-tysięczne miasto nie mogło godnie zorganizować akcji Jurka Owsiaka.

Telewizyjny specjalista  »
Tekst opublikowany 2008-01-09, opracowanie tom
Były poseł Ligi Polskich Rodzin z Legnicy, Piotr Ślusarczyk został zatrudniony w publicznej Telewizji Polskiej jako... starszy specjalista w biurze współpracy międzynarodowej i handlu.

Wciąż brakuje parkingów »
Tekst opublikowany 2008-01-09, opracowanie red.
Ostatnio często piszemy o problemie parkingów w naszym mieście. Albo jest ich za mało, albo wymagają niewygodnej opłaty, w efekcie czego kierowcy stawiają samochody gdzie popadnie. Podobnie jest choćby na Piekarach, o czym pisze jeden z naszych czytelników.

Krewkarty już są  »
Tekst opublikowany 2008-01-09, opracowanie tom
Od początku roku w pracowni serologicznej legnickiego szpitala wydawane są tak zwane krewkarty. Są to imienne plastikowe dokumenty podobne do dowodów osobistych.

Kto na wójta?  »
Tekst opublikowany 2008-01-08, opracowanie tom
O schedę po byłym wójcie Kunic, dziś pośle Platformy Obywatelskiej, Januszu Mikuliczu, walczyć będzie sześciu kandydatów.

Jestem "za", a nawet bardzo  »
Tekst opublikowany 2008-01-08, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Nowe skrzyżowanie świetlne u zbiegu ulic Witelona i Młynarskiej wciąż wzbudza u naszych Czytelników wiele skrajnych opinii. Dziś przytaczamy jedną z nich – pozytywną.

Pożar dachu  »
Tekst opublikowany 2008-01-08, opracowanie (tom)
Kilka dni temu w godzinach wieczornych doszło do pożaru dachu jednego z budynków znajdującego się tuz przy zjeździe na legnickie lotnisko. Akcję legnickich strażaków udokumentował nasz Czytelnik, Andrzej Oziembłowski

Wymusił pierwszeństwo  »
Tekst opublikowany 2008-01-08, opracowanie (tom)
Na skrzyżowaniu ulic Czarnieckiego i Kazimierza Wielkiego zderzyły się fiat punto i renault clio. Najbardziej ucierpiała kobieta kierująca clio, którą przewieziono do legnickiego szpitala.

Szpital w sieci »
Tekst opublikowany 2008-01-07, opracowanie tom
Legnicki szpital dołączył do ogólnopolskiej sieci szpitali promujących zdrowie. Co to oznacza? Łatwiejszy dostęp do badań profilaktycznych wczesnego wykrywania nowotworów, chorób serca i oczu.

Autobus w ogniu »
Tekst opublikowany 2008-01-07, opracowanie tom
Dzisiaj rano w pobliżu przystanku przy ul. Piłsudskiego na osiedlu Kopernika zapalił się autobus należący do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

PO kandydatach w teczkach?  »
Tekst opublikowany 2008-01-07, opracowanie Tomasz Jóźwiak
- Rząd nie będzie sugerował ani podpowiadał radom nadzorczym wyboru nowych prezesów spółek Skarbu Państwa, zwłaszcza jeśli chodzi o KGHM Polską Miedź S.A. - zapewnia wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna, który gości dzisiaj w Legnicy.

Nabór do przedszkoli  »
Tekst opublikowany 2008-01-07, opracowanie red.
Wkrótce ruszy nabór do legnickich przedszkoli. To dobra wiadomość dla wszystkich rodziców, których dzieci z powodu braku wolnych miejsc, do przedszkola się nie dostały.

Taniec na drodze  »
Tekst opublikowany 2008-01-07, opracowanie (tom)
Parę drobnych stłuczek i kilka aut w rowie, to bilans gołoledzi i opadów śniegu. Tak trudnych warunków pogodowych na drogach naszego regionu, jak w ostatni weekend, nie było od listopada.

Kto za tym stoi? »
Tekst opublikowany 2008-01-07, opracowanie tom
Nieznani sprawcy podpalili grób kobiety, która w grudniu ubiegłego roku tragicznie zginęła w pożarze swojego domu. Prokuratura nie wyklucza, że oba zdarzenia mogą mieć ze sobą ścisły związek.

Władza kontra mieszkańcy  »
Tekst opublikowany 2008-01-06, opracowanie tom
Wzorem lat ubiegłych władze Legnicy planują w tym roku szereg spotkań z mieszkańcami poszczególnych części miasta.

Naklejki dla kierowców »
Tekst opublikowany 2008-01-06, opracowanie tom
Kolejna odsłona prezydenckiej akcji "Legnica moim miastem". Tym razem promocyjny slogan można nakleić na szyby samochodów.

Taniec na drodze »
Tekst opublikowany 2008-01-06, opracowanie tom
Zapowiadana przez synoptyków gołoledź sprawia dzisiaj wiele kłopotów pieszym i kierowcom. Posypywanie piaskiem i solą nic nie daje, bo padający deszcz szybko marznie i znów jest ślisko.

Czad zaatakował »
Tekst opublikowany 2008-01-06, opracowanie tom
Do tragicznego zdarzenia doszło w jednej z kamienic przy ul. Korczaka. W wyniku zatrucia czadem zmarł 35-letni lokator.

Rano gołoledź, teraz śnieg »
Tekst opublikowany 2008-01-06, opracowanie tom
W całym regionie pogarszają się warunki drogowe. Rano zaskoczyła nas gołoledź, teraz panuje prawdziwa zima. A prognozy synoptyków nie są optymistyczne.

Promują zdrowie  »
Tekst opublikowany 2008-01-04, opracowanie tom
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy będzie włączony do sieci szpitali promujących zdrowie. Jakie zadania i obowiązki się z tym wiążą, dowiemy się dziś na konferencji prasowej.

Platforma o budżecie  »
Tekst opublikowany 2008-01-04, opracowanie tom
Dzisiaj też planowana jest konferencja radnych miejskich reprezentujących klub Platformy Obywatelskiej.

Legnica wyróżniona »
Tekst opublikowany 2008-01-04, opracowanie red.
Związek Powiatów Polskich ogłosił listę zwycięzców "Rankingu Gmin i Powiatów w 2007 roku". W grupie 65 miast na prawach powiatu, Legnica zajęła wysokie drugie miejsce.

Oceniają i prognozują  »
Tekst opublikowany 2008-01-04, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Niewiele osób przewidywało rozpad koalicji PiS z Samoobroną i LPR. Zaskoczyła historyczna frekwencja i udział młodych ludzi w ostatnich wyborach. W tym roku nie należy się spodziewać politycznego trzęsienia.

Bądźmy ostrożni »
Tekst opublikowany 2008-01-04, opracowanie tom
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dziś rano między Kochlicami a Rzeszotarami. Czołowo zderzyły się dostawczy transporter i volkswagen golf. Natomiast w Legnicy autobus potrącił 17-letnią dziewczynę.

Ten film to unikat! »
Tekst opublikowany 2008-01-04, opracowanie red.
Zaskakująco dobra jakość, pełny kolor i przede wszystkim niezapomniane panoramy przedwojennego Wrocławia – to wszystko znaleźć można na umieszczonym serwisie YouTube filmie, nakręconym w roku 1939.

Kalendarze rozdane »
Tekst opublikowany 2008-01-03, opracowanie tom
Elżbieta Tokarz, Wioletta Miszczak oraz Przemysław Kulon zostali laureatami redakcyjnego konkursu, w którym do wygrania były miejskie kalendarze na 2008 rok.

Noworoczny basket »
Tekst opublikowany 2008-01-03, opracowanie tom
W najbliższą sobotę w hali przy ul. Lotniczej odbędzie się noworoczny turniej trójek koszykarskich. Organizatorem imprezy jest legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Rotacja musi być  »
Tekst opublikowany 2008-01-03, opracowanie (tom)
- Dlaczego podjeżdżając pod urząd miasta, w którym chcę załatwić swoje sprawy, muszę płacić za parking? Przecież jestem klientem urzędu. To tak samo, gdy jadę pod supermarket zrobić zakupy. Też jestem klientem, a za parking już nie płacę – zastanawia się nasz czytelnik.

Wygraj kalendarze  »
Tekst opublikowany 2008-01-02, opracowanie tom
Chcesz otrzymać od nas taki kalendarz? Wystarczy odpowiedzieć na konkursowe pytanie.

Przenosiny prezydenckiej gwardii »
Tekst opublikowany 2008-01-02, opracowanie tom
Od kilku dni legnicka Straż Miejska urzęduje w nowej siedzibie. Z budynku przy ul. św. Piotra strażnicy przenieśli się do odnowionego obiektu przy Alei Rzeczypospolitej.

O kontraktach i lekarzach  »
Tekst opublikowany 2008-01-02, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Legnicki szpital wynegocjował o dwa miliony złotych więcej, niż w ubiegłym roku kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zakontraktowane są świadczenia na wszystkich oddziałach medycznych, ale bez kontraktów na razie są trzy poradnie. Nie zabezpieczona jest również nocna i świąteczna opieka ambulatoryjna.

Poszaleliśmy »
Tekst opublikowany 2008-01-01, opracowanie (tom)
Według legnickiej policji sylwestrowa noc minęła w miarę spokojnie. Poza kilkoma zdarzeniami, powitanie Nowego Roku możemy uznać za udane.

Dzisiaj
Środa 29 listopada 2023
Imieniny
Błażeja, Margerity, Saturnina

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoLegnica.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl