Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 115 informacji. Wszystkie poniżej.

O klasie w auli »
Tekst opublikowany 2008-02-29, opracowanie tom
Jedni się zachwycają, inni krytykują. Pierwsi zaglądają tam bez przerwy, drudzy wolą serwować gdzie indziej. Społecznościowa nasza-klasa.pl zdobyła szerokie grono sympatyków, ale współtwórcy tego portalu nie ustrzegli się wielu błędów w jego administrowaniu.

Spotkanie po latach »
Tekst opublikowany 2008-02-29, opracowanie tom
W oddziale Towarzystwa Przyjaciół Dzieci odbyło się niecodzienne spotkanie byłych wychowanków i wychowawców domu dziecka. Niektórzy z nich nie widzieli się ponad pół wieku.

Satyrykon rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2008-02-29, opracowanie UM Legnica
Znamy już laureatów tegorocznego Satyrykonu. Grand Prix i 5,5 tysiąca złotych odbierze Valentina Georgiev'a z Bułgarii za pracę bez tytułu.

Do woja marsz  »
Tekst opublikowany 2008-02-29, opracowanie UM Legnica
Od 3 marca br. rozpocznie działalność wojskowa powiatowa komisja lekarska dla miasta Legnicy. Jej siedzibą będzie Spółdzielczy Dom Kultury „Atrium”, ul. Pomorska 19.

Od pejzażu do ukrzyżowania  »
Tekst opublikowany 2008-02-29, opracowanie tom
Od 5 marca w legnickiej Galerii Sztuki czynna będzie autorska wystawa Łukasza Morawskiego z Jawora. Na ekspozycji znajdzie się kilkadziesiąt prac malarskich podejmujące przeróżną tematykę.

Zabytkowa "perła"  »
Tekst opublikowany 2008-02-29, opracowanie tom
Każde dziecko w przedszkolu wie, że Legnica zabytkami stoi. To tutaj przyjeżdżają rzesze turystów, by podziwiać dzieła sakralnej i świeckiej architektury. Ale wśród okazałych budowli i posągów są prawdziwe "perełki", których raczej nie warto oglądać, a tym bardziej podziwiać.

Taniej niż w Rossemariee »
Tekst opublikowany 2008-02-29, opracowanie red.
Jeden z naszych czytelników przesłał nam zdjęcia dokumentujące kolejne absurdy na terenie naszego miasta. Po kuriozalnych drzwiach pora na solarium i kiermasz kosmetyczny.

Kasują nie tylko w ratuszu  »
Tekst opublikowany 2008-02-28, opracowanie UM Legnica
Legniczanie, którzy płacą podatek od nieruchomości i rolny, od wczoraj mogą korzystać z trzech dodatkowych punktów kasowych. Co ważne, przy tym nie są pobierane żadne opłaty za rachunki.

Gala karateków  »
Tekst opublikowany 2008-02-28, opracowanie UM Legnica
W Teatrze Jeleniogórskim odbyła się uroczysta dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego 2008. W jej trakcie nagrodzone zostały najlepsze kluby z Dolnego Śląska, które zajęły wysokie miejsca w rankingu młodzieżowego współzawodnictwa.

Czarodziejski flet  »
Tekst opublikowany 2008-02-28, opracowanie UM Legnica
Legnickich melomanów czeka wkrótce nietuzinkowe wydarzenie artystyczne, realizowane wspólnie przez Filharmonię Sudecką w Wałbrzychu oraz Teatr Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Pamiętaj o pasach! »
Tekst opublikowany 2008-02-28, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Prawie jedna trzecia naszych kierowców w czasie jazdy nie używa pasów bezpieczeństwa. Najczęściej po pasy nie sięgają młodzi kierowcy oraz pasażerowie, zwłaszcza siedzący na tylnych fotelach.

Mega widowisko  »
Tekst opublikowany 2008-02-27, opracowanie tom
Chyba każde dziecko wie, jak wygląda Kubuś Puchatek i jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu – Prosiaczek, Kłapouchy, Królik, Tygrys i Maleństwo. Co do tego raczej nie ma wątpliwości. Co więcej, teraz milusińscy będą mieli okazję poznać z bliska swoich ulubionych bohaterów.

Nie będą płacić »
Tekst opublikowany 2008-02-26, opracowanie tom
Mieszkańcy miasta nie będą płacić za wymianę swoich praw jazdy i dowodów rejestracyjnych, gdy nagle zmieni się nazwa ulicy, przy której mieszkają.

To idzie młodość  »
Tekst opublikowany 2008-02-26, opracowanie tom
Klamka zapadła. Już niebawem ukonstytuuje się Młodzieżowa Rada Miasta. Poznamy radnych, którzy mają być głosem młodego pokolenia. Może wśród nich wyrośnie przyszły radny, może prezydent lub polityk? Kto wie?

Uważaj, kogo wpuszczasz »
Tekst opublikowany 2008-02-26, opracowanie tom
Dwie kobiety w średnim wieku podstępnie okradły 80-letnią kobietę w jej własnym mieszkaniu. Staruszka straciła ponad 40 tysięcy złotych.

Legniczanka najlepsza »
Tekst opublikowany 2008-02-26, opracowanie ech
Ponad godzinę obradowało jury oceniające uczestników Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki Poetyckiej i Poezji Śpiewanej "Cichosza". Pierwsze miejsce zajęła legniczanka, Agata Flondro. Oprócz tego jury przyznało sześć równorzędnych wyróżnień.

Prezydent u rzecznika »
Tekst opublikowany 2008-02-26, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Jak można się było spodziewać, legniccy radni większością głosów podjęli uchwałę o złożeniu u rzecznika dyscypliny finansów publicznych zawiadomienia o naruszeniu przez prezydenta uprawnień i przekroczenia dyscypliny budżetowej.

Młodzieżowe zaplecze  »
Tekst opublikowany 2008-02-25, opracowanie tom
Czy w mieście dojdzie do powstania Młodzieżowej Rady Miasta? Przekonamy się podczas dzisiejszej sesji.

Zapomnieli posprzątać  »
Tekst opublikowany 2008-02-25, opracowanie tom
O wyborach parlamentarnych już wszyscy zdążyli zapomnieć, a w niektórych miejscach nadal walają się wyborcze plakaty kandydatów do Sejmu i Senatu.

Polityczna batalia  »
Tekst opublikowany 2008-02-25, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Z opracowania niezależnych ekspertów czarno na białym wynika, że reaktywacja portu lotniczego przyniesie inwestorowi same straty. Jeśli teren zostanie przeznaczony na strefę przemysłową, wpływy do miejskiej kasy mogą wynieść minimum 10,5 mln zł rocznie.

Air show »
Tekst opublikowany 2008-02-25, opracowanie tom
Tak można nazwać polityczną batalię o zagospodarowanie terenu dawnego legnickiego lotniska. Jak można się było spodziewać prezydencki projekt o wykorzystanie wielohektarowej powierzchni na działalność przemysłową przepadł z kretesem.

Ewakuacja z wysokości »
Tekst opublikowany 2008-02-25, opracowanie tom
Dwie osoby zostały ranne w pożarze jednego z mieszkań przy ul. Wielkiej Niedźwiedzicy. Ich zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Skandaliczne POlitykowanie  »
Tekst opublikowany 2008-02-25, opracowanie Tomasz Jóźwiak
- Sto dni rządu Donalda Tuska oceniamy fatalnie, to czas niespełnionych obietnic, niepokojów społecznych, totalnego chaosu w służbie zdrowia - ocenia posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Elżbieta Witek.

Nowe boisko »
Tekst opublikowany 2008-02-24, opracowanie tom
W Legnicy powstanie kolejne wielofunkcyjne boisko rekreacyjno - sportowe. Ma powstać przy "siódemce" lub przy szkole podstawowej nr 16.

Strzelanina w LOK-u »
Tekst opublikowany 2008-02-24, opracowanie tom
Magdalena Szabat, Pamela Stężycka, Marta Boczoń, Kamil Górka, Błażej Wojtala i Wojciech Sokołowski to laureaci turnieju strzeleckiego zorganizowanego przez legnicki LOK.

NOT umorzony »
Tekst opublikowany 2008-02-24, opracowanie tom
Sąd Rejonowy w Legnicy uniewinnił dyrektora Naczelnej Organizacji Technicznej od stawianych mu zarzutów z powodu "braku znamion czynów zabronionych".

Nie chcą lotniska  »
Tekst opublikowany 2008-02-23, opracowanie UM Legnica
Za nami pierwsze tegoroczne spotkanie konsultacyjne prezydenta Legnicy z mieszkańcami miasta, w ramach cyklu "Bliżej legniczan i ich spraw". Inauguracyjna debata odbyła się w sali Szkoły Podstawowej nr 19.

Miedziowa gotówka  »
Tekst opublikowany 2008-02-23, opracowanie tom
Po raz kolejny legnicki szpital otrzymał od Polskiej Miedzi zastrzyk gotówki. Podarowane przez miedziowy holding 45 tysięcy złotych, zostanie spożytkowane na zakup drobnego sprzętu.

Zwolnieni z opłat  »
Tekst opublikowany 2008-02-23, opracowanie tom
Czy legniczanie nie będą musieli płacić za wymianę swoich dokumentów, gdy nagle zmieni się nazwa ulicy, przy której mieszkają? Wszystko zależy od decyzji radnych.

Dużo huku, kupa kurzu »
Tekst opublikowany 2008-02-23, opracowanie tom
Chwile grozy przeżyli wczoraj przechodnie i mieszkańcy ulicy Jaworzyńskiej, gdy nagle na opuszczonym budynku zawalił się dach.

Tydzień ofiar »
Tekst opublikowany 2008-02-22, opracowanie tom
Od dziś aż do przyszłego piątku obchodzony jest "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". Organizatorem tej inicjatywy jest resort sprawiedliwości przy współpracy z sądami, prokuratorami i organizacjami pozarządowymi.

Dowody muszą być mocne »
Tekst opublikowany 2008-02-22, opracowanie Tomasz Jóźwiak
3 marca poznamy rozstrzygnięcie Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu w sprawie wadliwego zapisu w tegorocznej uchwale budżetowej dotyczącego wysokości dotacji dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy.

Polowanie na lisa  »
Tekst opublikowany 2008-02-22, opracowanie tom
Idący przed chwilą ulicą Najświętszej Marii Panny przecierali oczy ze zdumienia. Po deptaku biegał lis, prawdopodobnie wściekły.

Jechała bez pasów  »
Tekst opublikowany 2008-02-22, opracowanie tom
17-letnia dziewczyna w ciężkim stanie trafiła do legnickiego szpitala. To skutek wypadku, do którego doszło wczoraj w Miłkowicach.

Nowe horyzonty kształcenia  »
Tekst opublikowany 2008-02-21, opracowanie UM Legnica
W Urzędzie Marszałkowskim prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski wraz z 28 starostami dolnośląskich powiatów uroczyście podpisali list intencyjny w sprawie przystąpienia do regionalnego programu edukacyjnego pn. "Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku".

Oskarżona esbecja  »
Tekst opublikowany 2008-02-21, opracowanie tom
Bili i kopali do utraty przytomności, obrażali wulgaryzmami, grozili śmiercią, straszyli, że zgwałcą żonę. Byli funkcjonariusze SB zasiądą dziś na ławie oskarżonych.

Czy leci z nami pilot?  »
Tekst opublikowany 2008-02-21, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Na najbliższej sesji radni zajmą się przyszłością dawnego legnickiego lotniska. Nie po raz pierwszy zresztą. Która opcja zagospodarowania tego terenu zwycięży? Niezależnie od tego, co wydarzy się w poniedziałek, spór o lotnisko będzie jeszcze długo komentowany.

Polska myśl architektoniczna »
Tekst opublikowany 2008-02-21, opracowanie red.
Nasz czytelnik przesłał nam zdjęcie budynku przy ulicy Szkolnej w Legnicy. Widzimy na niej wyjątkowo pomysłowe ujęcie tematu "wyjść ewakuacyjnych".

Proces odroczony  »
Tekst opublikowany 2008-02-21, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Zaplanowana na dziś pierwsza rozprawa przeciwko trzem funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa została odroczona. Byli esbecy stawią się w sądzie ponownie 31 marca.

"Zakaźna" poradnia  »
Tekst opublikowany 2008-02-20, opracowanie tom
Od dzisiaj w legnickim szpitalu została uruchomiona poradnia chorób zakaźnych. To jedyna tego typu przychodnia w powiecie legnickim.

Kraksa na autostradzie  »
Tekst opublikowany 2008-02-20, opracowanie tom
Kilka godzin zablokowany był wczoraj odcinek autostrady A4 na wysokości Nowej Wsi Legnickiej. W wypadku dwóch samochodów osobowych i dwóch tirów dwie osoby zostały ranne.

Piłeś, nie jedź!  »
Tekst opublikowany 2008-02-20, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Według policyjnej statystyki na drogach powiatu legnickiego w ubiegłym roku doszło do prawie 260 wypadków. Choć co roku zmieniają się statystyczne słupki, nie zmieniają się za to przyczyny tragicznych wypadków. Od lat są to: nadmierna prędkość, brawura i niestety alkohol.

Szukasz pracy?  »
Tekst opublikowany 2008-02-20, opracowanie UM Legnica
Od wczoraj na stronie Urzędu Miasta pod adresem www.legnica.eu znajduje się link z ofertami pracy w mieście. Tylko w tym miesiącu pracodawcy oferują blisko sto miejsc pracy.

LiD kontratakuje  »
Tekst opublikowany 2008-02-20, opracowanie tom
- Nie zwołanie przez przewodniczącego Rady Miejskiej sesji, której celem byłoby usunięcie nieprawidłowości w tegorocznej uchwale budżetowej wskazanych przez Regionalną Izbę Obrachunkową, jest wyrazem ignorancji dla przepisów prawa i pracowników MPK - mówią zgodnym chórem radni Lewicy i Demokratów.

Bliżej legniczan »
Tekst opublikowany 2008-02-19, opracowanie UM Legnica
Dzisiaj odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie prezydenta Legnicy z mieszkańcami. Na inaugurację Tadeusz Krzakowski wysłucha mieszkańców Alei Rzeczypospolitej.

Kto honorowym, kto zasłużonym? »
Tekst opublikowany 2008-02-19, opracowanie UM Legnica
Kto będzie Honorowym Obywatelem, laureatem Nagrody Miasta, a kto "Zasłużonym dla Legnicy" w 2008 roku? Tylko do 29 lutego można zgłaszać swoje kandydatury.

Dobre rządzenie w terenie  »
Tekst opublikowany 2008-02-19, opracowanie tom
Liczna grupa dolnośląskich wójtów, burmistrzów i starostów stawiła się wczoraj w legnickim hotelu Qubus, by poznać założenia unijnego programu skierowanego do samorządów w ramach priorytetu "Dobre Rządzenie".

Jak Dawid z Goliatem »
Tekst opublikowany 2008-02-19, opracowanie tom
Świetny występ zanotowali na swym koncie młodzi zawodnicy ASSZ "Miedź" Legnica podczas XVIII międzynarodowego turnieju szachowego "O Puchar Gór Opawskich".

Kierowco, odpocznij! »
Tekst opublikowany 2008-02-19, opracowanie tom
Legniccy inspektorzy transportu drogowego zatrzymali kierowcę betoniarki, któremu udowodniono, że za kółkiem spędził 27 godzin, odpoczywając z małymi przerwami. Takich przypadków niestety jest bardzo wiele.

Opozycja wyciąga armaty  »
Tekst opublikowany 2008-02-19, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Radni Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości zarzucają prezydentowi Legnicy przekroczenie uprawnień i naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Sprawa nie jest wcale błaha, bo zarzuty są poważne.

Faworyt nie zawiódł  »
Tekst opublikowany 2008-02-18, opracowanie tom
Jacek Proć (na zdjęciu) halowym mistrzem Polski w łucznictwie. To już szósty złoty krążek zdobyty w hali przez utytułowanego zawodnika legnickiego Strzelca.

Tydzień laby za nami  »
Tekst opublikowany 2008-02-18, opracowanie UM Legnica
W tym roku niewątpliwie największą atrakcją dla młodych legniczan pozostających podczas ferii w mieście jest sztuczne lodowisko przy ul. Sejmowej.

Gliniarze w akcji  »
Tekst opublikowany 2008-02-18, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Zatrzymani przemytnicy alkoholu i tytoniu, a także handlarze narkotyków. Ujęcie bombiarza, nożownika i zbiegłego więźnia. To najbardziej spektakularne akcje legnickiej policji w ubiegłym roku.

Rozliczenie bezpieki »
Tekst opublikowany 2008-02-17, opracowanie tom
Kolejny funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa stanie na ławie oskarżonych. IPN zarzuca Kazimierzowi F. fizyczne i psychiczne znęcanie się nad działaczem podziemnej opozycji.

Mistrz tropu »
Tekst opublikowany 2008-02-17, opracowanie tom
W ramach akcji "Bezpieczne ferie" legniccy policjanci zorganizowali dla dzieci i młodzieży pogadanki na ten temat. Głównym aktorem spotkań był owczarek niemiecki, policyjny pies tropiący.

Zbrodnia, którą się pamięta »
Tekst opublikowany 2008-02-17, opracowanie tom
"Katyń 1940". To przejmująca wystawa poświęcona jednego z najtragiczniejszych momentów naszej historii. Los polskich oficerów wywiezionych na Wschód był przesądzony jedną notatką.

Zagrożenia w sieci  »
Tekst opublikowany 2008-02-15, opracowanie tom
Na korzystających z Internetu czyhają różne niebezpieczeństwa. Część osób wykorzystując anonimowość próbuje nawiązywać różnego rodzaju kontakty. Nie zawsze mając uczciwe zamiary.

Narkotykowy slang »
Tekst opublikowany 2008-02-15, opracowanie tom
Morfeusz, Czarne Maroko, Biała Dama, Bóg Słońce, Odbita Warga, Łysiak Wspaniały. To nie nazwy drinków czy pubów. Tak w młodzieżowym slangu nazywają się miękkie i twarde narkotyki.

Satyrykon pod lupą jury »
Tekst opublikowany 2008-02-15, opracowanie UM Legnica
Dziś rozpoczynają się obrady jury legnickiego "Satyrykonu", które wybierze najlepsze prace spośród nadesłanych na tegoroczną edycję tej prestiżowej imprezy.

Zrównają z ziemią  »
Tekst opublikowany 2008-02-15, opracowanie Tomasz Jóźwiak
W ciągu dwóch lat z legnickiego krajobrazu zniknie kilkanaście budynków. Są tak w złym stanie, że nie opłaca się ich remontować. Dlatego będą zrównane z ziemią. Koszty tej operacji, w tym i przyszłym roku, przekroczą w sumie ponad 850 tys. zł.

Wygraj wejściówkę  »
Tekst opublikowany 2008-02-14, opracowanie tom
Z okazji Walentynek przygotowaliśmy dla naszych czytelników podwójne zaproszenie na spektakl: "Między Wenus a Ziemią".

Czas zakochanych  »
Tekst opublikowany 2008-02-14, opracowanie ech
Walentynki, święto zakochanych obchodzone 14 lutego. Nazwa pochodzi od imienia świętego Walentego – patrona wszystkich zakochanych.

Furiat za kółkiem  »
Tekst opublikowany 2008-02-14, opracowanie tom
Pijany 38-latek poszukiwany listem gończym, nie zważając na czerwone światła, przez pół Legnicy, uciekał policjantom swoim fordem escortem.

Niewzruszony prokurator »
Tekst opublikowany 2008-02-14, opracowanie tom
Edward R., były zastępca prokuratora rejonowego w Legnicy usłyszał dziś zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych. W 1985r. miał zaniechać wszczęcia postępowania karnego w sprawie znęcania się nad aresztowanym działaczem podziemnej opozycji.

Lekcja historii  »
Tekst opublikowany 2008-02-13, opracowanie tom
Dzisiaj, 13 lutego, odbędzie się prelekcja: "Komunistyczna bezpieka w Legnicy 1945–1956". Organizatorem spotkania jest oddziałowe biuro udostępniania i archiwizacji dokumentów IPN we Wrocławiu.

Straż w ratuszu »
Tekst opublikowany 2008-02-13, opracowanie UM Legnica
Od wczoraj w legnickim urzędzie dyżuruje funkcjonariusz Straży Miejskiej. Specjalne stanowisko uruchomiono w okienku kancelarii na parterze ratusza.

Biblioteczni recydywiści  »
Tekst opublikowany 2008-02-13, opracowanie tom
Legnicka biblioteka publiczna wypowiedziała wojnę czytelnikom, którzy na czas lub wcale nie oddają wypożyczonych książek.

Być widocznym  »
Tekst opublikowany 2008-02-13, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Był czas, gdy właściciele aut na gwałt poszukiwali odblaskowych kamizelek. Dziś ten szał minął. Ale dzięki temu, wielu kierowców czuje się bardziej bezpiecznie w razie nieprzewidywalnego postoju na trasie.

PrzySTOPuj - pociąg relacji widmo  »
Tekst opublikowany 2008-02-13, opracowanie tom
Przejazd kolejowy w Szczytnikach nad Kaczawą od dawna jest nieczynny, a mimo to, nadal obowiązuje tam znak STOP. Takich paradoksów oderwanych od rzeczywistości w naszym regionie jest niestety bardzo wiele.

Bliżej legniczan  »
Tekst opublikowany 2008-02-12, opracowanie red.
Za tydzień odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie prezydenta Legnicy z mieszkańcami. Na inaugurację Tadeusz Krzakowski wysłucha mieszkańców Alei Rzeczypospolitej.

Porcelanowo w muzeum  »
Tekst opublikowany 2008-02-12, opracowanie tom
Podczas trwających zimowych ferii można wybrać się do legnickiego Muzeum Miedzi. Warto, bo prezentowana jest ciekawa wystawa. Trzeba tylko uważać, bo eksponaty są niezwykle delikatne.

Wypadkowe wodowanie »
Tekst opublikowany 2008-02-12, opracowanie Red.
9 lutego, na ulicy Witelona w Legnicy doszło do nietypowego wypadku - zderzyły się dwa samochody, z których jeden - jadący z nadmierną prędkością - wylądował w legnickiej "Wenecji".

Atak na parapecie  »
Tekst opublikowany 2008-02-12, opracowanie tom
Dwóch młodych chłopaków, którzy wczoraj w budynku szkoły średniej napadli na jednego z uczniów, są już w rękach legnickiej policji.

RIO czeka  »
Tekst opublikowany 2008-02-12, opracowanie Tomasz Jóźwiak
15 lutego minie ostateczny termin na zajęcie przez radnych stanowiska w sprawie dotacji dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Jeśli do tego czasu nie zbierze się Rada, RIO przyjmie wniosek prezydenta za obowiązujący. Co zrobi przewodniczący Rady, Robert Kropiwnicki?

Kunice oficjalnie »
Tekst opublikowany 2008-02-11, opracowanie tom
Zdzisław Tersa został nowym wójtem Kunic. Oficjalnie potwierdziła to legnicka delegatura Krajowego Biura Wyborczego.

Ewolucja, nie rewolucja »
Tekst opublikowany 2008-02-11, opracowanie tom
Z pierwszą roboczą wizytą w Legnicy gościł nowo wybrany prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Roman Kwaśnicki. Podczas konferencji dziennikarze poznali wstępny zarys długo oczekiwanej reformy systemu rolniczego ubezpieczenia.

Las śmieci »
Tekst opublikowany 2008-02-11, opracowanie tom
Butelki po alkoholu, fiskalne paragony, buty, resztki jedzenia, a nawet meble. To wszystko można spotkać w naszych lasach. Nie wierzycie? Zobaczcie sami.

Decydujące starcie  »
Tekst opublikowany 2008-02-10, opracowanie tom
Dziś mieszkańcy Kunic wybierają swojego gospodarza. O fotel wójta tej gminy walczy dwójka kandydatów: Ewa Bużdygan i Zdzisław Tersa.

Lodowe szaleństwo »
Tekst opublikowany 2008-02-10, opracowanie tom
Dzisiejsza słoneczna aura zachęcała do wypoczynku na świeżym powietrzu. Wielu legniczan wybrało się na spacer do parku, inni wyjechali poza miasto, a jeszcze inni korzystali z uroków sztucznego lodowiska.

Ryzykują zdrowiem »
Tekst opublikowany 2008-02-10, opracowanie tom
Bez kasków i specjalnych pasów bezpieczeństwa. Tak naprawiają dach legnickiego dworca PKP pracownicy firmy, której zlecono tę inwestycję.

Tersa wójtem  »
Tekst opublikowany 2008-02-10, opracowanie tom
Według nieoficjalnych wyników, dzisiejsze wybory na wójta Kunic wygrał Zdzisław Tersa, przewodniczący Rady Gminy. W wyścigu o fotel wójta, Tersa pokonał Ewę Bużdygan,wieloletnią sekretarz kunickiego urzędu.

Marzy o rewanżu  »
Tekst opublikowany 2008-02-09, opracowanie tom
Dzisiaj w stolicy Dolnego Śląska zapowiadają się wielkie emocje w karate kyokushin. Na przeciw siebie na matach staną reprezentanci Polski i Europy. Wśród naszej kadry jest utytułowany legniczanin Paweł Biszczak.

Udanego wypoczynku, bezpiecznych powrotów  »
Tekst opublikowany 2008-02-09, opracowanie tom
Ponad 380 tysięcy dolnośląskich uczniów rozpoczęło zimowe ferie. Jak spędzić je bezpiecznie i rozważnie? Radzi legnicka policja.

Hazard na wokandzie »
Tekst opublikowany 2008-02-09, opracowanie tom
Pod koniec sierpnia ubr. legnicka policja otrzymała zgłoszenie o zuchwałym napadzie na salon gier. W centrum miasta dwaj bandyci mieli sterroryzować pracownicę lokalu i zrabować blisko 50 tysięcy złotych.

Higiena na kółkach  »
Tekst opublikowany 2008-02-08, opracowanie Tomasz Jóźwiak
O tym, jak wygląda samochód, świadczy źle lub dobrze o kierowcy. I nie ma w tym żadnej przesady, bo o ile przyjemniej podróżuje się w czystym i pachnącym aucie, niż w brudnym i zaśmieconym.

Hawana w Empiku  »
Tekst opublikowany 2008-02-08, opracowanie tom
W centrum Legnicy jest wiele obiektów, które świecą pustkami. Jednym z nich jest budynek w rynku, w którym kiedyś mieścił się salon Empiku. Jaki jest pomysł na zagospodarowanie tego miejsca?

Cicha wojna? »
Tekst opublikowany 2008-02-08, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Czy legnicka policja wypowiedziała cichą wojnę instruktorom nauki jazdy? Tak twierdzą sami instruktorzy. Rzecznik policji przyznaje, że funkcjonariusze wypowiedzieli wojnę, lecz nie instruktorom, a nieprawidłowościom, których oni się dopuszczają.

Modlą się, by nie padało  »
Tekst opublikowany 2008-02-07, opracowanie tom
11 tysięcy sprzedanych biletów, ponad pięć tysięcy osób skorzystało z wypożyczalni łyżew - taki jest bilans funkcjonowania sztucznego lodowiska w Legnicy, które działa raptem ponad miesiąc.

Zatęsknił za "maryśką" »
Tekst opublikowany 2008-02-07, opracowanie tom
Resocjalizacja 48-letniego legniczanina nie przyniosła dobrych efektów. W więzieniu spędził 17 lat za różne przestępstwa, m.in. za handel narkotykami. I teraz pewnie znów wróci do aresztu. Za co?

Jak wyparowała ropa? »
Tekst opublikowany 2008-02-07, opracowanie tom
W ciągu trzech dni nieznany sprawca wypompował z dystrybutorów 3,5 tysiąca litrów oleju napędowego. Właściciel stacji benzynowej oszacował straty na 10 tysięcy złotych.

Ferie za pasem  »
Tekst opublikowany 2008-02-06, opracowanie red.
Jeszcze tylko trzy dni nauki i wszyscy uczniowie, ale i zapewne nauczyciele, z chęcią odetchną od szkoły. Sprawdźmy więc, co interesującego dla wypoczywających w mieście przygotowały instytucje kulturalne.

Rocznica powrotu  »
Tekst opublikowany 2008-02-06, opracowanie red.
Zbliża się 63. rocznica powrotu Ziemi Legnickiej do Macierzy. Uroczystości związane z tym wydarzeniem będą obchodzone w mieście w najbliższy piątek, 8 lutego.

Ja mu gaz, on mi zgasł  »
Tekst opublikowany 2008-02-06, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Kierowcy, którzy dziennie przejeżdżają dziesiątki kilometrów bez wahania decydują się na przerobienie swojego auta na gaz. Nic dziwnego, skoro dm3 LPG jest nadal tańszy od tradycyjnej benzyny bezołowiowej.

Mundury czekają  »
Tekst opublikowany 2008-02-06, opracowanie Tomasz Jóźwiak
- Zainteresowanie pracą w policji określiłbym jako średnie. Dzisiaj mamy 25 wakatów, nabór cały czas trwa i zachęcamy do wstąpienia w nasze szeregi. Niedobór policjantów nie destabilizuje pracy naszej jednostki - uspokaja nadkom. Tomasz Gołaski (na zdjęciu), I zastępca komendanta miejskiego policji w Legnicy.

Bestie za kratkami  »
Tekst opublikowany 2008-02-06, opracowanie tom
Dwaj bandyci, którzy kilka dni temu na legnickim Zakaczawiu brutalnie pobili 55-letniego mężczyznę, a potem podpalili jego mieszkanie i zabili psa, są już w areszcie.

Postrzelaj sobie  »
Tekst opublikowany 2008-02-05, opracowanie tom
Od najbliższego poniedziałku, 11 lutego, w naszym województwie rozpoczną się zimowe ferie. Dwa tygodnie przerwy będą okazją do błogiego lenistwa.

Oryginalne hobby  »
Tekst opublikowany 2008-02-05, opracowanie tom
Dyrektorka legnickiego przedszkola nr 4 ma dość oryginalne hobby. Zbiera lalki. Ale nie takie zwykłe i popularne, bo limitowane i nie dla siebie, tylko na użytek przedszkolaków.

I po karnawale  »
Tekst opublikowany 2008-02-05, opracowanie tom
Każdy, kto żyw, chciał wykorzystać ostatnie chwile karnawału. Wielu z nas w weekend imprezowało na przeróżnych balach.

Bój o widza  »
Tekst opublikowany 2008-02-05, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Jaka przyszłość czeka dwa legnickie kina „Ognisko” i „Piast”, gdy do ofensywy zbroi się Multikino? Czy podejmą walkę o widza, która z góry wydaje się być przegraną? A może wręcz przeciwnie – staną do boju z otwartą przyłbicą.

Mandacik do Peru?  »
Tekst opublikowany 2008-02-05, opracowanie tom
Legnicka policja zatrzymała dwóch nietrzeźwych kierowców. Jednym z nich był Peruwiańczyk. Cudzoziemiec wpadł przy ul. Daszyńskiego.

Młodzi szachiści »
Tekst opublikowany 2008-02-04, opracowanie tom
Już po raz piąty dom kultury "Atrium" gościł młodych szachistów, którzy rozegrali turniej z cyklu Dolnośląskiego Młodzieżowego Grand Prix. W zawodach wystartowało 42 zawodników w wieku od 6 do 16 lat.

To będą ćwiczenia »
Tekst opublikowany 2008-02-04, opracowanie tom
Punktualnie o godz. 10. na minutę w całym mieście włączone zostaną syreny alarmowe. Podobne ćwiczenia odbędą się dziś w wielu miejscowościach naszego regionu.

Młodzieżowe jasełka  »
Tekst opublikowany 2008-02-04, opracowanie tom
Szkoła Podstawowa nr 9 zdobyła pierwszą nagrodę w spotkaniach teatralnych "Jasełka 2008" zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kultury.

Bestie w ludzkiej skórze  »
Tekst opublikowany 2008-02-04, opracowanie tom
Do makabrycznego zdarzenia doszło dziś wczesnym rankiem w mieszkaniu jednej z kamienic na legnickim Zakaczawiu. Dwóch mężczyzn dotkliwie pobiło właściciela domu, potem podpalili mieszkanie i psa.

Gigant pod Śnieżką  »
Tekst opublikowany 2008-02-03, opracowanie tom
W samo południe w czeskim Pecu pod Śnieżką rozpoczęły się XXII otwarte mistrzostwa Legnicy w slalomie gigancie.

Sportowa gala  »
Tekst opublikowany 2008-02-03, opracowanie tom
W Prochowickim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzono najlepszych sportowców i trenerów.

Zabili dla alkoholu »
Tekst opublikowany 2008-02-03, opracowanie tom
Wkrótce na wokandzie stanie sprawa dwóch mężczyzn, którzy ponad rok temu w jednej z legnickich "melin" zamordowali kobietę handlującą alkoholem.

Ars Erotica  »
Tekst opublikowany 2008-02-02, opracowanie tom
Od 8 lutego do 2 marca w legnickiej galerii sztuki będzie można zwiedzać wystawę "Ars Erotica. Markiz Franz von Bayros i inni".

Szykują się do sezonu  »
Tekst opublikowany 2008-02-02, opracowanie red.
Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do rozpoczęli ostatni etap przygotowań do startów w nadchodzącym sezonie. Ze zgrupowania męskiej reprezentacji Polski powrócili właśnie Maciek Żuk i Mateusz Niechwiej.

Chojnowianin w "Milionerach"  »
Tekst opublikowany 2008-02-02, opracowanie tom
Maciej Zderski, historyk z Chojnowa, niestety nie został pierwszym Polakiem, który wygrał najwyższą kwotę w "Milionerach", popularnym teleturnieju stacji TVN.

Jak walczyć z rakiem »
Tekst opublikowany 2008-02-01, opracowanie tom
Jutro o godz. 10. w sali konferencyjnej legnickiego szpitala odbędzie się spotkanie z Tomaszem Bojarowskim, specjalistą onkologiem. Tematem dyskusji będzie walka z nowotworem.

Gala karateków  »
Tekst opublikowany 2008-02-01, opracowanie tom
Dziś o godz. 16. w Qubusie rozpocznie się Dolnośląska Gala Karate Kyokushin, podczas której nagrodzeni zostaną karatecy naszego województwa za swoje osiągnięcia w minionym roku.

Legnickie gestapo »
Tekst opublikowany 2008-02-01, opracowanie red.
Jeden z naszych czytelników przesłał nam zdjęcia byłej legnickiej jednostki gestapo. To miejsce zapomniane i rzadko uczęszczane przez zwiedzających. Na jednej ze ścian czytelnik zauważył podpis zamordowanego w tym miejscu więźnia.

Pijane matki! »
Tekst opublikowany 2008-02-01, opracowanie tom
Legnicka policja zatrzymała dwie pijane kobiety. Jedna z nich w takim stanie przyszła po dziecko do przedszkola, a druga - zamiast opiekować się 1,5-rocznym synkiem, spała w najlepsze w domu.

Kolosy na wadze  »
Tekst opublikowany 2008-02-01, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Gdy po regionie rozniosła się wieść, że w Legnicy inspekcja transportu drogowego wraz z policją i strażą graniczną, kontrolują tiry, wszystkie możliwe parkingi rozsiane po okolicach były zatkane przez kierowców wielotonowych ciężarówek.

Dzisiaj
Wtorek 29 listopada 2022
Imieniny
Błażeja, Margerity, Saturnina

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl