Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 113 informacji. Wszystkie poniżej.

O wodzie, ściekach i tytułach »
Tekst opublikowany 2008-03-31, opracowanie UM Legnica
Zatwierdzenie nowych cen za wodę i odprowadzanie ścieków, utworzenie technikum weterynaryjnego, nadanie tytułu honorowego obywatela miasta, przyznanie dorocznej Nagrody Miasta Legnicy, to tylko niektóre punkty dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.

Nowe boiska  »
Tekst opublikowany 2008-03-31, opracowanie UM Legnica
W ramach wdrażanego od kilku lat przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego programu standaryzacji bazy oświatowej i sportowej, w Legnicy zbudowano lub zmodernizowano 9 szkolnych obiektów sportowo - rekreacyjnych.

Kobiety górą  »
Tekst opublikowany 2008-03-31, opracowanie tom
21 młodych wykonawców wzięło udział w miejskich eliminacjach ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego w teatralnej Caffe Modjeska.

Osoby odchodzące z rolnictwa  »
Tekst opublikowany 2008-03-31, opracowanie TS
Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A. w Legnicy zaprasza na konferencję organizowaną w ramach projektu "Osoby odchodzące z rolnictwa – badania ilościowe i jakościowe" realizowanego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, działanie 2.1

Nie mówią "nie", nie mówią "tak" »
Tekst opublikowany 2008-03-31, opracowanie Ewa Chojna
Polski rząd jest zainteresowany złożami węgla brunatnego położonymi w okolicach Lubina, Legnicy i Ścinawy. Nie ma jednak oficjalnych informacji o tym, czy złoża na naszym terenie będą w ogóle eksploatowane, a tym bardziej, kiedy to nastąpi.

Sami sobie winni »
Tekst opublikowany 2008-03-30, opracowanie UM Legnica
Około tysiąca legniczan nie wymieniło jeszcze starego książeczkowego dowodu osobistego na nowy. Spóźnialscy mają mało czasu, bo od 1 kwietnia dla wszystkich obowiązywać będą już tylko nowe dowody.

"Amok" jeszcze posiedzi  »
Tekst opublikowany 2008-03-30, opracowanie tom
Krystian B., autor głośnego "Amoku", skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo kochanka swojej byłej żony, pozostanie za kratkami do wznowienia procesu. Tak zdecydował wrocławski Sąd Okręgowy.

Krew się lała  »
Tekst opublikowany 2008-03-30, opracowanie tom
Niezwykłe emocje dostarczyły kibicom ćwierćfinałowe spotkania naszych drużyn w fazie play off ekstraklasy piłkarzy ręcznych. Efektowne bramki, kapitalne parady bramkarzy, grad czerwonych kartek i krew na parkiecie.

Nieproszony gość  »
Tekst opublikowany 2008-03-30, opracowanie tom
Świadkami niecodziennego zdarzenia byli dziennikarze, którzy gościli na konferencji prasowej radnych miejskich klubu Platformy Obywatelskiej.

"Miedzianka" w paszczy lwa  »
Tekst opublikowany 2008-03-29, opracowanie tom
Ekstraklasa piłkarzy ręcznych wchodzi w decydującą fazę. Dziś na parkietach rozegrane zostaną pierwsze mecze rundy play off.

O godzinę do przodu  »
Tekst opublikowany 2008-03-29, opracowanie tom
Nie zapomnijmy dzisiejszej nocy przestawić swoich zegarków o godzinę do przodu. Tym samym przechodzimy z czasu zimowego na letni.

Prawo serii »
Tekst opublikowany 2008-03-29, opracowanie tom
Wczoraj w ciągu kilku godzin w Legnicy doszło do wielu kolizji drogowych.

Bochenek kłamcą! »
Tekst opublikowany 2008-03-29, opracowanie tom
Ignacy Bochenek, były wiceprezydent Legnicy, skłamał w swoim oświadczeniu lustracyjnym twierdząc, że nigdy nie był tajnym współpracownikiem komunistycznej Służby Bezpieczeństwa.

Komendanci za kratkami »
Tekst opublikowany 2008-03-29, opracowanie tom
Leszek W. i Adam P., komendant i zastępca komisariatu policji w Chojnowie, najbliższe dwa miesiąca spędzą w areszcie. Tak zadecydował sąd na wniosek prokuratury.

Zadbajmy o estetykę »
Tekst opublikowany 2008-03-28, opracowanie UM Legnica
Władze miasta apelują do właścicieli nieruchomości, ich zarządców i użytkowników, do administratorów budynków i kierowników zakładów pracy, by przystąpili do wiosennego porządkowania posesji, za które są odpowiedzialni.

Bez zająknięcia »
Tekst opublikowany 2008-03-28, opracowanie tom
Jutro o godz. 10. w teatralnej Caffe Modjeska rozpoczną się miejskie eliminacje 53. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W szranki stanie 21 młodych wykonawców.

Narybek "drogówki" »
Tekst opublikowany 2008-03-28, opracowanie tom
Tylko do końca marca można zgłaszać szkolne drużyny do powiatowych eliminacji ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

KONFERENCJA - Osoby odchodzące z rolnictwa »
Tekst opublikowany 2008-03-28, opracowanie TS
Agencja Rozwoju Regionalnego ARLEG S.A. w Legnicy zaprasza na konferencję organizowaną w ramach projektu „Osoby odchodzące z rolnictwa – badania ilościowe i jakościowe” realizowanego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, działanie 2.1

Komendanci z zarzutami! »
Tekst opublikowany 2008-03-28, opracowanie ech
Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu postawiła dziś zarzuty komendantowi i zastępcy komendanta komisariatu policji w Chojnowie. Zarzuty są mocnego kalibru. Oskarżonym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Oskarżeni odwołani! »
Tekst opublikowany 2008-03-28, opracowanie tom
Obaj oskarżeni komendanci komisariatu policji w Chojnowie, Leszek W. i Adam P., rozkazem komendanta miejskiego policji w Legnicy, w trybie natychmiastowym zostali dziś odwołani ze swoich funkcji.

Wyłapują bezdomne »
Tekst opublikowany 2008-03-27, opracowanie UM Legnica
Od wczoraj w całym mieście trwa akcja wyłapywania bezdomnych zwierząt. Schwytane, pozbawione opieki psy, są przewożone do schroniska przy ul. Ceglanej.

Wspaniała licealistka  »
Tekst opublikowany 2008-03-27, opracowanie tom
Uczennica drugiego ogólniaka, Marta Siebert, nie miała sobie równych w legnickim etapie samorządowego konkursu nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".

Kształcą za darmo  »
Tekst opublikowany 2008-03-27, opracowanie tom
Zarządzanie kadrami, ocena pracowników, planowanie potrzeb, ścieżki kariery, to tylko niektóre profile kursów, w jakich będzie można uczestniczyć w uruchomionym Centrum Kształcenia na Odległość w Kunicach.

Dzień dobry, my z MOPS-u »
Tekst opublikowany 2008-03-27, opracowanie tom
Do legnickiego sądu rejonowego trafił akt oskarżenia przeciwko kobietom, które podając się za pracownice ośrodka pomocy społecznej, ukradły jednej z poszkodowanych osób 3 tysiące złotych.

Komendanci w kajdankach! »
Tekst opublikowany 2008-03-27, opracowanie tom
Leszek W., komendant komisariatu policji w Chojnowie i jego zastępca Adam P., zostali zatrzymani dziś rano przez funkcjonariuszy biura spraw wewnętrznych Komendy Głównej Policji.

Szok w Chojnowie! »
Tekst opublikowany 2008-03-27, opracowanie tom
Wiemy już więcej na temat zatrzymania komendanta i jego zastępcy komisariatu policji w Chojnowie. Sprawą poruszeni są mieszkańcy tej gminy.

Władza wstrząśnięta »
Tekst opublikowany 2008-03-27, opracowanie tom
Burmistrz Chojnowa, Jan Serkies (na zdjęciu), jest wstrząśnięty wczorajszym zatrzymaniem dwóch komendantów miejscowego komisariatu policji.

Prezes musi poczekać »
Tekst opublikowany 2008-03-27, opracowanie ech
Jeszcze tydzień będziemy musieli poczekać, zanim poznamy nowego prezesa Polskiej Miedzi. Decyzję o przedłużeniu konkursu na to stanowisko podjęli dzisiaj członkowie Rady Nadzorczej miedziowego holdingu.

Sztuka pachnąca Wiśnią  »
Tekst opublikowany 2008-03-26, opracowanie tom
W legnickim Muzeum Miedzi można zwiedzać wystawę malarstwa Jana Stanisławskiego i jego uczniów „Obraz świata, który przemija”. Ekspozycja prezentuje obrazy polskich pejzażystów epoki modernizmu skonfrontowane z wybranymi przykładami japońskich drzeworytów o tematyce krajobrazowej - Katsushiki Hokusaia i Utagawy Hiroshigego.

Bohaterowie tamtych dni  »
Tekst opublikowany 2008-03-26, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Byli młodymi ludźmi, wychowani w patriotycznych rodzinach. Nie wahali się rzucić swego życia na stos – jak czynili to ich dziadowie i ojcowie. Ramię w ramię walczyli z hitlerowskim nazizmem.

Tak się buduje! »
Tekst opublikowany 2008-03-26, opracowanie red.
Miejsce akcji: budowa galerii handlowej na ulicy Złotoryjskiej. Jak widać, budowlańcy w dość oryginalny sposób postanowili poradzić sobie z latarniami. Tylko kto potem będzie łatał dziury w budynku?
Zdjęć: 4  

Spokojne święta  »
Tekst opublikowany 2008-03-25, opracowanie tom
W czasie dwóch świątecznych dni legniccy policjanci mieli zdecydowanie mniej pracy niż w wielkanocne święta rok temu. Zdarzyło się również mniej wypadków drogowych i kolizji.

Zbieg okoliczności  »
Tekst opublikowany 2008-03-25, opracowanie tom
W mieście gruchnęła wieść, że budowa Galerii Gwarnej stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Wszystko przez zbieżność nazw firm.

Cierpliwie czekają na sprawiedliwość  »
Tekst opublikowany 2008-03-25, opracowanie tom
W najbliższy poniedziałek, 31 marca, po raz drugi na ławie oskarżonych sądu rejonowego mieli zasiąść Tadeusz K. Piotr M. i Zdzisław S, byli funkcjonariusze reżimowego aparatu bezpieczeństwa Polski Ludowej. Ale rozprawa została odroczona do 21 kwietnia.

Cysterna odwraca uwagę »
Tekst opublikowany 2008-03-25, opracowanie BoM
Jeszcze dziś zniknąć ma cysterna, która od tygodnia zalega w rowie przy trasie Legnica - Lubin w pobliżu Chróstnika.

Sezamie otwórz się  »
Tekst opublikowany 2008-03-25, opracowanie tom
Gdy spacerując po Legnicy złapie cię nagle silna potrzeba skorzystania z toalety, będziesz musiał jakoś wytrzymać do domu z pełnym pęcherzem.
Zdjęć: 2  

Śnieżny lany poniedziałek »
Tekst opublikowany 2008-03-24, opracowanie red.
Dawno już nie mieliśmy takiego lanego poniedziałku – zamiast wiosennego ciepła, synoptycy zapowiadają wiatr, śnieg i przenikliwe zimno.

Wracajmy bezpiecznie  »
Tekst opublikowany 2008-03-24, opracowanie tom
Wielu z nas będzie wracało dziś do swoich domów. Tradycyjnie, największe natężenie ruchu spodziewane jest wieczorem. Uważajmy na drogach, bo warunki atmosferyczne z każdą godziną mogą się pogarszać.

Lanie z rozsądkiem  »
Tekst opublikowany 2008-03-23, opracowanie tom
Jutro lany poniedziałek. Bardzo często kultywowanie tradycji oblewania wodą zmienia się niestety w zwykłe wybryki chuligańskie. Legniccy policjanci będą dbać, by zabawa nie przybrała tej ostatniej formy.

Święcone w koszyczkach »
Tekst opublikowany 2008-03-22, opracowanie MW
Dziś Wielka Sobota poprzedzająca święto Zmartwychwstania Pańskiego. Od rana święcimy pokarmy wielkanocne.

Wielkanocne śniadanie »
Tekst opublikowany 2008-03-22, opracowanie tom
Już po raz czwarty, w Wielką Sobotę władze Prochowic zorganizowały na rynku śniadanie wielkanocne dla wszystkich mieszkańców gminy. Z zaproszenia skorzystało wiele osób, zwłaszcza najubożsi.

Pamiętacie tę budowę? »
Tekst opublikowany 2008-03-22, opracowanie tom
Dyrekcja legnickiego szpitala poszukuje wszystkich, którzy pamiętają budowę tej placówki sprzed trzydziestu lat. Cenne będą archiwalne fotografie dokumentujące początki budowy i relacje samych budowniczych.

Tego Wam życzymy  »
Tekst opublikowany 2008-03-22, opracowanie Redakcja
Zdrowych i spokojnych, wypełnionych ciepłem i radością Świąt Wielkiej Nocy, życzy wszystkim Czytelnikom zespół redakcyjny Expressu Legnickiego i portalu internetowego.

Skosztuj aurisa, naprawdę warto  »
Tekst opublikowany 2008-03-21, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Testujemy Toyotę Auris w wersji prestige o pojemności silnika 1.6 litra i mocy 125 KM.
Zdjęć: 3  

Szturmowali Media  »
Tekst opublikowany 2008-03-21, opracowanie tom
Tłumy legniczan skorzystało z oferty urodzinowej Media Markt. Od czwartku do niedzieli przez legnicki sklep przewinęło się kilkaset osób. Nic dziwnego, skoro wiele produktów RTV i AGD kusiło niezwykle atrakcyjnymi cenami.

Bochenek alias TW „Alek”?  »
Tekst opublikowany 2008-03-21, opracowanie tom
Nie zapadł wyrok w procesie lustracyjnym Ignacego Bochenka, byłego wiceprezydenta Legnicy, wiceministra skarbu i wicewojewody dolnośląskiego. Powód? Rozchorował się jeden z sędziów składu orzekającego.

Świąteczne autobusy  »
Tekst opublikowany 2008-03-21, opracowanie UM Legnica
Na czas świąt zmieni się rozkład jazdy autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Ponieśli krzyż »
Tekst opublikowany 2008-03-21, opracowanie tom
Harcerze, hutnicy, kolejarze, rzemieślnicy nieśli dziś ulicami miasta krzyż. Legnickiej Drodze Krzyżowej przewodniczył biskup, ks. Stefan Cichy.

Piękna zima tej wiosny »
Tekst opublikowany 2008-03-20, opracowanie ech
Pierwszy dzień wiosny już jutro, a tymczasem za oknami biało. Choć pogoda od kilku dni płata nam figle takiego rozwoju sytuacji się nie spodziewaliśmy.

Złodzieje nie świętują  »
Tekst opublikowany 2008-03-20, opracowanie tom
Rozpoczynają się święta Wielkanocne. To okres wyjazdów i rodzinnych spotkań. Jak bezpiecznie spędzić ten okres? Radzą dolnośląscy policjanci.

Jak to się robi w Jaśkowicach  »
Tekst opublikowany 2008-03-20, opracowanie tom
W podkunickich Jaśkowicach przygotowania do świąt Wielkiej Nocy idą pełną parą. Panie z zespołu ludowego „Jaśkowiczanka” uwijają się jak w ukropie, by z przyrządzaniem potraw zdążyć na czas. Przygotowaniom towarzyszy zapach pieczonego ciasta, wędzonego boczku i swojskich wędlin.

Urodziny Ferio  »
Tekst opublikowany 2008-03-19, opracowanie tom
Jak ten czas mija. Nie tak dawno przecież na budowanej galerii Ferio zawisła wiecha, a dziś świętujemy już rok istnienia tego centrum handlowo – usługowego.

Zaproszenie na śniadanie »
Tekst opublikowany 2008-03-19, opracowanie tom
Już po raz czwarty władze Prochowic zorganizują w Wielką Sobotę na rynku śniadanie wielkanocne dla wszystkich mieszkańców, zwłaszcza najuboższych.

Prezydent nagradza sportowców  »
Tekst opublikowany 2008-03-17, opracowanie UM Legnica
W Legnicy od trzech lat rozwijany jest system finansowego wspierania przez gminę sportowców osiągających bardzo dobre wyniki w dyscyplinach indywidualnych i grach zespołowych.

"Szlaban" na strefę  »
Tekst opublikowany 2008-03-17, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Do czasu wejścia w życie znowelizowanej ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych nie będą rozpatrywane nowe wnioski o zwiększenie obszarów stref. Tak zadecydował resort gospodarki. Co to oznacza dla legnickiej strefy, która niedawno wystąpiła z wnioskiem o powiększenie granic w większości swoich podstref?

Inwestycja w człowieka  »
Tekst opublikowany 2008-03-17, opracowanie tom
Pod auspicjami Federacji Pracodawców Polski Zachodniej, w legnickim hotelu Qubus odbyła się konferencja „Pracodawcy – samorządy wobec pracy przyszłości”. Podczas spotkania przedstawiono główne założenia projektu „Rodzic pracownik – rozwój zawodowy rodziców podczas urlopu wychowawczego”.

(A)trakcyjny łup  »
Tekst opublikowany 2008-03-17, opracowanie tom
Legniccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukradli tonę kabli z trakcji kolejowej. Cenny łup wieźli w dostawczym mercedesie.

Strzykawką w policjanta!  »
Tekst opublikowany 2008-03-14, opracowanie tom
Grupa ponad 40 funkcjonariuszy ze służby kandydackiej samodzielnego pododdziału prewencji policji w Legnicy, oddawała krew. Nagrodą tradycyjnie były tabliczki czekolady.

Wicelider internetu z zielonym czekiem  »
Tekst opublikowany 2008-03-13, opracowanie UM Legnica
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przyznał Urzędowi Miejskiemu w Legnicy nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Ale to nie jedyne wyróżnienie dla władz Legnicy.

Bochenek odroczony  »
Tekst opublikowany 2008-03-13, opracowanie PAP/interia.pl
Z powodu choroby jednego z sędziów, wczoraj przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu nie doszło do ogłoszenia wyroku w procesie lustracyjnym Ignacego Bochenka, byłego wiceprezydenta Legnicy, wiceministra skarbu i wicewojewody dolnośląskiego.

Feralny zakręt »
Tekst opublikowany 2008-03-13, opracowanie tom
Nasz czytelnik nadesłał nam zdjęcia wczorajszego wypadku, do którego doszło w Koiszkowie na trasie Legnica – Jawor.

Grozi nam paraliż?  »
Tekst opublikowany 2008-03-12, opracowanie Ewa Mastalska
Pracownicy Poczty Polskiej oraz urzędów skarbowych poważnie rozważają podjęcie akcji strajkowych. Jeśli obie grupy zawodowe ogłoszą protest, grozi nam paraliż.

"Przebaczają" w Legnicy »
Tekst opublikowany 2008-03-12, opracowanie UM Legnica
W kinie Piast odbyła się regionalna premiera filmu "Przebacz" w reżyserii Marka Stacharskiego. Salę wypełnili po brzegi członkowie ekipy realizującej film, z jego producentką Martą Plucińską, aktorzy, epizodyści i statyści, a także przybyli goście.

Wylądował w rowie  »
Tekst opublikowany 2008-03-12, opracowanie tom
Idący ulicą Jaworowską w Prochowicach, zauważyli leżącego w rowie fiata 126p na wałbrzyskich tablicach rejestracyjnych. Podobno kierowca uciekł, a auto później wyciągnęła pomoc drogowa.

Strzał w dziesiątkę  »
Tekst opublikowany 2008-03-12, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Jutro Media Markt świętuje rok swego istnienia w Legnicy. Z tej okazji dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego przygotowano specjalną akcję promocyjną. O jutrzejszych urodzinach i nie tylko rozmawiamy z dyrektorami Media Markt w Legnicy, Zbigniewem Siecińskim (na zdjęciu) i Marcinem Banaszkiewiczem.

"Pijany" escort  »
Tekst opublikowany 2008-03-12, opracowanie tom
Jeden samochód - trzech pijanych kierowców. Niemożliwe? Okazuje się, że wszystko jest możliwe i nic nas już nie zdziwi.

Niebezpieczny transport  »
Tekst opublikowany 2008-03-12, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Dwie tony niebezpiecznych odpadów mogło trafić na wysypisko lub do lasu na naszym terenie. Kierowca ciężarówki wiózł pocięte elementy pieców piekarniczych, zwoje kabli elektrycznych, rolki izolacyjnej wełny mineralnej i waty szklanej.

"Dziewiątka" ugościła  »
Tekst opublikowany 2008-03-11, opracowanie tom
Występy artystyczne uczniów, loteria fantowa, konkursy i zajęcia plastyczne, teatrzyki i turnieje sportowe. To wszystko czekało na wszystkich, którzy pojawili się na dniach otwartych w szkole podstawowej nr 9.

Dragon na mecie »
Tekst opublikowany 2008-03-11, opracowanie tom
W szkole podstawowej w Dąbiu, gm. Prochowice podsumowano roczną działalność uczniów i nauczycieli w ramach programu edukacyjnego "Smok".

Poszli po rozum do głowy  »
Tekst opublikowany 2008-03-11, opracowanie tom
Kilka tygodni temu na łamach Expressu i naszego serwisu internetowego pokazaliśmy, jak to pracownicy pewnej firmy bez kasków i specjalnych pasów bezpieczeństwa naprawiają dach legnickiego dworca PKP.

Gminę zna od podszewki  »
Tekst opublikowany 2008-03-11, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Objął schedę po Januszu Mikuliczu. Rządzenie gminą Kunice traktuje jako trudne zadanie, ale i wielkie wyzwanie. O pierwszych decyzjach, planowanych inwestycjach i kopalni węgla brunatnego, rozmawiamy ze Zdzisławem Tersą.

Pożar po eksplozji pieca »
Tekst opublikowany 2008-03-10, opracowanie bom
W Nowej Kuźni niedaleko Chocianowa spłonął dom jednorodzinny. Z pożaru cudem udało się uratować trójkę dzieci. Dwoje z nich trafiło do szpitali w Bolesławcu i Legnicy.

Prapremiera "Przebacz"  »
Tekst opublikowany 2008-03-10, opracowanie tom
Dziś w kinie Piast, odbędzie się ogólnopolska prapremiera filmu "Przebacz". Zdjęcia kręcono w Legnicy. Główne role grają Aleksandra Nieśpielak i Bartosz Turzyński.

Grad medali  »
Tekst opublikowany 2008-03-10, opracowanie tom
O prawdziwym sukcesie mogą mówić zawodnicy legnickiego klubu karate kyokushin. Z ostatnich mistrzostw Dolnego Śląska legniczanie przywieźli do domu wór pełen medali.

Politycy widmo  »
Tekst opublikowany 2008-03-10, opracowanie tom
Na naszych łamach wielokrotnie pokazywaliśmy, jak co niektórzy byli legniccy politycy zapomnieli po sobie posprzątać. I będziemy nadal to czynić

Adamuszek królem! »
Tekst opublikowany 2008-03-09, opracowanie tom
Znamy już ćwierćfinałowe pary fazy play off ekstraklasy mężczyzn w piłce ręcznej. Najtrudniejsze zadanie czeka podopiecznych Edwarda Strząbały, którzy zmierzą się z płocką Wisłą.

Będą strajkować? »
Tekst opublikowany 2008-03-09, opracowanie Ewa Chojna
Konflikt w polkowickiej bazie firmy Ricö nadal trwa. Dzisiaj zawiązał się komitet strajkowy. Niewykluczone, że kierowcy, którym firma nie wypłaciła jeszcze zaległych dwumiesięcznych wynagrodzeń rozpoczną strajk.

Prezydent legniczankom  »
Tekst opublikowany 2008-03-08, opracowanie tom
Wczoraj w hali sportowej przy ul. Lotniczej odbył się specjalny koncert dla wszystkich legniczanek. Wczorajsza gala była uwerturą do obchodzonego dziś Dnia Kobiet.

Dni Renault »
Tekst opublikowany 2008-03-08, opracowanie tom
Od wczoraj w autoryzowanym salonie Renault w Rzeszotarach trwają dni otwarte. Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających wiele niespodzianek.

Politycy widmo »
Tekst opublikowany 2008-03-08, opracowanie tom
Na naszych łamach wielokrotnie pokazywaliśmy, jak co niektórzy byli legniccy politycy zapomnieli po sobie posprzątać. I będziemy nadal to czynić.

Ostatnie chwile »
Tekst opublikowany 2008-03-08, opracowanie Marek Zoellner PRW
Zbliża się wielka chwila dla miłośników piłki nożnej. W niedzielę kończy się rejestracja i zamawianie biletów na portalu kupbilet.pl.

Miśki suszą, krokodyle za winklem  »
Tekst opublikowany 2008-03-08, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Alpinista, dyskoteka, fotograf, krokodyle, miśki, suszarka, zatwardzenie. To tylko niektóre pojęcia w nomenklaturze CB-radiowców.

Braterska wizyta »
Tekst opublikowany 2008-03-07, opracowanie UM Legnica
Na zaproszenie prezydenta Tadeusza Krzakowskiego w Legnicy gościł nadburmistrz Görlitz, Joachim Paulick.

Ulotki na cenzurowanym »
Tekst opublikowany 2008-03-07, opracowanie Andrzej Andrzejewski PRW
Z badań przeprowadzonych w Nowym Jorku wynika, że ulotka wręczana na ulicy "żyje" średnio około 9 sekund. Później trafia do kosza. Zdaniem prezydenta w mieście nie byłoby problemu, gdyby nie fakt, że takie ulotki do koszy nie trafiają.

Grożą blokadą "trójki" »
Tekst opublikowany 2008-03-07, opracowanie tom
Kierowcy międzynarodowej firmy transportowej RICÖ zapowiadają strajk okupacyjny, który będzie polegał na zablokowaniu odcinka krajowej "trójki".

Popłoch wśród busiarzy »
Tekst opublikowany 2008-03-07, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Dwanaście mandatów karnych na łączną kwotę 3600 zł, cztery zatrzymane dowody rejestracyjne - to bilans wspólnej akcji inspektorów transportu drogowego, policji i straży granicznej.

zDolny Ślązak »
Tekst opublikowany 2008-03-06, opracowanie UM Legnica
We Wrocławiu odbył się finał VII Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego "zDolny Ślązak". Wśród finalistów znalazł się uczeń klasy 1b Zespołu Szkół Integracyjnych - Gimnazjum Nr 9 w Legnicy, Aleksander Łukasiewicz.

Spotkanie w budowlance  »
Tekst opublikowany 2008-03-06, opracowanie UM Legnica
Na zaproszenie uczniów i pedagogów Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Grabskiego z młodzieżą tej szkoły spotkał się prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Wypadek pod Kawicami »
Tekst opublikowany 2008-03-06, opracowanie tom
Kilkadziesiąt minut temu doszło do wypadku na drodze krajowej w pobliżu Kawic. Zderzyły się trzy samochody.

Śnieżna zawierucha  »
Tekst opublikowany 2008-03-06, opracowanie tom
Już wydawało się, że wiosna przyszła do nas na całego, tymczasem zrobiło się chłodniej, a wczoraj w wielu miejscach sypał śnieg.

Pójdą na "Przebacz"  »
Tekst opublikowany 2008-03-06, opracowanie tom
Elżbieta Tokarz, Katarzyna Wysocka, Marzena Kubicka, Damian Rowiński oraz Jacek Leszko wygrali w redakcyjnym konkursie podwójne zaproszenia na premierowy pokaz filmu "Przebacz".

Jak sardynki w puszce  »
Tekst opublikowany 2008-03-06, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Proszę, by ktoś przejechał się busem na trasie Lubin - Legnica i z powrotem. Zgadnijcie, ilu pasażerów, kierowca może jednorazowo zabrać w trasę. Tego się nawet nie da wyobrazić - alarmuje nasz czytelnik.

Kolejne tytuły Fabryki Prasowej »
Tekst opublikowany 2008-03-05, opracowanie red.
Na przełomie stycznia i lutego we Wrocławiu pojawił się zerowy numer nowej gazety Wrocławskiej Fabryki Prasowej - "Tygodnika Wrocławskiego". Jest to siódmy tytuł tego wydawcy na Dolnym Śląsku.

Wyłączona sygnalizacja  »
Tekst opublikowany 2008-03-05, opracowanie UM Legnica
W wielu miejscach Legnicy kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Najwięcej kłopotów sprawia skrzyżowanie ulic Pocztowej z Piastowską i Bramą Głogowską, gdzie nie działa sygnalizacja świetlna.

Wygraj bilety!  »
Tekst opublikowany 2008-03-05, opracowanie tom
Już w najbliższy poniedziałek, 10 marca, w legnickim kinie Piast, odbędzie się ogólnopolska prapremiera filmu "Przebacz". Z tej okazji dla naszych Czytelników przygotowaliśmy pięć podwójnych zaproszeń.

Nowi w radzie »
Tekst opublikowany 2008-03-05, opracowanie tom
Robert Kropiwnicki (na zdjęciu) i Jadwiga Szeląg zostali nowymi członkami rady społecznej legnickiego szpitala. Na tych stanowiskach zastąpili Witolda Idczaka z Legnicy i Norberta Wojnarowskiego z Lubina.

Sukces, jakich mało  »
Tekst opublikowany 2008-03-05, opracowanie tom
Jak ten czas mija. Jeszcze niedawno mieszkańcy Legnicy z niecierpliwością czekali na pierwszy w Zagłębiu Miedziowym sklep Media Markt, a już dziś świętujemy pierwsze jego urodziny w Legnicy, a dziesiąte w Polsce.

Święta wojna! »
Tekst opublikowany 2008-03-05, opracowanie tom
Dziś w Legnicy prawdziwe święto szczypiorniaka. Jak przystało na derbowy pojedynek, na parkiecie nikt nie będzie się oszczędzał, bo zarówno "miedzianka", jak i głogowianie mają coś do udowodnienia. Emocje zatem gwarantowane.

Przeczesują okolice »
Tekst opublikowany 2008-03-05, opracowanie tom
Grupa 150 policjantów z psami tropiącymi przeczesuje okolice Mierzowic, Gromadzynia i Wielowsi w poszukiwaniu zaginionego Eugeniusza Franczaka. W akcję poszukiwawczą zaangażowano policyjny śmigłowiec.

Szczęśliwie odnaleziony »
Tekst opublikowany 2008-03-05, opracowanie tom
70-letni mężczyzna, który zaginął we wtorek i którego dziś poszukiwało 150 policjantów z psami tropiącymi szczęśliwie się odnalazł.

"Miedzianka" poległa  »
Tekst opublikowany 2008-03-05, opracowanie tom
Piłkarze ręczni Miedzi Legnica przegrali na własnym parkiecie z głogowskim AMD. Tym samym podopieczni trenera Jarosława Cieślikowskiego zrewanżowali się za porażkę w pierwszej rundzie. A "miedzianka" czeka teraz na swojego rywala w play offach.

Zatęsknił do wódki i kółka »
Tekst opublikowany 2008-03-04, opracowanie tom
Legniccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który już wcześniej podpadł stróżom prawa za jazdę po kielichu.

Powrót cenzury?  »
Tekst opublikowany 2008-03-04, opracowanie tom
W 1968r. z afisza zdjęto "Dziadów" w reżyserii Kazimierza Dejmka. Dziś, po czterdziestu latach, historia się powtarza. Dyrektor opolskiego teatru nie zgodził się na wystawienie w Teatralnych Konfrontacjach "Dziadów" Lecha Raczaka.

Wyssane z palca »
Tekst opublikowany 2008-03-04, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Wbrew doniesieniom prasowym, legnicki szpital ma się całkiem dobrze. Dyrektorka Krystyna Barcik była, delikatnie mówiąc, mocno zaskoczona, że na łamach poważnego portalu, pojawił się nius o fatalnej kondycji finansowej legnickiej placówki.

Jak matka z córką  »
Tekst opublikowany 2008-03-04, opracowanie tom
Miejscowa policja zatrzymała dwie kobiety w wieku 49 i 22 lat, które perfidnie okradały z towaru jeden z legnickich supermarketów.

Rodacy, do pracy! »
Tekst opublikowany 2008-03-03, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Ponad 3700 miejsc pracy. Blisko 1,4 miliarda złotych zainwestowanych w budowę nowych fabryk i zakładów. Taka przyszłość czeka Legnicką Specjalną Stefę Ekonomiczną. Nic dziwnego, że ten rok ma być rekordowy w historii.

Tony betonu nad głową  »
Tekst opublikowany 2008-03-03, opracowanie tom
- Jechałem swoim autem ulicą św. Piotra i nagle oniemiałem. Nad głową zawisła mi betonowa płyta, którą na drugą stronę przenosił dźwig. Nie chcę nawet myśleć, co by się stało, gdyby liny się zerwały i tony betonu runęłyby w dół – alarmuje nasz czytelnik.

Emma w Legnickim Polu »
Tekst opublikowany 2008-03-03, opracowanie red.
Jeden z naszych czytelników przesłał nam zdjęcia skutków orkanu Emma, jaki w miniony weekend nawiedził Mikołajowice w gminie Legnickie Pole.

Wypalają na potęgę »
Tekst opublikowany 2008-03-03, opracowanie tom
Wraz z nadejściem przedwiośnia, dla strażaków zaczął się gorący okres służby. Mimo apeli i grożących sankcji, wciąż w powiecie legnickim dochodzi do wypalania traw i zarośli. Palą się przydrożne rowy, skarpy, trzcinowiska na wysychających stawach i torfowiskach.

Czarodziejski flet »
Tekst opublikowany 2008-03-03, opracowanie UM Legnica
Legnickich melomanów czeka wkrótce nietuzinkowe wydarzenie artystyczne, realizowane wspólnie przez Filharmonię Sudecką w Wałbrzychu oraz Teatr Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.

Marihuana w slipkach  »
Tekst opublikowany 2008-03-02, opracowanie tom
Zaczęło się od peta rzuconego na ziemię, a skończyło na narkotykach znalezionych w majtkach jednego z mężczyzn.

Wiało, aż niemiło »
Tekst opublikowany 2008-03-02, opracowanie tom
Powyrywane drzewa z korzeniami, gałęzie tarasujące drogi, awarie prądu, podtopienia i liczne interwencje strażaków, to bilans wczorajszej wichury w całym regionie legnickim.

Tortilla jak skarpeta »
Tekst opublikowany 2008-03-02, opracowanie tom
Legniccy drobni gastronomicy muszą poważnie zastanowić się nad jakością serwowanych dań. Oto na jednym z popularnych portali, wcale nie kulinarnym, internauci bezlitośnie skrytykowali to, co jedli i jak było podane.

Dzisiaj
Piątek 9 grudnia 2022
Imieniny
Anety, Leokadii, Wiesława

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl