Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 202 informacji. Wszystkie poniżej.

"Fotografie" na scenie »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie pp
W minioną niedzielę swą premierę miały „Fotografie” w reżyserii Pawła Kamzy. Autor książki, na której oparte zostało przedstawienie, nie ukrywał, że spektakl spodobał mu się równie mocno jak nasze miasto.
Zdjęć: 1  

15-latek w rękach policji »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie pp
Legniccy funkcjonariusze policji zatrzymali 15-letniego włamywacza. Stróże prawa udowodnili nieletniemu szereg włamań do samochodów na terenie całego miasta.

10 medali taekwondoków »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie pp
Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do wrócili z Grand Prix Seniorów i Juniorów „Kłobuck 2009” z 10 medalami. Dało to legnickiemu klubowi 2 miejsce w klasyfikacji medalowej.

I Parkowy Marsz z Kijami Nordic Walking »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie UM Legnica
Ponad 100 osób uczestniczyło w I Parkowym Marszu z Kijami Nordic Walking, który przeszedł alejami legnickiego Parku Miejskiego 28 marca br.

„Złoty Lew” pojechał do Jeleniej Góry »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie UM Legnica
Organizowany pod patronatem honorowym Prezydenta Legnicy Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego o „Złotego Lwa” jak co roku zapełnił publicznością halę widowiskową przy ul. Lotniczej (sobota, 28 marca br.).

Legniccy policjanci strzelali najlepiej »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie pp
W rozegranym 28 marca III Halowym Turnieju Piłki Nożnej dolnośląskiej policji o Puchar Komendanta Policji w Jeleniej Górze, zwycięstwo odnieśli funkcjonariusze z Legnicy.

Zaginięcie legniczanki »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie pp
Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadzi poszukiwania zaginionej Katarzyny Stefaniak. Prosimy o pomoc osoby znające miejsce pobytu kobiety.
Zdjęć: 1  

4 promile za kółkiem »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie pp
Do legnickiego szpitala trafił 50-letni mężczyzna, od którego czuć było woń alkoholu. Świadkowie zeznali, że legniczanin prowadził samochód w stanie nietrzeźwym.

ROZDAJEMY BILETY !!! »
Tekst opublikowany 2009-03-31, opracowanie red.
Mamy dla naszych czytelników wejściówki ufundowane przez Kino HELIOS

Udany Wieczór Legnicki w Klubie Dolnośląskim w Warszawie »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie UM Legnica
26 marca Wieczór Klubowy w całości poświęcony był Legnicy. Prezydent Tadeusz Krzakowski zaprezentował miłośnikom Dolnego Śląska dzisiejszy obraz Legnicy – trzeciego, co do wielkości miasta regionu, ale pierwszego po Wrocławiu pod względem potencjału gospodarczego, społecznego, kulturalnego i edukacyjnego.

Legniczanie górą »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie pp
W minioną sobotę odbyły się XXVIII Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego Karate Kyokushin. Ekipa z Legnicy, przygotowana przez Krzysztofa Zachwieję, zaliczyła udany występ.
Zdjęć: 1  

Pościg za kradzionym BMW »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie pp
Dzisiejszej nocy legniccy policjanci przeprowadzili pościg ulicami naszego miasta. Zatrzymanymi okazali się 18 i 21 – letni mężczyźni, którzy samochód ukradli na terenie powiatu złotoryjskiego.

Kibic zatrzymany »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie pp
W minioną sobotę podczas meczu Miedzi Legnica z zespołem GKS Tychy zatrzymany został kibic piłkarski, który mimo obowiązującego go „zakazu stadionowego”, wszedł na obiekt im. Orła Białego.

Złodzieje z podstawówki »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie pp
Szokujące doniesienia z Chojnowa. Tamtejsi policjanci zatrzymali dwóch chłopców, którzy ukradli motorower. 12 i 13-latek mieli już wcześniej kontakt ze stróżami prawa!

Radni przeciwko podwyżce »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie pp
Legniccy radni prowadzili dziś dość burzliwą dyskusję na temat, zapowiedzianej przez prezesa Zarządu LPWiK, podwyżki cen wody w naszym mieście. Ostatecznie taryfy, mającej wejść w życie 1 maja, nie zatwierdzono.
Zdjęć: 1  

Paweł Frost czy Michał Huzarski? »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie pp
Podczas dzisiejszej sesji legnickiej Rady Miejskiej nie doszło do wyboru wiceprzewodniczącego. Radni spotkają się ponownie w przyszły poniedziałek o godz. 16.00.

W Legnicy powstaje nowa ulica »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie pp
Nazwiskiem Pawła Jurosa ochrzczona zostanie jedna z ulic powstających w rejonie osiedla Baleja. Legniccy radni jednogłośnie poparli ten pomysł podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.

Uhonorowali legniczan »
Tekst opublikowany 2009-03-30, opracowanie pp
Tegoroczne rekomendacje komisji Kapituły i Statutu zostały zatwierdzone przez członków legnickiej Rady Miejskiej. Decyzje radnych potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia odnośnie kandydatur. Niespodzianek nie było.

Porażka w Puławach »
Tekst opublikowany 2009-03-29, opracowanie pp
Szczypiornistom Miedzi Legnica nie udało się zwyciężyć w wyjazdowym spotkaniu fazy play - out przeciwko Azotom Puławy. Gospodarze wygrali przewagą jednej bramki.

Żegnamy czas zimowy »
Tekst opublikowany 2009-03-28, opracowanie pp
Dzisiejszej nocy przesuwamy wskazówki zegara z godziny 2 na 3. Na szczęście jutro niedziela, większość z nas będzie mogła więc nadrobić "stracony" sen.

„Godzina dla Ziemi” w Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-03-28, opracowanie UM Legnica
Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski zadeklarował przystąpienie miasta do inicjatywy Międzynarodowej Organizacji Ekologicznej WWF pod nazwą :Godzina dla Ziemi”.

Bez zwycięzcy w meczu o 6 punktów »
Tekst opublikowany 2009-03-28, opracowanie Paweł Pawlucy
Miedź Legnica zremisowała na własnym stadionie z drużyną GKS Tychy, 1:1. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Michał Ilków Gołąb.
Zdjęć: 4  

Już jutro otwarcie KINDERPLANETY »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie red
Już jutro, 28 marca, w Galerii Ferio nastąpi otwarcie placu zabaw dla dzieci KINDERPLANETA. Dla najmłodszych będzie to wspaniała, niczym nie skrępowana i pełna niespodzianek przygoda.
Zdjęć: 2  

Godzina dla Ziemi już w sobotę! »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie Karolina Wieczorek
W największych miastach świata na godzinę zgasną światła. Nie będzie to wina ani awarii, ani niezapłaconych rachunków. To ogólnoświatowe przedsięwzięcie to bezprecedensowy apel o powstrzymanie zmian klimatu.

Bliżej teatru »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie pp
25 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Raszówce odbył się II Otwarty Przegląd Teatru Jednego Aktora.
Zdjęć: 3  

Już jutro mecz o 6 punktów »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie pp
Już jutro, 28 marca, piłkarze Miedzi Legnica stoczą bój z drużyną GKS Tychy. Trener Jarosław Pedryc podkreśla, że tego spotkania jego podopiecznym przegrać nie wolno.

Zarząd na nową kadencję »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie ech
W związku z zakończeniem kadencji zarządu spółki KGHM CUPRUM sp. z o.o. – CBR zgromadzenie wspólników wybrało nowe władze.

Sobota w Urzędzie »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie ech
Ostateczny termin składania rocznych rozliczeń podatkowych zbliża się wielkimi krokami, a jeszcze nie wszyscy złożyli swoje dokumenty.
Zdjęć: 1  

Lenovo zostaje? »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie Paweł Pawlucy
6 kwietnia chiński producent komputerów osobistych ogłosi komunikat w sprawie dalszego losu firmy w Polsce. Zdaniem wójta Legnickiego Pola, Lenovo na 99% zostanie w Legnickiej Strefie Ekonomicznej.
Zdjęć: 3  

W Puławach o utrzymanie »
Tekst opublikowany 2009-03-27, opracowanie pp
Szczypiorniści Miedzi Legnica w najbliższą niedzielę zmierzą się z Azotami Puławy. Stawką meczu będą punkty fazy play-out.

Ktokolwiek widział... »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie red
W dniu 6 lutego 2009 r. w Pieszycach, w woj. dolnośląskim zaginął 44-letni Robert Cichoń. Ktokolwiek widział zaginionego, lub posiada informacje o jego losie, proszony jest o kontakt.

Przygotuj rower do wiosennych wypraw »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie red
Jako, że zbliża się okres w największym stopniu sprzyjający rowerowym eskapadom, warto już dziś odkurzyć swój dwukołowy pojazd i zapoznać się z kilkoma praktycznymi poradami.

Łupem złodziei padały najczęściej Volkswageny: Passat oraz Bora »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie pp
Legniccy policjanci zakończyli, rozpoczętą w grudniu 2008 roku, sprawę złodziei samochodów. Funkcjonariusze udowodnili przestępcom ponad 80 prób oraz dokonanych kradzieży na terenie dwóch województw.

Japończyk z Krakowa »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie pp
Muzeum Miedzi przygotowuje wystawę prac Wojciecha Weissa „Ten krakowski Japończyk”. Legniczanie będą mogli obejrzeć obrazy olejne, pastele, rysunki oraz unikatową kolekcję sztuki japońskiej.
Zdjęć: 1  

Z myślą o najmłodszych »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie Paweł Pawlucy
Oddziałowi neonatologicznemu legnickiego szpitalu przyznano 3 stopień referencyjności. Na terenie całego Dolnego Śląska dotychczas tylko jeden oddział spełniał najwyższe wymogi Narodowego Funduszu Zdrowia.
Zdjęć: 3  

Kolejne darmowe, profilaktyczne badania legniczan »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie UM Legnica
W ostatnim czasie już po raz trzeci z inicjatywy Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego przeprowadzone będą bezpłatne badania profilaktyczne stanu zdrowia mieszkańców Legnicy, pozwalające na profesjonalną ocenę istniejących zagrożeń i podejmowanie medycznych środków zaradczych.

Legnicki Zespół Szkół Ekonomicznych najlepszy w regionie »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie UM Legnica
Oddział Okręgowy Stowarzyszenia Księgowych w Legnicy wraz z nauczycielami szkół ekonomicznych z regionu legnickiego po raz szósty zorganizował (gala finałowa – 25 marca br.) „Regionalny Konkurs Wiedzy o Gospodarce” pod patronatem Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.

„Jedno okienko” »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie UM Legnica
Za tydzień - 31 marca zacznie obowiązywać nowy, jednolity dla całej Polski, wzór wniosku w sprawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej.

Dżuldinow: Podoba mi się w Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie pp
Bramkarz Miedzi, który rozegrał w legnickim zespole zaledwie dwa oficjalne spotkania może być, póki co, pewien miejsca w wyjściowej jedenastce. Popularny „Sasza” podkreśla, że podoba mu się w naszym mieście.
Zdjęć: 1  

Musiałowski: Przepraszam kibiców »
Tekst opublikowany 2009-03-26, opracowanie pp
Napastnik Miedzi Legnica, Patryk Musiałowski, odniósł się do sytuacji, która miała miejsce w końcowych minutach spotkania przeciwko Kotwicy Kołobrzeg.
Zdjęć: 1  

W dzisiejszym Expressie... »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie red
Dziś oddajemy w Wasze ręce kolejny numer Expressu Legnickiego. Tradycyjnie już najpopularniejszy i największy tygodnik w naszym regionie czeka na Was na terenie całego miasta. O czym dziś piszemy?

Japońska telewizja w Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie UM Legnica
W ostatnich dniach (19-21 marca br.) w Legnicy przebywała ekipa głównego kanału japońskiej telewizji publicznej TV NHK, przygotowująca się do realizacji filmu dokumentalnego o najnowszej historii Polski.

14-latek z narkotykami »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie pp
Legniccy policjanci trzykrotnie zatrzymali wczoraj posiadaczy narkotyków. Najmłodszy z nich miał zaledwie 14 lat.

Legnicki student przewodniczącym Komisji »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie pp
Mateusz Różański wybrany został podczas XIII Forum Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych nowym przewodniczącym Komisji ds. PWSZ Parlamentu Studentów RP.

„Pomóżmy przetrwać Asyryjskim Chrześcijanom w Mezopotamii” »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie pp
7 marca o godz. 08.30, w siedzibie PWSZ, przy ulicy Sejmowej 5E odbędzie się spotkanie dyskusyjne pt. „Pomóżmy przetrwać Asyryjskim Chrześcijanom w Mezopotamii”.

Spółka SCS Polska zapowiedziała redukcję 45 etatów »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie pp
Do grupy firm, które w br. zdecydowały się na przeprowadzenie redukcji etatów dołączyła, produkująca części i akcesoria do samochodów, spółka SCS Polska.
Zdjęć: 1  

Legniczanin wicemistrzem »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie pp
21 marca, w Brzeszczu, odbyły się V Mistrzostwa Polski Full Contact Oyama Karate. Tytuł wicemistrza wywalczył zawodnik legnickiego klubu, Jacek Dąbrowski.

Warsztat "Bezludna wyspa" »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie pp
Już dziś, o godz. 15.00 rozpoczną się trzygodzinne warsztaty organizowane przez Otwartą Pracownię Sztuki.

Wizytacja stanu przygotowań Legnicy do EURO 2012 »
Tekst opublikowany 2009-03-25, opracowanie UM Legnica
Legnica jest jednym z 44 miast w kraju, starających się o uzyskanie statusu Centrum Treningowo-Pobytowego dla jednej z drużyn uczestniczących w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Każda kolejna wizytacja potwierdza dobre przygotowanie miasta do tej imprezy. Podobnie było 24 marca.

Kradł palmtopy i...węgiel »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie pp
Legniccy policjanci zatrzymali 16-latka, któremu udowodnili liczne włamania do samochodów i kradzieże.

Legniccy poeci powitali wiosnę »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie pp
20 marca, w pierwszy dzień wiosny, odbyło się autorskie spotkanie legnickich poetów. Obok znanego literata Jana Stanisława Smalewskiego pojawiła się jego 14-letnia uczennica Dagmara Krepska.
Zdjęć: 3  

Gwiazdy zatańczą w Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie pp
Już w sobotę, w hali przy ul. Lotniczej, odbędzie się Turniej Tańca Towarzyskiego o „Złotego Lwa”. W ramach specjalnych pokazów zaprezentują się również m.in. Marcin Mroczek i Edyta Herbuś.

ARTport w plenerze »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie pp
Już jutro rozpocznie się plenerowa wystawa zorganizowana w ramach projektu ARTport. Miejsce dla człowieka, pod nazwą „Portret”. Prezentowane prace będzie można obejrzeć na płycie legnickiego Rynku.

Wizytują stadion »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie pp
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w miejskim Ratuszu zabrakło Tadeusza Krzakowskiego. Prezydent przebywał na stadionie przy alei Orła Białego, wizytowanym przez instytucję organizującą Euro 2012.

Badania przepływowe »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie pp
W legnickim szpitalu odbędą się badania profilaktyczne, umożliwiające sprawdzenie drożność żył. Badanie to skierowane jest przede wszystkim do osób po udarze oraz cierpiących na częste zawroty głowy.

W Legnicy powstaną dwa nowe parki osiedlowe »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie pp
30 marca, podczas sesji legnickiej Rady Miejskiej, podjęte zostaną uchwały w sprawie przyjęcia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonów ulic Wierzyńskiego i Gałczyńskiego oraz Sudeckiej i Tatrzańskiej.
Zdjęć: 3  

Do Legnicy zjadą najlepsi młodzi łucznicy Europy »
Tekst opublikowany 2009-03-24, opracowanie UM Legnica
W uznaniu osiągnięć sportowych legnickich łuczników, Polski Związek Łuczniczy z siedzibą w Warszawie oraz Federacja Międzynarodowa EMAU postanowili wyróżnić Ośrodek Sportów Łuczniczych Dzieci i Młodzieży „Strzelec” w Legnicy, powierzając mu organizację najważniejszej imprezy łuczniczego sezonu letniego, czyli I Rundy Pucharu Europy w Łucznictwie.

Tragiczne odkrycie »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie pp
W niedzielę ok. godz. 11.00 funkcjonariusze jaworskiej policji zostali powiadomieni o fakcie ujawnienia ciała mężczyzny. Odkrycia dokonali wrocławscy nurkowie w kamieniołomie, w Zimniku.

Nordic walking w Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie pp
Legnicki OSiR zaprasza do udziału w I Parkowym Marszu z Kijami. Mile widziani będą wszyscy miłośnicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Policjanci zapobiegli samobójstwu kobiety i jej syna »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie pp
Dyżurny legnickiej policji otrzymał telefon od mieszkańca Olsztyna. Mężczyzna poinformował, że jego szwagierka zamieszkała w Legnicy, wysłała mu sms-a, z którego wynikało, że chce popełnić samobójstwo.

Kolejni posiadacze narkotyków »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie pp
W przeciągu minionego weekendu, legniccy policjanci dokonali czterech zatrzymań mężczyzn posiadających narkotyki. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Jazda „pod wpływem” zakończyła się wypadkiem »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie pp
Wczorajszego dnia, o godz. 06.30 w miejscowości Spalona doszło do groźnego wypadku. Kierujący pojazdem 33-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy słup.

Dobry występ LKT »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie pp
Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do po raz kolejny zaprezentowali się z dobrej strony. Juniorzy i młodzicy przywieźli z wrocławskich mistrzostw łącznie 26 medali.

Recytowali w teatrze »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie pp
Jury miejskich eliminacji 54. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego przyznało nagrody i wyróżnienia najlepszym uczestnikom. Uhonorowano również wykonawców poezji śpiewanej.

Najzdrowsze śniadanie i najprzyjemniejszy z biegów »
Tekst opublikowany 2009-03-23, opracowanie pp
W minioną sobotę przeszło 300 legniczan powitało wiosnę startem w II Biegu Śniadaniowym organizowanym przez legnicki OSiR. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli klubów sportowych, szkół i zakładów pracy.
Zdjęć: 6  

19-latek z Wielkopolski uratowany dzięki legnickim policjantom »
Tekst opublikowany 2009-03-22, opracowanie pp
Dzięki telefonowi od legnickiego internauty, policjanci zapobiegli próbie samobójczej. Popełnienie tego czynu zapowiedział mężczyzna poznany przez dzwoniącego na forum internetowym.

Miedź urywa punkty liderowi II ligi »
Tekst opublikowany 2009-03-21, opracowanie Paweł Pawlucy
Piłkarze Miedzi Legnica zremisowali bezbramkowo z liderem rozgrywek II ligi, drużyną Kotwicy Kołobrzeg.
Zdjęć: 3  

Rozbrzmi pieśń patriotyczna »
Tekst opublikowany 2009-03-20, opracowanie pp
Dziś, o godz. 10.00, w Młodzieżowym Centrum Kultury, rozpoczną się eliminacje regionalne dla solistów i zespołów wokalnych III Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

Krzystek nagrodzony przez miasto? »
Tekst opublikowany 2009-03-20, opracowanie pp
Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, jej członkowie zadecydują o tym, kto uhonorowany zostanie tegoroczną Nagrodą Miasta Legnicy. Głównym kandydatem jest Waldemar Krzystek.

Czas na Kotwicę »
Tekst opublikowany 2009-03-20, opracowanie pp
Już jutro kolejne mecze II ligi. Legniccy piłkarze stoczą bój z obecnym liderem rozgrywek, drużyną Kotwicy Kołobrzeg.

Dofinansowanie dla prozdrowotnych projektów »
Tekst opublikowany 2009-03-20, opracowanie UM Legnica
Miasta i gminy, które są członkami Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich, a także wszystkie działające na ich terenie jednostki i organizacje niezaliczane do sektora finansów publicznych i niekierujące się osiąganiem zysku, mogą otrzymać dofinansowanie do swej działalności statutowej, jeśli wezmą udział w konkursie „Granty Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich” na rok 2009.

Rozruch fontanny na Placu Powstańców Wielkopolskich »
Tekst opublikowany 2009-03-20, opracowanie UM Legnica
Od trzech dni wykonawca modernizacji płyty legnickiego Rynku i terenów przyległych, czyli Konsorcjum Budromos-Wolski, przeprowadza rozruch technologiczny nowej fontanny na Placu Powstańców Wielkopolskich.

Bezpłatne szkolenia w TWWP »
Tekst opublikowany 2009-03-20, opracowanie UM Legnica
Legnicki Oddział Towarzystwa Wolnej Wszechnicy Polskiej realizuje projekt pn. „Kompetentny pracownik atutem regionu” współfinansowany z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pokonkursowa wystawa prac TPD »
Tekst opublikowany 2009-03-20, opracowanie pp
Od środy, 18 marca, w Młodzieżowym Centrum Kultury odwiedzać można pokonkursową wystawę Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Prezentowane tu prace stworzono z okazji obchodów 90-lecia Towarzystwa.
Zdjęć: 3  

Ujawniono magazyn nielegalnych papierosów »
Tekst opublikowany 2009-03-20, opracowanie pp
Wrocławscy celnicy wraz z funkcjonariuszami łużyckiej Straży Granicznej ujawnili przemyt papierosów o wartości przeszło miliona złotych. Wyroby tytoniowe odkryto w magazynie na terenie powiatu legnickiego.
Zdjęć: 1  

Spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem – Zaleskim »
Tekst opublikowany 2009-03-20, opracowanie pp
W najbliższy czwartek, 26 marca, o godz. 17.00, w Klasztorze O.O. Franciszkanów odbędzie się spotkanie spotkanie z Ks. Tadeuszem Isakowiczem – Zaleskim.

Złapany dzięki odciskom »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie ech
Zatrzymany za kradzież sklepową legniczanin okazał się poszukiwanym do odbycia kary. Podczas legitymowania próbował oszukać policjantów.

Zmiana organizacji ruchu na legnickich ulicach »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie UM Legnica
Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, jutro, 19 marca br. o godzinie 14.00 wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na ulicach: Grunwaldzkiej, Poselskiej i Wyspiańskiego w Legnicy.

Konkurs „Mikroprzedsiębiorca Roku” »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie UM Legnica
Fundacja Kronenberga po raz piąty organizuje konkurs o tytuł „Mikroprzedsiębiorcy Roku”. Cele konkursu to: popularyzacja mikroprzedsiębiorczosci, zachęcanie do zakładania małych firm, prezentacja i promowanie dobrych praktyk oraz przykładów działań gospodarczych.

Już jutro wernisaże dwóch wystaw w Galerii Sztuki »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie pp
20 marca, w legnickiej Galerii Sztuki, odbędą się wernisaże dwóch wystaw: „Poszukiwania rysowane światłem” Katarzyny Doszczak – Fuławki oraz „Instalacje wotywne” Piotra Przasnyskiego.
Zdjęć: 2  

Woda podrożeje »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie pp
Od 1 maja wzrośnie taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Przy średnim zużyciu, przeciętna legnicka rodzina będzie musiała zapłacić każdego miesiąca o prawie 8 złotych więcej, niż dotychczas.
Zdjęć: 3  

Atmosfera jest świetna »
Tekst opublikowany 2009-03-19, opracowanie pp
Już w sobotę piłkarze Miedzi Legnica podejmą na stadionie Orła Białego zespół lidera II ligi. Czy podopiecznym Jarosława Pedryca uda się powtórzyć wynik z poprzedniego spotkania?
Zdjęć: 3  

153. numer już w dystrybucji »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie red
153. numer Expressu Legnickiego trafił dziś do dystrybucji. Jak co tydzień, oddajemy w Wasze ręce 16 stron, na których opisujemy sprawy istotne dla każdego mieszkańca naszego miasta.

Uratowali noworodka »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie pp
31-letnia pacjentka legnickiego szpitala może mówić o ogromnym szczęściu. Lekarze i pielęgniarki oddziału ginekologicznego zastosowali wielotygodniową terapię, która uratowała życie dziecku kobiety.

VI Edycja Konkursu „Legnica-moje miasto” »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie UM Legnica
Już po raz szósty Centrum Kształcenia Ustawicznego w Legnicy organizuje Konkurs na prezentację multimedialną „Legnica – moje miasto”.

Myslovitz w Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie pp
Amatorów rodzimego grania czeka nie lada gratka. W przyszłym miesiącu do Legnicy przyjedzie zespół Myslovitz wspomagany przez grupę reggae – Indios Bravos.

Dezerter na manhattanie »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie pp
Dzisiejszej nocy doszło do zatrzymania mężczyzny, który przeskoczył przez płot targowiska przy ul. N. M. Panny. Jak się okazało, 20-latek przebywał na ucieczce z jednostki wojskowej.

Warsztaty z rysunku, malarstwa »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie pp
Już dziś o godz. 15.00 rozpoczną się warsztaty ARTport pod nazwą "Oko Kubisty".

Bieganie na śniadanie »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie pp
Już w najbliższą sobotę, 21 marca, w parku miejskim odbędzie się II Bieg Śniadaniowy organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy.

Maraton pod hasłem „Kierowco, zwolnij” »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie pp
Maratończyk Aleksander Grzegorzewski po raz kolejny organizuje legnicki maraton. Tym razem, bieg będzie swego rodzaju apelem do wszystkich kierowców.

Dzielnicowy z Jawora Mistrzem Europy »
Tekst opublikowany 2009-03-18, opracowanie pp
Funkcjonariusz jaworskiej policji, asp. Jerzy Pisulski, wybrany został najlepszym kulturystą klasycznym Europy w 2008 roku.
Zdjęć: 2  

STOP 24 »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie ech
Policjanci naszego regionu przypominają o możliwości przystąpienia do programu prewencyjnego prowadzonego pod nazwą STOP 24.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie tom
21 lutego zaginęła mieszkanka Legnicy, Emilia Mazurkiewicz. Kobieta ma 53 lata, 168 cm wzrostu. Zaginiona może potrzebować pilnej pomocy.
Zdjęć: 1  

Żółtowski zwolnił Tworka »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie pp
Działacze Zawiszy Bydgoszcz zdecydowali się zwolnić Piotra Tworka, który pełnił dotychczas rolę trenera drużyny. Częścią win obarczyć możemy lewego obrońcę Miedzianki, który w sobotnim meczu zaliczył trzy asysty.

Za 15-latkiem wstawiła się siostra i sąsiedzi »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie pp
Legniccy policjanci zatrzymali 15-letniego włamywacza, który powinien przebywać w ośrodku socjoterapii. W trakcie wyprowadzania doszło do szarpaniny, "wydać" chłopca nie chciała bowiem ani jego siostra, ani sąsiedzi.

Zapowiedzi kulturalne »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie pp
Oto, co czeka nas w nadchodzącym tygodniu

Rzecznik Konsumentów pomaga i edukuje »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie UM Legnica
W 2008 roku Miejski Rzecznik Konsumentów w Legnicy interweniował, udzielając porad i pomocy prawnej, w aż 760 indywidualnych sprawach konsumenckich. Klienci najczęściej skarżyli się na wadliwe obuwie, telefony komórkowe, sprzęt AGD i RTV.

Młodszy brat serii „i” debiutuje na polskim rynku  »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie red.
Czy następca hyundaia getz z powodzeniem będzie konkurował z innymi autami segmentu B, jak fiat grande punto, toyota aygo, ford fiesta, renault twingo czy volkswagen polo? Czy typowy "mieszczuch" zaskarbi sobie klientów?
Zdjęć: 4  

Nieletni sprawca rozboju »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie tom
Legnicka policja ujęła 15-letniego sprawcę rozboju. Nieletni groził 25-letniemu mężczyźnie pobiciem, gdy ten nie odda mu telefonu komórkowego.

Teatr formalnie pod marszałkiem »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie tom
W legnickim ratuszu podpisano umowę przejęcia od miasta przez Urząd Marszałkowski teatru im. Heleny Modrzejewskiej. Od tej pory majątek legnickiej sceny i większościowy udział w finansowaniu przejął marszałek województwa.
Zdjęć: 2  

Przyszłość fabryki w Legnickim Polu nieznana »
Tekst opublikowany 2009-03-17, opracowanie pp
Przyszłość podlegnickiej fabryki Lenovo stoi pod znakiem zapytania. Właściciele chińskiej firmy rozważają możliwość wycofania się z tej inwestycji.

Pijani bez prawa jazdy po kradzione drewno  »
Tekst opublikowany 2009-03-16, opracowanie tom
Legniccy policjanci zatrzymali złodziei drewna. Sprawcy wpadli podczas kontroli drogowej. Co więcej, kierowca poloneza trucka był kompletnie pijany.

PO krytykuje prezydenta i koalicję w radzie »
Tekst opublikowany 2009-03-16, opracowanie tom
Nie milkną echa po wyborze Ewy Szymańskiej na przewodniczącą Rady Miejskiej w Legnicy. Platforma Obywatelska przechodzi do kontrataku krytykując prezydenta Legnicy i nową koalicję w radzie.

Teatr formalnie pod marszałkiem »
Tekst opublikowany 2009-03-16, opracowanie tom
Od wtorku legnicki teatr im. Modrzejewskiej formalnie zostanie przejęty przez Urząd Marszałkowski. Umowę w tej sprawie podpiszą jutro w ratuszu marszałek Marek Łapiński i prezydent Legnicy.

Seryjny podpalacz  »
Tekst opublikowany 2009-03-16, opracowanie tom
Chojnowscy policjanci schwytali sprawcę podpalenia budynku wielorodzinnego. 29-letni mężczyzna podejrzewany jest również o inne podpalenia budynków i altan działkowych.
Zdjęć: 4  

Na gościnnych występach  »
Tekst opublikowany 2009-03-16, opracowanie tom
W kilka minut po zgłoszeniu o włamaniu do samochodu, legniccy dzielnicowi zatrzymali przestępców. Jeden z nich nie chciał dobrowolnie oddać się w ręce policji. Próbował bić się z dzielnicowym.

Przewodnicząca bez pracy  »
Tekst opublikowany 2009-03-16, opracowanie tom
Nowa szefowa legnickiej Rady Miejskiej, Ewa Szymańska została bez pracy. Mimo, iż radni nie zgodzili się na rozwiązanie z nią umowy o pracę, kierownictwo Polskiej Miedzi wręczyło radnej wypowiedzenie.
Zdjęć: 1  

Senator PO zamieszany w "aferę stoczniową?" »
Tekst opublikowany 2009-03-15, opracowanie tom
Czy znana firma pracy tymczasowej, Work Service, której współwłaścicielem jest dolnośląski senator Platformy Obywatelskiej, Tomasz Misiak, dostała bez przetargu wielomilionowy kontrakt na szkolenia dla zwalnianych stoczniowców?

Wielka sobota legnickiego futbolu i szczypiorniaka »
Tekst opublikowany 2009-03-15, opracowanie tom
To była wielka sobota dla dwóch legnickich drużyn. Najpierw na inaugurację piłkarskiej wiosny podopieczni Jarosława Pedryca pokonali Zawiszę Bydgoszcz, a później na zakończenie sezonu zasadniczego legniccy szczypiorniści wygrali z Wisłą Azoty - Puławy.

Dobiega końca proces byłych milicjantów »
Tekst opublikowany 2009-03-15, opracowanie Tomasz Jóźwiak
"Zakończenie tego procesu będzie zwieńczeniem mojej walki z komuną. Mimo wielu chęci, nie mogę i nie potrafię wybaczyć moim prześladowcom", powtarza Janusz Ruszkowski z Polkowic, oskarżyciel posiłkowy w procesie trzech byłych milicjantów.

Prawko przez Internet »
Tekst opublikowany 2009-03-14, opracowanie Ewa Chojna
W kwietniu sejm zdecyduje czy zmienią się zasady zdawania egzaminu na prawo jazdy. Największe zmiany dotyczą egzaminu wewnętrznego, który będzie można zdawać...przez internet.

Azoty będą chciały wygrać - czy Miedź na to pozwoli? »
Tekst opublikowany 2009-03-14, opracowanie tom
W ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego ekstraklasy piłkarzy ręcznych, Miedź Legnica podejmuje dziś Wisłę Azoty Puławy.

Wymarzona inauguracja »
Tekst opublikowany 2009-03-14, opracowanie Paweł Pawlucy
Drużyna Miedzi Legnica pokonała na stadionie Orła Białego zespół Zawiszy Bydgoszcz, 3:0. Zmagania piłkarzy oglądało przeszło 2 tysiące widzów.
Zdjęć: 4  

Zaniechanie budowy aresztu śledczego  »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie UM Legnica
O budowę aresztu śledczego w Legnicy prezydent Tadeusz Krzakowski zabiega od ponad sześciu lat. Po pomyślnym zakończeniu długotrwałych uzgodnień i procedur, w maju 2005 roku gmina przekazała Skarbowi Państwa na ten cel niezbędny teren (działkę o powierzchni 8,6 ha w rejonie ul. Pątnowskiej).

Prezydent zaprasza na spotkanie mieszkańców  »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie UM Legnica
Prezydent zaprasza na spotkanie mieszkańców okolic ul. Jaworzyńskiej, osiedli Sienkiewicza, Wielogórska i Przybkowa.

Ze strachu chciał połknąć narkotyki  »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie tom
Legniccy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę z kilkoma "działkami" amfetaminy i marihuany. Grozi mu nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Nieletni złodziej  »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie tom
W ręce legnickiej policji wpadł 14-letni złodziej wartościowych rzeczy pozostawianych na widoku w samochodach.

Bogdan M. po raz drugi skazany za zbrodnię komunistyczną  »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie tom
Rok pozbawienia wolności. Taki wyrok usłyszał dziś Bogdan M., były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa oskarżony przez IPN o zbrodnię komunistyczną.

Krewki amator gaśnic  »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie tom
Legnicka policja zatrzymała złodzieja gaśnic. 45-latek grasował na terenie jednej z legnickich szkół podstawowych.

Nielegalnie pobierali prąd  »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie tom
Pięć lat więzienia grozi sprawcom kradzieży energii elektrycznej. Jeden z mężczyzn nielegalnie pobierał prąd ze strychu kamienicy, w której mieszkał. Drugi ze sprawców sam skonstruował obejście licznika energii.

25 lat więzienia dla zabójców Maćka Witkowskiego »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie tom
Oskarżeni o zamordowanie licealisty ze Złotoryi Macieja Witkowskiego, Michał P., Marek A. i Mateusz S. zostali skazani na 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok Sądu Okręgowego nie jest prawomocny.
Zdjęć: 3  

Groźni dla wszystkich »
Tekst opublikowany 2009-03-13, opracowanie Paweł Pawlucy
Już jutro podopieczni Jarosława Pedryca, po raz pierwszy w tym roku, zmierzą się o ligowe punkty. Czy spotkaniem z Zawiszą, Miedź rozpocznie marsz w górę tabeli?

To już ostatnia okazja, by skorzystać z oferty firmy FSP  »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie TS
Rozglądasz się za przestronnym, wygodnym i niedrogim mieszkaniem? W atrakcyjnym miejscu, blisko centrum? Skorzystaj z oferty legnickiej firmy FSP Development. Do kupienia zostało jeszcze tylko kilka mieszkań. To już ostatni dzwonek. Nie zwlekaj.
Zdjęć: 4  

Lekcja pokory i wrażliwości  »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie tom
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu. Dla licealistów była to kolejna lekcja wrażliwości i pokory.
Zdjęć: 3  

Ile kosztowało luksusowe audi A6?  »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zwróci się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej o szczegółowe wyjaśnienia dotyczące zakupu przez uczelnię samochodu służbowego audi A6.
Zdjęć: 2  

Bliżej Europy »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie sita
Od kwietnia 2009r.  100 mieszkańców Legnicy i okolic  będzie mogło skorzystać z dofinansowanych kursów językowych prowadzonych Metodą SITA w ramach akcji "Bliżej Europy".
Zdjęć: 1  

Ewa Szymańska przewodniczącą Rady Miejskiej »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie tom
Ewa Szymańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości została wybrana nową przewodniczącą Rady Miejskiej w Legnicy.

Gotowi do walki »
Tekst opublikowany 2009-03-12, opracowanie pp
Dziś, w Klubie Nauczyciela przy ul. Jordana, doszło do oficjalnej prezentacji zespołu Miedzi Legnica. W spotkaniu udział wzięli kibice, władze miasta oraz działacze Miedzianki.
Zdjęć: 4  

Apel policji do mieszkańców miasta »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie KMP Legnica
W związku z odnotowaniem dużej ilości wyłudzeń, legnicka policja apeluje do mieszkańców miasta o zachowanie rozsądku. W przeciwieństwie do naiwności, to nic nie kosztuje.

Dziś w Expressie... »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie red.
Dziś oddajemy w Państwa ręce kolejny numer naszego tygodnika. Tradycyjnie Express Legnicki czeka na Was na terenie całego miasta. O czym dziś piszemy?

Pierwsza na świecie galeria handlowa na górniczych wyrobiskach  »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie red.
25 metrów wysokości, 150 metrów średnicy, 70 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. 300 wpompowanych milionów złotych i półtora tysiąca nowych miejsc pracy.
Zdjęć: 2  

Oficjalne stanowisko zarządu KGHM »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie ech
Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. wydał oficjalne oświadczenie dotyczące zamrożenia płac w roku bieżącym.

Ciężarówką bez uprawnień »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie pp
Policjanci zatrzymali kierowcę samochodu ciężarowego, prowadzącego pojazd bez prawa jazdy. Ciężarówka nie była ubezpieczona i jeździła na tablicach rejestracyjnych... Poloneza.

Jutro w Legnicy mleczne atrakcje »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie UM Legnica
W programie „Mleko dla Szkół", prowadzonym przez Agencję Rynku Rolnego, a od 2004 roku dotowanym przez Unię Europejską, uczestniczą wszystkie legnickie szkoły podstawowe (blisko pięć tysięcy uczniów).

LPGK „Gazelą Biznesu 2008” »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie UM Legnica
Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. po raz drugi (3 marca br.) zostało uhonorowane tytułem „Gazela Biznesu”, potwierdzając tym samym swą przynależność do grona dynamicznie rozwijających się firm na Dolnym Śląsku i w kraju.

Gigantyczna awaria - legniczanie bez Internetu  »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie tom
Przerwanie światłowodu przez koparkę było przyczyną gigantycznej awarii sieci telekomunikacyjnej. Wielu mieszkańców Legnicy nadal pozbawionych jest dostępu do Internetu.
Zdjęć: 1  

Wystarczy niewielu, by zmienić tak wiele »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie pp
Legnicka licealistka, Monika Jurkiewicz, została laureatką miejskiego etapu konkursu “Ośmiu Wspaniałych”. Uczennica 5 LO będzie reprezentować Legnicę w eliminacjach centralnych.
Zdjęć: 4  

Legniczanie pytali o Rynek »
Tekst opublikowany 2009-03-11, opracowanie pp
Dziś, w Klubie Nauczyciela, prezydent Legnicy spotkał się z mieszkańcami miasta. Tematem debaty była przebudowa płyty legnickiego Rynku.
Zdjęć: 2  

Kuźniar nowym przewodniczącym »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie pp
Zbigniew Kuźniar został przez Walne Zebranie Delegatów Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” Regionu Zagłębie Miedziowe wybrany nowym przewodniczącym.

O aktywności społecznej »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie pp
Już jutro, w siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Sejmowej, odbędzie się spotkanie dyskusyjne pt. „Aktywność społeczna podstawą społeczeństwa obywatelskiego”.

Zamrożą swoje pensje? »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie ech
Czy zarząd KGHM Polska Miedź S.A. zamrozi swoje pensje i odrzuci podwyżkę wynagrodzenia o około 7 procent?

Bezkrólewie w Radzie »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie pp
W czwartek, 12 marca, przekonamy się, kto zostanie nowym przewodniczącym legnickiej Rady Miejskiej.

W Gwarnej najpiękniej »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie pp
8 marca w legnickiej Galerii Gwarnej odbyły się Wybory Miss Dolnego Śląska. Korona najpiękniejszej mieszkanki naszego województwa trafiła do, pochodzącej z Jawora, Anny Wiśniewskiej.
Zdjęć: 3  

Piłkarze Miedzi przygotowują się do ligowej walki »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie pp
Zawodnicy Miedzi Legnica pracowali wczoraj pod okiem Jarosława Pedryca nad szybkością. W treningu nie mogli wziąć udziału wszyscy piłkarze.
Zdjęć: 1  

Internetowy oszust  »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie tom
Próbowałeś kupić samochód przez Internet i zostałeś oszukany? Być może padłeś ofiarą oszusta, którego zatrzymali lubińscy policjanci.
Zdjęć: 1  

Rekrutacja do legnickich szkół ponadgimnazjalnych »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie UM Legnica
Tegoroczny nabór do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych w Legnicy, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie przeprowadzany w formie elektronicznej (przy wykorzystaniu programu Nabór Optivum). W tym roku działanie systemu zostanie rozszerzone, ponieważ rekrutację elektroniczną będą przeprowadzać także niepubliczne szkoły ponadgimnazjalne, działające na terenie miasta.

"Ośmiu wspaniałych" »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie pp
Już jutro, w Młodzieżowym Centrum Kultury, odbędzie się eliminacji miejskich do XII edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu wpasniałych".

Kolejna odsłona procesu PWSZ »
Tekst opublikowany 2009-03-10, opracowanie tom
Jerzy S., kanclerz legnickiej PWSZ, oskarżony o niegospodarność i przekroczenie uprawnień, zażądał zmiany sędziego w toczącym się procesie.
Zdjęć: 2  

Terochin zwycięzcą edycji szachowego Grand Prix »
Tekst opublikowany 2009-03-09, opracowanie tom
12-letni junior ASSZ Miedź Legnica, Piotr Terochin zwyciężył w szóstym turnieju Dolnośląskiego Młodzieżowego Grand Prix w szachach.

Świetne starty legnickich taekwondoków »
Tekst opublikowany 2009-03-09, opracowanie tom
22 medale zdobyli zawodnicy legnickiego klubu taekwon-do podczas mistrzostw makroregionu dolnośląskiego, które zorganizowano w Lubinie.

ARTport to wystawa prac legnickich dzieci i młodzieży »
Tekst opublikowany 2009-03-09, opracowanie pp
Już w czwartek odbędzie się finisaż wystawy prac stworzonych przez dzieci i młodzież w ramach zajęć prowadzonych przez Otwartą Pracownię Sztuki.
Zdjęć: 1  

Prezentacja Miedzi »
Tekst opublikowany 2009-03-09, opracowanie pp
Już w najbliższy czwartek, 12 marca, w Klubie Nauczyciela przy ul. Jordana, odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu Miedzi Legnica.

Zapowiedzi kulturalne »
Tekst opublikowany 2009-03-09, opracowanie pp
Oto co czeka nas w nadchodzącym tygodniu.

Znów trzymamy kciuki za „Małą Moskwę” »
Tekst opublikowany 2009-03-09, opracowanie UM Legnica
Już dziś (9 marca br.) wieczorem dowiemy się, czy Polskie Nagrody Filmowe Orły 2009 przypadną w udziale „Małej Moskwie” Waldemara Krzystka.

Region legnicki przoduje w wypadkach drogowych  »
Tekst opublikowany 2009-03-09, opracowanie tom
Najbardziej niebezpiecznie na drogach Zagłębia Miedziowego jest w powiecie legnickim. Pod względem liczby wypadków, nasz region ustępuje tylko powiatom wrocławskim i świdnickim.
Zdjęć: 1  

Zalewski już oficjalnie Prokuratorem Krajowym  »
Tekst opublikowany 2009-03-09, opracowanie tom
Edward Zalewski, były prokurator Prokuratury Okręgowej w Legnicy, oficjalnie jest już Prokuratorem Krajowym. Jego nominację podpisał premier rządu, Donald Tusk.

Orły dla "Małej Moskwy" »
Tekst opublikowany 2009-03-09, opracowanie tom
"Historię Małej Moskwy opowiedziała mi przed laty moja mama, dlatego to jej dziękuję za ten scenariusz", powiedział Waldemar Krzystek odbierając Polską Nagrodę Filmową "Orły 2009" za najlepszy scenariusz.

Dziś święto wszystkich Pań »
Tekst opublikowany 2009-03-08, opracowanie red
Dzień Kobiet obchodzi się w Europie już od stu lat. W Polsce, w czasach PRL, Panie liczyć mogły z tej okazji na goździki i rajstopy. Dziś przodują romantyczne wycieczki i biżuteria.

Życzenia Prezydenta Legnicy z okazji Dnia Kobiet »
Tekst opublikowany 2009-03-08, opracowanie UM Legnica
Drogie Legniczanki!

Odholować cię nie mogą - jazda bez OC »
Tekst opublikowany 2009-03-08, opracowanie tom
Dobra wiadomość dla wszystkich zapominalskich kierowców. Jeśli nie masz przy sobie dowodu zawarcia obowiązkowego ubezpieczenia OC, nie dostaniesz mandatu, a twoje auto nie trafi na policyjny parking.

Derby Zagłębia - wielki niedosyt »
Tekst opublikowany 2009-03-07, opracowanie tom
Szczypiorniści Miedzi Legnica byli o krok od zwycięstwa z Chrobrym Głogów. Na dwie minuty przed końcową syreną legniczanie prowadzili w grodzie nad Odrą trzema bramkami. Skończyło się jednak podziałem punktów.

Porażka Miedzi »
Tekst opublikowany 2009-03-07, opracowanie pp
Drużyna Miedzi Legnica uległa dziś, w meczu sparingowym, lubińskiemu Zagłębiu 0:3. Dla podopiecznych Jarosława Pedryca był to ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek.

Zalewski prokuratorem krajowym  »
Tekst opublikowany 2009-03-06, opracowanie tom
Były prokurator Prokuratury Okręgowej w Legnicy, Edward Zalewski, ma otrzymać nominację na szefa Prokuratury Krajowej. Tym samym zostanie prawą ręką ministra sprawiedliwości.

Jutro sparing Miedzi z Zagłębiem »
Tekst opublikowany 2009-03-06, opracowanie pp
Już jutro piłkarze Miedzi Legnica zmierzą się na stadionie Dialog Arena z drużyną Zagłębia Lubin. Sparing ten będzie dla zawodników ostatnim testem przed rozpoczęciem ligowej walki o punkty.

"Witelon Jazz Night" »
Tekst opublikowany 2009-03-06, opracowanie pp
17 marca w siedzibie PWSZ odbędzie się koncert muzyki jazzowej w wykonaniu kwartetu Katarzyny Stankowskiej.

Atrakcje w MCK »
Tekst opublikowany 2009-03-06, opracowanie pp
Już dziś w Młodzieżowym Centrum Kultury odbędzie się spektakl teatralny. Na jutro zaplanowano podsumowanie IV Dolnośląskiego Konkursu Plastycznego.

Widzieli porwanie »
Tekst opublikowany 2009-03-06, opracowanie pp
20 funkcjonariuszy legnickiej policji brało udział w poszukiwaniach 9-letniego chłopca, który, według zeznań naocznych świadków, został porwany przez dorosłego mężczyznę.

Ukradł łańcuszek i papierosy »
Tekst opublikowany 2009-03-06, opracowanie pp
Zatrzymano sprawcę napadu rozbójniczego, który miał miejsce 3 marca. 38-letniemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Spotkanie w sprawie przebudowy płyty Rynku »
Tekst opublikowany 2009-03-06, opracowanie UM Legnica
Prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski, zaprasza mieszkańców na spotkanie w sprawie przebudowy płyty Rynku.

"Unia dla aktywnych” »
Tekst opublikowany 2009-03-06, opracowanie UM Legnica
Zarząd Legnickiego Klubu Biznesu informuje, że jutro (sobota) 7 marca 2009 r. w Urzędzie Miasta Legnicy (sala 226, II piętro) o godz. 10.00. odbędzie się szkolenie zatytułowane „Unia dla aktywnych”.

Seniorki u Spiża »
Tekst opublikowany 2009-03-06, opracowanie Red.
4 marca Zarząd Okręgowy PZERiI w Legnicy zorganizował dla swoich członkiń w klubie muzycznym Spiż spotkanie z okazji święta pań.
Zdjęć: 2  

"Fazy światła" zapoczątkuje serię wystaw w Muzeum Miedzi »
Tekst opublikowany 2009-03-06, opracowanie pp
Już dziś w Muzeum Miedzi swą premierę mieć będzie wystawa obrazów Ewy Kołacz. Na otwarcie zapraszamy o godz. 17.00.

„Trzydziestka dla Justyny” »
Tekst opublikowany 2009-03-05, opracowanie pp
W najbliższą niedzielę, z okazji Dnia Kobiet, maratończyk Aleksander Grzegorzewski organizuje długodystansowy bieg w hołdzie dla mistrzyni świata Justyny Kowalczyk.
Zdjęć: 1  

Wyznała, co leży jej na sercu »
Tekst opublikowany 2009-03-05, opracowanie pp
Na komendę legnickiej policji zgłosiła się nietrzeźwa kobieta, która wyznała, że godzinę wcześniej była uczestnikiem kolizji na skrzyżowaniu w centrum miasta.

Wrak samochodu i sterty śmieci »
Tekst opublikowany 2009-03-05, opracowanie pp
Mieszkańcy ul. Ogrodowej mają dość powiększających się, z dnia na dzień, stert śmieci pod ich oknami. Stare lodówki, telewizory, kanapy, butelki i... wrak Fiata 125 p – wszystko to na „pięknej” dzielnicy Bielany.
Zdjęć: 3  

Trzy godziny trwały poszukiwania 9-letniego chłopca »
Tekst opublikowany 2009-03-05, opracowanie pp
Wczoraj ok. godz. 19.00 legniccy policjanci otrzymali zgłoszenie zaginięcia chłopca. Ojciec dziecka poinformował funkcjonariuszy, że jego syn nie wrócił po lekcjach do domu.

Przegląd w MCK »
Tekst opublikowany 2009-03-05, opracowanie pp
Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy organizuje XV Przegląd Wydawnictw i Gazetek Szkolnych.

Nowy pododdział szpitalny »
Tekst opublikowany 2009-03-05, opracowanie pp
Zgodnie z zapowiedziami, które miały miejsce przed miesiącem, w legnickim szpitalu otwarty został pododdział udarowy.

Personalne roszady w hutach Polskiej Miedzi  »
Tekst opublikowany 2009-03-05, opracowanie tom
Od poniedziałku Roman Grzelczak nie będzie już dyrektorem Huty Miedzi Legnica. Nie znaczy to jednak, że straci intratną posadę. Grzelczak przeniesie się do Głogowa, gdzie będzie kierował tamtejszą hutą.

Nikotynowa dieta »
Tekst opublikowany 2009-03-05, opracowanie Paweł Pawlucy
W legnickim szpitalu nie mamy przychodni antynikotynowej, jak więc, bez fachowej pomocy, wytrwać w postanowieniu ograniczenia „tytoniowych” posiłków?

Zabawa w kotka i myszkę  »
Tekst opublikowany 2009-03-05, opracowanie tom
Kilkudziesięciu policjantów z Legnicy i Lubina przez wiele godzin szukało 43-letniego mężczyzny, który wzywał pomocy. Jak twierdził - leżał pod mostem z połamanymi nogami. A tak naprawdę imprezował bawiąc się z funkcjonariuszami w kotka i myszkę.

Nowy numer Expressu Legnickiego już w dystrybucji »
Tekst opublikowany 2009-03-04, opracowanie red
Nowy numer Expressu Legnickiego trafił dziś do dystrybucji. Przekonaj się, co tym razem przygotowaliśmy dla swoich czytelników.

Nastoletni włamywacz »
Tekst opublikowany 2009-03-04, opracowanie pp
Legniccy policjanci zatrzymali nieletniego włamywacza. Mimo zaledwie 15 lat, chłopak miał już na swoim koncie 11 kradzieży z włamaniem do samochodów w centrum naszego miasta.

Kradziona bryka »
Tekst opublikowany 2009-03-04, opracowanie tom
Do Urzędu Celnego w Legnicy zgłosił się mieszkaniec Głogowa, by zapłacić akcyzę za rocznego mercedesa sprowadzonego z Włoch. Głogowianin nie nacieszył się jednak długo wypasioną bryką.

"Teatr w Mieście - Miasto w Teatrze" »
Tekst opublikowany 2009-03-04, opracowanie pp
Już 25 marca rozpocznie się cykl comiesięcznych spotkań w ramach projektu „Teatr w Mieście, Miasto w Teatrze”. Jego współautorem będzie Krzysztof Kopka.

Sklepowi złodzieje »
Tekst opublikowany 2009-03-03, opracowanie pp
Chojnowscy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn niosących sklepową witrynę chłodniczą. Godzinę później w ręce funkcjonariuszy wpadł 21-latek, który ukradł... dwa napoje energetyzujące.

Zapowiedzi kulturalne »
Tekst opublikowany 2009-03-03, opracowanie pp
Oto co czeka nas w nadchodzącym tygodniu.

Nikotynowa dieta »
Tekst opublikowany 2009-03-03, opracowanie pp
W legnickim szpitalu nie mamy przychodni antynikotynowej, jak więc, bez fachowej pomocy, wytrwać w postanowieniu ograniczenia „tytoniowych” posiłków?

Justyna Bacz w Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-03-03, opracowanie pp
20 marca w Akademii Rycerskiej odbędzie się koncert Justyny Bacz.
Zdjęć: 2  

„Otwarta” Dziewiątka »
Tekst opublikowany 2009-03-03, opracowanie pp
28 lutego w legnickiej Szkole Podstawowej nr 9 odbył się Dzień Otwarty. Uczniowie, rodzice i pozostali goście prezentowali swoje działania w różnych dziedzinach życia szkolnego.
Zdjęć: 2  

W ramach obchodów 90-lecia TPD, uhonorowano najbardziej zasłużonych działaczy »
Tekst opublikowany 2009-03-03, opracowanie pp
Wczorajszego dnia miała miejsce konferencja sprawozdawczo – programowa Oddziału Okręgowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Podczas obrad oceniono dokonania TPD na półmetku kadencji władz.
Zdjęć: 3  

Telefonia Dialog bez zarządu  »
Tekst opublikowany 2009-03-03, opracowanie tom
Zarząd Telefonii Dialog, spółki Grupy Kapitałowej Polskiej Miedzi, złożył dziś rezygnację. Do momentu wyboru nowego kierownictwa, obowiązki prezesa będzie pełnił Wojciech Braszczok.
Zdjęć: 1  

Kolejne medale dla LKT »
Tekst opublikowany 2009-03-02, opracowanie pp
W miniony weekend odbył się turniej o Puchar Polski 2009. Legnicki klub przywiózł z hali sportowej poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, 11 medali.

Pierwsze oznaki wiosny  »
Tekst opublikowany 2009-03-02, opracowanie tom
"Wiosna, cieplejszy wieje wiatr, wiosna, znów nam ubyło lat, wiosna, wiosna wkoło, rozkwitły bzy", śpiewali Skaldowie. A u nas rozkwitły przebiśniegi. Czyżby zima opuściła już nas na dobre?

Ojciec zmarłego dziecka skarży śledczych  »
Tekst opublikowany 2009-03-02, opracowanie tom
W samo południe w Sądzie Okręgowym w Legnicy rozpocznie się proces przeciwko głogowskiej prokuraturze. Śledczych z powództwa cywilnego skarży Andrzej Sepiół, ojciec zmarłego kilka lat temu dziecka.

Kolejni olimpijczycy z I LO »
Tekst opublikowany 2009-03-02, opracowanie UM Legnica
Dwie uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy – jako jedyne z całego Dolnego Śląska – zakwalifikowały się do zawodów centralnych XXXII Olimpiady Języka Francuskiego.

„Kocham to Miasto” »
Tekst opublikowany 2009-03-02, opracowanie UM Legnica
Radio ZET zaprasza mieszkańców polskich miast, także legniczan, do udziału w swym najnowszym projekcie pn. „Kocham to Miasto”.

Straż Miejska zajmować będzie się transportem bezdomnych psów do schroniska »
Tekst opublikowany 2009-03-02, opracowanie pp
Zapadły ustalenia w sprawie problemu bezdomnych psów na terenie naszego miasta. Straż Miejska zajmie się przypadkiem każdego bezdomnego czworonoga, o ile faktycznie nie posiada on właściciela.

Nowe rozdanie w legnickiej Radzie Miejskiej »
Tekst opublikowany 2009-03-02, opracowanie pp
Czy Jan Kurowski (na zdjęciu) obejmie stanowisko przewodniczącego legnickiej Rady Miejskiej? Największe szanse mają na to właśnie politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Pościg za biegaczami »
Tekst opublikowany 2009-03-02, opracowanie KMP Legnica
Legniccy policjanci zatrzymali czterech nieletnich, którzy wybili szybę w samochodzie należącym do niemieckiego obywatela.

Jan Kurowski po raz drugi wsniokował o przerwanie sesji »
Tekst opublikowany 2009-03-02, opracowanie pp
Legniccy radni nie zdążyli dziś nawet zasiąść do rozmów nad wyborem nowego przewodniczącego. Tuż po rozpoczęciu obrad, Jan Kurowski złożył wniosek o przełożenie sesji. Większych sprzeciwów nie było

Plakatowa akcja kibiców Miedzi  »
Tekst opublikowany 2009-03-01, opracowanie tom
Do rozpoczęcia rundy wiosennej II ligi pozostało jeszcze niecałe dwa tygodnie, ale najwierniejsi kibice Miedzianki już teraz zapraszają wszystkich na inauguracyjny pojedynek.

Dzisiaj
Czwartek 8 grudnia 2022
Imieniny
Delfiny, Marii, Wirginiusza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl