Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 201 informacji. Wszystkie poniżej.

Dukat Wrocławia »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie aw
- Nie można ich nigdzie kupić. Będą tylko wydawane w formie reszty – tak o wrocławskiej monecie mówił Andrzej Wiśniewski z Mennicy Polskiej. 1 lipca rozpocznie się wielkie polowanie.
Zdjęć: 2  

Legniczanie grali w finale Mistrzostw Polski »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie pp
6 młodych zawodników Miedzi Legnica uczestniczyło w zgrupowaniu kadry DZPNu w Dzierżoniowie. Zawodnicy wystąpili także w finale Mistrzostw Polski, który odbył się w Bielsko-Białej.

Paweł Ochota zostaje? »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie pp
Negocjacje w sprawie nowego kontraktu Pawła Ochoty zbliżają się do końca. Jak przyznaje sam piłkarz, raczej pozostanie on w naszym mieście.
Zdjęć: 1  

O przyszłości klubu »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie pp
Redakcje: Express Legnicki/legnica24.net, lca.pl/Gazeta Legnicka, Konkrety.pl oraz Polska The Times Gazeta Wrocławska/Panorama Legnicka zapraszają na publiczną debatę traktującą o przyszłości największego klubu sportowego w mieście – ASPN "Miedź" Legnica.

Kalosze w cenie złota »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie Paweł Pawlucy
Mimo licznych przeciwności losu, spowodowanych głównie fatalnymi warunkami pogodowymi, podczas tegorocznej edycji Dni Legnicy padł rekord frekwencji. Koncert grupy Feel obejrzało niemal 30 tysięcy ludzi.
Zdjęć: 4  

W poszukiwaniu 13-latki »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie pp
Dzisiejszej nocy legniccy policjanci we współpracy z miejscowymi kierowcami taxi poszukiwali zaginionej 13-latki. Dziewczynka cierpiąca na Zespół Downa samodzielnie wyszła z domu i ślad po niej zaginął.

Rywalizowali na Sejmowej »
Tekst opublikowany 2009-06-30, opracowanie pp
W miniony piątek, 26 czerwca, legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował imprezę pn. „Sportowy Piątek na Sejmowej”. W turniejach: koszykówki, siatkówki i unihokeja wzięło udział niemal 150 zawodników.

Jaka była ta impreza? »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie pp
Historyczne, odbywające się po raz pierwszy na terenie lotniska, Dni Legnicy już za nami. Czy decyzja o umiejscowieniu imprezy właśnie tam była trafna?
Zdjęć: 4  

10 lat za śmiertelne pobicie  »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie tom
Dziesięć lat bezwarunkowego pozbawienia wolności. Taki wyrok usłyszał Józef K. z Chojnowa. Mężczyzna zakatował swoją partnerkę.

Z rowerem w bagażniku »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie pp
Chojnowski policjant jechał do pobliskich Miłkowic, aby ustalić okoliczności rozboju i kradzieży roweru. Po drodze funkcjonariusz minął samochód z uchylonym bagażnikiem, z którego wystawała kierownica dwukołowca. Chojnowianin rozpoczął pościg.

Nordic walking dla młodzieży »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie pp
Już w najbliższy piątek, 3 lipca, odbędzie się piesza wędrówka z kijami po legnickim Parku Miejskim. Impreza zorganizowana zostanie z myślą o dzieciach i młodzieży znudzonych siedzeniem w domu.

Legnickie drogi »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie pp
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej analizie poddany został stan legnickich dróg. Jak zapewnia zastępca prezydenta Legnicy, Jadwiga Zienkiewicz, fundusze przeznaczone na remonty ulic naszego miasta zostaną w tym roku dwukrotnie zwiększone.

Prezydent spotkał się z mieszkańcami »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie UM Legnica
Ostatnie przedwakacyjne spotkanie Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego z mieszkańcami, w ramach konsultacyjnego cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw”, miało miejsce 16 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul Marynarskiej. Przybyło ponad 30 osób z zachodniej części miasta (rejon ulic: Złotoryjskiej, Chojnowskiej, Przemysłowej i Działkowej).

Liczy się każdy grosz »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie tom
Fundacja Polska Miedź zachęca wszystkich mieszkańców Zagłębia Miedziowego, a zwłaszcza pracowników KGHM i spółek skupionych w Grupie Kapitałowej do wpłat na specjalne konto pomocy dla mieszkańców Kotliny Kłodzkiej, regionu ogarniętego powodzią.

Poparzeni hutnicy »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie tom
Dwóch hutników pracujących na wydziale ciągłego odlewania miedzi w legnickiej hucie zostało poparzonych odpryskami gorącego metalu. Ich stan jest bardzo poważny, ale na szczęście ich życie nie jest zagrożone.

W poszukiwaniu nowych złóż  »
Tekst opublikowany 2009-06-29, opracowanie tom
Grupa Kapitałowa Polskiej Miedzi powiększyła się o kolejną firmę. Misją nowej spółki KGHM HMS Bergbau AG jest rozpoznanie i poszukiwanie złóż miedzi i innych metali w Europie.

Juniorzy Miedzi przegrywają z Lechem, 1:3 »
Tekst opublikowany 2009-06-28, opracowanie pp
Juniorzy młodsi "Miedzianki" ulegli młodzieżowcom Lecha Poznań w półfinale rozgrywek o klubowe mistrzostwo Polski, 1:3. Honorowe trafienie dla gości zdobył kapitan zespołu - Kamil Zieliński.
Zdjęć: 1  

Jest stabilnie »
Tekst opublikowany 2009-06-28, opracowanie pp
3 godziny trwała dzisiejsza akcja legnickich strażaków nad Kaczawą. Powodem zamieszania były rusztowania rozstawione pod mostem św. Jacka w ramach remontu ul. Wrocławskiej. Konstrukcje mogły stanowić zagrożenie w przypadku ew. przypływu wody.
Zdjęć: 1  

Syn matce zgotował ten los »
Tekst opublikowany 2009-06-28, opracowanie tom
Koszmar 81-letniej Stanisławy T. trwał ponad dwa lata. Kobieta była wielokrotnie bita, maltretowana i obrażana... przez własnego syna. Pewnego styczniowego dnia matka nie przeżyła napaści syna.

Małżeństwo oszustów skazane »
Tekst opublikowany 2009-06-28, opracowanie tom
Oszukali blisko 2600 osób niemal z całego regionu. Na niecnym procederze dorobili się ponad 700 tys. zł. Adam i Celestyna Jantura, właściciele znanej firmy Futura Capital, zostali skazani na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat.

Kursy zakończone »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie pp
Bezpłatne kursy pomocy przedmedycznej, które legnicki szpital zorganizował wspólnie z pogotowiem ratunkowym, dobiegły końca. Szkolenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Przystąpiło do niego niemal 130 osób.

Kaczawa straszy »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie pp
Wczoraj, o godz. 15.30 prezydent Legnicy ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie naszego miasta. Powodem było przekroczenie stanu alarmowego na Kaczawie. Dziś sytuacja się stopniowo stabilizuje, a poziom wody opada.
Zdjęć: 5  

Wuppertal obchodzi swe 80 urodziny »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie UM Legnica
W sobotę, 27 czerwca br., partnerskie miasto Legnicy – niemiecki Wuppertal obchodzić będzie 80 rocznicę swego powstania.

Praca w ochronie - zapisz się na bezpłatny kurs »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie UM Legnica
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, wychodząc naprzeciw nowym regulacjom prawnym, nakładającym na osoby zainteresowane pracą na stanowiskach ochroniarskich obowiązek odbycia określonych kursów, informuje, iż w ramach planowanej realizacji projektu unijnego, poszukiwać będzie chętnych do wzięcia udziału w bezpłatnym kursie na pracownika ochrony fizycznej I stopnia oraz pracownika ochrony imprez masowych.

To nie są pluszaki »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie pp
Przed kilkoma dniami 23-letnia mieszkanka Legnicy została pokąsana przez kunę. Zwierzę zostało schwytane i uśpione, a kobietę poddano serii zastrzyków. Lekarze weterynarii apelują: dzikie zwierzęta to nie pluszaki, w kontakcie z nimi bądźmy zawsze ostrożni.
Zdjęć: 1  

Jak ręką odjął »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie pp
Wczoraj pisaliśmy o problemie przepełnionych kontenerów na szklane i plastikowe odpady, przy ul. Merkurego. Reakcja Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej była natychmiastowa. Pojemniki opróżniono jeszcze tego samego dnia.
Zdjęć: 1  

Król popu nie żyje »
Tekst opublikowany 2009-06-26, opracowanie aw
Niedoszły mieszkaniec Lubiąża, twórca moonwalku, król popu, ofiara operacji plastycznych, rewolucjonista na polu teledysków, oskarżony o pedofilię - swą biografią mógł obdzielić kilkanaście osób. Z czwartku na piątek odszedł na zawsze.
Zdjęć: 16  

"Lato z Bluesem" w Cuprum Arena  »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie tom
W najbliższy weekend przed lubińską Cuprum Arena odbędą się pierwsze koncerty z cyklu „ Lato z Bluesem”. Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 14. na scenie przed głównym do galerii.

Były trener Miedzianki w Chrobrym »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie tom
Były trener Miedzi Legnica, Janusz Kubot, został szkoleniowcem III ligowego Chrobrego Głogów.

Akcja Truck »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie aw
Kilkadziesiąt patroli pojawi się w czwartek, 25 czerwca, na dolnośląskich drogach. Działania policji zostały określone kryptonimem Truck.

Ryszard Kaczorowski odwiedzi Legnicę »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie UM Legnica
W najbliższą sobotę 27 czerwca na zaproszenie władz Wyższej Szkoły Menedżerskiej do Legnicy przybędzie Ryszard Kaczorowski – ostatni Prezydent RP na uchodźstwie. W roku 2005, w uznaniu wybitnych zasług, Pan Prezydent został Honorowym Obywatelem Miasta Legnicy.

Siekierą w głowę »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie pp
Niewiele brakowało, aby sprzeczka sąsiadów zakończyła się tragedią. Zaczęło się od kłótni, a skończyło na ciosie siekierą. 67-letni poszkodowany trafił do legnickiego szpitala. Młodszy o 43 lata agresor może spędzić za kratkami nawet 25 lat.

17-letni włamywacz »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie pp
Dziś w nocy policjanci ujęli mieszkańca powiatu złotoryjskiego, który próbował ukraść radio z zaparkowanego w rejonie legnickiego dworca samochodu. 17-latek był nietrzeźwy, trafił więc do izby wytrzeźwień.

Inicjatywa przyjemna dla oka »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie pp
Na terenie legnickiego osiedla Piekary powstały dwie fontanny. Przy tworzeniu skalniaków pracownikom spółdzielni pomagali uczniowie legnickich szkół. Część z nich będzie się również zajmować konserwacją fontann w przyszłości.
Zdjęć: 1  

Kto PO Borysie? »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie tom
Kto zastąpi europosła Piotra Borysa na stanowisku wicemarszałka województwa dolnośląskiego. Media spekulują o nieoficjalnych kandydaturach znanych osób z Legnicy i Lubina.

Przepełnione kontenery »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie pp
Mieszkańcy ulicy Merkurego, mimo najlepszych chęci, nie są w stanie odpowiednio segregować swoich śmieci. Kontenery na plastik oraz szkło, znajdujące się przy jednej z ulic na osiedlu Kopernika są wypełnione po brzegi.
Zdjęć: 2  

Lotnisko czeka »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie pp
Już jutro o godz. 16.00 występ grupy Good Question rozpocznie obchody dni naszego miasta. Jedna z najpopoularniejszych legnickich imprez cyklicznych po raz pierwszy odbędzie się na terenie lotniska.
Zdjęć: 4  

Wzrósł poziom wody na Kaczawie »
Tekst opublikowany 2009-06-25, opracowanie UM Legnica
O godz. 15.30, w związku przekroczeniem stanu alarmowego na Kaczawie, Prezydent Legnicy ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na obszarze miasta.

Klucze sukcesu rozdane »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Ewa Chojna
Już po raz trzynasty przyznano prestiżowe nagrody – Dolnośląskie Klucze Sukcesu. Za działalność w 2008 roku nagrody przyznano w dziesięciu kategoriach. Jak przyznają sami nominowani – nie było łatwo zdobyć to jedno z najstarszych wyróżnień w regionie dolnośląskim.
Zdjęć: 22  

Dziś w Expressie... »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie tom
"Miedzianka" uratowała II ligę, czy legniccy uczniowie lubią mleko, Mikulicz czy Kropiwnicki - który z nich powalczy z Tadeuszem Krzakowskim o prezydenturę. To tylko niektóre tematy dzisiejszego wydania naszego tygodnika.

Kuracjusze napromieniowani radem »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie Jacek Bomersbach
Pod młotek idzie dawny ośrodek pilotów niemieckich Luftwaffe w Szklarskiej Porębie. Mieszkali w nim m.in. Herman Goering, Mirosław Hermaszewski i Lech Wałęsa.
Zdjęć: 5  

Lipne fajki z bazaru »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie tom
Legniccy policjanci i celnicy zatrzymali handlarza papierosów bez polskich znaków akcyzy. 34-latek sprzedawał je na legnickim targowisku przy ul. Partyzantów.
Zdjęć: 1  

Profilaktyczna akcja antyalkoholowa »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie UM Legnica
Legnica, jako jeden z blisko 1400 samorządów, przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno–edukacyjnej „Sprawdź, czy Twoje picie jest bezpieczne”.

Zmiana terminu mitingu pływackiego »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie UM Legnica
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zawiadamia, że z powodu złych warunków pogodowych wakacyjny miting pływacki, zaplanowany na 25 czerwca (czwartek), zostanie przeniesiony na inny termin, o którym organizator poinformuje.

Tam można się kąpać »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie tom
Dwa kąpieliska w Rokitkach i basen "Kormoran" w Legnicy - tam można się kąpać. Sanepid warunkowo dopuścił możliwość kąpieli w Jezierzanach.

Elektrownia, zakład energetyczny czy EnergiaPro? »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie red.
Energetyka w Polsce w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci podlegała znacznym zmianom. Klienci pamiętają wciąż znajome „zakłady energetyczne”, niektórzy nazywają je nawet „elektrowniami”. Tymczasem nastąpił szereg przeobrażeń, które nie ominęły również legnickiej energetyki.

Juniorzy grają dalej »
Tekst opublikowany 2009-06-24, opracowanie pp
W rozegranym dziś w ramach rozgrywek o Klubowe Mistrzostwo Polski juniorów meczu, piłkarze Miedzi Legnica przegrali z drużyną gospodarzy, Górnikiem Łęczna, 1:2. Taki wynik zagwarantował legniczanom awans do dalszej fazy.
Zdjęć: 1  

W kartotece za trzy złote »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie tom
Ochroniarze jednego z legnickich hipermarketów zatrzymali nieuczciwego klienta, który próbował zaniżać ceny kupowanego przez siebie towaru.

Rusza XII. Festiwal „Świat pod Kyczerą” »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie pp
Już dziś rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Trwająca przeszło 2 tygodnie impreza swym zasięgiem obejmie Dolny Śląsk, Małopolskę oraz kilka przygranicznych miejscowości na Słowacji.
Zdjęć: 2  

Z myślą o najmłodszych »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie pp
Firma Viessmann przekazała miastu darowiznę w wysokości 45 tysięcy złotych, która zostanie wykorzystana na zakup i montaż urządzeń placu zabaw dla dzieci w Parku Miejskim. Umowę w tej sprawie podpisano dziś w legnickim Ratuszu.
Zdjęć: 1  

Obchodzimy Dzień Ojca »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie pp
Dzień Ojca to święto mające służyć wyrażaniu szacunku dla wszystkich ojców. Pierwszy raz obchodzono je w Stanach Zjednoczonych, 19 czerwca 1910 roku. W Polsce Dzień Ojca przypada na 23 czerwca.

Stop włamaniom do samochodów »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie pp
Każdego roku, w okresie wakacyjnym wzrasta liczba drobnych włamań do samochodów parkowanych w okolicach galerii handlowych i dużych sklepów. Jak informują funkcjonariusze policji, ofiarami są najczęściej osoby przyjezdne.
Zdjęć: 1  

Liga ruszy już w lipcu »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie pp
Piłkarze Miedzi Legnica nie mogą narzekać na brak zajęć. Najpierw musieli skrócić planowane wakacje z racji meczy barażowych, teraz podobnie postąpić muszą z powodu decyzji PZPN, który wyznaczył datę pierwszej kolejki rozgrywek II ligi zachodniej na 25 i 26 lipca.

Wędki w dłoń »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie aw
Już 24 czerwca rozpocznie się największa impreza wędkarska w Polsce. Czas przygotować spławiki.
Zdjęć: 1  

Zapowiedzi kulturalne »
Tekst opublikowany 2009-06-23, opracowanie pp
Oto, co czeka nas w nadchodzącym tygodniu.

Kolejne medale legniczan »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie pp
Zawodnicy legnickiego klubu Zywer zaliczyli udany występ w zawodach MTB Grand Prix Sobótka rozegranych w minioną niedzielę, 21 czerwca. Piotr Klimek i Agnieszka Jastrzębska stanęli na najwyższym podium.
Zdjęć: 1  

Życiowy rekord Radka Cichonia »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie pp
W minionym tygodniu zawodnicy legnickiego MUKS wzięli udział w dwóch mitingach lekkoatletycznych. Sportowiec wypożyczony do bolesławieckiego MKS Bolesławia uzyskał w biegu na 400 metrów wynik dający kwalifikację do tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów.

Wakacyjny Miting Pływacki »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie pp
Już w najbliższy czwartek, 25 czerwca, na terenie kompleksu basenów przy ul. Stromej odbędzie się impreza inaugurująca sezon letni. Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza młodzież do wzięcia udziału w Wakacyjnym Mitingu Pływackim.

Krzakowski kontra Mikulicz lub Kropiwnicki  »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie tom
Po wakacjach Platforma Obywatelska ogłosi swojego kandydata, który powalczy o urząd prezydenta Legnicy. Pod uwagę brane są nazwiska posła Janusza Mikulicza i byłego przewodniczącego Rady Miejskiej, Roberta Kropiwnickiego.
Zdjęć: 3  

Piły nie pójdą w ruch »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie Paweł Pawlucy
Wracamy do sprawy legnickiego podwórka, na którym 14 czerwca niemal doszło do tragedii. Mieszkańcy okolicznych kamienic domagają się wycięcia drzew. Ostatecznie jest zgoda na usunięcie dwóch. Reszta zostanie tylko przycięta.
Zdjęć: 1  

Przedpremierowy pokaz Transformers »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie pp
24 czerwca na ekrany zarówno amerykańskich jak i polskich kin wchodzi nowa superprodukcja, będąca kontynuacją słynnej serii Transformers. Z myślą o swoich widzach, legnickie kino Helios przygotowuje przedpremierowy pokaz filmu.
Zdjęć: 1  

Wakacje z Caritasem »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie ech
Spółka Interferie wraz z Caritas Diecezji Legnickiej organizują wakacje dla najmłodszych. Dzięki temu z wypoczynku nad morzem skorzysta dwa razy więcej pociech.

Ile kosztuje autopromocja?  »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie tom
Świeżo upieczony europoseł Piotr Borys wstrzymuje się z podaniem kosztów, które poniósł w trakcie kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

Zostań prezesem KGHM »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie ech
Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź S.A. ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa spółki. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane będą przez tydzień – do 29 czerwca bieżącego roku.

Wyrok za kiełbasę »
Tekst opublikowany 2009-06-22, opracowanie ech
Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 30 letniemu mieszkańcowi powiatu legnickiego, zatrzymanemu przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, który na terenie Lubina dokonał kradzieży w dwóch sklepach. Jak się okazało kradł kiełbasę i skrzydełka.

Łodyga: Czuję się częścią drużyny »
Tekst opublikowany 2009-06-20, opracowanie pp
W ostatnim czasie Paweł Łodyga zaczął coraz częściej pojawiać się w meczowej kadrze Miedzi. Jak sam podkreśla, trudne chwile ma już za sobą i z każdym tygodniem czuje się pewniej na boisku.
Zdjęć: 1  

Mikutel: Trener na mnie postawił »
Tekst opublikowany 2009-06-20, opracowanie pp
Jarosław Mikutel należy obecnie do grona podstawowych zawodników legnickiej drużyny. O wypracowanie takiej pozycji nie było łatwo. Jak przyznaje 21-letni piłkarz, w Miedzi zdążył zagrać już niemal na każdej pozycji.
Zdjęć: 1  

Postawić kropkę nad ''i'' »
Tekst opublikowany 2009-06-20, opracowanie pp
-W życiu człowieka pewne jest tylko to, że musi zapłacić podatki i umrzeć. Tyczy się to również futbolu, bo w piłce wszystko jest możliwe. Mimo że stoimy na dobrej pozycji, musimy grać do końca – mówi trener Miedzi Legnica, Janusz Kudyba.
Zdjęć: 10  

Zadanie wykonane »
Tekst opublikowany 2009-06-20, opracowanie Paweł Pawlucy
Piłkarze Miedzi Legnica pokonali dziś drużynę ze Stargardu Szczecińskiego, 4:3 i tym samym zapewnili sobie utrzymanie w II. lidze. Do siatki Błękitnych trafiali kolejno: Ochota, Bakrac, Zagdański i Łodyga.
Zdjęć: 10  

Galeria pełna wrażeń »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie pp
Legnicki Festiwal Srebro 2009 już się co prawda zakończył, ale w dalszym ciągu oglądać można festiwalowe wystawy prezentowane w Galerii Corner oraz Galerii Awans. Do odwiedzenia jednej z legnickich wystaw zapraszamy nie tylko zwolenników biżuterii.
Zdjęć: 5  

Fitting w Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie red
Zaledwie niewielka część kobiet świadoma jest tego, że samopoczucie zależy w dużej mierze od noszonych na co dzień ubrań. Psychiczny spokój i pewność siebie zapewnić może również odpowiednio dobrany biustonosz.

Salon Fielmann w Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie red
Wczorajszego dnia ulica Najświętszej Marii Panny tętniła życiem. Legniczanie tłumnie stawili się na otwarciu nowego salonu optycznego firmy Fielmann. Z myślą o mieszkańcach naszego miasta przygotowano wiele atrakcji.
Zdjęć: 7  

Policjant raniony na służbie »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie pp
Wczoraj, ok. godz. 15.30, policyjny patrol podjął interwencję w centrum miasta. Pijany mężczyzna, będący powodem wezwania, podniósł z ziemi kawałek rozbitej szyby i zaatakował nią jednego z funkcjonariuszy.

Nieodpowiedzialna rodzicielka »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie pp
Dziś w nocy, pod jednym z legnickich sklepów nocnych doszło do zatrzymania 28-letniej kobiety. Wyrodna mama była tak pijana, że miała problemy z utrzymaniem równowagi. Nie przeszkodziło jej to jednak w trzymaniu na rękach niespełna 2-letniego dziecka.

Legnickie półkolonie »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie UM Legnica
Dla około 600 legnickich dzieci, które głównie ze względów finansowych nie będą mogły wyjechać na obozy czy kolonie, miasto przygotowało tzw. półkolonie. Od lat ta forma wypoczynku w Legnicy doskonale funkcjonuje i cieszy się popularnością.

Prawie pół miliona na wypoczynek dzieci i młodzieży »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie UM Legnica
W tegorocznym budżecie miasta Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski na dofinansowanie różnych form wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży przeznaczył kwotę 482.581 zł.

Życie Renaty zagrożone. Zbiórka nadal trwa »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie Ewa Chojna
Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Renata Jędrak, młoda Lubinianka, żona i matka, w końcu wyjechała do Inssbrucka i tam oczekuje na przeszczep płuc. Jednak ostatnie dni przyniosły diametralną zmianę – życie Renaty jest zagrożone.
Zdjęć: 5  

Wielka laba »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie pp
Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich zakończyli dziś rok szkolny. Ostatni dzień nauki jest równocześnie rozpoczęciem długo wyczekiwanych wakacji. Dla wielu młodych uczniów to powód do świętowania.
Zdjęć: 2  

Kick-bokserzy przeciwko narkotykom »
Tekst opublikowany 2009-06-19, opracowanie pp
W ramach akcji STOP NARKOTYKOM Komenda Miejska Policji w Legnicy wspólnie z TKKF „Olimp” w Legnicy organizuje Wielką Galę Kick-Boxingu. W trakcie Galii odbędzie się walka o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski i tytuł Zawodowego Mistrza Polski.

Policjanci zmienią umundurowanie »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie pp
Już niebawem funkcjonariusze policji założą nowe mundury. Przed pierwszą szansą na przywdzianie nowych strojów służbowych legniczanie staną jeszcze w tym roku. Będzie to pierwszy etap wymiany umundurowania polskich stróży prawa.
Zdjęć: 6  

Zdawali z Carrefourem »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie pp
Legnicki supermarket Carrefour wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przeprowadził akcję „Rowerem bezpiecznie do celu”. Młodzież biorąca udział w przedsięwzięciu stanęła przed szansą otrzymania karty rowerowej i motorowerowej.
Zdjęć: 7  

Złodzieje piwa »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie pp
W jednym ze sklepów spożywczych przy ulicy Rzeczypospolitej doszło do nietypowej kradzieży. Kilku mężczyzn wybiegło z punktu handlowego ze skrzynką piwa i kilkunastoma pojedynczymi butelkami tegoż trunku.

Bezpłatne badania dla legniczan »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie pp
W legnickim szpitalu trwają bezpłatne badania, mające wykryć chorobę zwaną zespołem metabolicznym. Schorzenie występuje najczęściej u kobiet i mężczyzn w wieku od 40 do 55 lat. Nieleczone prowadzić może do cukrzycy, udaru mózgu lub zawału serca.

Rusza doroczne międzynarodowe święto humoru »
Tekst opublikowany 2009-06-18, opracowanie UM Legnica
Recitalem Krystyny Jandy „Piosenki z Teatru” w sali Hotelu Qubus rozpoczyna się (18 czerwca, godz. 20.00) trzydniowy, niezwykle bogaty w wydarzenia legnicki SATYRYKON.

Dziś w Expressie... »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie red
Dziś oddajemy w Wasze ręce kolejny już numer najpoczytniejszego tygodnika w mieście. O czym piszemy na łamach najnowszego wydania Expressu Legnickiego?

Jak skutecznie motywować pracowników »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie UM Legnica
Polska Fundacja Przedsiębiorczości – instytucja wspierająca rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski zapraszają na bezpłatne szkolenie pt. „Skuteczne motywowanie pracowników”, które odbędzie się 23 czerwca w godz. 10.00 -15.00 w Urzędzie Miasta Legnicy (pl. Słowiański 8, sala nr 226).

Zapowiedzi kulturalne »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie pp
Oto, co czeka nas w nadchodzącym tygodniu.

Radosne i bezpieczne wakacje »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie pp
Funkcjonariusze Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w ramach działań prewencyjnych przeprowadzili prelekcje dla młodych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Legnicy.
Zdjęć: 1  

Wiosenne wzloty i upadki »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie Paweł Pawlucy
Bieżący tydzień przyniesie rozstrzygnięcie w kwestii dalszych losów "Miedzianki", zanim jednak piłkarze rozegrają mecze barażowe, warto przypomnieć sobie kluczowe starcia legniczan w rundzie wiosennej.

''Kawosz'' z Francji »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie pp
Wczorajszego dnia na terenie legnickiej uczelni, uwagę jednej ze sprzątaczek zwrócił mężczyzna nachylający się nad automatem do kawy. Jak się okazało, 42-latek próbował ukraść kasetki z pieniędzmi za pomocą śrubokręta.

Pedofile zatrzymani »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie pp
W ramach ogólnopolskiej akcji mającej na celu zwalczanie pornografii dziecięcej, dolnośląscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie lub rozpowszechnianie takich treści. Podczas przeszukania mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli 7 komputerów, laptopa oraz blisko 500 płyt.

KGHM popłynął »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie Ewa Chojna
2,9 mld złotych wypracowanego zysku z czego ponad 2,3 mld złotych trafi do kieszeni akcjonariuszy – Skarb Państwa miał o wiele większy apetyt na pieniądze miedziowej spółki niż zakładano wcześniej.
Zdjęć: 4  

Holenderscy policjanci w Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie pp
W legnickiej Komendzie Miejskiej Policji pojawili się przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości z Holandii. Wizyta związana jest z prowadzonym śledztwem dotyczącym handlu kobietami i zmuszania je do uprawiania prostytucji.

Kto naraził dzieci na niebezpieczeństwo? »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie Paweł Pawlucy
Na jednym z legnickich podwórek konar drzewa ranił dwie dziewczynki. Na szczęście niegroźnie, jednak mogło dojść do prawdziwej tragedii. Część mieszkańców okolicznych kamienic mówi o zaniedbaniu interweniujących strażaków, inni winią Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej, odpowiedzialny za – częściowo spróchniałe – drzewa.
Zdjęć: 4  

Jedną nogą w II. lidze »
Tekst opublikowany 2009-06-17, opracowanie pp
Piłkarze „Miedzianki” zrobili dziś pierwszy krok w kierunku zapewnienia sobie prawa dalszej gry na poziomie II. ligi. Legniczanie pokonali w Stargardzie Szczecińskim zespół Błękitnych, 3:1.

Nie wiesz gdzie i jaki wziąć kredyt?  »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie red.
Chcesz wziąć kredyt lub pożyczkę, ale nie wiesz, który bank ma najlepszą dla ciebie ofertę. Możesz skorzystać z profesjonalnego doradztwa, które zapewnia legnickie biuro Family Finance.
Zdjęć: 1  

Angielski szyk już w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie red.
W ostatnią środę, 10 czerwca, w nowym skrzydle legnickiej Galerii Piastów swoje podwoje otworzył salon marki Marks & Spencer. W pierwszym dniu swojej działalności sklep odwiedziło setki klientów.
Zdjęć: 2  

Flowers na Kielichu »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie Ewa Chojna
Jak sami mówią, grają muzykę lekką, łatwą i przyjemną. Ich piosenki szybko wpadają w ucho, a grupa ma coraz większą rzeszę zagorzałych fanów. Pierwszy teledysk Flowers kręcony był w polu maków. Niedawno zespół nakręcił kolejny videoklip, jednak nie jest on taki zwyczajny, ponieważ, materiał filmowy kręcono...na najwyższej sztucznej wieży wspinaczkowej w Polsce.
Zdjęć: 3  

Kasa dla akcjonariuszy »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie ech
Ile Skarb Państwa zabierze w tym roku z KGHM Polska Miedź S.A.? Dzisiaj na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy zapadnie decyzja o wysokości dywidendy.

Bronił się do upadłego »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie pp
14 czerwca trzech legniczan napadło na idącego ul. Złotoryjską 21-latka. Napastnicy bili i kopali mężczyznę po całym ciele, ten jednak zdołał obronić swoją własność w postaci portfela i telefonu komórkowego.

Dobroczyńcy dzieci  »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie tom
Jak co roku legnickie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przyznało odznaczenia i wyróżnienia osobom, organizacjom i instytucjom, które swoją aktywnością wspierają działalność TPD. Wśród uhonorowanych po raz kolejny znalazła się nasza redakcja.
Zdjęć: 2  

Biskup honorowy, Krzystek z nagrodą miasta  »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie tom
Biskup diecezji legnickiej, dr Stefan Cichy jest jedenastym w kolejności honorowym obywatelem Legnicy. Laureatem tegorocznej Nagrody Miasta został natomiast Waldemar Krzystek, reżyser i scenarzysta obsypanej nagrodami „Małej Moskwy”.
Zdjęć: 3  

Zagrać o zwycięstwo »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie pp
Legniczanie wyruszyli dziś do Stargardu Szczecińskiego, gdzie już jutro zmierzą się z drużyną Błękitnych. Piłkarze Janusza Kudyby deklarują walkę o zwycięstwo w obu meczach barażowych.

W trosce o nasze bezpieczeństwo »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie tom
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wypoczywając na urlopach wielu z nas zapewne wybierze się w podróż autokarami. Co zrobić, by mieć pewność, że dojedziemy do celu bezpiecznie?
Zdjęć: 1  

Skarb Państwa wydoi Polską Miedź? »
Tekst opublikowany 2009-06-16, opracowanie ech
Ponad 2,3 mld zł. chce Skarb Państwa w ramach wypłaty dywidendy. Oznacza to, że w spółce może zostać zaledwie 584 miliony złotych z wypracowanego zysku.

Ostatnie dni krakowskiego Japończyka »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie pp
Już tylko do końca tygodnia w legnickim Muzeum Miedzi podziwiać można wystawę obrazów i rysunków autorstwa Wojciecha Weissa, „Ten krakowski Japończyk”.

Prezydent zaprasza na spotkanie mieszkańców zachodniej części Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie UM Legnica
Jutro, tj. we wtorek 16 czerwca, odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego z mieszkańcami, w ramach cyklu konsultacyjnego „Bliżej legniczan i ich spraw”.

Bezrobocie w mieście zaczęło maleć »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie UM Legnica
Z danych Powiatowego Urzędu Pracy wynika, że maj – po kwietniowym zahamowaniu tempa wzrostu - przyniósł w Legnicy niewielki, ale jednak spadek poziomu bezrobocia.

Sprzedawał „na lewo” »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie pp
Legniccy policjanci wspólnie z pracownikami Urzędu Celnego odkryli sprzedaż alkoholu bez wymaganego pozwolenia. Procentowymi trunkami bezprawnie raczono bywalców jednego z podlegnickich barów.

Nagrody dla pozytywnych »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie EM
Ww wrocławskim Teatrze Lalek wręczono nagrody w piątej edycji konkursu „Domy Pozytywnej Energii – EnergiiPro 2009”.
Zdjęć: 2  

Mleczne drogi »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie pp
Czy uczniowie legnickich szkół podstawowych piją mleko? Okazuje się, że chętniej wykorzystują kartoniki po bogatym w witaminy płynie do gier i zabaw. Można to zauważyć przyglądając się, przylegającym do miejscowych placówek, ulicom.
Zdjęć: 1  

Krutin odchodzi »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie ech
Mirosław Krutin złożył rezygnację ze stanowiska prezesa KGHM Polska Miedź S.A.

Voja gotów na Błękitnych »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie pp
Dobra nowina dla zwolenników Miedzi Legnica. Jeden z kluczowych zawodników Janusza Kudyby, Vojislav Bakrac, będzie w stanie zagrać już w najbliższą środę przeciwko Błękitnym Stargard Szczeciński.
Zdjęć: 1  

Nowy prezes też z konkursu »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie Ewa Chojna
Mirosław Krutin złożył rezygnację ze stanowiska prezesa KGHM Polska Miedź S.A. Jako oficjalny powód swojej rezygnacji podał względy osobiste. Przedstawiciele związkowców uważają jednak, że Krutin nie miał innego wyjścia.

Konkurs na prezesa KGHM wystartował »
Tekst opublikowany 2009-06-15, opracowanie ech
Zarząd Polskiej Miedzi w trakcie trwania kolejnej kadencji będzie miał dwóch członków. Taką decyzje podjęła dzisiaj Rada Nadzorcza miedziowego holdingu. Rozpoczęło się również postępowanie konkursowe mające wyłonić kolejnego prezesa KGHM.

Kolejny śmiertelny wypadek na motorze »
Tekst opublikowany 2009-06-14, opracowanie tom
Lekarzom z legnickiego szpitala nie udało się uratować życia młodego motorowerzysty, który czołowo zderzył się z samochodem osobowym. Chłopak nie miał uprawnień do jazdy.

Z urlopu za kratki »
Tekst opublikowany 2009-06-14, opracowanie pp
Od przeszło 5 lat obowiązują zaostrzone kary dla podróżnych, którzy przewożą przez granicę wyroby wykonane z okazów ginących gatunków roślin i zwierząt. Przywiezienie pamiątki w postaci koralowców, muszli czy wyrobów z kości słoniowej może kosztować nas nawet do 5 lat odsiadki.
Zdjęć: 2  

XI. Spływ Samoróbek w obiektywie »
Tekst opublikowany 2009-06-14, opracowanie pp
Tegoroczna edycja Spływu Samoróbek już za nami. Dopisała pogoda, frekwencja i pomysłowość konstruktorów, którzy cumowali w porcie Legnica.
Zdjęć: 13  

Miedź zagra z Błękitnymi »
Tekst opublikowany 2009-06-13, opracowanie pp
Dziś o godz. 10.00 Departament Rozgrywek i Licencji PZPN przeprowadził losowanie par barażowych, walczących o II ligę. Legniczanie zmierzą się z zespołem Błękitnych Stargard Szczeciński

Ile można czekać? »
Tekst opublikowany 2009-06-13, opracowanie tom
Właściciel blaszanych pawilonów "Bus Shop", które w całym mieście straszą swoim wyglądem obiecał, że do końca czerwca się ich pozbędzie. Znając lekceważące podejście firmy SIS, to mało prawdopodobne.
Zdjęć: 1  

Spływ po raz 11-ty »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie pp
Już w najbliższą niedzielę, 14 czerwca, odbędzie się kolejna edycja legnickiego Spływu Samoróbek. Twórcy nietypowych „pływadeł” staną w szranki o Błękitną Wstęgę Kaczawy.

Krótszy egzamin »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie Robert Harhala
Od wtorku 9 czerwca obowiązują nowe zasady zdawania egzaminów na prawo jazdy. W założeniu ma to usprawnić proces zdobywania tego dokumentu i skrócić sam egzamin.
Zdjęć: 1  

Pieniądze dla wnuczka »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie pp
Przed dwoma dniami Sąd skazał 24-letnią legniczankę na 3 miesiące więzienia. Kobieta wyłudziła metodą „na wnuczka” 6 tysięcy złotych, 200 dolarów oraz 100 funtów.

Kto rywalem Miedzi? »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie Paweł Pawlucy
Już jutro piłkarze Miedzi Legnica dowiedzą się z kim przyjdzie im walczyć o prawo udziału w II-ligowych rozgrywkach. Podopieczni Janusza Kudyby z dużym spokojem oczekują na wyniki sobotniego losowania.
Zdjęć: 5  

Festiwal „Kormoran Beach Party” - Legnica 2009 »
Tekst opublikowany 2009-06-12, opracowanie UM Legnica
W poniedziałek, 15 czerwca, o godz.10.00 na kąpielisku OSiR „Kormoran” odbędzie się uroczystość otwarcia IV Dolnośląskiego Festiwalu Plażowych Gier Zespołowych „Kormoran Beach Party”- Legnica 2009.

Chleb w ciało, wino w krew - dziś Boże Ciało »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie tom
Dziś Boże Ciało. W Kościele katolickim to uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu. Symbolem święta są procesje do czterech ołtarzy.
Zdjęć: 1  

Procesje - będą utrudnienia w mieście »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie tom
Dziś ulicami Legnicy przejdą procesje wiernych. Z tego powodu w niektórych miejscach należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

Dla niektórych długi weekend »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie tom
Wielu z nas po Bożym Ciele zaplanowało sobie wolny piątek, więc przed nami znów długi weekend. Niektórzy zapewne wybiorą się w dalekie podróże, inni zaplanują wojaże po naszej okolicy. Pamiętajmy jednak o ostrożnej i bezpiecznej jeździe za kółkiem.

Kuferek z dolarami »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie tom
Dwóch mężczyzn i kobieta pod pozorem pomocy rannemu koledze w wypadku, wyłudzają pieniądze. Ich ofiarami są głównie starsi ludzie. Legniczanie - nie dajmy się oszukać.

Zmieliło skrzynię biegów »
Tekst opublikowany 2009-06-11, opracowanie tom
Legniczanie Łukasz Ryznar i Michał Jucewicz zajęli drugą lokatę w klasie HR podczas piątego Rajdu Lotos Baltic Cup. Po dwóch rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, nasza załoga dogoniła liderów tabeli.
Zdjęć: 1  

Zapisy wciąż trwają »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie pp
Legnicki szpital i pogotowie ratunkowe organizują bezpłatne kursy pierwszej pomocy przedmedycznej. Cieszące się ogromnym zainteresowaniem zajęcia praktyczne odbędą się w czerwcu jeszcze czterokrotnie.
Zdjęć: 1  

Pielęgniarstwo w PWSZ »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie pp
18 maja Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pozytywnie rozpatrzyło wniosek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, nadając uczelni uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Pielęgniarstwo.

Pierwsi inwestorzy już się budują »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie red.
Atrakcyjne położenie i promocyjne ceny działek budowlanych. To nie jedyne godne uwagi walory przyszłego, nowoczesnego osiedla domków jednorodzinnych, które już rośnie w pasie Lipce – Gniewomirowice.
Zdjęć: 1  

Marks & Spencer już w naszym mieście!  »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie red.
Dziś dla wszystkich klientów swoje podwoje otworzył salon Marks & Spencer w legnickiej Galerii Piastów. Znajdziemy w nim sławne angielskie ubrania, w tym legendarną już bieliznę, liczne akcesoria oraz angielskie specjały spożywcze. A co najważniejsze - nie musimy zabierać ze sobą grubego portfela, by zrobić tam zakupy.
Zdjęć: 1  

Kusząca oferta Qubus Hotel na gorące wieczory  »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie red.
Wielkimi krokami zbliża się okres letni. W naszym mieście nie brakuje wakacyjnych atrakcji, a jedną z nich jest wchodząca z początkiem lipca nowa oferta gastronomiczna w Qubus Hotel.

Gimnazjum nr 5 szykuje się do wielkiego święta  »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie tom
Upływający rok szkolny w Gimnazjum nr 5 w Legnicy upłynął pod znakiem Jerzego Wilhelma. Książę Jerzy Wilhelm, ostatni z Piastów Śląskich, zostanie patronem tej placówki. O przygotowaniach do szkolnego święta i powodach wyboru takiego, a nie innego patrona, rozmawiamy z dyrektor Gimnazjum nr 5, Hanną Jastrzębską - Plewą.
Zdjęć: 1  

Zabójca przed sądem »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie tom
Przed legnickim Sądem Okręgowym rozpocznie się wkrótce proces zabójcy ze Złotoryi. Podczas libacji alkoholowej, Paweł B. wpadł w szał, chwycił za nóż kuchenny i śmiertelnie ranił swojego kompana. Oskarżonemu grozi dożywocie.

Sezon na mandaty »
Tekst opublikowany 2009-06-10, opracowanie tom
Legnickie służby "wycelowały" w kierowców, którzy parkują w miejscach niedozwolonych. Wspólne patrole funkcjonariuszy policji i Straży Miejskiej wlepiających mandaty, to ostatnio częsty widok w naszym mieście.

Omijajcie autostradę A4 »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie tom
Na 106. kilometrze autostrady A4 przy zjeździe do Wądroża Wielkiego w kierunku Legnicy doszło do wypadku.

19-letni włamywacz stanie przed sądem »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie pp
Policjanci zatrzymali legniczanina, któremu udowodniono dziewięć kradzieży z włamaniem do pojazdów oraz zniszczenie mienia. 19-latkowi grozi nawet do 10 lat odsiadki.
Zdjęć: 1  

Kradła gaz i energię »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie pp
41-letnia legniczankę przyłapano na nielegalnym pobieraniu energii elektrycznej oraz gazu. Za popełnione czyny kobieta odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Prezydent zaprasza na spotkanie mieszkańców Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie UM Legnica
Za tydzień, we wtorek 16 czerwca, odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Legnicy z mieszkańcami, w ramach prowadzonego od sześciu lat cyklu konsultacyjnego „Bliżej legniczan i ich spraw”. Tym razem do debaty na temat spraw lokalnych i ogólnomiejskich Tadeusz Krzakowski zaprasza mieszkańców rejonu ulic Złotoryjskiej, Chojnowskiej, Przemysłowej i Działkowej.

Biskup Stefan Cichy Honorowym Obywatelem Miasta Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie UM Legnica
15 czerwca 2009 r. podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Legnicy, która odbędzie się w sali Akademii Rycerskiej, JEGO EKSCELENCJI BISKUPOWI LEGNICKIEMU STEFANOWI CICHEMU nadany zostanie tytuł Honorowego Obywatela Miasta Legnicy.

Waldemar Krzystek laureatem Nagrody Miasta Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie UM Legnica
15 czerwca 2009 r. podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Legnicy, która odbędzie się w sali Akademii Rycerskiej o godzinie 17.00, Waldemar Krzystek wyróżniony zostanie Nagrodą Miasta Legnicy. Na wniosek Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego nagrodę tę, w wysokości 15 tysięcy złotych, przyznała wybitnemu reżyserowi Rada Miejska.

Przepustka do sejmiku? »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie Paweł Pawlucy
W legnickiej radzie SLD podsumowano wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zdaniem Sławomira Skowrońskiego, dobry rezultat jaki uzyskał Michał Huzarski pretenduje go do reprezentowania Legnicy w wyborach do sejmiku dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

Zwycięzcy i wielkie porażki »
Tekst opublikowany 2009-06-09, opracowanie Ewa Chojna
W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego zdecydowanie wygrała Platforma Obywatelska, bezlitośnie miażdżąc swoich politycznych rywali. PO zdobyła 25 mandatów, podczas gdy druga partia – Prawo i Sprawiedliwość tylko 15. Trzeci wynik uzyskała koalicja SLD i Unii Pracy zdobywając 7 mandatów, a ostatnią partią, która weszła do PE jest Polskie Stronnictwo Ludowe z 3 mandatami.

Liderzy list PO, PiS i SLD pewni mandatu »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie tom
Jacek Protasiewicz z PO (na zdjęciu), Ryszard Legutko z PiS oraz Lidia Geringer de Oedenberg z SLD-UP są niemal pewni mandatu europosła. Szansę ma też Piotr Borys, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.

11 medali taekwondoków »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie pp
Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do wzięli udział w XXII Mistrzostwach Polski Seniorów „Częstochowa 2009”. Legniczanie wywalczyli 4 złote, 3 srebrne oraz 4 brązowe medale.
Zdjęć: 2  

Bezkonkurencyjna młodzież »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie pp
Dla młodzieżowych drużyn Miedzi Legnica dobiegający końca sezon był niezwykle udany. Zespoły młodzików i trampkarzy zdołały wywalczyć tytuły mistrzowskie w Dolnośląskiej Lidze Młodzików oraz Dolnośląskiej Lidze Trampkarzy.

Laureaci odznaki miejskiej w roku 2009 »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie UM Legnica
Już za tydzień, w poniedziałek 15 czerwca o godzinie 17.00, w Sali Akademii Rycerskiej na dorocznej, uroczystej sesji zbierze się Rada Miejska Legnicy. Tego dnia miasto wyróżni i nagrodzi osoby o szczególnych, wybitnych zasługach dla Legnicy i jej mieszkańców.

''Tankował'' pod wpływem »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie pp
Dzisiejszej nocy pod Legnicą, przy zjeździe z autostrady A4 niemal doszło do katastrofy w ruchu lądowym. Kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w budynek stacji benzynowej.
Zdjęć: 4  

Protasiewicz, Borys i Legutko na podium  »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie tom
Ponad 40 tysięcy wyborców z naszego regionu zagłosowało na Platformę Obywatelską. Zwycięzcą wczorajszych wyborów do Europarlamentu wśród kandydatów Zagłębia Miedziowego może czuć się lubinianin Piotr Borys (na zdjęciu).

„Dilował” na imprezie »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie pp
Funkcjonariusze policji zatrzymali 32-latka, który miał przy sobie blisko 60 porcji marihuany. Mężczyznę zatrzymano w ramach działań operacyjnych podczas obchodów Dni Chojnowa. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Renata czeka na przeszczep płuc »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie Ewa Chojna
Renata Jędrak, 33 letnia mieszkanka Lubina o której wielokrotnie pisaliśmy, została zakwalifikowana do przeszczepu obu płuc. Wyjechała już do Innsbrucku w Austrii.
Zdjęć: 1  

Krew 0Rh+ pilnie potrzebna! »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie tsp
Osiemnastomiesięczny Dawid z Wiązowa cierpi na rzadką i groźną odmianę białaczki szpikowej typu M6. Terapia wymaga częstych transfuzji. Rodzice chłopca zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy mogli by ofiarować ten najcenniejszy z darów – krew 0Rh+.
Zdjęć: 1  

Koniec spekulacji. Borys ma mandat »
Tekst opublikowany 2009-06-08, opracowanie ech
Zaledwie kilka minut temu Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła ostateczne wyniki wczorajszych wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Dziś głosujemy - wybory do Europarlamentu »
Tekst opublikowany 2009-06-07, opracowanie red.
Dziś odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. Głosować można od godziny 8.00 do 22.00, stawiając znak „x” przy nazwisku jednego wybranego kandydata.

Cisza wyborcza - jutro głosujemy  »
Tekst opublikowany 2009-06-06, opracowanie tom
O północy rozpoczęła się cisza wyborcza. Jutro przez cały dzień będziemy wybierać posłów do Europarlamentu.

Władza duchowna i świecka apeluje  »
Tekst opublikowany 2009-06-06, opracowanie tom
Biskup diecezji legnickiej, Stefan Cichy i prezydent miasta, Tadeusz Krzakowski, wspólnie apelują do mieszkańców miasta o udział w jutrzejszych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Wybory do PE - gdzie głosować?  »
Tekst opublikowany 2009-06-06, opracowanie UM Legnica
O czym nie możesz zapomnieć, wybierając się na jutrzejsze głosowanie do Parlamentu Europejskiego, gdzie głosować? Oto niezbędnik wyborcy.

Europoseł to jedna z najlepiej opłacanych funkcji »
Tekst opublikowany 2009-06-06, opracowanie tom
Około 130 tysięcy złotych miesięcznie. Tyle zarabiają polscy posłowie w Parlamencie Europejskim. Gra idzie więc nie tylko prestiż, obycie na salonach europejskiej polityki, ale także o wielką kasę, która zwykłego śmiertelnika może przyprawić o zawrót głowy.

Piłkarze Miedzi w kadrze U-18 »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie pp
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 18., Michał Globisz, ogłosił powołania na lipcową konsultację szkoleniową. Trener postanowił przyjrzeć się zawodnikom Miedzi Legnica: Mateuszowi Gawlikowi oraz Piotrowi Czuryło.

Niepowtarzalnie i ponadczasowo »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie red
„Z iście staropolskim obyczajem gościnności mamy zaszczyt zaprosić do stołu biesiadnego, gdzie Szef kuchni przygotuje Ci prawdziwy raj dla podniebienia” - takimi oto słowami właściciel Restauracji „Wenecja”, Jacek Skobelski, zachęca amatorów wykwintnego smaku do ucztowania w jednym z najpiękniejszych zakątków Legnicy.
Zdjęć: 1  

Satyrykon 2009 »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie pp
Już za dwa tygodnie rozpocznie się jedna z najsłynniejszych legnickich imprez cyklicznych, Satyrykon. Obchody tegorocznej edycji uświetnią m.in. występy: Macieja Maleńczuka i Krystyny Jandy.

Prewencja w teatrze »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie pp
Już po raz piąty legniccy stróże prawa przeprowadzili powiatowy konkurs dla szkół gimnazjalnych, „Prewencja Teatralna”. Celem akcji było propagowanie zachowań przeciwdziałających patologii czy narkomanii.
Zdjęć: 3  

Pijany taksówkarz potrącił kobietę »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie pp
W miniony wtorek na ul. Jaworzyńskiej kierowca taksówki potrącił przechodzącą przez jezdnię kobietę. Zamiast udzielić pomocy poszkodowanej legniczance, mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia.
Zdjęć: 2  

„Wyprawki szkolne” »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie UM Legnica
Wydział Oświaty i Sportu Urzędu Miasta Legnicy informuje, że w ramach realizacji Rządowego programu zakupu podręczników - „Wyprawka szkolna” – rodzice uczniów legnickich szkół podstawowych oraz gimnazjów do dnia 28 sierpnia 2009 r. mogą składać wnioski wraz z zaświadczeniami o dochodach, w celu uzyskania dofinansowania na zakup podręczników.

Wyborowi strzelcy z klasy wojskowej »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie UM Legnica
3 czerwca 2009 r. odbyły się Międzyszkolne Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Zarządu Powiatowego Ligii Obrony Kraju.

KKS TORA wrócił z medalami »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie UM Legnica
W Brzegu Dolnym 30 maja br. odbył się XIX Międzynarodowy Puchar Polski Żaków, Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Karate. W Pucharze wystartowało około 300 zawodników z 20 krajowych klubów. Legnicę reprezentowała 17 osobowa ekipa wraz z trenerami.

Odsłonięcie Bramy bez Wałęsy »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie tom
Dzisiejsze odsłonięcie Bramy Lecha Wałęsy nie zrobiło na mieszkańcach Legnicy dużego wrażenia. Uroczystości przyglądała się nieliczna grupa zainteresowanych przechodniów. Może dlatego, że nie było najważniejszej postaci?
Zdjęć: 4  

Dywidenda - 7,16 za jedną akcję »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie ech
7,16 złotego za jedna akcje KGHM Polska Miedź S.A. – tyle wypłaci spółka akcjonariuszom w ramach dywidendy.

Miedź w barażach »
Tekst opublikowany 2009-06-05, opracowanie Paweł Pawlucy
Drużyna Miedzi Legnica zasłużenie wygrała dziś z Chemikiem Police, 2:1. Tym samym podopieczni Janusza Kudyby zapewnili sobie prawo udziału w barażach o utrzymanie w II lidze zachodniej.
Zdjęć: 10  

Czekają na legendę Solidarności - czy się doczekają? »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie tom
Dziś mija 20. rocznica przełomowych wyborów z czerwca 1989, które wyznaczyły nową kartę we współczesnej historii naszego kraju. Nadal nie wiadomo, czy na jutrzejsze uroczystości do Legnicy przyjedzie Lech Wałęsa.

Ambasador Nigerii z wizytą w Legnicy »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie UM Legnica
Wczoraj (3 czerwca br.) z wizytą w Legnicy przebywała Ambasador Federacyjnej Republiki Nigerii Pani Asalina Raymond Mamuno. W legnickim Ratuszu Jej Ekscelencję przyjął Prezydent Tadeusz Krzakowski.

Okup za komórkę »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie tom
Złodziej telefonu komórkowego obiecał oddać go właścicielowi za 500 złotych "znaleźnego". Gdyby oferta nie została przyjęta, poszkodowany dostałby kijem bejsbolowym.
Zdjęć: 1  

Ginekolog zatrzymany za aborcję »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie tom
Kilka tysięcy złotych od 16-letniej dziewczyny wziął jeden z ginekologów za usunięcie ciąży. Lekarz został zatrzymany i teraz grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 1  

Media Markt oświadcza »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie ech
W związku z podaną przez Polską Agencję Prasową informacją o nałożeniu przez Prezesa UOKiK na spółkę „Media Markt z Olsztyna” kary pieniężnej w kwocie 750.000 zł za utrudnianie konsumentom możliwości reklamowania wadliwych towarów i nakazania zaniechania tej praktyki wyjaśniam, działając w imieniu Media Markt, iż Prezes UOKiK decyzję o wskazanej treści wydał ponad miesiąc temu, tj. 28 kwietnia 2009 r. Tajemnicą Prezesa UOKiK pozostanie zatem, dlaczego informacja o wydaniu tej decyzji pojawia się dopiero teraz.

Lekkoatletyczny czwartek z gwiazdami »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie Paweł Pawlucy
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 na kilka godzin stał się centrum młodzieżowych zmagań lekkoatletycznych. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowali pod okiem słynnych polskich olimpijczyków.
Zdjęć: 10  

Plakaty z tamtych lat »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie pp
Od dziś w legnickim Muzeum Miedzi oglądać można wystawę pt. Od Strajków do Wolnych Wyborów. Plakaty „Solidarności” 1980 – 1989 z kolekcji Danuty i Jerzego Brukwickich.
Zdjęć: 1  

Ostatni rywal »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie Paweł Pawlucy
Już jutro drużyna Miedzi Legnica rozegra ostatni mecz w tym sezonie. O godz. 17.30 podopieczni Janusza Kudyby podejmą zespół, zajmującego przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, Chemika Police.
Zdjęć: 3  

Kowalczuk: Gdyby sezon mógł jeszcze trwać... »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie pp
Jewhen Kowalczuk dołączył do kadry Miedzi przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Jego początki w legnickim klubie nie należały do najłatwiejszych.
Zdjęć: 1  

Dżuldinow: Dobrze mi w Drugiej Moskwie »
Tekst opublikowany 2009-06-04, opracowanie pp
Popularny „Sasza” jest jednym z najlepszych zawodników Miedzi w rundzie wiosennej. Od pierwszego występu przyzwyczaił legnickich kibiców do doskonałych interwencji, często wręcz na wagę złota.
Zdjęć: 1  

Dziś w Expressie... »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie pp
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru naszego tygodnika. Co tym razem przygotowaliśmy dla czytelników Expressu Legnickiego?

Naucz się ratować życie »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie pp
Legnicki szpital i pogotowie ratunkowe organizują bezpłatne kursy pierwszej pomocy przedmedycznej. Rozpoczynające akcję szkolenie odbędzie się już za tydzień. Kolejne organizowane będą niemal przez cały czerwiec.
Zdjęć: 1  

Krewki mężczyzna z bazaru z zarzutami »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie tom
44-letniemu mężczyźnie, który w kwietniu na legnickim targowisku miejskim brutalnie pobił swoją konkubinę, postawiono już zarzut narażenia kobiety na utratę życia. Jak się okazuje, Zdzisław M. już wcześniej miał zatargi z prawem.

Ewakuacja z Castoramy - podejrzenie o bombie »
Tekst opublikowany 2009-06-03, opracowanie tom
Po południu z legnickiego marketu budowlanego Castorama ewakuowano wszystkich klientów i pracowników. Powodem było podejrzenie o podłożeniu ładunku wybuchowego.
Zdjęć: 1  

Rodzinna Galeria »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie pp
W miniony weekend Galeria Gwarna stała się centrum wyśmienitej zabawy. Wybory Mini Miss i Mini Mistera, pokazy mody, karaoke, nauka tańca – nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jakie czekały na odwiedzających Galerię legniczan.

Nowy klip grupy Flowers »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie pp
Legnicko-lubińska formacja Flowers nagrała teledysk do utworu pt. „Zaufam ci”. Zachęcamy do obejrzenia najnowszego klipu grupy, której trzon stanowią muzycy z Legnicy.

Srebrne Klucze Legnicy pojechały do Koszalina »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie UM Legnica
W miniony weekend na organizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji jubileuszowy – 10. Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy przybyło do naszego miasta 14 mistrzowskich ekip młota i kowadła z Polski oraz Niemiec.

Wybory do Parlamentu Europejskiego - informacje dla wyborców »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie UM Legnica
Wyborcy, którzy w dniu głosowania nie będą przebywali w miejscu swego zamieszkania, mogą do 5 czerwca, tj. do piątku, otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania w dowolnym obwodzie w kraju lub poza granicami.

Gdzie są bohaterowie tamtych dni?  »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie tom
Wkrótce Legnica będzie świętować okrągłą rocznicę przełomowych wyborów z czerwca 1989r. Być może na legnickie obchody osobiście stawi Lech Wałęsa. Czy obok byłego prezydenta RP, pojawią się ludzie, którzy w tamtych czasach nadstawiali głowę, a dziś stoją w cieniu?
Zdjęć: 2  

Zbliża się XI Spływ samoróbek »
Tekst opublikowany 2009-06-02, opracowanie pp
Zbliża się XI edycja Spływu Samoróbek. Konstruktorzy pływadeł napędzanych siłą rąk, nurtem rzeki czy podmuchem wiatru staną w szranki o Błękitną Wstęgę Kaczawy już za niespełna dwa tygodnie.
Zdjęć: 1  

Dziś pamiętajmy o wszystkich dzieciach »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie tom
1 czerwca to dla każdego dziecka dzień wyjątkowy i jedyny w roku. Nie żałujmy dziś naszym pociechom uśmiechu, buziaków i czułości. Pamiętajmy też o innych dzieciach, by dziś wszystkie były szczęśliwe.

MKS-Miedź w obiektywie »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie pp
Prezentujemy galerię zdjęć z wczorajszego meczu MKS Kluczbork-Miedź Legnica (2:0).
Zdjęć: 8  

Śledztwo trwa »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie pp
Trwają policyjne czynności dochodzeniowe mające wykazać czy pożar klubu A2 był dziełem podpalaczy.
Zdjęć: 4  

Hala wciąż czeka »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie pp
W dalszym ciągu nie wiadomo kto ulokuje produkcję w hali mającej pierwotnie służyć chińskiej firmie Lenovo. Decyzji w tej sprawie spodziewać można się najszybciej w połowie czerwca.

Górnik przysypany pod ziemią »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie ech
Jeden górnik jest przysypany. Do wstrząsu doszło w kopalni Polkowice-Sieroszowice należącej do KGHM Polska Miedź S.A. W tej chwili trwa akcja ratownicza.

Bezpieczniejsi turyści »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie ech
Od dziś rusza tzw. telefon bezpieczeństwa dla turystów. Linia jest obsługiwana w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Operatorzy doradzają w sytuacjach wymagających szeroko pojętych interwencji służb publicznych lub adekwatnie do potrzeb kontaktują bezpośrednio z kompetentnym podmiotem.

Rekord Izby Dziecka »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie pp
Legniccy funkcjonariusze we współpracy ze strażą miejską i legnickim oddziałem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zorganizowali w miejscowej Izbie Dziecka święto dla najmłodszych. Udział w zabawach wziąć mogły wszystkie chętne dzieci. Takiej ilości pociech nie goszczono tu jeszcze nigdy.
Zdjęć: 2  

Sukcesy młodych pływaczek »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie UM Legnica
W dniach 29-30 maja w Nowej Rudzie –Słupcu odbyły się Korespondencyjne Mistrzostwa Polski Dzieci w wieku 11 lat w pływaniu.

Górnik już na powierzchni »
Tekst opublikowany 2009-06-01, opracowanie ech
Po blisko pięciu godzinach ratownikom górniczym udało się odkopać mężczyznę przysypanego skałami. Górnik czuje się dobrze. Został przewieziony do szpitala.

Dzisiaj
Piątek 9 grudnia 2022
Imieniny
Anety, Leokadii, Wiesława

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl