Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 384 informacji. Wszystkie poniżej.

Zajęcia muzyczno - ruchowe  »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie MB
Dnia 4 września - sobota odbędą się muzyczno - ruchowe zajęcia bezpłatne dla dwóch grup wiekowych.

Nie oszczędzaj na zdrowiu  »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie opr. MB
Dziś będzie kolejna okazja, by wykonać badania w kierunku wykrycia osteoporozy. Badania będzie wykonywała odpłatnie firma zewnętrzna.

 »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie Muzeum Miedzi
10 września 2010 roku o godzinie 17 zapraszamy do Muzeum Miedzi na otwarcie wystawy "Książęca kolekcja".
Zdjęć: 1  

Pogrzeb Hieronima Bednarskiego  »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie opr. MB
Instytut Pamięci Narodowej organizuje pogrzeb żołnierza AK straconego w 1953 roku w Opolu – Hieronima Bednarskiego.
Zdjęć: 1  

Z sieci do więzienia  »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie MB
Za nielegalne udostępnianie plików w sieci można odpowiadać przed sądem.

Porażka OSŁ Strzelec Legnica »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie MB
W dniach 28 – 29 sierpnia w Krakowie odbyły się zawody: Międzynarodowe Mistrzostwa Krakowa, IV Runda Pucharu Polski Seniorów, IV Runda Ekstraklasy łuczniczej. Niestety nasi przedstawiciele nie mają powodów do dumy.

Kierunek: Afganistan »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie Daniel Biernat
Przeszli treningi specjalistyczne, poznali zwyczaje Afgańczyków. Za dwa miesiące sprawdzą swoje umiejętności podczas VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.
Zdjęć: 20  

MPK ma nowe autobusy  »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie MB
Dziś przekazano do użytku dwa nowe autobusy. Są to ośmiometrowe Autosany „Wetlina”, które kosztowały 800 tys. zł.

Znów powódź? »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie dp
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed ulewnymi deszczami. Na Dolnym Śląsku ma padać do... jutra rana.
Zdjęć: 3  

Sprawdzamy pozwy zbiorowe »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie opr. red.
Minął przeszło miesiąc od wejścia w życie regulacji umożliwiających dochodzenie roszczeń w postępowaniu grupowym, czyli na podstawie tzw. pozwów zbiorowych. Pierwsze z nich złożono nie przeciwko przedsiębiorcom, jak się tego obawiano, ale przeciwko instytucjom państwowym.
Zdjęć: 1  

Kowalski dostanie o 5 tys. więcej »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kolejny miesiąc rośnie zdolność kredytowa Polaków. Statystyczny Kowalski dostanie kredyt hipoteczny na kwotę 422 tys. zł.

50 kg nielegalnego tytoniu nie trafi na targowisko  »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie oprac. MB
W zaparkowanym samochodzie dostawczym w pobliżu targowiska miejskiego w Jaworze, ponad 50 kilogramów nielegalnego tytoniu do palenia różnych marek ujawnili funkcjonariusze celni z Referatu Dozoru Urzędu Celnego w Legnicy przy współpracy policjantów z KPP w Jaworze.
Zdjęć: 1  

Zakończono przebudowę płyty Rynku  »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie UM Legnica
Dobiegła końca jedna z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców i największych w ostatnim czasie legnickich inwestycji, czyli przebudowa płyty Rynku, Placu Katedralnego, Placu Powstańców Wielkopolskich i przyległych staromiejskich uliczek, rozpoczęta 12 czerwca 2008 roku. Tego dnia wykonawca robót objął plac budowy. Jest to II etap rewitalizacji Starego Miasta w Legnicy (pierwszym była modernizacja ulicy Najświętszej Marii Panny).

W sobotę święto Ogórka  »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie UM Legnica
W najbliższą sobotę, 4 września br., pod patronatem Prezydenta Miasta, po raz dziesiąty odbędzie się doroczne Święto Legnickiego Ogórka.

Legnicki oddział ZUS w jednym miejscu »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie opr. MB
Od poniedziałku 6 września 2010 r. zostanie otwarta nowa Sala Obsługi Klientów w wyremontowanym skrzydle „C” budynku legnickiego Oddziału Zus przy ul. Władysława Grabskiego 26.

Grają i licytują dla dzieci  »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie tom
Na portalu Allegro trwa licytacja dwóch koszulek piłkarzy Zagłębia Lubin i futbolówek z autografami piłkarzy. Pozyskane pieniądze zostaną wykorzystane na wyposażenie sal lekcyjnych w szkole w Bogatyni.
Zdjęć: 3  

Pochmurno z opadami  »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie red.
Ci, którzy dziś liczą na słońce, będą musieli obejść się smakiem. Przez cały dzień w Legnicy będzie pochmurno i deszczowo.

Remis cieszy, styl gry też  »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie tom
Cztery bramki zobaczyli kibice pod Jasną Górą podczas spotkania Rakowa z Miedzią Legnica. I choć padł remis, podopieczni trenera Janusza Kudyby czują radość.

Tragiczny weekend na drogach »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie tom
Podczas ostatniego weekendu na drogach powiatu legnickiego doszło do dwóch tragicznych wypadków, w których zginęły trzy osoby. Tak tragicznego weekendu w regionie dawno nie było.

Metamorfoza Kopernika  »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie tom
Stowarzyszenie EuroLegnica przymierza się do opracowania planu rewitalizacji osiedla Kopernik. W myśl hasła: „nic o nas bez nas” w społecznych konsultacjach mieszkańcy mają się wypowiedzieć, czego brakuje na osiedlu, jakie są potrzeby. Oczywiście w granicach rozsądku. Przychylnym okiem na rewitalizację drugiego co do wielkości legnickiego osiedla patrzy spółdzielnia mieszkaniowa i władze miasta.
Zdjęć: 2  

Zbadaj swoje kości  »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie tom
Już jutro pod legnickim szpitalem stanie osteobus z aparaturą do wykrywania osteoporozy.

Zakończyła się integracyjna kolonia  »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie opr. MB
Zakończył się ostatni turnus kolonijny organizowany przez legnicki oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Na turnusie organizowanym w Karpaczu w Domu Wypoczynkowym „Admirał” wypoczywało w sumie 57 osób.
Zdjęć: 6  

Zakaz ruchu samochodów na płycie Rynku  »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie UM Legnica
Płyta legnickiego Rynku po zakończonej modernizacji oraz ulica Najświętszej Marii Panny objęte zostały całkowitym zakazem ruchu pojazdów kołowych. Wiąże się to z potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa przechodniom oraz zapobiegania uszkodzeniom nowej, granitowej nawierzchni. Podobne ograniczenia, chroniące historyczne starówki, obowiązują także w innych miastach.

71. rocznica wybuchu II wojny światowej  »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie UM Legnica
Uroczystą oprawę będzie miał apel poległych w 71. rocznicę wybuchu II wojny światowej, zaplanowany 31 sierpnia (wtorek, godzina 18.00) na Legnickim Cmentarzu Komunalnym.

Karolina Woźniacka odwiedziła korty Sinet  »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie MB
Rozstawiona z numerem 1 w tegorocznym US OPEN Karolina Woźniacka, Dunka polskiego pochodzenia, znalazła chwilę aby w przedmeczowych przygotowaniach pozdrowić uczestników JAREXS CUP 2010.

Cena kredytów spadnie »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Do takich wniosków skłania nas lektura raportów kwartalnych banków. Współczynniki wypłacalności są wyższe niż rok temu, natomiast wysokie rezerwy nie pozwolą na luzowanie kryteriów dostępności kredytów.

"Żyrafy w oborach"  »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie MB
Legnicka Biblioteka Publiczna zaprasza 10 września o godzinie 17 na spotkanie autorskie z Bożeną Niesłuchowską – Pinkos, autorką książki „Żyrafy w oborach”. Miejscem spotkania będzie Czytelnia Naukowa przy ulicy Piastowskiej 22.

XIX Legnickie Wieczory Organowe  »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie LCK
Ostatniego dnia sierpnia (wtorek, 31.08) na Legniczan czeka niezwykłe wydarzenie muzyczne. Na koncercie specjalnym Legnickich Wieczorów Organowych utwory Chopina zagrają dwaj wybitni, światowej klasy wirtuozi: pianista Adam Makowicz i profesor Andrzej Chorosiński, mistrz gry na organach. Towarzyszył im będzie aktor Michał Chorosiński, znany m.in. z serialu „M jak miłość”, który będzie czytał listy kompozytora.

Legnica na Kremnickich Gagach »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie LCK
W słowackim miasteczku Kremnica rusza Europejski Festiwal Humoru i Satyry „Kremnickie Gagi”. Nie zabraknie na nim naszego Satyrykonu i Legnicy.

Wariacje malarskie Piotra Pawińskiego  »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie LCK
Jutro o godzinie 18 odbędzie się wernisaż Piotra Pawińskiego w hallu Akademii Rycerskiej. Wystawa będzie czynna do 14 września w godzinach 15 - 20.

Upływa termin »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie opr. ech
Uwaga wszystkie matki, które prowadząc własną działalność gospodarczą przebywały na zasiłku macierzyńskim, bądź urlopie wychowawczym - tylko do 1 września można składać w ZUS wnioski o umorzenie należności z tytułu składek za wskazany okres.

Solidarność świętuje  »
Tekst opublikowany 2010-08-29, opracowanie ech
Msza święta i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Solidarności – to część dzisiejszych oficjalnych obchodów XXX Rocznicy Powstania Solidarności i XXVIII Rocznicy Zbrodni Lubińskiej.

Zdobyć Jasną Górę  »
Tekst opublikowany 2010-08-29, opracowanie tom
W cieniu afery futbolowej w Miedzi, piłkarze legnickiego klubu będą dziś walczyć o punkty pod Jasną Górą.

Koniec lata?  »
Tekst opublikowany 2010-08-29, opracowanie red.
Podobnie jak wczoraj, dziś na słońce nie mamy co liczyć. Będzie pochmurno i do tego chłodno.

Zakaczawie świętuje  »
Tekst opublikowany 2010-08-29, opracowanie MB
Rodzinny festyn na Zakaczawiu organizowany przez OSIR i parafię pw. Św. Jacka zgromadził setki legniczan. Do największych atrakcji imprezy należało lepienie pierogów na czas oraz otwarcie tzw. „Mostu Zakochanych”, który wyłącznie w dniu dzisiejszym nosił powyższą nazwę. Na scenie grał zespół Mini Max, chętni wspinali się na pal, aby wygrać zgrzewkę piwa, a dzieciaki miały radochę biorąc udział w przeróżnych grach zręcznościowych.
Zdjęć: 55  

Śmiertelny wypadek na Leszczyńskiej  »
Tekst opublikowany 2010-08-29, opracowanie MB
Na ulicy Leszczyńskiej około godziny 16 doszło do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego.

Amazonki w sieci »
Tekst opublikowany 2010-08-28, opracowanie opr. RW
Amazonki.net to pierwszy w Polsce portal społecznościowy dedykowany pacjentkom i ich bliskim. Serwis skupia się wokół tematyki związanej z rakiem piersi. Amazonki.net tworzone są głównie przez kobiety i z myślą o nich.

Trwa biwak w Duninie  »
Tekst opublikowany 2010-08-28, opracowanie MB
Od wczoraj trwa fascynująca impreza w Duninie, niedaleko Legnicy.

Niedziela na Zakaczawiu  »
Tekst opublikowany 2010-08-28, opracowanie MB
Proboszcz Parafii pw. Św. Jacka w Legnicy i Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji mają zaszczyt zaprosić na rodzinny festyn pt. "Niedziela na Zakaczawiu". Start jutro o godzinie 14. Miejscem spotkanie będzie Międzywale Kaczawy. Impreza potrwa do godziny 22.

Wraki w centrum miasta  »
Tekst opublikowany 2010-08-28, opracowanie tom
Nasza Czytelniczka zwraca uwagę na zaparkowane samochody, którymi już od dłuższego czasu nikt się nie interesuje. Może, poza wandalami.
Zdjęć: 6  

Historyczny biwak w Duninie  »
Tekst opublikowany 2010-08-28, opracowanie Monika Bożek
W Duninie mamy okazję wziąć udział w historycznym biwaku związanym tematycznie z bitwą nad Kaczawą z 1813 roku. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie „Nasze Krotoszyce”. Historyczne spotkanie odbywa się od piątku do niedzieli w „Starym Młynie”.
Zdjęć: 106  

Parasol ochronny  »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie tom
Czy podejrzani o korupcję w aferze futbolowej Zenon B. i Zbigniew K. zostaną zawieszeni, odwołani lub sami zrezygnują z intratnych posad? Wydaje się to mało prawdopodobne.
Zdjęć: 2  

Zagłosuj na najlepszego dzielnicowego  »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie tom
Legnicka komenda po raz kolejny ogłasza konkurs na najlepszego dzielnicowego w mieście.

Ostrzeżenie meteorologiczne!  »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie red.
Nadchodzą burze i deszcz znad Europy zachodniej. Ryzyko wystąpienia ulewnych deszczy i silnych porywów wiatru, w mniejszym stopniu lokalnych trąb powietrznych.

Kolekcjoner monet »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie tom
Blisko 400 monet rzymskich oraz kilka ozdób wykonanych z brązu i srebra zabezpieczyli dolnośląscy policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 45-letniego mężczyznę, podejrzanego o nielegalny obrót zabytkami archeologicznymi.
Zdjęć: 4  

Zmiana terminu Friday Night Volleyball  »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie MB
Informujemy, że Turniej siatkówki nocą został przełożony na 4 września bieżącego roku.

20 tysięcy uczniów i słuchaczy  »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie UM Legnica
W rozpoczynającym się 1 września roku szkolnym 2010/2011 w 51 prowadzonych przez Miasto Legnica oraz kilkudziesięciu prywatnych szkołach i placówkach oświatowych kształcić się będzie około 20 tysięcy uczniów i słuchaczy.

Grad medali w Paryżu  »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie MB
8 medali, w tym 3 złote zdobyła reprezentacja Polski na XXVI Międzynarodowych Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych, które w dniach 25-26 sierpnia 2010 r. odbywały się w Paryżu.

Ostatni weekend wakacji »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie opr. MG
Przed kierowcami ostatni weekend wakacji. Policja ostrzega, na drogach pojawi się więcej pojazdów niż zwykle.

Szajka złodziei rozbita  »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie tom
Legniccy policjanci zatrzymali czterech sprawców kilkunastu kradzieży i włamań do samochodów oraz obiektów handlowo - usługowych. Jeden ze złodziei był na warunkowym zwolnieniu.

Konkurs rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie ech
Rozstrzygnięto konkurs na nazwę i hasło dla legnickiego WPEC. Zwycięzcami zostali Przemysław Latoń i Piotr Hamelusz, obaj panowie są z Lubina.

Efektywny pracownik »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie opr. RW
Ludzie tworzący firmę to wartość sama w sobie. Jednak, aby wydobyć drzemiący w nich potencjał i skutecznie zarządzać przedsiębiorstwem, niezbędny jest odpowiedni system motywowania pracowników i zachęcania ich do działania.
Zdjęć: 1  

Tragiczny wypadek na A4 »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie tom
21-letnia dziewczyna nie żyje, cztery osoby ranne, w tym 14-miesięczne dziecko. Taki jest bilans wypadku na autostradzie A4.

Lewica zbroi się do wyborów  »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie tom
Lewica zbroi się do wyborów samorządowych. Pierwszym mocnym akcentem kampanii wyborczej ma być wizyta jednego z liderów SLD, posła Bartosza Arłukowicza.

Oświadczenie Miedzi Legnica  »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie tom
Wojciech Kowalik, członek zarządu Miedzi Legnica, uważa, że mimo zatrzymania dwóch prominentnych działaczy legnickiego klubu w sprawie afery korupcyjnej, sportowa atmosfera na Orła Białego jest dobra.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie red.
Zobacz "Tak to się robi", potem spędź mile czas u kosmetyczki, słuchając wrocławskich artystów, czyli co możesz wygrać wysyłając smsa.

Żywność dla legnickich Cyganów »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie UM Legnica
Dzisiaj trafiła do Legnicy pierwsza partia produktów spożywczych z Banku Żywności we Wrocławiu, realizującego program „Dostarczanie żywności dla najuboższej ludności UE – PEAD 2010”. Koszty wyprodukowania żywności pokrywane są w całości ze środków unijnych.

Pożar ciężarówki w Kochlicach  »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie tom
Prawdopodobnie samozapłon był przyczyną pożaru ciężarówki na trasie Legnica - Lubin.

Trwają warsztaty złotnicze „Silver Time” »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie UM Legnica
Od kilku dni w Legnicy trwają warsztaty złotnicze „Silver Time”, w których bierze udział jedenaścioro artystów z ośmiu krajów.

Resocjalizacja nic nie dała  »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie tom
Po krótkim pościgu chojnowscy policjanci schwytali dwóch młodych, pijanych mężczyzn, którzy demolowali samochody.
Zdjęć: 7  

Psy gryzą ludzi, władze są bezradne »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie Justyna Wrzochul
Mateusz Golsztajn podczas treningu w Dobrej koło Bolesławca został zaatakowany i pogryziony przez dwa duże psy.
Zdjęć: 3  

Skazani policjanci bronią się w apelacji  »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie tom
Nieobecność świadka spowodowała odroczenie procesu apelacyjnego dwóch legnickich policjantów.

Jedenastu złotników zaprezentuje swe dzieła  »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie opr. MB
Od kilku dni w Legnicy trwają warsztaty, w których borą udział artyści złotnicy z ośmiu krajów. Twórcy zaproszeni przez Galerię mają tu stworzyć prace, które pokazane będą publiczności podczas piątkowego wernisażu (godz. 16.00, Hol Ratusza, wstęp wolny). Ekspozycja zaprezentuje także powstałe wcześniej obiekty każdego z autorów. Po kilku dniach/krótkiej prezentacji wystawa stanie się wirtualną i będzie można oglądać ją na stronie Galerii.
Zdjęć: 6  

Koncert L.U.C. w Spiżarni  »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie opr. MB
W sobotę 4 września, w legnickim klubie Spiżarnia, Łukasz L.U.C Rostkowski – laureat tegorocznego Paszportu Polityki, zaprezentuje swój głośny projekt PLANET L.U.C. Widzowie nie powinni jednak spodziewać się zwykłego koncertu. Będzie to bowiem performance łączący w sobie muzykę, słowa oraz elementy parateatralne.
Zdjęć: 2  

Piekielnie w Spiżarni  »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie Monika Bożek
W legnickiej „Spiżarni” zaprezentowały się dwie kapele z polskiej czołówki deathmetalowej: Amorphous i Vader.
Zdjęć: 18  

Zadbaj o układ kostny  »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie MB
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy zachęca do wykonania badań w kierunku osteoporozy. Bus ze specjalistycznym urządzeniem do badania kości przyjedzie pod legnicki szpital 31 sierpnia.

Dlaczego warto inwestować w komfort siedzenia?  »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie MB
Zbliża się rok szkolny. W związku z tym faktem rodzice powinni zainwestować w odpowiednie biurka i fotele dla swoich pociech. Miarą dobrego inwestowania jest pula korzyści osiąganych dzięki podjęciu właściwej decyzji. Korzyści zaś mogą być różne: inwestycja giełdowa przynosi zyski pieniężne, inwestycja w wychowanie dzieci – satysfakcję rodzicielską, inwestycja w dom – komfort i wygodę życia. Można śmiało powiedzieć, że każdy nasz wydatek przynoszący korzyści w przyszłości – jest inwestycją. Skoro tak, inwestycją jest także zakup krzesła, przynoszący w zależności od naszego wyboru, korzyści związane z profilaktyką zdrowotną, komfortem i wizerunkiem. Ten ostatni szczególnie ważny jest w kontekście firmy, instytucji czy osoby publicznej.

Rabusie pod krzyżem  »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie tom
Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy porwali się na miedzianą kopułkę z kościoła św. Trójcy w Legnicy.

Słonecznie, bez upałów  »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie red.
Dziś możemy schować parasole i płaszcze przeciwdeszczowe. Przez cały dzień w Legnicy będzie słonecznie i w miarę ciepło.

Pierwsi darczyńcy szpitalnego festynu  »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie tom
Na apel legnickiego szpitala o wsparcie organizacji festynu ph: "Hospicjum to też życie" odpowiedzieli już pierwsi lokalni sponsorzy.

Dziś w Expressie... »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie tom
Dziś oddajemy w Wasze ręce kolejne już wydanie naszego tygodnika. Co tym razem przygotowaliśmy na łamach Expressu Legnickiego.

Działacze Miedzi z zarzutami korupcyjnymi  »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie tom
Dwaj działacze piłkarskiego klubu Miedzi Legnica, Zenon B. i Zbigniew K. podejrzani są o korupcję. Dziś mają być przesłuchani.
Zdjęć: 2  

Energetycy powodzianom  »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie tom
W akcję pomocy mieszkańcom Bogatyni, Zgorzelca i okolicznych miejscowości, których dotknęła powódź, włączyli się także legniccy energetycy.
Zdjęć: 2  

Ustawiali mecze piłkarskie  »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie tom
Obaj działacze Miedzi Legnica mają już postawione zarzuty korupcyjne. Zenonowi B. i Zbigniewowi K. grozi do pięciu lat więzienia.

Powstanie Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie UM Legnica
W tym roku akademickim ruszy w Legnicy Dziecięcy Uniwersytet Unikids.

Grają i licytują dla dzieci  »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie tom
Dziś na portalu Allegro rozpocznie się licytacja dwóch koszulek piłkarzy Zagłębia Lubin. Pozyskane pieniądze zostaną wykorzystane na wyposażenie sal lekcyjnych w szkole w Bogatyni.

Oddał się w ręce organów ścigania  »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie tom
Poszukiwany od blisko dwóch tygodni, 19-letni Krzysztof R., drugi ze sprawców śmiertelnego pobicia w Golance Dolnej, dziś rano sam zgłosił się do legnickiej prokuratury.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj wypłata nagrody »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie ech
Pracownicy Polskiej Miedzi otrzymają dzisiaj zaliczkę na poczet nagrody za tegoroczny zysk. Zaliczka stanowić będzie 10,5 procenta wynagrodzeń za pierwsze półrocze bieżącego roku, co w praktyce wyniesie około 2/3 miesięcznej pensji.

Szykuje się nadzwyczajne walne Miedzi  »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie tom
Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zostanie ogłoszone nadzwyczajne walne zebranie członków klubu piłkarskiego ASPN Miedź Legnica. i

W ramach niedzielnego festynu przebadaj słuch  »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie MB
Zbliża się rodzinny festyn na Zakaczawiu. Sponsorem imprezy jest firma KIND Aparaty Słuchowe mająca swą siedzibę w Poznaniu. Uczestnicy festynu będą mogli wykonać darmowe badania słuchu.

Zbadaj swoje kości  »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie tom
Legnicki szpital zaprasza wszystkich chętnych na komercyjne badania, które pozwolą wykryć osteoporozę.

Vader w Spiżarni  »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie MB
O 19.30 zapraszamy na death metalowy koncert do Spiżarni. Bilety w cenie 30 zł. do nabycia w EMPIK Ferio oraz od 18 w Spiżarni w dniu koncertu.
Zdjęć: 1  

Niedziela na Zakaczawiu »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie opr. MB
W najbliższą niedzielę Proboszcz Parafii pw. Św. Jacka w Legnicy i dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji zapraszają wszystkich legniczan do wzięcia udziału w rodzinnym festynie na Zakaczawiu.

Kåre Nordstoga w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie MB
Wczoraj w legnickiej Katedrze mieliśmy przedsmak wieczornej uczty organowej w wykonaniu Kåre Nordstoga.
Zdjęć: 2  

Kaucja i dozór dla kierowcy, który pobił Artura  »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie tom
28-letni legniczanin, który dotkliwie pobił 7-letniego chłopca, wyszedł z aresztu wpłacając 5 tysięcy złotych kaucji. Mężczyzna musi też stawiać się na komendzie policji na każde wezwanie.

Wyszli na wolność  »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie tom
Poręczenie majątkowe po 10 tysięcy złotych i dozór policyjny. Takie sankcje zastosowano wobec działaczy Miedzi Legnica podejrzanych o korupcję.
Zdjęć: 2  

„Złodzieje” z Solidarności cz. 1 »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie Wojciech Sitarz
W trzydziestą rocznicę powstania Solidarności warto przypomnieć, że tamten ruch to nie tylko Gdańsk. Dolnośląskie struktury związku, były w ocenie wielu, najlepiej zorganizowanym regionem w kraju. We Wrocławiu miała też miejsce najbardziej spektakularna akcja wymierzona w system komunistyczny.
Zdjęć: 1  

Trudniej o Rodzinę na Swoim »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Chcesz skorzystać z programu Rodzina na Swoim? Pospiesz się, bo za cztery miesiące zostanie on ograniczony, a z końcem 2012 roku zlikwidowany.

Domy dla najuboższych »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie Katarzyna Maciaszczyk
Temat zaniedbanego budownictwa socjalnego istnieje od wielu lat. Nawet pomimo wdrożenia rządowego programu finansowego wsparcia lokali socjalnych, noclegowni i domów dla bezdomnych, zgłaszane przez samorządy potrzeby są wciąż niezaspokojone. Oczywiście główną przeszkodą jest tutaj kwestia finansowa, dlatego warto wiedzieć, że dzięki nowoczesnym technologiom – bolączki budownictwa socjalnego można chociaż częściowo rozwiązać.
Zdjęć: 2  

"Chcę tylko sprawiedliwości" »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Młody kierowca, który dwa lata temu śmiertelnie potrącił na drodze 13-letnią Kasię, mimo prawomocnego wyroku skazującego, od ponad roku cieszy się wolnością.
Zdjęć: 5  

Kobieta w ciąży ranna w wypadku  »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie tom
Kompletnie pijany kierowca volkswagena golfa wypadł z zakrętu i czołowo uderzył w peugeota, którym jechała kobieta w szóstym miesiącu ciąży.
Zdjęć: 3  

Myślał, że nabierze policjantów  »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie tom
Wczoraj ajent kiosku ruchu w Legnicy zgłosił włamanie do placówki, którą prowadzi. Okazało się, że 21-letni mężczyzna próbował wywieźć policjantów w pole.

Spłonęła mazda przy Rycerskiej  »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie tom
Dziś w nocy przy ul. Rycerskiej spłonęła mazda. Straż nie wyklucza podpalenia.

Kręgosłupy trzeszczą, pracodawcy milczą »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie Wiktor Pastucha
W lecie znacząco rośnie zapotrzebowanie na artykuły spożywcze i alkoholowe w ścisłych centrach miast Polski. Realizacja zamówień w śródmieściu, zwykle zamkniętym dla ruchu samochodów ciężarowych, często wymusza na pracownikach firm dostawczych ręcznego transportu towaru. Według prawa -zatrudniony w żadnym wypadku nie może dźwigać więcej niż 50 kg. Masa jednej 50 litrowej beczki piwa to nawet o 10 kg więcej.
Zdjęć: 2  

Miss Polonia bez korony Miss Universe  »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie tom
Najpiękniejszą kobietą świata została 22-letnia Meksykanka, Jimena Navarrete. Legniczanka Maria Nowakowska nie dostała się do ścisłego finału.

Goście z Drohobycza integrują się w Karpaczu  »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie MB
Dzieci z Drohobycza przebywające na kolonii w Karpaczu odwiedziły dzisiaj legnicki ratusz. Pobyt w górach został dofinansowany przez Fundację Polska Miedź i potrwa jeszcze trzy dni.
Zdjęć: 15  

Nie rozstajemy się ze Srebrem  »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie MB
Galeria Sztuki zaprasza na wernisaż, który odbędzie się 27 sierpnia o godzinie 16 (hol starego ratusza). Wystawa będzie poświęcona uczestnikom srebra i nosi tytuł "Legnica Copper Ore Seminar".
Zdjęć: 1  

W piątek zostań kolażem  »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie MB
Fundacja "Sztuka dla ludzi" zaprasza na warsztaty artystyczne wszystkich zainteresowanych sztuką w ramach projektu "Kolonie sztuki". Inicjatywę twórczą sponsoruje Carrefour Polska.
Zdjęć: 1  

Wycieczka do Czech »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie MB
PTTK okręgu legnickiego zaprasza 28 sierpnia na wycieczkę do Czech. Wycieczka ma na celu zwiedzenie części „Czeskiego Raju- Prachowskich Skał”, ciekawych form skalnych w postaci wysokich baszt oraz miasta Rumcajsa, Jicina z Muzeum Wallensteina i dom Rumcajsa.

Konto dla ucznia »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Początek roku szkolnego może być dobrą okazją do założenia dziecku konta w banku. Oprócz wygody i bezpieczeństwa będzie miało ono szansę nauczyć się czegoś nowego.
Zdjęć: 1  

Likwidację piaskownic tłumaczą względami bezpieczeństwa »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie MB
Niektóre z placów zabaw na osiedlu „Piekary” zostaną zlikwidowane. Taka decyzja ma związek z normami europejskimi. Na terenie osiedla powstanie kilkanaście placów zabaw z atestem, gdzie najmłodsi wraz z opiekunami będą spędzać czas wolny. W związku z tą sytuacją, rodzice zastanawiają się, jaką trasę będą musieli pokonać, aby dotrzeć do najbliższego bezpiecznego placu.
Zdjęć: 7  

Jesienią - muzyka poważna  »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie UM Legnica
Wrzesień w Legnicy upłynie pod znakiem muzyki poważnej. Rozpocznie się XXIV Legnickie Conversatorium Organowe.

Zmiany w rozkładzie MPK  »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie opr. MB
Wakacje nieubłaganie zbliżają się ku końcowi, należy pamiętać, że w związku z tym przestanie obowiązywać wakacyjny rozkład jazdy MPK.

Działacze Miedzi zatrzymani przez CBA  »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie tom
Zenon B. i Zbigniew K., działacze piłkarskiej Miedzi Legnica zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Burza bez konsekwencji  »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie tom
Dzisiejsza gwałtowna burza, która w nocy przeszła nad Legnicą nie wyrządziła żadnych poważnych szkód w mieście.

Czad znów zaatakował  »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie tom
30-letnia mieszkanka Legnicy podtruła się tlenkiem węgla. Gaz ulatniał się z nieszczelnego piecyka. Półprzytomna kobieta trafiła do legnickiego szpitala.

Warsztaty złotnicze „Silver Time”  »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie UM Legnica
W ramach tegorocznego Legnickiego Festiwalu SREBRA rozpoczyna się kolejna interesująca impreza, przygotowana przez Galerię Sztuki.

Uliczna koszykówka w rytmie hip-hopu »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie UM Legnica
W sobotę, 21 sierpnia br., legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z miłośnikami koszykówki - Jakubem Korusem i Piotrem Cybińskim, zaprosił legniczan do Parku Miejskiego na imprezę pn. STREETBALL W RYTMIE HIP-HOP-u.

Pobił 7-letniego chłopca  »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie tom
28-letni kierowca pobił 7-letniego chłopca. Mężczyznę rozjuszyło to, że dziecku wypadła na ulicę piłka.

Pijana matka z niemowlęciem  »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie tom
Kompletnie pijana matka szła środkiem jezdni prowadząc wózek z 2-miesięcznym dzieckiem! Nieodpowiedzialna kobieta może trafić za kratki nawet na pięć lat.

Odwiedzi nas grupa dzieci z Drohobycza  »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie MB
Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci dnia 24 sierpnia (wtorek) do Legnicy przyjedzie 13-osobowa grupa dzieci Polonii Ukraińskiej z Drohobycza – miasta partnerskiego Legnicy.

Krok od XIX Wieczorów Organowych  »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie MB
Jutro o godzinie 19.15 Legnickie Centrum Kultury zaprasza do Katedry Legnickiej na Międzynarodowy Festiwal Organowy. Wieczory organowe odbędą się w naszym mieście już po raz dziewiętnasty.
Zdjęć: 1  

Mrocznie w Spiżarni  »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie MB
W środę, 25 sierpnia w Spiżarni zagrają najbardziej znane grupy death metalowe. Niezaprzeczalną gwiazdą wieczoru będzie Vader. Start o godzinie 20. Bilety do nabycia w Spiżarni w cenie 30 zł.
Zdjęć: 1  

Burze z gradem »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie opr. as
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że mogą dziś po południu wystąpić, miejscami gwałtowne, burze z gradem.
Zdjęć: 1  

Bruk nie ma żadnej barwy politycznej  »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie tom
"Ta inwestycja nie ma peryferyjnego charakteru i dotyczy nas wszystkich, bo każdy z nas bywa w centrum. Przeciwnicy w każdym momencie mogą stwierdzić, że zakończenie modernizacji rynku ma związek z kampanią wyborczą. Bruk nie ma żadnej barwy politycznej".
Zdjęć: 2  

Co zrobić, by last minute nie zmieniło się w lost money? »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie red.
Wakacje to czas urlopów i wzmożonych wyjazdów. W tym okresie wielu z nas decyduje się na wyjazd za granicę. Według prognoz GUSu wartość sprzedaży wycieczek zagranicznych na polskim rynku w 2010 roku osiągnie kwotę 3 mld złotych. Niestety, jak pokazuje doświadczenie, nie zawsze możemy liczyć na solidność biura podróży i zdarza się, że spotykają nas mało przyjemne przygody wakacyjne, spowodowane kłopotami finansowymi biura podróży (tour operatora).

Mikropromocja dla odważnych  »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie Jakub Szpiegowski, IPO.pl
Wraz z upowszechnieniem się dostępu do Internetu pojawiły się nowe możliwości stosunkowo taniej reklamy. Jednak nie każdy z niej korzysta, bo wykorzystanie mediów społecznościowych może przynieść niedoświadczonym tyle samo strat co zysków.

Radość w obozie Miedzi  »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie tom
Piłkarze Miedzi Legnica sprawili sobie i swoim kibicom ogromną radość. Na stadionie Orła Białego legniczanie pokonali wyżej notowany GKS Tychy.

Deweloperzy niedocenieni  »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie Igor Perechuda, IPO.pl
W najbliższym czasie rynek deweloperski może być wzięty przez inwestorów pod lupę. Sektor ten jest bardziej zależny od koniunktury, a przez to jego kondycja w znacznej mierze zależy od poprawy sytuacji makroekonomicznej państwa.

Słoneczna niedziela  »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie red.
Przez cały dzień w Legnicy będzie słonecznie i prawie upalnie. Zachęcamy więc wszystkich mieszkańców do spędzenia niedzieli na świeżym powietrzu.

Która najpiękniejsza?  »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie tom
Jutro w nocy w stolicy światowego hazardu poznamy najpiękniejszą kobietę wszechświata. Czy koronę Miss Universe przywdzieje legniczanka Maria Nowakowska, aktualnie panująca Miss Polonia?
Zdjęć: 1  

Bohater dochodzi do zdrowia  »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie tom
Być może w nadchodzącym tygodniu do Legnicy zawita Jewgienij Onytsia, młody bohater całej Ukrainy.
Zdjęć: 1  

Streetball w słońcu  »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie opr. MB
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy wraz z legnickimi miłośnikami koszykówki (Jakub Korus, Piotr Cybiński) zaprosił wszystkich do Parku Miejskiego na imprezę pn. STREETBALL W RYTMIE HIP-HOP-u. Tym razem pogoda pozwoliła na rozgranie turnieju w ramach HIP-HOP KEMP w pełnym słońcu.

Od mleczarni do kawiarni »
Tekst opublikowany 2010-08-21, opracowanie Dagmara Kałdunek, IPO.pl
Factoring jest coraz popularniejszą w kraju formą finansowania przedsiębiorstw skierowaną do wszystkich firm. Z oferty może skorzystać większość przedsiębiorstw, spełniających określone warunki. Czy branża w której działa firma ma dla faktora znaczenie?

Nowe mikrobusy  »
Tekst opublikowany 2010-08-21, opracowanie opr. tom
Legnickie MPK wzbogaciło się o dwa nowe mikrobusy. Każdy może przewieźć maksymalnie 32 pasażerów.
Zdjęć: 1  

Nowa wersja EUP w ZUS »
Tekst opublikowany 2010-08-21, opracowanie opr. red.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił nową wersję Elektronicznego Urzędu Podawczego. Dzięki nowym rozwiązaniom serwis będzie łatwiejszy w obsłudze i umożliwi załatwianie większej niż dotychczas ilości spraw.

Wymagający rywal, Miedź podejmuje GKS  »
Tekst opublikowany 2010-08-21, opracowanie tom
W ramach kolejnej serii spotkań na frontach II ligi, piłkarze Miedzi Legnica zmierzą się z GKS Tychy.

Słonecznie i ciepło  »
Tekst opublikowany 2010-08-21, opracowanie red.
Dziś w Legnicy pogoda będzie wymarzona na weekendowe wypady poza miasto, spacer czy jazdę na rowerze.

Warsztaty bębniarskie  »
Tekst opublikowany 2010-08-21, opracowanie MB
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach bębniarskich organizowanych przez Konrada i Natalię Rogińskich z orkiestry Rivendell. Odbędą się one 30 sierpnia i 3 września w godzinach popołudniowych. Zajęcia będą trwały około 2- 3 godzin. Udział w warsztatach jest darmowy.

Plastyka wykonywania naczyń  »
Tekst opublikowany 2010-08-21, opracowanie Monika Bożek
Kolejne warsztaty fundacji „Sztuka dla ludzi” już za nami. Podobnie jak poprzednim razem w zajęciach wzięły udział dzieci uczestniczące w półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Legnicy. Tym razem temat warsztatów brzmiał „Zrób sobie naczynie”. Zajęcia prowadził Bartłomiej Sroka, współzałożyciel fundacji, z wykształcenia ceramik.
Zdjęć: 28  

LAF - gala finałowa  »
Tekst opublikowany 2010-08-21, opracowanie MB
Dziś gala finałowa kończąca tegoroczną Letnią Akademię Filmową. Uroczystość odbędzie się o godzinie 21 w kinie Piast.

Ciepło i słonecznie  »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie red.
Zapowiada się słoneczna pogoda. Po kilku pochmurnych dniach, nad Legnicą wreszcie na dłużej zagości słońce.

Nowoczesność na bloku operacyjnym  »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie tom
Od kilku dni pacjenci legnickiego szpitala operowani są na trzech, nowoczesnych stołach operacyjnych.

Opowieść o legendzie Solidarności  »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie opr. tom
W przeddzień 30. rocznicy "porozumień sierpniowych", które utorowały drogę ku wolnej i niepodległej Polsce, wrocławski oddział TVP pokaże przejmujący dokument o Piotrze Bednarzu, legendarnym przywódcy dolnośląskiej Solidarności.

Złe praktyki urzędników  »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie tom
Urząd Miasta znalazł się na niechlubnej liście złych praktyk ogólnopolskiego konkursu pod hasłem: "Wyważanie otwartych drzwi".

Zagrają dla dzieci z Bogatyni  »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie tom
W akcję pomocy powodzianom z Bogatyni aktywnie włączyła się Fundacja "Na ratunek dzieciom Zagłębia Miedziowego".
Zdjęć: 2  

Pijany wiózł ludzi do pracy  »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie tom
Kierowca autobusu wiozący dziś nad ranem ludzi do pracy w Legnicy "wydmuchał" prawie pół promila alkoholu.

Rodzinny festyn - niedziela na Zakaczawiu  »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie red.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy wraz z parafią pw. św. Jacka zaprasza na festyn rodzinny, który odbędzie się 29 sierpnia br. od godz. 14. w okolicach mostu kamiennego i ul. Nadbrzeżnej w Legnicy. Organizatorzy gwarantują wspaniałą zabawę i wiele ciekawych atrakcji.

Dofinansowanie do szkolnej wyprawki  »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie UM Legnica
Do 5 września rodzice i opiekunowie uczniów rozpoczynających naukę w zbliżającym się nowym roku szkolnym mogą składać w sekretariatach szkół wnioski o dofinansowanie do zakupu podręczników (druki wniosków dostępne również w sekretariatach).

Niebezpieczne znalezisko na działce  »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie tom
Podczas prac ziemnych, właściciel działki dokopał się do miny przeciwpiechotnej.

Duchowa uczta u księdza Gacka  »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie MB
W Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, w godzinach wieczornych odbył się koncert muzyki poważnej w wykonaniu Narodowej Orkiestry Młodzieżowej Norwegii.
Zdjęć: 32  

Przeleć tanio »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie opr. RW
Bułgaria, Włochy, a może Hiszpania? Najtańsze bilety na sierpniowe loty z Wrocławia można kupić za nieco ponad 100 zł, a we wrześniu niektóre ceny spadają nawet do 40 zł. To jeszcze nie koniec wakacji – spędź weekend w cieplejszej części Europy.
Zdjęć: 2  

Mali powodzianie gośćmi Aquaparku  »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie tom
Karol, Agatka, Madzia i Julia - spędzą dziś popołudnie w polkowickim Aquaparku. To maluchy z dotkniętej powodzią Bogatyni. Dzieci, odkąd ich rodziny potraciły domy, dobytek całego życia, spędzają wakacje w Prochowicach.
Zdjęć: 1  

Co zobaczymy w tym roku podczas Letniej Akademii Filmowej?  »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie MB
Dziś i jutro w ramach Letniej Akademii filmowej będziecie mogli zobaczyć krótkie filmy animowane przygotowane przez młodych twórców – amatorów. Natomiast wczoraj na dziedzińcu Akademii Rycerskiej mieliśmy przedsmak weekendowej uczty. Oglądaliśmy filmy powstałe na warsztatach zorganizowanych rok temu.
Zdjęć: 14  

Repertuar Kina Helios  »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie MB
Repertuar w Heliosie na pewno zainteresuje najbardziej wybrednych odbiorców filmowych. Do wyboru macie kilka nowości adresowanych zarówno dla widzów dorosłych jak i dla dzieci. Dodatkowo możecie wziąć udział w konkursie i wygrać bilet za SMS-a na film pt. "Niezniszczalni".

Wakacje i pieniądze last minute »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie Łukasz Tabin, LTM Communications
Koniec wakacji to tradycyjnie najlepszy czas na oferty last-minute i posezonowe wypady w ciepłe kraje. Szukający relaksu z widokiem na turkusowe morze trzeba jednak pomyśleć o bezpieczeństwie swoim i… swoich pieniędzy.

Międzynarodowi artyści odwiedzą Legnicę  »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie opr. MB
Najgorętsze wydarzenia Legnickiego Festiwalu SREBRO już dawno za nami, ale sama impreza wciąż trwa i właśnie zbliża się kolejny z projektów, który Galeria Sztuki realizuje w jego ramach. W dniach 22-29 sierpnia 2010 odbędą się warsztaty złotnicze Silver Time. Dziesięciu artystów złotników z Polski i zagranicy przez osiem dni gościć będzie w Legnicy, gdzie w tym czasie będą poznawać Legnicę i okolice Zagłębia Miedziowego oraz wykonają w zaaranżowanych warsztatach prace inspirowane „rudozłotym” regionalizmem.

Wracają upały! »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie INTERIA.PL
Bardzo wysokie temperatury, dużo słońca i zdecydowanie mniej deszczu - prognozy na przedostatni weekend wakacji są bardzo optymistyczne. Wszystko wskazuje na to, że w sobotę do Polski znów wrócą upały. Najcieplej będzie na południu kraju. Tam termometry wskażą 30-31 stopni Celsjusza. Piękna, wakacyjna pogoda utrzyma się aż do poniedziałku.
Zdjęć: 3  

Śmierć pod zwałami ziemi  »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie tom
28-letni mieszkaniec Legnicy został przysypany ziemią podczas prac przy budowie kanalizacji. Do tragedii doszło dziś po południu w Jaworze.

Częściowe zachmurzenie, bez opadów  »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie red.
Dziś pogoda w Legnicy nie będzie optymistyczna. Niemal przez cały dzień będzie pochmurno. Ale nie ma padać.

Wizyty Schetyny nie będzie  »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie tom
Szansa na to, że w najbliższy poniedziałek w Legnicy zjawi się marszałek Sejmu, Grzegorz Schetyna, jest równa prawie zeru.

Dopóki piłka w grze... »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie tom
W wrześniu poznamy oficjalny wykaz 16 miast, które będą zapleczem pobytowo – treningowym dla drużyn na Euro 2012. W boju wciąż są trzy miasta Zagłębia: Legnica, Lubin i Polkowice.
Zdjęć: 2  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie red.
Opracuj projekt dziecko, popijając Krushers i słuchając wrocławskich artystów, czyli co możesz wygrać wysyłając smsa.

Powodzianie z gościną w Prochowicach  »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie tom
Władze Prochowic zaprosiły do siebie na letni wypoczynek dzieci rodzin z Bogatyni, które dotkliwie ucierpiały podczas ostatniej powodzi.

Złodzieje miedzi z legnickiej huty  »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie opr. tom
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zauważyli na ul. Złotoryjskiej w Legnicy przy torach dwóch mężczyzn niosących worki. Na widok pracowników SOK mężczyźni ci porzucili worki i uciekli.

Po narkotykach za "kółkiem"  »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie opr. tom
Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pełniący służbę patrolową po godz.2 w nocy zauważyli pojazd, którego kierowca dziwnie się zachowywał.

Podsumowanie powodzi »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Sytuacja w powiecie zgorzeleckim powoli się stabilizuje. Czas na podsumowania – tym razem pracy służb ratowniczych.
Zdjęć: 5  

Wieczór na dziedzińcu Akademii Rycerskiej  »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie MB
Uczestnicy tegorocznej Letniej Akademii Filmowej kończą montaż swoich prac.

"Zachowaj trzeźwy umysł"  »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie UM Legnica
Gmina Legnica już po raz dziewiąty wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, organizowanej przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych oraz Fundację Trzeźwy Umysł pod patronatem Ministrów Edukacji Narodowej, Sportu i Turystyki oraz Komendanta Głównego Policji.

Legnicki teatr w Jarocinie  »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie Grzegorz Żurawiński @kt
Teatralne półkolonijne warsztaty, które legnicki teatr przeprowadził wyjazdowo w Jarocinie (2-13 sierpnia) przeszły już do historii. Ich finałowym akcentem były dwa przedstawienia, które pod opieką zawodowców przygotowała miejscowa młodzież. W ostatnim dniu „Lata w teatrze”, które odbywało się w Pałacu Radolińskich, uczestników odwiedzili reporterzy lokalnej telewizji.

Pożar w Świdnicy »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Spłonął częściowo zakład Comfort przy ul. Bystrzyckiej. Przyczyna pożaru jest ustalana.
Zdjęć: 3  

W połączeniu z wielką literaturą  »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie Muzeum Miedzi
Tylko do 26 sierpnia możecie zobaczyć w Muzeum Miedzi wystawę prac Eugeniusza Geta - Stankiewicza.
Zdjęć: 1  

Dla internautów legniczanka nie jest najpiękniejsza  »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie tom
Internauci z całego świata głosują na kandydatki do tytułu Miss Universe. Legniczanka Maria Nowakowska zajmuje w tym rankingu odległe 53. miejsce.
Zdjęć: 1  

Szpital broni personel? »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie tom
Według dyrekcji lubińskiego szpitala, zespół lekarski dyżurujący przy porodzie, podczas którego doszło do upadku noworodka, nie zawinił a poród przebiegł prawidłowo.
Zdjęć: 1  

10 % dla górników »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie ech
Dokładnie za tydzień, w środę na konta pracowników KGHM Polska Miedź S.A. wpłynie zaliczka z zysku za rok bieżący. Wyniesie ona 10,5 procenta wynagrodzeń za pierwsze półrocze 2010 roku.

Cztery dni do zakończenia Letniej Akademii Filmowej  »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie MB
Jeszcze tylko cztery dni możemy uczestniczyć w XVIII letniej Akademii Filmowej. Przed nami szkolenia warsztatowe, projekcje filmów w centrum miasta, gala festiwalowa na której zostaną wręczone nagrody młodym twórcom.

Ubezpiecz swój dobytek »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie Wojciech Sitarz
Wciąż pokutuje stereotyp, że ubezpieczenia nieruchomości są drogie i nieopłacalne. Jednak powódź z maja i czerwca oraz niedawne wydarzenia w Bogatyni i Zgorzelcu boleśnie przypominają, że nie warto nie być ubezpieczonym.
Zdjęć: 3  

Zaproszenie do wakacyjnej twórczości  »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie UM Legnica
Fundacja Sztuka dla Ludzi zaprasza do twórczej pracy dzieci, spędzające wakacje w mieście. Projektem „Kolonie Sztuki” organizatorzy chcą objąć ok. 100 młodych legniczan.

Czy Marysia Nowakowska zdobędzie koronę Miss Universe? »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie UM Legnica
W Las Vegas trwa zgrupowanie ponad 80 najpiękniejszych kobiet świata. Kandydatki do korony już rozpoczęły próby choreograficzne przed galą finałową Miss Universe 2010, zaplanowaną na 23 sierpnia w hotelu Mandalay Bay.

Trafił do domu dziecka za zbytnią religijność rodziców »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie MB
Państwo Dzikowiczowie z Legnicy już dwa lata walczyli z sądem o oddanie im syna. Chłopiec trafił do pogotowania opiekuńczego, a następnie został przeniesiony do domu dziecka z powodu zbytniej religijności rodziców. 10 sierpnia chłopiec wrócił do domu rodzinnego – pisze dziennik „Polska”.

Złodziej laptopa i pieniędzy  »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie MB
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pełniący służbę na terenie miasta Legnicy zauważyli w okolicach ul.Chojnowskiej młodego mężczyznę, który chowa coś pod bluzą.

Poszukiwany groźny przestępca  »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie MB
Komenda Miejska Policji w Legnicy prowadzi poszukiwania w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym mającego miejsce w miejscowości Golanka Dolna w dniu 12.08.2010r.
Zdjęć: 1  

Kursy maturalne w Pegazie  »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie MB
Dobrze zdana matura otwiera drzwi na wymarzoną wyższą uczelnię. Już się rozpoczęła droga do studenckiego indeksu dla uczniów wielu szkół. Żeby spełnić swoje marzenia najlepiej dobrze przygotować się do matury.

Agresywny klient Taxi  »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie MB
18 sierpnia 2010r. ok. godz. 7.20 doszło do kolizji taksówki z pojazdami zaparkowanymi na ul. Wańkowicza w Legnicy.

Narodowa Orkiestra Młodzieżowa Norwegii  »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie MB
Jutro w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 19 odbędzie się koncert Narodowej Orkiestry Młodzieżowej Norwegii. Dyrygować będzie Ole Kristian Ruud, na skrzypcach zagra Guro Kleven Hagen.
Zdjęć: 1  

ReAnimacja w Rynku  »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie LCK
W środę (18.08), w ramach Letniej Akademii Filmowej, na telebimie w legnickim Rynku odbędzie się projekcja filmów z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych "ReAnimacja" w Łodzi. Początek projekcji o godz. 21.00.

Cenny remis Miedzi w Bydgoszczy  »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie tom
W kolejnej serii spotkań na boiskach II ligi, podopieczni trenera Janusza Kudyby zremisowali bezbramkowo w Bydgoszczy z Zawiszą.

Marsz z kijami Nordic Walking  »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie MB
Dziś o godzinie 12 z kąpieliska Kormoran ruszy marsz z kijami Nordic Walking.

Nie ma widoku na słońce  »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie red.
Dziś nie ma co liczyć na słońce. Przez cały dzień w Legnicy niebo zalane będzie chmurami, z których może spaść deszcz.

Magia szklanego ekranu  »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie opr. Marta Kańska
W 2010 roku na całym świecie zostanie sprzedanych 3,4 miliona telewizorów umożliwiających oglądanie trójwymiarowego obrazu. W roku 2014 liczba tego typu odbiorników sprzedanych na całym świecie ma sięgnąć 42,9 miliona - prognozuje firma badawcza DisplaySearch.
Zdjęć: 2  

Brak konkretnych odpowiedzi...  »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie MB
Władze miasta obiecały legniczanom cmentarz dla zwierząt. W tym celu wyznaczono nawet działkę przy ulicy Kilińskiego i w sumie na tym się skończyło.
Zdjęć: 1  

Siatkówka nocą  »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie MB
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza wszystkich miłośników siatkówki plażowej na otwarty turniej pn. „Friday Night Volleyball”.

Wmieszał się w tłum »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie tom
Pijany kierowca peugeota stracił panowanie nad autem. Samochód uderzył w zaparkowanego opla. Kierowca uciekł, ale został wypatrzony przez policjantów w tłumie gapiów oglądających stłuczkę.

Tym razem królowała ceramika »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie MB
Wczoraj tj. 16.08. w siedzibie Fundacji miały miejsce kolejne warsztaty dla dzieci z półkolonii ze szkoły podstawowej nr 7 w Legnicy.

Fontanny odzyskują swój czar  »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie UM Legnica
Są zwykle oazami spokoju, ulubionymi miejscami spotkań i pamiątkowych fotografii. Fontanny. W Legnicy jest ich sporo, chociaż nie doczekały się jeszcze historycznej monografii.

Zmiany w programie „Szklanka mleka”  »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie opr. red.
Do końca sierpnia wrocławski oddział Agencji Rynku Rolnego będzie przyjmował wnioski zainteresowanych organizowaniem dostaw mleka i przetworów mlecznych do szkół podstawowych w nadchodzącym roku szkolnym.

Miej oko na tour - operatora »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie opr. J.Wrzochul
Według prognoz GUSu wartość sprzedaży wycieczek zagranicznych na polskim rynku w 2010 roku osiągnie kwotę 3 mld złotych.

Pochmurno, czasem deszcz  »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie red.
Przez cały dzień w Legnicy będzie pochmurno. Miejscami może popadać.

Lipne zapowiedzi o wyłączeniu wody  »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie tom
W ostatnim czasie w Legnicy pojawiły się informacje dotyczące wyłączenia dostaw wody do mieszkań. Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji prostuje takie doniesienia.

Tragedia w Golance  »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie tom
Dwaj 19-latkowie śmiertelnie pobili 57-letniego mieszkańca Golanki Dolnej.

W rocznicę "cudu nad Kaczawą"  »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie UM Legnica
Legnickie Muzeum Miedzi było (14 sierpnia br.) głównym organizatorem obchodów 250 rocznicy wielkiej prusko-austriackej bitwy, do której doszło w pobliżu miasta 15 sierpnia 1760 roku.

Bracia groźnymi przestępcami »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie tom
Legniccy policjanci ujęli dwóch niebezpiecznych przestępców. Jeden z nich handlowali narkotykami, drugi odpowie za nielegalne posiadanie ostrej broni.
Zdjęć: 3  

Kto tu śmierdzi? »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie opr. RW
Według raportu TNS OBOP zdecydowana większość Polek nigdy nie przyznała się drugiej osobie, że przeszkadza im jej nieświeży i nieprzyjemny zapach.
Zdjęć: 1  

ZUS informuje o stanie konta »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie Iwona Kowalska Rzecznik Prasowy ZUS Oddział we Wro
Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę "Informacji o stanie konta za 2009r." do 15 mln ubezpieczonych Polaków. Po co wysyłana jest taka informacja i co można z niej wyczytać?

Mija termin dla przedsiębiorczych matek »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie Iwona Kowalska Rzecznik Prasowy ZUS Oddział we Wro
Tylko do 1 września kobiety, które prowadząc własną działalność korzystały z zasiłku macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego mogą składać w ZUS wnioski o umorzenie należności z tytułu składek. Do czerwca z możliwości tej skorzystało ponad 14 tys. matek.
Zdjęć: 1  

Uwaga na niskooprocentowane lokaty »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Klienci zakładający roczną lokatę w Banku Pekao, BGK, MultiBanku i w Citibanku muszą się liczyć ze stratą. Może się okazać, że wypłacone odsetki nie pokryją kosztów związanych z inflacją.

Schronisko prosi o pomoc »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie Paf
Nie traktujcie zwierząt jak zabawki – proszą wolontariusze ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Legnicy i wzywają do pomocy.

Nadchodzi era inteligentnych liczników »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie opr. red.
Pierwsze cyfrowe liczniki energii elektrycznej właśnie zdają egzamin w mieszkaniach i firmach na Dolnym Śląsku.

Bezpieczny powrót do szkoły  »
Tekst opublikowany 2010-08-15, opracowanie tom
Zanim rozpocznie się nowy rok szkolny, policjanci skontrolują stan oznakowania przed wszystkimi legnickimi szkołami.
Zdjęć: 1  

Wandale na klatkach  »
Tekst opublikowany 2010-08-15, opracowanie tom
Kierownictwo Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej chce walczyć z plagą kradzieży i dewastacji na klatkach schodowych. LSM liczy na pomoc samych mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Groźnie, ale stabilnie »
Tekst opublikowany 2010-08-15, opracowanie UW
W niedzielę obyło się kolejne posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego podsumowano aktualną sytuację popowodziową na terenie województwa dolnośląskiego. Spotkaniu przewodniczył wojewoda Rafał Jurkowlaniec. Oto główne wnioski z posiedzenia:
Zdjęć: 1  

Alkohol i narkotyki  »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie Paf
Dziś z samego rana rozpoczęła się policyjna akcja, która potrwa do szóstej rano w niedzielę. Na całym Dolnym Śląsku policjanci będą bardzo skrupulatnie sprawdzać czy kierowcy nie są pod wpływem alkoholu albo narkotyków.

Umorzenie składek przedsiębiorczym matkom  »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie red.
Tylko do 1 września kobiety, które prowadząc własną działalność korzystały z zasiłku macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego, mogą składać w ZUS wnioski o umorzenie należności z tytułu składek. Z możliwości tej skorzystało dotychczas ponad 14 tys. matek.

Prawie wszystko zamknięte  »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie tom
Jutro obowiązuje całkowity zakaz handlu. Zrób zakupy dziś, bo w niedzielę sklepy i centra handlowe będą zamknięte.

Pogoda pokonała streetball »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie tom
Zaplanowana na dziś impreza Streetball w rytmie hip - hopu została odwołana. Powodem są złe warunki atmosferyczne.

SMS-y dla powodzian  »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie tom
Chcesz pomóc powodzianom niekoniecznie ofiarowując produkty żywnościowe czy środki czystości? Wystarczy, że wyślesz SMS-a.
Zdjęć: 1  

Raport finansowy Polskiej Miedzi  »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie opr. tom
KGHM chwali się wynikami finansowymi za pierwsze półrocze tego roku. Miedziowa spółka wypracowała zysk ponad normę.

Spadające gwiazdy - roje Perseidów »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie B.S.
W całej Polsce właśnie w ten weekend można będzie zobaczyć na niebie spadające gwiazdy - całe roje Perseidów.

Apel z Bogatyni: Szpital prosi pilnie o agregat »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Szpital Gminny w dotkniętej powodzią Bogatyni (woj. dolnośląskie) prosi pilnie o użyczenie lub nieodpłatne przekazanie agregatu prądotwórczego o "mocy ciągłej 160kVA".
Zdjęć: 1  

Legnicki biskup w Bogatyni  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie tom
Legnicki biskup, ks. Stefan Cichy wybiera się dziś do Bogatyni. Ordynariusz legnickiej diecezji odprawi uroczystą mszę świętą w intencji powodzian.

Będą lobbować przeciwko odkrywce  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie tom
W Lubinie odbędzie się dziś spotkanie robocze przedstawicieli gmin górniczych oraz gmin położonych na złożach węgla brunatnego - zagrożonych budową kopalni odkrywkowej.
Zdjęć: 1  

Trzynastego w piątek »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Marta Gołębiowska
Trzynastego sierpnia w piątek o przesądach, zabobonach i zaklęciach słów kilka.
Zdjęć: 1  

Ostatni turnus TPD »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. tom
Legnicki oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci podsumował już tegoroczną akcję "Lato 2010".

Deszczowo i ciepło  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie red.
Niemal przez cały dzień w Legnicy będzie pochmurno. Ale na brak ciepła nie powinniśmy narzekać.

Dialog chwali się wynikami  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. tom
Telefonia Dialog osiągnęła znacznie lepsze, niż w I półroczu ubr. wyniki finansowe, głównie jeśli chodzi o zysk netto i działalność operacyjną.

"Kormoran Cup"  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. tom
Na legnickim kąpielisku Kormoran odbył się kolejny już turniej plażowej piłki nożnej "Kormoran Cup".

Pomagają dzieciom powodzian  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie tom
Legnicki Oddział TPD zaprosił 10 dzieci pochodzących z rodzin poszkodowanych przez powódź z okolic Bogatyni na kolonię do Karpacza.

Akcje w wakacje  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. tom
W rynku zorganizowano już ostatnie "Akcje w wakacje" przygotowane przez Otwartą Pracownię Sztuki działającą przy legnickiej Galerii Sztuki.
Zdjęć: 2  

Legniczanka w konkursie Miss Universe  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. tom
Aktualnie panująca Miss Polonia, legniczanka Maria Nowakowska, intensywnie przygotowuje się do konkursu Miss Universe 2010.
Zdjęć: 8  

Media Markt poleca  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. Marta Kańska
Radio CDA-117Ri jest przeznaczone dla prawdziwych miłośników muzyki. Dzięki 24-bitowemu przetwornikowi C/A, wysokiej jakości podzespołów oraz nowoczesnym funkcjom przetwarzania dźwięku, jak cyfrowa korekcja czasu, korektor parametryczny jest w stanie odtwarzać wszystkie ulubione źródła muzyki z zachowaniem wspaniałego brzmienia.
Zdjęć: 1  

Co nowego w kinie?  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. tom
Jakie premiery w najbliższym czasie obejrzymy na dużym ekranie? Oto szczegółowy repertuar legnickiego kina Helios od 13 do 19 sierpnia.

Pijany maszynista  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie tom
Funkcjonariusze Straży Ochroni Kolei zatrzymali pijanego maszynistę. 52-letni mężczyzna wpadł, gdy zrobił sobie przerwę na papierosa.
Zdjęć: 1  

Pomoc wciąż żywa  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie tom
Działacze legnickiego Prawa i Sprawiedliwości wciąż zbierają dary dla powodzian z Bogatyni. Jeśli jest potrzeba, pomocą mogą być objęci także poszkodowani przez wielką wodę mieszkańcy powiatu złotoryjskiego.
Zdjęć: 2  

Millera psami poszczujemy! »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Monika Kamińska
- Przyjechał Miller i tak nam burmistrza opluł! Niech on lepiej tu nie przyjeżdża i plotek nie zbiera, bo jak przyjedzie drugi raz, to go psami poszczujemy! - mówi Genowefa Grytner, mieszkanka Bogatyni.
Zdjęć: 6  

Tragedia w lubińskiej kopalni  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie tom
Dziś na nocnej zmianie w zakładach górniczych Lubin Zachodni zmarł 32-letni mężczyzna.

Głodowe emerytury i oszczędzanie »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Przedsiębiorcy nie mają złudzeń co do wysokości swojej emerytury – spodziewają się co najwyżej 20 proc. swojego dotychczasowego dochodu. Ale robią niewiele, by to zmienić.
Zdjęć: 1  

Zmiany w szklance mleka »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. RW
W nowym roku szkolnym 2010/2011 wprowadzone zostały nowe zasady udzielania dopłaty krajowej do spożycia mleka i jego przetworów w szkołach podstawowych. Zmiany polegają na określeniu dla Wnioskodawcy zainteresowanego dostarczaniem mleka i przetworów mlecznych do szkół podstawowych - limitu środków finansowych na realizację ww. dostaw w danym roku szkolnym.

Zbiórka na sztandar dla celników  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie UM Legnica
Powołany został Społeczny Komitet Fundatorów Sztandaru dla Izby Celnej we Wrocławiu, który prowadzi zbiórkę publiczną środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

Nie fundujmy powodzianom szczepionek  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie UM Legnica
W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami o zbiórkach preparatów szczepionkowych dla powodzian z powiatu zgorzeleckiego Dolnośląski Państwowy Inspektor Sanitarny we Wrocławiu przypomina, że jest to niezgodne z prawem i stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia.

Czeka nas kolejna powódź?  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie UM Legnica
Wrocławskie Biuro Prognoz Hydrologicznych ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu, które mogą spowodować przekroczenie stanu wód w naszym regionie.

Sawicki charytatywnie »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. RW
Jeden z najlepszych polskich kierowców wyścigowych, pochodzący z Dolnego Śląska Damian Sawicki, został zaproszony przez niemiecką stację telewizyjną RTL do udziału w organizowanym przez nią charytatywnym wyścigu kartingowym, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na torze Westerwaldring.

Klima albo zdrowie? »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Marta Gołębiowska
W czasie upałów często nie mamy nawet siły myśleć. Chcemy po prostu, by nie było nam gorąco. A szkoda, bo o sposobie, w jaki ochładzamy powietrze w naszym otoczeniu, należałoby się zastanowić.

Kopalnia na miarę... XIX wieku  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie tom
Samorządowcy gmin zagrożonych budową odkrywkowej kopalni węgla brunatnego mają wielu sojuszników swoich argumentów.
Zdjęć: 5  

Przewróciła się koparka  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie tom
Do niecodziennego zdarzenia doszło dziś na remontowanym odcinku ulicy II Armii Wojska Polskiego.

Awaria świateł na Poznańskiej  »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie red.
Na skrzyżowaniach ulicy Poznańskiej ze Słubicką i Bydgoską nie działa sygnalizacja świetlna.

Legniczanie ruszają do Krzeszowa  »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie tom
Punktualnie o godz. 9. sprzed legnickiej katedry ruszy pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Krzeszowie.

Częściowe zachmurzenie, bez opadów  »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie red.
Na dziś w Legnicy synoptycy zapowiadają częściowe zachmurzenie. Na szczęście padać nie powinno, będzie też ciepło.

Bogatyni wciąż potrzeba pomocy »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie UM Legnica
Wczoraj burmistrz Bogatyni zwrócił się z prośbą do prezydenta Legnicy o pomoc w udostępnieniu czterech kontenerów na odpady oraz dwóch pojazdów tzw. bramowców do ich przewożenia.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie red.
Pobieraj nauki jako uczeń czarnoksiężnika popijając Krushers i słuchając Męskiego Grania, czyli co możesz wygrać wysyłając smsa.

ICE może Ci uratować życie »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie ech
Wyobraźmy sobie taką sytuację – jedziemy samochodem, nagle nasze auto wpada w poślizg, uderza w drzewo lub inny samochód. Jesteśmy nieprzytomni, bądź ciężko się z nami porozumieć. Na miejsce wypadku przyjeżdżają ratownicy, którzy za wszelką cenę chcą nam jak najszybciej pomóc. A czy my możemy im to ułatwić?

Złodziej zdrapek  »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie tom
Legniccy policjanci zatrzymali złodzieja trzystu zdrapek Totolotka z jednej z wypożyczalni video.

W drodze do Krzeszowa  »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie tom
Grupa około stu pątników wyruszyła dziś spod legnickiej katedry do Sanktuarium Maryjnego w Krzeszowie.
Zdjęć: 6  

Załoga szpitala powodzianom  »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie tom
Kilkadziesiąt reklamówek z odzieżą, pościelą, ręcznikami i kocami ofiarowali powodzianom w Bogatyni pracownicy legnickiego szpitala.

Festyn dla sierot z oddziału paliatywnego  »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie tom
25 września w pałacu w Pątnówku odbędzie się impreza z okazji pożegnania lata dla prawie 50 osieroconych dzieci z oddziału medycyny paliatywnej.

Kolejny transport dla powodzian od europosła  »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie tom
Dzisiaj do Leśnej wyruszy kolejny transport darów ofiarowanych przez lubińskiego eurodeputowanego, Piotra Borysa.

Legnicki PiS żąda od ministra przeprosin  »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie tom
Legniccy działacze Prawa i Sprawiedliwości oburzeni są wypowiedzią ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera, który obarczył burmistrza Bogatyni winą za powódź.
Zdjęć: 1  

Zalało cię, ale czy piłeś lub biłeś? »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie RW/INTERIA.PL
Powodzianie z Bogatyni i okolic Zgorzelca już niedługo mogą zostać zapytani o... alkoholizm albo przemoc w rodzinie. Jest to warunkiem uzyskania wsparcia finansowego. Taką ankietę musieli właśnie wypełnić powodzianie z okolic Krakowa. - To upokarzające - przyznają.
Zdjęć: 1  

Zastępczo w góry »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie opr. RW
17.08.2010 r. z powodu przerwy w ruchu na odcinku Piechowice – Szklarska Poręba Górna w godz. 7:00 – 20:00 następujące pociągi będą kursować w skróconej relacji:
Zdjęć: 1  

Dobre wyniki struktur »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Średnia stopa zwrotu zakończonych w pierwszym półroczu 2010 roku produktów strukturyzowanych wyniosła ponad 4,3 proc. w skali roku. Najlepsze zbliżyły się do 20 proc.

Kibice powodzianom »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W pomoc dla powodzian z Dolnego Śląska zaangażowali się kibice i działacze dwóch lubuskich drużyn żużlowych - Caelum Stali Gorzów i Falubazu Zielona Góra.

Jest ustawa powodziowa »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie opr aw
Mieszkańcy zalanych przez niedawną powódź miejscowości na Dolnym Śląsku zostali dziś objęci specjalną ustawą powodziową. Sejm przyjął nowelizację prawa.

Akcje w wakacje  »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie MB
Dziś odbyły się ostatnie "Akcje w wakacje" zorganizowane przez Otwartą Pracownię Sztuki działającą przy legnickiej Galerii Sztuki.

Wyniki plażowego turnieju piłki nożnej  »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie MB
Na kąpielisku Kormoran odbył się kolejny już turniej plażowej piłki nożnej pn. Kormoran Cup. Turniej zorganizowany został przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy w ramach jednej z wakacyjnych propozycji spędzenia czasu wolnego w mieście. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn.

Wrocław to za mało »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie Wojciech Sitarz
Podczas jesiennych wyborów samorządowych test przejdzie formacja samorządowców skupionych wokół Rafała Dutkiewicza. Wówczas okaże się czy popularność w miastach może mieć przełożenie na szczebel wojewódzki.
Zdjęć: 1  

Bez opadów i ciepło  »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie red.
W Legnicy zapowiada się słoneczny dzień. Niemal cały dzień będzie bezchmurnie i dość ciepło.

Dziś w Expressie... »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie tom
Dziś oddajemy w Wasze ręce kolejne już wydanie Expressu Legnickiego. Co tym razem przygotowaliśmy na łamach naszgeo tygodnika?

Pijani w rodzice z 2-letnim dzieckiem w aucie  »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie tom
Pijani rodzice wieźli swoim samochodem 2-letnią córeczkę. Skutki były opłakane. Kierujący stracił panowanie nad autem, zjechał do rowu i kilkakrotnie dachował.

Rusza XVIII Letnia Akademia Filmowa »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie UM Legnica
Dzisiaj rozpoczynają się warsztaty filmu animowanego w ramach Letniej Akademii Filmowej, która organizowana jest w Legnicy już od osiemnastu lat. Tegorocznym tematem przewodnim warsztatów jest „Park”.

Uśpione LPGK  »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie tom
Mieszkańcy ul. Mazowieckiej 2 w Legnicy nie mają gdzie wyrzucać swoich śmieci. Od kilku dni pojemniki są przepełnione i wszędzie walają się odpadki.
Zdjęć: 6  

Lubińska galeria odnosi sukces »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie opr. ech
Coraz więcej osób wybiera zakupy w Cuprum Arena. Tak przynajmniej wynika z ostatnich danych, którymi może pochwalić się galeria. Obiekt odnotowuje przy tym wzrost odwiedzalności prawie trzykrotnie wyższy od średniej, krajowej wskazówki. Oznacza to, że Cuprum Arena przoduje w Polsce jeśli chodzi o utrzymanie i pozyskiwanie nowych klientów przez centra handlowe.

78 "działek" marihuany  »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie tom
Wczoraj około godz. 16.30 policyjni wywiadowcy znaleźli w volkswagenie passacie ponad 70 porcji marihuany.

PiS: mamy kilka nazwisk »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie tom
Pod koniec września mamy poznać oficjalnego kandydata Prawa i Sprawiedliwości, który powalczy o prezydenturę Legnicy.
Zdjęć: 2  

Bohaterowie z gaśnicą  »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie tom
Szef legnickiej straży pożarnej chce uhonorowania świadków tragicznego wypadku w Pątnowie, którzy być może uratowali z płomieni cztery poszkodowane ofiary.
Zdjęć: 2  

Czwarta ofiara powodzi »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie dp
Liczba ofiar powodzi w Bogatyni niestety rośnie. Dzisiaj znaleziono kolejne ciało...
Zdjęć: 1  

Żerował na cudzym nieszczęściu! »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie opr. dp
62- letni bogacz z Bogatyni wyłudzał dary dla powodzian. Mimo, że mężczyzna mieszka w części miasta, które nie zostało dotknięte wielką wodą.
Zdjęć: 1  

Legnica życiowym marzeniem młodego Ukraińca »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Najskrytszym marzeniem młodego Ukraińca, który wygrał telewizyjne show, nie były karnety na wszystkie mecze Euro 2012 czy ekskluzywna wycieczka np. na Kanary. Jewgienij Onytsia chce przyjechać do Legnicy!
Zdjęć: 1  

To była podręcznikowa ciąża, dziecko miało urodzić się zdrowe »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Z jednej strony szok, niedowierzanie, ból i cierpienie rodziców. Z drugiej, brak profesjonalizmu i arogancja położnych oraz lekarzy. Na naszych łamach wracamy do upadku noworodka podczas porodu. Prezentujemy wstrząsającą relację rodziców dziecka.
Zdjęć: 3  

Dla przedsiębiorców i bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie UM Legnica
Prezydent Legnicy i Starosta Legnicki, mając na uwadze rozwój lokalnej przedsiębiorczości oraz potrzebę ograniczania bezrobocia, zapraszają lokalnych pracodawców i jednoosobowe podmioty gospodarcze do korzystania z finansowego wsparcia z Funduszu Pracy, pozwalającego na tworzenie miejsc zatrudnienia dla osób bezrobotnych.

Koszykówka wraca na aleje Parku  »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie MB
Wszystkich miłośników koszykówki z naszego miasta i okolic zapraszamy serdecznie w sobotę 14 sierpnia do Parku miejskiego w Legnicy na turniej trójek „Streetball”. Będzie to jedyna tego typu impreza podczas wakacji, a wartość nagród znacznie przekroczy kwotę tysiąca złotych.

Pieniądze dla powodzian »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Najprawdopodobniej jeszcze we wtorek przed południem rozpocznie się wypłacanie zasiłków najbardziej poszkodowanym powodzianom z Bogatyni. We wtorek zasiłki do 6 tys. zł odbierze 100 osób.
Zdjęć: 1  

Policyjny transport do Bogatyni  »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie tom
Akcja pomocy dla mieszkańców Bogatyni zorganizowana przez legnickich policjantów przerosła najśmielsze oczekiwania.

Złodziej paliwa  »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie tom
Chojnowscy policjanci zatrzymali złodzieja paliwa. 20-latek kradł paliwo z ciężarówek zaparkowanych na stacji benzynowej.

Odpalamy nowy portal - Paczków24.net »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie opr. RW
Po niedawnym uruchomieniu portalu brzeg24.net rusza kolejny projekt medialny Wrocławskiej Fabryki Prasowej. Na początku sierpnia w sieci pojawił się portal informacyjno - reklamowy dla mieszkańców Paczkowa. Jest to już 20 portal WFP!
Zdjęć: 1  

Gest solidarności z Bogatynią  »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie tom
Kiedy pod koniec maja z powodzią walczyli mieszkańcy Kwiatkowic w gminie Prochowice, jako pierwsi z pomocą pospieszyli mieszkańcy Bogatyni.
Zdjęć: 8  

Pomoc dla powodzian z Bogatyni i Zgorzelca  »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie UM Legnica
W akcję pomocy mieszkańcom terenów dotkniętych powodzią włączyły się praktycznie wszystkie legnickie hipermarkety. Legniczanie składają w specjalnie wystawionych koszach żywność o przedłużonym okresie przydatności do spożycia. Gromadzone są chemiczne środki czystości i woda.

Hieny z Polski! »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Czeska policja aresztowała w nocy z poniedziałku na wtorek pięciu obcokrajowców, w tym trzech Polaków, podejrzanych o okradanie powodzian z północy kraju.
Zdjęć: 1  

Razem przeciwko kopalni »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie ech
W piątek, w Centrum Kultury Muza, spotkają się przedstawiciele gmin zagrożonych odkrywką. Przyjadą przedstawiciele Stowarzyszenia „Stop odkrywce”, które od miesięcy walczy o wstrzymanie budowy kopalni na naszym terenie, ale również mieszkańcy Gubina, którzy zawiązali Stowarzyszenia „Nie odkrywce”.

Polowanie na krasnale »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie opr. aw
9 sierpnia ruszył organizowany przez serwis geolokalizacyjny Lokter.pl konkurs "Wrocławskie krasnale na Loktera"
Zdjęć: 1  

Sprawa dla prokuratury »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie Paf
Anna Otffinowska, Prezes fundacji "Rodzić po Ludzku" komentuje dla nas dramatyczny poród w lubińskim szpitalu.

Pochmurno i chłodniej  »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie red.
Słońca się dziś raczej nie doczekamy. Niemal przez cały dzień w Legnicy spodziewane są intensywne opady deszczu.

Pomóżmy powodzianom  »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie tom
Do pomocy poszkodowanych w ostatniej powodzi przyłączają się kolejni mieszkańcy Legnicy.

Policjanci apelują o pomoc  »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie tom
Komenda Miejska Policji w Legnicy organizuje zbiórkę darów dla mieszkańców regionu dolnośląskiego dotkniętych powodzią.

Kogo namaści Schetyna?  »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie tom
Na łonie Platformy Obywatelskiej wciąż trwa dyskusja na temat kandydata w wyborach prezydenckich. Czy spodziewana wizyta w Legnicy Grzegorza Schetyny przyniesie przełom?
Zdjęć: 1  

Tragiczny poranek  »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie tom
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło przy ul. Pątnowskiej w kierunku legnickiego Urzędu Celnego. Zginął 28-letni mieszkaniec Lubina.
Zdjęć: 6  

Pątnicy doszli na Jasną Górę  »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie tom
Tysięczna grupa pielgrzymów z Legnicy jest już na Jasnej Górze. O godz. 13. biskup legnicki odprawi uroczystą mszę świętą.

Szukają winnych »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Jak doszło do przerwania tamy w Niedowie? Czy ktoś zawinił? To sprawdzi Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu (Dolnośląskie), która wszczęła już postępowanie w sprawie zbiornika Niedów, którego tama została przerwana i 7-metrowa fala zalała okoliczne miejscowości na trasie Bogatynia-Zgorzelec. Z kolei policja wyjaśni okoliczności śmierci trzech osób, które zginęły w wyniku powodzi.
Zdjęć: 2  

Bogatynia opada z sił! »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Do najbardziej dotkniętej powodzią na Dolnym Śląsku i zdewastowanej przez żywioł Bogatyni można dostać się tylko drogą przez Niemcy, a pomoc może przejechać przez Czechy. Wszystkie inne drogi zostały zamknięte. W mieście brakuje wody pitnej i chleba. Najbardziej potrzebna jest żywność. Sytuacja w regionie się stabilizuje, ale straty są ogromne. Siedmiometrowa fala zalała też okoliczne miejscowości, ucierpiał m.in. Zgorzelec. Krajobraz po kataklizmie jest przerażający.
Zdjęć: 1  

Apokalipsa »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie opr. RW
- Takie sceny widziałem co najwyżej na filmach wojennych, ale nie na własne oczy, w moim mieście- mówi Andrzej mieszkaniec Bogatyni. Po przejściu morderczej fali powodziowej miasto wygląda jak zbombardowane.
Zdjęć: 42  

Zaginiona – Katarzyna Wróbel - JUŻ JEST! »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie B.S.
Zaginiona 34-letna Katarzyna Wróbel - mieszkanka powiatu brzeskiego (woj.opolskie), jest już razem z rodziną. Została odnaleziona w Krakowie.

Legnickie Wieczory Organowe  »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie LCK
Wybitny pianista Adam Makowicz, wybitny organista profesor Andrzej Chorosiński i znany aktor Michał Chorosiński – tych doborowych artystów Legniczanie będą mogli posłuchać 31 sierpnia, podczas koncertu specjalnego Legnickich Wieczorów Organowych.

Dramat trwa. Pomogą więźniowie »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie INTERIA.PL/PAP
540 skazanych z terenu Dolnego Śląska będzie uczestniczyć w usuwaniu skutków powodzi i zabezpieczaniu wałów w miejscowościach, do których zbliża się wielka woda - poinformował minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.
Zdjęć: 1  

Legnica pomaga powodzianom  »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie UM Legnica
Od soboty trwa w Legnicy organizowanie pomocy dla mieszkańców Bogatyni, którzy ucierpieli w powodzi. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego i służby prezydenta miasta przygotowują transporty najpotrzebniejszych produktów.
Zdjęć: 1  

Policjanci pomagają powodzianom »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie opr. RW
Blisko 100 funkcjonariuszy przez pierwsze dwa dni nieprzerwanie niosło pomoc oraz dbało o bezpieczeństwo mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Ostrzeżenie hydrologiczne  »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie UM Legnica
W ciągu najbliższej doby dalsze wzrosty stanów wody powyżej stanu alarmowego spowodowane przemieszczaniem się fali powodziowej wystąpią na Nysie Łużyckiej poniżej Przewozu (Gubinie) oraz na Bobrze poniżej zbiornika Pilchowice i jego dopływie Czernej Wielkiej (w ujściowym odcinku) i Kwisie poniżej zbiornika w Leśnej.

Obchody 250 rocznicy bitwy pod Pątnowem »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie Muzeum Miedzi
Spośród czterech wielkich bitew stoczonych pod Legnicą (1241, 1634, 1760, 1813), które rozsławiły nazwę miasta w historycznych annałach zmagania z 15 sierpnia 1760 r. wydają się być najmniej znane współczesnym legniczanom. Przypadająca w tym roku 250 rocznica rozegrania bitwy jest dobrą okazją do jej przypomnienia.

85 milionów za powódź »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie opr. RW
98,87 mln zł – tyle wyniosły szkody powodziowe w maju i czerwcu 2010 r. na terenie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. RZGW wystąpił już o 86% tej kwoty, czyli prawie 85 mln zł, które będą wydatkowane do końca 2012 r. W tym roku do wydania jest ok. 30 mln zł.

Wysyp ogłoszeń o wynajem »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Przeciętna rentowność najmu wzrosła w lipcu do 4,10 proc. netto z 3,96 proc. w czerwcu – wynika z obliczeń dokonanych na bazie ogłoszeń serwisu Domiporta.pl oraz cen transakcyjnych sprzedaży mieszkań z danych Open Finance.
Zdjęć: 1  

Wstrząsający obraz porodu w lubińskim szpitalu  »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Rodzice 2-tygodniowego noworodka, który podczas porodu upadł na szpitalną posadzkę, relacjonują nam wstrząsające chwile tego dramatu.
Zdjęć: 1  

Starosta zgorzelecki cudem uratowany »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Paf
Do drugiej nocy w lesie czekał na ratunek, jego auto fala zepchnęła z drogi.

Nie żyje strażak niosący pomoc »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Paf
Przed chwilą straż pożarna potwierdziła, zaginiony w okolicy Bogatyni strażak nie żyje.

Caritas z pomocą dla Bogatyni »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie tom
Caritas Diecezji Legnickiej spieszy na pomoc poszkodowanym mieszkańcom Bogatyni.

Zgorzelec ostatniej nocy - zobacz film »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Daniel Biernat
To była bezsenna noc dla mieszkańców miasta.

Zginął niosąc pomoc »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Dorota Przybylak
Dzielny strażak z OSP Gronów stracił swoje życie walcząc z żywiołem na tamie jeziora Witka.
Zdjęć: 1  

Rozmowa z uratowanym Starostą – zobacz wideo. »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Daniel Biernat
Wstrząsająca relacja Mariusza Tureńca, starosty zgorzeleckiego. Przez dziewięć godzin razem z kierowcą czekali w lesie na ratunek. Aby nie utonąć trzymali się drzewa.

Kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Urząd Wojewódzki
Dziś o godzinie 9.30 odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (WZZK), w którym udział wzięli: Jerzy Miller, minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rafał Jurkowlaniec, Wojewoda Dolnośląski oraz przedstawiciele poszczególnych służb. Podczas spotkania trwała wideo konferencja ze służbami w Warszawie, gdzie raportowano o bieżącej sytuacji na Dolnym Śląsku. Oto główne ustalenia obradującego sztabu:
Zdjęć: 1  

Pomalowali ścianę na Nowym Świecie  »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie MB
Zgodnie z obietnicą uliczni artyści pomalowali dziś ścianę starego teatru na Nowym Świecie.
Zdjęć: 8  

Mało optymistyczna prognoza  »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie MB
Weekend w Legnicy nie zapowiada się gorąco i słonecznie.
Zdjęć: 2  

Miedź kontra Czarni  »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie tom
Podopieczni trenera Janusza Kudyby mają szansę na kolejne zwycięstwo. Tym razem na stadionie Orła Białego legniczanie podejmą Czarnych Żagań.

ZUS pomaga w powrocie do zdrowia »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie red.
W pierwszym półroczu, blisko 36 tys. osób poddało się oferowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych rehabilitacji leczniczej. Wykorzystanych zostało już ponad 50 proc. miejsc dostępnych w tym roku.

Rachmistrzowie ruszają na wieś »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie red.
W najbliższy poniedziałek, 9 sierpnia br. we wszystkich gminach w Polsce rozpocznie się tzw. obchód przedspisowy przed Powszechnym Spisem Rolnym 2010r.

Kolejna fala powodziowa? »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie opr. Dorota Przybylak
45 funkcjonariuszy, 6 pilotów, 4 śmigłowce, 40 żołnierzy, 5 PTS-ów (amfibia), 4 łodzie, 200 strażaków, 40 pojazdów, 2 pontony z Niemiec. Trwa akcja ratowania Bogatyni, która przez wielką wodę jest odcięta do świata.
Zdjęć: 1  

Porażka Miedzi na Orła Białego  »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie tom
Piłkarze Miedzi Legnica przegrali dziś na stadionie Orła Białego z Czarnymi Żagań 0:2.

Walka z żywiołem »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie Daniel Biernat
Zobacz film i zdjęcia z powiatu Lwówek Śląski. Zalane i podtopione domy, gospodarstwa, drogi i ulice. Uszkodzone mosty. To efekt intensywnych opadów deszczu i burz, które w sobotę przeszły nad powiatem lwóweckim.
Zdjęć: 30  

Dodatkowe siły »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie opr. Dorota Przybylak
Komendant wojewódzki Straży Pożarnej we Wrocławiu podjął decyzję o przeniesieniu dodatkowych grup poszukiwawczych z Wrocławia, Wałbrzycha i Lubina do Legnicy i Lubania. Zadysponowano również dodatkowych 60 żołnierzy do Zgorzelca.
Zdjęć: 1  

Współczesna sztuka w przejściach podziemnych  »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie MB
Na Nowym Świecie miała się odbyć artystyczna akcja „Malowanie”. Niestety nie udało się pomalować bocznej ściany starego teatru (od ulicy Korczaka) ponieważ nie dopisała pogoda i ściana zamokła.
Zdjęć: 18  

Przyjaciele z Wuppertalu wspierają dzieci »
Tekst opublikowany 2010-08-06, opracowanie UM Legnica
Działające w partnerskim Wuppertalu Koło Przyjaciół Legnicy, któremu przewodniczy profesor Siegfried Maser, od wielu lat wspiera finansowo i rzeczowo podopiecznych Fundacji na Rzecz Dzieci Zagłębia Miedziowego, niepełnosprawnych uczniów z Zespołu Szkół Integracyjnych oraz wychowanków Domu Dziecka przy ul. Wandy.

Kombatanci uhonorowani  »
Tekst opublikowany 2010-08-06, opracowanie UM Legnica
Prezydent Legnicy gościł w ratuszu grupę członków Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, na czele z prezesem legnickiego Zarządu Okręgowego tej organizacji, Mieczysławem Borkowskim.

Siał postrach w mieście  »
Tekst opublikowany 2010-08-06, opracowanie tom
Od czerwca 16-latek siał postrach w Legnicy. Napadał na bezbronne osoby, zwłaszcza starsze. Kradł portfele z dokumentami, telefony komórkowe i pieniądze.

"Wiadrami wodę wynosiłam"  »
Tekst opublikowany 2010-08-06, opracowanie tom
To partacze a nie fachowcy! Denerwuje się Teresa Wysocka, mieszkanka ostatniego piętra kamienicy przy ul. Rataja.
Zdjęć: 5  

Weekend bez ofiar »
Tekst opublikowany 2010-08-06, opracowanie Paf, na podst. mat. org.
W jeden weekend na drogach potrafi zginać nawet 50 Polaków. Eksperyment ma pokazać, że potrafimy jeździć bezpiecznie.

Prezydent z Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2010-08-06, opracowanie Interia.pl, Paf
Dziś oficjalnie Dolnoślązak Bronisław Komorowski został zaprzysiężony na Prezydenta RP.
Zdjęć: 3  

Halina Trela zaprasza...  »
Tekst opublikowany 2010-08-06, opracowanie MB
Wystawa Haliny Treli to niepowtarzalna okazja na chwilowe zatrzymanie się i pomyślenie nad upływem czasu. Jak przeżyć życie, aby czuć się spełnionym człowiekiem?

Zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego »
Tekst opublikowany 2010-08-06, opracowanie UM Legnica
Prezydent Legnicy zaprasza mieszkańców miasta do udziału we wspólnej analizie projektu Zmiany Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Dolnośląskiego. Skierowany przez Marszałka Województwa do Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego, z prośbą o zaopiniowanie, dokument dostępny jest na naszej stronie internetowej (www.legnica.eu).

Fundacja "Sztuka dla ludzi" uwrażliwia na piękno »
Tekst opublikowany 2010-08-06, opracowanie Monika Bożek
Sztuka dla sztuki, czy sztuka dla ludzi? To pytanie zadawali sobie przede wszystkim twórcy modernistyczni. Uważali, że jest ona tworzywem samowystarczalnym, a na jej podstawie nie należy nadbudowywać zbędnych interpretacji. Czy taki projekt zachwyca? Przede wszystkim właśnie ma spełniać powyższą funkcję, wzbudzać głębokie odczucia estetyczne w odbiorcach. W koncepcji modernizmu sztuka jest odgrodzona od życia doczesnego grubą kreską.
Zdjęć: 30  

Olimpiada młodzieży w kolarstwie górskim  »
Tekst opublikowany 2010-08-06, opracowanie MB
4 sierpnia w Zielonej Górze odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - kolarstwo górskie. W kategorii Junior Młodszy najlepiej z Dolnego Śląska pojechał Szymon Zagórski, zajmując siódmą lokatę (VII), z klubu KS ZYWER Legnica.

Dramat przy porodzie  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Do dramatycznych wydarzeń doszło na oddziale położniczym lubińskiego szpitala. Podczas porodu noworodek upadł na posadzkę. Czy zawinił zespół lekarski odbierający poród? To ustala policja pod nadzorem prokuratury.
Zdjęć: 1  

Czy ktoś widział Kasię?  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie dp
Policjanci z Brzegu poszukują zaginionej 30- latki. Jeśli ktokolwiek wie coś na jej temat proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Brzegu.
Zdjęć: 1  

Dramat... - będą zarzuty?  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Niewykluczone, że sprawą nieszczęśliwego wypadku przy porodzie na oddziale położniczym lubińskiego szpitala zajmie się prokuratura.

Kradzież w skupie palet »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie tom
20-letni mieszkaniec podlegnickiej miejscowości wykorzystując nieuwagę właścicieli skupu palet, ukradł kasetkę z 2 tysiącami złotych.

Kormoran Cup  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie MB
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza dzieci i młodzież na turniej plażowej piłki nożnej pn. „Kormoran Cup”, który odbędzie się w czwartek 12 sierpnia br. o godzinie 11:00 na kąpielisku „Kormoran”.

Igrają z życiem  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie tom
Oto, w jaki sposób pracownicy jednej z bolkowskich firm naprawiają dach wysokiego budynku przy ul. Rataja w Legnicy. Bez żadnych pasów bezpieczeństwa i kasków ochronnych.
Zdjęć: 7  

Bitwa pod Legnicą, co o niej wiemy?  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie Muzeum Miedzi
W sobotę 14 sierpnia, w przeddzień rocznicy bitwy z 1760 r., Muzeum Miedzi zaprasza o godz. 11.00 na wykład dr Piotra Pregiela zatytułowany: Bitwa pod Legnicą 15 VIII 1760 r. czyli „Cud nad Kaczawą”.

Letnia Akademia Filmowa i ogrom atrakcji !  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie LCK
11 sierpnia ruszy w Legnicy Letnia Akademia Filmowa. To niezwykłe warsztaty, w czasie których dzieci i młodzież samodzielnie robią filmy animowane. Tegorocznej LAF będą towarzyszyć ciekawe dla Legniczan wydarzenia: koncert O.S.T.R., darmowe projekcje kultowych bajek w kinie Piast, koncert fortepianowy czy projekcje animowanych klipów w Rynku.

Ni pies, ni wydra  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie MB
Od 2 do 29 sierpnia w holu Ratusza możemy zobaczyć wystawę Legnickiego Festiwalu Srebro pt. BIŻart - Ni pies, ni wydra.

Otwarta Pracownia Sztuki  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie MB
Otwarta Pracownia Sztuki zaprasza na bezpłatne i otwarte warsztaty plastyczne. Podczas wakacji zajęcia w Galerii zamienione będą na plenerowe akcje plastyczne w rynku miasta.

Maria Nowakowska wyjedzie do Las Vegas  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie UM Legnica
23-letnia mieszkanka Legnicy, Maria Nowakowska, w ubiegłym roku wywalczyła tytuł Miss Polonia. W najbliższy weekend Marysia wyjedzie do Las Vegas (USA), aby wziąć udział w konkursie Miss Universe 2010.

Zużyte igły i strzykawki obok śmietniska  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie tom
To nieprawdopodobne. Kilkadziesiąt zużytych strzykawek, igieł i leków sprzed 30 lat, od kilku tygodni leżało obok kontenera śmieci w pobliżu miejskiego żłobka nr 3 i przychodni lekarskiej Kamed.
Zdjęć: 10  

To nie była zgorzel! »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie tom
Wyniki epidemiologiczne uspokoiły dyrekcję i załogę lubińskiego szpitala. Nie ma zagrożenia śmiertelną zgorzelą.

Oszczędzaj wodę »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie opr. dp
Woda jest jednym z najbardziej potrzebnych i zarazem niedocenianych ze związków chemicznych. Problem niedoboru wody doskonale rozumieją ci, którzy nie mają jej na co dzień. Zapotrzebowanie na nią wzrasta dwa razy więcej niż przyrost naturalny. Niestety może być tak, że za kilkanaście lat, będzie nam jej brakować.
Zdjęć: 2  

Napad w centrum Legnicy  »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie tom
Dziś w nocy policyjni wywiadowcy zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy napadli na 45-letniego mieszkańca Legnicy.

"Prawa ręka" marszałka  »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie tom
Eurodeputowany z Lubina, Piotr Borys, został wiceszefem dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej. Tym samym będzie miał poważny wpływ na obsadzanie list wyborczych w kluczowych miastach Zagłębia Miedziowego.
Zdjęć: 1  

Co nowego w kinie?  »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie opr. tom
Jakie czekają nas premiery, jakie filmowe atrakcje czekają na najmłodszych?

Uwaga konkurs!  »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie red.
Obezwładnia kobiety jednym spojrzeniem, na jego widok drżą niewieście serca, myślenie o nim spędza paniom sen z powiek, panowie gotują się przy nim z zazdrości.

Rynek areną kampanii? »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie tom
"Przypominają mi się lata 70., gdy I sekretarz KC PZPR, Edward Gierek, wszędzie przecinał wstęgi i mówił o kraju wiecznej szczęśliwości".

Wycieczka do Czech  »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie MB
PTTK Legnica zaprasza na kolejną wycieczkę z cyklu "Wędruj z nami". Tym razem możecie zwiedzić Skałki Broumowskie - Browar Olivetin w Czechach. Termin wycieczki to 7 sierpnia.

Przegląd Malarstwa Młodych  »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie MB
W najbliższy piątek 6 sierpnia o godzinie 18 Galeria Sztuki zaprasza na otwarcie wystawy laureatki Grand Prix ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych Promocje. Chętnych prosimy o przybycie na Plac Katedralny 1.

Antypodatkowa lokata »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
W ciągu miesiąca 11 banków obniżyło oprocentowanie depozytów. Mimo to na lokatach wciąż możną zarobić, ponieważ kolejne instytucje wprowadzają kapitalizację dzienną.

Zobaczmy panoramę Legnicy z XVIII wieku  »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie MB
Podświetlana kula będzie obok Studni Zakochanych największą atrakcją legnickiego Rynku. Dziś o godzinie 12 została ona zamontowana w północno – wschodniej części Rynku (w pobliżu redakcji Gazety Wrocławskiej). Element wykonany jest z brązu i przedstawia panoramę miasta z XVIII wieku.
Zdjęć: 7  

Zahamowanie wzrostu bezrobocia w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie UM Legnica
Z posiadanych przez Powiatowy Urząd Pracy informacji wynika, że czerwiec przyniósł w Legnicy zdecydowane zahamowanie wzrostu bezrobocia. Jego czerwcowy poziom po raz pierwszy w 2010 roku zmalał w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Remontowe ożywienie  »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie UM Legnica
Wakacje to okres wypoczynku dla uczniów i nauczycieli. W wielu legnickich szkołach, placówkach wychowawczych i opiekuńczych panuje jednak w tym czasie szczególne, bo remontowe ożywienie.

Dzień pod parasolem  »
Tekst opublikowany 2010-08-03, opracowanie red.
Dzisiaj nie mamy co liczyć na słońce. Przez cały dzień w Legnicy będzie pochmurno.

Ulubiony maszt niedoszłego samobójcy »
Tekst opublikowany 2010-08-03, opracowanie tom
54-letni mężczyzna wszedł na maszt telekomunikacyjny grożąc popełnieniem samobójstwa. Był to już czwarty taki sam incydent tego samego mężczyzny. Policjantów przestało już to bawić.

Mieli wielkie szczęście »
Tekst opublikowany 2010-08-03, opracowanie ech
Mogą mówić naprawdę o wielkim szczęściu – pięć osób, które VW polo wracały z Przystanku Woodstock najpierw zderzyły się z tirem, a potem samochód wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Cała piątka trafiła do szpitala.
Zdjęć: 10  

Nowy Browar w zawieszeniu »
Tekst opublikowany 2010-08-03, opracowanie tom
Budowa Nowego Browaru stoi pod wielkim znakiem zapytania. Legnicka spółka Rank Progress nie ma żadnych gwarancji najmu, z którego mogłaby czerpać zyski. Jeśli nie ma chętnych dzierżawców, nie ma kasy. Jeśli nie ma pewnych pieniędzy, bank nie może skredytować inwestycji. I koło się zamyka.
Zdjęć: 3  

Teatr zaprasza  »
Tekst opublikowany 2010-08-03, opracowanie MB
Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w ramach inicjatywy Ośrodek Nowy Świat zaprasza na artystyczną akcję "Malowanie", która odbędzie się 7 sierpnia (sobota) w godzinach 10.30 - 20.

Wakacje dla aktywnych  »
Tekst opublikowany 2010-08-03, opracowanie MB
OSIR zaprasza na sierpniowe imprezy.

Szybko i tanio u "Skazanych na sukces"  »
Tekst opublikowany 2010-08-03, opracowanie MB
Doskonała wiadomość dla Miłośników książek, a także wszystkich Mieszkańców Legnicy i okolic! W Naszym pięknym mieście została otwarta jedyna w powiecie hurtownia książek! Prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną! Klientami Hurtowni Książek Skazani Na Sukces S.C. są głównie placówki oświatowe (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie, uczelnie wyższe, biblioteki miejskie i gminne, domy i centra kultury),a także firmy państwowe i prywatne oraz osoby indywidualne.
Zdjęć: 17  

Piotr Czekajło nowym dyrektorem w szpitalu »
Tekst opublikowany 2010-08-03, opracowanie tom
Od wczoraj nowym dyrektorem do spraw techniczno - eksploatacyjnych legnickiego szpitala jest Piotr Czekajło, były wicestarosta lubiński, dziś powiązany z Platformą Obywatelską.
Zdjęć: 1  

Będzie ochrona złoża? »
Tekst opublikowany 2010-08-03, opracowanie ech
Nadal nie ma pewności co do budowy kopalni odkrywkowej węgla brunatnego na złożu roboczo nazywanym „Legnica”. Mało tego, nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie ochrony złoża, czy to udokumentowanego, czy też perspektywicznego, które sięgałoby aż do Głogowa.
Zdjęć: 1  

Zawalcz w rankingu dla Legnicy i dla siebie »
Tekst opublikowany 2010-08-03, opracowanie UM Legnica
Legnica idzie łeb w łeb z Inowrocławiem, Oleśnicą i Kielcami. Tymczasem Koszalin jest w zasięgu ręki! Jednak nic nie jest jeszcze przesądzone - gra dopiero się bowiem rozkręca… Tak wynika z Pojedynków Miast – nowej, niespotykanej w internecie zabawy, którą uruchomił portal społeczności lokalnych JakLeci.pl.

Death metal w Spiżarni  »
Tekst opublikowany 2010-08-03, opracowanie MB
W środę, 28 sierpnia w Spiżarni zagrają najbardziej znane grupy death metalowe. Niezaprzeczalną gwiazdą wieczoru będzie Vader. Start o godzinie 20. Bilety do nabycia w Spiżarni w cenie 30 zł.

Ola Zmarzły na Mistrzostwach Świata  »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie MB
W dniach 2 -16 sierpnia 16-letnia szachistka ASSZ Miedź Legnica Aleksandra Zmarzły wystartuje w Mistrzostwach Świata do lat 20, które zostaną rozegrane w Chotowej k. Dębicy.

ZUS przeprowadził losowanie do OFE »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie red.
30 lipca w centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbyło się losowanie przydziału do otwartych funduszy emerytalnych. W wyniku losowania 93 209 osób ubezpieczonych stało się członkami OFE.

Resort sypnął kasą  »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie tom
Legnicki szpital wzbogaci się o kolejną nowoczesną aparaturę. Tym razem nowy sprzęt trafi na kardiologię.

Jerzy S. i Stanisław D. skazani prawomocnym wyrokiem  »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie tom
Czy po prawomocnym wyroku skazującym, Jerzy S. będzie nadal kanclerzem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy?

Znaleziono komplet kluczy »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie tom
Przypadkowy przechodzień znalazł w Kunicach komplet kluczy do samochodu i mieszkania.

Piaskownica 2010  »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie MB
Na kąpielisku Kormoran, Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował imprezę pod nazwą PIASKOWNICA 2010- Konkurs Rzeźby w Piasku.
Zdjęć: 3  

Złodzieje aluminiowych felg »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie tom
Legniccy wywiadowcy zatrzymali złodziei aluminiowych felg z kilku samochodów.

Z drutem na włam  »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie tom
Wybili tylną szybę, uszkodzili stacyjkę i ukradli z samochodu drobne przedmioty. Dwóch młodych sprawców zostało zatrzymanych po krótkim pościgu.

Ślad po nim zaginął »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie tom
Jeśli widziałeś tego mężczyznę skontaktuj się z najbliższą jednostką policji. Jerzy Przybylski zaginął w Głogowie ale ostatnio widziany był w Legnicy.
Zdjęć: 1  

Banki walczą o bogatych »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie Mateusz Ostrowski i Michał Sadrak – Open Fin
Bankowa wojna na konta zatacza coraz szersze kręgi. Instytucje finansowe stawiają również na personal banking.
Zdjęć: 1  

Szaleńcy na drodze! »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie tom
Krajowa "trójka" uchodzi za jedną z najniebezpieczniejszych dróg w Polsce. Zobacz, co wyczyniają tam niektórzy kierowcy.

Atrakcja Rynku  »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie UM Legnica
Już tylko tydzień dzieli nas od zakończenia modernizacji płyty legnickiego Rynku. Trwają tu ostanie prace wykończeniowe. W poniedziałkowy poranek (2 sierpnia br.) ciężki sprzęt transportowy i budowlany dostarczył pod Kamieniczki Śledziowe potężną, kamienną koronę, wieńczącą odkrytą na Rynku XVII wieczną studnię.
Zdjęć: 2  

Pod tablicą Szarych Szeregów  »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie UM Legnica
Tuz przed godziną 17.00 pierwszego sierpnia 2010 grupa legniczan zgromadziła się pod tablicą ku czci Szarych Szeregów, wiszącą na murze dawnego MCK „Harcerz” przy ulicy Okrzei.

Nadciągają burze, będą podtopienia »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie INTERIA.PL/RMF/PAP
Nad zachodnią Polskę nadciągają chmury, z których w nocy spadnie ulewny deszcz - ostrzegają meteorolodzy z wrocławskiego biura prognoz Cumulus. Padać zacznie już po południu, ale najbardziej intensywne opady zapowiadane są w nocy.
Zdjęć: 1  

UFO i czarna wołga »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie Katarzyna Koryczan, INTERIA.PL
Tajemnicze czarne bmw, drapieżne piranie przemierzające wody Wisły, biały bus z przyciemnianymi szybami oraz niebezpieczne zwierzęta pożerające nasz życiowy dobytek. W dzisiejszych czasach każdy Polak musi mieć oczy dookoła głowy.
Zdjęć: 1  

Wypadek pod Prochowicami »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie tom
Poważny wypadek na odcinku Prochowice - Gogołowice. Po zderzeniu volkswagena polo z samochodem ciężarowym, do szpitala trafiło pięć osób.

Poszukiwany mężczyzna nie żyje  »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie tom
Poszukiwany od piątku mieszkaniec Głogowa, Jerzy Przybylski, niestety nie żyje.

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Siatkówce Plażowej  »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie MB
Na kąpielisku Kormoran Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy wraz ze Stowarzyszeniem „KOCHAMY SPORT” zorganizował Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Dolnego Śląska w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn.
Zdjęć: 2  

Czekoladowy paluch miesza »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Miłośnicy czekolady mają poważny powód do obaw. Fundusz hedgingowy kupił właśnie olbrzymie zapasy kakao. Czy przez spekulantów będziemy wkrótce płacić więcej za łakocie?

Dziś rzeźby z piasku  »
Tekst opublikowany 2010-08-01, opracowanie MB
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza dzisiaj o godzinie 15 na kąpielisko Kormoran.

Turniej szachowy  »
Tekst opublikowany 2010-08-01, opracowanie MB
Z jednym medalem powróciła z Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Szybkich rozegranych w Warszawie ekipa ASSZ Miedz Legnica. W zawodach uczestniczyła rekordowa liczba 750 szachistów podzielona na 10 grup wiekowych.

Wspominamy tragicznie poległych w Powstaniu Warszawskim »
Tekst opublikowany 2010-08-01, opracowanie MB
Dziś obchodzimy 66 rocznicę Powstania Warszawskiego. Z tej okazji w miastach o godzinie "W" zawyją syreny.

Fotorelacja z Feel The Summer II w Brzegu »
Tekst opublikowany 2010-08-01, opracowanie Bartosz Spychała
30 lipca - Feel The Summer II w Brzegu. Tak się bawili uczestnicy.
Zdjęć: 15  

Dzisiaj
Piątek 9 grudnia 2022
Imieniny
Anety, Leokadii, Wiesława

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl