Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 383 informacji. Wszystkie poniżej.

Święto panów »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie dp
Dziś obchodzimy Dzień Chłopaka. Mimo, że w tym dniu świętują zwłaszcza nastolatkowie i studenci, to warto obdarować upominkiem swojego ukochanego.
Zdjęć: 3  

Ratują kąpielisko  »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie tom
Na szczęście deszcz ustał, ale sytuacja powodziowa w całym regionie jest wciąż trudna. W Legnicy służby przygotowują się do ratowania miejskiego kąpieliska "Kormoran".
Zdjęć: 16  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie red.
Zobacz film "Dorian Gray", potem spędź mile czas u kosmetyczki, a w domu wypij kawę ze specjalnych kubków - wszystko to możesz wygrać, wysyłając smsa.

Uciekając policjantom wskoczył do Kaczawy  »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie tom
Wczoraj legniccy policjanci gonili w Prochowicach motorowerzystę. Mężczyzna wybrał sobie dość oryginalną drogę ucieczki.
Zdjęć: 1  

XXIII Bieg Lwa Legnickiego  »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie opr. red.
Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w XXIII BIEGU LWA LEGNICKIEGO. Bieg odbędzie się już w najbliższą sobotę, 2 października, w Parku Miejskim, obok Skate Parku.

Brat i syn Lidii Nowikowej jutro w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie UM Legnica
Jutro holu Starego Ratusza odbędzie się wernisaż wystawy „Ostatnie liście” białoruskiego malarza Valerego Pesina. Gośćmi będą Stiepan i Sergiej Nowikowowie, brat oraz syn Lidii – pierwowzoru bohaterki słynnego filmu „Mała Moskwa”.

Prześwietlamy firmowe konto »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie opr. RW
Banki coraz ostrzej rywalizują w walce na konta dla przedsiębiorców. Wybór nie jest łatwy, tym bardziej, że wiele tu zależy od specyfiki firmy, liczby transakcji, oczekiwań kredytowych. Warto dokładnie przyjrzeć się bankowym ofertom, by „wycisnąć” z rachunku firmowego jak najwięcej i zarazem nie przepłacać za wykorzystywane usługi.

Zciśnij kredyty »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie opr. RW
Kupiłeś ostatnio mieszkanie, samochód, komputer dla dziecka i pojechałeś na wczasy? A wszystko to na kredyt? Co miesiąc spłacasz więc raty kilku kredytów, każda w innym terminie i wysokości. Jest sposób, by to zmienić – to konsolidacja zobowiązań. Spłata będzie wygodniejsza i unikniesz pułapki zadłużenia.

Dzieci z Bogatyni zatańczą »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Trzydziestoosobowa grupa dzieci z dotkniętej powodzią Bogatyni spędzi prawie dwa tygodnie w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie. Podczas "zielonej szkoły" poza zwykłymi przedmiotami dzieci mają również zajęcia z tańca i śpiewu, które prowadzą artyści.
Zdjęć: 1  

Hipoteki: Oprocentowanie coraz niższe »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Czwarty miesiąc z rzędu rośnie Indeks Dostępności Kredytowej. Nowy rekordowy poziom to 110,56 pkt.
Zdjęć: 1  

Wenderlich: "nie znam takiego posła"  »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie tom
Goszczący dziś w Legnicy wicemarszałek Sejmu, Jerzy Wenderlich, wychwalał prezydenta miasta Tadeusza Krzakowskiego. Przyznał też, że wcale nie kojarzy nazwiska posła PO, Janusza Mikulicza, który podobnie jak Krzakowski będzie ubiegał się o prezydenturę miasta.
Zdjęć: 2  

Krowa na autostradzie  »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie INTERIA.PL
Okazuje się, że nie tylko w Polsce nie brakuje absurdów na drogach. Do dziwnych zdarzeń dochodzi również na Słowacji...
Zdjęć: 1  

Jutro oficjalna lista SLD do sejmiku  »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie tom
Jutro dolnośląski zarząd SLD zatwierdzi pełną 10-osobową listę swoich kandydatów w wyborach do Rady Sejmiku.

3,1 miliona złotych na odbudowę parku  »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie UM Legnica
3,1 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozyskało miasto na na odbudowę zniszczonego przez huragan parku.

Niebezpiecznie na "Kormoranie"  »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie UM Legnica
Poziom wody na „Kormoranie” przekroczył już cztery metry.

Zmiana organizacji ruchu na II AWP  »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie UM Legnica
Jak informują wykonawcy przebudowy ulicy II Armii Wojska Polskiego, firmy Budrim i ABM POL-DRÓG, na najbliższą sobotę, 2 października, zaplanowana jest zmiana organizacji ruchu na przebudowanym już odcinku tej ulicy.

Bezpłatne badania stężenia ołowiu  »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie UM Legnica
Zachęcamy rodziców dzieci, uczęszczających do klas II i III legnickich szkół podstawowych, by zdecydowali się na poddanie swych pociech badaniom na stężenie zawartości ołowiu w ich organizmach. Badania, profilaktyka i wczesne wykrycie zagrożenia ołowicą gwarantują pełny sukces terapeutyczny.

To była pomyłka... »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie INTERIA.PL
Podczas finału programu "Next Top Model" prowadząca pomyliła wyniki i ogłosiła zwyciężczynią dziewczynę, która w rzeczywistości zajęła drugie miejsce.
Zdjęć: 1  

NIK prześwietlił spółki komunalne  »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie opr. red.
Legnica i Polkowice prowadzą działalność gospodarczą poza sferą użyteczności publicznej z naruszeniem ustawowych ograniczeń. To może prowadzić do praktyk monopolistycznych, zagrożenia wolności gospodarczej, naruszenia zasad uczciwej konkurencji, a nawet ryzyka korupcji.
Zdjęć: 2  

Wizyta wiceministra zdrowia w szpitalu  »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie tom
Legnicki szpital odwiedzi jutro wiceminister zdrowia Marek Twardowski.

Sztuka to umiejętność wnikliwego patrzenia »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie MB
Fundacja „Sztuka dla ludzi” ruszyła z nowym projektem artystycznym „Kierunek Sztuka”. Jest on adresowany do młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (wtorek) o godzinie 16 w siedzibie fundacji przy ulicy Wrocławskiej 41 w Legnicy (I piętro). W ostatnie czwartki każdego miesiąca - cykl wykładów monograficznych dotyczących teorii/historii sztuki (dla wszystkich zainteresowanych) Wstęp jest bezpłatny.
Zdjęć: 35  

Nauczyciel, który zatęsknił do dawnej funkcji dyrektora  »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Wiesław Woźniak jako nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi bezprawnie wydał referencje dla byłej uczennicy tej szkoły. W tym celu posłużył się pieczątką, której kiedyś używał będąc dyrektorem tej placówki. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania, ale nauczyciel został ukarany grzywną. Środowisko nauczycielskie w Złotoryi jest oburzone postawą byłego dyrektora.
Zdjęć: 2  

Upadły Orbis »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie opr. aw
1064 turystów, którzy wyjechali na wycieczki z Polskiego Biura Podróży Orbis jest poza granicami kraju. Za ich powrót ma zapłacić ubezpieczyciel.

Pies Bohater poszukiwany »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie opr. aw
Jesteś właścicielem psa, który przyczynił się do uratowania ludzkiego życia lub zdrowia? Znasz historię czworonoga, który wykazał się prawdziwym bohaterstwem? Podziel się nią!
Zdjęć: 1  

Ukrył w łóżku amfetaminę  »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie MB
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego legnickiej Policji zatrzymali 35-letniego mężczyznę u którego w mieszkaniu znaleźli amfetaminę.

Bezpieczeństwo na budowie  »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie MB
Państwowa Inspekcja Pracy prowadzi ogólnopolską kampanię informacyjno – kontrolną „Bezpieczeństwo pracy w budownictwie – upadki, poślizgnięcia”. Jej celem jest zwiększenie świadomości zagrożeń zawodowych w budownictwie, zwłaszcza tych związanych z pracą na wysokości.
Zdjęć: 3  

Jak bezpiecznie kupić dom »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie opr. RW
Zakup domu to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu człowieka. Wiąże się nie tylko z wydaniem sporej sumy pieniędzy, ale bardzo często ma również wymiar emocjonalny.

Sprawdź gdzie wylała woda »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie INTERIA.PL
Podtopione budynki gospodarcze, pola i lokalne drogi oraz wysoki stan wód w dolnośląskich rzekach, to wynik utrzymujących się od kilku dni w regionie opadów deszczu.
Zdjęć: 1  

Białoruskie malarstwo w Małej Moskwie  »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie UM Legnica
W najbliższy piątek (1 października) o godz. 18.00 w holu Starego Ratusza (Rynek 39) odbędzie się wernisaż wystawy „Ostatnie liście” białoruskiego malarza Valerego Pesina. Gośćmi legnickiej Galerii Sztuki będą zaprzyjaźnieni z autorem obrazów Stiepan i Sergiej Nowikowowie, brat oraz syn Lidii – pierwowzoru bohaterki słynnego filmu „Mała Moskwa”.
Zdjęć: 1  

Akrobaci ze Złotoryi podbijają świat  »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie opr. tom
Grzegorz Roś i Tomasz Wilkosz, akrobaci ze Złotoryi wystąpili w amerykańskiej edycji popularnego, także w Polsce programu "Mam talent".
Zdjęć: 5  

Woda na kąpielisku Kormoran »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie UM Legnica
Wezbrana rzeka Czarna Woda (dopływ Kaczawy) może stworzyć zagrożenie dla legnickiego kąpieliska Kormoran. Poziom wody wynosił tam 29 września o godzinie ósmej rano 394 centymetry. Obecnie obserwuje się powolny wzrost.

Obowiązek deratyzacji  »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie UM Legnica
Służby Urzędu Miasta przypominają właścicielom i zarządcom nieruchomości o obowiązku przeprowadzania dwukrotnie w ciągu roku deratyzacji (w kwietniu i październiku).

Dziś w Expressie... »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie tom
Dziś oddajemy w Wasze ręce kolejny już numer Expressu Legnickiego. Co tym razem przygotowaliśmy na naszych łamach?

Strach przed powodzią  »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie tom
Pogarsza się sytuacja powodziowa w powiecie legnickim. Najgorzej jest w gminie Ruja.

Jak wrócą z Orbisem? »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie red.
Na razie nie są znane dane dotyczące Dolnoślązaków, których urlopy z Orbisem zostały gwałtownie przerwane. Ciągle trwa zliczanie danych. Wiemy ilu turystów i gdzie jest poza granicami i kiedy wrócą.

Klienci Orbisu czekają na powrót  »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie tom
Prawdopodobnie wśród ponad tysiąca osób - klientów upadłego biura podróży Orbis Travel - które czekają na powrót do kraju, nie ma mieszkańców naszego regionu.

Ukradli torebkę, z której nic nie zabrali  »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie tom
Dziś około północy dwóch mężczyzn wtargnęło do salonu gier w Chojnowie. Dotkliwie pobili pracownicę obiektu. Ukradli torebkę z pieniędzmi i dokumentami, którą później wyrzucili z całą zawartością.

Podróż koleją coraz droższa  »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Ta wiadomość z pewnością nie ucieszy pasażerów. Od początku października średnio o 2,50 zł podrożeją bilety na międzywojewódzkie pociągi Przewozów Regionalnych InterRegio. Podwyżka cen jest spowodowana wzrostem kosztów usług związanych z utrzymaniem taboru - poinformował rzecznik przewoźnika.

Szymańska kandydatką PiS »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie tom
Ewa Szymańska, przewodnicząca Rady Miejskiej, jest kandydatką Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta miasta.

Cykliści z Blanska i Legnicy w ratuszu  »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie UM Legnica
W piątek, 24 września, zastępca prezydenta Legnicy Dorota Purgal, spotkała się w ratuszu z członkami klubu rowerowego NASA z Blanska.

Skok na perfumy zepsutym autem  »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie tom
Wczoraj dwóch złodziei ukradło perfumy ze sklepu w jednym z legnickich centrów handlowych. Chcieli uciec autem, które po drodze się zepsuło.

Rośnie liczba e-wniosków do ZUS »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie opr. red.
Już ponad 112 tys. wniosków wpłynęło do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za pośrednictwem Elektronicznego Urzędu Podawczego.

Udany Dzień Otwarty Samorządu »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie UM Legnica
Wielu legniczan skorzystało z oferty, przygotowanej w sobotę, 25 września br., z okazji obchodów 20. rocznicy odrodzenia się samorządu terytorialnego.

Policjantka mistrzynią świata w karate »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie tom
Izabela Prośniak z zespołu komunikacji społecznej legnickiej policji zdobyła złoty medal podczas XII mistrzostw świata w karate shotokan wersji FSKA.

Sądny dzień dla rodziców  »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie tom
Dziś sąd rejonowy rozpatrzy wniosek o odwieszeniu praw rodzicielskich małżeństwu Dzikowiczom z Legnicy.
Zdjęć: 1  

Ogłoszono stan pogotowia przeciwpowodziowego »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie UM Legnica
Prezydent Tadeusz Krzakowski zwołał Powiatowy Sztab Zarządzania Kryzysowego dla miasta Legnicy. Podczas jego posiedzenia podjął decyzję o wprowadzeniu w mieście od dziś, od godz. 9. stanu pogotowia przeciwpowodziowego.

Zwycięstwo orlików Konfeksu  »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie MB
Świetnie spisali się orlicy Konfeksu, którzy w dniu 26.09.2010 wygrali turniej organizowany przez KS „Konfeks” Legnica na sztucznej płycie w Legnicy. Startowało 9 drużyn, podzielonych na 2 grupy.

III miejsce żaków  »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie MB
W dniu 26.09.2010 KS „Konfeks” Legnica zorganizował na sztucznej płycie turniej żaków w ramach ligi turniejowej. Startowało 8 drużyn, podzielonych na dwie grupy.

Sukcesy OSŁ Strzelec Legnica  »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie opr. MB
W sobotę 25.09.2010 w Ścinawce Średniej odbyła się Finałowa V Runda Pucharu Polski Seniorów i Juniorów oraz V kolejka Ekstraklasy Łuczniczej.
Zdjęć: 2  

Teraz Wenderlich, potem Arłukowicz »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie tom
W najbliższy czwartek Legnicę odwiedzi wicemarszałek Sejmu, Jerzy Wenderlich. Wizyta w naszym mieście czołowego polityka lewicy jest elementem kampanii wyborczej kandydatów SLD do Rady Miejskiej.

Legniczanin w Księdze Rekordów Guinnessa »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie tom
Legniczanin Krzysztof Furtak znajdzie się w Wielkiej Księdze Rekordów Guinnessa.

Radni czekają na ostateczne koszty ul. II AWP »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie tom
"Te korekty nie uwzględniają konsekwencji prawnych i finansowych dla budżetu. Nie zgadzam się na ich wprowadzenie", komentował prezydent Legnicy, chwilę po tym, gdy zobaczył kartkę z nakreśloną wizją poprawek autorstwa radnych PO i PiS.
Zdjęć: 2  

Zwiedzili siedzibę Google’a w Zurychu »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie opr. MB
Legnicki zespół „EjTyNoPrzecieżToProste” z I Liceum Ogólnokształcącego, jedna z dwóch zwycięskich drużyn IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters, wrócił z wycieczki do Szwajcarii. Laureaci zwiedzili kultowe miejsca związane z nowoczesną technologią, m.in. CERN, Technoramę i siedzibę Google’a w Zurychu.
Zdjęć: 1  

V LO współpracuje z Niemcami  »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie UM Legnica
Przez pięć dni (27 września – 1 października) V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy gościć będzie 18 osobową grupę młodzieży uczącej się w Gesamtschule Vohnwinkel w Wuppertalu. Wizyta jest początkiem wymiany i współpracy obu szkół, do której doszło w wyniku starań legnickiego Ratusza i Koła Przyjaciół Legnicy w Wuppertalu.

Fala kulminacyjna dotarła do gminy Chojnów  »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie tom
Fala kulminacyjna na rzece Skora, która wczoraj przeszła przez gminę Zagrodno w powiecie złotoryjskim, dziś przetacza się przez gminę Chojnów.

Dynamiczna i zdeterminowana  »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie tom
"Doświadczony samorządowiec, dynamiczna i zdeterminowana", tak o Ewie Szymańskiej, kandydatce w wyborach prezydenckich Legnicy mówią działacze Prawa i Sprawiedliwości.

Wraca do domu  »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie tom
13-letni Paweł na stałe wrócił do rodziny. Dziś sąd odwiesił prawa rodzicielskie małżeństwu Dzikowiczom.

KMF - repertuar październikowy  »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie opr. MB
LCK zaprasza co poniedziałek (godz. 18) do kina „Piast” na pokazy filmowe odbywające się w ramach KMF-u. Miesięczna składka członkowska wynosi 12 zł. Bilety do nabycia w kasie kina „Piast” przed każdą projekcją.

Alternatywnie w Spiżarni  »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie MB
Kolejny muzyczny weekend w Spiżarni zapowiadał się ciekawie. Dwie występujące grupy – Evolution i Percival Schuttenbach zapewniły widzom kilka godzin dobrej, alternatywnej muzyki.
Zdjęć: 13  

Happening: Zafoliowali pomnik na Placu Słowiańskim  »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie MB
Młodzi ludzie związani z inicjatywą teatralną „Ośrodek Nowy Świat” zafoliowali pomnik przyjaźni polsko – radzieckiej na Placu Słowiańskim.
Zdjęć: 11  

Referendum - rok po... »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie tom
Dziś mija pierwsza rocznica referendum, w którym mieszkańcy sześciu gmin zdecydowanie sprzeciwiło się budowie odkrywkowej kopalni węgla brunatnego.
Zdjęć: 1  

Miedź bezbramkowo z Jarotą  »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie tom
We wczorajszym spotkaniu piłkarze Miedzi Legnica bezbramkowo zremisowali z Jarotą Jarocin. Pojedynek odbył się na stadionie Warty w Poznaniu.

Koniec remontu - połowa października  »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie tom
Połowa października - taki jest aktualnie obowiązujący, nowy termin oddania do użytku ulicy II Armii Wojska Polskiego.
Zdjęć: 1  

Pątnowska nieprzejezdna  »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie tom
Uwaga kierowcy. Po intensywnych opadach deszczu, odcinek drogi pod wiaduktem przy ul. Pątnowskiej jest nieprzejezdny.

Opaliński: spotkajmy się w czynie społecznym! »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie tom
"Może na wzór sprzątania legnickiego parku po nawałnicy, tak i w przypadku ulicy II Armii Wojska Polskiego weźmy łopaty i rękawice i w czynie społecznym dokończymy ten remont".
Zdjęć: 1  

Gazik w brzuchu - 8 lat bólu »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie Ewa Chojna
Przez osiem lat walczyła z bólem, lekarze nie byli w stanie powiedzieć co jej jest i jak można pomóc. Ciągłe badania i cierpienia jakie przeszła nie dadzą się porównać z niczym. Pani Marta, mieszkanka Wrocławia, poprzez prokuraturę domaga się sprawiedliwości za zaniedbania lekarskie, jakich dopuszczono się przed laty.

Groźna sytuacja na rzece Skora »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie tom
Rzeka Skora w powiecie złotoryjskim znów dała o sobie znać. Po intensywnych opadach deszczu, wody Skory przekroczyły stan alarmowy. Najgorsza sytuacja wygląda w gminie Zagrodno.

"Pożegnanie lata"  »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie opr. red.
Ponad trzydzieścioro dzieci, byłych pacjentów oddziału medycyny paliatywnej legnickiego szpitala bawiło się podczas festynu „Pożegnanie lata”.

Władza i radni stanęli do wspólnego zdjęcia  »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie tom
Wspólne zdjęcie radnych i władz miasta to tradycja kończącej się kadencji legnickiego samorządu.
Zdjęć: 4  

Program usuwania azbestu uchwalony  »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie tom
Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, legniccy radni przyjęli "Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest".

Pierwsze konsultacje nt. rewitalizacji Kopernika  »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie tom
Stowarzyszenie EuroLegnica zaprasza na otwartą konferencję naukową ph: "Rewitalizacja - zrozumieć i poznać". Będzie to pierwsze z cyklu spotkań w ramach projektu "Społeczna koncepcja rewitalizacji osiedla Kopernik".

Bez kasy na remont II Armii Wojska Polskiego  »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie tom
Radni nie zgodzili się na prezydencką poprawkę w sprawie dofinansowania kosztów zakończenia remontu ulicy II Armii Wojska Polskiego.

Wyrzucili związkowca  »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie tom
Szef związku zawodowego przy legnickim oddziale Telekomunikacji Polskiej musiał przerwać strajk głodowy. Na protest nie pozwolili mu ochroniarze warszawskiego biura związków zawodowych TP, w którym Robert Materna ogłosił głodówkę.

Alarm przeciwpowodziowy w powiecie złotoryjskim »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie tom
Ciągłe opady deszczu sprawiły, że kilka gospodarstw domowych w Rzeszotarach zostało podtopionych.

Miedź z Jarotą w Poznaniu  »
Tekst opublikowany 2010-09-26, opracowanie tom
W ramach kolejnej serii spotkań na froncie II ligi, podopieczni Janusza Kudyby zmierzą się dziś z Jarotą Jarocin.

Uwaga: opady! »
Tekst opublikowany 2010-09-26, opracowanie opr. MG
Wrocławski oddział Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu w dniu dzisiejszym.
Zdjęć: 3  

Lokalni patrioci – do dzieła!  »
Tekst opublikowany 2010-09-26, opracowanie opr. tom
Zagłosuj na atrakcje turystyczne ze swojego regionu i wygraj atrakcyjne nagrody w największym polskim internetowym konkursie turystycznym. Bieg Piastów to jedyna impreza z województwa dolnośląskiego w finale konkursu na najlepszy produkt turystyczny w 2010 roku. O zwycięstwie zdecyduje liczba oddanych głosów. Lokalni patrioci – do dzieła!

Krezusi w spółkach  »
Tekst opublikowany 2010-09-26, opracowanie tom
Śledząc uważnie oświadczenia majątkowe szefów miejskich spółek, tylko pod kątem zarobków, można dojść do jednego wniosku. To bardzo majętni ludzie.

Zbiórka na skrzypce dla Bartka Ciastonia  »
Tekst opublikowany 2010-09-26, opracowanie MB
W Caffe Modjeska rozpoczął się cykl koncertów, których głównym celem będzie zebranie pieniędzy na skrzypce dla Bartka Ciastonia, laureata Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego „Młody Paganini”(2006 rok).
Zdjęć: 3  

XXIII Bieg Lwa Legnickiego  »
Tekst opublikowany 2010-09-25, opracowanie opr. red.
Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w XXIII Biegu Lwa Legnickiego. Bieg odbędzie się 2 października w parku miejskim, obok Skate Parku.

Radni agresywni?  »
Tekst opublikowany 2010-09-25, opracowanie tom
Zdaniem radnych klubu Lewicy dwie ostatnie w tej kadencji samorządu sesje Rady Miejskiej będą agresywne, pozbawione rzeczowej dyskusji.
Zdjęć: 1  

OSiR powodzianom  »
Tekst opublikowany 2010-09-25, opracowanie red.
Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przekazał 3 tys. zł poszkodowanym przez powódź mieszkańcom gminy Zgorzelec.

Wernisaż w Muzeum Miedzi  »
Tekst opublikowany 2010-09-25, opracowanie MB
W Muzeum Miedzi można obejrzeć obrazy Jerzego Dudy – Gracza. Zainteresowanych zapraszamy od środy do niedzieli w godz. 11 – 17. Wystawa czynna do 31 grudnia bieżącego roku.
Zdjęć: 3  

Tony azbestu w mieście  »
Tekst opublikowany 2010-09-25, opracowanie tom
Do 2032r. z naszego kraju musi zniknąć cały azbest. W samej Legnicy zalega ponad 400 ton materiałów wykonanych z tego szkodliwego dla ludzkiego zdrowia minerału.
Zdjęć: 2  

Prokuratura bada sprawę wybuchu substancji chemicznych »
Tekst opublikowany 2010-09-25, opracowanie MB
Prokuratura Okręgowa w Legnicy bada sprawę wybuchu substancji chemicznych podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Heavy - Folk w Spiżarni  »
Tekst opublikowany 2010-09-25, opracowanie opr. MB
Dziś w Spiżarni zagra "Percival Shuttenbach", czyli nowa fala polskiego heavy - folku. Start o godzinie 20. Bilety w cenie 10 i 15 zł.

Rosyjskie malarstwo realistyczne »
Tekst opublikowany 2010-09-25, opracowanie MB
Do legnickiej Galerii Sztuki „zawitała” wystawa z Moskwy i Sankt Petersburga. Wystawa będzie w mieście do 24 października.
Zdjęć: 5  

Lewica z hasłem wyborczym  »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie tom
Legnicka Rada SLD ogłosi dziś hasło wyborcze, z którym do jesiennych wyborów do Rady Miejskiej pójdą kandydaci lewicy.

Kiedy skończy się ten remont?  »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie tom
Połowa października, czy dopiero po Wszystkich Świętych. Kiedy pojedziemy nowym odcinkiem ulicy II Armii Wojska Polskiego? Tego nie wie nikt.
Zdjęć: 1  

Włamywacz i dewastator  »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie tom
Chojnowscy policjanci zatrzymali 18-letniego włamywacza i dewastatora.

Dwudziestolecie samorządu terytorialnego  »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie UM Legnica
Ponad dziewięćdziesięcioosobowa grupa działaczy samorządowych pięciu kadencji z lat 1990-2010, a wśród nich radni, członkowie zarządów miasta, prezydenci, urzędnicy administracji samorządowej i inni goście, spotkali się 23 września w Hotelu Qubus na jubileuszowej konferencji. Chwilą ciszy uczczono pamięć nieżyjących już legnickich samorządowców.

W sobotę zwiedzisz Ratusz  »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie UM Legnica
W ramach legnickich obchodów jubileuszu dwudziestolecia samorządu terytorialnego w sobotę, 25 września zaplanowano Dzień Otwarty Samorządu.

Dendrolodzy obradują w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie UM Legnica
Międzynarodowe Towarzystwo Uprawy i Ochrony Drzew wybrało Legnicę na miejsce konferencji szkoleniowo-terenowej oraz swego Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego. Konferencji 24 i 25 września jest Hotel Arkadia. Po raz pierwszy na Dolnym Śląsku, w Legnicy, odbywa się międzynarodowa impreza, gromadząca elitę dendrologów i arborystów.

Bezpłatnie "ABC przedsiębiorczości"  »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie UM Legnica
Polska Fundacji Przedsiębiorczości (PFP) jako instytucja wspierająca rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), Prezydent Legnicy oraz Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy zapraszają na bezpłatne szkolenie pt. „ABC przedsiębiorczości”, które odbędzie się 30 września 2010 r. w godz. 9.00 – 15.30 w Urzędzie Miasta Legnicy ( pl. Słowiański 8, sala nr 226).

6 stycznia dniem wolnym »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie Interia.pl
Święto Trzech Króli, będzie dniem wolnym od pracy - zdecydował w piątek Sejm, nowelizując Kodeks pracy i ustawę o dniach wolnych od pracy. Nowelą zajmie się jeszcze Senat.

Chcą inwestować w przyszłość  »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie tom
"Inwestujemy w przyszłość", to hasło wyborcze legnickiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej w kampanii do lokalnego samorządu.
Zdjęć: 1  

Koncert Samokhin Band  »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie MB
Fascynaci energetycznej muzyki będą mieli okazję wziąć udział w dzisiejszym koncercie grupy "Samokhin Band" w Spiżarni. Start o godzinie 20. Bilety w cenie 10 / 15 zł.

Głodówka w obronie "Błękitnej Linii" »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie tom
Dziś w biurze związków zawodowych w Warszawie, strajk głodowy rozpoczął legniczanin Robert Materna. To protest przeciwko wydzieleniu legnickiego telecentrum "Błękitna Linia" ze struktur Telekomunikacji Polskiej.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie red.
Zobacz film "Bazyl, człowiek z kulą w głowie", potem spędź mile czas u kosmetyczki, a w domu wypij kawę ze specjalnych kubków - wszystko to możesz wygrać, wysyłając smsa.

Spokojniej na Spokojnej?  »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie tom
W przyszłym roku na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Spokojnej ma stanąć sygnalizacja świetlna. Ze względu na swój układ, to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Legnicy.
Zdjęć: 3  

Konferencja i dni otwarte  »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie UM Legnica
Dziś w legnickim hotelu Qubus odbędzie się konferencja ph: "XX lecie samorządu terytorialnego w Polsce".

Bieganie jest częścią jego życia  »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie tom
W przenikliwym chłodzie, uciążliwym deszczu, przy silnym wietrze lub wyczerpującym upale. Dla długodystansowca z Legnicy żadna aura nie straszna. Zdzisław Lipowski zaliczył właśnie setny maraton w swoim życiu. I już przygotowuje się do kolejnego. Bo, jak mówi, "bieganie jest częścią mojego życia".
Zdjęć: 4  

Masztowiec nie daje za wygraną »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie MB
Mężczyzna, który już trzykrotnie wchodził na maszt telefonii komórkowej przy ul. Batorego w Legnicy i groził, że skoczy ponownie dał o sobie znać.

Rosyjskie malarstwo w Galerii Sztuki »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie UM Legnica
Od piątku (24 września br.) w legnickiej Galerii Sztuki przez miesiąc oglądać można wystawę sztuki z Sankt Petersburga i Moskwy. Organizatorzy zaprezentują legniczanom kilkadziesiąt płócien, grafiki i rzeźby artystów grupy TOWA XXI.

Chopinowi - Duda Gracz  »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie UM Legnica
Legnickie Muzeum Miedzi zaprasza w piątek (24 września, godz. 17.00, wejście od ul. Świętego Jana) na wernisaż arcyciekawej wystawy malarstwa Jerzego Dudy Gracza (1941-2004). Przybyła do Muzeum publiczność będzie mogła wysłuchać koncertu fortepianowego w wykonaniu Hiroshiego Kurotaki.

Za koncesje alkoholowe czas płacić »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie UM Legnica
W ostatnim dniu września (30 bm.) minie termin wpłacenia III raty należności za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w legnickich placówkach handlowych i gastronomicznych (zgodnie z art. 11 ustawy z 26 października 1982 r. O wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi).

Pożegnanie lata  »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie MB
Pożegnanie lata - pod takim hasłem odbędzie się zabawa dla osieroconych dzieci, byłych pacjentów oddziału medycyny paliatywnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Zadłużeni Dolnoślązacy »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie red.
Mieszkańcy Dolnego Śląska, którzy nie uregulowali swoich zobowiązań i znaleźli się w biurze informacji gospodarczej, są zadłużeni średnio na 3 618 zł. Jednak już 200 zł zaległości odnotowane w rejestrze dłużników może zamknąć im dostęp do kredytów.

Wybuch ranił pięć osób »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie MB
Podczas pokazu chemii pirotechnicznej na dziedzińcu legnickiej filii Politechniki Wrocławskiej doszło do wybuchu. Sześć osób jest rannych. Pokaz odbywał się w ramach XIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Zdjęć: 9  

Casting w "Atrium" »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie MB
W sobotę 9 października w Spółdzielczym Domu Kultury "ATRIUM" w Legnicy odbędzie się pierwszy z castingów "Barbie Talent Show", organizowanych przez domy kultury w woj. wielkopolskim.

Zostaw auto, wybierz autobus lub rower  »
Tekst opublikowany 2010-09-22, opracowanie tom
Dziś europejski dzień bez samochodu. Czy warto zostawić auto pod domem?
Zdjęć: 1  

Koniec astronomicznego lata »
Tekst opublikowany 2010-09-22, opracowanie red.
Dziś kończy się astronomiczne lato. Ale pogoda za oknem bardzo optymistyczna.

Dziś w Expressie... »
Tekst opublikowany 2010-09-22, opracowanie tom
Dziś oddajemy w Wasze ręce kolejne już wydanie Expressu Legnickiego. Co tym razem przygotowaliśmy na naszych łamach?

Złodzieje butów i koszulek  »
Tekst opublikowany 2010-09-22, opracowanie tom
Legniccy policjanci zatrzymali wczoraj dwoje złodziei. 19-latek ukradł buty wartości 300 złotych a 41-letnia kobieta wyniosła ze sklepu odzieżowego koszulki za 700 złotych.

Potrącona przez rowerzystę  »
Tekst opublikowany 2010-09-22, opracowanie tom
Wczoraj, o godz. 13.45 przy ul. Piastowskiej w Legnicy idąca chodnikiem kobieta została potrącona przez jadącego rowerzystę.

Polityczna awantura o budżet?  »
Tekst opublikowany 2010-09-22, opracowanie tom
"To jakaś kosmiczna kwota. Jestem zdumiony tym, co proponują radni. Niektórzy z nich żyją w innym świecie".

Po dwóch latach odzyskali syna. Na jak długo?  »
Tekst opublikowany 2010-09-22, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Tego dnia Renata i Piotr Dzikowiczowie nie zapomną nigdy. W 2008r., decyzją sądu, odebrano im jedynego syna. Po dwóch latach, 13-letni dziś Paweł po tułaczce w pogotowiu opiekuńczym i domu dziecka, wrócił do swoich rodziców. Ale Dzikowicze wciąż nie mogą spać spokojnie. Przyszłość Pawła wciąż leży w rękach sądu.
Zdjęć: 3  

Ciężka przeprawa Miedzi  »
Tekst opublikowany 2010-09-22, opracowanie tom
Ciężkie zadanie czeka dziś szczypiornistów Miedzi Legnica. Podopieczni trenera Edwarda Strząbały zmierzą się w Kielcach z aktualnym mistrzem Polski.
Zdjęć: 3  

Lider WOŚP odwiedził legnicki szpital  »
Tekst opublikowany 2010-09-22, opracowanie MB
Jerzy Owsiak odwiedził Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy. Wizytował oddział neonatologii na którym znajduje się sprzęt podarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Zdjęć: 7  

Zmiany w budżecie miasta  »
Tekst opublikowany 2010-09-22, opracowanie UM Legnica
Prezydent Tadeusz Krzakowski poinformował na konferencji prasowej (21 września br.) o swym projekcie uchwały zmieniającej budżet Legnicy na 2010 rok, którym miejscy radni zajmą się na przedostatniej w tej kadencji sesji, 27 września.

Legnica w rankingu sportowym  »
Tekst opublikowany 2010-09-22, opracowanie UM Legnica
W Piotrowicach koło Chojnowa 18 września 2010 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień dla gmin Dolnego Śląska, biorących udział w XVI Sportowym Turnieju Miast i Gmin, obchodzonym w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Organizatorem była Dolnośląska Wojewódzka Komisja Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich oraz TKKF Wrocław.

Szkolenie w ramach Akademii Orlika  »
Tekst opublikowany 2010-09-22, opracowanie MB
Ok. 2600 dzieci w wieku 6-8 lat weźmie udział w rozpoczynającym się właśnie 10 miesięcznym szkoleniu piłkarskim Akademii Orlika na prawie 110 boiskach w całym kraju. Akademia Orlika to zorganizowany przez Bank Zachodni WBK nowatorski program szkolenia piłkarskiego najmłodszych, w którym udział jest bezpłatny.

Wysoka porażka Miedzi w Kielcach  »
Tekst opublikowany 2010-09-22, opracowanie tom
Szczypiorniści Miedzi Legnica wyraźnie przegrali dziś w Kielcach z Vive. Ekipa Bogdana Wenty pokonała nasz zespół 31:19 (17:14).

Owsiak sprawdzi sprzęt WOŚP  »
Tekst opublikowany 2010-09-21, opracowanie tom
Jerzy Owsiak będzie gościem legnickiego szpitala. Szef fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chce sprawdzić, jak na co dzień wykorzystywany jest sprzęt przekazany przez fundację.

Mniejsza pensja, mniejsze mieszkanie »
Tekst opublikowany 2010-09-21, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance współpraca: Michał Sad
Minimalny spadek średniej pensji spowodował spadek dostępności mieszkań na kredyt. Najwięcej stracili mieszkańcy Gdańska, gdzie dodatkowo zanotowaliśmy wzrost cen nieruchomości.

Słonecznie, w miarę ciepło  »
Tekst opublikowany 2010-09-21, opracowanie red.
Zapowiada się słoneczny i w miarę ciepły dzień.

Fundacja Polska Miedź powodzianom  »
Tekst opublikowany 2010-09-21, opracowanie red.
Pod hasłem "Hałda Jazz Powodzianom", w pięciu dolnośląskich miastach organizowany jest cykl koncertów muzycznych, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc powodzianom z Bogatyni i okolic.

50-lecie największej spółdzielni  »
Tekst opublikowany 2010-09-21, opracowanie tom
W tym roku Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa świętuje 50-lecie swego istnienia. Uroczystości zorganizowano w Teatrze Modrzejewskiej.
Zdjęć: 2  

Legnicki Klub Taekwon - do  »
Tekst opublikowany 2010-09-21, opracowanie MB
Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do rozpoczęli przygotowania do sezonu 2010/2011. Nadchodzące miesiące będą już 14 sezonem funkcjonowania legnickiego klubu. Pod względem ilość startów jak również rangi sportowej turniejów zaplanowanych od października do czerwca będzie to z całą pewnością najbardziej wymagający okres pod względem sportowym jak również organizacyjnym dla LKT Legnica.

Prezydent żąda wyjaśnień  »
Tekst opublikowany 2010-09-21, opracowanie tom
"Jestem tam o godzinie 17., świeci piękne słońce i nie ma żadnego pracownika. To jest zastanawiające. Mówię dość. Oczekuję od inwestora mocnych argumentów uzasadniających opóźnienie oddania remontu ulicy II Armii Wojska Polskiego".
Zdjęć: 2  

Bulwar spacerowy nad Kaczawą  »
Tekst opublikowany 2010-09-21, opracowanie tom
Po latach błagalnych wniosków, proszenia i alarmowania, wały przeciwpowodziowe nad Kaczawą będą podwyższone i wzmocnione. Przy okazji powstanie miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców.

Celnicy z Wrocławia i Legnicy oddali krew  »
Tekst opublikowany 2010-09-21, opracowanie MB
W legnickim szpitalu wojewódzkim zorganizowano akcję oddawania krwi przez pracowników Izby Celnej z Wrocławia i Legnicy. Do akcji przystąpiło około 20 osób, niestety nie wszyscy przeszli wstępne badania lekarskie.
Zdjęć: 10  

Rozbiórka nie, kominy tak  »
Tekst opublikowany 2010-09-21, opracowanie tom
Zamiast rozbiórki najsłynniejszego w mieście szaletu, czego domagają się radni prawicy, prezydent miasta chce przeznaczyć zaplanowane na ten cel środki na remont przestarzałej instalacji kominowej.
Zdjęć: 2  

Dzień bez samochodu  »
Tekst opublikowany 2010-09-21, opracowanie UM Legnica
Od kilku już lat Legnica bierze udział w proekologicznej, społecznej kampanii Europejskiego Dnia Bez Samochodu. W tym roku legniczanie będą mogli pozostawić swe auta w garażach i na parkingach w środę, 22 września.
Zdjęć: 1  

Konferencja poświęcona samorządowi  »
Tekst opublikowany 2010-09-21, opracowanie UM Legnica
W najbliższy czwartek, 23 września 2010 r., o godzinie 13.00 w legnickim Hotelu Qubus odbędzie się konferencja „XX lecie samorządu terytorialnego w Polsce”. Do udziału w tym jubileuszowym spotkaniu zaproszeni są radni Rady Miejskiej oraz Prezydenci Legnicy z lat 1990-2010, związani z miastem działacze społeczni, gospodarczy, kulturalni oraz naukowcy.

Remisowe derby  »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie red.
Niedzielne derby Legnicy na boisku przy ul. Grabskiego Konfeks - Miedź zakończyły się remisem 3:3.

Po pijanemu w dom  »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie tom
Pijany 23-letni kierowca forda wjechał w dom. Zdołał uciec, ale policjanci bez trudu go namierzyli po tablicy rejestracyjnej auta, która po uderzeniu w budynek odpadła.

"Nafciarze" nie zostawili żadnych złudzeń  »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie tom
Wielokrotny mistrz Polski i najbardziej utytułowana siódemka w kraju nie dała żadnych szans Miedzi Legnica.

Siedem medali szachistów  »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie red.
Bardzo dobrze w mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w szachach spisała się 14-osobowa ekipa ASSZ "Miedź" Legnica.

Medale kolarzy górskich  »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie red.
Kolarze górscy z legnickiego klubu ZYWER wzięli udział w najbardziej prestiżowej imprezie Vacansoleil Grand Prix MTB Czesława Langa w Szczawnie Zdrój.

"Jedynka" PO do sejmiku  »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie tom
Jadwiga Szeląg, znana lekarka ze Złotoryi, otwiera listę Platformy Obywatelskiej w wyborach do rady sejmiku województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

Jean Michel Jarre w Polsce »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Jean Michel Jarre, jeden z prekursorów muzyki elektronicznej, wystąpi w listopadzie w na czterech koncertach Polsce. Zagra w Gdańsku, Płocku, Wrocławiu i Rzeszowie
Zdjęć: 1  

Donieś na pracodawcę  »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie opr. RW
Business Software Alliance rozpoczyna kampanię informacyjną w Internecie mającą na celu zwrócenie uwagi pracowników na problem korzystania przez pracodawców z nielegalnego oprogramowania.
Zdjęć: 1  

Muzyka przeciwko ubóstwu »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie opr. RW
Konkurs „Muzyka przeciwko ubóstwu”: młodzi Europejczycy angażują się w walkę z ubóstwem na świecie!

Powakacyjne promocje kredytowe »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie opr. RW
Wrzesień to kolejny miesiąc, w którym banki prześcigają się w coraz to korzystniejszych ofertach kredytów hipotecznych. Nowe, promocyjne warunki sprawiają, że dla niektórych osób, marzenia o własnym M, mają coraz większe szansę na realizację.

Legnica inwestycyjna 2006 - 2010 »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie UM Legnica
Obecna - piąta kadencja legnickiego samorządu charakteryzuje się wysokim poziomem nakładów inwestycyjnych w stosunku do ogólnej kwoty wydatków budżetowych.

Magda! Nergal jeszcze żyje! »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Wyemitowanego w niedzielę, 19 września, programu "Dzień Dobry TVN" Magda Mołek długo nie zapomni. Dziennikarka przez pomyłkę uśmierciła Nergala, który od kilku dni walczy z ciężką chorobą. Temat szybko podłapały media.
Zdjęć: 1  

Talenty szachowe  »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie UM Legnica
Bardzo dobrze w szachowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów spisała się 14- osobowa ekipa ASSZ „Miedź” Legnica. W zawodach rozegranych w Żarowie (18-19 września br.) wystartowało 176 szachistów z całego Dolnego Śląska, a zawodnicy „Miedzi” wywalczyli aż 7 medali: 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe.

Wernisaż - Malarstwo rosyjskie  »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie opr. MB
Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza 24 września o godzinie 18 na wernisaż dotyczący Malarstwa rosyjskiego. Miejscem spotkania będzie siedziba Galerii przy Placu Katedralnym 1. Ekspozycję można będzie oglądać w terminie od 24 września do 24 października. Wstęp na wystawę i wernisaż jest bezpłatny.
Zdjęć: 3  

Rajd rowerowy trzech jezior  »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie MB
W niedzielę - 26 września Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na Rajd Rowerowy Trzech Jezior. Trasa rajdu (ok. 23 km) prowadzić będzie z Legnicy przez Koskowice, Grzybiany, Rosochatą i Jaśkowice do Kunic. W rajdzie mogą wziąć udział rodziny oraz rowerzyści indywidualni (dzieci do lat 11 pod opieką dorosłych). Wpisowe 5 zł. indywidualnie, 8 zł. rodzina. Rajd wyruszy o godzinie 11.00 sprzed siedziby OSiR ul. NMP 7.

Kandydaci PO do Rady Miejskiej  »
Tekst opublikowany 2010-09-19, opracowanie tom
Do 10 października Rada Powiatowa Platformy Obywatelskiej wyznaczyła sobie czas na ustalenie kandydatów, którzy ubiegać się będą o mandat w Radzie Miejskiej.

"To dobry wybór"  »
Tekst opublikowany 2010-09-19, opracowanie tom
„To doświadczony samorządowiec. To jest bardzo dobry wybór. Liczymy na drugą turę”. Tak ogólnie o wyborze posła Janusza Mikulicza na kandydata w wyborach prezydenckich Legnicy, mówią działacze Platformy Obywatelskiej.
Zdjęć: 1  

Porażka Miedzi na Orła Białego  »
Tekst opublikowany 2010-09-19, opracowanie tom
W 9. serii spotkań na II-ligowym froncie, na własnej murawie piłkarze Miedzi Legnica przegrali z Bałtykiem Gdynia 0:1.

Podarujmy mu krew  »
Tekst opublikowany 2010-09-19, opracowanie tom
ASPN Miedź Legnica apeluje do wszystkich kibiców, ale nie tylko, o pomoc dla półtorarocznego Dominika. Chłopczyk choruje na białaczkę i pilnie potrzebuje krwi.

XIII Dolnośląski Festiwal Nauki  »
Tekst opublikowany 2010-09-19, opracowanie MB
Wielkimi krokami zbliża się XIII Dolnośląski Festiwal Nauki. Impreza ma charakter cykliczny i będzie obchodzona we Wrocławiu, Legnicy, Zgorzelcu, Jeleniej Górze, Bystrzycy Kłodzkiej, Wałbrzychu i Ząbkowicach Śląskich. W Legnicy świętujemy w dniach 23 – 24 września. Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób interesujących się nauką, kulturą i szeroko pojętą sztuką. Wstęp wolny.

Słoneczna, ale chłodna niedziela  »
Tekst opublikowany 2010-09-19, opracowanie red.
Według zapowiedzi synoptyków, niedziela w Legnicy będzie słoneczna i chłodna.

Bez presji z "Nafciarzami"  »
Tekst opublikowany 2010-09-19, opracowanie tom
W trzeciej kolejce PGNiG Superligi podopieczni Edwarda Strząbały zmierzą się dziś z Wisłą Płock.

Altruizm według GDDKiA »
Tekst opublikowany 2010-09-19, opracowanie opr. MG
Od tygodnia każdy zatroskany o lokalne środowisko naturalne może zgłaszać swoje uwagi do „Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2010-2015” GDDKiA, także we Wrocławiu. Musimy wybrać między egoizmem a ochroną fauny i flory.
Zdjęć: 3  

Receptury bomb w necie »
Tekst opublikowany 2010-09-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Dziewięć lat po największym na świecie zamachu terrorystycznym wprowadzono wiele restrykcyjnych przepisów. Znowelizowano ustawy o kontroli materiałów wybuchowych. Jednak w internecie ludzie wymieniają się przepisami na produkcję niebezpiecznych substancji.
Zdjęć: 3  

65-lecie legnickiego rzemiosła  »
Tekst opublikowany 2010-09-18, opracowanie UM Legnica
Cech Rzemiosł Różnych świętuje dziś 65. rocznicę swego istnienia w Legnicy.

Na parkiecie o "Złotego Lwa"  »
Tekst opublikowany 2010-09-18, opracowanie UM Legnica
Dziś na parkiecie hali OSiR przy ul. Lotniczej zaprezentują się najlepsi polscy tancerze, którzy powalczą o „Złotego Lwa”.

Miliardowa tona urobku  »
Tekst opublikowany 2010-09-18, opracowanie opr. red.
20 milionów wagonów o łącznej długości 214 tys. km. Takie imponujące wymiary to miliard ton urobku, który w tym roku przerobiły Zakłady Wzbogacania Rud KGHM.

Pomogli, ale nie za darmo  »
Tekst opublikowany 2010-09-18, opracowanie opr. tom
Mieszkańcowi sąsiedniego powiatu jadącemu przez Legnicę zepsuł się samochód. Kiedy wysiadł z auta podeszło do niego trzech mężczyzn, którzy pomogli mu zepchnąć auto na chodnik.

Miedź kontra Bałtyk  »
Tekst opublikowany 2010-09-18, opracowanie tom
Dziś na stadionie Orła Białego piłkarze Miedzi zmierzą się z Bałtykiem Gdynia.

Podatnicy z otwartym sercem  »
Tekst opublikowany 2010-09-18, opracowanie tom
Dzięki jednemu procentowi podatku, szpitalna fundacja "Otwarte serce" pozyskała w tym roku 18,5 tys. zł.

A jednak Mikulicz  »
Tekst opublikowany 2010-09-18, opracowanie tom
Janusz Mikulicz kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Legnicy.
Zdjęć: 1  

Lista SLD do sejmiku gotowa  »
Tekst opublikowany 2010-09-18, opracowanie tom
Czworo legniczan znalazło się na 9-osobowej liście kandydatów SLD z całego naszego regionu, którzy powalczą o mandat radnego sejmiku województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

Finał Conversatorium Organowego  »
Tekst opublikowany 2010-09-18, opracowanie LCK
Koncertem Warszawskich Solistów Concerto Avenna, w kościele Św. Jana Chrzciciela, zakończyło się tegoroczne Conversatorium Organowe

Ten Krzyż nas obnażył »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie Marta Gołębiowska
Specjalnie dla nas, Paweł Hermanowski, dyrektor jednej z organizacji pozarządowych powstałej we Wrocławiu, opowiada o swoich doświadczeniach i przemyśleniach spod Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
Zdjęć: 4  

Pomagać – kluczowa sprawa »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie RW
Po raz kolejny w tym roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska będzie przyznawać Dolnośląski Klucz Sukcesu. Uroczystość wręczenia tej specyficznej nagrody za każdym razem odbywa się w innym mieście naszego regionu. Tym razem wyróżnione firmy zostaną uhonorowane 16 września w Teatrze Miejskim w Świdnicy.
Zdjęć: 1  

Centrum przesiadkowe dla pasażerów PKP i PKS  »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie UM Legnica
W ratuszu odbyło się spotkanie poświęcone koncepcji stworzenia w mieście multimodalnego centrum komunikacyjnego.

Paraolimpiada TPD na pożegnanie lata »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie UM Legnica
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zorganizowało VIII Legnicką Paraolimpiadę i festyn rekreacyjny „Pożegnanie Lata – 2010”. Imprezę honorowym patronatem objął prezydent Legnicy.

Obrady VIII Kongresu Miast Polskich  »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie UM Legnica
Wczoraj w Kaliszu rozpoczęły się dwudniowe obrady VIII Kongresu Miast Polskich. Legnicę reprezentuje prezydent Tadeusz Krzakowski, sprawujący funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej ZMP.

W Legnicy przybywa ścieżek rowerowych  »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie UM Legnica
Obecnie sieć legnickich ścieżek i tras rowerowych liczy około 27 km. W latach 2006-2010, zgodnie z wcześniejszą koncepcją rozwoju sieci, przybyło ok. 6 kilometrów ścieżek.

W rocznicę zbrojnej napaści  »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie UM Legnica
Dziś przypada 71. rocznica zbrojnej agresji Związku Radzieckiego na Polskę.

Oni dostali klucze »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie red
16 września w Teatrze Miejskim w Świdnicy już po raz czternasty odbyło się uroczyste wręczenie najbardziej prestiżowego, regionalnego wyróżnienia „Dolnośląski Klucz Sukcesu” .
Zdjęć: 1  

Pochmurnie, ale bez deszczu  »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie red.
Niemal przez cały dzień w Legnicy będzie pochmurno. Miejscami może pokazać się słońce. Nie powinno też padać.

Legnickie Dni Kultury Kresowej  »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie tom
Od 4 do 10 października odbędą się IX Legnickie Dni Kultury Kresowej.

Miedź kontra Bałtyk  »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie tom
Jutro na stadionie Orła Białego piłkarze Miedzi zmierzą się z Bałtykiem Gdynia.

Władze gmin oburzone  »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie tom
Władze gmin zagrożonych budową odkrywkowej kopalni węgla brunatnego oburzone są wypowiedziami uczestników Krajowego Zjazdu Górnictwa Odkrywkowego, którzy jawnie prowokowali mieszkańców do zaostrzenia protestu wmawiając, że protest jednej małej gminy się nie liczy a rząd powinien przyjąć specustawę na wzór ustaw drogowych.
Zdjęć: 1  

Lotnisko tematem numer jeden »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie tom
Jakie hasła i deklaracje będą widnieć na powiewających sztandarach kandydatów na prezydenta Legnicy i do Rady Miejskiej. Na pewno wszyscy będą mówić o przyszłości posowieckiego lotniska.

Kandydaci PiS po 26 września  »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie tom
Po ostatnim weekendzie września poznamy oficjalnego kandydata Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Legnicy.

Strzelali w zaprzyjaźnionym Blansku  »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie tom
Legniccy policjanci gościli u swoich kolegów czeskim Blansku, mieście partnerskim naszego miasta.
Zdjęć: 2  

Oświatowy skandal w Złotoryi  »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie tom
Wiesław Woźniak jako nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi bezprawnie wydał referencje dla byłej uczennicy tej szkoły. W tym celu posłużył się pieczątką, której kiedyś używał będąc dyrektorem tej placówki.
Zdjęć: 2  

Marcin Garuch piłkarzem sierpnia  »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie tom
Marcin Garuch został wybrany piłkarzem sierpnia. Tak zadecydowali kibice Miedzi Legnica, którzy wzięli udział w głosowaniu.

Klucze do sukcesu »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie opr. RW
Po raz kolejny w tym roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska przyznało Dolnośląski Klucz Sukcesu. Uroczystość wręczenia tej specyficznej nagrody za każdym razem odbywa się w innym mieście naszego regionu. Tym razem wyróżnione firmy zostały uhonorowane 16 września w Teatrze Miejskim w Świdnicy.
Zdjęć: 2  

Kolejna inwestycja na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie opr. red.
Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński w piątek spotkał się we Wrocławiu z Jamesem Wigginsem, Prezesem Zarządu spółki Pittsburgh Glass Works. Amerykańska firma za ok. 175 mln zł wybuduje na Dolnym Śląsku fabrykę szyb samochodowych, w której pracę znajdzie 150 osób.

Przeszczepili rękę z ramieniem »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie INTERIA.PL
Lekarze z trzebnickiego szpitala przeszczepili rękę z przedramieniem i ramieniem 56-letniej kobiecie. To 7. przeszczep kończyny w historii trzebnickiego szpitala i 2. transplantacja ręki z ramieniem. Na świecie do tej pory dokonano czterech takich przeszczepów.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie red.
Zobacz film "Bazyl, człowiek z kulą w głowie", potem spędź mile czas u kosmetyczki, a w domu wypij kawę ze specjalnych kubków - wszystko to możesz wygrać wysyłając smsa.

Nowa stacja diagnostyczna w CKP  »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie UM Legnica
W legnickim Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Grunwaldzkiej oddano do użytku nową stację diagnostyczną.

Zmiana organizacji ruchu  »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie UM Legnica
Od dziś zmieniła się organizacja ruchu na ul. Pobożnego i Chrobrego.

Pierwsi zwycięzcy turnieju o puchar premiera  »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie UM Legnica
W Legnicy na boisku „Orlik 2012” przy Szkole Podstawowej nr 7 zainaugurowano piłkarskie rozgrywki Turnieju „Orlika” o puchar premiera Donalda Tuska.

Pochmurno i wietrznie  »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie red.
Na dziś w Legnicy synoptycy zapowiadają mało optymistyczną pogodę.

Zaproszenie na dożynki gminy Kunice  »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie tom
W najbliższą niedzielę, 19 września, odbędą się dożynki gminy Kunice. Święto plonów połączone będzie z otwarciem kompleksu sportowego w Bieniowicach.

Szczepienia przeciwko grypie  »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie tom
Legnicki szpital rozpoczyna akcję szczepień przeciwko grypie.

Rywalizacja ratowników medycznych  »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie tom
W Legnicy rozpoczęły się dziś IV mistrzostwa ratowników medycznych.

Nowoczesny sprzęt na okulistyce  »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie opr. tom
Nowoczesny mikroskop i urządzenie do badania pola widzenia trafił na oddział okulistyczny legnickiego szpitala. Aparatura kosztowała 300 tys. zł.

Portfele szefów legnickiej kultury  »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie tom
Najlepiej opłacanym przez władze miasta szefem instytucji kulturalnej jest Andrzej Niedzielenko, dyrektor Muzeum Miedzi.
Zdjęć: 4  

Rajd Rowerowy Trzech Jezior  »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie red.
W niedzielę 26 września, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na Rajd Rowerowy Trzech Jezior. Trasa rajdu (ok. 23 km ) prowadzić będzie z Legnicy przez Koskowice, Grzybiany, Rosochatą i Jaśkowice do Kunic.

Spółdzielnia świętuje 50-lecie  »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie tom
W najbliższy poniedziałek, 20 września, Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa uroczyście będzie świętować 50-lecie swego istnienia.

Łona w Spiżarni  »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie MB
Ostatnio legnicka Spiżarnia gościła hip - hopowego wykonawcę Łukasza Rostkowskiego (L.U.C), a niebawem 17 września zagra szczeciński duet Łona/Webber.
Zdjęć: 1  

Białorusini w Cerkwi Greckokatolickiej  »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie LCK
W Cerkwi Greckokatolickiej przy ul. Wrocławskiej wystąpi dziś (czwartek) Chór Chłopięco - Młodzieżowy Obwodowego Pałacu Kultury w Brześciu na Białorusi. Dyrygentką chóru jest Ałła Igumnowa.

Dają Krzakowskiemu zwycięstwo w cuglach  »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie tom
Cztery lata temu Tadeusz Krzakowski sięgnął po władzę w mieście już w pierwszej turze wyborów. Prezydent zdobył 57,4 procent głosów. W listopadowych wyborach legnicki SLD wróży gospodarzowi miasta jeszcze lepszy wynik.
Zdjęć: 1  

"Chopinowi Duda - Gracz"  »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie MB
24 września o godzinie 17 w Muzeum Miedzi otwarcie wystawy "Chopinowi Duda - Gracz". Wejście od ulicy Św. Jana.
Zdjęć: 3  

Nie ma już krzyża przed Pałacem Prezydenckim »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Dzisiaj ok. godziny 8 rano krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego został usunięty. Jak poinformował na konferencji prasowej szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski, krzyż przeniesiono do kaplicy w Pałacu Prezydenckim.
Zdjęć: 1  

Chełmy - Męcinka  »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie opr. MB
PTTK o/Legnica zaprasza na XXI Rajd Chełmy Męcinka. Termin - 25 września bieżącego roku.

Rośnie pula finansowa na koncie fundacji  »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie MB
Od grudnia 2009 roku działa fundacja „Otwarte Serce”, która ma na celu m.in. gromadzenie funduszy na zakup sprzętu medycznego dla legnickiej lecznicy.

Deszczowo przez cały dzień  »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie red.
Prognozy na dziś dla Legnicy nie są optymistyczne. Niemal przez cały dzień będzie padać. Przydadzą się zatem parasole i płaszcze przeciwdeszczowe.

Dziś w Expressie... »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie tom
Dziś oddajemy kolejne wydane Expressu Legnickiego. Co tym razem przygotowaliśmy na łamach naszego tygodnika?

Wybierz najlepszego piłkarza Miedzi  »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie tom
Tylko do dziś kibice Miedzi Legnica mogą głosować na swojego ulubionego piłkarza. Na uczestników zabawy czekają nagrody.

Krawężniki na drodze, Koiszków zablokowany  »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie red.
Uwaga kierowcy jadący z Legnicy w kierunku Jawora. Droga w Koiszkowie jest całkowicie zablokowana.

Szymon prosi o pomoc »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie J.W
Szymon Ostański jest 9 miesięcznym chłopcem, który potrzebuje pomocy. Na pozór wygląda na zdrowe dziecko, jednak w momencie, gdy przyłoży mu się stetoskop do serduszka słychać, że bije ono inaczej niż u większości ludzi.
Zdjęć: 3  

Ostatnia chwila na bilety »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie opr. ech
Tylko do godziny 12.00 czekamy na sms, dzięki którym możecie Państwo wygrać przelot samolotem. Przyjdź na otwarcie wystawy Portu Lotniczego Wrocław w centrum Lubina i wygraj lot z Wrocławia dla dwóch osób!

Zmiana na proponowanej liście SLD do sejmiku  »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie tom
Stanisław Batóg, rolnik z Kunic, zrezygnował z ubiegania się o wpisanie na listę kandydatów SLD w wyborach do rady sejmiku województwa dolnośląskiego.

Dostali nagrodę »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie opr. ech
Dzisiaj na konta pracowników Polskiej Miedzi wpłynie wyrównanie pierwszej raty zaliczki na poczet wypracowanego zysku. Szacunkowo będzie to około 1/3 miesięcznej pensji.

Wpływowi politycy u boku kandydatów  »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie tom
Posłowie Bartosz Arłukowicz i Jerzy Wenderlich, europosłanka Lidia Geringer de Oedenberg mają wspierać kandydatów legnickiego SLD w kampanii samorządowej.

Z SLD zawsze po drodze, czyli hasła i deklaracje  »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie tom
Lewicy marzy się zasobne miasto, by mieszkańcom było łatwiej o pracę. SLD chce Legnicy sprawiedliwej, atrakcyjnej, bezpiecznej, wykształconej, kulturalnej i nowoczesnej.
Zdjęć: 1  

Nowy projekt "Kierunek sztuka" »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie opr. MB
Fundacja "Sztuka dla Ludzi" rusza z nowym projektem pt. "Kierunek Sztuka" dla osób zainteresowanych tematyką sztuk wizualnych.
Zdjęć: 2  

Wybory w listopadzie »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie opr. aw
21 listopada będziemy wybierać samorządowców. Druga tura odbędzie się 5 grudnia.

Jedyną nadzieją jest kosztowna operacja w Niemczech  »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie MB
Przedstawiamy historię niespełna rocznego chłopca, który cierpi na syndrom Tar, charakteryzujący się skróceniem kości. Zwracamy się z prośbą do naszych czytelników o wsparcie finansowe dla Krystiana. Pamiętajcie, liczy się każdy gest.
Zdjęć: 2  

Upadło biuro podróży Selectours »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie Paf
W ciągu ostatnich dni Selectours wysłał na wakacje z wrocławskiego lotniska cztery samoloty do Turcji, Tunezji i Egiptu. Dziś miał odlecieć kolejny.

Wygraj bilet na samolot »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie opr. ech
Przyjdź na otwarcie wystawy Portu Lotniczego Wrocław w centrum Lubina i wygraj lot z Wrocławia dla dwóch osób!
Zdjęć: 2  

Armia manipuluje mózgiem »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie INTERIA.PL
To, nad czym pracuje William Tyler ze School of Life Sciences przy Uniwersytecie Stanowym w Arizonie na zlecenie amerykańskiej armii, brzmi jak science-fiction. Założyciel firmy Synsonix opracowuje hełm dla żołnierzy, który będzie wpływał na aktywność mózgu za pomocą śródczaszkowych impulsów ultradźwiękowych.
Zdjęć: 1  

Prezdydent spotka się z mieszkańcami  »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie UM Legnica
Po wakacyjnej przerwie, dziś odbędzie się siódme już w tym roku konsultacyjne spotkanie prezydenta Legnicy z mieszkańcami poszczególnych rejonów miasta, w ramach cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw”.

Kobieto, nie wstydź się »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie opr. RW
We Wrocławiu odbędzie się kolejna z zaplanowanych na ten rok konferencji w ramach Ogólnopolskiego Programu Samorządowego „Współdziałajmy”. Jego celem jest podniesienie wiedzy przedstawicieli władz samorządowych na temat tworzenia i prowadzenia programów profilaktyki zdrowotnej, które mają na celu skuteczną walkę z chorobami onkologicznymi kobiet.

Wyszedł z domu i ślad po nim zaginął  »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie tom
Legnicka policja poszukuje zaginionego mieszkańca miasta. 64-letni Władysław Siwak wyszedł z domu 3 września i do tej pory nie dał znaków życia.
Zdjęć: 1  

Uciekł przed więzieniem, by kraść  »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie tom
Legniccy policjanci zatrzymali 25-latka, który na swoim koncie miał włamania, kradzieże i uszkodzenie mienia. Co ciekawe, przestępstw dopuścił się jako ścigany przez legnicki sąd do odbycia kary więzienia.

SLD: listy są, czas na hasła i program  »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie tom
Jutro legnicki Sojusz Lewicy Demokratycznej ogłosi hasła i deklaracje, jakie kandydaci tego ugrupowania będą głosić w kampanii wyborczej.

Ile zarabiają dyrektorzy szpitali?  »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Mimo, że Krystyna Barcik kieruje największą w naszym regionie placówką medyczną, jej roczne zarobki nie są największe. Rekordzistą jest dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Złotoryi.

"Postaw na rodzinę"  »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie UM Legnica
Realizując gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii, gmina Legnica przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii pn. „Postaw na rodzinę”, zainicjowanej przez Krakowską Akademię Profilaktyki. Kampania ma umacniać i odbudowywać więzy rodzinne.

Idą na wojnę po nasze głosy  »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Wybory samorządowe najprawdopodobniej odbędą się 21 listopada. Ostateczny termin, według dzisiejszej zapowiedzi premiera rządu, mamy poznać już jutro. Na razie do wyścigu o fotel prezydenta Legnicy stanęło dwóch kandydatów: obecny szef miasta Tadeusz Krzakowski i Krzysztof Lewandowski, działacz Legnickiego Towarzystwa Lotniczego. Wciąż czekamy na osoby, które wystawią dwie największe partie - PO i PiS.
Zdjęć: 4  

ZUS informuje o stanie konta za ubr.  »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie red.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę "Informacji o stanie konta za 2009r." Wkrótce 18 milionów Polaków dostanie listy od ZUS.

Pochmurnie, ale bez deszczu  »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie red.
Dziś już nie będzie tak słonecznie, jak w sobotę i niedzielę. Ale będzie jeszcze w miarę ciepło i bezdeszczowo.

Szachiści z brązowymi medalami  »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie opr. tom
Z brązowymi medalami z rozgrywek I Ligi Seniorów powracają szachiści ASSZ " Miedź" Legnica. W ostatniej rundzie w rozgrywanych w Katowicach zawodów, zremisowali 3-3 ze zwycięzcą rozgrywek Odrodzeniem Kożuchów z trzema arcymistrzami w składzie.
Zdjęć: 2  

W obronie niedzieli  »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie tom
W Legnicy zawiązał się Społeczny Komitet Obrony Świętości Niedzieli. Tworzą go ludzie różnych środowisk, przedstawiciele duchowieństwa. I choć w komitecie są nazwiska sympatyzujące z Prawem i Sprawiedliwością, jego inicjatorzy stanowczo odcinają się od politycznego wydźwięku.
Zdjęć: 1  

Rekordzista jazdy na podwójnym gazie  »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie tom
Ponad cztery promile alkoholu! Tyle miał w sobie kierowca forda. Nic dziwnego, że nie mógł zapanować nad kierownicą. Mężczyzna wjechał autem na chodnik i zatrzymał się na słupie sygnalizacji świetlnej. Ale było mu mało.
Zdjęć: 2  

Spadł z wiaduktu, zatrzymał się metr od torów  »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie tom
Pijany kierowca jadąc w kierunku Kunic, na wiadukcie stracił panowanie nad autem, przebił barierę i spadł z nasypu kolejowego. Samochód przewrócił się na dach i zatrzymał metr od torów.
Zdjęć: 4  

Paraolimpiada TPD  »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie opr. MB
Oddział Miejski i Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy organizuje w dniu 16 września w godz. 11:00-17:00 VIII Legnicką Paraolimpiadę TPD i Festyn Rekreacyjny „Pożegnanie Lata – 2010” na placu rekreacyjno-sportowym Wyższego Seminarium Duchownego, ul. Grunwaldzka róg Okrzei (naprzeciw Hotelu „Rezydencja”).
Zdjęć: 1  

Przybywa grzybów i zatruć »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie RW/INTERIA.PL
Na Dolnym Śląsku rozpoczął się sezon grzybowy. - Jest ich już zatrzęsienie – mówi Paweł z Wrocławia. - W ten weekend byłem w lasach okolicach Twardogóry, w godzinę nazbierałem dwa wielkie kosze. - Zaczyna się sezon zatruciowy – wzdycha dr Maciej Olkusz z wrocławskiego oddziału Ostrych Zatruć.

Wygraj bilet na samolot »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie opr. ech
Przyjdź na otwarcie wystawy Portu Lotniczego Wrocław w centrum Lubina i wygraj lot z Wrocławia dla dwóch osób!
Zdjęć: 2  

Wall Street kupuje czarny scenariusz »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Na Wall Street hitem tego roku są spółki, których produkty mogą być podstawowym wyposażeniem bunkrów.

Conversatorium Organowe  »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie opr. MB
Od dzisiaj do 17 września w legnickich kościołach i cerkwi, odbywać się będzie Conversatorium Organowe – jedna z najważniejszych, legnickich imprez. Program tegorocznego Conversatorium jest bardzo bogaty, koncerty zapowiadają się na duże wydarzenia artystyczne, a wstęp na wszystkie z nich jest darmowy.

Niszczyli znaki drogowe  »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie tom
Chojnowscy policjanci zatrzymali sześciu młodych, pijanych mężczyzn, którzy idąc miastem niszczyli znaki drogowe.

Jak odrolnić działkę? »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie Magdalena Piprek
Chcesz urzeczywistnić marzenia o własnym domu, ale twoje zasoby finansowe są ograniczone? Alternatywą może być zakup działki rolnej, z możliwością przekształcenia na budowlaną. Grunty rolne cieszą się sporym powodzeniem ze względu na atrakcyjną cenę.

Spotkanie Prezydenta z mieszkańcami miasta »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie UM Legnica
We wtorek, 14 września br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego (Plac Klasztorny 7) o godzinie 17.00 Prezydent Legnicy spotka się z mieszkańcami Zakaczawia, Staromiejskiego Centrum i Tarninowa.

Deklaracja współpracy Legnicy i Blanska  »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie UM Legnica
W ramach obchodów jubileuszu dziesięciolecia partnerskiej współpracy Legnicy i Blanska oficjalna delegacja władz tego czeskiego miasta złożyła wizytę w Legnicy. W sobotę, 11 września 2010 r. w Ratuszu pani Starosta Jaroslava Králová i Prezydent Tadeusz Krzakowski podpisali deklarację o kontynuowaniu partnerstwa obu miast.

Nowi Mistrzowie Polski w Łucznictwie  »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie UM Legnica
Na Stadionie Orła Białego dobiegły końca 74. Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie - Legnica 2010 (9-12 września br.).

Turniej "Orlika" o Puchar Premiera  »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie UM Legnica
14 września 2010 r. (wtorek) rozpoczyna się w Legnicy piłkarski Turniej „Orlika” o Puchar Premiera Donalda Tuska.

Sekretarz generalny doktorem honorowym  »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie opr. MB
14 września (wtorek) o godzinie 9.00 w Auli Politechniki Wrocławskiej (bud. A-1, wyb. Wyspiańskiego 27) zostanie nadany tytuł doktora honoris causa Hamadounowi I. Touré – Sekretarzowi Generalnemu ITU (Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny). Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości (ok. godz. 11.00) nastąpi, zgodnie z tradycją uczelni, odsłonięcie nazwiska wyróżnionego naukowca na tablicy upamiętniającej wszystkich dotychczasowych doktorów h.c.

A miało być tak pięknie...  »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie tom
Zła wiadomość dla kierowców. Remontowana ulica Armii Wojska Polskiego nie zostanie oddana na czas. Co więcej, koszty inwestycji będą droższe, niż zakładano.
Zdjęć: 3  

Dziś poznamy najlepszych łuczników  »
Tekst opublikowany 2010-09-12, opracowanie tom
Mistrzostwa Polski seniorów w łucznictwie wchodzą w decydującą fazę. Dziś poznamy zwycięzców w drużynie i indywidualnie.
Zdjęć: 1  

Niedziela wyjątkowo pogodna  »
Tekst opublikowany 2010-09-12, opracowanie red.
Dzisiejsza noc w Legnicy zapowiada się bezchmurna. Podobnie będzie w dzień.

Urny pod Golgotą Wschodu  »
Tekst opublikowany 2010-09-12, opracowanie tom
W rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem, pod pomnikiem Golgoty Wschodu w Chojnowie, uroczyście złożono dwie urny z ziemią.

Ponad partyjnymi podziałami  »
Tekst opublikowany 2010-09-12, opracowanie tom
W Złotoryi przy "okrągłym stole" spotkali się liderzy i działacze partyjni, lokalnych stowarzyszeń i związków społecznych.

Rank Progress sprzedał część swojej galerii  »
Tekst opublikowany 2010-09-12, opracowanie tom
Firma Rank Progress, właściciel m.in. legnickiej Galerii Piastów sprzedała część swojej galerii w Kłodzku.

Flagowiec olbrzymi, olbrzymie kłopoty  »
Tekst opublikowany 2010-09-12, opracowanie tom
Czy za rozdeptanie grzyba może grozić kara więzienia lub w najlepszym wypadku grzywna? Może. I bez znaczenia, czy zrobisz to nieumyślnie.
Zdjęć: 3  

Apteczka dla księdza za 230 złotych  »
Tekst opublikowany 2010-09-12, opracowanie tom
Szajka oszustów próbowała naciągnąć wielu księży legnickich parafii przekonując, że muszą zaopatrzyć się w... apteczki pierwszej pomocy. Jeden zestaw bandaży i plastrów kosztował 230 złotych.
Zdjęć: 2  

Kolejna edycja imienin NMP  »
Tekst opublikowany 2010-09-12, opracowanie MB
W ramach cyklicznej już imprezy, ulica Najświętszej Marii Panny świętowała ósmy raz swoje imieniny. Z tej okazji Prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski i Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosili mieszkańców miasta do wspólnej zabawy. Punktem kulminacyjnym był musicalowy koncert galowy „Skrzypek na dachu” w wykonaniu łódzkiego Teatru Muzycznego.
Zdjęć: 93  

Sukces Małgosi w Opolu  »
Tekst opublikowany 2010-09-11, opracowanie tom
17-letnia Małgosia Rostoczyńska ze Świerzawy zdobyła drugie wyróżnienie i 5 tysięcy złotych nagrody podczas wczorajszych "Debiutów" w Opolu.

Policjanci strzelali u sąsiadów  »
Tekst opublikowany 2010-09-11, opracowanie UM Legnica
W ramach obchodów jubileuszu 10-lecia partnerstwa, prezydent Legnicy i starosta Blanska podpiszą dziś w legnickim ratuszu wspólną deklarację dalszego kontynuowania współpracy obu miast.

Miliony na profilaktykę zdrowotną  »
Tekst opublikowany 2010-09-11, opracowanie UM Legnica
Na różne formy profilaktyki zdrowotnej, przeciwdziałanie patologiom społecznym, krzewienie zdrowego stylu życia oraz przeciwdziałanie uzależnieniom w latach 2006 – 2010 w budżecie Legnicy przeznaczono ponad 9,3 miliona złotych.

Jak miasto wspiera szpital  »
Tekst opublikowany 2010-09-11, opracowanie UM Legnica
Od 2002r. w Legnicy działają samorządowe akty prawa lokalnego, na mocy których podmioty prawne i osoby fizyczne świadczące usługi zdrowotne uzyskują zwolnienia z podatku od nieruchomości. Dotyczy to obiektów w których prowadzona jest działalność lecznicza.

Ulica świętuje  »
Tekst opublikowany 2010-09-11, opracowanie tom
Dziś ulica Najświętszej Marii Panny świętuje swoje imieniny. Imprezy odbędą się w trzech miejscach tej reprezentacyjnej ulicy w mieście.
Zdjęć: 2  

Na rondzie pod prąd  »
Tekst opublikowany 2010-09-11, opracowanie tom
Do niecodziennego zdarzenia doszło wczoraj na legnickim rondzie Unii Europejskiej. Kierowca audi wjechał na skrzyżowanie... pod prąd.

Pogodnie, w miarę ciepło  »
Tekst opublikowany 2010-09-11, opracowanie red.
Dziś w Legnicy zapowiada się pogodny i w miarę ciepły dzień.

"Jarza" zagra w meczu z Polonią  »
Tekst opublikowany 2010-09-11, opracowanie tom
W kolejnej serii spotkań na boiskach II ligi, dziś podopieczni trenera Janusza Kudyby zmierzą się w Słubicach z Polonią.

Cel - pokonać Nielbę  »
Tekst opublikowany 2010-09-11, opracowanie tom
Dziś szczypiorniści Miedzi Legnica zmierzą się na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec. Oba zespoły chcą udowodnić, że inauguracyjne porażki były przypadkiem.

Ta wystawa ma przede wszystkim wartość edukacyjną »
Tekst opublikowany 2010-09-11, opracowanie MB
W Muzeum Miedzi otwarto wyjątkową wystawę prezentującą Skarby ze zbiorów Fundacji XX Czartoryskich w Krakowie. Wystawę można oglądać w Akademii Rycerskiej.
Zdjęć: 25  

Zwycięstwo Miedzi w Słubicach  »
Tekst opublikowany 2010-09-11, opracowanie tom
Znakomite wieści ze Słubic. Piłkarze Miedzi Legnica pokonali miejscową Polonię 2:0.

60 milionów na czysto  »
Tekst opublikowany 2010-09-11, opracowanie tom
W pierwszym półroczu tego roku Grupa Kapitałowa Rank Progress, właściciel m.in. legnickiej Galerii Piastów, zarobiła na czysto 60 milionów złotych.
Zdjęć: 1  

Z tarczą z Wągrowca, zwycięstwo szczypiornistów  »
Tekst opublikowany 2010-09-11, opracowanie tom
W drugiej serii spotkań na parkietach Superligi piłki ręcznej mężczyzn podopieczni trenera Edwarda Strząbały pokonali dziś w Wągrowcu Nielbę 29:25 (15:11).

Trzymajmy kciuki za Małgosię w Opolu  »
Tekst opublikowany 2010-09-10, opracowanie tom
Dziś rusza 47. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. W koncercie "Debiutów" na scenie zobaczymy 17-letnią Małgosię Rostoczyńską ze Świerzawy.
Zdjęć: 1  

Dawaj kasę  »
Tekst opublikowany 2010-09-10, opracowanie tom
Podszedł do ofiary i zażądał pieniędzy. Groził pobiciem i zemstą w przypadku powiadomienia policji. Policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę. Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Kara dla instruktora nauki jazdy  »
Tekst opublikowany 2010-09-10, opracowanie tom
Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Markowi K., instruktorowi nauki jazdy, który niechlubnie wsławił się jazdą po pijanemu i prowadzeniem nielegalnej działalności.
Zdjęć: 1  

Zwłoki w stawie  »
Tekst opublikowany 2010-09-10, opracowanie tom
Wczoraj po południu w stawie hodowlanym w Pątnowie Legnickim znaleziono zwłoki 47-letniego mężczyzny.

Edukacja teatralna  »
Tekst opublikowany 2010-09-10, opracowanie opr. MB
W tym sezonie Teatr ma nową propozycję dla młodzieży zainteresowanej Klubem Gońca Teatralnego. Młodzież nie będzie dzielona jak dotychczas na grupy młodzieżowe (gimnazjalne i ponadgimanzjalne), na zaawansowanych i mniej zaawansowanych, lecz wszyscy będą uczestniczyć we wspólnych warsztatach z aktorami Teatru Modrzejewskiej: Magdą Biegańską (praca z wyobraźnią i metaforą w teatrze), Anitą Poddębniak (improwizacje teatralne), Robertem Gulaczykiem (maska i forma w teatrze) oraz Bartkiem Bulandą (ekspresja ruchowa, praca z ciałem, impostacja).

Złośliwe krasnoludki »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie tom
"Jak coś nie idzie to złośliwe krasnoludki sikają nam do mleka". Co miał na myśli radny Platformy Obywatelskiej, Robert Kropiwnicki, mówiąc te słowa?

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie red.
Zobacz film "Bazyl, człowiek z kulą w głowie", potem spędź mile czas u kosmetyczki, a w domu wypij kawę ze specjalnych kubków - wszystko to możesz wygrać wysyłając smsa.

Z Łazienkowskiej na Orła Białego - "Jarza" w Miedzi  »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie tom
Były gracz warszawskiej Legii i reprezentacji Polski, Tomasz Jarzębowski, podpisał roczny kontrakt z Miedzią Legnica.

Nowy zarządca Galerii Piastów  »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie tom
Nowym zarządcą legnickiej Galerii Piastów została firma Metro Group Asset Management, spółka córka światowego koncernu handlowego.
Zdjęć: 2  

Ostateczny program imienin ulicy »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie MB
Pewnym modyfikacjom uległ program sobotniej imprezy. Poniżej przedstawiamy ten właściwy:

Szansa dla przedsiębiorczych  »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie opr. RW
Trwa kolejna edycja prestiżowego konkursu „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości”, ogłoszonego przez Komisję Europejską i organizowanego w Polsce przez Ministerstwo Gospodarki we współdziałaniu z marszałkami województw. Na zgłoszenia zrealizowanych z sukcesem „przedsiębiorczych” projektów czekają urzędy marszałkowskie w całej Polsce.
Zdjęć: 1  

„Złodzieje” z Solidarności cz. 3. »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie Wojciech Sitarz
Akcja wyprowadzenia 80 milionów z kont dolnośląskiej Solidarności nie zakończyła się z chwilą zdeponowania pieniędzy u kardynała. Gdy walizy z pieniędzmi leżały już bezpieczne w skrytce między arcybiskupią łazienką i gabinetem, Józef Pinior i Władysław Frasyniuk zaczęli planować dalsze posunięcia.
Zdjęć: 4  

Włamywacz awanturnik  »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie tom
Dziś po północy legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował odjechać skradzionym samochodem. Niedoszły złodziej był agresywny.

E-technologie w szkole  »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie UM Legnica
W pierwszych dniach nowego roku (6-7 września br.) wszyscy dyrektorzy i główni księgowi 51 legnickich szkół i placówek oświatowo-wychowawczych uczestniczyli w szkoleniu, zorganizowanym przez Wydział Oświaty i Sportu Urzędu Miasta. Zajmowano się przygotowaniem projektu planu finansowego placówek na rok 2011 z wykorzystaniem narzędzi informatycznych.

Paleniu papierosów mówimy STOP  »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie UM Legnica
Czwartek, 9 września 2010 r. to IV Ogólnopolski Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaży wyrobów tytoniowych, czyli kulminacja XIII edycji Programu STOP18! Program STOP18! to największa w Polsce akcja zapobiegania dostępowi niepełnoletnich do wyrobów tytoniowych, prowadzona nieprzerwanie od 1998 roku.

Współpraca Legnicy i Blanska  »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie UM Legnica
W Legnicy i czeskim Blansku trwają obchody jubileuszu dziesięciolecia partnerskiej współpracy obu miast. W najbliższą sobotę (11 września br.) o godzinie 11.30 w sali 201 Ratusza Prezydent Legnicy i Pani Starosta Blanska podpiszą uroczystą deklarację kontynuowania partnerstwa.

Projekt dla małych i mikroprzedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie D. Lejkowska
Trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów wspierających działalność gospodarczą w dziedzinie gospodarki elektronicznej, przyznawane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, Działanie 8.1.

Z łomem na jednorękiego bandytę  »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie tom
Łom i śrubokręt wystarczył 20-latkowi, by włamać się do jednego z legnickich barów. Złodziej zabrał z automatów do gier pieniądze. Ale niedługo cieszył się łupem.

Zatrzymany na gorącym uczynku  »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie tom
Dzisiejszej nocy legniccy policjanci zatrzymali 17-latka, który włamał się do piwnicy jednego z domów.

Niesprawne autobusy z dziećmi na pokładzie  »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie tom
Jaworscy policjanci zatrzymali dwa niesprawne autobusy, które wiozły dzieci do szkoły w Wądrożu Wielkim.

Przekręt w MOPS-ie  »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie tom
Trzy lata więzienia w zawieszeniu na sześć, zwrot skradzionych prawie 150 tysięcy złotych i 3-letni zakaz zajmowania stanowisk. Na taki wyrok dobrowolnie zgodziła się pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wojcieszowie.

Pomoc przez aukcję  »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie tom
Na Allegro wystawione zostały klubowe gadżety Miedzi Legnica. Wylicytować można strój piłkarski i futbolówkę. Dochód z aukcji trafi do rodziny 11-letniego piłkarza Miedzi.

Bliżej legniczan i ich spraw - kolejne spotkanie  »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie UM Legnica
Po wakacyjnej przerwie, we wtorek, 14 września, odbędzie się siódme już w tym roku konsultacyjne spotkanie prezydenta Legnicy z mieszkańcami poszczególnych rejonów miasta, w ramach cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw”.

Podzielą się doświadczeniem w komunalce  »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie UM Legnica
Działająca w ramach Związku Miast Polskich Grupa Wymiany Doświadczeń w dziedzinie usług komunalnych, skupiająca Puławy, Sochaczew, Przemyśl, Słupsk, Brusy i Legnicę, spotka się w naszym mieście 9 i 10 września br.

Imieniny ulicy N.M.P. »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie UM Legnica
Imieniny Ulicy Najświętszej Marii Panny już po raz ósmy wyprawi legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w najbliższą sobotę, 11 września.

Zbliża się Conversatorium Organowe  »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie MB
Wrzesień w Legnicy upłynie pod znakiem muzyki poważnej. 13 września rozpoczyna się XXIV Legnickie Conversatorium Organowe.

Konkurs o Złotego Lwa  »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie MB
LCK zaprasza 18 września na Turniej Tańca Towarzyskiego o Złotego Lwa. Rozpoczną się o godzinie 10.30 na hali OSIR-u, przy ulicy Lotniczej. Bilety w cenie 20 zł za jedną część, 30 zł. - karnet całodniowy i 10 zł. - dzieci do lat 6.
Zdjęć: 1  

Na Kartoflisko do Gniewomirowic  »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie tom
Wójt gminy Miłkowice oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłkowicach zapraszają w najbliższą niedzielę, 12 września, na KARTOFLISKO.

Dziś w Expressie... »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie red.
Dziś ukazał się kolejny numer Expressu Legnickiego. Co tym razem przygotowaliśmy na łamach naszego tygodnika?

Pięć ton fajek zmielone na paliwo alternatywne  »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie tom
Pięć ton nielegalnych papierosów i tytoniu przechwyconych przez dolnośląskich celników, także z Legnicy, zostało przerobione na paliwo alternatywne.
Zdjęć: 6  

Wyrównają zaliczkę »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie opr. ech
Większy zysk, większa nagroda za jego wypracowanie, co w praktyce oznacza, że pracownikom Polskiej Miedzi w przyszłym tygodniu zostanie wypłacone wyrównanie zaliczki.

Jedyny taki w Polsce »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie dp
Na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym powstał nowy kierunek dla studentów. Kierunek Inżynierii i Gospodarki Wodnej jest jedynym takim w Polsce.
Zdjęć: 2  

Uwaga wypadek, są utrudnienia  »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie tom
Kierowcom, którzy zmierzają z Legnicy w kierunku Lubina, radzimy objazd przez Raszówkę lub drogą przez Pątnów w kierunku Prochowic.

Projekt zatrudnienia finansowany przez Unię Europejską »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie MB
Na spotkaniu, które odbyło się w hotelu Qubus, wręczono podopiecznym legnickiego MOPS-u zaświadczenia ukończenia kursu „Wykorzystaj szansę, zdobądź zatrudnienie”.
Zdjęć: 15  

Friday Night Volleyball  »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie opr. MB
3 września br. Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosił miłośników nocnej siatkówki plażowej na turniej pn. „FRIDAY NIGHT VOLLEYBALL”.
Zdjęć: 4  

Zapraszamy na wernisaż »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie Muzeum Miedzi
10 września 2010 roku o godzinie 17 zapraszamy do Muzeum Miedzi na otwarcie wystawy "Książęca kolekcja". Wstęp wolny.
Zdjęć: 1  

Otwarta Pracownia Sztuki we wrześniu  »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie MB
Otwarta Pracownia Sztuki zaprasza na bezpłatne i otwarte warsztaty plastyczne. Galeryjne środy pod znakiem twórczości najmłodszych i nie tylko. Są jeszcze wolne miejsca.

"Od pomysłu do przemysłu"  »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie MB
Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza do dawnej wieży ciśnień Gazowni Miejskiej przy ulicy Ścinawskiej 1.
Zdjęć: 2  

Paweł Jabłoński najlepszym dzielnicowym  »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie tom
Najlepszym legnickim dzielnicowym został sierżant Paweł Jabłoński.

Stypendia dla najlepszych sportowców  »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie UM Legnica
Prezydent Legnicy od pięciu lat rozwija system finansowego wspierania przez gminę sportowców, osiągających bardzo dobre wyniki w dyscyplinach indywidualnych i grach zespołowych.

Mobil VIA REGIA zatrzymał się w Legnicy »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie UM Legnica
Legnica jest jednym z 12 polskich i 52 europejskich miast na trasie z Santiago de Compostela w Hiszpanii do Kijowa na Ukrainie, którą przemierza „Via Moblil”.

Gang straszy »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie Justyna Wrzochul/RW
Zbierają się nocą, niszczą ławki, zaczepiają przechodniów, sikają na klatach schodowych, piją alkohol, rozrzucają butelki, są wulgarni i grożą ludziom. Mieszkańcy ulicy Dzieci Wrześni mieli już tego dosyć – postanowili poinformować o wszystkim naszą redakcję. Po artykule w ostatnim numerze Expressu Bolesławieckiego gang wyszedł z ukrycia i pokazał swoje prawdziwe oblicze. Nazywają się TDK, najprawdopodobniej naoglądali się zbyt dużo filmów o włoskiej mafii i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Na razie grożą, kpią z policji, niedługo zaczną bić.
Zdjęć: 3  

Nawet jak nie zechce, nie będzie miał wyboru  »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie tom
Czy poseł Janusz Mikulicz, były wójt Kunic, zostanie kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Legnicy. Wszystko wskazuje na to, że tak.

Zginął policjant  »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie tom
Tragedia na drodze. W piątek w nocy, pod Chojnowem, kierowca śmiertelnie potrącił policjanta.

Decydują się losy starosty złotoryjskiego  »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie tom
Dziś zadecydują się losy starosty powiatu złotoryjskiego. Czy Ryszard R. podejrzany o korupcję pozostanie na swoim stanowisku?

Kibic z nożem na meczu  »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie tom
Pijany kibic, przed sobotnim meczem Miedzi Legnica z Nielbą Wągrowiec, próbował wnieść na stadion nóż z 20-centymetrowym ostrzem.

Łukasz nawiązał rewelacyjny kontakt z publicznością »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie MB
Podczas weekendu w legnickiej Spiżarni gościł Łukasz L.U.C Rostkowski – laureat tegorocznego Paszportu Polityki. Zaprezentował swój głośny projekt PLANET L.U.C. Łukasz nawiązał świetny kontakt z publicznością, dał z siebie ogrom pozytywnej energii. To pierwszy koncert na taką skalę w klimacie hip-hopowym, który odbył się w powyższym klubie muzycznym.
Zdjęć: 36  

Skopali ochroniarza marketu  »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie tom
Najpierw dostał pięścią w twarz. Gdy upadł, został skopany. Jeden ze sprawców pobicia ochroniarza jednego z legnickich supermarketów został zatrzymany. Drugi z napastników się ukrywa.

Taniec z ogniem - fascynacja i niebezpieczeństwo  »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie MB
Wczoraj, późnym wieczorem odbyło się muzyczno – taneczne widowisko „Arena Ognia”, kończące imprezy w ramach uroczystego otwarcia płyty rynku.
Zdjęć: 35  

Rowerem przez niebo nad morze »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie Sylwia Chmielarz
Wyjazd nad Bałtyk nie musi oznaczać siedmiu godzin w podróży. Wystarczy ponad godzina lotu samolotem z Wrocławia, by odpocząć nad polskim morzem, na przykład jeżdżąc na rowerze.

"Mamatango" wraca na afisz  »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie Grzegorz Żurawiński (@kt)
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zmienił postanowienie sądu pierwszej instancji zakazujące legnickiemu teatrowi wystawiania spektaklu „Mamatango”, wokół którego toczy się prawny spór o prawa autorskie. Wrocławski sąd przychylił się zatem do zażalenia, jakie w tej sprawie złożył teatr. Spektakl wraca na afisz.

Więcej transakcji, ceny stabilne »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Ceny transakcyjne mieszkań spadły w ośmiu miastach, a w siedmiu wzrosły, zaś indeks cen mieszkań nie zmienił się w sierpniu – wynika z analizy transakcji dokonanych przez klientów Open Finance i Home Broker.
Zdjęć: 1  

Jak ludzie powiedzą, tak gminy zrobią  »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie tom
"To samorządy będą decydować o zagospodarowaniu terenów objętych złożami węgla brunatnego", taką deklarację wójtom i burmistrzom gmin zagrożonych odkrywką złożył dziś marszałek województwa, Marek Łapiński.
Zdjęć: 2  

Poseł jeszcze nie wie  »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie tom
Poseł Janusz Mikulicz zdradził nam, że nie podjął jeszcze decyzji o kandydowaniu z ramienia Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Legnicy.
Zdjęć: 1  

Starosta zostaje - zaważył jeden głos  »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Podejrzany o korupcję starosta powiatu złotoryjskiego Ryszard Raszkiewicz nie stracił swojego stanowiska. O tym, że Raszkiewicz pozostanie starostą do końca tej kadencji samorządu zadecydował jeden głos.
Zdjęć: 5  

Najlepsi łucznicy zjadą do Legnicy  »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie UM Legnica
Od czwartku do niedzieli (9-12 września 2010 r.)) Legnica będzie stolicą polskiego łucznictwa. Na Stadionie im. Orła Białego W Parku Miejskim odbędą się bowiem LXXIV Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie, w których w kategorii otwartej wystąpią również juniorzy.

Trenuj w klubie "Miedź" Legnica  »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie MB
"Miedź" Legnica zaprasza chłopców urodzonych w roku 2002 i młodszych na treningi piłki nożnej.

Trzeciego razu nie będzie »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie ech
Pomimo wcześniejszych deklaracji i licznych próśb i zabiegów o przyjazd wicepremiera Waldemara Pawlaka do jednej z gmin zagrożonych budową kopalni odkrywkowej węgla brunatnego na naszym terenie, samorządowcy z regionu spotkali się z odmową. Jak zapowiedzieli zgodnie wójtowie gmin – trzeci raz zaproszenia do wicepremiera wysyłać nie będą.
Zdjęć: 1  

Andrzej Mach zwycięzcą Jarexs Cup  »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie MB
Zwycięzcą tegorocznego turnieju Jarexs Cup został Andrzej Mach.

Oprocentowanie spada coraz wolniej »
Tekst opublikowany 2010-09-05, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Dynamika spadku oprocentowania depozytów wyhamowuje. W ciągu miesiąca oprocentowanie lokat obniżyło siedem banków – najmniej od stycznia bieżącego roku.

Od jutra w jednym miejscu »
Tekst opublikowany 2010-09-05, opracowanie opr. ech
Od poniedziałku 6 września bieżącego roku w legnickim ZUS otwarta zostaje nowa Sala Obsługi Klienta w wyremontowanym skrzydle „C” budynku legnickiego Oddziału przy ul. Władysława Grabskiego 26.

Lego w Cuprum Arena »
Tekst opublikowany 2010-09-05, opracowanie opr. ech
18 września w Cuprum Arenie super niespodzianka dla dzieci – tych małych i tych trochę większych - wielkie otwarcie sklepu z klockami LEGO!!!

Bezpłatnie o świadczeniach »
Tekst opublikowany 2010-09-05, opracowanie opr ech
15 października w legnickim Oddziale ZUS odbędzie się nieodpłatne szkolenie na temat sposobów podwyższania świadczeń emerytalno – rentowych wypłacanych z dotychczasowego systemu. Zapisy właśnie się rozpoczęły.

Jutro wydział komunikacji zamknięty  »
Tekst opublikowany 2010-09-05, opracowanie tom
Ważna informacja dla tych wszystkich mieszkańców powiatu legnickiego, którzy na jutro zaplanowali zarejestrowanie pojazdu.

III Konferencja Transportu Drogowego  »
Tekst opublikowany 2010-09-05, opracowanie tom
Zbliża się III legnicka Konferencja Transportu Drogowego. 17 września uczestnicy spotkania będą rozmawiać o transporcie awaryjnym na drogach publicznych.

Rynek do góry nogami »
Tekst opublikowany 2010-09-04, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Dla właścicieli jednostek funduszy inwestycyjnych sierpień nie był już tak udanym miesiącem jak lipiec, choć na 350 funduszy otwartych, zysk zanotowało blisko 190.

Bezpłatne szkolenie na temat świadczeń »
Tekst opublikowany 2010-09-04, opracowanie red.
15 października w legnickim Oddziale ZUS odbędzie się nieodpłatne szkolenie na temat sposobów podwyższania świadczeń emerytalno – rentowych wypłacanych z dotychczasowego systemu. Zapisy już się rozpoczęły.

Nielba - zespół na remis  »
Tekst opublikowany 2010-09-04, opracowanie tom
W kolejnej serii spotkań na boiskach II ligi, piłkarze Miedzi dziś podejmą na Orła Białego Nielbę Wągrowiec.

Starcie dwóch beniaminków  »
Tekst opublikowany 2010-09-04, opracowanie tom
Dziś rusza nowy sezon w ekstraklasie piłkarzy ręcznych. W inauguracyjnej kolejce PGNiG Superligi, legniczanie podejmą akademików z Gorzowa.

Jarexs Cup 2010  »
Tekst opublikowany 2010-09-04, opracowanie opr. MB
Od wczoraj trwa kolejna edycja najważniejszej i największej imprezy tenisowej w Legnicy i największego turnieju amatorskiego w Polsce.
Zdjęć: 8  

Legnicki rynek uroczyście otwarty  »
Tekst opublikowany 2010-09-04, opracowanie MB
Od 3 do 5 września, Legnica zamienia się w istną arenę imprez plenerowych. W ramach uroczystego otwarcia rynku, mieszkańcy miasta mają okazję uczestniczyć w przedsięwzięciach muzycznych i ciekawych konkursach oraz zabawach.
Zdjęć: 48  

Wieczorem L.U.C. w Spiżarni »
Tekst opublikowany 2010-09-04, opracowanie MB
Dziś - 4 września, w legnickim klubie Spiżarnia, Łukasz L.U.C Rostkowski – laureat tegorocznego Paszportu Polityki, zaprezentuje swój głośny projekt PLANET L.U.C. Widzowie nie powinni jednak spodziewać się zwykłego koncertu. Będzie to bowiem performance łączący w sobie muzykę, słowa oraz elementy parateatralne.

X edycja Święta Ogórka  »
Tekst opublikowany 2010-09-04, opracowanie MB
Stowarzyszenie Kobiety Europy przy współpracy Zakładu Handlu i Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego w Ścinawie, zorganizowały dziesiąte już legnickie Święto Ogórka pod patronatem Prezydenta Miasta – Tadeusza Krzakowskiego. Organizatorem i sponsorem imprezy jest KRUS.
Zdjęć: 38  

Pogrom Nielby  »
Tekst opublikowany 2010-09-04, opracowanie tom
Siedem bramek zobaczyli dziś kibice na stadionie przy Orła Białego. Miedź wysoko pokonała Nielbę 5:2.

Jarexs Cup: mistrz nie obroni tytułu  »
Tekst opublikowany 2010-09-04, opracowanie MB
Po długim i wyczerpującym trzysetowym meczu, przerywanym do tego deszczem, ubiegłoroczny triumfator turnieju, Jan Marcinkowski przegrał ćwierćfinałowy pojedynek z Andrzejem Machem.
Zdjęć: 1  

Porażka na inaugurację szczypiorniaka  »
Tekst opublikowany 2010-09-04, opracowanie tom
Nie takiej inauguracji wyobrażali sobie fani legnickiego szczypiorniaka. Akademicy z Gorzowa okazali się zdecydowanie lepsi od podopiecznych trenera Edwarda Strząbały.

Zgorzelec miesiąc po powodzi »
Tekst opublikowany 2010-09-04, opracowanie Justyna Wrzochul
Minął miesiąc od tragicznej powodzi, która dotknęła Zgorzelec. Dziennikarka Expressu Bolesławieckiego specjalnie dla naszych czytelników opisuje jak radzą sobie po powodzi mieszkańcy tego miasta. Okazuje się, że zgorzelniczanie do tej pory nie mogą otrząsnąć się po zdarzeniach, które miały miejsce gdy wylała Nysa Łużycka.
Zdjęć: 31  

Żigolo po wrocławsku »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie MG
Pójdzie z tobą do teatru, zatańczy na imprezie, poudaje twojego faceta na imieninach babci, a gdy zapadnie zmrok, spełni twoje najskrytsze łóżkowe fantazje. Tak przynajmniej deklaruje… Mężczyzna do towarzystwa.
Zdjęć: 1  

Zagraj dla dzieci z Bogatyni  »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie tom
Jeszcze tylko dziś, do godziny 10.30 na aukcyjnym portalu Allegro można wylicytować klubową koszulkę Zagłębia Lubin, w której grał Ilian Micanski. Do poniedziałku można powalczyć o koszulkę Amera Osmanagica i firmową futbolówkę z autografami graczy lubińskiego klubu.
Zdjęć: 2  

"Interwencja" z Jaroszówki  »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie tom
W najbliższy poniedziałek, 6 września, stacja Polsat wyemituje reportaż poświęcony tragicznej śmierci 13-letniej Kasi Kulik z Jaroszówki. O tej dramatycznej historii sprzed dwóch lat i o tym, dlaczego kierowca skazany prawomocnym wyrokiem od ponad roku nie odbywa kary więzienia, pisaliśmy na łamach Expressu Legnickiego i naszego serwisu w ubiegłym tygodniu.
Zdjęć: 3  

Lekarze przed sądem  »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie tom
Dziś miał rozpocząć się proces lekarzy oskarżonych o przyjmowanie korzyści materialnych w zamian za wystawianie "lewych" zwolnień lekarskich.
Zdjęć: 1  

Legnicki Plac Wolności z nowym zieleńcem  »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie UM Legnica
Dobiegła końca rewitalizacja zdegradowanego zieleńca na legnickim Placu Wolności. 3 września br. nastąpił jego odbiór. Zieleniec położony jest pomiędzy ulicami Złotoryjską, Dziennikarską i Anielewicza.

Flagowiec olbrzymi "zawinął" do legnickiego parku  »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie UM Legnica
Flagowiec olbrzymi (Meripilus giganteus) to jeden z największych grzybów hubowatych, dorastających do prawie metrowego rozmiaru i nawet kilkudziesięciu kilogramów wagi.

Właścicielom czworonogów ku pamięci  »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie UM Legnica
Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Legnicy (z 28.06.1999 r.) w dniach 22 i 24 września br. na terenie całej Legnicy będzie przeprowadzona trzecia w tym roku akcja wyłapywania bezdomnych zwierząt.

Młodociany włamywacz  »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie tom
16-latek z Miłkowic włamał się do jednego z domów, z którego ukradł pieniądze i laptopa. Ale to nie jedyne wybryki nieletniego.

Pomóżmy temu rodzeństwu  »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie tom
Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Miedź” i władze klubu Miedź Legnica apelują do wszystkich kibiców o pomoc dla rodziny 11-letniego piłkarza, Mateusza Hałdrzyńskiego.

Rzeki straszą »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie opr. aw
Aż do niedzieli ma obowiązywać trzeci stopień zagrożenia powodziowego. Stany alarmowe będą przekroczone w kilku miejscach.

Uwaga! Utrudnienia dla kierowców »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie opr. Anna Szudy
Sezon na remonty i inwestycje drogowe trwa. Przedstawiamy listę dróg wojewódzkich, na których kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.
Zdjęć: 1  

Dziś "Friday Night Volleyball"  »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie MB
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza wszystkich miłośników siatkówki plażowej na otwarty turniej pn. „Friday Night Volleyball”, który odbędzie się 3 września br .

Panie nie sikaj! »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie Justyna Wrzochul
Pan Działo regularnie załatwia się na klatce schodowej przy ulicy Kościelnej 9 w Bolesławcu złoszcząc przy tym mieszkańców i urzędników, którzy nie mają środków do tego by pozbyć się wreszcie „śmierdzącego lokatora”.
Zdjęć: 11  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-09-02, opracowanie red
Zobacz "Święty interes", potem spędź mile czas u kosmetyczki, a w domu pijąc kawę z nowych zestawów posłuchaj wrocławskich artystów, czyli co możesz wygrać wysyłając smsa.

Ponad 3 promile u motorowerzysty  »
Tekst opublikowany 2010-09-02, opracowanie MB
Dzisiejszej nocy o godz. 01.15 na ul. Złotoryjskiej w Legnicy patrol Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli jadącego na motorowerze 35-letniego legniczanina.

Zakończył się II etap rewitalizacji Parku Gdańskiego »
Tekst opublikowany 2010-09-02, opracowanie UM Legnica
W czwartek, 2 września br., miał miejsce odbiór II etapu odnowy Parku Gdańskiego w Legnicy (rejon ulic Głogowskiej i M. Skłodowskiej-Curie), czyli przebudowy chodników i ścieżek rowerowych.

Rozpoczyna się przebudowa ulicy V Dywizji Piechoty  »
Tekst opublikowany 2010-09-02, opracowanie UM Legnica
W południe 2 września br. zamknięta dla ruchu została ulica V Dywizji Piechoty w Legnicy. Wiąże się to z rozpoczęciem jej przebudowy.

Transeuropejska Via Regia - przystanek Legnica  »
Tekst opublikowany 2010-09-02, opracowanie UM Legnica
W dniach 6 i 7 września br. (poniedziałek i wtorek) Legnicę odwiedzi „Via Moblil”, czyli specjalny, multimedialny pojazd prezentujący historię oraz znaczenie gospodarcze i kulturowe Szlaku Kulturalnego Rady Europy Via Regia.

Legnica będzie gospodarzem Mistrzostw Polski w Łucznictwie »
Tekst opublikowany 2010-09-02, opracowanie UM Legnica
W dniach 9-12 września br. (czwartek – niedziela) na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy odbędą sie LXXIV Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie, którym towarzyszyć będą Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Organizatorami mistrzostw są: Polski Związek Łuczniczy w Warszawie, Urząd Miasta Legnicy, Dolnośląski Urząd Marszałkowski oraz OSŁ „Strzelec”.

Imprezy z okazji otwarcia płyty rynku  »
Tekst opublikowany 2010-09-02, opracowanie MB
Od 3 do 5 września odbędzie się w Legnicy Festiwal Ognia i Światła. Organizatorem jest Legnickie Centrum Kultury. Wszystkich chętnych zapraszamy na rynek już jutro o godzinie 17.30.
Zdjęć: 1  

Wycieczka do Berlina  »
Tekst opublikowany 2010-09-02, opracowanie MB
PTTK zaprasza 4 września na wycieczkę do Berlina. Jej celem będzie ukazanie nowoczesności i historii podzielonego miasta.

Cyrk Korona porwie widzów nowym projektem  »
Tekst opublikowany 2010-09-02, opracowanie MB
Dziś o godzinie 17.30 przy Alei Rzeczypospolitej wystąpi Cyrk Korona, który zaprezentuje najnowszy projekt 2010 roku pt. „Magiczny Cyrk”.

Co będziemy nosić jesienią? »
Tekst opublikowany 2010-09-02, opracowanie opr red
Co się teraz nosi? Co jest hot, a co not? Przed Wami przegląd największych must have sezonu z najbardziej ekskluzywnych salonów w Cuprum Arenie.
Zdjęć: 1  

Ekologiczna myjnia parowa w Cuprum Arenie! »
Tekst opublikowany 2010-09-02, opracowanie opr red
O tym jaka jest różnica między tradycyjną myjnią , a nowoczesną myjnią parową opowiedział nam jej właściciel Tomasz Papiernik

Sekretarkę zatrudnię… »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie MG
Na lokalnych portalach z ogłoszeniami drobnymi co jakiś czas pojawiają się dwuznaczne oferty pracy dla kobiet. Zatrudniona pani za wyższą opłatą ma dobrze wykonywać obowiązki nie tylko biurowe.

Zakończyły się warsztaty złotnicze w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie Galeria Sztuki
Zakończył się kolejny projekt Galerii Sztuki – warsztaty złotnicze. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w 30-letniej historii Legnickiego Festiwalu SREBRO, ale organizatorzy już mają nadzieję na powtórzenie projektu w przyszłości.
Zdjęć: 28  

Powrót do książek  »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie MB
Pierwszy września kojarzy nam się przede wszystkim z rozpoczęciem roku szkolnego w Polsce.
Zdjęć: 11  

Okradli automat z napojami  »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie MB
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji legnickiej policji patrolujący centrum miasta zauważyli na Placu Słowiańskim dwóch mężczyzn, którzy po uszkodzeniu uchwytów zabezpieczających kradli z automatu butelki z napojami.

Impreza Jarexs Cup  »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie MB
Jarexs Cup zaprasza 4 września na wieczorną imprezę otwartą.

Niezwykłe portrety z muzyką w tle  »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie Monika Bożek
W Akademii Rycerskiej można obejrzeć 24 portrety Fryderyka Chopina autorstwa Piotra Pawińskiego. Wystawa będzie czynna do 14 września w godzinach 15 – 20. Wstęp wolny.
Zdjęć: 20  

Bezpieczna droga do szkoły »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie MB
W związku z rozpoczętym rokiem szkolnym, policjanci prowadzą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do i ze szkoły, szczególną uwagę poświęcając uczniom klas pierwszych rozpoczynających naukę.

XIX Legnickie Wieczory Organowe za nami  »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie Monika Bożek
Tegoroczne XIX Legnickie Wieczory Organowe, które odbyły się w Katedrze zgromadziły szerokie grono publiczności. Tematycznie koncert był poświęcony polskiemu wieszczowi muzycznemu – Chopinowi. Gościliśmy światowej klasy wirtuozów: pianistę Adama Makowicza i profesora Andrzeja Chorosińskiego – mistrza gry na organach. Koncert uwieńczył swoją obecnością aktor Michał Chorosiński, który wyrecytował listy Fryderyka Chopina.
Zdjęć: 19  

Apel poległych w 71. rocznicę wybuchu II wojny światowej »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie UM Legnica
Uroczystą oprawę miał apel poległych, zorganizowany 31 sierpnia br. na legnickim Cmentarzu Komunalnym w 71. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Rozpoczął się rok szkolny dla ok. 20 tys. legnickich uczniów »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie UM Legnica
W środę, 1 września br., w Szkole Podstawowej nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego przy ul. Polarnej odbyła się legnicka miejska inauguracja roku szkolnego 2010/2011. Warto przypomnieć, że placówka ta w maju 2010 roku otrzymała, dostępny dla wszystkich legniczan, nowoczesny kompleks basenowy „Delfinek” o wartości ok. 16 mln złotych, a dwa lata wcześniej powstał tu kosztem 1,8 mln zł zespół boisk sportowych „Orlik”.

Obsługa klientów w skrzydle C »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie opr. ech
Od poniedziałku 6 września, legnicki ZUS otwiera nową Salę Obsługi Klientów w wyremontowanym skrzydle „C” budynku legnickiego Oddziału przy ul. Władysława Grabskiego 26.

Dzisiaj
Czwartek 8 grudnia 2022
Imieniny
Delfiny, Marii, Wirginiusza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl