Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 331 informacji. Wszystkie poniżej.

Więcej interREGIO na święta »
Tekst opublikowany 2010-10-31, opracowanie opr. MG
Przewozy Regionalne dostosowują rozkład jazdy i zestawienie składów do potrzeb pasażerów chcących dojechać w rodzinne strony na groby bliskich. Umożliwi to kursowanie dodatkowych 21 pociągów interREGIO i stu kilkudziesięciu składów REGIO. W pozostałych będzie więcej wagonów.

Czworo kandydatów powalczy o władzę  »
Tekst opublikowany 2010-10-31, opracowanie mb
W Legnicy o fotel prezydenta miasta będzie się ubiegać czterech kandydatów.

Numery na listach wyborczych »
Tekst opublikowany 2010-10-31, opracowanie mb
Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery do ogólnopolskich list wyborczych.

Uderzył w ciężarówkę »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie ech
Jedna osoba została przewieziona do szpitala – to wynik zderzenie samochodów do jakiego doszło około godziny 7.30 na drodze z Lubin do Polkowic, przy wyjeździe z wytwórni mas bitumicznych.

Protest kierowców  »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie opr. KK
Od południa będzie trwał protest kierowców przeciwko pogarszającym się warunkom ekonomicznym transportu drogowego.
Zdjęć: 1  

Jutro przestawiamy zegarki »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie dp
Zima idzie do nas wielkimi krokami. Widać to nie tylko po coraz niższej temperaturze powietrza. Jutro w nocy czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy z godziny 3.00 na 2.00 w nocy.
Zdjęć: 2  

Ambasador uczy się polskiego »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie opr. as/UM
Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Cesarstwa Japonii w Polsce, Yuichi Kusumoto, odwiedził 28 października legnicki Ratusz. Ambasador jest specjalnym gościem X Festiwalu Kultury Japońskiej, który jeszcze dziś trwa w Legnicy.
Zdjęć: 4  

Zaginął mieszkaniec powiatu legnickiego »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie opr. JW
Od 5 września policjanci komisariatu policji w Kruszynie poszukują zaginionego 49 – letniego mieszkańca Gniewomirowic.

Zasmakuj w Japonii  »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie mb
W Legnicy trwa X edycja Festiwalu Kultury Japońskiej. Wczoraj i dziś legniczanie mają okazję zgłębić tajniki kultury i sztuki z dalekiego wschodu.
Zdjęć: 37  

Legniczanie w PROMOCJACH 2010 »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie mb
Od wczoraj w legnickiej Galerii Sztuki można oglądać prace nadesłane do Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2010. Chętnych zapraszamy do głównego gmachu galerii przy ulicy Plac Katedralny 1 i do Holu Ratusza (Rynek 39). Wystawa czynna od 28 października do 28 listopada. Przed zakończeniem prezentacji wystawy, 20 listopada odbędzie się uroczysty finisaż na którym zostaną przyznane nagrody młodym twórcom. Wstęp wolny.
Zdjęć: 13  

Słońce na drogę »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie aw
Jesień nas nie rozpieszczała, jednak zarówno w weekend, jak i we Wszystkich Świętych nie będziemy mogli narzekać na pogodę.
Zdjęć: 1  

Kto tym razem w Spiżarni?  »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie opr. mb
Kolejny raz Spiżarnia sprosta najbardziej wymagającym gustom muzycznym. Podczas weekendu na scenie wystąpią Abradab i Tymon & Tranzistors. Bilety na koncert Daba w cenie 20/25 zł. Wstęp na kolejny koncert - 15/20 zł.

Historia legnickiej nekropolii »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie um
Już niedługo odwiedzimy groby naszych bliskich. Warto przy tej okazji poznać ciekawą historię legnickiego cmentarz komunalnego.
Zdjęć: 2  

Zdewastowali klatkę schodową »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie mb
Wczoraj wieczorem dwóch mężczyzn zdewastowało klatkę schodową przy ulicy Emilii Plater. Mieszkańcy kamienicy wskazali wandali. Funkcjonariusze schwytali nastoletnich dewastatorów.

Debata na Zakaczawiu  »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie mb
Jacek Głomb, dyrektor legnickiego teatru organizuje 4 listopada o godzinie 17 debatę na scenie przy ulicy Kartuskiej. Jej tematem będzie przyszłość Zakaczawia. Zaprasza na nią przede wszystkim mieszkańców dzielnicy. Dwa dni wcześniej, tj. 2 listopada ogłosi kontrraport o współpracy teatru z radą miejską.

Marsz i Biegi Niepodległości  »
Tekst opublikowany 2010-10-29, opracowanie opr. mb
W środę 10 listopada br. dla uświetnienia obchodów 92. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości, legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w Marszu i Biegach Niepodległości. Impreza składać się będzie z trzech części.
Zdjęć: 1  

KGHM Liderem Filantropii »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie opr. ech
KGHM Polska Miedź S.A. po raz kolejny został odznaczony w konkursie „Liderzy Filantropii 2010”, w kategorii firm, które przekazały najwięcej pieniędzy na cele społeczne.

"Gramy dla Was" »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie mb
Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Miedz Legnica i Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Miedz” podpisali porozumienie o współpracy.
Zdjęć: 22  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie red.
Zapraszamy na koncerty zespołów: Izreal, Mrozu, EastWest Rockers, No!No!No! i wielu innych. Dodatkowo na czytelników czekają inne atrakcje.

Akcja "Znicz" »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie opr. mb
Od 30 października policjanci rozpoczną akcję "Znicz 2010", ukierunkowaną na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym groby swoich bliskich w związku z dniem Wszystkich Świętych. Akcja ta potrwa do 2 listopada bieżącego roku.

Trzy tysiące euro w WC  »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie mb
W środę o godz. 21.40 policjanci zostali poinformowani przez pracownice jednej z podlegnickich stacji paliw o odnalezieniu w toalecie torebki damskiej. Znaleziono w niej 3 tys. euro.

Łatwiejszy dojazd na cmentarz »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie opr. as
Dla zwiększenia bezpieczeństwa osób odwiedzających groby w związku ze Świętem Zmarłych, w rejonie legnickiego Cmentarza Komunalnego zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego.

61-latek pobił matkę  »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie mb
Wczoraj, w godzinach przedpołudniowych, policjanci z Legnicy zostali powiadomieni o pobiciu kobiety przez jej syna. Sytuacja miała miejsce w Spalonej, pod Legnicą.

Chciał wyłudzić kredyt  »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie mb
Funkcjonariusze Wydziału PG legnickiej Policji zatrzymali na terenie jednej z Galerii Handlowych 32-letniego mieszkańca Chojnowa, który usiłował wyłudzić kredyt na komputer przenośny.

Posypią się iskry w Leroy Merlin! »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie red.
Tego w Legnicy jeszcze nie było! Budowanie domu w centrum Legnicy, konkurs „Eko Dom Marzeń”, zespół dzięki któremu posypią się iskry oraz inne liczne niespodzianki i atrakcje dla mieszkańców, a to wszystko dzięki otwarciu nowego marketu budowlanego Leroy Merlin w Legnicy!
Zdjęć: 1  

Podbili Bratysławę »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie opr. as
10 medali zdobyli legniccy zawodnicy podczas Puchary Europy w Taekwon-do, który odbył się w Bratysławie (21-24 października).
Zdjęć: 4  

ZG Lubin za strajkiem »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie ech
Zgodnie z przypuszczeniami związkowców, pracownicy Zakładów Górniczych Lubin w zdecydowanej większości opowiedzieli się za strajkiem.
Zdjęć: 1  

Młodzi się zaprezentują »
Tekst opublikowany 2010-10-28, opracowanie ech
Scena Prezentacji Młodych – już niedługo artyści z terenu Zagłębia Miedziowego będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności.

Zapisy to mikołajkowego turnieju »
Tekst opublikowany 2010-10-27, opracowanie as
Do 5 listopada można się zgłaszać do XXIV Międzynarodowego Halowego Turnieju Mikołajowym w piłce nożnej, który odbędzie się w dniach 4-5 grudnia w Legnicy.

Z nożem na policjanta »
Tekst opublikowany 2010-10-27, opracowanie mb
Wczesnym rankiem funkcjonariusz Wydziału Ochronnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został zaatakowany i ugodzony nożem podczas próby doprowadzenia 61-letniego mężczyzny do biegłego psychologa.

Za brutalne morderstwo - dożywocie  »
Tekst opublikowany 2010-10-27, opracowanie mb
Po dwóch latach sąd skazał na dożywotni wyrok 20-letniego Łukasza M., który w brutalny sposób zamordował 51-letnią konkubinę swojego nieżyjącego dziadka.

Szpital zbiera okrycia na zimę »
Tekst opublikowany 2010-10-27, opracowanie mb
Buty, kurtki, spodnie, piżamy – o odzież dla potrzebujących pacjentów – apeluje pełnomocnik spraw pacjenta. Często do szpitala trafiają osoby ubogie, starsze, samotnie a także bezdomne, zdarza się, że są niekompletnie ubrane, a nawet bose.

Ulga dla chorych na dyskopatię  »
Tekst opublikowany 2010-10-27, opracowanie mb
Szpital rozpoczął leczenie zwyrodnień kręgosłupów za pomocą wszczepianych stymulatorów. Impulsy elektryczne uśmierzają ból i otwierają pacjentom drogę do normalnego życia. Neurochirurdzy przeprowadzili pierwszy taki zabieg w legnickim szpitalu.

Oszukali NFZ  »
Tekst opublikowany 2010-10-27, opracowanie mb
Cztery osoby z kręgu medycznego, oskarżyła legnicka Prokuratura Okręgowa o wystawianie recept bez pokrycia i wyłudzenie 700 tysięcy złotych z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Dwa japońskie dni »
Tekst opublikowany 2010-10-27, opracowanie UM
Już jutro i w piątek w Legnicy odbędzie się Festiwal Kultury Japońskiej. Na legniczan czeka sporo atrakcji.
Zdjęć: 2  

Piszą listy do Tuska »
Tekst opublikowany 2010-10-27, opracowanie Ewa Chojna
Przedstawiciele Gminy Wiejskiej Lubin wystosowali list otwarty do Donalda Tuska. W liście pytają otwarcie, dlaczego władze nie uszanują wyników referendum przeprowadzonych w gminie, przeciwko powstaniu kopalni odkrywkowej węgla brunatnego na złożu roboczo nazwanym „Legnica”.
Zdjęć: 1  

Przystępnie o sztuce starożytnej  »
Tekst opublikowany 2010-10-27, opracowanie mb
Fundacja „Sztuka dla Ludzi” w ramach projektu „Kierunek Sztuka” zaprasza w czwartek – 28 października (godz. 17.30) na bezpłatne wykłady dotyczące zagadnień artystycznych. Warsztaty teoretyczne prowadzi Karolina Smerek, historyk sztuki z Wrocławia.
Zdjęć: 12  

Nietrzeźwy poranek »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie opr. mb
W poniedziałek od godz. 5 rano funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej Policji wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali kierowców jadących do Legnicy od strony autostrady A-4.

Legniccy funkcjonariusze szukali zaginionej »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie opr. mb
Wczoraj, około godziny 18 Oficer Dyżurny legnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 90-letniej kobiety w miejscowości Dzierzkowice.

Coraz niższe dotacje na bary mleczne  »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie mb
W dawnym województwie legnickim pozostał tylko jeden bar mleczny. Siedzibę ma w Legnicy, przy ulicy Dworcowej 8. Ekspres prowadzony jest od 1995 roku przez Stefana Pauka. Zgodnie z prawem, bary mleczne są dotowane z Centralnego Budżetu Państwowego. Niestety z roku na rok kwota finansowa na ich utrzymanie jest coraz niższa.
Zdjęć: 11  

Odzyskane akcesoria samochodowe »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie opr. mb
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego legnickiej Policji zatrzymali pasera, u którego znaleziono dużą ilość przedmiotów z wyposażenia samochodów.
Zdjęć: 3  

Legnica w rankingu "Sukces Kadencji" »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie UM
Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” zaprezentowało w numerze 43 z 23 października 2010 r. wyniki rankingu „Sukces Kadencji”, powstałego przy współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Poprzednio tego rodzaju naukowe opracowanie i podsumowanie działalności polskich samorządów powstało przed czterema laty.

Nowe boisko przy Grabskiego  »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie UM
W Legnicy dobiegły końca prace przy budowie boiska treningowego na potrzeby Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży przy ul. Grabskiego 14. We wtorek, 26 października br., ten nowoczesny obiekt przekazany został do użytku sportowcom.

 »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie mb
W hotelu Qubus Komitet Wyborczy Wyborców Tadeusza Krzakowskiego przedstawił swoich pięćdziesięciu kandydatów do rady miasta.
Zdjęć: 24  

Konkurs o poecie-żołnierzu »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie opr. as
Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód we współpracy z Gimnazjum nr 5 im. Księcia Jerzego Wilhelma w Legnicy oraz Stowarzyszeniem Kulturalnym „Krajobrazy” organizuje I międzygimnazjalny konkurs pod hasłem „Zygmunt Jan Rumel – żołnierz, poeta, bohater Wołynia”.

Luksus na czterech kółkach »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie ech
Przez 10 dni w galerii handlowej Cuprum Arena mieliśmy okazję podziwiać luksusowe samochody. Nie tylko piękne karoserie najnowszych modeli zachwycały odwiedzających galerię, miłośnicy motoryzacji mieli niepowtarzalną okazję siąść na kierownicą wymarzonego auta.
Zdjęć: 50  

Górnicy głosują »
Tekst opublikowany 2010-10-26, opracowanie Ewa Chojna
Dzisiaj rozpoczęło się kolejne referendum strajkowe w Polskiej Miedzi. Tym razem nad możliwością rozpoczęcia strajku zastanawiają się pracownicy Zakładów Górniczych Lubin. W najbliższym czasie będą jeszcze dwa referenda - w Zakładzie Wzbogacania Rud i w Zakładzie Hydrotechnicznym.

Mistrzowie słowa »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie opr. as
Zakończyły się dwudniowe potyczki słowne najlepszych scrabblistów z całej Polski. 76 zawodników rywalizowało w Pucharze Polski i 2. Mistrzostwach Ziemi Legnickiej.
Zdjęć: 2  

Jedna cysterna w drugą  »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie opr. red.
Dziś rano przy ul. Wrocławskiej na wysokości cerkwi doszło do dość groźnie wyglądającego wypadku.
Zdjęć: 3  

Przebierańcy czy policjanci? »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie AW
Dziwna sytuacja miała miejsce przy granicy polsko – niemieckiej. Gdy dowiedziały się o tym polskie służby, twierdzą, że to niemożliwe.
Zdjęć: 1  

37 drużyn w turnieju trójek koszykarskich  »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie opr. mb
W sobotę, 23.10. na hali sportowej przy ul. Lotniczej odbył się turniej trójek koszykarskich „Placki Basket Show” zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy.
Zdjęć: 3  

PO ma kandydatów do Rady Miejskiej  »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie mb
W piątek 22 października Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej zarejestrował pełne listy kandydatów w pięciu legnickich okręgach.
Zdjęć: 4  

Licealiści z francuskiego Gap w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie UM
Grupa 45 uczniów i 4 opiekunów z francuskiego miasta Gap przebywała z tygodniową wizytą w Legnicy (17-24 października br.) na zaproszenie II Liceum Ogólnokształcącego. Legnicka szkoła od 1990 r. współpracuje z francuskim liceum. Organizowane są coroczne wyjazdy legnickiej młodzieży do Francji na 2 tygodnie oraz rewizyty francuskiej młodzieży u nas.

Strzelali z Ligą Obrony Kraju  »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie UM
Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju 22 października 2010 r. zorganizował w Legnicy Międzyszkolne Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej. Zawody, które odbywały się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta, zgromadziły na strzelnicy LOK 79 zawodników z 16 drużyn oraz 14 nauczycieli i opiekunów młodzieży.

Bezpłatne szkolenie dla małych firm  »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie opr. mb
Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP), jako instytucja wspierająca rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz działający na rzecz tego sektora Prezydent Legnicy, zapraszają na bezpłatne szkolenie pt. Księgowość małych podmiotów gospodarczych. Odbędzie się ono 28 października 2010 r. w godz. 9.00–15.00 w Urzędzie Miasta Legnicy, pl. Słowiański 8, sala nr 226.

Ukryli narkotyki w garażu  »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie opr. mb
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego legnickiej Policji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków. Obaj legniczanie w wieku 28 i 32 lat narkotyki mieli schowane w wynajmowanym przez siebie garażu. O dziwnym zachowaniu mężczyzn, którzy wynajmowali garaż policjantów poinformowali inni użytkownicy garaży.

Podsumowanie raportu prezydenta  »
Tekst opublikowany 2010-10-25, opracowanie mb
Na sesji rady miejskiej został przyjęty raport prezydenta Tadeusza Krzakowskiego o stanie miasta w latach 2006 – 2010. Lewica stwierdziła, że legniczanie mogą być dumni z inwestycji w mieście. Innego zdania są radni Prawa i Sprawiedliwości.
Zdjęć: 8  

Światowy Dzień Makaronów w Pizza Hut  »
Tekst opublikowany 2010-10-24, opracowanie opr. mb
25 października – Międzynarodowy Dzień Makaronów – to dla Pizza Hut dzień podsumowania Festiwalu Makaronów trwającego od dwóch miesięcy w restauracjach sieci. Jak wynika z informacji przedstawicieli Pizza Hut, Polacy uwielbiają makarony – w czasie trwania promocji zjedli go aż 4 tony.

Chopin - intymnie  »
Tekst opublikowany 2010-10-24, opracowanie mb
Na dużej scenie legnickiego teatru zdemaskowano postać Fryderyka Chopina. Odbył się audiowizualny pokaz inspirowany życiem osobistym i twórczością muzycznego wieszcza. Performance w wykonaniu grupy INIRE.
Zdjęć: 6  

Warsztaty artystyczne pod okiem rodziców  »
Tekst opublikowany 2010-10-24, opracowanie mb
Galeria Sztuki zorganizowała weekendową Familiadę. Festyn odbył się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę”. Legniczanie, całymi rodzinami brali udział w warsztatach artystycznych.
Zdjęć: 35  

Kolejne referendum »
Tekst opublikowany 2010-10-24, opracowanie Ewa Chojna
Pracownicy dwóch kopalni – Polkowice – Sieroszowice oraz Zakładów Górniczych Rudna już wzięli udział w referendum organizowanym przez związki zawodowe. We wtorek kolejne głosowanie – tym razem w Zakładach Górniczych Lubin.

Tragiczny finał pożaru  »
Tekst opublikowany 2010-10-23, opracowanie opr. as
Tragedia w kamienicy przy ul. Kazimierza Wielkiego w Legnicy. W nocy w pożarze zginęło małżeństwo.

Strata punktów i Garucha »
Tekst opublikowany 2010-10-23, opracowanie opr. as, fot. miedzlegnica.eu
Piłkarze Miedzi Legnica przegrali w Chojnicach z Chojniczanką 0:3. Co więcej, kontuzji doznał jeden z najlepszych zawodników Miedzianki Marcin Garuch.

Legnicka familiada »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie opr. as
Już jutro, w sobotę 23 października odbędzie się impreza, jakiej jeszcze nie było! Legnickie Centrum Kultury zaprasza festyn rodzinny „Familiada”.

Zwyciężyli legniccy policjanci  »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie mb
W rozegranym w hali przy ulicy Lotniczej Turnieju Halowej Piłki nożnej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy po raz kolejny zwyciężyli funkcjonariusze legnickiej policji.
Zdjęć: 2  

Puchar zostaje w Legnicy »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie opr. as
W Turnieju Halowej Piłki nożnej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy po raz kolejny zwyciężyli gospodarze, czyli funkcjonariusze legnickiej policji.
Zdjęć: 3  

Wojna w żywych barwach  »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie mb
Do Galerii Ring trafiła zaskakująca wystawa Paula Woodsa, irlandzkiego artysty – malarza. Na wernisażu był obecny twórca, który chętnie odpowiadał na pytania publiki o sens tworzenia, inspirację i tematykę wykonywanych prac. Wystawa czynna do 26 października.
Zdjęć: 21  

Zbierał na wesele, trafi przed sąd »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie ech
Wielokrotnie pisaliśmy o oszuście, który wyłudzał pieniądze tak zwaną metodą „na parapet”. Policjanci zatrzymali podejrzanego o te oszustwa. Szacuje się, że na terenie Dolnego Śląska może być pokrzywdzonych nawet kilkudziesięciu mieszkańców Dolnego Śląska.

Walczą w Bratysławie »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie opr. as
Jedenastu zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do przebywa w Bratysławie, gdzie do niedzieli będzie walczyło w IV Pucharze Europy Seniorów i Juniorów.

Lew nie taki cichy »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie opr. as
Siatkarze z legnickiej integracyjnej sekcji piłki siatkowej na siedząco „Cichy Lew” walczą w Poznaniu w turnieju finałowym.

Bezpieczne gospodarstwa »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie opr. as
1101 gospodarstw rolnych, w tym 20 z naszego regionu, wzięło udział w 8. edycji konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.
Zdjęć: 2  

Drugie oblicze Chopina  »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie mb
Dziś, w legnickim teatrze odbędzie się audiowizualny performance "Chopin - monografia intymna". Początek o godzinie 19. Pokaz potrwa do 20.30. Ilość bezpłatnych zaproszeń jest ograniczona.
Zdjęć: 1  

Okult Fest w Spiżarni  »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie mb
Przed dwa dni w Spiżarni będą królowały mroczne klimaty, wprowadzające do imprezy Halloween. Zagra sześć grup muzycznych. Start o godzinie 20. Bilety do nabycia w klubie muzycznym.
Zdjęć: 7  

Obezwładnili mężczyznę i ukradli ponad 3 tysiące złotych »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie mb
Na Rzeczypospolitej doszło do napadu na 76-letniego lokatora. Dwaj mężczyźni przebrani za monterów z gazowni obezwładnili ofiarę i ukradli 3,5 tys. zł.

Referendum ważne, górnicy za strajkiem »
Tekst opublikowany 2010-10-22, opracowanie Ewa Chojna
Znane już są wyniki referendum przeprowadzonego przez dwa największe związki zawodowe działające w KGHM Polska Miedź S.A. 95 procent załogi Zakładów Górniczych Rudna opowiedziało się za strajkiem.

Partnerstwa lokalne w poszukiwaniu inspiracji »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie Red.
Pierwsze Forum Partnerstw Lokalnych zorganizowaliśmy dwa lata temu. Tegoroczne spotkanie, na które tradycyjnie zostali zaproszeni przedstawiciele różnych podmiotów zainteresowani rozwojem lokalnej współpracy partnerskiej, odbyło się 27 września. Nawet pogoda, niebezpiecznie kojarząca się z letnimi powodziami, nie przeszkodziła uczestnikom w dotarciu na miejsce.
Zdjęć: 4  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie red.
Mamy dla czytelników biletyna koncert Marii Peszek, Włochatego, Kumka Olik i Indios Bravos. Oprócz tego czekają zgodnie z tradycją: kino, nordic walking, książki.

Pętla wisielcza z włosów ofiar »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie Jacek Bomersbach
Kilkanaście pętli wisielczych, w tym 2-metrowej długości warkocz, znajduje się w muzeum Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Zbiory liczą dziesiątki dowodów rzeczowych, które powiązane są z mrocznymi historiami kryminalnymi Wrocławia.
Zdjęć: 10  

Nagrody za zachowanie trzeźwego umysłu  »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie UM
W środę, 20 października 2010 roku, w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy odbyło się uroczyste wręczenie nagród, dyplomów i certyfikatów w ramach dziesiątej, jubileuszowej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Nagrody zostały wręczone przez Zastępcę Prezydenta Legnicy Dorotę Purgal.

Legniccy piłkarze zagrają w Turnieju "Orlika"  »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie UM
Wielki finał ogólnopolskiego Turnieju „Orlika” o Puchar Premiera Donalda Tuska odbędzie się w Warszawie w dniach 21-23 października. Wystąpią w nim 64 zespoły, które zajęły I miejsca w swoich kategoriach w finałach wojewódzkich.

Jacek Proć znowu najlepszy  »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie UM
W dniach 15-17 października 2010 r. w Żywcu odbył się XXI Międzynarodowy Turniej Łuczniczy o „Złotą Ciupagę Góralską”. Startowała cała czołówka krajowa kobiet i mężczyzn oraz reprezentacja Ukrainy.

Esemesy dla Bogatyni  »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie UM
W ramach trwającego w Bogatyni w dniach 22-24 października III Międzynarodowego Festiwalu HAŁDA JAZZ Powodzianom Bogatynia 2010 wystąpią wielkie gwiazdy muzyki jazzowej.

Międzynarodowy Dzień Mediacji  »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie mb
Dziś obchodzimy międzynarodowy dzień mediacji. Z tej okazji w legnickim sądzie rejonowym rozdawano broszury, informujące czym jest mediacja, w jakich sprawach wskazane jest korzystanie z tej metody rozwiązywania konfliktów oraz gdzie w regionie szukać mediatora.
Zdjęć: 2  

Policjanci zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu  »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie mb
Ponad 3 tys. litrów alkoholu, butelki, kapsle, etykiety oraz narzędzia do kapslowania butelek zabezpieczyli funkcjonariusze Wydziału PG legnickiej Policji. Zatrzymano pięć osób w wieku od 30 do 57 lat.
Zdjęć: 5  

Fundacja Polska Miedz pomaga Bogatyni  »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie mb
Wszystkich ludzi dobrej woli zachęcamy do wpłacania pieniędzy na konto fundacji. Dodatkowo można wysłać sms-a.

Gigant u legnickich strażaków  »
Tekst opublikowany 2010-10-21, opracowanie mb
Największy w województwie ratowniczy wóz strażacki trafił do legnickiego oddziału Straży Pożarnej przy ulicy Witelona. Waży 33 tony, a jego przybliżony koszt to ponad milion zł.
Zdjęć: 9  

Kuciński: Podwyżki były analizowane »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie opr ech
Jacek Kuciński, przewodniczący Rady Nadzorczej KGHM Polska Miedź S.A. odpiera zarzuty jakie pojawiły się w związku z piątkowymi decyzjami RN o podwyżkach dla zarządu spółki. Szef rady nadzorczej przekonuje, że podwyżki dla prezesów były wnikliwie analizowane.

Turniej o "Złotą Ciupagę Góralską"  »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie MB
W dniach 12 – 15 października w Żywcu odbył się XXI Międzynarodowy Turniej o „Złotą Ciupagę Góralską”.

Fałszywy alarm na stacji BP  »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie MB
Na stacji BP przy ulicy Wrocławskiej doszło jedynie do rozszczelnienia butli z gazem a nie jak początkowo twierdzono do wycieku gazu.

Pod biurem PiS płoną znicze  »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie MB
Przed legnickim biurem PiS przy ulicy Dworcowej zapalono znicze. Wywieszono również flagę narodową z czarną wstęgą.

V Krajowa Konferencja Geodetów w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie UM
Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, Starosta Legnicki Jarosław Humenny wspólnie z Głównym Geodetą Kraju Jolantą Orlińską oraz Prezesem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich Stanisławem Cegielskim organizują w dniach 21 i 22 października 2010 r. w legnickim hotelu Qubus V. Konferencję Techniczną.

Wasinkiewicz nominowany do tytułu Dyrektora Roku »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie UM
Podczas Zjazdu Krajowego Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast, zorganizowanego przy udziale czasopisma „Przegląd Komunalny” w Zielonej Górze, Prezes Zarządu Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Józef Wasinkiewicz został jednym z pięciu krajowych nominatów do tytułu Dyrektora Roku 2009 w branży gospodarki komunalnej.

Puchar Polski w Scrabble »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie UM
Druga najważniejsza po Mistrzostwach Polski impreza scrabblowa w naszym kraju zawita w tym roku do Legnicy. 23-24 października (sobota, niedziela) rozegrany zostanie Puchar Polski w Scrabble pod patronatem Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona wraz z II Mistrzostwami Ziemi Legnickiej.

Wypadek między Brnowem a Trzebnicami  »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie MB
Między Brnowem a Trzebnicami doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Droga jest całkowicie zablokowana.

Szukają wiceprezesa »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie ech
KGHM Polska Miedź S.A. ogłosił konkurs na stanowisko wiceprezesa spółki. Kandydaci muszą złożyć stosowne dokumenty do 29 października.

Uniwersytet Dziecięcy Unikids w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie MB
W sobotę 23 października w Legnicy oficjalnie rozpocznie swoją działalność Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS, który w zeszłym roku przyciągnął na wykłady w całej Polsce ponad 1500 studentów. Najmłodsi mają 6 lat a najstarsi 12. Inauguracja roku akademickiego 2010/2011 odbędzie się na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy przy ulicy Sejmowej 5a (Budynek E, sala E1) o godzinie 14.

Spotkanie z Romualdem Łuczyńskim  »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie MB
Legnicka Biblioteka Publiczna zaprasza 21 października (godz. 17) na spotkanie autorskie z dr Romualdem Łuczyńskim. Spotkanie odbędzie się w Czytelni Naukowej LBP przy ulicy Piastowskiej 22.

Recital Katarzyny Musiał  »
Tekst opublikowany 2010-10-20, opracowanie opr. MB
W Muzeum Miedzi 21 października (czwartek) o godzinie 17 odbędzie się recital fortepianowy Katarzyny Musiał. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w kasie Muzeum Miedzi.
Zdjęć: 1  

Chcą strajku? »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie ech
Dzisiaj ruszyło referendum strajkowe w Zakładach Górniczych Rudna. Pracownicy kopalni mogą w nim wziąć udział przez dwa kolejne dni.
Zdjęć: 1  

Lepsze drogi, parkingi, więcej chodników  »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie UM
W ostatnim tegorocznym spotkaniu konsultacyjnym Prezydenta Legnicy z mieszkańcami różnych dzielnic i osiedli miasta, w ramach cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw”, wzięło udział (12 października) około 50 mieszkańców osiedla Piekary. Prezydentowi towarzyszyli jego zastępcy, dyrektorzy wydziałów Urzędu Miasta, Zarządu Dróg Miejskich, Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej, przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej. Obecni byli członkowie Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Piekary, z jego Prezesem Markiem Deryngiem oraz grupa radnych Rady Miejskiej.

Groźny wypadek przy zjeździe na A4 »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie tom
Wczoraj w godzinach wieczornych przy zjeździe na autostradę A4 doszło do groźnego wypadku.

Międzynarodowy Dzień Mediacji  »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie tom
21 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Mediacji.

Podwyżki dla zarządu KGHM to przejaw arogancji »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie opr. tom
Działacze legnickiej Solidarności potępili i skrytykowali ostatnią decyzję Rady Nadzorczej KGHM o przyznaniu niebotycznej podwyżki dla zarządu Polskiej Miedzi.

Kadra PO do sejmiku  »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie tom
Kandydaci na prezydentów Legnicy i Lubina oraz na burmistrza Polkowic, obecni radni sejmiku, przedsiębiorcy. To kandydaci Platformy Obywatelskiej w wyborach do Rady Sejmiku.
Zdjęć: 1  

Zabójstwo pracownika biura PiS »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie mac//mat - tvn24
Jedna osoba zginęła od postrzału, a druga ciężko ranna od ugodzenia nożem walczy o życie w szpitalu, po tym, jak starszy mężczyzna zaatakował ludzi w siedzibie łódzkiej PiS. Takie informacje przekazała łódzka policja. Sprawca został ujęty.

Młodociany bandyta  »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie tom
Chojnowscy policjanci zatrzymali 16-latka, który napadł na 34-letniego mężczyznę.

700 porcji marihuany w majtkach  »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie opr. red.
Dzielnicowi pełniący służbę na legnickim osiedlu Piekary legitymowali dwóch mężczyzn, których zachowanie wzbudziło zainteresowanie policjantów.

Czy członkowie PiS się boją? »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie ech
Cała Polska żyje dzisiejszym zamachem do jakiego doszło w biurze Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi. Czy członkowie PiS maja podstawy do tego aby bać się o swoje życie?

Legniczanka stypendystką Indeks Start2Star »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie UM
Zakończyła się rekrutacja do III edycji programu stypendialnego Indeks Start2Star. W tym roku do programu zgłosiło się ponad 2.000 maturzystów z całej Polski. Indeksy najlepszym wręczał Leszek Czarnecki - fundator tego stypendium (8 października 2010 r.) na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Turniej Trójek Koszykarskich  »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie UM
23 października br. (sobota) Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na turniej trójek koszykarskich Placki Basket Show. Impreza odbędzie się w hali przy ul. Lotniczej o godz. 11.

Wirth: Nie zarabiamy dużo »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie ech
Prezes KGHM Polska Miedź S.A., Herbert Wirth twierdzi, że nawet po prawie 90 procentowej podwyżce, prezesi miedziowego holdingu nie zarabiają dużo.
Zdjęć: 1  

Nie będzie zgody na gwarancję zatrudnienia »
Tekst opublikowany 2010-10-19, opracowanie Ewa Chojna
Zarząd Polskiej Miedzi nie zgodzi się na gwarancję zatrudnienia. Prezes Herbert Wirth mówi wprost – to jest zawłaszczanie miejsc pracy.

Trampkarze Miedzi górą  »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie opr. red.
Dzisiejsze spotkanie w lidze okręgowej trampkarzy między Miedzią Legnica z Kuźnią Jawor nie zapowiadało ekscytującej końcówki.

Konwencja wyborcza PO  »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie tom
Dziś Legnicę odwiedzi marszałek Sejmu, Grzegorz Schetyna. Głównym celem wizyty wpływowego polityka jest konwencja wyborcza PO subregionu legnickiego.
Zdjęć: 1  

Zamiast foteli, drewniane kołki »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie tom
Co przyniosły pięć godzin akcji kontroli busów? Osiem mandatów na 700 zł, tyle samo zatrzymanych dowodów rejestracyjnych.
Zdjęć: 4  

Dziś dzień Poczty Polskiej »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Paf
Nie krzyczmy na panie w okienkach i stójmy cierpliwie w kolejce. Dziś wszyscy pracownicy Poczty Polskiej mają swoje święto.

Sąd uniewinnił policjanta  »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie tom
Sąd Rejonowy uniewinnił legnickiego policjanta o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.
Zdjęć: 4  

Podsumowanie kadencji okiem władzy  »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie tom
Prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski, podsumował mijającą kadencję swojego urzędowania. Na 250 stronach raportu za lata 2006 - 2010, gospodarz Legnicy opisał to, co miastu udało się zrobić.

Malarstwo prosto z Irlandii  »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie MB
W czwartek – 21 października o godzinie 18.30 w Galerii Ring odbędzie się wernisaż wystawy Paula Woodsa. Przed wernisażem, o godzinie 18 będzie możliwość spotkania z autorem. Wstęp na wystawę i wernisaż jest bezpłatny.
Zdjęć: 3  

Załóż firmę, dadzą ci 40 tys. złotych »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej jest coraz mniej, ale w 13 województwach ciągle można się o nie starać. Na chętnych na 40 tys. zł czeka kilkadziesiąt projektów w całej Polsce.
Zdjęć: 1  

Konwencja wyborcza Platformy  »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie tom
W dawnym teatrze variete's w najuboższej dzielnicy Legnicy, Platforma Obywatelska zorganizowała subregionalną konwencję wyborczą.
Zdjęć: 10  

Hipoteka na sklep... z mieszkaniem »
Tekst opublikowany 2010-10-18, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Osoba fizyczna kredyt na zakup nieruchomości użytkowej może najczęściej uzyskać pod warunkiem, że część użytkowa nie przekracza 1/3 powierzchni nieruchomości.

Spór o strzelnicę w Dobrzejowie  »
Tekst opublikowany 2010-10-17, opracowanie tom
Mieszkańcy podlegnickiego Dobrzejowa nie chcą pod swoimi oknami strzelnicy, z której korzystają myśliwi.

Wielkie derby szczypiorniaka  »
Tekst opublikowany 2010-10-17, opracowanie tom
Dziś kibiców legnickiego szczypiorniaka czekają wielkie emocje. Do Legnicy przyjeżdża bowiem odwieczny rywal zza miedzy, Zagłębie Lubin.

Mrocznie z Closterkeller  »
Tekst opublikowany 2010-10-17, opracowanie MB
Closterkeller, legenda polskiego rocka klimatycznego był gwiazdą w Spiżarni. Gościnnie wystąpili również Hyoscyamus Niger, który supportował Closterkeller podczas tegorocznej trasy Abracadabra Gothic Thour.
Zdjęć: 25  

Po staropolsku w Galerii Piastów »
Tekst opublikowany 2010-10-17, opracowanie MB
Weekend w Galerii Piastów upłynął pod znakiem potraw i przysmaków staropolskich. Klienci Galerii kupowali sprawdzone, smaczne produkty, przygotowane według receptur z przeszłości.
Zdjęć: 35  

"Dunia" znów najlepsza  »
Tekst opublikowany 2010-10-17, opracowanie opr. red.
Turniejem w DK "Atrium" w Legnicy rozpoczął się XIX cykl zawodów Dolnośląskiego Młodzieżowego Grand Prix w szachach.

Podział punktów w derbach Zagłębia  »
Tekst opublikowany 2010-10-17, opracowanie tom
W derbach Zagłębia Miedziowego szczypiorniści Miedzi Legnica zremisowali na własnym parkiecie z siódemką z Lubina 33:33 przegrywając do przerwy 13:16.

Wadliwym busem w drogę  »
Tekst opublikowany 2010-10-17, opracowanie tom
Legniccy policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny kierowcy busa. Powód: fatalny stan techniczny pojazdu. Na drugi dzień ten sam kierowca, tym samym wadliwym busem wiózł pasażerów z Głogowa do Legnicy.

Rekordowa frekwencja po Górniczą Lampkę »
Tekst opublikowany 2010-10-17, opracowanie Ewa Chojna
Bieg uliczny o Lampkę Górniczą, który po raz 25 organizowany był w Lubinie przyciągnął w tym roku rekordową frekwencję. Zapisanych do biegu głównego, czyli na dystansie 10 kilometrów było 462 osoby.
Zdjęć: 51  

Platforma wychodzi z ukrycia  »
Tekst opublikowany 2010-10-16, opracowanie tom
Ukryta nieco w kampanii wyborczej Platforma Obywatelska wychodzi z cienia. I zaczyna od mocnego uderzenia.
Zdjęć: 1  

Na Orła Białego z rewelacją sezonu  »
Tekst opublikowany 2010-10-16, opracowanie tom
W kolejnej serii spotkań II ligi, piłkarze Miedzi Legnica zmierzą się dziś na stadionie Orła Białego z Ruchem Zdzieszowice.

Cmentarne hieny  »
Tekst opublikowany 2010-10-16, opracowanie tom
Z każdym dniem przy cmentarzach komunalnych i parafialnych robi się większy tłok. Do Wszystkich Świętych pozostały dwa tygodnie. Każdy chce zdążyć na czas uprzątnąć groby swoich bliskich.
Zdjęć: 1  

II Armii Wojska Polskiego wreszcie przejezdna  »
Tekst opublikowany 2010-10-16, opracowanie tom
Dziś skończył się dla kierowców komunikacyjny paraliż w centrum miasta. Dziś bowiem otwarto remontowaną od kwietnia ulicę II Armii Wojska Polskiego.

Ruch poległ na Orła Białego  »
Tekst opublikowany 2010-10-16, opracowanie tom
Miedź Legnica pokonała dziś na stadionie Orła Białego Ruch Zdzieszowice 2:0.

Janeczek zrezygnował »
Tekst opublikowany 2010-10-16, opracowanie ech
Ponad rok temu został wiceprezesem KGHM Polska Miedź S.A., a teraz sam zrezygnował z pełnienia funkcji. 14 października Ryszard Janeczek złożył rezygnację.
Zdjęć: 1  

Więcej dla prezesów »
Tekst opublikowany 2010-10-16, opracowanie ech
Któż nie marzy o 100 procentowej podwyżce swojej pensji? Jednak to zdarza się bardzo rzadko, ale jest możliwe – przynajmniej w KGHM. Na wczorajszym posiedzeniu rady nadzorczej miedziowego holdingu, większością głosów przedstawicieli Skarbu Państwa przegłosowano podwyżki dla prezesów.

Jarmark Staropolski w Galerii Piastów  »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie MB
W dniach 16 -17 października, w Galerii Piastów w Legnicy odbędzie się akcja pod nazwą Jarmark Staropolski. Klienci odwiedzający Galerię będą mogli kupić produkty żywnościowe i lokalne przysmaki przyrządzane według starych, tradycyjnych receptur.
Zdjęć: 1  

Prace wykończeniowe na II Armii Wojska Polskiego »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie MB
Ulica II Armii Wojska Polskiego ma być oddana do użytku w sobotę – 16 października w godzinach popołudniowych.
Zdjęć: 4  

Sesja Rady Miejskiej »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie UM
W poniedziałek 25 października 2010 r. o godz. 10.00 w sali 226 Urzędu Miasta Legnicy (Plac Słowiański 8) odbędzie się LVIII, ostatnia w tej kadencji samorządu, sesja Rady Miejskiej Legnicy.

X Festiwal Kultury Japońskiej  »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie MB
W dniach 28 – 29 października w legnickim hotelu Qubus odbędzie się X Festiwal Kultury Japońskiej. Wstęp wolny.
Zdjęć: 1  

Closterkeller w Spiżarni  »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie opr.MB
To będzie kolejny mroczny weekend w „Spiżarni”. W ramach szóstej edycji imprezy Abracadabra Gothic Thour wystąpi zespół Closterkeller. Start o godzinie 19. Bilety w cenie 20/25 zł.

Sukcesy legniczan z klubu Karate Kyokushin  »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie MB
W dniach 9 – 10 października br. zawodnicy Legnickiego Klubu Karate Kyokushin osiągnęli sukcesy w XXI Mistrzostwach Polski Juniorów w Karate, które odbyły się w Krakowie.
Zdjęć: 1  

Rozpylili gaz i uciekli  »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie tom
Dziś po południu dwóch mężczyzn rozpyliło gaz łzawiący w markecie sieci Biedronka przy ul. Asnyka, niedaleko siedziby sztabu policji.

Dolny Śląsk świętuje  »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie tom
Jutro, 16 października, w Oleśnicy odbędzie się Dzień Województwa Dolnośląskiego.

Zabójca z Rzeszotar skazany  »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie tom
Trzy lata więzienia za zabójstwo. Taki wyrok wydał dziś Sąd Okręgowy w Legnicy dla zabójcy z Rzeszotar.

Dzień seniora w jednostkach ZUS-u »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie opr. red.
Legnicki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na Dzień Seniora, który zaplanowany jest na 26 października.

Legnicko - francuska miłość »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie tom
W niedzielę, do Legnicy przyjedzie 45-osobowa grupa młodzieży z francuskiej miejscowości Gap. Co roku młodych Francuzów zaprasza II Liceum Ogólnokształcące. Ta polsko - francuska "miłość" trwa już dwadzieścia lat.
Zdjęć: 3  

Nauka poprzez zabawę  »
Tekst opublikowany 2010-10-15, opracowanie tom
W Szkole Podstawowej nr 19 odbył się festyn pod nazwą „Postaw na rodzinę”.
Zdjęć: 4  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie red.
Dziś bardzo muzycznie: Closterkeller, happysad, Lizz Wright, A Storm of Light i Notre Dame. Można jeszcze wygrać wizytę u kosmetyczki, książkę kucharską i nordic walking.

Skazany policjant: Chyba się powieszę »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie tom
Dziś Sąd Okręgowy wydał wyrok w głośnej sprawie dwóch legnickich policjantów oskarżonych o utrudnianie śledztwa i korupcję.

Rodzice, rozmawiajcie o dopalaczach  »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie tom
Legnicka policja wyszła z inicjatywą organizowania spotkań z rodzicami uczniów o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą skutki zażywania tzw. dopalaczy.

Kampania oskarżeń i pomówień?  »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie tom
Czy trwająca kampania wyborcza do samorządu będzie ostra, zacięta, pozbawiona skrupułów, nacechowana wyciąganiem "brudów"? Pierwsze przykłady pokazują, że nie będzie inaczej.
Zdjęć: 1  

Nie będzie lotniska, nie będzie SAG-u »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie tom
"Zlikwiduję SAG, jeśli zlikwidowane zostanie lotnisko. Ale radni mi na to nie pozwalają, bo pozostawili funkcję lotniska".
Zdjęć: 1  

Ministerialny zastrzyk pieniędzy dla szpitala  »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie tom
Legnicki szpital znalazł się w elitarnym gronie placówek służby zdrowia w kraju leczących nowotwory krwi.

Terapeutyczna moc pluszaków  »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie tom
Legnicki szpital apeluje do wszystkich mieszkańców o przynoszenie maskotek. Pluszaki trafią do małych pacjentów na oddział ratunkowy.
Zdjęć: 1  

Kredyty w euro jak w złotych »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Gra między Komisją Nadzoru Finansowego, a bankami o przyszłość kredytów walutowych w Polsce trwa w najlepsze. Po tym jak nadzór straszył koszmarnymi skutkami zadłużania się w walutach, teraz bankowcy postanowili przekonać KNF, że euro jest już prawie naszą rodzimym pieniądzem. Ucinając tym samym dyskusję o problemie kredytów walutowych.
Zdjęć: 1  

Nagrody na Dzień Edukacji Narodowej »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie UM
Ponad 3 tysiące legnickich nauczycieli, pracowników administracji oświatowej i osób związanych z edukacją obchodzi swe doroczne święto. Okolicznościowe uroczystości, akademie i spotkania przygotowano we wszystkich placówkach oświatowo-wychowawczych. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wielu legnickich pedagogów i osób związanych ze szkolnictwem wyróżnionych zostało odznaczeniami, medalami oraz nagrodami.

Jak pozyskać unijne pieniądze? »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie UM
Prezydent Legnicy zaprasza osoby zainteresowane pozyskiwaniem dofinansowania różnych przedsięwzięć z funduszy europejskich na lata 2007-2013 do udziału w indywidualnych, bezpłatnych konsultacjach.

Pomoc w budowie pomnika pomordowanych  »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie UM
Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, za naszym pośrednictwem, zwraca się z prośbą do legniczan i mieszkańców całego regionu o finansowe wsparcie i osobiste zaangażowanie się w ideę budowy we Lwowie Pomnika Pomordowanych w 1941 roku Profesorów Lwowskich.

Legnicka Policja przeciw "dopalaczom" »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie UM
W Zespole Szkół Nr 3 przy ul. Mazowieckiej w Legnicy odbyło się (13 października br.) spotkanie zorganizowane dla rodziców uczniów klas gimnazjalnych. Tematem były zagrożenia dla młodzieży, jakie niosą za sobą „dopalacze”.

Koniec koszmaru?  »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie tom
Zgodnie z zapowiedzią wykonawcy, inwestora i władz miasta, jutro, 15 października kierowcy mają wreszcie przejechać nową ulicą II Armii Wojska Polskiego. Czy tak się stanie?
Zdjęć: 1  

Konkurs o bezpieczeństwie na wsi  »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie tom
Naszym Czytelnikom przypominamy o konkursie z wiedzy o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolniczym. Kupony konkursowe znajdziecie we wczorajszym wydaniu Expressu Legnickiego.

O MPK z dalekiej Japonii »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie tom
Niedzielny incydent w miejskim autobusie między pasażerem a kierowcą, opisany na łamach naszego serwisu, wzbudził głośne komentarze.

Wieczorek chopinowski w MCK  »
Tekst opublikowany 2010-10-14, opracowanie MB
Młodzieżowe Centrum Kultury organizuje 28 października br. wieczorek chopinowski. Chętnych zapraszamy na godzinę 17 do siedziby MCK przy ulicy Rataja 24.

Sprawdzą, jak jeżdżą »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie dp
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu rozpoczął dzisiaj akcję „BUS”. Po wczorajszym wypadku pod Nowym Miastem policjanci i inspektorzy z ruchu drogowego sprawdzą stan techniczny pojazdów.
Zdjęć: 1  

Pogodzili się?  »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie tom
Czy obecność Michała Huzarskiego siedzącego w towarzystwie Sławomira Skowrońskiego świadczy o zażegnaniu ostrego konfliktu między obu działaczami lewicy?
Zdjęć: 3  

"Wrocławskie lotnisko przyleciało do Legnicy" »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie tom
U zbiegu ulicy Złotoryjskiej i rynku zostanie dzisiaj otwarta wystawa: "Wrocławskie lotnisko przyleciało do Legnicy".

Dziś w Expressie... »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie tom
Dziś oddajemy w Wasze ręce kolejny już numer Expressu Legnickiego. Co tym razem przygotowaliśmy na naszych łamach?

Bilety będą wiosną »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie dp
Bilety na mecze turniej EURO 2012 będą dostępne wiosną 2011 roku.
Zdjęć: 1  

Rusza Afton – Ajax »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie opr ech
Polska Miedź przystąpiła do spółki KGHM Ajax Mining Incorporated, która będzie realizować projekt górniczy eksploatacji rud miedzi i złota ze złoża Afton – Ajax w Kanadzie. Umowę z Abacus Mining & Exploration Corporation podpisano wczoraj.

Czy potrzebny nam terminal? »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie tom
Wrocławski port lotniczy nie jest zainteresowany przejęciem nieczynnego pasa startowego w Legnicy. I nawet o możliwości utworzenia w naszym mieście terminalu odpraw pasażerskich mówi się z coraz większym dystansem.
Zdjęć: 8  

List prezydenta Legnicy do nauczycieli  »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie UM Legnica
Z okazji przypadającego jutro Dnia Edukacji Narodowej, publikujemy list prezydenta Legnicy do wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.

Komunikat Miejskiej Komisji Wyborczej  »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie UM Legnica
Publikujemy komunikat Miejskiej Komisji Wyborczej w Legnicy.

Dzień Edukacji Narodowej w Legnicy »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie UM Legnica
Legnickie obchody Dnia Edukacji Narodowej miały miejsce 13 października br. w Klubie Nauczyciela przy ul. Jordana.

Kasia Kaźmierczak gościem TML  »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie MB
Gościem Towarzystwa Miłośników Legnicy "Pro Legnica", była Katarzyna Kaźmieczak, aktorka i prezes Stowarzyszenia Inijatyw Twórczych.
Zdjęć: 7  

Mobilne studio telewizyjne w Legnicy »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie MB
Legnicki rynek odwiedziło mobilne studio telewizyjne. Dzieci w wieku 4 – 6 lat mogły wcielić się w rolę prezentera tv.
Zdjęć: 6  

Szkolenie czworonogów w plenerze »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie MB
Na rynku zrobiło się głośno i ciekawie za sprawą czworonogów, które pod opieką właściecieli wzięły udział w szkoleniu organizowanym przez Mariusza Siejbę, właścieciela Ośrodka Szkolenia Psów „Champion”.
Zdjęć: 10  

Rewolucyjny weekend na legnickich scenach »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie Grzegorz Żurawiński (@kt)
„Dziady”, „Marat-Sade”, „Czas teroru” – wybitne legnickie przedstawienia Lecha Raczaka, a do tego efektowne i barwne widowiska o wielkim ładunku emocji. Każde na innej scenie, wszystkie w trzy dni – od piątku do niedzieli (15-17 października). Debata z m.in. Adamem Michnikiem, otwarte spotkanie z twórcą – wszystko razem złoży się na „Tryptyk rewolucyjny”, bo tak nazwano ten teatralny minifestiwal.
Zdjęć: 2  

Apelują do premiera »
Tekst opublikowany 2010-10-13, opracowanie ech
Nadal trwa walka przedstawicieli samorządów lokalnych zagrożonych budową kopalni odkrywkowej. Wójtowie z Gminy Wiejskiej Lubin podpisali list otwarty do Prezesa Rady Ministrów, z wezwaniem do odstąpienia od planów jej budowy na terenach gmin, na których przeprowadzono referendum.
Zdjęć: 1  

Kontrole busów  »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie tom
Po porannej tragedii w Nowym Mieście nad Pilicą, gdzie w czołowym zderzeniu busa z tirem zginęło 17 osób, legnicka Inspekcja Transportu Drogowego wzmaga kontrole przewoźników.

Chcą rozsadzić prawicę  »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie tom
Dziś w Legnicy gości poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Bartosz Arłukowicz. Po spotkaniu z dziennikarzami, parlamentarzysta odwiedzi V L.O., na koniec wybierze się na miasto, by przekonywać mieszkańców do głosowania na kandydatów SLD i komitetu prezydenta Legnicy.
Zdjęć: 3  

Festiwal Kultury Japońskiej  »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie opr. MB
Legnicki Klub Karate Kyokushin organizuje X Festiwal Kultury Japońskiej, który odbędzie się w dniach 28 - 29 października br. w Legnicy. Miejscem Festiwalu będzie Hotel Qubus.

Pieśni cerkiewne  »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie MB
W sobotę, 23 października br. w cerkwi pw. Zaśnięcia N.M.P. w Legnicy przy ulicy Wrocławskiej 180 odbędzie się koncert w wykonaniu męskiego chóru "Syntagma". Początek o godz. 18.30. Wstęp wolny.

Gwiazdki telewizji  »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie UM Legnica
Mobilne studio telewizyjne, towarzyszące cyklowi programów „Psie Opowieści, czyli Ochy i Fochy“ emitowanych w TVP1, pojawi się na legnickim Rynku już w środę, 13 października. Od godziny 14.00 do 19.00 legnickie dzieci w wieku 4-8 lat będą mogły wcielić się w rolę prezentera telewizyjnego.

Nagrodzili Józefa Baściuka  »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie UM Legnica
W poniedziałek, 11 października 2010 r., dolnośląski sport obchodził swoje święto. Podczas Gali „Sportowe Nagrody Dolnego Śląska 2010” Marszałek Województwa Marek Łapiński wręczył wyróżniającym się sportowcom i trenerom z naszego regionu nagrody o łącznej wartości prawie 100 tys. zł.
Zdjęć: 1  

Tragedia w Nowym Mieście - nie żyje 18 osób »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Tragiczny wypadek na Mazowszu. W czołowym zderzeniu volkswagena transportera z ciężarowym volvo, do którego doszło dziś rano w Nowym Mieście nad Pilicą w powiecie grójeckim, zginęło 18 osób - poinformowała Magdalena Siczek-Zalewska z zespołu prasowego mazowieckiej policji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że bus, którym jechały ofiary wypadku, nie był przystosowany do przewożenia ludzi.
Zdjęć: 6  

Zamieszanie wokół Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca  »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie Monika Bożek
Członkowie Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca Legnica, działającego przy Legnickim Centrum Kultury, zostali zawieszeni za rzekome pijaństwo na letnim obozie. Na początku października zespół został odwieszony ale jednocześnie zawieszono głównego choreografa Marię Chrzanowską. Czy tylko dlatego, że ujęła się za swoimi wychowankami?
Zdjęć: 3  

Wieczory Organowe  »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie MB
O godzinie 19.15 w Katedrze odbędzie się finałowy koncert Międzynarodowego Festiwalu Organowego.

Incydent w autobusie  »
Tekst opublikowany 2010-10-12, opracowanie tom
Kierowca miejskiego autobusu nie chciał sprzedać biletów 3-osobowej rodzinie, bo jak stwierdził: "nie będzie liczył garści bilonów", mimo, że pieniądze na bilety były odliczone.

Jarmark staroci  »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie MB
Kolejny raz legnicki rynek został opanowany przez handlarzy starociami, którzy zjechali z całej Polski.
Zdjęć: 10  

Dni Kultury Kresowej  »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie MB
W auli I Liceum Ogólnokształcącego odbył się finałowy koncert IX legnickich Dni Kultury Kresowej.
Zdjęć: 20  

Proletaryat w Spiżarni  »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie MB
Weekend w Spiżarni był muzyczną gratką dla fanów polskich brzmień rockowych. Gwiazdami sobotniego wieczoru byli Proletaryat i Maria Nefeli.
Zdjęć: 27  

Uciekający pijany pirat spowodował wypadek  »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie tom
Pijany kierowca mercedesa uciekał policjantom pędząc ulicami miasta z prędkością momentami 160 km/h. Finał pościgu zakończył się dla kierowcy wypadkiem.
Zdjęć: 3  

Atakowali do końca »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie opr. RW
20 Rajd Dolnośląski zakończył tegoroczne zmagania Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Była to z pewnością jedna z najbardziej emocjonujących imprez w tym sezonie. Walka na odcinkach specjalnych trwała do samego końca.
Zdjęć: 3  

Wyrok za tydzień  »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie tom
Za tydzień Sąd Rejonowy w Legnicy wyda wyrok dla byłego legnickiego policjanta, który dwa lata temu spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym.
Zdjęć: 4  

"Wybiłem szybę, bo byłem pijany" »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie tom
Dzisiejszej nocy 47-letni legniczanin wybił szybę wystawową w Galerii Sztuki.

Spotkanie prezydenta z mieszkańcami Piekar  »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie UM Legnica
Jutro, 12 października o godzinie 17. w sali Zespołu Szkół Integracyjnych (ul. Wierzyńskiego 1) odbędzie się konsultacyjne spotkanie prezydenta Legnicy z mieszkańcami osiedla Piekary, w ramach trwającego już ósmy rok cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw”.

Przyłącz się do pomocy schronisku  »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie UM Legnica
Od 4 października, kiedy to przypadał Światowy Dzień Zwierząt, do 5 listopada br. trwać będzie akcja pod nazwą Inicjatywa Społeczna na Rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy.

O trzynastu za dużo  »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie tom
Trzynastu nietrzeźwych: kierowców i rowerzystów, zatrzymali legniccy policjanci podczas ostatniego weekendu.

Komu z prezydentem po drodze?  »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie tom
Samorządowcy, oficerowie służb mundurowych i sportowcy. Przedstawiciele takich środowisk znajdą się na listach wyborczych do Rady Miejskiej z komitetu prezydenta Legnicy.

Walka z zaćmą  »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie MB
Lekarze legnickiego szpitala dostali nowoczesny sprzęt do walki z zaćmą. Urządzenie tzw. FAKO, kupione zostało w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, czyli za unijne pieniądze.

Badania dla panów  »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie MB
W szpitalu wojewódzkim w Legnicy trwa program profilaktyczny i badanie prostaty u mieszkańców powiatu legnickiego – mężczyzn powyżej 45 roku życia.

Grozi, że skoczy »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie MB
Znany legnickim służbom masztowiec, który próbował kilkakrotnie popełnić samobójstwo ponownie dał o sobie znać.

Wypadek na Muzealnej  »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie MB
Na łuku drogi ulicy Muzealnej w pobliżu stacji paliw Statoil doszło do wypadku samochodowego.

Jesienne kuszenie klientów »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Rozpoczęta we wrześniu ofensywa na rynku kredytów hipotecznych rozkręca się na dobre. Kwartał dopiero się rozpoczął, a zmiany w ofertach kredytów hipotecznych wprowadziło już co najmniej siedem banków.

Śledczy lewicy wyśledzi potencjalny elektorat »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie tom
Jutro do Legnicy zawita poseł SLD, Bartosz Arłukowicz. Będzie namawiał mieszkańców do głosowania w wyborach na kandydatów Sojuszu.

Podrobione perfumy  »
Tekst opublikowany 2010-10-11, opracowanie tom
Legniccy policjanci do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 24-latka, który handlował nielegalnymi perfumami. W tej sprawie ujęto też 51-letnią kobietę.

Radny kontra "obserwator24" »
Tekst opublikowany 2010-10-10, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Mamy już pierwsze oznaki brudnej kampanii wyborczej. Jedna z legnickich gazet opublikowała anonimowy list, w którym autor zarzuca radnemu Lewicy i kandydatowi SLD w wyborach do sejmiku, Michałowi Huzarskiemu, podejrzany zakup nieruchomości szpitala.
Zdjęć: 1  

Trampkarze Miedzi na remis  »
Tekst opublikowany 2010-10-10, opracowanie opr. tom
W lidze okręgowej trampkarzy, piłkarze Miedzi Legnica zremisowali z Górnikiem Polkowice 1:1.

Komisja nadal bada »
Tekst opublikowany 2010-10-10, opracowanie ech
Komisja Okręgowego Urzędu Górniczego po wstępnych badaniach przeprowadzonych w kopalni Polkowice-Sieroszowice, stwierdziła, że wypadek do którego doszło 7 października spowodowany był naturalnym ruchem górotworu.

W legnickiej Katedrze odbyły się obchody X Dnia Papieskiego.  »
Tekst opublikowany 2010-10-10, opracowanie MB
W legnickiej Katedrze odbyły się obchody X Dnia Papieskiego.
Zdjęć: 13  

Marsz ku Zdrowiu  »
Tekst opublikowany 2010-10-09, opracowanie MB
Europa Donna zorganizowała XIII Marsz ku Zdrowiu.
Zdjęć: 53  

Przelicz swoją emeryturę  »
Tekst opublikowany 2010-10-09, opracowanie opr. tom
Każdy emeryt, którego świadczenie obliczono na „starych” zasadach, ma prawo do przeliczenia swojego świadczenia. Aby to zrobić musi spełnić ściśle określone przepisami warunki.

Dom i pełna miska... Pomóżmy zwierzakom »
Tekst opublikowany 2010-10-09, opracowanie UM Legnica
Dziś i jutro legnickie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami organizuje zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt, która odbędzie się w hipermarkecie Carrefour.

Kradzione nie tuczy  »
Tekst opublikowany 2010-10-09, opracowanie UM Legnica
W ostatni czwartek na placu Słowiańskim strażnicy miejscy przyłapali na gorącym uczynku złodzieja lampek oświetleniowych.

Ulice na Zakaczawiu jak nowe  »
Tekst opublikowany 2010-10-09, opracowanie UM Legnica
Dobiegają końca, zakrojone na szeroką skalę, prace budowlane na objętych programem rewitalizacyjnym ulicach legnickiego Zakaczawia.

Konkurs o bezpieczeństwie na wsi  »
Tekst opublikowany 2010-10-09, opracowanie tom
Legnicki KRUS po raz kolejny organizuje konkurs z wiedzy o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolniczym. Do wygrania są nagrody rzeczowe.

Legnicki ślad w "Ślubach Panieńskich"  »
Tekst opublikowany 2010-10-09, opracowanie tom
W kinach w całym kraju możemy już oglądać „Śluby Panieńskie” Filipa Bajona. Ciekawostką jest, że obsługę fotograficzną na planie zdjęciowym tego filmu, wykonał legniczanin, Grzegorz Spała.
Zdjęć: 1  

Miedź z Polonią Nowy Tomyśl  »
Tekst opublikowany 2010-10-09, opracowanie tom
W ramach kolejnej serii spotkań na boiskach II ligi, piłkarze Miedzi Legnica zmierzą się dziś z Polonią Nowy Tomyśl.

Debiut Będzikowskiego na ławce trenerskiej  »
Tekst opublikowany 2010-10-09, opracowanie tom
Dziś szczypiorniści Miedzi Legnica zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Huzarski ostatecznie "jedynką" do sejmiku  »
Tekst opublikowany 2010-10-09, opracowanie tom
Dziś podczas Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej zatwierdzono ostateczny kształt list w wyborach samorządowych.

Snajper Orłowski, Imianowski w szpitalu »
Tekst opublikowany 2010-10-09, opracowanie tom
Dwie bramki Marcina Orłowskiego dały legnickiej Miedzi zwycięstwo nad Polonią Nowy Tomyśl.

O krok od remisu  »
Tekst opublikowany 2010-10-09, opracowanie tom
Nieudany debiut Piotra Będzikowskiego na ławce trenerskiej szczypiornistów Miedzi. Legniczanie przegrali dziś w Mielcu jedną bramką.

Roboty nocą, wściekli mieszkańcy  »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie tom
Zaczęli nocą i już zaczęły się kolejne problemy. Tym razem oburzeni są mieszkańcy budynków przy remontowanej ulicy II Armii Wojska Polskiego.

Zatrzymani na gorącym uczynku  »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie tom
Policjanci zatrzymali dwóch włamywaczy do samochodu zaparkowanego przy ul. Moniuszki.

Włóczykij Miecio z Sarenką  »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie tom
Mieczysław Pawlak od dziesięciu lat jest w drodze. Jeździ rowerem z wózkiem i klatką, w której ma dziesięć psów, przybłędów. Dziś "Turysta Miecio z Sarenką" zawitał do Legnicy.
Zdjęć: 12  

Sąd obniżył karę dla pedofila z Kopernika  »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie tom
Sąd Okręgowy obniżył wysokość kary dla pedofila z Kopernika. Zamiast sześciu lat więzienia, Łukasz T. trafi za kratki na 4,5 roku.

Na jednym bilecie »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie ech
Czy to możliwe żeby kupując bilet w kiosku pojechać autobusem na dworzec, wsiąść w busa do Wrocławia, a z busa przesiąść się do pociągu i pojechać na wymarzone wakacje? I to wszystko na jednym bilecie? Okazuje się, że tak, przynajmniej tego chce prezydent miasta.
Zdjęć: 4  

Placki Basket Show  »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie MB
23 października br. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na turniej trójek koszykarskich Placki Basket Show. Impreza odbędzie się w hali przy ul. Lotniczej o godz. 11.

Wyniki turnieju ortograficznego  »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie MB
W Młodzieżowym Centrum Kultury zorganizowano turniej ortograficzny. W konkursie wzięły udział 32 osoby.

Rodzinnie z "Familiadą"  »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie MB
W sobotę - 23 października w godz. 13 - 17 odbędzie się festyn rodzinny "Familiada". Miejscem spotkania będzie dziedziniec i hol Legnickiego Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Tylko gaz i kakao nie drożeje »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie Open finance
Spośród wszystkich surowców i towarów na światowych rynkach tylko ceny gazu i kakao nie wzrosły w ciągu roku o kilkadziesiąt procent. Zupełnie nie widać tego we wskaźnikach inflacji, które we wszystkich największych gospodarkach utrzymują się w okolicy historycznych minimów.

Będzie widział »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie ech
Na szczęście rany odniesione w wieczornym wypadku na szybie SW-1 nie są groźne. Poszkodowany ślusarz będzie widział.

Jazzowo w Modjeskiej  »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie MB
W Caffe Modejska zagrał kwartet jazzowy - Herbi H. Hart - West Coast Quartet.
Zdjęć: 5  

Żałoba w KGHM »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie ech
W związku z tragiczną śmiercią 50-letniego sztygara, KGHM Polska Miedź S.A. ogłosił tydzień żałoby. Flagi we wszystkich zakładach są opuszczone do połowy masztów, odwołano również wszystkie imprezy organizowane w tym czasie.

Przeciw rakowi piersi »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie MB
Europa Donna organizuje w sobotę - 9 października XIII Marsz ku Zdrowiu. Start o godzinie 12 w legnickim rynku. Wstęp wolny.

Babiniec na prezydenckiej liście  »
Tekst opublikowany 2010-10-08, opracowanie tom
Marta Chmielewska i Lidia Jeger ze Stowarzyszenia Kobiet Babiniec, jako jedyne z Legnicy znalazły się na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Rafała Dutkiewicza w wyborach do rady sejmiku województwa dolnośląskiego.

Akcja ratunkowa w kopalni »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie ech
W kopalni Polkowice-Sieroszowice doszło do wypadku. 10 osób jest poszkodowanych.

Mają kilka metrów do rannego górnika »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie ech
Kilka metrów pozostało ratownikom górniczym by dotrzeć do zasypanego skałami sztygara. Jest to ostatnia, dziesiąta osoba poszkodowana w wypadku do jakiego doszło dzisiaj w kopalni Polkowice-Sieroszowice na szybie SW-1.

Komitety wyborcze w powiecie  »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie tom
Jakie komitety wyborcze w gminach powiatu legnickiego przystąpią do listopadowych wyborów samorządowych?

Połączone siły  »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie tom
Ponad 160 skontrolowanych pojazdów, 137 kierowców ukaranych mandatami, głównie za prędkość, sześć zatrzymanych dowodów rejestracyjnych.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie red.
Idź na "Śluby Panieńskie", poczytaj o zdrowej diecie, złóż wizytę kosmetyczce - a wszystko dzięki jednemu smsowi.

Nie tylko dopalacze »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie Marta Gołębiowska
Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego specjaliści, urzędnicy, radni i wszyscy zainteresowani problemem dopalaczy debatowali, jak go rozwiązać.
Zdjęć: 14  

Październik w Galerii Sztuki  »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie opr. MB
Październik w Galerii Sztuki to miesiąc bogaty w działania artystyczne. Poniżej prezentujemy imprezy w których można będzie wziąć udział.

Tragiczny finał wstrząsu w kopalni  »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie tom
Tragicznie zakończył się nocny wstrząs w kopalni Polkowice - Sieroszowice. 50-letni sztygar zginął przysypany zwałami skał.

Tragedia w kopalni »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Nie żyje 50-letni sztygar zmianowy z kopalni Polkowice-Sieroszowice, który po dwóch silnych wstrząsach uwięziony został w wyrobisku znajdującym się około tysiąc metrów pod ziemią. Ratownicy dotarli do ciała górnika po ponad sześciogodzinnej akcji.

Rajd Dolnośląski »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Od piątku do niedzieli na trasach w rejonie Kłodzka odbędzie się 20. Rajd Dolnośląski, ostatnia w tym sezonie runda mistrzostw Polski. Tytuł mistrza kraju już wcześniej zapewnił sobie Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem (Subaru Impreza).
Zdjęć: 1  

Dzień zwłoki dla wyroku na pedofila z Kopernika  »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie tom
Na jutro Sąd Okręgowy zapowiedział ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie pedofila z Kopernika.

Popisz się ortografią  »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie MB
Dnia 08.10.2010 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury odbędzie się Turniej Ortograficzny „Potyczki z ortografią” o tytuł „Mądrej Głowy”. Jest to VII edycja konkursu.

Tragedia na Poznańskiej  »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie tom
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś przy ul. Poznańskiej. Potrącona kobieta zmarła w drodze do legnickiego szpitala.

Awaria na Kartuzach  »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie UM Legnica
Jak informuje dyżurny Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego dla miasta Legnicy – 7 października 2010. o godz. 9.18 dyżurny pogotowia energetycznego przekazał do PCZK informację o awarii sieci energetycznej na osiedlu Kartuzy, w rejonie ulic: Kazimierza Wielkiego, Dmowskiego, Kwiatowej, Kartuskiej i Cmentarnej.

O starych odbiornikach radiowych  »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie UM Legnica
9 i 10 października legnicka Fundacja Muzeum Techniki i Motoryzacji organizuje w Hotelu Pałacyk zjazd przedstawicieli środowisk kolekcjonerów starych radioodbiorników i urządzeń radio-retro.

Obchody Dnia Papieskiego  »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie UM Legnica
Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej zapraszają na obchody X Dnia Papieskiego.

Podrobiony tytoń  »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie opr. MB
Po raz kolejny funkcjonariusze celni z Referatu Dozoru Urzędu Celnego w Legnicy wspólnie z funkcjonariuszami z KPP Bolesławiec ujawnili w hurtowni wyrobów tytoniowych, tytoń do palenia w podrobionych opakowaniach. Oznaczony był on banderolami pochodzącymi z obiegu wtórnego.
Zdjęć: 2  

Czarna seria na Sierpolu – kolejny ranny »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie ech
Kolejny ranny pracownik kopalni. 30-letni ślusarz z ciężkim urazem oka i głowy trafił do szpitala.

Ranny trafił na okulistykę »
Tekst opublikowany 2010-10-07, opracowanie ech
30-letni ślusarz, który został ranny w wieczornym wypadku na kopalni Polkowice-Sieroszowice został już opatrzony. W tej chwili transportowany jest do legnickiego szpitala na oddział okulistyczny.

Ofiara wypadku zidentyfikowana  »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie tom
Legnicka policja zidentyfikowała ciało kobiety - ofiary wczorajszego wypadku na drodze Prochowice - Kawice.

Na gościnnych występach  »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie tom
Legniccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Wrocławia, którzy wczoraj ukradli akcesoria komputerowe.

Piekary znów bez ciepła  »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie tom
Mieszkańcy osiedla Piekary znów nie mają ciepłej wody w kranach. Tym razem powodem nie jest pęknięcie magistrali.

Ile azbestu w szpitalu?  »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie tom
Do 2025 roku legnicki szpital musi pozbyć się azbestu. Możemy być jednak spokojni o swoje zdrowie, bo zalegający na elewacji budynku szpitala rakotwórczy minerał groźny jest tylko, gdy wdychamy jego opary.

Dziś w Expressie... »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie tom
Dziś oddajemy w Wasze ręce kolejny już numer Expressu Legnickiego. Co tym razem przygotowaliśmy na naszych łamach?

Pogotowie przeciwpowodziowe odwołane  »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie UM Legnica
W związku z powrotem rzek i akwenów wodnych na terenie Legnicy do stanów niezagrażających już bezpieczeństwu miasta i mieszkańców, prezydent Legnicy odwołał dziś obowiązujący od 28 września na terenie miasta stan pogotowia przeciwpowodziowego.

Sobotni marsz przeciw rakowi piersi  »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie UM Legnica
Legnicki Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA organizuje w najbliższą sobotę, 9 października, o godzinie 12. XIII Marszu ku Zdrowiu.

Nocny remont ul. II Armii Wojska Polskiego  »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie UM Legnica
Jak informuje legnicki Zarząd Dróg Miejskich, w nocy z czwartku na piątek (7/8 października), z piątku na sobotę (8/9 października) i z soboty na niedzielę (9/10 października), w związku z prowadzeniem, właśnie nocami, końcowych prac remontowych na skrzyżowaniu ulicy II Armii Wojska Polskiego z Moniuszki i Aleją Rzeczypospolitej, tymczasowo zmieniona zostanie tam organizacja ruchu. We dnie jeździć będziemy jednak tak, jak dotychczas.

Solidarni z handlem - strajk włoski w marketach  »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie tom
Jutro pracownicy kilku sieci handlowych w całym kraju rozpoczną strajk włoski. W Legnicy do ogólnopolskiego protestu w obronie praw pracowniczych przyłączą się pracownicy sieci Carrefour. Waha się Real i Biedronka.
Zdjęć: 1  

Relikwie księdza Jerzego  »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie tom
Wspólnym staraniem proboszcza parafii w Parszowicach oraz Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe NSZZ "Solidarność", do naszego regionu trafiły relikwie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Komitety wyborcze zarejestrowane  »
Tekst opublikowany 2010-10-06, opracowanie tom
Kandydaci sześciu komitetów wyborczych powalczą o głosy mieszkańców Legnicy w wyborach do Rady Miejskiej.

Usunięto awarię na Piekarach  »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie MB
Legnicki WPEC uporał się z awarią, która sparaliżowała największe osiedle w mieście.

Makabra na drodze  »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie tom
Tak tragicznego wypadku w powiecie legnickim nie było od lat. Na drodze krajowej między Prochowicami a Kawicami, kobieta wpadła nagle pod jadącego tira. Piesza została przejechana jeszcze przez trzy inne pojazdy.

Ulica Galileusza otwarta po remoncie  »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie UM Legnica
Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy, 4 października br. otwarta została po remoncie ulica Galileusza.

Nie pozwalają na dopalacze w lokalach »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie UM Legnica
W Legnicy we wszystkich lokalach dzierżawionych przez handlowców od gminy nie mogą być sprzedawane dopalacze.

Wykoleiły się dwa wagony pociągu »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie INTERIA.PL
Przy wyjeździe ze stacji Międzybórz Sycowski w okolicy Międzyborza na trasie Wrocław - Ostrów Wielkopolski wykoleiły się dwa wagony pociągu towarowego. Nikt nie został ranny, ale utrudnienia w ruchu w tym rejonie potrwają co najmniej dobę, a z powodu objazdów czas podróży może się wydłużyć.

Znają Blansko – miasto partnerskie Legnicy »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie UM Legnica
Pod hasłem „Znam Blansko – miasto partnerskie Legnicy” V Liceum Ogólnokształcące im Jana Heweliusza przeprowadziło 30 września br. konkurs dla uczniów legnickich szkół podstawowych i gimnazjów.

Niemal wszystkie sklepy zamknięte »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Po specjalnych kontrolach inspektorzy sanitarni zamknęli w województwie dolnośląskim 52 z 64 sklepów z dopalaczami - poinformował wojewódzki inspektor sanitarny Jacek Klakocar.

Klasyka polskiego rocka  »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie MB
W Spiżarni zagra kultowa polska grupa rockowa – Proletaryat. Koncert odbędzie się 9 października o godzinie 20. Muzycy zagrają utwory z nowej płyty „Prawda”. Bilety w cenie 20/25 zł.

Jazz Club Blue Monk  »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie MB
W czwartek 7 października w Caffe Modjeska zagra kwartet jazzowy - Herbi H. Hart - West Coast Quartet. Start o godzinie 19. Bilety w cenie 30 zł. do nabycia w kasie teatru lub w Caffe Modjeska.

Nowy kanclerz PWSZ  »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie tom
Dziś odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy. W nowej roli – kanclerza uczelni – wystąpił Robert Burba.

Spektakl nie tylko dla dzieci »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie Grzegorz Żurawiński (@kt)
Już w najbliższą sobotę 9 października premiera spektaklu, jakiego jeszcze w legnickim teatrze nie było. Słynna „Niekończąca się opowieść” będzie bowiem sceniczną baśnią dla całej rodziny. Dla dzieci, ale z wyraźnie puszczonym okiem w stronę dorosłej widowni.

"Operacja Dunaj" na Kubie  »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie Grzegorz Żurawiński (@kt)
Polsko-czeska komedia filmowa w reżyserii Jacka Głomba odwiedza kolejne kraje. Od piątku 1 października w kinie Chaplin w Hawanie trwa przegląd kina polskiego na Kubie. W ramach Tygodnia Polskich Komedii widzowie zobaczą 8 filmów, w tym właśnie „Operację Dunaj”.

Starosta już nie wróci na urząd  »
Tekst opublikowany 2010-10-05, opracowanie tom
Podejrzewany o korupcję, starosta powiatu złotoryjskiego, Ryszard Raszkiewicz, do końca tej kadencji samorządowej, nie wróci już na swoje stanowisko.
Zdjęć: 1  

Gigantyczna awaria na Piekarach  »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie tom
Od wczoraj mieszkańcy całego osiedla Piekary pozbawieni są ciepłej wody i ogrzewania. Pękła główna magistrala ciepłownicza.

Miasto nad rozlewiskiem  »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie tom
Tak wygląda okolica wokół zachodniej obwodnicy miasta. Wezbrana po obfitych opadach deszczu woda zalała łąki i uprawy.
Zdjęć: 6  

Omijajcie przejazd kolejowy  »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie tom
Legnickim kierowcom, którzy planują wyjazd do Lubina, radzimy wybrać drogę przez Prochowice lub Chróstnik. Dziś rozpoczął się remont przejazdu kolejowego na rogatkach miasta.

Dzieci pod "opieką" pijanych mężczyzn  »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie tom
Kilkumiesięczne niemowlę i 2-letnia dziewczynka były pod opieką dwóch kompletnie pijanych mężczyzn. Dzieci były bardzo zaniedbane. Gdzie jest matka? Na razie nie wiadomo.

Ile można zarobić na wyborach?  »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie tom
Chcesz być członkiem obwodowej komisji wyborczej? Dziś masz ostateczny termin, by się zgłosić.
Zdjęć: 1  

Mieszkańcy Piekar marzną, WPEC robi, co może  »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie tom
Serwisanci z Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej robią co mogą, by jeszcze dziś usunąć awarię głównej magistrali, która zasila osiedle Piekary w ciepłą wodę.

Galileusza przejezdna... nieoficjalnie  »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie tom
Choć ulica Galileusza nie została jeszcze oddana do użytku, dziś można już ją właściwie przejechać. Ruch puszczają budowlańcy, którzy jeszcze krzątają się na ulicy.

"Specjaliści" od kołpaków  »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie tom
Legniccy policjanci ujęli złodziei kołpaków samochodowych wartości kilkuset złotych.

Pomoc powinna być bezwarunkowa  »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie MB
Czy w dzisiejszym świecie istnieje jeszcze bezinteresowność? W pogodni za pieniędzmi, łatwymi przyjemnościami i wygodnym życiem nie mamy czasu na zauważenie ludzi, którzy potrzebują naszej pomocy. Na szczęście istnieją ludzie dla których dobro drugiego człowieka jest wartością ponadczasową. Andrzej Chodyga – legnicki kierowca MPK już dwukrotnie uratował życie przechodniom.
Zdjęć: 2  

Czy wiedzieli co kupują? »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ok 5 mld zł zainwestowali Polacy w produkty strukturyzowane w pierwszej połowie 2010 roku. Czy zawsze wiedzieli co kupują?

Wyniki XXIII Biegu Lwa Legnickiego »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie opr. MB
2 października 2010 r., w Parku Miejskim w Legnicy odbył się XXIII BIEG LWA LEGNICKIEGO, zorganizowany przez legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Sądowy finał śmiertelnego wypadku  »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie tom
Półtora roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Taki wyrok usłyszała dziś Anna N., która przyczyniła się do śmiertelnego wypadku.

Zadzwoń po pogotowie, bo nie masz nerki »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie opr. aw
Wrócili studenci, a wraz z nimi zacznie się prawdziwy wysyp legend miejskich. Znowu będą szaleć, wysyłać misje na Marsa, urządzać kulig za tramwajem... Koniec z nudą drodzy wrocławianie.

Spotkanie z Kasią Kaźmierczak  »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie MB
Towarzystwo Miłośników Legnicy "Pro Legnica" zaprasza 12 października o godzinie 18 do Cubany (Rynek 33) na spotkanie z cyklu "Legniczanie znani i lubiani".

Pomóż zwierzakom w schronisku  »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie MB
Od 4 października do 5 listopada obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. W związku z tym przyłączcie się do akcji pod nazwą Inicjatywa Społeczna na Rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy.
Zdjęć: 2  

Nowy trener szczypiornistów  »
Tekst opublikowany 2010-10-04, opracowanie tom
Sportową wiadomością dnia w Legnicy było odejście Edwarda Strząbały z funkcji trenera szczypiornistów Miedzi Legnica. Nowym szkoleniowcem drużyny został Piotr Będzikowski.

Nowe ustawy zdrowotne  »
Tekst opublikowany 2010-10-03, opracowanie tom
Nie będzie obowiązku prywatyzacji szpitali. Rząd chce jednak pozostawić furtkę dla przekształceń placówek służby zdrowia w spółki medyczne.
Zdjęć: 1  

Gimnazjalista, który sieje strach  »
Tekst opublikowany 2010-10-03, opracowanie tom
Uczeń złotoryjskiego gimnazjum, swoim zachowaniem i wulgarnymi odzywkami, wielokrotnie dał się we znaki nauczycielom.

Huzarski otwiera listę SLD do sejmiku  »
Tekst opublikowany 2010-10-03, opracowanie tom
Rada Dolnośląska ostatecznie zatwierdziła listę kandydatów Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach do sejmiku. "Jedynką" został Michał Huzarski, legnicki radny Lewicy.
Zdjęć: 1  

Odnaleziono "Dreigraeben" »
Tekst opublikowany 2010-10-03, opracowanie opr. JW
Kolejny, nieznany dotąd, odcinek najdłuższego w Polsce ziemnego zabytku archeologicznego został odnaleziony. Zachował się w terenie osiągając wysokość 30-50 cm. Szerokość wału na tym stanowisku wynosi ok. 3 m, miejscami dwa razy więcej. Nasypowi towarzyszy rów głęboki na 1 m. Łączna długość odkrytego odcinka to bagatela ok. 100 m.
Zdjęć: 1  

100 mln dla strażaków? »
Tekst opublikowany 2010-10-02, opracowanie dp
Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej, z którego wynika, że w przyszłym roku strażacy dostaną 100 mln zł za nadgodziny!
Zdjęć: 3  

Poradnik dla pracujących w UE  »
Tekst opublikowany 2010-10-02, opracowanie opr. red.
Na stronie www.zus.pl zamieszczono praktyczny poradnik w polskiej wersji językowej dla pracowników delegowanych do wykonywania pracy w Unii Europejskiej (UE) Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG) i Szwajcarii.

Ogólnopolskie Forum Kół Przyjaciół Dzieci  »
Tekst opublikowany 2010-10-02, opracowanie opr. red.
Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy, 5 i 6 listopada, odbędzie się Ogólnopolskie Forum Kół Przyjaciół Dzieci.

Siłą wyciągnęli go z auta  »
Tekst opublikowany 2010-10-02, opracowanie tom
Złotoryjscy policjanci siłą wyciągnęli z samochodu mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary więzienia.

Radni wolni od partii - to ich cel  »
Tekst opublikowany 2010-10-02, opracowanie tom
Legnickie Forum Samorządowe zbroi się do wyborów. Nie mają jeszcze programu ani pełnych list kandydatów. Przyświeca im jeden cel - Rada Miejska wolna od partii i podziałów politycznych.

Do biegu gotowi, start!  »
Tekst opublikowany 2010-10-02, opracowanie opr. red.
Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w XXIII BIEGU LWA LEGNICKIEGO. Bieg odbędzie się dziś, 2 października, w Parku Miejskim, obok Skate Parku.

Poparcie dla idei Muzeum Zimnej Wojny  »
Tekst opublikowany 2010-10-02, opracowanie tom
Wicemarszałek Sejmu, Jerzy Wenderlich, który niedawno gościł w Legnicy, zadeklarował pełne poparcie dla idei powstania w naszym mieście Muzeum Zimnej Wojny.

Budowa wciąż trwa  »
Tekst opublikowany 2010-10-02, opracowanie tom
Nie ma szans, by do końca tego roku legnicki szpital zamknął temat... swojej budowy, rozpoczętej 31 lat temu.
Zdjęć: 1  

Koniec dopalaczy? »
Tekst opublikowany 2010-10-02, opracowanie ech
Inspektorzy sanitarni w asyście policji wkroczyli dzisiaj do około tysiąca sklepów oferujących tak zwane dopalacze. Wszystko przez odnotowane ostatnio przypadki zatruć po spożyciu między innymi sprzedawanego w tych sklepach „Tajfuna”.

Karaoke po studencku  »
Tekst opublikowany 2010-10-02, opracowanie MB
W restauracji Rynek 10 legniccy studenci intensywnie rozpoczęli kolejny rok akademicki. Wzięli udział w karaoke, które być może stanie się tradycją wyżej wymienionego lokalu.
Zdjęć: 6  

Valery Pesin: "Ostatnie liście"  »
Tekst opublikowany 2010-10-02, opracowanie MB
W holu Starego Ratusza dostępna jest wystawa „Ostatnie liście”. Autorem jest Valery Pesin, który nie dotarł na wczorajszy wernisaż z powodu choroby. Prezentowane obrazy są własnością krewnych Lidii Siergiejewny Nowikowej. Stiepan Fedaruk – brat Lidii oraz Siergiej – jej syn są przyjaciółmi malarza i byli obecni podczas uroczystego otwarcia wystawy w Legnicy. Wystawę można oglądać do 27 października.
Zdjęć: 6  

Prezydent rezygnuje z wyborów do sejmiku  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie tom
Tadeusz Krzakowski nie wystartuje w wyborach do sejmiku województwa dolnośląskiego. Będzie kandydował tylko na prezydenta miasta.

Proces policjanta dobiega końca  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie tom
Dobiega końca drugi proces legnickiego policjanta oskarżonego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.
Zdjęć: 2  

Bandyci schwytani  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie tom
W rękach policji są już dwaj bandyci, którzy napadli na salon gier w Chojnowie. Dotkliwie wtedy pobili pracownicę salonu.

Światowy dzień uśmiechu  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie MB
Dziś, 1 października obchodzimy światowy dzień uśmiechu. Tryskajcie radością na ulicach, nie narzekajcie, uśmiechajcie się do siebie. Bezinteresowny uśmiech jest najpiękniejszym gestem jaki możemy podarować drugiej osobie.

Będą spadać gwiazdy »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie opr. aw
Jasny punkcik przecinający niebo jest zwykle powodem do pomyślenia życzenia. Zgodnie z tradycją powinno się spełnić. Przygotujcie więc całą listę na ten weekend. Nadlatują Orionidy.
Zdjęć: 1  

Radary na drogach powiatu jaworskiego  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie tom
Dziś na drogach powiatu jaworskiego trwa policyjna akcja "Prędkość".

Przygotuj dom na zimę »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie opr. RW
Właśnie rozpoczęła się astronomiczna jesień. Nastają coraz chłodniejsze dni. To idealny czas na przygotowanie domu na przyjęcie zimy. O czym powinni pamiętać mieszkańcy domów jednorodzinnych, by ta pora roku niczym ich nie zaskoczyła?

Szpital wyszedł na prostą  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie tom
Po 5-letnim okresie głębokiej restrukturyzacji legnicki szpital ma 30 milionów złotych długu. To jedna z nielicznych placówek na Dolnym Śląsku o tak niewielkim poziomie zadłużenia.
Zdjęć: 2  

Ciężka przeprawa na Orła Białego  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie tom
Dziś na stadionie Orła Białego piłkarze Miedzi Legnica zagrają z Zagłębiem Sosnowiec.

Przygarnij zwierzaka  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie UM Legnica
Legnickie Schronisko dla Bezdomnych zwierząt przy ul. Ceglanej zaprasza w najbliższy poniedziałek (4 października 2010 r.) na dzień otwarty z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

Syn i brat Lidii Siergiejewny w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie UM Legnica
Po raz pierwszy od 30 lat Legnicę odwiedził pan Stiepan Fedaruk, młodszy brat Lidii Siergiejewny Nowikowej (10.10.1932 – 8.10.1965), której zakończona tragedią historia miłości posłużyła za kanwę filmu Waldemara Krzystka „Mała Moskwa”. Przyjechał tu wraz z synem Lidii – Siergiejem, by odwiedzić jej mogiłę na legnickim cmentarzu w 78 rocznicę urodzin i 45 rocznicę śmierci siostry.

Antynobel za seks oralny  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie opr. aw
Seks oralny nietoperzy, rozciągliwość rozpędzonego sera czy biustonosz zamieniający się maskę gazową – takimi sprawami również zajmują się naukowcy i również otrzymują za nie prawie Nagrody Nobla.

Muzycznie w Spiżarni  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie MB
Przed nami kolejne wieczorne atrakcje muzyczne w Spiżarni. W piątek na scenie zagości grupa „The Complainer” & „The Complainers”. Start o godzinie 20. Bilety w cenie 10/15 zł. W sobotę koncert „Świetliki” & „Podwójne Dno”. Początek o 20, bilety – 15/20 zł.

Bandyta z poprawczaka skazany  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie tom
10 lat więzienia. Taki wyrok usłyszał Sebastian W. Dwa lata temu w zakładzie poprawczym w Jerzmanicach Zdroju brutalnie pobił wychowawcę.

Kurs tańca towarzyskiego  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie MB
LCK organizuje kurs tańca towarzyskiego. Kiedy: 06.10.2010 – 13.10.2010, godz. 17:00.
Zdjęć: 1  

Inuguracja na Politechnice  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie opr. MB
W piątek, 1 października br., Politechnika Wrocławska uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki 2010/2011. Politechnika jako europejski uniwersytet badawczy zaprosiła do wygłoszenia wykładu inauguracyjnego dra Paula Seidlera z Centrum Badawczego IBM w Zurychu. W poczet profesorów honorowych PWr został przyjętych prof. Paweł Hawrylak (Institute for Microstructural Sciences, National Research Council of Canada), który jest członkiem Kanadyjskiej Akademii Nauk (odpowiednik PAN).

Dj Vivka w Vertigo  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie opr. MB
W Vertigo zagra polska dj'ka światowego formatu - Ewa Nowak (Dj Vivka). Start o godzinie 22. Wstęp do 22 za darmo dla wszystkich. Bilety po 22: kobiety standardowo: wstęp darmowy, mężczyźni-10 zł. (w tym drink lub piwo do odbioru z voucherem na górnym barze).

Klucze sukcesu  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie MB
Odział Okręgowy TPD z Legnicy otrzymał nominację do Dolnośląskiego Klucza Sukcesu.

Miedź ograła Zagłębie  »
Tekst opublikowany 2010-10-01, opracowanie tom
Miedź Legnica pokonała dziś na stadionie Orła Białego Zagłębie Sosnowiec 2:0.

Dzisiaj
Piątek 9 grudnia 2022
Imieniny
Anety, Leokadii, Wiesława

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl