Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 359 informacji. Wszystkie poniżej.

Nie taka woda droga »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie LZ
Legniczanie zarzucili prezydentowi Tadeuszowi Krzakowskiemu, że w Legnicy woda jest jedną z najdroższych w Polsce. Prezydent od razu zaprzeczył i na dowód tego powiedział: My nie mamy podatku od wód opadowych, a inne miasta mają.

Sprawca śmiertelnego wypadku na wolności »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie TOW
Sąd Rejonowy w Złotoryi odrzucił wniosek o tymczasowe aresztowanie sprawcy wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Prokuratura przygotowuje zażalenie od tej decyzji.

Na motocyklu przez Australię »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Opr. aw
20. kwietnia wrocławski podróżnik i motocyklista Tadeusz Szumiński wyruszył w dwumiesięczną podróż po bezdrożach najdalszego zakątka świata. Ekspedycja BMW Inchcape Australia 2011 potrwa do 20. czerwca

Hipoteki: spadek dostępności kredytów »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
W związku ze spadkiem średniej pensji i wzrostem stawki WIBOR, Indeks Dostępności Kredytowej spadł w maju o ponad 2 pkt., ale i tak jest o 7,5 proc. wyżej niż rok temu.

Wyremontują kładkę przy Marsa »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie LZ
Nadziemne przejście dla pieszych na ulicy Piłsudskiego, na wysokości ulicy Marsa, będzie wyremontowane. Prace rozpoczną się jutro i potrwają do końca lipca.

Bankowy wyścig na celebrytów »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Już co drugi bank ma na swoim koncie reklamy telewizyjne z celebrytą. W ciągu kilku ostatnich lat instytucje finansowe namówiły do swojej oferty, używając przynajmniej 50 znanych twarzy.

Spędź Dzień Dziecka z Miedzią! »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie opr. EP
1 czerwca o godz. 17 Miedź Legnica zaprasza wszystkie dzieci na "Dzień Otwarty z Miedzią". W czasie 2-godzinnego spotkania na najmłodszych czekają liczne atrakcje! Najważniejszą z nich będzie zwiedzanie stadionu i spotkanie z piłkarzami pierwszej drużyny. Dla każdego dziecka przygotowaliśmy upominek!

Bociany mają swoje święto »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie Radosław Kwiatkowski
31 maja obchodzony jest Dzień Bociana Białego. To świetna okazja do zwrócenia uwagi na szczególne miejsce jakie ptaki te zajmują w polskiej kulturze i krajobrazie, a także na zagrożenia i potrzebę ich ochrony.

31 maja - Światowy Dzień bez Papierosa »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie opr. EP
Polska jest jednym ze 173 państw, które podpisały Ramowa Konwencje Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o Ograniczeniu Użycia Tytoniu. To narzędzie, które ma za zadanie zatrzymać śmiercionośną epidemię, jaką jest używanie tytoniu, zabijające rocznie aż 6 000 000 ludzi w skali świata. Jakie zaostrzenia czekają Polskę? Jak daleka droga przed nami, aby osiągnąć światowe standardy w kwestii zdrowia? Stowarzyszenie MANKO, organizator kampanii społecznych Lokal Bez Papierosa.pl oraz Polska Bez Dymu, udziela odpowiedzi na te pytania.

DOT łamie prawo! »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie TOW
- Organizacja jest na zakręcie i nie powinniśmy funkcjonować w organizacji, która łamie prawo – te słowa zastępczyni prezydenta Legnicy Doroty Purgal zaskoczyły radnych.

Znamy już członków nowej Rady LSM »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie LZ
Zakończyły się wybory do Rady Nadzorczej Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Znamy już jej nowy skład.

Przyjdź do schroniska i adoptuj zwierzaka »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie LZ
Stało się już tradycją, że Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z okazji Dnia Dziecka zaprasza najmłodszych legniczan wraz z rodzicami do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Tym razem festyn odbędzie się 3 czerwca.

Miedź znowu za krew rozdaje bilety »
Tekst opublikowany 2011-05-31, opracowanie LZ
Każdy, kto odda krew od wtorku 31 maja do soboty 4 czerwca, otrzyma bezpłatny bilet na niedzielny mecz II ligi, w którym Miedź podejmie Lechię Zielona Góra. W ten sposób legnicki klub wspiera akcję „Biała sobota”, która odbędzie się 4 czerwca przed legnickim szpitalem.

Legniccy policjanci pod lupą prokuratury »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie TOW
Zbliża się do końca śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez legnickich policjantów. Doniesienie złożyli rodzice 21-letniego motocyklisty, który w 2008 roku zginął po zderzeniu z policyjnym samochodem.

Przydatność dokumentacji była bliska zera »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie TOW
Obecny wiceprezes lubińskiej spółki Energetyka należącej do koncernu KGHM zeznawał dziś w legnickim sądzie okręgowym w sprawie o niegospodarność poprzedniego zarządu. Czterech byłych szefów spółki jest oskarżonych o doprowadzenie do blisko 2,8 mln zł strat.

W Legnicy przybędzie sto nowych miejsc pracy »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie opr. LZ
Aż 100 nowych stanowisk pracy stworzy do końca bieżącego roku spółka Avista Media w telecentrum w Legnicy. Trwa właśnie rekrutacja, a zwiększenie zatrudnienia związane jest z rozszerzeniem działań świadczonych przez firmę dla jednego z wiodących operatorów telefonii komórkowej.

W Bogatyni spłonęła wieża kościoła »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie LZ
W Bogatyni, leżącej na terenie diecezji legnickiej, w niedzielę spłonęła wieża zabytkowego kościoła.

Prezydent dostał absolutorium »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie TOW
Jedynie radni Prawa i Sprawiedliwości byli przeciwni udzieleniu absolutorium prezydentowi Legnicy Tadeuszowi Krzakowskiemu za budżet 2010 roku. Reszta rady głosowała na tak.

Stresujący stresssss… »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie LTM Communications
Niewielkie dawki stresu i codzienny wyrzut adrenaliny są dla naszego organizmu bodźcem mobilizującym do działania i podejmowania nowych wyzwań. Jednak pozytywnych rezultatów nadmiernej pobudliwości nerwowej jest zdecydowanie mniej, niż jej groźnych skutków. Częsty, nawet niewielki, ale powtarzający się stres, może powodować bowiem wiele problemów zdrowotnych, dlatego powinniśmy nauczyć się z nim radzić.

Najazd rycerzy na Arsenał »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Opr. aw
Mieszczanie mili słuchajcie! Na wielki turniej rycerski w dniu 4 czerwca (sobota) roku pańskiego 2011 do Arsenału naszego prosim a turnieju onym zabawę i konkurencyję gwarantujem kwiat rycerstwa ciągnąc do Arsenału bedzie a mieczy i zbroi nie żałując tako w sobotę inscenizacje turnieju czynić bedziem.

Jak bezpiecznie latać samolotem w ciąży »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie dotPR
Co jest potrzebne przed podróżą? W którym trymestrze najlepiej planować wylot? Gdzie usiąść w samolocie i jak zapinać pasy? Wątpliwościom nie ma końca, kiedy kobieta nie leci sama, a z dodatkowym pasażerem… w brzuchu.

Nierozliczony mord bałkański »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Wojciech Haller
Niedawne zatrzymanie Ratko Mladicia zwróciło uwagę świata na problem rozliczania zbrodni popełnionych w czasie wojen w byłej Jugosławii. Generał Mladić jak mało kto zasłużył na aresztowanie. Jednak nie on jedyny...

Polaku załap się na fundusz socjalny! »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie Interia.pl
Pracodawca, który zatrudnia co najmniej 20 pracowników (w przeliczeniu na etaty) - na dzień 1 stycznia danego roku, powinien utworzyć zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie wydatki można sfinansować z jego środków.

Legnica Cantat - wyniki »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie LZ
Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego został laureatem tegorocznego Grand Prix 42. Legnicy Cantat. Przedstawiamy wyniki tegorocznego konkursu.

Śmiertelny wypadek pod Chojnowem »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie TOW
Kierowca i pasażer hyundaia pony zginęli na miejscu po uderzeniu ich samochodu w przydrożne drzewo. Wypadli z drogi, gdy próbowali ominąć nietrzeźwego pieszego.

Przejścia na Kopernika póki co nie będzie »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie LZ
Niestety, jak poinformował w zeszłym tygodniu legniczan z osiedla Kopernika, prezydent Krzakowski, póki co, władze miasta nie planują budowy przejścia dla pieszych na ulicy Piłsudskiego.

Przekazali mamom zebrane pieluchy »
Tekst opublikowany 2011-05-30, opracowanie LZ
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przekazało najbardziej potrzebującym mamom, w dniu ich święta, pieluchy zebrane w ramach tegorocznego Marszu dla Życia.

Miedź przegrała po raz trzeci »
Tekst opublikowany 2011-05-29, opracowanie LZ
Kolejną, trzecią już porażkę poniosła Miedź Legnica w niedzielnym wyjazdowym meczu z Olimpią Grudziądz.

Tablica ofiarom zbrodni litewskiej »
Tekst opublikowany 2011-05-29, opracowanie TOW
Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej odsłoni w Legnicy tablicę ku pamięci obywateli polskich zamordowanych przez oddziały litewskie w Poniarach.

Operacja Dunaj po raz kolejny w TV »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie LZ
"Operacja Dunaj", polsko-czeska komedia w reżyserii Jacka Głomba, opowiadająca historię czołgu zaginionego podczas inwazji wojsk Układu Warszawskiego w 1968 roku, zostanie w niedzielę po raz kolejny wyemitowana w telewizji.

Ksiądz Infułat odchodzi na emeryturę »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie LZ
Legnicka Kuria Biskupia ogłosiła dziś na swej stronie internetowej listę księży, którzy w czerwcu przejdą na inne parafie. Między innymi zmieni się proboszcz legnickiej katedry. Jej dotychczasowy gospodarz, ksiądz infułat Władysław Bochnak odchodzi bowiem na emeryturę.

Niecodzienny Dzień Dziecka »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie opr. EP
Nie traktujmy Dnia Dziecka jako kolejnej okazji do zasypania malca nowymi zabawkami. Dajmy się ponieść dziecięcej wyobraźni i zastanówmy się, jak wyglądałby idealny dzień według naszej pociechy. Wcielmy pomysły w życie i sprawmy, że maluch w dniu swojego święta poczuje się naprawdę wyjątkowo!

Frankowe kredyty kosztują Polaków dodatkowo 30 mld zł »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Ryzyko walutowe kredytów można już liczyć w dziesiątkach miliardów. Zadłużenie osób, które w latach 2007-2009 pożyczyły na nieruchomości 68 mld zł we franku szwajcarskim, skoczyło już prawie do 100 mld zł.

Chcą stworzyć legnicki certyfikat bezpieczeństwa »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie LZ
W piątek, 27 maja, w legnickim ratuszu obradowała Komisja Bezpieczeństwa dla Miasta Legnicy i Powiatu Legnickiego. Podczas dyskusji analizowano i zarekomendowano projekt stworzenia legnickiego certyfikatu bezpieczeństwa.

Na Kopernika pożegnali wiosnę »
Tekst opublikowany 2011-05-28, opracowanie LZ
Spółdzielczy Dom Kultury "Kopernik" piątkową imprezą pod nazwą "pożegnanie wiosny", podsumował swoją działalność w kończącym się roku szkolnym.

My wiemy jak oszczędzać »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Tomasz Woźniak
Rozmowa z prezydentem Legnicy Tadeuszem Krzakowskim

Nowe szkolenia w legnickim ZUS »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie opr. EP
W czerwcu legnicki Oddział ZUS organizuje nieodpłatne szkolenia w zakresie ubezpieczeń i składek oraz na temat prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy.

Intermarche przebuduje wjazd »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie TOW
W poniedziałek Firma Drogowo – Inżynieryjna „STOP” rozpocznie przebudowę wjazdu do hipermarketu Intermache przy ul. Wrocławskiej. Prace potrwają do 15 lipca.

Policja szuka właścicieli sprzętu »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie TOW
Legniccy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który miał przy sobie marihuanę. W jego mieszkaniu odkryto skradziony sprzęt.

Walczą z fałszywymi wnuczkami »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie TOW
Złotoryjska policja wydała wojnę osobom próbującym wyłudzić pieniądze od osób starszych.

Jaka działalność wymaga koncesji? »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Tax Care
Każdy przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą musi mieć na uwadze, że niektóre rodzaje prowadzonej działalności wymagają koncesji lub zezwolenia na jej wykonywanie.

Wydział kontroli bada wypadek policjantów »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie TOW
Jak informuje Paweł Petrykowski z biura prasowego dolnośląskiej policji, wydział kontroli bada okoliczności i przyczyny wczorajszego wypadku legnickich funkcjonariuszy.

Krzesimir Dębski gwiazdą Legnicy Cantat »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Oprac. TOW
Dziś rusza 42. Ogólnopolski Turniej Chórów Legnica Cantat. 12 najlepszych chórów z całego kraju będzie walczyć o Rubinową Lutnię im. Jerzego Libana. Wśród zakwalifikowanych do tegorocznego turnieju zespołów znalazł się legnicki chór Madrygał.

Szpital zaprasza na Białą Sobotę »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Źródło: www. szpital.legnica.p
"Biała sobota” organizowana przez Fundację „Otwarte Serce” oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny odbędzie się 4 czerwca br. przed siedzibą szpitala.

200 studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku CKU »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie TOW
Ponad 200 studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Centrum Kształcenia Ustawicznego odbierze dyplomy ukończenia roku akademickiego.

Historia cienkiego kawałka lateksu »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie aw
Kalendarz zgotował nam niespodziankę: 28 maja mamy Dzień Bez Prezerwatywy, a dwa dni później, 30 maja, Dzień Bez Stanika.

Autobusy doczekały się wystawy »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie TOW
Autobus na biogaz czy całkowicie polska konstrukcja Autosanu można było obejrzeć na wystawie pojazdów transportu publicznego w siedzibie legnickiego MPK.

Intercity dla rowerzystów »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie Opr. aw
Sezon rowerowy już w pełni, dlatego PKP Intercity zaprasza wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym.

Alla Polacca wystąpi w Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie LZ
Dwustu młodych entuzjastów muzyki koncertuje w trzech grupach wiekowych. Biorą udział w kilkunastu operach wystawianych na scenie Teatru Wielkiego. Ponadto uczestniczą w konkursach krajowych i międzynarodowych, zdobywając najwyższe laury. Mowa o chórze Alla Polacca, który wystąpi 29 maja w kościele na osiedlu Kopernika.

Wojewoda zagra u nas w brydża »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie LZ
Klub Sportowy Konfeks Legnica informuje, że 29 maja organizuje Rejonowy Turniej Brydża Sportowego im. Zbyszka Nowaka, zaliczany do punktacji Grand Prix Dolnośląskiego Związku Brydża Sportowego „Miedziana Kadź”. Zawody organizowane są w ramach obchodów Dni Legnicy.

Legnicki policjant w Pucharze Świata »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie opr. LZ
Od 20 maja przez dwa dni w węgierskim Szeged odbywał się Puchar Świata w Kickboxingu. Na czele polskiej ekipy, która w tym roku liczyła 37 zawodników, stanął Zbigniew Prych. Prywatnie były wielokrotny medalista Mistrzostw Polski oraz trener legnickiego klubu sportowego Olimp, zawodowo Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Jadąc rowerem, będzie promował Legnicę  »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie LZ
Dziś się rozpoczyna rowerowa ekspedycja Piotra Ziętala – doskonale znanego mieszkańcom legnickiego osiedla Kopernika listonosza - i jego kolegi z Borku Wielkopolskiego, Macieja Grzymisławskiego. Piotr wystartuje o godzinie 13.00 spod figury Filipka na ul Najświętszej Marii Panny.

Sprzedawcy, pamiętajcie o koncesji »
Tekst opublikowany 2011-05-27, opracowanie LZ
Z końcem maja mija termin wpłacenia drugiej raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu w legnickich placówkach handlowych i gastronomicznych

Uszaty przyjaciel kierowców »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie TOW
Zając znalazł sobie schronienie na terenie bazy legnickiego MPK. Wśród autobusów biega od małego.

Idą burze »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Opr. aw
Victor to niż, który będzie odpowiedzialny za najbliższe załamanie pogody. Nastąpi ono dziś w nocy.

Konsultanci finansowi potrzebni od zaraz »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Daria Wancicka
Polscy pracodawcy już kilka lat temu zauważyli zalety zatrudniania na kluczowe stanowiska finansowe kandydatów z firm doradczo-consultingowych.

Strażnicy będą mieć zastępcę komendanta »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie TOW
Komendant straży miejskiej Andrzej Srzedziński szuka zastępcy. Do 6 czerwca br. można składać oferty pracy.

Franki wciąż popularne »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Do niemal 700 tys. osób, które mają problem z kredytem we franku szwajcarskim, dołączają kolejne. Frank utrzymuje swoją pozycję w sprzedaży kredytów mieszkaniowych, w przeciwieństwie do euro, którego ubywa z miesiąca na miesiąc.

Trzy kobiety ranne w pościgu za bandytą »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie TOW
Kierująca radiowozem policjantka i dwie piesze zostały ranne w wypadku radiowozu wezwanego do pościgu za włamywaczami do banku.

Posadź wygodnie swój kręgosłup »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie MM Collection
Współczesny tryb życia to dla wielu osób ciągły stres, pośpiech i praca. Niestety wszystko niesie za sobą konsekwencje. Zazwyczaj odbija się to na naszym zdrowiu, samopoczuciu i.. kręgosłupie. Obecnie 40% ludzi w Polsce cierpi na różnego rodzaju bóle kręgosłupa – o czym należy więc pamiętać?

Środa: dzień bez kontrolerów »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie TOW
Wczoraj kontrolerzy nie sprawdzali biletów w autobusach. To skutek zamieszania, jakie spowodowała awaria terminalu do komputerów autobusowych.

Polaków stać wreszcie na wakacyjny wyjazd »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie opr. EP
Ubiegłoroczne wakacje niemal połowa Polaków spędziła w swoich domach. Pozostali szczęściarze, którzy mieli okazję skorzystania z wypoczynku choć w innym regionie kraju, najczęściej stacjonowali u rodziny. Tylko co trzeciego rodaka stać było na wynajęcie hotelu lub domku letniskowego. Wakacje 2011 mogą diametralnie zmienić te statystyki. W jaki sposób? Dzięki gorączce zakupów grupowych, z których korzystało już ponad 3 mln Polaków.

Żywa pochodnia na komendzie »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie aw
W środę po południu do komendy powiatowej policji wszedł mężczyzna. Oblał się cieczą i podpalił.

Strażnicy wśród uczniów »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie TOW
Strażnicy miejscy Magdalena Wargan i Robert Wierzbicki rozpoczęli kolejną edycję spotkań z młodzieżą. Funkcjonariusze szkolnego patrolu rozmawiają w szkołach o bezpieczeństwie.

Gmina ma zapłacić milion złotych odszkodowania »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie TOW
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uznał, że gmina wiejska Chojnów ma zapłacić 1,160 mln zł odszkodowania za cofnięcie zgody na budowę spalarni w Osetnicy.

Legniccy rajdowcy na 11. miejscu »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie TOW
Załoga Tech/Serwis Rally Team z Legnicy wyjeździła w kryterium Kamionki wysokie, jedenaste miejsce. W generalnej kwalifikacji zajmują 15 miejsce na 64 ekipy.

Dzień Dziecka w kinie Helios »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie red.
Zapraszamy wszystkich małych i dużych widzów na obchody DNIA DZIECKA w naszym kinie! W programie projekcje filmu KUNG FU PANDA 2 , Gnomeo i Julia oraz Delfin Plum.

Woda w Legnicy jedną z najdroższych w Polsce? »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie LZ
Woda w Legnicy jest jedną z najdroższych w Polsce. Tak twierdzi część mieszkańców. – To nie prawda – mówią władze miasta. Postanowiliśmy więc sprawdzić ceny wody w innych miastach i porównać. Sprawdźcie, co się okazało.

Kibice przyszli na niebiesko »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie LZ
Na wczorajszy mecz Miedzi z Chojniczanką Chojnice kibice przyszli w niebieskich strojach. Tak jak prosił o to klub.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-26, opracowanie red
Koncert Berlińczyków, kino, rejsy po Odrze czy Targi Przedszkolaka - wszystko to w zasięgu ręki. Wystarczy wysłać smsa.

Koniec marzeń o pierwszej lidze »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie LZ
Po dzisiejszym meczu podopieczni Janusza Kudyby praktycznie muszą już odłożyć marzenia o awansie do pierwszej ligi. Miedź Legnica przegrała dziś po raz kolejny w tym sezonie.

Przepompownia na... popych »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie TOW
Wójt gminy wiejskiej Chojnów Mieczysław Kasprzak złożył kolejne doniesienie do prokuratury na swoją poprzedniczkę. Odkrył bowiem, że nie może uruchomić przepompowni wody, bo w dokumentacji technicznej zapomniano o doprowadzeniu energii elektrycznej.

Letni prysznic – szybko i oszczędnie »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie opr. EP
Kąpiel pod prysznicem to około 3-4-krotnie niższe zużycie wody w porównaniu do pełnej wanny. Pod prysznicem oszczędzamy również coraz cenniejszy dla nas czas. Z drugiej jednak strony kąpiel z pianką jest o wiele bardziej relaksująca po intensywnym dniu pracy. Co zatem wybrać?

Nowa, lepsza strona legnickiego Urzędu Pracy »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie LZ
Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy uruchomił nową stronę internetową. Bardziej przejrzystą od poprzedniej i dostosowaną dla osób słabowidzących.

Dzieci i młodzież powędkują w Kunicach »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie opr. LZ
W najbliższą niedzielę, 29 maja, legnicki Rejon Polskiego Związku Wędkarskiego organizuje na jeziorze w Kunicach otwarte zawody w wędkarstwie spławikowym. Udział mogą brać legnickie dzieci i młodzież w wieku od 7 do 14 lat.

Krzakowski odznaczony przez Komorowskiego »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie opr. LZ
Z okazji „Dnia Samorządu Terytorialnego” dziś w ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyła się uroczystość odznaczenia zasłużonych samorządowców.

Otworzą go w wakacje »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie LZ
W 2009 roku został zamknięty supermarket Intermarche przy ul. Wrocławskiej. Po wybudowaniu go na nowo miał być czynny od grudnia 2010 roku. Tak się jednak nie stało. Został wyznaczony nowy termin otwarcia.

Posłowie PiS spotkają się z mieszkańcami »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie LZ
Przyjazdu nawet 20 posłów Prawa i Sprawiedliwości możemy się spodziewać w najbliższą sobotę, 28 maja, w Legnicy.

Strząbała nie będzie już trenerem szczypiornistów »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie LZ
W czerwcu Edward Strząbała przestanie być trenerem Reflex Miedzi. Szkoleniowcowi kończy się dwuletni kontrakt, który nie zostanie przedłużony.

W ciąży trudniej o kredyt »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Przychodzi kobieta w ciąży po kredyt i może mieć problem. Część banków w obawie, że przyszła mama nie wróci do pracy, albo też pracodawca nie będzie chciał jej przyjąć, może z dystansem podejść do jej zdolności kredytowej.

Przed walką Adamek - Kliczko »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie as
Czasem konferencje bokserów przed walką przypominają cyrk - wyzwiska, obrażanie się nawzajem, a w najlepszym wypadku nie podanie sobie ręki. Tym razem było zupełnie inaczej. W bardzo kurtuazyjnej atmosferze upłynęło pierwsze spotkanie Tomasza Adamka i Witalija Kliczko, którzy 10 września na Stadionie Miejskim stoczą walkę o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.

Zadbaj o zdrowy kręgosłup dziecka »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie inPlus PR
Schorzenia kręgosłupa są jednymi z najczęstszych chorób wieku dziecięcego. Szacuje się, że cierpi na nie blisko 90% dzieci i młodzieży, a ich przyczyną jest m.in. zła postawa podczas siedzenia.

Czeka na decyzję rady »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie TOW
Prezydent Legnicy przyznał, że przejmuje się, jak radni ocenią ubiegłoroczny budżet. W poniedziałek sesja absolutoryjna.

Prezydent ma pomysł na parkingi »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie LZ
Prezydent Tadeusz Krzakowski na spotkaniu z mieszkańcami Kopernika podzielił się pomysłem, który ma po części rozwiązać problem z brakiem miejsc parkingowych na osiedlu.

Najprzyjemniejsza praca marzeń na wyciągnięcie ręki! »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie red.
Chcesz coś zmienić w swoim życiu? Nudzi Cię Twoja dotychczasowa praca lub właśnie jej szukasz? E.Wedel ma dla Ciebie niesamowitą propozycję.

Dogadali się w sprawie dworca »
Tekst opublikowany 2011-05-25, opracowanie LZ
Jeszcze w tym roku ma ruszyć długo wyczekiwany remont legnickiego dworca PKP. W czerwcu zostanie podpisane porozumienie między PKP, które jest właścicielem dworca a miastem.

Krawczyk będzie gwiazdą Dni Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie TOW
Dni Legnicy wracają. Po roku przerwy znowu będzie koncertowo. Tym razem na płycie legnickiego rynku.

Prezydent RP patronem legnickich mistrzostw  »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie TOW
Prezydent RP Bronisław Komorowski zgodził się objąć patronat honorowy nad Mistrzostwami Świata Juniorów w Łucznictwie 2011.

Chcemy konkurować z Dreznem i Pragą »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie TOW
„Partnerstwo na rzecz LGOM” to nowy projekt Agencji Rozwoju Regionalnego Arleg. Celem jest stworzenie wspólnego lobby Zagłębia Miedziowego.

Kolejne pomieszczenia Akademii Rycerskiej gotowe »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie TOW
Dzięki dwóm wystawom Srebra po raz pierwszy oglądaliśmy wyremontowane piętro skrzydła E Akademii Rycerskiej. Gotowe jest 550 metrów kwadratowych – kilka pomieszczeń zaplecza koncertowego.

Czekają na wykonawców ul. Ziemowita i Wandy »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie TOW
Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na remont kolejnych ulic na Piekarach Wielkich.

To najlepszy moment na inwestycje? »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie opr. EP
Mieszkania kupowane tylko po to, by z zyskiem sprzedać je niemalże 24h później, walka o najciekawsze na rynku oferty i rosnąca w zastraszającym tempie liczba mieszkań – tak wyglądał boom mieszkaniowy, który ogarnął największe polskie miasta pod koniec ubiegłej dekady. Po szaleństwie na rynku nieruchomości nastąpił kryzys. Jak teraz kształtuje się sytuacja i czym możemy już śmiało mówić o jego zażegnaniu?

Ubierz się na niebiesko, a dostaniesz bilet »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie opr. LZ
Miedź Legnica zaprasza wszystkich Kibiców 25 maja, w środę, na mecz II ligi z Chojniczanką Chojnice, na którym przeprowadzona zostanie akcja „Niebieski stadion”. Musisz tam być! Przyjdź ubrany na niebiesko (wystarczy niebieska koszulka), a bilet w kasie otrzymasz za darmo!

Prezydent: wandale to psychopaci »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie TOW
Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski nie kryje oburzenia wandalizmem w legnickim parku. Zapowiada, że niszczyciele drzew nie pozostaną bezkarni.

Policjanci będą uczyć zachowania na stadionie »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie LZ
Od dzisiaj policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy rozpoczynają serię spotkań z młodzieżą pod nazwą "Młody kibic". Spotkania mają dotyczyć kulturalnego i sportowego dopingu na stadionach piłkarskich. Pomóc policjantom w tym mają zawodnicy legnickiej Miedzi.

Od jutra droższe bilety autobusowe »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie TOW
Za przejazd autobusem od środy będziemy płacić 2,5 zł. W życie wchodzi kolejna podwyżka. Na szczęście w autobusie zapłacimy bez dopłaty.

Koniec spółdzielni mieszkaniowych »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie Interia.pl
10 mln lokatorów spółdzielni mieszkaniowych dostanie szansę na wyrwanie się spod ich opieki.

Koncert organowy nietuzinkowego artysty »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie LZ
Pochodzi z Legnicy, a obecnie mieszka w Finlandii. Mowa o Henryku Gwardaku, który zagra dziś (24.05) w legnickiej katedrze w ramach Legnickich Wieczorów Organowych.

Dziś spotkanie prezydenta na Kopernika  »
Tekst opublikowany 2011-05-24, opracowanie LZ
We wtorkowe popołudnie (24.05) odbędzie się spotkanie prezydenta Tadeusza Krzakowskiego z mieszkańcami osiedla Kopernika.

Jutro plac Słowiański utonie w kwiatach »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie TOW
Od godz. 7 rano pracownicy komunalni rozpoczną sadzenie kwiatów na pl. Słowiańskim i innych skwerach Legnicy. Posadzą blisko 50 tysięcy kolorowych roślin.

Tysiąc złotych nagrody za torbę Shaun Bakera! »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie TOW
Rozmowa z Jarosławem Szapowałem ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Porozumienia Studentów Uczelni Legnickich, organizatorem juwenaliów 2011

Co weekend dewastują park »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie TOW
Kolejny poniedziałek pracownicy firmy Park M rozpoczęli od usuwania szkód po wandalach. Nieznani sprawcy powyrywali kilkadziesiąt palików ze świeżo posadzonych drzew.

Nasza perełka poczeka jeszcze rok na remont »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie TOW
Miasto nie ma pieniędzy na remont Kamieniczki Pod Przepiórczym Koszem. O dotację na odnowienie elewacji zwracała się wspólnota mieszkaniowa.

Legniccy strzelcy na podium w Jeleniej Górze »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie LZ
W Jeleniej Górze odbył się Okręgowy Turniej Łuczniczy dla dzieci i młodzików. W zawodach startowali również młodzi łucznicy z OSŁ” Strzelec ” Legnica.

Lekarze ostrzegają: Za dużo pijemy »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie opr. LZ
Lekarze biją na alarm. Na oddział wewnętrzny legnickiego szpitala trafia coraz więcej pacjentów ze stwierdzoną marskością wątroby. To skutek długotrwałego nadużywania alkoholu.

Na Dzień Dziecka konto zamiast zabawki? »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Banki coraz częściej adresują ofertę kont osobistych bezpośrednio do nastolatków. Taktyka tanich usług finansowych dla młodzieży w przyszłości może zaprocentować podwójnie.

Mieszkania: spadek nowych inwestycji »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Niemal pod każdym względem kwiecień br. był dla budownictwa mieszkaniowego gorszy od kwietnia roku ubiegłego. Poprawili się tylko inwestorzy indywidualni, którzy dostali o kilkadziesiąt pozwoleń na budowę więcej niż przed rokiem.

Kedyw ma już 25 lat »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie TOW
Harcerze z 710. Drużyny Wędrowniczej „Kedyw” świętują swój jubileusz. Wczoraj w katedrze odprawiono mszę z okazji 25-lecia istnienia drużyny.

Groził, że zamieni ich w żywą pochodnię »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie opr. LZ
W sobotę wieczorem rodzina spędzająca czas przy grillowaniu zaczepiona została przez dwóch mężczyzn przechodzących w pobliżu. Wywiązała się awantura i szarpanina, w trakcie której napastnicy wylali na palącego się grilla benzynę, z butelki, którą mieli przy sobie. Następnie benzyną oblane zostały osoby znajdujące się przy grillu.

Turniej Kowali dopiero we wrześniu »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie LZ
Tegoroczny, dwunasty już Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy, odbędzie się 9 i 10 września, a nie jak zwykle w ostatni weekend maja.

Udany występ taekwondzistów na Mistrzostwach Polski »
Tekst opublikowany 2011-05-23, opracowanie opr. LZ
Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do bardzo udanie zakończyli krajowy sezon na poziomie młodzieżowym. Po młodzikach i juniorach młodszych przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia w kategorii juniora.

Pogoda się załamie... »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie aw
... a przy okazji załamią się osoby, którym upały odpowiadają. Nadciągają bowiem zimniejsze dni.

Uważajcie na rowerzystów »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie Opr. aw
W poniedziałek czeka nas wzmożony ruch na drogach po weekendzie. Należy pamiętać o zmianie przepisów dotyczących rowerzystów.

Legnica jest srebrna i seksi »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie Oprac. TOW
Od piątku miasto opanowała fascynacja srebrem. Trwa 32. edycja Legnickiego Festiwalu SREBRO. Grand Prix trafiło do Ingrid Römmich i Veroniki Schmidt z Niemiec.

Modjeska znów otwarta »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie TOW
Do legnickiego rynku powrócił kolejny ogródek piwny. Caffe Modjeska znowu działa. Z nową właścicielką.

Miedź poległa w Zdzieszowicach »
Tekst opublikowany 2011-05-22, opracowanie LZ
Spadają szansę Miedzi Legnica na awans do I ligi. W sobotę podopieczni Janusza Kudyby polegli w Zdzieszowicach 0:1.

Organizacje zawładnęły Galerią Piastów »
Tekst opublikowany 2011-05-21, opracowanie TOW
Paradą 35 organizacji rozpoczął się 2. Festiwal Legnickich Organizacji Pozarządowych. Stowarzyszenia i fundacje do wieczora opanowały piętra Galerii Piastów.

TIR zderzył się z busem wiozącym dzieci »
Tekst opublikowany 2011-05-21, opracowanie AS
Do zdarzenia doszło po godz. 10 na drodze między Oleśnicą i Namysłowem. Bus wiozący dzieci z Węgier zderzył się z TIR-em. 12 osób zostało rannych.

Sprawdzą czy Henryk Pobożny był męczennikiem »
Tekst opublikowany 2011-05-21, opracowanie LZ
Powołana przez biskupa Stefana Cichego specjalna komisja złożona z historyków, sprawdzi, czy Henryk Pobożny zginął w bitwie pod Legnicą śmiercią męczeńską.

Strażacy z Francji z wizytą w Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-05-21, opracowanie LZ
W piątek, 20 maja, gościem Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego był Frédéric Gay - komendant centrum pożarniczego i ratowniczego z Roanne, partnerskiego miasta Legnicy.

ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie »
Tekst opublikowany 2011-05-21, opracowanie LZ
Ponad 41 mln zł wstrzymanych bądź cofniętych świadczeń chorobowych z ubezpieczenia społecznego to efekt przeprowadzonej przez ZUS kontroli zwolnień lekarskich w pierwszym kwartale tego roku.

Parada perkusistów przeszła przez centrum »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie TOW
Jacek Muzioł poprowadził młodzież w korowodzie perkusistów.

Radni za zwolnieniem 32 osób »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie TOW
Jednogłośnie radni powiatu legnickiego zdecydowali o zmianach organizacyjnych w starostwie. Pracę straci 32 osoby.

Czy stać nas na likwidację izby wytrzeźwień? »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie TOW
Jak służba zdrowia poradziłaby sobie z zadaniami miejskiej izby wytrzeźwień? - pytał na komisji zdrowia przewodniczący rady Ryszard Kępa.

Szynalski zostaje na stanowisku »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie LZ
Członkowie Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej podczas czterech części Walnego Zgromadzenia zagłosowali za udzieleniem absolutorium za 2010 rok dla obecnego Zarządu Spółdzielni.

Kochankowie wśród faszystów »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie TOW
„Kochankowie z Werony” to szósta próba przeniesienia na deski legnickiego teatru sztuki Wiliama Szekspira. Tym razem będzie to dziejąca się w małym, włoskim miasteczku w latach 20. XX wieku opowieść o miłości Romea i Julii.

Wraca nowa-stara Modjeska »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie LZ
Po kilkutygodniowej przerwie i niezbędnym odświeżeniu wnętrz, wznawia działalność teatralna kawiarnia CaffeModjeska.

Mała odwilż w kredytach konsumpcyjnych »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Banki nadal liczą na kredyty hipoteczne, ale z obawy przed rosnącym udziałem złych kredytów mieszkaniowych hamują luzowanie polityki kredytowej. Po trzech latach zimy zanosi się natomiast na niewielką odwilż w finansowaniu konsumpcji. Na największe fory w najbliższym czasie mogą jednak liczyć małe i średnie firmy. Tu dojdzie do ostrej walki o każdego klienta gotowego wziąć kredyt – wynika z raportu NBP „Sytuacja na rynku kredytowym w II kwartale 2011 roku”.

Kosztowne wpłaty na własne konto »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie Tax Care
Za wpłaty gotówkowe banki liczą sobie niebagatelne kwoty. Przynosząc do oddziału 3 tys. zł, przedsiębiorca za zasilenie własnego konta może zapłacić nawet 18 zł prowizji. Na palcach jednej ręki można policzyć te instytucje finansowe, które za wpłatę gotówki nie policzą nic.

Lekarze pomogli mu zostać wariatem »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie TOW
Waldemar K., główny świadek oskarżenia zeznawał dziś na rozprawie lekarzy, którym prokuratura zarzuca branie łapówek. Twierdzi, że za kasę dostawał fałszywe zaświadczenia lekarskie przez prawie 20 lat.

Menedżerska nisko w ogólnopolskim rankingu »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie LZ
Legnicka Wyższa Szkoła Menedżerska nie popisała się w tegorocznym ogólnopolskim rankingu niepublicznych uczelni magisterskich.

Koniec świata to standard »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie aw
Jeden z amerykańskich kaznodziejów Harold Camping zapowiedział koniec świata na sobotę, 21 maja 2011 roku. Miał to obliczyć dzięki informacjom zawartym w Biblii. Czy sekty często straszą nas Armageddonem?

Policja poszuka płyt Shaun Bakera »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie TOW
Organizatorzy juwenaliów jeszcze dziś złożą doniesienie na policję o skradzionych płytach DJ Shaun Bakera.

Nie wystąpił na Juwenaliach, bo...nie miał płyt »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie LZ
Skandalem zakończył się drugi dzień legnickich Juwenaliów. Na scenie nie pojawiła się jedna z gwiazd. Shaun Baker, który miał zagrać jako ostatni, nie mógł wystąpić przed publicznością. Tuż przed jego występem okazało się, że zaginęła walizka z płytami artysty.

Biszczak mistrzem Polski seniorów »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie LZ
Rewelacyjnie, jak zwykle, podczas mistrzostw Polski Seniorów Karate Kyokushin, zawalczył zawodnik Legnickiego Klubu - Paweł Biszczak. Godnie reprezentując Legnicę zajął I miejsce w kategorii do 80kg.

Chcą pokazać, że można kibicować z klasą »
Tekst opublikowany 2011-05-20, opracowanie LZ
W trosce o nauczenie młodych ludzi wysokich standardów zachowania podczas imprez masowych oraz wychowanie na wzorowych kibiców, klub Miedź Legnica wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców Tylko Miedź wprowadzają program „Kibicuj Miedzi z klasą”.

Legnicka PWSZ jedną z najlepszych w kraju »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie LZ
Legnicka Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zajęła 3. miejsce w rankingu obejmującym wszystkie PWSZ w kraju.

Nie próbował zabić tylko pobił »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie TOW
17-letni Sebastian W. spędzi sześć lat i osiem miesięcy w więzieniu za skatowanie swojego wychowawcy.

Srebrny medal dla szczypiornistek „Dziewiątki” »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie opr. LZ
Podczas rozegranego w Chorzowie (14 maja br.) Letniego Turnieju rocznika 1998 i młodszych legnickie piłkarki ręczne z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” wywalczyły srebrny medal.

Polsko-francuski Dzień Strażaka »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie LZ
Tegoroczne legnickie obchody Dnia Strażaka będą miały charakter powiatowy i odbędą się 21 maja w Legnickim Polu. Gościem imprezy ma być komendant centrum pożarniczego i ratowniczego, Frédéric Gay z Roanne – francuskiego partnerskiego miasta Legnicy.

Nie zlikwidujemy kas w autobusach »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie TOW
Rozmowa ze Zdzisławem Bakinowskim, prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy

Radiation rozpoczął juwenalia »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie TOW
Legniccy uczniowie z zespołu Radiation rozpoczęli trzy dni koncertowe legnickich juwenaliów. To jedyny zespół z Legnicy, który wystąpi na scenie dziedzińca PWSZ.

Znasz Bory Dolnośląskie? »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Opr. aw
W poszukiwaniu pięknych krajobrazów i odpoczynku na łonie natury, nie trzeba wcale jechać za siódmą górę. Najbliższe okolice pełne są zachwycających terenów, które wciąż czekają na odkrycie. Czy wszyscy słyszeli o Borach Dolnośląskich?

Proces kierowcy, który skopał dziecko odroczony »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie TOW
Nie doszło dziś do rozprawy apelacyjnej Marka Ł., kierowcy, który skopał 7-letniego Artura. Powodem była nagła śmierć obrońcy - mecenasa Marka Michalskiego.

Hipoteki: wzrost sprzedaży kredytów »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ponad 53 tys. kredytów hipotecznych udzieliły banki w pierwszym kwartale 2011 roku. To wprawdzie o 13,76 proc. mniej niż w ostatnim kwartale ubiegłego roku, ale porównując do analogicznego okresu z 2010 roku, zanotowaliśmy wzrost o 14,51 proc. Wartościowo rynek wyniósł 11,2 mld zł, a wzrost rok do roku przekroczył 19,5 proc.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie red
Bilety do kina, na koncerty i karnety na kajaki na Odrze - to wszystko możesz mieć za smsa.

Medale taekwondoków we włoskiej Terracinie »
Tekst opublikowany 2011-05-19, opracowanie LZ
W znakomitych nastojach do kraju wróciła 28 osobowa ekipa Legnickiego Klubu Taekwon-do z wyprawy na półwysep Apeniński. Wizyty w Wenecji, Rzymie i Sperlondze nie przeszkodziły legnickim zawodnikom w bardzo udanym starcie w III Otwartych Mistrzostwach Italian Sport Alleance w Taekwon-do.

Lokatorzy TBS-u uszczęśliwieni na siłę »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie TOW
Wokół bloków TBS Kamienna Góra pojawiły się z dnia na dzień pachołki parkingowe. Mieszkańcy są oburzeni, że zarządca chce od nich pieniędzy za miejsca dla samochodów.

Wandale znowu demolują park »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie opr. LZ
Legnicki park to miejsce szczególne i ukochane przez mieszkańców. Legniczanie dali temu wyraz, pracując z ogromnym poświęceniem przy usuwaniu katastrofalnych zniszczeń, jakich przed dwoma laty dokonał tam huragan i ofiarnie wpłacając na konto odbudowy ponad ćwierć miliona złotych. Są jednak barbarzyńcy, dla których nie ma to znaczenia.

Studenci zawładnęli miastem »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie TOW
Pod posągiem Filipa, satyrykonowego chłopczyka zastępczyni prezydenta Legnicy Dorota Purgal przekazała studentom klucze do miasta. Prosiła, by Juwenalia były bezpieczne.

Czasem słońce, czasem burza »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Opr. aw
Koniec tego tygodnia szykuje nam pogodę w kratkę. Na szczęście jedno jest pewne - będzie ciepło.

Proces Stańczyszyna na finiszu »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie TOW
Blisko rok Sąd Okręgowy w Legnicy czekał na wycenę domu byłego burmistrza Polkowic Emiliana Stańczyszyna przez biegłego. Poprzednią sam sędzia Witold Wojtyło uznał za... zbyt nonszalancką.

Obozy letnie dla diabetyków typu 1 »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie opr. EP
Firma Medtronic po raz czwarty zaprasza dzieci chore na cukrzycę typu 1 na dwa letnie obozy. W tym roku młodzi diabetycy w wieku od 10 do 17 lat spędzą wakacje w Gościńcu Wiecha pod Warszawą. Dla większości będą to pierwsze samodzielne wakacje z dala od domu i rodziców.

Dzień otwarty dla osób niepełnosprawnych w ZUS »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie LZ
Jesteś osobą niepełnosprawną lub opiekujesz się nią? Chcesz się dowiedzieć jakie prawa przysługują takim osobom w zakresie rehabilitacji zawodowej, społecznej czy aktywizacji zawodowej? Przyjdź na dzień otwarty dla osób niepełnosprawnych w legnickim ZUS.

Intelektualne doładowanie we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie ENH
Już za dwa miesiące do Wrocławia po raz kolejny zjadą dziesiątki tysięcy wielbicieli ambitnego kina i artystycznych wyzwań, którzy od X Muzy oczekują innych przeżyć i emocji, niż te, które proponuje im kino masowe. Bezprecedensowa popularność festiwalu Era Nowe Horyzonty wśród widzów jest fenomenem na skalę Polski, jeśli nie Europy. Komentatorzy zjawisk społecznych mówią wręcz o pewnej "nowohoryzontowej" pozytywnej i aspiracyjnej modzie na kino ambitne, wymagające od widza przygotowania, wrażliwości i zaangażowania w odbiór.

Podatek liniowy popularny w dużych miastach »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Tax Care
Przedsiębiorcy opodatkowani podatkiem dochodowym od osób fizycznych najczęściej wybierają skalę progresywną do opodatkowania swoich dochodów. Podatek liniowy wybierany jest częściej w dużych miastach w porównaniu z danymi dla całej Polski. Ryczałt i karta podatkowa wybierane są przez nielicznych.

Zakupy na rynku… nieruchomości »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie Piotr Bugaj
Polacy są coraz bardziej świadomymi i wymagającymi klientami rynku nieruchomości. Według raportu Home Broker aż 46% nabywców decyduje się na zakup lokalu, chcąc poprawić swoje dotychczasowe warunki mieszkaniowe.

Niebawem ostatnie głosowanie do Rady LSM »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie LZ
Członkowie Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej wybierają w tym roku na kolejną kadencję nową Radę Nadzorczą. W czwartek, 19 maja, odbędzie się ostatnie z czterech głosowań.

Wujek dźgnął nożem »
Tekst opublikowany 2011-05-18, opracowanie TOW
Ugodzeniem w klatkę piersiową zakończyła się rodzinna awantura pod sklepem w Sokołowcu (pow. złotoryjski).

Rusza święto perkusji »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie LZ
Rusza ogólnopolski Festiwal Rytmu Drum Battle 2011. Ta impreza to koncerty, konkursy i warsztaty perkusyjne... prawdziwe święto miłośników perkusji.

Prędkość jest niewinna »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie RMF
Katastrofalny stan dróg to jedna z głównych przyczyn wypadków. Tak wynika z raportu o bezpieczeństwie na drogach opublikowanego przez NIK.

Budujesz dom? Możesz zyskać ponad 30 tys. zł »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
Osoby, które wykańczają, remontują mieszkanie lub budują dom, mogą uzyskać zwrot części podatku VAT za materiały budowlane. Fiskus może im zwrócić ponad 30 tys. złotych.

Ruszył remont placu »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie TOW
Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i firma Ekoleg rozpoczęły wymianę płyt na placu Słowiańskim.

Studenci przejmą władzę »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie TOW
Tym razem zastępczyni prezydenta Dorota Purgal odda legnickim studentom klucze do Legnicy. O godz. 13 rozpocznie się parada.

Ślad oleju doprowadził do włamywaczy »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie TOW
Pięciu mężczyzn zasiądzie na ławie oskarżonych za włamania do hurtowni i firm w Legnicy, Kunicach, Rogoźnicy, Raszówce, Strzegomiu i Złotnikach. Herszt grupy, 26-letni Patryk S. przyznał się do 32 przestępstw.

W czerwcu wystartuje I Legnicki Bieg Papieski »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie LZ
Pod patronatem biskupa legnickiego Stefana Cichego i prezydenta Tadeusza Krzakowskiego, organizowany jest I Legnicki Bieg Papieski. Wydarzenie ma upamiętnić wizytę błogosławionego Jana Pawła II w Legnicy w 1997 roku.

Legniczanie wystartują w Turnieju Miast i Gmin »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie LZ
W dniach od 26 maja do 1 czerwca obchodzony będzie ogólnopolski „Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich”, w ramach którego po raz 17. zorganizowany zostanie „Sportowy Turniej Miast i Gmin 2011”. Legnica po raz kolejny zgłosiła swój udział w imprezie.

Zniszczyli samochód po pijaku »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie opr. LZ
Dwóch mężczyzn dewastowało samochód na oczach właściciela. Za głupotę mogą nawet 5 lat spędzić w więzieniu.

Prezydent spotka się z mieszkańcami Kopernika »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie LZ
Już w najbliższy wtorek, 24 maja, Prezydent Tadeusz Krzakowski, w ramach konsultacyjnego cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw”, spotka się a mieszkańcami osiedli Kopernik I i II.

Niepokojące wyniki badań »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie oprac. TOW
Ponad 80 proc. chłopców z regionu legnickiego ma problem ze zlepkami napletka lub stulejką - alarmują legniccy lekarze.

Oto dyżury legnickich aptek »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie oprac. TOW
Poniżej przedstawiamy wykaz dyżurów nocnych legnickich aptek na drugą połowę maja.

Wpadł seryjny włamywacz »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie TOW
Mieszkańcy osiedli Piekary i Kopernika odetchnęli. Policja zatrzymała włamywacza, który przyznał się do kilkudziesięciu włamań do piwnic, komórek, kantorków i garaży.

Wziął sobie torbę za podwózkę  »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie TOW
Połakomił się na torbę podróżną autostopowicza. Odpowie za przywłaszczenie auta, jazdę bez uprawnień i posiadanie skradzionych tablic rejestracyjnych.

Pokaż, że Miedzianka jest dla Ciebie ważna »
Tekst opublikowany 2011-05-17, opracowanie opr. LZ
Kibicujesz legnickiej Miedzi nie tylko na stadionie, ale wszędzie na co dzień? Nie potrafisz nawet na chwilę rozstać się z klubowymi barwami? Pokaż, że w Twoim domu Miedzianka zajmuje eksponowane miejsce! Przyślij zdjęcie, które udowodni, że Miedź w Twoim codziennym życiu odgrywa najważniejszą rolę i wygraj konkurs.

Komisja Rewizyjna pozytywnie oceniła budżet »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie TOW
Radni z komisji rewizyjnej pozytywnie ocenili wykonanie ubiegłorocznego budżetu Legnicy.

Schetyna i Zdrojewski pociągną listy »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie TOW
Grzegorz Schetyna w Legnicy, Bogdan Zdrojewski we Wrocławiu a Izabela Katarzyna Mrzygłocka w Wałbrzychu to jedynki list Platformy Obywatelskiej do Sejmu. Oficjalnie zostaną zatwierdzone 11 czerwca.

Wreszcie ruszył remont Chojnowskiej »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie TOW
Dziś w południe pracownicy firmy Budromos ogrodzili ulicę Chojnowską. Przez miesiąc będzie zamknięty odcinek od skrzyżowania z Jagielońską do Działkowej.

Wysoka forma pływaków z legnickiego Wankan »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie opr. LZ
Podczas XVII Międzynarodowych Zawodów Pływackich z okazji „Dni Olimpijczyka” (15-16 maja), rozegranych w Szkole Podstawowej nr 46 we Wrocławiu, wysokie trzecia miejsca zajęli młodzi pływacy z legnickiego Klubu Wankan.

Stwórzmy COOLturalną Polskę »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie OKiS Wrocław
Jeszcze do 25 maja można się zgłosić do udziału w warsztatach i konferencji w ramach Akademii Liderów Kultury. - Do udziału zapraszamy osoby w wieku studenckim, praktyków życia kulturalnego i młodych naukowców zainteresowanych sektorem badaniem kultury - mówi Piotr Borkowski, dyrektor Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Będą debatować o podzielnikach ciepła »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie LZ
Wśród mieszkańców Legnicy są przeciwnicy montowania na swoich kaloryferach podzielników kosztów ogrzewania. Są jednak i tacy, którzy twierdzą, że dzięki podzielnikowi za ogrzanie własnego mieszkania płacą mniej. Kto ma rację? O tym debatować będą zarządcy nieruchomości na seminarium zorganizowanym przez legnicki Zarząd Stowarzyszenia Odbiorców Ciepła „Razem Cieplej”.

Rośnie apetyt firm na kredyty »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Przedsiębiorstwa naprawdę zaczęły pożyczać. Po marcowym skoku zadłużenia firm, kwietniowe dane Narodowego Banku Polskiego okazały się jeszcze lepsze. Przedsiębiorstwom przybyło ponad 4 mld zł kredytów.

Schetyna: Jestem za walką z chuligaństwem »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie TOW
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna skomentował decyzję wojewody dolnośląskiego o zamykaniu stadionów Zagłębia Lubin i Śląska Wrocław. Jego zdaniem to początek rozmowy o kulturalnym kibicowaniu.

Przyjdź na festyn rodzinny »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie LZ
Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich legniczan na wspólne spędzenie niedzielnego popołudnia na festynie rodzinnym.

Legnica wycofuje się z organizacji turystycznej »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie TOW
Prezydent Legnicy chce wycofać miasto z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Jak twierdzi, przez sześć lat Legnica nie odniosła żadnej korzyści z członkostwa w organizacji.

Diecezja legnicka ma Bazylikę Mniejszą »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie LZ
Kościół p.w. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze został w niedzielę (15 maja) ogłoszony bazyliką mniejszą. Dokonał tego prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Antonio Canizares Llovera, który na zaproszenie biskupa Stefana Cichego odwiedził diecezję legnicką.

Która gmina otrzyma Laur Gospodarności? »
Tekst opublikowany 2011-05-16, opracowanie LZ
165 podmiotów zostało zgłoszonych do 2. edycji konkursu „Laur Gospodarności”. Z województwa dolnośląskiego zgłoszenia nadesłały 4 gminy, m.in. Legnickie Pole i Miłkowice.

Nocna podróż po kulturze »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie TOW
Recitale, koncerty, wycieczki do Legnickiego Pola, ale przede wszystkim osiem wystaw to były propozycje na Noc Muzealną w legnickim Muzeum Miedzi.

Wyśpiewali ekologię »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie TOW
Emilia Hamerlik ze Studia Piosenki i Tańca „Fart” z Bielawy zdobyła Grand Prix 16. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ekologicznej „Ekopiosenka 2011”.

Reflex Miedź pozostaje w Superlidze »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie LZ
Reflex Miedź wygrała w sobotnim spotkaniu z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski i pozostała w Superlidze.

3. miejsce Legnicy w rankingu ZPP »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie LZ
Legnica zajęła 3. miejsce w rankingu Związku Powiatów Polskich.

Kto zdobędzie statuetkę Flopmana? »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie opr. LZ
21 maja (sobota) w Galerii Piastów w Legnicy odbędzie się II edycja Festiwalu Legnickich Organizacji Pozarządowych FLOP SHOW, podczas której zaprezentują one swoje sukcesy, osiągnięcia i pomysły na dalszą działalność.

Niebawem seksowna kulminacja Festiwalu »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie opr. LZ
Zbliża się kulminacja Legnickiego Festiwalu SREBRO 2011, rozpoczętego przed kilkoma dniami. W weekend 20-21 maja w legnickim rynku odbędzie się inauguracja 17 wystaw przygotowanych na 32. edycję imprezy.

Autokar pełen kokainy »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie Oprac. TOW
Kokainę wartości 17 tys. zł znaleźli legniccy policjanci w kontrolowanym autokarze. Zatrzymano 31-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków.

Dzieciaki z kasą »
Tekst opublikowany 2011-05-15, opracowanie BrandScope, opr. EP
Sezon pierwszokomunijny w pełni. Zapytaliśmy doradcę, co młody "milioner" może zrobić z prezentami w kopertach.

Radni tracą mandaty  »
Tekst opublikowany 2011-05-14, opracowanie TOW
Na 24 lipca został wyznaczony termin wyborów uzupełniających do rady miejskiej Złotoryi. W powiecie legnickim i w gminie Męcinka także szykują się głosowania na miejsca po radnych.

Plac Słowiański do wymiany »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie TOW
W przyszłym tygodniu firma Ekoleg rozpocznie uzupełnianie braków w płytach chodnikowych na placu Słowiańskim.

W MCK-u śpiewają o ekologii »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie TOW
W Młodzieżowym Centrum Kultury rozpoczął się 16. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ekologicznej "Ekopiosenka 2011".

Praca za 20 000 zł miesięcznie? »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Antal International
Kogo aktualnie poszukują pracodawcy z sektora inżynierii? Jacy specjaliści mają największe szanse na znalezienie pracy? Jakie są oczekiwania pracodawców i ile zarabia się na poszczególnych stanowiskach?

Mecze Zagłębia przy pustych trybunach? »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie LZ
Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu zwrócił się do Wojewody Dolnośląskiego o „wydanie decyzji administracyjnej zakazującej przeprowadzania imprez masowych z udziałem publiczności m.in. na stadionie Zagłębia Lubin.

Autobusy 4 i 23 będą stawać na Jagiellońskiej »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie TOW
MPK Legnica już ustaliła zastępcze przystanki dla remontowanego odcinka ul. Chojnowskiej.

Przekuj pomysł na pieniądze! »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie Polska Projektowa
Zmieniają się czasy, zmienia się moda – nie opłaca się przenosić swoich pomysłów na kartkę, która pożółknie w szufladzie. Zamiast tego stawia się na realizację. Kimkolwiek jesteś i jakiekolwiek są Twoje marzenia, już dziś możesz je urzeczywistnić. Dołącz do grona wynalazców, których skupia internetowa platforma PolskaProjektowa.pl i przekuj swój pomysł na pieniądze!

Przystanek na Libana jednak możliwy »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie TOW
Młodzi ludzie z Towarzystwa Miłośników Komunikacji Miejskiej dziękują nam za wspólny sukces. Razem z m.in. naszym portalem przekonali MPK o postawieniu tymczasowego przystanku dla autobusu linii 24.

Wojsko i starostwo zwalniają ludzi »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie TOW
Legnickie starostwo powiatowe i głogowska jednostka wojskowa 6. Ośrodek Przechowywania Sprzętu to jedyne instytucje, które w maju zapowiedziały zwolnienia grupowe.

Niepełnosprawni siatkarze zagrają w Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie opr. LZ
14 i 15 maja W hali sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych (ul. Wierzyńskiego 1) odbędzie się II Turniej Mistrzostw Polski w piłce siatkowej osób niepełnosprawnych rozgrywanej na siedząco.

Zbadaj sobie słuch za darmo »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie opr. LZ
W najbliższy poniedziałek, 16 maja br., w godzinach 9.00-17.00 mieszkańcy Legnicy i okolic będą mogli poddać się bezpłatnym, profilaktycznym badaniom słuchu.

Muzealna noc pełna atrakcji »
Tekst opublikowany 2011-05-13, opracowanie opr. LZ
Legnickie Muzeum Miedzi od kilku lat szeroko otwiera swe podwoje, by podczas Nocy Muzealnej publiczność mogła za darmo, z przewodnikiem obejrzeć jego ekspozycje.

Mecze Miedzianki bez kibiców gości »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie LZ
Do końca sezonu na legnickim stadionie, na meczach Miedzi, nie zobaczymy kibiców drużyny przeciwnej. Tak dziś zdecydował PZPN.

Samochodówka najlepsza w turnieju »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie TOW
Karol Oleszek z VI Liceum Ogólnokształcącego zwyciężył w eliminacjach powiatowych Turnieju Motoryzacyjnego. Drużynowo najlepsza była ekipa Zespołu Szkół Samochodowych.

Piesek czeka na właściciela  »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Oprac. TOW
Czytelniczka przez naszą redakcję szuka właściciela psa, błąkającego się jeszcze dziś po osiedlu Piekary. Od godz. 13 zwierzę przebywa w schronisku.

SLD żyje przeszłością »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie TOW
Choć od zmian władzy w legnickim SLD minęło dwa miesiące, Sławomir Skowroński wciąż jest przewodniczącym partii.

Droższy bilet u kierowcy niezgodny z prawem »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie TOW
Nie będziemy musieli dopłacać do biletu kupionego w autobusie MPK. Wojewoda dolnośląski uznał dopłaty za niezgodne z prawem.

Ekonomiczni olimpijczycy »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie TOW
Aż pięciu uczniów legnickiego Zespołu Szkół Ekonomicznych zostało finalistami centralnych olimpiad. Czworo osiągnęło sukces w przerwie przygotowań do matury.

Raty kredytów wzrosną w lipcu »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi tej wiosny podniosła stopy procentowe. Na szczęście dla większości kredytobiorców oprocentowanie hipotek najczęściej uaktualniane jest na początku kwartału, czyli podwyżki odczują oni w... lipcu.

Chojnowska od poniedziałku zamknięta »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie TOW
W poniedziałek Budromos rozpoczyna remont ul. Chojnowskiej. Dla ruchu będzie zamknięty odcinek ulicy od Jagiellońskiej do Działkowej.

Kapryśny związek dolara z akcjami »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Choć ujemna korelacja między dolarem a sytuacją na rynkach akcji jest niezaprzeczalna, to jednak zdarzają się od tej zasady odstępstwa. Inwestorzy giełdowi powinni więc patrzeć z uwagą na to, co dzieje się na rynku walutowym.

W Legnicy przybędzie taksówkarzy »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie TOW
Nowa ustawa o transporcie drogowym zniosła ustalanie przez gminy limitów na liczbę taksówek. W Legnicy w kolejce na licencję czekało do tej pory 50 osób. Teraz nie muszą liczyć na zwolnienie miejsca.

Ostrzelali krowy z wiatrówki »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie TOW
Trzech mężczyzn zorganizowało sobie safari na jednym z podlegnickich pastwisk. Ranili śrutami z wiatrówki trzy krowy.

Firma Stop zbuduje w Legnicy parkingi »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie TOW
Firma "Stop" z Zimnic wygrała przetarg na przebudowę parkingów przy Zamku Piastowskim i wzdłuż ul. Pocztowej. Wykona je za 2,8 mln zł.

W Krotoszycach powiedzą jak uleczyć duszę »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie LZ
Stowarzyszenie „Nasze Krotoszyce” oraz Stowarzyszenie Działań Artystycznych i Kulturalnych FABRYKA TWÓRCZOŚCI z Legnicy zapraszają na spektakl „ Wiedźma Agrypicha”.

Rozpoczęto sprzedaż biletów na mecze finałowe »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie LZ
Komitet Organizacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Łucznictwie, jakie odbędą się w sierpniu w Legnicy, rozpoczął sprzedaż biletów na mecze finałowe.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie red
Bilety na czwartą cześć przygód Jacka Sparrowa, na ENEMEF: Noc Oscarową, koncerty syberyjskiego barda i Ana Moura - to wszystko możesz mieć, wysyłając smsa.

Remis Miedzi w Sosnowcu »
Tekst opublikowany 2011-05-12, opracowanie LZ
Miedź Legnica zremisowała na wyjazdowym środowym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec 0:0.

Zarząd SLD większy »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie TOW
O dwie osoby zwiększył się zarząd legnickiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Polacy i Niemcy przy wspólnym stole »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie TOW
Niemieccy pracownicy i przedsiębiorcy rozpoczęli w kawiarni Provincia cykl spotkań z legniczaninami.

Podziel się wspomnieniami ze stadionu Miedzi »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie opr. LZ
Ile miałeś lat, kiedy zacząłeś dopingować Miedziankę? Kto po raz pierwszy zabrał Cię na legnicki stadion? Który występ naszej drużyny wspominasz najczęściej? Każdy mecz to inna historia. Teraz masz szansę, aby Twoje wspomnienia poznali wszyscy. Podziel się swoimi wspomnieniami ze stadionu Miedzi i zdobądź cenne nagrody.

Ryzykowna dotacja na e-biznes »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
By sięgnąć po duże pieniądze na e-biznes, trzeba mieć… pieniądze. Dobry biznesplan pozwoli je zdobyć, ale zbyt dobry – ze wskaźnikami naciąganymi pod urzędników – może spowodować, że dotację trzeba będzie zwrócić.

Mieszkańcu, wskaż miejsce na parking! »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie TOW
Sławomir Skowroński, wiceprzewodniczący rady miejskiej ma nowy pomysł na racjonalne tworzenie miejsc parkingowych. Zapytać mieszkańców, którzy najlepiej wiedzą, gdzie chcą stawiać swoje auta.

''Kupuj z głową'', czyli sposób na wzrosty cen »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie Andrzej Krzywaniak, Aspiro Wrocław
Ceny wielu towarów poszybowały. Rosnąca inflacja i podwyżki podatków ogołacają nasze portfele. Sprawdziliśmy, jak mądrze planować zakupy unikając schematów i fikcyjnych promocji.

Pokażmy Polskę w Street View »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie opr. EP
Google rozpoczyna przygotowanie zdjęć do Street View w Polsce i zaprasza Polaków, aby wybrali w plebiscycie miejsce, które będzie zdjęciową wizytówką naszego kraju.

Prezydent na II Ogólnopolskim Kongresie Regionów »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie opr. LZ
W Świdnicy rozpoczął się II Ogólnopolski Kongres Regionów, wielkie doroczne spotkanie samorządowców z przedsiębiorcami i politykami pod hasłem: „Bezpieczeństwo i rozwój”.

Lekarka zaskoczyła swoją definicją łapówki »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie TOW
Neurolog Ewa S., jedna z czwórki lekarzy oskarżonych o branie łapówek w zamian za zaświadczenia o złym stanie zdrowia kryminalisty podała dziś sensacyjną definicję przyjęcia korzyści majątkowej. To zwykła umowa cywilno-prawna.

Legnica szósta w rankingu Forbesa »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie opr. LZ
Podczas inauguracyjnej sesji II Ogólnopolskiego Kongresu Regionów w Świdnicy (10 maja br.) ogłoszono wyniki rankingu miast atrakcyjnych dla biznesu, opublikowanego w najnowszym numerze miesięcznika „Forbes”. Pośród polskich miast średniej wielkości, Legnicę sklasyfikowano na 6 pozycji w kraju.

Włamali się do budynku PKP »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie opr. LZ
Policjanci z Chojnowa zatrzymali dwóch 16-latków, którzy włamali się do budynku należącego do PKP.

ENEMEF: Noc Oscarowa »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie red.
Noc Oscarowa to wielkie tytuły, wielkie nazwiska i wielkie emocje. W tym wyjątkowym repertuarze znalazły się cztery filmy:"Jak zostać królem", "Incepcja", "Czarny łabędź" i "Fighter", które otrzymały łącznie 32 nominacje Amerykańskiej Akademii Filmowej i zdobyły aż 11 statuetek.

Już wkrótce II Dolnośląski Zjazd Kobiet »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie opr. LZ
Demokratyczna Unia Kobiet organizuje w dniach 17 i 18 czerwca 2011 r. we Wrocławiu II Dolnośląski Zjazd Kobiet.

Spaczyński w tym seoznie już nie zagra »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie LZ
Po badaniu rezonansem magnetycznym okazało się, że pomocnik Miedzi Patryk Spaczyński, w spotkaniu z Jarotą zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

Mecz z Polonią odwołany »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie LZ
Zarząd klubu Polonia Nowy Tomyśl wydał oświadczenie, w którym powołując się na względy finansowe, wycofał zespół z rozgrywek II ligi.

Rozliczają władze Spółdzielni »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie LZ
Rozpoczęły się Walne Zgromadzenia członków Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej poszczególnych części miasta. Na spotkaniach członkowie rozliczają Zarząd Spółdzielni z pracy za 2010 rok. Jak się okazuje, nie wszystkim mieszkańcom podoba się praca władz LSM.

Porządkują miasto za 7 zł za godzinę »
Tekst opublikowany 2011-05-11, opracowanie opr. LZ
Wydział Infrastruktury Komunalnej legnickiego Urzędu Miasta od początku kwietnia prowadzi porządkowanie i sprzątanie terenów gminnych z udziałem osób bezrobotnych, w ramach prac społecznie użytecznych.

Najpiękniejsza dolnoślązaczka uczy się w Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie TOW
Jolanta Kaczor z podlegnickich Komornik za miesiąc będzie walczyć o miejsce w finale Miss Polski Nastolatek. Choć ma już tytuł Miss Polski Dolnego Śląska Nastolatek nie oznacza to jeszcze biletu na galę.

Hutnicy odznaczeni w swoje święto »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie TOW
Kilkudziesięciu hutników otrzymał dziś honorowe odznaczenia. Statuetki i medale wręczono podczas gali w hutniczej stołówce.

Siedem ogródków w centrum Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie TOW
Zarząd Dróg Miejskich wydał siedem zezwoleń na postawienie ogródków przy restauracjach i kawiarniach w centrum miasta. Cztery w samym Rynku.

Powiesił psa na płocie »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie opr. LZ
Jaworscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabicie psa sąsiadki. 36-latek uśmiercił zwierzę, wieszając je za pomocą sznurka na płocie. Teraz za swój czyn odpowie przed Sądem.

Żmije na wolności »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Opr. aw
W regionie słychać o pojawieniu się żmij. Sprawdź jak można uniknąć zagrożenia.

Górski nowym trenerem Konfeksu »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie LZ
9 maja trenerem zespołu seniorów Konfeksu został Wojciech Górski, który zastąpił dotychczasowego trenera Andrzeja Kisiela.

Uratowali niedoszłego samobójcę »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie opr. LZ
Policjanci z Jawora uratowali życie 40-letniemu mężczyźnie, który próbował powiesić się na strychu swojego mieszkania.

Policjanci szkolili rachmistrzów »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie TOW
Dziś w Młodzieżowym Centrum Kultury policjanci uczyli rachmistrzów jak bronić się przed agresją lokatorów.

Babiniec przepyta radne »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie LZ
Stowarzyszenie Kobiet "BABINIEC" w Legnicy, zaprasza mieszkańców miasta, 11 maja, do kawiarni Ratuszowa na niecodzienne spotkanie.

Zeznanie PIT: kto trafi pod lupę fiskusa? »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Tax Care
Dokumenty uprawniające nas do skorzystania z ulg i kopię PIT za ubiegły rok należy przechować aż do końca 2016 roku. W tym czasie fiskus ma prawo nas skontrolować. Pod jego lupą znajdą się przede wszystkim ci, którzy czekają na zwrot podatku.

"Herkules" w Kunicach »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie LZ
14 maja (sobota) w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kunicach odbędą się XIV już Zawody Kulturystyczne o Puchar Wójta Gminy Kunice "HERKULES 2011".

Wyruszyli szlakiem Jana Pawła II »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie opr. LZ
Wadowice – miasto, gdzie wszystko się zaczęło, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, oraz Kraków – to tylko część miejsc ukochanych przez Jana Pawła II, którego szlakiem podążali uczestnicy wycieczki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Nie licz na zmienne oprocentowanie lokat »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Banki, ustalając oprocentowanie depozytów, są coraz mniej wrażliwe na poziom stóp procentowych. Korzystnym dla klientów rozwiązaniem byłoby indeksowanie lokat do rynkowych wskaźników WIBID i WIBOR. Jednak konsumenci nie mają czego szukać w bankach, bo na rynku są tylko cztery takie oferty, a ich atrakcyjność jest wątpliwa.

Legnicki ginekolog przed sądem »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie TOW
Ruszył proces 87-letniego ginekologa Władysława Z. Sąd utajnił proces ze względu na dobro kobiety, której lekarz miał przeprowadzić próbę aborcji.

Będzie legnicki Hyde Park »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie TOW
Dziewięć organizacji przystąpiło do stworzenia legnickiego forum swobodnej wypowiedzi. Chociaż wciąż zastanawiają się, czy będzie to „Legnicki Hyde Park” czy „Arena Krzyku”, wiadomo, że miejsce powstanie w parku.

Zagraża bezpieczeństwu i zajmuje parking »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie LZ
Stoi pod nosem Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, obok jednego z marketów. Ma wybite większość szyb, poprzebijane opony i zbity reflektor... i zagraża bezpieczeństwu.

„Wielkie wietrzenie magazynów” w JYSK »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie red.
Po ogromnym sukcesie i entuzjastycznym przyjęciu w ubiegłym roku, akcja „Wielkie wietrzenie magazynów” powraca z jeszcze większym rozmachem.

Trzy medale legnickich taekwondoków »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie LZ
W dniach 6 – 8 maja w Białymstoku, w ramach XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych rozegrano XVIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do.

Stanęli do Apelu »
Tekst opublikowany 2011-05-10, opracowanie LZ
Apelem poległych, wspólną modlitwą i złożeniem wieńców uczczono w poniedziałek, 9 maja, 66. rocznicę zakończenia II wojny światowej.

Uderzył po meczu sędziego »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie TOW
Piłkarz Zakaczawia Legnica uderzył w twarz sędziego. Policja prowadzi postępowanie.

Filiżanki od ProLegnicy »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie TOW
Już za kilkanaście złotych można mieć własną filiżankę z legnickim zamkiem, katedrą lub Domem pod Przepiórczym Koszem.

Będzie Nie-zły festiwal »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie TOW
Fundacja Teatr Nie-Taki i Teatr Modrzejewskiej zapraszają już teraz na wrześniowy festiwal teatralny. Jak zapowiadają organizatorzy, wyróżnikiem będzie nie tylko różnorodność propozycji, ale i niska cena biletów.

Udana Majówka z Czyngis Chanem »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie LZ
Ponad 170 rowerzystów wyruszyło w niedzielne przedpołudnie w czteroetapową wyprawę rowerową z Legnicy do Legnickiego Pola.

Dzielnicowy uratował samobójcę »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie TOW
Młodszy Aspirant Tomasz Brejdak po raz drugi uratował ludzkie życie. Odciął linę młodemu człowiekowi, który chciał się powiesić.

Akcja "Trzeźwy poranek" »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie opr. LZ
Działaniami „Trzeźwy poranek” legniccy policjanci rozpoczęli poniedziałkowe kontrole kierowców poruszających się po legnickich drogach.

27 maja rusza Legnica Cantat »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie opr. LZ
27 maja ruszy 42. Ogólnopolski Turniej Chórów Legnica Cantat. 12 najlepszych chórów z całego kraju będzie walczyć o Rubinową Lutnię im. Jerzego Libana. Wśród zakwalifikowanych do tegorocznego turnieju zespołów znalazł się legnicki chór Madrygał.

Rozdają żółte tulipany w święto Unii Europejskiej »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie TOW
Do południa pracownicy legnickiego oddziału Europe Direct rozdają w rynku żółte tulipany. Okazją jest Dzień Unii Europejskiej.

Pijany weekend na drogach »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie TOW
Dwunastu pijanych kierowców zatrzymano w weekend na legnickich drogach - informuje Aneta Golema-Rewig z legnickiej policji.

Fałszywymi banknotami chciał grać w pokera  »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie TOW
Do 10 lat grozi Grzegorzowi S., 24-latkowi z Lubina za próbę wprowadzenia do obrotu fałszywych pieniędzy. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli pięćset stuzłotowych banknotów o tej samej serii i numerze.

Trampkarze i Młodzicy zebrali komplet punktów »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie opr. LZ
Obydwie drużyny Miedzi - Trampkarzy trenera Gałęzy i Młodzicy trenera Grządkowskiego wygrały swoje ostatnie mecze nie tracąc bramki.

Samolot nie runął przez brzozę »
Tekst opublikowany 2011-05-09, opracowanie LZ
Jakie teorie spiskowe towarzyszą katastrofie smoleńskiej i dlaczego nie wierzy w podawane przyczyny katastrofy. O tym wszystkim w Legnicy opowiadał w niedzielne popołudnie Jan Pospieszalski.

Pierwsza taka wystawa od 70 lat »
Tekst opublikowany 2011-05-08, opracowanie LZ
Gugali – tak nazywała się Wystawa Niemieckiego Ogrodnictwa i Rzemiosła Śląskiego zorganizowana po raz pierwszy w Legnicy w 1926 roku. Dziś, aby upamiętnić to wydarzenie odbyło się pierwsze Legnickie Święto Kwiatów.

Tydzień Biblijny po raz trzeci »
Tekst opublikowany 2011-05-08, opracowanie LZ
Podobnie jak w diecezjach całej Polski, również i w diecezji legnickiej rozpoczął się dziś trzeci już Tydzień Biblijny.

Wygrana Reflex Miedzi w Gorzowie »
Tekst opublikowany 2011-05-07, opracowanie LZ
Szczypiorniści Reflex Miedzi wygrali dzisiaj spotkanie z GSPR Gorzów Wielkopolski.

Miedź wygrała z Jarocinem »
Tekst opublikowany 2011-05-07, opracowanie LZ
Miedź Legnica wygrała u siebie sobotnie spotkanie z Jarotą Jarocin 1:0.

Legnica-Żary,Wrocław: Zmiana rozkładu jazdy »
Tekst opublikowany 2011-05-07, opracowanie LZ
Ze względu na roboty torowe, nastąpiły zmiany w rozkładzie jazdy na odcinkach Legnica – Żary i Legnica – Wrocław.

LF Srebro - najbliższe wystawy »
Tekst opublikowany 2011-05-07, opracowanie opr. LZ
Prezentujemy zapowiedź najbliższych trzech wystaw Legnickiego Festiwalu "Srebro". Wystawy będą czynne od niedzieli, 8 maja.

Czech zwycięzcą pierwszego etapu Grodów »
Tekst opublikowany 2011-05-07, opracowanie LZ
Jiri Hochmann z grupy Dukla Praga wygrał pierwszy piątkowy etap 46. Szlakiem Grodów Piastowskich. Tym samym czeski kolarz został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej wyścigu.

Nowa, choć już nie Adria »
Tekst opublikowany 2011-05-07, opracowanie TOW
Zmiany w legnickiej gastronomii. Małgorzata Michalczyk rozstaje się z Caffe Modjeska, a Jan Kopcza kończy przebudowę dawnej Adrii.

Rekordowe zaświadczenia w ZUS »
Tekst opublikowany 2011-05-07, opracowanie opr. LZ
ZUS od ręki wydał swoim klientom już ponad 340 tys. zaświadczeń o niezaleganiu w opłacaniu składek. Tylko w marcu przedsiębiorcy odebrali blisko 50 tys. takich zaświadczeń.

Groził nożem, bo chciał piwo »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie TOW
Krzysztofowi P. z podlubińskiej wsi i Piotrowi O. z Lubina grozi do 15 lat więzienia za napad z nożem na sklep.

Od poniedziałku zmiana ruchu na Witelona »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie TOW
Na skrzyżowaniu ul. Witelona i Wrocławskiej od poniedziałku będzie trudniej wjechać w remontowaną ulicę Libana.

Proces nauczyciela, który skatował kasjerkę »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie TOW
Nauczyciel, który rok temu skatował tłuczkiem kasjerkę lubińskiej Żabki jest zdrowy psychicznie – orzekli biegli psychiatrzy. Nawet oni nie dowiedzieli się od oskarżonego o prawdziwych motywach brutalnego pobicia.

Motory promują Szybkich i wściekłych w Heliosie »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie TOW
Dwa motocykle i dwa quady to dodatkowe atrakcje dzisiejszej premiery „Szybkich i wściekłych 5” w legnickim kinie Helios. Prezentowane są tuz przed kasami kina.

Obchody 66 rocznicy zakończenia II wojny św. »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie opr. LZ
W najbliższą niedzielę, 8 maja br., o godzinie 13.00 w legnickiej Katedrze odprawiona zostanie msza święta w intencji ofiar II wojny światowej.

Jej Indianie wygrali »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie TOW
Legniczanka Marta Grzesik zdobyła główną nagrodę w 3. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Dialog w Żorach i wyróżnienie w Kaliszu.

Pożar nie zagrażał ludziom »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie TOW
Legnicka prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie pożaru sklepu „1001 drobiazgów” przy ul. Wojska Polskiego z 25 listopada ub. r.

Wicewojewoda będzie mówić o roli kobiet »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie opr. LZ
Koło Naukowe Młodych Politologów legnickiej PWSZ serdecznie zaprasza wszystkich studentów do wzięcia udziału w X Forum Młodych Politologów pt.: "Kobiety w polityce i biznesie".

Miał ochraniać a okradał »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie opr. LZ
Legniccy policjanci powiadomieni zostali przez szefa sklepu z artykułami elektronicznymi i RTV o mężczyźnie, który jako kierownik ochrony dokonał kradzieży sprzętu ze sklepowego magazynu.

LPGK kupiło zamiatarkę za ponad 800 tys. zł »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie LZ
W kwietniu LPGK poszerzyło swoje zaplecze sprzętowe o nową zamiatarkę uliczną Johnston VT 650.

Tłumy legniczan po Małą Moskwę »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie TOW
Wicekonsul Generalny Federacji Rosyjskiej Jurij Rożkow uświetnił promocję najnowszego wydania książki „Mała Moskwa - Rzecz o radzieckiej Legnicy" Wojciecha Konduszy. Przed restauracją „Rynek 10”, w której trwało spotkanie z autorem, ustawił się szpaler rosyjskich żołnierzy.

Odbudowują Park po wandalach »
Tekst opublikowany 2011-05-06, opracowanie LZ
W legnickim Parku Miejskim rozpoczęły się wiosenne nasadzenia krzewów ozdobnych. Niestety już po pierwszym dniu prac wandale zniszczyli kilkaset krzewów. Trzeba było wszystko posadzić od nowa.

Wystartowały kolarskie Grody Piastowskie »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie LZ
32-kilometrowym kryterium prowadzącym ulicami Legnicy, zainaugurowano dziś 46. wyścig kolarski Szlakiem Grodów Piastowskich. Zwyciężył Alois Kankovsky z Czech.

Fundusz remontowy – płacić czy nie płacić? »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie redNet Management
Członkowie wspólnoty mieszkaniowej, którzy regularnie opłacają składki na fundusz remontowy nierzadko mają do czynienia z osobami, które od płacenie się uchylają. Co zatem robić, aby wszyscy solidarnie ponosili koszty niezbędnych remontów?

Za oszustwo na pościeli »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie TOW
Zakup kontrolowany inspektorów Państwowej Inspekcji Handlowej zakończył się wnioskiem do sądu o próbę oszustwa.

Ulice wokół zamku tylko dla kolarzy »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie TOW
Już za godzinę policja wyłączy z ruchu ulice: Nową, Partyzantów, Oo. Zbigniewa i Michała, Senatorską na wysokości SP 4 i Piastowską.

Zbadają bezpieczeństwo w sklepach »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie TOW
Pomogły apele radnej Anny Farmas-Czerwińskiej. Już wkrótce policjanci i strażnicy miejscy wyruszą zbadać stan bezpieczeństwa legnickich sklepów.

Szef Związku Pływackiego odwiedził Legnicę »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie opr. LZ
Wiceprezes Polskiego Związku Pływackiego Grzegorz Widanka oraz Prezes Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego Zbigniew Dubiel byli dziś (05.05) gośćmi Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.

I Legnickie Święto Kwiatów »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie opr. LZ
Stowarzyszenie Kobiety Europy wraz z Wydziałem Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta organizują w najbliższą niedzielę (8 maja) I Legnickie Święto Kwiatów.

NIK o legnickiej Straży Miejskiej  »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie LZ
Najwyższa Izba Kontroli właśnie opublikowała raport o działaniu straży miejskich w Polsce. W raporcie NIK wytknęła błędy w pracy m.in. legnickim strażnikom.

W nocy na minusie »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie aw
Kierowcy i piesi powinni uważać. Dziś w nocy temperatura spadnie poniżej zera.

Winne są kleszcze »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie aw
Czasami spacer po parku wystarczy, by wrócić do domu z nieproszonym gościem wbitym w skórę. Co zrobić, gdy zauważymy na sobie kleszcza?

Ściga cię komornik? Nie licz na zwrot podatku »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Tax Care
Nie zapłaciłeś mandatu lub ściga cię komornik za zaległą ratę w banku? Czeka cię przykra niespodzianka. Musisz się liczyć z tym, że zwrot podatku wynikający z rocznego rozliczenia PIT otrzymasz tylko w części lub pożegnasz się z nim w ogóle.

Zaczął gwałcić córkę, gdy miała 12 lat »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie TOW
Przez cztery lata mieszkaniec podlegnickiej wsi współżył z własną córką. Do wyjawienia prawdy namówił ją dopiero chłopak.

Kolejne spotkanie z cyklu Legniczanie znani i lubiani »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie LZ
Towarzystwo Miłośników Legnicy zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Legniczanie znani i lubiani".

Początkujący też kręcą Wrocław »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Biuro Promocji Miasta oraz Multimedia Polska zapraszają do udziału w konkursie, którego celem jest wyłonienie najlepszego filmu promującego Wrocław.

Proces mordercy za zamkniętymi drzwiami »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie TOW
Za zamkniętymi drzwiami rozpoczęła się rozprawa przeciwko Arkadiuszowi S., 31-letniemu złotoryjaninowi oskarżonemu o brutalne zabicie kobiety. Grozi mu dożywocie.

Za bilet powrotny płaci PKP »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
W nocy z 14 na 15 maja tłumy miłośników sztuki jak co roku ruszą na bezpłatne zwiedzanie instytucji kultury w ramach ogólnoeuropejskiego projektu Nocy Muzeów. PKP Intercity po raz kolejny przyłącza się do tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego ze specjalną ofertą „Noc Muzeów z Intercity”.

Kolejne szynobusy w trasie »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Od środy mkną po torach nowe żółte szynobusy. Dzięki nim podróż do Leśnicy zajmuje... 15 min.

Powalcz w internecie o indeks »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Do 17 czerwca mają czas przyszli studenci, by wziąć udział w internetowym konkursie o stypendia. 3000 zł może czekać na Ciebie.

Nocą do Muzeum »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie LZ
Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza na kolejną już Noc Muzealną.

Szukają tajemnic Nowego Świata »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie TOW
Polacy, Niemcy i Żydzi badają historię budynku dawnego Wojewódzkiego Domu Kultury przy ul. Nowy Świat. Młodzi ludzie docierają do osób, które kiedyś mieszkały na tej ulicy.

Mecz z Jarotą bez Jarzębowskiego »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie LZ
Tomasz Jarzębowski nie zagra w najbliższym meczu Miedzi z Jarotą Jarocin. Powodem jest kontuzja jakiej nabawił się piłkarz w Gdyni.

Zasłuż na miano Tropiciela »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie Opr. aw
Tropiciel - Przygodowy Rajd na Orientację - odbędzie się w Bystrzycy koło Wrocławia (powiat Oławski) w nocy z 27 na 28 mają.

Pierwsze Warsztaty Gospel w Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie LZ
Już 7 maja do Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy zjadą się młodzi ludzie z całego regionu, aby uczyć się śpiewu gospel.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-05-05, opracowanie red
Kino 5D, koncert Any Moura, rejs Odrą - zobacz co jeszcze czeka na Twojego smsa.

Prezydent szkoli »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie UM Legnica
W ramach wspólnych działań, wspierających rozwój małych i średnich firm, Polska Fundacja Przedsiębiorczości oraz Prezydent Legnicy organizują bezpłatne szkolenie pt. „Finanse dla niefinansistów”. Odbędzie się 10 maja (wtorek) w godz. 9.00-15.30 w Urzędzie Miasta Legnicy (Plac Słowiański 8, sala nr 226).

Nie chcemy sporów z sąsiadem »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Daniel Biernat
Czy Bogatynia otrzyma ziemię od Czechów? Władze samorządowe ostrożnie odnoszą się do kwestii, tzw. długu granicznego.

LF Srebro - program imprezy »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie opr. LZ
Prezentujemy pełny program tegorocznego Legnickiego Festiwalu "Srebro".

Legnicki Festiwal Srebro rusza wkrótce »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie opr. LZ
8 maja startuje Legnicki Festiwal "Srebro". Festiwal trwać będzie do 12 czerwca 2011, a kulminacja zaplanowana jest na 20-21 maja.

FLOPMAN biegał po legnickim rynku »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie TOW
Potrafi zatrzymać samochód przed skrzyżowaniem i samozamykające się drzwi. Jednak nie potrafił dowiedzieć się od legniczan niczego o trzecim sektorze.

Kredyty bez odsetek w zasięgu ręki »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Oszczędzasz i nie płacisz odsetek od kredytu mieszkaniowego – taką możliwość dają klientom cztery banki. Propozycja zwana mechanizmem bilansowania jest warta zainteresowania, ale nie zawsze rozwiązanie jest opłacalne już od pierwszej odłożonej złotówki.

400 dni do EURO »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie opr. EP
Już w najbliższy czwartek, 5 maja, Wrocław – Miasto Gospodarz trzeciej co do wielkości imprezy sportowej na świecie rozpoczyna odliczanie ostatnich 400 dni do otwarcia Turnieju UEFA EURO 2012™!

Jutro ruszają Grody Piastowskie »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie TOW
- To drugie pod względem rangi wydarzenie kolarskie w Polsce po Tour de Pologne – zapewnia Bogdan Rzepka, prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego. Wyścig rozpocznie się jutro kryterium ulicznym wokół legnickiego Zamku Piastowskiego

Kiedy nie trzeba płacić podatku VAT? »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie Tax Care
Świeżo upieczony przedsiębiorca może, ale nie musi płacić podatku od towarów i usług. Zakładając firmę może skorzystać z tzw. zwolnienia podmiotowego VAT – do momentu, gdy nie przekroczy określonej z góry kwoty obrotów.

Budromos wyremontuje Chojnowską  »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie TOW
Za 2.821.867 zł legnicka firma BUDROMOS J.T Bieńkowscy sp.j. Wyremontuje ulicę Chojnowską od granic miasta do skrzyżowania z ul. Jagiellońską.

Napadał na kilkunastoletnich chłopców »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie TOW
Grzegorz Wróż, 32-letni legniczanin przed sądem odpowie za napady na chłopców. Na swoje ofiary czatował w legnickim parku.

Wykładowca od Rydzyka zawita do Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie LZ
W najbliższą niedzielę, 8 maja, odbędzie się spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem, współzałożycielem Unii Polityki Realnej i wykładowcą uczelni założonej przez o. Tadeusza Rydzyka.

10 pijanych kierowców w majowy weekend »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie opr. LZ
Legniccy policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych podczas majowego weekendu. Zatrzymano jednak 10 pijanych kierowców.

Zaczęli sześć godzin pisania »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie TOW
O godz. 9 rano maturzyści rozpoczęli pisanie swojego najważniejszego egzaminu. Część z nich spędzi dziś nad językiem polskim aż sześć godzin.

Debata legnickich organizacji pozarządowych  »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie opr. LZ
Jutro, 5 maja, w restauracji PARKOWA (ul. Mickiewicza 10) o godz. 17.00 odbędzie się debata organizacji pozarządowych pt. „Współpraca organizacji III sektora na bazie doświadczeń Platformy Organizacji MOST (POMOST) i Festiwalu Legnickich Organizacji Pozarządowych (FLOP)”.

Zupełnie nowa oferta śniadaniowa w McDonald’s! »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie red.
Od dziś w restauracjach McDonald’s w ofercie śniadaniowej dostępne są Kanapki Deli, McWrapy śniadaniowe i Sweet McGriddles.

Dziś rozpoczynają się matury »
Tekst opublikowany 2011-05-04, opracowanie LZ
Dziś pierwszy dzień matur. Maturzyści będą się dziś zmagać z językiem polskim.

29 wezwań do powalonych drzew »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie TOW
Legniccy strażacy od rana walczą z drzewami powalonymi na drogę. Na 31 wyjazdów aż 29 było do konarów i zwalonych pni.

Zakaczawie bez autobusu do centrum »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie oprac. TOW
Jeżeli podjęte decyzje nie ulegną szybkiej korekcie, od środy pasażerowie jedynej linii MPK ze ścisłego centrum na Zakaczawie zostaną pozbawieni ważnego przystanku na trasie - alarmują legniccy sympatycy transportu publicznego.

Majówka w parku odwołana »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie TOW
Nie będzie dziś koncertów w legnickim parku. Świętowaniu rocznicy uchwalenia konstytucji przeszkodziła pogoda.

Legnicka pani filantrop  »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie Oprac. TOW
Grażyna Dancewicz została Filantropem Roku Regionu Legnickiego 2010. W kategorii duża firma statuetkę przyznano Fundacji Polska Miedź, a wśród małych firm doceniono spółkę Sanha Polska Sp. z o. o.

13 medali legnickich karateków »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie LZ
14 osobowa ekipa Klubu Karate Shotokan TORA startowała w rankingowych zawodach Polskiego Związku Karate, zdobywając 13 medali: 3 złote, 2 srebrne i 8 brązowych medali. W zawodach wzięło udział 170 zawodników z 14 klubów.

Śnieg pada przy plusowej temperaturze »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie TOW
Drogowcy na razie nie uruchamiają sprzętu do odśnieżania. Nie ma powodu, bo śnieg topi się na legnickich ulicach.

Współpracownik papieża odwiedzi Legnicę »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie LZ
W maju, przez trzy dni, w naszym mieście przebywać będzie jeden z najbliższych współpracowników papieża Benedykta XVI.

Majówka rowerowa odwołana »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie LZ
Majówka rowerowa "Śladami smaków Czyngis Hana", zaplanowana na dziś, 3 maja, została odwołana.

Dziś okrągła rocznica uchwalenia Konstytucji »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie LZ
W tym roku obchodzimy okrągłą 220. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Mamy śnieg w maju »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie LZ
Szok! W Legnicy spadł majowy śnieg. Zauważyły to nawet ogólnopolskie media.

Paliwo do twojego auta zdrożeje o 7-10 groszy? »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie INTERIA.PL, opr. EP
Z dniem 1 maja zniknęły ulgi w podatku akcyzowym dla biopaliw i biokomponentów. W praktyce oznacza to, że ceny paliw mogą pójść w górę.

Kredyty bez odsetek w zasięgu ręki »
Tekst opublikowany 2011-05-03, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Oszczędzasz i nie płacisz odsetek od kredytu mieszkaniowego – taką możliwość dają klientom cztery banki. Propozycja zwana mechanizmem bilansowania jest warta zainteresowania, ale nie zawsze rozwiązanie jest opłacalne już od pierwszej odłożonej złotówki.

Czwórka zmienia rozkład jazdy »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie LZ
Od 9 maja ulegnie zmianie rozkład jazdy autobusu miejskiego dla linii nr „4”.

Przenoszą przystanek »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie LZ
Legnickie MPK informuje, że ze względu na remont zatoki autobusowej, przystanek przy ul. Libana zostanie przeniesiony.

W Krzeszowie świętowali beatyfikację  »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie LZ
W Krzeszowie, w sanktuarium maryjnym diecezji legnickiej, świętowano wczoraj beatyfikację Jana Pawła II. Na uroczystości obecnych było półtora tysiąca pielgrzymów.

Mocny złoty osłabi inflację »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Rząd znalazł sposób na obniżenie inflacji. Wymieniając bezpośrednio na rynku euro napływające z unijnych źródeł oraz z emisji obligacji nominowanych w walutach, będzie umacniał złotego, co zmniejszy presję inflacyjną.

Wysyłasz PIT kurierem? Możesz nie zdążyć »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Tax Care
Dzisiaj jest ostatni dzień na złożenie rocznego rozliczenia podatku. Również do dzisiaj należy wpłacić podatek wynikający z deklaracji. Spóźnialskim grozi kara.

Legniczanie pamiętają o Święcie Flagi »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie LZ
Dziś po raz ósmy obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji flagi zawisły w oknach legnickich mieszkań.

Imagination Quartet w klubie jazzowym  »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie mb
Imagination Quartet w połowie maja zagra pięć autorskich koncertów w całej Polsce, w tym jeden w legnickim Smooth Jazz Clubie.

Klub Miłośników Filmu – propozycje na maj »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie LCK Legnica
Klub Miłośników Filmu zaprasza na coponiedziałkowe projekcje światowych hitów kinowych. Miesięczna składka członkowska to 12 zł, czyli w tym miesiącu niewiele ponad 2 zł za każdy seans.

Przestępcza epopeja recydywisty »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie TOW
Do 15 lat grozi 22-letniemu Dominikowi R. Lista jego przestępstw dokonanych w zaledwie pół roku zaskoczyła legnickich prokuratorów.

Rodzina na Swoim jednak dla singli? »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Po raz kolejny zmianie uległa koncepcja nowelizacji ustawy o Rodzinie na Swoim - być może będą mogli z niej korzystać single, a rynek wtórny nie zostanie wykluczony z programu.

Mieszkania: Jeśli nowe – to dwupokojowe! »
Tekst opublikowany 2011-05-02, opracowanie Emmerson S.A.
Wraz z nadejściem wiosny poprawiły się nastroje na rynku nieruchomości. Na początku roku w większości miast zwiększyła się oferta na rynku pierwotnym, a deweloperzy już zapowiadają kolejne inwestycje. Z drugiej strony pomimo faktu, że polska gospodarka przyśpiesza, to osoby poszukujące nowego lokum w swoich decyzjach nadal kierują się jeszcze "kryzysowymi" wytycznymi.

W Złotoryi będą wybory uzupełniające »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie TOW
Do 24 lipca zostanie wyznaczony termin wyborów uzupełniających do rady miejskiej w Złotoryi. Mieszkańcy będą głosować na nowego radnego po Andrzeju Piekucie.

Marek Biliński zagrał bitwę »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie TOW
Blisko dwie godziny trwał koncert Marka Bilińskiego na dziedzińcu legnickiej Akademii Rycerskiej. Kompozytora muzyki elektronicznej słuchało blisko tysiąc widzów.

Zwycięstwo Reflex Miedzi »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie LZ
Szczypiorniści Reflex Miedzi Legnica pokonali w sobotę (30.04), u siebie 31:29 Nielbę Wągrowiec. Zwycięstwo dało drużynie Edwarda Strząbały awans na 9. miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Pospieszalski przyjedzie do Legnicy »
Tekst opublikowany 2011-05-01, opracowanie LZ
Znany dziennikarz i publicysta Jan Pospieszalski, przyjedzie do Legnicy, by spotkać się z mieszkańcami.

Dzisiaj
Środa 29 listopada 2023
Imieniny
Błażeja, Margerity, Saturnina

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoLegnica.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl