Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 657 informacji. Wszystkie poniżej.

Witacze już gotowe »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie um
Ekipy budowlane, działające na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich, zakończyły montaż instalacji witających podróżnych i żegnających ich na rogatkach miasta.
Zdjęć: 4  

Pozwolenie na oświetlenie  »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie um
Wyłonione w drodze przetargu na wykonawcę „Budowy oświetlenia Stadionu Sportowego im. Orła Białego – w formule „zaprojektuj i wybuduj” konsorcjum otrzymało pozwolenie na budowę.

Inwestycje - najwięcej pieniędzy na drogi »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie um
Zaplanowane w uchwale budżetowej przyszłoroczne wydatki z kasy miejskiej Legnicy opiewają łącznie na kwotę 390.722.000 zł. Najpoważniejszą pozycję wśród wydatków zajmują cele związane z oświatą i wychowaniem oraz edukacyjną opieką wychowawczą.

Nasi posłowie to finansowa elita! »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Forsal.pl
Polscy parlamentarzyści zarabiają proporcjonalnie lepiej od swoich kolegów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii, czy Szwajcarii…
Zdjęć: 1  

2013 - ceny mieszkań w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Emmerson S.A.
Jak kształtować będą się ceny mieszkań deweloperskich w nadchodzącym roku? Czego mogą spodziewać się kupujący mieszkania? Czy czeka nas zastój na rynku, a może należy oczekiwać ożywienia?

Zmiany w paszportach »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie dt
Od 17 stycznia 2013 r., aby złożyć wniosek o wydanie paszportu lub paszportu tymczasowego nie będziemy musieli jechać do punktu paszportowego, właściwego według miejsca zameldowania.

Puchar szczęścia dzikich drużyn »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie J.K.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zorganizował w hali przy ul. Lotniczej turniej w halową piłę nożną.
Zdjęć: 12  

Nowe „witacze” »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie um
Z głównych wylotowych ulic Legnicy usunięte zostały stare i podniszczone upływem czasu konstrukcje zwane „witaczami”.
Zdjęć: 5  

94. rocznica Powstania Wielkopolskiego »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie um
Stało się już tradycją, że w Legnicy czczona jest pamięć Powstania Wielkopolskiego.
Zdjęć: 8  

Ostatni dzień pracy kas UM  »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie um
W dniu 31 grudnia 2012 roku kasa Urzędu Miasta Legnicy zlokalizowana w Ratuszu (Plac Słowiański 8) czynna będzie do godziny 12.00.

Wpadł awanturnik z marihuaną »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali 36-latka posiadającego ponad 700 porcji marihuany.
Zdjęć: 3  

Najbogatszy poseł ma dość polityki »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie MenStream.pl /fot. archiwum prywatne/kozlakiewicz.
Ekonomista i filozof ze wsi Kunki pod Płockiem, nazywany królem drobiu. Mirosław Koźlakiewicz po przełomie w 1989 roku przejął od państwa Ciechanowskie Zakłady Drobiarskie. Jego firma wyrosła na największą w Polsce w tej branży.

Sylwestrowy szok cenowy »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie rtr
Kryzys? Ale nie na sylwestra... Pomimo ciągłych podwyżek cen towarów i usług Polacy nie zamierzają oszczędzać w okresie świąteczno - sylwestrowym.

Gracze stawiają w Turnieju Czterech Skoczni »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
Najważniejsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, czyli Turniej Czterech Skoczni – rozpocznie się już za kilka dni. O tytuł zwycięzcy walczyć będzie 50 zawodników z całego świata.

Uwaga – drogi zamarzną! »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie oto
Jutro nad ranem może być niebezpiecznie na dolnośląskich i opolskich drogach. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed oblodzeniem na obszarze województwa dolnośląskiego oraz części opolskiego.

Dziennikarz z wyrokami śmierci »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Menstream.pl
Antonio Salas to dziennikarz zagadka. Wielu zastanawia się, czy w ogóle istnieje, a nawet jeśli to, czy nie jest aby agentem wywiadu. Nam udało się z nim porozmawiać.

Jutro Puchar Szczęścia Dzikich Drużyn  »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie um
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na Puchar Szczęścia Dzikich Drużyn w halowej piłce nożnej. Turniej odbędzie się w piątek 28 grudnia o godz. 10.00 w hali sportowej przy ul. Lotniczej.

Budżet Legnicy na 2013 rok »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie um
Podczas ostatniej tegorocznej sesji 27 grudnia Rada Miejska Legnicy przyjęła m. in. budżet miasta na 2013 rok. Radni zaakceptowali prezydencki projekt uchwały. Za jego przyjęciem głosowało 20 osób, trzy się wstrzymały, dwie były przeciwne.
Zdjęć: 3  

Święta na drogach - 34 wypadki, 108 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie pol
Podczas ostatnich sześciu dni o kilkuset policjantów więcej niż, na co dzień czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Dolnego Śląska. W tym okresie doszło do 34 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 55 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali, aż 108 nietrzeźwych kierujących.

Polska zbyt droga na Sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-25, opracowanie oto
Polacy coraz częściej uciekają przed zimą, wybierając sylwestrowe oferty za granicą. Sylwester w ciepłych krajach jest świetną opcją dla wszystkich zmęczonych śniegiem i niskimi temperaturami.

Jeśli nie telewizor i komputer, to co? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie
W dzisiejszych czasach normą jest spędzanie czasu wolnego albo przed telewizorem albo przed monitorem komputera. Wielu z nas przyzna chyba, że nawet jeśli w pracy spędza 8 godzin przed komputerem, to i tak nie ma go dosyć.

Reklamy LED – zmiotą outdoor? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie
Wychodzisz z domu – billboard. Wchodzisz do metra – billboard. Idziesz do firmy – billboard. Reklama outdoorowa tak rozpowszechniła się w ostatnich kilku latach, że w miastach nie ma właściwie wolnych przestrzeni.

Polska okupuje Afganistan i nie pomaga?  »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Menstream.pl/ fot: Michal Niwicz/Agencja SE/East N
Od najkrwawszego zamachu na polskich żołnierzy w Afganistanie mija właśnie rok. Z generałem Romanem Polko, byłym dowódcą GROM, który był jedną z osób, która przygotowywała Polaków do tej wojny, rozmawiamy o zemście, nienawiści i islamie.
Zdjęć: 1  

Jak przetrwać święta z teściową »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie MenStream.pl
Świąteczne spotkanie przy rodzinnym stole to dla wielu osób prawdziwy survival. Mogą spodziewać się niewygodnych pytań, docinków. Niektórzy będą musieli zdobyć się na nie do końca szczere komplementy. Jak to wszystko przetrwać?
Zdjęć: 1  

Frank, euro, dolar - jakie kursy w przyszłym roku? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Nawet o cztery procent wobec euro i franka szwajcarskiego oraz o dziesięć procent wobec dolara może się osłabić złoty w pierwszym półroczu 2013 roku. Naszej walucie nie będzie sprzyjać między innymi spowolnienie wzrostu gospodarczego w Polsce.

InPost kontra Poczta Polska »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie ret
Zdaniem InPost uprzywilejowana Poczta Polska uderza cenami w klientów indywidualnych oraz instytucje publiczne

Nowi najemcy w legnickim Ferio  »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie rtr
- Centrum Ferio w Legnicy rozszerza swoją ofertę handlowo – usługową. Nowymi najemcami są Pepco, Kolporter, Germatel, Frupi Yoogo oraz Cukiernia Michalak i Spółka, a Drogeria Natura zwiększy dwukrotnie powierzchnię dotychczasowego salonu.
Zdjęć: 2  

XIII Dolnośląskie Igrzyska LZS »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie rtr
Uroczyste podsumowanie XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi odbyło się w Witoszowie Dolnym w gminie Świdnica.

Oto świąteczna komunikacja »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie um
Jak informuje legnickie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, w związku ze świątecznym zmniejszaniem się zapotrzebowania na przewozy pasażerskie, w pierwszym i drugim dniu Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia br.) oraz w pierwszy dzień Nowego Roku (1 stycznia 2013 r.) na niektórych liniach wprowadzony zostanie zmieniony rozkład jazdy autobusów.

Również świętują »
Tekst opublikowany 2012-12-22, opracowanie um
Jak każdego roku w okresie bożonarodzeniowym we wszystkich podległych Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej legnickich placówkach opiekuńczych dla dzieci, młodzieży, a także dla dorosłych odbywają się wigilijne spotkania i wieczerze. Przygotowano je łącznie dla ponad tysiąca osób.

Bezpieczne chodniki »
Tekst opublikowany 2012-12-22, opracowanie um
Chociaż zima, jak dotąd, nie daje się legniczanom we znaki, właściciele oraz zarządcy i administratorzy nieruchomości nie mogą zapominać o ciążących na nich, a właśnie z zimą związanych obowiązkach. Muszą oni zadbać m. in. o należyte, zapewniające bezpieczeństwo przechodniów utrzymanie chodników, przylegających do ich posesji.

Miejski kalendarz „Dawnej Legnicy czar” »
Tekst opublikowany 2012-12-22, opracowanie um
Czwartkowy wieczór zgromadził w patio Galerii Piastów tłum legniczan. Wszystko za sprawą inauguracji legnickiego Kalendarza Miejskiego na rok 2013, zatytułowanego „Dawnej Legnicy czar”.

Rozporządzenie pirotechniczne »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Wojewoda wprowadził ograniczenia w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych.

Świąteczna zabawa z Mikołajem w Palmiarni »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie um
Po raz pierwszy w swej długiej historii legnicka Palmiarnia przeżyła desant Mikołajów. Maleńcy, średni i całkiem wysocy osobnicy w czerwonych kostiumach opanowali bez reszty przestrzeń, którą na co dzień zajmują egzotyczne rośliny..
Zdjęć: 5  

Premiera Kalendarza Miejskiego  »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie um
Dzisiaj o godzinie 18.30 w patio Galerii Piastów uroczyście zainaugurowany będzie legnicki Kalendarz Miejski na rok 2013, zatytułowany „Dawnej Legnicy czar”.
Zdjęć: 1  

Pensje piłkarzy, to pieniądze wyrzucone w błoto »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie iWoman.pl
Od prawie dwóch lat rządzi w klubie piłkarskim. Z premedytacją wykorzystuje swoją urodę do promocji przedsięwzięć, w które się angażuje, ale w samych interesach liczy się dla niej tylko zysk i końcowy efekt. Izabela Łukomska-Pyżalska - była modelka Playboya, a dziś szefowa Warty Poznań i wiceprezes Family House.
Zdjęć: 3  

Zarobki – najgorzej od 8 lat »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Polacy muszą zapomnieć o podwyżkach pensji. W przyszłym roku firmy będą mocno oszczędzać. To oznacza, że nasze wynagrodzenia przed utratą realnej wartości będzie chronić tylko spadająca inflacja. Money.pl sprawdził, jakie są prognozy ekonomistów.

Budowa przejścia z windami zakończona »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Wartość tej zakończonej na kilka dni przed Bożym Narodzeniem inwestycji wyniosła ok. 550 tys. zł.
Zdjęć: 4  

Legnica w roli Berlina »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Producenci z firmy Scorpio Studio poprosili prezydenta Legnicy o wsparcie i pomoc organizacyjną w związku z zamiarem realizacji w legnickich plenerach nowego filmu fabularnego pt. „Jack Strong” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Film opowiada niezwykłą historię życia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, skupiając się na latach 1970-1981.

Święty Mikołaj zagości w Palmiarni »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Jutro kojarzony wyłącznie z zimą Święty Mikołaj odwiedzi tropikalną legnicką Palmiarnię.
Zdjęć: 6  

Ruch wrócił na wiadukt  »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Zakończono przebudowę wiaduktu drogowego (nad torami kolejowymi PKP) w ciągu al. Piłsudskiego. Inwestycja kosztowała ok. 3,5 mln zł, a miasto pozyskało na nią dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości ok. 1,9 mln zł.
Zdjęć: 4  

Awaria oświetlenia ulicznego na ul. Kopernik »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Jak informuje legnicki Zarząd Dróg Miejskich, w ostatnim czasie na osiedlu Kopernik miał miejsce szereg awarii oświetlenia ulicznego.

Polska w strefie euro? Bez żartów! »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie Money.pl
Polska nie ma szans i nie powinna na razie wchodzić do pogrążonej w kryzysie strefy euro - uważają ekonomiści.

Rozkradają promenadę »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie um
Od zakończenia budowy nadkaczawskiego bulwaru, który powstał na lewobrzeżnym wale rzeki wzdłuż parku, upłynął zaledwie miesiąc. Inwestycja ta kosztowała ponad 730 tysięcy złotych.
Zdjęć: 2  

Przebudowa Willi Bolka von Richthofena  »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie um
Gmina Legnica kończy w tych dniach realizację projektu pod nazwą „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w rejonie ulicy Henryka Pobożnego – przebudowa (adaptacja) Willi Bolka von Richthofena wraz z zagospodarowaniem terenu na potrzeby Środowiskowego Centrum Integracyjno – Profilaktycznego”.
Zdjęć: 5  

Nowe zasady gospodarki odpadami »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie um
Rada Miejska Legnicy, obradująca dziś w ramach II części swej rozpoczętej pod koniec listopada sesji, zajmowała się przedłożonymi przez prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego projektami ośmiu uchwał szczegółowo regulujących działanie w naszym mieście nowych zasad gospodarki odpadami komunalnymi.
Zdjęć: 2  

Projekt budżetu pozytywnie  »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie um
Skład Orzekający Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu na swym posiedzeniu 14 grudnia wydał pozytywną opinię o projekcie uchwały w sprawie budżetu miasta Legnicy na rok 2013, przedłożonym przez prezydenta miasta.

Pobili za 20 złotych  »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie pol
W poniedziałek o godzinie 23.45 na ul. Górniczej dwóch mężczyzn napadło na 39-letniego legniczanina. Napastnicy pobili i skopali mężczyznę. Bandyci ukradli mu... 20 złotych.

Złapani w choinkach »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 2 mężczyzn, którzy chcieli ukraść choinki spod jednego z supermarketów. Wartość łupu to prawie 1000 złotych.

Anna Komorowska. Od 12 lat ryzykuje życiem. »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie iWoman.pl/fot.arch. pryw.
Dla niej to codzienność. Drobna, filigranowa brunetka, czyli Anna Komorowska, aktorka, kaskaderka i akrobatka. Jedna z dwóch licencjonowanych kaskaderek w Polsce. Jej żywiołem jest plan filmowy, na którym od ponad 12 lat ryzykuje życiem, choć jak mówi robi to z głową. I obala mity na temat kaskaderki.

Świąteczny turniej siatkówki MAKUTRA 2012 »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie JK
W hali przy ul. Lotniczej Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował świąteczny turniej siatkówki pn. „Makutra 2012”. W turnieju wzięło udział 31 drużyn z Jawora, Jerzmanowej, Złotoryi, Bolesławca, Prochowic i Legnicy.
Zdjęć: 12  

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie? »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie oto
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Turystyki wynika, że co piąty Polak wyjeżdża na urlop w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Popularne są również wyjazdy na Sylwestra i ferie zimowe.
Zdjęć: 2  

Puchar dzikich drużyn w halowej nożnej »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie osir
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na Puchar Szczęścia Dzikich Drużyn w halowej piłce nożnej. Turniej odbędzie się 28 grudnia o godz. 10.00 w hali sportowej przy ul. Lotniczej.
Zdjęć: 4  

Światło Pokoju z Betlejem do Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie um
Komendantka legnickiego Hufca ZHP im. Janusza Korczaka, druhna podharcmistrz Renata Biernacik wraz z druhnami Katarzyną Skurą i Izabelą Jarosz złożyły tradycyjną, przedświąteczną wizytę w Ratuszu.
Zdjęć: 4  

Ulica Środkowa przekazana do użytku. »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie um
W ostatnich dniach po procedurze odbiorów technicznych, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał zgodę na użytkowanie ulicy Środkowej
Zdjęć: 4  

Premiera kalendarza miejskiego A.D. 2013 »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie um
Już za kilka dni, 20 grudnia o godzinie 18.30 w patio Galerii Piastów odbędzie się uroczysta inauguracja legnickiego Kalendarza Miejskiego na rok 2013, zatytułowanego „Dawnej Legnicy czar”.
Zdjęć: 1  

Zakopiańskie muzea »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie
Znane jest przede wszystkim jako baza wypadowa w Tatry oraz narciarska stolica. Tłumy turystów każdego roku odwiedzają to piękne miasto, który kusi nie tylko możliwością aktywnego wypoczynku.

Pamięć społeczna, czyli o co chodzi Kuźniarowi? »
Tekst opublikowany 2012-12-15, opracowanie rtr
Prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych mówi o zwrocie wraku:

Zabiła psa wyrzucając go z V piętra  »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o zabicie psa. Sprawczyni po libacji alkoholowej wyrzuciła zwierzę przez okno mieszkania znajdującego się na V piętrze. W chwili zatrzymania kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Gdzie na sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie oto
Jakie są tegoroczne preferencje sylwestrowe Polaków? Wolimy huczne bale pełne przepychu czy nowoczesny klubowy styl, a może miejski szyk na wrocławskim Rynku lub górski ośrodek wypoczynkowy? Badania przeprowadzone przez portal sylwestrowy.pl informują, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie sylwestrem w klubach, jednak bale sylwestrowe oraz górskie ośrodki wypoczynkowe nadal wiodą prym.
Zdjęć: 3  

Uczniowskie „Wesołych Świąt” w Ratuszu »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie um
W okresie przedświątecznym częstymi gośćmi prezydenta miasta są uczniowie legnickich szkół. Przychodzą, by porozmawiać z gospodarzem miasta, popytać go o interesujące ich sprawy, a przy okazji – zwiedzić zabytkowe pomieszczenia Ratusza.
Zdjęć: 7  

Wuppertal pamięta o przyjaciołach z Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie um
Już od 18 lat Zarząd Koła Przyjaciół Legnicy w Wuppertalu w okresie Świąt Bożego Narodzenia przekazuje legnickim dzieciom prezenty. Są to dary finansowe, ale także paczki z zabawkami i słodyczami.

Wsparcie dla niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie um
Legnica uczestniczy w pilotażowym programie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Aktywny Samorząd”, który jest ważnym krokiem w kierunku poprawy modelu polityki społecznej wobec osób niepełnosprawnych.

Frank stabilny – raty w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie Marcin Krasoń/Openfinance
Szwajcarski Bank Narodowy oczekuje, że przez najbliższe trzy lata stawka LIBOR CHF pozostanie na poziomie bliskim zera, co oznacza, że oprocentowanie kredytów we franku nie wzrośnie, a wysokość raty zależeć będzie od kursu walutowego CHF/PLN.

Nasz patronat - największa gonitwa psich zaprzęgów. VII Husqvarna Tour 2013.  »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Ponad 1000 psów zaprzęgowych na starcie, setki kilometrów trasy, śnieg, sportowa rywalizacja, kilkadziesiąt najlepszych ekip z całego świata i pełne emocji widowisko – to wszystko już za kilka tygodni - w dniach 10-13 stycznia 2013, podczas VII edycji Husqvarna Tour 2013. Miejsce zawodów – Jakuszyce k/Szklarskiej Poręby, nazywane polską Alaską.
Zdjęć: 2  

Polski budżet – jakim cudem?! »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie Money.pl
O ponad 5,5 miliarda złotych mają według rządu wzrosnąć w przyszłym roku dochody budżetu państwa. Tylko jakim cudem w okresie gospodarczego spowolnienia będą jednocześnie rosnąć wpływy z podatków? Analiza Money.pl pokazuje, że rządowe prognozy są zdecydowanie zbyt optymistyczne i zdaniem ekonomistów w budżecie może zabraknąć około 16 mld zł.

Ponad tysiąc ton rozsypane na drogach »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie um
Pracownicy Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, którzy usuwają śnieg oraz posypują drogi, przejechali w okresie od 1 do 12 grudnia już ponad 2.800 kilometrów. Ponad tysiąc ton mieszanki i soli zostało zużyte na zimowe utrzymanie dróg w mieście.
Zdjęć: 3  

Strażnicy udzielają „pożyczki” »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie um
Legnicka Straż Miejska przygotowała niespodziankę dla kierowców, których spotka to niemiłe doświadczenie. Służbowe pojazdy interwencyjne zostały wyposażone w przewody rozruchowe, które posłużą do awaryjnego uruchamiania samochodów metodą na tzw. „pożyczkę”.

Radca Ambasady Kazachstanu otworzył wystawę »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie um
W Legnicy złożył wizytę reprezentujący Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Kazachstanu w Polsce Minister–Radca Ambasady, Margulan Baimukhan.
Zdjęć: 5  

Ponad 21 milionów na usprawnienie komunikacji »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie um
Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wysoko oceniło projekt pn. „Budowa zintegrowanego systemu zarządzania ruchem i transportem publicznym w mieście Legnicy”.

Więcej Ryanaira na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Drugi samolot w bazie, rekordowa liczba 23 połączeń, w tym jedno nowe do Zadaru, więcej operacji lotniczych na wybranych trasach – linie lotnicze Ryanair ogłosiły plany rozwoju swojej bazy operacyjnej na lotnisku we Wrocławiu na wiosnę 2013 roku.
Zdjęć: 1  

Oto polski Indiana Jones »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie MenStream.pl
Co naprawdę działo się ze zrabowanymi skrzypcami Stradivariego albo z otoczoną mistyczną wręcz aurą włócznią św. Maurycego? Czy historyczne oręża z polskich muzeów posłużyły Himmlerowi do ozdobienia ścian świątyni czarnego zakonu SS? Gdzie podziały się skradzione, bezcenne dzieła sztuki i czy uda się je kiedykolwiek odzyskać?
Zdjęć: 2  

Co ze śmieciami w przyszłym roku? »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Prezydent Legnicy zaprezentował na konferencji prasowej przekazywany dziś Radzie Miejskiej pakiet projektów ośmiu uchwał szczegółowo regulujących działanie w naszym mieście nowych zasad gospodarki odpadami komunalnymi. Ustawodawca dał samorządom czas na ich podjęcie do końca 2012 roku.

XI legnicka Wigilia Narodów już w niedzielę »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Stowarzyszenie „Kobiety Europy”, kierowane przez Elżbietę Chucholską, już po raz jedenasty organizuje legnicką Wigilię Narodów.
Zdjęć: 1  

Dostaniemy tańsze prezenty – o 15 zł »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie Money.pl
Z szacunków TNS Polska wynika, że mniejsza będzie średnia kwota wydatków na na prezenty gwiazdkowe przypadająca na osobę. Po kilku latach wzrostów na tym polu odnotujemy tym razem spadek, bo suma ta skurczy się do 341 zł i będzie mniejsza od ubiegłorocznej średniej o 15 zł.

Nielegalna broń »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
Policjanci z CBŚ zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego podejrzanych o posiadanie oraz handel bronią i amunicją. Podczas przeszukania mieszkań należących do podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli 15 sztuk broni palnej i blisko sto sztuk amunicji.
Zdjęć: 5  

Graj za blaszkę ciasta »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie J.K
15 grudnia Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na Turniej Siatkówki „MAKUTRA 2012”. Turniej zostanie rozegrany w hali przy ul. Lotniczej. Początek siatkarskich zmagań o godz. 10.00.
Zdjęć: 3  

Dobrze spisali się legniccy łucznicy »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie um
W hali sportowej ZSO nr 2 przy ul. Radosnej odbył się Łuczniczy Turniej Mikołajkowy z udziałem 158 zawodników z 11 dolnośląskich klubów łuczniczych.
Zdjęć: 4  

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie um
Niedawno obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Zarząd Legnickiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zorganizował spotkanie z najaktywniejszą młodzieżą, działającą w ramach wolontariatu TPD.
Zdjęć: 5  

Brązowy Laur „Przedsiębiorstwo Fair Play” dla LPGK »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie um
Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej otrzymało Brązowy Laur „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2012. W tegorocznej XV edycji konkursu uczestniczyły 542 firmy z całego kraju.
Zdjęć: 1  

KGHM Ecoren i Interferie w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie um
Choć oficjalne otwarcie nowoczesnego obiektu Letia Business Center w Legnicy zaplanowane jest na połowę stycznia 2013 roku, już od września w jego Centrum Konferencyjnym odbywają się liczne konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe i inne wydarzenia.
Zdjęć: 1  

Gdzie będą zatrudniać, gdzie zwalniać? »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie rtr
Najbardziej optymistyczne prognozy na świecie ustalono na podstawie deklaracji pracodawców na Tajwanie (+35%), w Indiach (+27%), Brazylii (+21%), Meksyku (+20%), Kolumbii i Panamie (+18% dla obu). Najbardziej pesymistyczni są pracodawcy w Grecji, Hiszpanii, Włoszech (-11% dla wszystkich trzech), Słowenii (-9%), Holandii i Słowacji (-8% dla obu), Irlandii (-6%), Bułgarii, Czechach (po -4%), Węgrzech (-2%), Francji, Polski oraz RPA (-1% dla każdego z trzech).

Ważne dla studentów – jak dorabiać »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
Już nie rozdając ulotki, stojąc za barem czy kasą w markecie ale udzielając korepetycji – tak najczęściej studenci dorabiają sobie do stypendium. I chociaż konkurencja jest duża, a stawki mniejsze niż jeszcze kilka lat temu, to ten rodzaj pracy cały czas jest opłacalny – w zależności od przedmiotu i miasta, można zarobić średnio od 30 do 50 zł za godzinę, wynika z analizy serwisu Tablica.pl.

Zaproszenie na mszę »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie dlp
Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 w Legnicy zaprasza na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona 13 grudnia 2012 r. (czwartek) o godz. 1800 w Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych w Legnicy ul. Macieja Rataja 23.

Rewitalizacja drzewostanu Tarninowa - zakończona »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie um
Dobiegły końca nasadzenia drzew i krzewów, prowadzone w ramach rewitalizacji zieleni miejskiej na terenie zabytkowej legnickiej dzielnicy Tarninów.
Zdjęć: 4  

Udane starty pływaków ze SP 7 »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie um
W dniach 7-8 grudnia br. odbywały się „Zimowe Mistrzostwa Okręgu w Pływaniu” W Nowej Rudzie wystartowało 163 zawodniczek oraz 205 zawodników z 30 klubów. Legnicę reprezentowali młodzicy pływacy z Klubu Sportowego Wankan pod opieką trenera Janusza Widomskiego.

Uczniowie I LO laureatami stypendiów  »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie um
Łukasz Nowak – uczeń klasy III C (biologiczno-chemicznej) z I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy otrzymał niedawno Stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią ocen w roku szkolnym 2011/2012.

SZLACHETNE PACZKI trafiły do 37 rodzin »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie um
Stowarzyszenie WIOSNA po raz drugi zorganizowało projekt SZLACHETNA PACZKA także na terenie Legnicy. Inicjatywę honorowym patronatem objął prezydent Tadeusz Krzakowski. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze”.
Zdjęć: 1  

Tysiąc legniczan w konsultacjach »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie um
Znowelizowana przez Sejm Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wprowadza od 1 lipca 2013 r. nowy system gospodarki odpadami. Na gminy nałożony został obowiązek przejęcia odpowiedzialności za odpady.
Zdjęć: 1  

Czy w Legnicy będzie metro? »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
Na takie i wiele innych, równie ciekawych pytań odpowiadał dzisiaj (7 grudnia) w Ratuszu Prezydent Tadeusz Krzakowski. Gościł bowiem uczniów klasy III B Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy.
Zdjęć: 2  

Najpopularniejsze imiona w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
Od początku roku 2012 w Legnicy urodziło się 1.674 dzieci, w większości chłopców (52 proc.). Niestety, nie da się powiedzieć, że ilość urodzeń w sposób widoczny wzrasta. Rodzice najczęściej nadawali swym synkom imiona: Jakub, Filip, Szymon, Bartosz lub Michał, a córeczkom – Julia, Hanna, Maja, Lena i Aleksandra.

Mikołajkowy Turniej Łuczniczy »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
Legnicki Ośrodek Sportów Łuczniczych „Strzelec” i Dolnośląski Związek Łuczniczy zapraszają na Mikołajkowy Turniej. Zawody odbędą się 8 grudnia (sobota) o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej ZSO nr 2 przy ul. Radosnej w Legnicy.

Forum Organizacji Pozarządowych  »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych w Legnicy przy Fundacji Lokalnych Inicjatyw Społecznych zaprasza do udziału w Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 12 grudnia 2012 r. w godzinach od 10.00 do 13.30 w Starostwie Powiatowym w Legnicy (Plac Słowiański 1, sala konferencyjna 303).

Piotr Leciejewski – legniczanin, ceniony w Norwegii »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
Prezydent miasta spotkał się dziś w Ratuszu z Piotrem Leciejewskim – legniczaninem z urodzenia, który odnosi sportowe sukcesy w Norwegii.
Zdjęć: 2  

Pół tysiąca na Naleśnikach u Mikołaja  »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie J.K.
Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował imprezę „Naleśniki u Mikołaja”. Impreza otworzyła sezon łyżwiarski na lodowisku przy ul. Sejmowej.
Zdjęć: 14  

Pobili ochroniarza dla kilku puszek piwa  »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie pol
W środę około godziny 18.00 do marketu na os. Kopernik w Legnicy weszło czterech młodych mężczyzn, którzy zabrali z półek dwa sześciopaki piwa, a następnie usiłowali wyjść ze sklepu nie płacąc za towar. Złodzieje zaatakowali interweniującego pracownika ochrony i uciekli.

Zatrzymany pedofil  »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie pol
Legniccy policjanci zatrzymali 50-latka, który zaczepiał idące do szkoły dziewczynki, obnażał się przed nimi i prezentował wykonanie czynności seksualnej.

Iluminacja teatru »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie um
Na zlecenie miasta specjalistyczna firma zainstalowała ostatniej nocy system podświetlający elewacje zabytkowego budynku Teatru.
Zdjęć: 2  

Mikołaje i lew na ulicach »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie um
Zgodnie z wieloletnią już mikołajkową tradycją, 6 grudnia prezydent miasta odwiedza dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych.
Zdjęć: 7  

Zebrała się społeczna Rada Sportu »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie um
W legnickim Ratuszu odbyło się ostatnie w jej obecnej kadencji posiedzenie społecznej Rady Sportu.
Zdjęć: 2  

Zagrają dla Krystianka »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie um
W piątek, 7 grudnia o godzinie 11.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ulicy Radosnej 17 w Legnicy już po raz trzeci odbędzie się koncert charytatywny ,,Gramy dla Krystianka”. Organizuje go VI LO im. Jana Pawła II.

Mikołajkowy autobus na ulicach miasta »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie um
Już od świtu legnickie ulice przemierza autobus MPK, za którego kierownicą zasiadł sam Mikołaj.

Mikołaj przybędzie  »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie um
Jutro w Rynku o godz. 16.00 rozpocznie się impreza inaugurująca świąteczną iluminację. W programie m.in.: interaktywny koncert grupy Centrum Uśmiechu, która zabierze dzieci w podróż do bajkowego świata, słodkie niespodzianki i konkursy z nagrodami. Szykuje się wspaniała zabawa dla całej rodziny, której zwieńczeniem będzie rozświetlenie Legnicy świątecznymi ozdobami.
Zdjęć: 9  

Obiekt w centrum do wydzierżawienia »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie um
Prezydent Legnicy ogłosił ustny przetarg nieograniczony na oddanie w dzierżawę nieruchomości zabudowanej, położonej przy ul. Witelona 10. Jest to budynek powstały na przełomie XIX i XX wieku; trzykondygnacyjny, z poddaszem użytkowym, wysokim podpiwniczeniem i dachem krytym dachówką. Wcześniej mieścił się tu Zespół Szkół Medycznych.
Zdjęć: 3  

Akcja „Bezpieczne skrzyżowanie” »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie um
Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, które z uwagi na okres zimowy i niekorzystne warunki atmosferyczne staje się zagrożone, legnicka Straż Miejska przystępuje do akcji „Bezpieczne skrzyżowanie”.

Legnica miastem młodych czy seniorów? »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie um
Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Ruchową „Zielony Dom” zaprasza mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych do wzięcia udziału w debacie publicznej „Legnica miastem młodych czy seniorów”.

Drogowcy szykują się do walki  »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie um
Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej na zwalczanie skutków zimy przygotowało: tysiąc ton soli, dwieście ton piasku i tyle samo mieszanki (piasek z solą).
Zdjęć: 3  

Biznesowe śniadanie z technologią »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie um
Jak wykorzystywać potencjał internetu oraz nowoczesnych rozwiązań wirtualnych do efektywnego rozwoju firm?

Młodzi ekolodzy na start »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie um
W środę, 5 grudnia, Ekobiblioteka, czyli Ośrodek Informacji Ekologicznej Legnickiej Biblioteki Publicznej, organizuje finał VI Turnieju Wiedzy Ekologicznej „Dzieje Ziemi”. Podczas eliminacji – 21 listopada, do których zgłosiło się 10 szkół podstawowych z Legnicy i powiatu, wyłoniono 4 finalistów. Byli nimi: SP-10, SP-1, SP-9 oraz SP z Wągrodna.

Interwencja posłanki u premiera »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie um
W odpowiedzi na skierowany przez prezydenta Legnicy do wszystkich legnickich parlamentarzystów apel o wsparcie w sprawie niezwykle ważnego dla Legnicy, sąsiednich gmin oraz regionalnego układu komunikacyjnego Dolnego Śląska przedsięwzięcia, jakim jest budowa obwodnicy południowo-wschodniej Legnicy w ciągu nowego przebiegu drogi krajowej nr 94, poseł Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska interweniowała u premiera.

Grunty rolne drożeją od dwóch dekad! »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Emmerson S.A.
Dane Agencji Nieruchomości Rolnych wskazują, że ceny gruntów rolnych opierają się jakimkolwiek zawirowaniom rynkowym i od dwudziestu lat pozostają w stałym trendzie wzrostowym. Bardzo prawdopodobne, że żadne inny rodzaj nieruchomości nie przyniósł takich stóp wzrostu w długim okresie.

Świąteczne topienie... finansów »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie oto
Przedświąteczny czas to jeden z tych okresów w roku, kiedy gospodarstwa domowe mają zwiększone potrzeby finansowe. Mimo że podobnie jest z innymi świętami i przed wakacjami, to właśnie Boże Narodzenie wiąże się z wyjątkowo dużymi wydatkami. Na ich pokrycie wiele osób zaciąga pożyczki, które niestety później trudno zwrócić.

Turniej szachowy o Puchar Wojewody  »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie Piotr Kowalak
Zwycięstwem zawodnika legnickiej Miedzi Pavla Simacka zakończył się XXVIII Międzynarodowy Turniej szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego.
Zdjęć: 3  

XXVI Mikołajowy Turniej Halowej Piłki Nożnej »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie um
W dniach 30 listopada - 3 grudnia w Legnicy przebywali młodzi sportowcy z miast partnerskich Legnicy: czeskiego Blanska (drużyna FK Apos Blansko) i ukraińskiego Drohobycza (Junak Drohobycz) oraz drużyna z niemieckiego Görlitz (NFV Gelb-Weiβ Görlitz 09 e.V.).
Zdjęć: 11  

Legnica dla „Królowej Sportu” »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie um
Legnica posiada obecnie jedne z najnowocześniejszych na Dolnym Śląsku obiekty sportowo-rekreacyjne, pozwalające na uprawianie lekkiej atletyki zarówno dzieciom i młodzieży, jak i starszym zawodnikom.
Zdjęć: 10  

Mikołajkowa moc atrakcji w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie um
6 grudnia w Rynku o godz. 16 rozpocznie się impreza inaugurująca świąteczną iluminację.
Zdjęć: 1  

Kuliste klony otaczają Skwer Orląt Lwowskich »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie um
Rewitalizacja zieleni na zabytkowym legnickim Tarninowie wkroczyła w końcowy etap. Wykonawca finansowanej przez Miedziowe Centrum Zdrowia inwestycji posadził już 159 młodych drzew w rejonie ulicy Okrzei oraz ulic okalających Skwer Orląt Lwowskich.
Zdjęć: 6  

Powstała Rada Seniorów  »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie um
Z kilkunastoma przedstawicielami środowisk legnickich seniorów, reprezentujących m. in. kluby, stowarzyszenia i Uniwersytety III Wieku, spotkał się dziś w Ratuszu prezydent Tadeusz Krzakowski.
Zdjęć: 4  

Wyłapią bezpańskie zwierzęta »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie um
Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej z 28 czerwca 1999 r. w Legnicy raz na kwartał przeprowadzana jest akcja wyłapywania bezdomnych zwierząt. Ostatnia w tym roku odbędzie się 19 i 21 grudnia.
Zdjęć: 1  

Piłkarze Miedzi zagrają w strojach Adidasa! »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie oto
W rundzie wiosennej rozgrywek I ligi piłkarze Miedzi będą występować w strojach marki Adidas, które do klubu dostarczy przedstawiciel tej marki – firma Vasco Sport. W piątek piłkarze zaprezentowali nowy sprzęt.
Zdjęć: 1  

Apartament w górach: gdzie i za ile można kupić? »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie oto
Na południu Polski dostępnych jest ponad 70 nowych inwestycji, w których można kupić apartament typu second home. Wielu deweloperów gwarantuje też stały najem i wypłatę zysków w wysokości ok. 8 proc. rocznie. Ceny zaczynają się od 4.460 zł za m kw.
Zdjęć: 3  

Pijany staranował dystrybutory paliw »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie pol
W środę rano około godziny 5.00 kierujący samochodem marki Peugeot 50-letni legniczanin zjeżdżając z autostrady A-4 do Legnicy na łuku drogi wypadł z jezdni i uderzył w dystrybutory paliwa na stacji paliw oraz tankowany w tym momencie samochód.

AIESEC – międzynarodowe praktyki i wolontariat »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie AIESEC
Rozpoczęła się rekrutacja na Międzynarodowego Programu Praktyk Zagranicznych. Można trafić w tak egzotyczne miejsca jak: Indie, Malezja, Chiny, Brazylia czy Nigeria. Taką szansę daje AIESEC.
Zdjęć: 1  

Wybieg dla bezdomnych psów »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie um
- Legnickie schronisko ma bardzo wysoki standard – mówi Jacek Cichosz, Powiatowy Lekarz Weterynarii. - Zbudowanie wybiegu jeszcze bardziej podnosi ten poziom. Dzięki temu „spacerniakowi” poprawi się kondycja psychiczna piesków.
Zdjęć: 3  

Schronisko Młodzieżowe wyróżnione »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie um
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Legnicy zdobyło złote wyróżnienie w 52. Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych, zorganizowanym pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Zdjęć: 3  

Wszyscy gotowi do zimy? »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie um
W legnickim Ratuszu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dla Miasta Legnicy, poświęcone przygotowaniom do sezonu zimowego.
Zdjęć: 2  

Skocz na piwo do czeskiej Pragi  »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie oto
Stolica Czech to wymarzone miejsce na weekendowy wypad. Odwiedzając to urokliwe i magiczne miasto, zobaczysz jak w każdym kuflu słynnego czeskiego złocistego napoju odbija się jego wolny duch

Baszta jak nowa »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie um
Wieża Bramy Głogowskiej, zwana też Basztą Głogowską, jest pochodzącą z XIV/XV wieku częścią legnickich murów obronnych. Ten cenny zabytek został właśnie odnowiony i powrócił do dawnej świetności.
Zdjęć: 5  

Mikołaj zaprasza na lodowisko i naleśniki »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie J.K.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na spotkanie ze św. Mikołajem, który przybędzie na lodowisko przy ul. Sejmowej 6 grudnia o godz. 16.00.
Zdjęć: 2  

„Poloneza” czas zwodować »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie red
Wrocławski Urząd Żeglugi Śródlądowej od pewnego czasu próbuje „zwodować” część swojego już niepotrzebnego majątku. Do sprzedaży wystawił osobowego Poloneza.
Zdjęć: 3  

Gospodarki słabną - paliwo w dół – o ile jeszcze? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Na stacjach ceny paliw poszły w dół, ale na tym nie koniec. Przed świętami powinno być jeszcze taniej. Cena diesla spadnie nawet do poziomu 5,60 zł za litr, za benzynę E 95 zapłacimy 5,50 zł, a droższa etylina 98 osiągnie poziom 5,75 zł za litr. Za litr autogazu będziemy płacić podobnie jak teraz.

Zaatakował miotaczem »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie pol
O godz. 23 w centrum Legnicy 32-letni mężczyzna zaatakował miotaczem gazowym dwóch idących chodnikiem młodych ludzi i usiłował dokonać kradzieży należących do nich telefonów komórkowych.

Diesel odchodzi w przeszłość? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie (PR/INTERIA.PL)
Wygląda jednak na to, że dni diesli są już policzone. Klienci udający się po nowy samochód do salonu niechętnie decydują się na auto z silnikiem o zapłonie samoczynnym.

Środkowa na finiszu »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie um
Kończona właśnie budowa ulicy Środkowej była jednym z ważniejszych tegorocznych zadań inwestycyjnych w Legnicy. Obecnie trwają procedury jej odbioru przez miasto.
Zdjęć: 8  

Po sesji Rady Miejskiej »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie um
Podczas trwającej 5 godzin sesji Rady Miejskiej Legnicy zapadło wiele ważnych dla mieszkańców decyzji.

Sprawa likwidacji Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie um
Prezydenci Legnicy - Tadeusz Krzakowski, Lubina - Robert Raczyński i Głogowa - Jan Zubowski wraz z burmistrzami Polkowic - Wiesławem Wabikiem, Jawora – Arturem Urbańskim i Złotoryi – Ireneuszem Żurawskim oraz starostą legnickim - Jarosławem Humennym wystosowali do Ministra Spraw Wewnętrznych - Jacka Cichockiego oraz Komendanta Głównego Policji - Marka Działoszyńskiego list, w którym protestują przeciwko likwidacji Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy.

Zjedz śniadanie z Dreamlinerem »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie plw
W sobotę 1 grudnia 2012 roku na wrocławskim lotnisku wyląduje kolosalny Dreamliner, jeden z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich świata. Dzięki staraniom Portu Lotniczego Wrocław mieszkańcy miasta i regionu będą mieli niepowtarzalną okazję przyjrzenia się maszynie. Zapraszamy na śniadanie z Dreamlinerem.

5 najbardziej nietypowych noclegów w Polsce »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie pr
Spanie to nie tylko nocleg. Można się o tym przekonać przeglądając najciekawsze propozycje miejsc noclegowych w Polsce. Nocleg na deskach teatru, lub scenie kina, na Dzikim Zachodzie czy w sklepie graficiarskim od teraz nie jest tylko snem, ale stało się rzeczywistością.
Zdjęć: 3  

25 lat dializoterapii w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie oto
- Gdy nerki zaczynają szwankować, nie czujemy bólu. Gdy pojawiają się odczuwalne objawy, z reguły jest już za późno na skuteczne leczenie farmakologiczne.
Zdjęć: 1  

Jakość życia a rozwój regionu legnickiego »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie um
Realizatorzy projektu „Twoja Wiedza. Twoja Firma. Zarzuć sieci współpracy” oraz władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona, a także prezydent Legnicy zapraszają pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni oraz przedsiębiorców do udziału w seminarium poświęconym poprawie jakości życia pt. „Jakość życia a rozwój regionu legnickiego”.

Prezydenta odpowiedź na list Rady Społecznej Szpitala »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie um
Prezydent Legnicy przesłał na ręce Pani Jadwigi Szeląg, Przewodniczącej Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, odpowiedź w sprawie wniosko o zwolnienie tej placówki z podatku od nieruchomości

Rekordowa liczba uczestników Otwartych Mistrzostw w Badmintonie »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie J.K.
W hali przy ul. Lotniczej, od godz. 10.00, ponad 70 osób wzięło udział Otwartych Mistrzostwach Legnicy w Badmintonie, zorganizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy. Uczestnicy przyjechali z Zielonej Góry, Jeleniej Góry, Sławy, Złotoryi, Świerzawy, Kunic, Stanisławowa, Jawora i Legnicy.
Zdjęć: 8  

Szachy na szybko »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie Piotr Kowalak
Po raz kolejny w hotelu Qubus zostały rozegrane Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach szybkich. Do zawodów zorganizowanych przez Dolnośląski Związek Szachowy oraz ASSZ Miedź Legnica przystąpiło 98 zawodników.
Zdjęć: 3  

Kredyt? Czego nie robić, żeby go dostać »
Tekst opublikowany 2012-11-25, opracowanie oto
Nawet jeśli nie potrzebujemy pożyczki do realizacji marzeń, to czasem ratuje nas z życiowych opresji. Co, jeśli wtedy odbijamy się od bankowych drzwi? Co zrobić, a czego nie robić, żeby zwiększyć szanse na konieczny lub wymarzony kredyt? Ile kredytów zaciągamy w dolnośląskim?

Jak za dawnych lat »
Tekst opublikowany 2012-11-24, opracowanie Jacek
W piątkowy wieczór w Klubie „Agatka” w Legnicy, odbył się wernisaż prac legnickiej artystki, malarki – portrecistki i członka dolnośląskiej grupy artystycznej, stowarzyszenia Europejska Unia Aktywnych - Zuzanny Łobuś.
Zdjęć: 13  

Sensacyjny początek turnieju »
Tekst opublikowany 2012-11-24, opracowanie Piotr Kowalak
Sensacyjnie rozpoczął się XXVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego. Po 3 rundach z kompletem punktów prowadzi najmłodszy uczestnik turnieju 17-letni Kamil Dragun.
Zdjęć: 2  

Nadkaczawski bulwar już gotowy »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie um
W rejonie Parku Miejskiego od ubiegłorocznej jesieni do listopada tego roku prowadzone było przez Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych z finansowym udziałem miasta podwyższanie i wzmacnianie lewobrzeżnego wału Kaczawy.
Zdjęć: 13  

Guru teorii zarządzania w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie um
Związek Pracodawców Polska Miedź zorganizował dla firm zrzeszonych w tej organizacji seminarium z udziałem Masaaki Imai – światowego autorytetu w dziedzinie zarządzania. Miało ono miejsce w legnickim Centrum Biznesowo- Konferencyjnym Letia Business Center.
Zdjęć: 1  

Oto nowy cmentarz  »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie um
Prezydent Legnicy porozumiał się z gospodarzami sąsiednich gmin – Miłkowic i Krotoszyc, na których terenie dobiega właśnie końca budowa nowego legnickiego cmentarza komunalnego.
Zdjęć: 9  

18 600 eksmisji tylko w jednym miesiącu! »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie Emmerson S.A.
Od 2007 r. dokonano na wniosek banków 400 tys. eksmisji, w tym rekordową liczbę 18 600 w czerwcu bieżącego roku. W wyniku rosnącej presji hiszpańskie banki porozumiały się niedawno w sprawie wstrzymania na dwa lata eksmisji najbardziej zadłużonych właścicieli. To w Hiszpanii…

Europejski Puchar Miedzi w Karate Legnica  »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie oto
XIII EUROPEAN CUPRUM CUP in KARATE – LEGNICA OPEN ‘2012, czyli Europejski Puchar Miedzi w Karate odbył się 17 listopada w legnickim Zespole Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzyńskiego 1.
Zdjęć: 20  

Szachy na szybko – możesz i Ty »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie Piotr Kowalak ASSZ Miedź Legnica
Już w najbliższą sobotę odbędą się w Legnicy Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach szybkich.

Sprzęt za 8 mln dla szkół zawodowych »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie um
Rozpoczęły się dostawy sprzętu do legnickich szkół zawodowych objętych projektem pn. „Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku”, dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej, w ramach którego Legnica jest jednym z partnerów.
Zdjęć: 9  

Nasadzenia w rejonie Skweru Orląt Lwowskich »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie um
Na wysokości nowej przychodni Miedziowego Centrum Zdrowia w Legnicy prowadzony jest ostatni etap sadzenia nowych drzew wzdłuż ulicy Okrzei.
Zdjęć: 1  

Autobusami można MPK taniej  »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie um
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Legnicy, wspólnie z firmą CallPay, rozpoczęło akcję, dzięki której można będzie oszczędzić 30 procent na każdym bilecie jednorazowym i całodniowym. Wystarczy kupować je za pomocą telefonu. Jak to możliwe?

LPGK uczy dzieci segregacji odpadów »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie um
W prywatnej Szkole Podstawowej przy ul. Mazowieckiej odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym „ekolekcja” dotycząca segregacji odpadów.
Zdjęć: 2  

Mistrzowie badmintona zagrają w sobotę »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie um
W sobotę, 24 listopada Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje Otwarte Mistrzostwa Legnicy w Badmintonie. Turniej rozpocznie się o godz. 10.00 w hali sportowej przy ul. Lotniczej.

Jak obniżyć koszty działalności gospodarczej »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie oto
Możliwość optymalizacji kosztów działalności gospodarczej było tematem konferencji zorganizowanej przez stowarzyszenie Europejska Unia Aktywnych, zrzeszającej legnickich przedsiębiorców, z przedstawicielami firmy EUROPEAN JOB SERVICES LTD.
Zdjęć: 1  

Sylwestrowe oferty “widmo” w internecie »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie oto
Święta w zaśnieżonych górach, sylwester na nartach, lub snowboardzie, a potem lampka wina przy kominku... To marzenie nie jednej osoby, która planuje spędzić święta i sylwestra poza domem. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Strażacy ugasili pożar kamienicy przy ul Wrocławskiej »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Około godziny 10.30 zakończona zaostała akcja gaśnicza niezamieszkałego budynku przy ul. Wrocławskiej 41, w której uczestniczyły 4 jednostki Straży Pożarnej. Pożar, który wybuchł w środę nad ranem, objął klatkę schodową i dach obiektu.
Zdjęć: 6  

Kończą się roboty budowlane na ulicy Libana »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Kończy się właśnie, realizowana od lipca br. przez firmę „POL-DRÓG DOLNY ŚLĄSK” SA z Oleśnicy – Oddział w Legnicy na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich, inwestycja pod nazwą „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w rejonie ul. H. Pobożnego – przebudowa ulicy Libana w Legnicy”. Roboty budowlane są już wykonane.
Zdjęć: 4  

Budowa oświetlenia Stadionu Orła Białego »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Wyłonione w drodze przetargu na wykonawcę „Budowy oświetlenia Stadionu Sportowego im. Orła Białego – w formule „zaprojektuj i wybuduj” Konsorcjum firm: POLCOURT SA i ADA LIGHT Sp. z o. o., zgodnie z podpisaną umową, zostało zobowiązane do przedstawienia koncepcji oświetlenia stadionu w oparciu o program funkcjonalo-użytkowy przygotowany przez zamawiającego. Projektanci z konsorcjum zaprezentowali taką koncepcję.
Zdjęć: 6  

„Uśmiech pod choinkę” »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Akcja polega na zbiórce artykułów, które organizatorzy przeznaczą do paczek mikołajowych, gwiazdkowych oraz żywnościowych dla dzieci z najuboższych rodzin. Mogą to być słodycze, zabawki, książki, bajki, owoce, przybory szkolne i artykuły spożywcze z długim terminem ważności.
Zdjęć: 1  

Kolejny etap renowacji wieży św. Jadwigi »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Rozpoczęta w kwietniu 2011 roku renowacja wieży świętej Jadwigi na Zamku Piastowskim w Legnicy dobiegła końca w części dotyczącej murów, elewacji, kamieniarki i dachu. Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w drodze przetargu firma Wita Podczerwińskiego Konserwacja Dzieł Sztuki „Antiqa” z Jawornika koło Myślenic.

Cena za wodę bez zmian? »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Na najbliższej sesji Rady Miejskiej rozpatrywany będzie wniosek Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji SA o zatwierdzenie taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na przyszły rok.

Powstała nowa wersja legnickiej mapy wyborczej »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Po odrzuceniu przez radnych na październikowej sesji prezydenckiego projektu uchwały o podziale miasta na 3 okręgi wyborcze, Komisarz Wyborczy wezwał Radę Miejską Legnicy do podjęcia uchwały o nowym podziale miasta na okręgi i przedłożenia jej w terminie do 30 listopada br. W tej sytuacji przewodniczący Rady Miejskiej zwrócił się do prezydenta Legnicy z wnioskiem o przygotowanie nowej mapy wyborczej, z podziałem na 4 okręgi.

Ich krew ratuje innym życie »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Z okzaji Dni Honorowego Kwiodawstwa prezydent Tadeusz Krzakowski zaprosił dziś na spotkanie w Ratuszu grupę 30 legniczan, którzy misję honorowego oddawania krwi dla ratowania życia innych ludzi traktują w sposób szczególny. Wielu z nich czyni to od lat.
Zdjęć: 6  

Rozpoczyna się akcja bezpłatnej sterylizacji »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Urząd Miasta Legnicy zawarł porozumienie z Lecznicą Weterynaryjną pana Jerzego Legienia na przeprowadzenie akcji sterylizacji i kastracji kotow żyjących wolno na terenie naszego miasta.
Zdjęć: 1  

XXVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie rtr
Bardzo ciekawą i mocną obsadę będzie miał XXVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego który rozpocznie się jutro w Legnicy.
Zdjęć: 2  

Skocznia narciarska na Stadionie Narodowym? Apoloniusz Tajner jest za »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Menstream.pl
Skocznia narciarska na stadionie to nie jest zupełnie nowy pomysł, ponieważ takie obiekty budowano już kilkadziesiąt lat temu. Jeśli tylko znajdą się pieniądze, to konkurs skoków na Narodowym mógłby otwierać sezon - uważa Apoloniusz Tajner, szef Polskiego Związku Narciarskiego.

PE promuje katastroficzny obraz gazu łupkowego  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie oto
- Przyjmując takie dokumenty zwracamy się przeciwko zmianie energetycznej, przeciwko bezpieczeństwu dostaw, w końcu przeciwko konkurencyjnym cenom. Z tego powodu Konserwatyści i Reformatorzy nie mogą udzielić poparcia temu sprawozdaniu w aktualnym kształcie - mówił w Strasburgu poseł PiS do PE Konrad Szymański w debacie o gazie łupkowym.

Możesz uratować Baronika »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Aleksandra Czechowska
Nasza walka o życie zwierząt jest czasami bardzo trudna, nie śpimy po nocach, czuwamy nad chorymi zwierzątkami, kosztuje nas to wiele wyrzeczeń wygodnego życia, jeździmy na interwencje do krzywdzonych zwierząt, zabieramy z ulicy potrącone, często nie obywa się bez łez... ale warto.
Zdjęć: 3  

Samołyk w ostrej trasie »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie js
Nowy album Janka Samołyka został nagrany wspólnie z zespołem, który towarzyszy wrocławianinowi na scenie. Po dwóch koncertach zorganizowanych z okazji premiery krążka, nadchodzi czas na całą trasę koncertową.
Zdjęć: 1  

Zatrzymani włamywacze  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie pol
We wtorek około godz. 22 w Legnicy funkcjonariusze Wydziału Prewencji zatrzymali w bezpośrednim pościgu dwóch sprawców włamania do garażu przy ulicy Jaworzyńskiej.

Laureaci X Festiwalu Piosenki Studenckiej PRYZMAT  »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
W salach wielofunkcyjnych PWSZ odbył się koncert finałowy X Festiwalu Piosenki Studenckiej PRYZMAT. Nagrodzono laureatów, dokonano jubileuszowego podsumowania, a na zakończenie słuchano gwiazdy wieczoru – Stanisława Soyki.
Zdjęć: 8  

Chodnik przy Nowodworskiej »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
Pracownicy Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej rozpoczęli budowę chodnika przy ul. Nowodworskiej.
Zdjęć: 1  

Przeciwko likwidacji Policyjnej Izby Dziecka »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Programowej Porozumienia dla Bezpieczeństwa Legnicy prezydent miasta i członkowie Rady wyrazili swe bardzo krytyczne stanowisko wobec zamiaru Komendy Głównej Policji zlikwidowania Policyjnej Izby Dziecka w naszym mieście.

Na Tarninowie trwa sadzenie nowych drzew »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
Na zabytkowym Tarninowie trwa sadzenie nowych drzew w ramach zaplanowanej rewitalizacji drzewostanu. Inwestorem w tym przedsięwzięciu, objętym nadzorem konserwatora zabytków, jest Miedziowe Centrum Zdrowia.

Walka o obwodnicę - prezydencki apel do parlamentarzystów »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
Mija już 9 miesięcy od spotkania w Ratuszu, na które prezydent Tadeusz Krzakowski zaprosił legnickich parlamentarzystów, by w szczególny sposób zarekomendować im kilka najważniejszych dla miasta inwestycji.

Kogo można przelecieć z marszu - wg. aktora Jana Nowickiego »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie MenStream.pl
Twierdzi, że aktorstwo Polsce przestało istnieć, gdy złotówka nabrała wartości. - Idiociejmy i to jest proces nieuchronny - konstatuje Jan Nowicki i podkreśla, że dawniej aktorzy poświęcali dużo więcej czasu na przygotowanie roli filmowej. Teraz jak zauważa, młodsi koledzy wchodzą w role z marszu - po spektaklu w teatrze pędzą do kabaretu, potem na zdjęcia na planie filmowym. - A z marszu to można przelecieć sąsiadkę, a nie zagrać Wołodyjowskiego tak, jak Tadeusz Łomnicki - kwituje.

W końcu po europejsku na sudeckich stokach »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie rtr
Podczas gdy narciarze i snowboardziści przygotowują sprzęt do zbliżającej się zimy, właściciele ośrodków pracują nad uatrakcyjnieniem oferty. Ostatnim efektem ich starań jest program SudetySKI. Karnet, który pozwala skorzystać z trzech najważniejszych ośrodków narciarskich Sudetów jest już dostępny.

Nastaje mgła »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rr
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed silną mgłą...

Gospodarka słabnie, firmy upadają »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Od czterech lat rośnie liczba upadających w Polsce firm. W tym roku może przekroczyć 900, czyli wzrost o ponad jedną czwartą, w porównaniu do 2011 roku. Z jeszcze większym nasileniem tego zjawiska będziemy mieć do czynienia w przyszłym roku.

Projekt budżetu miasta na rok 2013 »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie um
Prezydent Tadeusz Krzakowski zaprezentował projekt budżetu Legnicy na rok 2013.

Budowa chodnika przy Świerkowej »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie um
Legnicki Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na budowę chodnika przy ulicy Świerkowej. Spośród dwóch ofert wybrano korzystniejszą pod względem finansowym propozycję firmy STOP Jerzy Świszcz z Ziemnic.

Europejski Puchar Miedzi w Karate »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie um
XIII EUROPEAN CUPRUM CUP in KARATE – LEGNICA OPEN ‘2012, czyli Europejski Puchar Miedzi w Karate odbędzie się 17 listopada w legnickim Zespole Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzyńskiego 1.

Nowy system gospodarowania odpadami »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie um
Od 1 lipca 2013 roku ustawowo zmieni się system gospodarowania odpadami komunalnymi. Nowy system zakłada zdjęcie z mieszkańców obowiązku samodzielnego podpisywania z przedsiębiorcami umów na odbiór odpadów.

Oświadczenie wrocławskiej PO »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rtr
W nawiązaniu do artykułu „Huskowski: Nie mamy szans z Dutkiewiczem”, który ukazał się w Gazecie Wrocławskiej (Polska The Times) 09.11.2012r., informujemy:

Lance Armstrong został pogrzebany żywcem – mówi Bartosz Huzarski  »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie MenStream.pl
Uważa, że afera Armstronga to strzał w kolano i umacnianie przekonania, że kolarstwo to najbardziej wspomagany sport na świecie. Podkreśla również, że Ameryka zabiła swoją największą gwiazdę i to bez żadnego dowodu. Bartosz Huzarski broni kolarza wszechczasów i opowiada jak doping zniszczył wizerunek tej dyscypliny.

Malują oznakowanie na Libana »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie um
Przebudowa ulicy Libana dobiega końca. Zaawansowanie prac pozwala na rozpoczęcie etapu realizacji oznakowania poziomego obu jezdni ulicy, co oznacza malowanie znaków bezpośrednio na zewnętrznej nawierzchni asfaltowej.

Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE - laureaci znani, ale »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie um
Jak informuje legnicka Galeria Sztuki, 9 listopada odbyły się obrady jury 22. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2012. Z ponad 290 prac nadesłanych przez 95 artystów z całej Polski jury zakwalifikowało do wystawy ponad 70 prac 34 artystów.

Spotkanie na Piekarach »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie um
Ponad 50 osób przybyło do Zespołu Szkół Integracyjnych na ostatnie tegoroczne spotkanie konsultacyjne prezydenta Legnicy w ramach cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw”. Była to kolejna debata z udziałem mieszkańców osiedli Piekary i Piekary Wielkie.

Fundusze zmieniają Dolny Śląsk »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie umwd
Dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu od 2007 roku na Dolny Śląsk trafiło prawie 1,2 mld euro, czyli niemal 5 mld złotych. O inwestycjach, jakie udało się dzięki nim zrealizować rozmawiano dziś podczas konferencji „Eurofundusze na Dolnym Śląsku”.
Zdjęć: 3  

3,5 promila i autostradą pod prąd! »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie pol
Policjanci na autostradzie A4 zatrzymali jadącego „pod prąd” nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.
Zdjęć: 1  

Grozi nam islamski potop? »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie MenStream.pl
Na szerokie wody wypłynął dzięki scenariuszowi do filmu 300 mil do nieba, w którym dwóch chłopców ukrytych w podwoziu ciężarówki uciekało z PRL. Dziś Cezary Harasimowicz nie ma nic przeciwko dalszej emigracji i szukaniu sobie lepszego miejsca do życia niż Polska. Choć jest potomkiem polskich Tatarów, przestrzega emigrantów przed islamem w radykalnym wydaniu, który - jego zdaniem - ma na Zachodzie dobre warunki do rozwoju.

Gdzie staną nowe „witacze” »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie um
Służby Zarządu Dróg Miejskich przygotowują się do umieszczenia przy najważniejszych wyjazdach i wjazdach do miasta nowych instalacji, zwanych „witaczami”. Opracowane zgodnie z graficznymi zasadami legnickiego logotypu i marki miasta „witacze” staną w pięciu miejscach na głównych rogatkach, ale jeszcze w granicach miasta. Zastąpią stare, nawet trzydziestoletnie, zniszczone upływem czasu instalacje.

Przetarg na remont dworca »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie um
Po trwających wiele miesięcy zapowiedziach jest szansa, że PKP wyremontuje wreszcie legnicki dworzec kolejowy.

74. rocznica „Nocy kryształowej” »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie um
Zarząd Główny Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce oraz oddziały stowarzyszenia w Dzierżoniowie, Legnicy i Wałbrzychu organizują w dniach 14-15 listopada 2012 roku obchody 74. rocznicy „Nocy kryształowej”. Uroczystości odbędą się w dwóch miastach Dolnego Śląska – Legnicy i Wałbrzychu.

Składowisko Odpadów Komunalnych ma status regionalny »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie um
Legnickie Składowisko Odpadów Komunalnych przy ul. Rzeszotarskiej uzyskało status regionalnej instalacji odpadów komunalnych (RIPOK). Zgodnie z uchwałą sejmiku województwo zostało podzielone na sześć regionów gospodarki odpadami komunalnymi. W każdym z nich będą funkcjonowały regionalne instalacje do przerobu odpadów.

Ćwierć wieku za fałszerstwa i skimming? »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie pol
Nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez policjantów z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu za fałszowanie kart płatniczych i posługiwanie się nimi podczas transakcji dokonywanych w sklepach.
Zdjęć: 3  

Pątnicy na Drodze św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Anna Janczara/ Punkt CAMINO Nysa
Ponad 150 osób wzięło udział w przejściach kilkunastoma polskimi odcinkami Drogi św. Jakuba, które miały miejsce w ostatnią sobotę. Pątnicy chcieli w ten sposób przypomnieć 30-tą rocznicę ogłoszenia w Santiago de Compostela przez Jana Pawła II „Aktu Europejskiego” oraz 25-tą rocznicę uznania Drogi św. Jakuba za pierwszy Europejski Szlak Kulturowy. Grupa sympatyków Camino de Santiago przebywała także w Santiago, a w Głuchołazach odsłonięta została figura Apostoła pielgrzymów.

Zawalczmy o żużlową Spartę! »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Bartek Czekański
Hej Drodzy Wrocławscy Kibice Żużla! Co jest z Wami? Dlaczego nie podejmujecie walki o swoją ukochaną Spartę?! I to mają być wojownicy Sparty? Właśnie miasto ustala budżet na 2013 rok i raczej nie widzi możliwości żadnej pomocy dla żużlowego WTS-u. Brakuje dobrej woli. A Wy śpicie? Czyżby na placu boju został już tylko stary, wyboksowany Czekański? Kochani, razem i osobno piszcie mejle, petycje i protesty do prezydenta Rafała Dutkiewicza, do Ratusza, do Rady Miejskiej, do poszczególnych radnych, wreszcie do mediów, które zresztą akurat żużlowi są na ogół życzliwe. Spartanie do boju!

W kopalni, w siodle, na safari - nietypowe pomysły na Sylwestra »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie AB
Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a nie każdy z nas podjął decyzję o tym gdzie i jak go spędzić. W zależności od upodobań, możemy wybierać pośród setek propozycji standardowych bali lub dedykowanych imprez takich jak: sylwester dla singli, studentów, zakochanych czy rodzin z dziećmi.

Udusił 8 - miesięcznego psa  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie pol
Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, który ze szczególnym okrucieństwem zabił 8 - miesięcznego pieska swojej konkubiny. Sprawca udusił zwierzę.

Legnicki Marsz i Bieg Niepodległości »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie um
Około 500 osób wzięło udział w Marszu i Biegu Niepodległości, zorganizowanym w dniu 9 listopada przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy.

Rusza X Festiwal Piosenki Studenckiej Pryzmat »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie um
W środę, 14 listopada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy rozpoczną się przesłuchania solistów i zespołów, które będą rywalizować w dwóch kategoriach - solistów i zespołów o laury zwycięstwa podczas X Festiwalu Piosenki Studenckiej „Pryzmat”.

Mer Drohobycza z życzeniami dla legniczan »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie um
Mer Drohobycza, partnerskiego miasta Legnicy, przesłał na ręce prezydenta Tadeusza Krzakowskiego okolicznościowy list z pozdrowieniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Miasto taniej kupuje prąd  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie um
Już po raz drugi prezydent miasta ogłosił skonsolidowany, czyli obejmujący wiele podmiotów miejskich, przetarg na zakup energii elektrycznej dla jednostek Gminy Legnica. Przed rokiem dzięki takiej formule udało się zaoszczędzić ponad 700 tys. zł. Podobnie korzystnego efektu można się spodziewać w tym roku.

W Legnicy coraz lepsza baza szkolnictwa zawodowego  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie um
Legnica, która posiada znacznie bogatszą od innych miast subregionalnych bazę placówek kształcenia zawodowego, jest uczestnikiem Projektu pn. „Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Mieszkasz na Piekarach? Przyjdź na spotkanie z prezydentem »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie um
W ramach kontynuowanego już od 10 lat cyklu spotkań konsultacyjnych prezydenta Legnicy z mieszkańcami „Bliżej legniczan i ich spraw”, we wtorek, 13 listopada o godzinie 17.00 w sali Zespołu Szkół Integracyjnych (ul. Wierzyńskiego 1) Tadeusz Krzakowski ponownie odwiedzi mieszkańców Piekar i Piekar Wielkich.

Wrocławskie lotnisko najlepsze w Polsce  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie ret
Podróżni zdecydowali, że to Port Lotniczy Wrocław zasłużył na prestiżowy tytuł Lotniska Przyjaznego Pasażerowi 2012. W tegorocznym plebiscycie portalu pasażer.com wrocławskie lotnisko wyprzedziło wszystkie pozostałe porty lotnicze.

Kradli miedziane rury i rynny »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie pol
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji legnickiej Policji zatrzymali ostatniej nocy dwóch legniczan, którzy z terenu prywatnej posesji ukradli rury i rynny miedziane wartości prawie sześciuset złotych.

Co dalej z Chinami? »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Chiny przestały już być "najtańszą fabryką świata". Nowe władze Kraju Środka będą musiały zachęcić rodaków do tego, by wreszcie zaczęli wydawać swoje gigantyczne oszczędności. To przede wszystkim szansa dla eksporterów, którzy walczą o przetrwanie w czasie recesji w Europie.

Atrakcyjne miejsca na sesję ślubną w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-11-11, opracowanie MR
Legnica jest wyjątkowo pięknym miastem, w którym nie brak ciekawych zabytków oraz malowniczych parków.

Sukces Tomka Jankowiaka »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie PK ASSZ Miedź Legnica
Zwycięstwem Tomka Jankowiaka zakończył się kolejny turniej z cyklu Dolnośląskiego Młodzieżowego Grand Prix w szachach

Liga Obrony Kraju wyróżniła »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie lok
Uroczystą Akademią zorganizowaną przez Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju, rozpoczęły się w Legnicy, obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Największa biało-czerwona w kraju? »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie rt
W niedzielę, 11 listopada, Stadion Wrocław zamieni się w największą w Polsce flagę biało – czerwoną.

Święto Niepodległości »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie um
Urząd Miasta oraz podległe mu instytucje i inne podmioty współpracujące z gminą przygotowały bogaty program obchodów 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na Tarninowie rozpoczyna się nasadzanie nowych drzew »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie um
W ramach zaplanowanej i trwającej już rewitalizacji zieleni na zabytkowym legnickim Tarninowie rozpoczęto nasadzanie nowych drzew wzdłuż ulicy Okrzei. Inwestorem w tym przedsięwzięciu jest Miedziowe Centrum Zdrowia.

Wtorek jazzowy  »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie um
We wtorek, 13 listopada br. w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy o godzinie 18.00 wystapi międzynarodowa formacja jazzowa „The Brag Pack”, w ramach cyklicznych koncertów „Witelon Music Night”.

„Pieśń Bugajów” – premiera nowatorskiego spektaklu »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie um
Legnicki Teatr AVATAR zaprasza na premierę nowego spektaklu w najnowszej technologii światła UV. Wydarzenie będzie miało miejsce 11 listopada (niedziela) o godzinie 18.00 w hotelu Qubus.

PUP ma jeszcze pieniądze na otwieranie działalności  »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie um
Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy poinformował nas, że posiada jeszcze środki finansowe z Funduszu Pracy na:

Dodatkowy dzień wolny – za 11 listopada? »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie rt
Czy w zamian za przypadający w niedzielę 11 listopada możemy odebrać dodatkowy dzień wolny? Niejasności z tym związane wyjaśnia Bożena Ryszka, prawnik w TGC Corporate Lawyers.

Zmarł Czesław Kozak »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie um
7 listopada w wieku 71 lat odszedł wybitny nauczyciel, doktor nauk pedagogicznych, działacz samorządowy i społeczny, człowiek o wielkich zasługach dla Legnicy i ziemi legnickiej.

Bezrobotni sprzątają miasto »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie um
Przed miesiącem w ramach programu specjalnego „50+”, finansowanego z rezerwy Funduszu Pracy, zatrudnione zostały osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku, zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Uroczyste ślubowanie policjantów  »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie pol
W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Policji. Szeregi dolnośląskiego garnizonu zasiliło kolejnych 77 policjantów i policjantek. W tym roku do służby na Dolnym Śląsku wstąpiło 326 funkcjonariuszy.
Zdjęć: 5  

Oni mogą pomóc »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie rt
Fundacja ITAKA-Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych realizuje projekt pn. „Działania prewencyjne i informacyjne związane z prowadzeniem telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci -116 000”. Połączenie jest bezpłatne i całodobowe.

Projekt Strategii konsultowany w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie um
Już wiosną tego roku (marzec-czerwiec) samorządowcy z 9 powiatów północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego, a także miast i gmin spotykali się w Legnicy, by w ramach Forum II Subregionu Legnicko-Głogowskiego pracować nad aktualizacją Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do roku 2020.

Prezydent porozmawia z mieszkańcami »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie um
Zgodnie z ogłoszonym już w styczniu tego roku harmonogramem spotkań konsultacyjnych prezydenta Legnicy z mieszkańcami w cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw”, we wtorek, 13 listopada o godzinie 17 w sali Zespołu Szkół Integracyjnych (ul. Wierzyńskiego 1) odbędzie się spotkanie z mieszkańcami osiedla Piekary i Piekary Wielkie.

Kanał HBO odkodowany! »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie r
W niedzielę, 11 listopada HBO odkoduje sygnał. Na ten dzień przygotowana została oferta z szeregiem najnowszych produkcji HBO oraz nagrodzonym Oscarem filmem „Żelazna dama”, przedstawiającym historię życia byłej premier Margaret Thatcher.

Coraz więcej latamy »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie red
W październiku wrocławskie lotnisko zanotowało wzrosty we wszystkich sektorach ruchu. Z połączeń krajowych skorzystało o 19,5 proc. więcej podróżnych, z kolei w ruchu międzynarodowym, w segmencie przewoźników sieciowych (m.in. PLL LOT, Lufthansa, SAS, Eurolot) odprawiono prawie 14% pasażerów więcej niż przed rokiem.

Socjalista Obama na drugą kadencję »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie Jacek Gratkiewicz, Money.pl
- Amerykanie są bardziej prawicowi niż Europejczycy, a zafundowali sobie lewicowego prezydenta - mówi o Baracku Obamie Marcin Zaborowski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Pierwsza edycja „Legnickiej Jesieni Miedzianej” »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie um
W dniach od 6 do 11 listopada potrwa w naszym mieście zorganizowany po raz pierwszy przez Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO LEGNICA cykl imprez kulturalnych.

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie um
Poniżej publikujemy program imprez zaplanowanych z okazji Świeta Niepodległości

Lepiej żeby wygrał Romney? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie Arkadiusz Droździel, Money.pl
Tym, czym Barack Obama zniechęcił do siebie inwestorów, było przede wszystkim przeforsowanie w 2010 roku reformy, która gwarantuje Amerykanom powszechne ubezpieczenie zdrowotne.

Sąsiedzi? Muzycy i kochankowie niemile widziani! »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie rr
Nie chcemy mieć za ścianą muzyka i pary głośno uprawiającej miłość – wynika z badania serwisu Tablica.pl, wykonanego przez TNS Polska.

Szanty w akademiku »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie rt
10 listopada w Domu Studenckim PWSZ im. Witelona w Legnicy (restauracja Parkowa) wystąpi zespół W STRONĘ PORTU.

Gdzie się podziały 4 miliony ubezpieczonych Polaków? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie PPOZ
- Polacy ubezpieczeni czy nieubezpieczeni? – ja tego nie wiem. Wiem za to, że nie ma ich w CWU (Centralny Wykaz Ubezpieczonych) – więc za nich nie zapłacę – tak o prawie 4 milionach Polaków wypowiedziała się obecna prezes NFZ Agnieszka Pachciarz podczas spotkania z lekarzami rodzinnymi z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia w sprawie systemu, który razem z nową ustawą ma obowiązywać od 1 stycznia.

W miejscu starych - nowe drzewa na Tarninowie »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie um
Rozpoczął się właśnie perwszy etap planowanej od wielu miesięcy rewitalizacji miejskiej zieleni wysokiej, ze szczególnym uwzględnieniem zabytkowej dzielnicy Tarninów.

Komisarz Wyborczy wezwał Radę Miejską  »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie um
Rada Miejska Legnicy, zgodnie z ustawą Kodeks wyborczy, miała obowiązek dokonania nowego podziału miasta na okręgi wyborcze w wyborach do Rady Gminy – w terminie do 31 października 2012 r.

Mniej radnych w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie um
Legnica utraciła status miasta 100–tysięcznego. We wrześniu 2012 r. liczyła 98.349 mieszkańców.

Gospodarka – nadchodzi „masakra”? »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie Andrzej Zwoliński
Według najgorszych przewidywań ekspertów armia bezrobotnych w Polsce może powiększyć się nawet o 400 tysięcy osób.

O 11 pasażerów za dużo  »
Tekst opublikowany 2012-11-03, opracowanie pol
Jaworscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej autobus wykonujący regularne przewozy pasażerskie. Jak się okazało było w nim o 11 pasażerów za dużo. Kontrola skończyła się 500 zł mandatem oraz 10 punktami karnymi dla kierującego. W dalszą podróż pojazd ruszył już bez „nadwyżki” pasażerów.

Omal nie doszło do tragedii  »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie pol
O ogromnym szczęściu może mówić mężczyzna idący w ciemnościach drogą nr 94, pomiędzy Legnicą i Prochowicami. Pieszemu, który dodatkowo był nietrzeźwy, dzięki szybkiej reakcji kierowcy nic się nie stało.

Największe centrum handlowe w kraju »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie AJ-J/JK
W gminie Kobierzyce powstaje największe centrum handlowe w Polsce.

Co ze skateparkiem? »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
Decyzją prezydenta Legnicy unieważnione zostało postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na realizację zadania „Budowa skateparku”.

Jest wykonawca oświetlenia Stadionu Orła Białego »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
Prezydent Legnicy podjął decyzję o rozstrzygnięciu przetargu dotyczącego „Budowy oświetlenia Stadionu Sportowego im. Orła Białego – w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania inwestycyjnego „Rozbudowa Stadionu Sportowego im. Orła Białego”.

Legnicka nekropolia ma 190 lat »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
Legnicki Cmentarz Komunalny uważany jest za jedną z najpiękniejszych nekropolii na Dolnym Śląsku.

Polsko-francuska wymiana po legnicku »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
Młodzież z II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy gościła uczniów z francuskiego liceum w mieście Gap. Wymiana ma swoją długą tradycję, kontynuowaną od 24 lat.

Kto był świadkiem wypadku? »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie pol
Komenda Miejska Policji w Legnicy prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, który miał miejsce w Legnicy na skrzyżowaniu ulic Chojnowskiej, Piastowskiej i Dziennikarskiej 18 października 2012 roku o godz. 13.30.

Dobry start zawodników Klubu TORA »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
W bardzo silnie obsadzonych Mistrzostwach Polski Juniorów w Karate WKF (Poznań, 21 października br.) dobrze spisała się 10 osobowa reprezentacja legnickiego Klubu Karate Shotokan TORA, zdobywając 4 medale: 1 srebrny i 3 brązowe. W mistrzostwach rywalizowało 460 zawodników z 49 klubów Karate WKF Polskiego Związku Karate.

W 2013 roku budowa monitoringu wizyjnego »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
Zarząd Województwa Dolnośląskiego dofinansuje środkami UE projekt „Budowa i modernizacja monitoringu wizyjnego zwiększającego bezpieczeństwo turystów w Legnicy” w kwocie 3.074.000 zł (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego jako działanie wspierające infrastrukturę turystyczną i kulturową). Cała inwestycja kosztować ma blisko 4.420.000 zł i jest pod tym względem największa w regionie.

W Legnicy potrzebni ankieterzy »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
Nasze miasto przygotowuje się do opracowania w 2013 roku planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego. Zgodnie z przepisami ustawy plan taki podlega zatwierdzeniu w formie uchwały przez Radę Miejską.

Uwaga na „cyfrowych monterów” »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie pol
Podał się za montera telewizji cyfrowej i wszedł do mieszkania starszej kobiety pod pretekstem konieczności dokonania modyfikacji w odbiorniku telewizyjnym. Za usługę zażądał stu złotych. Zabrał jednak o wiele więcej. 92-latka straciła blisko 6 tysięcy złotych.

Brutalni bandyci zatrzymani »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie pol
Policjanci z Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali trzech bandytów, którzy używając noża napadli na 19-latka.

Z nożem do salonu »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mężczyznę chwilę po tym jak zamaskowany wszedł do jednego z salonów gier na terenie miasta i trzymając w ręku nóż, zażądał od obsługi wydania pieniędzy.

Prezes Miedzi Martyna Pajączek we władzach PZPN »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie r
W nowych władzach Polskiego Związku Piłki nożnej mamy jedną kobietę – jest nią prezes zarządu Miedzi Legnica Martyna Pajączek, która została wybrana do Komisji Rewizyjnej.

Spłonął autobus MPK »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie um
Dziś przed świtem, około godz. 5.00, na skutek awarii instalacji elektrycznej doszło do pożaru przegubowego autobusu MPK linii nr 15.

Organizacja ruchu w dniu Wszystkich Świętych »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie um
Jak co roku, dla zwiększenia bezpieczeństwa osób odwiedzających groby w związku z obchodami dnia Wszystkich Świętych, w rejonie legnickiego Cmentarza Komunalnego zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego.

Akcja „Znicz 2012” »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie um
Już od 30 paździermika (wtorek) policjanci rozpoczynają akcję „Znicz 2012”, służącą zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim odwiedzającym groby bliskich w związku z dniem Wszystkich Świętych.

25 kandydatów na jedno miejsce w Straży Miejskiej »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie um
Jeszcze do środy (31 października) potrwa procedura konkursowego naboru na 4 wolne stanowiska strażników miejskich.

Trzy medale dla szachistów »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie PK
Kolejny bardzo dobry występ zanotowali młodzi szachiści ASSZ Miedź Legnica. Tym razem powrócili z 3 medalami z Mistrzostw Międzywojewódzkich Strefy Dolnośląsko-Lubuskiej rozegranej w Lubniewicach.

Komunikacja miejska w dniu Wszystkich Świętych »
Tekst opublikowany 2012-10-26, opracowanie um
Autobusy legnickiej komunikacji miejskiej i zamiejskiej będą 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych, kursować tak, jak w dni wolne od pracy. Jednak na liniach miejskich, przebiegających w sąsiedztwie Cmentarza Komunalnego, ilość kursów zostanie zwiększona, a obsługiwać je będą tzw. „wysokopojemne” autobusy.

Przygotowania do Święta Zmarłych »
Tekst opublikowany 2012-10-26, opracowanie um
W dzień Wszystkich Świętych na legnickim Cmentarzu Komunalnym groby bliskich odwiedzą tysiące osób.W szybkim odnalezieniu mogił pomoże, zwłaszcza przyjezdnym, infokiosk.

Jeremias Joseph Knechtel - legnicki malarz doby baroku »
Tekst opublikowany 2012-10-26, opracowanie um
W piątek, 26 października o godz. 17.00 Muzeum Miedzi zaprasza na wernisaż wystawy „Jeremias Joseph Knechtel. Legnicki malarz doby baroku”, który odbędzie się w salach wystawienniczych Akademii Rycerskiej.

XI Legnicki Dzień Integracji »
Tekst opublikowany 2012-10-26, opracowanie um
Około 400 osób uczestniczyło w zorganizowanym w Hotelu Qubus XI Legnickim Dniu Integracji.

Legnica wyróżniona »
Tekst opublikowany 2012-10-26, opracowanie um
Gmina Legnica otrzymała certyfikat samorządu wspierającego „szkoły z pasją”.

Plac zamknięty dla ruchu »
Tekst opublikowany 2012-10-25, opracowanie um
Ostatnio położona została zewnętrzna, ścieralna wartswa asfaltu na obu już jezdniach ul. Libana w Legnicy

Zmiany w organizacji ruchu »
Tekst opublikowany 2012-10-25, opracowanie um
Wyłoniona przez Zarząd Dróg Miejskich w przetargu firma POL-DRÓG Dolny Śląsk od piątku (26 października) rozpoczyna realizację wartej ok. 1,4 mln zł inwestycji pn. „Przebudowa zatok autobusowych wraz z wymianą nawierzchni jezdni alei Piłsudskiego”.

Uczniowie z Włoch, Bułgarii, Turcji i Węgier w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-10-25, opracowanie um
Legnicki Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 3 zaprosił 16 uczniów i 13 nauczycieli z Włoch, Bułgarii, Turcji i Węgier, jako partnerów w trwającej od 2011 roku wspólnej realizacji europejskiego projektu edukacyjnego Comenius.

Pikieta przed Ratuszem »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie um
Działacze związków zawodowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy zorganizowali pod Ratuszem pikietę pracowników tej instytucji. Na ręce prezydenta Legnicy, złożona została petycja, w ktorej organizatorzy protestu domagają się podwyżki wynagrodzeń o 300 złotych.

Realia rynku pracy »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie um
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona wraz Powiatowym Urzędem Pracy w Legnicy zorganizowała konferencję stażystów z pracodawcami z cyklu „Realia rynku pracy III”.

Bezrobotni sprzątają miasto »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie um
Przed kilkoma tygodniami efektem porozumienia prezydenta Legnicy z Powiatowym Urzędem Pracy było zorganizowanie robót publicznych, w których biorą udział bezrobotni legniczanie.

W sobotę Miedź zagra z Dolcanem Ząbki »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie um
Od poniedziałku ruszyła przedsprzedaż biletów na mecz Miedzi z Dolcanem Ząbki.

Wizyta Konsula Generalnego »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie um
Z kurtuazyjną wizytą przebywał w Legnicy dr Gottfried Zeitz, Konsul Genralny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu. Swą dyplomatyczną misję na Dolnym Śląsku pełni od roku, a do Legnicy przyjechał po raz pierwszy.

Prawa zwierząt w świadomości  »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie um
Legnicka Biblioteka Publiczna zaprasza na środę (24 października, godz. 11.00) do Czytelni Naukowej ul. Piastowska 22) na sesję popularno-naukową pt. „Prawa zwierząt w świadomości Polaków”.

Dobry występ naszych szachistów »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie Piotr Kowalak
Kolejny bardzo dobry występ na swoim koncie zanotowali młodzi szachiści ASSZ Miedź Legnica.

Koparka zalała »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie um
W poniedziałkowy poranek na odcinku ulicy Wrocławskiej doszło do awarii koparki przejeżdżającej pomiędzy mostem a placem Wilsona.

Najlepsze trójki koszykarskie  »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie um
W hali przy ul. Lotniczej rozegrano turniej trójek koszykarskich PLACKI BASKET SHOW, zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. W rozgrywkach wzięło udział 25 zespołów z Lubina, Spalonej i Legnicy.

Wizyta młodzieży francuskiej  »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie um
Na zaproszenie II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy przebywa grupa 45 uczniów i 5 opiekunów z francuskiego miasta Gap.

Uczniowska debata  »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie um
Jutro o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Radosnej 17 odbędzie się, zorganizowana przez uczniów VI LO, debata pod hasłem „A to Polska właśnie”. Organizatorzy zaprosili do udziału w spotkaniu Władysława Frasyniuka oraz uczniów legnickich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi  »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie um
W środę, 24 października 2012 roku o godzinie 10.00 w Klubie Nauczyciela (ul. Jordana 17) odbędzie się konferencja poświęcona programowi współpracy Gminy Legnica z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w roku 2013.

Goście z Kurdystanu »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie um
Od trzech lat trwa wymiana i współopraca Legnickiego Centrum Kultury i Łemkowskiegfo Zespołu Pieśni i Tańca Kyczera z partnerami w Kurdystanie

Policja poszukuje sprawcy »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie pol
Komenda Miejska Policji w Legnicy prowadzi postępowanie dotyczące wypadku drogowego, który miał miejsce w dniu 15 października 2012 roku około godziny 15.20 na skrzyżowaniu ulic Sudeckiej i Armii Krajowej.

Sukces Patrycji  »
Tekst opublikowany 2012-10-22, opracowanie tpd
Sukcesem reprezentantki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy, Patrycji Kamola zakończyły się XVII Ogólnopolskie Spotkania z Muzyką i Poezją.

V LO świętuje jubileusz dwudziestolecia »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie um
Jubileusz dwudziestolecia istnienia obchodzi V Liceum Ogólnokształcące im. Jana Heweliusza. Podczas uroczystego apelu w sali gminastycznej szkoła-jubilatka otrzymała ufundowany przez społeczność rodzicielską sztandar.

Legniczanie Mistrzami Świata w karate! »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie um
Wielkim sukcesem legnickich zawodników KKS TORA zakończyły się Mistrzostwa Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate WUKF, rozegrane w dniach 10-14 października br. w Novym Sadzie (Serbia).

„Niedyskrecje” Zenona Żyburtowicza »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie um
Zenon Żyburtowicz to jeden z najsłynniejszych polskich artystów fotografików. Do Legnicy przywiózł bardzo ciekawą wystawę, której wernisaż odbędzie się dzisiaj o godz. 18, w Galerii Satyrykonu. Wstęp jest wolny.

Łatwiej przy ul. Kartuskiej »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie um
Podczas konsultacyjnego spotkania prezydenta Legnicy z mieszkańcami Zakaczawia pojawił się postulat osłonięcia odpowiednią barierką chodnika, wiodącego przy kamienicach wzdłuż ulicy Kartuskiej.

Awaria oświetlenia przy Heweliusza »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie u
Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, przy ul. Heweliusza doszło do awarii kilku ulicznych lamp. Ustalono, że przyczyną jest uszkodzenie podziemnego kabla.

Zachowują Trzeźwy Umysł »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie um
Legnica brała udział w kolejnej, XII edycji ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, promującej zdrowy, wolny od uzależnień styl życia.

Odszedł Edward Nir »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie um
Na Cmentarzu Komunalnym legniczanie pożegnali dziś Edwarda Nira. Miał 72 lata.

Seria zatrzymań za posiadanie  »
Tekst opublikowany 2012-10-19, opracowanie pol
Funkcjonariusze legnickiej policji zakończyli wczorajszy dzień trzema zatrzymaniami w związku z przestępczością narkotykową.

Magazyn elektrośmieci »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie um
Nowoczesny magazyn do selektywnego zbierania baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego powstał na legnickim Składowisku Odpadów Komunalnych przy ul. Rzeszotarskiej.

Dwudziestolecie partnerstwa Legnicy i Wuppertalu »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie um
Rozpoczynają się przygotowania do przyszłorocznych obchodów dwudziestej rocznicy partnerstwa Legnicy i niemieckiego miasta Wuppertal. Tym właśnie zagadnienim poświęcone było dzisiejsze spotkanie z przedstawicielami współpracujących z Wuppertalem w różnych dziedzinach miejskich placówek, instytucji, a także uczelni, organizacji i stowarzyszeń.

Podatki w górę »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie um
Prezydent Legnicy przekazał Radzie Miejskiej projekty uchwał w sprawie wysokości stawek podatku od nieruchomości oraz od środków transportowych na rok 2013. Radni zajmą się projektami na najbliższej sesji.

Nowe oświetlenie na ulicy Złotoryjskiej  »
Tekst opublikowany 2012-10-18, opracowanie um
Po wygranym wcześniej przetargu, jaki w formule „zaprojektuj i wybuduj” rozstrzygnął Zarząd Dróg Miejskich, Zakład Inżynieryjno - Budowlany „IZOBET” z Legnicy przystępił do kompleksowej wymiany oświetlenia ulicy Złotoryjskiej na odcinku od placu Łużyckiego do Ronada Unii Europejskiej.

Nocne zmiany w organizacji ruchu »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie um
Prowadzona od trzech miesięcy przez firmę „POL-DRÓG DOLNY ŚLĄSK” SA z Oleśnicy – Oddział w Legnicy przebudowa ulicy Libana wkroczyła w nowy etap. Prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem, a ich zakończenie ma nastąpić w tym roku.

Jak prezydent z mieszkańcami »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie um
Na wczorajsze spotkanie konsultacyjne w cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw” prezydent Legnicy zaprosił kolejny już raz mieszkańców staromiejskiego centrum oraz Tarninowa.

Geodeci z całego kraju zjadą do Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie um
W dniach 18 i 19 października w legnickim Hotelu Qubus obradować będzie VII Ogólnopolska Konferencja Techniczna środowiska geodetów i kartografów poświęcona „koordynacji usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu”.

Placki Basket Show – 20 października »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie um
W sobotę, 20 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na turniej trójek koszykarskich „Placki Basket Show”. Impreza odbędzie się w hali przy ul. Lotniczej, początek o godzinie 11.00.

Wybierz najlepszego dzielnicowego roku »
Tekst opublikowany 2012-10-17, opracowanie um
Rozpoczął się kolejny „Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego roku 2012”. Mieszkańcy Legnicy, powiatu legnickiego oraz Chojnowa wypowiedzą się, którego z funkcjonariuszy policji cenią najwyżej i darzą największym zaufaniem.

Złomiarze szukali metalu… pod ziemią »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie um
Wykopanie „na dziko” w ziemi w sąsiedztwie ul. Leszczyńskiej wielkiego dołu, w którym dodatkowo nastąpiło osuwisko gruntu, trudno nazwać inaczej, niż wyjątkowo bezmyślnym aktem wandalizmu.

Festiwal Legnickich Organizacji Pozarządowych  »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie um
W sobotnie południe, 20 października, barwnym korowodem przez Rynek w kierunku Galerii Piastów przemaszerują legnickie organizacje pozarządowe z FLOPmanem na czele. Tak rozpocznie się III już edycja FLOP SHOW, czyli Festiwal Legnickich Organizacji Pozarządowych.

Skatepark coraz bliżej »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie um
Ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy skateparku, zlokalizowanego przy ul. Cynkowej (tereny Parku Bielańskiego).

Szachiści awansowali do ekstraligi »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie um
Autonomiczna Sekcja Szachowa Miedź Legnica, po trzech latach, wróciła do szachowej ekstraligi seniorów. Awans był możliwy dzięki utrzymaniu II miejsca w pierwszej lidze po błyskotliwej serii pięciu wygranych i 4 zremisowanych meczów.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie um
W Klubie Nauczyciela przy ul. Jordana odbyły się legnickie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Środowisko zawodowo czynnych nauczycieli i pedagogów liczy sobie w mieście ponad 1.740 osób, a ponad 900 – to pracownicy administracji i obsługi placówek oświatowych oraz wychowawczych.

LPGK modernizuje kompostownię »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie um
Jest już gotowy projekt i pozwolenie na modernizację kompostowni odpadów na legnickim Składowisku Odpadów Komunalnych przy ul. Rzeszotarskiej. Dzięki tej inwestycji zdecydowanie obniży się emisja przykrych zapachów.

Jazzowy „Witelon Music Night” już we wtorek »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie um
Do Akademika Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy wraca cykl koncertów „Witelon Music Night”.

Życiowe rekordy młodych pływaków »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie um
Młodzi pływacy z Klubu Sportowego WANKAN w Legnicy brali udział w VII Mityngu Pływackim o Puchar Prezydenta Kalisza.

Prezydent zaprasza na spotkanie  »
Tekst opublikowany 2012-10-15, opracowanie um
We wtorek, 16 października odbędzie się 7. już w tym roku spotkanie konsultacyjne Prezydenta Legnicy w ramch cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw”. Tym razem Tadeusz Krzakowski spotka się z mieszkańcami staromiejskiego centrum oraz Tarninowa (od ul. Złotoryjskiej do Mickiewicza).

Kaczawa pogłębiona, częściowo »
Tekst opublikowany 2012-10-12, opracowanie um
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Nadzór Wodny w Legnicy poinformował o zakończeniu inwestycji związanej z udrożnieniem i pogłębieniem nurtu Kaczawy.

V Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego »
Tekst opublikowany 2012-10-12, opracowanie um
Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy zaprasza w sobotę, 13 października na V Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy.

Złodziej czujników zatrzymany »
Tekst opublikowany 2012-10-12, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę który, kradł czujniki parkowania z samochodów.

Medale Pucharu Świata dla legnickich taekwondoków »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie um
Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do powrócili z IV Pucharu Świata Seniorów i Juniorów, który rozegrany został w angielskim Brighton.

„Badania mózgu w Polsce 1979-2012” »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie um
W czwartek (11 października) o godz. 18 w Galerii Sztuki (Pl. Katedralny 1) odbędzie się wernisaż wystawy Marka Sobczyka „Badania mózgu w Polsce 1979-2012 (Obrazy i komentarze)”.

Następny etap przebudowy alei Piłsudskiego  »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie um
Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na wykonanie inwestycji pod nazwą „Przebudowa zatok autobusowych wraz z wymianą nawierzchni jezdni alei Piłsudskiego”

Nabór do Straży. Miejskiej »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie um
Komendant Straży Miejskiej w Legnicy ogłosił nabór na wolne stanowiska 4 strażników miejskich w pełnym wymiarze czasu pracy.

Spotkanie z mieszkańcami staromiejskiego centrum i Tarninowa »
Tekst opublikowany 2012-10-11, opracowanie um
W najbliższy wtorek (16 października) o godzinie 17 w auli I Liceum Ogólnokształcącego (pl. Klasztorny 7) Prezydent Legnicy, w ramach konsultacyjnego cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw”, spotka się z mieszkańcami staromiejskiego centrum i Tarninowa.

Wpadł seryjny… włamywacz działkowy »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie pol
Patrol Wydziału Prewencji legnickiej policji zatrzymał do kontroli rowerzystę, którego sposób kierowania rowerem wskazywał na to, że może być on pod wpływem alkoholu…

Wernisaż wystawy Haliny Engel-Samorek  »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie um
Wernisaż wystawy pochodzącej z Głogowa artystki Haliny Engel-Samorek pt. „Z wnętrza ziemi…” odbędzie się 11 października o godz. 17.15 w legnickiej Galerii Niello (Rynek 17).

Od dzisiaj wydawane są Karty Kibica Miedzi »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie um
Ruszyło wydawanie Kart Kibica Miedzi Legnica wszystkim tym, którzy posiadają ważny karnet na mecze Miedzianki. Dodatkowo wszyscy, którzy kupili karnety przed startem sezonu, otrzymają także bezpłatnie niebieską koszulkę.

Oświetlenie stadionu Orła Białego »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie um
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami prezydent Legnicy ogłosił zamówienie publiczne w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Budowa oświetlenia Stadionu Sportowego im. Orła Białego – w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania inwestycyjnego „Rozbudowa Stadionu Sportowego im. Orła Białego”.

Będzie mniej miejskich radnych »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie um
Podział miasta na trzy okręgi wyborcze jest konsekwencją zmiany liczby mieszkańców Legnicy. Skutkiem tego jest zmniejszenie ilości wybieranych w wyborach samorządowych radnych Rady Miejskiej. Ich ilość zmniejszy się z 25 do 23.

Uderzenie w przestępczość samochodową  »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie pol
Dolnośląscy policjanci przeprowadzili duże działania wymierzone w osoby zajmujące się przestępczością samochodową. Funkcjonariusze podczas przeszukania kilkunastu miejsc ujawnili części z kilku samochodów pochodzących z przestępstwa. W tej sprawie policjanci zatrzymali 7 osób, podejrzewanych o kradzież lub paserstwo.

Setki biegaczy w legnickim Półmaratonie »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie um
Na starcie XXV Biegu Lwa Legnickiego stawiło się prawie 350 uczestników z Polski oraz zagranicy.

Nowe zatoki gotowe »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie um
Niedawno firma BUDRIM Sp. z o. o. z Kunic, która wygrała ogłoszony przez ZDM przetarg, zakończyła remont nawierzchni odcinka ulicy Wrocławskiej (od ul. Wielkiej Niedźwiedzicy do Pawiej) oraz przebudowę usytuowanych tam dwóch zatok autobusowych.

LPGK inwestuje w ekologię »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie Zygmunt Mułek – LPGK
Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wybuduje nowoczesną, ekologiczną myjnię samochodów, w której wykorzystana zostanie deszczówka. Z tą inwestycją związana jest także modernizacja kotłowni.

IV LO ma 55 lat »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie um
Jubileusz 55 lecia swego istnienia obchodziło (sobota, 6 października) IV Liceum Ogólnokształcące, działające wraz z Gimnazjum nr 10 w ramach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Bohdana Ihora Antonycza w Legnicy.

KKS TORA najlepszym klubem »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie um
Klub Karate Shotokan „TORA” oraz Polski Związek Karate zorganizowali pod patronatem Prezydenta Legnicy XXI Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate WKF.

I Legnicki Tydzień Romansu Polsko-Rosyjskiego »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie um
Koncertem w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego zakończył się I Legnicki Tydzień Romansu Polsko-Rosyjskiego im. Lidii Novikovej. To artystyczne przedsięwzięcie zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy” pod honorowym patronatem prezydenta Legnicy, który udzielił mu również wsparcia finansowego.

Warsztaty teatralne »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie um
Uczniowie pięciu legnickich szkół podstawowych będą uczestniczyć w niestandardowych zajęciach edukacyjno-wychowawczo-profilaktycznych.

Światowy Dzień Zwierząt w legnickim schronisku »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie um
Psy i koty z legnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Ceglanej dostały od dzieci mnóstwo karmy, koce, miski i inne podarunki. W ten sposób najmłodsi legniczanie uczcili w czwartek (4 października) Światowy Dzień Zwierząt.

Spektakl na dworcu kolejowym »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie um
W poniedziałek (8 października) na dworcu PKP w Legnicy odbędzie się spektakl realizowany w 10 towarowych wagonach. Ten specjalny pociąg nazywa się Cosmic Underground, a jego trasa prowadzi z Estonii do Portugalii.

Sukcesy uczniów II LO »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie um
W ramach niedawnego Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 24 września odbył się Maraton Językoznawczy organizowany przez Instytut Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Awaria wodociągów »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie um
Jak poinformowało Legnickie Przedsiebiorstwo Wodociagów i Kanalizacji SA, dzisiaj (5 października) w godzinach porannych wystąpiła awaria sieci wodociągowej u zbiegu ulic Rataja i Złotoryjskiej.

Co powstanie przy ulicy św. Piotra? »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie um
Nowy właściciel działki, położonej w centrum Legnicy przy ul. św. Piotra, deklaruje zamiar wzniesienia tam budynku o funkcjach zgodnych z wytycznymi staromiejskiego planu zagospodarowania przestrzennego, czyli mieszkaniowo-usługowej.

Przebudowa alei Piłsudskiego »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie um
Jeszcze 3 dni pozostały (do 8 października) firmom zainteresowanym przebudową części alei Piłsudskiego w Legnicy na złożenie ofert.

XXI Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate WKF »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie kar
W najbliższą sobotę Klub Karate Shotokan „TORA” oraz Polski Związek Karate organizują pod patronatem Prezydenta Legnicy XXI Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate WKF.

Zgłaszajmy niezwykłych legniczan! »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie um
Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych po raz siódmy organizuje konkurs „Akcja Akacja, Akcja Dąb - Niezwykli Dolnoślązacy 2012”.

Identyfikacji kibica na stadionie Orła Białego »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie um
System dostosowany jest do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, przepisów PZPN, wytycznych UEFA i FIFA, ustawy o ochronie danych osobowych oraz wymagań zleceniodawcy. Ma on umożliwić publiczności prosty zakup biletów, karnetów i pozyskanie kart kibica.

XXV Bieg Lwa Legnickiego już w niedzielę »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie um
Pod honorowym patronatem Prezydenta Legnicy Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje w ramach XXV Biegu Lwa Legnickiego pierwszy PÓŁMARATON. Bieg odbędzie się w najbliższą niedzielę, 7 października (godzina 10) w Parku Miejskim. Start i meta – na boiskach treningowych.

Miejski Rzecznik Konsumentów doradza seniorom »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie um
Biuro Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Legnicy, wychodząc naprzeciw problemom zgłaszanym przez osoby w wieku senioralnym ,organizuje kampanię edukacyjną w Ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Grafficiarze – w akcji »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie um
W rejonie Parku Miejskiego od kilku miesięcy prowadzone jest przez Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych z finansowym udziałem miasta podwyższanie i wzmacnianie lewobrzeżnego wału Kaczawy.

Studio filmu w Akademii Rycerskiej »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie um
Prowadzony od wielu lat, a finansowany w większości z budżetu miasta remont Akademii Rycerskiej przynosi efekty.

Tytuł LODOŁAMACZA dla Legnickiej Biblioteki Publicznej »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie um
Legnicka Biblioteka Publiczna znalazła się wśród laureatów VII edycji ogólnopolskiego konkursu promującego zatrudnianie osób niepełnosprawnych i aktywność osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia - Lodołamacze 2012.

Bezrobotni będą sprzątać miasto »
Tekst opublikowany 2012-10-03, opracowanie um
Efektem porozumienia prezydenta miasta z Powiatowym Urzędem Pracy jest zorganizowanie robót publicznych, w których wezmą udział bezrobotni legniczanie.

Do serca przytul psa, weź na kolana kota »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie um
4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Tego dnia w legnickim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt można będzie bezpłatnie adoptować pieska lub kotka.

Chcieli ukraść bariery energochłonne  »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie pol
Jaworscy policjanci zatrzymali 15 i 17 latka, którzy usiłowali ukraść bariery energochłonne znajdujące się przy jednej z dróg na terenie gminy Męcinka. Sprawcy planowali sprzedać bariery na złom.

Jubileuszowa X Paraolimpiada TPD w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie um/fot.K.Napora
Na boiska sportowe przy Zespole Szkół Integracyjnych im. Piastów Śląskich w Legnicy przybyło blisko pół tysiąca osób. 26 września w jedenastu konkurencjach rywalizowali ze sobą młodzi paraolimpijczycy.

Dolnośląskiego Festiwalu Nauki dzień drugi »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie um
Piątek, 28 września to drugi i ostatni dzień XV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Legnicy. Choć Festiwal trwa tu tylko dwa dni, na uczestników czeka wiele atrakcji.

Kto wejdzie na mecz Miedzi za darmo? »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie um
W sobotę, 29 września o godz. 16 MKS Miedź zmierzy się w Legnicy z Okocimskim Brzesko. Grupy zorganizowane ze szkół i placówek oświatowych wejdą na mecz za darmo, jednak pod warunkiem wcześniejszego dostarczenia do klubu listy imiennej uczniów udających się na stadion.

Płać za koncesję »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie um
30 września mija termin wpłacenia III raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w legnickich placówkach handlowych i gastronomicznych (art.11 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi).

Internat do wzięcia »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie um
Prezydent Legnicy informuje, że już 12 października w siedzibie Urzędu Miasta odbędzie się przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej, stanowiącej własność Gminy Legnica, położonej przy ul. Reja 4-6 (dawniej internat)

Ulga dla cyklistów »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie um
Do istniejącej już w Legnicy sieci ścieżek rowerowych o długości ok. 30 kilometrów wkrótce dołączy kolejny odcinek trasy dla cyklistów.

400 kółek samokoszy Czyngis Chana »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie um
Ponad 200 rowerzystów wzięło udział w Rajdzie „Śladami Smaków Czyngis Chana”

Zmiana organizacji ruchu na wiadukcie  »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie um
Od czerwca Zarząd Dróg Miejskich prowadzi przebudowę wiaduktu drogowego (nad torami kolejowymi PKP) w ciągu Alei Piłsudskiego.

XV Dolnośląski Festiwal Nauki »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie um
Stacjonarna edycja XV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki we Wrocławiu dobiegła końca. W czwartek 27 września rozpoczyna się edycja regionalna w dwóch miastach – Legnicy oraz Zgorzelcu i potrwa do 28 września. Na te dwa dni zaplanowano ponad 80 imprez.

Opiekuńcza Straż Miejskiej »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie um
Jak informuje legnicka Straż Miejska, działania prowadzone od 1 marca 2012 r. przez tę formację w zakresie wyłapywania bezpańskich zwierząt dają pozytywne efekty.

Legnica leczy pomniki  »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie um
Po zrealizowanej z sukcesem odbudowie szaty roślinnej Parku Miejskiego, zniszczonej na skutek huraganu z 23 lipca 2009 roku, które to przedsięwzięcie kwotą ponad 3 mln zł dofinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Legnica przystępuje do kolejnych zadań związanych z ochroną zasobów przyrodniczych.

Od wtorku w Rynku - Ekowystawa »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie um
Najlepsze działania ekologiczne gmin dotyczące oszczędzania energii i ochrony klimatu są tematem wystawy, którą można oglądać od wtorku (25 września) na wschodniej pierzei legnickiego Rynku.

Termin składania zgłoszeń do udziału we FLOP Show »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie um
Organizatorzy trzeciego już Festiwalu Legnickich Organizacji Pozarządowych zachęcają wszystkie stowarzyszenia i fundacje z miasta i okolic do uczestnictwa w tej wielkiej imprezie.

PARAOLIMPIADA TPD »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie um
Na dwa dni, 25 i 26 września, miasto stanie się centrum sportowych rozgrywek. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy już po raz dziesiąty organizuje Legnicką Paraolimpiadę TPD. Impreza co roku gromadzi blisko 400 niepełnosprawnych sportowców z całego subregionu.

Laury za Sportowy Turniej Miast i Gmin »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie um
W dniach 26 maja–1 czerwca br. miała miejsce XVIII edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin - STMiG 2012. Jest to największa impreza sportu masowego w Polsce, rozgrywana w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Na nic zakazy »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie pol
Badanie trzeźwości kierowcy zatrzymanego na drodze 94 wykazało, że był nietrzeźwy, w jego organizmie stwierdzono ponad 2,2 promila alkoholu. Ustalono również, że posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd w Złotoryi.

Zatrzymani rozbójnicy »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie pol
W czwartek o godz. 9 do idącego ul. Jaworzyńską młodego mężczyzny podeszło trzech sprawców, którzy zażądali od niego pieniędzy. Kiedy odmówił napastnicy najpierw grozili mu pobiciem a potem pobili.

Najlepszy skatepark w Polsce? »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie um
Do końca września powinien być gotowy projekt nowego legnickiego skateparku. Ma on być jak najlepiej dostosowany do oczekiwań i potrzeb skaterów, dlatego projektant na bieżąco konsultuje swoje pomysły z przyszłymi użytkownikami obiektu.

Turniej Tańca Towarzyskiego o „Złotego Lwa” »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie um
Już po raz 19 Legnickie Centrum Kultury organizuje Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego o „Złotego Lwa”. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 września, w sali widowiskowo-sportowej przy ul. Lotniczej.

Zmiana budżetu? »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie um
Prezydent Legnicy przedłożył radnym Rady Miejskiej, którzy zbiorą się na sesji 24 września, projekt zmian budżetu miasta na rok 2012. Dokument zawiera propozycję powiększenia zarówno dochodów miejskiej kasy, jak i jej wydatków o kwotę 695.620,27 zł.

Kaczawskie „bobry” zagrożeniem dla miasta »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie um
Od szeregu miesięcy na legnickiej Kaczawie prowadzone są kosztowne inwestycje, których celem jest zmniejszenie powodziowego zagrożenia miasta ze strony naszej rzeki.

Kolejarze kolejny raz zapowiadają remont dworca  »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie rr
Branżowy portal „Kurier Kolejowy” poinformował, że „gruntowna modernizacja dworca kolejowego w Legnicy ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Przetarg zostanie ogłoszony jesienią. Do tego czasu PKP SA muszą uzyskać pozwolenie na budowę (…).

Nowy podział środków »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie um
W związku z dużym zainteresowaniem osób niepełnosprawnych uzyskaniem dofinansowania do udziału w turnusach rehabilitacyjnych, władze miasta postanowiły dokonać nowego podziału przyznanych miastu środków PFRON i zwiększyć kwotę przeznaczoną na ten cel.

Budżet wg RIO - OK »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie um
Jednym dokumentów, jakie prezydent Legnicy przekazał Radzie Miejskiej na jej najbliższą sesję (24 września) jest informacja o przebiegu wykonania budżetu miasta Legnicy za pierwsze półrocze 2012 roku.

Karalne torów rżnięcie »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie pol
Policjanci z powiatu złotoryjskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież szyn z nieczynnej trakcji kolejowej. Podejrzany został zauważony i zatrzymany przez funkcjonariuszy podczas cięcia torów. Teraz mężczyźnie za czyn, o który jest podejrzany grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zabarykadował się w altanie »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie pol
W związku z powtarzającymi się włamaniami do altan na terenie ogrodów działkowych w Ziemnicach koło Legnicy policjanci objęli ten rejon szczególnym nadzorem.

Na rowerze „Śladami Smaków Czyngis Chana” »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie um
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy organizuje 23 września (niedziela) o godz. 11 imprezę pn. Rajd Rowerowy „Śladami Smaków Czyngis Chana”. Trasa rajdu prowadzić będzie z Legnicy do Legnickiego Pola (ok. 14 km). Liczbę uczestników ograniczono do 150 osób.

Z młotkiem na przystanek »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie u
W poniedziałek około godz. 21.30 policyjny patrol Wydziału Prewencji zatrzymał w bezpośrednim pościgu 29-letniego mężczyznę, który młotkiem wybijał szyby przystanku autobusowego przy alei Piłsudskiego w Legnicy. Zniszczył dwie wielkie szyby.

Prezydenckie propozycje »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie um
Zwiększenie kwot na utrzymanie podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka, zwiększenie kwoty na usamodzielnienie się i zagospodarowanie do 5 tys. zł

Policyjny nos… »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie pol
Policjanci KPP Złotoryja przyszli do jednego z mieszkań w centrum miasta żeby oddać tablicę rejestracyjną odnalezioną na terenie miasta. W mieszkaniu funkcjonariusze wyczuli znajomy zapach...

Nowe wyzwania zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie um
Zawodnicy LKT Legnica rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu. Pierwsze półrocze przyniosło legnickim zawodnikom rekordową ilość trofeów - 23 medale mistrzostw Polski w trzech kategoriach wiekowych, 8 medali mistrzostw Europy i 174 punkty w ministerialnym systemie sportu młodzieżowego.

Tydzień Pokoju w Roanne z udziałem młodych legniczan »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie um
Na przełomie sierpnia i września sześcioro uczniów I LO im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy, będąc gośćmi Roanne – francuskiego miasta partnerskiego Legnicy, brało udział w „Semaine pour la paix” - Tygodniu Pokoju. Młodzi legniczanie razem z przedstawicielami innych państw pracowali nad wizją światowej jedności.

Filantropi roku 2011 Regionu Legnickiego »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie um
W sali Hotelu Qubus setki osób wzięło udział w uroczystej Gali konkursu o tytuł „Filantropa Roku Regionu Legnickiego 2011”.

Legnica wraca na wielki ekran »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie um
Rozpoczęcie realizacji zdjęć do najnowszego filmu Waldemara Krzystka pt. „Fotograf” poprzedziła konferencja prasowa, zorganizowana w nowoczesnej siedzibie KGHM LETIA Legnicki Park Technologiczny SA.

Dzień Sybiraka w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie um
W poniedziałek w legnickiej katedrze biskup legnicki Stefan Cichy koncelebrował uroczystą mszę św. z okazji dorocznego Dnia Sybiraka.

Prezydent spotkał się mieszkańcami Zakaczawia »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie um
Na pierwsze po wakacjach spotkanie konsultacyjne w cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw” prezydent Legnicy zaprosił mieszkańców Zakaczawia. Przybyło ponad 70 osób zainteresowanych problemami lokalnymi tego rejonu.

Napad, którego nie było  »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie pol
Legnicka Komenda Policji poinformowana została o napadzie rozbójniczym, który miał miejsce na terenie legnickiego dworca PKP. Trzech nieznanych mężczyzn po wcześniejszym pobiciu i skopaniu 16-latka zabrało mu telefon komórkowy oraz pieniądze w kwocie 75 zł.

Zatrzymani rozbójnicy »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie pol
W czwartek o godz. 7.30 w Chojnowie na ul. Legnickiej trzech mężczyzn napadło na mieszkańca tego miasta. Sprawcy najpierw bili swoją ofiarę, a następnie skopali i z kieszeni spodni ukradli pieniądze w kwocie 110 zł.

„Bezbolesna” wymiana rurociągu »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie um
Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęło prace związane z modernizacją żeliwnej sieci wodociągowej przy ul. Ścinawskiej.

Nowe elewacje Akademii Rycerskiej  »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie um
Prowadzony od wielu lat, a finansowany w absolutnej większości z budżetu miasta remont Akademii Rycerskiej osiągnął kolejny etap. Protokolarnym odbiorem zakończyła się odnowa wewnętrznych elewacji łącznie z wieżą, od strony dziedzińca tego barokowego gmachu.

Zmiany w rejonie ulicy Libana »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie um
Rozpoczął się kolejny etap przebudowy ulicy Libana.

Ewakuacja filii SP nr 9 »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie um
W godzinach przedpołudniowych w zaroślach sąsiadujących z budynkiem Filii Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Krzemienieckiej znaleziono niewiadomego pochodzenia przedmiot w kształcie tuby, kojarzący się z bojowym wyposażeniem wojskowym

Skopał bezdomnego inwalidę »
Tekst opublikowany 2012-09-11, opracowanie pol
Policjanci z legnickiej Komendy Miejskiej zatrzymali w bezpośrednim pościgu 25-letniego mężczyznę, który pobił bezdomnego 45-latka i ukradł mu kulę ortopedyczną.

Harcerski piknik w Parku Miejskim »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie um
Janusz Korczak - wybitny pedagog, broniący praw i interesów dzieci aż do męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym, wybrany został przez legnickich harcerzy na Bohatera, którego imię nosić będzie Hufiec. Janusz Korczak trafił też na nowy sztandar Hufca.

Sentymentalna podróż do Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie um
Z pięciodniową sentymentalną wizytą do Legnicy przybyła licząca około 40 osób grupa Żydów, którzy przed 1968 rokiem mieszkali w naszym mieście. Z rodzicami i dziadkami przyjechały dzieci i wnuki.

Instruktor fałszował świadectwa  »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie pol
Legniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 37-letniego mieszkańca Chojnowa, który w celu uzyskania prawa jazdy kierowcy zawodowego przedłożył w legnickim Starostwie Powiatowym sfałszowany druk świadectwa kwalifikacji zawodowych o odbyciu kursu doszkalającego.

Stypendia dla najlepszych sportowców »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie um
W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego miało miejsce uroczyste wręczenie stypendiów Prezydenta Legnicy sportowcom osiągających wysokie wyniki w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie.

Wyłapią psy »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie um
Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej z 28 czerwca 1999 r. w Legnicy raz na kwartał przeprowadzana jest akcja wyłapywania bezdomnych zwierząt. Najbliższa odbędzie się 19 i 21 września 2012 r.

Monitorują cmentarz »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie um
Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozbudowuje system monitoringu na Cmentarzu Komunalnym. Nekropolię obserwuje już sześć kamer. Kolejne będą wkrótce zainstalowane. Legnicka nekropolia zajmuje obszar około 50 hektarów.

Imieniny Ulicy NMP  »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie um
Ulica Najświętszej Marii Panny – to legnicki salon handlowy, turystyczny i towarzyski. W średniowieczu wiódł tędy popularny szlak kupiecki i pątniczy z Europy Zachodniej, przez ziemie Królestwa Polskiego do Kijowa i nad Morze Czarne – zwany Królewską drogą („Via Regia”).

Asfalt na Libana »
Tekst opublikowany 2012-09-05, opracowanie um
Rozpoczęta 2 lipca przebudowa ulicy Libana wkroczyła w nową fazę. Prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem, a ich zakończenie nastąpi jeszcze w tym roku.

Przebudowa przejścia dla pieszych »
Tekst opublikowany 2012-09-05, opracowanie um
Zarząd Dróg Miejskich przekazał wykonawcy - wyłonionej w przetargu firmie WINDOPOLDŹWIG Sp. z o. o. z Zielonej Góry, plac budowy przejścia dla pieszych w ciągu Alei Piłsudskiego.

Finał XXI Legnickich Wieczorów Organowych »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie um
W legnickiej Katedrze odbędzie się bardzo ciekawe wydarzenie artystyczne.

Casting – wytatuowani odpadają »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie um
W Legnicy niebawem rozpoczną się zdjęcia do najnowszego filmu Waldemara Krzystka pt. „Fotograf”. Zanim to jednak nastąpi, zorganizowany zostanie casting, związany z rekrutacją niezbędnych na planach filmowych statystów.

Zmiany w rejonie ul. H. Pobożnego  »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie um
W ramach zakończonej inwestycji zostały odnowione przestrzenie zlokalizowane na działkach gminnych w rejonie ul. H. Pobożnego

Inauguracja roku szkolnego »
Tekst opublikowany 2012-09-03, opracowanie um
Zespół Szkół Integracyjnych im. Piastów Śląskich był 3 września gospodarzem miejskiej inauguracji roku szkolnego w Legnicy.

Brama Głogowska w remoncie »
Tekst opublikowany 2012-09-03, opracowanie um
Wieża Bramy Głogowskiej, zwana też Basztą Głogowską, jest pochodzącą z XIV/XV wieku częścią legnickich murów obronnych. Rozpoczął się właśnie kolejny etap jej renowacji.

„Zielony Dom” przeszkoli  »
Tekst opublikowany 2012-09-03, opracowanie um
Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Ruchową „Zielony Dom” zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „NGO’s mają głos – arena mówców III sektora”, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Kto kupi siedzibę Straży Miejskiej »
Tekst opublikowany 2012-09-03, opracowanie um
7 września w siedzibie Urzędu Miasta odbędzie się przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej (z zasobu Skarbu Państwa), położonej przy ul. Kamiennej 22.

Dzień Weterana u Sabadacha »
Tekst opublikowany 2012-08-31, opracowanie um/fot.Franciszek Grzywacz
Legnica jest jednym z wielu miast w Polsce, na których powojennej historii swój trwały ślad odcisnął blisko półwieczny pobyt wojsk Armii Radzieckiej.

Potrzebni statyści do filmu »
Tekst opublikowany 2012-08-31, opracowanie um
W Legnicy niebawem rozpoczną się zdjęcia do najnowszego filmu Waldemara Krzystka pt. „Fotograf”. Zanim to jednak nastąpi, zorganizowany zostanie casting, związany z rekrutacją niezbędnych na planach filmowych statystów.

Imieniny ul. Najświętszej Marii Panny »
Tekst opublikowany 2012-08-31, opracowanie um
Bogaty program artystyczny towarzyszyć będzie tegorocznym Imieninom Ulicy Najświętszej Marii Panny, połączonym z XIII Międzynarodowym Turniejem Kowali o Srebrne Klucze Legnicy.

20 tys. uczniów do szkół »
Tekst opublikowany 2012-08-31, opracowanie um
W najbliższy poniedziałek (3 września) rozpocznie się nowy rok szkolny dla 19.498 uczniów i 3.200 dorosłych słuchaczy legnickich placówek oświatowych.

Ul. Środkowa – w listopadzie »
Tekst opublikowany 2012-08-30, opracowanie um
Budowa ul. Środkowej potrwa do listopada.

Dokumentacja budowy skateparku później  »
Tekst opublikowany 2012-08-30, opracowanie um
Wyłoniony w procedurze zapytania ofertowego wykonawca dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy skateparku - firma FRACTAL Skateboarding, Boniek Z. Falicki – deklarował w umowie przygotowanie opracowania do 30 sierpnia.

Święto 46 miejskich strażników »
Tekst opublikowany 2012-08-30, opracowanie um
W gmachu Akademii Rycerskiej na uroczystej zbiórce spotkali się funkcjonariusze legnickiej Straży Miejskiej.

Legniccy łucznicy postrzelają »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie um
W miniony weekend zawodnicy legnickiego „Strzelca” startowali w IV Rundzie Pucharu Polski w Łucznictwie.

Magdalena Laskowska - wystawia w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie um
Laskowska jest absolwentką ASP w Warszawie. W 2011 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stanisława Baja. Zajmuje się malarstwem i ilustracją.

Miliony w ścieki »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie um
Należąca do LPWiK Oczyszczalnia Ścieków przy ul. Spokojnej od czasu przeprowadzenia modernizacji bloku biologicznego spełnia wszystkie wymagane standardy jakości ścieków oczyszczonych.

 »
Tekst opublikowany 2012-08-29, opracowanie

Google StreetView podglądały miasto »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie um
Po raz pierwszy charakterystyczny samochód z panoramiczną kamerą na dachu pojawił się w Legnicy 10 maja. Wtedy rozpoczęły się zdjęcia do stworzenia wirtualnego przewodnika po naszym mieście.

Piaskowe dzieła na plaży  »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie um
W niedzielę na Kąpielisku Kormoran w Legnicy Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował konkurs rzeźby w piasku pn. PIASKOWNICA 2012. Przez dwie godziny 18 ekip wykonywało piaskowe dzieła. Jury oceniło pomysłowość, oryginalność, sposób wykonania i ogólne wrażenie artystyczne.

Udane wakacje  »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie um
Wychowankowie Domu Dziecka w Legnicy przy ul. Wandy właśnie powracają z wakacji. Kilkoro z nich odpoczywało na dwutygodniowym turnusie w nadmorskim Rewalu. Inni byli Międzyzdrojach i Dziwnowie, a ostatnio biorą udział w czterodniowym biwaku w Małowicach.

Turniej Ecoren CUP 2012  »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie um/fot.Tomasz Folta
24 sierpnia w Lubinie odbył się Finał VI edycji turnieju Ecoren CUP 2012. Zagrało w nim 92 zawodników z 11 wyłonionych w eliminacjach drużyn piłkarskich z okolic Legnicy, Głogowa i Lubina. W grupie młodszej (10–12 lat) zwyciężyła Ekipa Lubina, natomiast spośród piłkarzy grupy starszej (13–15 lat) najlepsi okazali się Fudbolowcy 97 z Legnicy.

Turniej trójek koszykarskich »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie um
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na turniej trójek koszykarskich pod nazwą „WAKACYJNY STREETBALL W PARKU”. Impreza odbędzie się w piątek, 31 sierpnia br. w Parku Miejskim, na placu przed podkową Stadionu, o godzinie 12.

Jutro Straż Miejska obchodzi święto »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie um
Funkcjonariusze Straży Miejskiej raz w roku mają swoje święto. Obchodzą je 29 sierpnia, w rocznicę uchwalenia ustawy o strażach miejskich i gminnych.

371 tys. za dokumentację ul. Jaworzyńskiej »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie um
W Urzędzie Miasta rozstrzygnięty został przetarg na wybór wykonawcy pełnobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego „Modernizacja Trasy 2a w Legnicy celem poprawy jakości połączeń z Siecią TEN-T i dróg krajowych – przebudowa ul. Jaworzyńskiej”.

Święto Łęgów Odrzańskich w stolicy krainy  »
Tekst opublikowany 2012-08-24, opracowanie red
Tym razem Prochowice przyjmują gości z całej Krainy Łęgów Odrzańskich na wspólnym święcie partnerstwa. Impreza odbywać się będzie na prochowickim zamku przy cyklicznej już Biesiadzie nad Kaczawą u boku Napoleona.

Zwłoki w Prochowicach »
Tekst opublikowany 2012-08-22, opracowanie pol
Zwłoki starszego mężczyzny znalezione zostały 10 sierpnia pomiędzy drogą krajową DK-94 a hangarem Państwowej Straży Pożarnej w Prochowicach.

Bocian i bestia »
Tekst opublikowany 2012-08-22, opracowanie pol
We wtorek (21 sierpnia) po południu osoby wypoczywające nad wodą w miejscowości Spalona zawiadomili legnicką policję o mężczyźnie, który metalowym prętem skatował bociana.

Konkurs rzeźby w piasku »
Tekst opublikowany 2012-08-21, opracowanie um
Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konkursie rzeźby piaskowej PIASKOWNICA 2012. Impreza odbędzie się 26 sierpnia o godz. 15, tradycyjnie na kąpielisku Kormoran.

Sprawdź ile zapłacisz »
Tekst opublikowany 2012-08-20, opracowanie um
W Legnicy obowiązuje już nowy podział i ceny w Strefie Płatnego Parkowania.

Skarbówka w nowej siedzibie »
Tekst opublikowany 2012-08-20, opracowanie um
Trwające kilka lat starania o dokonanie zamiany nieruchomości pomiędzy Gminą Legnica i Skarbem Państwa, pozwalającej na stworzenie w innym miejscu nowej siedziby Urzędu Skarbowego dobiegły końca.

Legniczanka wśród mistrzów »
Tekst opublikowany 2012-08-20, opracowanie um
W dniach 17-26 sierpnia w Pradze rozgrywane są Mistrzostwa Europy Juniorów w szachach. Wśród 1.173 zawodników i zawodniczek znalazła się legniczanka, zawodniczka ASSZ „Miedź” Legnica, Anna Karykowska.

Nowe ulice na Piekarach »
Tekst opublikowany 2012-08-20, opracowanie um
Zakończono budowę ulic Batalionu Zośka i Pileckiego

Okradała starszych ludzi »
Tekst opublikowany 2012-08-20, opracowanie pol
Legniccy policjanci zatrzymali 39-letnią kobietę, która podając się za pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wprowadzała w błąd i okradała starsze osoby.

Nadciąga mrok »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie opr. RW
Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od największego święta wszystkich miłośników mrocznych i industrialnych dźwięków. 26 lipca rozpoczyna się festiwal Castle Party w Bolkowie. Tegoroczną gwiazdą będzie znany od wielu lat zespół Alien Sex Fiend.

Zbliża się Polcon 2012 »
Tekst opublikowany 2012-06-19, opracowanie red.
Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich miłośników fantastyki. Pod koniec sierpnia, pierwszy raz we Wrocławiu, zostanie zorganizowany Polcon 2012, czyli Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki. Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się Erich von Daniken i Andrzej Sapkowski. Od dziś czynne jest wrocławskie biuro konwentu.

Wrocławski Bieg Nadziei »
Tekst opublikowany 2012-06-16, opracowanie red.
Rozpoczęły się zapisy do Wrocławskiego Biegu Nadziei, który odbędzie się 30 czerwca w sobotę. Bieg oraz towarzysząca mu impreza na Stadionie Olimpijskim ma na celu zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorego na raka wrocławskiego studenta Kuby Piśmiennego. Organizatorzy zapewniają uczestnikom i kibicom kosmiczne przeżycia rodem z Gwiezdnych Wojen oraz wegetariański poczęstunek prosto z Indii.

Sokoły powracają »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Osiem młodych sokołów wędrownych zamieszkało dzisiaj w sztucznych gniazdach na terenie Nadleśnictwa Żmigród. Te drapieżniki są jednym z najrzadszych gatunków w Polsce.
Zdjęć: 7  

Jak wybrać dom opieki dla bliskiej osoby? »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Nie każdy ma możliwość zapewnienia bliskiej, starszej lub chorej osobie właściwej opieki w domu rodzinnym. Zazwyczaj, w takiej sytuacji opiekun zaczyna myśleć nad skorzystaniem w usług domu opieki. Instytucji oferujących opiekę nad osobami starszymi lub niesamodzielnymi jest coraz więcej. W obliczu starzenia się społeczeństwa w wymiarze globalnym zapotrzebowanie na tego typu usługi społeczne będzie wzrastać. W jaki sposób wybrać dom opieki i co powinniśmy wziąć pod uwagę – doradzają eksperci Tena Solutions

Cyrk Warszawa w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-06-06, opracowanie red.
Z nowym atrakcyjnym programem przybywa Cyrk Warszawa pod dyrekcją Georgia Petkow.

Sensacyjne odkrycie »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie red.
Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego poinformowali o wielkim odkryciu w Jaskinie Niedźwiedziej w Kletnie
Zdjęć: 5  

Dzieci jadą za darmo »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
1 czerwca najmłodsi podróżni pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie. Dodatkowo, dla swoich najmłodszych pasażerów przewoźnik przygotował dwie książeczki, które nie tylko 1 czerwca umilą podróż.
Zdjęć: 1  

Sztandar dla TPD »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie Adam Kobel
W przededniu najważniejszego święta dla TPD – Dnia Dziecka, legnickiemu Oddziałowi Towarzystwa Przyjaciół Dzieci został dziś nadany sztandar.

Zbiórka pododdziałów »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
W tym roku obchodzimy 20 rocznicę utworzenia struktur Państwowej Straży Pożarnej, a także 160 rocznicę powstania w naszym mieście pierwszego oddziału ochotniczej straży ogniowej. Uroczysta jubileuszowa zbiórka pododdziałów Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy miała miejsce 18 maja na płycie Rynku.

Grand Prix dla Chóru Akademickiego »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
43. Ogólnopolski Turniej Chórów LEGNICA CANTAT dobiegł końca. Grand Prix Turnieju - Rubinowa Lutnia im. Jerzego Libana wraca do Warszawy, tym razem w ręce Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego.

Uczyli dzieci samoobrony »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie SG
W Zespole Szkół Integracyjnych w Legnicy, funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Legnicy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, uczestniczyli w Festynie „Integracja to nasze bezpieczeństwo”.

Wspólny patrol »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie SG
W ramach tygodniowego pobytu w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, czterech funkcjonariuszy Straży Granicznej z Macedonii odwiedziło Placówkę SG w Legnicy.

Malowali pejzaże »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
W Muchowie koło Jawora Zarząd Miejski i Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy zorganizował X jubileuszowy plener plastyczny dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Legnica kwitnie »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
Piątek był kolejnym pracowitym dniem dla legnickich miejskich ogrodników. Zajęli się oni ukwiecaniem wielkiego skweru na Placu Słowiańskim.

Koncert dla hutników »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
W sobotni wieczór, 12 maja na ulicy Najświętszej Marii Panny miał miejsce niezwykły koncert, dedykowany przez Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź SA i Prezydenta Legnicy hutnikom z okazji ich dorocznego święta.

I liga nasza! »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
Taki był plan: piłkarze Miedzi musieli wygrać. Zwycięstwo 4:0 z Rybnikiem sprawiło, że do Legnicy zawita I liga. Najwięcej punktów, najwięcej strzelonych bramek i najmniej straconych - nie ma wątpliwości, kto jest najlepszym zespołem grupy zachodniej II ligi - to MKS Miedź Legnica.

Kosmiczne mleko »
Tekst opublikowany 2012-05-22, opracowanie UM
Pierwszy i jak dotąd jedyny polski kosmonauta, generał Mirosław Hermaszewski spotkał się 14 maja w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Jordana z prawie dwustoma uczniami legnickich szkół i ich opiekunami, promując i upowszechniając ogólnopolską akcję „Mleko w szkole", dzięki której od 2004 roku mleko w kartonach pite w szkołach dotowane jest przez Unię Europejską.

Ulica Kibica »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie UM
Zamiast tzw. „strefy kibica" w Legnicy powstanie na cały czas trwania Mistrzostw EURO 2012 Ulica Kibica.

Najlepsza organizacja »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie TPD
Miejski Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy jest laureatem I edycji plebiscytu „zDolne NGO" dla najlepszej organizacji pozarządowej z Dolnego Śląska działającej w roku 2011 w obszarze wolontariatu. Statuetkę i tytuł z rąk Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Radosława Mołonia odebrał prezes legnickiego TPD Kazimierz Pleśniak.

Legniczanie na podium »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie UM
Z ośmioma medalami XXVII Mistrzostw Europy w Taekwon-do ze słoweńskiego Mariboru wrócili zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do. W składzie reprezentacji Polski na tegoroczny czempionat znalazła się czwórka legniczan: Maciek Żuk, Gabriela Offman, Klaudia Ewkowska i Bartosz Górski. W zawodach wystartowało 490 zawodników z 29 państw.

Gwiazdy Iraku »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie UM
W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Mazowieckiej odbyło się uroczyste pożegnanie 64 absolwentów klas mundurowych, którzy już za kilka dni przystąpią do matury.

Czuwam, znaczy dostrzegam drugiego »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie UM
W legnickim „Parnasiku" odbyło się niecodzienne wydarzenie - spotkanie po latach blisko 100 osobowej grupy byłych działaczy i pracowników etatowych Chorągwi Legnickiej ZHP. Uczestnikom przyświecało hasło naczelnego skauta świata, Roberta Badena Powella: „Czuwam, znaczy dostrzegam drugiego".

Nowa nekropolia »
Tekst opublikowany 2012-05-14, opracowanie UM
Budowa nowego cmentarza komunalnego dla Legnicy w podmiejskim Jaszkowie należy do inwestycji o specjalnym, wielopokoleniowym i historycznym znaczeniu. Przedsięwzięcie, realizowane dziś przez ojców, służyć będzie po dziesięcioleciach także wnukom i prawnukom jako miejsce o szczególnym przeznaczeniu i godnej najwyższego szacunku symbolice.

Bitwa na głosy - pierwszy finalista »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Przed nami pierwszy półfinał „Bitwy na głosy”. W najbliższym odcinku nikt nie odpadnie. Widzowie wybiorą za to jednego z finalistów.

Dolnośląski Klucz Sukcesu »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Po raz kolejny w tym roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska będzie przyznawać Dolnośląski Klucz Sukcesu. Uroczystość wręczenia tej specyficznej nagrody za każdym razem odbywa się w innym mieście naszego regionu. Tym razem wyróżnione firmy zostaną uhonorowane 31 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. W tej chwili trwa procedura przyjmowania zgłoszeń do XVI-ej edycji Wyróżnienia.
Zdjęć: 4  

Koncert Janusza Radka  »
Tekst opublikowany 2012-04-16, opracowanie red.
Janusz Radek - Koncert charytatywny na głos i ręce.

Mała szkoła - duży kłopot »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Temat prawa jazdy wciąż budzi wiele emocji. Zastanawiamy się, którą szkołę wybrać, czy dany instruktor okaże się skutecznym pedagogiem i czy uda nam się szybko przejść szkolenie. Wypytujemy rodzinę, znajomych, zasięgamy opinii na forach, by wreszcie skusić się na sezonową promocję lub niską cenę niepewnej, małej "szkółki".

Narkotyki w wózku »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie red.
Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Legnicy wspólnie z funkcjonariuszami policji zatrzymali 3 obywateli Polski za posiadanie narkotyków.

Park dla skejtów »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie UM
Powstanie w Legnicy nowoczesnego skateparku prezydent Tadeusz Krzakowski zapowiadał już przed dwoma laty. Pieniądze na ten cel zostały zarezerwowane w tegorocznym budżecie miasta.

Remontujemy zabytki »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie UM
Wnioski prezydenta Legnicy o dofinansowanie renowacji legnickich zabytków kolejny raz zyskały akceptację samorządu województwa. Z pieniędzy, które dostaniemy będzie można wyremontować najbardziej reprezentacyjne zabytki w naszym mieście.

Tysiąc drzew »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie UM
Dobiegła końca realizacja przedsięwzięcia pn. „Odtworzenie zabytkowego założenia Parku Miejskiego w Legnicy zniszczonego w wyniku przejścia huraganu w dniu 23 lipca 2009 r."

Sąsiedzi w Ratuszu »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie UM
Przebywająca w naszym mieście, na zaproszenie Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, grupa niemieckiej młodzieży ze szkoły w Oerlinghausen odwiedziła prezydenta Legnicy.

Legnica z lotu ptaka »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie UM
Ortofotomapa jest, mówiąc najprościej, plastycznym odwzorowaniem terenu na płaszczyźnie, powstałym dzięki zdjęciom lotniczym czy satelitarnym. Odznacza się ona wielką precyzją ukazania terenu wraz ze wszystkim istniejącymi na nim obiektami przestrzennymi.

Ogniowy konkurs »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie UM
Wydział Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Urzędu Miasta Legnicy rozstrzygnął powiatowy etap XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas malują".

Koncert muzyki sakralnej »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie UM
15 kwietnia 2012 o godzinie 19.30 w Katedrze Legnickiej odbędzie się koncert muzyki sakralnej - Ensemble Vocal de Roanne oraz Chóru Madrygał. Wstęp jest wolny.

Sprawy w ciszy »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie UM
Od początku kwietnia obowiązuje ustawa z o języku migowym i innych środkach komunikowania się. Nałożyła ona na jednostki administracji publicznej obowiązek wprowadzenia usług ułatwiających osobom niepełnosprawnym komunikowanie się, także z wykorzystaniem tłumaczy języka migowego, w sprawach administracyjno-urzędowych.

Rekord w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie Sławomir Fijałkowski, konsultant generalny Festiwa
21. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej RYTUAŁ to najważniejsze wydarzenie Legnickiego Festiwalu SREBRO. W tym roku na konkurs nadesłano rekordową ilość 561 prac zgłoszonych przez 342 artystów z 42 krajów (w tym 25 państw europejskich, a także USA, Argentyna, Meksyk, Australia, Izrael, Korea, Tajlandia, Chile, Ekwador, Indie, Egipt, Japonia, Kostaryka, Singapur). Z Polski otrzymano 128 zgłoszeń.

Rusza srebro  »
Tekst opublikowany 2012-04-11, opracowanie Galeria Sztuki w Legnicy
Tegoroczne SREBRO rusza 4 maja i potrwa do 30 czerwca. W tym roku najważniejszy weekend Festiwalu to 11-12 mają. Trzydziesta trzecia edycja „Srebra” obejmie 15 ekspozycji w ramach stałych cykli oraz towarzyszących. Głównym wydarzeniem jak zawsze będzie Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, w tym roku po hasłem RYTUAŁ, w którym corocznie bierze udział kilkuset artystów z całego świata. Konfrontację ocen jury umożliwi – jak co roku – „Holownia”.

Przed rocznicą dwudziestolecia straży »
Tekst opublikowany 2012-03-29, opracowanie UM
Legniccy strażacy przygotowują się do obchodów dwudziestolecia działania Państwowej Straży Pożarnej w naszym mieście.

Nabór rozpoczęty »
Tekst opublikowany 2012-03-29, opracowanie UM
26 marca w Legnicy uruchomiony został już po raz czwarty elektroniczny nabór do przedszkoli publicznych.

Nagroda Miasta dla Elżbiety Chucholskiej »
Tekst opublikowany 2012-03-29, opracowanie UM
Rada Miejska na sesji 26 marca przyznała Nagrodę Miasta Legnicy Elżbiecie Chucholskiej. Nagroda ma wymiar finansowy w wysokości 15 000 złotych. Przyznano też odznaki „Zasłużonego dla Legnicy”.

Już dziś biegamy z maratończykiem »
Tekst opublikowany 2012-03-29, opracowanie Red.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza młodzież i dorosłych do cotygodniowych spotkań biegowych w Parku Miejskim

Ambasador podziękował legniczanom »
Tekst opublikowany 2012-03-29, opracowanie Opr. AS
Prezes Legnickiego Klubu Karate Kyokushin Andrzej Kaczkowski uczestniczył w spotkaniu w prywatnej rezydencji ambasadora Japonii Makoto Yamanaka, podczas której podziękowano Polakom za pomoc w czasie trzęsienia ziemi i tsunami, które nawiedziły Kraj Kwitnącej Wiśni. Gospodarz docenił wkład legnickiego klubu, który m.in. zorganizował sprzedaż cegiełek podczas XI Festiwalu Kultury Japońskiej.

Dziecko i jego świat »
Tekst opublikowany 2012-03-29, opracowanie opr. AS
19 marca w ZSO Nr 3 już po raz czwarty odbył Interdyscyplinarny Międzygimnazjalny Konkurs pod hasłem ,,Dziecko i jego świat”. Tegoroczna tematyka nawiązywała do ,,Roku Dziecka” ogłoszonego przez Rzecznika Praw Dziecka Dariusza Michalaka.

Sukcesy legnickich karateków »
Tekst opublikowany 2012-03-29, opracowanie red.
We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w karate, w których z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy Legnickiego Klubu Karate Kyokushin.

Ukryte skarby małych miejscowości z „Klasy BGŻ” »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie red.
Do 31 marca trwa rekrutacja do programu stypendialnego „Klasa BGŻ”. O miejsce w programie mogą ubiegać się uczniowie szkół gimnazjalnych z miejscowości powiatowych i mniejszych, którzy bardzo dobrze się uczą, mają ponadprzeciętną motywację, a jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. W roku szkolnym 2012/2013 do programu będzie mogło dołączyć 80 uczniów.

Bilet za SMS »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie red.
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Parlamentarzyści u prezydenta »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie UM
Sześcioro parlamentarzystów z legnickiego okręgu wyborczego spotkało się 20 lutego z prezydentem Legnicy Tadeuszem Krzakowskim. Głównym tematem rozmów podczas spotkania były najważniejsze legnickie inwestycje.

Galeria zaszalała »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie GS
W ostatnim czasie wiele działo się w legnickiej Galerii Sztuki.

Podpalacz zatrzymany »
Tekst opublikowany 2012-02-20, opracowanie opr. as
W niedzielę wieczorem legniccy policjanci zatrzymali 36-latka, który polewał zaparkowane na ulicy samochody łatwopalną substancją i usiłował je podpalić.

Uwaga! Idą… mrozy »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Dziś w nocy w niektórych rejonach Dolnego Śląska temperatura przy gruncie może spaść do minus 7 stopni!

Zima z LOK »
Tekst opublikowany 2012-02-16, opracowanie opr. as
W czasie ferii zimowych zarząd powiatowy Ligi Obrony Kraju w Legnicy przeprowadził imprezę strzelecką „Zima z LOK”. Zorganizowano serię zawodów strzeleckich, w których brało udział 839 strzelców.

Biegli trzymając się za ręce »
Tekst opublikowany 2012-02-15, opracowanie opr. as
Ponad 200 osób wzięło udział w Biegu Zakochanych, który Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zorganizował 14 lutego z okazji Walentynek.

Zlikwidowali ''dziuple'' »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie Opr. AS
Legniccy funkcjonariusze ujawnili na terenie kompleksu handlowo-usługowego dwa garaże służące jako tzw. „dziuple”, gdzie przechowywano i rozbierano na części wcześniej skradzione samochody.

Nasze SREBRO w Monachium  »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie UML
Od 10 do 13 lutego w Monachium odbywały się Międzynarodowe Targi Biżuterii i Zegarków IHNORGENTA. Nie mogło na nich zabraknąć legnickiej Galerii Sztuki.

Pod pełnymi żaglami »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie opr. as
Mówi się, że obok kobiety w tańcu i konia w galopie są najpiękniejszymi widokami świata. Wystawę „W świecie dawnych żaglowców" można oglądać w legnickim Muzeum Miedzi.

Kwiaty pod pomnikami »
Tekst opublikowany 2012-02-14, opracowanie UML
9 lutego w Legnicy obchodzona była 67. rocznica powrotu miasta do Macierzy.

Gdy pies szarżuje z zębiskami »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie Prof.dr hab. Janusz Kuźniewicz
Na przestrzeni ostatnich lat zdarzyło się wiele tragicznych przypadków ciężkich pogryzień ludzi przez psy, które niekiedy kończyły się śmiercią. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego pies rzuca się, by pogryźć, a nawet zagryźć innego człowieka i to nie tylko w obronie swego opiekuna.

Młodzi wybierali szkoły i uczelnie »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie opr. LZ
Za nami trzecie Legnickie Prezentacje Edukacyjne.

Straż Miejska uruchomi patrol do odłowu zwierząt »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie opr. LZ
W legnickiej Straży Miejskiej trwają prace nad włączeniem do codziennej służby specjalnego „patrolu do odłowu zwierząt".

Paryż dla dwojga »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red.
Z okazji nadchodzącego święta zakochanych FERIO Legnica zaprasza swoich klientów do wzięcia udziału w konkursie walentynkowym, w którym będzie można wygrać wycieczkę do Paryża dla dwóch osób!

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Opium, eter i groźne wydziały »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Od niedawna działa we Wrocławiu Muzeum Farmacji. Można w nim oglądać eksponaty z pracowni alchemicznej oraz stare przyrządy do produkcji leków. Klimatu miejsca nie da się jednak przełożyć na obostrzenia panujące w dzisiejszych zakładach farmaceutycznych.

Prace budowlane w sąsiedztwie legnickich ulic »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie opr. LZ
Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, w kilku miejscach Legnicy prowadzone są roboty budowlane, związane z zajmowaniem pasa drogowego. Kierowcy i przechodnie powinni tam zachowywać szczególną ostrożność.

Ruszyły przygotowania do Marszu dla Życia »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie LZ
Rozpoczęły się przygotowania do czwartego już Legnickiego Marszu dla Życia. Tym razem połączony on jest ze zbiórką przyborów szkolnych, którymi wspomóc będzie można mieszkańców Domów Dziecka z terenu diecezji legnickiej.

Prezydent spotka się z mieszkańcami »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie opr. LZ
14 lutego pierwsze w tym roku spotkanie prezydenta Tadeusza Krzakowskiego z mieszkańcami w ramach cyklu "Bliżej legniczan i ich spraw".

Drogowcy ruszyli na ulice »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie opr. LZ
Weekendowe opady pierwszego w tym roku śniegu pokryły miasto kilkoma centymetrami białego puchu. W niedzielę (5 lutego) przed świtem cztery specjalistyczne samochody z LPGK wyruszyły na ulice Legnicy. Posypując je, zużyły 85 ton piasku i soli, przejechały 200 kilometrów. Koszt pierwszej akcji odśnieżania przekroczył 90 tys. zł.

KNF grozi palcem bankom »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Komisja Nadzoru Finansowego rozprawiła się z kredytami walutowymi i zabiera się za finansowanie nieruchomości bez wkładu własnego klientów. Jeśli będzie równie skuteczna jak w walce z walutami, to wkrótce może być kłopot z kredytem na całość mieszkania.

Kto Honorowym Obywatelem? »
Tekst opublikowany 2012-02-06, opracowanie opr. LZ
Do końca lutego zgłaszać można kandydatów do honorowego obywatelstwa Legnicy, nagrody miasta i odznaki Zasłużonego dla Legnicy

Zmiana organizacji ruchu na Spokojnej »
Tekst opublikowany 2012-02-06, opracowanie opr. LZ
W związku z rozpoczęciem remontu wiaduktu przez PKP, od dziś na ulicy Spokojnej następuje zmiana organizacji ruchu.

Gruźlica mutuje »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Zdążyliśmy już zapomnieć o zmutowanych wirusach, świńskiej grypie i innych niezbyt przyjemnych chorobach. To że zapomnieliśmy nie oznacza jednak, że problem zniknął. Ostatnio powraca bowiem kolejny mutant – tym razem uaktywniła się gruźlica. Na razie jej klasyczna wersja zaatakowała w kilku wrocławskich szkołach. Za rogiem czai się jej gorsza odmiana, tzw. lekooporna.
Zdjęć: 2  

Oto słownik psio - ludzki »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Prof.dr hab.Janusz Kuźniewicz
Zwierzęta porozumiewają się między sobą za pomocą określonych rodzajów sygnałów, które nie zawsze należą do dźwięków. Również psy dają znać najczęściej o niebezpieczeństwie i agresji, powitaniu i uspakajaniu. Rozróżniamy również sygnały oznaczające zaloty oraz pożywienie.

Równać szanse 2012 »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie D. Lejkowska
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Aleksandra Zając
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Dolnośląską Izbą Rolniczą we Wrocławiu oraz Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy zapraszają do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu „Wykorzystania komputera w zarządzaniu gospodarstwem rolnym przez dolnośląskich rolników”.

Straż Graniczna otworzyła placówkę w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie opr. LZ
W naszym mieście otwarta została wczoraj placówką Straży Granicznej. Mieści się w budynku po Wojskowej Komendzie Uzupełnień.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Wisława Szymborska nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. bom
W Krakowie zmarła Wisława Szymborska, poetka, eseistka, laureatka literackiej Nagrody Nobla. Zmarła we śnie. Miała 89 lat.

Apel o ratowanie kotów »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red
Apelujemy i prosimy o otwieranie okienek piwnicznych. Pozwólmy bezdomnym kotom schronić się przed mrozem. Wpuszczajmy je do ciepłych i bezpiecznych miejsc, aby nie zamarzały na dworze lub ginęły chowając się w silnikach samochodów!

Szpital z nowym sprzętem »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. LZ
Dwa specjalistyczne urządzenia oraz łóżko szpitalne najnowszej generacji wzbogaciły wyposażenie oddziału hematologicznego legnickiego szpitala.

Wymyślił sobie napad »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. LZ
Pracownik hurtowni papierosów w Legnicy wymyślił sobie napad na firmę. Wszystko po to by... oddać długi.

Mamy już Centrum Powiadamiania Ratunkowego  »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. LZ
W legnickiej siedzibie Państwowej Straży Pożarnej odbyła się wczoraj uroczystość otwarcia jednego z dwóch na Dolnym Śląsku (obok Wrocławia) Centrów Powiadamiania Ratunkowego.

Prezydenckie podziękowania za finał »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. LZ
Podczas konferencji prasowej (31 stycznia) w Akademii Rycerskiej, podsumowującej XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Prezydent Tadeusz Krzakowski podziękował organizatorom tego wyjątkowego wydarzenia.

Niedoceniany kredyt w rachunku  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Polacy preferują kredyty ratalne. Stosunkowo rzadko korzystają natomiast z kredytów w rachunku. Expander zwraca jednak uwagę na to, że niedoceniany kredyt w koncie jest wygodnym i często tanim sposobem finansowania wydatków konsumpcyjnych.

Te kradzieże to plaga »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie PR (interia.pl)
Wygląda na to, że kiepska sytuacja na rynku pracy i galopujące ceny paliw znajdują już swoje odbicie w policyjnych statystykach.

Ludzie umierają na mrozie  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Z powodu chłodów przepełnione są schroniska i noclegownie w całym kraju. W ostatnich dniach w noclegowni przy ulicy Małachowskiego we Wrocławiu nocowało ponad 200 osób. Tłok panuje również w ogrzewalni przy ul. Traugutta, która działa od niedawna.

Okradała sklep, w którym pracowała »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie opr. LZ
W sobotę (28.01.) około 23. przy ul. Jaworzyńskiej policjanci legnickiej komendy zatrzymali młodą kobietę która, okradała sklep w którym pracowała.

Sprzeciw radnych wobec podatku od kopalin »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie opr. LZ
Legniccy radni podjęli uchwałę, w której sprzeciwiają się podatkowi od niektórych kopalin.

To już koniec legnickiego lotniska »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie opr. LZ
Na wczorajszej sesji legniccy radni zagłosowali za zmianą warunków zagospodarowania terenu byłego lotniska.

Red Alert powiadamia o zaginięciach »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie bom
Fundacja osób zaginionych Itaka chce wprowadzić system natychmiastowego rozpowszechniania informacji o zaginięciu dziecka. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych złoży koncepcję jego wdrożenia.

Chcieli postrzelać do aut z wiatrówki »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie opr. LZ
Jak poinformowała rzeczniczka Straży Miejskiej Magdalena Wargan, w samo południe 25 stycznia do niecodziennych zdarzeń doszło przy Alei Rzeczypospolitej.

Czy utonęła? »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie bom
Trwają poszukiwania 28-letniej Agnieszki Krawieckiej ze Świdnicy, która w sobotę miała wpaść do fosy. Od kilku dni płetwonurkowie przeczesują fosę w rejonie Podwala. Bez rezultatu.

Ludzie szpikują się truciznami »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Do Polski nie dotarł jeszcze krokodyl - silny narkotyk na bazie kodeiny. Produkuje się go za Wschodnią granicą. Po dłuższym zażywaniu powoduje martwicę tkanek. U nas nową używką stał się płyn do czyszczenia części samochodowych. Toksykolodzy biją na alarm.

Policja poszukuje zaginionej »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie opr. LZ
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy poszukują zaginionej Stanisławy Mróz (lat 65), zamieszkałej w Rui. 20 stycznia 2012 roku wyszła ona z miejsca zamieszkania do sklepu i do tej pory nie powróciła.

Prezydent zmartwiony bezrobociem »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie opr. LZ
Gościem cotygodniowego posiedzenia Kolegium Prezydenta Legnicy była (25 stycznia) Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy, Teresa Pasternak. Rozmowa dotyczyła aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Protest przeciw cenzurze ACTA »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 4 tysiące osób wzięło udział w proteście przeciwko cenzurze w internecie. Przed urzędem wojewódzkim rozwinęli transparenty z napisami „Nie dla dyktatu UE!” - „Tak dla Wolności!”. Później pochód ruszył na Rynek.

Kotlina Kłodzka na biegówkach »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Justyna Wojciechowska, znanenieznane.pl
Jazda na nartach biegowych z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Potencjał i rosnącą popularność tego sportu dostrzegli organizatorzy Biegu Ulicami Miasta w Dusznikach Zdroju.

Zablokują autostradę? »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie RW
Legniccy kierowcy przyłączają się do sobotniego protestu przeciwko podwyżkom cen paliw. Z kolegami z Brzegu, Wałbrzycha i Dunina będą blokować autostradę A4 kilkuset samochodami.

Legnicki karateka na podium w Berlinie  »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie opr. LZ
21 stycznia br. w Berlinie odbył się Międzynarodowy Turniej Karate WKF - Berlin Open 2012, w którym doskonale wyniki uzyskał legnicki zawodnik Klubu Karate Shotokan TORA, Robert Rugier, startujący w dwóch kategoriach.

Jaka przyszłość czeka legnickie lotnisko? »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie opr. LZ
Już na najbliższej sesji rada miejska zdecyduje o przyszłości zagospodarowania byłego legnickiego lotniska.

Podwyższone stany rzek »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie bom
Według meteorologów w najbliższym czasie pogoda nie zmieni się. Na Dolnym Śląsku nadal będzie padać deszcz. Może to spowodować podtopienia i wzrost stanów ostrzegawczych na rzekach.

Śmierć przyszła z łazienki  »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jacek Bomersbach
W pierwszych sekundach czad powoduje lekkie zawroty głowy. Po kilkunastu sekundach traci się przytomność. Dalsze przebywanie w pomieszczeniu, gdzie jest duże stężenie tlenku węgla grozi nieodwracalnymi zmianami w mózgu i śmiercią.

Zadbaj o wzrok za kierownicą »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie inplusPR
W czasie zimowych wyjazdów nasze oczy często zmuszone są do wzmożonego wysiłku.

Gdy bankomat nie ''wypluje'' gotówki... »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Zdarza się, że po włożeniu karty do bankomatu i wprowadzeniu PINu nie otrzymujemy pieniędzy. Czasami w maszynie po prostu nie ma już pieniędzy lub wystąpiła usterka techniczna. Lecz może to być sygnał, że ktoś próbuje nas okraść.

Za nami pierwszy tydzień ferii »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie opr. LZ
Pierwszy tydzień zimowych wakacji już za nami. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprosił dzieci i młodzież spędzających czas wolny w mieście na zwiedzanie obiektów Stadionu Orła Białego.

W byłych koszarach będą mieszkania »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie opr. LZ
Na terenie dawnych legnickich koszar będą mieszkania. Trwa przygotowywanie przetargu w celu sprzedaży budynków.

Legnicka Kultura i sport w pierwszym kwartale »
Tekst opublikowany 2012-01-23, opracowanie opr. LZ
Oto legnickie wydarzenia kulturalne i sportowe jakie odbędą się w pierwszym kwartale tego roku.

Prezydent chwali Legnicką Strefę »
Tekst opublikowany 2012-01-23, opracowanie opr. LZ
Prezydent Tadeusz Krzakowski na wyjazdowym spotkaniu w Jeleniej Górze pochwalił się osiągnięciami Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Irena Jarocka nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-01-21, opracowanie bom
W wieku 66 lat zmarła Irena Jarocka. Artystka od dłuższego czasu chorowała. O jej śmierci poinformował w sobotę menadżer wokalistki.

Nasze gadatliwe psy »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Prof. dr hab. Janusz Kuźniewicz
Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że nasze psy są mądre, inteligentne i potrafią zrozumieć wszystko, co się do nich mówi. I na swój sposób tak jest.

Zabytkowe urządzenie alarmowe »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Zaledwie kilkanaście nieczynnych urządzeń przywoławczych straży pożarnej stoi jeszcze na ulicach Wrocławia. W latach 60-70 było ich w mieście 160. Urządzenia montowano również w zakładach pracy o podwyższonym ryzyku awarii.

Skradzione w Czechach, odzyskane w Polsce »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie opr. LZ
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież maszyn rolniczych o znacznej wartości z terenu Republiki Czeskiej.

Bryndal zobaczył Satyrykon »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie LZ
Znany radiowiec Rafał Bryndal odwiedził warszawską wystawę prac legnickiego Satyrykonu.

Jedziesz w góry? Nie zapomnij się przygotować »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Natalia Lewicka
Początek roku to gorący sezon dla narciarzy i snowboardzistów. Zanim jednak ruszymy na podbój stoków, pamiętajmy by odpowiednio przygotować ciało i rozsądnie spakować plecak.

Zniszczyli bramę i kradli palety »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie TOW
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzny i 13-latka, którzy usiłowali ukraść palety przemysłowe z terenu punktu skupu. Bramę wjazdową sforsowali samochodem dostawczym.

Legnickie ferie z atrakcjami »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie opr. LZ
W mieście trwają ferie. Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji dba, by były ciekawe dla najmłodszych.

Nieznane oblicza znanych miejsc »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie znanenieznane.pl
Ziemia Kłodzka nazywana jest turystycznym hrabstwem Sudetów. Czy jednak piękne krajobrazy i liczne zabytki wystarczą, żeby przyciągać turystów przez następne lata?

Przybywa chętnych do wykupu mieszkań »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie Oprac. TOW
Rośnie zainteresowanie legniczan wykupem mieszkań na preferencyjnych warunkach. Do 19 stycznia legniczanie złożyli 94 wnioski, pięć razy więcej niż rok temu.

Szczypiorniści walczą o pieniądze z 1-go procenta »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie Oprac. TOW
Klub MSPR Siódemka Miedź Legnica na różne sposoby stara się wyjść z zapaści finansowej, w jaką popadł kilka miesięcy temu. Zwraca się do kibiców, o przekazanie 1-go procenta swoich podatków. Poniżej pełen komunikat klubu.

Złodziej szukał zasięgu »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie TOW
Do 5 lat grozi 29-letniemu złodziejowi telefonu komórkowego. Wyszedł z lombardu z aparatem pod pozorem szukania zasięgu sieci.

Nowoczesne kioski w mieście »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie LZ
W Legnicy postawione zostały nowe kioski znanej sieci sprzedaży Ruch.

Legnica w statystyce. Nowy serwis miasta »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie LZ
Na oficjalnej stronie miasta: www.legnica.eu, powstał serwis o nazwie Legnica w statystyce.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Przeciw podatkowi od kopalin »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie opr. as
Marszałek Rafał Jurkowlaniec przedstawił projekt stanowiska, które – po uchwaleniu przez sejmik – ma trafić do najwyższych władz państwowych. Województwo sprzeciwia się w nim wprowadzeniu podatku od wydobycia kopalin nałożonego na KGHM.
Zdjęć: 1  

Będzie ślisko »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie LZ
Dzisiejszej nocy może pojawić się gołoledź.

Otworzono Izbę Dziecka przy komendzie »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie TOW
W siedzibie legnickiej policji przy ul. Asnyka otworzono tymczasową izbę dziecka. Są tu trzy, dwuosobowe cele i izolatka.

Trzynastolatek pobił kijem bejsbolowym »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie TOW
Na klatce schodowej jednej ze złotoryjskich kamienic doszło do ciężkiego pobicia z użyciem kija bejsbolowego. Sprawcą okazał się 13-letni gimnazjalista.

Legnica złoży wniosek o zmianę granic »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie TOW
Na najbliższej, styczniowej sesji radni miejscy będą głosować nad upoważnieniem prezydenta miasta do wystąpienia do Ministra Administracji i Cyfryzacji o zmianę granic miasta.

Niebezpieczny zawód »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie RW
Ponad rok temu opinię publiczną wstrząsnęła sprawa brutalnego morderstwa w Michałowie koło Środy Śląskiej kuratorki społecznej Pauliny O. Sprawca do tej pory nie został znaleziony, mimo że minister sprawiedliwości przejął osobiście nadzór nad śledztwem. Kuratorce przyznano pośmiertny medal, podyskutowano nad tym jak bardzo niebezpieczny jest to zawód i... sprawa ucichła.

W mieście trwają ferie  »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie opr. LZ
W Legnicy trwają ferie zimowe. Ci uczniowie, którzy pozostali w mieście nie mogą narzekać na nudę.

Halowy turniej o puchar wójta »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie Oprac. TOW
Już w najbliższą niedzielę drużyny piłkarskie rozegrają w hali przy ul. Lotniczej 14. Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kunice.

Odpowiedzą za śmierć operatora koparki »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie TOW
Adam Sz., 63-letni były kierownik kopalni kruszyw w Rokitkach i 34-letni sztygar Rafał K. opowiedzą za śmiertelny wypadek na terenie kopalni w Rokitach.

Utrudnienia na legnickich drogach »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie Oprac. TOW
Zarząd Dróg Miejskich informuje o robotach drogowych, zajęciach pasów jezdni i chodników.

Warszawa zobaczy Satyrykon »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie opr. LZ
Od szeregu już lat pokonkursowe wystawy Satyrykonu Legnica prezentowane są także warszawskiej publiczności. W tym jest podobnie.

Z licytacji jest już ponad 7 tys. złotych »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie opr. LZ
Spośród ok. 40 różnych przedmiotów wystawionych na Allegro w ramach legnickiej aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wiele już nalazło swych hojnych nabywców.

Próbowali się włamać do marketu »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie opr. LZ
Kilka dni temu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali włamać się do jednego z legnickich marketów przy ul. Ścinawskiej w Legnicy.

E-komenda oszczędza na papierze »
Tekst opublikowany 2012-01-17, opracowanie TOW
Rozpoczęty w listopadzie 2008 roku pomysł na elektroniczny system ewidencji dokumentów legnickiej policji stał się wzorem dla innych komisariatów w województwie.

Świetlica dla dzieci z Zakaczawia »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie TOW
Dlaczego zebra ma paski i czy istnieje św. Mikołaj? To tylko niektóre z pytań, na które szukają odpowiedzi dzieci ze świetlicy środowiskowej „Arka” przy parafii św. Jacka.

Ruszają Warsztaty Filmu Animowanego »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie LZ
Masz okazję nauczyć się kręcić. Ruszają Warsztaty filmu Animowanego.

Konkurs Google dla młodych naukowców »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie red
Czy ciekawość jest wrodzona, czy też można ją nabyć za sprawą środowiska, konkurencji, a może dzięki dobrym nauczycielom? Takie pytania nurtują Google, ale każdy chciałby rozwiać własne wątpliwości wokół przeróżnych zagadnień.

Śmiertelny wypadek pod Głogowem »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie Krzysztof Halla
W sobotę około godziny 6 rano na drodze 329 na wysokości Bądzowa, doszło do tragicznego wypadku drogowego.

Zabiła, bo nie znała innego wyjścia »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie TOW
Nawet dożywocie grozi 36-letniej legniczance Marioli D. za zabicie swojego nowo narodzonego dziecka. Legnicka prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu okręgowego.

W poniedziałek protest aptekarzy »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Od poniedziałku apteki w całym kraju zaostrzają protest. Według zaleceń Naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA) punkty będą nieczynne w godz. 13-14. Powód? Farmaceuci nie zgadzają się z ustawą o refundacji leków.

Policja kontroluje autobusy  »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Rozpoczęły się kontrole autobusów przewożących dzieci na zimowiska. Przez całe ferie stan pojazdów będą sprawdzać inspektorzy transportu drogowego i policja.

Legnica w TVN »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie LZ
W jutrzejszym programie "Dzień Dobry TVN" będą dwa wejścia na żywo prosto z Legnicy.

Ukradł 20 ton gumy do żucia »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie TOW
Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu Edwardowi W. ze Świebodzina. Grozi mu do 10 lat za przywłaszczenie transportu 20 ton gumy do żucia.

700 tys. złotych na zimowisko i kolonie  »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie opr. LZ
Około 700 tysięcy zł Legnica może w 2012 roku przeznaczyć na zimowy i letni wypoczynek dzieci i młodzieży w tym roku.

Prezydent znów spotka się z mieszkańcami »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie LZ
Przedstawiamy Wam harmonogram tegorocznych spotkań prezydenta Tadeusza Krzakowskiego z mieszkańcami, w ramach cyklu "Bliżej legniczan i ich spraw".

Boimy się tej daty »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie bom
Dzisiejszy dzień może okazać się szczególnie pechowy dla osób, które wierzą w przesądy. Myśląc o nim sami „ściągamy” na siebie kłopoty. Narażamy się również na dodatkowe napięcie i stres.

Nie będą pobłażać chuliganom »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie bom
Od jutra (13 stycznia) wchodzą w życie zaostrzone przepisy karne wynikające ze zmianie ustawy o imprezach masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Podwórka za jeden procent! »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie TOW
Prezydent ujawnił pomysł na przekonanie wspólnot do wykupowania podwórek. Do Biura Rady Miejskiej trafił projekt uchwały zmieniającej zasady gospodarowania nieruchomościami.

Rozpatrzą skargi pacjentów »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Pacjenci mogą składać skargi na lekarzy w komisji powołanej przez wojewodę dolnośląskiego. 16 członków będzie ustalać, czy zdarzenie było np. błędem w sztuce medycznej.

Biskup prosi o pomoc dla TV Trwam »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie LZ
Biskup Legnicki Stefan Cichy prosi o udzielenie wsparcia dla Telewizji Trwam, której Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie chce udzielić koncesji na nadawanie na tzw. platformie Multipleks.

Żądają równego traktowania »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 2 tys. związkowców z całej Polski wzięło udział w demonstracji służb mundurowych pod urzędem wojewódzkim we Wrocławiu. Protestujący żądali podwyżek i równego traktowanie wszystkich służb mundurowych.

Sąd odrzucił apelację legnickiego piekarza »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie TOW
Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok sądu rejonowego na Waldemara Gronowskiego. Były właściciel piekarni musi w ciągu roku oddać fiskusowi 115 tys. 228 zł.

Sprawca kradzieży puszek WOŚP zatrzymany »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie TOW
Do 5 lat więzienia grozi 18-latkowi, który ukradł puszki z pieniędzmi zebranymi w szpitalu w czasie legnickiego finału WOŚP.

Budują ośrodek radioterapii »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie opr.LZ
Rozpoczęła się budowa ośrodka radioterapii przy legnickim szpitalu. Będzie to trzecia taka placówka w naszym województwie.

Legnickie placówki zapraszają na półkolonie »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie LZ
Dla tych legnickich uczniów, którzy na ferie zostają w mieście, legnickie placówki przygotowały półkolonie.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej oraz jednodniowy bilet do Aquaparku Granit - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Zimowa promocja w McDonald’s®! »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie AS
Już dziś rusza zimowa promocja w McDonald’s. Restauracje sieci ponownie oferują ubiegłoroczne hity – Kanapkę Drwala i Kanapkę Zbójnicką. Towarzyszą im Frytki Zakręcone i Serki Góralskie.

Sposób na zimową aurę »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
Sauna jest doskonałym sposobem na zachowanie zdrowia i urody, zwłaszcza podczas mroźnych, zimowych dni.

Kasacja wyroku uniewinniającego policjanta »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie TOW
Sąd Najwyższy uchylił wyrok legnickich sądów obu instancji uniewinniających policjanta Dariusza M. od spowodowania śmiertelnego wypadku na ul. Grunwaldzkiej w październiku 2008 roku. Wyrokom zarzucono rażącą obrazą prawa materialnego.

Odpowie za śmiertelny wypadek »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie Oprac. TOW
Prokuratura Rejonowa w Głogowie skierowała akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu Łukaszowi R. z Nowej Soli. Grozi ,u do 8 lat więzienia za spowodowanie wypadku, w którym zginęło małżeństwo.

Time2Buy - umorzenie śledztwa »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Oprac. TOW
Prokuratura Rejonowa w Głogowie umorzyła wobec stwierdzenia braku znamion przestępstwa postępowanie w sprawie oszustw jakich na szkodę swoich klientów miała dokonać Agnieszka O. prowadząca sklep internetowy „Time2buy” w Głogowie sprzedający sprzęt AGD i RTV.

Legnickie szkoły w ogólnopolskim rankingu »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie opr. LZ
Wyniki tegorocznego, 14. już Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Rzeczpospolita” i „Perspektywy” ogłosiły 10 stycznia. Na prestiżowej liście 500 najlepszych liceów miejsce 91. przypadło w udziale I Liceum Ogólnokształcącemu im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy.

Najlepsi sportowcy otrzymali stypendia »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie LZ
Prezydent Legnicy przyznał dziś stypendia dla najlepszym legnickim sportowcom

Oto co znajdują w trumnach  »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Jakie przedmioty znajdują się w grobach ofiar stalinizmu? Najczęściej medycy sądowi znajdują buty i guziki. Zagadką pozostanie, kto ofiarom wkładał do grobów medaliki. Podczas innej ekshumacji w raportówce radzieckiego lejtnanta znaleziono granat F-1.

Galeria Chleba poczeka »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Oprac. TOW
Burmistrz Jawora po raz kolejny przesunął termin ewentualnej budowy Galerii Chleba. Tym razem może to nastąpić najwcześniej w 2014 roku.

Utrudnienia na legnickich drogach »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Oprac. TOW
Zarząd Dróg Miejskich informuje o utrudnieniach, robotach drogowych i zajęciach pasów jezdni oraz chodników.

Wrocławscy Zdobywcy »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie RW
We Wrocławiu jest mnóstwo... Zdobywców. To dość oryginalna i, co tu dużo mówić, niezbyt grzeczna i szanująca prawo grupa ludzi. Nie zdobywają rzeczy, za które mogliby zostać pochwaleni przez większość praworządnych obywateli naszego miasta. Jeżeli zostaną przyłapani na "akcie zdobywania" najczęściej budzą przerażenie albo niesmak. Zdobywają jednak nadal – wchodzą na mosty, pomniki, rusztowania, dźwigi – cokolwiek, byle było wysokie. Po co? Dla szpanu, draki, bo da radę, bo człowieka zawsze ciągnęło aby włazić tam, gdzie nie wolno.

Próbował włamać się do lombardu »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie TOW
Legniccy policjanci zatrzymali dziś w nocy kompletnie pijanego włamywacza.

PWSZ zaprasza na Targi »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie LZ
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy zaprasza do wzięcia udziału w trzeciej edycji Legnickich Prezentacji Edukacyjnych, które odbędą się 7 lutego w budynku uczelni.

Lądowałam z kapitanem Wroną »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie TOW
- Udało się nam! I to Pani zasługa - rzucił Olivier Janiak do Czesławy Golisz, gdy oboje schodzili ze sceny. Wspólnie wylicytowali zdjęcie z autografem kapitana Tadeusza Wrony za tysiąc złotych. Wygrał uśmiech chojnowianki i jej opowieść o pamiętnym locie i lądowaniu.

Ukarany za próbę przekupienia policjantów »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie TOW
Na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 2 tys. zł grzywny został skazany 35-letni biznesmen z Żor. Chciał przekupić policjantów.

Ukradł matce klejnoty »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie KWP Wrocław
13-latek przez pół roku systematycznie kradł swojej matce wyroby ze złota. W tym czasie jego łupem padła biżuteria o wartości ponad 120 tysięcy złotych.

Rodzice tragicznie zmarłego dwulatka staną przed sądem »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie TOW
Prokuratura Rejonowa w Legnicy oskarżyła rodziców dwuletniego chłopca o narażenie syna na narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia. Malec zmarł po wypadnięciu z okna na drugim piętrze.

Diecezja Legnicka będzie miała kolejną bazylikę »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie LZ
W tym roku diecezja legnicka wzbogaci się o kolejną bazylikę. Zostanie nią ogłoszony kościół p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu.

WOŚP: Zebraliśmy ponad 142 tys. zł »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie TOW
Wciąż trwa liczenie waluty obcej, ale już wiadomo, że pobiliśmy ubiegłoroczny rekord. Legnica zebrała podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 142.179 zł i 35 groszy.

Wolontariusze stracili puszki »
Tekst opublikowany 2012-01-09, opracowanie TOW
Po wypadku auta, którym jechali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ktoś ukradł im pieniądze z puszek.

Zobacz, co można licytować na WOŚP »
Tekst opublikowany 2012-01-07, opracowanie LZ
Jutro w całej Polsce odbędzie się dwudziesty już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zobacz, co będzie można wylicytować podczas legnickiego finału.

Ponad tysiąc osób na Marszu Trzech Króli »
Tekst opublikowany 2012-01-07, opracowanie LZ
Ponad tysiąc osób, mimo niekorzystnej pogody, wzięło udział w piątkowym, pierwszym Marszu Trzech Króli.

Teatralne oferty na długi weekend »
Tekst opublikowany 2012-01-06, opracowanie opr. LZ
Oto co legnicki Teatr przygotował dla legniczan na długi weekend.

Legniczanie zobaczyli prace Jarodzkiego »
Tekst opublikowany 2012-01-06, opracowanie LZ
Od czwartku, 5 stycznia, legniczanie w Galerii Sztuki mogą oglądać prace wrocławskiego profesora Akademii Sztuk Pięknych, Pawła Jarodzkiego.

Bezpłatne przejazdy dla uczestników koncertu »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie LZ
Legnickie MPK zapewniło bezpłatne przejazdy dla powracających z niedzielnego koncertu WOŚP.

Legnicki finał WOŚP pokażą w telewizji »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie LZ
Jak już informowaliśmy wcześniej, legnicki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pokaże telewizyjna Dwójka.

Zmiana terminu Koncertu Noworocznego »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie LZ
Jak poinformował legnicki Zespół Szkół Muzycznych, planowany pierwotnie na 13 stycznia Koncert Noworoczny w hali widowiskowej przy ul. Lotniczej odbędzie się w późniejszym terminie.

Napadli policjanta pod komendą »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie TOW
Legnicka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Patrykowi S. i 26-letniemu Mateuszowi W. Pobili i próbowali okraść policjanta pod komendą miejską przy ul. Asnyka.

Sprawę radnego Frosta rozstrzygnie legnicki sąd »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie TOW
Na posiedzeniu sądu zostanie rozstrzygnięte, czy skarga dwóch poszkodowanych studentek na umorzenie przez prokuraturę śledztwa w sprawie molestowania seksualnego jest zasadna.

Poseł czeka na pomysły młodych radnych »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie TOW
Poseł Robert Kropiwnicki był dziś gościem sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej. Poseł jest jednym ze współzałożycieli legnickiej młodzieżówki i dziś liczy na pomysły młodych radnych.

Ordynator Tadeusz K. znów trafi do sądu »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Oprac. TOW
Prokuratura Rejonowa w Legnicy skierowała w grudniu 2011r. akt oskarżenia przeciwko trzem lekarzom Oddziału Neurologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego legnickiego szpitala o nieumyślne narażenie pacjentki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Pacjentka, przyjęta do szpitala o godz. 2.30 zmarła tego samego dnia w godzinach wieczornych.

ZIMOWA WYPRZEDAŻ W FERIO LEGNICA! »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie AS
Zimowa Wyprzedaż trwa już we wszystkich sklepach i salonach Ferio Legnica. Obniżki w sklepach sięgają nawet 70% i potrwają nawet do połowy lutego 2012. Przykładowe oferty:

Śledztwo w sprawie śmierci 9-letniego Filipa umorzone »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie TOW
Legnicka prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 9-letniego chłopca przygniecionego przez dostawczego peugeota boxera. Uznano, że był to to nieszczęśliwy wypadek.

Już niedługo losowanie do OFE »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Zbliża się termin kolejnego losowania do otwartych funduszy emerytalnych. Na dokonanie samodzielnego wyboru pozostało już bardzo niewiele czasu – termin upływa 10 stycznia. Tym razem OFE nie mogą już tak aktywnie zachęcać do wyboru ich oferty, wszystko leży więc wyłącznie w gestii samych zainteresowanych.

''Zastępstwo'' na remontowanych torach »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Od 9 stycznia w związku z rozpoczęciem kolejnych etapów prac modernizacyjnych przez zarządcę sieci kolejowej - PKP Polskie Linie Kolejowe – wybrane pociągi kursować będę według zmienionego rozkładu jazdy.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty i książki - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Strażacki konkurs dla dzieci »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie LZ
Komendant Państwowej Straży Pożarnej zaprasza dzieci do konkursu plastycznego o tematyce pożarniczej. Tym razem jest on związany z jubileuszem dwudziestolecia PSP, a przyświeca mu hasło „Jak nas widzą, tak nas malują".

Uważaj na silny wiatr  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie bom
Nadchodzi silny wiatr. Nie parkuj pod drzewami, ani w miejscach, w których uszkodzony może zostać twój samochód - ostrzega Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu.

Racuchy dla Orkiestry »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie opr. LZ
Już po raz dwudziesty Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy włącza się z ofertą kulinarną do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy .

Szkoła na kartę bankową »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie TOW
Zespół szkół Zawodowych w Złotoryi jest jedną z kilku szkół w Polsce, w których karty bankowe umożliwiają wejście do budynku. Dziś uroczyście wręczono je uczniom.

Ludzie gubią szable i laptopy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Oprócz telefonów komórkowych i kart do bankomatu ludzie gubią sztuczne szczęki, laptopy i strzały do łuku. Do biura rzeczy znalezionych przy ulicy Długiej we Wrocławiu trafił też motocykl kawasaki. Jednak jego właściciel szybko się odnalazł.
Zdjęć: 5  

Pracownicy niechciani przez pracodawcę »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie TOW
Sześcioro pracowników nie wie, dla kogo pracuje. W czasie przekazywania zadań nadzoru i sprzątania firmie, która wygrała przetarg, zapomniano o nich.

Dokarmiaj, ale mądrze »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Iwona Nadolska
W zimie krótki dzień oraz pogoda ograniczają ptakom dostęp do pożywienia. Pomóżmy im przetrwać ten czas.

Były starosta skazany za korupcję »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie TOW
Rok bezwzględnego więzienia i pięć lat zakazu zajmowania funkcji w urzędach państwowych i samorządowych - taki wyrok usłyszał dziś w złotoryjskim sądzie były starosta, a obecnie radny powiatowy Ryszard Raszkiewicz.

Poseł Kropiwnicki chce dyskusji o ul. Środkowej »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie TOW
Milion złotych dotacji z drugiej edycji rządowego programu tzw. schetynówek prawdopodobnie otrzyma Legnica na przebudowę ul. Środkowej biegnącej od rynku w kierunku Galerii Piastów.

Rejonowy Przegląd Kolęd w MCK »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie LZ
Młodzieżowe Centrum Kultury zaprasza na kolejny Rejonowy Przegląd Kolęd.

Muzeum zaprasza na jasełka »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie LZ
Muzeum Miedzi zaprasza na jasełka w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych.

3 tony tytoniu i 6 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie TOW
Legnicka prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu Witoldowi W. i trzem innym osobom oskarżonym o przechowywanie i próbę wprowadzenia do obrotu papierosów i tytoniu bez akcyzy.

Legnicki Finał WOŚP wreszcie z pompą »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie TOW
Cztery, dwuminutowe wejścia w ogólnopolskim programie TVP 2 i cztery dwukrotnie dłuższe w telewizji regionalnej – takiej oprawy medialnej 20. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doczeka się Legnica.

Ryngraf „Czarnej Dywizji” na licytacji »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie opr. HB/11LDKPanc
Dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej (11DKPanc) wystawił na licytację ryngraf z oznaką rozpoznawczą dywizji. Ryngraf nigdy nie był i nie jest dostępny w sprzedaży. Jeśli interesują Cię militaria i nie masz w swoich zbiorach ryngrafu „Czarnej Dywizji” zalicytuj.
Zdjęć: 1  

Utrudnienia na legnickich drogach »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie Oprac. TOW
Zarząd Dróg Miejskich informuje o robotach drogowych oraz zajęciach pasów jezdni i chodników.

Pożar rosyjskiego autokaru »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie TOW
Do pożaru silnika doszło dziś około godz. 8.20 w autokarze rejsowym jadącym z Kaliningradu do Karpaczu. Nikt z 41 pasażerów nie ucierpiał.

Mniejsze kolejki w Wydziale Spraw Obywatelskich »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie LZ
Legniczanie przychodzący do Wydziału Spraw Obywatelskich stoją w mniejszych kolejkach. Wszystko za sprawą zainstalowanego nowoczesnego systemu kolejkowego.

Kolejny Certyfikat Bezpieczeństwa nadany »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Oprac. TOW
Zastępca Komendanta Miejski Policji w Legnicy oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy wręczyli kolejny Certyfikaty Bezpieczeństwa. Tym razem sklepowi Piotr i Paweł z Galerii Piastów.

Włamywacze wynieśli 200 tys. zł »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie TOW
Policjanci dochodzeniowo-śledczy szukają sprawców brawurowego włamania do jednej z lubińskich firm catheringowych. Łupem sprawców mogło paść nawet 200 tys. zł.

Areszt lub grzywna za kominiarkę »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Od 13 stycznia zaostrzają się przepisy karne wobec chuliganów podczas imprez masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Anakonda do akcji ratunkowych »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Wrocławska policja ma poduszkowiec umożliwiający szybką akcję ratunkową np. podczas powodzi. Pojazd wraz z przyczepą i samochodem terenowym kosztował 385 tys. zł.
Zdjęć: 5  

Teatr organizuje hip-hopowy koncert »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie LZ
Ośrodek Nowy Świat i Teatr im. Heleny Modrzejewskiej organizują nietypowy koncert.

Chcieli ukraść centralne ogrzewanie »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie TOW
Policjanci zatrzymali dwóch 18-latków podejrzewanych o niedzielne włamanie do sklepu przy ul. Sudeckiej.

Pijany jechał od wypadku do wypadku »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie TOW
Dopiero rów na w okolicach skrzyżowania obwodnicy zachodniej z drogą nr 94 Legnica - Chojnów zatrzymał pijanego kierowcę. Policja rozważa postawienie mu zarzutu spowodowania zagrożenia katastrofą drogową.

W czwartek wernisaż Pawła Jarodzkiego »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie LZ
Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza na wernisaż wystawy prac wrocławskiego artysty Pawła Jarodzkiego.

Nadchodzi polski Tiger Woods? »
Tekst opublikowany 2012-01-01, opracowanie am
18-letni wrocławianin Adrian Meronk podąża śladami wielkiego Tigera Woodsa. Triumfator światowego rankingu World Junior Golf Series, w tym tygodniu znalazł się na prowadzeniu w zawodach Orange Bowl Championship, uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów. Ostatecznie w turnieju, w którym kiedyś triumfował wielki Tiger, zajął 11. pozycję.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Wtorek 29 listopada 2022
Imieniny
Błażeja, Margerity, Saturnina

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl