Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 58 informacji. Wszystkie poniżej.

Dolnośląskiego Festiwalu Nauki dzień drugi »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie um
Piątek, 28 września to drugi i ostatni dzień XV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Legnicy. Choć Festiwal trwa tu tylko dwa dni, na uczestników czeka wiele atrakcji.

Kto wejdzie na mecz Miedzi za darmo? »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie um
W sobotę, 29 września o godz. 16 MKS Miedź zmierzy się w Legnicy z Okocimskim Brzesko. Grupy zorganizowane ze szkół i placówek oświatowych wejdą na mecz za darmo, jednak pod warunkiem wcześniejszego dostarczenia do klubu listy imiennej uczniów udających się na stadion.

Płać za koncesję »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie um
30 września mija termin wpłacenia III raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w legnickich placówkach handlowych i gastronomicznych (art.11 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi).

Internat do wzięcia »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie um
Prezydent Legnicy informuje, że już 12 października w siedzibie Urzędu Miasta odbędzie się przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej, stanowiącej własność Gminy Legnica, położonej przy ul. Reja 4-6 (dawniej internat)

Ulga dla cyklistów »
Tekst opublikowany 2012-09-27, opracowanie um
Do istniejącej już w Legnicy sieci ścieżek rowerowych o długości ok. 30 kilometrów wkrótce dołączy kolejny odcinek trasy dla cyklistów.

400 kółek samokoszy Czyngis Chana »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie um
Ponad 200 rowerzystów wzięło udział w Rajdzie „Śladami Smaków Czyngis Chana”

Zmiana organizacji ruchu na wiadukcie  »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie um
Od czerwca Zarząd Dróg Miejskich prowadzi przebudowę wiaduktu drogowego (nad torami kolejowymi PKP) w ciągu Alei Piłsudskiego.

XV Dolnośląski Festiwal Nauki »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie um
Stacjonarna edycja XV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki we Wrocławiu dobiegła końca. W czwartek 27 września rozpoczyna się edycja regionalna w dwóch miastach – Legnicy oraz Zgorzelcu i potrwa do 28 września. Na te dwa dni zaplanowano ponad 80 imprez.

Opiekuńcza Straż Miejskiej »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie um
Jak informuje legnicka Straż Miejska, działania prowadzone od 1 marca 2012 r. przez tę formację w zakresie wyłapywania bezpańskich zwierząt dają pozytywne efekty.

Legnica leczy pomniki  »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie um
Po zrealizowanej z sukcesem odbudowie szaty roślinnej Parku Miejskiego, zniszczonej na skutek huraganu z 23 lipca 2009 roku, które to przedsięwzięcie kwotą ponad 3 mln zł dofinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Legnica przystępuje do kolejnych zadań związanych z ochroną zasobów przyrodniczych.

Od wtorku w Rynku - Ekowystawa »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie um
Najlepsze działania ekologiczne gmin dotyczące oszczędzania energii i ochrony klimatu są tematem wystawy, którą można oglądać od wtorku (25 września) na wschodniej pierzei legnickiego Rynku.

Termin składania zgłoszeń do udziału we FLOP Show »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie um
Organizatorzy trzeciego już Festiwalu Legnickich Organizacji Pozarządowych zachęcają wszystkie stowarzyszenia i fundacje z miasta i okolic do uczestnictwa w tej wielkiej imprezie.

PARAOLIMPIADA TPD »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie um
Na dwa dni, 25 i 26 września, miasto stanie się centrum sportowych rozgrywek. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy już po raz dziesiąty organizuje Legnicką Paraolimpiadę TPD. Impreza co roku gromadzi blisko 400 niepełnosprawnych sportowców z całego subregionu.

Laury za Sportowy Turniej Miast i Gmin »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie um
W dniach 26 maja–1 czerwca br. miała miejsce XVIII edycja Sportowego Turnieju Miast i Gmin - STMiG 2012. Jest to największa impreza sportu masowego w Polsce, rozgrywana w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

Na nic zakazy »
Tekst opublikowany 2012-09-24, opracowanie pol
Badanie trzeźwości kierowcy zatrzymanego na drodze 94 wykazało, że był nietrzeźwy, w jego organizmie stwierdzono ponad 2,2 promila alkoholu. Ustalono również, że posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd w Złotoryi.

Zatrzymani rozbójnicy »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie pol
W czwartek o godz. 9 do idącego ul. Jaworzyńską młodego mężczyzny podeszło trzech sprawców, którzy zażądali od niego pieniędzy. Kiedy odmówił napastnicy najpierw grozili mu pobiciem a potem pobili.

Najlepszy skatepark w Polsce? »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie um
Do końca września powinien być gotowy projekt nowego legnickiego skateparku. Ma on być jak najlepiej dostosowany do oczekiwań i potrzeb skaterów, dlatego projektant na bieżąco konsultuje swoje pomysły z przyszłymi użytkownikami obiektu.

Turniej Tańca Towarzyskiego o „Złotego Lwa” »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie um
Już po raz 19 Legnickie Centrum Kultury organizuje Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego o „Złotego Lwa”. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 września, w sali widowiskowo-sportowej przy ul. Lotniczej.

Zmiana budżetu? »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie um
Prezydent Legnicy przedłożył radnym Rady Miejskiej, którzy zbiorą się na sesji 24 września, projekt zmian budżetu miasta na rok 2012. Dokument zawiera propozycję powiększenia zarówno dochodów miejskiej kasy, jak i jej wydatków o kwotę 695.620,27 zł.

Kaczawskie „bobry” zagrożeniem dla miasta »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie um
Od szeregu miesięcy na legnickiej Kaczawie prowadzone są kosztowne inwestycje, których celem jest zmniejszenie powodziowego zagrożenia miasta ze strony naszej rzeki.

Kolejarze kolejny raz zapowiadają remont dworca  »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie rr
Branżowy portal „Kurier Kolejowy” poinformował, że „gruntowna modernizacja dworca kolejowego w Legnicy ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Przetarg zostanie ogłoszony jesienią. Do tego czasu PKP SA muszą uzyskać pozwolenie na budowę (…).

Nowy podział środków »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie um
W związku z dużym zainteresowaniem osób niepełnosprawnych uzyskaniem dofinansowania do udziału w turnusach rehabilitacyjnych, władze miasta postanowiły dokonać nowego podziału przyznanych miastu środków PFRON i zwiększyć kwotę przeznaczoną na ten cel.

Budżet wg RIO - OK »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie um
Jednym dokumentów, jakie prezydent Legnicy przekazał Radzie Miejskiej na jej najbliższą sesję (24 września) jest informacja o przebiegu wykonania budżetu miasta Legnicy za pierwsze półrocze 2012 roku.

Karalne torów rżnięcie »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie pol
Policjanci z powiatu złotoryjskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież szyn z nieczynnej trakcji kolejowej. Podejrzany został zauważony i zatrzymany przez funkcjonariuszy podczas cięcia torów. Teraz mężczyźnie za czyn, o który jest podejrzany grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zabarykadował się w altanie »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie pol
W związku z powtarzającymi się włamaniami do altan na terenie ogrodów działkowych w Ziemnicach koło Legnicy policjanci objęli ten rejon szczególnym nadzorem.

Na rowerze „Śladami Smaków Czyngis Chana” »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie um
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy organizuje 23 września (niedziela) o godz. 11 imprezę pn. Rajd Rowerowy „Śladami Smaków Czyngis Chana”. Trasa rajdu prowadzić będzie z Legnicy do Legnickiego Pola (ok. 14 km). Liczbę uczestników ograniczono do 150 osób.

Z młotkiem na przystanek »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie u
W poniedziałek około godz. 21.30 policyjny patrol Wydziału Prewencji zatrzymał w bezpośrednim pościgu 29-letniego mężczyznę, który młotkiem wybijał szyby przystanku autobusowego przy alei Piłsudskiego w Legnicy. Zniszczył dwie wielkie szyby.

Prezydenckie propozycje »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie um
Zwiększenie kwot na utrzymanie podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka, zwiększenie kwoty na usamodzielnienie się i zagospodarowanie do 5 tys. zł

Policyjny nos… »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie pol
Policjanci KPP Złotoryja przyszli do jednego z mieszkań w centrum miasta żeby oddać tablicę rejestracyjną odnalezioną na terenie miasta. W mieszkaniu funkcjonariusze wyczuli znajomy zapach...

Nowe wyzwania zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie um
Zawodnicy LKT Legnica rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu. Pierwsze półrocze przyniosło legnickim zawodnikom rekordową ilość trofeów - 23 medale mistrzostw Polski w trzech kategoriach wiekowych, 8 medali mistrzostw Europy i 174 punkty w ministerialnym systemie sportu młodzieżowego.

Tydzień Pokoju w Roanne z udziałem młodych legniczan »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie um
Na przełomie sierpnia i września sześcioro uczniów I LO im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy, będąc gośćmi Roanne – francuskiego miasta partnerskiego Legnicy, brało udział w „Semaine pour la paix” - Tygodniu Pokoju. Młodzi legniczanie razem z przedstawicielami innych państw pracowali nad wizją światowej jedności.

Filantropi roku 2011 Regionu Legnickiego »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie um
W sali Hotelu Qubus setki osób wzięło udział w uroczystej Gali konkursu o tytuł „Filantropa Roku Regionu Legnickiego 2011”.

Legnica wraca na wielki ekran »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie um
Rozpoczęcie realizacji zdjęć do najnowszego filmu Waldemara Krzystka pt. „Fotograf” poprzedziła konferencja prasowa, zorganizowana w nowoczesnej siedzibie KGHM LETIA Legnicki Park Technologiczny SA.

Dzień Sybiraka w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie um
W poniedziałek w legnickiej katedrze biskup legnicki Stefan Cichy koncelebrował uroczystą mszę św. z okazji dorocznego Dnia Sybiraka.

Prezydent spotkał się mieszkańcami Zakaczawia »
Tekst opublikowany 2012-09-18, opracowanie um
Na pierwsze po wakacjach spotkanie konsultacyjne w cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw” prezydent Legnicy zaprosił mieszkańców Zakaczawia. Przybyło ponad 70 osób zainteresowanych problemami lokalnymi tego rejonu.

Napad, którego nie było  »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie pol
Legnicka Komenda Policji poinformowana została o napadzie rozbójniczym, który miał miejsce na terenie legnickiego dworca PKP. Trzech nieznanych mężczyzn po wcześniejszym pobiciu i skopaniu 16-latka zabrało mu telefon komórkowy oraz pieniądze w kwocie 75 zł.

Zatrzymani rozbójnicy »
Tekst opublikowany 2012-09-14, opracowanie pol
W czwartek o godz. 7.30 w Chojnowie na ul. Legnickiej trzech mężczyzn napadło na mieszkańca tego miasta. Sprawcy najpierw bili swoją ofiarę, a następnie skopali i z kieszeni spodni ukradli pieniądze w kwocie 110 zł.

„Bezbolesna” wymiana rurociągu »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie um
Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpoczęło prace związane z modernizacją żeliwnej sieci wodociągowej przy ul. Ścinawskiej.

Nowe elewacje Akademii Rycerskiej  »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie um
Prowadzony od wielu lat, a finansowany w absolutnej większości z budżetu miasta remont Akademii Rycerskiej osiągnął kolejny etap. Protokolarnym odbiorem zakończyła się odnowa wewnętrznych elewacji łącznie z wieżą, od strony dziedzińca tego barokowego gmachu.

Zmiany w rejonie ulicy Libana »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie um
Rozpoczął się kolejny etap przebudowy ulicy Libana.

Ewakuacja filii SP nr 9 »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie um
W godzinach przedpołudniowych w zaroślach sąsiadujących z budynkiem Filii Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Krzemienieckiej znaleziono niewiadomego pochodzenia przedmiot w kształcie tuby, kojarzący się z bojowym wyposażeniem wojskowym

Skopał bezdomnego inwalidę »
Tekst opublikowany 2012-09-11, opracowanie pol
Policjanci z legnickiej Komendy Miejskiej zatrzymali w bezpośrednim pościgu 25-letniego mężczyznę, który pobił bezdomnego 45-latka i ukradł mu kulę ortopedyczną.

Harcerski piknik w Parku Miejskim »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie um
Janusz Korczak - wybitny pedagog, broniący praw i interesów dzieci aż do męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym, wybrany został przez legnickich harcerzy na Bohatera, którego imię nosić będzie Hufiec. Janusz Korczak trafił też na nowy sztandar Hufca.

Sentymentalna podróż do Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie um
Z pięciodniową sentymentalną wizytą do Legnicy przybyła licząca około 40 osób grupa Żydów, którzy przed 1968 rokiem mieszkali w naszym mieście. Z rodzicami i dziadkami przyjechały dzieci i wnuki.

Instruktor fałszował świadectwa  »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie pol
Legniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 37-letniego mieszkańca Chojnowa, który w celu uzyskania prawa jazdy kierowcy zawodowego przedłożył w legnickim Starostwie Powiatowym sfałszowany druk świadectwa kwalifikacji zawodowych o odbyciu kursu doszkalającego.

Stypendia dla najlepszych sportowców »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie um
W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego miało miejsce uroczyste wręczenie stypendiów Prezydenta Legnicy sportowcom osiągających wysokie wyniki w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie.

Wyłapią psy »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie um
Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej z 28 czerwca 1999 r. w Legnicy raz na kwartał przeprowadzana jest akcja wyłapywania bezdomnych zwierząt. Najbliższa odbędzie się 19 i 21 września 2012 r.

Monitorują cmentarz »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie um
Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozbudowuje system monitoringu na Cmentarzu Komunalnym. Nekropolię obserwuje już sześć kamer. Kolejne będą wkrótce zainstalowane. Legnicka nekropolia zajmuje obszar około 50 hektarów.

Imieniny Ulicy NMP  »
Tekst opublikowany 2012-09-06, opracowanie um
Ulica Najświętszej Marii Panny – to legnicki salon handlowy, turystyczny i towarzyski. W średniowieczu wiódł tędy popularny szlak kupiecki i pątniczy z Europy Zachodniej, przez ziemie Królestwa Polskiego do Kijowa i nad Morze Czarne – zwany Królewską drogą („Via Regia”).

Asfalt na Libana »
Tekst opublikowany 2012-09-05, opracowanie um
Rozpoczęta 2 lipca przebudowa ulicy Libana wkroczyła w nową fazę. Prace przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem, a ich zakończenie nastąpi jeszcze w tym roku.

Przebudowa przejścia dla pieszych »
Tekst opublikowany 2012-09-05, opracowanie um
Zarząd Dróg Miejskich przekazał wykonawcy - wyłonionej w przetargu firmie WINDOPOLDŹWIG Sp. z o. o. z Zielonej Góry, plac budowy przejścia dla pieszych w ciągu Alei Piłsudskiego.

Finał XXI Legnickich Wieczorów Organowych »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie um
W legnickiej Katedrze odbędzie się bardzo ciekawe wydarzenie artystyczne.

Casting – wytatuowani odpadają »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie um
W Legnicy niebawem rozpoczną się zdjęcia do najnowszego filmu Waldemara Krzystka pt. „Fotograf”. Zanim to jednak nastąpi, zorganizowany zostanie casting, związany z rekrutacją niezbędnych na planach filmowych statystów.

Zmiany w rejonie ul. H. Pobożnego  »
Tekst opublikowany 2012-09-04, opracowanie um
W ramach zakończonej inwestycji zostały odnowione przestrzenie zlokalizowane na działkach gminnych w rejonie ul. H. Pobożnego

Inauguracja roku szkolnego »
Tekst opublikowany 2012-09-03, opracowanie um
Zespół Szkół Integracyjnych im. Piastów Śląskich był 3 września gospodarzem miejskiej inauguracji roku szkolnego w Legnicy.

Brama Głogowska w remoncie »
Tekst opublikowany 2012-09-03, opracowanie um
Wieża Bramy Głogowskiej, zwana też Basztą Głogowską, jest pochodzącą z XIV/XV wieku częścią legnickich murów obronnych. Rozpoczął się właśnie kolejny etap jej renowacji.

„Zielony Dom” przeszkoli  »
Tekst opublikowany 2012-09-03, opracowanie um
Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Ruchową „Zielony Dom” zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „NGO’s mają głos – arena mówców III sektora”, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Kto kupi siedzibę Straży Miejskiej »
Tekst opublikowany 2012-09-03, opracowanie um
7 września w siedzibie Urzędu Miasta odbędzie się przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej (z zasobu Skarbu Państwa), położonej przy ul. Kamiennej 22.

Dzisiaj
Piątek 9 grudnia 2022
Imieniny
Anety, Leokadii, Wiesława

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl