Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 138 informacji. Wszystkie poniżej.

Mikołajkowa moc atrakcji w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie um
6 grudnia w Rynku o godz. 16 rozpocznie się impreza inaugurująca świąteczną iluminację.
Zdjęć: 1  

Kuliste klony otaczają Skwer Orląt Lwowskich »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie um
Rewitalizacja zieleni na zabytkowym legnickim Tarninowie wkroczyła w końcowy etap. Wykonawca finansowanej przez Miedziowe Centrum Zdrowia inwestycji posadził już 159 młodych drzew w rejonie ulicy Okrzei oraz ulic okalających Skwer Orląt Lwowskich.
Zdjęć: 6  

Powstała Rada Seniorów  »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie um
Z kilkunastoma przedstawicielami środowisk legnickich seniorów, reprezentujących m. in. kluby, stowarzyszenia i Uniwersytety III Wieku, spotkał się dziś w Ratuszu prezydent Tadeusz Krzakowski.
Zdjęć: 4  

Wyłapią bezpańskie zwierzęta »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie um
Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej z 28 czerwca 1999 r. w Legnicy raz na kwartał przeprowadzana jest akcja wyłapywania bezdomnych zwierząt. Ostatnia w tym roku odbędzie się 19 i 21 grudnia.
Zdjęć: 1  

Piłkarze Miedzi zagrają w strojach Adidasa! »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie oto
W rundzie wiosennej rozgrywek I ligi piłkarze Miedzi będą występować w strojach marki Adidas, które do klubu dostarczy przedstawiciel tej marki – firma Vasco Sport. W piątek piłkarze zaprezentowali nowy sprzęt.
Zdjęć: 1  

Apartament w górach: gdzie i za ile można kupić? »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie oto
Na południu Polski dostępnych jest ponad 70 nowych inwestycji, w których można kupić apartament typu second home. Wielu deweloperów gwarantuje też stały najem i wypłatę zysków w wysokości ok. 8 proc. rocznie. Ceny zaczynają się od 4.460 zł za m kw.
Zdjęć: 3  

Pijany staranował dystrybutory paliw »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie pol
W środę rano około godziny 5.00 kierujący samochodem marki Peugeot 50-letni legniczanin zjeżdżając z autostrady A-4 do Legnicy na łuku drogi wypadł z jezdni i uderzył w dystrybutory paliwa na stacji paliw oraz tankowany w tym momencie samochód.

AIESEC – międzynarodowe praktyki i wolontariat »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie AIESEC
Rozpoczęła się rekrutacja na Międzynarodowego Programu Praktyk Zagranicznych. Można trafić w tak egzotyczne miejsca jak: Indie, Malezja, Chiny, Brazylia czy Nigeria. Taką szansę daje AIESEC.
Zdjęć: 1  

Wybieg dla bezdomnych psów »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie um
- Legnickie schronisko ma bardzo wysoki standard – mówi Jacek Cichosz, Powiatowy Lekarz Weterynarii. - Zbudowanie wybiegu jeszcze bardziej podnosi ten poziom. Dzięki temu „spacerniakowi” poprawi się kondycja psychiczna piesków.
Zdjęć: 3  

Schronisko Młodzieżowe wyróżnione »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie um
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Legnicy zdobyło złote wyróżnienie w 52. Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych, zorganizowanym pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Zdjęć: 3  

Wszyscy gotowi do zimy? »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie um
W legnickim Ratuszu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dla Miasta Legnicy, poświęcone przygotowaniom do sezonu zimowego.
Zdjęć: 2  

Skocz na piwo do czeskiej Pragi  »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie oto
Stolica Czech to wymarzone miejsce na weekendowy wypad. Odwiedzając to urokliwe i magiczne miasto, zobaczysz jak w każdym kuflu słynnego czeskiego złocistego napoju odbija się jego wolny duch

Baszta jak nowa »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie um
Wieża Bramy Głogowskiej, zwana też Basztą Głogowską, jest pochodzącą z XIV/XV wieku częścią legnickich murów obronnych. Ten cenny zabytek został właśnie odnowiony i powrócił do dawnej świetności.
Zdjęć: 5  

Mikołaj zaprasza na lodowisko i naleśniki »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie J.K.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na spotkanie ze św. Mikołajem, który przybędzie na lodowisko przy ul. Sejmowej 6 grudnia o godz. 16.00.
Zdjęć: 2  

„Poloneza” czas zwodować »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie red
Wrocławski Urząd Żeglugi Śródlądowej od pewnego czasu próbuje „zwodować” część swojego już niepotrzebnego majątku. Do sprzedaży wystawił osobowego Poloneza.
Zdjęć: 3  

Gospodarki słabną - paliwo w dół – o ile jeszcze? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Na stacjach ceny paliw poszły w dół, ale na tym nie koniec. Przed świętami powinno być jeszcze taniej. Cena diesla spadnie nawet do poziomu 5,60 zł za litr, za benzynę E 95 zapłacimy 5,50 zł, a droższa etylina 98 osiągnie poziom 5,75 zł za litr. Za litr autogazu będziemy płacić podobnie jak teraz.

Zaatakował miotaczem »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie pol
O godz. 23 w centrum Legnicy 32-letni mężczyzna zaatakował miotaczem gazowym dwóch idących chodnikiem młodych ludzi i usiłował dokonać kradzieży należących do nich telefonów komórkowych.

Diesel odchodzi w przeszłość? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie (PR/INTERIA.PL)
Wygląda jednak na to, że dni diesli są już policzone. Klienci udający się po nowy samochód do salonu niechętnie decydują się na auto z silnikiem o zapłonie samoczynnym.

Środkowa na finiszu »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie um
Kończona właśnie budowa ulicy Środkowej była jednym z ważniejszych tegorocznych zadań inwestycyjnych w Legnicy. Obecnie trwają procedury jej odbioru przez miasto.
Zdjęć: 8  

Po sesji Rady Miejskiej »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie um
Podczas trwającej 5 godzin sesji Rady Miejskiej Legnicy zapadło wiele ważnych dla mieszkańców decyzji.

Sprawa likwidacji Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie um
Prezydenci Legnicy - Tadeusz Krzakowski, Lubina - Robert Raczyński i Głogowa - Jan Zubowski wraz z burmistrzami Polkowic - Wiesławem Wabikiem, Jawora – Arturem Urbańskim i Złotoryi – Ireneuszem Żurawskim oraz starostą legnickim - Jarosławem Humennym wystosowali do Ministra Spraw Wewnętrznych - Jacka Cichockiego oraz Komendanta Głównego Policji - Marka Działoszyńskiego list, w którym protestują przeciwko likwidacji Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy.

Zjedz śniadanie z Dreamlinerem »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie plw
W sobotę 1 grudnia 2012 roku na wrocławskim lotnisku wyląduje kolosalny Dreamliner, jeden z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich świata. Dzięki staraniom Portu Lotniczego Wrocław mieszkańcy miasta i regionu będą mieli niepowtarzalną okazję przyjrzenia się maszynie. Zapraszamy na śniadanie z Dreamlinerem.

5 najbardziej nietypowych noclegów w Polsce »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie pr
Spanie to nie tylko nocleg. Można się o tym przekonać przeglądając najciekawsze propozycje miejsc noclegowych w Polsce. Nocleg na deskach teatru, lub scenie kina, na Dzikim Zachodzie czy w sklepie graficiarskim od teraz nie jest tylko snem, ale stało się rzeczywistością.
Zdjęć: 3  

25 lat dializoterapii w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie oto
- Gdy nerki zaczynają szwankować, nie czujemy bólu. Gdy pojawiają się odczuwalne objawy, z reguły jest już za późno na skuteczne leczenie farmakologiczne.
Zdjęć: 1  

Jakość życia a rozwój regionu legnickiego »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie um
Realizatorzy projektu „Twoja Wiedza. Twoja Firma. Zarzuć sieci współpracy” oraz władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona, a także prezydent Legnicy zapraszają pracowników naukowo-dydaktycznych uczelni oraz przedsiębiorców do udziału w seminarium poświęconym poprawie jakości życia pt. „Jakość życia a rozwój regionu legnickiego”.

Prezydenta odpowiedź na list Rady Społecznej Szpitala »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie um
Prezydent Legnicy przesłał na ręce Pani Jadwigi Szeląg, Przewodniczącej Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, odpowiedź w sprawie wniosko o zwolnienie tej placówki z podatku od nieruchomości

Rekordowa liczba uczestników Otwartych Mistrzostw w Badmintonie »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie J.K.
W hali przy ul. Lotniczej, od godz. 10.00, ponad 70 osób wzięło udział Otwartych Mistrzostwach Legnicy w Badmintonie, zorganizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy. Uczestnicy przyjechali z Zielonej Góry, Jeleniej Góry, Sławy, Złotoryi, Świerzawy, Kunic, Stanisławowa, Jawora i Legnicy.
Zdjęć: 8  

Szachy na szybko »
Tekst opublikowany 2012-11-26, opracowanie Piotr Kowalak
Po raz kolejny w hotelu Qubus zostały rozegrane Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach szybkich. Do zawodów zorganizowanych przez Dolnośląski Związek Szachowy oraz ASSZ Miedź Legnica przystąpiło 98 zawodników.
Zdjęć: 3  

Kredyt? Czego nie robić, żeby go dostać »
Tekst opublikowany 2012-11-25, opracowanie oto
Nawet jeśli nie potrzebujemy pożyczki do realizacji marzeń, to czasem ratuje nas z życiowych opresji. Co, jeśli wtedy odbijamy się od bankowych drzwi? Co zrobić, a czego nie robić, żeby zwiększyć szanse na konieczny lub wymarzony kredyt? Ile kredytów zaciągamy w dolnośląskim?

Jak za dawnych lat »
Tekst opublikowany 2012-11-24, opracowanie Jacek
W piątkowy wieczór w Klubie „Agatka” w Legnicy, odbył się wernisaż prac legnickiej artystki, malarki – portrecistki i członka dolnośląskiej grupy artystycznej, stowarzyszenia Europejska Unia Aktywnych - Zuzanny Łobuś.
Zdjęć: 13  

Sensacyjny początek turnieju »
Tekst opublikowany 2012-11-24, opracowanie Piotr Kowalak
Sensacyjnie rozpoczął się XXVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego. Po 3 rundach z kompletem punktów prowadzi najmłodszy uczestnik turnieju 17-letni Kamil Dragun.
Zdjęć: 2  

Nadkaczawski bulwar już gotowy »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie um
W rejonie Parku Miejskiego od ubiegłorocznej jesieni do listopada tego roku prowadzone było przez Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych z finansowym udziałem miasta podwyższanie i wzmacnianie lewobrzeżnego wału Kaczawy.
Zdjęć: 13  

Guru teorii zarządzania w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie um
Związek Pracodawców Polska Miedź zorganizował dla firm zrzeszonych w tej organizacji seminarium z udziałem Masaaki Imai – światowego autorytetu w dziedzinie zarządzania. Miało ono miejsce w legnickim Centrum Biznesowo- Konferencyjnym Letia Business Center.
Zdjęć: 1  

Oto nowy cmentarz  »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie um
Prezydent Legnicy porozumiał się z gospodarzami sąsiednich gmin – Miłkowic i Krotoszyc, na których terenie dobiega właśnie końca budowa nowego legnickiego cmentarza komunalnego.
Zdjęć: 9  

18 600 eksmisji tylko w jednym miesiącu! »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie Emmerson S.A.
Od 2007 r. dokonano na wniosek banków 400 tys. eksmisji, w tym rekordową liczbę 18 600 w czerwcu bieżącego roku. W wyniku rosnącej presji hiszpańskie banki porozumiały się niedawno w sprawie wstrzymania na dwa lata eksmisji najbardziej zadłużonych właścicieli. To w Hiszpanii…

Europejski Puchar Miedzi w Karate Legnica  »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie oto
XIII EUROPEAN CUPRUM CUP in KARATE – LEGNICA OPEN ‘2012, czyli Europejski Puchar Miedzi w Karate odbył się 17 listopada w legnickim Zespole Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzyńskiego 1.
Zdjęć: 20  

Szachy na szybko – możesz i Ty »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie Piotr Kowalak ASSZ Miedź Legnica
Już w najbliższą sobotę odbędą się w Legnicy Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach szybkich.

Sprzęt za 8 mln dla szkół zawodowych »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie um
Rozpoczęły się dostawy sprzętu do legnickich szkół zawodowych objętych projektem pn. „Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku”, dofinansowanym ze środków Unii Europejskiej, w ramach którego Legnica jest jednym z partnerów.
Zdjęć: 9  

Nasadzenia w rejonie Skweru Orląt Lwowskich »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie um
Na wysokości nowej przychodni Miedziowego Centrum Zdrowia w Legnicy prowadzony jest ostatni etap sadzenia nowych drzew wzdłuż ulicy Okrzei.
Zdjęć: 1  

Autobusami można MPK taniej  »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie um
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Legnicy, wspólnie z firmą CallPay, rozpoczęło akcję, dzięki której można będzie oszczędzić 30 procent na każdym bilecie jednorazowym i całodniowym. Wystarczy kupować je za pomocą telefonu. Jak to możliwe?

LPGK uczy dzieci segregacji odpadów »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie um
W prywatnej Szkole Podstawowej przy ul. Mazowieckiej odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym „ekolekcja” dotycząca segregacji odpadów.
Zdjęć: 2  

Mistrzowie badmintona zagrają w sobotę »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie um
W sobotę, 24 listopada Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje Otwarte Mistrzostwa Legnicy w Badmintonie. Turniej rozpocznie się o godz. 10.00 w hali sportowej przy ul. Lotniczej.

Jak obniżyć koszty działalności gospodarczej »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie oto
Możliwość optymalizacji kosztów działalności gospodarczej było tematem konferencji zorganizowanej przez stowarzyszenie Europejska Unia Aktywnych, zrzeszającej legnickich przedsiębiorców, z przedstawicielami firmy EUROPEAN JOB SERVICES LTD.
Zdjęć: 1  

Sylwestrowe oferty “widmo” w internecie »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie oto
Święta w zaśnieżonych górach, sylwester na nartach, lub snowboardzie, a potem lampka wina przy kominku... To marzenie nie jednej osoby, która planuje spędzić święta i sylwestra poza domem. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Strażacy ugasili pożar kamienicy przy ul Wrocławskiej »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Około godziny 10.30 zakończona zaostała akcja gaśnicza niezamieszkałego budynku przy ul. Wrocławskiej 41, w której uczestniczyły 4 jednostki Straży Pożarnej. Pożar, który wybuchł w środę nad ranem, objął klatkę schodową i dach obiektu.
Zdjęć: 6  

Kończą się roboty budowlane na ulicy Libana »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Kończy się właśnie, realizowana od lipca br. przez firmę „POL-DRÓG DOLNY ŚLĄSK” SA z Oleśnicy – Oddział w Legnicy na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich, inwestycja pod nazwą „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w rejonie ul. H. Pobożnego – przebudowa ulicy Libana w Legnicy”. Roboty budowlane są już wykonane.
Zdjęć: 4  

Budowa oświetlenia Stadionu Orła Białego »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Wyłonione w drodze przetargu na wykonawcę „Budowy oświetlenia Stadionu Sportowego im. Orła Białego – w formule „zaprojektuj i wybuduj” Konsorcjum firm: POLCOURT SA i ADA LIGHT Sp. z o. o., zgodnie z podpisaną umową, zostało zobowiązane do przedstawienia koncepcji oświetlenia stadionu w oparciu o program funkcjonalo-użytkowy przygotowany przez zamawiającego. Projektanci z konsorcjum zaprezentowali taką koncepcję.
Zdjęć: 6  

„Uśmiech pod choinkę” »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Akcja polega na zbiórce artykułów, które organizatorzy przeznaczą do paczek mikołajowych, gwiazdkowych oraz żywnościowych dla dzieci z najuboższych rodzin. Mogą to być słodycze, zabawki, książki, bajki, owoce, przybory szkolne i artykuły spożywcze z długim terminem ważności.
Zdjęć: 1  

Kolejny etap renowacji wieży św. Jadwigi »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Rozpoczęta w kwietniu 2011 roku renowacja wieży świętej Jadwigi na Zamku Piastowskim w Legnicy dobiegła końca w części dotyczącej murów, elewacji, kamieniarki i dachu. Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w drodze przetargu firma Wita Podczerwińskiego Konserwacja Dzieł Sztuki „Antiqa” z Jawornika koło Myślenic.

Cena za wodę bez zmian? »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Na najbliższej sesji Rady Miejskiej rozpatrywany będzie wniosek Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji SA o zatwierdzenie taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na przyszły rok.

Powstała nowa wersja legnickiej mapy wyborczej »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Po odrzuceniu przez radnych na październikowej sesji prezydenckiego projektu uchwały o podziale miasta na 3 okręgi wyborcze, Komisarz Wyborczy wezwał Radę Miejską Legnicy do podjęcia uchwały o nowym podziale miasta na okręgi i przedłożenia jej w terminie do 30 listopada br. W tej sytuacji przewodniczący Rady Miejskiej zwrócił się do prezydenta Legnicy z wnioskiem o przygotowanie nowej mapy wyborczej, z podziałem na 4 okręgi.

Ich krew ratuje innym życie »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Z okzaji Dni Honorowego Kwiodawstwa prezydent Tadeusz Krzakowski zaprosił dziś na spotkanie w Ratuszu grupę 30 legniczan, którzy misję honorowego oddawania krwi dla ratowania życia innych ludzi traktują w sposób szczególny. Wielu z nich czyni to od lat.
Zdjęć: 6  

Rozpoczyna się akcja bezpłatnej sterylizacji »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Urząd Miasta Legnicy zawarł porozumienie z Lecznicą Weterynaryjną pana Jerzego Legienia na przeprowadzenie akcji sterylizacji i kastracji kotow żyjących wolno na terenie naszego miasta.
Zdjęć: 1  

XXVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie rtr
Bardzo ciekawą i mocną obsadę będzie miał XXVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego który rozpocznie się jutro w Legnicy.
Zdjęć: 2  

Skocznia narciarska na Stadionie Narodowym? Apoloniusz Tajner jest za »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Menstream.pl
Skocznia narciarska na stadionie to nie jest zupełnie nowy pomysł, ponieważ takie obiekty budowano już kilkadziesiąt lat temu. Jeśli tylko znajdą się pieniądze, to konkurs skoków na Narodowym mógłby otwierać sezon - uważa Apoloniusz Tajner, szef Polskiego Związku Narciarskiego.

PE promuje katastroficzny obraz gazu łupkowego  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie oto
- Przyjmując takie dokumenty zwracamy się przeciwko zmianie energetycznej, przeciwko bezpieczeństwu dostaw, w końcu przeciwko konkurencyjnym cenom. Z tego powodu Konserwatyści i Reformatorzy nie mogą udzielić poparcia temu sprawozdaniu w aktualnym kształcie - mówił w Strasburgu poseł PiS do PE Konrad Szymański w debacie o gazie łupkowym.

Możesz uratować Baronika »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Aleksandra Czechowska
Nasza walka o życie zwierząt jest czasami bardzo trudna, nie śpimy po nocach, czuwamy nad chorymi zwierzątkami, kosztuje nas to wiele wyrzeczeń wygodnego życia, jeździmy na interwencje do krzywdzonych zwierząt, zabieramy z ulicy potrącone, często nie obywa się bez łez... ale warto.
Zdjęć: 3  

Samołyk w ostrej trasie »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie js
Nowy album Janka Samołyka został nagrany wspólnie z zespołem, który towarzyszy wrocławianinowi na scenie. Po dwóch koncertach zorganizowanych z okazji premiery krążka, nadchodzi czas na całą trasę koncertową.
Zdjęć: 1  

Zatrzymani włamywacze  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie pol
We wtorek około godz. 22 w Legnicy funkcjonariusze Wydziału Prewencji zatrzymali w bezpośrednim pościgu dwóch sprawców włamania do garażu przy ulicy Jaworzyńskiej.

Laureaci X Festiwalu Piosenki Studenckiej PRYZMAT  »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
W salach wielofunkcyjnych PWSZ odbył się koncert finałowy X Festiwalu Piosenki Studenckiej PRYZMAT. Nagrodzono laureatów, dokonano jubileuszowego podsumowania, a na zakończenie słuchano gwiazdy wieczoru – Stanisława Soyki.
Zdjęć: 8  

Chodnik przy Nowodworskiej »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
Pracownicy Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej rozpoczęli budowę chodnika przy ul. Nowodworskiej.
Zdjęć: 1  

Przeciwko likwidacji Policyjnej Izby Dziecka »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Programowej Porozumienia dla Bezpieczeństwa Legnicy prezydent miasta i członkowie Rady wyrazili swe bardzo krytyczne stanowisko wobec zamiaru Komendy Głównej Policji zlikwidowania Policyjnej Izby Dziecka w naszym mieście.

Na Tarninowie trwa sadzenie nowych drzew »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
Na zabytkowym Tarninowie trwa sadzenie nowych drzew w ramach zaplanowanej rewitalizacji drzewostanu. Inwestorem w tym przedsięwzięciu, objętym nadzorem konserwatora zabytków, jest Miedziowe Centrum Zdrowia.

Walka o obwodnicę - prezydencki apel do parlamentarzystów »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie um
Mija już 9 miesięcy od spotkania w Ratuszu, na które prezydent Tadeusz Krzakowski zaprosił legnickich parlamentarzystów, by w szczególny sposób zarekomendować im kilka najważniejszych dla miasta inwestycji.

Kogo można przelecieć z marszu - wg. aktora Jana Nowickiego »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie MenStream.pl
Twierdzi, że aktorstwo Polsce przestało istnieć, gdy złotówka nabrała wartości. - Idiociejmy i to jest proces nieuchronny - konstatuje Jan Nowicki i podkreśla, że dawniej aktorzy poświęcali dużo więcej czasu na przygotowanie roli filmowej. Teraz jak zauważa, młodsi koledzy wchodzą w role z marszu - po spektaklu w teatrze pędzą do kabaretu, potem na zdjęcia na planie filmowym. - A z marszu to można przelecieć sąsiadkę, a nie zagrać Wołodyjowskiego tak, jak Tadeusz Łomnicki - kwituje.

W końcu po europejsku na sudeckich stokach »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie rtr
Podczas gdy narciarze i snowboardziści przygotowują sprzęt do zbliżającej się zimy, właściciele ośrodków pracują nad uatrakcyjnieniem oferty. Ostatnim efektem ich starań jest program SudetySKI. Karnet, który pozwala skorzystać z trzech najważniejszych ośrodków narciarskich Sudetów jest już dostępny.

Nastaje mgła »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rr
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed silną mgłą...

Gospodarka słabnie, firmy upadają »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Od czterech lat rośnie liczba upadających w Polsce firm. W tym roku może przekroczyć 900, czyli wzrost o ponad jedną czwartą, w porównaniu do 2011 roku. Z jeszcze większym nasileniem tego zjawiska będziemy mieć do czynienia w przyszłym roku.

Projekt budżetu miasta na rok 2013 »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie um
Prezydent Tadeusz Krzakowski zaprezentował projekt budżetu Legnicy na rok 2013.

Budowa chodnika przy Świerkowej »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie um
Legnicki Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na budowę chodnika przy ulicy Świerkowej. Spośród dwóch ofert wybrano korzystniejszą pod względem finansowym propozycję firmy STOP Jerzy Świszcz z Ziemnic.

Europejski Puchar Miedzi w Karate »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie um
XIII EUROPEAN CUPRUM CUP in KARATE – LEGNICA OPEN ‘2012, czyli Europejski Puchar Miedzi w Karate odbędzie się 17 listopada w legnickim Zespole Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzyńskiego 1.

Nowy system gospodarowania odpadami »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie um
Od 1 lipca 2013 roku ustawowo zmieni się system gospodarowania odpadami komunalnymi. Nowy system zakłada zdjęcie z mieszkańców obowiązku samodzielnego podpisywania z przedsiębiorcami umów na odbiór odpadów.

Oświadczenie wrocławskiej PO »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rtr
W nawiązaniu do artykułu „Huskowski: Nie mamy szans z Dutkiewiczem”, który ukazał się w Gazecie Wrocławskiej (Polska The Times) 09.11.2012r., informujemy:

Lance Armstrong został pogrzebany żywcem – mówi Bartosz Huzarski  »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie MenStream.pl
Uważa, że afera Armstronga to strzał w kolano i umacnianie przekonania, że kolarstwo to najbardziej wspomagany sport na świecie. Podkreśla również, że Ameryka zabiła swoją największą gwiazdę i to bez żadnego dowodu. Bartosz Huzarski broni kolarza wszechczasów i opowiada jak doping zniszczył wizerunek tej dyscypliny.

Malują oznakowanie na Libana »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie um
Przebudowa ulicy Libana dobiega końca. Zaawansowanie prac pozwala na rozpoczęcie etapu realizacji oznakowania poziomego obu jezdni ulicy, co oznacza malowanie znaków bezpośrednio na zewnętrznej nawierzchni asfaltowej.

Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE - laureaci znani, ale »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie um
Jak informuje legnicka Galeria Sztuki, 9 listopada odbyły się obrady jury 22. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2012. Z ponad 290 prac nadesłanych przez 95 artystów z całej Polski jury zakwalifikowało do wystawy ponad 70 prac 34 artystów.

Spotkanie na Piekarach »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie um
Ponad 50 osób przybyło do Zespołu Szkół Integracyjnych na ostatnie tegoroczne spotkanie konsultacyjne prezydenta Legnicy w ramach cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw”. Była to kolejna debata z udziałem mieszkańców osiedli Piekary i Piekary Wielkie.

Fundusze zmieniają Dolny Śląsk »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie umwd
Dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu od 2007 roku na Dolny Śląsk trafiło prawie 1,2 mld euro, czyli niemal 5 mld złotych. O inwestycjach, jakie udało się dzięki nim zrealizować rozmawiano dziś podczas konferencji „Eurofundusze na Dolnym Śląsku”.
Zdjęć: 3  

3,5 promila i autostradą pod prąd! »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie pol
Policjanci na autostradzie A4 zatrzymali jadącego „pod prąd” nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.
Zdjęć: 1  

Grozi nam islamski potop? »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie MenStream.pl
Na szerokie wody wypłynął dzięki scenariuszowi do filmu 300 mil do nieba, w którym dwóch chłopców ukrytych w podwoziu ciężarówki uciekało z PRL. Dziś Cezary Harasimowicz nie ma nic przeciwko dalszej emigracji i szukaniu sobie lepszego miejsca do życia niż Polska. Choć jest potomkiem polskich Tatarów, przestrzega emigrantów przed islamem w radykalnym wydaniu, który - jego zdaniem - ma na Zachodzie dobre warunki do rozwoju.

Gdzie staną nowe „witacze” »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie um
Służby Zarządu Dróg Miejskich przygotowują się do umieszczenia przy najważniejszych wyjazdach i wjazdach do miasta nowych instalacji, zwanych „witaczami”. Opracowane zgodnie z graficznymi zasadami legnickiego logotypu i marki miasta „witacze” staną w pięciu miejscach na głównych rogatkach, ale jeszcze w granicach miasta. Zastąpią stare, nawet trzydziestoletnie, zniszczone upływem czasu instalacje.

Przetarg na remont dworca »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie um
Po trwających wiele miesięcy zapowiedziach jest szansa, że PKP wyremontuje wreszcie legnicki dworzec kolejowy.

74. rocznica „Nocy kryształowej” »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie um
Zarząd Główny Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce oraz oddziały stowarzyszenia w Dzierżoniowie, Legnicy i Wałbrzychu organizują w dniach 14-15 listopada 2012 roku obchody 74. rocznicy „Nocy kryształowej”. Uroczystości odbędą się w dwóch miastach Dolnego Śląska – Legnicy i Wałbrzychu.

Składowisko Odpadów Komunalnych ma status regionalny »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie um
Legnickie Składowisko Odpadów Komunalnych przy ul. Rzeszotarskiej uzyskało status regionalnej instalacji odpadów komunalnych (RIPOK). Zgodnie z uchwałą sejmiku województwo zostało podzielone na sześć regionów gospodarki odpadami komunalnymi. W każdym z nich będą funkcjonowały regionalne instalacje do przerobu odpadów.

Ćwierć wieku za fałszerstwa i skimming? »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie pol
Nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez policjantów z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu za fałszowanie kart płatniczych i posługiwanie się nimi podczas transakcji dokonywanych w sklepach.
Zdjęć: 3  

Pątnicy na Drodze św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Anna Janczara/ Punkt CAMINO Nysa
Ponad 150 osób wzięło udział w przejściach kilkunastoma polskimi odcinkami Drogi św. Jakuba, które miały miejsce w ostatnią sobotę. Pątnicy chcieli w ten sposób przypomnieć 30-tą rocznicę ogłoszenia w Santiago de Compostela przez Jana Pawła II „Aktu Europejskiego” oraz 25-tą rocznicę uznania Drogi św. Jakuba za pierwszy Europejski Szlak Kulturowy. Grupa sympatyków Camino de Santiago przebywała także w Santiago, a w Głuchołazach odsłonięta została figura Apostoła pielgrzymów.

Zawalczmy o żużlową Spartę! »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Bartek Czekański
Hej Drodzy Wrocławscy Kibice Żużla! Co jest z Wami? Dlaczego nie podejmujecie walki o swoją ukochaną Spartę?! I to mają być wojownicy Sparty? Właśnie miasto ustala budżet na 2013 rok i raczej nie widzi możliwości żadnej pomocy dla żużlowego WTS-u. Brakuje dobrej woli. A Wy śpicie? Czyżby na placu boju został już tylko stary, wyboksowany Czekański? Kochani, razem i osobno piszcie mejle, petycje i protesty do prezydenta Rafała Dutkiewicza, do Ratusza, do Rady Miejskiej, do poszczególnych radnych, wreszcie do mediów, które zresztą akurat żużlowi są na ogół życzliwe. Spartanie do boju!

W kopalni, w siodle, na safari - nietypowe pomysły na Sylwestra »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie AB
Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a nie każdy z nas podjął decyzję o tym gdzie i jak go spędzić. W zależności od upodobań, możemy wybierać pośród setek propozycji standardowych bali lub dedykowanych imprez takich jak: sylwester dla singli, studentów, zakochanych czy rodzin z dziećmi.

Udusił 8 - miesięcznego psa  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie pol
Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, który ze szczególnym okrucieństwem zabił 8 - miesięcznego pieska swojej konkubiny. Sprawca udusił zwierzę.

Legnicki Marsz i Bieg Niepodległości »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie um
Około 500 osób wzięło udział w Marszu i Biegu Niepodległości, zorganizowanym w dniu 9 listopada przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy.

Rusza X Festiwal Piosenki Studenckiej Pryzmat »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie um
W środę, 14 listopada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy rozpoczną się przesłuchania solistów i zespołów, które będą rywalizować w dwóch kategoriach - solistów i zespołów o laury zwycięstwa podczas X Festiwalu Piosenki Studenckiej „Pryzmat”.

Mer Drohobycza z życzeniami dla legniczan »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie um
Mer Drohobycza, partnerskiego miasta Legnicy, przesłał na ręce prezydenta Tadeusza Krzakowskiego okolicznościowy list z pozdrowieniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Miasto taniej kupuje prąd  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie um
Już po raz drugi prezydent miasta ogłosił skonsolidowany, czyli obejmujący wiele podmiotów miejskich, przetarg na zakup energii elektrycznej dla jednostek Gminy Legnica. Przed rokiem dzięki takiej formule udało się zaoszczędzić ponad 700 tys. zł. Podobnie korzystnego efektu można się spodziewać w tym roku.

W Legnicy coraz lepsza baza szkolnictwa zawodowego  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie um
Legnica, która posiada znacznie bogatszą od innych miast subregionalnych bazę placówek kształcenia zawodowego, jest uczestnikiem Projektu pn. „Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Mieszkasz na Piekarach? Przyjdź na spotkanie z prezydentem »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie um
W ramach kontynuowanego już od 10 lat cyklu spotkań konsultacyjnych prezydenta Legnicy z mieszkańcami „Bliżej legniczan i ich spraw”, we wtorek, 13 listopada o godzinie 17.00 w sali Zespołu Szkół Integracyjnych (ul. Wierzyńskiego 1) Tadeusz Krzakowski ponownie odwiedzi mieszkańców Piekar i Piekar Wielkich.

Wrocławskie lotnisko najlepsze w Polsce  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie ret
Podróżni zdecydowali, że to Port Lotniczy Wrocław zasłużył na prestiżowy tytuł Lotniska Przyjaznego Pasażerowi 2012. W tegorocznym plebiscycie portalu pasażer.com wrocławskie lotnisko wyprzedziło wszystkie pozostałe porty lotnicze.

Kradli miedziane rury i rynny »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie pol
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji legnickiej Policji zatrzymali ostatniej nocy dwóch legniczan, którzy z terenu prywatnej posesji ukradli rury i rynny miedziane wartości prawie sześciuset złotych.

Co dalej z Chinami? »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Chiny przestały już być "najtańszą fabryką świata". Nowe władze Kraju Środka będą musiały zachęcić rodaków do tego, by wreszcie zaczęli wydawać swoje gigantyczne oszczędności. To przede wszystkim szansa dla eksporterów, którzy walczą o przetrwanie w czasie recesji w Europie.

Atrakcyjne miejsca na sesję ślubną w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-11-11, opracowanie MR
Legnica jest wyjątkowo pięknym miastem, w którym nie brak ciekawych zabytków oraz malowniczych parków.

Sukces Tomka Jankowiaka »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie PK ASSZ Miedź Legnica
Zwycięstwem Tomka Jankowiaka zakończył się kolejny turniej z cyklu Dolnośląskiego Młodzieżowego Grand Prix w szachach

Liga Obrony Kraju wyróżniła »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie lok
Uroczystą Akademią zorganizowaną przez Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju, rozpoczęły się w Legnicy, obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Największa biało-czerwona w kraju? »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie rt
W niedzielę, 11 listopada, Stadion Wrocław zamieni się w największą w Polsce flagę biało – czerwoną.

Święto Niepodległości »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie um
Urząd Miasta oraz podległe mu instytucje i inne podmioty współpracujące z gminą przygotowały bogaty program obchodów 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na Tarninowie rozpoczyna się nasadzanie nowych drzew »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie um
W ramach zaplanowanej i trwającej już rewitalizacji zieleni na zabytkowym legnickim Tarninowie rozpoczęto nasadzanie nowych drzew wzdłuż ulicy Okrzei. Inwestorem w tym przedsięwzięciu jest Miedziowe Centrum Zdrowia.

Wtorek jazzowy  »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie um
We wtorek, 13 listopada br. w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy o godzinie 18.00 wystapi międzynarodowa formacja jazzowa „The Brag Pack”, w ramach cyklicznych koncertów „Witelon Music Night”.

„Pieśń Bugajów” – premiera nowatorskiego spektaklu »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie um
Legnicki Teatr AVATAR zaprasza na premierę nowego spektaklu w najnowszej technologii światła UV. Wydarzenie będzie miało miejsce 11 listopada (niedziela) o godzinie 18.00 w hotelu Qubus.

PUP ma jeszcze pieniądze na otwieranie działalności  »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie um
Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy poinformował nas, że posiada jeszcze środki finansowe z Funduszu Pracy na:

Dodatkowy dzień wolny – za 11 listopada? »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie rt
Czy w zamian za przypadający w niedzielę 11 listopada możemy odebrać dodatkowy dzień wolny? Niejasności z tym związane wyjaśnia Bożena Ryszka, prawnik w TGC Corporate Lawyers.

Zmarł Czesław Kozak »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie um
7 listopada w wieku 71 lat odszedł wybitny nauczyciel, doktor nauk pedagogicznych, działacz samorządowy i społeczny, człowiek o wielkich zasługach dla Legnicy i ziemi legnickiej.

Bezrobotni sprzątają miasto »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie um
Przed miesiącem w ramach programu specjalnego „50+”, finansowanego z rezerwy Funduszu Pracy, zatrudnione zostały osoby znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku, zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Uroczyste ślubowanie policjantów  »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie pol
W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Policji. Szeregi dolnośląskiego garnizonu zasiliło kolejnych 77 policjantów i policjantek. W tym roku do służby na Dolnym Śląsku wstąpiło 326 funkcjonariuszy.
Zdjęć: 5  

Oni mogą pomóc »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie rt
Fundacja ITAKA-Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych realizuje projekt pn. „Działania prewencyjne i informacyjne związane z prowadzeniem telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci -116 000”. Połączenie jest bezpłatne i całodobowe.

Projekt Strategii konsultowany w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie um
Już wiosną tego roku (marzec-czerwiec) samorządowcy z 9 powiatów północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego, a także miast i gmin spotykali się w Legnicy, by w ramach Forum II Subregionu Legnicko-Głogowskiego pracować nad aktualizacją Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do roku 2020.

Prezydent porozmawia z mieszkańcami »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie um
Zgodnie z ogłoszonym już w styczniu tego roku harmonogramem spotkań konsultacyjnych prezydenta Legnicy z mieszkańcami w cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw”, we wtorek, 13 listopada o godzinie 17 w sali Zespołu Szkół Integracyjnych (ul. Wierzyńskiego 1) odbędzie się spotkanie z mieszkańcami osiedla Piekary i Piekary Wielkie.

Kanał HBO odkodowany! »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie r
W niedzielę, 11 listopada HBO odkoduje sygnał. Na ten dzień przygotowana została oferta z szeregiem najnowszych produkcji HBO oraz nagrodzonym Oscarem filmem „Żelazna dama”, przedstawiającym historię życia byłej premier Margaret Thatcher.

Coraz więcej latamy »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie red
W październiku wrocławskie lotnisko zanotowało wzrosty we wszystkich sektorach ruchu. Z połączeń krajowych skorzystało o 19,5 proc. więcej podróżnych, z kolei w ruchu międzynarodowym, w segmencie przewoźników sieciowych (m.in. PLL LOT, Lufthansa, SAS, Eurolot) odprawiono prawie 14% pasażerów więcej niż przed rokiem.

Socjalista Obama na drugą kadencję »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie Jacek Gratkiewicz, Money.pl
- Amerykanie są bardziej prawicowi niż Europejczycy, a zafundowali sobie lewicowego prezydenta - mówi o Baracku Obamie Marcin Zaborowski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Pierwsza edycja „Legnickiej Jesieni Miedzianej” »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie um
W dniach od 6 do 11 listopada potrwa w naszym mieście zorganizowany po raz pierwszy przez Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO LEGNICA cykl imprez kulturalnych.

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie um
Poniżej publikujemy program imprez zaplanowanych z okazji Świeta Niepodległości

Lepiej żeby wygrał Romney? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie Arkadiusz Droździel, Money.pl
Tym, czym Barack Obama zniechęcił do siebie inwestorów, było przede wszystkim przeforsowanie w 2010 roku reformy, która gwarantuje Amerykanom powszechne ubezpieczenie zdrowotne.

Sąsiedzi? Muzycy i kochankowie niemile widziani! »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie rr
Nie chcemy mieć za ścianą muzyka i pary głośno uprawiającej miłość – wynika z badania serwisu Tablica.pl, wykonanego przez TNS Polska.

Szanty w akademiku »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie rt
10 listopada w Domu Studenckim PWSZ im. Witelona w Legnicy (restauracja Parkowa) wystąpi zespół W STRONĘ PORTU.

Gdzie się podziały 4 miliony ubezpieczonych Polaków? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie PPOZ
- Polacy ubezpieczeni czy nieubezpieczeni? – ja tego nie wiem. Wiem za to, że nie ma ich w CWU (Centralny Wykaz Ubezpieczonych) – więc za nich nie zapłacę – tak o prawie 4 milionach Polaków wypowiedziała się obecna prezes NFZ Agnieszka Pachciarz podczas spotkania z lekarzami rodzinnymi z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia w sprawie systemu, który razem z nową ustawą ma obowiązywać od 1 stycznia.

W miejscu starych - nowe drzewa na Tarninowie »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie um
Rozpoczął się właśnie perwszy etap planowanej od wielu miesięcy rewitalizacji miejskiej zieleni wysokiej, ze szczególnym uwzględnieniem zabytkowej dzielnicy Tarninów.

Komisarz Wyborczy wezwał Radę Miejską  »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie um
Rada Miejska Legnicy, zgodnie z ustawą Kodeks wyborczy, miała obowiązek dokonania nowego podziału miasta na okręgi wyborcze w wyborach do Rady Gminy – w terminie do 31 października 2012 r.

Mniej radnych w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie um
Legnica utraciła status miasta 100–tysięcznego. We wrześniu 2012 r. liczyła 98.349 mieszkańców.

Gospodarka – nadchodzi „masakra”? »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie Andrzej Zwoliński
Według najgorszych przewidywań ekspertów armia bezrobotnych w Polsce może powiększyć się nawet o 400 tysięcy osób.

O 11 pasażerów za dużo  »
Tekst opublikowany 2012-11-03, opracowanie pol
Jaworscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej autobus wykonujący regularne przewozy pasażerskie. Jak się okazało było w nim o 11 pasażerów za dużo. Kontrola skończyła się 500 zł mandatem oraz 10 punktami karnymi dla kierującego. W dalszą podróż pojazd ruszył już bez „nadwyżki” pasażerów.

Omal nie doszło do tragedii  »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie pol
O ogromnym szczęściu może mówić mężczyzna idący w ciemnościach drogą nr 94, pomiędzy Legnicą i Prochowicami. Pieszemu, który dodatkowo był nietrzeźwy, dzięki szybkiej reakcji kierowcy nic się nie stało.

Największe centrum handlowe w kraju »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie AJ-J/JK
W gminie Kobierzyce powstaje największe centrum handlowe w Polsce.

Co ze skateparkiem? »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
Decyzją prezydenta Legnicy unieważnione zostało postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na realizację zadania „Budowa skateparku”.

Jest wykonawca oświetlenia Stadionu Orła Białego »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
Prezydent Legnicy podjął decyzję o rozstrzygnięciu przetargu dotyczącego „Budowy oświetlenia Stadionu Sportowego im. Orła Białego – w formule „zaprojektuj i wybuduj” w ramach zadania inwestycyjnego „Rozbudowa Stadionu Sportowego im. Orła Białego”.

Legnicka nekropolia ma 190 lat »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
Legnicki Cmentarz Komunalny uważany jest za jedną z najpiękniejszych nekropolii na Dolnym Śląsku.

Polsko-francuska wymiana po legnicku »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
Młodzież z II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy gościła uczniów z francuskiego liceum w mieście Gap. Wymiana ma swoją długą tradycję, kontynuowaną od 24 lat.

Kto był świadkiem wypadku? »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie pol
Komenda Miejska Policji w Legnicy prowadzi postępowanie w sprawie wypadku drogowego, który miał miejsce w Legnicy na skrzyżowaniu ulic Chojnowskiej, Piastowskiej i Dziennikarskiej 18 października 2012 roku o godz. 13.30.

Dobry start zawodników Klubu TORA »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
W bardzo silnie obsadzonych Mistrzostwach Polski Juniorów w Karate WKF (Poznań, 21 października br.) dobrze spisała się 10 osobowa reprezentacja legnickiego Klubu Karate Shotokan TORA, zdobywając 4 medale: 1 srebrny i 3 brązowe. W mistrzostwach rywalizowało 460 zawodników z 49 klubów Karate WKF Polskiego Związku Karate.

W 2013 roku budowa monitoringu wizyjnego »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
Zarząd Województwa Dolnośląskiego dofinansuje środkami UE projekt „Budowa i modernizacja monitoringu wizyjnego zwiększającego bezpieczeństwo turystów w Legnicy” w kwocie 3.074.000 zł (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego jako działanie wspierające infrastrukturę turystyczną i kulturową). Cała inwestycja kosztować ma blisko 4.420.000 zł i jest pod tym względem największa w regionie.

W Legnicy potrzebni ankieterzy »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie um
Nasze miasto przygotowuje się do opracowania w 2013 roku planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego. Zgodnie z przepisami ustawy plan taki podlega zatwierdzeniu w formie uchwały przez Radę Miejską.

Dzisiaj
Piątek 9 grudnia 2022
Imieniny
Anety, Leokadii, Wiesława

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl