Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 115 informacji. Wszystkie poniżej.

Witacze już gotowe »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie um
Ekipy budowlane, działające na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich, zakończyły montaż instalacji witających podróżnych i żegnających ich na rogatkach miasta.
Zdjęć: 4  

Pozwolenie na oświetlenie  »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie um
Wyłonione w drodze przetargu na wykonawcę „Budowy oświetlenia Stadionu Sportowego im. Orła Białego – w formule „zaprojektuj i wybuduj” konsorcjum otrzymało pozwolenie na budowę.

Inwestycje - najwięcej pieniędzy na drogi »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie um
Zaplanowane w uchwale budżetowej przyszłoroczne wydatki z kasy miejskiej Legnicy opiewają łącznie na kwotę 390.722.000 zł. Najpoważniejszą pozycję wśród wydatków zajmują cele związane z oświatą i wychowaniem oraz edukacyjną opieką wychowawczą.

Nasi posłowie to finansowa elita! »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Forsal.pl
Polscy parlamentarzyści zarabiają proporcjonalnie lepiej od swoich kolegów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii, czy Szwajcarii…
Zdjęć: 1  

2013 - ceny mieszkań w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Emmerson S.A.
Jak kształtować będą się ceny mieszkań deweloperskich w nadchodzącym roku? Czego mogą spodziewać się kupujący mieszkania? Czy czeka nas zastój na rynku, a może należy oczekiwać ożywienia?

Zmiany w paszportach »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie dt
Od 17 stycznia 2013 r., aby złożyć wniosek o wydanie paszportu lub paszportu tymczasowego nie będziemy musieli jechać do punktu paszportowego, właściwego według miejsca zameldowania.

Puchar szczęścia dzikich drużyn »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie J.K.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zorganizował w hali przy ul. Lotniczej turniej w halową piłę nożną.
Zdjęć: 12  

Nowe „witacze” »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie um
Z głównych wylotowych ulic Legnicy usunięte zostały stare i podniszczone upływem czasu konstrukcje zwane „witaczami”.
Zdjęć: 5  

94. rocznica Powstania Wielkopolskiego »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie um
Stało się już tradycją, że w Legnicy czczona jest pamięć Powstania Wielkopolskiego.
Zdjęć: 8  

Ostatni dzień pracy kas UM  »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie um
W dniu 31 grudnia 2012 roku kasa Urzędu Miasta Legnicy zlokalizowana w Ratuszu (Plac Słowiański 8) czynna będzie do godziny 12.00.

Wpadł awanturnik z marihuaną »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali 36-latka posiadającego ponad 700 porcji marihuany.
Zdjęć: 3  

Najbogatszy poseł ma dość polityki »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie MenStream.pl /fot. archiwum prywatne/kozlakiewicz.
Ekonomista i filozof ze wsi Kunki pod Płockiem, nazywany królem drobiu. Mirosław Koźlakiewicz po przełomie w 1989 roku przejął od państwa Ciechanowskie Zakłady Drobiarskie. Jego firma wyrosła na największą w Polsce w tej branży.

Sylwestrowy szok cenowy »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie rtr
Kryzys? Ale nie na sylwestra... Pomimo ciągłych podwyżek cen towarów i usług Polacy nie zamierzają oszczędzać w okresie świąteczno - sylwestrowym.

Gracze stawiają w Turnieju Czterech Skoczni »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
Najważniejsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, czyli Turniej Czterech Skoczni – rozpocznie się już za kilka dni. O tytuł zwycięzcy walczyć będzie 50 zawodników z całego świata.

Uwaga – drogi zamarzną! »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie oto
Jutro nad ranem może być niebezpiecznie na dolnośląskich i opolskich drogach. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed oblodzeniem na obszarze województwa dolnośląskiego oraz części opolskiego.

Dziennikarz z wyrokami śmierci »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Menstream.pl
Antonio Salas to dziennikarz zagadka. Wielu zastanawia się, czy w ogóle istnieje, a nawet jeśli to, czy nie jest aby agentem wywiadu. Nam udało się z nim porozmawiać.

Jutro Puchar Szczęścia Dzikich Drużyn  »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie um
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na Puchar Szczęścia Dzikich Drużyn w halowej piłce nożnej. Turniej odbędzie się w piątek 28 grudnia o godz. 10.00 w hali sportowej przy ul. Lotniczej.

Budżet Legnicy na 2013 rok »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie um
Podczas ostatniej tegorocznej sesji 27 grudnia Rada Miejska Legnicy przyjęła m. in. budżet miasta na 2013 rok. Radni zaakceptowali prezydencki projekt uchwały. Za jego przyjęciem głosowało 20 osób, trzy się wstrzymały, dwie były przeciwne.
Zdjęć: 3  

Święta na drogach - 34 wypadki, 108 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie pol
Podczas ostatnich sześciu dni o kilkuset policjantów więcej niż, na co dzień czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Dolnego Śląska. W tym okresie doszło do 34 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 55 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali, aż 108 nietrzeźwych kierujących.

Polska zbyt droga na Sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-25, opracowanie oto
Polacy coraz częściej uciekają przed zimą, wybierając sylwestrowe oferty za granicą. Sylwester w ciepłych krajach jest świetną opcją dla wszystkich zmęczonych śniegiem i niskimi temperaturami.

Jeśli nie telewizor i komputer, to co? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie
W dzisiejszych czasach normą jest spędzanie czasu wolnego albo przed telewizorem albo przed monitorem komputera. Wielu z nas przyzna chyba, że nawet jeśli w pracy spędza 8 godzin przed komputerem, to i tak nie ma go dosyć.

Reklamy LED – zmiotą outdoor? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie
Wychodzisz z domu – billboard. Wchodzisz do metra – billboard. Idziesz do firmy – billboard. Reklama outdoorowa tak rozpowszechniła się w ostatnich kilku latach, że w miastach nie ma właściwie wolnych przestrzeni.

Polska okupuje Afganistan i nie pomaga?  »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Menstream.pl/ fot: Michal Niwicz/Agencja SE/East N
Od najkrwawszego zamachu na polskich żołnierzy w Afganistanie mija właśnie rok. Z generałem Romanem Polko, byłym dowódcą GROM, który był jedną z osób, która przygotowywała Polaków do tej wojny, rozmawiamy o zemście, nienawiści i islamie.
Zdjęć: 1  

Jak przetrwać święta z teściową »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie MenStream.pl
Świąteczne spotkanie przy rodzinnym stole to dla wielu osób prawdziwy survival. Mogą spodziewać się niewygodnych pytań, docinków. Niektórzy będą musieli zdobyć się na nie do końca szczere komplementy. Jak to wszystko przetrwać?
Zdjęć: 1  

Frank, euro, dolar - jakie kursy w przyszłym roku? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Nawet o cztery procent wobec euro i franka szwajcarskiego oraz o dziesięć procent wobec dolara może się osłabić złoty w pierwszym półroczu 2013 roku. Naszej walucie nie będzie sprzyjać między innymi spowolnienie wzrostu gospodarczego w Polsce.

InPost kontra Poczta Polska »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie ret
Zdaniem InPost uprzywilejowana Poczta Polska uderza cenami w klientów indywidualnych oraz instytucje publiczne

Nowi najemcy w legnickim Ferio  »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie rtr
- Centrum Ferio w Legnicy rozszerza swoją ofertę handlowo – usługową. Nowymi najemcami są Pepco, Kolporter, Germatel, Frupi Yoogo oraz Cukiernia Michalak i Spółka, a Drogeria Natura zwiększy dwukrotnie powierzchnię dotychczasowego salonu.
Zdjęć: 2  

XIII Dolnośląskie Igrzyska LZS »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie rtr
Uroczyste podsumowanie XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi odbyło się w Witoszowie Dolnym w gminie Świdnica.

Oto świąteczna komunikacja »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie um
Jak informuje legnickie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, w związku ze świątecznym zmniejszaniem się zapotrzebowania na przewozy pasażerskie, w pierwszym i drugim dniu Bożego Narodzenia (25 i 26 grudnia br.) oraz w pierwszy dzień Nowego Roku (1 stycznia 2013 r.) na niektórych liniach wprowadzony zostanie zmieniony rozkład jazdy autobusów.

Również świętują »
Tekst opublikowany 2012-12-22, opracowanie um
Jak każdego roku w okresie bożonarodzeniowym we wszystkich podległych Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej legnickich placówkach opiekuńczych dla dzieci, młodzieży, a także dla dorosłych odbywają się wigilijne spotkania i wieczerze. Przygotowano je łącznie dla ponad tysiąca osób.

Bezpieczne chodniki »
Tekst opublikowany 2012-12-22, opracowanie um
Chociaż zima, jak dotąd, nie daje się legniczanom we znaki, właściciele oraz zarządcy i administratorzy nieruchomości nie mogą zapominać o ciążących na nich, a właśnie z zimą związanych obowiązkach. Muszą oni zadbać m. in. o należyte, zapewniające bezpieczeństwo przechodniów utrzymanie chodników, przylegających do ich posesji.

Miejski kalendarz „Dawnej Legnicy czar” »
Tekst opublikowany 2012-12-22, opracowanie um
Czwartkowy wieczór zgromadził w patio Galerii Piastów tłum legniczan. Wszystko za sprawą inauguracji legnickiego Kalendarza Miejskiego na rok 2013, zatytułowanego „Dawnej Legnicy czar”.

Rozporządzenie pirotechniczne »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Wojewoda wprowadził ograniczenia w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych.

Świąteczna zabawa z Mikołajem w Palmiarni »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie um
Po raz pierwszy w swej długiej historii legnicka Palmiarnia przeżyła desant Mikołajów. Maleńcy, średni i całkiem wysocy osobnicy w czerwonych kostiumach opanowali bez reszty przestrzeń, którą na co dzień zajmują egzotyczne rośliny..
Zdjęć: 5  

Premiera Kalendarza Miejskiego  »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie um
Dzisiaj o godzinie 18.30 w patio Galerii Piastów uroczyście zainaugurowany będzie legnicki Kalendarz Miejski na rok 2013, zatytułowany „Dawnej Legnicy czar”.
Zdjęć: 1  

Pensje piłkarzy, to pieniądze wyrzucone w błoto »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie iWoman.pl
Od prawie dwóch lat rządzi w klubie piłkarskim. Z premedytacją wykorzystuje swoją urodę do promocji przedsięwzięć, w które się angażuje, ale w samych interesach liczy się dla niej tylko zysk i końcowy efekt. Izabela Łukomska-Pyżalska - była modelka Playboya, a dziś szefowa Warty Poznań i wiceprezes Family House.
Zdjęć: 3  

Zarobki – najgorzej od 8 lat »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Polacy muszą zapomnieć o podwyżkach pensji. W przyszłym roku firmy będą mocno oszczędzać. To oznacza, że nasze wynagrodzenia przed utratą realnej wartości będzie chronić tylko spadająca inflacja. Money.pl sprawdził, jakie są prognozy ekonomistów.

Budowa przejścia z windami zakończona »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Wartość tej zakończonej na kilka dni przed Bożym Narodzeniem inwestycji wyniosła ok. 550 tys. zł.
Zdjęć: 4  

Legnica w roli Berlina »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Producenci z firmy Scorpio Studio poprosili prezydenta Legnicy o wsparcie i pomoc organizacyjną w związku z zamiarem realizacji w legnickich plenerach nowego filmu fabularnego pt. „Jack Strong” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Film opowiada niezwykłą historię życia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, skupiając się na latach 1970-1981.

Święty Mikołaj zagości w Palmiarni »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Jutro kojarzony wyłącznie z zimą Święty Mikołaj odwiedzi tropikalną legnicką Palmiarnię.
Zdjęć: 6  

Ruch wrócił na wiadukt  »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Zakończono przebudowę wiaduktu drogowego (nad torami kolejowymi PKP) w ciągu al. Piłsudskiego. Inwestycja kosztowała ok. 3,5 mln zł, a miasto pozyskało na nią dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości ok. 1,9 mln zł.
Zdjęć: 4  

Awaria oświetlenia ulicznego na ul. Kopernik »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Jak informuje legnicki Zarząd Dróg Miejskich, w ostatnim czasie na osiedlu Kopernik miał miejsce szereg awarii oświetlenia ulicznego.

Polska w strefie euro? Bez żartów! »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie Money.pl
Polska nie ma szans i nie powinna na razie wchodzić do pogrążonej w kryzysie strefy euro - uważają ekonomiści.

Rozkradają promenadę »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie um
Od zakończenia budowy nadkaczawskiego bulwaru, który powstał na lewobrzeżnym wale rzeki wzdłuż parku, upłynął zaledwie miesiąc. Inwestycja ta kosztowała ponad 730 tysięcy złotych.
Zdjęć: 2  

Przebudowa Willi Bolka von Richthofena  »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie um
Gmina Legnica kończy w tych dniach realizację projektu pod nazwą „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w rejonie ulicy Henryka Pobożnego – przebudowa (adaptacja) Willi Bolka von Richthofena wraz z zagospodarowaniem terenu na potrzeby Środowiskowego Centrum Integracyjno – Profilaktycznego”.
Zdjęć: 5  

Nowe zasady gospodarki odpadami »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie um
Rada Miejska Legnicy, obradująca dziś w ramach II części swej rozpoczętej pod koniec listopada sesji, zajmowała się przedłożonymi przez prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego projektami ośmiu uchwał szczegółowo regulujących działanie w naszym mieście nowych zasad gospodarki odpadami komunalnymi.
Zdjęć: 2  

Projekt budżetu pozytywnie  »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie um
Skład Orzekający Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu na swym posiedzeniu 14 grudnia wydał pozytywną opinię o projekcie uchwały w sprawie budżetu miasta Legnicy na rok 2013, przedłożonym przez prezydenta miasta.

Pobili za 20 złotych  »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie pol
W poniedziałek o godzinie 23.45 na ul. Górniczej dwóch mężczyzn napadło na 39-letniego legniczanina. Napastnicy pobili i skopali mężczyznę. Bandyci ukradli mu... 20 złotych.

Złapani w choinkach »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 2 mężczyzn, którzy chcieli ukraść choinki spod jednego z supermarketów. Wartość łupu to prawie 1000 złotych.

Anna Komorowska. Od 12 lat ryzykuje życiem. »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie iWoman.pl/fot.arch. pryw.
Dla niej to codzienność. Drobna, filigranowa brunetka, czyli Anna Komorowska, aktorka, kaskaderka i akrobatka. Jedna z dwóch licencjonowanych kaskaderek w Polsce. Jej żywiołem jest plan filmowy, na którym od ponad 12 lat ryzykuje życiem, choć jak mówi robi to z głową. I obala mity na temat kaskaderki.

Świąteczny turniej siatkówki MAKUTRA 2012 »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie JK
W hali przy ul. Lotniczej Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował świąteczny turniej siatkówki pn. „Makutra 2012”. W turnieju wzięło udział 31 drużyn z Jawora, Jerzmanowej, Złotoryi, Bolesławca, Prochowic i Legnicy.
Zdjęć: 12  

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie? »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie oto
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Turystyki wynika, że co piąty Polak wyjeżdża na urlop w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Popularne są również wyjazdy na Sylwestra i ferie zimowe.
Zdjęć: 2  

Puchar dzikich drużyn w halowej nożnej »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie osir
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na Puchar Szczęścia Dzikich Drużyn w halowej piłce nożnej. Turniej odbędzie się 28 grudnia o godz. 10.00 w hali sportowej przy ul. Lotniczej.
Zdjęć: 4  

Światło Pokoju z Betlejem do Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie um
Komendantka legnickiego Hufca ZHP im. Janusza Korczaka, druhna podharcmistrz Renata Biernacik wraz z druhnami Katarzyną Skurą i Izabelą Jarosz złożyły tradycyjną, przedświąteczną wizytę w Ratuszu.
Zdjęć: 4  

Ulica Środkowa przekazana do użytku. »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie um
W ostatnich dniach po procedurze odbiorów technicznych, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał zgodę na użytkowanie ulicy Środkowej
Zdjęć: 4  

Premiera kalendarza miejskiego A.D. 2013 »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie um
Już za kilka dni, 20 grudnia o godzinie 18.30 w patio Galerii Piastów odbędzie się uroczysta inauguracja legnickiego Kalendarza Miejskiego na rok 2013, zatytułowanego „Dawnej Legnicy czar”.
Zdjęć: 1  

Zakopiańskie muzea »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie
Znane jest przede wszystkim jako baza wypadowa w Tatry oraz narciarska stolica. Tłumy turystów każdego roku odwiedzają to piękne miasto, który kusi nie tylko możliwością aktywnego wypoczynku.

Pamięć społeczna, czyli o co chodzi Kuźniarowi? »
Tekst opublikowany 2012-12-15, opracowanie rtr
Prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych mówi o zwrocie wraku:

Zabiła psa wyrzucając go z V piętra  »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o zabicie psa. Sprawczyni po libacji alkoholowej wyrzuciła zwierzę przez okno mieszkania znajdującego się na V piętrze. W chwili zatrzymania kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Gdzie na sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie oto
Jakie są tegoroczne preferencje sylwestrowe Polaków? Wolimy huczne bale pełne przepychu czy nowoczesny klubowy styl, a może miejski szyk na wrocławskim Rynku lub górski ośrodek wypoczynkowy? Badania przeprowadzone przez portal sylwestrowy.pl informują, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie sylwestrem w klubach, jednak bale sylwestrowe oraz górskie ośrodki wypoczynkowe nadal wiodą prym.
Zdjęć: 3  

Uczniowskie „Wesołych Świąt” w Ratuszu »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie um
W okresie przedświątecznym częstymi gośćmi prezydenta miasta są uczniowie legnickich szkół. Przychodzą, by porozmawiać z gospodarzem miasta, popytać go o interesujące ich sprawy, a przy okazji – zwiedzić zabytkowe pomieszczenia Ratusza.
Zdjęć: 7  

Wuppertal pamięta o przyjaciołach z Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie um
Już od 18 lat Zarząd Koła Przyjaciół Legnicy w Wuppertalu w okresie Świąt Bożego Narodzenia przekazuje legnickim dzieciom prezenty. Są to dary finansowe, ale także paczki z zabawkami i słodyczami.

Wsparcie dla niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie um
Legnica uczestniczy w pilotażowym programie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Aktywny Samorząd”, który jest ważnym krokiem w kierunku poprawy modelu polityki społecznej wobec osób niepełnosprawnych.

Frank stabilny – raty w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie Marcin Krasoń/Openfinance
Szwajcarski Bank Narodowy oczekuje, że przez najbliższe trzy lata stawka LIBOR CHF pozostanie na poziomie bliskim zera, co oznacza, że oprocentowanie kredytów we franku nie wzrośnie, a wysokość raty zależeć będzie od kursu walutowego CHF/PLN.

Nasz patronat - największa gonitwa psich zaprzęgów. VII Husqvarna Tour 2013.  »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Ponad 1000 psów zaprzęgowych na starcie, setki kilometrów trasy, śnieg, sportowa rywalizacja, kilkadziesiąt najlepszych ekip z całego świata i pełne emocji widowisko – to wszystko już za kilka tygodni - w dniach 10-13 stycznia 2013, podczas VII edycji Husqvarna Tour 2013. Miejsce zawodów – Jakuszyce k/Szklarskiej Poręby, nazywane polską Alaską.
Zdjęć: 2  

Polski budżet – jakim cudem?! »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie Money.pl
O ponad 5,5 miliarda złotych mają według rządu wzrosnąć w przyszłym roku dochody budżetu państwa. Tylko jakim cudem w okresie gospodarczego spowolnienia będą jednocześnie rosnąć wpływy z podatków? Analiza Money.pl pokazuje, że rządowe prognozy są zdecydowanie zbyt optymistyczne i zdaniem ekonomistów w budżecie może zabraknąć około 16 mld zł.

Ponad tysiąc ton rozsypane na drogach »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie um
Pracownicy Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, którzy usuwają śnieg oraz posypują drogi, przejechali w okresie od 1 do 12 grudnia już ponad 2.800 kilometrów. Ponad tysiąc ton mieszanki i soli zostało zużyte na zimowe utrzymanie dróg w mieście.
Zdjęć: 3  

Strażnicy udzielają „pożyczki” »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie um
Legnicka Straż Miejska przygotowała niespodziankę dla kierowców, których spotka to niemiłe doświadczenie. Służbowe pojazdy interwencyjne zostały wyposażone w przewody rozruchowe, które posłużą do awaryjnego uruchamiania samochodów metodą na tzw. „pożyczkę”.

Radca Ambasady Kazachstanu otworzył wystawę »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie um
W Legnicy złożył wizytę reprezentujący Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Kazachstanu w Polsce Minister–Radca Ambasady, Margulan Baimukhan.
Zdjęć: 5  

Ponad 21 milionów na usprawnienie komunikacji »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie um
Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wysoko oceniło projekt pn. „Budowa zintegrowanego systemu zarządzania ruchem i transportem publicznym w mieście Legnicy”.

Więcej Ryanaira na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Drugi samolot w bazie, rekordowa liczba 23 połączeń, w tym jedno nowe do Zadaru, więcej operacji lotniczych na wybranych trasach – linie lotnicze Ryanair ogłosiły plany rozwoju swojej bazy operacyjnej na lotnisku we Wrocławiu na wiosnę 2013 roku.
Zdjęć: 1  

Oto polski Indiana Jones »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie MenStream.pl
Co naprawdę działo się ze zrabowanymi skrzypcami Stradivariego albo z otoczoną mistyczną wręcz aurą włócznią św. Maurycego? Czy historyczne oręża z polskich muzeów posłużyły Himmlerowi do ozdobienia ścian świątyni czarnego zakonu SS? Gdzie podziały się skradzione, bezcenne dzieła sztuki i czy uda się je kiedykolwiek odzyskać?
Zdjęć: 2  

Co ze śmieciami w przyszłym roku? »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Prezydent Legnicy zaprezentował na konferencji prasowej przekazywany dziś Radzie Miejskiej pakiet projektów ośmiu uchwał szczegółowo regulujących działanie w naszym mieście nowych zasad gospodarki odpadami komunalnymi. Ustawodawca dał samorządom czas na ich podjęcie do końca 2012 roku.

XI legnicka Wigilia Narodów już w niedzielę »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie um
Stowarzyszenie „Kobiety Europy”, kierowane przez Elżbietę Chucholską, już po raz jedenasty organizuje legnicką Wigilię Narodów.
Zdjęć: 1  

Dostaniemy tańsze prezenty – o 15 zł »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie Money.pl
Z szacunków TNS Polska wynika, że mniejsza będzie średnia kwota wydatków na na prezenty gwiazdkowe przypadająca na osobę. Po kilku latach wzrostów na tym polu odnotujemy tym razem spadek, bo suma ta skurczy się do 341 zł i będzie mniejsza od ubiegłorocznej średniej o 15 zł.

Nielegalna broń »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
Policjanci z CBŚ zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego podejrzanych o posiadanie oraz handel bronią i amunicją. Podczas przeszukania mieszkań należących do podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli 15 sztuk broni palnej i blisko sto sztuk amunicji.
Zdjęć: 5  

Graj za blaszkę ciasta »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie J.K
15 grudnia Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na Turniej Siatkówki „MAKUTRA 2012”. Turniej zostanie rozegrany w hali przy ul. Lotniczej. Początek siatkarskich zmagań o godz. 10.00.
Zdjęć: 3  

Dobrze spisali się legniccy łucznicy »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie um
W hali sportowej ZSO nr 2 przy ul. Radosnej odbył się Łuczniczy Turniej Mikołajkowy z udziałem 158 zawodników z 11 dolnośląskich klubów łuczniczych.
Zdjęć: 4  

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie um
Niedawno obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Zarząd Legnickiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zorganizował spotkanie z najaktywniejszą młodzieżą, działającą w ramach wolontariatu TPD.
Zdjęć: 5  

Brązowy Laur „Przedsiębiorstwo Fair Play” dla LPGK »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie um
Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej otrzymało Brązowy Laur „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2012. W tegorocznej XV edycji konkursu uczestniczyły 542 firmy z całego kraju.
Zdjęć: 1  

KGHM Ecoren i Interferie w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie um
Choć oficjalne otwarcie nowoczesnego obiektu Letia Business Center w Legnicy zaplanowane jest na połowę stycznia 2013 roku, już od września w jego Centrum Konferencyjnym odbywają się liczne konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe i inne wydarzenia.
Zdjęć: 1  

Gdzie będą zatrudniać, gdzie zwalniać? »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie rtr
Najbardziej optymistyczne prognozy na świecie ustalono na podstawie deklaracji pracodawców na Tajwanie (+35%), w Indiach (+27%), Brazylii (+21%), Meksyku (+20%), Kolumbii i Panamie (+18% dla obu). Najbardziej pesymistyczni są pracodawcy w Grecji, Hiszpanii, Włoszech (-11% dla wszystkich trzech), Słowenii (-9%), Holandii i Słowacji (-8% dla obu), Irlandii (-6%), Bułgarii, Czechach (po -4%), Węgrzech (-2%), Francji, Polski oraz RPA (-1% dla każdego z trzech).

Ważne dla studentów – jak dorabiać »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
Już nie rozdając ulotki, stojąc za barem czy kasą w markecie ale udzielając korepetycji – tak najczęściej studenci dorabiają sobie do stypendium. I chociaż konkurencja jest duża, a stawki mniejsze niż jeszcze kilka lat temu, to ten rodzaj pracy cały czas jest opłacalny – w zależności od przedmiotu i miasta, można zarobić średnio od 30 do 50 zł za godzinę, wynika z analizy serwisu Tablica.pl.

Zaproszenie na mszę »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie dlp
Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 w Legnicy zaprasza na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona 13 grudnia 2012 r. (czwartek) o godz. 1800 w Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych w Legnicy ul. Macieja Rataja 23.

Rewitalizacja drzewostanu Tarninowa - zakończona »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie um
Dobiegły końca nasadzenia drzew i krzewów, prowadzone w ramach rewitalizacji zieleni miejskiej na terenie zabytkowej legnickiej dzielnicy Tarninów.
Zdjęć: 4  

Udane starty pływaków ze SP 7 »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie um
W dniach 7-8 grudnia br. odbywały się „Zimowe Mistrzostwa Okręgu w Pływaniu” W Nowej Rudzie wystartowało 163 zawodniczek oraz 205 zawodników z 30 klubów. Legnicę reprezentowali młodzicy pływacy z Klubu Sportowego Wankan pod opieką trenera Janusza Widomskiego.

Uczniowie I LO laureatami stypendiów  »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie um
Łukasz Nowak – uczeń klasy III C (biologiczno-chemicznej) z I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy otrzymał niedawno Stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią ocen w roku szkolnym 2011/2012.

SZLACHETNE PACZKI trafiły do 37 rodzin »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie um
Stowarzyszenie WIOSNA po raz drugi zorganizowało projekt SZLACHETNA PACZKA także na terenie Legnicy. Inicjatywę honorowym patronatem objął prezydent Tadeusz Krzakowski. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze”.
Zdjęć: 1  

Tysiąc legniczan w konsultacjach »
Tekst opublikowany 2012-12-10, opracowanie um
Znowelizowana przez Sejm Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wprowadza od 1 lipca 2013 r. nowy system gospodarki odpadami. Na gminy nałożony został obowiązek przejęcia odpowiedzialności za odpady.
Zdjęć: 1  

Czy w Legnicy będzie metro? »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
Na takie i wiele innych, równie ciekawych pytań odpowiadał dzisiaj (7 grudnia) w Ratuszu Prezydent Tadeusz Krzakowski. Gościł bowiem uczniów klasy III B Szkoły Podstawowej nr 9 w Legnicy.
Zdjęć: 2  

Najpopularniejsze imiona w Legnicy »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
Od początku roku 2012 w Legnicy urodziło się 1.674 dzieci, w większości chłopców (52 proc.). Niestety, nie da się powiedzieć, że ilość urodzeń w sposób widoczny wzrasta. Rodzice najczęściej nadawali swym synkom imiona: Jakub, Filip, Szymon, Bartosz lub Michał, a córeczkom – Julia, Hanna, Maja, Lena i Aleksandra.

Mikołajkowy Turniej Łuczniczy »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
Legnicki Ośrodek Sportów Łuczniczych „Strzelec” i Dolnośląski Związek Łuczniczy zapraszają na Mikołajkowy Turniej. Zawody odbędą się 8 grudnia (sobota) o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej ZSO nr 2 przy ul. Radosnej w Legnicy.

Forum Organizacji Pozarządowych  »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych w Legnicy przy Fundacji Lokalnych Inicjatyw Społecznych zaprasza do udziału w Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 12 grudnia 2012 r. w godzinach od 10.00 do 13.30 w Starostwie Powiatowym w Legnicy (Plac Słowiański 1, sala konferencyjna 303).

Piotr Leciejewski – legniczanin, ceniony w Norwegii »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie um
Prezydent miasta spotkał się dziś w Ratuszu z Piotrem Leciejewskim – legniczaninem z urodzenia, który odnosi sportowe sukcesy w Norwegii.
Zdjęć: 2  

Pół tysiąca na Naleśnikach u Mikołaja  »
Tekst opublikowany 2012-12-07, opracowanie J.K.
Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował imprezę „Naleśniki u Mikołaja”. Impreza otworzyła sezon łyżwiarski na lodowisku przy ul. Sejmowej.
Zdjęć: 14  

Pobili ochroniarza dla kilku puszek piwa  »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie pol
W środę około godziny 18.00 do marketu na os. Kopernik w Legnicy weszło czterech młodych mężczyzn, którzy zabrali z półek dwa sześciopaki piwa, a następnie usiłowali wyjść ze sklepu nie płacąc za towar. Złodzieje zaatakowali interweniującego pracownika ochrony i uciekli.

Zatrzymany pedofil  »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie pol
Legniccy policjanci zatrzymali 50-latka, który zaczepiał idące do szkoły dziewczynki, obnażał się przed nimi i prezentował wykonanie czynności seksualnej.

Iluminacja teatru »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie um
Na zlecenie miasta specjalistyczna firma zainstalowała ostatniej nocy system podświetlający elewacje zabytkowego budynku Teatru.
Zdjęć: 2  

Mikołaje i lew na ulicach »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie um
Zgodnie z wieloletnią już mikołajkową tradycją, 6 grudnia prezydent miasta odwiedza dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych.
Zdjęć: 7  

Zebrała się społeczna Rada Sportu »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie um
W legnickim Ratuszu odbyło się ostatnie w jej obecnej kadencji posiedzenie społecznej Rady Sportu.
Zdjęć: 2  

Zagrają dla Krystianka »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie um
W piątek, 7 grudnia o godzinie 11.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ulicy Radosnej 17 w Legnicy już po raz trzeci odbędzie się koncert charytatywny ,,Gramy dla Krystianka”. Organizuje go VI LO im. Jana Pawła II.

Mikołajkowy autobus na ulicach miasta »
Tekst opublikowany 2012-12-06, opracowanie um
Już od świtu legnickie ulice przemierza autobus MPK, za którego kierownicą zasiadł sam Mikołaj.

Mikołaj przybędzie  »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie um
Jutro w Rynku o godz. 16.00 rozpocznie się impreza inaugurująca świąteczną iluminację. W programie m.in.: interaktywny koncert grupy Centrum Uśmiechu, która zabierze dzieci w podróż do bajkowego świata, słodkie niespodzianki i konkursy z nagrodami. Szykuje się wspaniała zabawa dla całej rodziny, której zwieńczeniem będzie rozświetlenie Legnicy świątecznymi ozdobami.
Zdjęć: 9  

Obiekt w centrum do wydzierżawienia »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie um
Prezydent Legnicy ogłosił ustny przetarg nieograniczony na oddanie w dzierżawę nieruchomości zabudowanej, położonej przy ul. Witelona 10. Jest to budynek powstały na przełomie XIX i XX wieku; trzykondygnacyjny, z poddaszem użytkowym, wysokim podpiwniczeniem i dachem krytym dachówką. Wcześniej mieścił się tu Zespół Szkół Medycznych.
Zdjęć: 3  

Akcja „Bezpieczne skrzyżowanie” »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie um
Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, które z uwagi na okres zimowy i niekorzystne warunki atmosferyczne staje się zagrożone, legnicka Straż Miejska przystępuje do akcji „Bezpieczne skrzyżowanie”.

Legnica miastem młodych czy seniorów? »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie um
Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Ruchową „Zielony Dom” zaprasza mieszkańców i przedstawicieli organizacji pozarządowych do wzięcia udziału w debacie publicznej „Legnica miastem młodych czy seniorów”.

Drogowcy szykują się do walki  »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie um
Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej na zwalczanie skutków zimy przygotowało: tysiąc ton soli, dwieście ton piasku i tyle samo mieszanki (piasek z solą).
Zdjęć: 3  

Biznesowe śniadanie z technologią »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie um
Jak wykorzystywać potencjał internetu oraz nowoczesnych rozwiązań wirtualnych do efektywnego rozwoju firm?

Młodzi ekolodzy na start »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie um
W środę, 5 grudnia, Ekobiblioteka, czyli Ośrodek Informacji Ekologicznej Legnickiej Biblioteki Publicznej, organizuje finał VI Turnieju Wiedzy Ekologicznej „Dzieje Ziemi”. Podczas eliminacji – 21 listopada, do których zgłosiło się 10 szkół podstawowych z Legnicy i powiatu, wyłoniono 4 finalistów. Byli nimi: SP-10, SP-1, SP-9 oraz SP z Wągrodna.

Interwencja posłanki u premiera »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie um
W odpowiedzi na skierowany przez prezydenta Legnicy do wszystkich legnickich parlamentarzystów apel o wsparcie w sprawie niezwykle ważnego dla Legnicy, sąsiednich gmin oraz regionalnego układu komunikacyjnego Dolnego Śląska przedsięwzięcia, jakim jest budowa obwodnicy południowo-wschodniej Legnicy w ciągu nowego przebiegu drogi krajowej nr 94, poseł Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska interweniowała u premiera.

Grunty rolne drożeją od dwóch dekad! »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Emmerson S.A.
Dane Agencji Nieruchomości Rolnych wskazują, że ceny gruntów rolnych opierają się jakimkolwiek zawirowaniom rynkowym i od dwudziestu lat pozostają w stałym trendzie wzrostowym. Bardzo prawdopodobne, że żadne inny rodzaj nieruchomości nie przyniósł takich stóp wzrostu w długim okresie.

Świąteczne topienie... finansów »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie oto
Przedświąteczny czas to jeden z tych okresów w roku, kiedy gospodarstwa domowe mają zwiększone potrzeby finansowe. Mimo że podobnie jest z innymi świętami i przed wakacjami, to właśnie Boże Narodzenie wiąże się z wyjątkowo dużymi wydatkami. Na ich pokrycie wiele osób zaciąga pożyczki, które niestety później trudno zwrócić.

Turniej szachowy o Puchar Wojewody  »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie Piotr Kowalak
Zwycięstwem zawodnika legnickiej Miedzi Pavla Simacka zakończył się XXVIII Międzynarodowy Turniej szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego.
Zdjęć: 3  

XXVI Mikołajowy Turniej Halowej Piłki Nożnej »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie um
W dniach 30 listopada - 3 grudnia w Legnicy przebywali młodzi sportowcy z miast partnerskich Legnicy: czeskiego Blanska (drużyna FK Apos Blansko) i ukraińskiego Drohobycza (Junak Drohobycz) oraz drużyna z niemieckiego Görlitz (NFV Gelb-Weiβ Görlitz 09 e.V.).
Zdjęć: 11  

Legnica dla „Królowej Sportu” »
Tekst opublikowany 2012-12-03, opracowanie um
Legnica posiada obecnie jedne z najnowocześniejszych na Dolnym Śląsku obiekty sportowo-rekreacyjne, pozwalające na uprawianie lekkiej atletyki zarówno dzieciom i młodzieży, jak i starszym zawodnikom.
Zdjęć: 10  

Dzisiaj
Piątek 9 grudnia 2022
Imieniny
Anety, Leokadii, Wiesława

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl