Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 103 informacji. Wszystkie poniżej.

Sensacyjne dokumenty rosyjskie ws. Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
Rozrzucone na obszarze prawie jednego kilometra kwadratowego szczątki rządowego tupolewa, wiszące na drzewach fragmenty samolotu, nieuszkodzone przewody trakcji elektrycznej - to zaledwie kilka informacji znajdujących się w rosyjskim dokumencie ujawnionym w najnowszym numerze miesięcznika "Nowe Państwo".

Będzie ciepło i mocno powieje »
Tekst opublikowany 2013-01-30, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu po ostrzeżeniach o szybkim i niebezpiecznym wzroście temperatur ostrzega teraz przed silnymi wiatrami.
Zdjęć: 1  

Tu będą zwalniać. Bezrobocie 14,5 proc.? »
Tekst opublikowany 2013-01-30, opracowanie Money.pl
Po ubiegłorocznym kryzysie w branży budowlanej również najbliższe miesiące nie przyniosą niczego dobrego. - Wyhamowały zarówno inwestycje w budynki, jak również typowo infrastrukturalne, na przykład w drogi. Nic nie wskazuje na to, by w tym roku tej branży udało się stanąć na nogi - nie pozostawia wątpliwości Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. Z budowlanką sprawa jest jasna, ale co się będzie działo w pozostałych branżach?

Pomóż Agnieszce »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie oto
Agnieszka walczy o życie. Dla siebie, dla swoich dzieci i najbliższej rodziny. Możesz jej pomóc...
Zdjęć: 1  

TV cyfrowa – jaki wybrać dekoder »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie rtr
Do odbioru telewizji w technologii DVB-T niezbędna jest nie tylko odpowiednio dobrana i prawidłowo ustawiona antena. By w naszym telewizorze uzyskać cyfrowy obraz i dźwięk, w niektórych przypadkach niezbędny okaże się jeszcze dekoder.

Gospodarka: będzie najgorzej od 1992 roku? »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie Arkadiusz Droździel, Money.pl
Produkt Krajowy Brutto wzrósł w minionym roku zaledwie o 2 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. Rok wcześniej wynik był nieporównywalnie lepszy: 4,3 procent.

Uwaga! Śniegi spłyną »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie IMGW PIB
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed nagłymi roztopami spowodowanymi szybko rosnącą temperaturą. Zagrożenie dotyczy województwa dolnośląskiego i opolskiego.
Zdjęć: 1  

Ważne decyzje Rady Miejskiej  »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie um
Na styczniowej sesji Rada Miejska uchwaliła przygotowany przez Prezydenta pakiet uchwał, dotyczących zmian organizacyjnych w legnickiej oświacie.
Zdjęć: 4  

Koncert Noworoczny  »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie um
Kilkaset osób skorzystało z zaproszenia prezydenta Legnicy, biorąc udział w Koncercie Noworocznym, jaki odbył się w sali Hotelu Qubus.
Zdjęć: 6  

Seniorzy chcą segregować śmieci »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie um
Pracownicy LPGK zorganizowali ostatnio warsztaty ekologiczne dla legnickich seniorów. Spotkanie, w którym uczestniczyli emeryci z Klubu Seniora, poprowadziła w Domu Kultury Kopernik Renata Sosnowska–Noworól z LPGK.
Zdjęć: 4  

Opłaty za koncesje alkoholowe »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie um
31 stycznia mija termin wpłacenia I raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w placówkach handlowych i gastronomicznych.

Autokary będą kontrolowane »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie um
Komenda Miejska Policji w Legnicy rozpoczyna akcję kontroli autokarów, którymi dzieci i młodzież przewożone będą do miejsc zimowego wypoczynku.

Społeczna Rada Sportu »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie um
W Legnicy społeczna Rada Sportu, działająca przy prezydencie miasta, po raz pierwszy powołana została w 2007 roku na dwuletnią kadencję.

Ferie zimowe z Osir-em - program »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie osir
W pierwszym dniu ferii zimowych Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży na lodowisku, w hali sportowej przy ul. Lotniczej oraz w hali sportowej przy ul. Głogowskiej.
Zdjęć: 4  

Fotoradary w drodze na ferie  »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie rtr
Kierowcy wybierający się na narty w polskie góry, mogą spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych oraz zaskakująco dużej liczby fotoradarów. Rekordowa pod tym względem jest stosunkowo krótka trasa z Wrocławia do Szklarskiej Poręby, gdzie na 100 km przypada średnio 11 fotoradarów.

W Zieleńcu zjadą na krechę »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie oto
Już w najbliższą sobotę 2 lutego w Zieleńcu odbędą się pierwsze eliminacje do masowego zjazdu narciarsko-snowboardowego Red Bull Zjazd na Krechę!

Bunt w Tesco »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie S80
Wszystkie związki zawodowe działające w Tesco wystąpiły do zarządu tej spółki z postulatami podwyżek płac, wzrostu zatrudnienia i poprawy warunków pracy.

Wyjście dla LOT-u? Bankructwo. Dreamlinery - gwoździem do trumny »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie Jacek Gratkiewicz, Money.pl
W piątek poznamy nazwisko nowego szefa Polskich Linii Lotniczych. Firma stoi w obliczu bankructwa, a mimo to o stanowisko ubiega się aż trzydziestu kandydatów. Jak nowy prezes będzie ratować firmę? I czy w ogóle warto ją ratować?

LCK obchodziło 35 urodziny »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie um
Bardzo pracowicie, ale i sentymentalnie obchodziło jubileusz 35-lecia istnienia Legnickie Centrum Kultury. Odbywały się wielogodzinne spotkania i dyskusje poświęcone kulturze, z udziałem m.in. przedstawicieli ośrodków kulturalnych z regionu, przedstawicieli ministerstwa kultury i samorządowców.
Zdjęć: 8  

Ile z miasta na ferie »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie um
Na organizację zimowego wypoczynku legnickich dzieci i młodzieży w budżecie miasta przeznaczonych jest ok. 180 tys. zł, z czego prawie 75 tysięcy stanowią środki uzyskiwane przez gminę za wydawanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Jedyny polski roadster - Syrena Sport z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie oto
Zasiąść za kierownicą samochodu, który istniał tylko chwilę i przepadł bez wieści na ponad pół wieku, jednocześnie stając się legendą polskiej motoryzacji? To możliwe.

Bezpłatne szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie oto
Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaprasza na szkolenia z zakresu finansów gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia rolników i gospodarstw rolnych z terenu woj. dolnośląskiego.

Izba nie będzie darmowym hotelem »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie um
Działająca w Legnicy Izba Wytrzeźwień będzie pobierać opłaty za pobyt w tej placówce na dotychczasowych zasadach. Odpłatność w wysokości 250 zł zostanie utrzymana do chwili wejścia w życie ostatecznych regulacji ustawowych.
Zdjęć: 1  

Konkurs plastyczny dla dzieci  »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie um
Wydział Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej Urzędu Miasta Legnicy organizuje na szczeblu miejskim XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Twoja wiedza i czujka czadu w domu - tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”.

Legnica jednak mniejsza »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie um
Prezydent postanowił przedłożyć Radzie Miejskiej na najbliższej, styczniowej sesji projekt uchwały inicjującej poszerzenie granic miasta o obszar ok. 61 ha, stanowiący teren nowego cmentarza wraz z niezbędnym do niego dostępem. Poprzedni wniosek mówił o powierzchni 460 ha.

Skok na... pastę do zębów  »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie pol
Ochrona jednego ze sklepów w Chojnowie zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy ukradli 29 tubek pasty do zębów.

Seniorzy toną w długach »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie oto
Problem nie jest błahy – tylko Grupa KRUK obsługuje niespłacone zadłużenie ponad 135 tysięcy osób powyżej 65. roku życia. Średnie zadłużenie polskiego seniora to ok. 3,5 tys. zł.

Max Bőgl w sprawie wrocławskiego stadionu »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie oto
Poniżej publikujemy oświadczenie spółki Max Bőgl Polska, generalnego wykonawcy Stadionu Miejskiego na Euro 2012 we Wrocławiu, które do naszej redakcji dotarło 22 stycznia.

Od Lenina do Putina – rozmowa z Grzegorzem Braunem  »
Tekst opublikowany 2013-01-22, opracowanie Roman Motoła/Polonia Christiana – pch24.pl
Rozmowa z Grzegorzem Braunem, reżyserem i scenarzystą, autorem cyklu dokumentalnego pt. “Transformacja”

600 tys. poszło w śnieg »
Tekst opublikowany 2013-01-22, opracowanie um
Mijające trzy doby (19-22 stycznia) odznaczały się w naszym mieście wysokimi mrozami i opadami śniegu, często bardzo intensywnymi. Do walki ze skutkami zimy na legnickich ulicach skierowany został cały sprzęt odśnieżający i oczyszczający nawierzchnie.
Zdjęć: 3  

Gala K-1 rozegrana »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie um
Blisko tysiąc kibiców z zapartym tchem śledziło w sobotę pierwszą legnicką zawodową Galę K-1, zorganizowaną w Hali przy ul. Lotniczej.
Zdjęć: 9  

Tragiczny skutek pożaru »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie um
W niedzielę do tragicznego w skutkach pożaru doszło w mieszkaniu przy ulicy Daszyńskiego 6. Przybyli około godziny 14 na miejsce strażacy wynieśli z zadymionego mieszkania pięćdziesięciokilkuletniego mężczyznę.

Legnickie ferie - program »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie osir
Publikujemy program atrakcji na czas ferii zimowych przez Legnicki OSiR.
Zdjęć: 1  

Upadło już 30 deweloperów »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
W minionym roku w całym kraju upadło około 30 deweloperów. Pomimo obowiązywania w 2012 roku programu dopłat „Rodzina na swoim” na jego zakończenie w ofercie deweloperów pozostawała nadal rekordowa, ponad 50 tys., pula nowych mieszkań.

e-WUŚ ujawnia dane »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
Publikujemy list w sprawie nowych problemów z jakimi zmagają się lekarze korzystając z platformy EWUŚ, jaki, w imieniu lekarzy rodzinnych z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia przekazano Rzecznikowi Praw Pacjenta.

Polacy się boją i… zbroją »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie oto
Z najnowszych badań wynika, że aż 43 procent Polaków znalazło się kiedykolwiek w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Coraz chętniej sięgamy po narzędzia do samoobrony. Za najskuteczniejszy uważamy gaz pieprzowy (31 procent) lub paralizator (25 procent).
Zdjęć: 2  

Karnawał Football Cup »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował karnawałowy turniej halowej piłki nożnej pn. „Karnawał Football Cup”. Turniej rozegrano w hali przy ul. Sejmowej.

Atrakcje na Dzień Babci i Dziadka »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie rtr
Legnickie Muzeum Miedzi zaprasza najmłodszych i najstarszych na Dzień Babci i Dzień Dziadka, 19 (sobota) i 20 stycznia (niedziela). Z tej okazji Muzeum będzie otwarte w niedzielę.

35 lat Legnickiego Centrum Kultury »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie um
Przed 35 laty zainaugurowało swą działalność Legnickie Centrum Kultury. Instytucja zamierza swój jubileusz obchodzić 23 stycznia. w sposób bardzo pracowity. Poniżej program obchodów.

Kolejna pijana mama »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie pol
Kobieta była tak pijana, że nie potrafiła utrzymać się na własnych nogach. Jak się okazało o zdarzeniu poinformował syn mocno zaniepokojony zachowaniem mamy.

Cała prawda o Drogówce »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie Menstream.pl
Były punk, z zamiłowania bokser i niezwykle charakterny aktor zdradza swój sposób na policjantów. Właśnie w jednego z nich Eryk Lubos wciela się w dramacie Wojciecha Smarzowskiego Drogówka.
Zdjęć: 2  

Sprawa JTT – 28 mln do zwrotu! »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie Krzysztof Mrówka, INTERIA.PL
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu w czwartkowym wyroku zasądził od Skarbu Państwa - dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej we Wrocławiu - na rzecz MCI Management 28,82 mln zł plus odsetki od czerwca 2006 r.

Najlepsze linie lotnicze  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie oto
We Wrocławiu rozstrzygnięto plebiscyt na Najlepszą Linię Lotniczą 2012 roku. Nagrody wręczono w czwartek wieczorem podczas uroczystej gali.
Zdjęć: 1  

Prawa jazdy to żyła złota  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Według ostrożnych szacunków, tylko w tym roku Polacy wydadzą na nie prawie 2,6 mld złotych. Zdecydowana większość tej kwoty trafi do szkół jazdy i ośrodków szkolenia kierowców. Niezłe sumy zainkasują też samorządy oraz producent nowych praw jazdy - Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Ślubowali policjanci  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie pol
Szeregi dolnośląskiego garnizonu zasiliło 70 policjantów i policjantek (57 mężczyzn i 13 kobiet)
Zdjęć: 4  

Berlin w Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie um
Filmowcy zdjęcia w Legnicy realizowali 15 i 16 stycznia. Pierwszego dnia byli w Hucie Miedzi, drugiego – na skrzyżowaniu ulic Nowy Świat i Hutników.
Zdjęć: 6  

Taekwon-do po legnicku  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie um
Zawodnicy LKT Legnica na dobre rozpoczęli sezon startowy 2013. 12 stycznia w sali gimnastycznej SP 7 rozegrane zostały Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego w Taekwon-do.
Zdjęć: 3  

Mniej pijanych?  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie um
W Komendzie Miejskiej Policji miała miejsce doroczna odprawa. Okazuje się, że rośnie przestępczość nieletnich, spada liczba pijanych kierowców.

Mandat za grzanie auta? »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie INTERIA.PL
Media straszą kierowców, że za jazdę obsypanym śniegiem samochodem mogą zapłacić mandat. Tymczasem kara grozi im również wtedy, gdy do odśnieżania auta zabiorą się włączywszy uprzednio jego silnik. Powiało strachem. Czy słusznie?
Zdjęć: 2  

„Bitwa pod Legnicą” już w sobotę »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie um
W sobotę, 19 stycznia o godzinie 18.00 w hali sportowej OSiR przy ul. Lotniczej rozpocznie się wielka Gala Zawodowa K-1, nazywana „Bitwą Pod Legnicą”.
Zdjęć: 1  

Kto i ile dostanie? »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie um
Powołana przez prezydenta Miasta komisja rozstrzygnęła otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych, dotyczących kultury fizycznej, bieżącego utrzymania obiektów sportowych, turystyki i krajoznawstwa w roku 2013.

15 370 interwencji strażników »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie um
Legnicka Straż Miejska interweniowała w 2012 roku 15 370 razy. W co czwartym przypadku (4630) odbywało się to na prośbę mieszkańców.

Tu szybko sprzedasz mieszkanie »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie oto
Najszybciej sprzedamy mieszkanie na wschodzie kraju – w Lublinie i Białymstoku. O wiele cięższe zadanie stoi przed właścicielami lokali w Trójmieście i Warszawie.

Letia Business Center otwarty »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie um
Dzisiaj nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu przy ul. Rycerskiej.
Zdjęć: 3  

Priorytetowe odśnieżanie  »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie um
W mieście priorytetowym odśnieżaniem objętych jest 170 km dróg (zwłaszcza głównych arterii komunikacyjnych) i 50 km chodników.

Wykonawca oświetlenia wchodzi na plac  »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie um
Wyłonione w przetargu na wykonawcę budowy oświetlenia Stadionu Sportowego im. Orła Białego konsorcjum firm otrzymało pozwolenie na budowę, a dziś przejęło plac budowy.
Zdjęć: 1  

Łobodziński w Miedzi do czerwca 2016 »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie TB
Miedź przedłużyła umowę z Wojciechem Łobodzińskim do czerwca 2016 roku
Zdjęć: 1  

Zagadka od Czytelnika »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie Czytelnik
Gdzie leży granica polsko - niemiecka i po której stronie jest Polska?
Zdjęć: 1  

Wielki powrót gier planszowych »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie mr

Finał WOŚP – pierwsze podsumowanie »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie wsop
KWOTA ZADEKLAROWANA na zakończenie 21. Finału WOŚP to: 39 855 148,00 PLN. W tym:

To rząd zmusza do pracy na czarno »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie Bartosz Chochołowski, Money.pl
Doszliśmy do granicy wytrzymałości jeśli chodzi o zarządzanie pracą. Można jeszcze wytransportować 30 procent ludzi w szarą strefę, ale tego już państwo nie wytrzyma...

Finał WOŚP »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie um
To był kolejny wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Legnicy. W drugą niedzielę stycznia przez Rynek przewinęło się kilka tysięcy osób, których nie zatrzymała w domach mroźna pogoda.
Zdjęć: 12  

Karnawał Football Cup »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie um
W sobotę, 19 stycznia br. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na turniej halowej piłki nożnej ,, KARNAWAŁ FOOTBALL CUP ”. Impreza odbędzie się w hali przy ul. Sejmowej , początek o godz. 10.00.

Wsparcie dla organizacji pozarządowych »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie um
Prezydent Legnicy przyznał tegoroczne dotacje związane z działalnością w dziedzinie pomocy społecznej, wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej oraz przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Grand Prix w szachach »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie Piotr Kowalak
Zwycięstwem Krzysztofa Łukasiewicza zakończył się kolejny turniej z cyklu XXII Dolnośląskiego Młodzieżowego Grand Prix w szachach.
Zdjęć: 2  

Nasz patronat: Wielkie zwycięstwa! VII edycja Husqvarna Tour 2013! »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie oto
Ostatnie psie zaprzęgi dobiegły na metę! Cztery dni trwały zmagania najzdolniejszych maszerów z Europy i 1000 najszybszych psów zaprzęgowych! Wyłoniono najlepszych z najlepszych!
Zdjęć: 6  

Finał WOŚP. Z nożem do wolontariuszki »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie pol
XXI Finał WOŚP na Dolnym Śląsku przebiegł spokojnie. Odnotowano jedynie dwa zdarzenia, czyli znacznie mniej niż w poprzednich latach.
Zdjęć: 14  

Ten zły, dobry, nieuchronny VAT »
Tekst opublikowany 2013-01-12, opracowanie Łukasz Pałka, Menstream.pl
Dzięki niemu przestępcy nie muszą już napadać na banki, bo wystarczą im przekręty na "lewych" fakturach. Niektórzy przy jego pomocy odnaleźli nawet Boga.

Ile zarabia rodzina Owsiaka? »
Tekst opublikowany 2013-01-12, opracowanie MenSteam.pl
Od 21 lat w mroźną, styczniową niedzielę organizuje na polskich ulicach brazylijski karnawał. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy udało się zebrać już prawie 140 milionów dolarów na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie dzieci. Mimo tego szef całego zamieszania nie tylko kolekcjonuje kolejne ordery i nagrody, ale też zbiera ostre cięgi.
Zdjęć: 3  

Finał WOŚP. Program »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie um
Niedzielny XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Legnicy będzie znowu ważnym i atrakcyjnym wydarzeniem społecznym i artystycznym. W tym roku Orkiestra zagra dla najmłodszych i najstarszych Polaków, by zebrać pieniądze na zakup urządzeń ratujących życie dzieciom i zapewnić lepsze warunki opieki medycznej nad seniorami.
Zdjęć: 1  

Legnickie licea i technika w krajowym rankingu  »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie um
Ogłoszony został przygotowany przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy” 15. Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Już od 2 lat jego kapituła stosuje rozszerzone kryteria oceny.

Karnety na Bal Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie um
Już od poniedziałku, 14 stycznia, w siedzibie OSiR przy ulicy Najświętszej Marii Panny 7 w Legnicy będzie można kupować karnety na Bal Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego 2013.

Ponad 3 miliony z UE  »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie um
Pod koniec ubiegłego roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego zawarł umowę z Gminą Legnica na dofinansowanie projektu „Budowa i modernizacja monitoringu wizyjnego zwiększającego bezpieczeństwo turystów w Legnicy”.

Artur Marciniak pierwszym wzmocnieniem Miedzi! »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie oto
25-letni Artur Marciniak dziś pojawił się w Legnicy i podpisał 3-letni kontrakt z Miedzią.
Zdjęć: 1  

Meble Kulczyka pod młotek  »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie oto
Kompania Piwowarska przekazała na aukcję meble Jana Kulczyka wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Licytacje potrwają – odpowiednio – do 16 i 20 stycznia.
Zdjęć: 2  

Łupki w Niemczech jednak bezpieczne? »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie Rafał Bajczuk/OSW
3 stycznia 2013 roku dziennik ekonomiczny Handelsblatt poinformował, że Federalny Ośrodek Geologii i Surowców Naturalnych (Bundesanstalt für Geowissenschaften und Rohstoffe; BGR) sporządził na zlecenie Ministerstwa Gospodarki analizę, w której stwierdza, że wydobywanie gazu łupkowego metodą szczelinowania hydraulicznego nie zagraża środowisku.

Wrocławska XIV-tka najlepszym ogólniakiem w kraju! »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie rtr
LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. z Lublina najlepszym technikum w Polsce - według Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013, który po raz piętnasty został opublikowany przez Perspektywy i Rzeczpospolitą.

Z kluczem i promilami na wiatę »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie um
Dyżurny Policji w Legnicy otrzymał informację o mężczyźnie demolującym wiatę przystanku autobusowego przy ul. Piłsudskiego. Wandal posługiwał się kluczem francuskim.
Zdjęć: 8  

Czas na Książkę Roku 2012 »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie um
Już wkrótce dowiemy się, komu przypadnie tytuł Legnickiej Książki Roku 2012. Spośród 50 pozycji Kapituła nominowała do tytułu 10 publikacji.
Zdjęć: 9  

Świąteczne choinki na kompost  »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie um
Już od trzech lat na składowisku, którego właścicielem jest LPGK, wyniesione z mieszkań, zwiędłe choinki poddawane są procesowi kompostowania. W minionym roku na pryzmy trafiło około tysiąca drzewek.

Ekipa Pasikowskiego buduje filmowe dekoracje »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie um
Do 17 stycznia wyłączone z ruchu jest skrzyżowanie ulic Nowy Świat i Hutników. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią rozpoczęła się tam budowa dekoracji do najnowszego filmu fabularnego w reżyserii Władysława Pasikowskiego pt. „Jack Strong”.
Zdjęć: 5  

Zdzisław Jurczyk nie żyje »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie um
9 stycznia 2012 roku w wieku 84 lat zmarł Pan Zdzisław Jurczyk.

Kolejne lokale socjalne »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie um
Bank Gospodarstwa Krajowego pozytywnie ocenił wniosek, przygotowany przez służbymiejskie, o dofinansowanie adaptacji i remontu 10 lokali socjalnych, znajdujących się w mieszkaniowym zasobie komunalnym.

Marzanna Pawlik i Łukasz Stawarz nagrodzeni »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie um
Minister Sportu i Turystyki przyznała nagrody za wyniki szkoleniowe w roku 2012 r. we współzawodnictwie międzynarodowym. W gronie nagrodzonych znalazła się dwójka trenerów Legnickiego Klubu Taekwon-do: Marzanna Pawlik i Łukasz Stawarz.
Zdjęć: 1  

eWUŚ – dezinformacja i nowe koszty? »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie PPOZ
Dzisiaj w siedzibie PPOZ odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez lekarzy rodzinnych z PPOZ. Spotkanie związane jest ze stanowczym sprzeciwem wobec dezinformowaniu pacjentów i opinii publicznej w sprawie działania systemu eWUŚ. Minister Zdrowia i szef NFZ wydają kolejne publiczne pieniądze na „plakatową“ kampanię informacyjną, która sieje zamieszanie i dezinformuje polskich obywateli.

Policzą najbardziej zagrożone zwierzęta na świecie »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie ort
W ciągu najbliższych dwóch tygodni ekolodzy ze stowarzyszenia „pro Natura" sprawdzą ile nietoperzy zimuje na Dolnym Śląsku. Zwierzęta spędzają zimę w stanie hibernacji w nieczynnych podziemnych sztolniach i bunkrach. W ubiegłym roku naliczono 2 tyś. gacków.
Zdjęć: 5  

Port Lotniczy Wrocław w górę »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie oto
Grudzień przyniósł wrocławskiemu lotnisku wzrost ruchu o blisko 7%. W tym czasie z połączeń niskokosztowych skorzystało o 13,5% więcej podróżnych niż przed rokiem, a loty międzynarodowe wzrosły o ponad 8%.
Zdjęć: 1  

Nasz patronat: VII Husqvarna Tour 2013 – rekordowe wyścigi psich zaprzęgów! »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie oto
Bicie rekordów w trakcie Husqvarna Tour to już norma! Tym razem w dniach 10-13 stycznia na Polanie Jakuszyckiej zmierzy się aż 70 załóg z całego świata, a w trakcie trwania zawodów na trasie zobaczymy ponad 1000 psów w zaprzęgach! Siódma edycja tych emocjonujących zawodów przyciąga nie tylko najlepszych zawodników, ale też kibiców z całego kraju…
Zdjęć: 3  

Turniej Halowej Piłki Nożnej »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie osir
19 stycznia Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na turniej halowej piłki nożnej KARNAWAŁ FOOTBALL CUP.
Zdjęć: 1  

Jack Strong zamknął skrzyżowanie »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie um
Od 7 do 17 stycznia wyłączone jest z ruchu skrzyżowanie legnickich ulic Nowy Świat i Hutników.
Zdjęć: 1  

Wrocławska IKEA – największa w Polsce! »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie oto
W Bielanach Wrocławskich powstaje największy i najnowocześniejszy sklep IKEA w Polsce. Otwarcie obiektu planowane jest na drugi kwartał 2013 roku. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Kajima Poland.

OSiR zaprasza na EXPRESS NARTY  »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie um
W niedzielę, 20 stycznia, Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpocznie legnicki sezon narciarski, organizując wyjazd na narty do czeskiego Pecu pod Śnieżką. Pec to największa stacja narciarska w Karkonoszach.

Modernizacje ulicznego oświetlenia  »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie um
Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy prowadzi postępowanie przetargowe, które ma wyłonić wykonawcę prac polegających na konserwacji, będącego własnością gminy oświetlenia ulicznego w roku 2013 i 2014. Analizowane są oferty złożone przez trzy firmy. W najbliższym czasie można spodziewać się rozstrzygnięcia.

21. Finał WOŚP. Zagrają ŁZY i Natalia Kukulska »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie um
Tegoroczny (niedziela, 13 stycznia 2013 r.), XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Legnicy będzie ważnym i atrakcyjnym wydarzeniem społecznym i artystycznym. Jego organizatorzy na konferencji prasowej (7 stycznia) poinformowali media o szczegółach przedsięwzięcia.
Zdjęć: 1  

Zbrodniarz w reklamie - czas na Hitlera? »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie rtr
W reakcji na kampanię reklamową Heyah wykorzystującą wizerunek W. Lenina, prezes Instytutu Pamięci Narodowej wsparł akcję konsumencką Stowarzyszenia Twoja Sprawa i wystosował pismo, w którym zaapelował o natychmiastowe zaprzestanie wspomnianej kampanii przez Polską Telefonię Cyfrową S.A.

21 milionów na system zarządzania ruchem »
Tekst opublikowany 2013-01-07, opracowanie um
Prezydent podpisał umowę z Centrum Unijnych Projektów Transportowych, czyli powołaną przez Ministra Transportu instytucją wdrażającą, na dofinansowanie projektu „Budowa zintegrowanego systemu zarządzania ruchem i transportem publicznym w mieście Legnicy”.

Drastyczne szczegóły pracy jasnowidza »
Tekst opublikowany 2013-01-07, opracowanie MenStream.pl
Krzysztof Jackowski, najsłynniejszy w Polsce jasnowidz z Człuchowa. Rozsławiła go pomoc, jakiej udzielił japońskiej policji w rozwikłaniu kryminalnej zagadki i wygrana w pojedynku jasnowidzów. Kpi z telewizyjnych wróżek i magów, ale jednocześnie przyznaje, że z jasnowidzenia żyje lepiej, niż z pracy przy maszynie.
Zdjęć: 1  

OSiR zaprasza na racuchy »
Tekst opublikowany 2013-01-04, opracowanie rtr
Już po raz dwudziesty pierwszy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy włącza się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Natalia Kukulska i Łzy gwiazdami finału WOŚP 2013 »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie um
Natalia Kukulska i zespół Łzy będą największymi gwiazdami 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Legnicy, który zaplanowano na 13 stycznia.
Zdjęć: 2  

Legnica na trzeciej pozycji  »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie um
Od szeregu lat nasze miasto utrzymuje się w ścisłej czołówce rankingu najaktywniejszych gmin i powiatów prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich. Zmagania trwają przez cały w systemie online. Na koniec roku 2012 wśród liderów listy 65 powiatów grodzkich kolejny raz znalazła się Legnica.

Wsparcie dla osób głuchych i niedosłyszących »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie um
Od 1 kwietnia 2012 roku obowiązuje ustawa o języku migowym i innych środkach komunikowania się. Nałożyła ona na jednostki administracji publicznej obowiązek wprowadzenia usług ułatwiających osobom niepełnosprawnym komunikowanie się, także z wykorzystaniem tłumaczy języka migowego, w sprawach administracyjno-urzędowych.

Ich „Drogi twórcze” »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie um
W piątek, w Galerii Sztuki w Legnicy (Pl. Katedralny 1) o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy DROGI TWÓRCZE. Ekspozycja prezentuje najnowsze prace laureatów i uczestników Ogólnopolskich Przeglądów Malarstwa Młodych PROMOCJE z lat 2001–2007.

Wolne za niedzielne Święto Trzech Króli? »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie rtr
W ostatnich miesiącach minionego roku głośno było o wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodny z Konstytucją przepis odbierający zatrudnionym prawo do dnia wolnego za święto przypadające w dniu wolnym od pracy.

Dzisiaj
Wtorek 29 listopada 2022
Imieniny
Błażeja, Margerity, Saturnina

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl