Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 112 informacji. Wszystkie poniżej.

XVIII Turniej im. Marka Wielgusa »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie oto
31 marca kończą się zapisy do XVIII Ogólnopolskiego Turnieju im. Marka Wielgusa, najstarszego turnieju piłkarskiego dla chłopców i dziewcząt w kategorii wiekowej U-11.
Zdjęć: 1  

Dokąd polecimy z Wrocławia? »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie oto
Dla spragnionych słońca - Kreta, Malta, Malaga, dla wielbicieli szybkich city-breaków - Paryż, Wenecja, Rzym. Na wakacje Sycylia, Sardynia, Portugalia, Chorwacja. Od 31 marca nowy rozkład lotów.
Zdjęć: 1  

Co ty wiesz o Unii Europejskiej? »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie um
W auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki odbył się szkolny konkurs wiedzy o krajach europejskich, w którym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych.
Zdjęć: 9  

Tradycje wielkanocne w Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie um
200 chlebów i beczkę solonych śledzi przygotowały panie ze Stowarzyszenia Kobiety Europy. Odziane w historyczne stroje będą rozdawały te dary w Wielki Piątek (29 marca br.) od godz. 13.30 przed katedrą.

Indywidualne Mistrzostwa Europy w Szachach »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie um
W maju 2013 roku w Legnicy zorganizowane zostaną Indywidualne Mistrzostwa Europy w Szachach. Ta prestiżowa impreza sportowa rozpocznie się 4 maja i potrwa do 17 maja.

Obniżają detaliczne ceny energii. Węgrzy.  »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie Andrzej Sadecki /www.osw.waw.pl
Na Węgrzech narasta konflikt między rządem Viktora Orbána, a koncernami energetycznymi. Rząd wymusił na nich z początkiem 2013 roku obniżkę cen energii dla odbiorców indywidualnych.

Ojciec Joachim trafił do aresztu »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa i wyłudzanie pieniędzy na szkodę duchownych różnych parafii na terenie całego kraju.
Zdjęć: 1  

Rozbijali kościelne skarbonki »
Tekst opublikowany 2013-03-28, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o okradanie kościołów. Sprawcy działali na terenie województwa dolnośląskiego oraz opolskiego. Ich łupem padały kilkusetzłotowe kwoty z kościelnych skarbonek.
Zdjęć: 1  

Medale w Lubinie  »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie um
W miniony weekend rozegrano w Lubinie pierwsze w tym roku Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych Taekwon-do (dolnośląskie, opolskie, lubuskie).
Zdjęć: 2  

Niemieccy studenci w Ratuszu »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie um
Grupa 17 studentów i 2 profesorów - prorektor prof. Gabi Meissner i prof. Dieter Kies z Hochschule für Verwaltung und Finanzen w Ludwigsburgu (koło Stuttgartu) złożyła wizytę prezydentowi Legnicy.
Zdjęć: 6  

Deklaracje „śmieciowe” »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie um
Legniccy właściciele nieruchomości zamieszkałych powinni do końca marca br. złożyć w Urzędzie Miasta deklaracje dotyczące opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Emigrują już rodziny naszych polityków »
Tekst opublikowany 2013-03-27, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
"Politykom przestali wierzyć nawet ich bliscy. Rodzina Jacka Żalka, synowie Ryszarda Czarneckiego czy Tadeusza Cymańskiego nie uwierzyli, że Polska jest zieloną wyspą w morzu kryzysu, który trapi Europę. Nie czekali, aż ktoś zreformuje kraj. Wyjechali za chlebem za granicę i zarabiają tam lepiej niż w kraju" - donosi "Fakt".

Świąteczny rozkład jazdy MPK »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie um
Jak informuje legnickie MPK, w związku ze zmniejszonym zapotrzebowaniem na przewozy pasażerskie w okresie Świąt Wielkanocnych, czyli 31. marca i 1. kwietnia br., wprowadzone zostaną zmiany kursowania autobusów miejskich.

Atak na szalety i braterstwo »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie um
W poniedziałkową noc wandale przypuścili atak na miejskie szalety. Zdemolowali wrzutowe panele automatycznych toalet przy ul. Muzealnej, obok Koziego Stawu i przy Młynarskiej.
Zdjęć: 3  

Skatepark przejęty »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie um
Firma DOMBUD z Gliwic, która wygrała niedawny przetarg na budowę skateparku przy ul. Cynkowej, przejęła od miasta plac budowy.
Zdjęć: 1  

Uratowany przed zamarznięciem  »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie pol
Policjanci z Legnicy uratowali prawdopodobnie przed zamarznięciem 58-letniego mieszkańca Jeleniej Góry. Mężczyzna został znaleziony w okolicach dworca kolejowego. Był wyziębiony i niekomunikatywny.
Zdjęć: 1  

Zamożne, niezależne, dojrzałe i… zakażone »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie rtr
W Polsce rośnie odsetek osób, u których HIV wykrywany jest powyżej 50 roku życia. Wiele z nich to zamożne kobiety, które nigdy nie uważały się za potencjalnie zagrożone wirusem.

Wjechały gigantyczne maszty »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie um
W połowie lutego ekipa pracująca na budowie oświetlenia stadionu Orła Białego w Legnicy zakończyła roboty związane z tzw. palowaniem fundamentów.
Zdjęć: 6  

Przetarg na miejski monitoring  »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie um
Prezydent Legnicy ogłosił przetarg na wybór dostawy sprzętu elektronicznego wraz z montażem oraz dokumentacją monitoringu wizyjnego.
Zdjęć: 1  

Krzystek potrzebuje statystów »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie um
W najbliższy czwartek, 28 marca w godz. 10-17, w siedzibie Letia Business Center w Legnicy przy ul. Rycerskiej 24, odbędzie się kolejny casting na statystów do filmu „Fotograf” w reżyserii Waldemara Krzystka.
Zdjęć: 1  

Zmiany w budżecie miasta - kto dostał nagrody »
Tekst opublikowany 2013-03-26, opracowanie um
Prezydencki projekt zmian budżetu miasta na rok 2013 został przyjęty 22 głosami, przy dwóch wstrzymujących się. Planowane dochody budżetowe wzrosną o niebagatelną kwotę 14.046.958,51 zł. O tyle samo zwiększą się miejskie wydatki.
Zdjęć: 2  

Marzysz o firmie? Jest kasa »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
W kwietniu mikroprzedsiębiorcy z małych miejscowości i wsi mogą składać wnioski o unijne, bezzwrotne dofinansowanie nawet do 300 tys. złotych.

Biegali bo lubią »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie rtr
Na stadionie lekkoatletycznym w legnickim Parku Miejskim odbyły się w sobotę pierwsze, historyczne zajęcia BiegamBoLubię. Mimo temperatury grubo poniżej zera oraz mroźnego wiatru, amatorzy biegowych wrażeń licznie przyszli na BbL.
Zdjęć: 8  

Kiedy runie wielka płyta? »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie Emmerson S.A.
Co jakiś czas w mediach przewija się temat budownictwa mieszkaniowego z okresu PRL. Eksperci przypominają, że nieuchronnie zbliża się teoretyczny okres żywotności budynków w technologii wielkiej płyty.

Tysiące mandatów nieważnych! »
Tekst opublikowany 2013-03-25, opracowanie INTERIA.PL
Jak podało radio Tok FM, mandat wystawiony przez policjanta na podstawie wskazań z radaru Iskra-1 zakwestionował sąd w Sierpcu. W uzasadnieniu wyroku sędzia stwierdził, że część radarów tego typu, zamontowanych w radiowozach Alfa Romeo 159, działa nielegalnie!

Fundusze unijne, źródła finansowania, podatek VAT »
Tekst opublikowany 2013-03-23, opracowanie um
26 marca o godzinie 8.30 rozpocznie się w Hotelu Sękowski w Legnicy przy ul. Gliwickiej 15 bezpłatna konferencja przeznaczona dla przedsiębiorców z sektora małych i średnich firm.

Oszustwo na śledzika »
Tekst opublikowany 2013-03-23, opracowanie pol
Legniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo przy sprzedaży ryb. Sprzedawca pakował drogie ryby – łososia i dorsza, a pobierał od „zaufanego klienta” drobne kwoty. Proceder ten trwał od kilku miesięcy.

Konkurs Wielkanoc w Palmiarni rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2013-03-23, opracowanie um
Ponad 300 prac wpłynęło na konkurs pod hasłem „Wielkanoc w palmiarni”. W piątek w ozdobionej pracami konkursowymi palmiarni poznaliśmy zwycięzców.
Zdjęć: 8  

Legnickie PTTK - 60 urodziny »
Tekst opublikowany 2013-03-23, opracowanie Marcin Wojciel, PTTK
Niedawno obradował XXII zjazd oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Legnicy. Wybrano nowy zarząd, na którego czele stanęła Beata Witek.
Zdjęć: 2  

Działkowcy w Ratuszu »
Tekst opublikowany 2013-03-23, opracowanie um
Prezesi legnickich ogródków działkowych i przedstawiciele Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców rozmawiali w Ratuszu z władzami miasta o nowych zasadach gospodarowania odpadami. Działkowcy mają wiele zastrzeżeń do ustawy śmieciowej, którą stworzył rząd.
Zdjęć: 3  

Sukcesy legniczan w Pucharze Polski Taekwon-do »
Tekst opublikowany 2013-03-23, opracowanie um
Bardzo udanie zakończył się występ zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do w niedawnym Pucharze Polski.
Zdjęć: 5  

Czy trzeba kupić pojemniki do segregacji  »
Tekst opublikowany 2013-03-23, opracowanie um
Odpowiedź na to bardzo często zadawane przez właścicieli domów jednorodzinnych pytanie brzmi: nie jest to konieczne.

2 kilometry Kaczawy będą pogłębione »
Tekst opublikowany 2013-03-23, opracowanie um
Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Legnicy poświęcone było analizie przeciwpowodziowego zabezpieczenia miasta i wstępnej ocenie Akcji Zima 2012/2013.
Zdjęć: 2  

Efektowna sesja sportów amerykańskich »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie oto
Wrocław staje się powoli stolicą sportów amerykańskich w Polsce. Cztery kluby spotkały się na wspólnej sesji zdjęciowej na Stadionie Miejskim.

Padł rekord. Kogo zgłoszono do nagrody?  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie rtr
Do Nagrody Poetyckiej Silesius w tym roku zgłoszono rekordową liczbę niemal 150 tytułów. Wśród autorów zgłoszonych pozycji znalazło się także 4 cenionych laureatów poprzednich edycji Silesiusa.
Zdjęć: 1  

Rząd sięgnie po OFE i podniesie podatki »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Łukasz Pałka, Maciej Rynkiewicz, Money.pl
Przez pierwsze dwa miesiące tego roku rząd wydał już z kasy państwa 21,7 miliarda złotych więcej niż zarobił. Oznacza to, że wykorzystał już ponad 60 procent planowanego na cały rok deficytu budżetowego.

Dolnośląscy kierowcy zbyt często okradani »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie multiagencja CUK Ubezpieczenia
W 2012 r. złodzieje ukradli samochody o łącznej wartości aż 521 mln zł, czyli o 12 mln zł droższe niż rok wcześniej. Z policyjnych statystyk wynika, że w woj. dolnośląskim zagrożenie kradzieżą jest znacznie większe niż średnia krajowa i w tej niechlubnej kategorii ustępuje tylko woj. łódzkiemu! Czy można się skutecznie zabezpieczyć przed utratą auta?
Zdjęć: 1  

Handlowali ludźmi  »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie pol
Policjanci CBŚ i KWP we Wrocławiu zatrzymali 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się handlem ludźmi i wyłudzeniem na terenie Wielkiej Brytanii.

viaAUTO - totalna inwigilacja kierowców? »
Tekst opublikowany 2013-03-22, opracowanie Maciej Rynkiewicz,Tomasz Sąsiada, Money.pl
Zamiast bramek do pobierania opłat za przejazd autostradą elektroniczny system automatycznie naliczający należność? Przejazd bez zatrzymywania się, stania w kolejce do zapłaty, ale za to w zamian za wykupienie specjalnego urządzenia za ponad sto złotych?

Czy Rosja uratuje Cypr? »
Tekst opublikowany 2013-03-21, opracowanie Ośrodek Studiów Wschodnich
19 marca cypryjski parlament odrzucił przedstawione trzy dni wcześniej warunki porozumienia Eurogrupy (organu zrzeszającego ministrów finansów krajów członkowskich strefy euro) z rządem Cypru o pomocy finansowej UE i MFW w wysokości 10 mld euro pod warunkiem zgody cypryjskich władz na jednorazowe opodatkowanie wkładów zdeponowanych w ich bankach.

Nowy komendant dolnośląskiej policji  »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie pol
Inspektor Wojciech Ołdyński, były Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, został nowym Komendantem dolnośląskiej Policji. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Dariusza Biela, który przeszedł na emeryturę.
Zdjęć: 1  

Zapłacą za wjazd na przystanek  »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie um
Na najbliższej sesji legniccy radni zajmą się m.in. projektem uchwały nakładającej na wszystkich przewoźników korzystających z miejskich przystanków obowiązek wnoszenia opłaty.
Zdjęć: 1  

„Syndykat” w Ratuszu »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie um
Artystyczny sukces ich legnickiego hip-hopowego teledysku – 1.300 wyświetleń na Yuo Tube w ciągu pierwszego tygodnia – zainteresował wielu legniczan.
Zdjęć: 2  

Lewiatan przeciwko zmianom prawa pracy »
Tekst opublikowany 2013-03-20, opracowanie rtr
Związki Zawodowe NSZZ Solidarność domagają się radykalnych zmian w ustawie prawo pracy. Podwyższenie płacy minimalnej, likwidacja umów śmieciowych, ograniczenie elastycznego czasu pracy czy obniżenie wieku emerytalnego – to postulaty, które według Związków pomogą zmniejszyć bezrobocie w Polsce.

Ważne zmiany w budżecie  »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie um
Podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent Tadeusz Krzakowski zapoznał media z projektami uchwał przygotowanych na marcową sesję Rady Miejskiej. Będzie to bardzo pracowita sesja, gdyż radni zajmą się pakietem aż 21 uchwał z różnych dziedzin życia miasta.
Zdjęć: 3  

8 mln zł dla szkół zawodowych »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie um
Legnica posiada znacznie bogatszą od innych miast subregionalnych bazę placówek kształcenia zawodowego. Miasto przystąpiło do projektu pn. „Modernizacja centrów kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Zdjęć: 13  

Polecimy z Wrocławia do Zadaru  »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie oto
Linie Lotnicze Eurolot poszerzają ofertę połączeń z Wrocławia i uruchamiają kolejną międzynarodową trasę. Od 13 czerwca z wrocławskiego lotniska polecimy bezpośrednio do Zadaru w Chorwacji.
Zdjęć: 1  

Polska drugim Cyprem? Raczej nie »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie Bankier.pl
Trwa zamieszanie wokół pomocy finansowej dla Cypru i związanego z nim opodatkowania depozytów. W świecie finansów to bez wątpienia wydarzenie roku.

Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach  »
Tekst opublikowany 2013-03-19, opracowanie SON
Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN od 2009 roku organizuje akcję świąteczną w ramach projektu RODACY-BOHATEROM. Przygotowujemy paczki świąteczne na ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIE I NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE.
Zdjęć: 2  

Wielkanoc w palmiarni »
Tekst opublikowany 2013-03-18, opracowanie um
Sporą popularnością cieszy się ogłoszony przez prezydenta Legnicy i prezesa LPGK konkurs pod hasłem „Wielkanoc w palmiarni”. Udział biorą zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli, indywidualnie i grupowo.
Zdjęć: 8  

Rycerstwo na Zamku Piastowskim? »
Tekst opublikowany 2013-03-18, opracowanie um
W Ratuszu doszło dziś do rozmów z przedstawicielami Bractwa Rycerskiego Ziemi Legnickiej. Rozmawiano o możliwościach urządzenia w Zamku Piastowskim jego siedziby.
Zdjęć: 2  

Premierowa „Matka Joanna od Aniołów” »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie um
W niedzielę, 17 marca o godz. 19.00 na Scenie Gadzickiego w Teatrze Modrzejewskiej czeka na widzów kolejne premierowe przedstawienie – „Matka Joanna od Aniołów”.

Segregowanie śmieci - jak to robić od 1 lipca? »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie um
Śmieci, które wyrzucamy do pojemników, są często bardzo cennym surowcem. Segregując odpady, dajemy im drugie życie, chronimy środowisko i oszczędzamy sporo pieniędzy w domowych budżetach.
Zdjęć: 1  

Oszczędny zakup energii  »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie um
Już po raz drugi prezydent Legnicy przeprowadzał skonsolidowany, czyli obejmujący wiele podmiotów miejskich, przetarg na zakup energii elektrycznej dla jednostek Gminy Legnica.
Zdjęć: 1  

Co z meczem? »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie rtr
Dziś po godz. 15.00 murawa na stadionie w Legnicy wyglądała już dużo lepiej, niż w czwartek. Nie ma śniegu, płyta nie jest zmrożona, dlatego sobotni mecz powinien odbyć się bez przeszkód.
Zdjęć: 1  

Uwaga. VAT do 24 proc.? »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie Money.pl
- To kolejna obietnica, która nie zostanie spełniona - tak zapowiedź rządu o obniżeniu stawek podatku VAT komentuje w rozmowie z Money.pl ekspert podatkowy, były wiceminister finansów, twórca ustawy o podatku VAT Witold Modzelewski.

Nowy powiat na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie oto
Władze Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze oraz sąsiednich gmin i miast, planują zmianę nazwy powiatu jeleniogórskiego na karkonoski lub karkonosko-izerski.

Możesz pomóc. 1% dla Krystianka z Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie rtr
Krystian ma zaledwie 3 lata, niestety już doskonale wie czym jest cierpienie i ból, gdyż urodził się z rzadką chorobą genetyczną Syndromem Tar. Jego rączki były skrócone i zdeformowane przez brak kości promieniowych...
Zdjęć: 2  

Stolica Apostolska na minusie »
Tekst opublikowany 2013-03-15, opracowanie Dariusz Madejski, Money.pl
Benedykt XVI nie zostawił kardynałowi Jorge'owi Bergoglio kwitnącego gospodarstwa. W budżecie Stolicy Apostolskiej brakuje bowiem prawie 15 mln euro.

Powstaje aglomeracja legnicka »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie um
Dzisiejsze spotkanie prezydenta Legnicy z przedstawicielami ośmiu sąsiednich samorządów było pierwszym krokiem w kierunku stworzenia porozumienia gmin aglomeracji legnickiej.
Zdjęć: 4  

Siatkówka z faworkami na Lotniczej »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie KK
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza wszystkich miłośników siatkówki na turniej pn. „Siatkówka z faworkami na Lotniczej”. Impreza odbędzie się 24 marca w hali sportowej przy ul. Lotniczej. Rozpoczęcie o godz. 10.00
Zdjęć: 4  

Po spotkaniu z mieszkańcami »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie um
Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się z mieszkańcami północnej części miasta, obejmującej rejon Piątnicy oraz ulic Głogowskiej, Słubickiej, Struga, Leszczyńskiej, Bydgoskiej, Poznańskiej i Pątnowskiej.
Zdjęć: 4  

Deratyzacja – obowiązek  »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie um
Wydział Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta informuje, na właścicielach nieruchomości spoczywa obowiązek przeprowadzania dwa razy w roku deratyzacji - w kwietniu i październiku. Kontrolę wykonania zapisów tej uchwały przeprowadzi Straż Miejska.
Zdjęć: 1  

Odnowią zieleń  »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie um
Projekt realizowany jest przez gminę, przy współudziale mieszkańców, już od szeregu lat. Chodzi o systematyczne wzbogacanie miejskiej zieleni o nowe krzewy i drzewa.

Skatepark do końca lipca? »
Tekst opublikowany 2013-03-14, opracowanie um
W legnickim Ratuszu rozstrzygnięty został przetarg nieograniczony na wykonawcę budowy skateparku przy ul. Cynkowej w Parku Bielańskim.

Czy można im pomóc? »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie rtr
Szanowni Państwo. Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie finansowe dla uczennicy klasy I naszej szkoły, Ani Piechaczyk oraz jej rodziny.

Czy opłaty za śmieci wyczyszczą nasze portfele? »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie Emmerson S.A.
Po 1 lipca br. gminy przejmą odpowiedzialność za gospodarkę śmieciową. To kolejne zadanie spadające na ich barki. Nowe zasady mają sprawić, iż nielegalne wyrzucanie odpadów stanie się nieopłacalne, w przeciwieństwie do ich segregacji.

Kardynał Peter Turkson z Ghany faworytem  »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie oto
Zakończono sondaż na stronie www.papa2103.it, w którym internauci mieli możliwość wskazać preferowanego kandydata na papieża oraz najważniejsze wyzwanie nadchodzącego pontyfikatu.

Będziemy rajem dla złodziei »
Tekst opublikowany 2013-03-13, opracowanie INTERIA.PL/Newseria
W Sejmie trwają prace nad nowelizacją Kodeksu wykroczeń, które przewidują, że wykroczeniem będzie kradzież rzeczy o wartości do 1 tys. zł. Obecnie już kradzież 250 zł jest traktowana jako przestępstwo.

Po 1,3 mln premii. Dla kogo tym razem? »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie INTERIA.PL/IAR
Informacyjna Agencja Radiowa ujawniła, że szefowie rządowej spółki PL 2012 zainkasowali po... ponad milion trzysta tysięcy złotych premii wypłacone przez ministerstwo sportu za przygotowania i pracę przy projekcie Euro 2012.

Ruszy elektroniczny nabór do przedszkoli  »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie um
Według danych demograficznych w Legnicy mieszka 3.3940 dzieci w wieku przedszkolnym, a więc od 3 do 6 lat. Większość rodziców już teraz myśli o posłaniu swych pociech do przedszkoli od 1 września.
Zdjęć: 1  

Z BGŻ do najlepszych ogólniaków »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie rtr
Ruszyła rekrutacja do ogólnopolskiego programu stypendialnego dla utalentowanych i społecznie zaangażowanych absolwentów gimnazjów, potrzebujących wsparcia finansowego dla dalszego rozwoju.

Dobry start KKS TORA »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie rtr
9 marca rozegrano XIX Turniej Karate WKF „Rada Regentów” w Zawadzkim (woj. opolskie). W rywalizacji uczestniczyło 320 zawodników z 23 klubów. Rozegrano 24 konkurencje kata i 33 konkurencje kumite w kategoriach dzieci, młodzików, kadetów i juniorów.
Zdjęć: 5  

Wzywasz karetkę, to płać »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
Posłanka Platformy Obywatelskiej Elżbieta Radziszewska, która jest z zawodu lekarzem, chce, by chorzy płacili za karetkę pogotowia, gdy lekarz uzna, że został niepotrzebnie wezwany - donosi "Fakt".

Przezorny zawsze… nagrywa  »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie oto
Jak wynika z najnowszych badań, zainteresowanie ukrytymi kamerami w Polsce podwoiło się w ostatnich trzech miesiącach 2012 roku, w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku. Podobnie jest z rejestratorami trasy, które już od 2015 roku mogą stać się obowiązkowym wyposażeniem pojazdów w UE.
Zdjęć: 2  

Nieznana tragedia na Broad Peak  »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie MenStream.pl/fot: archiwum prywatne Janusz Kuliś
Ślady krwi i włosów. Janusz Kuliś widząc je na ścianie podczas zejścia orientuje się, że Broad Peak zabrał kolejnego towarzysza. Tym razem wszystko rozgrywa się poniżej 15-metrowego ubezpieczenia z kawałka liny...
Zdjęć: 5  

Ceny mieszkań najniższe od 2006 »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie oto
Luty minął pod znakiem korzystnych zmian na rynku nieruchomości używanych. Zachęcają ceny transakcyjne – ich poziom wrócił do poziomu z 2006 roku. Warto więc targować się o mieszkanie, bo na metrze kwadratowym można zaoszczędzić nawet 1 236 zł.

Co wolno straży miejskiej? »
Tekst opublikowany 2013-03-12, opracowanie rtr
Wśród zadań straży miejskiej na pierwszym miejscu wymieniona została ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych. Kierowcom jednak kojarzy się ona przede wszystkim z jej innym obowiązkiem: czuwaniem nad porządkiem i kontrolą ruchu drogowego.

Wrocławski terminal kończy rok  »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie oto
365 dni, ponad 28 tysięcy zrealizowanych operacji lotniczych, 2 mln pasażerów, którzy przewieźli ponad 400 tysięcy walizek, wypili ponad 78 tysięcy kaw i zjedli ponad 47 tysięcy kanapek.
Zdjęć: 1  

Seryjni włamywacze zatrzymani  »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie pol
W trakcie prowadzonego postępowania zatrzymani przyznali się do dokonania jednego dnia 16 włamań do samochodów zaparkowanych na terenie całej Legnicy.
Zdjęć: 3  

"GPC": Skandaliczne działania prokuratury »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
"Po ogłoszeniu przez prokuratorów wojskowych, że zamierzają zbadać materiał genetyczny 22 ofiar katastrofy, poszukując śladów alkoholu, rodziny, ich pełnomocnicy oraz eksperci od prawa karnego są szczerze zdumieni i oburzeni działaniami śledczych. Zgodnie mówią o braku szacunku dla zmarłych i pozorowanych działaniach prokuratury" - czytamy na stronach "Gazety Polskiej Codziennie".

Medalista z Londynu idzie na wojnę z lekarzami  »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie iWoman.pl
- Sam jeszcze kilka miesięcy temu nie wierzyłem, że coś takiego w ogóle może się wydarzyć, że w jednej chwili nasze wszystkie plany i marzenia będziemy musieli odłożyć, być może na zawsze - przyznaje sztangista, olimpijczyk Bartłomiej Bonk, którego mała córeczka urodziła się z ciężkim niedotlenieniem mózgu i teraz walczy o życie w szpitalu.
Zdjęć: 2  

Sinead O’Connor jednak we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie rtr
Z rocznym opóźnieniem, po licznych kontrowersjach wokół wrocławskiego koncertu Sinead O’Connor wystąpi we Wrocławiu w ramach WrocLove Fest 2013. Koncert w czerwcu na Wyspie Słodowej.
Zdjęć: 2  

Osir Basket Show - wyniki »
Tekst opublikowany 2013-03-11, opracowanie J.K.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy oraz Młodzieżowa Rada Miasta zorganizowali turniej trójek koszykarskich. W hali przy ul. Lotniczej 30 drużyn z Legnicy, Lubina, Chojnowa, Wrocławia rozgrywało swoje mecze systemem „każdy z każdym”.

Kwiaty dolnośląskiej Policji  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie pol
Panie w dolnośląskiej Policji wykonują wiele ważnych zadań, na wszystkich szczeblach – od stanowisk wykonawczych do kierowniczych. Zobacz, jak piękne są to kobiety.

Gwiazdy Iraku i Afganistanu dla legniczan »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie um
W najbliższy poniedziałek, 11 marca o godzinie 13.00 w auli Zespołu Szkół CKU (ul. Lotnicza) odbędzie się uroczystość wręczenia grupie legniczan odznaczeń wojskowych.
Zdjęć: 1  

Elektroniczny nabór do legnickich szkół  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie um
Tegoroczny nabór do pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych w Legnicy będzie przeprowadzany po raz kolejny w formie elektronicznej, przy wykorzystaniu systemu Nabór Optivum.

Internauci już wybrali… papieża »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie rtr
Według większości osób, które wzięły udział w głosowaniu kandydatami na urząd papieża, których wskazało najwięcej osób są: włoski kardynał Gianfranco Ravasi, kardynał Peter Turkson z Ghany oraz kardynał Luis Antonio Tagle z Filipin.

Z Najsztubem rozmowa o rozmawianiu  »
Tekst opublikowany 2013-03-09, opracowanie Menstream.pl /fot.Bartosz Krupa/East News
Czy Piotr Najsztub jest zatwardziałym cynikiem, czy dziennikarz idealista jeszcze się w nim tli?
Zdjęć: 1  

Gabinet Tuska – 12 proc. poparcia! »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie Money.pl.
Choć zdecydowana większość Polaków uważa, że rząd nie radzi sobie z sytuacją w kraju, to jednak tylko 28 procent chciałaby wcześniejszych wyborów.

Baba za kierownicą – to brzmi dumnie »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie oto
Powiedzenia „kobieta za kierownicą!” i „jeździsz jak baba!” znamy wszyscy. I nic dziwnego – regularnie słyszymy je na polskich skrzyżowaniach. W świetle badań okazuje się, że te słowa mają zupełnie inne znaczenie, niż mogłoby się wydawać.
Zdjęć: 2  

Kobiety wolniej podejmują decyzję »
Tekst opublikowany 2013-03-08, opracowanie rtr
Kobiety dłużej niż mężczyźni szukają domu do zakupu. Tak wynika z danych agencji Metrohouse, która przeanalizowała ponad 3 tysiące transakcji z ostatnich miesięcy.

Rośnie ilość decyzji administracyjnych »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie um
O rzeczywistej, ogromnej skali spraw, jakie mieszkańcy mają do załatwienia w Urzędzie Miasta, najdobitniej świadczy ilość wydawanych przez magistrackich urzędników w ciągu roku decyzji administracyjnych.

Kolejny numer miesięcznika „Legnica.eu” »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie um
Do rąk legniczan trafia kolejny numer wydawanego przez miasto bezpłatnego miesięcznika „Legnica.eu”.

Opłaty za użytkowanie wieczyste  »
Tekst opublikowany 2013-03-07, opracowanie um
Urząd Miasta przypomina, że 31 marca upływa termin wnoszenia opłaty z tytułu użytkowania wieczystego za 2013 rok.

Próba zniszczenia wystawy »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie Ilona Gosiewska
Nieznani sprawcy zniszczyli wystawę poświęconej Żołnierzom Wyklętym pt. „TROPEM WILCZYM”, otwartej 28 lutego na placu przed Bazyliką Garnizonową p.w. Św. Elżbiety we Wrocławiu. Publikujemy oświadczenie Ilony Gosiewskiej, prezesa Stowarzyszenia Odra – Niemen.
Zdjęć: 1  

Medale Pucharu Europy dla legniczan »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie um
Wspaniały sukces osiągnęli zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do podczas V Pucharu Europy, który rozegrano w miniony weekend w górskim kurorcie Samokov w Bułgarii.
Zdjęć: 1  

I LO – górą! »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie um
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki od lat szczyci się sukcesami naukowymi swych uczniów, ich osiągnięciami na olimpiadach przedmiotowych, zajmuje też wysokie pozycje na mapie regionu i kraju w oświatowych rankingach.
Zdjęć: 1  

Złamią monopol celebrytów? »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie puls
- Złamiemy monopol celebrytów i ekspertów, prezentując wiele tematów omijanych przez media głównego nurtu – mówi Dariusz Dąbski, prezes TV Puls. „Puls Polski” – wiosną rusza nowy talk show w Telewizji Puls.
Zdjęć: 1  

Uwaga: od piątku załamanie pogody  »
Tekst opublikowany 2013-03-06, opracowanie INTERIA.PL
Słonecznie, niemal bezchmurnie i bardzo ciepło - takie są prognozy na środę. Według synoptyków, taka wiosenna aura ma się utrzymać do czwartku. W weekend czeka nas załamanie pogody. Spodziewane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Ma też wrócić mróz.
Zdjęć: 1  

Nasi Wspaniali »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie um
Justyna Wawrzonkowska za serce i pomoc innym została wyróżniona w XVI Miejskiej Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Uczennica drugiej klasy II LO będzie reprezentowała Legnicę w konkursie ogólnopolskim w Warszawie.
Zdjęć: 7  

Bezpłatne warsztaty bębniarskie  »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie um
Jutro, 6 marca, o godzinie 16 w klubie muzycznym „Spiżarnia” (ul. Piastowska) LCK rozpocznie cykl bezpłatnych warsztatów bębniarskich dla nastolatków i nieco starszej młodzieży. Kolejne spotkania – również w środy o godzinie 16.
Zdjęć: 1  

Prezentacja I-ligowej drużyny Miedzi Legnica  »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie um
W środę, 6 marca w godzinach 17-20 Galeria Piastów będzie miejscem prezentacji zespołu Miedzi Legnica przed wiosenną rundą I ligi.
Zdjęć: 1  

Obowiązkowa kwalifikacja wojskowa  »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie pol
W okresie od 26 marca do 19 kwietnia 2013 roku w Spółdzielczym Domu Kultury „Atrium” w Legnicy przy ul. Pomorskiej 19 odbywać się będzie kwalifikacja wojskowa, prowadzona przez powiatową komisję lekarską.

Najlepsze czeskie ośrodki narciarskie »
Tekst opublikowany 2013-03-05, opracowanie oto
Znamy wyniki rankingu Karkonosze Regioncard. Wiadomo już, które z czeskich ośrodków narciarskich oferują najlepsze warunki i najwyższą jakość obiektów i usług. W pierwszej trójce uplasowały się Špindlerův Mlýn, Černa Hora - Janské Lázně i Rokytnice nad Jizerou.
Zdjęć: 3  

Kiedy rodzice biją dzieci? »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie dr Magdalena Śniegulska
Kiedy rodzic się spieszy, dziecko spowalnia – ta odwieczna prawda jest udziałem doświadczenia wielu mam i tatusiów. Równocześnie dobrze wiemy, że w takiej sytuacji o wybuch nie trudno. Przypominamy, prosimy, błagamy, a nasze starania mają często odwrotny skutek – spowolnienie narasta w sposób proporcjonalny do naszej złości!

Chłopcy radarowcy, czyli kto może cię ukarać mandatem »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie oto
Nastały ciężkie czasy dla kierowców lubiących szybką jazdę. Jeszcze kilka lat temu, kierowcy musieli wystrzegać się tylko niebieskich radiowozów drogówki. Teraz także inne służby zyskały uprawnienia, aby spowalniać tych ze zbyt ciężką nogą. NaviExpert – dostawca nawigacji mobilnej z ostrzeżeniami CB – przypomina kogo się wystrzegać, wybierając się w podróż.

Jaworzyńska priorytetem  »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie um
Jej remont rozpocznie się w tym roku. W budżecie jest na to 1.750.000 zł. Około 370 tysięcy kosztować będzie dokumentacja budowlana. Ma być gotowa do 10 czerwca. Reszta jest przeznaczona na rozpoczęcie robót.
Zdjęć: 2  

Wyłapią bezdomne czworonogi »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie um
Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej z 28 czerwca 1999 r. w Legnicy raz na kwartał przeprowadzana jest akcja wyłapywania bezdomnych zwierząt. Najbliższa odbędzie się 20 i 22 marca 2013 r.

Trudniej na Piłsudskiego i Horyzontalnej »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie um
Jak informuje legnicki Zarząd Dróg Miejskich, od 6 marca br. (środa) zmieniona zostanie organizacja ruchu na alei Piłsudskiego i ulicy Horyzontalnej.

Przedszkoliada Tour 2013 »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie ut
Legnicka edycja Przedszkoliady Tour 2013 odbędzie się 5 marca w godz.10-12 w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul Złotoryjskiej 144.

Policzyli gacki. Mamy ich 2902 »
Tekst opublikowany 2013-03-04, opracowanie rb
Akcja liczenia nietoperzy zakończona. Przyrodnicy ze stowarzyszenia „pro Natura" po kilku tygodniach prac w terenie oszacowali, że na Dolnym Śląsku w nieczynnych podziemnych sztolniach i bunkrach zimuje dokładnie 2902 gacki.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Czwartek 8 grudnia 2022
Imieniny
Delfiny, Marii, Wirginiusza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl