Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 150 informacji. Wszystkie poniżej.

Płace minimalne w Europie »
Tekst opublikowany 2013-06-30, opracowanie INTERIA.PL/Praca za granicą/Maciej Sibilak
Wysokość płacy minimalnej w większości państw UE ustalana jest przez rządy lub regulowana za pomocą ustawy. W pozostałych krajach jest ona przedmiotem negocjacji pomiędzy pracodawcami a związkami zawodowymi.

Weekendowa kulminacja Święta Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-06-29, opracowanie um
Rozpoczyna się kulminacja Święta Legnicy, trwającego już od tygodnia. Przed nami ciekawe wydarzenia na lotnisku: koncerty, dyskoteka, pokazy strongmenów. Nie warto siedzieć w domu.

Ostatni dzwonek dla 12 tysięcy uczniów  »
Tekst opublikowany 2013-06-29, opracowanie um
Rok szkolny uroczyście zakończyło ponad 12 tysięcy uczniów legnickich szkół. Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych mają to już za sobą, wcześniej zakończyli naukę i odebrali swoje świadectwa.
Zdjęć: 4  

Jak segregować śmieci? »
Tekst opublikowany 2013-06-29, opracowanie um
Urząd Miasta Legnicy przygotował 10 tys. ulotek i ponad tysiąc plakatów, które dostarczą mieszkańcom praktycznych wskazówek, jak segregować odpady zgodnie z zasadami obowiązującej od 1 lipca „rewolucji śmieciowej”.
Zdjęć: 3  

Legnicki Budżet Obywatelski - faktem »
Tekst opublikowany 2013-06-29, opracowanie um
Prezydent Legnicy podpisał Zarządzenie w sprawie zasad oraz trybu tworzenia i realizacji Budżetu Obywatelskiego-Partycypacyjnego miasta Legnicy. Jego założenia, cele, tryb i harmonogram wdrażania Tadeusz Krzakowski przedstawił podczas konferencji prasowej.

Mieszkań przybywa, nas ubywa »
Tekst opublikowany 2013-06-29, opracowanie Emmerson S.A.
Z opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny danych dotyczących przyrostu naturalnego wynika, iż w pierwszych miesiącach br. liczba zgonów przewyższała liczbę urodzeń.

Gimnazjalni Mistrzowie Polski w piłce nożnej »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie um
Podczas zakończonej w Głuchołazach Ogólnopolskiej Gimnazjady w piłce nożnej piłkarze legnickiego Gimnazjum nr 3, działającego w ramach Zespołu Szkół Budowlanych, zdobyli tytuł Mistrza Polski.
Zdjęć: 6  

Laureaci konkursu plastycznego »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie um
W auli Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i upominków laureatom XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Twoja wiedza i czujka czadu w domu - tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”.
Zdjęć: 3  

Nie zabraknie pojemników śmieciowych »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie um
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Józef Wasinkiwicz, prezes Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej zapewnił, że do końca tego tygodnia rozstawione zostaną pojemniki na odpady tak, aby każdy mieszkaniec miał je gdzie wyrzucić.
Zdjęć: 5  

Spółdzielcy z Piekar podsumowują rok »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie um
Trwa, podzielone na pięć części, doroczne Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej Piekary. Jest to najwyższy organ przedstawicielski spółdzielni na osiedlu liczącym sobie ponad 17 tysięcy mieszkańców.
Zdjęć: 4  

Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie um
Z udziałem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego w Ratuszu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dla Miasta Legnicy.
Zdjęć: 11  

Politycy tracą zainteresowanie… oprócz Kaczyńskiego »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie PRESS-SERVICE
Aż o 15 procent spadła liczba materiałów prasowych na temat liderów partii politycznych w maju. Zainteresowanie tracą wszyscy poza prezesem PiS-u – Jarosławem Kaczyńskim.

Modernizacja dworca na półmetku »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie BS
Od dziś obsługa podróżnych została przeniesiona do wyremontowanej części holu dworca w Legnicy. Dzięki temu podróżni mogą zobaczyć pierwsze efekty modernizacji dworca.
Zdjęć: 9  

Sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie
Publikujemy meldunek sytuacyjny z województwa dolnośląskiego 27.06.2013 r. godz. 8.00
Zdjęć: 9  

Jeleniogórski odrzutowiec podbija świat »
Tekst opublikowany 2013-06-27, opracowanie oto
Podczas zakończonych właśnie, jubileuszowych 50. International Paris Air Show Le Bourget, odbyła się światowa premiera polskiego samolotu odrzutowego FLARIS LAR 1.
Zdjęć: 2  

Powrót Czyngis Chana w Legnickim Polu  »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie otomedia.pl
W nadchodzący weekend w Legnickim Polu, odbędą się II Międzynarodowe Zawody w Łucznictwie Konnym. Tętent kopyt, rżenie koni i pradawna broń, czyli "Powrót Czyngis Chana”.
Zdjęć: 2  

Ostrzeżenie hydrologiczne dla Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie imgw
Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazuje dzisiejsze ostrzeżenie hydrologiczne biura prognoz hydrologicznych BPH O/Wrocław IMGW PIB dla Dolnego Śląska.

Bankructwo budżetu? »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie niezalezna.pl
- Minister Rostowski nie wykazał się szczególną troską o nasze emerytury. Likwidacja OFE jest dowodem na katastrofalny stan finansów publicznych, na bankructwo budżetu. Dlatego tak naprawdę OFE ulegają likwidacji - mówi nam Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK.

Pogotowie przeciwpowodziowe »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie um
W mieście nadal trwa ogłoszone 24 czerwca pogotowie przeciwpowodziowe.
Zdjęć: 7  

LPGK gotowe? »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie um
Podczas cotygodniowego posiedzenia Kolegium Prezydenta Legnicy prezes Zarządu LPGK – firmy, która wygrała przetarg na odbiór odpadów w nowym systemie, poinformował zebranych o rozpoczęciu organizacyjnych działań związanych z dostawą pojemników na śmieci.

Laury dla Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie um
Urząd Miasta Legnicy jako jedyny w kraju samorząd zdobył przedłużenie znaku i tytułu „Powiat Przyjazny Środowisku” w XIV edycji Narodowego Konkursu ekologicznego „Przyjaźni w środowisku” pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Legnickie dzieci laureatami konkursu  »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie um
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu zaprosił dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie plastycznym „EFS kolorami malowany”.
Zdjęć: 1  

Patrycja Kamola wyróżniona »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie rtr
Sukcesem wokalno-instrumentalnym zakończył się występ Patrycji Kamola na XVIII Ogólnopolskich Spotkaniach z Muzyką i Poezją. Patrycja jest tegoroczną absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, w klasie klarnetu mgr Patrycji Piskorowskiej – Wyki.
Zdjęć: 2  

Sytuacja powodziowa – ostatnie dane »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie oto
W środę przed południem odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem wicewojewody Ewy Mańkowskiej. Wzięli w nim udział min. przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Urzędu Marszałkowskiego i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Zdjęć: 15  

OFE nie zostaną zlikwidowane »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie Krzysztof Kolany/Bankier.pl
Rządowy raport o OFE ujrzał wreszcie światło dzienne. Na specjalnej konferencji prasowej zaprezentowali go minister finansów Jacek Rostowski i minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Samobójstwo po kontroli fiskusa »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie INTERIA.PL
Jan Gródek, rolnik spod Jeleniej Góry doprowadzony do rozpaczy po kontroli fiskusa, popełnił samobójstwo - donosi w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolita".

Uwaga – jest coraz gorzej »
Tekst opublikowany 2013-06-26, opracowanie oto
Stany alarmowe przekroczone nawet o metr! Prezentujemy pełny meldunek sytuacyjny z województwa dolnośląskiego – stan na 26.06.2013 r. godz. 8.
Zdjęć: 1  

Skutki ulewy »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie um/pol
O godz. 7:20 rano dyżurny Policji w Legnicy otrzymał informacje, że na ul. Spokojnej kierująca samochodem osobowym wjechała pod wiadukt kolejowy, gdzie zebrało się dużo wody.
Zdjęć: 3  

Stypendia dla romskich dzieci »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie um
Już od dziewięciu lat w Legnicy przyznawane są stypendia wyróżniającym się w nauce uczniom romskim. Tegoroczne dyplomy stypendialne wręczył dzisiaj prezydent Tadeusz Krzakowski podczas uroczystego spotkania w Ratuszu.
Zdjęć: 4  

Olimpijczycy z I LO  »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie um
Aż jedenastu uczniów i absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy zostało laureatami i finalistami centralnych olimpiad przedmiotowych.
Zdjęć: 2  

Klucz Sukcesu dla TPD »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie um
XVII edycja prestiżowego konkursu „Dolnośląskiego Klucza Sukcesu” była szczęśliwa dla Oddziału Okręgowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy.
Zdjęć: 1  

Sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie rtr/fot.Stanisław Cały
W związku z intensywnymi opadami deszczu o godz. 15 zakończyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wzięli w nim udział min. przedstawiciele PSP, policji, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Zdjęć: 13  

Fortum prześwietlił domki »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie oto
Zaledwie jedna czwarta domów jednorodzinnych we Wrocławiu posiada poprawną izolację termiczną – to główny wniosek z badań przeprowadzonych kamerą termowizyjną przez specjalistów z firmy Fortum na przełomie lutego i marca bieżącego roku. Badanie objęło 95 budynków.
Zdjęć: 9  

Pogotowie przeciwpowodziowe w Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie um
W związku z intensywnymi opadami deszczu i zwiększającym się poziomem wody w Kaczawie oraz jej dopływach, Prezydent Legnicy ogłosił dziś (25 czerwca 2013 r.) od godziny 14.00 pogotowie przeciwpowodziowe na terenie całego miasta.

Spotkajmy się na Tarninowie  »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie OSiR
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia na festynie pn. SPOTKAJMY SIĘ NA TARNINOWIE w klimacie rosyjskich smaków. Festyn odbędzie się 30 czerwca na placu zabaw przy ul. Oświęcimskiej od godz. 14.00.
Zdjęć: 1  

Wielka płyta tańsza o 30 proc. Czy warto? »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie oto
W ciągu ostatnich 5 lat ceny mieszkań spadły średnio o 10-15 proc. Najbardziej staniały lokale w budynkach z tzw. wielkiej płyty - nawet o 30 proc.

Koniec regionalnej tele-misji? »
Tekst opublikowany 2013-06-25, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
„Duszona” przez lata polska publiczna telewizja regionalna zajmuje obecnie pierwsze miejsce w rankingu najgorzej finansowanych w całej Europie!

VII LO najlepsze  »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie um
W Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. T. Kościuszki we Wrocławiu odbyły się Dolnośląskie Mistrzostwa Ligii Obrony Kraju.
Zdjęć: 4  

Finał teleturnieju Motoklasa  »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie um
Na legnicki Rynek przybyły setki młodych uczestników wielkiego Finału realizowanego przez TVP Wrocław projektu medialnego „Motoklasa”.
Zdjęć: 7  

Sportowy rok szkolny - podsumowany »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie um
Podsumowano sportowy rok szkolny 2012/2013. Z tej okazji prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się w Ratuszu z przedstawicielami Legnickiego SZS oraz dyrektorami i nauczycielami szkół, które odniosły największe sukcesy.
Zdjęć: 3  

Bez zmian opłat śmieciowych »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie um
Na ostatniej sesji legniccy radni przyjęli m.in. uchwały w sprawie zmian budżetu miasta oraz przekazania 100 tysięcy złotych Gminie Kunice na budowę chodnika i ścieżki rowerowej z Legnicy do Ziemnic.

Niezwykły album uczniów SP 16 »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie um
Pomysł zrodził się w Szkole Podstawowej nr 16 im. Kornela Makuszyńskiego w październiku. Jego realizacja trwała przez niemal cały rok szkolny. Inicjatorami byli uczniowie wraz z wychowawczynią klasy III C, Izabellą Matuszewską.
Zdjęć: 1  

4,8 mln zł dotacji na autobusy »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie um
Gmina Legnica uzyskała unijną dotację w wysokości 4 mln 839 tys. zł na zakup sześciu nowych, przyjaznych dla środowiska autobusów na potrzeby komunikacji miejskiej.

Miasto sprywatyzowało 500 mieszkań »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie um
Do połowy czerwca tego roku gmina sprzedała na preferencyjnych warunkach już pięćset mieszkań komunalnych ich najemcom. W trakcie procedury przygotowującej do zbycia jest kolejnych 118 lokali.

Remont dawnej szkoły parafialnej »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie um
Budynek sięgającej swą historią do XIII wieku szkoły parafialnej przy ul. św. Piotra został kupiony przez prywatnego inwestora w 2009 roku. Prowadzony pod nadzorem konserwatorskim remont obiektu dobiega właśnie końca.
Zdjęć: 4  

Kąpielisko otwarte »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie rt
Od soboty czynne jest miejskie kąpielisko Kormoran. Sanepid odebrał obiekt i wydał pozwolenie na kąpiel.

Jedni sadzą, drudzy kradną »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie um
W ostatnich dniach na Cmentarzu Komunalnym, w rejonie kaplicy, służby komunalne sadziły przekazane im przez Urząd Miasta ozdobne tuje szmaragdowe.

LPGK bierze śmieci  »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie um
W legnickim Ratuszu podpisana została umowa na odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.

Kudrycka przeprasza, Winnicki pyta »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie INTERIA.PL/OTOMEDIA.pl
Rząd nie lekceważy tego typu wydarzeń - mówiła w poniedziałek o zajściach podczas wykładu prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim minister nauki Barbara Kudrycka. Minister przesłała Baumanowi list, w którym ubolewa z powodu zaistniałej sytuacji.

Może mocno popadać »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie IMGW
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na obszarze województwa dolnośląskiego.

Święto w Otmuchowie - kwiatowej stolicy Polski »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie oto
W dniach od 5 do 7 lipca już po raz 41 Otmuchów gościł będzie miłośników kwiatów, muzyki oraz twórczości artystyczne i rzemieślniczej, stając się w tym czasie niekoronowaną kwiatową stolicą kraju.
Zdjęć: 9  

Nasza budowlanka pada »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie Emmerson S.A.
Najnowszy odczyt danych Eurostatu wskazuje na nieznaczny wzrost produkcji budowlanej w Unii Europejskiej w kwietniu. Chwilowa poprawa nie zmienia tendencji spadkowej, jaka od roku charakteryzuje europejską wspólnotę. Wśród krajów Unii Polska należy do niechlubnych liderów w tym zakresie.

"Fakt": Tak się pije na szczytach władzy »
Tekst opublikowany 2013-06-24, opracowanie Fakt/INTERIA.PL
"Fakt" sprawdził, ile wypija się na szczytach władzy. W Kancelarii Premiera wypito w zeszłym roku 645 butelek wina i 122 butelki whisky - za 75 tys. złotych. U prezydenta Bronisława Komorowskiego na alkohol wydano aż 141 tys. zł.

Polska zapłaci 10 mld zł »
Tekst opublikowany 2013-06-23, opracowanie Frankfurter Allgemeine Zeitung, niezalezna.pl, on
"Frankfurter Allgemeine Zeitung" przedstawia dramatyczną sytuację zagranicznych przedsiębiorstw budowlanych, które rok po Euro 2012 mają nadal niezapłacone przez polskie władze rachunki.

Bauman wybuczany, narodowcy wyrzuceni »
Tekst opublikowany 2013-06-23, opracowanie rtr/INTERIA.PL/wikipedia
Antyterroryści i policja z bronią gładkolufową usunęła z otwartego wykładu byłego komunisty prof. Zygmunta Baumana protestujących członków i sympatyków NOP i kibiców Śląska.

Ranking europosłów: Szymański i Jędrzejewska »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie rtr
W ogłoszonym ostatnio rankingu, stworzonym na podstawie ocen polskich dziennikarzy w Brukseli i ekspertów zajmujących się integracją europejską poseł PiS do Parlamentu Europejskiego Konrad Szymański zajął 1 miejsce (ex equo).

Rowerzyści na cenzurowanym »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie rtr
Pogoda dopisuje i na drogi wyjechali rowerzyści. Niestety tuż za nimi ruszyła również straż miejska i policjanci, którzy chętniej niż w ostatnich latach kontrolują właścicieli jednośladów. Jak jeździć i w co wyposażyć rower aby uniknąć mandatu?
Zdjęć: 4  

Jeleniogórski odrzutowiec podbija Paryż »
Tekst opublikowany 2013-06-22, opracowanie oto
Światowa premiera polskiego samolotu odrzutowego FLARIS LAR 1 (który powstał w zakładach w Podgórzynie pod Jelenią Górą), ma właśnie miejsce podczas 50. International Paris Air Show Le Bourget.
Zdjęć: 8  

Oświadczenie ws. referendum w Warszawie »
Tekst opublikowany 2013-06-21, opracowanie kmgmw
Koalicja Masz Głos, Masz Wybór z niepokojem przyjęła wypowiedź premiera Donalda Tuska, że jeśli dojdzie do referendum w Warszawie, to premier nie rekomenduje mieszkańcom udziału w tym politycznym przedsięwzięciu.

Gdy upał doskwiera »
Tekst opublikowany 2013-06-21, opracowanie Emmerson S.A.
Dzisiaj mamy pierwszy dzień lata. Po długiej zimie nadeszły w końcu oczekiwane cieplejsze dni. Dla niektórych wręcz za bardzo. Jak można sobie radzić ze zbyt wysoką temperaturą w mieszkaniach?

Na upały – wodne kurtyny w Rynku »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie um
Fala upałów daje się we znaki mieszkańcom Legnicy. Temperatura przekracza 30 stopni, a w godzinach popołudniowych słupek rtęci na Rynku może sięgać nawet 40 kresek.

Gospodarka odpadami dominowała  »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie um
Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się z mieszkańcami południowej części miasta, czyli osiedli „Wielogórska”, „Sienkiewicza”, „Przybków” oraz okolic ul. Jaworzyńskiej.
Zdjęć: 3  

Testuje najlepsze auto terenowe świata »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie
Martin Kaczmarski, jako pierwszy Polak po Krzysztofie Hołowczycu został zaproszony przez team fabryczny X-raid do testowania MINI All4 Racing. To najlepsze auto terenowe świata.
Zdjęć: 3  

Rozmowy o religii »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie Marek Wójciak
„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię". Ten fragment z Ewangelii św. Marka przyświecał młodzieży II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy.
Zdjęć: 12  

Świat młodych - bezrobotnych »
Tekst opublikowany 2013-06-19, opracowanie rtr
Według Międzynarodowej Organizacji Pracy w 2013 roku na świecie będzie ok. 73 mln tzw. „młodych bezrobotnych”.

Program Święta Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie um
egoroczne Święto Legnicy obchodzone będzie przez całe 10 dni. Różnorodne imprezy rozpoczną się już w najbliższy piątek 21 czerwca i potrwają do 30 czerwca.
Zdjęć: 1  

Policja prosi o pomoc »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie um
8 czerwca 2013 r. w godz. 17.00-20.00 w okolicach skateparku na terenie Parku Miejskiego w Legnicy doszło do zdarzenia, w wyniku którego 34-letni mężczyzna doznał urazu głowy i przewieziony został do szpitala.

Projekt zmian budżetu Miasta »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie um
Na najbliższą sesję Rady Miejskiej wpłynie m.in. ważny projekty uchwały w sprawie zmian budżetu miasta.
Zdjęć: 1  

Letnie przeboje wrocławskiego lotniska »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie rtr
Malaga – to najpopularniejszy południowy, niskokosztowy kierunek z letniej oferty wrocławskiego lotniska. W kwietniu i maju poleciało tam ponad 6 tysięcy pasażerów.
Zdjęć: 1  

Kup nieruchomość za granicą »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie Emmerson Realty Interntaional S.A.
Osoby dysponujące nadwyżką zasobów finansowych chętnie kierują swoje kroki na rynek nieruchomości. Poszukiwania rozpoczynają w naturalny sposób od najbardziej znanego im lokalnego rynku mieszkaniowego.

40-lecie rekordów - Kąty Wrocławskie/Kobierzyce  »
Tekst opublikowany 2013-06-18, opracowanie oto/www.rekord73.pl
W czerwcu świętować będziemy 40-lecie światowych rekordów prędkości Polskiego Fiata 125p ustanowionych na podwrocławskiej autostradzie.
Zdjęć: 6  

Odebrano właścicielowi głodzone psy »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie um
Strażnicy miejscy odebrali właścicielowi trzy psy, które były zamknięte w mieszkaniu bez wody i jedzenia. Czworonogi były wycieńczone, głodne, odwodnione i zarobaczone. Zostały odwiezione do legnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.
Zdjęć: 3  

Sprawcy dewastacji windy nagrani  »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie um
Kamery monitoringu nagrały sprawców dewastacji windy na kładce przy al. Piłsudskiego. Nagranie trafiło do policji i prawdopodobnie będzie mogło być upublicznione.
Zdjęć: 1  

Sportowe sukcesy legniczan  »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie um
W Legnicy na boisku Zespołu Szkół Budowlanych pod koniec maja rozegrane zostały Finały Dolnośląskiej Gimnazjady dziewcząt i chłopców w piłce nożnej. W turnieju uczestniczyło po cztery zespoły gimnazjalne, reprezentujące tyleż stref.
Zdjęć: 3  

Miasto wygrało śmieci »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie um
Po kilkugodzinnym posiedzeniu Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie odrzuciła w całości zastrzeżenia, jakie do przetargowego wyboru firmy odbierającej legnickie śmieci wniosło uczestniczące w tym przetargu konsorcjum.
Zdjęć: 1  

Tłumy legniczan nad Kaczawą »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie um
Tłumy legniczan przyszły nad Kaczawę, by podziwiać pływadła, uczestniczące w XV Spływie Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy.
Zdjęć: 7  

Ferma norek - decyzja wójta nieważna »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie rtr
Samorządowe Kolegium Odwoławcze stwierdziło nieważność decyzji wójta Żórawiny stwierdzającej brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko budowanej w gminie fermy norek.

Sukces szachistów »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie PK
Doskonale w Mistrzostwach Makroregionalnych Młodzików (8-10 lat) w szachach spisała się 5 osobowa ekipa ASSZ Miedź Legnica.
Zdjęć: 2  

Niższe ceny na rynku wtórnym »
Tekst opublikowany 2013-06-17, opracowanie Emmerson S.A.
W ramach kwartalnych raportów NBP publikuje informację o cenach mieszkań i sytuacji na rynku nieruchomości. W najnowszej dostępnej analizie dotyczącej I kwartału 2013 r. można zapoznać się m.in. z poziomem cen transakcyjnych.

Bezpieczne pieniądze czy wysokie zyski? »
Tekst opublikowany 2013-06-15, opracowanie oto
Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe o 25 punktów. Referencyjna stopa procentowa wynosić będzie 3,00 proc. w skali rocznej.

Muzułmańskie kraje w Europie: Strach przed islamistami »
Tekst opublikowany 2013-06-13, opracowanie INTERIA.PL/ZS
Obywatele europejskich krajów w których islam jest religią dominującą, obawiają się ekstremistycznych grup religijnych - wynika z opublikowanego przez "The Pew Forum" raportu "The World’s Muslims: Religion, Politics and Society 2012". A wpływy takich grup w regionie rosną.

Zdemolowali windę  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie um
Winda została uszkodzona w nocy z soboty na niedzielę. Ktoś prawdopodobnie kopiąc w drzwi, tak je powyginał, że nie dają się otworzyć. Osoby starsze i niepełnosprawni, którzy z windy chętnie korzystali, muszą poczekać co najmniej dwa tygodnie, zanim zostanie naprawiona.
Zdjęć: 3  

Złodzieje ogołocili kwiatony  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie um
Złodzieje ukradli ponad 100 pelargonii z wież kwiatowych ustawionych na ul. Złotoryjskiej i osiem (donic) zawieszonych na latarniach w samym centrum Legnicy. Straty wyniosły w sumie około dwóch tysięcy złotych.
Zdjęć: 3  

Mistrzynie i mistrzowie Polski Klubu Taekwon-do »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie um
Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do wystartowali w XXVI Mistrzostwach Polski Seniorów. W zawodach w Lubartowie uczestniczyło 169 zawodników z 31 klubów, którzy kwalifikacje do krajowego czempionatu wywalczyli poprzez starty w Pucharze Polski i Grand Prix Polski.
Zdjęć: 4  

Sportowe osiągnięcia młodych legniczan »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie um
W ostatnim czasie młodzi legniccy sportowcy odnotowują na swym koncie znaczące krajowe i międzynarodowe osiągnięcia. W Ratuszu zastępca prezydenta Dorota Purgal spotkała się z mistrzowską drużyną młodych szczypiornistów i doskonałą łuczniczką, Katarzyną Szałańską.
Zdjęć: 2  

Renesans szkolnictwa zawodowego »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie um
W Zespole Szkół Budowlanych odbyło się podsumowanie regionalnego projektu edukacyjnego „Modernizacja centrów kształcenia na Dolnym Śląsku”. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, dolnośląskich samorządów, władz Legnicy, dyrektorzy szkół i uczniowie.
Zdjęć: 5  

Cięcia w dopłatach dla rolników  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie rtr
Posłowie do PE głosowali dziś nad raportem, ustanawiającym współczynnik korygujący do płatności bezpośrednich przewidzianych w rozporządzeniu (WE) nr 73/2009 w odniesieniu do roku kalendarzowego 2013.

Czy padnie nasz rynek nieruchomości? »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie Emmerson S.A.
Śledząc doniesienia z krajów, w których w ostatnich latach doszło do pęknięcia banki spekulacyjnej na nieruchomościach możemy dostrzec, iż najbardziej spektakularne spadki cen są w dużej mierze rezultatem wystawienia na rynek pokaźnej liczby domów i mieszkań przejętych przez banki od kredytobiorców mających kłopoty ze spłatą długu. W Polsce pomimo pogarszającej się jakości portfela kredytowego nie ma w tym momencie zagrożenia podobną sytuacją.

Remont północnej jezdni al. Piłsudskiego  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie um
W czwartek (13 czerwca) ekipa budowlana zacznie przygotowywać jezdnię do remontu. Na początek ustawione zostaną nowe znaki zmieniające organizację ruchu, barierki ochronne oraz namalowane oznakowanie poziome.

Legnica z dostępem do morza  »
Tekst opublikowany 2013-06-12, opracowanie um
W legnickim Ratuszu gościł prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś. Podczas konferencji prasowej z udziałem mediów z regionu legnickiego przedstawił wyniki oraz ofertę lotniska.
Zdjęć: 3  

Zostań współwłaścicielem amerykańskiego hotelu »
Tekst opublikowany 2013-06-11, opracowanie Emmerson Realty International S.A.
Dla Inwestora – luksusowe miejsce na wakacje i długoterminowa inwestycja. Dla dewelopera – alternatywne źródło finansowania budowy i transfer ryzyka inwestycyjnego. Dla operatora hotelowego – obiekt, w którym może prowadzić swoją działalność. Taka logika leży u podstaw instrumentu zwanego condohotelem.

Małe biura padną? »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie niezalezna.pl, Puls Biznesu
Decyzja resortów finansów i turystyki o podniesieniu wysokości gwarancji dla biur podróży może doprowadzić do pozostania na rynku jedynie największych touroperatorów.

Sukces zawodników KKS TORA »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie rtr
W miejscowości Pleszew (woj. wielkopolskie) odbyły się Mistrzostwa Polski Masters Karate WKF oraz Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate WKF.
Zdjęć: 3  

XV Spływ Samoróbek  »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie um
Ta urokliwa impreza, przyciągająca każdego roku setki legniczan, rozpocznie się o godz. 14, w niedziele 16 czerwca.
Zdjęć: 1  

Wyłapią bezdomne zwierzęta »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie um
Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej z 28 czerwca 1999 r. w Legnicy raz na kwartał przeprowadzana jest akcja wyłapywania bezdomnych zwierząt. Najbliższa odbędzie się 26 i 28 czerwca.

Międzynarodowa współpraca uczniów SP 19  »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie um
Legnicka Szkoła Podstawowa nr 19 zakończyła realizację trwającego dwa lata programu Unii Europejskiej Comenius – „Kreatywność w świecie cyfrowym”.
Zdjęć: 3  

Miedź bez Baniaka »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie rtr
W poniedziałek Miedź rozwiązała kontrakt z trenerem Bogusławem Baniakiem, który prowadził legnicki zespół przez ostatnie dwa lata. Nazwisko jego następy poznamy w najbliższym czasie.

Zagrożenie powodziowe – Wrocław i region »
Tekst opublikowany 2013-06-10, opracowanie red
Stan wody na Odrze od wczoraj systematycznie opada. Na wodowskazie w Trestnie stan wody obecnie wynosi 397 cm – czyli 29 cm poniżej stanu wody podczas sobotniej kulminacji fali wezbraniowej (426 cm).
Zdjęć: 1  

Pożyczki na rozwój firmy »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie rtr
Jesteś dolnośląskim przedsiębiorcom i szukasz środków na rozwój firmy? Program JEREMIE realizowany przez Polską Fundację Przedsiębiorczości ma ciekawą ofertę.
Zdjęć: 1  

Porażka Pudzianowskiego, bezkonkurencyjny Chalidow »
Tekst opublikowany 2013-06-09, opracowanie DJ/INTERIA.PL
Gala KSW 23 za nami. W Ergo Arenie wielkich emocji nie zabrakło. Mamed Chalidow efektownie poddał gwiazdę K-1 Melvina Manhoefa, Sean McCorkle pokonał Mariusza Pudzianowskiego, a Michał Materla po zaciętym i krwawym pojedynku obronił mistrzowski pas w wadze średniej w konfrontacji z Kendallem Grove'em.

Legnica w rankingu Forbesa »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie um
Najnowszy numer miesięcznika „Forbes”, pisma o charakterze gospodarczo-biznesowym, przynosi wyniki dorocznego rankingu polskich miast atrakcyjnych dla biznesu.
Zdjęć: 1  

Ruszyły loty do Dubrownika »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Z Wrocławia wystartował pierwszy samolot do Dubrownika. To kolejna, po Cyprze Północnym, nowość czarterowa w letniej ofercie Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

Sokoły wracają  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Młode sokoły wędrowne zamieszkały w sztucznych gniazdach na terenach nadleśnictw Milicz i Żmigród.
Zdjęć: 5  

Co robić z pieniędzmi na lokatach? »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny obniżyła stopy procentowe o 0,25 punktu procentowego. Tym sposobem główna stopa referencyjna spadła do nowego, rekordowo niskiego poziomu 2,75 procent. I o ile klienci banków spłacający kredyty hipoteczne w złotych mogą się cieszyć z takiego rozwoju wydarzeń, to już posiadacze lokat - niekoniecznie. Wraz z cięciami stóp procentowych spadają bowiem ich zyski.

Wampiriada w komórce ratuje życie »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie oto
Powstała pierwsza w Polsce aplikacja na telefony komórkowe, dzięki której możemy uratować komuś życie. W razie pilnej potrzeby krwi dostaniemy sygnał z informacją, kto i jakiej grupy potrzebuje. Każdy może zostać bohaterem.

Tuningowisko XXL Night Racing w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie rtr
Ubiegłoroczna edycja imprezy była dużym sukcesem. Odbyły się wszystkie zaplanowane konkurencje i atrakcje. Wszystkie spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Frekwencja dopisała. Przez trzy dni trwania Tuningowiska odwiedziło nas około 10 000 gości i uczestników.
Zdjęć: 3  

Szybcy się Wściekli  »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie rtr
W związku z organizacją imprezy Tuningowisko XXL (w dn. 15-16.06.2013) organizatorzy zapraszają dziś na event promujący to wydarzenie.
Zdjęć: 1  

Nadchodzą burze z gradem »
Tekst opublikowany 2013-06-08, opracowanie imgw
Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które zbliżają się do województwa dolnośląskiego.

Studiuj w MWSLiT we Wrocławiu  »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie rtr
• Nowy kierunek TRANSPORT • Studia magisterskie (3 SEMESTRY zamiast 4) - nowe specjalności

Straty po Euro 2012 »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie rmf24.pl/niezależna.pl
Do końca roku skarb państwa straci 44 miliony złotych na utrzymaniu stadionów wybudowanych na Euro. Straty przynoszą wszystkie obiekty z wyjątkiem poznańskiego. Biznesplany na 2013 roku stadionów w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu przejrzeli dziennikarze RMF FM.

Gaz łupkowy dzieli »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Konrad Szymański
- Badania nie dają żadnej jasnej odpowiedzi. Dlatego będą podatne na polityczne interpretacje. Europejczycy są w równych częściach (ok. 30%) podzieleni na tych, którzy popierają wydobycie gazu niekonwencjonalnego, oczekują nowych unijnych regulacji w tym obszarze oraz tych, którzy sprzeciwiają się temu wydobyciu - komentuje poseł do PE Konrad Szymański przedstawione dziś w Brukseli wyniki badań.

A może nieruchomość w USA? »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Emmerson S.A.
Rynek nieruchomości wspiera coraz mocniej amerykańską gospodarkę i konsekwentnie krok po kroku wychodzi z dołka.

Mokry problem »
Tekst opublikowany 2013-06-07, opracowanie Emmerson S.A.
W ostatnich dniach za pośrednictwem mediów jesteśmy świadkami zmagań naszych sąsiadów z wodnym żywiołem. W Polsce sytuacja przynajmniej na ten moment nie jest tak katastrofalna, jednak wiele osób dobrze pamiętających ostatnie powodzie z niepokojem śledzi prognozy pogody.

Legniczanie w mistrzowskim gronie Taekwon-do  »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie um
W Nowej Rudzie Słupiec rozegrano XXII Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon-do (2 czerwca). Dla zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do był to kolejny bardzo udany start.
Zdjęć: 8  

Żonkile Nadziei w Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie um
W najbliższą niedzielę (9 czerwca) w Legnicy po raz kolejny odbędzie się akcja charytatywna „Żonkil Nadziei”, która od lat organizowana jest w całej Polsce (pod hasłem „Pola Nadziei”).

60 proc. właścicieli domów chce segregować odpady »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie um
Mieszkańcy legnickich domków jednorodzinnych złożyli 3.508 deklaracji dotyczących opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Szersza aglomeracja  »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie um
Po dwóch miesiącach wzrosła ilość samorządów z terenu całego byłego województwa legnickiego, a nawet spoza, które są żywo zainteresowane tą inicjatywą.
Zdjęć: 7  

Jakie mieszkania kupujemy? »
Tekst opublikowany 2013-06-06, opracowanie Emmerson S.A.
Sprawdziliśmy jakie mieszkania były w ostatnich miesiącach najczęściej przedmiotem transakcji kupna – sprzedaży. W tym celu przeanalizowano transakcje zawarte w pierwszych miesiącach 2013 r. za pośrednictwem firmy Emmerson w pięciu aglomeracjach.

Festiwal rytmu i mocnego uderzenia »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie um
IX Festiwal Rytmu „DRUM BATTLE – LEGNICA 2013” odbędzie się w terminie 7-9 czerwca 2013.

Remont kładki na Witelona »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie um
Dobiegają końca prace przy naprawie betonowych schodów prowadzących do kładki dla pieszych przy ul. Witelona, od strony ul. św. Piotra.
Zdjęć: 3  

Pomoc osobom niepełnosprawnym »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie um
Legnica już drugi rok bierze udział w pilotażowym programie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Aktywny samorząd”, który jest ważnym krokiem w kierunku poprawy modelu polityki społecznej wobec osób niepełnosprawnych.
Zdjęć: 1  

Wrocławski Węzeł Wodny - bezpieczny »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie duw
Odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zgodnie z danymi przekazanymi przez poszczególne służby sytuacja na Dolnym Śląsku przedstawia się następująco:
Zdjęć: 1  

Dworcowe kasy prawie gotowe »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie BS
Dobiegają końca prace wykończeniowe i aranżacyjne w kasowej części holu legnickiego dworca. W drugiej połowie tego miesiąca zostanie do niego przeniesiona obsługa podróżnych i kasy biletowe.
Zdjęć: 8  

W parku Taksim miał stanąć meczet »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
Tureckim obywatelom była potrzebna tylko iskra i to jak się okazało „ekologiczna” - by wyjść tłumnie na ulice. Zaczęło się od skromnej manifestacji obrońców drzew w parku przy placu Taksim, po tym, gdy premier Recep Tayyip Erdogan zdecydował, że ma tam stanąć meczet...

Dobra zabawa i zwycięstwa »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie oto
Po raz kolejny Legnicka Sekcja Aikido zorganizowała Zawody Judo z okazji Dnia Dziecka. Kilkudziesięciu uczestników 4 czerwca, zmagało się na tatami w Szkole Podstawowej nr 6, w kilkunastu kategoriach wagowych i wiekowych.
Zdjęć: 10  

Zaczynamy czytać? »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie rtr
Niewielka w tym zasługa ebooków, bo Polacy nadal wierni są literaturze w wersji papierowej. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza książki używane, przekazywane bądź sprzedawane za symboliczną złotówkę.

Upadek biura podróży »
Tekst opublikowany 2013-06-05, opracowanie rtr
Dwa podmioty z Grupy GTI, tj. German Travel International i Sky Airlines, ogłosiły upadłość.

Dolny Śląsk z dostępem do morza  »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie oto
Wystarczy niespełna trzygodzinny lot z Wrocławia, by znaleźć się na Krecie, niewiele więcej potrzeba, by rozpocząć wakacje na Malcie. Morze Śródziemne nigdy nie było bliżej Dolnego Śląska.

Przewodnik po Małej Moskwie  »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie um
Przewodnik „Śladami Małej Moskwy - Legnicy”, ukazujący się w 20. rocznicę wyjścia wojsk radzieckich i rosyjskich z naszego miasta, to rodzaj przewodnika dla mieszkańców i gości.
Zdjęć: 2  

Boksy w schronisku odnawiane »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie um
Czterdzieści pięć tysięcy złotych przekazało miasto na remont boksów w legnickim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Dzięki temu poprawi się komfort życia przebywających tutaj piesków i kotków.
Zdjęć: 2  

200 samorządowców w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie um
W legnickim Hotelu Qubus zakończyła się dwudniowa (3-4 maja) konferencja podsumowująca realizowany przez Związek Miast Polskich unijny dwuletni projekt pn. Doskonalenie zarządzania usługami publicznymi i rozwojem w jednostkach samorządu lokalnego (gminach i powiatach).
Zdjęć: 5  

Uroczysta sesja Rady Miejskiej »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie um
Wręczenie dorocznych nagród, tytułów i wyróżnień przyznanych przez Radę Miejską Legnicy odbyło się w poniedziałek (3 czerwca) na dziedzińcu KGHM Letia. Atmosfera była bardzo uroczysta.
Zdjęć: 12  

Ranking szpitali polskich »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie MR
Nasza publiczna służba zdrowia stoi na bardzo niskim poziomie i co gorsze wszystko też wskazuje na to, że w najbliższym czasie nic się pod tym względem nie zmieni. Wprawdzie przeprowadzane są wszelkiego rodzaju reformy, ale jak każdy z nas dobrze wie nie dają one zbyt wiele zwykłym obywatelom, którzy w dalszym ciągu nie są ochraniani przez publiczną służbę zdrowia tak jak powinni.

Ile kosztują powodzie? »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Andrzej Zwoliński i Tomasz Sąsiada, Money.pl
Tonąca Praga, południowe Niemcy i część Austrii. W Polsce w kilkunastu miejscach ogłoszono alarmy przeciwpowodziowe, głównie na Dolnym Śląsku w rejonie Kotliny Kłodzkiej i Jeleniogórskiej. Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu informuje, że poziomy wody w rzekach do jutra będą rosły. Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w 14 miejscowościach, głównie na Bobrze, Kwisie, Nysie Kłodzkiej, Łużyckiej, a także Bystrzycy, Kaczawie i Ślęzy. Decydujące będą najbliższe dni. Na razie, jak informuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, na usuwanie skutków powodzi i podtopień rząd odłożył prawie 1,1 mld zł.

Sytuacja meteo i hydrologiczna na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie oto
Obowiązujące ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne oraz pogotowia i alarmy przeciwpowodziowe wprowadzone przez samorządy.

Czy skłamać w deklaracji śmieciowej? »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Marcin Zadrożny/HILLS LTS S.A.
Ustawa z dnia 1 lipca 2011 roku o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw nałożyła nowe obowiązki na gminy.

ND: Rośnie fala niemieckich roszczeń »
Tekst opublikowany 2013-06-04, opracowanie Nasz Dziennik
Kolejni obywatele Niemiec domagają się odszkodowań za porzucone w Polsce mienie. Jak dowiedział się "Nasz Dziennik" do Starostwa Powiatowego w Olsztynie wpłynęły cztery nowe wnioski o wypłatę odszkodowań tak zwanym późnym przesiedleńcom.

Sytuacja w województwie dolnośląskim »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie oto
Obowiązujące ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne

Przyśpieszone wybory? – pół na pół »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie rzeczpospolita.pl, niezależna.pl
Z sondażu Homo Homini dla „Rzeczpospolitej" wynika, że Polacy są podzieleni w sprawie przyspieszonych wyborów. Zwolennicy rozwiązania parlamentu stanowią 43 proc. społeczeństwa.

Legniczanie na podium »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie rtr
1 czerwca odbył się Puchar Polski Karate WKF - Warka ‘2013, w których wzięło udział 415 zawodników z 36 klubów karate.
Zdjęć: 2  

Sukces legnickiej piłki ręcznej! »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie um
Piłkarze ręczni UKS Dziewiątka zdobyli mistrzostwo Polski w kategorii młodzików. Główny trzon zespołu prowadzonego przez trenerów Annę Wolniewicz i Łukasza Puchałę stanowią uczniowie klasy sportowej Gimnazjum nr2.
Zdjęć: 6  

Srebrne Klucze do Lidzbarka Warmińskiego »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie um
W sobotę i niedzielę legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował XIV Międzynarodowy Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy. Areną zmagań mistrzów młota i kowadła był Park Miejski.
Zdjęć: 11  

Puchar Europy dla legniczanki  »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie um
Katarzyna Szałańska z klubu Strzelec Legnica wywalczyła Puchar Europy w łucznictwie bloczkowym podczas zawodów w armeńskim Echmiadzin.

Miasto nagradza i honoruje »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie um
Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Legnicy, podczas której zostaną przyznane: tytuł Honorowego Obywatela Legnicy, Finansowa Nagroda Miasta oraz odznaczenia „Zasłużony dla Legnicy” rozpocznie się dzisiaj (3 czerwca) o godz. 17. w salach kompleksu Letia przy ul. Rycerskiej.

Zmiana miejsca koncertu Sinead O’Connor we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie oto
Wrocławski koncert Sinead O’Connor odbędzie się w hali Orbita przy ul. Wejherowskiej, a nie jak wcześniej zapowiadano - na Wyspie Słodowej.
Zdjęć: 2  

Kredyt we frankach już się nie opłaca »
Tekst opublikowany 2013-06-03, opracowanie Maciej Czujko i Łukasz Pałka, Money.pl
Upadł ostatni argument przemawiający za kredytami we frankach szwajcarskich. W ostatnich latach - gdy waluta ta drastycznie drożała - dla osób spłacających w niej hipoteki pocieszeniem było to, że mimo wszystko płacą niższą ratę od Polaków, którzy oddają do banku raty zobowiązań w złotych. Teraz okazuje się, że w wielu przypadkach ta reguła przestała już funkcjonować.

Znowu deszcz »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na obszarze województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

Gdzie ogłoszono stan zagrożenia? »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie rtr
Wykaz rejonów województwa dolnośląskiego, w których ogłoszone są stany zagrożenia przeciwpowodziowego (PP – pogotowie, AP – alarm przeciwpowodziowy).

Komunikat o sytuacji hydrologicznej »
Tekst opublikowany 2013-06-02, opracowanie rtr
W niedzielę 2 czerwca w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie zorganizowano w związku z intensywnymi opadami deszczu, które wystąpiły min. minionej doby na terenie województwa.

Poziom rzek niebezpiecznie rośnie »
Tekst opublikowany 2013-06-01, opracowanie imgw
W związku z prognozowanymi opadami deszczu w okresie najbliższej doby w zlewniach dopływów środkowej Odry wystąpią wzrosty stanów wody.

Dzisiaj
Czwartek 8 grudnia 2022
Imieniny
Delfiny, Marii, Wirginiusza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl