Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 132 informacji. Wszystkie poniżej.

Komunikacja miejska 1 i 2 listopada »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie um
Autobusy legnickiej komunikacji miejskiej i zamiejskiej będą 1. listopada (Wszystkich Świętych) oraz 2. listopada (Dzień Zaduszny) kursować tak, jak w dni wolne od pracy.
Zdjęć: 1  

Wacław Makowski nie żyje »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie um
- Z ogromnym bólem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Wacława Makowskiego - napisali nauczyciele z Zespołu Szkół Budowlanych.
Zdjęć: 1  

Legnica walczy o unijne pieniądze »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie um
W latach 2007-2013 służby samorządowe sięgały w celach inwestycyjnych po środki krajowe pochodzące z dotacji celowych, programów wdrażanych przez ministerstwa, z budżetu województwa dolnośląskiego oraz z rezerwy subwencji ogólnej Skarbu Państwa.
Zdjęć: 9  

Kto zapłaci za dewastację nagrobka? »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie Gothaer TU S.A.
Każdego roku na cmentarzach regularnie dochodzi do dewastacji nagrobków i grobowców. Co zrobić, aby zabezpieczyć grób nie tylko 1 listopada?

Sukces Tory »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie tora
Na Mistrzostwch Polski Juniorów Młodszych, Juniorów oraz Młodzieżowców, w kategorii kata indywidualne juniorów młodszych Daniel Santorowski zdobył 2 miejsce.
Zdjęć: 2  

Z bronią do policjantów. Strzały w Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie pol
Na trzy miesiące został aresztowany 28-letni legniczanin, który w trakcie policyjnej interwencji wyszedł do policjantów w kominiarce z atrapą broni długiej w rękach i groził detonacją ładunku wybuchowego.
Zdjęć: 1  

Protasiewicz: Ja mam czyste sumienie »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita/Gazeta Wyborcza
"Grzegorz Schetyna jako przewodniczący regionu pozwolił na pompowanie kół PO. Ja mam czyste sumienie, bo wiele razy prosiłem go o interwencję. Nie było żadnej reakcji - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" nowy szef regionu dolnośląskiego Jacek Protasiewicz.

Posprzątali żydowską nekropolię »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie um
Około 200 uczniów legnickich szkół średnich, nauczycieli, członków Kościoła Zielonoświątkowego Anastasis wraz z wydawcami historycznego portalu miasta Liegnitz.pl sprzątało Cmentarz Żydowski przy ul. Wrocławskiej.
Zdjęć: 7  

Parking w rejonie Klubowej i przychodni MCZ »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie um
Jest już opracowana dokumentacją na budowę drogi gminnej łączącej ulice Andersa i Jana Pawła II oraz budowę parkingu na 97 miejsc w sąsiedztwie nowej przychodni Miedziowego Centrum Zdrowia.
Zdjęć: 3  

Tańsze parkowanie, zmiany nazw przystanków »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie um
Od 28 października Rada Miejska Legnicy znowu ma 25 radnych. Podczas październikowej sesji uroczyste ślubowanie złożył Benedykt Ksiądzyna, obejmując mandat radnego po zmarłym niedawno Krzysztofie Dybku.
Zdjęć: 3  

Sprzątanie to fajne zadanie »
Tekst opublikowany 2013-10-29, opracowanie lpgk
Uroczysta gala i rozdanie nagród w rejonowym konkursie plastycznym „Sprzątanie to fajne zadanie” odbyła się w siedzibie MCK w Legnicy. LPGK od wielu lat wspiera organizację konkursu i sponsoruje nagrody dla jego laureatów.
Zdjęć: 17  

Kolejne sukcesy zawodników UKS DELFINEK  »
Tekst opublikowany 2013-10-29, opracowanie uks
W Legnicy X Zimowe Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego na pływalni Delfinek. Dorobek Naszych zawodników to 7 medali.
Zdjęć: 7  

I kolejny sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie niezalezna.pl/TVN
35 procent ankietowanych - tylu zagłosowałoby na PiS, gdyby dzisiaj musieli pójść do urn. Na Platformę Obywatelską chciałoby głosować tylko 27 procent respondentów.

NIK: Polska przepłacała za gaz »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie INTERIA.PL
Polska przepłacała za gaz kupowany od Rosji - ocenia Najwyższa Izba Kontroli. Powodem jest między innymi uzależnienie od jednego kierunku dostaw paliwa.

Organizacja ruchu w rejonie cmentarza »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie um
Jak co roku, dla zwiększenia bezpieczeństwa osób odwiedzających groby w związku z obchodami dnia Wszystkich Świętych, w rejonie legnickiego Cmentarza Komunalnego przy ul. Wrocławskiej zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego.
Zdjęć: 1  

Przetarg na przebudowę ul. Jaworzyńskiej »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie um
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami gotowy jest już projekt budowlano–wykonawczy tej przebudowy, złożono też wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.
Zdjęć: 1  

Nekropolia przed dniem Wszystkich Świętych »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie um
Przed dniem Wszystkich Świętych na legnickim Cmentarzu Komunalnym przy ul. Wrocławskiej trwa wielkie sprzątanie.
Zdjęć: 2  

Ile kosztują nasze służby specjalne? »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Ponad miliard złotych rocznie kosztuje utrzymanie pięciu służb specjalnych w Polsce. Uprawnienia do podsłuchiwania obywateli i sięgania po billingi ma jednak więcej instytucji, nawet skarbówka.

Ostatni sondaż - zwrot w preferencjach?  »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.PL
W najnowszym sondażu TNS dla "Wiadomości" PO ma 9 punktów przewagi nad PiS. Na partię Donalda Tuska chciałoby głosować 41 procent respondentów.

"wSieci" ujawnia nieznane zdjęcie ze Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.pl/wSieci
Na okładce najnowszego numeru tygodnika "wSieci", który ukaże się w kioskach w poniedziałek, znajduje się niepublikowane dotąd zdjęcie premiera Donalda Tuska i Władimira Putina, które zostało wykonane tuż po tragedii w Smoleńsku.
Zdjęć: 1  

Strzelali koncertowo »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie lok
Ogromną niespodziankę w tegorocznych masowych zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej, przeprowadzonych w ramach Międzyszkolnych Zawodów Strzeleckich sprawili strzelcy Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy zajmując drużynowo I miejsce.
Zdjęć: 5  

Jacek Protasiewicz przewodniczącym dolnośląskiej PO »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.pl
W drugim tego dnia głosowaniu na szefa dolnośląskiej PO wygrał Jacek Protasiewicz, który pokonał Grzegorza Schetynę.

Zmiana czasu – staną pociągi »
Tekst opublikowany 2013-10-26, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl
W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. 27 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00, dzięki czemu będziemy spali o godzinę dłużej. Czas letni zacznie znów obowiązywać 30 marca 2014 r.
Zdjęć: 1  

Koncertowa niedziela z Legnicą Cantat »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie um
W najbliższą niedzielę Legnickie Centrum Kultury zaprasza na koncert Cantate Deo do Kościoła Ewangelickiego Marii Panny w Legnicy.
Zdjęć: 1  

Kolejna zatoka do remontu »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie um
W poniedziałek rozpocznie się remont zatoki przystankowej przy al. Piłsudskiego w okolicach ul. Wielkiej Niedźwiedzicy (za wiaduktem w kierunku centrum miasta). W związku z tym zmieni się organizacja ruchu.

Bezrobotni pracują, sprzątając miasto »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie um
Grupa bezrobotnych zatrudnionych w ramach prac publicznych usuwała ogłoszenia i reklamy naklejane nielegalnie na słupach, skrzyniach energetycznych, latarniach i elewacjach w centrum miasta.

Chryzantemy ukwiecają centrum  »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie um
W mieście trwa wymiana wystroju kwiatowego z szaty letniej na jesienną.
Zdjęć: 3  

CBOS: Rząd słabnie w sondażach »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie INTERIA.PL
W październiku rząd cieszył się 20-proc. poparciem; negatywnie o Radzie Ministrów wypowiedziało się 46 proc. - wynika z sondażu CBOS. Z tego, że na czele rządu stoi Donald Tusk, zadowolonych było 25 proc. badanych, a niezadowolonych 61 proc. respondentów.

Zimowy rozkład Portu Lotniczego Wrocław »
Tekst opublikowany 2013-10-24, opracowanie rtr
Zimowe loty do Rzymu i Barcelony. Oferta dla miłośników narciarstwa, czyli podalpejski Turyn. Więcej lotów do Londynu Stansted i Dublina. Nadchodzący sezon zimowy zapowiada się lepiej niż w ubiegłym roku, a na pasażerów czekają ciekawe nowości.
Zdjęć: 1  

Kapsuła czasu pod krzyżem »
Tekst opublikowany 2013-10-24, opracowanie um
W nowym cokole pomnika - krzyża upamiętniającego zmarłych niemieckich jeńców z okresu I wojny światowej złożono dzisiaj kapsułę czasu.
Zdjęć: 4  

Most nad Czarną Wodą jak nowy »
Tekst opublikowany 2013-10-24, opracowanie um
Zakończył się remont kładki dla pieszych nad rzeką Czarną Wodą, która łączy ulice Masarską z Lubińską.
Zdjęć: 2  

Uczniowie ZSO nr 3 pożegnali żołnierzy  »
Tekst opublikowany 2013-10-24, opracowanie um
W Świętoszowie niedawno odbyło się uroczyste pożegnanie kolejnego kontyngentu wojsk polskich, udających się na misję pokojową do Afganistanu. Dowódcą zmiany jest generał brygady 10. Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, Cezary Podlasiński.

Nocny pożar kamienicy przy Kartuskiej  »
Tekst opublikowany 2013-10-24, opracowanie um
Pożar wybuchł na poddaszu przedwojennej kamienicy przy ul. Kartuskiej 66, kilkanaście minut po godz. 23. Z ogniem walczyło przez ponad trzy godziny osiem jednostek straży pożarnej, w sumie 33 ratowników.
Zdjęć: 2  

Nowe latarnie »
Tekst opublikowany 2013-10-24, opracowanie um
Ulica Przemkowska (od Słubickiej do Miłkowickiej) jest już cała oświetlona. Stanęło tutaj 12 nowoczesnych latarni. O tę inwestycję zabiegali mieszkańcy wyremontowanych, dawnych proradzieckich koszar. Dotąd nie było tam oświetlenia
Zdjęć: 2  

Jak nie stać się ofiarą przestępstwa?  »
Tekst opublikowany 2013-10-24, opracowanie um
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców regionu legnicki Oddział ZUS oraz Komenda Miejska Policji w Legnicy organizują wspólną akcję informacyjno – prewencyjną.
Zdjęć: 1  

Wyniki głosowania mieszkańców »
Tekst opublikowany 2013-10-24, opracowanie UM
Po trwającym w dniach 14-21 października głosowaniu mieszkańców Zespół Kwalifikacji Projektów (zadań) Legnickiego Budżetu Obywatelskiego dokonał podliczenia głosów oddanych na poszczególne zadania inwestycyjne na terenie 10 obszarów miasta. Oto wyniki zawarte w protokole z prac Zespołu:
Zdjęć: 1  

"Zagranica" o polskich kierowcach »
Tekst opublikowany 2013-10-23, opracowanie INTERIA.PL
Prestiżowy brytyjski tygodnik The Economist opublikował w swym internetowym wydaniu nasycony wstrząsającymi (dla zachodnich Europejczyków) danymi liczbowymi aczkolwiek wyważony w tonie artykuł na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

Pływackie sukcesy UK Delfinek »
Tekst opublikowany 2013-10-22, opracowanie ukD
Początek sezonu w wykonaniu zawodników Uczniowskiego Klubu DELFINEK to dorobek 10 medali (Milena MOŻDZAN - 3 medale, Jowita MALCHAR - 4 medale, Wiktoria MACIUSZEK - 1 medal, Julia MACIUSZEK - 1 medal, Magdalena MACIUSZEK - 1 medal).
Zdjęć: 5  

PE chce ograniczyć prawa rodziców »
Tekst opublikowany 2013-10-22, opracowanie CWIdŻiR
Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata i głosowanie nad projektem Rezolucji w sprawie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz praw w tej dziedzinie.

"Fakt": Rząd nie oszczędza tylko na sobie »
Tekst opublikowany 2013-10-22, opracowanie INTERIA.PL/Fakt
"Fakt" pisze o tym, że rząd szuka oszczędności, gdzie tylko może, a jednocześnie z roku na rok ministerialni urzędnicy dostają coraz wyższe nagrody.

Warsztaty filmu animowanego dla dzieci »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie lck
Legnickie Centrum Kultury zaprasza dzieci (6-12 lat) na super warsztaty, podczas których najmłodsi nauczą się, jak sprawić, by ich rysunki zaczęły „żyć”, poruszać się.
Zdjęć: 1  

Ścieżka biegowa w parku Miejskim  »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie J.K./um
Prezydent Legnicy wraz z przedstawicielami Ośrodka Sportu i Rekreacji i patronującego imprezie Radia Wrocław otworzyli nową ścieżkę biegową w parku Miejskim.
Zdjęć: 6  

Narkotykowa plantacja za 3 miliony złotych  »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie pol
Policjanci CBŚ, współpracując z funkcjonariuszami KPP w Lubaniu i legnickiej Straży Granicznej, zlikwidowali na terenie powiatu lubańskiego, plantację konopi indyjskich.
Zdjęć: 7  

Katyń - Trybunał umywa ręce »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie oto
21 października Wielka Izba Trybunału Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu uznała, że nie będzie się zajmował rzetelnością rosyjskiego śledztwa, prowadzonego miedzy 1990-2004.

"Rz": Po referendum bez zmian – najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie INTERIA.PL/rp.pl
Referendum warszawskie nic nie zmieniło w układzie sił politycznych. Na PiS chce głosować 31 proc. respondentów, a na PO 22 proc. - wynika z sondażu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Mieszkania w Legnicy – jak kształtują się ceny? »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie Domy.pl
Według najnowszych danych mieszkanie w Legnicy kosztuje średnio 194,000 zł. Za metr kwadratowy trzeba tu zapłacić przeciętnie 2903 zł. Każdemu, kto planuje w najbliższym czasie sprzedać lub nabyć mieszkanie w Legnicy przyda się krótka analiza sytuacji na tutejszym rynku.
Zdjęć: 1  

Komplet na Gali Thai Battle II »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie St.Wr.
Sobotnia Gala Thai Battle II, która odbyła się w Klubie Biznesowym Stadionu Wrocław, zgromadziła komplet publiczności. Kibice przez blisko cztery godziny emocjonowali się 12 walkami, których część zakończyła się efektownymi nokautami.
Zdjęć: 11  

Najlepsi młodzi pływacy powalczą w Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie um
Klub Sportowy WANKAN-Legnica i Dolnośląski Okręgowy Związek Pływacki organizują 26 października (sobota) X Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego w Pływaniu.

Wampiry na PWSZ »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie um
We wtorek, 22 października na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy przeprowadzona zostanie akcja honorowego krwiodawstwa „Wampiry na PWSZ”.

Stuknęła „dwudziestka” »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie um
Jubileusz 20-lecia istnienia świętuje legnicki Zespół Szkół Integracyjnych im. Piastów Śląskich. Z udziałem całej szkolnej społeczności, absolwentów i licznych gości, odbyła się uroczysta akademia rocznicowa.
Zdjęć: 16  

Interaktywna mapa »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie um
Na stronie Urzędu Miasta Legnicy www.legnica.eu umieszczona została interaktywna mapa lokalizacji na terenie naszego miasta pojemników na szkło, zużyte leki, Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) i Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK).
Zdjęć: 1  

Zamach na nasze pieniądze pewny – co robić? »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie INTERIA.PL/GAZETA FINANSOWA
To pytanie powoli zaczyna sobie zadawać większość obywateli naszego państwa. Zamach na nasze pieniądze z OFE jest już pewny. Lada dzień posłowie PO-PSL przegłosują zabranie naszych miliardów do ZUS.

Zaatakował nożami  »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie pol
Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził nożem załodze karetki pogotowia podczas udzielania pomocy kobiecie w jednym z mieszkań na terenie miasta. Zatrzymany zaatakował również policjantów.
Zdjęć: 1  

Każde wykroczenie ma kończyć się mandatem »
Tekst opublikowany 2013-10-18, opracowanie niezalezna.pl/onet.pl
Co z tego, że możemy stosować środki wychowawcze, w tym pouczenia, skoro komendanci zabraniają takich praktyk.

Lew wrócił na cokół  »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie um
Pomnik, upamiętniający wychowanków i nauczycieli Akademii Rycerskiej poległych podczas I wojny światowej, ma nowe, stałe miejsce na dziedzińcu Akademii.
Zdjęć: 5  

Trzeźwe umysły »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie um
W Schronisku Młodzieżowym przy ul. Jordana podsumowaniem oraz wręczeniem nagród i dyplomów zakończyła się tegoroczna kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2013”.
Zdjęć: 7  

Jest już nowa Legnica.eu »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie um
Do rąk legniczan trafił kolejny, ósmy już numer wydawanego przez miasto bezpłatnego miesięcznika „Legnica.eu”.
Zdjęć: 1  

Przeciw nietolerancji »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie um
Od sierpnia Gimnazjum nr 1 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legnicy realizuje międzynarodowy projekt w ramach programu Comenius pt. „Mural, który uświadamia i prowadzi do działania”.
Zdjęć: 2  

Emigracja, a rynek mieszkań - jest źle »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie Emmerson Realty S.A.
Ze względu na znaczenie dla rynku nieruchomości jednym ze wskaźników wartych obserwacji są dane GUS o rozmiarach emigracji. Niestety nie napawają one optymizmem.

"ND": Dopalacze wracają »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie INTERIA.PL/Nasz Dziennik
Na rynek wchodzą masowo elektroniczne papierosy, które mogą zawierać substancje psychoaktywne charakterystyczne dla dopalaczy - twierdzi "Nasz Dziennik".

Świetne występy legnickich lekkoatletów »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie um
Legnicka młodzież brała ostatnio udział w ogólnopolskim mitingu lekkoatletycznym w Bojanowie. Na co dzień zawodnicy trenują w ramach upowszechniania „królowej sportu” wśród dzieci i młodzieży legnickich szkół.
Zdjęć: 6  

Boiska po remontach »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie um
Zakończył się remont boiska szkolnego przy Gimnazjum nr 5 (ul Chojnowska). To kolejny obiekt sportowy odnowiony w tym roku. Prace przy remoncie rozpoczęły się latem.
Zdjęć: 5  

Debata z mieszkańcami śródmieścia i Tarninowa »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie um
Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się z mieszkańcami Centrum Staromiejskiego oraz Tarninowa. Siódma w tym roku debata odbyła się w auli I liceum Ogólnokształcącego.
Zdjęć: 3  

Dramat polskich dróg »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Do końca tego roku sieć płatnych dróg, objętych system viaTOLL, zwiększy się w Polsce o kolejne 460 km. Wczoraj w Gdańsku, firma Kapsch Telematic Services, operator systemu, ogłosiła jego rozszerzenie o kolejne odcinki. W sumie do płatnych tras dołączą fragmenty autostrad A1, A2 oraz A4.

Rowerowa integracja niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie otomedia.pl
Na Dolnym Śląsku realizowane będą bezpłatne szkolenia i wycieczki z użyciem rowerów typu handbike - z napędem ręcznym dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Zdjęć: 1  

3500 porcji narkotyków »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie pol
Nawet 10-lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu legnickiego, podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i tytoniu niewiadomego pochodzenia.

Czarna Woda już mniej groźna »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie um
Zakończyły się prace konserwacyjne wału i koryta rzeki Czarnej Wody, wykonywane przez Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu oddział w Legnicy.
Zdjęć: 2  

Muzyczna Bitwa w Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie prw
W sobotę, 19 października o godz.10 w legnickim klubie muzycznym „Spiżarnia” odbędą się przesłuchania do konkursu Muzyczna Bitwa Radia Wrocław. Organizatorem konkursu dla młodych zespołów rockowych z Dolnego Śląska jest Radio Wrocław.

Francuscy gimnazjaliści u prezydenta »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie um
Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się w Ratuszu z gimnazjalistami przybyłymi z francuskiego miasta Gap. Młodzi uczniowie są w Legnicy na zaproszenie II Liceum Ogólnokształcącego.
Zdjęć: 3  

Dzień Edukacji Narodowej  »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie um
Legnickie obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Klubie Nauczyciela przy ul. Jordana. Było to święto około 2 tysięcy nauczycieli i pedagogów oraz tysiąca innych pracowników związanych z miejską oświatą.
Zdjęć: 4  

Dyskutują o swych potrzebach »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie um
W Szkolnym Schronisku Młodzieżowym Stowarzyszenie Semper Avanti w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim i przy współpracy UM Legnicy zorganizowało konferencję „Potrzeby młodzieży w moim powiecie”.

Witelon Music Night »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie um
W październiku do Akademika PWSZ wraca cykl koncertów Witelon Music Night. Pierwszy koncert odbędzie się dzisiaj o godzinie 18.00 w klubie studenckim.
Zdjęć: 1  

Marcin Burkhardt zawodnikiem Miedzi »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie rtr
30-letni były reprezentant Polski Marcin Burkhardt został nowym zawodnikiem Miedzi. Środkowy pomocnik, który ostatnio występował w lidze azerskiej, trenował już z legnicką drużyną i pomyślnie przeszedł testy medyczne. Dziś podpisał z klubem 2-letni kontrakt.
Zdjęć: 1  

Zbliża się IV edycja FLOP SHOW »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie um
Impreza odbędzie się 19 października. Tradycyjnie już Festiwal rozpocznie o godz. 12.00 barwna FLOP parada, która z Rynku przejdzie do Galerii Piastów.

Głosowanie nad Legnickim Budżetem Obywatelskim »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie um
Rozpoczęło się głosowanie mieszkańców nad projektami inwestycyjnymi Legnickiego Budżetu Obywatelskiego. Potrwa ono do poniedziałku 21 października do godz. 18.
Zdjęć: 2  

Upojeni kierujący »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie pol
O godz. 15.30 w Legnicy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 54-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym marki Ford.

Pił alkohol prosto ze sklepowej półki »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie pol
Legniccy policjanci wystąpili do Sądu o ukaranie mężczyzny, który dwukrotnie został zatrzymany na kradzieży i piciu alkoholu w jednym ze sklepów.

Kradli paliwo z... lokomotyw  »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie pol
Wśród zatrzymanych byli maszyniści, ustawiacze, paserzy. Zlikwidowana "stacja paliw" działała w garażu jednego z paserów. Funkcjonariusze odzyskali około pół tysiąca litrów skradzionego oleju napędowego.
Zdjęć: 5  

Duszpasterstwo Ludzi Pracy zaprasza »
Tekst opublikowany 2013-10-13, opracowanie dlp
Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90 w Legnicy zaprasza na Mszę Świętą 17 października (czwartek) o godz. 18 w Klasztorze Zakonu Braci Mniejszych w Legnicy ul. Macieja Rataja 23 w intencji katolików w Polsce.

IV edycja Familiady w Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-10-13, opracowanie rtr
Odbędzie się 19 października w ramach Festynu rodzinnego „Postaw na rodzinę” organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy o godz. 13.00 – 17.00 w holu i na dziedzińcu Legnickiego Centrum Kultury.
Zdjęć: 5  

Edukacyjne stanowisko dla małych pacjentów  »
Tekst opublikowany 2013-10-13, opracowanie otomedia.pl
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy działa już nowoczesne stanowisko edukacyjne dla dzieci. To prezent od Fundacji Orange, która wdraża projekt w 30 szpitalach w całej Polsce.
Zdjęć: 3  

Odra – Niemen Kresowianom »
Tekst opublikowany 2013-10-13, opracowanie SON
Stowarzyszenie Odra – Niemen zaprasza do kolejnej edycji akcji RODACY-BOHATEROM, w ramach której organizuje ogólnopolską akcję zbierania darów: Paczka Świąteczna dla Polskiego Kombatanta Na Kresach - Boże Narodzenie 2013 .
Zdjęć: 14  

Zostań gwiazdą serialu »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie Tako Media
Firma Tako Media zaprasza na bezpłatny casting do seriali "Pamiętniki z wakacji", "Dlaczego Ja", "Trudne sprawy", "Zdrady" oraz "Czyja wina".
Zdjęć: 3  

Legnica Jazz Day »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie um
Dzisiaj kolejny koncert z cyklu Legnica Jazz Day. W kręgielni „Kometa” (ul. Neptuna 16) wystąpią Yvone Sanchez (wokal) i Pedro Tagliani (gitara), z programem Songs About Love. Początek o godz. 19.00.
Zdjęć: 1  

Z Legnicą na samochodzie »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie um
Firma Eurotab ze Skarbimierzyc wygrała legnicki przetarg na wykonanie i dostawę tablic rejestracyjnych wraz z ramkami montażowymi. Do tych tablic zwycięzca przetargu dostarczy także podkładki z logo Legnicy, które właściciel będzie mógł założyć w samochodzie.

Szkoły zapłacą mniej »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie um
We wrześniu Legnica podpisała umowę z wrocławską firmą, która przez najbliższe 12 miesięcy będzie monitorować zużycie mediów w 50 miejskich obiektach oświatowych.

Projekty do głosowania w ramach LBO »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie um
Podczas konferencji prasowej w Ratuszu ogłoszona została lista 54 lokalnych zadań inwestycyjnych wyłonionych przez Zespół Kwalifikacji Projektów dla każdego obszaru miasta w ramach LBO.
Zdjęć: 1  

Nastolatkowie napadali z nożem »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie pol
Legniccy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków podejrzewanych o serię napadów rozbójniczych, do których doszło ciągu ostatnich kilku dni na terenie miasta.
Zdjęć: 1  

Ostatnia szansa – leć tanio na południe  »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie otomedia.pl
Siatka połączeń Portu Lotniczego Wrocław zapewnia spore możliwości wypoczynku na południu Europy. Leć do Paryża, Bolonii lub na Kretę Chanię - już od 156 zł.
Zdjęć: 1  

Jak nie płacą mandatów z fotoradarów? »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie INTERIA.pl/Motor
Tylko co dziesiąte zdjęcie wykonane przez fotoradar kończy się wypisaniem mandatu. Kierowcy nauczyli się sprytnie uciekać przed odpowiedzialnością.

CBOS: PiS - 28 proc.; PO - 22 proc.  »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie INTERIA.pl
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w październiku, wygrałoby je PiS, na które zagłosowałoby 28 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu; PO uzyskałaby 22 proc.; do Sejmu dostałoby się jeszcze SLD - 8 proc. i PSL - 6 proc. - wynika z sondażu CBOS.

Wrocław bierze Śląsk »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie um
Dziś zostało podpisane porozumienie pomiędzy miastem Wrocław i spółką Bithell Holdings Ltd. – akcjonariuszami WKS Śląsk Wrocław.

Solaris dostarczy sześć autobusów »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie um
Firma Solaris Bus&Coach wygrała przetarg na dostawę sześciu autobusów dla gminy Legnica, oferując cenę 5.626.20 zł. Na zakup autobusów miasto uzyskało unijną dotację w wysokości 4.839.390 zł.
Zdjęć: 2  

Najlepsi scrabbliści w Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie um
W dniach 12-13 października w Legnicy odbędą się: Puchar Polski w scrabble pod patronatem Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona oraz V Mistrzostwa Ziemi Legnickiej o Puchar Hotelu Gwarna.

Segregujemy coraz więcej odpadów »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie um
Efekty trzeciego miesiąca trwania „rewolucji śmieciowej” pokazują, że jest to tendencja rosnąca.

Sprawdź swoją sprawność »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie um
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zaprasza w sobotę (12 października) do sprawdzenia swojej sprawności fizycznej podczas Testu Coopera, który odbędzie się na boisku treningowym w Parku Miejskim w godzinach 9.30 – 15.00.
Zdjęć: 1  

Konferencja Bezpieczny Senior »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie um
W sobotę, 12 października w godzinach od 12.30 do 16.00 w Legnickim Centrum Kultury odbędzie się Konferencja z okazji Święta Seniora, której hasłem przewodnim jest „Bezpieczny Senior”.
Zdjęć: 1  

Bezrobotni sprzątają miasto »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie um
W Legnicy już po raz kolejny rozpoczęły się prace publiczne z udziałem grupy bezrobotnych, którzy do końca października będą porządkowali gminne tereny, o powierzchni około 30 hektarów. Są one finansowane przez Powiatowy Urząd Pracy i Urząd Miasta.

Legnicki Budżet Obywatelski »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie um
Na swym drugim posiedzeniu zebrał się w Ratuszu Zespół Kwalifikacji Projektów (Zadań) Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.

Co warto zwiedzić w Legnicy? »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie MR
Na południowo-zachodniej części Niziny Śląskiej znajduje się Legnica, miasto niezwykle przyjazne zarówno dla jej mieszkańców, jak i wczasowiczów, głównie za sprawą nowoczesnej i dobrze zorganizowanej komunikacji, licznych terenów zielonych, zabytkowej architektury oraz wyjątkowo łagodnych warunków atmosferycznych.
Zdjęć: 1  

Remonty na al. Piłsudskiego i ul. Pomorskiej »
Tekst opublikowany 2013-10-08, opracowanie um
Na jezdni południowej al. Piłsudskiego kończą się prace przy układaniu warstwy ścieralnej asfaltu. Na przyległym chodniku przy świeżo wybetonowanej zatoce autobusowej, robotnicy rozpoczęli rozbieranie starej nawierzchni asfaltowej.
Zdjęć: 4  

Sterylizacja kotów »
Tekst opublikowany 2013-10-08, opracowanie um
Jak poinformował Wydział Infrastruktury Komunalnej UM, w dniach od 14 października do 6 grudnia na terenie Legnicy prowadzona będzie akcja bezpłatnej sterylizacji kotów żyjących na wolności.
Zdjęć: 1  

Kampania Odpowiedzialny Opiekun »
Tekst opublikowany 2013-10-08, opracowanie um
Legnicka Straż Miejska wraz z Fundacją Ewy Naworol organizuje ogólnopolską, edukacyjną akcję poświęconą zwierzętom pod hasłem „Odpowiedzialny Opiekun”.
Zdjęć: 1  

Legnicka Jesień Miedziana - program »
Tekst opublikowany 2013-10-08, opracowanie um
Wiele atrakcji dla młodszych i starszych mieszkańców przygotowało Towarzystwo Miłośników Legnicy Pro Legnica. Cykl imprez potrwa do niedzieli.
Zdjęć: 1  

Ostatni sprawdzian  »
Tekst opublikowany 2013-10-08, opracowanie lkt
Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do wspólnie z zawodnikami WSKT Wrocław wystartowali w turnieju drużynowym IV Open Brno, który rozegrany został w hali sportowej Uniwersytetu Masaryka w Brnie.
Zdjęć: 9  

Światowy Dzień Zwierząt w legnickim schronisku  »
Tekst opublikowany 2013-10-08, opracowanie lpgk
W legnickim schronisku świętowaliśmy Światowy Dzień Zwierząt. W tych dniach można było bezpłatnie adoptować wybranego czworonoga.
Zdjęć: 8  

Afera na Politechnice Wrocławskiej »
Tekst opublikowany 2013-10-08, opracowanie pol/PL/rtr
Czterech naukowców Politechniki Wr. zatrzymali funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją KWP we Wrocławiu. Ma to związek ze śledztwem Prokuratury Okręgowej w Legnicy.
Zdjęć: 1  

20 lat partnerstwa Legnicy z Wuppertalem  »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie um
Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski wraz z nadburmistrzem Wuppertalu Peterem Jungiem podpisali symboliczną deklarację woli kontynuowania współpracy między tymi miastami. Uroczystość odbyła się w Letia Business Center.
Zdjęć: 4  

Polityka klimatyczna UE nie liczy się z kosztami  »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie rtr
Polityka klimatyczna UE jest wielkiej skali interwencją na rynku energii, która nie liczy się z żadnymi kosztami w postaci utraty konkurencyjności naszej gospodarki, rosnącej ceny energii dla gospodarstw domowych - mówił poseł PiS do PE Konrad Szymański na otwarciu targów POLEKO 2013.

1000 biegaczy w Biegu Lwa Legnickiego »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie um
Prawie tysiąc biegaczy młodych i dorosłych pobiegło w XXVI edycji Biegu Lwa Legnickiego, walcząc o laury w I Biegu Młodego Maratończyka (ok. 300 osób) oraz w II Półmaratonie (niespełna 700 osób).
Zdjęć: 4  

ZUS otwiera się na klientów »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie um
Pod hasłem „Warto, byś wiedział więcej o ubezpieczeniach społecznych” legnicki Oddział ZUS po raz drugi organizuje „Dni Ubezpieczonego”.
Zdjęć: 1  

Drugi tablet dla posła »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie niezależna.pl/Fakt
Posłowie otrzymali tablety zakupione przez Kancelarię Sejmu. Kosztowały one podatnika 1,5 mln zł. Jak dowiedział się „Fakt” posłowie dostaną jeszcze po drugim, gdyby się okazało, że jednego zapomnieli i został w domu.

ZUS chce zabierać więcej  »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie niezalezna.pl, Puls Biznesu
Zakład Ubezpieczeń Społecznych domaga się, aby od wszystkich typów umów, nawet zleceń ściągane były składki.

"GPC": Najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie INTERIA.PL/GPC
Kolejny sondaż potwierdza przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad Platformą Obywatelską - pisze dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie".

"Rz": Wielki exodus z Polski trwa »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Liczba emigrantów ciągle rośnie. A GUS opóźnia publikację danych niewygodnych dla Platformy - alarmuje "Rzeczpospolita".

Nielegalna fabryka - tony tytoniu i miliony papierosów  »
Tekst opublikowany 2013-10-06, opracowanie pol
Zlikwidowana nielegalna fabryka papierosów, kompletna linia technologiczna, 3,5 miliona sztuk papierosów i 22 tony krajanki tytoniowej. Wartość towaru oraz uszczupleń podatku - 33 mln złotych.
Zdjęć: 4  

Dziecięce stroje w Muzeum Miedzi »
Tekst opublikowany 2013-10-05, opracowanie Muzeum Miedzi
W legnickim Muzeum Miedzi otwarto wystawę „Dawna moda dziecięca” z kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Zdjęć: 5  

Kolejne kamienice odzyskają blask »
Tekst opublikowany 2013-10-05, opracowanie um
Dobiega końca pierwszy etap prac remontowych trzech kamienic przy ul. B. Chrobrego 8 i 9 oraz przy ul. H. Pobożnego 1, prowadzonych przez Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej.
Zdjęć: 5  

Nauczą, jak się bronić »
Tekst opublikowany 2013-10-05, opracowanie um
Straż Miejska w Legnicy organizuje kurs „Bezpieczny i aktywny legniczanin”. Celem kursu jest nauka właściwych reakcji i zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia

Kolejne tablice »
Tekst opublikowany 2013-10-05, opracowanie um
Na legnickich zabytkowych budowlach zawieszane są kolejne tablice informacyjne. W sumie w naszym mieście jest ich teraz 12.
Zdjęć: 4  

Policjanci piszą pozew »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie INTERIA.PL/RMF24.PL
Związek zawodowy policjantów uważa, że minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz popełnił przestępstwo mówiąc o funkcjonariuszach iż "pochodzą z patologicznych rodzin".

Legniczanka wicemistrzynią Polski »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie lok
Sukcesem strzelców Ligi Obrony Kraju w Legnicy zakończyły się rozgrywane w Tarnowie Otwarte Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Sportowym Juniorów i Seniorów.
Zdjęć: 3  

Odwiedź schronisko i adoptuj zwierzaka »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie um
W najbliższy piątek i sobotę (4 i 5 października) legnickie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Ceglanej zaprasza na dzień otwarty. Będzie można bezpłatnie adoptować kotka bądź pieska i zobaczyć, jak żyją tutaj zwierzęta.
Zdjęć: 1  

Konferencja organizacji pozarządowych »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie um
Przedstawiciele 58 stowarzyszeń i fundacji uczestniczyli w dorocznej konferencji legnickich organizacji pozarządowych. Dyskutowano o sytuacji osób niepełnosprawnych i ich rozwoju, o pozyskiwaniu pieniędzy przez organizacje pożytku publicznego.
Zdjęć: 2  

Ambasadorzy poezji w Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie um
W Legnicy w ramach projektu Ambasadorzy Poezji rozpoczęło się I Polsko – Rosyjskie Spotkanie Poetów. To, że ten projekt rozpoczyna się w Legnicy ma wymiar symboliczny – podkreślają uczestnicy.
Zdjęć: 5  

Balcerowicz do Tuska - propagandowe chwyty »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie Leszek Balcerowicz
Propagandowe chwyty to nie argumenty Leszek Balcerowicz odpowiada premierowi Donaldowi Tuskowi

Polacy pozwalają władzy na wszystko? »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl/RMF.FM
Profesor Leszek Balcerowicz na antenie RMF FM ostro skrytykował działania ministra finansów w sprawie OFE. Mówił, że Jacka Rostowskiego zna od lat, ale nie spodziewał się, że jest zdolny dokonać zamachu na nasze oszczędności emerytalne.

Kolejny etap LBO »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie um
Odbyło się kolejne spotkanie prezydenta z dyrektorami placówek kulturalnych i oświatowych, w których odbywać się będzie głosowanie nad inwestycjami zgłoszonymi do Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.
Zdjęć: 3  

Więcej inwestycji drogowych »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie um
Obrady pierwszej po wakacjach sesji Rady Miejskiej Legnicy. Rada przyjęła m.in.: informacje o wykonaniu budżetu miasta za pierwsze półrocze, a także o działalności i wynikach spółek z udziałem Gminy w roku 2012.
Zdjęć: 4  

NIE dla portalu za 66 milionów złotych »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie bb
Senator Jarosław Obremski oraz Stowarzyszenie Obywatelski Dolny Śląsk zainicjowali akcję „NIE dla portalu za 66 milionów”.

Bukmacherzy: Gronkiewicz-Waltz przegra »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
13 października odbędzie się referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy. Gracze Fortuny, którzy typowali w zakładach na temat referendum uważają, że odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji jest wysoce prawdopodobne.
Zdjęć: 2  

"Rz": Spuszczą psy z łańcucha »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Koniec z trzymaniem psów na uwięzi i występami dzikich zwierząt w cyrkach zakłada projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Prace nad nim kończy właśnie Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt - informuje "Rzeczpospolita".

Dzisiaj
Wtorek 29 listopada 2022
Imieniny
Błażeja, Margerity, Saturnina

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl