Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 108 informacji. Wszystkie poniżej.

Rotmistrz Pilecki - wykład otwarty  »
Tekst opublikowany 2013-11-30, opracowanie rtr
W tym roku akademickim Wyższe Seminarium Duchowne w Legnicy organizuje cykl prelekcji o tematyce historyczno-patriotycznej. Mogą w nich uczestniczyć wszyscy chętni.
Zdjęć: 1  

Ice party, czyli otwarcie sezonu łyżwiarskiego »
Tekst opublikowany 2013-11-29, opracowanie um
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zapraszana na ICE PARTY. Otwarcie sezonu łyżwiarskiego odbędzie się w niedzielę 1. grudnia o godzinie 16. na lodowisku przy ul. Sejmowej.

Od soboty elfy robią zbiórkę  »
Tekst opublikowany 2013-11-29, opracowanie um
Jak dowiadujemy się ze źródeł dobrze poinformowanych, w Galerii Piastów elfy Świętego Mikołaja stworzyły oddział lapońskiej fabryki prezentów. Już w najbliższy weekend elfowi wolontariusze Teatru Avatar będą zbierali datki i dary dla dzieci z rodzin potrzebujących.
Zdjęć: 6  

W podzięce za dar ratujący życie »
Tekst opublikowany 2013-11-29, opracowanie um
Z okazji obchodów dorocznych Dni Honorowego Krwiodawstwa prezydent Tadeusz Krzakowski zaprosił do Ratusza 30-osobową grupę honorowych dawców oraz przedstawicieli legnickiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.
Zdjęć: 11  

Budowa sortowni odpadów komunalnych »
Tekst opublikowany 2013-11-29, opracowanie um
W październiku Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozpoczęło budowę sortowni odpadów. Kończą się już roboty ziemne, doprowadzono instalację energetyczną i wodno-kanalizacyjną. Wkrótce rozpocznie się stawianie fundamentów hali.
Zdjęć: 6  

Pokój dla małego dziecka – co zrobić, by był bardziej przyjazny? »
Tekst opublikowany 2013-11-29, opracowanie MR
Nadeszła cudowna chwila – staliście się rodzicami. W mieszkaniu pojawił się nowy człowiek, który jest bardzo maleńki, jednak nie przeszkadza mu to w wywróceniu Waszego życia do góry nogami. Początkowo bardzo dużo śpi, ale ten stan rzeczy nie trwa dłużej niż miesiąc. Szybko zaczyna interesować się swoim najbliższym otoczeniem i uważnie wszystkiemu się przyglądać. Warto więc zadbać, aby pokój przygotowany dla dziecka był nie tylko bezpieczny, ale i przytulny oraz stymulujący je do prawidłowego rozwoju.

Polska nie wykorzysta unijnych pieniędzy? »
Tekst opublikowany 2013-11-28, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
- To niesłychane, ale poza machaniem plikiem dokumentów z Komisji Europejskiej premier Donald Tusk nie przedstawił żadnego planu współfinansowania unijnych inwestycji - alarmują eksperci.

Miejskie przystanki z nowymi nazwami  »
Tekst opublikowany 2013-11-28, opracowanie um
Zarząd Dróg Miejskich zakończył montaż tabliczek z nowymi nazwami przystanków autobusowych. Tabliczki zostały umieszczone głównie na wiatach przystankowych, a tam, gdzie wiat nie ma – widnieją na słupach z rozkładami jazdy.
Zdjęć: 7  

Lekceważyli bezpieczeństwo dzieci  »
Tekst opublikowany 2013-11-28, opracowanie um
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej Policji po raz kolejny sprawdzali zachowanie kierowców w rejonie legnickich szkół podstawowych.

Kalendarz SATYRYKON 2014 »
Tekst opublikowany 2013-11-28, opracowanie um
Legnickie Centrum Kultury zaprasza na piątek (29 listopada) do Galerii Satyrykonu w Rynku, gdzie o godzinie 18. odbędzie się promocja kalendarza SATYRYKON 2014. Trzeba tam być i zdobyć egzemplarz tego wyjątkowego i limitowanego wydawnictwa.
Zdjęć: 1  

Legnica Samorządowym Liderem Edukacji »
Tekst opublikowany 2013-11-28, opracowanie um
W auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji”.
Zdjęć: 3  

Niebezpieczny pirat w kradzionym samochodzie  »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie pol
Około godz. 15.00 policjanci otrzymali informację od kierowców jadących drogą krajową nr 94 na odcinku Bolesławiec-Chojnów o kierowcy samochodu osobowego marki Fiat, który porusza się z bardzo dużą prędkością i wykonuje na drodze niebezpieczne manewry.

Legnicka wystawka »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie um
Biuro Gospodarowania Odpadami Komunalnymi UM Legnicy informuje, że w dniach od 9 do 17 grudnia odbędzie się bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Zdjęć: 2  

Ulica Kubusia Puchatka w przebudowie »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie um
Ogłoszony przez Zarząd Dróg Miejskich przetarg na przebudowę ul. Kubusia Puchatka wygrało Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Rozpoczęta przed dwoma dniami inwestycja potrwa do świąt, a kosztować będzie ok. 21 tys. zł.
Zdjęć: 4  

Konferencja naukowa w PWSZ »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie UM/ fot. Z. Gol (PWSZ Legnica)
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona odbywa się (26-28 listopada) z udziałem naukowców i publicystów z wielu krajowych ośrodków konferencja naukowa „Wojska sowieckie w Polsce w latach 1945-1993”.
Zdjęć: 4  

„Złote” Szkolne Schronisko Młodzieżowe »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie um
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Legnicy otrzymało złote wyróżnienie w 53. Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Zdjęć: 1  

Każdego można wrobić w wypadek? »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie Malwina Wrotniak-Chałada, Bankier.pl
Zagrożeniem na polskich drogach są nie tylko słabe umiejętności innych kierowców. Niebezpieczeństwo stanowią też oszuści, którzy celowo powodują lub fingują wypadki, żerując na nieświadomości przypadkowych ludzi.

Sukces Delfinków »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie delf
Na Basenie Miejskim w Chojnowie odbył się I Chojnowski Miting Pływacki zorganizowany przez Szkółkę Pływacką Sail Swim. Zawody przeznaczone były dla chłopców i dziewcząt z roczników 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006.
Zdjęć: 5  

Zadzwonisz 112 odbierze WCPR »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie (opr. ers)
Od 28 listopada wszystkie zgłoszenia na numer 112 z obszaru Dolnego Śląska będą odbierane w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Operatorzy WCPR będą je przekierowywać do właściwych służb ratunkowych.
Zdjęć: 1  

Niemcy: płace minimalne, płatne autostrady, niższy wiek emerytalny »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie INTERIA.PL
CDU/CSU i SPD osiągnęły w środę nad ranem porozumienie w sprawie umowy koalicyjnej, która ma stanowić podstawę programową nowego rządu Angeli Merkel.

Kiedy obowiązkowe „zimówki” »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie Justyna Halaś/VOTUM S.A.
Pomimo wielu projektów w Polsce nadal brakuje regulacji prawnych obligujących kierowców do zakładania w samochodach opon zimowych.

Legniccy mistrzowie badmintona  »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie um
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy ponownie zaprosił miłośników gry w badmintona na Otwarte Mistrzostwa Legnicy w tej dyscyplinie.
Zdjęć: 6  

W poszukiwaniu muzyki  »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie um
Na 27. listopada (najbliższa środa) w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II (Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski na os. Kopernika) Legnickie Centrum Kultury przygotowuje niecodzienny koncert, zatytułowany „W poszukiwaniu muzyki”.
Zdjęć: 2  

Z prac Rady Miejskiej Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie um
Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej Legnicy radni przyjęli szereg ważnych dla miasta uchwał. Zapoznali się również, m.in. z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2012/2013, w tym o wynikach sprawdzianu i egzaminów legnickich uczniów.
Zdjęć: 2  

Nowy zarząd dolnośląskiej PO  »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie otomedia.pl
Rada dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej wybrała zarząd regionu tej partii. Nie ma w nim byłego szefa struktur regionalnych Grzegorza Schetyny.

Zdrowe odchudzanie i realne efekty – tylko we współpracy z dietetykiem »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie MR
Walka z nadwagą czy otyłością jest tematem niezwykle zawiłym, wymagającym szerokiej wiedzy. Zastosowanie diet, nieskonsultowanych ze specjalistą, to ogromne zagrożenie, które nie tylko może przełożyć się na brak efektów, ale prowadzić do ciężkich zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu. Rodzaj i forma diety uzależniona jest od wielu czynników i tylko dietetyk jest w stanie optymalnie i bezpiecznie zapisać nam konkretny zestaw.

"Rz": Młodzi skazani na wyjazd »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Szansę widzą tylko 
w emigracji. Młodzi Polacy tracą wiarę, że w kraju czeka ich coś dobrego - czytamy na stronach "Rzeczpospolitej".

Najnowszy sondaż „Rz”: PO – 19 proc. »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie "Rz"
Rekonstrukcja rządu nie pomogła PO. Gdyby wybory odbyły się teraz, na Platformę zagłosowałoby zaledwie 19 proc. badanych.

Doda skoczy w Hali Stulecia »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie otomedia.pl
Doda ponownie skoczy w tłum… ale tym razem z dużo większej sceny - we wrocławskiej Hali Stulecia, w której samych multimediów będzie 260 m2.
Zdjęć: 2  

Szachy na półmetku »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie Piotr Kowalak
Do półmetka dotarł XXIX Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego. Po rozegraniu 5 rund na czele stawki znajdują się arcymistrz Vladimir Małaniuk i zawodnik Miedzi Pavel Simacek z dorobkiem 3,5 pkt.
Zdjęć: 4  

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie W. Sobierajski
Trwają przygotowania do XXVII Mistrzostw Europy Karate Kyokushin, które odbędą się w dniach 29-30 listopada 2013 roku w Legnicy.
Zdjęć: 1  

Legnica Blues Day w piątek »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie um
Zespoły Tortilla i Open Blues zagrają 29 listopada w kręgielni Kometa, w ramach Legnica Blues Day. Początek koncertu o godz. 19.00.
Zdjęć: 1  

Zmiana organizacji ruchu  »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie um
Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, w związku z budową kanału deszczowego w rejonie ul. Moniuszki od 26 listopada 2013 r. (wtorek) zostaje wprowadzona tam czasowa organizacja ruchu drogowego.
Zdjęć: 1  

Nowe inwestycje na legnickich drogach »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie um
Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął budowę pętli autobusowej przy Poznańskiej. Obecnie realizuje jej pierwszy etap, czyli poszerzenie ulicy na wysokości WPEC.

Sprzeciw prezydenta i Rady Miejskiej »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie um
Stanowisko Prezydenta i Rady Miejskiej Legnicy w sprawie ujęcia budowy drogi ekspresowej S-3 na odcinku Legnica–Lubawka oraz obwodnicy południowo-wschodniej miasta Legnicy.

Polskie szklane kule podbijają świat »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie Jarosław Mikołaj Skoczeń/Emmerson Realty S.A
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, tradycyjnie zaraz po 1 listopada supermarkety zalała fala ozdób choinkowych.
Zdjęć: 7  

Mistrzowie szybkich szachów »
Tekst opublikowany 2013-11-24, opracowanie Piotr Kowalak
Zwycięstwem mistrza międzynarodowego Michała Lucha zakończyły się rozgrywane w hotelu Qubus Mistrzostwa Dolnego Ślaska w szachach szybkich.
Zdjęć: 30  

Szybko rośnie liczba samobójstw »
Tekst opublikowany 2013-11-24, opracowanie INTERIA.PL/DGP
Tempo wzrostu śmierci samobójczych w Polsce jest tak wysokie, jak w ratującej się przed bankructwem Grecji. Z Marią Jarosz, socjolog z Instytutu Studiów Politycznych PAN, kierownikiem Zakładu Przemian Społecznych i Gospodarczych, rozmawia Barbara Sowa.

Szukają ofiar fałszywych policjantów  »
Tekst opublikowany 2013-11-23, opracowanie pol
Wyłudzali pieniądze za seks z nieletnią. Legniccy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o podszywanie się pod policjantów. Dwóch mężczyzn w wieku 21 i 33 lat, mieszkańców Legnicy oraz 33 – letnia kobieta trafili do policyjnego aresztu.
Zdjęć: 2  

Święto wspinaczki we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie otomedia.pl
W najbliższą sobotę i niedzielę na ścianie wspinaczkowej Tarnogaj przy ul. Nyskiej we Wrocławiu zorganizowane zostaną jedne z największych amatorskich zawodów wspinaczkowych w Polsce. Do udziału zgłosiło się 250 zawodników.
Zdjęć: 1  

LPGK – spółka na medal »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie lpgk
Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej po raz kolejny zostało wyróżnione, tym razem spółka została uhonorowana Złotą Odznaką Krajowej Izby Gospodarki Odpadami.
Zdjęć: 1  

Oto autorzy zwycięskich projektów LBO »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie um
- Dzięki państwa wielkiemu osobistemu zaangażowaniu, zainteresowaniu ze strony mieszkańców pierwsza edycja Legnickiego Budżetu Obywatelskiego sprawdziła się i zakończyła sukcesem – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski.
Zdjęć: 5  

Akcja sterylizacji trwa  »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie um
Jak informuje Wydział Infrastruktury Komunalnej UM, rozpoczęta 14 października na terenie Legnicy akcja bezpłatnej sterylizacji kotów żyjących na wolności potrwa do 6 grudnia.

Abolicja w ZUS-ie »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie INTERIA.PL
Po 9 miesiącach drążenia tematu Komisja Europejska ogłosiła, że nie ma uwag do uchwalonej rok temu przez Sejm ustawy odpuszczającej składki ubezpieczeniowe. Mogą z niej skorzystać wszyscy - informuje "Dziennik Polski".

Zapraszenie na „Katarzynki” i „Andrzejki” »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie um
Legnickie Centrum Kultury organizuje 25 listopada w hallu Akademii Rycerskiej imprezę pn. „Katarzynki”.
Zdjęć: 1  

Prezydent rozmawiał z mieszkańcami Piekar »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie um
Ponad 60 osób przybyło do Zespołu Szkół Integracyjnych na ostatnie tegoroczne spotkanie konsultacyjne prezydenta Legnicy w ramach cyklu „Bliżej legniczan i ich spraw”.
Zdjęć: 2  

Wojska Sowieckie w Polsce w latach 1945-1993 »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie um
26 listopada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbywać się będzie konferencja naukowa pt. „Wojska sowieckie w Polsce w latach 1945-1993”.
Zdjęć: 1  

Wernisażowy piątek w Galerii Sztuki »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie um
Legnicka Galeria Sztuki zaprasza na wernisażowy piątek, który rozpocznie się 22. listopada o godzinie 18.00 otwarciem wystawy biżuterii Ewy i Rafała Szyszko w kamieniczce pod Przepiórczym Koszem.
Zdjęć: 3  

XXIX Międzynarodowy Turniej Szachowy  »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie otomedia.pl
Bardzo ciekawą i mocną obsadę będzie miał XXIX Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego, który zostanie rozegrany w Legnicy w dniach 21.11-27.11.2013.
Zdjęć: 2  

Nowy autobus we flocie MPK »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie um
W tym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Legnicy wzbogaciło się już o dwa nowoczesne, spełniające normy ekologiczne i przyjazne dla pasażerów autobusy Solaris Urbino 12.
Zdjęć: 9  

Przyjdź na niecodzienną wystawę »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie rr
29 listopada (piątek)w Galerii Satyrykonu odbędzie się ciekawy wernisaż. O godzinie 18.00 otwarta zostanie wystawa przedstawiająca okładki kultowego, satyrycznego czasopisma Le Mot, które istniało we Francji na początku XX wieku.
Zdjęć: 2  

Prezydent Legnicy: - Obniżka opłat - „tak”, ale...  »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie um
Podczas wczorajszej konferencji prasowej prezydent Legnicy zapoznał media m. in. z przekazanym Radzie Miejskiej projektem zmian budżetu miasta na rok 2013.

Muszą zabrać pieniądze OFE »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Dziewięć miliardów złotych - tej wysokości oszczędności będzie musiał wygospodarować w przyszłym roku rząd, jeżeli reforma systemu emerytalnego upadnie, albo gdy nie zostanie wprowadzona na czas.

Gala Stypendialna zDolny Śląsk 2013 »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie otomedia.pl
Na dzisiejszej uroczystości w Filharmonii Wrocławskiej 54 laureatów XIII edycji Konkursu Stypendialnego "zDolny Śląsk" i 7 laureatów Programu Stypendiów Pomostowych otrzymało dyplomy stypendialne.
Zdjęć: 5  

Mamy rekord Polski! »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie uks
W Krakowie odbyły się - Mistrzostwa Polski Masters w Pływaniu. Wystartowało ok. 650 zawodników ze 112 Klubów z całej Polski, a także z Rosji, Ukrainy, Słowacji, Szwecji.
Zdjęć: 3  

Wrocław-Berlin na wiosnę? »
Tekst opublikowany 2013-11-19, opracowanie otomedia.pl
Linie lotnicze Etihad planują wejść do Polski i przygotowują się do uruchomienia od 1 kwietnia 2014 r. połączeń z Wrocławia do Berlina. Dla podróżnych Portu Lotniczego Wrocław będzie to oznaczało uzupełnienie oferty połączeń dla biznesu, ale nie tylko.
Zdjęć: 1  

Młodzi pływacy walczyli w Rudnej »
Tekst opublikowany 2013-11-18, opracowanie otomedia.pl
Dzieci z UKS „Delfinek” oraz dzieci z Klas Sportowych SP nr 7 wzięły udział w VI Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Wójta Gminy Rudna.
Zdjęć: 6  

Piekary - spotkanie z prezydentem Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-11-18, opracowanie um
W ramach cyklu spotkań konsultacyjnych prezydenta Legnicy z mieszkańcami, we wtorek, 19 listopada o godz. 17 w sali Zespołu Szkół Integracyjnych (ul. Wierzyńskiego 1) Tadeusz Krzakowski odwiedzi mieszkańców Piekar i Piekar Wielkich.
Zdjęć: 1  

Listopadowy numer Legnica.eu »
Tekst opublikowany 2013-11-18, opracowanie um
Dzisiaj ukazał się kolejny, dziewiąty już numer wydawanego przez miasto, bezpłatnego miesięcznika „Legnica.eu”.
Zdjęć: 1  

Młynówka będzie bezpieczniejsza »
Tekst opublikowany 2013-11-18, opracowanie um
Na rzece Młynówce prowadzone są prace oczyszczające jej koryto i brzegi. Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców przed ewentualnymi podtopieniami.

Europejski Puchar Miedzi w Karate - Legnica Open 2013 »
Tekst opublikowany 2013-11-17, opracowanie rtr
Odbędzie się już 23 listopada (sobota), w Zespole Szkół Integracyjnych w Legnicy przy ul. Wierzyńskiego 1. Są to zawody dla dzieci do lat 14, młodzieży oraz seniorów starszych.
Zdjęć: 1  

Słowackie media zachwycone kibicami »
Tekst opublikowany 2013-11-17, opracowanie INTERIA.PL
Słowackie media, w relacjach z meczu Polska - Słowacja (0-2) zwracają uwagę na zachowanie polskich kibiców.

Będzie rekord Guinessa »
Tekst opublikowany 2013-11-16, opracowanie um
W Młodzieżowym Centrum Kultury odbyło się podsumowanie projektu – próba ustanowienia rekordu Guinessa na najdłuższy pejzaż „Sztuka zmienia świat”.
Zdjęć: 10  

Parking na osiedlu Piekary »
Tekst opublikowany 2013-11-16, opracowanie um
Nowy parking powstał u zbiegu ulic Baczyńskiego i Tuwima na osiedlu Piekary C. Inwestycję realizowali wspólnie Urząd Miasta i Spółdzielnia Mieszkaniowa Piekary.
Zdjęć: 2  

Projekt budżetu na rok 2014  »
Tekst opublikowany 2013-11-16, opracowanie um
Więcej wydatków na rozwój miasta. Aż 72 zadania inwestycyjne na łączną kwotę 52 mln 156 tys. zł. Na zadania drogowe zaplanowane zostało 52 mln zł. Nie będzie podwyżek podatków lokalnych.
Zdjęć: 2  

ZUS zbankrutuje przed 2020  »
Tekst opublikowany 2013-11-15, opracowanie INTERIA.PL
Fundacja Republikańska oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przedstawiły "Raport o sytuacji ZUS", w którym obie organizacje podważają rządowe prognozy dotyczące sytuacji systemu emerytalnego. Według autorów raportu, ZUS zbankrutuje w przeciągu 5-8 lat.

Masowo zamykają apteki »
Tekst opublikowany 2013-11-15, opracowanie Puls Biznesu
Od początku roku w całym kraju zamkniętych zostało 1030 aptek, wynika z abalizy firmy badawczej IMS Health. Zdecydowana większość zamkniętych aptek to placówki indywidualne lub zrzeszone w minisieci składające się z 2-4 aptek.

Ważne przed meczem Polska – Słowacja  »
Tekst opublikowany 2013-11-14, opracowanie otomedia.pl
Bramy Stadionu Wrocław otwarte zostaną już na trzy godziny przed meczem, dlatego organizatorzy zachęcają do przyjazdu na stadion jak najwcześniej, tym bardziej, że na kibiców będzie czekało wiele atrakcji na esplanadzie stadionu.
Zdjęć: 1  

Seniorzy potrafią się obronić »
Tekst opublikowany 2013-11-14, opracowanie um
Na organizowany przez legnicką Straż Miejską kurs „Bezpieczny i aktywny Legniczanin” zapisało się ponad 30 pań i panów w wieku 50 plus. Uczą się samoobrony, reakcji na sytuacje zagrażające życiu, a także spędzają miło czas w gronie znajomych.
Zdjęć: 6  

Powstanie parking przy przychodni MCZ »
Tekst opublikowany 2013-11-14, opracowanie um
Ogłoszony został przetarg na wybór wykonawcy robót budowlano – montażowych etapu I - „Budowa dróg dojazdowych wraz z parkingiem w rejonie ul. Klubowej w Legnicy”. Po zakończeniu prac ta część miasta zmieni swoje oblicze.
Zdjęć: 2  

Sukces legnickich harcerzy »
Tekst opublikowany 2013-11-14, opracowanie um
Zespoły „Azymut” i „Groszek Wiosenny” ze 177 Drużyny Harcerskiej z Hufca ZHP Legnica wyśpiewały pierwsze nagrody podczas VI Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej w Jeleniej Górze.

Bolesławiecki Maraton Pływacki  »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie rtr
W zawodach udział wzięło ponad 100 zawodników m.in. z Bolesławca, Wrocławia, Legnicy, Polkowic, Świebodzic, Rudnej, Zgorzelca, Chojnowa i Lubania. Zawodnicy startowali w VI grupach wiekowych kobiet i mężczyzn.
Zdjęć: 6  

Lekarze rodzinni do premiera - Nie ma takich słów... »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie Bożena Janicka, prezes PPOZ
Szanowny Panie Premierze,

Rewitalizacja Zespołu Szkół Energetyczno – Mechanicznych  »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie um
W Zespole Szkół Energetyczno – Mechanicznych rozpoczęła się wymiana okien. Jest to jeden z etapów rewitalizacji tego ciekawego architektonicznie gmachu w centrum Legnicy i najpoważniejsza obecnie inwestycja oświatowa.
Zdjęć: 2  

Podsumowanie próby ustanowienia rekordu Guinessa  »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie um
Od maja do października 2013 r. uczestnicy projektu – próba ustanowienia rekordu Guinessa na najdłuższy pejzaż „Sztuka zmienia świat” wykonali 7826 prac plastycznych.

Sukces II Liceum Ogólnokształcącego  »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie um
II Liceum Ogólnokształcące w Legnicy znalazło się w gronie najbardziej aktywnych polskich szkół ponadgimnazjalnych w działaniach na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego.

"Rz" – najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
PiS może liczyć na poparcie 31 proc. ankietowanych, PO - 20 proc., a SLD - 15 proc. - wynika z sondażu IBRiS "Homo Homini" dla "Rzeczpospolitej".

Miasto dofinansowuje niepubliczne przedszkola i szkoły »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie oto
Wydatki z budżetu miasta na dotacje dla szkół oraz placówek niepublicznych w okresie od stycznia do września 2013 roku wyniosły ponad 14 mln zł. Do końca roku pochłoną jeszcze 3,5 mln zł, co w sumie w 2013 r. wyniesie ponad 17, 5 mln zł.
Zdjęć: 1  

Świętowaliśmy Niepodległość »
Tekst opublikowany 2013-11-12, opracowanie um
Legniczanie obchodzili 11. listopada Narodowe Święto Niepodległości, uczestnicząc całymi rodzinami w imprezach zorganizowanych przez miasto.
Zdjęć: 14  

GW: "Amnestia" dla pijaczków i złodziejaszków »
Tekst opublikowany 2013-11-09, opracowanie INTERIA.PL/GW
Ponad 10 tys. osób powinno opuścić w sobotę więzienia. W sądach - pisze "Gazeta Wyborcza" - trwa nerwowe przeglądanie setek tysięcy akt, żeby wyłowić tych, którzy mają wyjść. Bo inaczej budżet może płacić odszkodowania.

Ślubowali adepci służb mundurowych »
Tekst opublikowany 2013-11-08, opracowanie um
Uczniowie klas mundurowych VII LO złożyli na legnickim Rynku uroczyste ślubowanie. To była wzruszająca patriotyczna uroczystość w przededniu Święta Niepodległości.
Zdjęć: 9  

Segregujemy coraz więcej »
Tekst opublikowany 2013-11-08, opracowanie um
Po czterech miesiącach „rewolucji śmieciowej” można wyciągnąć już pierwsze wnioski. Nadal rośnie ilość odpadów segregowanych. To bardzo dobra tendencja, ułatwiająca wypełnienie norm unijnych.

Medale legnickich karateków »
Tekst opublikowany 2013-11-08, opracowanie um
Sukcesem zakończyły się występy legnickich karateków podczas zagranicznych i krajowych zawodów.
Zdjęć: 3  

Wielkie kłamstwo o Warszawie »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie INTERIA.PL
62 lata temu, 6 listopada 1951 roku, punktualnie o godzinie 14 z taśmy montażowej świeżo wybudowanej Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu zjechała Warszawa M20 oznaczona numerem 000 001.
Zdjęć: 1  

Nie odrzucajcie referendum »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie cwiżr
W przeddzień głosowania nad referendum ws. 6-latków, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, instytucja skupiająca wokół siebie kilkaset organizacji prorodzinnych z całej Polski, wystosowała do posłów PO i PSL apel o poparcie tej inicjatywy, pod którą podpisało się blisko milion obywateli.

Witelon Jam Session w PWSZ »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie um
W piątek (15 listopada) w Domu Studenta PWSZ przy ul. Mickiewicza 10. odbędzie Witelon Jam Session. Liderami będą Paweł Kurek, Jarek Dąbrowski, Łukasz Kłos znani z formacji „Kłos & Dąbrowski Project”, który koncertował z amerykańskim gitarzystą Mikiem Russellem.
Zdjęć: 1  

Miedź Legnica w ćwierćfinale Pucharu Polski! »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie www.miedzlegnica.eu
Sensacja w Legnicy! W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Miedź Legnica w świetnym stylu pokonała wicemistrza Polski Lecha Poznań 2:0.

Miasto pozyskało kolejnego inwestora »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie um
Gmina Legnica znalazła inwestora na atrakcyjną działkę przy ul. Zachodniej w okolicach Ronda Unii Europejskiej. Nabywca zapłacił za ten teren 2,236 mln zł brutto.

Po co ZUS-owi reklama? »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
W przyszłym roku na utrzymanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wydamy 4,267 mld zł, to jest aż o blisko 80 mln zł więcej niż w obecnym. Po przejęciu składek z OFE, ten wzrost kosztów może być jednak dwukrotnie wyższy.

Będą kruszyć odpady budowlane »
Tekst opublikowany 2013-11-06, opracowanie lpgk
LPGK zakupiło nowoczesną kruszarkę szczękową 900x600 za kwotę przekraczającą 1.377 tys. zł. brutto.
Zdjęć: 4  

Sukces legnickich i polskich karateków »
Tekst opublikowany 2013-11-06, opracowanie um
Maciej Żuk z Legnickiego Klubu Taekwon – do zdobył dwa złote medale w drużynowych układach i technikach specjalnych podczas XVIII Mistrzostwach Świata w hiszpańskim mieście Benidrom.
Zdjęć: 4  

Przebudowa Pomorskiej »
Tekst opublikowany 2013-11-06, opracowanie um
Rozpoczął się kolejny etap przebudowy ulicy Pomorskiej od skrzyżowania z ul. Warmińską do ul. Łowickiej. Koszt tej inwestycji to około 717 tys. zł. brutto.
Zdjęć: 4  

Kolejny sukces TORY »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie tora
W Prudniku odbył się Międzynarodowy Turniej Karate WKF, w którym startowało 320 zawodników z 21 klubów karate w tym 6 zagranicznych.
Zdjęć: 2  

Wracają kontrole graniczne  »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie msw
Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz podpisał rozporządzenie w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej osób przekraczających granicę państwową stanowiącą granicę wewnętrzną.
Zdjęć: 1  

Które wiadomości oglądamy? »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie press.pl
Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, na które powołuje się serwis press.pl jedynym programem informacyjnym, który poprawił swój wynik są „Wydarzenia Polsatu”. Największy spadek oglądalności odnotowały natomiast „Fakty” TVN.

Przedszkolaki u prezydenta »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie um
W ratuszu gościły dzieci wraz z opiekunami z Miejskiego Przedszkola Specjalnego nr 6. dla Dzieci z Zezem i Niedowidzeniem. Miłych gości przyjął prezydent Tadeusz Krzakowski.
Zdjęć: 6  

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie um
Tegoroczne obchody rozpoczną się w piątek i potrwają do poniedziałku.

Przebudowa al. Piłsudskiego  »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie um
Zakończył się kolejny etap przebudowy al. Piłsudskiego. W ciągu kilku miesięcy wyremontowano jezdnie o długości półtora kilometra. Na te prace miasto wydało ponad 3,6 mln zł.
Zdjęć: 7  

W budżecie zabraknie 20 mld? »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Forsowane przez rząd Donalda Tuska, przekazanie obligacji z OFE do ZUS oraz ich umorzenie narusza konstytucję - uważają przedstawiciele Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.

Sesja naukowa z okazji Święta Niepodległości »
Tekst opublikowany 2013-11-04, opracowanie AP
Sesja naukowa „Herosi wiary w walce o wolną Polskę", odbędzie się dnia 9 listopada (sobota) w auli Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej (wejście od ul. Kościuszki).

Konkurs fotograficzny »
Tekst opublikowany 2013-11-04, opracowanie rtr
Okręg Zagłębia Miedziowego to szczególne miejsce na mapie Europy, zarówno ze względu na uwarunkowania geologiczne, jak i tradycje historyczne górnictwa i przetwórstwa metali szlachetnych.
Zdjęć: 1  

Dziedziniec Akademii Rycerskiej wkrótce gotowy »
Tekst opublikowany 2013-11-04, opracowanie um
Kostka granitowa, którą odzyskano przed laty podczas budowy Obwodnicy Zachodniej (z fragmentu ul. Jaworzyńskiej) jest używana do wybrukowania dziedzińca Akademii Rycerskiej. Prace zakończą się w listopadzie.
Zdjęć: 3  

Najwięcej wiedzą uczniowie Gimnazjum nr 7 »
Tekst opublikowany 2013-11-04, opracowanie um
W Legnickim Muzeum Miedzi odbyła się II edycja konkursu „Legnica wczoraj i dziś”. W tym roku tematem przewodnim była bitwa kaczawska z 1813 roku, której 200. rocznica minęła w sierpniu.
Zdjęć: 12  

Groził sztyletem matce. Zaatakował policjantów  »
Tekst opublikowany 2013-11-03, opracowanie pol
Około godz. 21.00 w Chojnowie policjanci wezwani zostali na interwencję dotyczącą agresywnego mężczyzny. Mieszkaniec Chojnowa trzymając w ręku sztylet groził śmiercią własnej matce.

Zginęły 3 osoby, zatrzymano 33 pijanych »
Tekst opublikowany 2013-11-03, opracowanie pol
Od czwartku do soboty na drogach odnotowano mniej wypadków niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W ramach prowadzonej akcji „ZNICZ 2013” policjanci zatrzymali łącznie 78 nietrzeźwych kierujących.
Zdjęć: 2  

Parking na osiedlu Piekary »
Tekst opublikowany 2013-11-02, opracowanie um
Dobiegają końca prace przy budowie parkingu u zbiegu ulic Baczyńskiego i Tuwima na osiedlu Piekary C. Inwestycję realizują wspólnie Urząd Miasta i Spółdzielnia Mieszkaniowa Piekary.
Zdjęć: 4  

Poznają skrzydlatych mieszkańców Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-11-02, opracowanie um
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Legnicy realizuje w okresie od czerwca do listopada tego roku zajęcia edukacyjne pn. „Skrzydlaci mieszkańcy Legnicy”.
Zdjęć: 3  

Problem zadłużonego mieszkania  »
Tekst opublikowany 2013-11-02, opracowanie um
Zadłużenie lokatorów mieszkań komunalnych wraz z odsetkami i innymi opłatami wynosi w Legnicy ponad 48 mln zł. Na blisko sześć i pół tysiąca lokali komunalnych aż cztery i pół tysiąca ma dług wobec gminy.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Piątek 9 grudnia 2022
Imieniny
Anety, Leokadii, Wiesława

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl