Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 97 informacji. Wszystkie poniżej.

W tym roku 61 wakacji »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie oto
Odpowiednio planując 26 dni urlopu w tym roku można odpoczywać łącznie przez 61 dni - wyliczył portal Money.pl. To efekt sześciu długich weekendów i dwóch dodatkowych dni wolne za święta, które w 2014 roku wypadają w soboty.

Oto co lekarze zarzucają prof. Chybickiej »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie Bożena Janicka
Lekarze rodzinni piszą List Otwarty do profesor Chybickiej: - "Pani publicznie głoszone tezy podważają autorytet lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w oczach pacjentów…"
Zdjęć: 3  

Wydatki inwestycyjne miasta w 2014 roku  »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie um
Legnickie spółki komunalne zainwestują w roku 2014 ponad 38 milionów złotych w modernizację obiektów, działalności i zakup nowego sprzętu.

Szansa na dofinansowanie Akademii Rycerskiej »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie um
Departament Funduszy Europejskich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformował, że legnicki wniosek o dofinansowanie rewaloryzacji Akademii Rycerskiej został pozytywnie oceniony pod względem formalno-prawnym.

Uwaga – wyspa może porazić! »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie um
Wydział Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta informuje, że na Kozim Stawie w parku Miejskim ustawione zostały tablice zakazujące wstępu na wyspę, na której znajdują się iluminacje świąteczne.
Zdjęć: 2  

Miejska geodezja i kartografia pod jednym dachem »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie um
Od 2 stycznia 2014 roku Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Miasta Legnicy działać będzie w nowej siedzibie, przy ul. Kościuszki 38.

Odnowiona zatoka  »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie um
Zakończyła się przebudowa kolejnej zatoki autobusowej przy al. Piłsudskiego, tym razem w okolicach ul. Wielkiej Niedźwiedzicy.
Zdjęć: 3  

Kredyt na zakup domu »
Tekst opublikowany 2013-12-30, opracowanie MR
Kupując mieszkanie lub dom bardzo często stajemy przed dylematem jak sfinansować zakup. Wyjątkiem zazwyczaj są osoby posiadające gotówkę pozwalającą na pokrycie wszystkich kosztów zakupu, dlatego najczęściej niezbędne okazuje się skorzystanie z produktu finansowego jakim jest kredyt hipoteczny.

Oto kto wyśmiewa najnowszy polski czołg »
Tekst opublikowany 2013-12-29, opracowanie Sławek Zagórski/INTERIA.PL
Pokazany na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach czołg PL-01 Concept nie jest nawet prototypem, a już wywołał wiele kontrowersji. Zwłaszcza wśród osób nie związanych z wojskiem.
Zdjęć: 10  

Długoterminowe prognozy: oto początek nowego roku »
Tekst opublikowany 2013-12-29, opracowanie INTERIA.PL
Początek przyszłego tygodnia zapowiada się raczej jesiennie. Nieco bardziej zimowo zrobi się dopiero w przyszły weekend. Lokalnie poprószy śnieg.

Avatar zafunduje dzieciom kino  »
Tekst opublikowany 2013-12-27, opracowanie um
Teatr Avatar zebrał wśród legniczan ponad 675 zł podczas swej charytatywnej akcji. Za te pieniądze kupione zostały bilety na bajki kinowe dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Terapeutycznej Dzieciom i Młodzieży w Legnicy.
Zdjęć: 6  

Wandale zaatakowali »
Tekst opublikowany 2013-12-27, opracowanie um
Zdewastowali 20 nagrobków na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Wrocławskiej. Zniszczyli reflektory oświetlające fontanny w parku Miejskim, wyrwali ławki na promenadzie i porwali oświetlenie zamontowane na choince przed ratuszem.

Bezpieczne święta na drogach »
Tekst opublikowany 2013-12-27, opracowanie pol
Jeden wypadek i jedenaście kolizji odnotowali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy na terenie miasta i powiatu w okresie od 24 do 26 grudnia br.

Od lutego mniej za śmieci »
Tekst opublikowany 2013-12-27, opracowanie um
Podczas ostatniej tegorocznej sesji Rada Miejska Legnicy przyjęła m.in. uchwałę budżetową na 2014 rok. Radni zaakceptowali prezydencki projekt uchwały. Za jego przyjęciem głosowało 20 osób, cztery były przeciwne.
Zdjęć: 3  

Najlepsze kierunki na Sylwestra z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2013-12-27, opracowanie otomedia.pl
Zwiedzanie uliczek, szał zakupów, a na koniec noworoczna zabawa – to możliwe w europejskich metropoliach, a pasażerowie wrocławskiego lotniska chętnie z tej oferty korzystają.
Zdjęć: 1  

Mniej wypadków, ale więcej pijanych  »
Tekst opublikowany 2013-12-27, opracowanie pol
Mniej wypadków drogowych, mniej rannych, ale niestety więcej nietrzeźwych kierujących, to bilans trzech dni tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Polska rajem dla złodziei  »
Tekst opublikowany 2013-12-26, opracowanie INTERIA.PL/NEWSERIA
Złodzieje stają się coraz bardziej zuchwali, ponieważ teraz za kradzież do 400 zł grozi im tylko mandat, a sklepikarze są bezradni.

Gdzie najczystsze powietrze w Polsce? »
Tekst opublikowany 2013-12-26, opracowanie INTERIA.PL
W Puszczy Boreckiej na Mazurach powietrze jest najczystsze w kraju. Pomiary stężenia najbardziej szkodliwego dla zdrowia pyłu zawieszonego prowadzone na stacji w Diablej Górze są przeciętnie 2-3-krotnie niższe niż w najbardziej zanieczyszczonych rejonach kraju.
Zdjęć: 1  

Oto najwięksi szkodnicy gospodarki »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie INTERIA.PL/Pracodawcy RP
Przedsiębiorcy należący do Pracodawców RP, czytelnicy "Rzeczpospolitej" wyłonili finalistów antynagrody Gospodarcze Maliny 2013. Trafi ona do instytucji i osób, które miały w tym roku szczególnie szkodliwy wpływ na polską gospodarkę.

Puchar Szczęścia Dzikich Drużyn »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie osir
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na Puchar Szczęścia Dzikich Drużyn w halowej piłce nożnej.

Świąteczny rozkład jazdy MPK »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie um
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poinformowało, że w dniach 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia 2014 roku autobusy będą kursować zgodnie z rozkładami jazdy obowiązującymi w niedziele i święta.

Makutra 2013 – świąteczny turniej siatkówki  »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie um
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zorganizował turniej siatkówki w hali przy ul. Lotniczej. Do turnieju zgłosiło się 27 drużyn z Wrocławia, Jawora, Złotoryi, Jerzmanowej i Legnicy. Turniej otworzył prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski.
Zdjęć: 8  

XII Wigilia Narodów po legnicku »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie um
XII Wigilia Narodów, pod patronatem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego, odbyła się po raz pierwszy w przestronnych wnętrzach Letia Business Center. I właśnie ta nowa przestrzeń nadała nowego kolorytu temu wydarzeniu.
Zdjęć: 11  

Ocelot znalazł idealne miejsce »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie um
Piękny spektakl młodych akrobatów z Fundacji Wspierania Kultury Ruchu Ocelot, zaprezentowany na otwarcie specjalistycznej sali w budynku byłego Zespołu Szkół Medycznych, wzruszył widzów i pokazał, że utalentowani legniczanie mogą zawojować świat.
Zdjęć: 12  

Prace na Kozim Stawie  »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie um
Na Kozim Stawie w parku Miejskim trwają prace remontowe przy instalacji odprowadzającej nadmiar wody do kanalizacji deszczowej przy ul. Witelona. Zużyta zasuwa wymieniana jest na nową.

Nagrodzili Legnicki Klub Taekwon-do »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie um
We Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez samorząd Dolnego Śląska dla najlepszych sportowców i trenerów za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2013.
Zdjęć: 2  

Będzie dodatkowa zbiórka  »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie um
Spełniając oczekiwania mieszkańców, prezydent Tadeusz Krzakowski zdecydował o dodatkowej bezpłatnej zbiórce odpadów biodegradowalnych na terenie Legnicy.

300 tys. złotych dla niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie um
Legnica już od dwóch lat uczestniczy w pilotażowym programie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Aktywny Samorząd”.

Wojewoda wprowadził zakaz  »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie rtr
Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa wydał Rozporządzenie nr 4 z dnia 19 grudnia br., które stanowi m.in., że:

Święta w placówkach opiekuńczych »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie um
Jak każdego roku w okresie bożonarodzeniowym we wszystkich podległych Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej legnickich placówkach opiekuńczych dla dzieci, młodzieży, a także dla dorosłych odbywają się wigilijne spotkania i wieczerze. Przygotowano je łącznie dla blisko tysiąca osób.

Jest praca w… Egipcie  »
Tekst opublikowany 2013-12-21, opracowanie INTERIA.PL/Praca za granicą
W Egipcie nie jest trudno o pracę w szkołach językowych, kurortach i przemyśle naftowym. Mile widziani są cudzoziemcy z dyplomem wyższych uczelni, nawet bez żadnego doświadczenia zawodowego, dlatego Afryka Północna to dobre miejsce na zawodowy start.

Budżet województwa przyjęty  »
Tekst opublikowany 2013-12-20, opracowanie otomedia.pl/onet.pl
Sejmik województwa dolnośląskiego uchwalił budżet na 2014 r. Jest rekordowy - przeznacza ponad 2 mld zł na wydatki w regionie. Uwzględniono w nim poprawki wniesione przez ugrupowanie Obywatelski Dolny Śląsk.

„Makutra 2013” już w sobotę »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie um
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na doroczny Turniej Siatkówki „Makutra 2013”. Impreza odbędzie się w przedświąteczną sobotę, 21 grudnia w hali przy ul. Lotniczej. Początek siatkarskich zmagań o godzinie 10.
Zdjęć: 1  

W 95. rocznicę Powstania Wielkopolskiego »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie um
Od szeregu już lat w Legnicy czczona jest pamięć Powstania Wielkopolskiego.
Zdjęć: 4  

Skatepark ofiarą wandali »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie um
W ostatnich dniach chuligani dwukrotnie zdewastowali toaletę, która jest ustawiona przed legnickim skateparkiem. Koszt naprawy uszkodzeń wyniósł 1.300 zł.
Zdjęć: 4  

Młodzi przeciwko nacjonalizacji »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie rtr
Przedstawiciele inicjatywy NieZaglosuje.pl, która obecnie skupia ponad 20 organizacji młodzieżowych, zwrócili się do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z prośbą o spotkanie.

Cofanie opieki zdrowotnej o 20 lat? »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie rtr
7 listopada br. odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie projektu ustawy cofającej wskazówki zegara odmierzającego proces transformacji systemu opieki zdrowotnej o 20 lat.

Taka będzie nowa Syrenka? »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie INTERIA.PL
Końcówka roku kojarzy mam się ze świątecznymi prezentami. W tej kategorii traktować można nie tylko upominki, jakie znajdziemy pod bożonarodzeniowym drzewkiem, ale też najnowsze wiadomości dotyczące polskiej motoryzacji.
Zdjęć: 3  

Koniec roku w Galerii Sztuki  »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie GSz.
Rok 2013 był pracowity dla Galerników. Zrealizowali 38 wystaw i kilka innych projektów.
Zdjęć: 1  

Przyjaciele z Wuppertalu pamiętają o dzieciach  »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie um
Już od 19 lat Zarząd Koła Przyjaciół Legnicy w Wuppertalu w okresie Świąt Bożego Narodzenia przekazuje legnickim dzieciom prezenty. Są to dary finansowe, ale także paczki z zabawkami i słodyczami.
Zdjęć: 1  

Straż Miejska uczyła, jak się bronić »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie um
Kilkudziesięciu legnickich seniorów uczestniczyło w zorganizowanym przez Straż Miejską kursie „Bezpieczny i aktywny Legniczanin".

Betlejemskie Światło Pokoju w Ratuszu »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie um
Cztery druhny z legnickiej 177. Harcerskiej Drużyny Azymut, uczennice gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu oraz gimnazjów nr 1 i 5 złożyły tradycyjną, przedświąteczną wizytę w Ratuszu.
Zdjęć: 5  

Miejska Rada Pożytku Publicznego II kadencji »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie um
Na inauguracyjnym posiedzeniu zebrali się w Ratuszu członkowie Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego II kadencji. Radę powołał Prezydent Legnicy.
Zdjęć: 3  

Kolejne remonty przystanków  »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie um
Legnicka firma SPAW–PRO wygrała ogłoszony przez Zarząd Dróg Miejskich przetarg na remont wiat przystankowych i przystanków w Legnicy w 2014 roku. Do przetargu przystąpiło dwóch oferentów. Zwycięzca zaproponował najkorzystniejszą cenę - 85 tys. zł brutto.

Ocelot podbije serca legniczan? »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie rtr
Znany i podziwiany w wielu krajach świata zespół wybitnych akrobatów Ocelot już w czwartek (19 grudnia) o godzinie 18.00 zaprezentuje się na specjalnym pokazie legnickiej publiczności.
Zdjęć: 4  

Święta dookoła świata »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie otomedia.pl
Karp, opłatek, puste miejsce przy stole i choinka. To pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam do głowy w związku ze Świętami Bożego Narodzenia. Jakie zwyczaje celebrowane są w innych krajach?
Zdjęć: 2  

Przy Koskowickiej powstanie elektrownia słoneczna »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie um
Wrocławska Firma Solar Park wygrała przetarg na 25–letnią dzierżawę działki o powierzchni blisko 8 ha, położonej w sąsiedztwie ulic Sudeckiej i Koskowickiej. Jest to atrakcyjny teren pod zabudowę farmy solarnej.
Zdjęć: 5  

Opłatkowe spotkanie z niepełnosprawnymi  »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie um
W Domu Kultury Atrium odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół „Nadzieja”.
Zdjęć: 9  

Sukces Maćka Żuka »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie lkt
W czeskim Hawierzowie odbyła się charytatywna gala sportów walki. Na Turniej Mistrzów Taekwon-do przyjechało 8 zawodników reprezentujący cztery kraje: Polskę, Rosję, Białoruś i Czechy.
Zdjęć: 6  

Jakie auto kupić, żeby odliczyć VAT? »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie Ewa Wilczyńska i Damian Tomczyk, Money.pl
Tylko do końca grudnia można sprzedać samochód firmowy i nie płacić VAT. Początek roku to szansa, żeby odliczyć pełny VAT od samochodów o masie do 3,5 tony z homologacją ciężarową. Taka możliwość będzie jednak tylko przez najwyżej kilka miesięcy i jest wynikiem luki prawnej.
Zdjęć: 1  

Konkurs na projekt maskotki X Światowych Igrzysk Sportowych »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie otomedia.pl
W Muzeum Współczesnym we Wrocławiu został oficjalnie ogłoszony konkurs na projekt maskotki X Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games 2017 Wrocław.
Zdjęć: 5  

Straż – drugą drogówką? »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie Creandi.pl
Obowiązki straży gminnej i miejskiej są dość zróżnicowane, jednak analizując statystyki MSWiA można odnieść wrażenie, że straż coraz bardziej angażuje się w kontrolowanie kierowców, stając się niejako drugą drogówką.
Zdjęć: 1  

W parku zamieszkają bażanty »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie um
Na terenie dawnego zaplecza gospodarczego i ogrodniczego palmiarni w parku Miejskim budowana jest bażanciarnia wraz z kompleksem rekreacyjno-edukacyjnym.
Zdjęć: 6  

W sobotę Strefa de... #112 w Spiżarni »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie um
Legnickie Centrum Kultury zaprasza w sobotę (14 grudnia) na godzinę 19. do klubu Spiżarnia (ul. Piastowska 1).
Zdjęć: 1  

Komunikat nadzoru budowlanego »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie um
Pożar, jaki 8 grudnia zniszczył siedzibę Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego przy ul. Zielonej w Legnicy, uniemożliwił normalną obsługę klientów.

Końcowy akcent obchodów  »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie um
Mijający rok był dla Legnickiego Centrum Kultury wyjątkowy – placówka obchodziła 35-lecie istnienia.
Zdjęć: 1  

Posąg Filipka ogołocony »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie um
Nieznani sprawcy zniszczyli jedną ze świątecznych iluminacji – świecący kubraczek założony na figurę Filipa stojącą na ul. Najświętszej Marii Panny. Ofiarą wandalizmu padają także ozdoby na fontannie Neptuna w Rynku.
Zdjęć: 1  

Przedwigilijny opłatek »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie um
Z udziałem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego odbyło się opłatkowe spotkanie osób niesłyszących, zrzeszonych w Polskim Związku Głuchych w Legnicy.
Zdjęć: 2  

Wystawa „W objęciach Wielkiego Brata” - dłużej  »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie um
Znaczne zainteresowanie zwiedzających sprawiło, że do 20 stycznia 2014 przedłużono czas prezentacji wystawy Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie pt.: „W objęciach Wielkiego Brata. Sowieci w Polsce 1944–1993.”

Legnica wśród laureatów »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie um
Urząd Miasta Legnicy jako jedyny w kraju samorząd zdobył przedłużenie znaku i tytułu „Powiat Przyjazny Środowisku” w XIV edycji Narodowego Konkursu ekologicznego „Przyjaźni w środowisku”.
Zdjęć: 1  

Zapal Światło Wolności »
Tekst opublikowany 2013-12-12, opracowanie IPN
IPN zachęca do upamiętnienia ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie 13 grudnia o 19.30 w oknie świeczki lub kliknięcie na miniaturkę świecy na stronie www.ipn.gov.pl.
Zdjęć: 1  

Witelona i Skarbka do przebudowy »
Tekst opublikowany 2013-12-12, opracowanie um
Ogłoszono przetarg na przebudowę ulic Witelona i Skarbka. Ulica Witelona ma zostać wyremontowana na odcinku od przejścia dla pieszych przy placu Wilsona do ul. Skarbka. Ta zaś - do skrzyżowania z ul. Jaworzyńską. Również na jej przebudowę ogłoszony został przetarg.
Zdjęć: 2  

Za drogo w sylwestra? Sprawdź, gdzie zaoszczędzisz! »
Tekst opublikowany 2013-12-11, opracowanie otomedia.pl
To już ostatnie dni na wybranie wymarzonego balu sylwestrowego. Jeśli koszty powitania Nowego Roku spędzają Ci sen z powiek, sprawdź gdzie wydasz najmniej.
Zdjęć: 3  

Legnicka Wigilia Narodów – 22 grudnia »
Tekst opublikowany 2013-12-11, opracowanie um
Legniczanie i nie tylko mogą odbierać w Galerii Satyrykonu (Rynek 36) bezpłatne zaproszenia na Wigilię Narodów. Ich ilość jest jednak mocno ograniczona więc ci, którzy chcieliby obejrzeć międzynarodową Wigilię, powinni się pośpieszyć.
Zdjęć: 1  

Pomorska jak nowa »
Tekst opublikowany 2013-12-11, opracowanie um
Nawierzchnia z kostki na jezdni i chodnikach, nowe parkingi – tak wygląda teraz ulica Pomorska. Właśnie zakończył się remont odcinka od ul. Tatrzańskiej do Warmińskiej.
Zdjęć: 2  

Kapelusze, złota rybka i storczyk »
Tekst opublikowany 2013-12-11, opracowanie um
Legniccy seniorzy spotkali się w palmiarni, aby uczcić 115. urodziny tego uroczego zabytku, znajdującego się w parku Miejskim.
Zdjęć: 3  

Legnicka Rada Młodzieży u prezydenta »
Tekst opublikowany 2013-12-11, opracowanie um
W Ratuszu odbyło się spotkanie Legnickiej Rady Młodzieży z prezydentem Tadeuszem Krzakowskim. Rozmawiano m.in. o przygotowaniach do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i najważniejszych inwestycjach miejskich, takich jak przebudowa ul. Jaworzyńskiej.
Zdjęć: 1  

One powalczą o tytuł MISS POLSKI 2013 »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie Marta Cybakow - Szachowska
Oto laureatki dwóch Gali Finałowych - Miss Wrocławia i Miss Dolnego Śląska, które już w tę niedzielę, wraz z pozostałymi 20 finalistkami z całej Polski, walczyć będą o tytuł.
Zdjęć: 19  

Obwodnica Warszawy kosztem Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie Tomasz Sąsiada, Money.pl
Kolejny fragment obwodnicy Warszawy powstanie kosztem lepszego połączenia z Czechami. Warte ponad 37,5 miliarda złotych przetargi na budowę dróg ekspresowych rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Wypływali medale »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie uks
Zawodnicy UKS Delfinek Legnica 6-krotnie stawali na podium. W sobotę odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie "Świdnicka Gwiazdka 2013" i "Puchar Narodów”.
Zdjęć: 1  

To mogło być celowe podpalenie »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie um
W niedzielne przedpołudnie wybuchł pożar w budynku przy ul. Zielonej 13 (oficyna). Budynek jest między innymi siedzibą kilku organizacji i stowarzyszeń, telewizji kablowej, a na parterze pomieszczenia zajmują Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego i Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.
Zdjęć: 2  

Mikołaje na ulicach »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie um
Święty Mikołaj zawitał do legnickich placówek opiekuńczo-wychowawczych. Na ulice wyszli też „Niebiescy Mikołaje”, którzy rozdawali słodycze.
Zdjęć: 1  

Koncert Zespołu Wojska Polskiego »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie um
Pod patronatem poseł Małgorzaty Sekuły-Szmajdzińskiej i prezydenta Tadeusza Krzakowskiego w sobotę w hali OSiR przy ul. Lotniczej odbył się koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
Zdjęć: 4  

Spotkanie Legnickiej Rady Seniorów »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie um
W Ratuszu odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Legnickiej Rady Seniorów. To gremium legnickich środowisk senioralnych, tworzące ciało konsultacyjno doradcze i inicjatywne przy prezydencie miasta, działa już od roku.
Zdjęć: 2  

Dopilnuj swego psa »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie um
Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej z 28 czerwca 1999 r. w Legnicy raz na kwartał przeprowadzana jest akcja wyłapywania bezdomnych zwierząt. Najbliższa, ostatnia w tym roku, odbędzie się 18 i 20 grudnia.

Jaworzyńska – jest przetarg »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie um
To jedna z największych i najważniejszych w ostatnich latach inwestycji drogowych Legnicy. Jej oficjalna nazwa brzmi: „Modernizacja Trasy 2a w Legnicy celem poprawy jakości połączeń z Siecią TEN-T i dróg krajowych – przebudowa ul. Jaworzyńskiej”.

Srebrny Laur dla LPGK »
Tekst opublikowany 2013-12-09, opracowanie lpgk
Dobiegła końca XVI edycja Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. LPGK podczas uroczystej gali reprezentował dyrektor Zdzisław Woźniak.
Zdjęć: 1  

Biuro, dom, a może inne miejsce? Czyli gdzie najkorzystniej poświęcić się inwestycjom na rynku Forex? »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie MR
Wśród traderów, którzy osiągnęli już pewne sukcesy w handlu walutami na rynku Forex, pojawia się pytanie, czy dalsza gra w domu stanowi najlepsze rozwiązanie. Niektórzy z nich myślą o wynajęciu biura, gdzie mogliby beż żadnego skrępowania oddawać się tradingowi. Czy jest to rozsądna opcja? Gdzie najlepiej grać na Foreksie? W domu, biurze, a może w każdym dowolnym miejscu, o ile dostępna jest sieć? Jakie korzyści można osiągnąć inwestując w poszczególnych miejscach?
Zdjęć: 1  

Poznali skrzydlatych mieszkańców Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie um
W Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy podsumowano program edukacyjny pn. „Skrzydlaci Mieszkańcy Legnicy”.
Zdjęć: 4  

Policyjna akcja w Kauflandzie »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie um
W legnickim supermarkecie Kaufland funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji uczyli klientów, jak się zachować, by nie stać się ofiarą przestępstwa.
Zdjęć: 3  

Elektryzujący Strażnicy Miejscy  »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie um
Legnicka Straż Miejska przez całą zimę oferować będzie mieszkańcom bezpłatną pomoc w uruchomieniu samochodu, w sytuacji gdy nie zadziała akumulator.

Władze Drohobycza proszą o wsparcie »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie um
Mer Drohobycza, partnerskiego miasta Legnicy, pan Oleksij Radzijewski, przesłał na ręce prezydenta Legnicy list nawiązujący do obecnych wydarzeń na Ukrainie.
Zdjęć: 1  

Jarzębiny na Placu Słowiańskim »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie um
Na Placu Słowiański rozpoczęło się wycinanie starych, spróchniałych i zagrażających bezpieczeństwu przechodniów drzew – jarzębin mącznych. W ich miejsce jeszcze w tym tygodniu posadzone zostaną zdrowe i dorodne drzewa w tym samym gatunku.
Zdjęć: 7  

Ostatnia rata w tym roku »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie um
Do 15 grudnia mamy obowiązek wniesienia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Obowiązek ten dotyczy wszystkich właścicieli nieruchomości.
Zdjęć: 1  

Jak odzyskać banki dla polskiej gospodarki »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie INTERIA/Rafał Zaza/GAZETA BANKOWA
Rozmowa z prof. dr. hab. Witoldem Kieżuniem.

Komin runął – dostawy ciepła utrzymane »
Tekst opublikowany 2013-12-06, opracowanie um
Wczoraj w godzinach wieczornych w wyniku porywistego wiatru runął 45 - metrowy stalowy komin Zakładu Energetyki Cieplnej w Bolesławcu.
Zdjęć: 2  

O dług upomną się po śmierci »
Tekst opublikowany 2013-12-06, opracowanie INTERIA.PL
Źle oszacowali swoje finansowe możliwości, dali się namówić rodzinie na kredyt, a może obniżyła im się stopa życiowa? Rośnie liczba emerytów, którzy za długi trafiają do Krajowego Rejestru Długów.

Premiera legnickiej iluminacji odwołana »
Tekst opublikowany 2013-12-06, opracowanie um
Z powodu bardzo trudnych i stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa warunków pogodowych...
Zdjęć: 1  

Świąteczne ozdoby rozbłysną w piątek »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie um
Już 6 grudnia rozbłysną w Legnicy iluminacje świąteczne. Jak każdego roku pojawią się też atrakcyjne niespodzianki. Nasze miasto przybierze odświętną szatę.
Zdjęć: 5  

Sezon na lodowisku otwarty »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie um
Miłośnicy łyżew i aktywnego wypoczynku mogą już korzystać z lodowiska przy ul. Sejmowej.
Zdjęć: 5  

Wysoki poziom Mistrzostw Europy Karate Kyokushin  »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie um
W miniony weekend w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legnicy odbyły się XXVII Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin, zorganizowane przez Polski Związek Karate i miasto Legnicę.
Zdjęć: 10  

Język angielski na medal »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie um
Tadeusz Tadla - absolwent filologii angielskiej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy otrzymał międzynarodowe wyróżnienie - LCCI IQ Medallion of Excellence Distinction World and Country Gold.
Zdjęć: 4  

Porozumienie dla Bezpieczeństwa Legnicy »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie um
W Ratuszu miało miejsce posiedzenie Rady Programu „Porozumienie dla Bezpieczeństwa Legnicy”.
Zdjęć: 2  

Legniczanie kupują komunalne mieszkania »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie um
W październiku 2011 roku w Legnicy zaczęła obowiązywać uchwała Rady Miejskiej ograniczająca czas stosowania bardzo preferencyjnych zasad wykupu mieszkań komunalnych przez ich najemców.

Centrum miejskiego monitoringu  »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie um
Zaledwie 5 tygodni trwała zakończona ostatnio gruntowna przebudowa dachu budynku Straży Miejskiej przy al. Rzeczypospolitej 3. Już wkrótce będzie tu ulokowane główne centrum systemu miejskiego monitoringu wizyjnego.
Zdjęć: 2  

Turniej Szachowy o Puchar Wojewody  »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie Piotr Kowalak
Zwycięstwem arcymistrza Andrieja Maksimienki z Ukrainy zakończył się XXIX Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego.
Zdjęć: 7  

W Andrzejki też się pływa  »
Tekst opublikowany 2013-12-03, opracowanie uks
30 listopada odbyły się „Andrzejkowe zawody pływackie w Dzierżoniowie”. Legnicę reprezentowało 34 zawodników UKS Delfinek Legnica, będących zarazem uczniami klas sportowych w Szkole Podstawowej nr 7.
Zdjęć: 5  

Dzisiaj
Niedziela 1 października 2023
Imieniny
Heloizy, Igora, Remigiusza

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl


OtoLegnica.pl © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl