Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 547 informacji. Wszystkie poniżej.

Z Zielonej to Wyspy kolęda… »
Tekst opublikowany 2014-12-31, opracowanie red
Robert Ciepliński z Kolna od 2005 roku mieszka w Irlandii, w Galway. Wraz z dwoma kolegami nagrał autorską kolędę. To jego świąteczne, emigranckie przesłanie do rodaków.

Więcej podsłuchów »
Tekst opublikowany 2014-12-31, opracowanie otomedia.pl
Jakie są ulubione szpiegowskie gadżety Polaków? W 2014 roku o 1/4 wzrosło nasze zainteresowanie podsłuchami i mikrokamerami.

Port lotniczy 2014 – pełen rekordów »
Tekst opublikowany 2014-12-30, opracowanie otomedia.pl
Rok 2014 wyraźnie zapisze się w historii wrocławskiego lotniska. W ciągu ostatnich 12 miesięcy udało się przekroczyć granicę 2 milionów obsłużonych pasażerów.
Zdjęć: 1  

Jest zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem  »
Tekst opublikowany 2014-12-20, opracowanie pol
Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 19-letniej Dominiki, do jakiego doszło w listopadzie pomiędzy miejscowościami Komorniki, a Środa Śląska.

Średniowieczna Legnica – z mieczem i psalmem »
Tekst opublikowany 2014-12-16, opracowanie Justyna Teodorczyk
Ledwo zakończył się poprzedni projekt Fundacji Sztuka dla Ludzi, który w całości dotyczył Miłkowic, a już pojawił się nowy mural przy jednej z głównych ulic naszego miasta.
Zdjęć: 7  

2 miliony pasażerów we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2014-12-16, opracowanie otomedia.pl
Pierwszym w historii, obsłużonym w ciągu jednego roku dwumilionowym pasażerem, a właściwie pasażerką Portu Lotniczego Wrocław okazała się Barbara Wróbel.
Zdjęć: 3  

Zagrają w nowym modelu koszulki Adidasa »
Tekst opublikowany 2014-12-16, opracowanie miedz
Poznaliśmy już nowy model koszulki meczowej Adidasa, w której zawodnicy Miedzi będą występować w rundzie wiosennej I ligi.
Zdjęć: 2  

Nowe ryby i ptaki Afrykarium »
Tekst opublikowany 2014-12-16, opracowanie zoo
300 osobników z 25 gatunków ryb i co najmniej 25 ptaków reprezentujących 10 gatunków, to nowi mieszkańcy Afrykarium we wrocławskim zoo.
Zdjęć: 16  

Zabójstwo w Środzie Śląskiej - świadek czy podejrzany? »
Tekst opublikowany 2014-12-05, opracowanie pol/red
W związku z prowadzonym śledztwem w sprawie zabójstwa 19-letniej kobiety, dolnośląska Policja publikuje portret pamięciowy mężczyzny, który może posiadać ważne informacje w tej sprawie.
Zdjęć: 1  

ZUS: świętowanie za milion »
Tekst opublikowany 2014-12-02, opracowanie Bartłomiej Dwornik/Money.pl
Film wyemitowany w najlepszym paśmie TVP, imprezy, wystawy, konferencje, setki odznaczeń - tak od kwietnia tego roku urzędnicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych świętują rocznicę narodzin swojej instytucji.

Mikroapartamenty STARTER – startuje 2. etap  »
Tekst opublikowany 2014-12-02, opracowanie otomedia.pl
Już wkrótce przy Wybrzeżu Ludwika Pasteura 18 rozpocznie się budowa kolejnego etapu cieszącej się ogromną popularnością inwestycji STARTER. W budynku powstanie 168 mikroapartamentów o powierzchni od niespełna 13 do ponad 30m2.
Zdjęć: 5  

Odnowiony wiadukt na ul. Nowodworskiej »
Tekst opublikowany 2014-12-02, opracowanie um
Zakończył się remont wiaduktu (nad drogą technologiczną prowadzącą z siedziby LPWiK do byłej stacji filtrów) na ul. Nowodworskiej.
Zdjęć: 3  

Legniczanin najlepszy w szachach szybkich »
Tekst opublikowany 2014-12-02, opracowanie um
Łukasz Cyborowski z Legnicy zwyciężył w Mistrzostwach Dolnego Śląska w szachach szybkich. Imprezę zorganizował K.Sz. Miedź Legnica przy współudziale Urzędu Miasta Legnicy i Dolnośląskiego Związku Szachowego.
Zdjęć: 12  

W Miłkowicach kochają czytanie? »
Tekst opublikowany 2014-12-02, opracowanie JT
Przed miłkowickim GOKiSem odbyło się podsumowanie projektu "Kolej na Książkę", który wspólnie realizowały tam Fundacja Sztuka dla Ludzi oraz biblioteka gminna.
Zdjęć: 13  

Z Wrocławia w kraj – latamy coraz więcej »
Tekst opublikowany 2014-12-02, opracowanie otomedia.pl
Od kwietnia do października Ryanair na trasie Wrocław-Warszawa-Modlin obsłużył prawie 60 tys. pasażerów.
Zdjęć: 1  

Policja prosi o pomoc »
Tekst opublikowany 2014-11-22, opracowanie pol
W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadzone jest śledztwo dotyczące znalezienia ciała 19-letniej kobiety, przy drodze krajowej nr 94 pomiędzy miejscowościami Środa Śląska a Komorniki.

Uzależnienia młodych mężczyzn, z czym mamy problem? »
Tekst opublikowany 2014-11-19, opracowanie MR
Mężczyźni mają wielki problem z piciem alkoholu. Kobiety niestety zaczynają ich doganiać, ale na razie oni pod tym względem wiodą prym. Uzależnienie od alkoholu w młodym wieku to problem na całe życie.
Zdjęć: 1  

Jak wybrać odpowiednie opony zimowe? »
Tekst opublikowany 2014-11-07, opracowanie MR
Z oponami zimowymi zawsze jest wielki problem, dlatego trzeba się zastanowić w miarę wcześnie nad ich zakupem tak, żeby można było mieć czas. Nie ma co zwlekać na ostatnią chwilę, bo to może się na kierowcy zemścić. Trzeba mieć opony wtedy, kiedy jeszcze temperatura nie spadła znacząco poniżej zera i nie spadł jeszcze śnieg. Opony trzeba wybierać wedle zaleceń producenta.
Zdjęć: 1  

Chodniki przyjazne dla pieszych »
Tekst opublikowany 2014-11-04, opracowanie um
Nowe estetyczne chodniki przy ulicy Skarbka i Witelona to kolejna legnicka inwestycja, która zdecydowanie poprawia estetykę miasta, a przede wszystkim służy wygodzie mieszkańców.
Zdjęć: 1  

Bieg Niepodległości patriotycznie, z pochodniami i gęsiną »
Tekst opublikowany 2014-11-04, opracowanie um
Czwartek (6 listopada) jest ostatnim dniem, w którym można się zapisać do udziału w Biegu Niepodległości, organizowanym przez Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Nowe drzewa upiększą miasto i park »
Tekst opublikowany 2014-11-03, opracowanie um
W parku Miejskim, w okolicach boiska treningowego, oraz na ul. Wojska Polskiego trwa nasadzanie ponad 50 nowych, pięknych i dorodnych drzew.
Zdjęć: 5  

Ruch wrócił na Moniuszki  »
Tekst opublikowany 2014-11-03, opracowanie um
Obie jezdnie ul. Moniuszki są już przejezdne. Prace drogowe zakończyły się zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. Mamy kolejną przebudowaną i wygodną ulicę w mieście.
Zdjęć: 3  

Michałki z Hanki nasze »
Tekst opublikowany 2014-11-03, opracowanie rtr
Nieprawdziwa jest informacja określająca spółkę Śnieżka-Invest Sp. z o.o. w Świebodzicach produkującą cukierki czekoladowe "Michałki z Hanki"...
Zdjęć: 1  

Wyprawa legnickich licealistów »
Tekst opublikowany 2014-11-03, opracowanie um
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w październiku odwiedzili Szkocję, Holandię i Anglię. Była to ich życiowa przygoda, pełna wrażeń.
Zdjęć: 1  

Złoto dla legnickiego Schroniska Młodzieżowego »
Tekst opublikowany 2014-11-03, opracowanie um
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Legnicy otrzymało złote wyróżnienie w 54 Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych, który odbył się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Ksiądz Infułat Władysław Bochnak nie żyje »
Tekst opublikowany 2014-11-03, opracowanie rtr
W godzinach porannych 1 listopada 2014 roku zmarł Ksiądz. prof. dr hab. Władysław Bochnak.
Zdjęć: 1  

Grypa groźniejsza niż ebola? »
Tekst opublikowany 2014-10-31, opracowanie otomedia.pl
Wirus eboli wzbudza wielkie emocje. Do tego stopnia, że zapominamy o zagrożeniach, jakie nas realnie dotyczą. Jednym z nich jest grypa, która bez wystarczającej profilaktyki może szybko się rozprzestrzenić.

W Bolesławcu nie będzie podatku! »
Tekst opublikowany 2014-10-29, opracowanie um
Rada Miasta Bolesławiec podjęła uchwałę w sprawie zwolnień przedmiotowych od podatku od nieruchomości.
Zdjęć: 2  

Rekordowy sezon wrocławskiego lotniska »
Tekst opublikowany 2014-10-26, opracowanie otomedia.pl
Nowe loty krajowe, rozbudowana siatka dla biznesu i najbardziej pożądane kierunki niskokosztowe – w sumie 35 połączeń, czyli aż 7 więcej niż w ubiegłym roku. Tak bogatego zimowego rozkładu w Porcie Lotniczym Wrocław jeszcze nie było.
Zdjęć: 1  

Nowa odsłona Zieleńca »
Tekst opublikowany 2014-10-24, opracowanie otomedia.pl
Największy w Kotlinie Kłodzkiej ośrodek narciarski szykuje w nowym sezonie wiele zmian. Narciarze i snowboardziści, którzy odwiedzą Zieleniec, będą mogli skorzystać m.in. z jednego karnetu na wszystkie wyciągi.

Jesienne narty na lodowcach  »
Tekst opublikowany 2014-10-22, opracowanie JK/fot:TRAVELPLANET.PL
Choć w Tatrach i Beskidach spadły już pierwsze płatki śniegu, do sezonu narciarskiego jeszcze dwa miesiące. Spragnieni białego szaleństwa mogą jednak już rozpoczynać go na alpejskich lodowcach.

Poezja na talerzu w Miłkowicach  »
Tekst opublikowany 2014-10-21, opracowanie JT
Odbyły się kolejne warsztaty w ramach najnowszego projektu Fundacji Sztuka dla Ludzi. „Kolej na Książkę” – bo o nim mowa – w całości realizowany jest w Miłkowicach, w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, a konkretnie w gminnej bibliotece.

40-letnia rzeźba odrestaurowana  »
Tekst opublikowany 2014-10-21, opracowanie um
Metalowa rzeźba stojąca od 40 lat na skwerze w okolicach restauracji „Parnasik” przy placu Słowiańskim została z inicjatywy prezydenta Tadeusza Krzakowskiego odrestaurowana.
Zdjęć: 2  

Z konferencji prasowej prezydenta Legnicy »
Tekst opublikowany 2014-10-21, opracowanie um
Podczas konferencji prasowej prezydent Tadeusz Krzakowski zapoznał media z dokumentami i projektami 13 uchwał, jakie przygotował na ostatnią już w tej kadencji, pięćdziesiątą sesję Rady Miejskiej Legnicy. Odbędzie się ona 27 października.
Zdjęć: 2  

Na Moniuszki postępują roboty  »
Tekst opublikowany 2014-10-21, opracowanie um
Prace na ul. Moniuszki wchodzą w końcowy etap. Obecnie na wyłączonej z ruchu jezdni zachodniej kładziona jest wiążąca warstwa nawierzchni asfaltowej.
Zdjęć: 3  

Dzień Dawcy Szpiku w Galerii Piastów  »
Tekst opublikowany 2014-10-21, opracowanie ml
W niedzielę 26 października podczas 8 Urodzin Galerii Piastów w Legnicy odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku. W godz. 11.00 – 18.00 będzie prowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku. W akcji wezmą udział m.in. zawodnicy Miedzi Legnica.
Zdjęć: 1  

Pomóżmy Beacie w walce o życie  »
Tekst opublikowany 2014-10-21, opracowanie Elżbieta Palej
Do niedawna 28- letnia Beata Radomska - matka, żona, ratownik WOPR, instruktor pływania, była uśmiechniętą, pełną życia młodą kobietą. Sytuacja zmieniła się kiedy to w lipcu wykryto u niej nowotwór.
Zdjęć: 2  

Milioner to stan umysłu, nie konta »
Tekst opublikowany 2014-10-20, opracowanie otomedia.pl
Jak pokazują statystyki, około 80 proc. osób wygrywających na loteriach w ciągu 10 lat traci swoje fortuny. Co dziesiąty szczęśliwiec już po 5 latach zostaje bez grosza przy duszy.

Najdroższe wybory »
Tekst opublikowany 2014-10-19, opracowanie Damian Tomczyk, Money.pl
290 milionów złotych - tyle według szacunków Państwowej Komisji Wyborczej będą kosztować tegoroczne wybory lokalnych władz. To dwa i pół razy więcej niż cztery lata temu.

Latem latali z Wrocławia  »
Tekst opublikowany 2014-10-16, opracowanie otomedia.pl
Lipiec, sierpień i wrzesień 2014 roku okazały się najlepszymi miesiącami w historii wrocławskiego lotniska. W tym czasie port obsłużył prawie 700 tys. pasażerów i ustanowił przy okazji kilka rekordów.
Zdjęć: 1  

12 medali dla legniczan »
Tekst opublikowany 2014-10-15, opracowanie lkd
Z 12 medalami VI Pucharu Europy Seniorów i Juniorów wrócili zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do. Do Budapesztu zjechało ponad 600 zawodników z 29 krajów, w tym 9 legniczan.
Zdjęć: 4  

Ile zarabiają nauczyciele »
Tekst opublikowany 2014-10-14, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego i Ministerstwa Edukacji Narodowej, średnie pensje nauczycieli rosły przez kilka lat z rzędu i znacznie przewyższają średnią krajową.

Bus kampanii „Ciśnienie na życie” w Legnicy »
Tekst opublikowany 2014-10-13, opracowanie otomedia.pl
Między 14 a 15 października, w Legnicy, w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek serca.
Zdjęć: 2  

Wystawa CAFE „Pełen Dostęp, Pełen Football”  »
Tekst opublikowany 2014-10-13, opracowanie otomedia.pl
W Legnicy gości wystawa CAFE „Pełen Dostęp, Pełen Football”, prezentująca osoby niepełnosprawne na stadionach piłkarskich. Wystawę można oglądać na I piętrze Galerii Piastów, tuż obok Strefy Miedzi.
Zdjęć: 1  

Jay Cuts Cutler w Fitness Aquapark Wrocław  »
Tekst opublikowany 2014-10-13, opracowanie otomedia.pl
Nasz obiekt odwiedzi niedługo gwiazda światowej kulturystyki, czterokrotny zdobywca prestiżowego tytułu Mr. Olimpia oraz trzykrotny zwycięzca Arnold Classic- wielki Jay Cutler!
Zdjęć: 2  

Z Wrocławia do Warszawy aż 9 razy dziennie »
Tekst opublikowany 2014-10-13, opracowanie otomedia.pl
W sezonie zimowym 2014 pasażerowie będą mieli do wyboru aż 9 rejsów dziennie z Wrocławia do Warszawy. Dzięki temu na trasie do stolicy każdego dnia zostanie obsłużonych ponad 2 tysiące osób. To aż o 90% więcej niż przed rokiem.
Zdjęć: 1  

Półmaraton Zalewu na zakończenie sezonu »
Tekst opublikowany 2014-10-08, opracowanie zalewmietkowski.pl
Trzecia niedziela listopada będzie kolejną okazją do biegowego zwiedzania gminy Mietków i okolic pięknego jeziora.
Zdjęć: 1  

Studenci korkują miasta akademickie »
Tekst opublikowany 2014-10-07, opracowanie otomedia.pl
Rozpoczął się rok akademicki. Kierowcy podróżujący po największych polskich miastach odczuwają pogorszenie sytuacji drogowej i borykają się z większymi niż zwykle korkami.
Zdjęć: 1  

Oslo zrezygnowało, Wrocław podpisał »
Tekst opublikowany 2014-10-02, opracowanie rtr
Minister sportu i turystyki, prezes PKOL oraz prezydent Wrocławia podpisali w czwartek, porozumienia o współpracy przy organizacji Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017 Wrocław.
Zdjęć: 1  

Wybory samorządowe: wyborcy zainteresowani, ale mało kandydatów »
Tekst opublikowany 2014-10-01, opracowanie otomedia.pl
Tylko do 7 października można zgłaszać kandydatów do rad gminy i powiatu oraz do sejmiku województwa. W bazie Państwowej Komisji Wyborczej na dzisiaj zarejestrowanych było tylko 4500 kandydatów i kandydatek.
Zdjęć: 1  

Sukces zawodników KKS TORA »
Tekst opublikowany 2014-09-29, opracowanie tora
W Czechach odbył się XIII Międzynarodowy Turniej Karate WKF - Shotokan Cup -SOKOL VAMBERK 2014, w którym wzięło udział 320 zawodników z 28 klubów karate Czech, Polski, Niemiec i Słowacji. Legnicki Klub TORA, reprezentowało 16 zawodników.
Zdjęć: 4  

Dobra passa młodych szachistów »
Tekst opublikowany 2014-09-28, opracowanie Piotr Kowalak
Trwa bardzo dobra passa młodych szachistów KSz Miedź Legnica. Po zdobyciu 8 medali w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów, 6-osobowa ekipa udała się do Lubniewic walczyć o przepustki do przyszłorocznych Mistrzostw Polski.

Dzień otwarty w Schronisku »
Tekst opublikowany 2014-09-28, opracowanie rtr
W związku z przypadającym na 4 października Światowym Dniem Zwierząt zaplanowano Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy.
Zdjęć: 1  

Mosty Wrocławia dla kreatywnych »
Tekst opublikowany 2014-09-28, opracowanie Fot:allphotopoland.com
Jeśli masz dobry pomysł, w czerwcu przyszłego roku jeden z wrocławskich mostów może być twój.
Zdjęć: 10  

Czy grozi nam epidemia siecioholizmu? »
Tekst opublikowany 2014-09-28, opracowanie otomedia.pl
Z Internetu korzysta już ponad 60% Polaków. Większość z nich wchodzi do sieci kilka razy dziennie – w domu, w pracy i w podróży. Internauci przenoszą się do wirtualnej rzeczywistości – to nowy rodzaj uzależnienia.
Zdjęć: 1  

Nowe połączenie z Wrocławia do Warszawy »
Tekst opublikowany 2014-09-28, opracowanie otomedia.pl
W nowym sezonie linie lotnicze Eurolot uruchomią nowe połączenie z Portu Lotniczego Wrocław do Warszawy. Poranny lot to świetna oferta dla pasażerów, którzy planują spotkania biznesowe w stolicy na godzinę 9 rano!
Zdjęć: 1  

Kopernikańska mozaika w Rynku po renowacji »
Tekst opublikowany 2014-09-26, opracowanie um
Mozaika przedstawiająca Mikołaja Kopernika, stworzona 41 lat temu przez legnickiego artystę Henryka Bacę, powróciła do dawnej świetności. Blask przywrócił jej nie kto inny, jak sam twórca.

Francuskie gody w Legnicy »
Tekst opublikowany 2014-09-26, opracowanie um
Niecodzienna uroczystość odbyła się w legnickim Urzędzie Stanu Cywilnego. Uroczyste obchody „Złotych Godów” zorganizowano małżeństwu reprezentującemu Polonię w partnerskim Roanne.

Legnica podoba się Francuzom »
Tekst opublikowany 2014-09-26, opracowanie um
Jak młodzi Francuzi postrzegają nasze miasto? – Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to bardzo dużo pojemników do segregacji śmieci – mówi Jalel Slaimi, student z partnerskiego miasta Roanne.

Jest Miejska Komisja Wyborcza  »
Tekst opublikowany 2014-09-26, opracowanie um
26 września ukonstytuowała się odpowiedzialna za przeprowadzenie wyborów samorządowych w dniu 16 listopada 2014 r. Miejska Komisja Wyborcza w Legnicy.

Rosyjski kolos w błysku fleszy »
Tekst opublikowany 2014-09-25, opracowanie otomedia.pl
Kiedy na wrocławskim lotnisku pojawia się nietypowy samolot, już tam są uzbrojeni w aparaty fotograficzne. Bez względu na pogodę i porę dnia polują na idealne ujęcie. Wrocławscy spotterzy.
Zdjęć: 5  

Rosyjskie przygotowania do wielkiej wojny? »
Tekst opublikowany 2014-09-25, opracowanie Andrzej Wilk/Ośrodek Studiów Wschodnich
Wzrost aktywności armii rosyjskiej oraz wydatków na cele wojskowe będzie niezwykle trudny do zahamowania bez osiągnięcia spektakularnego sukcesu...

Zapach relaksu na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2014-09-21, opracowanie otomedia.pl
Po wejściu do hali głównej pasażerów otula przyjemna i świeża woń, a w strefie kontroli bezpieczeństwa inny zapach działa na nich relaksująco.
Zdjęć: 1  

Film o OVO nagrodzony przez twórców z Hollywood »
Tekst opublikowany 2014-09-17, opracowanie otomedia.pl
Film prezentujący kompleks OVO Wrocław zdobył nagrodę prestiżowego magazynu „3D World”. Został oceniony i doceniony m.in. przez twórców hollywoodzkich blockbusterów.
Zdjęć: 1  

Jak latali Polacy »
Tekst opublikowany 2014-09-16, opracowanie otomedia.pl
W tym roku Polacy najczęściej rezerwowali bilety na drugi tydzień czerwca, średnio na bilet lotniczy wydali 1222 pln, a najczęściej wybieranymi destynacjami był: Zurych, Belgrad, Ateny oraz Londyn.
Zdjęć: 1  

Tajemnice Ewy Kopacz »
Tekst opublikowany 2014-09-15, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Bezwzględna, wybuchowa i w pełni zależna od Donalda Tuska. Będąc dyrektorem ZOZ-u w Szydłowcu zadłużyła placówkę na ponad 3,5 mln złotych.
Zdjęć: 1  

Sukces na szchownicy »
Tekst opublikowany 2014-09-14, opracowanie Piotr Kowalak
Doskonale w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w szachach rozgrywanych w Żarowie spisała się skromna, 9-osobowa ekipa "Miedzi" Legnica zdobywając aż 8 medali.
Zdjęć: 4  

Pierwsze mieszkanie – grunt to rozsądek »
Tekst opublikowany 2014-09-13, opracowanie otomedia.pl
We wrześniu w największych miastach w Polsce ruszą targi mieszkaniowe. To doskonała okazja, aby poszukać swojego pierwszego wymarzonego M. Niewielu jednak stać na jego zakup za własne pieniądze.

Kolejny rekord  »
Tekst opublikowany 2014-09-06, opracowanie otomedia.pl
W ubiegłym miesiącu, Port Lotniczy Wrocław ustanowił rekord w liczbie odprawionych pasażerów i… już go pobił. Sierpień okazał się jeszcze lepszy niż lipiec.
Zdjęć: 1  

Ile zapłacisz za legnickie cztery kąty? »
Tekst opublikowany 2014-09-03, opracowanie Domy.pl
Jeśli suma 578,000 zł cię nie przeraża, możesz ze spokojem zabrać się za poszukiwanie domu z legnickiego rynku wtórnego. Tyle bowiem średnio oczekują tutejsi sprzedawcy za swoje nieruchomości.
Zdjęć: 1  

Wrocław – najdroższy dla studentów »
Tekst opublikowany 2014-08-31, opracowanie otomedia.pl
Wrocławscy żacy wynajmują przede wszystkim mieszkania nowe i o wysokim standardzie. I nie odstrasza ich najwyższa w Polsce cena. Za mieszkanie trzeba tu zapłacić od 1400 do 3200 złotych.
Zdjęć: 2  

LBO: Na boisku przy Goździkowej już grają »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie um
Boisko piłkarskie przy ul. Goździkowej, wybudowane w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego, zostało w środę przekazane użytkownikom. To kolejna zrealizowana inwestycja LBO.
Zdjęć: 4  

II Legnicki Festiwal Kultur  »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie um
W niedzielę od godz. 15.00 na dziedzińcu Akademii Rycerskiej czekają nas występy zespołów folklorystycznych, prezentacje stoisk z rękodziełem i wybornymi kulinariami.
Zdjęć: 1  

Atrakcyjny projekt  »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie um
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Legnicy uczestniczy w projekcie pn. „Centra i Środowiska Bioróżnorodności”. Wartość przedsięwzięcia, dofinansowanego w 85 proc. z mechanizmu finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, wynosi 2 mln złotych.
Zdjęć: 1  

Zagrały trójki koszykarskie »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie um
Zespół Orka Śpi wygrał tradycyjny turniej trójek koszykarskich „Streetball”, zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Impreza odbyła się w parku Miejskim.
Zdjęć: 4  

Nowy rok szkolny dla 22 tysięcy »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie um
Miejska inauguracja roku szkolnego odbędzie się 1 września o godzinie 12.00 w Zespole Szkół Budowlanych im. Wojska Polskiego (ul. Grabskiego 14-22).

Wakacje po wakacjach – z wrocławskim lotniskiem »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie otomedia.pl
Wakacje trwają dłużej dzięki rozbudowanej siatce połączeń Portu Lotniczego Wrocław. We wrześniu, a nawet w październiku z łatwością zwiedzimy Paryż, Barcelonę czy Bolonię albo odpoczniemy na gorącym południu Europy.
Zdjęć: 1  

Odblaski obowiązkowe dla wszystkich »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie VOTUM S.A.
Powoli zbliża się początek roku szkolnego, co przełoży się na wzmożony ruch na drodze. Zwiększy się liczba pieszych, także tych poruszających się poza terenem zabudowanym. Coraz szybciej zapadać będzie zmierzch.

Drużyna Miedzi przyjęła wyzwanie  »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie ml
Zawodnicy i trenerzy Miedzi przyjęli wyzwanie Ice Bucket Challenge, które rzucił im prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski. Trener Wojciech Stawowy wcielił się w rolę strażaka i sprawił swoim podopiecznym lodowaty prysznic.
Zdjęć: 1  

Gdzie najtańsze zakupy? »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie Money.pl.
W dyskontach - według obiegowej opinii - jest najtaniej. Money.pl sprawdził, czy ma ona potwierdzenie w rzeczywistości. Przez dwa dni robiliśmy zakupy w hipermarketach i największych supermarketach w Polsce.

Najbogatsi prezydenci miast »
Tekst opublikowany 2014-08-30, opracowanie Mateusz Ratajczak, Money.pl
Domy, mieszkania, domki letniskowe, akcje i... łódź Sasanka. Dzięki oświadczeniom majątkowym wiemy, co posiadają prezydenci miast wojewódzkich i skąd mają na to wszystko pieniądze.

Powrót legendy – prezentacja modelu New Warsaw »
Tekst opublikowany 2014-08-29, opracowanie otomedia.pl
29 sierpnia w Galerii Handlowej wrocławskiego Sky Tower odbyła się oficjalna prezentacja ukończonego modelu New Warsaw.
Zdjęć: 3  

Kolejne drogi utwardzane  »
Tekst opublikowany 2014-08-21, opracowanie um
Dobiega końca utwardzanie frezowanym asfaltem ul. Radwanickiej. To kolejna już droga gruntowa, która została ulepszona tym - jak się okazuje - cennym surowcem z odzysku.

Dawni Dolnoślązacy z wizytą w Legnicy »
Tekst opublikowany 2014-08-21, opracowanie um
Legnicki Ratusz odwiedziła 40–osobowa grupa byłych mieszkańców Dolnego Śląska z Republiki Federalnej Niemiec.

W pierwszej połowie roku zginęło już 37 rolników »
Tekst opublikowany 2014-08-21, opracowanie otomedia.pl
11 388 wypadków w rolnictwie w pierwszej połowie tego roku odnotował KRUS. Ciągle zbyt wielu rolników traci życie w okresie prac polowych. W pierwszej połowie tego roku już 37 osób.
Zdjęć: 1  

Rosyjskie embargo uderza w... Rosję »
Tekst opublikowany 2014-08-21, opracowanie Ewa Fischer/OSW
Rosja jest od lat znaczącym importerem artykułów i surowców rolno-spożywczych; import ten w 2013 roku osiągnął wartość 43 mld USD, co stanowiło 13,6% importu ogółem.

Weronika Pełczyńska w konkursie Air France »
Tekst opublikowany 2014-08-20, opracowanie otomedia.pl
Weronika Pełczyńska została polską laureatką międzynarodowego konkursu fotograficznego Air France – „Wygraj przygodę w świecie profesjonalnej fotografii”.
Zdjęć: 2  

Dwudniowa akcja w Legnicy »
Tekst opublikowany 2014-08-20, opracowanie um
„Pomóż Grzegorzowi i innym. Zostań potencjalnym dawcą szpiku” – to dwudniowa akcja, która odbędzie się dniach 23–24 sierpnia (sobota-niedziela) pod honorowym patronatem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.

Pierogowy festyn na Zakaczawiu »
Tekst opublikowany 2014-08-20, opracowanie um
Tłumy legniczan świetnie bawiły się podczas „Pierogowego festynu na Zakaczawiu” zorganizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Parafią św. Jacka. Mistrzynią Legnicy w lepieniu pierogów po raz kolejny została Anna Ćwiek, która ulepiła aż 366 sztuk.

Wirtualny spacer po Legnicy »
Tekst opublikowany 2014-08-20, opracowanie um
Mieszkańcy naszego miasta, turyści i miłośnicy ciekawych miejsc z całego kraju już od szeregu lat korzystają z wirtualnych spacerów po Legnicy, dostępnych na stronie www.legnica.eu. Ostatnio pojawiło się wiele nowych atrakcji dla spacerowiczów.

Nowe latarnie na Łukasińskiego »
Tekst opublikowany 2014-08-20, opracowanie um
Nowoczesne, stylizowane i przede wszystkim energooszczędne (ze światłem sodowym) latarnie już oświetlają ulicę Łukasińskiego.
Zdjęć: 1  

Lokaty dały zarobić »
Tekst opublikowany 2014-08-18, opracowanie Michał Sadrak/Open Finance
Właściciele zakładanych przed rokiem 12-miesięcznych depozytów bankowych mogą zacierać ręce. Choć otwierali lokaty w okresie silnych spadków oprocentowania, udało im się osiągnąć stosunkowo wysoki realny zysk.
Zdjęć: 1  

Ekspert: biznes też podsłuchuje »
Tekst opublikowany 2014-08-13, opracowanie otomedia.pl
Nie tylko politycy muszą uważać na to, co i gdzie mówią. Szpiegostwo korporacyjne jest codziennością dzisiejszego biznesu – uprawia je ponad 70% globalnych przedsiębiorstw. Dlatego firmy powinny zadbać o poufność informacji oraz bezpieczeństwo spotkań i konferencji.
Zdjęć: 1  

Poszukują w sprawie zabójstwa »
Tekst opublikowany 2014-08-13, opracowanie pol
Policjanci poszukują trzech mężczyzn w związku ze zdarzeniem, do którego doszło w Strzelinie.
Zdjęć: 3  

Arnold Schwarzenegger we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2014-08-12, opracowanie otomedia.pl
Przed nami druga odsłona organizowanego w Polsce cyklu spotkań z największymi gwiazdami Hollywood – An Evening With! Po raz pierwszy nasz kraj odwiedzi Arnold Schwarzenegger - jeden z najpopularniejszych aktorów oraz kulturystów na świecie.
Zdjęć: 1  

Najśmielsze wizje architektów »
Tekst opublikowany 2014-08-12, opracowanie otomedia.pl
Żeby odwzorować bryłę OVO Wrocław, potrzeba niekonwencjonalnego budulca. Dlatego elewacja powstanie z materiału Corian®.
Zdjęć: 2  

Piwo smakuje najlepiej 30 kilometrów od komina »
Tekst opublikowany 2014-08-06, opracowanie IC
- W naszej branży panuje duch wspólnoty – uważają Grzegorz i Arletta Ziemian, założyciele Browaru Stu Mostów. Dlatego zaprosili pracowników nieistniejących już wrocławskich browarów, by oficjalnie odsłonili warzelnię – serce browaru.
Zdjęć: 4  

Bezpieczne przejście przy Poznańskiej »
Tekst opublikowany 2014-08-06, opracowanie um
Dobiegają końca prace przy doświetlaniu przejścia dla pieszych na ul. Poznańskiej (w okolicach wiaduktu) oraz oświetlenia ulicy w tym rejonie.
Zdjęć: 2  

Boisko przy ul. Goździkowej nieodebrane »
Tekst opublikowany 2014-08-06, opracowanie um
Realizowane w ramach pierwszej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego boisko przy ul. Goździkowej nie zostało odebrane przez inwestora, czyli gminę, w imieniu której działał Wydział Inwestycji Miejskich.
Zdjęć: 2  

Certyfikat dla legnickich szkół »
Tekst opublikowany 2014-08-06, opracowanie um
Specjalna Szkoła Podstawowa nr 12 oraz Specjalne Gimnazjum nr 12 uczestniczyły w programie „Aktywna Edukacja”, który był realizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji wraz z Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Zdjęć: 2  

Piaskownica po raz drugi »
Tekst opublikowany 2014-08-06, opracowanie um
Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do wzięcia udziału w konkursie rzeźby w piasku „Piaskownica 2014”. Impreza odbędzie się 8 sierpnia o godz. 16.00 na kąpielisku Kormoran.

Nominacje na wyższe stopnie  »
Tekst opublikowany 2014-08-06, opracowanie um
W legnickim Ratuszu odbyła się uroczystość awansowania na wyższe stopnie podoficerskie żołnierzy rezerwy niepodlegających już służbie wojskowej, zamieszkałych w Legnicy i powiecie legnickim.
Zdjęć: 6  

Przesiadamy się do samolotów »
Tekst opublikowany 2014-08-06, opracowanie otomedia.pl
W Porcie Lotniczym Wrocław ruch pasażerów na połączeniach krajowych w lipcu wzrósł o ponad 50%.
Zdjęć: 1  

40 tys. na meczu? »
Tekst opublikowany 2014-08-05, opracowanie otomedia.pl
W związku ze spodziewaną wysoką frekwencją na meczu WKS Śląsk Wrocław – Borussia Dortmund 6 sierpnia uruchomione zostaną wszystkie parkingi na terenie, jak i wokół Stadionu Wrocław.
Zdjęć: 1  

Malaga przebojem wakacji 2014  »
Tekst opublikowany 2014-07-31, opracowanie otomedia.pl
Malaga, Rzym, Alicante - tak u szczytu sezonu letniego przedstawia się top najpopularniejszych tanich wakacyjnych połączeń wrocławskiego lotniska.
Zdjęć: 1  

Gdzie na urlop w sierpniu? »
Tekst opublikowany 2014-07-20, opracowanie otomedia.pl
Leć z Wrocławia i zobacz, czym jeździł James Bond, odkryj muzyczne uroki Barcelony lub poczuj włoskie dolce vita podczas rzymskiego festiwalu È Estate Romana.
Zdjęć: 1  

Puchar Mietkowa – złowiono 4000 ryb! »
Tekst opublikowany 2014-07-17, opracowanie Roman Gawlas/PZW W-w
W dniach 4-6 lipca odbyły się ogólnopolskie zawody spinningowe z o „Puchar Mietkowa”, które rozegrano na zbiorniku zaporowym w Mietkowie.
Zdjęć: 14  

Ukradli nowiutkie ogrodzenie  »
Tekst opublikowany 2014-07-16, opracowanie um
Tuż po założeniu ogrodzenia kwiatonów przy odnowionej al. Orła Białego w parku Miejskim złodzieje ukradli 31 metalowych elementów. W sumie zdemontowali 50 metrów płaskownika z ogrodzenia.
Zdjęć: 3  

Kopernikańska mozaika wraca do świetności »
Tekst opublikowany 2014-07-16, opracowanie um
Interesująca mozaika, prezentująca Mikołaja Kopernika, znajdująca się na ścianie budynku przy ul. Partyzantów (obok wejścia do biblioteki), odzyska dawny blask.
Zdjęć: 1  

Ponad 160 km/h autostradą „pod prąd” »
Tekst opublikowany 2014-07-16, opracowanie pol
Policjanci z legnickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który pędził autostradą A-4 „pod prąd” z prędkością ponad 160 km/h.

Cenne odkrycie »
Tekst opublikowany 2014-07-15, opracowanie um
Dzięki prowadzonej przez miasto inwestycji konserwatorzy odnawiają i odtwarzają piękne ornamenty florystyczne, odkryte w bramie wjazdowej na dziedziniec rewitalizowanego obecnie budynku ZSE-M.
Zdjęć: 8  

Dzieci oblegają półkolonie »
Tekst opublikowany 2014-07-15, opracowanie um
Legnickie dzieci, odpoczywające na półkoloniach, na brak atrakcji nie narzekają.

Patrol Wakacyjny Straży Miejskiej »
Tekst opublikowany 2014-07-15, opracowanie um
Wakacyjny patrol Straży Miejskiej odwiedził dzieci z Przedszkola nr 1 przy al. Rzeczypospolitej. Strażnicy uczyli i przypominali maluchom, jak bezpiecznie spędzić wakacje.
Zdjęć: 4  

Wakacje na muzealnym szlaku: Legnica - Görlitz »
Tekst opublikowany 2014-07-15, opracowanie um
Legnickie Muzeum Miedzi zaprasza w środę (16 lipca) na wyjazd do Görlitz i zwiedzanie wystawy „Trwanie wśród przemian. Szlachta na Śląsku i Górnych Łużycach od XVIII wieku” oraz poznanie innych atrakcji tego miasta.

Lipcowa zumba w LCK »
Tekst opublikowany 2014-07-15, opracowanie um
Legnickie Centrum Kultury zaprasza w lipcu na zajęcia Zumba Fitness (środy i czwartki o godz.18.30). Prowadzą je certyfikowani instruktorzy.

Zmagania młodych tenisistów »
Tekst opublikowany 2014-07-15, opracowanie um
W niedzielę w Legnicy zakończyła się XX Ogólnopolska Letnia Olimpiada Młodzieży w tenisie ziemnym, będąca jednocześnie turniejem Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.
Zdjęć: 4  

Analiza wniosków LBO  »
Tekst opublikowany 2014-07-15, opracowanie um
Kilkunastu przedstawicieli kadry merytorycznych wydziałów Urzędu Miasta, Zarządu Dróg Miejskich i Zarządu Gospodarki Mieszkaniowej analizowało wnioski, jakie mieszkańcy zgłosili w ramach drugiej edycji LBO.
Zdjęć: 1  

Jaworzyńska się zmienia »
Tekst opublikowany 2014-07-15, opracowanie um
Wkraczamy w kolejne etapy przebudowy ulicy Jaworzyńskiej. Wkrótce z ruchu zostanie wyłączone skrzyżowanie tej ulicy z ul. Grabskiego.
Zdjęć: 2  

Afery taśmowej można było uniknąć? »
Tekst opublikowany 2014-07-15, opracowanie otomedia.pl
Każdego dnia media publikują nowe rewelacje w sprawie tzw. afery taśmowej. Ale czy musiało do niej dojść?
Zdjęć: 1  

Drugie miejsce dla Legnicy »
Tekst opublikowany 2014-07-11, opracowanie um
Legnica uplasowała się na II miejscu wśród miast stutysięcznych w prestiżowym, „Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2014.”, który rozgrywany był w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Oferta wakacyjna »
Tekst opublikowany 2014-07-11, opracowanie um
Galeria Sztuki proponuje wolny wstęp na prezentowane podczas wakacji wystawy: Portrety w zawieszeniu, Florian Doru Crihana. Legnica – satyryczne impresje, Metafizyka Geometrii, Malarstwo Juliusza Kosina, Łemkowskie Jeruzalem.
Zdjęć: 5  

Jest jeszcze 200 wolnych miejsc »
Tekst opublikowany 2014-07-11, opracowanie um
Zakończono I etap rekrutacji do legnickich szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2014/2015. Swoje miejsce do nauki znalazło już 1.471 absolwentów gimnazjów.
Zdjęć: 5  

Uwaga zmiana w rejonie Galaktycznej »
Tekst opublikowany 2014-07-11, opracowanie um
Zapowiadana od dłuższego czasu przebudowa ul. Galaktycznej wreszcie może się rozpocząć. We wtorek (15 lipca) ruszają prace budowlane na Galaktycznej i Plutona.
Zdjęć: 3  

Intrygujące malarstwo w Galerii Sztuki »
Tekst opublikowany 2014-07-10, opracowanie um
Legnicka Galeria Sztuki zaprasza na intrygującą i pobudzającą wyobraźnię wystawę malarstwa Karoliny Jaklewicz „Metafizyka geometrii”. Prace można oglądać do 3 sierpnia (plac Katedralny 1).
Zdjęć: 3  

Mundialowa piłka nożna na plaży Kormorana »
Tekst opublikowany 2014-07-10, opracowanie um
Legnica też ma swój Mundial i właśnie poznaliśmy jego zwycięzców. W zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji Turnieju Plażowej Piłki Nożnej w kategorii gimnazjalistów zwyciężyła drużyna Młode Wilki.
Zdjęć: 3  

Legnica gości młodych Ukraińców »
Tekst opublikowany 2014-07-10, opracowanie um
W Ratuszu gościły dzieci i młodzież z Ukrainy, które przebywają na wakacjach w Legnicy i okolicach. Spotkali się z nimi prezydent Tadeusz Krzakowski i jego zastępczyni, Dorota Purgal.
Zdjęć: 5  

Agroturystyka – biznes wolny od podatku »
Tekst opublikowany 2014-07-10, opracowanie otomedia.pl
Wynajmując pokoje wczasowiczom, niezależnie czy robimy to prywatnie czy w ramach działalności gospodarczej, musimy odprowadzić podatek. Wyjątkiem jest wynajem pokoi na wsi, w ramach tzw. agroturystyki.
Zdjęć: 2  

Pierwsze inwestycje LBO  »
Tekst opublikowany 2014-07-09, opracowanie um
Kolejne inwestycje w ramach ubiegłorocznej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego przekazywane są mieszkańcom. Właśnie zakończyła się przebudowa fragmentu ul. Żeromskiego od skrzyżowania z ul. Marcinkowskiego.
Zdjęć: 9  

Wakacje w mieście na sportowo »
Tekst opublikowany 2014-07-09, opracowanie um
Legnickie dzieci i młodzież, spędzający wakacje w mieście, mogą uczestniczyć w zajęciach rekreacyjno-sportowych w ramach programu pn. Legnicki Animator Osiedlowy.

Legniczanin mistrzem w nordic walking »
Tekst opublikowany 2014-07-08, opracowanie um
Legniczanin Arkadiusz Stępień wywalczył Mistrzostwo Słowacji w norndic walking.
Zdjęć: 6  

W Legnicy – tenis ziemny »
Tekst opublikowany 2014-07-08, opracowanie um
W Legnicy zainaugurowana została XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w tenisie ziemnym. W turnieju o medale walczy 114 zawodniczek i zawodników w wieku do 16 lat.
Zdjęć: 3  

Legniczanie złożyli 73 projekty  »
Tekst opublikowany 2014-07-08, opracowanie um
W tydzień po zakończeniu przez mieszkańców składania wniosków inwestycyjnych do II edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego, w Ratuszu odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu Technicznej Oceny Projektów.
Zdjęć: 4  

Oto wrocławskie Afrykarium »
Tekst opublikowany 2014-07-08, opracowanie zoo
Jego budowa dobiega końca. Rozpoczął się ostatni etap - prace wykończeniowe, sprawdzanie urządzeń, uzupełnianie dekoracji roślinnej. Najwięcej emocji budzi napełnianie basenów i akwariów wodą. To obiekt unikatowy na skalę europejską.

Piotr Jacek nowym trenerem Miedzi II Legnica »
Tekst opublikowany 2014-07-08, opracowanie otomedia.pl
Nowym trenerem występującego w IV lidze zespołu Miedzi II Legnica został Piotr Jacek. 37-letni były piłkarz m.in. Lecha Poznań i Zawiszy Bydgoszcz pracował już w Miedzi jako asystent trenera pierwszej drużyny w sezonie 2011/2012, kiedy legniczanie wywalczyli awans do I ligi.
Zdjęć: 1  

Dziecko na parapecie na III piętrze »
Tekst opublikowany 2014-07-08, opracowanie pol
W Legnicy policjanci otrzymali zgłoszenie o małym dziecku stojącym w oknie jednego z mieszkań. Wkrótce okazało się, że jego opiekunowie zostawili je same w lokalu. Na dodatek obaj znajdowali się pod wpływem alkoholu...

Rewelacyjne wyniki matur w II LO »
Tekst opublikowany 2014-07-07, opracowanie um
Wyniki tegorocznych matur w II Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy są dla uczniów i nauczycieli tej szkoły prawdziwym powodem do dumy. Egzamin dojrzałości zdało 98,4 proc. absolwentów.

Strażacy dają ochłodę  »
Tekst opublikowany 2014-07-07, opracowanie um
W poniedziałkowe przedpołudnie słupek na termometrach w legnickim Rynku znacznie przekroczył 40 kresek. Żar po prostu lał się z nieba. Płyta była bardzo nagrzana. Mieszkańcy szukali schronienia w cieniu.
Zdjęć: 6  

Legniccy strażacy obchodzili swe święto »
Tekst opublikowany 2014-07-07, opracowanie um
W palącym słońcu obchodzili swoje doroczne święto legniccy strażacy. Na płycie Rynku odbył się uroczysty apel.
Zdjęć: 8  

Atak wandali na pergolę  »
Tekst opublikowany 2014-07-07, opracowanie um
Kolejny raz wandale dali o sobie znać w parku Miejskim. Wyłamali dwa betonowe słupki oraz betonowy łącznik, który przykrywał murek. Koszty naprawy, niestety, wspólnie pokryjemy z budżetu miasta.
Zdjęć: 1  

X Akademickie Łucznicze Mistrzostwa Świata w Legnicy »
Tekst opublikowany 2014-07-07, opracowanie um
Srebrny medal w łukach klasycznych Macieja Fałdzińskiego to jedyny krążek wywalczony przez polskiego zawodnika w X AMŚ, które zakończyły się w sobotę (5 lipca).
Zdjęć: 5  

Co drugi przedsiębiorca nie pojedzie na wakacje »
Tekst opublikowany 2014-07-06, opracowanie Katarzyna Siwek, wsp. Katarzyna Miazek
Aż 44% przedsiębiorców, zamiast odpoczywać nad morzem albo w górach, spędzi tegoroczne wakacje w pracy –wynika z badania przeprowadzonego przez Grupę Idea Banku. Na krótki, jednotygodniowy urlop, wybierze się co czwarty właściciel małej firmy.
Zdjęć: 1  

Fotolia: zarabiaj na wakacyjnych zdjęciach »
Tekst opublikowany 2014-07-04, opracowanie Fot. Serwis: fotolia.com
W ciągu ostatnich lat zauważalna jest zdecydowana zmiana w naszych urlopowych zwyczajach – Polacy coraz chętniej podróżują już nie tylko nad Bałtyk, ale stanowią rosnącą grupę globtrotterów, docierających do najbardziej egzotycznych zakątków świata.
Zdjęć: 5  

Muzealne propozycje na weekend »
Tekst opublikowany 2014-07-04, opracowanie um
Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza na sobotę, 5 lipca 2014 r. o godzinie 17.00 do zwiedzania wystawy „Rycerze wolności, strażnicy praw. Szlachta na Śląsku w średniowieczu i czasach nowożytnych” z komisarzem wystawy, panią Łucją Wojtasik-Seredyszyn.
Zdjęć: 1  

Konkurs fotograficzny »
Tekst opublikowany 2014-07-04, opracowanie um
Fundacja Dworek Skórzewski zaprasza osoby, które ukończyły 18 lat, do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Senior w obiektywie i za obiektywem”.
Zdjęć: 1  

X Akademickie Mistrzostwa Świata w Łucznictwie »
Tekst opublikowany 2014-07-04, opracowanie um
Barwny korowód z muzyką i tańcami przeszedł ulicą Najświętszej Marii Panny. Tak właśnie rozpoczęły się dwa bardzo ważne wydarzenie – X Akademickie Mistrzostwa Świata w Łucznictwie oraz XVII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą”.
Zdjęć: 6  

Energetyk odzyskuje blask »
Tekst opublikowany 2014-07-04, opracowanie um
W Zespole Szkół Elektryczno–Mechanicznych wykonana już została nowa elewacja na wyższych kondygnacjach budynku, od strony ul. Bankowej.
Zdjęć: 2  

Miasto remontuje siedzibę stołówki »
Tekst opublikowany 2014-07-04, opracowanie um
Zgodnie z wcześniejszymi planami Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej rozpoczął na Zakaczawiu remont lokalu przy ul. Dmowskiego 15, który będzie przeznaczony na siedzibę stołówki charytatywnej dla osób najbardziej potrzebujących.
Zdjęć: 1  

Oto wojna na Ukrainie »
Tekst opublikowany 2014-07-03, opracowanie otomedia.pl
Prezentujemy zdjęcia obrazujące ciężkie walki toczące się na Ukrainie. "Zwyczajna" wojna trwa od kilku tygodni i pochłania setki ofiar...

Zapraszamy do Jeleniej Góry  »
Tekst opublikowany 2014-07-01, opracowanie otomedia.pl
Od wtorku 8. lipca Jelenią Górą i okolicami zawładną kolarze z 25 krajów - uczestnicy Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym.
Zdjęć: 1  

Ryanair startuje z Wrocławia do Gdańska »
Tekst opublikowany 2014-07-01, opracowanie otomedia.pl
Szybkie i niedrogie połączenie z Wrocławia do Gdańska – czas przelotu: 60 minut, bilet tańszy niż przejazd koleją czy samochodem. Pierwszy samolot linii lotniczych Ryanair na trasie Wrocław-Gdańsk odleciał we wtorek 1 lipca.
Zdjęć: 1  

Miejska Rada Seniorów »
Tekst opublikowany 2014-07-01, opracowanie um
W legnickim Ratuszu ukonstytuowała się na swym pierwszym posiedzeniu Miejska Rada Seniorów.
Zdjęć: 4  

Nowe inwestycje w LSSE »
Tekst opublikowany 2014-07-01, opracowanie um
16 firm działających w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej otrzymało zezwolenie na rozszerzenie i uruchomienie nowej produkcji. W sumie zakłady te zainwestują w rozwój ponad miliard złotych i stworzą 543 nowe miejsca pracy.
Zdjęć: 1  

Zdobył czarny pas »
Tekst opublikowany 2014-06-30, opracowanie JR
Daniel Santorowski aktualny Wicemistrz Polski w kata juniorów młodszych zdobył czarny pas w karate Shotokan. Egzamin był dwustopniowy przeprowadzony wg wymagań włoskich.
Zdjęć: 1  

Legniczanie dają mata »
Tekst opublikowany 2014-06-30, opracowanie um
Urząd Miasta wdraża nowy, niezwykle interesujący projekt edukacyjny pod nazwą „Legniczanie dają mata”. Chodzi o szachową edukację uczniów najmłodszych klas (I-III) w 12 szkołach podstawowych. Projekt jest prekursorskim przedsięwzięciem w skali całego kraju.
Zdjęć: 1  

Pierwsze inwestycje LBO dobiegają końca »
Tekst opublikowany 2014-06-30, opracowanie um
Legniczanie, zwłaszcza najmłodsi mogą się cieszyć z nowoczesnych, funkcjonalnych, estetycznych i bezpiecznych placów zabaw i terenów rekreacyjnych.
Zdjęć: 4  

X Akademickie Mistrzostwa Świata w Łucznictwie »
Tekst opublikowany 2014-06-30, opracowanie um
Z udziałem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego w Ratuszu odbyło się spotkanie, podsumowujące przygotowania do X Akademickich Mistrzostw Świata w Łucznictwie. Omówiono zagadnienia logistyczne, techniczne i związane z zapewnieniem bezpieczeństwa.
Zdjęć: 1  

Kłamstwa i intrygi - Lidia Geringer de Oedenberg o swoim rozwodzie »
Tekst opublikowany 2014-06-30, opracowanie rtr
Europarlamentarzystka Lidia Geringer de Oedenberg rozstaje się z SLD. Dlaczego? Oto co napisała.
Zdjęć: 1  

Zapraszamy na Jazz Vocal Night »
Tekst opublikowany 2014-06-29, opracowanie PK
Stowarzyszenie Europejska Unia Aktywnych i Klub Kręgielnia „Kometa” zaprasza na koncert „Jazz Vocal Night” z udziałem Patrycji Kamola i Katarzyny Mirowskiej.
Zdjęć: 4  

Czy podsłuch może być legalny? »
Tekst opublikowany 2014-06-29, opracowanie otomedia.pl
Afera podsłuchowa wywołała w naszym kraju gorącą dyskusję o legalności i granicach stosowania akcesoriów detektywistycznych. Dotyczy to nagrywania rozmów funkcjonariuszy publicznych tak samo, jak nagrywania każdej innej osoby. Czy z tego typu urządzeń można korzystać zgodnie z prawem?
Zdjęć: 1  

30 ton azbestu zniknie z miasta »
Tekst opublikowany 2014-06-28, opracowanie um
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przyznał Legnicy dofinansowanie w wysokości ok. 20 tys. zł. na realizację Programu usuwania azbestu.

600 tys. złotych na wypoczynek dzieci i młodzieży »
Tekst opublikowany 2014-06-28, opracowanie um
Na wakacyjny wypoczynek legnickich dzieci i młodzieży Prezydent Legnicy przeznacza w tym roku ponad 596 tysięcy złotych. Jest to kwota znacznie wyższa od ubiegłorocznej.

Ogólnopolska konferencja w Legnicy »
Tekst opublikowany 2014-06-28, opracowanie um
W legnickim Ratuszu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Edukacja i aktywizacja osób z niepełnosprawnością”.
Zdjęć: 1  

Legniczanka jedną z Ośmiu Wspaniałych »
Tekst opublikowany 2014-06-28, opracowanie um
Martyna Kuczyńska, laureata ogólnopolskiego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” była gościem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. Prezydent Legnicy pogratulował jej sukcesu i wręczył prezenty, wśród których było wieczne pióro od prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
Zdjęć: 1  

Więcej pieniędzy na inwestycje »
Tekst opublikowany 2014-06-28, opracowanie um
Podczas konferencji prasowej prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski poinformował media o projekcie zmian budżetu miasta na rok 2014, jaki przekazał Radzie Miejskiej do rozpatrzenia na najbliższej, poniedziałkowej sesji.

Wybierz 7 nowych cudów Polski »
Tekst opublikowany 2014-06-28, opracowanie otomedia.pl
Ruszył wakacyjny plebiscyt Travelera. 16 wyjątkowych miejsc walczy o tytuł kolejnego cudu Polski. Głosowanie online potrwa do 26 września. Uczestnicy głosowania mogą wygrać atrakcyjne nagrody.
Zdjęć: 16  

Gdzie najczystsze kąpieliska? »
Tekst opublikowany 2014-06-28, opracowanie otomedia.pl
Choć rozpoczęło się kalendarzowe lato, to aura nas niestety nie rozpieszcza. A tu przecież już wakacje. Gdzie szukać lata? Co obecnie najczęściej decyduje o wyborze wakacji – czyste i ciepłe morze i urlop koniecznie z parasolem… przeciwsłonecznym.
Zdjęć: 2  

Wrocław ma już połączenie z Lublinem »
Tekst opublikowany 2014-06-26, opracowanie otomedia.pl
Nowe połączenie Eurolotu będzie realizowane cztery razy w tygodniu, zaś lot potrwa niewiele ponad godzinę. To najszybszy i najwygodniejszy sposób podróżowania na tej trasie.
Zdjęć: 1  

Nowe muzeum człowieka  »
Tekst opublikowany 2014-06-24, opracowanie otomedia.pl
28 czerwca w Krasiejowie na Opolszczyźnie otwiera się interaktywny Park Nauki i Ewolucji Człowieka. To najbardziej nowoczesne muzeum człowieka w Europie.
Zdjęć: 4  

Wrocław - wystartowały już wszystkie czartery »
Tekst opublikowany 2014-06-22, opracowanie otomedia.pl
Peloponez, Paphos i Madera to ostatnie z czarterowych nowości, wprowadzone w tym sezonie do siatki wrocławskiego lotniska. 21 czerwca lot na Lanzarote zainaugurował sezon wakacyjny.
Zdjęć: 1  

Zmiana na ul. Witelona i Skarbka »
Tekst opublikowany 2014-06-22, opracowanie um
Jak informuje firma Heilit + Woerner, wykonawca przebudowy ulic Witelona i Skarbka, we wtorek rano (24 czerwca) ruch pojazdów zostanie przeniesiony z jezdni północnej na południową.
Zdjęć: 5  

Na Jaworzyńskiej zgodnie z harmonogramem  »
Tekst opublikowany 2014-06-22, opracowanie um
Rozpoczęło się kładzenie masy wiążącej na wyłączonym z ruchu odcinku ul. Jaworzyńskiej. Roboty będą kontynuowane na skrzyżowaniu ul. Jaworzyńskiej, Skarbka i Muzealnej.
Zdjęć: 3  

Gdzie się kąpać bezpiecznie? »
Tekst opublikowany 2014-06-22, opracowanie u
Legnickie kąpieliska administrowane prze Ośrodek Sportu i Rekreacji zostaną udostępnione mieszkańcom 28 czerwca.

Dla niego historia II wojny nie ma tajemnic »
Tekst opublikowany 2014-06-22, opracowanie um
Jakub Jastrzębski, uczeń klasy II E Gimnazjum nr 5 w Legnicy został laureatem ogólnopolskiego konkursu historycznego im. mjr Marka Gajewskiego pn. „Losy żołnierza i oręża polskiego.
Zdjęć: 5  

Legnica w rankingu miesięcznika „Forbes” »
Tekst opublikowany 2014-06-22, opracowanie um
Czerwcowy numer miesięcznika „Forbes”, prestiżowego pisma o charakterze gospodarczo-biznesowym, przyniósł wyniki dorocznego rankingu polskich miast atrakcyjnych dla biznesu.
Zdjęć: 2  

Debata prezydenta z mieszkańcami Jaworzyńskiej »
Tekst opublikowany 2014-06-22, opracowanie um
Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się w Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Grabskiego z mieszkańcami osiedli Wielogórska i Sienkiewicza, Przybkowa oraz okolic Jaworzyńskiej od Grabskiego do obwodnicy zachodniej.
Zdjęć: 5  

Święto Legnicy »
Tekst opublikowany 2014-06-22, opracowanie um
- To będzie wyjątkowe Święto Legnicy, trwające niemal dwa tygodnie – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski podczas zorganizowanego w Rynku briefingu Prasowego.
Zdjęć: 9  

Daniel Feruga w Miedzi Legnica »
Tekst opublikowany 2014-06-21, opracowanie ml
Nowym zawodnikiem Miedzi Legnica został Daniel Feruga. 26-letni piłkarz, mogący grać na pozycji zarówno skrzydłowego jak i ofensywnego pomocnika związał się z legnickim klubem trzyletnim kontraktem.
Zdjęć: 1  

Prehistoryczne plażowanie »
Tekst opublikowany 2014-06-21, opracowanie otomedia.pl
Nie tylko dinozaury lubiły odpoczywać nad wodą. W Krasiejowie na Opolszczyźnie, w towarzystwie ponad 200 okazów tych wyjątkowych stworzeń, można bawić się i uczyć w Prehistorycznym Oceanarium, a także odpoczywać na specjalnej jurajskiej plaży.
Zdjęć: 4  

Jak podsłuchują Polacy? »
Tekst opublikowany 2014-06-18, opracowanie otomedia.pl
Afera taśmowa stawia pytanie o skłonność Polaków do nagrywania i podsłuchiwania. Sprzedaż akcesoriów szpiegowskich wzrosła w ubiegłym roku o 80%. Dlaczego coraz bardziej interesujemy się urządzeniami detektywistycznymi?

Rozmowa o pracę przez telefon - sprawdź, jak postępować by dobrze wypaść »
Tekst opublikowany 2014-06-17, opracowanie MR
Poszukując zatrudnienia, należy być gotowym, że w każdym momencie może zadzwonić do nas rekruter, w celu przeprowadzenia wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej. Nie należy się jej obawiać, gdyż wbrew pozorom, ma ona sporo zalet. Warto jednak wiedzieć, co robić by zakończyła się sukcesem.
Zdjęć: 1  

Kolejny sukces legnickich karateków »
Tekst opublikowany 2014-06-13, opracowanie otomedia.pl
Znakomicie spisali się zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do na XXVII Mistrzostwach Polski Seniorów. Legniczanie z Częstochowy przywieźli 15 medali.
Zdjęć: 5  

Klucze Sukcesu przyznane »
Tekst opublikowany 2014-06-13, opracowanie otomedia.pl
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu już po raz 18. odbyło się uroczyste wręczenie najbardziej prestiżowego, najstarszego, regionalnego wyróżnienia „Dolnośląski Klucz Sukcesu”.
Zdjęć: 23  

Ile za rodzinne wczasy za granicą?  »
Tekst opublikowany 2014-06-09, opracowanie otomedia.pl
2 tygodnie w hotelu, przelot samolotem, gwarantowana pogoda, posiłki w cenie – wakacje 2014. Tak przedstawiają to prospekty największych biur podróży. A ile trzeba obecnie zapłacić za rodzinne wczasy?
Zdjęć: 1  

Medale dla Delfinka »
Tekst opublikowany 2014-06-09, opracowanie delf
W Brzegu Dolnym odbyły się Dolnobrzeskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza w Sprincie 2014 oraz III Mistrzostwa Ostrzeszowa w Pływaniu. Zawodnicy KS DELFINEK Legnica w Brzegu wywalczyli 23 medale.
Zdjęć: 2  

"Rz": Pierwszy powyborczy sondaż – kto w Sejmie?  »
Tekst opublikowany 2014-06-09, opracowanie rp.pl
Mimo przegranej w eurowyborach, poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wzrosło - wynika z pierwszego powyborczego badania IBRiS Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Sukces legnickich zawodników karate »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie tora
W Warce koło Warszawy odbył się PUCHAR POLSKI w KARATE WKF. Startowało 450 zawodników.
Zdjęć: 3  

UKS Delfinek z pucharem  »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie delf
W ostatni majowy weekend w Nowej Rudzie odbyły się najważniejsze w regionie zawody pływackie dziesięcio i jedenastolatków – Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci.
Zdjęć: 3  

Niedziela na Kormoranie: dzieci i wędkowanie »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie um
W najbliższą niedzielę (8 czerwca) w ramach festynu „Wybieram sport i bezpieczeństwo” na kąpielisku Kormoran odbędą się otwarte zawody dla dzieci i młodzieży w wędkarstwie spławikowym.

Termomodernizacja ZSO nr 3 »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie um
Prezydent Legnicy ogłosił przetarg na wykonanie zadania inwestycyjnego pn. „Termomodernizacja (etap II) segmentu A – Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Mazowieckiej 3”.
Zdjęć: 1  

Miejska Rada Seniorów »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie um
Zgodnie ze statutem o składzie nowej Rady decydowali delegaci I Forum Wyborczego Legnickich Seniorów, które odbyło się 3 czerwca w Klubie Nauczyciela. Z uczestnikami Forum spotkał się prezydent Tadeusz Krzakowski.

Bandyta aresztowany »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie pol
Legniccy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju, który pobił i okradł 19 - letniego mężczyznę. Okazał się mieszkaniec województwa pomorskiego.
Zdjęć: 1  

Oto największe centrum handlowe w Polsce »
Tekst opublikowany 2014-06-03, opracowanie otomedia.pl
Ruszyły prace budowlane nowej części Parku Handlowego Bielany. Powstanie nowoczesna galeria handlowa, połączona z dotychczasowym obiektem, parking podziemny oraz dwa poziomy ze sklepami, restauracjami i kinem. Będzie to największe centrum handlowe w Polsce.
Zdjęć: 14  

Wielki festyn na Dzień Dziecka »
Tekst opublikowany 2014-06-03, opracowanie um
Ponad 3000 dzieci z legnickich szkół, przedszkoli, warsztatów terapii zajęciowej oraz placówek oświatowych i wychowawczych z terenu powiatu legnickiego doskonale bawiło się na wielkim festynie z okazji Dnia Dziecka.
Zdjęć: 12  

Honory dla zasłużonych  »
Tekst opublikowany 2014-06-03, opracowanie um
Jak każdego roku, uroczystą oprawę miała sesja Rady Miejskiej poświęcona wyróżnieniu osób szczególnie zasłużonych dla miasta. Odbyła się 2 czerwca w sali Teatru Modrzejewskiej.
Zdjęć: 10  

Wyłudził 200 tysięcy złotych  »
Tekst opublikowany 2014-06-02, opracowanie pol
Policjanci z powiatu legnickiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Od osób zainteresowanych zakupem maszyn budowlanych i rolniczych pobierał zaliczki w ogóle nie realizując zamówień.

Rusza Miasteczko Ruchu Drogowego »
Tekst opublikowany 2014-06-02, opracowanie um
Organizatorami sprawdzianu wiedzy o zasadach ruchu drogowego i umiejętności rowerowych uczniów legnickich szkół podstawowych są: Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i już po raz drugi - Centrum Handlowe Carrefour Piekary.
Zdjęć: 1  

Legnicki policjant kierował ruchem najlepiej  »
Tekst opublikowany 2014-06-02, opracowanie um
Policjanci reprezentujący poszczególne komendy województwa dolnośląskiego rywalizowali w eliminacjach do ogólnopolskiego konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2014”.
Zdjęć: 2  

Używki na cukierki »
Tekst opublikowany 2014-06-02, opracowanie um
Uczniowie Gimnazjum nr 5, należący do Szkolnego Koła PCK przeprowadzili akcję promującą życie wolne od uzależnień „Zamień używki na cukierka”.
Zdjęć: 1  

W Parku Bielańskim - plac zabaw, siłownia i street workout park »
Tekst opublikowany 2014-06-02, opracowanie um
Prezydent Legnicy ogłosił przetarg nieograniczony na wybór wykonawcy zadania „Budowa placu zabaw w Parku Bielańskim w Legnicy” w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Zdjęć: 2  

W co inwestują posłowie? »
Tekst opublikowany 2014-06-02, opracowanie Damian Tomczyk/Andrzej Zwoliński, Money.pl
63 posłów wybrało fundusze jako lokatę kapitału, co dziesiąty gra na giełdzie, a obligacje są popularne tylko wśród nielicznych. Z przeanalizowanych przez portal Money.pl oświadczeń majątkowych posłów wynika, że najchętniej odkładają gotówkę w bankach.

Palikot biednieje, Tusk się bogaci »
Tekst opublikowany 2014-06-02, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Topnieje majątek Janusza Palikota, ale mimo tego wciąż nie ma on sobie równych wśród liderów sejmowych partii. Natomiast uwagę w przypadku premiera Donalda Tuska zwraca przede wszystkim ponad trzykrotny wzrost wartości posiadanej gotówki. Wiemy też, w czym podobni do siebie są: prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef SLD Leszek Miller.

Ostatnie przygotowania do Monster X Tour »
Tekst opublikowany 2014-06-01, opracowanie otomedia.pl
Trwa odliczanie do rozpoczęcia ekstremalnej imprezy – Monster X Tour. Prawie 5 tysięcy ton nawiezionej ziemi. 17 tysięcy ton rozłożonej murawy. 200 ton wraków osobówek.
Zdjęć: 9  

Budujcie pływające samoróbki »
Tekst opublikowany 2014-06-01, opracowanie otomedia.pl
W niedzielę 15 czerwca na Kaczawę w środku Legnicy wypłyną pomysłowe pływadła wykonane przez uczestników XVI Spływu Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy.
Zdjęć: 2  

Młodzi legniczanie powitali Julka »
Tekst opublikowany 2014-06-01, opracowanie um
Happeningowo legnicka młodzież powitała spiżową postać Julka, który stanął w narożniku pasażu, łobuzersko spoglądając na Rynek.
Zdjęć: 10  

Wioska Indiańska  »
Tekst opublikowany 2014-06-01, opracowanie um
Prezydent Tadeusz Krzakowski odwiedził uczestników imprezy integracyjnej „Wioska Indiańska”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Osób z Upośledzeniem Umysłowym i Ruchowym „Persona”.
Zdjęć: 7  

Zwycięskie projekty LBO »
Tekst opublikowany 2014-06-01, opracowanie um
Legnicki Budżet Obywatelski, którego procedury były po raz pierwszy przeprowadzone w 2013 roku, wkroczył w końcowy etap realizacji.

Dzień Dziecka w schronisku »
Tekst opublikowany 2014-06-01, opracowanie lpgk
2 czerwca (poniedziałek) na terenie legnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Ceglanej, odbędzie się dzień otwarty z okazji Dnia Dziecka.
Zdjęć: 1  

Złoto Marty »
Tekst opublikowany 2014-06-01, opracowanie otomedia.pl
W Bystrzycy Kłodzkiej rozegrane zostały XXIII Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon-do. Dwa medale w mistrzostwach wywalczyła Marta Kurtasz z Legnickiego Klubu Taekwon-do.
Zdjęć: 1  

Keon Daniel nowym zawodnikiem Miedzi »
Tekst opublikowany 2014-05-31, opracowanie Fot. Miedź Legnica
Reprezentant Trynidadu i Tobago parafował kontrakt z Miedzią. 27-letni Keon Daniel pomyślnie przeszedł testy medyczne oraz wydolnościowe i przez najbliższe trzy lata będzie reprezentował barwy legnickiego klubu.
Zdjęć: 1  

Miliony litrów wody w Afrykanarium »
Tekst opublikowany 2014-05-31, opracowanie zoo
We wrocławskim Zoo napełniono zbiornik Morza Czerwonego, do którego wlano 1 mln litrów wody - na razie słodkiej - by przeprowadzić próbę szczelności. Zakończyła się sukcesem. Rozpoczęto też napełnianie basenu rekinów, jego pojemność to 3 mln litrów.
Zdjęć: 10  

Weekend pod południowym niebem »
Tekst opublikowany 2014-05-31, opracowanie otomedia.pl
Szukasz pomysłu na czerwcowy city-break? Przeżyj niezapomnianą podróż z Portem Lotniczym Wrocław. Wybierz jedną z atrakcyjnych propozycji i leć na gorące południe. Barcelona już od 388 zł w obie strony!
Zdjęć: 1  

Ile mają posłowie – gotówki, długów i… znaczków?  »
Tekst opublikowany 2014-05-31, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Posłowie ujawnili swoje majątki za 2013 rok. Wartość tego, co zgromadzili na kontach, w papierach wartościowych, nieruchomościach czy samochodach, ale też maszynach rolniczych oraz jachtach, przekracza 628 mln złotych.
Zdjęć: 1  

Mazury to nie tylko żeglarstwo »
Tekst opublikowany 2014-05-29, opracowanie otomedia.pl
Większości z nas Warmia i Mazury kojarzą się głównie z wielkimi jeziorami i wakacjami pod żaglami. Jednak aktywny wypoczynek w tym malowniczym regionie to nie tylko łódki i kąpieliska.
Zdjęć: 4  

Zawody dogtrekkingowe w Złotym Stoku »
Tekst opublikowany 2014-05-23, opracowanie otomedia.pl
24 maja odbędą się IV Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu w Złotym Stoku. Zawodnicy z psimi towarzyszami będą mieli do pokonania trasy wytyczone w malowniczych Sudetach.
Zdjęć: 6  

Święto organizacji »
Tekst opublikowany 2014-05-22, opracowanie (rfp)
Koncerty, pokazy, warsztaty, strefa dla dzieci, specjalne show fontanny multimedialnej, pokaz sztucznych ogni oraz prezentacje ponad 100 dolnośląskich organizacji! Wszystko to 25 maja we Wrocławiu w ramach Dolnośląskich Targów Organizacji Pozarządowych.

Legnicki Mały Finał „Ojczyzny Polszczyzny” »
Tekst opublikowany 2014-05-21, opracowanie um
W legnickim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 odbył się kolejny finał Ogólnopolskiego Konkursu Języka Polskiego ,,Ojczyzna Polszczyzna” dla uczniów szkół podstawowych.
Zdjęć: 6  

Legniccy brydżyści wśród zwycięzców  »
Tekst opublikowany 2014-05-21, opracowanie um
Łukasz Gaweł i Piotr Łopusiewicz z RAG AZS PWR II Wrocław zwyciężyli w Rejonowym Turnieju Brydża Sportowego im. Zbyszka Nowaka „Miedziana Kadź 2014”.

Młodzież biegała nad Kaczawą »
Tekst opublikowany 2014-05-21, opracowanie um
Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach akcji Polska Biega zorganizował na boiskach treningowych w parku Miejskim „Młodzieżowe Biegi nad Kaczawą”.
Zdjęć: 3  

Wandale i złodzieje znowu w parku »
Tekst opublikowany 2014-05-21, opracowanie um
Złodzieje ukradli ważący przeszło 85 kilogramów metalowy podjazd dla osób niepełnosprawnych w szachowym zaułku w parku Miejskim. Przy tej okazji zniszczyli także płytki na podjeździe.
Zdjęć: 2  

Aleja Orła Białego w przebudowie »
Tekst opublikowany 2014-05-21, opracowanie um
Rozpoczęła się przebudowa al. Orła Białego w parku Miejskim. Podczas prac przygotowawczo-rozbiórkowych na jednym z odcinków alei odsłonięto fragmenty starego bruku, którym była niegdyś wyłożona.
Zdjęć: 4  

Budowa ul. Klubowej i parkingu  »
Tekst opublikowany 2014-05-21, opracowanie um
Prace przy budowie parkingu i dróg dojazdowych przy Miedziowym Centrum Zdrowia znacząco wyprzedzają harmonogram.
Zdjęć: 6  

Legnica stolicą polskiej chóralistyki »
Tekst opublikowany 2014-05-21, opracowanie um
W dniach 23-25 maja w Legnicy odbędzie się 45. Ogólnopolski Turniej Chórów „Legnica Cantat”. Honorowy patronat nad tym jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowym turniejem chóralnym w Polsce objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Zdjęć: 2  

Niezwykła wystawa w Muzeum Miedzi »
Tekst opublikowany 2014-05-21, opracowanie um
Wystawa „Rycerze wolności, strażnicy praw. Szlachta na Śląsku w średniowieczu i czasach nowożytnych” czynna będzie w legnickim Muzeum Miedzi od 23 maja (wernisaż o godz. 18.00) do 9 listopada br. w Akademii Rycerskiej (ul. Chojnowska 2).
Zdjęć: 1  

Budżet za ubiegły rok zrealizowany »
Tekst opublikowany 2014-05-21, opracowanie um
Podczas konferencji prasowej prezydent Legnicy zapoznał media między innymi z wykonaniem budżetu miasta za rok 2013. Sprawozdanie w tej sprawie uzyskało pozytywną opinię wszystkich komisji Rady Miejskiej oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu.
Zdjęć: 9  

Na motocyklu z kategorią B  »
Tekst opublikowany 2014-05-19, opracowanie multiagencja CUK Ubezpieczenia
Już niedługo prawo jazdy kategorii B umożliwi jazdę motocyklami o pojemności do 125 cm3. Kierowcy, którzy przesiądą się na jednoślady będą musieli kupić polisę OC na swój nowy pojazd.
Zdjęć: 3  

Ile zarabiają urzędnicy? »
Tekst opublikowany 2014-05-19, opracowanie wynagrodzenia.pl
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego liczba osób zatrudnionych w administracji publicznej w 2013 roku wyniosła 428 049 osób. Przeciętna pensja urzędnika wyniosła 4 348 PLN brutto.

Szpile Satyrykonu  »
Tekst opublikowany 2014-05-16, opracowanie um
Robert Górski i Tymon Tymański zostali laureatami tegorocznych Szpil Satyrykonu. Pierwszy za to, że kąsa na wszystkie strony i nikomu nie odpuszcza, drugi - za bycie szaleńcem, artystą i medium.
Zdjęć: 3  

Majowy magazyn „Legnica.eu” już jest »
Tekst opublikowany 2014-05-16, opracowanie um
Ukazał się piętnasty, a piąty już w tym roku, numer bezpłatnego miesięcznika „Legnica.eu”, wydawanego przez miasto.
Zdjęć: 1  

Segregujemy coraz więcej  »
Tekst opublikowany 2014-05-16, opracowanie um
W kwietniu tego roku mieszkańcy Legnicy zebrali rekordowe ponad 203 tony odpadów segregowanych. To bardzo poważny wzrost w porównaniu z poprzednimi miesiącami.

Zatrzymali podejrzanego o napady z bronią  »
Tekst opublikowany 2014-05-16, opracowanie pol
Policjanci z Legnicy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie dwóch napadów rozbójniczych na sklepy na terenie miasta.
Zdjęć: 1  

Debata na osiedlu Kopernika »
Tekst opublikowany 2014-05-15, opracowanie um
Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Polarnej z mieszkańcami osiedli Kopernik I i II. Była to czwarta w tym roku debata w ramach cyklu konsultacyjnego „Bliżej legniczan i ich spraw”.
Zdjęć: 3  

Prace nad Strategią Rozwoju Legnicy »
Tekst opublikowany 2014-05-15, opracowanie um
W salach Letia Business Center odbyły się kolejny już raz warsztaty poświęcone tworzeniu Strategii Rozwoju Miasta Legnicy na lata 2015-2020 Plus.
Zdjęć: 4  

Rekordy młodych pływaków z klubu Wankan »
Tekst opublikowany 2014-05-15, opracowanie um
Niedawno odbyły się w Legnicy zawody pływackie - IV Puchar Prezesa Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego, zorganizowane przez Klub Sportowy Wankan.
Zdjęć: 3  

Wiosenna bujność traw »
Tekst opublikowany 2014-05-15, opracowanie um
W kwestii koszenia miejskiej trawy istnieją obok siebie dwa skrajne poglądy: liberalny i purytański.

Na weekend Festiwal Ekopiosenka »
Tekst opublikowany 2014-05-15, opracowanie um
Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy już po raz 19. organizuje Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ekologicznej „EKOPIOSENKA”.
Zdjęć: 4  

Wiosenne nasadzenia kwiatów »
Tekst opublikowany 2014-05-15, opracowanie um
W Legnicy rozpoczęły się wiosenne nasadzenia kwiatów rabatowych, które swymi kompozycjami ozdobią wiele terenów zielonych.
Zdjęć: 9  

Ambasador Mongolii z wizytą w Legnicy »
Tekst opublikowany 2014-05-15, opracowanie um
Jego Ekscelencja Adiya Ganbaatar, Ambasador Mongolii w Polsce, złożył wizytę w Legnicy. Był gościem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.
Zdjęć: 4  

Chrońmy się przed zadymiarzami »
Tekst opublikowany 2014-05-15, opracowanie S. C.
Organizacja WHO w swoim raporcie alarmuje: w roku 2012 wskutek zanieczyszczenia powietrza zmarło 7 milionów ludzi. Schorzenia które mają związek z zatrutym powietrzem to szczególnie choroby płuc, układu krążenia oraz nowotwory.
Zdjęć: 37  

Z Wrocławia na Wschód »
Tekst opublikowany 2014-05-13, opracowanie otomedia.pl
Linie Lotnicze Eurolot ogłosiły właśnie uruchomienie nowego połączenia ze stolicy Dolnego Śląska. Od 24 czerwca z Wrocławia polecimy do Lublina.
Zdjęć: 1  

Coraz więcej srebra w mieście »
Tekst opublikowany 2014-05-13, opracowanie um
Jak co roku, na wiosnę Legnica zamienia się w światową stolicę srebra. Już od 22 kwietnia oglądać można prezentacje Legnickiego Festiwalu SREBRO, który od 35 lat organizuje Galeria Sztuki.
Zdjęć: 10  

II edycja Legnickiego Budżetu Obywatelskiego »
Tekst opublikowany 2014-05-13, opracowanie um
Podczas konferencji prasowej prezydent Tadeusz Krzakowski zainaugurował II edycję Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.
Zdjęć: 1  

Ilona Felicjańska o walce z nałogiem  »
Tekst opublikowany 2014-05-13, opracowanie otomedia.pl
Nowa książka Ilony Felicjańskiej jest nie tylko osobistą relacją i motywującym poradnikiem, ale też kopalnią wiedzy dotyczącej problematyki uzależnień. Książka „Jak być niezniszczalną.
Zdjęć: 1  

Świetni i szybcy jak szachiści »
Tekst opublikowany 2014-05-12, opracowanie Piotr Kowalak
Doskonale w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich wypadła reprezentacja ASSZ Miedź Legnica powracając z 5 medalami.
Zdjęć: 4  

Coraz więcej kobiet płaci za wakacje  »
Tekst opublikowany 2014-05-08, opracowanie Travelplanet.pl
W ostatnich latach stale rośnie liczba wyjazdów wakacyjnych kupowanych przez kobiety. W tym roku po raz pierwszy mają one szansę wyprzedzić pod tym względem panów.
Zdjęć: 1  

Wyścig Kolarski „Szlakiem Grodów Piastowskich” »
Tekst opublikowany 2014-05-08, opracowanie um
Międzynarodowy Wyścig „Szlakiem Grodów Piastowskich” jest drugą po Tour de Pologne najważniejszą imprezą kolarską w Polsce. Jej 49. edycja rozpoczyna się w Legnicy w czwartek (8 maja ).
Zdjęć: 1  

Najlepsi w regionie adepci szkół zawodowych »
Tekst opublikowany 2014-05-08, opracowanie um
Legnickie szkoły zawodowe zajęły najwyższe lokaty w konkursie na najlepszych uczniów w zawodzie.
Zdjęć: 6  

Legnickie mieszkania - w jakiej cenie?  »
Tekst opublikowany 2014-05-07, opracowanie Domy.pl
Jeśli dysponujesz kwotą w wysokości około 50,000-70,000 zł, możesz pozwolić sobie na kupno jednego z najtańszych lokali w Legnicy.
Zdjęć: 1  

Festiwal SREBRO - nie tylko biżuteria »
Tekst opublikowany 2014-05-06, opracowanie G.Sz.
Kulminacja tegorocznego Festiwalu SREBRO zbliża się wielkimi krokami. Wystawy (których w tym roku jest aż 20) czynne są od końca kwietnia, ale najgorętsze wydarzenia planowane są na majowy weekend 16-17.
Zdjęć: 6  

Na Tarninowie będzie jaśniej »
Tekst opublikowany 2014-05-06, opracowanie um
Rozstrzygnięty został przetarg na budowę oświetlenia ulicznego na odcinkach ulic Roosevelta, Łukasińskiego i Mickiewicza.
Zdjęć: 1  

10 lat w Unii Europejskiej »
Tekst opublikowany 2014-05-06, opracowanie um
Już od kilku dni na płycie Rynku oglądać można plenerową wystawę „Legnica – 10 lat w Unii Europejskiej”. Ekspozycja przedstawia głównie inwestycje, jakie miasto zrealizowało w minionym dziesięcioleciu z udziałem unijnego dofinansowania.
Zdjęć: 3  

Rowerzyści na szlaku Czyngis Chana »
Tekst opublikowany 2014-05-06, opracowanie um
Około stu rowerzystów wzięło udział w rajdzie rowerowym „Śladami smaków Czyngis Chana”, który zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy.
Zdjęć: 4  

Obwodowe Komisje Wyborcze »
Tekst opublikowany 2014-05-06, opracowanie um
Prezydent Legnicy podpisał zarządzenie w sprawie powołania 49 Obwodowych Komisji Wyborczych na obszarze miasta w celu przeprowadzenia wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego w dniu 25 maja.

„Złoty Lew” dla najlepszych tancerzy  »
Tekst opublikowany 2014-05-06, opracowanie ego, LCK
W hali OSiR przy ul. Lotniczej trwał jubileuszowy, 20. Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego o „Złotego Lwa”.
Zdjęć: 10  

Roboty na Jaworzyńskiej »
Tekst opublikowany 2014-05-06, opracowanie um
Na wyłączonym z ruchu odcinku ul. Jaworzyńskiej (od ul. Skarbka do Szkolnej) trwają obecnie prace związane z przebudową kanalizacji.
Zdjęć: 4  

Tajemniczy darczyńca muzeum »
Tekst opublikowany 2014-05-05, opracowanie MAH
Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Głogowie stało się posiadaczem daru od tajemniczego "Miłośnika Ziemi Głogowskiej".
Zdjęć: 1  

Kursy językowe dla każdego »
Tekst opublikowany 2014-05-05, opracowanie MR
Nikt nie kwestionuje dzisiaj plusów, jakie niesie z sobą pobyt językowy za granicą. Swoboda w mówieniu, nowe doświadczenia kulturowe, międzynarodowe przyjaźnie i jedyna w swoim rodzaju nauka samodzielności są nieodłącznie związane z wyjazdami na kursy językowe.

"Rz": W Sejmie Korwin-Mikke zamiast Palikota  »
Tekst opublikowany 2014-05-05, opracowanie Rzeczpospolita
PO przestała odrabiać straty do lidera i gdyby wybory do krajowego parlamentu odbyły się teraz, wygrałby je PiS.

Delfinki z medalami »
Tekst opublikowany 2014-05-02, opracowanie delf
W Świebodzicach odbyły się VI Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie o Puchar Klubu Kibica, organizowanych przez Klub Sportowy „Rekin”. Wystartowało 400 zawodników z 24 klubów pływackich z całej Polski.
Zdjęć: 6  

Czas na matury. W ciszy »
Tekst opublikowany 2014-05-02, opracowanie um
W tym roku egzamin maturalny, zarówno w części ustnej, jak i pisemnej potrwa od 5 do 30 maja. W Legnicy przystąpi do niego 1.267 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.
Zdjęć: 1  

Pierwszy dzień majówki jeszcze w słońcu »
Tekst opublikowany 2014-05-02, opracowanie um
Tłumy legniczan świetnie bawiły się w parku Miejskim podczas pierwszego dnia majówki. Do parku przyszły całe rodziny. Było w czym wybierać.
Zdjęć: 12  

Kolejne 59 mieszkań dla legnickich rodzin »
Tekst opublikowany 2014-05-02, opracowanie um
Klucze do 59 mieszkań otrzymają legniczanie w wyremontowanym przez TBS Kamienna Góra dawnym koszarowcu przy ul. K. Makuszyńskiego.
Zdjęć: 2  

Największa flaga Polski »
Tekst opublikowany 2014-04-30, opracowanie otomedia.pl
Z okazji obchodów Święta Flagi w dniu 2 maja oraz Święta Konstytucji 3 maja, Stadion Wrocław zamieni się w największą flagę Polski.
Zdjęć: 2  

Biało-czerwono na ulicach »
Tekst opublikowany 2014-04-30, opracowanie um
Jak co roku przed Świętem Pracy, Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Świętem Konstytucji 3 Maja gmachy użyteczności publicznej i legnickie ulice dekorowane są biało-czerwonymi flagami państwowymi.
Zdjęć: 3  

Co na Witelona i Skarbka? »
Tekst opublikowany 2014-04-30, opracowanie um
Przebudowa ulic Witelona i Skarbka przebiega zgodnie z planem. Prace obecnie trwają na wyłączonej z ruchu jezdni północnej.
Zdjęć: 6  

Majówki czas zacząć »
Tekst opublikowany 2014-04-30, opracowanie otomedia.pl
Wg statystyk, pierwsze dłuższe urlopy wiosenne zaplanowaliśmy właśnie na maj. Gdzie, jak i za ile spędzimy w tym roku majówki?
Zdjęć: 4  

Największa gitarowa orkiestra świata zagra we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2014-04-30, opracowanie otomedia.pl
W czwartek, 1 maja, we Wrocławiu podjęta zostanie próba pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Największe w Europie święto gitarowe gromadzi na Rynku tysiące gitarzystów z całego świata.
Zdjęć: 5  

Archiwum Urzędu Miasta - nowa siedziba »
Tekst opublikowany 2014-04-30, opracowanie um
Archiwum zakładowe Urzędu Miasta zostało przeniesione do nowej siedziby przy ul. św. Piotra 14 (budynek dawnego Zespołu Szkół Medycznych, wejście obok kina Piast).
Zdjęć: 2  

Tomcio Brygadzista w SP 18 »
Tekst opublikowany 2014-04-30, opracowanie um
Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa i Kot – te bajkowe postacie uczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Grabskiego, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego warto nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy.
Zdjęć: 4  

Seniorzy czują się bezpieczniej »
Tekst opublikowany 2014-04-30, opracowanie um
Kilkudziesięciu legnickich seniorów uczestniczyło w zorganizowanym przez Straż Miejską drugiej edycji kursu „Bezpieczny i aktywny Legniczanin”.
Zdjęć: 1  

Dni Otwarte Funduszy Europejskich »
Tekst opublikowany 2014-04-30, opracowanie um
Legnica włączyła się w ogólnopolską akcję promocyjną pn. Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Wielka Majówka Legniczan 2014 »
Tekst opublikowany 2014-04-30, opracowanie um
Prezentujemy program imprez majówkowych przygotowanych dla mieszkańców Legnicy.

Nowe atrakcje wrocławskiego Zoo »
Tekst opublikowany 2014-04-29, opracowanie zoo
Jak co roku wyczekujemy pięknej pogody, by móc zaproponować zwiedzającym dodatkową atrakcję, jaką są pokazowe karmienia.
Zdjęć: 8  

Skaterzy w Legnicy poszaleli »
Tekst opublikowany 2014-04-28, opracowanie um
60 zawodników z kilkunastu miejscowości wystartowało w otwierających sezon zawodach „Skatepark Night” na legnickiej skateplazie. Miłośnicy tego sportu przyjeżdżają tu chętnie, bo to jeden z najlepszych obiektów nie tylko w regionie.
Zdjęć: 5  

Śmieci z mieszkań w centrum miasta »
Tekst opublikowany 2014-04-28, opracowanie um
Publikujemy dziś zdjęcia wykonane w ciągu kilku ostatnich dni w ścisłym centrum Legnicy – w Rynku i na przyległych uliczkach. Pokazują one, że to my sami zaśmiecamy miasto.
Zdjęć: 9  

Udana impreza Straży Miejskiej »
Tekst opublikowany 2014-04-28, opracowanie um
Straż Miejska wraz z Fundacją Ewy Naworol i Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Legnicy zorganizowali II edycję ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, poświęconej zwierzętom, pod hasłem „Odpowiedzialny Opiekun”.
Zdjęć: 6  

Z prac Rady Miejskiej  »
Tekst opublikowany 2014-04-28, opracowanie um
W ostatni kwietniowy poniedziałek odbyła się sesja Rady Miejskiej Legnicy. Radni zaakceptowali m.in. sprawozdanie z działalności Rady w roku 2013, kiedy to podjętych zostało 137 uchwał.
Zdjęć: 3  

Wieże Zamku Piastowskiego otwarte »
Tekst opublikowany 2014-04-28, opracowanie um
Rozpoczął się nowy sezon turystyczny w legnickim Zamku Piastowskim. Udostępnione zostały dla zwiedzających wieże św. Jadwigi i św. Piotra.
Zdjęć: 10  

Stanisław Mikulski kończy 85 lat »
Tekst opublikowany 2014-04-28, opracowanie otomedia.pl
Stanisław Mikulski, aktor filmowy i teatralny, odtwórca m.in. roli Hansa Klossa w serialu „Stawka większa niż życie”, w czwartek 1 maja kończy 85 lat.
Zdjęć: 5  

O co (między innymi) walczą europosłowie  »
Tekst opublikowany 2014-04-28, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Spośród 51 posłów z Polski w Parlamencie Europejskim zdecydowana większość walczy o reelekcję w majowych wyborach. Konkurencja jest ostra, bo o mandaty walczy blisko 1300 kandydatów.
Zdjęć: 1  

Skatepark night w Legnicy  »
Tekst opublikowany 2014-04-27, opracowanie otomedia.pl
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy wraz z sklepem INTRUZ zorganizował imprezę pod nazwą „Skatepark Night”. Imprezę na skateparku przy ul. Cynkowej rozpoczął pokaz parkour w wykonaniu legnickiej grupy 3Run Legnica.
Zdjęć: 4  

Coraz więcej srebra w Legnicy »
Tekst opublikowany 2014-04-27, opracowanie Tekst i foto: Galeria Sztuki
Jak co roku, na wiosnę Legnica zamienia się w światową stolicę srebra. Już od 22 kwietnia oglądać można prezentacje Legnickiego Festiwalu SREBRO, który od ponad 3 dekad organizuje Galeria Sztuki.
Zdjęć: 14  

Córki Putina i Ławrowa mieszkają na Krymie? »
Tekst opublikowany 2014-04-27, opracowanie Euromaidanpr.com
Nie. Córki prowadzących antyeuropejską i antyamerykańską krucjatę rosyjskich polityków nie mieszkają na Krymie. Nie mieszkają też w Rosji.
Zdjęć: 2  

Deweloperzy mają dla klientów samochody terenowe »
Tekst opublikowany 2014-04-27, opracowanie Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl
Z informacji zebranych przez portal nieruchomości Dompress.pl wynika, że mimo rekordowych wyników sprzedaży deweloperzy wprowadzają wciąż wiele promocji.
Zdjęć: 1  

Oko w oko z dinozaurem »
Tekst opublikowany 2014-04-26, opracowanie otomedia.pl
Długi weekend majowy i nadchodzące ciepłe tygodnie stanowią często okazję do wspólnych rodzinnych wypadów poza miasto. Jak połączyć dobrą zabawę z ciekawą edukacją i rozwojem dzieci?
Zdjęć: 3  

Zbyt optymistyczne plany rządu »
Tekst opublikowany 2014-04-23, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Rosnąca gospodarka i spadek bezrobocia w Polsce to najważniejsze założenia przyjętego wczoraj przez rząd Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na lata 2014-17. Przedsiębiorcy przepytani dla Money.pl przez instytut badania opinii Mands nie są już jednak tak optymistyczni.
Zdjęć: 1  

Wykłady o zdrowiu  »
Tekst opublikowany 2014-04-22, opracowanie um
W czwartek (24 kwietnia) zainaugurowane zostaną „Rozmowy o zdrowiu”, czyli cykl wykładów dla mieszkańców Legnicy, szczególnie dla osób w wieku 60+.

Gimnazjaliści przystępują do egzaminów »
Tekst opublikowany 2014-04-22, opracowanie um
W środę (23 kwietnia) rozpoczynają się trzydniowe egzaminy gimnazjalne. Przystąpi do nich 815 gimnazjalistów z 10 legnickich gimnazjów publicznych (w tym 14 uczniów klasy trzeciej Gimnazjum Specjalnego nr 12) i 153 osoby z trzech legnickich gimnazjów niepublicznych.

Straży Miejskiej dla miłośników zwierząt »
Tekst opublikowany 2014-04-22, opracowanie um
Legnicka Straż Miejska wraz z Fundacją Ewy Naworol organizuje II edycję ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, poświęconej zwierzętom, pod hasłem „Odpowiedzialny Opiekun”. Adresowana jest głównie do dzieci i młodzieży.
Zdjęć: 1  

Srebrna Legnica  »
Tekst opublikowany 2014-04-22, opracowanie Galeria Sztuki
Jak co roku, na wiosnę Legnica zamienia się w światową stolicę srebra. Już od 22 kwietnia oglądać można niektóre prezentacje Legnickiego Festiwalu SREBRO, organizowane przez Galerię Sztuki. W tym roku będzie ich aż 20.
Zdjęć: 5  

Tradycyjny „Śledź, chleb i grosz” »
Tekst opublikowany 2014-04-22, opracowanie um
Tradycji w Wielki Piątek stało się zadość. Był chleb, solony śledź, grosz i kolejka legniczan po te dary. Panie z legnickiego Stowarzyszenia Kobiety Europy już po raz 11. przygotowały dla mieszkańców miasta wielkopostną jałmużnę, którą poświęcił biskup legnicki Stefan Cichy.
Zdjęć: 7  

LCK szuka chętnych do orkiestry »
Tekst opublikowany 2014-04-17, opracowanie (Źródło: ego)
To bardzo rzadkie w naszym kraju przedsięwzięcie – Legnickie Centrum Kultury tworzy w orkiestrę, w której dzieci i młodzież nauczą się teorii i praktyki gry na instrumentach dętych od podstaw.

Mistrzynie niemieckiego z II LO »
Tekst opublikowany 2014-04-17, opracowanie um
Dwie uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy zdały w tym roku szkolnym niezwykle trudny i prestiżowy egzamin ze znajomości języka niemieckiego Deutsches Sprachdiplom Stufe II.
Zdjęć: 1  

Remonty fontann i muszli koncertowej »
Tekst opublikowany 2014-04-17, opracowanie um
Po Świętach Wielkanocnych legnickie fontanny trysną strumieniami wody. Na ukończeniu są już niezbędne remonty i przeglądy techniczne.
Zdjęć: 3  

Wiosenny numer „Legnicy.eu” jest już dostępny »
Tekst opublikowany 2014-04-17, opracowanie um
Ukazał się właśnie czternasty, a w tym roku już czwarty numer bezpłatnego miesięcznika „Legnica.eu”, wydawanego przez miasto.
Zdjęć: 1  

Wicemistrzyni olimpijska z wizytą w Ratuszu »
Tekst opublikowany 2014-04-17, opracowanie um
Prezydenta Legnicy odwiedziła w Ratuszu drużynowa wicemistrzyni w łyżwiarstwie szybkim z Igrzysk Olimpijskich w Soczi, Natalia Czerwonka.
Zdjęć: 3  

Prezydent rozmawiał z mieszkańcami »
Tekst opublikowany 2014-04-17, opracowanie um
Prezydent Tadeusz Krzakowski spotkał się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Radosnej z mieszkańcami okolic alei Rzeczypospolitej oraz osiedli Bielany i Słoneczne.
Zdjęć: 1  

Lufthansa rozwija skrzydła we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2014-04-17, opracowanie otomedia.pl
Linie lotnicze Lufthansa odpowiadają na rosnące potrzeby pasażerów wrocławskiego lotniska. Uruchamiają więcej połączeń i wprowadzają większe samoloty, dzięki temu przewiozą nawet 30% dodatkowych podróżnych.
Zdjęć: 1  

Ile Rosja już straciła? »
Tekst opublikowany 2014-04-17, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Aneksja Krymu i ataki na wschodzie Ukrainy kosztowały już Rosję ponad 100 mld dolarów. Odbudowa imperium może kosztować Kreml znacznie więcej, choć - jak wskazują eksperci - to nie powstrzyma Władimira Putina przed kolejnymi awanturami.
Zdjęć: 2  

Powietrzne walki nad Bąkowem »
Tekst opublikowany 2014-04-16, opracowanie AW
Po raz kolejny niebo nad podwrocławską gminą Długołęka zostanie opanowane przez setki samolotów. W Bąkowie odbędą się zawody modeli latających. Piloci z całego kraju stoczą ze sobą podniebne walki samolotami z okresu I i II wojny światowej.
Zdjęć: 3  

Trzecie miejsce legnickich niesłyszących »
Tekst opublikowany 2014-04-15, opracowanie um
Drużyna osób niesłyszących, zrzeszona w legnickim Kole Terenowym Polskiego Związku Głuchych brała udział w Turnieju Piłki Siatkowej Osób Niesłyszących, który niedawno rozgrywany był w stolicy Włoch. Legniccy głusi zajęli trzecie miejsce.
Zdjęć: 2  

Mamy Finalistkę Olimpiady  »
Tekst opublikowany 2014-04-15, opracowanie um
Uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Legnicy, Klaudia Pinda, zdobyła IV miejsce w Polsce i tytuł Finalisty VI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Etap centralny odbywał się w Kołobrzegu (8-11 kwietnia).
Zdjęć: 1  

Bezrobotni nadal sprzątają miasto »
Tekst opublikowany 2014-04-15, opracowanie um
Już blisko 20 ton śmieci zebrali bezrobotni, którzy w ramach prac społeczno–użytecznych sprzątają miasto. Tyle samo odpadów wywieziono z dzikiego koczowiska przy ul. Radosnej.
Zdjęć: 3  

Wypadek prezydenta Wrocławia – jest nowe oświadczenie »
Tekst opublikowany 2014-04-15, opracowanie otomedia.pl
Dzisiaj rano, po godzinie 6.00, przy Mostach Młyńskich, doszło do kolizji służbowego samochodu kierowanego przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza z tramwajem linii 17.
Zdjęć: 1  

Bojowe zawody z morderczą pętlą »
Tekst opublikowany 2014-04-14, opracowanie kpt. Ewa NOWICKA-SZLUFIK/chor. Wojciech KLUCZEWSKI
Drużyna z 16 batalionu saperów 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, biorąca udział w centralnych zawodach użyteczno – bojowych,okazała się być najlepszym pododdziałem Wojsk Inżynieryjnych Sił Zbrojnych.
Zdjęć: 17  

Polacy coraz więcej wydają na inwigilację »
Tekst opublikowany 2014-04-12, opracowanie otomedia.pl
Niemal o 80% zwiększyła się sprzedaż sprzętu detektywistycznego w 2013 roku. Polacy kupują minikamery, lokalizatory GPS i wykrywacze podsłuchów. I coraz więcej wydają na urządzenia szpiegujące. To wnioski z analizy danych sprzedażowych sieci sklepów Spy Shop.
Zdjęć: 2  

Wiosenne urlopowanie »
Tekst opublikowany 2014-04-12, opracowanie otomedia.pl
Jak wynika z najnowszego kwartalnego raportu Eurostatu, Polska zajmuje 7. miejsce wśród krajów o najwyższej średniej liczbie przepracowanych tygodniowo godzin.
Zdjęć: 1  

W palmiarni już Wielkanoc »
Tekst opublikowany 2014-04-12, opracowanie um
W legnickiej Palmiarni w parku Miejskim otwarta została ekspozycja dekoracji wielkanocnych wykonanych przez legniczan.
Zdjęć: 5  

Nowe deklaracje śmieciowe »
Tekst opublikowany 2014-04-12, opracowanie um
Jak poinformowało Biuro Gospodarowania Odpadami Komunalnymi, do chwili obecnej wpłynęło tu niespełna 22 tysiące deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Deklaracje dotyczą nowych, niższych opłat, które obowiązują w Legnicy od 1 lutego br.
Zdjęć: 1  

Obradował Zespół Zarządzania Kryzysowego »
Tekst opublikowany 2014-04-12, opracowanie um
Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dla Miasta Legnicy, któremu przewodniczył zastępca prezydenta Ryszard Białek, poświęcone było analizie przeciwpowodziowego zabezpieczenia miasta i wstępnej ocenie Akcji Zima 2013/2014.
Zdjęć: 1  

Młodzieżowa Rada Miejska Legnicy »
Tekst opublikowany 2014-04-12, opracowanie um
Na inauguracyjnej pierwszej sesji zebrała się w Ratuszu Młodzieżowa Rada Miejska IV już kadencji.
Zdjęć: 2  

Skanska zmienia organizację ruchu »
Tekst opublikowany 2014-04-12, opracowanie um
Jak informuje wykonawca przebudowy ulicy Jaworzyńskiej, firma Skanska została zamknięta ul. Jaworzyńska na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Skarbka. W związku z tym zmieniona zostanie organizacja ruchu.
Zdjęć: 1  

Kwiaty przy tablicach  »
Tekst opublikowany 2014-04-12, opracowanie um
W czwartą rocznicę tragicznej katastrofy smoleńskiej, prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, wraz ze swymi współpracownikami, złożył biało-czerwoną wiązankę kwiatów w Rynku pod tablicą upamiętniającą wieloletniego posła Ziemi Legnickiej, Honorowego Obywatela Miasta, Jerzego Szmajdzińskiego.
Zdjęć: 2  

Samolot, który poleci dookoła świata, gotowy »
Tekst opublikowany 2014-04-12, opracowanie otomedia.pl
9 kwietnia w Payerne w Szwajcarii Bertrand Piccard oraz André Borschberg zaprezentowali Solar Impulse 2 - ich nowy, jednoosobowy samolot solarny zaprojektowany, aby podjąć wyzwanie lotu dookoła świata wyłącznie dzięki energii słonecznej, bez paliwa, już w 2015 roku.
Zdjęć: 3  

Rusza Bike Maraton »
Tekst opublikowany 2014-04-08, opracowanie otomedia.pl
Po półrocznej przerwie z zimowego snu budzi się w Polsce sezon MTB. Już w najbliższą niedzielę, 13 kwietnia punktualnie o godz. 11.00 na trasy I edycji w 2014 roku wyruszą uczestnicy Bike Maraton, najpopularniejszego cyklu rowerowych maratonów MTB w Polsce.
Zdjęć: 8  

Mistrzostwa piłkarskie OHP »
Tekst opublikowany 2014-04-08, opracowanie um
W Legnicy, w sali Szkoły Podstawowej nr 16 odbyły się 17 Mistrzostwa Dolnego Śląska Ochotniczych Hufców Pracy w piłce nożnej.
Zdjęć: 7  

Działkowcy przekazali stojaki rowerowe »
Tekst opublikowany 2014-04-08, opracowanie um
Prezydent Tadeusz Krzakowski był gościem działkowiczów z Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Szarotka” podczas ich walnego zebrania sprawozdawczego.
Zdjęć: 6  

Młodzi wirtuozi nie zawiedli »
Tekst opublikowany 2014-04-08, opracowanie um
Julia Wrońska z Warszawy oraz Magdalena Heinz z Berlina zajęły wspólnie I miejsce w grupie wiekowej do lat 19. W młodszej, do lat 16 najlepszą skrzypaczką została uznana Anne Luisa Kramb z Niemiec. Trzydniowa impreza zakończyła się koncertem laureatów.

Dom Dziecka będzie wyremontowany »
Tekst opublikowany 2014-04-08, opracowanie um
Życie w Domu Dziecka przy ul. Wandy, po niedzielnym (6 kwietnia) pożarze jednego z pomieszczeń powoli wraca do normy.
Zdjęć: 3  

Tadeusz Grębosz nie żyje »
Tekst opublikowany 2014-04-08, opracowanie um
3 kwietnia 2014 roku w wieku 85 lat zmarł Tadeusz Grębosz.

Ślubowanie policjantów »
Tekst opublikowany 2014-04-08, opracowanie pol
8 kwietnia o godz. 11.00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste ślubowanie 90 nowo przyjętych policjantów. To drugi nabór do dolnośląskiej Policji od początku 2014 roku.
Zdjęć: 12  

Kto skorzystał na zamieszaniu z kratkami? »
Tekst opublikowany 2014-04-07, opracowanie Maciej Ziemek, Money.pl
Kupiliśmy prawie 100 tys. nowych samochodów w trzy miesiące. Najlepsi sprzedali o 50 procent więcej niż przed rokiem. Wszystko przez to, że od stycznia do końca marca można było odliczać VAT od samochodów z kratką.
Zdjęć: 1  

Przebudowa skrzyżowania Jaworzyńskiej ze Skarbka »
Tekst opublikowany 2014-04-07, opracowanie um
Jak informuje wykonawca przebudowy ulicy Jaworzyńskiej, firma Skanska SA, od 9 kwietnia (środa) rozpoczną się prace budowlane na skrzyżowaniu ul. Jaworzyńskiej z Muzealną, Skarbka i Gwarną oraz na jej odcinku do ul. Szkolnej.
Zdjęć: 1  

Medale dla naszych zawodników Taekwond-do »
Tekst opublikowany 2014-04-07, opracowanie otomedia.pl
W Bystrzycy Kłodzkiej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Taekwond-do. Turniej rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych: junior, junior młodszy i młodzik.
Zdjęć: 6  

Nowak i Kurek najlepsi »
Tekst opublikowany 2014-04-06, opracowanie lok
Sukcesem legnickiej reprezentacja Sekcji Strzeleckiej przy Zarządzie Powiatowym LOK w Legnicy zakończył się jej udział w „Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego z Broni Pneumatycznej” w Lubinie.
Zdjęć: 2  

Koparki na Grabskiego  »
Tekst opublikowany 2014-04-06, opracowanie um
Przebudowa ulicy Grabskiego weszła w kolejny etap – rozbiórki starych budynków, głównie gospodarczych, na których miejscu poszerzone będą jezdnie, powstaną chodniki i ścieżki rowerowe. Prace potrwają jeszcze w przyszłym tygodniu.
Zdjęć: 2  

Młodzieżowa Gala Sportu »
Tekst opublikowany 2014-04-06, opracowanie um
W legnickim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyła się Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego 2014.
Zdjęć: 6  

Przedszkolaki z wizytą u prezydenta »
Tekst opublikowany 2014-03-28, opracowanie um
W Ratuszu gościły dzieci wraz z opiekunami z Miejskich Przedszkoli nr 2 i 4. Miłych gości przyjęli prezydent Tadeusz Krzakowski i jego zastępczyni Jadwiga Zienkiewicz.
Zdjęć: 13  

Spotkanie środowiska legnickich Sybiraków »
Tekst opublikowany 2014-03-28, opracowanie um
Podczas VII Walnego Zgromadzenia Delegatów Związku Sybiraków w Legnicy podsumowano mijającą czteroletnią kadencję i wybrano nowe władze. Prezesem Oddziału została Maria Jurkiewicz. W obradach uczestniczył prezydent Tadeusz Krzakowski.
Zdjęć: 3  

Obradowała Miejska Rada Seniorów »
Tekst opublikowany 2014-03-27, opracowanie um
W Ratuszu odbyło się kolejne posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów, działającej przy prezydencie Legnicy już od ponad roku. Jest to gremium konsultacyjno-doradcze i inicjatywne.
Zdjęć: 3  

Stadion Miejski służy legniczanom »
Tekst opublikowany 2014-03-27, opracowanie um
Legnica, realizując zadania własne gminy w zakresie upowszechniania kultury fizycznej, udostępnia bezpłatnie na potrzeby dzieci i młodzieży wszystkie przyszkolne obiekty sportowe.

Rekordowy rozkład Portu Lotniczego Wrocław na lato »
Tekst opublikowany 2014-03-27, opracowanie otomedia.pl
64 kierunki, a wśród nich gorące nowości, takie jak portugalska wyspa Madera, orientalne Maroko czy południowy Cypr.
Zdjęć: 1  

Sukces Delfinka »
Tekst opublikowany 2014-03-27, opracowanie delf
W Nowej Rudzie odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików w Pływaniu 12-13 lat. Legnicę reprezentowali zawodnicy UKS Delfinek.
Zdjęć: 1  

Rośnie wrocławskie Afrykarium  »
Tekst opublikowany 2014-03-27, opracowanie otomedia.pl
Prace na budowie Afrykarium-Oceanarium we wrocławskim ZOO przebiegają zgodnie z planem.
Zdjęć: 5  

Strażnicy miejscy pomagają uruchomić samochód »
Tekst opublikowany 2014-03-27, opracowanie sm
W ramach akcji „Akumulator” funkcjonariusze Straży Miejskiej udzielili legniczanom pomocy w uruchomieniu pojazdów 56 razy. Działania prowadzono od listopada 2013 roku. Ostatnia prośba od mieszkańca wpłynęła w połowie marca.

Świetne wyniki taekwondoków »
Tekst opublikowany 2014-03-27, opracowanie um
Znakomicie spisali się juniorzy młodsi i juniorzy Legnickiego Klubu Taekwon-do na pierwszych Mistrzostwach Makroregionu Dolnośląsko-Opolskiego, które w sobotę rozegrano w Borowej Oleśnickiej.
Zdjęć: 1  

Jacek Watral na szefa Sanepidu »
Tekst opublikowany 2014-03-27, opracowanie um
Prezydent Tadeusz Krzakowski wręczył Jackowi Watralowi nominację na stanowisko Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Legnicy. Uroczystość odbyły się w ratuszu. Uczestniczyła w niej także zastępca prezydenta Dorota Purgal.
Zdjęć: 1  

Ruszyła przebudowa ul. Witelona i Skarbka »
Tekst opublikowany 2014-03-27, opracowanie um
Od frezowania nawierzchni rozpoczęły się roboty przy przebudowie ulicy Skarbka i Witelona. Zamknięta dla ruchu jest jezdnia północna na odcinku od skrzyżowania ul. z Bankową do placu Wilsona. Ruch w dwóch kierunkach odbywa się dwoma pasami od strony południowej.
Zdjęć: 3  

Druga odsłona „braterstwa rzek” »
Tekst opublikowany 2014-03-27, opracowanie um
Pani Heidi Frenz-Niehues z ratusza w Wuppertalu poinformowała nas o wydarzeniu, nawiązującym do obchodzonego w październiku ubiegłego roku jubileuszu 20-lecia partnerstwa obu miast.
Zdjęć: 3  

Zespół Szkół Ekonomicznych z ZUS »
Tekst opublikowany 2014-03-27, opracowanie um
Zespół Szkół Ekonomicznych przystąpił do realizacji programu pilotażowego „Lekcje z ZUS”.
Zdjęć: 5  

O 4,2 miliona więcej na inwestycje »
Tekst opublikowany 2014-03-26, opracowanie um
Podczas konferencji prasowej prezydent Tadeusz Krzakowski poinformował o zmianach budżetu miasta na 2014 rok, jakie w formie projektu uchwały przedłożył Radzie Miejskiej do rozpatrzenia na najbliższej sesji.
Zdjęć: 3  

Już za miesiąc rusza Bike Maraton 2014 »
Tekst opublikowany 2014-03-24, opracowanie otomedia.pl
W niedzielę 13 kwietnia, w Miękini, rusza kolejny sezon Bike Maraton, najpopularniejszego cyklu maratonów rowerowych w Polsce.
Zdjęć: 2  

"GPC": Ucinają nogi, zamiast leczyć  »
Tekst opublikowany 2014-03-22, opracowanie GPC
Polska jest jedynym krajem w Europie, w którym rośnie liczba amputacji kończyn z powodu miażdżycy - alarmują specjaliści cytowani przez "Gazetę Polską Codziennie".

Zarabiać jak bankierzy  »
Tekst opublikowany 2014-03-22, opracowanie Gazeta Wyborcza , niezalezna.pl
Prezesi polskich banków zarabiają po kilka milionów złotych rocznie. To nawet 200 razy więcej niż szeregowi pracownicy sektora bankowego, informuje „Gazeta Wyborcza”.

Fotoradary przed Trybunałem »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie Justyna Halaś/VOTUM S.A.
Wydawało się, że o fotoradarach powiedziano już wszystko. Że niepotrzebne, nielegalne, wadliwej wcale nie wpływają na poprawę bezpieczeństwa.
Zdjęć: 1  

Zespół Pieśni i Tańca Legnica z certyfikatem »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie ego, LCK
Certyfikat potwierdza profesjonalizm zespołu i otwiera drzwi do najważniejszych festiwali folklorystycznych na świecie. Zespół otrzymał ten prestiżowy, międzynarodowy dokument aż na 3 lata, po zaprezentowaniu swoich umiejętności na scenie Teatru im Modrzejewskiej.

Rektorzy spotkają się w Legnicy »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie um
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy gościć będzie w dniach 20-22 marca br. uczestników XX Jubileuszowego Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych (KRePSZ).
Zdjęć: 1  

Kolejny numer Legnicy.eu  »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie um
Ukazał się trzynasty, a trzeci już w tym roku, numer bezpłatnego miesięcznika „Legnica.eu”, wydawanego przez miasto.
Zdjęć: 1  

Kompania w ogniu napalmu »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie kpt. Ewa NOWICKA-SZLUFIK/fot: szer. Łukasz DUKAT
Wokół żołnierza płomienie, dym ograniczający widoczność, na twarzy maska przeciwgazowa, a przed nim zadanie: pokonać tor napalmowy.
Zdjęć: 12  

Na Maltę, gdzie krajobrazy, historia i Hollywood  »
Tekst opublikowany 2014-03-16, opracowanie otomedia.pl
3 tysiące godzin słońca w ciągu roku i średnia temperatura na poziomie 23 stopni – Malta zaprasza wszystkich stęsknionych słońca i marzących o wypoczynku w hollywoodzkim klimacie.
Zdjęć: 7  

Rusza budowa OVO Wrocław  »
Tekst opublikowany 2014-03-13, opracowanie otomedia.pl
Realizacja jednej z najbardziej oczekiwanych we Wrocławiu inwestycji staje się faktem. Niezwykły budynek, w którym znajdzie się pięciogwiazdkowy hotel, luksusowe apartamenty, biura i lokale usługowe, zostanie oddany do użytku w 2016 roku.
Zdjęć: 4  

Długołęka wspiera przyjaciół z Ukrainy »
Tekst opublikowany 2014-03-13, opracowanie Adrian Walczyk
W podwrocławskiej Długołęce odbyła się konferencja z delegatami partnerskiego miasta Sarny na Ukrainie. Tematem rozmów była obecna sytuacja społeczno-polityczna za wschodnią granicą.
Zdjęć: 2  

"PB": Gaz z węgla – Polska niezależna  »
Tekst opublikowany 2014-03-12, opracowanie Puls Biznesu
Australijski lider w badaniach nad podziemnym zgazowaniem węgla przekonuje, że ta technologia da Polsce niezależność energetyczną - czytamy w "Pulsie Biznesu".
Zdjęć: 1  

Berlin, jakiego nie znacie »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie otomedia.pl
9 powodów, dla których warto odwiedzić to niezwykłe miasto
Zdjęć: 3  

17 medali dla Klubu TORA »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie JR
Ponad 370 zawodników z 28 klubów wzięło udział w XX Turnieju Karate WKF RADA REGENTÓW ‘2014. Zawody odbyły się w Zawadzkim. Organizatorem zawodów był klub karate NIDAN Zawadzkie.
Zdjęć: 3  

Dla kogo Podróżnicze Oscary? »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie otomedia.pl
Redakcja miesięcznika National Geographic Traveler ogłosiła nominowanych w 8. edycji konkursu TRAVELERY. „Podróżnicze Oscary” zostaną tradycyjnie wręczone w 6 kategoriach.
Zdjęć: 1  

Dwa lata wysokich lotów  »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie otomedia.pl
Blisko 3,9 mln odprawionych pasażerów, prawie milion przewiezionych walizek, 320 tysięcy wypitych kaw i… papieru toaletowego, jak stąd do Dubaju. Port Lotniczy Wrocław obchodzi swój jubileusz i podsumowuje dwa lata działalności nowego terminalu pasażerskiego.
Zdjęć: 1  

Sukces zawodników LKT »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie lkt
Świetnie w pierwszym tegorocznym krajowym turnieju spisali się zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do. W miniony weekend rozegrany został Puchar Polski Seniorów i Juniorów.
Zdjęć: 5  

Seniorzy na Uniwersytecie »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie um
Na Legnickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego rozpoczął się nowy semestr. Na zajęcia uczęszcza około 230 słuchaczy.
Zdjęć: 2  

Warto przystąpić do akcji Fundacji BOŚ »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie um
Fundacja Banku Ochrony Środowiska uruchomiła nowy projekt „Zielona Ławeczka”, który powstał z myślą o mieszkańcach i ich osiedlach.
Zdjęć: 1  

Czas na ul. Galaktyczną »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie um
Siedem firm wystartowało w przetargu na przebudowę ulicy Galaktycznej. We wtorek (10 marca) nastąpiło otwarcie ofert. Zwycięzcę poznamy w drugiej połowie marca.
Zdjęć: 3  

Być kobietą” w Sunny Club »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie um
Ponad 300 pań, panów i dzieci wspaniale bawiło się na imprezie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet zorganizowanej przez Centrum Seniora przy Legnickim Centrum Kultury.
Zdjęć: 7  

Legniczanie legniczankom  »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie um
Koncert legendarnego zespołu „Pod Budą” był idealnym prezentem legniczan dla legniczanek z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
Zdjęć: 5  

Martyna Kuczyńska – zwyciężczynią konkursu  »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie um
Martyna Kuczyńska z V Liceum Ogólnokształcącego została laureatką XVII Miejskiej edycji XX Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.
Zdjęć: 3  

Samorządowcy chcą integrować region »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie um
W Letia Business Center odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Zintegrowanego systemu powiązań miast w Legnicko-Głogowskim Obszarze Funkcjonalnym (LGOF)”.
Zdjęć: 2  

Skanska przejęła plac  »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie um
Przedstawiciele inwestora, czyli gminy Legnicy, oficjalnie przekazali plac budowy firmie, która przebuduje ulicę Jaworzyńską.
Zdjęć: 2  

Wielkie pieniądze na zbrojenia »
Tekst opublikowany 2014-03-10, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Nawet jeśli konsekwentnie w najbliższej dekadzie wydamy zaplanowaną, niebagatelną kwotę 130 miliardów złotych na modernizację armii, to dalej wobec Rosji będziemy bezbronni. To ułamek kwot, które potęgi militarne wydają na zbrojenia.
Zdjęć: 1  

Śmiech przez łzy »
Tekst opublikowany 2014-03-09, opracowanie fot.: Twitter/@EuromaidanPR/Internet/OTOMEDIA.pl/
Memy, karykatury, rysunki satyryczne. W Internecie znaleźć można coraz więcej ilustracji tego, co dzieje się na Ukrainie, a szczególnie wokół Krymu.
Zdjęć: 20  

Lokaty internetowe »
Tekst opublikowany 2014-03-08, opracowanie MR

Czym jeżdżą nasze panie? »
Tekst opublikowany 2014-03-08, opracowanie OTOMEDIA.pl
Ople, volkswageny i fiaty zwyciężają w rankingu popularności aut wybieranych przez kobiety. Zestawienie za rok 2013 przygotowało towarzystwo ubezpieczeń Gothaer.
Zdjęć: 3  

Być kobietą w Oberży Piastowskiej »
Tekst opublikowany 2014-03-06, opracowanie um
W sobotę (8 marca) w Oberży Piastowskiej przy ul. Gwiezdnej odbędzie się spotkanie „Być Kobietą” przygotowane specjalnie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, święta obchodzonego od 1911 roku. Początek o godzinie 16. Wstęp bezpłatny.

X Akademickie Mistrzostwa Świata w Łucznictwie »
Tekst opublikowany 2014-03-06, opracowanie um
Z udziałem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego odbyło się dzisiaj w Ratuszu spotkanie związane z organizacją X Akademickich Mistrzostw Świata w Łucznictwie, które odbędą się w dniach 2-5 lipca w Legnicy.
Zdjęć: 2  

Trwa modernizacja zabytkowego gmachu  »
Tekst opublikowany 2014-03-06, opracowanie um
W legnickim Zespole Szkół Elektryczno–Mechanicznych zakończyła się już wymiana 390 okien – w ramach prac termomodernizacyjnych. Roboty zakończono na miesiąc przed wyznaczonym terminem. Teraz rozpoczyna się remont elewacji.
Zdjęć: 2  

Spotkanie prezydenta z mieszkańcami  »
Tekst opublikowany 2014-03-06, opracowanie um
We wtorek, 11 marca odbędzie się drugie w tym roku spotkanie prezydenta Legnicy z mieszkańcami, w ramach cyklu konsultacyjnego „Bliżej legniczan i ich spraw”.

Co nam może zrobić Putin? »
Tekst opublikowany 2014-03-06, opracowanie Damian Słomski i Łukasz Pałka, Money.pl
Jeżeli konflikt o Krym się zaostrzy, a Polska poprze wprowadzenie sankcji przeciwko Rosji, to cała nasza gospodarka będzie miała poważne problemy. Ewentualna ekonomiczna zemsta Rosjan odbiłaby się przede wszystkim na branży spożywczej. Istnieje też ryzyko skoku cen paliw na stacjach benzynowych.
Zdjęć: 1  

UFO – Unikat-Forma-Obiekt  »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie otomedia.pl
To główna wystawa 2-giej edycji Europejskiego Festiwalu Szkła Play with Glass, organizowanego we Wrocławiu. Prezentuje obiekty szklane w wykonaniu 16 artystów z 13 krajów Europy.
Zdjęć: 7  

Kupno mieszkania na wynajem – czy to ryzykowne? »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie Przemysław Kotwicki, serwis otoDom.pl/Jarosław Mik
Nie ma róży bez kolców, należy mieć świadomość, jakie konsekwencje niesie decyzja o zakupie inwestycyjnym mieszkania. Przedstawimy także kilka porad, które pozwolą zmniejszyć ryzyko i uczynić transakcję bardziej bezpieczną dla inwestora.

Kobiety na… treningi piłkarskie! »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie miedź
Prezent z okazji Dnia Kobiet? Rozpocznij treningi piłkarskie w Miedzi!
Zdjęć: 1  

Zoo - kolejne oznaki wiosny »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie zoo
W zeszłym roku do wrocławskiego zoo przyjechało stado nietoperzy. Szybko zaaklimatyzowały się w pawilonie Madagaskaru, czego efektem jest pierwszy przychówek. Młode długo ukrywało się pod skrzydłami samicy.
Zdjęć: 4  

Termy Cieplickie zapraszają »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie Maja Nowak/ Termy Cieplickie
W Jeleniej Górze-Cieplicach otwarto nowoczesny aquapark Termy Cieplickie. To idealne miejsce dla aktywności sportowej, odpoczynku i spotkań biznesowych w otoczeniu Karkonoszy.
Zdjęć: 4  

Port Lotniczy Wrocław w górę  »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie otomedia.pl
Luty upłynął na wrocławskim lotnisku pod znakiem połączeń niskokosztowych. Wzrost w tym sektorze ruchu wyniósł aż 13,6% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.
Zdjęć: 1  

Budowa parkingu i dróg przy MCZ »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie um
Rozpoczęły się prace na placu budowy parkingu i dróg dojazdowych w rejonie ul. Klubowej. Na początek robotnicy ogrodzili teren, wytyczyli drogi dojazdowe i miejsca parkingowe.
Zdjęć: 4  

Legnicki karateka trzeci w Pucharze Świata »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie um
Trzynaście państw, ponad 600 zawodników z 71 klubów wzięło udział w X Pucharze Świata w Karate WKF – Harasuto Cup. Zawody odbyły się w dniach 1-2 marca w Łodzi.
Zdjęć: 1  

Konkurs dla gimnazjalistów »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie um
Urząd Marszałkowski we Wrocławiu już po raz piąty ogłosił konkurs dla gimnazjalistów na temat funduszy unijnych, wykorzystywanych w naszym regionie.

Wystawa. Wczoraj wieczorem... »
Tekst opublikowany 2014-03-04, opracowanie Wojciech Kozłowski
wydarzyło się niewiele, albo stała się rzecz ostateczna. Pamiętasz to dobrze, albo nie pamiętasz zupełnie nic, bo może ci się śniło albo tylko wydawało.
Zdjęć: 9  

Ważna zmiana dla „Zabużan” – będą mogli uzyskać miliony? »
Tekst opublikowany 2014-03-04, opracowanie Marcin Zadrożny/HILLS LTS S.A.
Sprawy dot. mienia zabużańskiego, tj. mienia zostawionego przez Polaków przymusowo wysiedlonych w latach 1944-1952 z terenów należących przed II wojną światową do Polski, nie zostały w pełni rozwiązane do dnia dzisiejszego pomimo upływu przeszło pół wieku od tamtych wydarzeń.

Polskie rolnictwo ekologiczne zagrożone »
Tekst opublikowany 2014-02-26, opracowanie INTERIA.PL/NEWSERIA
Rządowa polityka na kolejne lata może zahamować rozwój polskiego rolnictwa ekologicznego, które od wejścia Polski do UE rozwija się dynamicznie głównie dzięki funduszom unijnym.

Koncert zespołu „Pod Budą” »
Tekst opublikowany 2014-02-25, opracowanie um
Prezydent Legnicy zaprasza na specjalny koncert Legniczanie – Legniczankom, przygotowany z okazji Dnia Kobiet. Odbędzie się on 7 marca (piątek) o godzinie 18.00 w hali OSiR przy ul. Lotniczej.
Zdjęć: 1  

Ruszy budowa parkingu przy MCZ »
Tekst opublikowany 2014-02-25, opracowanie um
Konsorcjum lubińskich firm - Fobis i Rapier wygrało przetarg na I etap „Budowy dróg dojazdowych wraz z parkingiem w rejonie ul. Klubowej". Podpisano umowę z wykonawcą, a prace mogą się rozpocząć w ciągu tygodnia.

Pobyt w Izbie Wytrzeźwień - 300 zł »
Tekst opublikowany 2014-02-25, opracowanie um
Wszystkie projekty uchwał i dokumenty, jakimi zajmowali się radni Rady Miejskiej na ostatniej sesji, przyjęte zostały jednogłośnie.
Zdjęć: 2  

"Rz": Tylko cztery partie w Sejmie  »
Tekst opublikowany 2014-02-25, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatni weekend do Sejmu weszłyby tylko cztery partie: PiS, PO, SLD i TR - wynika z sondażu IBRiS Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Wystawa piesków, kotków i... gryzoni »
Tekst opublikowany 2014-02-24, opracowanie um
Na dziecięcej wystawie „Pochwal się swoim zwierzątkiem”, zorganizowanej przez Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, zaprezentowano około 45 piesków, kotków i gryzoni. Impreza odbyła się w hali przy ul. Lotniczej.
Zdjęć: 4  

Oni zaśpiewają na 45. Legnica Cantat »
Tekst opublikowany 2014-02-24, opracowanie um
Rada Artystyczna Turnieju Chórów LEGNICA CANTAT 45. w składzie: prof. Stanisław Krawczyński, prof. Krzysztof Szydzisz, prof. Dariusz Dyczewski, prof. Benedykt Błoński i Monika Szczerbińska-Walczak po wysłuchaniu nagrań 22 zespołów, zakwalifikowała do udziału w konkursie 15 chórów.
Zdjęć: 1  

Grand Prix Satyrykonu do Izraela »
Tekst opublikowany 2014-02-24, opracowanie um
Grand Prix Satyrykonu 2014 oraz nagrodę pieniężną w wysokości 8.000 zł zdobył Sergey Sichenko (Izrael) za pracę „Facebook”.
Zdjęć: 5  

150 km/h autostradą „pod prąd”  »
Tekst opublikowany 2014-02-24, opracowanie pol
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z legnickiej komendy miejskiej zatrzymali obcokrajowca, który pędził autostradą A-4 „pod prąd” z prędkością 150 km/h. Kierowcą mercedesa okazał się 74 – letni mężczyzna.

Ukraińcy zarabiają trzy razy mniej, a ceny podobne »
Tekst opublikowany 2014-02-23, opracowanie Tomasz Sąsiada, Money.pl
Ukraińska gospodarka jest dziś warta 176 miliardów dolarów. Tyle, co polska 14 lat temu. Państwo rozwija przestarzały model ekonomiczny oparty na przemyśle ciężkim, utrzymuje i dopłaca do nierentownych kopalń i wspiera biznes oligarchów, a tracą na tym zwykli ludzie.
Zdjęć: 1  

Sztuka współczesna to nie poklepywanie po plecach »
Tekst opublikowany 2014-02-22, opracowanie GSz.
Sztuka, lekko mierząc, już sto lat temu równouprawniła brzydotę, okrucieństwo, a niedoskonałość człowieka i ciemne strony życia na stałe wprowadziła w repertuar tematów systematycznie podejmowanych przez twórców wszelkich.
Zdjęć: 1  

Miasto sprzedało 10 000 mieszkań »
Tekst opublikowany 2014-02-22, opracowanie um
Jeszcze kilkanaście lat temu gmina Legnica posiadała ok. 16.500 mieszkań w tzw. zasobie komunalnym. Obecnie własnością miasta pozostaje ich 6.375. Ponad 10 tysięcy zostało sprywatyzowanych.

Program dla inwestycji LBO gotowy »
Tekst opublikowany 2014-02-22, opracowanie um
W Ratuszu pełną parą trwają prace przygotowujące wnioski inwestycyjne, które zwyciężyły w I edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego, do etapu ich realizacji.
Zdjęć: 7  

Czas na Galaktyczną »
Tekst opublikowany 2014-02-22, opracowanie um
W sferze modernizacji miejskiego układu komunikacyjnego miniony rok upłynął pod znakiem przebudowy m.in. al. Piłsudskiego. Kończył się pracami budowlanymi na Pomorskiej.
Zdjęć: 2  

Gospodarka zmienia się z roku na rok »
Tekst opublikowany 2014-02-21, opracowanie MR
Polska gospodarka ewoluuje. Światowe gospodarki także się zmieniają. Należy mieć to na względzie i dostosować się do tego trendu. Dlatego każdy człowiek interesujący się inwestowaniem, zdobywaniem ciekawego zatrudnienia dla siebie oraz chcący się rozwijać, codziennie monitoruje różne portale.

Ryanair poleci z Wrocławia do Gdańska »
Tekst opublikowany 2014-02-21, opracowanie otomedia.pl
Od lipca tanie linie lotnicze Ryanair uruchomią loty z Wrocławia do Gdańska. To kolejne po Warszawie krajowe połączenie irlandzkiego przewoźnika, który rozwija siatkę lotów z Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

W lipcu zniknie część fotoradarów »
Tekst opublikowany 2014-02-21, opracowanie INTERIA.PL/RMF
Ponad 200 masztów fotoradarów zniknie z polskich dróg do końca czerwca. Od lipca działać będą tylko fotoradary pomalowane na żółto, o których ustawieniu informuje znak drogowy.
Zdjęć: 1  

Przeprosiny »
Tekst opublikowany 2014-02-20, opracowanie otomedia.pl
OtoMedia.pl przeprasza Polską Grupę Pocztową S.A. – operatora pocztowego świadczącego usługi na rzecz Sądów oraz Prokuratur – za opublikowanie w dniu 27.01.2014 r. artykułu „Sklep wydał cudzy akt oskarżenia”, w którym znalazły się informacje nieścisłe i nieprawdziwe.
Zdjęć: 1  

Nowi Mistrzowie Legnicy w slalomie gigancie »
Tekst opublikowany 2014-02-18, opracowanie um
Czterdziestu zawodników – narciarzy z Kowar, Złotoryi, Wrocławia, Mściwojowa, Wądroża Wielkiego, Udanina i Legnicy przyjechało do czeskiego Pecu pod Śnieżką.
Zdjęć: 4  

Legniczanin Mistrzem Polski Weteranów »
Tekst opublikowany 2014-02-18, opracowanie fenikas
W Spale odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce. Do walki o najwyższe laury stanął zawodnik Feniks Legnica - Andrzej Lota.
Zdjęć: 10  

Nowy numer „Legnicy.eu” już dostępny »
Tekst opublikowany 2014-02-18, opracowanie um
Dzisiaj ukazał się dwunasty, jubileuszowy numer bezpłatnego miesięcznika „Legnica.eu”, wydawanego przez miasto.
Zdjęć: 1  

TPD świętuje jubileusz »
Tekst opublikowany 2014-02-18, opracowanie um
W Legnicy odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, inaugurujące obchody 95-lecia TPD w Polsce oraz 70 lat funkcjonowania organizacji w naszym mieście i na Dolnym Śląsku.

Strategia Rozwoju »
Tekst opublikowany 2014-02-18, opracowanie um
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w rozpoczętym 17 lutego w salach Letia Business Center cyklu warsztatów, poświęconych tworzeniu Strategii Rozwoju Miasta Legnicy na lata 2015-2020 plus.
Zdjęć: 8  

25 kilometrów morderczej trasy  »
Tekst opublikowany 2014-02-17, opracowanie otomedia.pl
Kilkanaście kilogramów obciążenia. Trudne orientacyjnie korytarze kompleksu Włodarz. Organizatorzy i zawodnicy twierdzą zgodnie: to był najbardziej wymagający i zaskakujący bieg w historii GF Point.
Zdjęć: 5  

Janusz Radek „Na głos i ręce” »
Tekst opublikowany 2014-02-17, opracowanie um
PWSZ im. Witelona w Legnicy zaprasza do Domu Studenta (ul. Mickiewicza) na kolejny koncert z cyklu Witelon Music Night, który odbędzie się 18 lutego o godzinie 18.
Zdjęć: 1  

Legnickie szkoły dla sześciolatków »
Tekst opublikowany 2014-02-17, opracowanie um
Po raz pierwszy sześciolatki mogły rozpocząć edukację w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2009/2010. Wówczas legniccy rodzice zapisali do pierwszych klas tylko 12 dzieci.

Jak wygrać z windykatorem? »
Tekst opublikowany 2014-02-17, opracowanie brykczynscy.pl
Do Twoich drzwi puka windykator? To nie koniec świata – pod warunkiem, że znasz swoje prawa. Firmy windykacyjne nie mają tak wielu uprawnień jak mogłoby się wydawać. Sprawdź jak wyjść z tarapatów obronną ręką.

Mieleński zlot morsów  »
Tekst opublikowany 2014-02-17, opracowanie otomedia.pl
Przy niemal wiosennej pogodzie 1736 uczestników XI Międzynarodowego Zlotu Morsów Mielno 2014 odbyło w samo południe rytualną kąpiel w Bałtyku.
Zdjęć: 6  

Airosoftowy bieg korytarzami kompleksu „Riese »
Tekst opublikowany 2014-02-13, opracowanie otomedia.pl
W ramach airosoftowego biegu GF Point 250 uczestników przejdzie niedostępnymi korytarzami kompleksu „Riese”, największego projektu górniczo – budowlanego hitlerowskich Niemiec.
Zdjęć: 5  

Walentynki inaczej »
Tekst opublikowany 2014-02-13, opracowanie um
W Walentynki, 14 lutego o godzinie 18 Centrum Wspinaczkowe Geco Arena (ul. Ścinawska 1, stara gazowania) zaprasza pary i singli, dzieci i dorosłych na spotkanie z niezwykłymi podróżnikami.

Ciekawa oferta dla gimnazjalistów »
Tekst opublikowany 2014-02-13, opracowanie um
55 wystawców przedstawiło swoją ofertę podczas Targów Pracy i Zawodów, które odbyły się w Letia Business Center w Legnicy. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, głównie uczniów ostatnich klas gimnazjów.
Zdjęć: 4  

Otwarte Mistrzostwa Legnicy w Slalomie Gigancie »
Tekst opublikowany 2014-02-13, opracowanie um
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy po raz 28. organizuje Otwarte Mistrzostwa Legnicy w Slalomie Gigancie. Zawody będą rozegrane w sobotę, 15 lutego na stoku Javor 2 w czeskim Pecu pod Śnieżką.
Zdjęć: 1  

Prezydent rozmawiał z mieszkańcami  »
Tekst opublikowany 2014-02-13, opracowanie um
Ponad 60 osób przybyło do Szkoły Podstawowej nr 9 na pierwsze w tym roku spotkanie konsultacyjne prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. Była to kolejna debata z udziałem mieszkańców zachodniej części miasta, czyli rejonu ulic Złotoryjskiej i Chojnowskiej, Przemysłowej i Działkowej.
Zdjęć: 1  

Klęska podwyżki VAT! »
Tekst opublikowany 2014-02-13, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Podwyżka VAT do 23 procent nie przyniosła budżetowi państwa żadnych korzyści. Wpływy z tego podatku w porównaniu do PKB już są najniższe w historii, a może być jeszcze gorzej. Tak przynajmniej wynika z szacunków rządu na ten rok.

Plebiscyt rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2014-02-11, opracowanie um
To był szczególny wieczór w hotelu Qubus. Podczas uroczystej Gali (8 lutego) poznaliśmy najlepszych zawodników i trenerów Zagłębia Miedziowego roku 2013. Zwyciężyli Valeriya Musina i Jacek Winnicki z CCC Polkowice.
Zdjęć: 5  

Polacy uciekają z kraju »
Tekst opublikowany 2014-02-11, opracowanie INTERIA.PL/Dziennik Gazeta Prawna
W ciągu ostatniego roku z kraju wyjechało nawet pół miliona osób. W ubiegłym roku ruszyła kolejna potężna fala emigracji po wielkim eksodusie rodaków w latach 2006-2007.
Zdjęć: 1  

Legnickie drogi w przebudowie »
Tekst opublikowany 2014-02-10, opracowanie um
Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje przetargi na przebudowę kolejnych legnickich ulic: Moniuszki, Galaktycznej i Plutona.
Zdjęć: 3  

Prezydent zaprasza mieszkańców  »
Tekst opublikowany 2014-02-10, opracowanie um
We wtorek, 11 lutego odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie prezydenta Legnicy z mieszkańcami, w ramach cyklu konsultacyjnego „Bliżej legniczan i ich spraw”.

9 medali dla Delfinka »
Tekst opublikowany 2014-02-09, opracowanie uks
23 zawodników UKS Delfinek Legnica wzięło udział w I Zawodach Pływackich o Puchar Wójta Gminy Osiecznica.
Zdjęć: 11  

Jowita Malchar z rekordem Polski »
Tekst opublikowany 2014-02-09, opracowanie uks
1 lutego 2014r., w Obornikach Wielkopolskich odbyły się I Długodystansowe Zawody Pływacki o Puchar Burmistrza Obornik Wielkopolskich na dystansie 1500 m.
Zdjęć: 1  

Najdłuższa wyprawa polarna napędzana siłami człowieka »
Tekst opublikowany 2014-02-08, opracowanie otomedia.pl
7 lutego o godzinie 2:15 polskiego czasu brytyjscy polarnicy Ben Saunders i Tarka L'Herpiniere zapisali się na kartach historii.
Zdjęć: 1  

Czy lokata jeszcze się opłaca? »
Tekst opublikowany 2014-02-08, opracowanie MR
Rok 2013 przyniósł znaczny spadek stóp procentowych. Ich wskaźnik już od kilku miesięcy utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie wynoszącym 2,5 procent. Ponadto obecna sytuacja ekonomiczna kraju powoduje, że nie powinniśmy spodziewać się, że stopy procentowe zostaną podniesione w najbliższym czasie.

Zabawa w architekta i filmowca podczas ferii  »
Tekst opublikowany 2014-02-07, opracowanie um
Legnickie Centrum Kultura zaprasza dzieci i młodzież na nietuzinkowe i atrakcyjne spędzenie czasu podczas ferii zimowych.
Zdjęć: 2  

Truciciele bezwzględnie karani »
Tekst opublikowany 2014-02-07, opracowanie um
Strażnicy Miejscy w ostatnim czasie ukarali mandatami 4 właścicieli posesji za spalanie różnych odpadów. Za trucie środowiska zapłacili oni w sumie 450 zł.

Obchody zakończenia wojny  »
Tekst opublikowany 2014-02-07, opracowanie um
Uroczystości rocznicowe pod patronatem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego odbyły się w pięknej auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
Zdjęć: 9  

Legnica – Gminą na 5! w rankingu SGH »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie um
Legnica uzyskała tytuł wraz z dyplomem „Gminy na 5” w trzecim dorocznym rankingu Koła Naukowego Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych działającego przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorczości SGH.
Zdjęć: 1  

Karnawałowy wernisaż w Muzeum Miedzi »
Tekst opublikowany 2014-02-06, opracowanie (źródło Muzeum Miedzi)
Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza w piątek (7 lutego) o godz.17 na otwarcie wystawy „Był bal… moda na karnawał”.
Zdjęć: 1  

Wernisaże prac legnickich artystów »
Tekst opublikowany 2014-02-05, opracowanie um
W piątek (7 lutego) Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza na otwarcie wystaw Marii Rogali i Kacpra Piskorowskiego. Wernisaż Marii Rogali rozpocznie się o godz. 18 w Galerii Ring, Rynek 12, a Kacpra Piotrowskiego o godz. 19 w Galerii Sztuki, Plac Katedralny 1. Wstęp wolny.
Zdjęć: 6  

V Legnickie Prezentacje Edukacyjne  »
Tekst opublikowany 2014-02-05, opracowanie um
Ponad 40 szkół ponadgimnazjalnych, wyższych uczelni oraz instytucji oświatowych wzięło udział w V Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Legnicy, pod patronatem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.
Zdjęć: 8  

Legnicka Rada Seniorów »
Tekst opublikowany 2014-02-05, opracowanie um
W Ratuszu odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Legnickiej Rady Seniorów. To gremium legnickich środowisk senioralnych, tworzące ciało konsultacyjno doradcze i inicjatywne przy prezydencie miasta.
Zdjęć: 3  

Najlepsi zawodnicy i trenerzy wybrani »
Tekst opublikowany 2014-02-05, opracowanie um
Zakończył się Plebiscyt na Najlepszego Zawodnika i Trenera Zagłębia Miedziowego 2013 roku.

Za ile sprzedasz dom w Legnicy? »
Tekst opublikowany 2014-02-04, opracowanie Domy.pl
Średnia cena budynku mieszkalnego w Legnicy wynosi 506 tys. zł. Przeciętna cena za metr kwadratowy to 2,9 tys. zł, jednak im większy dom chcemy chcemy kupić, tym mniejszej możemy spodziewać się ceny za metr kwadratowy.
Zdjęć: 1  

Walczyli młodzi mistrzowie taekwon-do »
Tekst opublikowany 2014-02-04, opracowanie um
W hali sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy rozegrane zostały II Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego w Taekwon-do.
Zdjęć: 8  

Turniej Legnica Cantat! »
Tekst opublikowany 2014-02-04, opracowanie um
Do 7 lutego chóry z całego kraju mogą nadsyłać zgłoszenia do Ogólnopolskiego Turnieju Chórów LEGNICA CANTAT 45.

Więcej śmieci segregujemy »
Tekst opublikowany 2014-02-04, opracowanie um
Po pół roku trwania „rewolucji śmieciowej” można stwierdzić, że w Legnicy zdecydowanie wzrasta ilość odpadów segregowanych. To bardzo dobra tendencja, ułatwiająca wypełnienie norm unijnych.

Dodatkowy numer ZUS »
Tekst opublikowany 2014-02-04, opracowanie um
Jak informuje Elżbieta Kurek. rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Legnicy, Zakład uruchomił dla klientów dodatkowy numer telefoniczny dotyczący programu PŁATNIK.

284 decyzje administracyjne dziennie »
Tekst opublikowany 2014-02-04, opracowanie um
O rzeczywistej skali spraw, jakie mieszkańcy mają do załatwienia w Urzędzie Miasta Legnicy, najdobitniej świadczy ilość wydawanych przez magistrackich urzędników w ciągu roku decyzji administracyjnych.

Oszukiwał przy sprzedaży węgla  »
Tekst opublikowany 2014-02-04, opracowanie pol
Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Pobierał zaliczki na opał, którego później nie przywoził lub dostarczał towar niezgodny z umową.
Zdjęć: 1  

Ile za kilometr przejechanej nartostrady »
Tekst opublikowany 2014-02-03, opracowanie oto
Szusowanie w Polsce i Czechach to wciąż koszt ok. 70 zł za km przejechanej nartostrady. Jazda na nartach i snowboardzie w krajach alpejskich i na Słowacji tymczasem staniała do 10 – 27 zł… Travelplanet.pl po raz drugi sprawdził ile tak naprawdę kosztują prawdziwe narciarskie wakacje w Karkonoszach i Tatrach w porównaniu do Dolomitów i Alp.

Rachunki za prąd w górę! »
Tekst opublikowany 2014-02-03, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Nawet o 30 procent mogą wzrosnąć nasze rachunki za prąd po ich uwolnieniu przez Urząd Regulacji Energetyki. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść w tym roku. Już teraz, jak podaje portal Money.pl, gdy ceny energii dla gospodarstw domowych są regulowane, należymy do unijnej czołówki, jeżeli chodzi o udział wydatków na energię w domowych budżetach.

Podatek na kontrakty gwiazdorskie  »
Tekst opublikowany 2014-02-01, opracowanie INTERIA.PL
Wreszcie poznaliśmy szczegóły dotyczące planów nowelizacji ustawy medialnej. Wczoraj, resort kultury ujawnił 18-stronicowy dokument prezentujący nową koncepcję finansowania mediów publicznych.

Wystawa berlińskich prac „granicznych” »
Tekst opublikowany 2014-01-31, opracowanie um
W piątek (31 stycznia) o godzinie 18.00 w Galerii Satyrykonu (Rynek) odbędzie się wernisaż wystawy „Granica”, z którą nieco wspólnego ma sam... John F. Kennedy.
Zdjęć: 3  

Ferie zimowe ze sztuką i literaturą »
Tekst opublikowany 2014-01-31, opracowanie
Przy legnickiej Galerii Sztuki od lat działa Otwarta Pracownia Sztuki, prowadząca zajęcia oraz warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży przy ul. Szkolnej 7.

Służby sprawdzają ścieki »
Tekst opublikowany 2014-01-31, opracowanie um
Zgodnie z zapowiedzią Straż Miejska wspólnie przeprowadza akcję kontroli prywatnych posesji pod kątem sposobów pozbywania się odpadów ciekłych oraz przyłączenia nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej.
Zdjęć: 1  

Pora zapłaty za koncesje  »
Tekst opublikowany 2014-01-31, opracowanie um
Jeśli ktoś spóźni się ze złożeniem oświadczenia i z wpłatą, jego zezwolenie utraci ważność, a o powtórne można się starać dopiero po upływie 6 miesięcy od daty wydania decyzji o wygaśnięciu poprzedniego.

Mało produktów tradycyjnych na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2014-01-29, opracowanie oto
41 wyrobów z województwa dolnośląskiego znajduje się na liście produktów tradycyjnych w Polsce. Przed rokiem było ich zaledwie 35. Na listę wpisywane są produkty stanowiące element dziedzictwa kulturowego regionu, które wytwarzane są tradycyjnymi metodami wykorzystywanymi co najmniej od 25 lat.
Zdjęć: 3  

Z choinek powstanie kompost »
Tekst opublikowany 2014-01-29, opracowanie um
Ponad tysiąc naturalnych choinek odebrano od mieszkańców Legnicy podczas dodatkowej, bezpłatnej zbiórki przeprowadzonej 18 i 25 stycznia.
Zdjęć: 1  

Bezdomni otrzymują wsparcie »
Tekst opublikowany 2014-01-29, opracowanie um
Według przeprowadzonego w połowie stycznia spisu w Legnicy przebywa 146 bezdomnych - 108 mężczyzn, 25 kobiet i 13 dzieci.
Zdjęć: 1  

Legnica gospodarzem Mistrzostw Świata w Łucznictwie »
Tekst opublikowany 2014-01-29, opracowanie um
W dniach 2-5 lipca 2014 r. Legnica gościć będzie reprezentacje co najmniej 35 krajów na X Akademickich Mistrzostw Świata w Łucznictwie.

Oto nowe logo resortu zdrowia za 30 tys. zł  »
Tekst opublikowany 2014-01-29, opracowanie INTERIA.PL
Ponad 30 tysięcy złotych brutto zapłaciło Ministerstwo Zdrowia za projekt swojego nowego znaku graficznego. Przypominające zygzak logo pojawiło się niedawno na stronach resortu, natychmiast budząc kontrowersje.
Zdjęć: 2  

Mieszkanie za medal w Soczi? »
Tekst opublikowany 2014-01-28, opracowanie otoDom.pl
Polski Komitet Olimpijski ogłosił kwoty, jakie przeznaczy dla naszych sportowców za przywiezienie medalu ze zbliżających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich. W przypadku złotego krążka będzie to 120 tys. zł. Za srebro wypłacone zostanie 80 tys. zł, a zdobywca brązowego medalu otrzyma 50 tys. zł. Nie są to jak widać kwoty porażające. Czy nasi medaliści mogliby się z taką gotówką udać na rynek nieruchomości?
Zdjęć: 1  

Letnie loty z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2014-01-28, opracowanie otomedia.pl
Port Lotniczy Wrocław przygotował na sezon letni 34 kierunki czarterowe, w tym aż 8 nowości.
Zdjęć: 1  

Ekspres narty z OSiRem »
Tekst opublikowany 2014-01-28, opracowanie um
Legnicki Ośrodek Sportu i rekreacji zaprasza w niedzielę (2 lutego) na narty do Rokytnicy w Czechach oraz do Jakuszyc.
Zdjęć: 1  

Atrakcyjne propozycje »
Tekst opublikowany 2014-01-28, opracowanie um
Dawna siedziba Zespołu Szkół Spożywczych przy ul. Wrocławskiej decyzją prezydenta zostanie wystawiona na przetarg do wydzierżawienia.
Zdjęć: 2  

Spotkania z prezydentem »
Tekst opublikowany 2014-01-28, opracowanie um
Harmonogram cyklu spotkań konsultacyjnych prezydenta Legnicy z mieszkańcami „Bliżej legniczan i ich spraw” w roku 2014

Z sesji Rady Miejskiej »
Tekst opublikowany 2014-01-28, opracowanie um
Rada Miejska na ostatniej sesji dokonała wyboru swego trzeciego wiceprzewodniczącego. W tajnym głosowaniu funkcję tę powierzono Benedyktowi Ksiądzynie. Wcześniej sprawował ją zmarły w ubiegłym roku Krzysztof Dybek.
Zdjęć: 6  

Najnowszy sondaż - PiS rośnie, PO traci  »
Tekst opublikowany 2014-01-28, opracowanie INTERIA.PL
Rośnie przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad Platformą Obywatelską. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się dzisiaj, partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 32-procentowe poparcie.

Nowi mistrzowie Legnicy w tenisie stołowym »
Tekst opublikowany 2014-01-28, opracowanie um
80 zawodników z Mierzyc, Granowic, Radostowa, Sulikowa, Jerzmanowic, Kunic, Chojnowa, Legnickiego Pola, Rokitek, Osetnicy, Grodźca i Legnicy rozegrało mecze w Otwartych Mistrzostwach Legnicy w Tenisie Stołowym.
Zdjęć: 2  

Ferie zimowe z LCK »
Tekst opublikowany 2014-01-28, opracowanie um
Legnickie Centrum Kultury zorganizuje podczas ferii bardzo atrakcyjne warsztaty makieciarskie i filmowe dla dzieci i młodzieży.
Zdjęć: 2  

Oferta miasta na ferie zimowe  »
Tekst opublikowany 2014-01-28, opracowanie um
Na organizację zimowego wypoczynku legnickich dzieci i młodzieży w budżecie miasta przeznaczonych jest ponad 214 tys. zł. To kwota znacznie wyższa od ubiegłorocznej. Ze zorganizowanych i dotowanych przez miasto form wypoczynku skorzysta prawie 4 tys. dziewcząt i chłopców.

Jest wniosek w sprawie Placu Sybiraka  »
Tekst opublikowany 2014-01-28, opracowanie um
Zarząd legnickiego Koła Związku Sybiraków zwrócił się do prezydenta Legnicy z inicjatywą nadania jednemu z placów w mieście nazwy Placu Sybiraka i wzniesienia tam w przyszłości pomnika poświęconego pamięci Polaków mordowanych na sowieckiej „nieludzkiej ziemi”.

Tłumy na Koncercie Noworocznym. Książka Roku »
Tekst opublikowany 2014-01-28, opracowanie um
Ponad tysiąc widzów. Wspaniała muzyka i rewelacyjne występy tancerzy. Owacje na stojąco. Tak można zrecenzować koncert Noworoczny „Tanecznie w Nowy Rok 2014” pod patronatem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.
Zdjęć: 14  

Sklep wydał cudzy akt oskarżenia »
Tekst opublikowany 2014-01-27, opracowanie INTERIA.PL/Dziennik Gazeta Prawna
Kontrakt dla Polskiej Grupy Pocztowej na przesyłki sądowe może zostać zerwany. Powód? Pracownicy punktów, gdzie odbiera się listy, nie sprawdzają tożsamości adresatów i ich mylą.

Szukasz mieszkania w internecie – to warto wiedzieć! »
Tekst opublikowany 2014-01-27, opracowanie otoDom.pl
Wyszukiwanie mieszkania czy to na wynajem, czy do kupienia, tylko teoretycznie wydaje się łatwą sprawą.

Jak znaleźć pracę w Legnicy ? »
Tekst opublikowany 2014-01-27, opracowanie MR
Jak w każdym regionie i w Legnicy zakłady pracy mają się na tyle dobrze, aby utrzymać się bez konieczności przyjmowania większej ilości dodatkowych pracowników. Duże przedsiębiorstwa mówiąc kolokwialnie jakoś przędą natomiast mniejsze i średnie w zależności od pomysłów na zażegnanie kryzysu.

Jutro: - 8, za tydzień: + 4 st. C. »
Tekst opublikowany 2014-01-25, opracowanie INTERIA.PL
Minus 24,2 st. Celsjusza wskazały termometry w Białowieży, przy gruncie odnotowano tam minus 29 st. Celsjusza. A to nie koniec.
Zdjęć: 2  

VAT na auta z kratką do 1 marca? »
Tekst opublikowany 2014-01-25, opracowanie INTERIA.PL
Od 1 stycznia 2014 r. można odliczyć pełen VAT od zakupu aut osobowych "z kratką", które uzyskają homologację samochodu ciężarowego.
Zdjęć: 1  

Milena najlepsza! »
Tekst opublikowany 2014-01-25, opracowanie uks
Milena Możdżan z UKS „Delfinek” została najlepszą zawodniczką rocznika 2003 w II Międzynarodowych Zawodach Pływackich Sheraton Poznań Cup.
Zdjęć: 1  

Jak zapalać na mrozie? »
Tekst opublikowany 2014-01-24, opracowanie INTERIA.PL
W zimowych warunkach kluczową rolę odgrywa akumulator. Bez sprawnej baterii nie uda nam się uruchomić żadnego auta.
Zdjęć: 1  

Legnickie wodociągi proekologiczne  »
Tekst opublikowany 2014-01-23, opracowanie um
Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zakończyło budowę nowej instalacji przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Jednym z najważniejszych jej elementów jest pompa ciepła.
Zdjęć: 1  

Kolejne firmy zainwestują w strefie  »
Tekst opublikowany 2014-01-23, opracowanie um
Kilkanaście milionów złotych zainwestują cztery firmy w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dzięki temu powstaną nowe miejsca pracy.
Zdjęć: 5  

Miasto rozstrzygnęło konkursy  »
Tekst opublikowany 2014-01-23, opracowanie um
Rozstrzygnięte zostały ogłoszone przez prezydenta Legnicy konkursy na dofinansowanie działalności legnickich organizacji pożytku publicznego. W sumie 31 organizacji otrzyma dotacje opiewające na 1.576.100 zł.

Żadne dziecko w legnickiej szkole nie może być głodne »
Tekst opublikowany 2014-01-22, opracowanie um
Takie przekonanie zaprezentował prezydent Legnicy podczas konferencji prasowej dodając, że miasto skutecznie dba o dożywianie uczniów w szkołach od wielu już lat.
Zdjęć: 2  

Legnicki Budżet Obywatelski »
Tekst opublikowany 2014-01-22, opracowanie um
Pierwsza edycja Legnickiego Budżetu Obywatelskiego wkroczyła w kolejną fazę – przygotowania i realizacji wybranych przez mieszkańców lokalnych inwestycji.
Zdjęć: 4  

TNS Polska: PiS - 32 proc., PO - 22 proc., SLD - 10 proc.  »
Tekst opublikowany 2014-01-22, opracowanie INTERIA.PL
Gdyby wybory odbyły się w styczniu, do Sejmu weszłyby: PiS z wynikiem 32 proc., PO - 22 proc. oraz SLD z 10 proc. głosów - wynika z badania TNS Polska. Poniżej progu wyborczego uplasowałyby się m.in.: PSL (4 proc.) i Twój Ruch (3 proc.).
Zdjęć: 1  

Niemiecka prasa: Polska straciła ponad 2 mln obywateli »
Tekst opublikowany 2014-01-21, opracowanie INTERIA.PL
Ponad dwa miliony obywateli straciła Polska od chwili wejścia do Unii Europejskiej. W Polsce ich brakuje - donosi "Frankfurter Rundsachau".
Zdjęć: 1  

Nowa marka Volkswagena »
Tekst opublikowany 2014-01-21, opracowanie PR/INTERIA.PL
Już wkrótce w portfolio Volkswagena pojawi się zupełnie nowa marka. Tym razem nie chodzi jednak o kolejnego producenta samochodów, a ogólnoeuropejską sieć dealerską specjalizującą się obrotem pojazdami z drugiej ręki.
Zdjęć: 1  

2,6 mln za Witelona i Skarbka  »
Tekst opublikowany 2014-01-21, opracowanie um
Firma HEILIT+WOERNER z Wysokiej koło Wrocławia wygrała przetarg na przebudowę ulic Witelona i Skarbka. Zwycięzca zaproponował cenę 2.660.357,12 zł brutto.
Zdjęć: 2  

Sąsiedzi o gospodarce wodno-ściekowej »
Tekst opublikowany 2014-01-21, opracowanie um
20 stycznia w Ratuszu miało miejsce spotkanie prezydenta Legnicy z wójtami sąsiednich gmin (Legnickie Pole, Kunice, Krotoszyce i Ruja).
Zdjęć: 3  

Tanecznie w Nowy Rok 2014 »
Tekst opublikowany 2014-01-21, opracowanie um
W piątek, 24 stycznia o godzinie 18.00 w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Lotniczej rozpocznie się legnicki Koncert Noworoczny „Tanecznie w Nowy Rok 2014”.
Zdjęć: 1  

R. Petru: To grozi scenariuszem jak w Hiszpanii  »
Tekst opublikowany 2014-01-21, opracowanie INTERIA.PL/NEWSERIA
Zapowiadany przez rząd koniec ery tzw. śmieciówek, czyli oskładkowanie umów cywilnoprawnych, może pogorszyć sytuację na rynku pracy. - Brak elastycznych form zatrudnienia jest przyczyną wysokiego bezrobocia w Hiszpanii - ostrzega Ryszard Petru, przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich.
Zdjęć: 1  

Sukces karateków w Holandii »
Tekst opublikowany 2014-01-21, opracowanie tkd
Świetnie spisali się zawodnicy z naszego regionu w Międzynarodowych Mistrzostwach Holandii Dutch Open 2014. Do Eindhoven wyjechała grupa 36 zawodników z Legnicy, Prochowic, Złotoryi i Jawora, którzy z turnieju wrócili z 22 medalami.
Zdjęć: 7  

Oto Syrenka - polska marka. Jest prototyp  »
Tekst opublikowany 2014-01-20, opracowanie Paweł Rygas/INTERIA.PL/fot. AMZ-Kutno
W ostatnim czasie pojawiło się wiele inicjatyw, dzięki którym - być może - określenia "polska motoryzacja" będziemy w końcu używać bez żartobliwego mrugnięcia okiem.
Zdjęć: 4  

Bohater Idola gra bohatera Wyklętych »
Tekst opublikowany 2014-01-20, opracowanie Krzysztof Janoś/MenStream.pl
10 lat temu wygrał Idola, ale dopiero teraz wraca z drugą, choć - jak zaznacza - pierwszą autorską płytą. Zadebiutuje też w filmie o żołnierzach wyklętych, w którym zagrał główną rolę.Do tego potrzebne są jednak pieniądze na ukończenie produkcji i - jak ocenia reżyser: powrót IV RP.
Zdjęć: 7  

Otwarte Mistrzostwa Legnicy w Tenisie Stołowym »
Tekst opublikowany 2014-01-20, opracowanie um
W sobotę, 25 stycznia, Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do wzięcia udziału w Otwartych Mistrzostwach Legnicy w Tenisie Stołowym. Turniej rozpocznie się o godz. 10.00 w hali sportowej przy ul. Sejmowej.
Zdjęć: 1  

Zamiatarki sprzątają ulice »
Tekst opublikowany 2014-01-20, opracowanie um
Na legnickie drogi wyjechały zamiatarki, które oczyszczają ulice, zwłaszcza przy krawężnikach. Szczególnie w tych miejscach gromadzą się piasek, ziemia i inne śmieci.
Zdjęć: 3  

Straż Miejska pomaga zwierzętom »
Tekst opublikowany 2014-01-20, opracowanie um
Legnicka Straż Miejska w 2013 roku przeprowadziła 1.049 interwencji związanych z wypadkami losowymi i komunikacyjnymi, którym ulegały zwierzęta, niewłaściwym ich traktowaniem i porzucaniem.
Zdjęć: 1  

Dobry początek roku »
Tekst opublikowany 2014-01-20, opracowanie um
Na początku 2014 roku Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta sprzedał 4 lokale. Nieruchomości, które znalazły nabywców, to lokal użytkowy przy ul. Anielewicza oraz 3 mieszkania komunalne.

Karatecy rozpoczęli sezon »
Tekst opublikowany 2014-01-19, opracowanie LKT
Zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do rozpoczęli kolejny sezon startowy. Z zawodnikami z Wrocławia, Prochowic, Jawora i Złotoryi po raz szósty wyjechali do Eindhoven na kolejną edycję Międzynarodowych Mistrzostw Holandii.
Zdjęć: 3  

Bilion deficytu - milion euro nagrody »
Tekst opublikowany 2014-01-18, opracowanie INTERIA.PL
Opozycjoniści z czasów PRL są podzieleni w ocenach dotyczących ustanowienia Nagrody Solidarności. Jedni uważają, że to świetna inicjatywa, inni zwracają uwagę na znaczną wysokość nagrody - milion euro.
Zdjęć: 1  

Wpadł kolejny wandal cmentarny »
Tekst opublikowany 2014-01-17, opracowanie um
Legniccy policjanci zatrzymali kolejnego wandala, który uczestniczył w dewastacji nagrobków na legnickim Cmentarzu Komunalnym. Grozi mu do 5 lat więzienia. Zatrzymany to 18–letni mieszkaniec Legnicy.
Zdjęć: 1  

„Perspektywy” doceniły legnickie szkoły »
Tekst opublikowany 2014-01-17, opracowanie um
W najnowszym Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych miesięcznika „Perspektywy” legnickie licea i technika zajęły wysokie miejsca na Dolnym Śląsku i w kraju.
Zdjęć: 1  

Konieczne jest złożenie nowej deklaracji »
Tekst opublikowany 2014-01-17, opracowanie um
Na wniosek prezydenta Tadeusza Krzakowskiego Rada Miejska Legnicy zdecydowała o zmniejszeniu od 1 lutego opłat za wywóz odpadów.
Zdjęć: 1  

Poznamy Legnicką Książkę Roku 2013 »
Tekst opublikowany 2014-01-17, opracowanie um
Już wkrótce dowiemy się, komu przypadnie honorowy tytuł Legnickiej Książki Roku 2013. Spośród 32 pozycji kapituła na swym posiedzeniu 15 stycznia nominowała do tytułu 6 publikacji.
Zdjęć: 3  

Dokąd polecimy z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2014-01-17, opracowanie otomedia.pl
Rok 2014 zapowiada się rekordowo. 70 kierunków, w tym gorące nowości i połączenia z głównymi lotniskami europejskich metropolii. Tegoroczne zmiany na wrocławskim lotnisku to nowe możliwości dla podróżujących.
Zdjęć: 1  

Koncert kolęd i pastorałek »
Tekst opublikowany 2014-01-16, opracowanie um
W niedzielę w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Początek - godz.16, wstęp wolny.
Zdjęć: 1  

Sprawdzą, jak pozbywamy się ścieków »
Tekst opublikowany 2014-01-16, opracowanie um
Od dzisiaj Straż Miejska wspólnie z Biurem Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Legnicy przeprowadza akcję kontroli prywatnych posesji pod kątem sposobów pozbywania się odpadów ciekłych oraz przyłączenia nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej.

Placówki oświatowe przygotowane do zimy »
Tekst opublikowany 2014-01-16, opracowanie um
49 legnickich placówek oświatowych funkcjonuje w 46 budynkach. Od 2005 roku są one systematycznie obejmowane programem, który m.in. obejmuje termomodernizację budynków obniżającą koszty ich eksploatacji, czyli ocieplanie dachów, ścian, wymiany stolarki okiennej.

Co z mieszkaniami na wynajem? »
Tekst opublikowany 2014-01-16, opracowanie Dompress.pl
Planuje się, że już pod koniec tego roku taniej o 20-30 proc. od stawek rynkowych rząd zacznie wynajmować mieszkania w ramach swojego nowego programu. Problem w tym, że aby Fundusz Mieszkań na Wynajem mógł kupić całe budynki gotowe do wynajmu trzeba je najpierw wybudować.
Zdjęć: 1  

Ostrzeżenie przed oblodzeniem »
Tekst opublikowany 2014-01-15, opracowanie IMGW
Dziś w nocy nastąpi spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodując zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

Gala Noworoczna 2014 »
Tekst opublikowany 2014-01-15, opracowanie kghm
KGHM zaprasza na tradycyjne Koncerty Noworoczne, które odbędą się w dniach: 17 stycznia o godz. 18.00 w legnickiej Katedrze oraz 18 stycznia o godz. 17.00 kościele Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie.
Zdjęć: 5  

Pracowity rok urbanistów »
Tekst opublikowany 2014-01-15, opracowanie um
Legnica pod względem obszaru objętego miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego znajduje się w czołówce krajowej. Planami objętych jest ponad 2 tysiące ha - ponad 36 proc. powierzchni miasta.
Zdjęć: 1  

Nadeszła zima - ruszyły piaskarki »
Tekst opublikowany 2014-01-15, opracowanie um
Dzisiaj spadł pierwszy tej zimy śnieg… Na główne legnickie ulice wyjechały piaskarki. Przypominamy właścicielom i zarządcom nieruchomości o obowiązku odśnieżania posesji i przyległych chodników.
Zdjęć: 1  

Legnica laureatem  »
Tekst opublikowany 2014-01-15, opracowanie um
Legnica uplasowała się na II miejscu Ogólnopolskiego Rankingu Energii Odnawialnej 2013 Związku Powiatów Polskich. Ten tytuł zdobyła trzeci raz z rzędu. Wyprzedził nas tylko Nowy Sącz, natomiast Rzeszów, Słupski i Kraków zamykały listę najlepszych pięciu miast na prawach powiatów.

Ranking najlepszych liceów i techników 2014 »
Tekst opublikowany 2014-01-15, opracowanie otomedia.pl
LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, popularna „czternastka”, zajęła szóste miejsce w kraju - w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2014, który po raz szesnasty został opublikowany przez Perspektywy.
Zdjęć: 1  

Okradli strażaków w trakcie akcji gaśniczej »
Tekst opublikowany 2014-01-14, opracowanie pol
Dwaj złodzieje w trakcie akcji gaśniczej prowadzonej przez strażaków z OSP okradli wóz bojowy. Zostali ujęci i trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Zdjęć: 1  

Zwycięzcy turnieju Trio Basket Show »
Tekst opublikowany 2014-01-14, opracowanie um
Trzydzieści drużyn z Legnicy, Wałbrzycha, Świebodzic, Jawora, Zgorzelca, Chojnowa i Spalonej uczestniczyło w turnieju trójek koszykarskich Trio Basket Show, który zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy. Zawody rozegrano w hali przy ul. Lotniczej.
Zdjęć: 1  

Zbiórka choinek »
Tekst opublikowany 2014-01-14, opracowanie um
Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców w Legnicy przeprowadzona zostanie dodatkowa, bezpłatna zbiórka naturalnych choinek. Dotyczy to zarówno zabudowy jedno, jak i wielorodzinnej.

Znajdą złoto na Jaworzyńskiej? »
Tekst opublikowany 2014-01-14, opracowanie um
Podczas przebudowy ulicy Jaworzyńskiej wskazane zostanie stanowisko archeologiczne w okolicach ulicy Borsuczej (w pobliżu skrzyżowania z Obwodnicą Zachodnią).

Największa inwestycja powiatu legnickiego »
Tekst opublikowany 2014-01-14, opracowanie SP
Zakończono największą inwestycję w historii powiatu. Projekt dotyczył zrównoważenia gospodarki energetycznej DPS Legnickie Pole w obiektach mieszkalnych pobenedyktyńskiego zespołu klasztornego w Legnickim Polu.
Zdjęć: 9  

Gdzie giną pieniądze od pijanych kierowców? »
Tekst opublikowany 2014-01-13, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Nawet 10 tysięcy złotych w formie nawiązki od każdego złapanego za jazdę na podwójnym gazie - zagroził premier Donald Tusk przedstawiając plany rządu walki z pijanymi kierowcami. Gdyby je zrealizować, to do kasy państwa, tylko w tym roku powinno wpłynąć co najmniej 950 mln złotych. Ta kwota, zgodnie z przepisami, powinna służyć rodzinom ofiar i poszkodowanym w wypadkach. - Od dwóch lat nie dostajemy nawet złotówki - alarmują tymczasem przedstawiciele wielu organizacji, którzy starają się im pomagać. Nie dość, że ściągalność nawiązek od skazanych dramatycznie spadła, to w najbliższym czasie nawet te wyegzekwowane pieniądze pozostaną na kontach resortu sprawiedliwości.
Zdjęć: 1  

Będzie podatek telewizyjny »
Tekst opublikowany 2014-01-12, opracowanie INTERIA.PL
Opłata audiowizualna nie będzie pobierana za faktyczne korzystanie z programów nadawców publicznych, ale za możliwość odbioru programów.

Sprzedaj auto na Kubie i… zostań bogaczem »
Tekst opublikowany 2014-01-11, opracowanie INTERIA.PL
Wielu naszych czytelników nie pamięta już tych lat, kiedy czas oczekiwania na nowego Fiata 126p liczyło się w dekadach, a wartość auta po wyjeździe z salonu sprzedaży Polmozbytu skokowo rosła.
Zdjęć: 1  

Cypryjska firma pokonała Pocztę Polską »
Tekst opublikowany 2014-01-11, opracowanie Otomedia/NIEZALEŻNA.PL/PGC
Od 9 czerwca przesyłki sądowe nie będą doręczane przez Pocztę Polską, ale przez prywatnego operatora PGP. Korespondencję odbierać trzeba będzie nie w urzędzie pocztowym, ale w kiosku Ruchu lub placówce PGP.
Zdjęć: 1  

Jakie samochody giną u nas najczęściej? »
Tekst opublikowany 2014-01-11, opracowanie INTERIA.PL
Najnowsze dane mówią o tym, że w ubiegłych dwunastu miesiącach na terenie naszego kraju skradziono 15 593 samochody.
Zdjęć: 1  

Studniówka na… stadionie »
Tekst opublikowany 2014-01-10, opracowanie AB
W sobotę na Stadionie Wrocław odbędzie się pierwsza w tym roku studniówka. W Klubie Biznesowym w strefie VIP bawić się będą uczniowie XIII Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu.
Zdjęć: 9  

Witelon Jam Session z recitalem Patrycji Kamoli »
Tekst opublikowany 2014-01-10, opracowanie um
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza wszystkich spragnionych jazzu i dobrej muzyki na comiesięczny wieczór Witelon Jam Session, czyli wspólną, spontaniczną grę muzyków.
Zdjęć: 1  

Przedszkolaki z wizytą u prezydenta »
Tekst opublikowany 2014-01-10, opracowanie um
W ratuszu gościły dzieci wraz z opiekunami z Niepublicznego Przedszkola „Dwudziestka” przy ul. Marynarskiej. Miłych gości przyjął prezydent Tadeusz Krzakowski.
Zdjęć: 4  

Od lutego mniej za śmieci »
Tekst opublikowany 2014-01-10, opracowanie um
Na wniosek prezydenta Tadeusza Krzakowskiego Rada Miejska Legnicy zdecydowała o zmniejszeniu od 1 lutego opłat za wywóz odpadów.

Mieszkania - najgorszy wynik w Europie  »
Tekst opublikowany 2014-01-10, opracowanie INTERIA.PL/Bartosz Turek/Lion's Bank
Aż 75,2 proc. najemców w Polsce mieszka w za małych mieszkaniach - wynika z danych Eurostatu. Jest to najgorszy wynik w Europie.
Zdjęć: 2  

Nadchodzi emerytalne tsunami »
Tekst opublikowany 2014-01-09, opracowanie INTERIA.PL/Dziennik Gazeta Prawna/Janusz K. Kowal
Jesteśmy w przededniu emerytalnego tsunami. Młode pokolenie, którego przedstawicieli drastycznie brakuje, już niedługo nie będzie w stanie zapracować na utrzymanie starszych osób.
Zdjęć: 1  

Program Pospieszalskiego zdjęty z anteny TVP »
Tekst opublikowany 2014-01-09, opracowanie INTERIA.PL
Program Jana Pospieszalskiego "Bliżej" został zdjęty z anteny, bo władze TVP nie zgodziły się na to, aby gościem był publicysta Jacek Karnowski - informuje rzecznik TVP.
Zdjęć: 1  

Zimowa tęcza nad Legnicą »
Tekst opublikowany 2014-01-09, opracowanie KO
Oto zdjęcie pięknej tęczy, która pojawiła się w 7 stycznia o godzinie 8.32 po stronie zachodniej Legnicy.
Zdjęć: 1  

Legnica w nocnym projekcie  »
Tekst opublikowany 2014-01-09, opracowanie um
Legnica została zaproszona do wzięcia udziału w projekcie „Zakochaj się w Polsce nocą”, realizowanym przez jego pomysłodawcę, fotografika - Krzysztofa T. Masiuka we współpracy z Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.
Zdjęć: 1  

Mistrzostwa Legnicy w Slalomie Gigancie  »
Tekst opublikowany 2014-01-09, opracowanie um
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy po raz 28. organizuje Otwarte Mistrzostwa Legnicy w Slalomie Gigancie. Zawody rozegrane zostaną w niedzielę, 26 stycznia na stoku Łysa Góra w Dziwiszowie.

Znak zadba o znaki  »
Tekst opublikowany 2014-01-09, opracowanie um
Jeleniogórska firma „Znak” wygrała przetarg na utrzymanie oznakowania pionowego w Legnicy latach 2014–2017. Zarząd Dróg Miejskich za cztery lata obowiązywania umowy wypłaci tej firmie 830.301,4 zł brutto.

Bezpieczniej na ul. Kubusia Puchatka »
Tekst opublikowany 2014-01-09, opracowanie um
Zakończyła się przebudowa ulicy Kubusia Puchatka. Dzięki temu łatwiej będzie dojechać do przedszkola i Domu Pomocy Społecznej dla dzieci.

Tusk mówi o wzroście naszego dobrobytu »
Tekst opublikowany 2014-01-08, opracowanie Krzysztof Mrówka, INTERIA.PL
- Polska w 2022 r. będzie w gronie 20 najbogatszych krajów świata - powiedział premier Donald Tusk. Mają w tym pomóc inwestycje współfinansowane z budżetu UE na lata 2014-2020. Projekty programów na te lata przyjął w środę rząd.
Zdjęć: 1  

Powalcz z Legnicą »
Tekst opublikowany 2014-01-08, opracowanie um
Legnica reprezentuje województwo dolnośląskie w finale plebiscytu na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce.
Zdjęć: 3  

W niedzielę zagrają trójki koszykarskie »
Tekst opublikowany 2014-01-08, opracowanie um
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza na turniej trójek koszykarskich ,,Trio Basket Show”, który odbędzie się w niedzielę (12 stycznia br.).

Ważny dokument do wglądu i debaty »
Tekst opublikowany 2014-01-08, opracowanie um
Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski poinformował o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Legnicy wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Co nowego w telewizjach?  »
Tekst opublikowany 2014-01-07, opracowanie Łukasz Knapik/INTERIA.PL/satkurier.pl
Czego możemy się więc spodziewać w 2014 roku na rynku medialnym?
Zdjęć: 1  

Leśnicy zbudują nam drogi? »
Tekst opublikowany 2014-01-07, opracowanie INTERIA.PL/RMF
Rząd chce mieć udział w zyskach Lasów Państwowych. Pieniądze z tego tytułu mają trafić na rozbudowę dróg lokalnych.
Zdjęć: 1  

Areszt za dewastację nekropolii »
Tekst opublikowany 2014-01-07, opracowanie um
Legniccy policjanci zatrzymali 3 młodych chuliganów, którzy trzykrotnie w ciągu roku połamali nagrobki, powyrywali krzyże i zbezcześcili mogiły na legnickim Cmentarzu Komunalnym. Grozi im do 5 lat więzienia.
Zdjęć: 1  

Legnica numerem 1 »
Tekst opublikowany 2014-01-07, opracowanie um
Legnica od wielu lat utrzymuje się w ścisłej czołówce rankingu najaktywniejszych gmin i powiatów prowadzonego przez Związek Powiatów Polskich.

Koniec smacznych wędlin? »
Tekst opublikowany 2014-01-03, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl
Rząd będzie analizował unijne przepisy dotyczące wędzenia wędlin, by ustalić, w jakim stopniu dotyczą one najmniejszych firm - powiedział dziś premier Donald Tusk podczas wizyty w Pajęcznie (woj. łódzkie).
Zdjęć: 1  

Oto najwyższy punkt widokowy w Polsce »
Tekst opublikowany 2014-01-03, opracowanie otomedia.pl/wrocław.pl/skytower.pl
Punkt widokowy na Sky Tower otwarty. Są jeszcze pojedyncze miejsca na najbliższy weekend. Internetowe rezerwacje ruszają od 7 stycznia 2014.
Zdjęć: 8  

Legnica - najpiękniej oświetlonym miastem Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2014-01-03, opracowanie um
Miasto zwyciężyło w pierwszym regionalnym etapie ogólnopolskiego konkursu „Świeć się z Energą”. Oznacza to, że awansowaliśmy do II rundy plebiscytu, w którym o koronę będzie walczyło 16 miast, reprezentujących swoje województwa.
Zdjęć: 10  

LPWiK pozyskało z Unii Europejskiej 23 mln zł »
Tekst opublikowany 2014-01-03, opracowanie um
Dzięki temu zrealizowane zostaną inwestycje mające wpływ na poprawę jakości życia legniczan. W siedzibie WFOŚiGW we Wrocławiu miało miejsce uroczyste wręczenie potwierdzenia przyznania dotacji dla LPWiK SA.
Zdjęć: 1  

Legnicki Przewodnik Inwestora »
Tekst opublikowany 2014-01-03, opracowanie um
Pierwsza w tym roku konferencja prasowa prezydenta Legnicy (3 stycznia) poświęcona była działaniom miasta służącym przygotowaniu atrakcyjnych terenów inwestycyjnych, na których w przyszłości będą mogły działać firmy generujące nowe miejsca pracy.
Zdjęć: 6  

UKS Delfinek Legnica najlepszy w Bielawie  »
Tekst opublikowany 2014-01-03, opracowanie uks
W Pływalni Miejskiej „Aquarius” Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie był organizatorem „XI Sylwestrowych Zawodów Pływackich Bielawa - Aquarius 2013”.
Zdjęć: 8  

Kto przebuduje Jaworzyńską, Witelona i Skarbka? »
Tekst opublikowany 2014-01-03, opracowanie um
W ostatnich dniach 2013 roku otwarte zostały oferty przetargowe na przebudowę ulic: Jaworzyńskiej oraz Witelona i Skarbka. Te dwie ważne dla miasta inwestycje drogowe powinny rozpocząć się już wkrótce.

Dzisiaj
Piątek 9 grudnia 2022
Imieniny
Anety, Leokadii, Wiesława

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl

Kazo.pl
Ogłoszenia i oferty nieruchomości

OtoLegnica.pl © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl