Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Jak szybko i bezpiecznie założyć firmę oraz od czego zacząć?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. W zasadzie nie jest to niczym dziwnym, bowiem to właśnie taka ścieżka daje najwięcej możliwości i pozwala się skutecznie rozwijać pod wieloma względami. Niemniej jednak, na pewno pierwsze pytanie jest: jak założyć firmę i od czego to wszystko zacząć, aby mogło przynosić zyski. Poniżej znajdziesz wszystkie odpowiedzi. 
Jak szybko i bezpiecznie założyć firmę oraz od czego zacząć?

Zarejestrowanie działalności 

Jeśli nie zamierzasz działać jako płatnik VAT, to założenie działalności nie zejdzie Ci długo i będzie wymagało złożenia odpowiedniego wniosku w urzędzie miasta, czy też gminy do której należysz. Nawet jeśli samodzielnie nie poradzisz sobie z wypełnieniem wniosku, to zawsze można zwrócić się po pomoc do urzędników i oni dokładnie powiedzą na czym się tam należy skupić, aby na pewno wszystko było w jak najlepszym porządku. 

W przypadku rejestrowania się jako płatnik VAT, to tutaj zasady są nieco inne i najpierw musisz dopełnić kilku formalności, a potem jeszcze urzędnicy zweryfikują to, czy rzeczywiście zamierasz działać uczciwie itd. Może im to zając maksymalnie do 3 miesięcy, niemniej jednak, wiele zależy od konkretnego przypadku, więc ten czas będzie się nieco różnił. 

Adres firmy 

W zasadzie jedna z najważniejszych rzeczy, bowiem wiele firm decyduje się na skorzystanie z usług takich, jak choćby http://www.omnioffice.pl/, które gwarantują zarejestrowanie działalności pod prestiżowym adresem. Nie zawsze jest to konieczne, niemniej jednak, na kontrahentów zawsze lepiej działa fakt, że firma wynajmuje biuro i działa naprawdę profesjonalnie. W tym wypadku mówimy jedynie o biurze wirtualnym, bowiem prawdziwa siedziba firmy może być zlokalizowana gdzieś indziej, na fakturach jednak będzie widniał ten prestiżowy adres. Dla niektórych działalności jest to jak najbardziej ważne i dlatego też warto jest sprawdzić, czy i Tobie również nie przydadzą się takie możliwości. 

Dodatkowo, firmy oferujące wirtualne biura proponują swoim klientom również dostęp do usług księgowych, czy prawnych. To wszystko ma naprawdę spory wpływ na to, jak będzie przebiegało prowadzenie działalności, zatem jak najbardziej warto byłoby rozważyć takie rozwiązania, tym bardziej, że pozwolą Ci uniknąć wielu błędów prawnych i księgowych, które mogłyby Cię naprawdę sporo kosztować, a na pewno nie chcesz ich popełnić.  


MRo © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
 
Dzisiaj
Poniedziałek 17 stycznia 2022
Imieniny
Antoniego, Henryki, Mariana

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości

reklama
Nieruchomości Legnica