Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Co roku łamią zakaz kąpieli w Kaczawie

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Kąpiel w Kaczawie jest nie tylko niebezpieczna, ale i niezdrowa. Szkoda, że tak wielu legniczan o tym nie pamięta.

Gdy tylko zrobi się ciepło nad Kaczawą zaczyna tętnić życie. Całe rodziny "uzbrojone" w koce, leżaki, materace chętnie wypoczywają nad brzegiem rzeki. Największy ruch panuje oczywiście w upalne weekendy. Ale wielu wypoczywającym nie wystarczy samo leżakowanie. Woda kusi. Zażyć orzeźwiającej kąpieli w doskwierającym upale to rozkosz. Tyle tylko, że od lat w Kaczawie kąpać się nie wolno. Nad brzegiem wyraźnie widać tabliczki informujące o zakazie kąpieli. Niestety wielu legniczan o tym nie pamięta lub nie chce pamiętać. Amatorów kąpania się w rzece nie brakuje, zwłaszcza wśród najmłodszych. Woda w Kaczawie nie jest zbyt głęboka, ale nie znaczy, że przez to jest bezpieczna, szczególnie dla zdrowia.

Pod kątem przydatności do kąpieli, woda w Kaczawie nie jest na ogół badana przez legnicki sanepid. Kaczawa jest badana częściej w aspekcie czynnego ujęcia wody dla Legnicy. Otrzymaliśmy jednak zapewnienia, że w przyszłym tygodniu inspektorzy z legnickiej stacji sanitarno - epidemiologicznej zbadają próbki wody także pod kątem zanieczyszczenia bakteriologicznego.

Kąpiącym się w Kaczawie przypominamy, że pluskanie się w miejscach zakazanych z punktu widzenia prawa jest wykroczeniem, za które grozi grzywna w wysokości 250 zł. Mniej drastycznym środkiem, jaki może zastosować funkcjonariusz jest upomnienie.


tomo © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl