Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Pijane małolaty

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Kilka dni temu w Lubinie zatrzymano trzech kompletnie pijanych małolatów, a identyczny przypadek powtórzył się na osiedlu Piekarach w Legnicy.

1 sierpnia około godz. 17. jeden z mieszkańców legnickiego blokowiska powiadomił oficera dyżurnego legnickiej policji o dziwnym zachowaniu nieletniego chłopca. Małolat błąkał się bez celu po jednej z osiedlowych słaniając się na nogach. Jego zachowanie wyraźnie wskazywało, że jest pod wpływem alkoholu.

Policjanci, którzy pojechali na wskazane miejsce nie zastali pijanego małolata, bo już chwilę wcześniej został zabrany karetką pogotowia do szpitala. Po kilkunastu minutach oficer dyżurny odebrał kolejne zgłoszenie o chłopcu, który niedaleko miejsca poprzedniego zgłoszenia, leży w trawie i prawdopodobnie także jest pod wpływem alkoholu. Policjanci dość szybko odnaleźli chłopca. Na miejscu była już jego matka. Dziecko również trafiło do legnickiego szpitala. Ale to nie koniec "wakacyjnej przygody".

Legniccy funkcjonariusze postanowili sprawdzić okolicę osiedla, bo a nuż znajdzie się kolejny pijany małolat. I nie mylili się. Po chwili natknęli się na trzeciego już nietrzeźwego chłopca, który podobnie jak dwaj poprzedni trafił do szpitala. Badanie na zawartość alkoholu w organizmach dzieci w wieku od 10 do 11 lat wykazało od 1,4 do 2,3 promila. Zdaniem lekarzy tak duża dawka alkoholu w organizmie tak młodego człowieka może poważnie odbić się na zdrowiu.

Legnicka policja bada wszelkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że ktoś dorosły kupił tym nieletnim alkohol, którym się potem upili. Chłopcy pochodzą z dobrych rodzin, nie mieli zatargów z prawem.


(tom)o © 2007 - 2022 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl