Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Legnica
Jest dla nich jak matka

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Uważamy, że swymi osiągnięciami, pani Maria Chrzanowska udowodniła, że jest osobą, która w pełni zasłużyła na miano Honorowego Obywatela Miasta Legnicy - piszą uczestnicy młodzieżowej grupy Zespołu Pieśni i Tańca "Legnica" w liście rekomendacyjnym.

- Jest autorytetem dla wielu młodych, jak i starszych legniczan (...) Dzięki niej narodziło się wiele przyjaźni i miłości, które trwają po dziś dzień. Swą pasją zaraża wszystkich, dzięki czemu folklor polski nie zniknął z naszego miasta - piszą w liście rekomendacyjnym młodzi uczestnicy zespołu. - Zaszczepia miłość do kultury ludowej, a co za tym idzie do ojczyzny. To dzięki niej zespół ma na tyle bogaty repertuar, by móc oczarować widzów w czasach, kiedy to co ludowe jest traktowane po macoszemu.

- Zespół jest jak rodzina, a Maria Chrzanowska stała się dla nas drugą matką - mówi Sebastian Kacperski, przedstawiciel ZPiT "Legnica". W dalszej części listu czytamy o pani Marii: - Dba o nas, pomaga nam, wychowuje i wspiera w trudnych momentach. Mimo naszych potyczek i niepowodzeń zawsze nam wybacza, wyrażając wcześniej swoje zdanie. Swą postawą pokazuje, jak należy się zachowywać, jak być lepszym i wartościowszym człowiekiem. Potrafiła pokazać wszystkim, że nie cała młodzież jest zła. Wielokrotnie powtarzała, że praca z młodzieżą to sens jej życia, że gdy jest na urlopie nie może doczekać się jego końca, by wrócić na salę. Takim zachowaniem udowodniła, że jest wspaniałym pedagogiem.

Maria Chrzanowska, wieloletni choreograf zespołu przyznaje, że nie miała czasu się zastanawiać, kto zgłosił jej kandydaturę do tytułu Honorowego Obywatela Miasta Legnicy. - Jestem mile zaskoczona takim pomysłem - mówi Chrzanowska. - Młodzi ludzie mają obowiązki szkolne. Po zajęciach tańczą. Kiedy znaleźli czas na podniesienie takiego tematu. Nie pomyślałabym, że moja kandydatura może się znaleźć wśród grona zasłużonych postaci dla naszego miasta.

- Podziwiam członków zespołu za taki gest. Robię wszystko co w mojej mocy, by sprawić im radość, m. in. dlatego tańczymy. To są moje dzieci i bardzo je kocham - podsumowuje Maria Chrzanowska.

Młodzi ludzie zebrali około 270 podpisów pod rekomendacją.


mbo © 2007 - 2023 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Środa 6 grudnia 2023
Imieniny
Dionizji, Leontyny, Mikołaja

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl