Mateusz Materek z klasy IIa na Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego w Warszawie zdobył tytuł laureata. W trzydniowych zawodach finałowych Mateusz napisał bardzo udaną interpretację porównawczą wierszy Haliny Poświatowskiej i Zbigniewa Herberta, a w części ustnej uzyskał maksymalną liczbę punktów, analizując różne oblicza totalitaryzmu w polskiej literaturze i język propagandy politycznej. Opiekunem naukowym ucznia jest Tomasz Dziurzyński – nauczyciel języka polskiego.
Marcin Szmagara także uczeń IIa został finalistą Olimpiady Informatycznej w Warszawie. Zawody Olimpiady składają się z trzech etapów, podczas których uczniowie rozwiązują od czterech do sześciu zadań algorytmiczno-programistycznych. Rozwiązaniem każdego zadania jest program komputerowy lub plik z wynikami, sprawdzane automatycznie za pomocą wyspecjalizowanego systemu komputerowego.
Około 400 najlepszych uczniów z pierwszego etapu awansuje do drugiego, który jest rozgrywany w warunkach kontrolowanej samodzielności, w ośmiu różnych ośrodkach w kraju. Około 80 uczniów awansuje do finału Olimpiady. Opiekunem naukowym ucznia jest Romualda Laskowska – nauczyciel informatyki.
Także do finału Olimpiady Matematycznej w Augustowie dostał się uczeń klasy III a matematyczno-informatycznej Sebastian Zięciak, tegoroczny maturzysta. Został on także nagrodzony medalem „Cum laude” dla najlepszego absolwenta.
Zawody Olimpiady Matematycznej składają się z trzech etapów. Mają formę czterodniowego wyjazdu, z czego pierwsze dwa dni poświęcone są na rozwiązywanie zadań (podobnie jak w zawodach okręgowych), a dwa następne — na różne atrakcje (w tym czasie komisja sprawdza rozwiązania). Ostatniego dnia odbywa się uroczyste zakończenie Olimpiady — ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.
Uzyskanie tytułu laureata lub finalisty wyżej wymienionych olimpiad jest bardzo korzystne dla ucznia. Otrzymuje szóstkę z przedmiotu na koniec roku, uzyskuje 100% rezultat na maturze (na poziomie podstawowym i rozszerzonym) i wolny wstęp na wiele wydziałów wyższych uczelni.